Ai intrat pe cel mai citit site din Ialomița!

EVENIMENT

Cei mai noi medici ai Spitalului Județean de Urgență Slobozia

Cei mai noi medici ai Spitalului Județean de Urgență Slobozia

Datorită eforturilor inițiate pentru a crește numărul doctorilor, 8 noi medici specialiști au fost angajați în această pe­rioadă la Spitalul Județean de Urgență Slobozia. Aceștia își desfășoară activitatea pe Secțiile Pediatrie, ATI, Oncologie, UPU și Hematologie. «Ne bucurăm de faptul că au ales să profeseze în spitalul nostru și vom fi atenți la toate solicitările dânșilor!» a transmis Liviu Patrichi, managerul Spitalului Județean de Urgență Slobozia.

 

Au ales să profeseze la Slobozia Cei 8 medici tineri care întregesc echipa de... [citește_tot_articolul]

24 Martie 2025, 12:25 (21693 vizualizări - 14 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Parchetul Județean Ialomița are de soluționat peste 20 mii de dosare

În 2025

Parchetul Județean Ialomița are de soluționat peste 20 mii de dosare

Potrivit Raportului de activitate al Ministerului Public pentru anul 2024, Parchetul de pe lângă Tribunalul Ialomița, cea mai mare unitate de Parchet din Ialomița, are de soluționat anul acesta peste 20 mii de dosare. Numărul mare de cauze care trebuie soluționate este generat de lipsa de procurori pe care instituția o are de mai bine de 4 ani și pentru care Parchetul General nu are o soluție. Singurul element notabil privind activitatea procurorilor din Ialomița este faptul că printre puținele dosare soluționate anul trecut se numără și cele care vizează fapte de corupție.

 

Activitatea Parchetului Județean Ialomița, în cifre... [citește_tot_articolul]

24 Martie 2025, 07:55 (7640 vizualizări - 4 comentarii)

REPORTAJ

Marea ecologizare social-democrată din Cartierul Bora

Marea ecologizare social-democrată din Cartierul Bora

Sâmbătă, 15 martie 2025, pe la orele 10,00 trecute fix, la capătul Străzii Dealului din Cartierul Bora din Slobozia, primarul Sloboziei, Alexandru Potor, a organizat o amplă acțiune de ecologizare a unui deal încărcat de gunoaie. Ceea ce s-a dorit a fi o inițiativă civică, menită să-i facă pe cetă­țenii orașului mai atenți cu privire la mediul înconjurător, s-a transformat într-o acțiune de partid. Astfel, locul voluntarilor a fost luat de membri și simpatizanți social-democrați. Și, pentru a mai salva din aparențe, organizatorii au chemat pe deal și câțiva funcționari mărunți din ca­drul Primăriei Slobozia. În zona ecologizată, în perioada... [citește_tot_articolul]

23 Martie 2025, 10:40 (5452 vizualizări - 16 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

O nouă licitație pentru Centrul destinat tinerilor din Fetești

O nouă licitație pentru Centrul destinat tinerilor din Fetești

Un Centru dedicat tine­rilor pe care administrația locală din Fetești dorea să-l realizeze cu fonduri europene se va face însă cu bani obținuți în urma unui împrumut. Administrația locală a pierdut banii europeni din cauza firmei care și-a adjudecat investiția. În momentul de față, obiectivul va fi scos din nou la licitație. «Ne dorim acest obiectiv pentru tinerii din Fetești, așa că vom mai scoate încă o dată la licitație construcția sa...» a declarat Laurențiu Șonchereche, primarul din Fetești.

 

Investiție pentru tineri Potrivit... [citește_tot_articolul]

22 Martie 2025, 14:05 (2434 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

POLITICĂ

Deputatul PSD Ștefan Țintă, întâlnire cu ministrul Economiei, Bogdan-Gruia Ivan

Deputatul PSD Ștefan Țintă, întâlnire cu ministrul Economiei, Bogdan-Gruia Ivan

Deputatul PSD Ștefan Țintă a avut în cursul săptămânii precedente o serie de întâlniri, cea mai importantă dintre acestea fiind cu ministrul Economiei, Digitalizării, Antreprenoriatului și Turismului. «Am avut plăcerea de a mă întâlni cu domnul Bogdan-Gruia Ivan, ministrul Economiei, Digitalizării, Antreprenoriatului și Turismului, pentru a discuta despre oportunitățile de dezvoltare pentru județul Ialomița!» a precizat public parlamentarul social-democrat. Ștefan Țintă a ținut să menționeze că, în cadrul întrunirii, «au fost abordat teme esențiale legate de in­vestiții, digitalizare și sprijinirea antre­prenorilor locali... [citește_tot_articolul]

22 Martie 2025, 09:50 (7829 vizualizări - 2 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Doar 10 proiecte europene din sectorul public, finanțate prin ADR Sud-Muntenia, sunt în implementare

În Ialomița

Doar 10 proiecte europene din sectorul public, finanțate prin ADR Sud-Muntenia, sunt în implementare

La solicitarea repre­zentanților Consiliului Județean Ialomița, delegații Agenției de Dezvoltare Regională Sud-Muntenia au organizat o întâlnire cu reprezentanții administrațiilor locale din județ. Cea mai mare parte a discuțiilor au fost purtate în ceea ce privește stadiul implementării proiectelor europene finanțate prin Pro­gramul Regional Sud-Muntenia 2021-2027, precum și noile oportunități de finanțare. Datele arată că din cele 49 de proiecte euro­pene, finanțate prin ADR Sud-Muntenia, ale autorităților publice locale din Ialomița, doar 10 se află în prezent în implementare.

 

Raport despre implementarea proiectelor europene... [citește_tot_articolul]

21 Martie 2025, 12:10 (5634 vizualizări - 0 comentarii)

EVENIMENT

Școli ialomițene, pe lista clădirilor cu risc seismic a Ministerului Educației

Școli ialomițene, pe lista clădirilor cu risc seismic a Ministerului Educației

Periodic, Ministerul Educației analizează și starea clădirilor cu destinația școală din fiecare zonă a țării. Instituția a dat publicității o listă cu unitățile de învățământ care prezintă risc seismic. Evident, și în Ialomița există astfel de probleme, unele dintre instituțiile care se regăsesc pe lista Ministerului fiind școli și licee de top din județ. Din fericire, potrivit specialiștilor, în cazul unui cutremur, aceste clădiri ar fi avariate, dar nu s-ar prăbuși...

 

O obligație legală Potrivit Legii nr. 212/2022, privind unele măsuri pentru reducerea... [citește_tot_articolul]

21 Martie 2025, 07:55 (5743 vizualizări - 1 comentariu)

EVENIMENT

Mai multe sirene de alarmare sunt nefuncționale

Se întâmplă în Ialomița

Mai multe sirene de alarmare sunt nefuncționale

Recent încheiata «Săptămână a Protecției Civile» a scos în evidență unele disfuncționalități ale sistemului de alarmare publică a populației în caz de dezastre. Oficialii Inspectoratului pentru Situații de Urgență «Barbu Catargiu» al Județului Ialomița au precizat public faptul că mai multe sirene sunt nefuncționale în momentul de față, urmând a face demersuri pentru remedierea problemelor. Demersurile constau în notificări către primăriile ialomițene sau agenții economici care au în grijă sirenele. Costurile de întreținere pot ajunge până la 50 mii de lei, bani pe care trebuie să-i plătească entitățile care... [citește_tot_articolul]

20 Martie 2025, 12:15 (2629 vizualizări - 1 comentariu)

Click aici

EVENIMENT

Combinatul Chimic din Slobozia așteaptă sprijin guvernamental pentru redeschidere

Combinatul Chimic din Slobozia așteaptă sprijin guvernamental pentru redeschidere

Aflată în proprietatea societății Nitramonia BC, din județul Bacău, platforma Combinatului Chimic din Slobozia funcționează în pre­zent doar pentru menținerea instalațiilor utilizate pentru producerea îngrășămintelor chimice. Oficialii unității au precizat că liniile de producție nu pot fi redeschise atâta timp cât prețul gazelor naturale, principala materie primă, ră­mâne ridicat. Despre colosul industrial al orașului se amin­tește și în «Strategia Indus­trială a României 2024-2030», document strategic elaborat de Guvernul României prin care se are în vedere revitalizarea tuturor ramurilor industriale din... [citește_tot_articolul]

20 Martie 2025, 08:05 (17739 vizualizări - 8 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Ședință cu «scântei» a Consiliului Local Slobozia

Ședință cu «scântei» a Consiliului Local Slobozia

Proiectul de buget al Primăriei Slobozia pe anul 2025 era programat pentru a fi supus votului Consiliului Local al reședinței județului în ședința extraordinară de joi, 13 martie 2025. Criticile aduse edilului Alexandru Potor referitoare la «lipsa de transparență» privind expunerea publică a documentului l-au făcut pe edil să amâne pentru săptămâna aceasta luarea unei decizii cu privire la buget. Chiar și în aceste condiții, aleșii locali ai orașului au participat la ședința extraordinară și au votat alte inițiative cetățenești. Participarea la vot a fost însă între­ruptă de derapajele consilierului local AUR Radu Paros.

 

... [citește_tot_articolul]

19 Martie 2025, 10:10 (8086 vizualizări - 28 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Ialomița poate pierde aproape 10 milioane de euro fonduri europene depuse prin PNRR

Proiecte depuse de operatorul Urban SA Slobozia

Ialomița poate pierde aproape 10 milioane de euro fonduri europene depuse prin PNRR

Încă din 2022, Urban SA Slobozia depunea două proiecte de finanțare cu fonduri europene prin Planul Național de Redresare și Reziliență. Proiectele, în cuantum de aproape 10 milioane de euro, vizau investiții în ceea ce privește extinderea rețelei de apă și canalizare la nivelul munici­piului re­ședință de județ, Slobozia, precum și realiza­rea de branșamente individuale în anumite lo­calități deservite de operatorul re­gional. La în­ceput de an 2025, Comisia Europeană a anunțat blocarea finanțărilor prin Planul Național de Redresare și Reziliență, invocându-se neres­pectarea de către România a unor «pași» î... [citește_tot_articolul]

18 Martie 2025, 15:20 (11881 vizualizări - 11 comentarii)

Click aici

SPORT

Un punct de plecare

Fotbal, SuperLiga/play-out, Hermannstadt-Unirea Slobozia 1-1

Un punct de plecare

Prima partidă din play-out a Unirii Slobozia s-a terminat 1-1, la Sibiu slobozenii lui Mihalcea scoțând un punct ce se poate dovedi extrem de util pentru viitorul Unirii în primul eșalon fotbalistic. Urmează un meci dificil «acasă» la Clinceni, cu Petrolul, ploieștenii fiind învinși pe propriul teren în prima etapă de play-out de imprevizibila FC Botoșani cu 2-0. Așadar, în etapa 2 de play-out, Unirea Slobozia va întâlni Petrolul Ploiești vineri, 28 martie 2025.

 

Un gol de cascadorii râsului și un eurogol... [citește_tot_articolul]

18 Martie 2025, 14:25 (3071 vizualizări - 4 comentarii)

Click aici

SPORT

Doar remiză

Handbal, Divizia A/play-off, CSM Unirea Slobozia-CSU Cluj-Napoca 26-26 (13-11)

Doar remiză

bonus: Junioarele 3 ale CSM Unirea Slobozia, pe primul loc la Turneul Semifinal

După ce în prima etapă a play-off-ului pentru promovarea în Liga Florilor CSM Unirea Slobozia a învins în deplasare pe ACS Sepsi SIC Sfântu Gheorghe cu 29-26 (14-12), a doua partidă din play-off-ul Diviziei A de handbal feminin, meci disputat în deplasare contra celor de la CSU Oradea, a fost pierdut la un singur gol diferență de handbalistele CSM Unirea Slobozia, 27-26. În fine, CSM Unirea Slobozia a jucat sâmbătă, 15 martie 2025, contra handbalistelor de la CSU Cluj-Napoca, în a treia etapă a play-off-ului Diviziei A de handbal feminin, meci încheiat la egalitate, 26-26 (13-11).

 

Duel încheiat cu egal... [citește_tot_articolul]

18 Martie 2025, 11:05 (2819 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

SPORT

Ștefan Andreescu, în Finala Turneului ATP «M15» din Antalya/Turcia

Tenis de câmp

Ștefan Andreescu, în Finala Turneului ATP «M15» din Antalya/Turcia

Duminică, 16 martie 2025, slobo­zeanul Ștefan Andreescu, legitimat la CSM Unirea Slobozia, a jucat Finala Turneului ATP «M15», desfășurat în Antalya/Turcia. Tenismenul de 23 de ani, Ștefan Andreescu a trecut cu 2-0 la seturi în meciul de deschidere cu francezul Thomas Faurel, tot cu 2-0 de jucătorul uzbek Sergey Fomin, același scor înre­gistrându-se și cu neamțul John Sperle. În Semifinală, Ștefan Andreescu a trecut de favoritul numărul 1 al Turneului, olandezul Ryan Nijboer, locul 400 ATP, cu un categoric 6-2, 6-0. Finala, jucată contra rusului Svyatoslav Gulin, a fost foarte disputată, Andreescu reușind să câștige setul a doilea, cu... [citește_tot_articolul]

18 Martie 2025, 09:40 (2606 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Fără posturi scoase la concurs pentru medicii rezidenți

La Spitalul Județean de Urgență Slobozia

Fără posturi scoase la concurs pentru medicii rezidenți

Pentru anul universitar 2024-2025, cel mai mare spital din județul Ialomița, Spitalul Județean de Urgență Slobozia, nu a mai scos posturi la concurs pentru medicii rezidenți. Oficialii unității medicale își motivează decizia prin faptul că foarte puțini dintre rezidenții care ocupau respectivele posturi alegeau să profeseze în cadrul spitalului după încheierea sta­giilor de pregătire. «Nici din actualii rezidenți, care încă sunt în curs de formare profesio­nală, nu știm câți vor reveni la posturi...» declară repre­zentanții Spitalului Județean de Urgență Slobozia.

 

Spitalele de provincie, neatrăgătoare pentru medici... [citește_tot_articolul]

17 Martie 2025, 12:35 (4554 vizualizări - 8 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Înșelați prin metoda «Împrumutul», 15 slobozeni cer sprijinul marilor Parchete

Anchetă clasată la Slobozia

Înșelați prin metoda «Împrumutul», 15 slobozeni cer sprijinul marilor Parchete

Cu 2 ani în urmă, ziarul nostru relata cazul a 15 persoane din Slobozia, înșelate de un tânăr din oraș, pe numele său Alin Ionuț Dinu. Păgubiții susțin că tânărul le-a solicitat bani împrumut, pe care a «uitat» să-i mai returneze. Astfel, s-a întocmit la nivelul organelor judiciare locale dosarul «Împrumutul». Procu­rorii din Slobozia au ajuns însă la concluzia că «fapta penală sesizată nu există»! În prezent, persoanele înșelate au făcut noi demersuri judiciare, depunând plângeri către Parchetul de pe lângă Înalta Curte de Casație și Justiție și Direcția Națională de... [citește_tot_articolul]

17 Martie 2025, 07:55 (8416 vizualizări - 3 comentarii)

EVENIMENT

Iazu: Și-a înjunghiat prietenul de pahar

Iazu: Și-a înjunghiat prietenul de pahar

Un bărbat, domiciliat în localitatea Iazu, a fost arestat preventiv, în urmă cu o săptămână, sub acuzația de «tentativă la omor». După ce s-a îmbătat, acesta a luat un cuțit și l-a înjunghiat pe un apropiat de-al său.

 

Alcoolul i-a întunecat mintea Prezenți la o petrecere organizată într-o gospodărie din localitatea Iazu, victima și agresorul său s-au apucat să bea. După ce au uitat numărul paharelor cu alcool pe care le-au dat pe gât, cei doi au început să se certe, aducându-și aminte de o problemă mai veche... [citește_tot_articolul]

16 Martie 2025, 10:10 (3460 vizualizări - 0 comentarii)

REPORTAJ

Istoria Fermei Model din localitatea Perieți

Istoria Fermei Model din localitatea Perieți

Istoria agrară a județului Ialomița este strâns legată de cea a Fermei Model din Perieți. În perioada interbelică, acest monument istoric a fost cel mai mare producător de semințe de legume și flori din Europa de Est. Astăzi, se află în grija Consiliului Județean Ialomița, printr-o donație făcută de fostul său proprietar, Muzeul Național al Agriculturii. Administrația județeană ar putea iniția un proiect de reabilitare și modernizare, așa cum a făcut și cu alte imobile de patrimoniu din județ.

 

Povești din inima fermei Ferma Model de la Perieți a fost î... [citește_tot_articolul]

15 Martie 2025, 09:40 (5255 vizualizări - 1 comentariu)

EVENIMENT

Gigantul american Ingredion, parteneriat cu austriecii de la Agrana pentru fabrica AGFD Țăndărei

Gigantul american Ingredion, parteneriat cu austriecii de la Agrana pentru fabrica AGFD Țăndărei

Gigantul american Ingredion, cu acționari două dintre cele mai mari fonduri de investiții din lume, respectiv BlackRock și The Vanguard, va achiziționa 49% din acțiunile AGFD Țăndărei SRL de la Agrana Starke GmbH. Tranzacția este supusă aprobării autorităților de concurență, acordul de joint venture dintre Agrana Starke GmbH, filială a Agrana Beteiligungs-AG, și cel mai mare procesator de porumb din lume, Ingredion, fiind parafat pentru a produce amidon în România, la Țăndărei. În context, România are cea mai mare suprafață cultivată cu porumb (2,5 milioane ha), ocupând primul loc în Uniunea Europeană la producție, cu peste 10 milioane de tone anual, prin... [citește_tot_articolul]

14 Martie 2025, 12:20 (6008 vizualizări - 7 comentarii)

EVENIMENT

Reabilitarea Poliției Municipiului Slobozia se amână

Reabilitarea Poliției Municipiului Slobozia se amână

În iulie 2022, reprezentanții Inspectoratului de Poliție al Județului Ialomița anunțau reabilitarea cu fonduri europene a sediului Poliției Munici­piului Slobozia. La 2 ani și jumătate distanță, implementarea acestui proiect nu s-a realizat, deși ar fi trebuit să se încheie la finele anului 2023. În prezent, ace­lași proiect așteaptă evaluarea din partea Agenției de Dezvoltare Regională Sud-Muntenia pentru ca șan­tierul să fie deschis. Dacă proiectul nu va fi considerat oportun, IPJ Ialomița va pierde 8,2 milioane de lei.

 

Un proiect cu «probleme»... [citește_tot_articolul]

14 Martie 2025, 08:05 (3293 vizualizări - 2 comentarii)

Luni 22 Iun 2026
258 cititori online
Cele mai comentate
Cele mai citite
Ultima oră

Slobozia: Surprins în flagrant conducând o mașină neînmatriculată

În cursul zilei de sâmbătă, 12 iunie a.c., în jurul orelor 13,00, polițiștii rutieri slobozeni au oprit, pentru control, un autoturism condus de un bărbat, în vârstă de 28 ani, din Slobozia. În urma verificărilor ...[citește_toată_știrea]

14 Iunie 2021, 17:50
(1845 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: Băuți la volan

Sâmbătă, 12 iunie a.c., pe raza comuni Făcăeni, polițiștii din cadrul Secției 3 Poliție Rurală Stelnica au depistat, în flagrant, un tânăr de 21 de ani în timp ce conducea un autoturism pe raza localității ...[citește_toată_știrea]

14 Iunie 2021, 17:40
(1810 vizualizări - 0 comentarii)


Grupul de Comunicare Strategică: 6 noi cazuri COVID-19 în Ialomița

Luni, 14 iunie a.c., la nivelul județului Ialomița, potrivit Grupului de Comunicare Strategică, numărul cazurilor de îmbolnăviri cu COVID-19 a ajuns la 10784, cu 6 cazuri mai mult decât duminică, 13 iunie ...[citește_toată_știrea]

14 Iunie 2021, 16:40
(1932 vizualizări - 0 comentarii)


RAJA Constanța: Se oprește apa în localitatea Dridu-Snagov!

Pentru efectuarea unor lucrări de modernizare, reparații și întreținere a instalațiilor, furnizorul de energie electrică va sista, marți, 15 iunie 2021, în intervalul orar 9,00-17,00, alimentarea cu energie ...[citește_toată_știrea]

14 Iunie 2021, 15:20
(3009 vizualizări - 0 comentarii)


AJFP Ialomița: Reducerrea evaziunii fiscale, obiectiv strategic al ANAF

Activitatea de Inspecție Fiscală din cadrul AJFP Ialomita a efectuat, în luna mai 2021, în concordanță cu Strategia Agenției Naționale de Administrare Fiscală 2021-2024, care are ca obiectiv strategic reducerea ...[citește_toată_știrea]

14 Iunie 2021, 14:50
(4430 vizualizări - 0 comentarii)


AJFP Ialomița: Vineri, 25 iunie 2021-termen limită pentru depunerea a 8 declarații fiscale

Administrația Județeană a Finanțelor Publice Ialomița reamintește contribuabililor că vineri, 25 iunie 2021, este termenul limită de depunere a următoarelor declarații: «Declarație privind obligațiile de ...[citește_toată_știrea]

14 Iunie 2021, 13:35
(3094 vizualizări - 0 comentarii)


APIA: Final al Campaniei de primire a cererilor unice de plată 2021

Agenția de Plăți și Intervenție pentru Agricultură (APIA) aduce la cunoștința opiniei publice că la data de 11 iunie 2021 s-a încheiat Campania de primire a cererilor unice de plată aferente anului 202 ...[citește_toată_știrea]

14 Iunie 2021, 13:10
(2701 vizualizări - 0 comentarii)


Balaciu: A intrat cu mașina într-un copac

Balaciu: A intrat cu mașina într-un copac

Un accident de circulație s-a produs în dimineața zilei de luni, 14 iunie a.c., pe raza comunei Balaciu. Din primele informații, șoferul unei mașini a pierdut controlul volanului și s-a lovit violent de ...[citește_toată_știrea]

14 Iunie 2021, 10:30
(3064 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Balaciu accident


Grupul de Comunicare Strategică: Un singur nou caz COVID-19 în Ialomița

Duminică, 13 iunie a.c., la nivelul județului Ialomița, potrivit Grupului de Comunicare Strategică, numărul cazurilor de îmbolnăviri cu COVID-19 a ajuns la 10778, cu un singur caz mai mult decât sâmbătă ...[citește_toată_știrea]

13 Iunie 2021, 17:25
(2785 vizualizări - 0 comentarii)


Grupul de Comunicare Strategică: 3 noi cazuri COVID-19 în Ialomița

Sâmbătă, 12 iunie a.c., la nivelul județului Ialomița, potrivit Grupului de Comunicare Strategică, numărul cazurilor de îmbolnăviri cu COVID-19 a ajuns la 10777, cu 3 cazuri mai mult decât vineri, 11 iunie ...[citește_toată_știrea]

12 Iunie 2021, 17:10
(2230 vizualizări - 0 comentarii)


Slobozia: Mesaje pentru donatorii de sânge, cu ocazia «Zilei Mondiale a Donatorului de Sânge»

Luni, 14 iunie a.c., se sărbătorește «Ziua Mondială a Donatorului de Sânge». Cu această ocazie, reprezentanții Centrului Județean de Transfuzie Sanguină Ialomița marchează evenimentul transmițând public ...[citește_toată_știrea]

11 Iunie 2021, 18:25
(4175 vizualizări - 0 comentarii)


Urziceni: Autoutilitară răsturnată în urma unui accident

Urziceni: Autoutilitară răsturnată în urma unui accident

În ziua de vineri, 11 iunie a.c., pompierii din Urziceni au intervenit în cazul unui accident rutier produs pe raza municipiului. În eveniment au fost implicate o autoutilitară și un autoturism. În urma ...[citește_toată_știrea]

11 Iunie 2021, 17:10
(2174 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Urziceni accident


Urziceni: Regulile de circulație, pe înțelesul elevilor

Urziceni: Regulile de circulație, pe înțelesul elevilor

Joi, 10 iunie a.c., polițiștii din Urziceni au desfășurat lecții de educație rutieră în cadrul Școlii Gimnaziale «I.H. Rădulescu» din Urziceni. Polițiștii au discutat cu peste 100 de elevi despre recunoașterea ...[citește_toată_știrea]

11 Iunie 2021, 16:35
(3804 vizualizări - 0 comentarii)


Grupul de Comunicare Strategică: Un singur nou caz de COVID-19 în Ialomița

Vineri, 11 iunie a.c., la nivelul județului Ialomița, potrivit Grupului de Comunicare Strategică, numărul cazurilor de îmbolnăviri cu COVID-19 a ajuns la 10774, cu un singur caz mai mult decât joi, 10 iunie ...[citește_toată_știrea]

11 Iunie 2021, 16:20
(2754 vizualizări - 0 comentarii)


Țăndărei: La volan având un permis contrafăcut

Oprit în trafic pentru un control de rutină în ziua de joi, 10 iunie a.c., un tânăr de 20 de ani din Țăndărei s-a ales cu un dosar penal. Acesta este acuzat de «conducere fără permis», «fals material în ...[citește_toată_știrea]

11 Iunie 2021, 15:45
(4115 vizualizări - 1 comentariu)


Țăndărei: Reținut pentru «furt calificat»

Polițiștii ialomițeni au reținut pentru 24 de ore, în ziua de joi, 10 iunie a.c., un minor de 17 ani din localitatea Țăndărei. Acesta este bănuit de comiterea infracțiunii de «furt calificat». Acesta a ...[citește_toată_știrea]

11 Iunie 2021, 15:40
(2227 vizualizări - 0 comentarii)


Razie de amploare la Țăndărei

Polițiștii și jandarmii ialomițeni au organizat joi, 10 iunie a.c., o razie de amploare pe raza orașului Țăndărei. Pe parcursul activităților desfășurate au fost legitimate peste 270 de persoane și controlate ...[citește_toată_știrea]

11 Iunie 2021, 15:35
(2727 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Țăndărei razie


Ialomița: Adăposturile canine, verificate de polițiști

Ialomița: Adăposturile canine, verificate de polițiști

În perioada 9-10 iunie a.c., polițiștii din cadrul Biroului pentru Protecția Animalelor au acționat pe raza municipiilor Slobozia și Fetești, precum și orașelor Amara și Țăndărei, pentru verificarea modului ...[citește_toată_știrea]

11 Iunie 2021, 15:20
(2423 vizualizări - 0 comentarii)


Controale ale ITM Ialomița în luna mai 2021

Controale ale ITM Ialomița în luna mai 2021

Inspectoratul Teritorial de Muncă Ialomița a efectuat acțiuni de control în luna mai 2021 având ca obiectiv verificarea modului în care angajatorii respectă prevederile legislației în vigoare în domeniul ...[citește_toată_știrea]

11 Iunie 2021, 13:20
(2033 vizualizări - 0 comentarii)


Relocarea cabinetelor din Ambulatoriul Spitalului Județean de Urgență Slobozia

Relocarea cabinetelor din Ambulatoriul Spitalului Județean de Urgență Slobozia

«După cum am mai anunțat în luna martie a anului curent, au început lucrările de consolidare, renovare și modernizare ale Ambulatoriului de Specialitate din cadrul Spitalului Județean de Urgență Slobozia ...[citește_toată_știrea]

11 Iunie 2021, 11:10
(4159 vizualizări - 0 comentarii)


Instituția Prefectului Ialomița: Lista câștigătorilor Tombolei «Maratonul Vaccinării»

Instituția Prefectului Ialomița: Lista câștigătorilor Tombolei «Maratonul Vaccinării»

În perioada 31 mai-1 iunie 2021, la nivelul județului Ialomița s-a organizat o campanie de vaccinare destinată tinerilor cu vârste cuprinse între 16 și 25 de ani. Denumită «Maratonul vaccinării-Alege să ...[citește_toată_știrea]

10 Iunie 2021, 19:55
(4380 vizualizări - 0 comentarii)


Slobozia: Bărbat de 69 de ani, dispărut de la domiciliu

Slobozia: Bărbat de 69 de ani, dispărut de la domiciliu

În ziua de miercuri, 9 iunie a.c, polițiștii din Slobozia au fost sesizați de rudele unui bărbat de 69 de ani, din localitate, cu privire la dispariția acestuia. Pe numele său Simion Gheorghe ...[citește_toată_știrea]

10 Iunie 2021, 19:50
(1652 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: Beți la volan

Miercuri, 9 iunie a.c, polițiștii din cadrul Serviciului Rutier Ialomița au desfășurat ample acțiuni de supraveghere a traficului rutier. Cu această ocazie, doi șoferi, în vârstă de 23 de ani, din comuna ...[citește_toată_știrea]

10 Iunie 2021, 19:35
(1636 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: Amenzi de peste 82 mii de lei aplicate în 24 de ore

În ultimele 24 de ore, polițiștii ialomițeni au fost la datorie pe străzile din județ, pentru a asigura un climat de ordine și liniște. Acțiunile preventive ale polițiștilor s-au concretizat prin aplicarea ...[citește_toată_știrea]

10 Iunie 2021, 19:20
(2223 vizualizări - 0 comentarii)


IPJ Ialomița: Siguranța elevilor, prioritate pentru polițiști

IPJ Ialomița: Siguranța elevilor, prioritate pentru polițiști

Două școli din municipiul Fetești au fost incluse în programul de acțiuni preventive ale polițiștilor. Miercuri, 9 iunie a.c, oamenii legii au mers în unitățile de învățământ și au discutat cu elevii despre ...[citește_toată_știrea]

10 Iunie 2021, 19:05
(1748 vizualizări - 0 comentarii)


Grupul de Comunicare Strategică: 2 noi cazuri COVID-19 în Ialomița

Joi, 10 iunie a.c., la nivelul județului Ialomița, potrivit Grupului de Comunicare Strategică, numărul cazurilor de îmbolnăviri cu COVID-19 a ajuns la 10773, cu 2 cazuri mai mult decât miercuri, 9 iunie ...[citește_toată_știrea]

10 Iunie 2021, 17:10
(1528 vizualizări - 0 comentarii)


Grupul de Comunicare Strategică: 3 noi cazuri COVID-19 în Ialomița

Miercuri, 9 iunie a.c., la nivelul județului Ialomița, potrivit Grupului de Comunicare Strategică, numărul cazurilor de îmbolnăviri cu COVID-19 a ajuns la 10771, cu 3 cazuri mai mult decât marți, 8 iunie ...[citește_toată_știrea]

9 Iunie 2021, 17:05
(2138 vizualizări - 0 comentarii)


Țăndărei: Surprins la volanul unei mașini fără plăcuțe și conducând fără permis

Marți, 8 iunie a.c., în jurul orei 9,00, polițiștii din Țăndărei  au oprit, pentru control, o autoutilitară care circula fără a avea montate plăcuțele cu numărul de înmatriculare. La volanul acesteia ...[citește_toată_știrea]

9 Iunie 2021, 16:40
(5264 vizualizări - 0 comentarii)


IPJ Ialomița: Peste 200 de persoane în carantină/izolare, verificate

În cadrul activităților desfășurate de forțele de ordine, au fost efectuate verificări la 181 persoane aflate în carantină și 22 aflate în izolare la o adresă declarată. De asemenea, în cadrul acțiunilor ...[citește_toată_știrea]

9 Iunie 2021, 16:35
(4464 vizualizări - 0 comentarii)


AJFP Ialomița: Venituri colectate la bugetul de stat de 83,84 milioane de lei

Administrația Județeană a Finanțelor Publice Ialomița a colectat, în luna mai 2021, venituri nete la bugetul general consolidat al statului în sumă totală de 83,84 milioane de lei. Astfel, bugetul de stat ...[citește_toată_știrea]

9 Iunie 2021, 13:25
(2636 vizualizări - 0 comentarii)


Ultimele comentarii
Parinte în Colaps financiar după retrogradarea în Liga 2: Unirea Slobozia a cerut intrarea în insolvență! AlexDan în Lipsă de «transparență» în Consiliul Local Slobozia Preda în Colaps financiar după retrogradarea în Liga 2: Unirea Slobozia a cerut intrarea în insolvență! Mary în Reabilitarea Ștrandului Municipal, abandonată de administrația Potor Mary în Restanțe de 7,3 milioane de lei pentru facturile de apă și canalizare către operatorul Urban SA Slobozia NOBODY în «Candidatul 10510», în sfârșit director general adjunct la DGASPC Ialomița! Vasi în Incidente de integritate «cu efect întârziat» în județul Ialomița Dan în Colaps financiar după retrogradarea în Liga 2: Unirea Slobozia a cerut intrarea în insolvență! OK dar.. în «USR are obligația morală să aplice propriile standarde de integritate!» dan în Blocuri pentru tinerii specialiști în Educație și Sănătate, la Fetești Aur în Marinela Radu ex-DSP și juristul «doctor» Vasile Zamfir, înscriși! cetatean în Marinela Radu ex-DSP și juristul «doctor» Vasile Zamfir, înscriși! Pt Zanfir în Marinela Radu ex-DSP și juristul «doctor» Vasile Zamfir, înscriși! suporter în Colaps financiar după retrogradarea în Liga 2: Unirea Slobozia a cerut intrarea în insolvență! ZANFIR în Marinela Radu ex-DSP și juristul «doctor» Vasile Zamfir, înscriși! ozzy ada în Lipsa fondurilor întârzie reparația podurilor din județul Ialomița Gigel în Colaps financiar după retrogradarea în Liga 2: Unirea Slobozia a cerut intrarea în insolvență! Cetățean în Colaps financiar după retrogradarea în Liga 2: Unirea Slobozia a cerut intrarea în insolvență! Cetatean în Colaps financiar după retrogradarea în Liga 2: Unirea Slobozia a cerut intrarea în insolvență! patrik în Marinela Radu ex-DSP și juristul «doctor» Vasile Zamfir, înscriși!

cea mai/cel mai...

Cea mai/cel mai...