Ai intrat pe cel mai citit site din Ialomița!

SPORT

Gustul victoriei, strict interzis

Fotbal, Liga a II-a, Săgeata Năvodari-Unirea Slobozia 1-0

Gustul victoriei, strict interzis

Două egaluri și o înfrîngere a acumulat Unirea Slobozia în acest sezon. Traseu identic cu cel de anul trecut, iar dacă lucrurile vor continua astfel, sîmbătă, 20 septembrie 2014, în duelul de acasă cu CS Balotești, noua echipă a lui Hristu Chiacu, ar trebui să vină și victoria. Unirea a încheiat la Năvodari o săptămînă neagră, începută prin eliminarea din Cupa României, petrecută la Axintele. Retrogradată recent din Liga I și fortificată la nivel de lot cu jucători ca Albuț, Stana, Cîrjă sau Cristi Ganea, Săgeata din Năvodari nu a arătat un fotbal net superior Sloboziei, dar experiența din Liga I și-a spus cuvîntul. A fost de ajuns o intrare a lui Toma din postură de ultim apărător asupra lui... [citește_tot_articolul]

16 Septembrie 2014, 14:45 (5880 vizualizări - 13 comentarii)

SPORT

Start lansat, final ratat

Handbal, HC Zalău-CSM Unirea Slobozia 28–24 (14-14)

Start lansat, final ratat

Unirea Slobozia e pe 10 după 4 etape, loc care putea fi mult mai înalt dacă elevele lui Liviu Paraschiv aveau mai mare încredere în forțele proprii, în confruntările din ultimele două etape. Mai cu seamă în jocul cu Zalăul de sîmbătă, 13 septembrie a.c., cînd Pavăl și compania au trecut de puțin pe lîngă realizarea unei mari surprize. Trupa vulcanicului Gheorghe Tadici se vede condusă încă din primul minut, după reușita Anei Maria Drăguț. Se face apoi 2-1 pentru Unirea, 3-2, și se merge cap la cap pînă în minutul 11 cînd, după încă o reușită a lui Drăguț, tabela indică un neverosimil 9-6 în favoarea echipei noastre. Vine o perioadă bună pentru gazde, care egalează la 9 pentru ca, ulterior, slobozencele... [citește_tot_articolul]

16 Septembrie 2014, 12:30 (4499 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Slobozia: Se lucrează la sala de spectacole «cu geometrie variabilă»

Senzațional!

Slobozia: Se lucrează la sala de spectacole «cu geometrie variabilă»

Începută acum 20 de ani, sala de spectacole «cu geometrie variabilă» a Consiliului Județean Ialomița are o șansă bună să fie finalizată la sfîrșitul acestui an. Potrivit informațiilor oficiale, «la sală se lucrează!». Valoarea finală a acestei investiții va fi de aproape 9 milioane de lei...

Minunea din sala de spectacole
După săptămîni lungi în care ușile sălii de spectacole «cu geometrie variabilă» au stat închise, pe șantierul deschis acolo în 1995 se lucrează din nou. La sfîrșitul săptămînii precedente, ambele intrări erau larg deschise, iar înăuntru, o echipă anemică de ... [citește_tot_articolul]

16 Septembrie 2014, 12:05 (6906 vizualizări - 4 comentarii)

EVENIMENT

Centrul de Recuperare de la Movila a fost finalizat

O investiție de 3 milioane de lei pentru persoanele cu dizabilități

Săptămîna viitoare, autoritățile județene din Ialomița vor tăia panglica Centrului de Recuperare și Reabilitare Neuropsihică de la Movila. Investiția, realizată cu fonduri europene și județene, se ridică la peste 3 milioane de lei și este prevăzută cu 41 de spații de cazare. Deși nu a fost deschis oficial, Centrul are deja o listă de așteptare...

Sprijin pentru persoanele cu handicap
Potrivit proiectului, Centrul de la Movila, unicul din județ destinat persoanelor cu afecțiuni neuropsihice, se află amplasat în sediul unei foste case de copii dezafectate. Lucrările de amenajare... [citește_tot_articolul]

16 Septembrie 2014, 11:15 (8361 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Autogara Nick Touring va deveni bloc-turn

Autogara Nick Touring va deveni bloc-turn

În urmă cu mai bine de un an, prin iunie 2013, scriam despre performanța unică a patronului Nicu Pericli, «moștenitorul de drept» al transportului urban la Slobozia, de a construi într-o zonă interzisă de lege. La începutul acestei toamne, cu numai 2 luni înainte de termenul de finalizare a investiției, revenim cu o informație în premieră. Autogara privată a firmei Nick Touring riscă să se transforme în bloc-turn!

Foaie verde, drum de fier
Saga blocului turn care se profilează în imagine a început în urmă cu 2 ani, cînd patronul firmei Nick Touring, iritat de faptul că nu poate... [citește_tot_articolul]

16 Septembrie 2014, 10:45 (10205 vizualizări - 10 comentarii)

Click aici

SPORT

Fotbal, Liga a III-a, CS Tunari-Viitorul Axintele 2-3

Noroc îmbrăcat în alb și verde

Ialomițenii de la Viitorul Axintele au obținut vineri, 12 septembrie 2014, o victorie la limită după o partidă nebună disputată în deplasarea de la Tunari. Ilfovenii au deschis rapid scorul prin Ivan (’5), dar s-au bucurat pentru avantajul de pe tabelă doar 8 minute, Adrian Ilie reușind în minutul 13 egalarea. Soarta partidei părea a fi pecetluită încă din minutul 60, cînd Nicolae Ciochină aducea Viitorul în avantaj, după ce a profitat de serviciul perfect al lui Marin Luca. Tunarii au izbutit egalarea în penultimul minut de joc, cînd experimentatul Alin Ilin l-a învins pe Răduță cu un voleu din interiorul careului. Norocul a fost în final de partea alb-verzilor de la Axintele, Marin Luca făcînd... [citește_tot_articolul]

16 Septembrie 2014, 10:25 (6083 vizualizări - 2 comentarii)

Click aici

REPORTAJ

Creatoarea de evenimente de la «Ever Green»

Creatoarea de evenimente de la «Ever Green»

Dana Ionescu are 26 de ani și, cînd s-a apucat să învețe «meseria» asta, nu s-a gîndit nicio clipă că se va îndrăgosti iremediabil... Acum, după 4 ani de muncă și sute de evenimente pe care le-a marcat cu munca și entuziasmul ei, știe că acesta este temelia unui parcurs profesional pe care și-l dorește, ca orice tînără, unic. «Sînt convinsă că există creatori de evenimente mai bine cotați decît mine. Și poate chiar mai talentați. Dar eu am de partea mea entuziasmul vîrstei, capacitatea de a învăța și... o locație unică!».

Fata care nu greșește niciodată
A absolvit o facultate... [citește_tot_articolul]

16 Septembrie 2014, 08:15 (10423 vizualizări - 5 comentarii)

SPORT

Handbal, CSS Slobozia

O victorie și două înfrîngeri la Plopeni

CSS Slobozia nu a început sub cele mai bune auspicii campionatul rezervat junioarelor I. În cele 3 meciuri disputate la Plopeni în perioada 11-13 septembrie 2014, echipa lui Marian Simion nu le-a avut la capacitate maximă pe Adina Nistor și Elena Badea, două dintre cele mai importante piese al Sloboziei. Totuși evoluția tinerelor handbaliste a fost mulțumitoare, ele întorcîndu-se acasă cu un succes la limită, 18-17, împotriva celor de la Art Galați, dar și cu două înfrîngeri. În partida inaugurală, CSS Slobozia s-a înclinat în fața celor de la CSS Constanța cu 23-30 (7-13). Tot înfrîngere a fost și în ultimul joc, cel cu Activ Plopeni, echipă la care activează două dintre recentele campioane mondiale... [citește_tot_articolul]

16 Septembrie 2014, 07:10 (6498 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

DADP este singurul angajator din Slobozia!

DADP este singurul angajator din Slobozia!

În timp ce edilii locali caută disperați investitori care să creeze locuri de muncă în parcul industrial, Direcția de Administrare a Domeniului Public Slobozia caută cu disperare forță de muncă pentru cele peste 50 de posturi neocupate pe care le are. Ion Ștefan, directorul DADP, susține că se confruntă cu această problemă de mai mulți ani, însă anul acesta ea s-a acutizat: «Într-adevăr, avem un deficit de peste 50 de oameni. La începutul verii aveam 17 posturi neocupate. În luna iulie, printr-o hotărîre de Consiliu Local, mi s-au mai aprobat 49...».

Toamna se numără locurile de muncă... [citește_tot_articolul]

16 Septembrie 2014, 06:25 (12685 vizualizări - 2 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Fosta șefă a Centrului de Transfuzii, dr Cristiana Stoian, propunere de eliberare pe cauțiune!

3000 de lei, «prețul» sîngelui la Slobozia

Fosta șefă a Centrului de Transfuzii, dr Cristiana Stoian, propunere de eliberare pe cauțiune!

Decizie uluitoare a magistraților de la Judecătoria Slobozia în cazul fostului director al Centrului de Transfuzii Sanguine Ialomița. Judecătorii au stabilit ca doctoriței Cristiana Stoian să-i fie înlocuită măsura arestului preventiv cu cea a controlului judiciar! Pentru a putea fi aplicată această prevedere, instanța a stabilit plata unei cauțiuni de 3000 de lei. Decizia nu este definitivă, procurorii Parchetului de pe lîngă Judecătoria Slobozia atacînd sentința cu recurs. Procesul se va judeca săptămîna viitoare la Tribunalul Ialomița.
La ultimul termen de judecată în care procurorii din Slobozia au cerut prelungirea arestării preventive a Cristianei Stoian, instanța a stabilit să înlocuiască... [citește_tot_articolul]

12 Septembrie 2014, 18:45 (22462 vizualizări - 32 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Meditații școlare pe bani europeni

Bitz-interviu cu Ileana Condruț, inspector general școlar

Meditații școlare pe bani europeni

Oficialii din cadrul Inspectoratului Școlar Județean Ialomița au o nouă viziune în ceea ce privește creșterea șanselor elevilor de a obține rezultate bune la examenele naționale din anul școlar 2014-2015. Reprezentanții instituției vor să demareze un program cu finanțare europeană, prin care vor face meditații particulare cu toți elevii aflați în ani terminali. Detalii despre acest proiect și o scurtă caracterizare a sistemului județean de educație în prag de debut al anului școlar ne oferă Ileana Condruț, inspectorul școlar general al județului.

-Cît de pregătită este Ialomița să înceapă școala?
-Eu cred că și noi, județul Ialomița, am făcut... [citește_tot_articolul]

12 Septembrie 2014, 17:10 (10177 vizualizări - 6 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Slobozia: Spitalul tuturor posibilităților

Slobozia: Spitalul tuturor posibilităților

O prevedere legislativă din domeniul sanitar este interpretată după cum bate vîntul de pacienții care se internează la Spitalul Județean de Urgență Slobozia. Respectivul act normativ le dă dreptul bolnavilor să-și deconteze medicamentele pe care și le-au cumpărat cu banii lor. În practică, oamenii profită de această facilitate și încearcă să obțină beneficii mai mult decît este cazul. Așa se face că administrația unității medicale a fost pusă în situația de a deconta și alte tratamente decît cele de strictă necesitate...

Dacă-i gratis, cu plăcere! Potrivit acordului cadru încheiat între... [citește_tot_articolul]

12 Septembrie 2014, 15:25 (6164 vizualizări - 6 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Slobozia: Supermarket de 1 milion de euro la Clubul Tineretului

Slobozia: Supermarket de 1 milion de euro la Clubul Tineretului

După ce în urmă cu o lună a amenințat Consiliul Local cu tribunalul, patronii firmei Santiliana s-au răzgîndit. La ședința de Consiliu Local din luna septembrie, aceștia au cerut autorităților locale din Slobozia să aprobe construirea unui supermarket pe terenul de sport din imediata vecinătate a Clubului Tineretului. Valoarea investiției ar urma să se cifreze la 1 milion de euro, însă solicitarea încalcă, teoretic, legislația în vigoare...

Supermarket pe terenul de sport
La sfîrșitul lunii precedente, consilierii locali din Slobozia s-au confruntat cu o solicitare inedită. Firma... [citește_tot_articolul]

12 Septembrie 2014, 13:40 (14206 vizualizări - 13 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Învățământul ialomițean, între vis și realitate

Vine prima zi de școală

Învățămîntul ialomițean, între vis și realitate

Noul an școlar ia din nou prin surprindere autoritățile din Ialomița. În județ există școli fără autorizații sanitare de funcționare, profesori necalificați sau pensionari, precum și internate școlare cu mobilier vechi de peste două decenii. Așa cum ne-au obișnuit, oficialii din sistem sînt prea puțin pregătiți să rezolve sincopele înainte ca elevii să revină în clase. Dincolo de aceste probleme, anul școlar 2014-2015 debutează în Ialomița cu manuale electronice pentru elevii de clasa I și a II-a, dar și cu meditații pentru cei de-a VIII-a și a XII-a, plătite cu bani europeni...

Realitatea din școli... [citește_tot_articolul]

11 Septembrie 2014, 16:10 (7812 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Mirajul energiei «verzi»

Ialomița produce anual 150 MW de energie «verde»

Mirajul energiei «verzi»

Într-un județ văduvit de investiții, producerea de energie verde părea să scoată Ialomița din anonimat.  La linia de start s-au aliniat peste 100 de investitori interesați să desfășoare afaceri în acest domeniu. În 2 ani, de cînd conceptul a prins rădăcini în județ, doar 5 parcuri eoliene și fotovoltaice produc energie regenerabilă curată, iar alți 5 sînt pe punctul de a începe proiectele. Cantitatea de curent introdus în sistem, potrivit cifrelor, se apropie de 150 MW pe an. Aflată deja în impas, activitatea din acest domeniu  se confruntă și cu probleme administrative. Cel mai mare parc eolian județean, înființat la Făcăeni de «Ialomița Power», încearcă de 3 luni să producă energie... [citește_tot_articolul]

11 Septembrie 2014, 11:15 (6433 vizualizări - 2 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

«Aurul negru» din lacul Amara

Nămolul sapropelic, vîndut la metru cub

«Aurul negru» din lacul Amara

Nămolul sapropelic din lacul Amara s-a transformat în sursă de venit. De 3 ani, Apele Române Ialomița facturează nămol la metru cub. Cele mai multe solicitări, spun reprezentanții autorităților abilitate, vin din partea administratorilor bazelor de tratament din stațiunea Băile Felix. Un metru cub de nămol de Amara costă 900 de lei.

Venituri din resurse naturale Lacul Amara se află în domeniul public al statului și în administrarea Sistemului de Gospodărire al Apelor Ialomița. De 3 ani, autoritatea în grija căreia se află a început să exploateze cea mai importantă resursă naturală din... [citește_tot_articolul]

11 Septembrie 2014, 08:20 (10193 vizualizări - 2 comentarii)

EVENIMENT

Educația preșcolarilor costă bani grei

Grădinițele de stat din Ialomița, întreținute de părinți

Educația preșcolarilor costă bani grei

Grădinițele din Ialomița sînt administrate de stat doar pe hîrtie. În realitate, aceste instituții de învățămînt sînt subvenționate de părinți. De la cursuri opționale, rechizite sau chiar îngrijitoare, părinții scot, la fiecare început de an școlar, între 200 și 500 de lei. În această ediție, reporterii Independent vă prezintă ce prețuri, mai mult sau mai puțin legale, se practică în grădinițele cu tradiție de la Slobozia.

Educație cu plată
În această toamnă, în Ialomița sînt înscriși la grădiniță, pînă în prezent, 7080 de copii. 1280 dintre aceștia frecventează cursurile instituțiilor... [citește_tot_articolul]

9 Septembrie 2014, 17:05 (11861 vizualizări - 7 comentarii)

POLITICĂ

Ultimele zile ale Ialomiței politice

S-a ridicat mira la «transferuri»

Ultimele zile ale Ialomiței politice

Ordonanța care permite migrația aleșilor locali a fost depusă la Parlament și trimisă spre publicare la Monitorul Oficial. Prin urmare, s-a deschis sezonul «transferurilor de toamnă» pentru primarii și consilierii locali sau județeni din toată țara. Ialomița nu poate sta deoparte, mai ales că istoria sa politică este presărată cu trădări și transferuri de ultim moment. Deocamdată însă, liderii locali se întrec în declarații, în timp ce primarii tac mîlc pentru că, după atîția ani de mandat, au aflat că tăcerea e de aur.

Tocmeala cu legea
Pentru cei care au fost plecați din țară... [citește_tot_articolul]

9 Septembrie 2014, 16:10 (5949 vizualizări - 2 comentarii)

SPORT

Lipsește curajul!

Handbal, CSM Unirea Slobozia-Dunărea Brăila, 27-29 (11-13)

Lipsește curajul!

Unirea Slobozia putea să dea o nouă lovitură în meciul din etapa a III-a contra Dunării Brăila. Putea, dacă ar fi tratat de la egal la egal adversarul. Dar cînd ai în față o linie de 9 metri formată din Perianu, Moldovan și Horjea, cînd pe extrema stîngă pătrunde «uriașa» Ramona Farcău, iar în poarta Brăilei că e Dobre, că e Voicu, tot cazemată se cheamă, e normal să ai emoții. În plus, colectivul Dunării Brăila este obișnuit, de foarte mulți ani, cu aerul tare al primelor locuri în Ligă și al competițiilor europene. În ciuda acestor aspecte, puțin curaj dacă aveam...

Umăr la umăr în prima repriză... [citește_tot_articolul]

9 Septembrie 2014, 15:25 (7353 vizualizări - 2 comentarii)

EVENIMENT

Ialomița: 400 de bebeluși, neimunizați împotriva Hepatitei B

Ialomița: 400 de bebeluși, neimunizați împotriva Hepatitei B

Situație de criză în Sănătatea ialomițeană. 400 de bebeluși născuți la Maternitatea Spitalului Județean de Urgență Slobozia așteaptă de 2 luni să fie imunizați împotriva virusului Hepatitei B. Stocurile de vaccin s-au terminat din luna iunie, iar momentul în care vor fi distribuite noi doze în județul Ialomița este necunoscut autorităților sanitare.

Criză de vaccin la Maternitatea Slobozia
Reprezentanții Direcției de Sănătate Publică Ialomița au făcut publică cifra nou-născuților care nu au fost imunizați împotriva virusului Hepatitei B. În tot județul este vorba despre bebelușii... [citește_tot_articolul]

9 Septembrie 2014, 14:55 (5606 vizualizări - 0 comentarii)

Vineri 26 Iun 2026
272 cititori online
Cele mai comentate
Cele mai citite
Ultima oră

Fetești: Polițiștii au oprit un autoturism pentru viteză excesivă și au descoperit... un țepar de cerale!

Un bărbat, de 33 de ani, din orașul Strehaia, județul Mehedinți este cercetat penal de polițiștii feteșteni pentru înșelăciune, după ce, cu ocazia unei tranzacții cu cereale, a înșelat un cetățean cu peste ...[citește_toată_știrea]

14 Septembrie 2010, 18:32
(11062 vizualizări - 0 comentarii)


Sălcioara: Fără permis și cu mașina neînmatriculată a lovit un pieton, părăsind locul accidentului

În cursul dimineții de luni, 13 septembrie, Poliția Urziceni a fost sesizată despre faptul că pe raza localității Sălcioara s-a produs un accident de circulație soldat cu rănirea unei persoane. Polițiștii ...[citește_toată_știrea]

14 Septembrie 2010, 18:31
(18468 vizualizări - 2 comentarii)


Gura Ialomiței: Fără permis la volan

Luni, 13 septembrie, polițiștii din Gura Ialomiței au încercat să oprească un autoturism înmatriculat în județul Ialomița. Întrucît șoferul nu a oprit la semnalul agentului de poliție, continuîndu-și deplasarea ...[citește_toată_știrea]

14 Septembrie 2010, 18:30
(16278 vizualizări - 0 comentarii)


Coșereni: Tînăr mort într-un accident rutier

Luni, 13 septembrie, în apropierea localității Coșereni s-a produs un accident de circulație soldat cu decesul unei persoane. Victima, un tînăr de 23 de ani, din municipiul Focșani, județul Vrancea, conducea ...[citește_toată_știrea]

14 Septembrie 2010, 18:28
(16878 vizualizări - 0 comentarii)


Sărățeni: Țigări de contrabandă, confiscate

În cursul zilei de luni, 13 septembrie polițiștii Serviciului de Investigare a Fraudelor au oprit pentru control, pe raza comunei Sărățeni, un autoturism înmatriculat în județul Ialomița, condus de un bărbat ...[citește_toată_știrea]

14 Septembrie 2010, 18:26
(16387 vizualizări - 0 comentarii)


Fierbinți Tîrg: A intrat cu mașina în pom și a fost proiectat pe gardul unei case

În noaptea de sîmbătă spre duminică, respectiv 11/12 septembrie, Poliția Orașului Fierbinți-Tîrg a fost sesizată despre faptul că pe raza localității s-a produs un accident de circulație soldat cu rănirea ...[citește_toată_știrea]

13 Septembrie 2010, 16:03
(21506 vizualizări - 1 comentariu)


«Șoferi» fără permis sau băuți la volan

La sfîrșitul săptămînii trecute, sîmbătă, 11 septembrie, un echipaj de poliție din Urziceni, aflat în serviciul de patrulare și control al traficului rutier, a depistat în trafic pe raza localității Maia ...[citește_toată_știrea]

13 Septembrie 2010, 16:01
(18640 vizualizări - 4 comentarii)


Urziceni: Comerțul ilicit, în atenția polițiștilor

Sîmbătă, 11 septembrie, polițiștii din Urziceni au executat o acțiune pe linia prevenirii și combaterii activităților de comerț ilicit în zona Pieței și a Oborului din municipiu. În cadrul acțiunilor au ...[citește_toată_știrea]

13 Septembrie 2010, 16:00
(17102 vizualizări - 0 comentarii)


Fetești: Se fură capace de canalizare

În noaptea de duminică spre luni, respectiv 12 spre 13 septembrie, o echipă de siguranță publică mixtă polițist-jandarm-polițist comunitar a depistat, pe strada Independenței din Fetești, un tînăr de 2 ...[citește_toată_știrea]

13 Septembrie 2010, 15:58
(18479 vizualizări - 0 comentarii)


«Biblionet» la Stelnica

«Biblionet» la Stelnica

Primăria și Consiliul Local Stelnica, Biblioteca Județeană «Ștefan Bănulescu» Ialomița și Biblioteca Comunală «Ion Ghelu Destelnica» vor inaugura oficial noul serviciu gratuit de bibliotecă «Biblionet-lumea ...[citește_toată_știrea]

13 Septembrie 2010, 12:04
(19747 vizualizări - 0 comentarii)


Fiscul ialomițean raportează evaziunea pentru luna august 2010

Potrivit unei informări a Direcției Genrale a Finanțelor Publice Ialomița, în cursul lunii august inspectorii instituției au efectuat 180 verificări ale bazei de impozitare, ale legalității și conformității ...[citește_toată_știrea]

13 Septembrie 2010, 11:35
(11108 vizualizări - 0 comentarii)


Prinsă în flagrant în timp ce dădea șpagă

Vineri, 10 septembrie, ofițerii Direcției Generale Anticorupție Ialomița, în colaborare cu polițiști din cadrul IPJ Ialomița, au prins în flagrant o persoană din Ciulnița în timp ce încerca să mituiască ...[citește_toată_știrea]

13 Septembrie 2010, 11:34
(21387 vizualizări - 1 comentariu)

Taguri: Ciulnița șpagă


Accidente: Începător la volan, a intrat într-o căruță. S-a izbit de un tractor și a murit pe loc. Biciclistă băută, acroșată de o mașină

O persoană și-a pierdut viața și alte două au fost ușor rănite în urma a trei accidente produse pe arterele județului.
Primul eveniment rutier a fost sesizat Poliției prin 112, vineri, 10 septembrie ...[citește_toată_știrea]

12 Septembrie 2010, 14:44
(18470 vizualizări - 1 comentariu)


Depistat fără permis la volanul unui autoturism neînmatriculat și cu număr fals

Polițiștii Serviciului Rutier aflați în activitatea de supraveghere și control al traficului rutier pe DN2A, pe raza localității Misleanu, au oprit pentru control un autoturism cu număr de înmatriculare ...[citește_toată_știrea]

12 Septembrie 2010, 14:44
(16469 vizualizări - 0 comentarii)


Rablele, afară de pe șosele!

Efective ale Biroului Rutier Fetești, în colaborare cu reprezentanții RAR filiala Ialomița au acționat pe raza municipiului Fetești avînd drept scop scoaterea în afara părții carosabile a autovehiculelor ...[citește_toată_știrea]

12 Septembrie 2010, 14:42
(13296 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Fetești rable


Țăndărei: Tînăr arestat

Polițiștii din Țăndărei au identificat și reținut un tînăr de 21 de ani, din localitate, pe numele căruia Judecătoria Fetești a emis la data de 3 septembrie a.c. un mandat de executare a pedepsei de 1 an ...[citește_toată_știrea]

12 Septembrie 2010, 14:42
(17474 vizualizări - 0 comentarii)


Fetești: Acțiuni de prevenire și combatere a infracționalității

Polițiștii feteșteni au acționat pe raza municipiului, activitățile întreprinse urmărind prevenirea și combaterea infracțiunilor comise cu violență în zona barurilor, discotecilor și a altor locuri pretabile ...[citește_toată_știrea]

12 Septembrie 2010, 14:41
(16341 vizualizări - 0 comentarii)


Comandantul Poliției Slobozia, Cristian Ivan, prezent la «Convocarea șefilor polițiilor municipiilor reședință de județ» de la Sibiu

Vineri, 10 septembrie a.c., s-a încheiat la Sibiu Convocarea șefilor polițiilor municipiilor reședință de județ din cadrul inspectoratelor de poliție județene. La întîlnire a participat, din partea Ministerului ...[citește_toată_știrea]

11 Septembrie 2010, 14:22
(17671 vizualizări - 0 comentarii)


Rechizite gratuite de la Episcopia Sloboziei și Călărașilor

Copiii proveniți din familii nevoiașe vor primi rechizite cu titlu gratuit oferite de Centrul de consiliere și sprijin pentru familiile aflate în dificultate din cadrul Episcopiei Sloboziei și Călărașilor ...[citește_toată_știrea]

11 Septembrie 2010, 09:02
(18729 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: Un polițist la fiecare școală

Peste 200 de polițiști ialomițeni vor participa în cele 120 de unități de învățămînt la deschiderea noului an școlar. «Zona unităților de învățămînt va fi supravegheată de patrulele de siguranță publică ...[citește_toată_știrea]

10 Septembrie 2010, 16:48
(17725 vizualizări - 0 comentarii)


Fetești: S-au intoxicat în pivniță cu monoxid de carbon rezultat din fermentarea mustului. O femeie a murit!

Trei persoane s-au intoxicat cu monoxid de carbon rezultat din fermentarea mustului. Tragedia s-a petrecut la Fetești, în cartierul Fetești-Gară, vineri, 10 septembrie. Proprietarul, în vîrstă de 62 de ...[citește_toată_știrea]

10 Septembrie 2010, 16:29
(11893 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Fetești tragedie


13 septembrie-Ziua Pompierilor se desfășoară la liceul «Al. I. Cuza»

În fiecare an, la 13 septembrie, Inspectoratul pentru Situații de Urgență «Barbu Catargiu» al județului Ialomița sărbătorește Ziua Pompierilor din România. Pentru că anul acesta sărbătoarea coincide cu ...[citește_toată_știrea]

10 Septembrie 2010, 16:15
(10513 vizualizări - 0 comentarii)


Ciupercă reclamă evaziunea fiscală: «În Port la Constanța ajung prin Ialomița, în fiecare noapte, sute de mii de tone de cereale!»

Joi, 9 septembrie, după-amiază, autoritățile locale și județene s-au întrunit în ședința lunară de lucru a Colegiului Prefectural. De această dată lucrările Colegiului s-au axat pe infracționalitatea înregistrată ...[citește_toată_știrea]

10 Septembrie 2010, 06:14
(19513 vizualizări - 0 comentarii)


Incendii la Bucu, Ograda și Colelia

Trei incendii la gospodăriile populației s-au petrecut în cursul zilei de miercuri, 8 septembrie a.c., începînd cu ora 10.15, cînd la dispeceratul Inspectoratului s-a anunțat faptul că anexa unei gospodării ...[citește_toată_știrea]

9 Septembrie 2010, 13:18
(19646 vizualizări - 1 comentariu)


Au furat fier de la o stație de irigații

Marți, 7 septembrie, în jurul orei 16.30, jandarmii grupei de intervenție Urziceni, aflîndu-se în patrulare pe un tronson al conductelor magistrale de transport produse petroliere din zona comunei Lilieci ...[citește_toată_știrea]

9 Septembrie 2010, 13:03
(18227 vizualizări - 0 comentarii)


Instalarea noului preot la Armășești

Instalarea noului preot la Armășești

Duminică, 5 septembrie 2010, preacucernicul părinte Stancu Bogdan Ionuț, protoiereu de Urziceni, a participat în comuna Armășești la slujba de instalare a noului preot paroh, Munteanu Cristian Ionuț. La ...[citește_toată_știrea]

9 Septembrie 2010, 12:55
(25140 vizualizări - 0 comentarii)


Maia: Bătrînă dispărută de la domiciliu, găsită în mai puțin de patru ore de la sesizare

Miercuri, 8 septembrie, la ora 16.00, agenții Postului de Poliție Maia au fost sesizați de către un localnic de 57 de ani, despre faptul că mama sa, în vîrstă de 87 de ani, diagnosticată cu amnezie temporară ...[citește_toată_știrea]

9 Septembrie 2010, 12:51
(17993 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Maia dispărută


Furturile de pe cîmp, în atenția polițiștilor

În cursul nopții de 8/9 septembrie a.c., efectivele Biroului de Ordine Publică Fetești, în colaborare cu lucrători ai Inspectoratului Județean al Poliției de Frontieră Ialomița și Inspectoratului Județean ...[citește_toată_știrea]

9 Septembrie 2010, 12:49
(15213 vizualizări - 0 comentarii)


Urmărit internațional, depistat la Țăndărei

În cursul zilei de ieri, polițiștii de investigații criminale din cadrul Poliției Țăndărei au organizat și executat o acțiune ocazie cu care a fost prins și reținut un bărbat de 37 de ani, din localitate ...[citește_toată_știrea]

9 Septembrie 2010, 12:47
(20633 vizualizări - 3 comentarii)


350 de carnete reținute ca urmare a consumului de alcool la volan

În primele opt luni ale anului 2010, în urma acțiunilor desfășurate de polițiști pentru combaterea conducerii autovehiculelor sub influența alcoolului, au fost reținute 350 de permise de conducere. De asemenea ...[citește_toată_știrea]

9 Septembrie 2010, 12:45
(17452 vizualizări - 0 comentarii)


Ultimele comentarii
Corcodel de la DUMITRESTI în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! George în Sărăcie, mizerie și indiferență în blocul «SACO» din Slobozia casă Slobozia Nouă în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 24 iunie 2026 închiriere apartament 3 camere Slobozia în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 24 iunie 2026 om de rand în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! laurentiu în «Beach Party» săptămânal pe Plaja Zorilor Răduță Aurelian-Constantin în Sărăcie, mizerie și indiferență în blocul «SACO» din Slobozia @ahaaaaaa în «Reabilitarea energetică» a sediului Prefecturii Ialomița, la final soluția e simplă în Sărăcie, mizerie și indiferență în blocul «SACO» din Slobozia Fa Marileno în Marinela Radu ex-DSP și juristul «doctor» Vasile Zamfir, înscriși! Maria în Sărăcie, mizerie și indiferență în blocul «SACO» din Slobozia Nelu în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! Vasile în Urban SA Slobozia, sub monitorizarea Gărzii de Mediu Ialomița privind respectarea măsurilor de conformare Ionut în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! George în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! Mihai în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! Urbanistul în Urban SA Slobozia, sub monitorizarea Gărzii de Mediu Ialomița privind respectarea măsurilor de conformare Vasile în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! spațiu comercial Slobozia în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 24 iunie 2026 spațiu comercial Slobozia în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 24 iunie 2026

cea mai/cel mai...

Cea mai/cel mai...