Ai intrat pe cel mai citit site din Ialomița!

EVENIMENT

Medicul Violeta Șapira a renunțat la șefia Spitalului Județean de Urgență Slobozia

Medicul Violeta Șapira a renunțat la șefia Spitalului Județean de Urgență Slobozia

Reprezentanții Consiliului Județean Ialomița au făcut public faptul că medicul Violeta Șapira a renunțat la funcția de manager al Spitalului Județean de Urgență Slobozia. Ea înaintat instituției o solicitare privind desfacerea contractului de muncă, începînd cu data de 31 iulie 2015.

Se caută manager la Spitalul Slobozia
Potrivit informațiilor, medicul Violeta Șapira a înaintat Consiliului Județean Ialomița, în data de 24 iunie 2015, o solicitare prin care și-a manifestat intenția de a renunța la funcția de manager al Spitalului Județean de Urgență Slobozia, cu acordul părților... [citește_tot_articolul]

13 Iulie 2015, 19:20 (25555 vizualizări - 26 comentarii)

EVENIMENT

Ograda: Un bărbat a murit, iar altul a fost rănit într-un grav accident de muncă

Ograda: Un bărbat a murit, iar altul a fost rănit într-un grav accident de muncă

Un grav accident de muncă s-a petrecut în zona localității Ograda. Un bărbat a murit, iar altul a ajuns la spital, după ce un stîlp de înaltă tensiune a căzut la pămînt. Oamenii efectuau lucrări la rețeaua de energie electrică. O anchetă a fost deschisă în acest caz, privind infracțiunea de «ucidere din culpă».

Cercetări în plină desfășurare
Din primele informații cei doi bărbați erau angajați în cadrul unei firme și efectuau lucrări de reparații la un stîlp de înaltă tensiune al Transelectrica. Din motive neelucidate încă, stîlpul s-a prăbușit, iar unul dintre cei doi angajați... [citește_tot_articolul]

13 Iulie 2015, 16:15 (23505 vizualizări - 19 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Interdicțiile lui Silvian Ciupercă

Începe judecata președintelui

Interdicțiile lui Silvian Ciupercă

Trimiterea în judecată a lui Silvian Ciupercă de către procurorii DNA în urmă cu o săptămînă, reprezintă doar o etapă în calea demonstrării vinovăției sale. Concomitent cu primirea dosarului, magistrații Tribunalului București, instanța care va judeca această cauză, au decis menținerea măsurii controlului judiciar în cazul său. Astfel, în următoarele 60 de zile, judecătorii din București i-au impus președintelui Ciupercă o serie de interdicții, cea mai importantă dintre acestea vizînd întreruperea exercitării funcției în care a fost ales în 2012. Decizia va fi rejudecată la sfîrșitul lunii august.

Drepturile și obligațiile lui Silvian Ciupercă... [citește_tot_articolul]

10 Iulie 2015, 22:40 (10467 vizualizări - 27 comentarii)

EVENIMENT

Ialomița trimite la liceu peste 2400 de elevi

Ialomița trimite la liceu peste 2400 de elevi

Înscrierea absolvenților de clasa a VIII-a din Ialomița la liceu s-a încheiat la începutul acestei săptămîni. Datele Inspectoratului Școlar Județean Ialomița arată că un număr total de 2437 de elevi vor începe de la toamnă clasa a IX-a. În topul preferințelor elevilor s-au aflat Colegiul Național «Mihai Viteazul» din Slobozia sau Colegiul Național «Grigore Moisil» din Urziceni.

Cine merge la liceu Oferta educațională a liceelor teoretice, tehnologice și a școlilor profesionale din județul Ialomița cuprinde un număr de 73 de clase (profil teoretic și tehnologic), precum și alte 22 (învățămînt... [citește_tot_articolul]

10 Iulie 2015, 22:10 (5911 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

UNA PE SĂPTĂMÎNĂ

Consiliul Județean Ialomița își modernizează curtea interioară

Bani aruncați pe apa Sîmbetei

Consiliul Județean Ialomița își modernizează curtea interioară

Obsesia autorităților județene pentru investiții inutile devine patologică. Joi, 2 iulie 2015, în cadrul ședinței Consiliului Județean Ialomița, plenul a decis alocarea a 30 mii de lei pentru un studiu de fezabilitate destinat modernizării curții interioare a instituției. «Vom amenaja un spațiu de așteptare pentru persoanele care intră în instituția noastră. Astfel, nu vor mai fi nevoite să aștepte pe coridoarele instituției» declarat Ștefan Mușoiu, inițiatorul acestei investiții.

Un proiect marca Ștefan Mușoiu
Joi, 2 iulie 2015, în cadrul ședinței ordinare a Consiliului Județean... [citește_tot_articolul]

10 Iulie 2015, 21:25 (6042 vizualizări - 3 comentarii)

Click aici

REPORTAJ

Ialomița: Crunți, satul din buricul civilizației

Ialomița: Crunți, satul din buricul civilizației

Crunți, un sat cu puțin peste 1000 de suflete se chinuie să supraviețuiască tranziției. Comunitatea, săracă și îmbătrînită, trăiește de pe o zi pe alta abandonată, în inima județului Ialomița, fără asistență medicală. Un singur doctor trece o dată la două săptămîni să îngrijească de sănătatea șubredă a vîrstnicilor, iar în caz de urgență aceștia fie  apelează Ambulanța, fie străbat cîte 7 kilometri pînă la cel mai apropiat dispensar medical.

Viața la Crunți Aflat în administrarea comunei Reviga, satul Crunți este o așezare unde totul pare că s-a întors în timp cu aproape jumătate... [citește_tot_articolul]

10 Iulie 2015, 21:10 (15644 vizualizări - 11 comentarii)

Click aici

POLITICĂ

Ioan Martin vrea și la Primăria Sloboziei, vrea și președinte de Consiliu Județean

Cine-aleargă după doi iepuri...

Ioan Martin vrea și la Primăria Sloboziei, vrea și președinte de Consiliu Județean

Teoretic, PNL se pregătește pentru cîștigarea alegerilor locale și județene în Ialomița. Practic, la sfîrșitul acestei luni, filiala locală va nominaliza candidații pentru funcțiile de primari, consilieri locali și județeni, precum și pentru funcția de președinte al Consiliului Județean Ialomița. Ioan Martin, președintele PNL Ialomița vizează atît funcția de primar al Sloboziei, cît și pe cea de președinte al Consiliului Județean...

PNL visează funcții
Pînă la sfîrșitul acestei luni, PNL Ialomița va desemna candidații pentru funcțiile de primari, consilieri locali și județeni... [citește_tot_articolul]

10 Iulie 2015, 20:25 (6200 vizualizări - 9 comentarii)

EVENIMENT

În Ialomița procentul de promovabilitate a crescut la 68,79%!

Rezultatele finale ale examenului de Bacalaureat

În Ialomița procentul de promovabilitate a crescut la 68,79%!

Inspectoratul Școlar Județean Ialomița a făcut publice rezultatele finale ale sesiunii iunie-iulie 2015 a examenului de Bacalaureat. După contestații, promovabilitatea la nivelul județului a crescut la 68,79%.

Peste 400 de elevi au făcut contestații
Marți, 7 iulie 2015, elevii de clasa a XII-a care au susținut Bacalaureatul au avut la dispoziție cîteva ore pentru a depune contestații. La nivelul județului au contestat notele obținute un  număr total de 456 de elevi. Lucrările lor au fost recorectate în județul Constanța. Datele arată că procentul de promovabilitate a crescut... [citește_tot_articolul]

10 Iulie 2015, 19:25 (4201 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

EXCLUSIV: Anchetă penală la Primăria Urziceni

EXCLUSIV: Anchetă penală la Primăria Urziceni

Organele de urmărire penală sînt cu ochii în patru după primarii din județ. Surse judiciare apreciază faptul că o anchetă penală ar fi în plină desfășurare la Primăria Urziceni, iar printre persoanele vizate s-ar număra chiar edilul Constantin Sava. Acuzațiile vizează fapte de corupție, infracțiuni de fals și abuz în serviciu.

Primăriile penale din Ialomița După trimiterea în judecată a primarului Sloboziei, Alexandru Stoica sau arestul la domiciliu al viceprimarului din Fetești, Gheorghe Mitache, organele de urmărire penală au ajuns la Primăria Urziceni. Sediul administrației locale... [citește_tot_articolul]

7 Iulie 2015, 21:55 (7823 vizualizări - 6 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Slobozia: «Groapa lui Stoica» are costuri ascunse

Slobozia: «Groapa lui Stoica» are costuri ascunse

În urmă cu un an, administrația locală anunța cîștigarea licitației pentru reabilitare Pieței Revoluției din Slobozia la valoarea de 37 milioane de lei. Panoul care străjuiește investiția confirmă însă faptul că valoarea totală a proiectului este de 51,6 milioane de lei! Diferența, recunoaște cu jumătate de gură primarul Alexandru Stoica, este suportată din bugetul local.

Ce i-a trebuit chelului
La acest moment, «groapa lui Stoica» a devenit o piatră de moară de gîtul administrației locale. În zadar declară primarul Alexandru Stoica: «Eu am moștenit groapa de la Ionașcu»... Degeaba... [citește_tot_articolul]

7 Iulie 2015, 20:05 (11277 vizualizări - 17 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

EXCLUSIV: Elevii din Giurgiu s-au făcut de râs în Ialomița

EXCLUSIV: Elevii din Giurgiu s-au făcut de rîs în Ialomița

Dezastrul rezultatelor pe care le-au obținut la Bacalaureat elevii din Giurgiu a fost confirmat de profesorii din județul  Ialomița. Lucrările absolvenților de la malul Dunării au fost corectate în județul nostru. Statistica arată faptul că Giurgiu s-a clasat pe ultimul loc în ceea ce privește promovabilitatea la Bacalaureat, la nivel național, cu un procent de 36%.

Lucrări foarte slabe Aproape 2000 de lucrări provenite din județul Giurgiu au fost corectate în două centre de evaluare din județul Ialomița. Oficialii Inspectoratului Școlar Județean Ialomița confirmă promovabilitatea... [citește_tot_articolul]

7 Iulie 2015, 18:50 (12994 vizualizări - 19 comentarii)

Click aici

SPORT

Oțelul vrea pe «1 Mai»

Fotbal, Liga a II-a poate reveni la Slobozia

Oțelul vrea pe «1 Mai»

Dorul iubitorilor de fotbal din Slobozia de meciurile ligii secunde ar putea primi în această toamnă o ușoară alinare. De data aceasta însă, favoriții, dacă le putem spune astfel, nu vor juca în galben-albastrul specific Unirii, ci în roșu-alb-albastru, echipament al unei foste campioane a României. Dezlegarea acestei șarade se găsește în declarația oferită de antrenorul Oțelului Galați, Florin Marin, în cadrul unei emisiuni radiofonice cu temă sportivă: «Am fost zilele acestea împreună cu Ovidiu Burcă (n.red.: președintele Oțelului) la Slobozia să avem o discuție cu factorii de decizie din oraș pentru a juca acolo meciurile de acasă. Cei din Slobozia au fost foarte amabili, au fost de acord să... [citește_tot_articolul]

7 Iulie 2015, 18:15 (5243 vizualizări - 6 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Ialomița fondurilor europene

Ialomița fondurilor europene

Un raport oficial, postat pe site-ul Instituției Prefectului Ialomița, centralizează investițiile cu fonduri europene derulate în perioada 2007-2013 la nivelul județului. Conform acestuia, un număr de 39 de administrații locale și 8 instituții publice din județ au accesat sume cuprinse între 50 de mii și 50 milioane de lei pentru proiecte care au vizat de la integrarea socială a persoanelor defavorizate și pînă la investiții megalomanice în reabilitarea spațiilor publice, trecînd prin reabilitarea sistemelor de apă, a infrastructurii rutiere sau a celei agricole. Deși discutabil sub aspectul fondurilor europene accesate, raportul Instituției Prefectului oferă pentru prima oară o imagine globală... [citește_tot_articolul]

7 Iulie 2015, 17:35 (2876 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

SPORT

A semnat și Andreea Mărginean

Handbal, Liga Națională, CSM Unirea Slobozia

A semnat și Andreea Mărginean

Echipa de handbal a Unirii Slobozia continuă să-și împrospăteze lotul în vederea celui de-al doilea sezon în Liga Națională. Principala sursă de achiziții, pentru diriguitorii echipei slobozene, rămîne retrogradata CSU Neptun Constanța. Se pare că și în acest sezon vor fi preferate posibilele explozii surprinză cum au fost în campionatul trecut Ana Maria Drăguț și Raluca Dăscălete, în locul jucătoarelor consacrate care se lasă greu ademenite către Slobozia. Astfel, după ce și le-a asigurat drept eleve pe Lorena Ostase, Mădălina Toma și Cristina Strahan, Victorina Bora se va putea baza în stagiunea viitoare pe serviciile Andreei Mărginean. În vîrstă de 25 de ani, Andreea poate evolua atît coordonator... [citește_tot_articolul]

7 Iulie 2015, 16:05 (6601 vizualizări - 9 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Școala veche din Vlădeni a fost transformată în muzeu

Școala veche din Vlădeni a fost transformată în muzeu

În timp sediile unora dintre unitățile de învățămînt din județ scoase din rețeaua școlară sînt lăsate în paragină, altele sînt folosite în scop cultural. Autoritățile locale din Vlădeni au transformat vechea școală din comunitate într-un muzeu. Obiectivul a fost reabilitat cu fonduri locale în totalitate și se pregătește să intre în rețeaua turistică a județului.

Școli vechi, transformate în ruine
În ultimii ani, sediile a peste 20 de unități școlare din județul Ialomița au fost scoase din funcțiune. În majoritatea cazurilor, a fost vorba despre acele instituții, vechi de aproape... [citește_tot_articolul]

7 Iulie 2015, 15:20 (8268 vizualizări - 9 comentarii)

Click aici

SPORT

Tenis de cîmp

Rareș Bordei a cîștigat Cupa «Petstar Tenis Con»

La finele săptămînii precedente s-a desfășurat, la Slobozia, Cupa «Petstar Tenis Con», competiție ce a aliniat la start copii din categoriile de vîrstă 10, 12 și 14 ani. Au fost jocuri interesante, mai cu seamă că am putut urmări mici jucători de tenis la început de drum despre ale căror performanțe vom scrie, cu siguranță, în viitor. Cel mai interesant duel s-a disputat între combatanții categoriei 14 ani masculin. Aici, sportivii ajunși pe tabloul de 4 au jucat în sistem fiecare cu fiecare. S-a detașat în cîștigător, cu victorii pe linie, jucătorul pregătit la Tenis Con de Ionel Iordache, Rareș Bordei. Acesta a trecut de timișoreanul Udrea-Tautzenbergher, cu 6-2, 6-2, de brăileanul Adrian Gheorghe... [citește_tot_articolul]

7 Iulie 2015, 14:40 (5415 vizualizări - 0 comentarii)

REPORTAJ

Nicu Jumătate, urmașul baronului de Münchhausen

Nicu Jumătate, urmașul baronului de Münchhausen

E mărunt de statură, uscățiv și... vesel. Are un acordeon mic atîrnat de gît și o gură slobodă, care-i dă de mîncare «într-o lume plină de proști și creduli». Se recomandă Nicu Jumătate, cu buletinul în mînă. Dar numele lui de scenă, ne spune aparte, e «Soarele Sudului»! Pentru că unde cîntă el se face senin. Dacă ar trebui să vă spunem ce face, am recunoaște că cerșește cu acordeonul în brațe. Dar n-ar fi drept, pentru că darul lui e altul. Nicu Jumătate e povestitor. Un povestitor mai talentat decît ilustrul său înaintaș, baronul de Münchhausen. Iar poveștile lui, furate de peste tot și de nicăieri, au ajuns să-i țină loc de identitate.

Urmașul lui Münchhausen... [citește_tot_articolul]

7 Iulie 2015, 14:05 (7234 vizualizări - 7 comentarii)

EVENIMENT

Promovabilitate de 67,74% în județul Ialomița

Bacalaureat 2015, un examen reușit

Promovabilitate de 67,74% în județul Ialomița

Rezultatele preliminarii la examenul de Bacalaureat, înainte de contestații, arată că procentul de promovabilitate înregistrat la nivelul județului Ialomița a fost de 67,74%. Astfel, 1285 de absolvenți de clasa a XII-a au primit note între 6,00 și 9,99.

Fără medii maxime
Chiar dacă procentul de promovabilitate a fost considerabil mai mare decît cel de anul trecut, în județul Ialomița niciun absolvent de liceu nu a reușit să obțină medii maxime. Rezultatele preliminarii arată că cea mai mare medie obținută la Bacalaureat în Ialomița a fost 9,95, rezultat primit din partea profesorilor... [citește_tot_articolul]

7 Iulie 2015, 13:50 (6634 vizualizări - 7 comentarii)

EVENIMENT

Miloșești: Și-a ucis ginerele cu un cuțit

Un socru de coșmar

Miloșești: Și-a ucis ginerele cu un cuțit

Crimă la sfîrșitul săptămînii precedente în comuna ialomițeană Miloșești. Un bărbat de 49 de ani i-a luat viața ginerelui său cu un cuțit. Bărbatul s-a îmbătat și și-a înjunghiat victima în zona pieptului, lăsînd-o fără viață. Criminalul a fost arestat la solicitarea procurorilor Parchetului de pe lîngă Tribunalul Ialomița.

Omorît în puterea nopții
Potrivit anchetei, fapta s-a petrecut în noaptea de sîmbătă spre duminică, 4/5 iulie 2015. Autorul, identificat în persoana numitului Stan Neagu, după ce a uitat numărul paharelor cu băutură turnate pe gît,  a început să se certe... [citește_tot_articolul]

6 Iulie 2015, 17:35 (8066 vizualizări - 10 comentarii)

EVENIMENT

Scandalul de 1 milion de euro a ajuns în instanță

Primarul Alexandru Stoica, pasibil de răspundere penală

Scandalul de 1 milion de euro a ajuns în instanță

Scandalul public declanșat în urma controlului întreprins de Camera de Conturi Ialomița la Clubul Sportiv Unirea Slobozia se adîncește. La o săptămînă distanță de expirarea datei la care trebuia acoperit prejudiciul de 1 milion de euro descoperit de auditorii Camerei de Conturi Ialomița, Primăria Slobozia contestă Raportul instituției în instanță. Dosarul a fost înregistrat pe Secția Contencios Administrativ al Tribunalului Ialomița. Gurile rele spun că administrația locală încearcă, de fapt, să-l protejeze pe Alexandru Stoica de un nou dosar penal, instrumentat de această dată de procurorii DNA!

Raport contestat pe ultima sută de metri... [citește_tot_articolul]

6 Iulie 2015, 11:35 (13949 vizualizări - 25 comentarii)

Miercuri 24 Iun 2026
290 cititori online
Cele mai comentate
Cele mai citite
Ultima oră

Urziceni: S-a înecat la pescuit

Marți, 25 septembrie 2018, în jurul orelor 14,00, un apel primit la Dispeceratul ISU Ialomița semnala prezența a doi bărbați în zona unei amenajări hidrotehnice din beton, aflată pe râul Ialomița, în apropierea ...[citește_toată_știrea]

27 Septembrie 2018, 12:05
(5901 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Urziceni înecat


Cosâmbești: Prins cu aproape 100 kg de pește în portbagaj

Polițiștii ialomițeni acționează periodic în vederea apărării patrimoniului piscicol și combaterii faptelor ilegale asociate din pescuitul ilegal. Astfel, a fost depistat, pe raza localității Cosâmbești ...[citește_toată_știrea]

27 Septembrie 2018, 11:45
(5773 vizualizări - 0 comentarii)


Accidente în Ialomița: Două persoane decedate, patru rănite

În cursul zilei de marți, 25 septembrie a.c., pe raza județului Ialomița s-au produs două accidente rutiere. Primul eveniment s-a produs în jurul orelor 16,00, în apropiere de comuna Sinești și s-a soldat ...[citește_toată_știrea]

27 Septembrie 2018, 11:15
(5639 vizualizări - 0 comentarii)


Deținătorii de câini periculoși, în atenția polițiștilor ialomițeni

În perioada septembrie-decembrie 2018, polițiștii ialomițeni desfășoară acțiuni de prevenire a oricăror incidente în care sunt implicați câinii periculoși sau agresivi și de verificare a modului de respectare ...[citește_toată_știrea]

27 Septembrie 2018, 11:05
(5337 vizualizări - 0 comentarii)


ISU Ialomița: Exercițiu la Țăndărei

Joi, 27 septembrie 2018, de la orele 10,00, Inspectoratul pentru Situații de Urgență «Barbu Catargiu» al județului Ialomița organizează în orașul Țăndărei un exercițiu de cooperare cu forțe și mijloace ...[citește_toată_știrea]

27 Septembrie 2018, 10:45
(5298 vizualizări - 0 comentarii)


AJOFM Ialomița: Bursa Locurilor de Muncă pentru Absolvenți

Agenția Județeană pentru Ocuparea Forței de Muncă Ialomița va organiza în data de 19 octombrie 2018, orele 9,00, «Bursa Locurilor de Muncă pentru Absolvenți». Evenimentul se va desfășura la Slobozia, în ...[citește_toată_știrea]

25 Septembrie 2018, 20:20
(5420 vizualizări - 0 comentarii)


Adâncata: Și-a pierdut viața strivit de un utilaj

Un bărbat de 37 de ani din comuna ialomițeană Adâncata și-a pierdut viața marți, 25 septembrie 2018, în urma unui accident de muncă petrecut pe raza județului Bistrița Năsăud. Bărbatul lucra la amenajarea ...[citește_toată_știrea]

25 Septembrie 2018, 18:30
(6162 vizualizări - 0 comentarii)


IPJ Ialomița: «Atenție la înșelăciuni!»

În perioada septembrie-octombrie 2018, Inspectoratul de Poliție al Județului Ialomița derulează activități informativ-preventive în cadrul campaniei de prevenire a infracțiunilor de înșelăciune «Atenție ...[citește_toată_știrea]

24 Septembrie 2018, 19:25
(4889 vizualizări - 0 comentarii)


IPJ Ialomița: Amenzi de aproape 240000 de lei, 30 de permise reținute

Polițiștii au intervenit, în perioada 21-23 septembrie, la peste 100 de evenimente, majoritatea sesizate prin 112. Astfel, la acest sfârșit de săptămână, polițiștii ialomițeni au fost angrenați în 26 de ...[citește_toată_știrea]

24 Septembrie 2018, 19:20
(4926 vizualizări - 0 comentarii)


Corul Academic «Divina Armonie» va concerta la Hramul Catedralei Episcopale Slobozia

Luni, 1 octombrie 2018, cu binecuvântarea Preasfințitului Părinte Episcop Vincențiu, Episcopia Sloboziei și Călărașilor, va sărbători hramul de toamnă al Catedralei Episcopale «Acoperământul Maicii Domnului ...[citește_toată_știrea]

24 Septembrie 2018, 18:20
(5598 vizualizări - 0 comentarii)


A treia ediție a campaniei «Educația-prioritate a Bisericii», derulată în parohiile Protopopiatului Urziceni

Cu binecuvântarea Preasfințitului Părinte Vincențiu, în parohiile din Protopopiatul Urziceni a fost derulată cea de-a treia ediție a proiectului social-filantropic «Educația-prioritate a Bisericii», în ...[citește_toată_știrea]

24 Septembrie 2018, 18:05
(6988 vizualizări - 0 comentarii)


«Zilele Recoltei 2018», la Slobozia

Primăria Municipiului Slobozia vă invită la Sărbătoarea Recoltei, în perioada 29-30 septembrie 2018. La «Zilele Recoltei 2018», roadele pământului vor fi etalate pe tarabe de către cei mai gospodari producători ...[citește_toată_știrea]

24 Septembrie 2018, 17:55
(3837 vizualizări - 0 comentarii)


«Centenarul Filmului Românesc», la Slobozia

Municipiul Slobozia intră pe harta celor o sută de orașe din țară care găzduiesc «Centenarul Filmului Românesc», un proiect de anvergură națională inițiat de Agerpres. Sâmbătă, 29 septembrie 2018, la Casa ...[citește_toată_știrea]

24 Septembrie 2018, 12:40
(2917 vizualizări - 0 comentarii)


AJFOM Ialomița: Locuri de muncă în agricultură-Spania, campania 2019

Agenția Județeană pentru Ocuparea Forței de Muncă Ialomița, prin serviciul de ocupare EURES România, oferă 950 locuri de muncă vacante în Spania pentru munca sezonieră în agricultură la recoltarea căpșunilor ...[citește_toată_știrea]

24 Septembrie 2018, 11:10
(3138 vizualizări - 0 comentarii)


Movila: Și-a înjunghiat fiul cu un cuțit

Polițiștii ialomițeni au deschis o anchetă într-un posibil caz de «tentativă de omor». Un bărbat este cercetat penal după ce, în cursul nopții de marți, 18/19 septembrie 2018, și-a înjunghiat fiul cu un ...[citește_toată_știrea]

19 Septembrie 2018, 17:25
(4898 vizualizări - 0 comentarii)


Fetești: Pește fără documente, confiscat de polițiști

Fetești: Pește fără documente, confiscat de polițiști

Polițiștii ialomițeni au acționat marți, 18 septembrie a.c., pe raza județului, sub coordonarea polițiștilor din cadrul Direcției de Ordine Publică, în vederea apărării patrimoniului piscicol și combaterii ...[citește_toată_știrea]

19 Septembrie 2018, 17:05
(4869 vizualizări - 3 comentarii)


Slobozia: Accident cu două persoane rănite

Marți, 18 septembrie a.c., în jurul orelor 12,30, Poliția a fost sesizată cu privire la faptul că pe raza municipiului Slobozia s-a produs un accident de circulație, două persoane fiind rănite. Polițiștii ...[citește_toată_știrea]

19 Septembrie 2018, 17:00
(3745 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Slobozia accident


Valea Măcrișului: Beat la volan, a provocat un accident

Marți, 18 septembrie a.c., Poliția a fost sesizată cu privire la faptul că pe raza comunei Valea Măcrișului s-a produs un accident soldat cu pagube materiale. Astfel, șoferii celor două autoturisme implicate ...[citește_toată_știrea]

19 Septembrie 2018, 16:55
(4996 vizualizări - 0 comentarii)


Fetești: A furat dintr-o barcă rucsacul unei femei

Polițiștii feteșteni au fost sesizați luni, 17 septembrie a.c., cu privire la faptul că o persoană a sustras bunuri dintr-o ambarcațiune aflată pe malul brațului Borcea. În urma sesizării, polițiștii au ...[citește_toată_știrea]

19 Septembrie 2018, 16:50
(8728 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Fetești furt


Muniție neexplodată, descoperită la Movilița și Armășești

Muniție neexplodată, descoperită la Movilița și Armășești

Duminică, 16 septembrie a.c., pe un  teren agricol de pe raza comunei Movilița a fost descoperită o mină antitanc cu înveliș metalic, aflată într-o stare avansată de uzură. De asemenea, marți, 18 septembrie ...[citește_toată_știrea]

19 Septembrie 2018, 15:20
(4941 vizualizări - 0 comentarii)


Scrimerul George Dragomir a câștigat «Cupa României»

Scrimerul George Dragomir a câștigat «Cupa României»

Orașul Iași a fost gazda «Cupei României», la scrimă cadeți și juniori 2018. Așa cum era de așteptat, cel mai bun junior al momentului, George Dragomir, legitimat la CSM Unirea Slobozia, si-a respectat ...[citește_toată_știrea]

18 Septembrie 2018, 20:19
(5004 vizualizări - 0 comentarii)


Autoturism căutat de autoritățile din Arad, depistat la Fetești

Un autoturism care figura în bazele de date ca fiind sustras, căutat pentru confiscare de autoritățile din județul Arad, a fost depistat de polițiștii din cadrul Serviciului de Investigații Criminale Ialomița ...[citește_toată_știrea]

18 Septembrie 2018, 18:50
(3743 vizualizări - 0 comentarii)


Braconajul piscicol, în atenția polițiștilor ialomițeni

Luni, 17 septembrie a.c., polițiștii din cadrul Secției de Poliție Rurală Stelnica au depistat un bărbat, de 61 de ani, din Vlădeni, în timp ce încerca să comercializeze pește din speciile plătică și mreană ...[citește_toată_știrea]

18 Septembrie 2018, 18:40
(5182 vizualizări - 0 comentarii)


Feteștean urmărit internațional, depistat de polițiști

Polițiștii de Investigații Criminale din cadrul IPJ Ialomița au depistat un bărbat care era urmărit internațional pentru infracțiuni contra persoanei și contra patrimoniului, fapte comise în Italia. Astfel ...[citește_toată_știrea]

18 Septembrie 2018, 18:25
(4870 vizualizări - 0 comentarii)


Slobozia: «Cântece de iubire» pe esplanada Centrului Cultural

Joi, 20 septembrie 2018, începând cu orele 18,00, pe esplanada Centrului Cultural UNESCO «Ionel Perlea» va fi susținut recitalul «Cântece de iubire». Soliști vor fi soprana Irina Iordăchescu și chitaristul ...[citește_toată_știrea]

18 Septembrie 2018, 15:10
(4946 vizualizări - 0 comentarii)


Rădulești: Hoți din autoturisme, reținuți de polițiști

Polițiștii Secției de Poliție Rurală Jilavele cercetează patru tineri, cu vârste cuprinse între 20 și 24 de ani, toți din comuna Movilița, aceștia fiind bănuiți de comiterea infracțiunii de «furt». Sâmbătă ...[citește_toată_știrea]

18 Septembrie 2018, 11:05
(3577 vizualizări - 0 comentarii)


Se lansează «Ro Alert»

Sâmbătă, 15 septembrie 2018, începând cu orele 11,00, va fi lansat la nivel național portalul «Ro Alert», de la sediul Ministerul Afacerilor Interne. Evenimentul va fi realizat în sistem ...[citește_toată_știrea]

14 Septembrie 2018, 20:15
(3520 vizualizări - 1 comentariu)


Ialomița: Se întrerupe curentul electric

E-Distribuție Dobrogea SA anunță că, urmare a lucrărilor planificate de revizii, reparații și modernizări în rețeaua de distribuție, alimentarea cu energie electrică va fi întreruptă în mai multe localități ...[citește_toată_știrea]

14 Septembrie 2018, 17:20
(5841 vizualizări - 0 comentarii)


Recrutare candidați pentru Școlile de Subofițeri Jandarmi, sesiunea ianuarie 2019

Inspectoratul de Jandarmi Județean Ialomița recrutează tineri absolvenți de liceu, cu diplomă de Bacalaureat, pentru sesiunea din luna ianuarie la instituțiile militare de învățământ din cadrul Ministerului ...[citește_toată_știrea]

14 Septembrie 2018, 16:15
(5941 vizualizări - 0 comentarii)


Servicii Publice Slobozia SRL

vă face cunoscut faptul că
în perioada 29-30.09.2018
se vor desfășura «Zilele Recoltei»
în Piața Agroalimentară Slobozia

14 Septembrie 2018, 13:20


Ultimele comentarii
Suporter în FC Bărăganul Ciulnița, învinsă «acasă» de Viitorul Corbeanca Alin în Ce miracol, ce minune/CNAS face concurs «pe bune» marius în CNAIR: Circulație închisă pe bretelele de intrare și ieșire ale A2 din zona Drajna, joi, 23 aprilie 2026 Toma în Colaps financiar după retrogradarea în Liga 2: Unirea Slobozia a cerut intrarea în insolvență! cetatean în Bărbat din Bărbulești, prins în flagrant și reținut pentru «șantaj» Anca în Ce miracol, ce minune/CNAS face concurs «pe bune» suporter în Colaps financiar după retrogradarea în Liga 2: Unirea Slobozia a cerut intrarea în insolvență! Vasile în Ce miracol, ce minune/CNAS face concurs «pe bune» vilă complex Slobozia în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 17 iunie 2026 Any în Marinela Radu ex-DSP și juristul «doctor» Vasile Zamfir, înscriși! Alecu în Marinela Radu ex-DSP și juristul «doctor» Vasile Zamfir, înscriși! base marinaru în Stelnica și Punctul de Acostare «Regina Maria», creștere a numărului de turiști ion negativ în A fost construită una dintre cele mai mari instalații de stocare a energiei verzi din România cioban în Dezastrul funciar de la Primăria Axintele Parinte în Colaps financiar după retrogradarea în Liga 2: Unirea Slobozia a cerut intrarea în insolvență! AlexDan în Lipsă de «transparență» în Consiliul Local Slobozia Preda în Colaps financiar după retrogradarea în Liga 2: Unirea Slobozia a cerut intrarea în insolvență! Mary în Reabilitarea Ștrandului Municipal, abandonată de administrația Potor Mary în Restanțe de 7,3 milioane de lei pentru facturile de apă și canalizare către operatorul Urban SA Slobozia NOBODY în «Candidatul 10510», în sfârșit director general adjunct la DGASPC Ialomița!

cea mai/cel mai...

Cea mai/cel mai...