Ai intrat pe cel mai citit site din Ialomița!

SPORT

Handbal, Liga Națională

CSM Unirea Slobozia, în cantonament pe litoral

Începînd cu ziua de luni, 13 iulie, handbalistele de la Unirea Slobozia se află într-un cantonament de o săptămînă pe litoral, în stațiunea Eforie Nord. Pentru moment, Victorina Bora are la dispoziție un lot relativ restrîns, format din 13 jucătoare: portarii Martin, Nica, Oancea, extremele Carabulea, Simion, Strahan, Toma, pivotul Băcăoanu și handbalistele de 9 metri Pavăl, Grigoraș, Dăscălete, Drăguț, Mărginean. În zilele următoare se va alătura lotului și pivotul Lorena Ostase, aflată cu naționala U19 într-un stagiu de pregătire în Franța. Altfel, Unirea Slobozia s-ar putea să nu mai continue colaborarea cu Maria Gavrilă. Conform surselor noastre, pretențiile financiare ale handbalistei de... [citește_tot_articolul]

14 Iulie 2015, 15:15 (3978 vizualizări - 0 comentarii)

SPORT

Cristian Lungu, campion național la cadeți

Lupte libere

Cristian Lungu, campion național la cadeți

Week-endul precedent a reprezentat o nouă competiție majoră pentru luptele libere și un nou rezultat foarte bun pentru CS Amara. Sala Sporturilor din Constanța a găzduit Campionatul Național de Lupte Libere categoria cadeți (16-18 ani). Acest eveniment a consemnat o nouă șansă pentru Cristian Lungu de a ieși în evidență, șansă pe care sportivul ialomițean nu a ratat-o. 10 -0, 10-0, 10-0 și 13-2 în finală sînt rezultatele obținute de Lungu în cele 4 dueluri disputate. Dacă mai socotim și faptul că luptătorul amărean are doar 15 ani obținînd dispensă de vîrstă pentru a participa la competiție, avem în față tabloul unei viitoare cariere frumoase. «Așa cum era de așteptat în urma unei astfel de evoluții... [citește_tot_articolul]

14 Iulie 2015, 14:50 (3152 vizualizări - 1 comentariu)

Click aici

EVENIMENT

Primăriile din Ialomița se joacă de-a administrația

Primăriile din Ialomița se joacă de-a administrația

Serviciul Legalitate și Contencios Administrativ al Prefecturii Ialomița reclamă încă o dată abaterile legislative care se petrec în sînul administrațiilor locale din Ialomița. Și de această dată, aleșii locali din județ au demonstrat că adoptarea actelor pentru buna gospodărire a comunităților este o chestiune care poate sfida legea. Toate Hotărîrile Consiliilor Locale considerate ilegale au fost atacate în instanță, cu propunerea de anulare definitivă.

Isprăvile din primăriile județului
Dacă auditorii Curții de Conturi ne-au surprins cu maniera în care banii publici ai primăriilor... [citește_tot_articolul]

14 Iulie 2015, 14:10 (6516 vizualizări - 3 comentarii)

SPORT

Tenis de cîmp, Tenis Con a organizat Turneul «Game Set Match»

Spectacol la dublu

În perioada 10-12 iulie 2015, pe arena Tenis Con din Slobozia s-a desfășurat turneul «Game Set Match» rezervat exclusiv probei de dublu. Înscrierile s-au făcut în sistem «open», la competiție participînd 13 echipe din Ialomița, Călărași, Buzău și București. În finală au rămas 4 echipe care au jucat în sistem «fiecare cu fiecare». Cîștigătorii turneului au fost Nicolae Cojocaru și Robert Coman din Buzău. Pe locul 2 s-au clasat Nicolae Manta și Jean Iliescu din Sobozia, iar pe 3 Mihai Geantă și Cătălin Trandafir. De menționat că rețeta evenimentului a avut printre ingrediente și un meci demonstrativ susținut de jucători din circuitul ITF.... [citește_tot_articolul]

14 Iulie 2015, 13:20 (4436 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Ialomița arde gunoiul menajer și gunoiul de grajd

Managementul integrat al deșeurilor în zona de Nord a județului

Ialomița arde gunoiul menajer și gunoiul de grajd

În 2009, Ialomița a «închis» oficial 150 de gropi de gunoi. Ulterior, s-a încercat atragerea de fonduri europene pentru gestionarea deșeurilor. Într-un final, investițiile cu fonduri europene s-au dovedit inutile. Mai nou, la Grivița, groapa de gunoi este supravegheată video. Asta în timp ce autoritățile locale neagă incendierea gropilor de gunoi...

Bani europeni, metode românești
În anul 2009, imediat după închiderea celor 150 de gropi de gunoi ale județului, autoritățile locale și județene au căutat alternative pentru gestionarea eficientă a problemei gunoiului menajer. Astfel... [citește_tot_articolul]

14 Iulie 2015, 12:35 (4926 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

SPORT

Scrimă

Răzvan Stănescu, argint la Bourgas

La finele săptămînii trecute, pe litoralul bulgăresc al Mării Negre, s-a desfășurat «Bourgas Coup» competiție de sabie cadeți la care au participat și sportivi slobozeni. Au luat startul 52 sabreri din Bulgaria, Grecia, Turcia și România. În cadrul probei individuale, Răzvan Stănescu de la CSS Slobozia s-a remarcat printr-o evoluție foarte bună, obținînd victorii asupra unui sabrer grec și a altor trei din țara gazdă. Din păcate, în finală, scrimerul nostru, a pierdut în fața bucureșteanului Nodor Peter Nyri și s-a mulțumit doar cu argintul. În proba pe echipe s-a obținut un rezultat similar. În formula Răzvan Stănescu-Nicușor Burlacu-Vlad Tonț, CSS Slobozia a cedat în finală în fața Bulgariei... [citește_tot_articolul]

14 Iulie 2015, 11:50 (3251 vizualizări - 2 comentarii)

Click aici

REPORTAJ

Sclavii asfaltului

Sclavii asfaltului

DJ102H este drumul județean care leagă comuna Miloșești de comuna Reviga. De cîteva săptămîni, pe tronsonul respectiv, angajații IMOB Infrastructură SRL, firma care și-a adjudecat investiția, lucrează la foc continuu. Oficialii Consiliului Județean Ialomița susțin că, dacă se păstrează ritmul actual, acest tronson de drum județean ar putea fi finalizat cu 30 de luni mai devreme de termenul scadent! Pentru că această stare de fapt devine anormală într-un județ în care investițiile trenează cu anii, am avut curiozitatea de a vizita șantierul...

Asfalt administrativ între Miloșești și Reviga... [citește_tot_articolul]

14 Iulie 2015, 11:15 (7098 vizualizări - 2 comentarii)

EVENIMENT

Medicul Violeta Șapira a renunțat la șefia Spitalului Județean de Urgență Slobozia

Medicul Violeta Șapira a renunțat la șefia Spitalului Județean de Urgență Slobozia

Reprezentanții Consiliului Județean Ialomița au făcut public faptul că medicul Violeta Șapira a renunțat la funcția de manager al Spitalului Județean de Urgență Slobozia. Ea înaintat instituției o solicitare privind desfacerea contractului de muncă, începînd cu data de 31 iulie 2015.

Se caută manager la Spitalul Slobozia
Potrivit informațiilor, medicul Violeta Șapira a înaintat Consiliului Județean Ialomița, în data de 24 iunie 2015, o solicitare prin care și-a manifestat intenția de a renunța la funcția de manager al Spitalului Județean de Urgență Slobozia, cu acordul părților... [citește_tot_articolul]

13 Iulie 2015, 19:20 (25576 vizualizări - 26 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Ograda: Un bărbat a murit, iar altul a fost rănit într-un grav accident de muncă

Ograda: Un bărbat a murit, iar altul a fost rănit într-un grav accident de muncă

Un grav accident de muncă s-a petrecut în zona localității Ograda. Un bărbat a murit, iar altul a ajuns la spital, după ce un stîlp de înaltă tensiune a căzut la pămînt. Oamenii efectuau lucrări la rețeaua de energie electrică. O anchetă a fost deschisă în acest caz, privind infracțiunea de «ucidere din culpă».

Cercetări în plină desfășurare
Din primele informații cei doi bărbați erau angajați în cadrul unei firme și efectuau lucrări de reparații la un stîlp de înaltă tensiune al Transelectrica. Din motive neelucidate încă, stîlpul s-a prăbușit, iar unul dintre cei doi angajați... [citește_tot_articolul]

13 Iulie 2015, 16:15 (23528 vizualizări - 19 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Interdicțiile lui Silvian Ciupercă

Începe judecata președintelui

Interdicțiile lui Silvian Ciupercă

Trimiterea în judecată a lui Silvian Ciupercă de către procurorii DNA în urmă cu o săptămînă, reprezintă doar o etapă în calea demonstrării vinovăției sale. Concomitent cu primirea dosarului, magistrații Tribunalului București, instanța care va judeca această cauză, au decis menținerea măsurii controlului judiciar în cazul său. Astfel, în următoarele 60 de zile, judecătorii din București i-au impus președintelui Ciupercă o serie de interdicții, cea mai importantă dintre acestea vizînd întreruperea exercitării funcției în care a fost ales în 2012. Decizia va fi rejudecată la sfîrșitul lunii august.

Drepturile și obligațiile lui Silvian Ciupercă... [citește_tot_articolul]

10 Iulie 2015, 22:40 (10470 vizualizări - 27 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Ialomița trimite la liceu peste 2400 de elevi

Ialomița trimite la liceu peste 2400 de elevi

Înscrierea absolvenților de clasa a VIII-a din Ialomița la liceu s-a încheiat la începutul acestei săptămîni. Datele Inspectoratului Școlar Județean Ialomița arată că un număr total de 2437 de elevi vor începe de la toamnă clasa a IX-a. În topul preferințelor elevilor s-au aflat Colegiul Național «Mihai Viteazul» din Slobozia sau Colegiul Național «Grigore Moisil» din Urziceni.

Cine merge la liceu Oferta educațională a liceelor teoretice, tehnologice și a școlilor profesionale din județul Ialomița cuprinde un număr de 73 de clase (profil teoretic și tehnologic), precum și alte 22 (învățămînt... [citește_tot_articolul]

10 Iulie 2015, 22:10 (5913 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

UNA PE SĂPTĂMÎNĂ

Consiliul Județean Ialomița își modernizează curtea interioară

Bani aruncați pe apa Sîmbetei

Consiliul Județean Ialomița își modernizează curtea interioară

Obsesia autorităților județene pentru investiții inutile devine patologică. Joi, 2 iulie 2015, în cadrul ședinței Consiliului Județean Ialomița, plenul a decis alocarea a 30 mii de lei pentru un studiu de fezabilitate destinat modernizării curții interioare a instituției. «Vom amenaja un spațiu de așteptare pentru persoanele care intră în instituția noastră. Astfel, nu vor mai fi nevoite să aștepte pe coridoarele instituției» declarat Ștefan Mușoiu, inițiatorul acestei investiții.

Un proiect marca Ștefan Mușoiu
Joi, 2 iulie 2015, în cadrul ședinței ordinare a Consiliului Județean... [citește_tot_articolul]

10 Iulie 2015, 21:25 (6043 vizualizări - 3 comentarii)

Click aici

REPORTAJ

Ialomița: Crunți, satul din buricul civilizației

Ialomița: Crunți, satul din buricul civilizației

Crunți, un sat cu puțin peste 1000 de suflete se chinuie să supraviețuiască tranziției. Comunitatea, săracă și îmbătrînită, trăiește de pe o zi pe alta abandonată, în inima județului Ialomița, fără asistență medicală. Un singur doctor trece o dată la două săptămîni să îngrijească de sănătatea șubredă a vîrstnicilor, iar în caz de urgență aceștia fie  apelează Ambulanța, fie străbat cîte 7 kilometri pînă la cel mai apropiat dispensar medical.

Viața la Crunți Aflat în administrarea comunei Reviga, satul Crunți este o așezare unde totul pare că s-a întors în timp cu aproape jumătate... [citește_tot_articolul]

10 Iulie 2015, 21:10 (15656 vizualizări - 11 comentarii)

Click aici

POLITICĂ

Ioan Martin vrea și la Primăria Sloboziei, vrea și președinte de Consiliu Județean

Cine-aleargă după doi iepuri...

Ioan Martin vrea și la Primăria Sloboziei, vrea și președinte de Consiliu Județean

Teoretic, PNL se pregătește pentru cîștigarea alegerilor locale și județene în Ialomița. Practic, la sfîrșitul acestei luni, filiala locală va nominaliza candidații pentru funcțiile de primari, consilieri locali și județeni, precum și pentru funcția de președinte al Consiliului Județean Ialomița. Ioan Martin, președintele PNL Ialomița vizează atît funcția de primar al Sloboziei, cît și pe cea de președinte al Consiliului Județean...

PNL visează funcții
Pînă la sfîrșitul acestei luni, PNL Ialomița va desemna candidații pentru funcțiile de primari, consilieri locali și județeni... [citește_tot_articolul]

10 Iulie 2015, 20:25 (6201 vizualizări - 9 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

În Ialomița procentul de promovabilitate a crescut la 68,79%!

Rezultatele finale ale examenului de Bacalaureat

În Ialomița procentul de promovabilitate a crescut la 68,79%!

Inspectoratul Școlar Județean Ialomița a făcut publice rezultatele finale ale sesiunii iunie-iulie 2015 a examenului de Bacalaureat. După contestații, promovabilitatea la nivelul județului a crescut la 68,79%.

Peste 400 de elevi au făcut contestații
Marți, 7 iulie 2015, elevii de clasa a XII-a care au susținut Bacalaureatul au avut la dispoziție cîteva ore pentru a depune contestații. La nivelul județului au contestat notele obținute un  număr total de 456 de elevi. Lucrările lor au fost recorectate în județul Constanța. Datele arată că procentul de promovabilitate a crescut... [citește_tot_articolul]

10 Iulie 2015, 19:25 (4202 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

EXCLUSIV: Anchetă penală la Primăria Urziceni

EXCLUSIV: Anchetă penală la Primăria Urziceni

Organele de urmărire penală sînt cu ochii în patru după primarii din județ. Surse judiciare apreciază faptul că o anchetă penală ar fi în plină desfășurare la Primăria Urziceni, iar printre persoanele vizate s-ar număra chiar edilul Constantin Sava. Acuzațiile vizează fapte de corupție, infracțiuni de fals și abuz în serviciu.

Primăriile penale din Ialomița După trimiterea în judecată a primarului Sloboziei, Alexandru Stoica sau arestul la domiciliu al viceprimarului din Fetești, Gheorghe Mitache, organele de urmărire penală au ajuns la Primăria Urziceni. Sediul administrației locale... [citește_tot_articolul]

7 Iulie 2015, 21:55 (7823 vizualizări - 6 comentarii)

EVENIMENT

Slobozia: «Groapa lui Stoica» are costuri ascunse

Slobozia: «Groapa lui Stoica» are costuri ascunse

În urmă cu un an, administrația locală anunța cîștigarea licitației pentru reabilitare Pieței Revoluției din Slobozia la valoarea de 37 milioane de lei. Panoul care străjuiește investiția confirmă însă faptul că valoarea totală a proiectului este de 51,6 milioane de lei! Diferența, recunoaște cu jumătate de gură primarul Alexandru Stoica, este suportată din bugetul local.

Ce i-a trebuit chelului
La acest moment, «groapa lui Stoica» a devenit o piatră de moară de gîtul administrației locale. În zadar declară primarul Alexandru Stoica: «Eu am moștenit groapa de la Ionașcu»... Degeaba... [citește_tot_articolul]

7 Iulie 2015, 20:05 (11280 vizualizări - 17 comentarii)

EVENIMENT

EXCLUSIV: Elevii din Giurgiu s-au făcut de râs în Ialomița

EXCLUSIV: Elevii din Giurgiu s-au făcut de rîs în Ialomița

Dezastrul rezultatelor pe care le-au obținut la Bacalaureat elevii din Giurgiu a fost confirmat de profesorii din județul  Ialomița. Lucrările absolvenților de la malul Dunării au fost corectate în județul nostru. Statistica arată faptul că Giurgiu s-a clasat pe ultimul loc în ceea ce privește promovabilitatea la Bacalaureat, la nivel național, cu un procent de 36%.

Lucrări foarte slabe Aproape 2000 de lucrări provenite din județul Giurgiu au fost corectate în două centre de evaluare din județul Ialomița. Oficialii Inspectoratului Școlar Județean Ialomița confirmă promovabilitatea... [citește_tot_articolul]

7 Iulie 2015, 18:50 (12998 vizualizări - 19 comentarii)

SPORT

Oțelul vrea pe «1 Mai»

Fotbal, Liga a II-a poate reveni la Slobozia

Oțelul vrea pe «1 Mai»

Dorul iubitorilor de fotbal din Slobozia de meciurile ligii secunde ar putea primi în această toamnă o ușoară alinare. De data aceasta însă, favoriții, dacă le putem spune astfel, nu vor juca în galben-albastrul specific Unirii, ci în roșu-alb-albastru, echipament al unei foste campioane a României. Dezlegarea acestei șarade se găsește în declarația oferită de antrenorul Oțelului Galați, Florin Marin, în cadrul unei emisiuni radiofonice cu temă sportivă: «Am fost zilele acestea împreună cu Ovidiu Burcă (n.red.: președintele Oțelului) la Slobozia să avem o discuție cu factorii de decizie din oraș pentru a juca acolo meciurile de acasă. Cei din Slobozia au fost foarte amabili, au fost de acord să... [citește_tot_articolul]

7 Iulie 2015, 18:15 (5244 vizualizări - 6 comentarii)

EVENIMENT

Ialomița fondurilor europene

Ialomița fondurilor europene

Un raport oficial, postat pe site-ul Instituției Prefectului Ialomița, centralizează investițiile cu fonduri europene derulate în perioada 2007-2013 la nivelul județului. Conform acestuia, un număr de 39 de administrații locale și 8 instituții publice din județ au accesat sume cuprinse între 50 de mii și 50 milioane de lei pentru proiecte care au vizat de la integrarea socială a persoanelor defavorizate și pînă la investiții megalomanice în reabilitarea spațiilor publice, trecînd prin reabilitarea sistemelor de apă, a infrastructurii rutiere sau a celei agricole. Deși discutabil sub aspectul fondurilor europene accesate, raportul Instituției Prefectului oferă pentru prima oară o imagine globală... [citește_tot_articolul]

7 Iulie 2015, 17:35 (2877 vizualizări - 0 comentarii)

Vineri 26 Iun 2026
263 cititori online
Cele mai comentate
Cele mai citite
Ultima oră
Slobozia: Bărbat de 69 de ani, dispărut de la domiciliu

Slobozia: Bărbat de 69 de ani, dispărut de la domiciliu

În ziua de miercuri, 9 iunie a.c, polițiștii din Slobozia au fost sesizați de rudele unui bărbat de 69 de ani, din localitate, cu privire la dispariția acestuia. Pe numele său Simion Gheorghe ...[citește_toată_știrea]

10 Iunie 2021, 19:50
(1655 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: Beți la volan

Miercuri, 9 iunie a.c, polițiștii din cadrul Serviciului Rutier Ialomița au desfășurat ample acțiuni de supraveghere a traficului rutier. Cu această ocazie, doi șoferi, în vârstă de 23 de ani, din comuna ...[citește_toată_știrea]

10 Iunie 2021, 19:35
(1640 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: Amenzi de peste 82 mii de lei aplicate în 24 de ore

În ultimele 24 de ore, polițiștii ialomițeni au fost la datorie pe străzile din județ, pentru a asigura un climat de ordine și liniște. Acțiunile preventive ale polițiștilor s-au concretizat prin aplicarea ...[citește_toată_știrea]

10 Iunie 2021, 19:20
(2227 vizualizări - 0 comentarii)


IPJ Ialomița: Siguranța elevilor, prioritate pentru polițiști

IPJ Ialomița: Siguranța elevilor, prioritate pentru polițiști

Două școli din municipiul Fetești au fost incluse în programul de acțiuni preventive ale polițiștilor. Miercuri, 9 iunie a.c, oamenii legii au mers în unitățile de învățământ și au discutat cu elevii despre ...[citește_toată_știrea]

10 Iunie 2021, 19:05
(1748 vizualizări - 0 comentarii)


Grupul de Comunicare Strategică: 2 noi cazuri COVID-19 în Ialomița

Joi, 10 iunie a.c., la nivelul județului Ialomița, potrivit Grupului de Comunicare Strategică, numărul cazurilor de îmbolnăviri cu COVID-19 a ajuns la 10773, cu 2 cazuri mai mult decât miercuri, 9 iunie ...[citește_toată_știrea]

10 Iunie 2021, 17:10
(1544 vizualizări - 0 comentarii)


Grupul de Comunicare Strategică: 3 noi cazuri COVID-19 în Ialomița

Miercuri, 9 iunie a.c., la nivelul județului Ialomița, potrivit Grupului de Comunicare Strategică, numărul cazurilor de îmbolnăviri cu COVID-19 a ajuns la 10771, cu 3 cazuri mai mult decât marți, 8 iunie ...[citește_toată_știrea]

9 Iunie 2021, 17:05
(2140 vizualizări - 0 comentarii)


Țăndărei: Surprins la volanul unei mașini fără plăcuțe și conducând fără permis

Marți, 8 iunie a.c., în jurul orei 9,00, polițiștii din Țăndărei  au oprit, pentru control, o autoutilitară care circula fără a avea montate plăcuțele cu numărul de înmatriculare. La volanul acesteia ...[citește_toată_știrea]

9 Iunie 2021, 16:40
(5301 vizualizări - 0 comentarii)


IPJ Ialomița: Peste 200 de persoane în carantină/izolare, verificate

În cadrul activităților desfășurate de forțele de ordine, au fost efectuate verificări la 181 persoane aflate în carantină și 22 aflate în izolare la o adresă declarată. De asemenea, în cadrul acțiunilor ...[citește_toată_știrea]

9 Iunie 2021, 16:35
(4469 vizualizări - 0 comentarii)


AJFP Ialomița: Venituri colectate la bugetul de stat de 83,84 milioane de lei

Administrația Județeană a Finanțelor Publice Ialomița a colectat, în luna mai 2021, venituri nete la bugetul general consolidat al statului în sumă totală de 83,84 milioane de lei. Astfel, bugetul de stat ...[citește_toată_știrea]

9 Iunie 2021, 13:25
(2636 vizualizări - 0 comentarii)


Accident la Fetești

Accident la Fetești

Miercuri, 9 iunie a.c., în jurul orei 8,45, salvatorii de la Stația de Pompieri Fetești au intervenit cu o autospecială de stingere cu apă și spumă și o ambulanță SMURD la un accident rutier produs în municipiul ...[citește_toată_știrea]

9 Iunie 2021, 12:40
(3549 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Fetești accident


anunț angajare

anunț angajare


Compania
EXPUR SA


căutăm doi
noi colegi


pentru Departamentul Contabilitate
din cadrul companiei noastre
din Slobozia
operator introducere și validare date
perioadă determinată-6 luni
Sarcini Generale:
-Înregistrare documente
de gestiune materie primă
-Înregistrare facturi
materie primă semințe
-Înregistrare plăți în lei pentru furnizori
-Recepție documente transmise
de celelalte departamente
-Arhivare documente
Cerințe:
-cel puțin studii medii
-experiență pe un post similar
(cunoștințe de contabilitate constituie
un avantaj)-minim 6 luni
-bune cunoștințe de operare calculator
-abilitatea de a lucra în condiții de stres
-abilități de organizare, planificare
și comunicare
Dacă răspundeți cerințelor de mai sus
și doriți să acceptați provocările
acestui postvă rugăm să trimiteți
o scrisoare de intenție
și un curriculum vitae
până la data de 10.06.2021
pe adresa de e-mail [email protected]

9 Iunie 2021, 11:20


Slobozia: Accident cu o victimă

Slobozia: Accident cu o victimă

Un accident rutier s-a produs pe raza municipiului Slobozia luni seara, 7 iunie a.c., în jurul orelor 21,10, salvatorii de la Garda de Intervenție Slobozia intervenind cu o autospecială de stingere cu apă ...[citește_toată_știrea]

9 Iunie 2021, 11:05
(4923 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Slobozia accident


Țăndărei: Minor de 14 ani, depistat la volanul unei mașini

În timpul unei misiuni de patrulare pe străzile din Țăndărei, efectuată în seara zilei de 7 iunie a.c., polițiștii din oraș au identificat la volanul unei mașini un minor de 14 ani. Verificările ulterioare ...[citește_toată_știrea]

8 Iunie 2021, 17:30
(3652 vizualizări - 0 comentarii)


AJOFM Ialomița: Rata șomajului la finalul lunii aprilie

Agenția Județeană pentru Ocuparea Forței de Muncă Ialomița informează cu privire la faptul că, la finalul lunii aprilie 2021, rata șomajului la nivelul județului a fost de 4,60%. Astfel, în evidențele instituției ...[citește_toată_știrea]

8 Iunie 2021, 17:15
(1648 vizualizări - 0 comentarii)


IPJ Ialomița: Transportul de persoane, în atenția polițiștilor

În ziua de luni, 7 iunie a.c., polițiștii ialomițeni au desfășurat o acțiune privind respectarea legalității transportului public de persoane. Astfel, atât în mediul rural cât și urban, au fost constituite ...[citește_toată_știrea]

8 Iunie 2021, 17:00
(1941 vizualizări - 0 comentarii)


Urziceni: Suspect de «furt calificat», reținut de polițiști

Polițiștii din Urziceni au reținut pentru 24 de ore, în ziua de luni, 7 iunie a.c., un tânăr de 19 ani, bănuit de săvârșirea infracțiunilor de comiterea mai multor furturi în formă calificată. Din datele ...[citește_toată_știrea]

8 Iunie 2021, 16:45
(1644 vizualizări - 0 comentarii)


ISU Ialomița caută «Salvator din pasiune»

Începând cu data de 14 iunie a.c., Inspectoratul pentru Situații de Urgență «Barbu Catargiu» al județului Ialomița va începe o nouă etapă a campaniei de recrutare a voluntarilor «Salvator din pasiune». ...[citește_toată_știrea]

8 Iunie 2021, 16:30
(1596 vizualizări - 0 comentarii)


Grupul de Comunicare Strategică: 4 noi cazuri COVID-19 în Ialomița

Marți, 8 iunie a.c., la nivelul județului Ialomița, potrivit Grupului de Comunicare Strategică, numărul cazurilor de îmbolnăviri cu COVID-19 a ajuns la 10768, cu 4 cazuri mai mult decât luni, 7 iunie a ...[citește_toată_știrea]

8 Iunie 2021, 16:15
(1878 vizualizări - 0 comentarii)


Grupul de Comunicare Strategică: Niciun caz nou de COVID-19 în județul Ialomița!

Luni, 7 iunie a.c., la nivelul județului Ialomița, potrivit Grupului de Comunicare Strategică, numărul cazurilor de îmbolnăviri cu COVID-19 a rămas la 10764, nefiind înregistrat vreun caz nou față de ziua ...[citește_toată_știrea]

7 Iunie 2021, 16:25
(1965 vizualizări - 0 comentarii)


AJFP Ialomița: 22 iunie-termenul de depunere a Formularului 097 «Notificarea privind aplicarea/încetarea aplicării sistemului TVA la încasare»

Administrația Județeană a Finanțelor Publice Ialomița informează contribuabilii că marți, 22 iunie 2021, este termenul-limită pentru depunerea notificării pentru aplicarea/încetarea aplicării sistemului ...[citește_toată_știrea]

7 Iunie 2021, 16:20
(4641 vizualizări - 0 comentarii)


AJFP Ialomița: Programul «Tezaur» continuă și în luna iunie 2021

Ministerul Finanțelor emite, începând cu 7 iunie 2021, 3 noi emisiuni de Titluri de Stat în cadrul Programului «Tezaur», cu maturități de 1, 3 și 5 ani și dobânzi de 2,95%, 3,35% și 3,65%. Titlurile de ...[citește_toată_știrea]

7 Iunie 2021, 15:40
(1781 vizualizări - 0 comentarii)


IPJ Ialomița: Amenzi pentru nerespectarea măsurilor de izolare/carantinare

În zilele de sâmbătă și duminică, 5-6 iunie a.c., 57 de societăți comerciale au fost verificate cu privire la respectarea măsurilor organizatorice specifice, a programului de lucru și în privința respectării ...[citește_toată_știrea]

7 Iunie 2021, 15:25
(2544 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: Beți și fără permise, la volan

În cursul zilei de sâmbătă, 5 iunie ac.c., un bărbat în vârstă de 60 de ani, din comuna Gura Ialomiței, a fost depistat în flagrant în timp ce conducea un autoturism pe raza localității de domiciliu fără ...[citește_toată_știrea]

7 Iunie 2021, 15:20
(2623 vizualizări - 0 comentarii)


Grupul de Comunicare Strategică: Un singur nou caz COVID-19 în Ialomița

Duminică, 6 iunie a.c., la nivelul județului Ialomița, potrivit Grupului de Comunicare Strategică, numărul cazurilor de îmbolnăviri cu COVID-19 a ajuns la 10764, cu un singur caz mai mult față de ziua de ...[citește_toată_știrea]

6 Iunie 2021, 17:05
(2422 vizualizări - 0 comentarii)


Grupul de Comunicare Strategică: Un singur nou caz COVID-19 în Ialomița

Sâmbătă, 5 iunie a.c., la nivelul județului Ialomița, potrivit Grupului de Comunicare Strategică, numărul cazurilor de îmbolnăviri cu COVID-19 a ajuns la 10763, cu un singur caz mai mult față de ziua de ...[citește_toată_știrea]

5 Iunie 2021, 17:40
(2267 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: Se întrerupe curentul electric!

În perioada 7-11 iunie 2021, E-Distribuție Dobrogea anunță întreruperea alimentării cu energie electrică din cauza unor reparații la rețelele electrice. Aceste lucrări se vor desfășura în localitățile ...[citește_toată_știrea]

4 Iunie 2021, 18:20
(5550 vizualizări - 0 comentarii)


Grupul de Comunicare Strategică: 6 noi cazuri COVID-19 în Ialomița

Vineri, 4 iunie a.c., la nivelul județului Ialomița, potrivit Grupului de Comunicare Strategică, numărul cazurilor de îmbolnăviri cu COVID-19 a ajuns la 10762, cu 6 cazuri mai mult față de ziua de joi, ...[citește_toată_știrea]

4 Iunie 2021, 16:25
(2027 vizualizări - 0 comentarii)


Tânăr din Țăndărei, arestat pentru infracțiuni comise în Germania

Polițiștii de Investigații Criminale din Ialomița au depistat un tânăr care era urmărit internațional pentru «infracțiuni contra proprietății», fapte comise în Germania. Astfel, joi, 3 iunie a.c., polițiștii ...[citește_toată_știrea]

4 Iunie 2021, 14:05
(3689 vizualizări - 1 comentariu)


Slobozia: Prevenirea violenței domestice

Polițiștii din cadrul Compartimentului de Analiză și Prevenire a Criminalității, cu sprijinul polițiștilor de proximitate din cadrul Poliției Municipiului Slobozia au desfășurat activități pentru promovarea ...[citește_toată_știrea]

4 Iunie 2021, 13:55
(2000 vizualizări - 0 comentarii)


Sărățeni: Lemne confiscate de polițiști

Sărățeni: Lemne confiscate de polițiști

Joi, 3 iunie a.c., pe raza localității Sărățeni, polițiștii din cadrul Secției de Poliție Rurală nr. 6 Ion Roată au depistat, în trafic, un tânăr de 25 de ani, din județul Vrancea, în timp ce transporta ...[citește_toată_știrea]

4 Iunie 2021, 13:40
(2939 vizualizări - 0 comentarii)


Ultimele comentarii
Gigel în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! mdrag20 în Irigațiile pe 36000 de hectare în Ialomița, afectate de o decizie a CFR pentru protejarea unui pod feroviar în Brăila Gigi gunoierul în A început construirea «drumului de șantier» în zona podului peste râul Ialomița din Țăndărei Corcodel de la DUMITRESTI în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! George în Sărăcie, mizerie și indiferență în blocul «SACO» din Slobozia casă Slobozia Nouă în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 24 iunie 2026 închiriere apartament 3 camere Slobozia în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 24 iunie 2026 om de rand în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! laurentiu în «Beach Party» săptămânal pe Plaja Zorilor Răduță Aurelian-Constantin în Sărăcie, mizerie și indiferență în blocul «SACO» din Slobozia @ahaaaaaa în «Reabilitarea energetică» a sediului Prefecturii Ialomița, la final soluția e simplă în Sărăcie, mizerie și indiferență în blocul «SACO» din Slobozia Fa Marileno în Marinela Radu ex-DSP și juristul «doctor» Vasile Zamfir, înscriși! Maria în Sărăcie, mizerie și indiferență în blocul «SACO» din Slobozia Nelu în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! Vasile în Urban SA Slobozia, sub monitorizarea Gărzii de Mediu Ialomița privind respectarea măsurilor de conformare Ionut în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! George în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! Mihai în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! Urbanistul în Urban SA Slobozia, sub monitorizarea Gărzii de Mediu Ialomița privind respectarea măsurilor de conformare

cea mai/cel mai...

Cea mai/cel mai...