Ai intrat pe cel mai citit site din Ialomița!

POLITICĂ

Ioan Martin și Marian Neacșu și-au împărțit zonele de influență Ioan Martin și Marian Neacșu și-au împărțit zonele de influență

Fă-te frate cu PSD pînă treci puntea

Ioan Martin și Marian Neacșu și-au împărțit zonele de influență

Calculele politice bazate pe sondaje sînt contrazise de scenariile de culise. Potrivit unuia dintre acestea, președinții PNL și PSD din Ialomița au negociat un nou pact de neagresiune pentru alegerile locale din 2016.

Politică pentru doi Conform scenariului vehiculat pe holurile sediilor ambelor filiale, Ioan Martin și Marian Neacșu și-au negociat deja sferele de influență. Astfel, cele 20 de comune cîștigate la ultimele alegeri, precum și orașele Urziceni, Fetești și Slobozia, rămîn în sfera de influență a PNL. În aceste condiții, graba lui Ioan Martin de a propune o dezbatere publică... [citește_tot_articolul]

24 Iulie 2015, 21:10 (9527 vizualizări - 15 comentarii)

EVENIMENT

Municipiul Urziceni, victima administrației Sava

Municipiul Urziceni, victima administrației Sava

Aflat într-o permanentă amorțeală administrativă, Urziceniul trăiește doar prin prisma scandalurilor publice care-l vizează pe Constantin Sava, edilul orașului. De ani buni, pe străzile municipiului circulă o sumedenie de zvonuri referitoare la proasta gestionare a fondurilor publice, investiții făcute de mîntuială și chiar legături periculoase cu lumea interlopă. Singura certitudine a problemelor administrative de la Urziceni rămîne ancheta procurorilor Parchetului de pe lîngă Tribunalul Ialomița. Concret, organele judiciare susțin că edilul Sava și-a obligat o angajată să-și efectueze ilegal atribuțiile de serviciu.

Anchetă la Primăria Urziceni... [citește_tot_articolul]

24 Iulie 2015, 20:35 (6626 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

REPORTAJ

Băiatul de aur al Festivalului de la Amara

Băiatul de aur al Festivalului de la Amara

Robert Ștefan Iosifescu este unul dintre cei 14 concurenți care vor concerta în cadrul Festivalului de la Amara, pe 1 august. Este ialomițean, este elev al Liceului de Arte din Slobozia și este decis să cîștige ediția de anul acesta a Trofeului Tinereții. La numai 17 ani are tot dreptul să viseze. Și, pentru că palmaresul său este deja impresionant, vă invităm să visăm și noi alături de el.

Banalul devenit extraordinar
După atîția ani de «Românii au talent», povestea lui Robert Ștefan Iosifescu pare banală. La vîrsta cînd alți băieți băteau mingea în fața blocului, lui îi plăcea... [citește_tot_articolul]

24 Iulie 2015, 18:40 (5507 vizualizări - 0 comentarii)

EVENIMENT

A murit Gheorghe Glodeanu, simbolul comunist al Ialomiței

A murit Gheorghe Glodeanu, simbolul comunist al Ialomiței

În seara zilei de joi, 23 iulie 2015, Gheorghe Glodeanu, simbolul comunist al județului Ialomița, s-a stins din viață. Surse medicale apreciază faptul că decesul ar fi survenit în urma unei congestii cerebrale. Istoria comunistă a județului Ialomița se confundă cu Gheorghe Glodeanu. Acesta a fost primar al Sloboziei în perioada 1972-1974, ulterior deținînd funcția de secretar cu propaganda al Comitetului Județean PCR Ialomița și președinte al Comitetului Popular Județean Ialomița. În ultimii ani, acesta s-a retras din viața publică în orașul Oltenița-Călărași. Joi, 23 iulie 2015, Gheorghe Glodeanu a murit. Trecerea în neființă ar fi fost provocată de o congestie cerebrală. Cei care vor să-i aducă... [citește_tot_articolul]

24 Iulie 2015, 18:15 (14099 vizualizări - 29 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Ialomița: Vacanță socială pe litoralul Mării Negre

Ialomița: Vacanță socială pe litoralul Mării Negre

Vacanță la mare pentru 55 de copii din centrele de plasament din județul Ialomița. În perioada 18-23 iulie aceștia au vizitat litoralul românesc al Mării Negre, din stațiunea Costinești. Totul în baza unui proiect susținut de Ministerul Turismului, prin Direcția Județeană pentru Sport și Tineret Ialomița.

S-au bucurat de soare și plajă
A devenit deja o tradiție ca Direcția Județeană de Sport și Tineret să se implice, cu sprijinul Ministerului Turismului, în acțiuni caritabile pe timpul vacanței de vară. Anul acesta, în perioada 18-23 iulie, 55 de copii cu dizabilități și situații... [citește_tot_articolul]

24 Iulie 2015, 17:25 (3615 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Ialomița: Audieri la sediul DIICOT într-un dosar de fraudă informatică

Angajata Agenției Județene pentru Plăți și Inspecție Socială Ialomița acuzată de abuz în serviciu a ajuns inculpată într-un dosar al procurorilor DIICOT. Anchetatorii cercetează acum modalitatea prin care ea a reușit să deturneze fondurile instituției, folosindu-se de sistemul informatic. Pentru a aduna cît mai multe probe, procurorii i-au chemat la audieri pe cîțiva dintre colegii de serviciu ai femeii.

A suplimentat ilegal veniturile familiei În primăvara acestui an, procurorii Parchetului de pe lîngă Judecătoria Slobozia anunțau punerea în mișcare a acțiunii penale față de numita... [citește_tot_articolul]

24 Iulie 2015, 16:10 (6348 vizualizări - 2 comentarii)

Click aici

POLITICĂ

Ialomița: Cristina Pocora, candidatul «de sacrificiu»

Ialomița: Cristina Pocora, candidatul «de sacrificiu»

Singurul oficial din conducerea PNL Ialomița care și-a declarat clar intențiile rămîne deputatul Cristina Ancuța Pocora. Aceasta a declarat că vizează la alegerile din 2016 funcția de președinte al Consiliului Județean Ialomița!

Candidatul «de sacrificiu» al PNL
În timp ce candidații PNL dau declarații evazive sau dezmint informațiile privitoare la implicarea lor în viitoarea campanie, deputatul Cristina Pocora face declarații tranșante. «Mi-am depus candidatura în competiția internă a PNL pentru funcția de consilier județean-președinte al Consiliului Județean Ialomița. (...)... [citește_tot_articolul]

24 Iulie 2015, 15:20 (5278 vizualizări - 3 comentarii)

EVENIMENT

Administrație social-democrată pe banii contribuabililor

Aleșii Sloboziei decid viitorul orașului

Administrație social-democrată pe banii contribuabililor

Pe 16 iulie 2015, consilierii din cadrul Consiliului Local Slobozia s-au întrunit în cadrul unei noi ședințe ordinare. Printre proiectele de hotărîre care ar putea suscita interesul opiniei publice se numără rectificarea bugetului de venituri și cheltuieli, aprobarea unei finanțări de 600 mii de lei pentru AFC Unirea Slobozia sau aprobarea listei de repartiție a locuințelor libere construite prin ANL. Dincolo de aceste decizii administrative, întîlnirea de joi, 16 iulie, a reconfirmat faptul că la Slobozia se face  administrație «după chipul și asemănarea» Consiliului Local. Adică a PSD, partid care deține majoritatea simplă în cadrul acestui for legislativ!

Consiliul Local împarte banii slobozenilor... [citește_tot_articolul]

24 Iulie 2015, 13:15 (1846 vizualizări - 2 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Ialomița: Dosar penal pentru consum de stupefiante

Ialomița: Dosar penal pentru consum de stupefiante

Ofițerii din cadrul Serviciului de Combatere a Criminalității Organizate Ialomița efectuează verificări într-un dosar penal ce vizează infracțiunea de consum de stupefiante. Oamenii legii au în vizor trei tineri din Slobozia.

Au ajuns la spital La sfîrșitul săptămînii trecute, doi băieți și o fată, toți trei domiciliați în Slobozia, s-au prezentat la Unitatea Primiri Urgențe a Spitalului Județean de Urgență Slobozia, simțindu-se rău. Tinerii le-ar fi explicat medicilor faptul că se aflau în parc împreună cu mai mulți prieteni, moment în care unul dintre ei le-ar fi oferit o țigară,... [citește_tot_articolul]

24 Iulie 2015, 11:05 (6530 vizualizări - 1 comentariu)

Taguri: Slobozia droguri

Click aici

EVENIMENT

«Apa lui Ionașcu» VS «Groapa lui Stoica»

Investițiile falimentare ale Sloboziei

«Apa lui Ionașcu» VS «Groapa lui Stoica»

De aproape 10 ani, Slobozia este împinsă metodic către un faliment administrativ. Și tot de atîta vreme, dacă nu chiar mai demult, edilii locali promit locuri de muncă, relansare economică și un nivel de trai mai bun. Singurele realizări «palpabile» ale administrației locale la Slobozia rămîn «apa lui Ionașcu» și «groapa lui Stoica». În acest context, am încercat să aflăm care dintre aceste obiective edilitare a afectat mai mult viața slobozenilor. Concluziile, ca de obicei, aparțin cititorilor.

«Apa lui Ionașcu» a secat bugetul orașului
Înainte de a ridica piatra se cuvine... [citește_tot_articolul]

21 Iulie 2015, 20:55 (14931 vizualizări - 31 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Ialomița trimite la catedră profesori suplinitori

Titularizarea, un examen fără miză

Ialomița trimite la catedră profesori suplinitori

Ca în fiecare an, după examenele elevilor  se desfășoară cele ale profesorilor. Cel mai important este Titularizarea, testare care ar trebui să trimită la catedră cei mai buni profesori. Realitatea din școlile județului este însă alta, iar acest examen devine o rampă de lansare pentru viitorii dascăli suplinitori. Toate acestea întrucît sistemul de Educație nu poate asigura posturi permanente. Ialomița caută de ani buni soluții pentru a asigura posturi titularizabile pentru un număr de 6 discipline, însă eforturile s-au dovedit și anul acesta zadarnice.

Un sistem întortocheat
... [citește_tot_articolul]

21 Iulie 2015, 19:15 (8029 vizualizări - 7 comentarii)

Click aici

SPORT

Golghetera Ligii și alte două campioane mondiale

Handbal, CSM Unirea Slobozia, achiziții

Golghetera Ligii și alte două campioane mondiale

«La Slobozia s-au făcut transferuri cu cap, iar lotul arată foarte bine!» era de părere un postac de pe un forum dedicat handbalului. Despre eficiență vom vorbi după startul campionatului. Deocamdată putem spune doar că, prin mutările din ultimele zile, Slobozia este lider pe plan numeric al campaniei de transferuri cu 7 nume noi. După Lorena Ostase, Mădălina Toma, Cristina Strahan și Andreea Mărginean, echipa pregătită de Victorina Bora a dat lovitura verii prin cooptarea Andreei Enescu (fostă Tâlvâc), nimeni alta decît golghetera en-titre a Ligii Naționale. În vîrstă de 33 de ani, Enescu a evoluat pînă în această vară la Neptun Constanța. Poate juca atît coordonator, cît și inter stînga. A început... [citește_tot_articolul]

21 Iulie 2015, 17:40 (6096 vizualizări - 1 comentariu)

Click aici

EVENIMENT

Spitalul Municipal Urziceni, victimă a crizei de medici

Se întîmplă în Ialomița

Spitalul Municipal Urziceni, victimă a crizei de medici

Spitalul Municipal Urziceni devine prima unitate medicală din Ialomița care suspendă activitatea unei secții din cauza lipsei de medici. În urmă cu o săptămînă, conducerea instituției a întrerupt temporar activitatea Secției Boli Interne întrucît singurul medic care venea la serviciu a intrat în concediu medical. «Șefa secției are pneumonie și a solicitat concediu medical pentru a-și efectua mai multe analize» a declarat Sebastian Neidoni, directorul Spitalului Municipal Urziceni.

Pacienți internați la Slobozia
În urmă cu o săptămînă, Spitalul Municipal Urziceni anunța întreruperea... [citește_tot_articolul]

21 Iulie 2015, 16:50 (16124 vizualizări - 5 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Scandalurile penale din administrația locală ialomițeană

Scandalurile penale din administrația locală ialomițeană

Valul de arestări și condamnări ale primarilor a lovit și județul Ialomița. În ultimii 2 ani, aleșii locali ai ialomițenilor au bătut drumul Parchetelor pentru a fi audiați în anchetele deschise pe numele lor. Multe dintre cauze au ajuns în fața instanțelor de judecată, iar în altele procurorii încă adună probe. În 2016 se vor desfășura din nou alegeri locale, iar ialomițenii se întreabă, încă de pe acum, «noi cu cine votăm?».

S-a întîmplat la Slobozia
Condusă de oamenii nominalizați la candidaturi de Partidul Social Democrat, Slobozia dă tonul anchetelor penale deschise... [citește_tot_articolul]

21 Iulie 2015, 15:25 (8790 vizualizări - 3 comentarii)

Click aici

SPORT

Rareș Bordei, spre clubul select al stângacilor

Tenismeni ai noului val

Rareș Bordei, spre clubul select al stîngacilor

Ochii lui exprimă ambiție și, din primele schimburi de vorbe, îți dai seama clar că, lucru extrem de important, îi place tenisul de cîmp. Îl adoră pe Nadal, are bucle ca spaniolul și lovește foarte bine cu stînga, lucru care l-a făcut și pe Rafa imbatabil în vremurile lui bune. Îl cheamă Rareș Bordei, are 12 ani, dar deja trofeele au început să se înghesuie în vitrina personală. Nouă ne-ar plăcea să vedem acolo, peste ceva ani, și o salatieră, dar mai e mult pînă departe. Deocamdată să ne concentrăm pe cele întîmplate pînă acum, că avem ce povesti.

Mama l-a dus la tenis Avea doar 7... [citește_tot_articolul]

21 Iulie 2015, 14:20 (6677 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Primarii Ialomiței refuză fondurile UE

Firmele românești otrăvesc merele europene

Primarii Ialomiței refuză fondurile UE

La începutul lunii iulie 2015, Consiliul Județean Ialomița a aprobat încetarea contractului de finanțare aferent proiectului «E-UAT. Sistem informatic integrat, suport pentru dezvoltarea și creșterea serviciilor publice în județul Ialomița». Un proiect similar ca valoare care vizează digitalizarea datelor din registrul agricol urmează să aibă aceeași soartă. Oficialii instituției susțin că eșecul acestor două inițiative survine ca urmare a refuzului primarilor de a accepta condițiile proiectului. În replică, reprezentanții administrațiilor locale susțin că cele două proiecte sînt «depășite din punct de vedere tehnic și conțin clauze dubioase».

Consiliul Județean își recunoaște greșelile... [citește_tot_articolul]

21 Iulie 2015, 13:45 (4724 vizualizări - 0 comentarii)

SPORT

Fotbal, Liga a III-a, Unirea Slobozia

Seniorii, din nou la treabă

Din 20 iulie 2015, antrenorul Ion Ionescu a sunat adunarea uniriștilor în vederea noului sezon care, după pauza forțată din februarie, duce echipa fanion a județului din nou în Liga a III-a. 600 mii de lei vor «îmbrăca» financiar turul campionatului, iar tricourile galben-albastre vor fi purtate, cum am mai spus, atît de veteranii care au încă pe tibii urmele duelurilor din liga secundă, dar și de o puzderie de mînji din pepiniera proprie. Pentru a arăta cît de crud este acest contingent venit de la grupele de juniori este suficient să spunem că «veteranul» Vlăduț Popescu are doar 21 de ani. Ion Ionescu va fi secondat pe banca tehnică de Enache Costea și de Adrian Cristea. Antrenorul care a promovat... [citește_tot_articolul]

21 Iulie 2015, 12:40 (3475 vizualizări - 9 comentarii)

EVENIMENT

Întreținerea drumurilor județene începe la 1 septembrie 2015

Mai bine mai tîrziu decît niciodată

Întreținerea drumurilor județene începe la 1 septembrie 2015

După un an și mai bine în care a refuzat să încheie un contract de întreținere a drumurilor județene, Consiliul Județean Ialomița pare să fi înțeles necesitatea acestui demers. La începutul lunii iunie instituția a demarat organizarea unei licitații deschise, iar la acest moment procedura de evaluare a ofertelor este în curs. Potrivit estimărilor, în cazul în care nu vor exista contestații, primele petice de «asfalt de întreținere» vor apărea pe drumurile județene în cursul lunii septembrie 2015.

Prima licitație după un an
Declarată «prioritate a administrației Ciupercă», infrastructura... [citește_tot_articolul]

21 Iulie 2015, 11:20 (5120 vizualizări - 2 comentarii)

SPORT

Fotbal, amatori

Memorialul «Prietenia», la a doua ediție

Sîmbătă, 18 iulie 2015, terenul sintetic de la Orășelul Copiilor a găzduit a doua ediție a Memorialului «Prietenia», dedicat celor care au fost Adrian și George Moise. A fost o competiție dinamică, cu meciuri de 15 minute, adresată amatorilor în mare parte prieteni apropiați ai celor doi frați. Au participat 6 echipe din Slobozia, Fetești, Gheorghe Doja și Gheorghe Lazăr. A fost prezentă chiar și o echipă a arbitrilor, care s-a descurcat chiar onorabil cu mingea. Una peste alta, o ediție reușită a acestei competiții care devine una de tradiție. Selena a fost echipa care s-a impus în finală, după penaltyuri, cu 7-6 în fața celor de la Gheorghe Doja (3-3 după 15 minute) și a cîștigat astfel primul... [citește_tot_articolul]

21 Iulie 2015, 11:10 (3464 vizualizări - 1 comentariu)

UNA PE SĂPTĂMÎNĂ

Primăria Armășești își vinde istoria

Primăria Armășești își vinde istoria

Ruinele uneia dintre celei mai vechi unități medicale din Ialomița sînt scoase la vînzare. Este vorba despre spitalul din Armășești, construit în a doua jumătate a secolului XIX și donat comunității de boierul Iordache Zossima. Importanța obiectivului este destul de mare, el fiind trecut pe lista monumentelor istorice din județ. Primăria Armășești, actualul proprietar al imobilului cu valoare istorică, a stabilit și un preț. Monumentul a fost cotat la peste 200 mii de lei...

Istoria județului, vîndută la bucată
Datele istorice arată faptul că Spitalul Armășești este printre primele... [citește_tot_articolul]

20 Iulie 2015, 12:20 (8656 vizualizări - 5 comentarii)

Miercuri 24 Iun 2026
297 cititori online
Cele mai comentate
Cele mai citite
Ultima oră
RAJA Constanța: Serviciul Call Center

RAJA Constanța: Serviciul Call Center

Serviciul de Call Center pus la dispoziție de RAJA Constanța vine în întâmpinarea tuturor nevoilor particulare ale clientului. Serviciul funcționează sub forma unui robot telefonic ...[citește_toată_știrea]

9 Aprilie 2024, 10:25
(9687 vizualizări - 0 comentarii)


Biciclist accidentat la Gheorghe Lazăr

Pompierii din Slobozia au intervenit la un accident rutier în care a fost implicat un autoturism și un biciclist. Evenimentul s-a produs la Gheorghe Lazăr, după acordarea primului ajutor la locul ...[citește_toată_știrea]

8 Aprilie 2024, 09:40
(7751 vizualizări - 0 comentarii)


Incendii la Axintele și Amara

Incendii la Axintele și Amara

Sâmbătă, 6 aprilie a.c., în jurul orei 08,00, trei echipaje operative din cadrul Detașamentului de Pompieri Urziceni au intervenit pentru stingerea unui incendiu produs la locuința unui cetățean ...[citește_toată_știrea]

8 Aprilie 2024, 09:25
(6378 vizualizări - 0 comentarii)


IPJ Ialomița: La volan, fără permis de conducere

Joi, 4 aprilie a.c., polițiștii ialomițeni au depistat în trafic doi bărbați, cu vârste cuprinse între 39 și 41 de ani, ambii din comuna Bărbulești, în timp ce conduceau autovehicule ...[citește_toată_știrea]

5 Aprilie 2024, 14:20
(7400 vizualizări - 0 comentarii)


IPJ Ialomița: Amenzi de peste 25 mii de lei aplicate de polițiști

Joi, 4 aprilie 2024, polițiștii ialomițeni au efectuat o acțiune cu forțe mărite, în intervalul orar 14,00-17,00, în localitățile Bărbulești, Jilavele și Dridu, pentru menținerea ordinii ...[citește_toată_știrea]

5 Aprilie 2024, 14:10
(10409 vizualizări - 0 comentarii)


AJFP Ialomița: Miercuri, 10 aprilie 2024, termen-limită pentru depunerea unor declarații fiscale

Administrația Județeană a Finanțelor Publice Ialomița reamintește contribuabililor, persoane impozabile înregistrate în scopuri de TVA, care nu au depășit plafonul de scutire și care doresc ...[citește_toată_știrea]

5 Aprilie 2024, 10:40
(13099 vizualizări - 0 comentarii)


Aplicația «eDAC», utilizată de jandarmii ialomițeni

Aplicația «eDAC», utilizată de jandarmii ialomițeni

Un nou sistem digital de verificare a documentelor de identitate a fost implementat începând cu data de 31 martie 2024, ca parte a efortului de simplificare și digitalizare a serviciilor ...[citește_toată_știrea]

5 Aprilie 2024, 10:10
(6445 vizualizări - 0 comentarii)


IPJ Ialomița: Pește confiscat

IPJ Ialomița: Pește confiscat

Polițiștii ialomițeni au acționat în baza unui plan de acțiune, pe raza întregului județ, pe linia prevenirii și combaterii infracțiunilor în domeniul pisciculturii. Astfel, miercuri ...[citește_toată_știrea]

4 Aprilie 2024, 16:05
(7323 vizualizări - 0 comentarii)


ANAF: «Broșura privind modalitățile de efectuare a plăților către Agenția Națională de Administrare Fiscală»

Administrația Județeană a Finanțelor Publice Ialomița informează contribuabilii interesați că, pe site-ul ANAF, a fost publicată «Broșura privind modalitățile de efectuare a plăților către Agenția ...[citește_toată_știrea]

4 Aprilie 2024, 14:05
(12361 vizualizări - 0 comentarii)


APIA primește Cereri de Plată pentru anul 2024

Agenția de Plăți și Intervenție pentru Agricultură (APIA) demarează joi, 4 aprilie a.c., Campania de primire a Cererilor de Plată în anul 2024.  Astfel, în perioada 4 aprilie-7 iunie ...[citește_toată_știrea]

4 Aprilie 2024, 10:20
(12024 vizualizări - 0 comentarii)


Incendii la Bordușani și Amara

Incendii la Bordușani și Amara

Pompierii din Fetești au intervenit pentru localizarea și lichidarea unui incendiu produs la o anexă gospodărească în localitatea Bordușani. Concomitent cu acțiunea de stingere a incendiului ...[citește_toată_știrea]

3 Aprilie 2024, 11:25
(2949 vizualizări - 0 comentarii)


Accident în Slobozia

Accident în Slobozia

Marți, 2 aprilie a.c., în jurul orelor 11,50, două echipaje de pompieri au intervenit la un accident rutier produs în municipiul Slobozia, în eveniment fiind implicate două autoturisme ...[citește_toată_știrea]

3 Aprilie 2024, 11:10
(6365 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Slobozia accident


RAJA Constanța: Alege factura electronică, protejează mediul înconjurător!

RAJA Constanța: Alege factura electronică, protejează mediul înconjurător!

RAJA Constanța încurajează clienții să aleagă soluțiile digitale pentru că sunt simple și ușor accesibile. Factura electronică este și ea o opțiune rapidă, sigură, eficientă, dar cel mai important ...[citește_toată_știrea]

3 Aprilie 2024, 09:20
(11926 vizualizări - 0 comentarii)


Produse contrafăcute confiscate de polițiștii ialomițeni

Luni, 1 aprilie 2024, în jurul orei 11,00, polițiștii din cadrul Serviciului de Investigare a Criminalității Economice au depistat doi bărbați, de 34 și 36 de ani, ambii din județul Constanța, ...[citește_toată_știrea]

2 Aprilie 2024, 15:40
(9204 vizualizări - 0 comentarii)


Ion Roată: Material lemnos confiscat de polițiști

Luni, 1 aprilie 2024., polițiștii din Ion Roată au depistat în trafic un bărbat, de 47 de ani, din județul Buzău, în timp ce transporta cu o autoutilitară  material lemnos. În ...[citește_toată_știrea]

2 Aprilie 2024, 15:35
(2889 vizualizări - 0 comentarii)


Coșereni: Beat la volan

În cursul zilei de luni, 1 aprilie 2024, în jurul orelor 21,00, polițiștii din Coșereni au oprit, pentru verificări, un șofer în vârstă de 44 de ani, din București. Conducătorul ...[citește_toată_știrea]

2 Aprilie 2024, 15:30
(2855 vizualizări - 0 comentarii)


Acțiune cu efective mărite de polițiști și jandarmi la Fetești

Acțiune cu efective mărite de polițiști și jandarmi la Fetești

Sâmbătă, 30 martie a.c., polițiștii din Fetești și Stelnica au organizat la Fetești o acțiune preventiv-reactivă, cu efective mărite, având ca scop menținerea climatului de ordine și siguranță ...[citește_toată_știrea]

1 Aprilie 2024, 16:20
(3830 vizualizări - 0 comentarii)


IPJ Ialomița: Infracțiuni rutiere

Sâmbătă, 30 martie a.c., polițiștii din Fetești și Jilavele, în timp ce desfășurau activități pe linia prevenirii și combaterii faptelor de natură penală sau contravențională la regimul rutier ...[citește_toată_știrea]

1 Aprilie 2024, 16:05
(3207 vizualizări - 0 comentarii)


Protopopiatul Slobozia: «Marșul pentru Viață»

Protopopiatul Slobozia: «Marșul pentru Viață»

Cu binecuvântarea PS Vincențiu, episcopul Sloboziei și Călărașilor, sâmbătă, 30 martie a.c., s-a desfășurat și la Slobozia evenimentul intitulat «Marșul pentru Viață». Anul acesta ...[citește_toată_știrea]

1 Aprilie 2024, 12:45
(8787 vizualizări - 0 comentarii)


IJJ Ialomița: Peste 450 misiuni de ordine publică în luna martie 2024

IJJ Ialomița: Peste 450 misiuni de ordine publică în luna martie 2024

Creșterea gradului de siguranță al cetățenilor prin asigurarea măsurilor de ordine la manifestările cu public numeros și participarea la misiuni de menținere în sistem integrat au fost principalele ...[citește_toată_știrea]

1 Aprilie 2024, 12:10
(14382 vizualizări - 0 comentarii)


Slobozia: Apartament în flăcări

Două echipaje operative din cadrul Detașamentului de Pompieri au intervenit în cursul zilei de sâmbătă, 30 martie a.c, în jurul orelor 12,30, pentru stingerea unui incendiu produs la ...[citește_toată_știrea]

1 Aprilie 2024, 10:20
(3811 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Slobozia incendiu


Autoturism răsturnat în apropierea fostului Combinat Chimic, accident cu motocicletă în Slobozia

Autoturism răsturnat în apropierea fostului Combinat Chimic, accident cu motocicletă în Slobozia

Trei echipaje operative din cadrul Detașamentului de Pompieri Slobozia au intervenit la un accident rutier produs pe DN21 (în apropierea Combinatului), un autoturism cu trei persoane pasagere răsturn ...[citește_toată_știrea]

1 Aprilie 2024, 10:10
(12615 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Slobozia accident


RAJA Constanța: Lipsă apă în zonele Vlașca și Fetești Oraș din Fetești!

Miercuri, 1 aprilie 2024, s-a înregistrat o avarie pe conducta de alimentare cu apă, cu diametrul de 100 mm, de la intersecția străzilor Călărași cu Constantin Brâncoveanu din municipiul ...[citește_toată_știrea]

1 Aprilie 2024, 09:35
(13864 vizualizări - 0 comentarii)


AJFP Ialomița: Luni, 1 aprilie 2024, termen-limită pentru depunerea Formularului 394

Administrația Județeană a Finanțelor Publice Ialomița reamintește contribuabililor că luni, 1 aprilie 2024, este termenul-limită de depunere a «Declarației informative privind ...[citește_toată_știrea]

1 Aprilie 2024, 09:15
(11356 vizualizări - 0 comentarii)


Acțiunea «Blocada» pe străzile din Țăndărei

Joi, 28 martie a.c., polițiștii ialomițeni, alături de jandarmi, au desfășurat la Țăndărei acțiunea «Blocada». Pentru neregulile constatate, polițiștii au aplicat 70 de sancțiuni contravenționale ...[citește_toată_știrea]

29 Martie 2024, 14:10
(3063 vizualizări - 0 comentarii)


Ordine de protecție provizorie emise la Fetești și Valea Ciorii

Joi, 28 martie a.c., polițiștii au fost sesizați de două femei, în vârstă de 41 și, respectiv 70 de ani, domiciliate în Fetești și Valea Ciorii, cu privire la faptul că a fi fost agresate ...[citește_toată_știrea]

29 Martie 2024, 13:50
(11653 vizualizări - 0 comentarii)


AJOFM Ialomița: 5,22%, rata șomajului la sfârșitul lunii februarie 2024

La sfârșitul lunii februarie 2024, în evidențele Agenției Județene pentru Ocuparea Forței de Muncă Ialomița erau înregistrați 4153 de șomeri (din care 1917 femei), rata șomajului fiind ...[citește_toată_știrea]

29 Martie 2024, 10:30
(23292 vizualizări - 0 comentarii)


IPJ Ialomița: Rețea de hoți, destructurată de polițiști

Polițiștii din Slobozia, sub coordonarea Parchetului de pe lângă Judecătoria Slobozia, au destructurat o rețea infracțională, specializată în «furturi». În zilele de 19 ...[citește_toată_știrea]

29 Martie 2024, 08:40
(4361 vizualizări - 0 comentarii)


USR: «Marcel Boloș, ministrul PNL al Finanțelor, se pregătește să crească numărul de șefi la stat!»

«Din cel mai recent proiect de Ordonanță de Urgență pus în consultare publică pe 13 martie a.c. de Ministerul Finanțelor, aflăm că Marcel Boloș se pregătește să crească din nou cheltuielile ...[citește_toată_știrea]

27 Martie 2024, 16:50
(17707 vizualizări - 0 comentarii)


Razie a polițiștilor la Slobozia

Marți, 26 martie a.c., polițiștii au organizat la Slobozia o acțiune preventiv-reactivă, cu efective mărite, având ca scop menținerea și asigurarea unui climat de ordine și siguranță publică ...[citește_toată_știrea]

27 Martie 2024, 15:40
(6596 vizualizări - 0 comentarii)


Ultimele comentarii
Suporter în FC Bărăganul Ciulnița, învinsă «acasă» de Viitorul Corbeanca Alin în Ce miracol, ce minune/CNAS face concurs «pe bune» marius în CNAIR: Circulație închisă pe bretelele de intrare și ieșire ale A2 din zona Drajna, joi, 23 aprilie 2026 Toma în Colaps financiar după retrogradarea în Liga 2: Unirea Slobozia a cerut intrarea în insolvență! cetatean în Bărbat din Bărbulești, prins în flagrant și reținut pentru «șantaj» Anca în Ce miracol, ce minune/CNAS face concurs «pe bune» suporter în Colaps financiar după retrogradarea în Liga 2: Unirea Slobozia a cerut intrarea în insolvență! Vasile în Ce miracol, ce minune/CNAS face concurs «pe bune» vilă complex Slobozia în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 17 iunie 2026 Any în Marinela Radu ex-DSP și juristul «doctor» Vasile Zamfir, înscriși! Alecu în Marinela Radu ex-DSP și juristul «doctor» Vasile Zamfir, înscriși! base marinaru în Stelnica și Punctul de Acostare «Regina Maria», creștere a numărului de turiști ion negativ în A fost construită una dintre cele mai mari instalații de stocare a energiei verzi din România cioban în Dezastrul funciar de la Primăria Axintele Parinte în Colaps financiar după retrogradarea în Liga 2: Unirea Slobozia a cerut intrarea în insolvență! AlexDan în Lipsă de «transparență» în Consiliul Local Slobozia Preda în Colaps financiar după retrogradarea în Liga 2: Unirea Slobozia a cerut intrarea în insolvență! Mary în Reabilitarea Ștrandului Municipal, abandonată de administrația Potor Mary în Restanțe de 7,3 milioane de lei pentru facturile de apă și canalizare către operatorul Urban SA Slobozia NOBODY în «Candidatul 10510», în sfârșit director general adjunct la DGASPC Ialomița!

cea mai/cel mai...

Cea mai/cel mai...