Ai intrat pe cel mai citit site din Ialomița!

EVENIMENT

După 25 de ani

Fondul locativ al Sloboziei e pentru «PCR»!

La 25 de ani de la Revoluție, Slobozia dovedește că nimic nu s-a schimbat. Cele 168 de locuințe din fondul locativ al Primăriei Slobozia sînt alocate discreționar, potrivit celebrei butade «Pile! Cunoștințe! Relații!». Primarul Alexandru Stoica se jură cu nu fură și că vrea să renunțe la cele aproximativ 50 de apartamente pe care le mai administrează în prezent în mod direct. Dacă vreți, puteți să îl credeți!

O listă cu povești unice După 25 de ani de așteptare din partea slobozenilor (le cerem scuze că au așteptat atît!) sîntem în măsură să confirmăm oficial faptul că administrația... [citește_tot_articolul]

9 Septembrie 2014, 14:20 (4784 vizualizări - 6 comentarii)

EVENIMENT

Îngrijirile la domiciliu, o nouă miză medicală în Ialomița

Îngrijirile la domiciliu, o nouă miză medicală în Ialomița

De aproape 4 ani, ialomițenii pot opta pentru îngrijirea la domiciliu. Sistemul presupune acordarea de asistență medicală acelor persoane pentru care deplasarea la o unitate sanitară este imposibilă din cauza afecțiunilor de care suferă. Acest serviciu este destinat în special vîrstnicilor. Casa Județeană de Asigurări de Sănătate Ialomița evită să mediatizeze această facilitate, pionierii implementării acestui sistem întîmpinînd greutăți în derularea activității și obținerea finanțării.

Îngrijirea la domiciliu, între vis și realitate
Potrivit unui raport al Casei Județene de ... [citește_tot_articolul]

9 Septembrie 2014, 14:05 (6244 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

SPORT

Fotbal, Liga a II-a, Unirea Slobozia-CF Brăila 0-0

Un punct și multe semne de întrebare

Unirea Slobozia nu s-a regăsit în meciul cu Brăila, continuînd evoluția neconvingătoare manifestată și la Dorohoi. Atacul este, clar, o problemă care trebuie rezolvată. De asemenea, contingentul U21 este destul de subțire, soluțiile fiind Ibrian, Gohoreanu și, din păcate, cam atît. Plictiseală mare în prima parte a meciului pentru cei 800 de spectatori răspîndiți în liniște pe «1 Mai». Unirea a avut cele mai mari ocazii prin Gicu Iordache (’36, ’40), acesta nereușind să treacă de Leo Dobre. A doua parte avea să fie mai animată, cu Enis Bolat șutînd peste (’52) din poziție bună. Gohoreanu ratează la rîndu-i ținta, la fel și Dima de la oaspeți, după o execuție pretențioasă. Ibrian și Soare au fost... [citește_tot_articolul]

9 Septembrie 2014, 13:45 (10230 vizualizări - 25 comentarii)

EVENIMENT

Ialomița: Deținuții, periculoși și în închisoare

Ialomița: Deținuții, periculoși și în închisoare

Un raport al Penitenciarului Slobozia arată faptul că deținuții renunță cu greu la «obiceiurile» pentru care au fost închiși. De la începutul anului și pînă în prezent, 37 de pușcăriași au fost sancționați cu schimbarea regimului de detenție, din cauza comportamentului neadecvat afișat în spatele gratiilor...

Acte de violență în închisoare Potrivit legii de funcționare a penitenciarelor, oricărei persoane privată de libertate i se poate schimba regimul de executare a pedepsei în funcție de comportament. Astfel, cei care se comportă exemplar ajung să-și execute pedepsele în închisori... [citește_tot_articolul]

9 Septembrie 2014, 12:40 (8176 vizualizări - 2 comentarii)

Click aici

SPORT

Fotbal, Liga a III-a, Viitorul Axintele-Viitorul Domnești 2-0

Primul succes stagionar pentru alb-verzi

După semi-eșecul de la Modelu, echipa lui Ion Nica a strîns rîndurile și s-a impus sîmbătă, 6 septembrie 2014, în fața ilfovenilor de la Viitorul Domnești. Victoria alb-verzilor de la Viitorul Axintele a fost obținută în urma a două goluri, marcate pe finalul reprizelor. În minutul 45 scorul a fost deschis de inspirația atacantului de la Petrolul, Adrian Ilie, care l-a învins pe portarul advers cu un voleu de la 20 de metri. Deși zarurile puteau fi aruncate mult mai devreme, Nicolae Ciochină irosind o lovitură de la 11 metri, desprinderea clară s-a făcut abia în minutul 90. Gabriel Badea a deviat excelent pentru Marin Luca, iar acesta și-a trecut în cont al treilea gol în acest campionat, chiar... [citește_tot_articolul]

9 Septembrie 2014, 11:35 (5690 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Infractorii din Urziceni, apărați de polițiști

Gest inexplicabil al unui ofițer de poliție din București

Infractorii din Urziceni, apărați de polițiști

Trimiterea în judecată a unui ofițer din cadrul Direcției Generale a Poliției Municipiului București de către DNA scoate la iveală amănunte uluitoare. Omul legii și-a riscat cariera pentru a veni în sprijinul infractorilor din zona Urziceni. Este vorba despre doi soți, arestați de procurorii Parchetului de pe lîngă Judecătoria Urziceni pentru «favorizarea infractorului»... Aceștia, la rîndul lor, au încercat să apere «spatele» unor cămătari periculoși.

Inculpat cu epoleți În ultimele două săptămîni ale lunii august, Biroul de Presă al Direcției Naționale Anticorupție-Structura Centrală... [citește_tot_articolul]

9 Septembrie 2014, 10:10 (7984 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

SPORT

Tenis de cîmp

Cristian Andreescu, triumf la Arad

Pe 1 septembrie 2014, a debutat la Arad «Intesa Sanpaolo Cup», turneu internațional adresat categoriei 14 ani. Cel mai în formă tenismen slobozean, Cristian Andreescu, a confirmat și de această dată. A ajuns în finală, după ce a trecut pe rînd de Daniel Bogdan, de sîrbul Nemanja Subanovic, de slovacul Kristof Minarik și de Mihai Marinescu. Finala l-a adus de cealaltă parte a fileului pe timișoreanul Gabriel Dica-Nini, de care Andreescu a trecut în doar 2 seturi: 6-1, 6-3. Victoria sportivului nostru a fost una totală, el împunîndu-se și în proba de dublu unde a făcut echipă cu fratele său mai mic, Ștefan.... [citește_tot_articolul]

9 Septembrie 2014, 09:15 (6251 vizualizări - 0 comentarii)

REPORTAJ

Slobozia: Invazia chinezească

Slobozia: Invazia chinezească

Pînă în primăvara aceasta, fie că era Paște, fie că era Crăciun, tot ialomițeanul venea la Slobozia și lua drumul Bazarului Municipal. De la ace, brice și carice, lame și chiloți de dame, pînă la haine care imită pielea și adidași Nike contrafăcuți, totul era la îndemîna și, mai ales, la buzunarul consumatorului rural și urban pentru care prețul e primul criteriu de selecție, iar marfa de Bazar e marfă premium. La fel, înainte de debutul anului școlar, la fel primăvara și toamna, cînd tot omul se înnoiește oleacă, că doar nu trăiește doar ca să mănînce! Din primăvară însă...

Vînzătorii de «arici»... [citește_tot_articolul]

9 Septembrie 2014, 08:20 (12561 vizualizări - 12 comentarii)

Click aici

SPORT

Handbal, CSS Slobozia

Start în campionatul junioarelor

Junioarele I ale CSS Slobozia pornesc în noul sezon cu speranța la o nouă calificare în turneul semifinal, obiectiv care le-a fost la îndemînă în campionatul trecut. Anul acesta va fi mult mai greu, ținînd cont de faptul că o parte dintre jucătoare au renunțat la handbal sau au ales alt drum. Elena Andrei și Dorina Popa au ales să pună capăt scurtei lor cariere, Sabina Bodiu a terminat junioratul, în timp ce Cătălina Sava a ajuns la CSM București. Din urmă vin doar două jucătoare. Portarul Cristina Oancea și extrema stîngă Raluca Nicolae. Noul sezon va debuta cu un turneu la Plopeni, unde Slobozia va juca pe 11 septembrie cu CSS Constanța, pe 12 septembrie cu Art Galați, iar pe 13 septembrie cu... [citește_tot_articolul]

9 Septembrie 2014, 07:10 (5256 vizualizări - 1 comentariu)

Click aici

EVENIMENT

Parcul Industrial de la Slobozia are datorii

Investiții administrative perdante

Parcul Industrial de la Slobozia are datorii

Deși nu a funcționat, practic, nicio zi, Parcul Industrial construit de administrația locală la Slobozia acumulează datorii. Joi, 28 august 2014, în cadrul ședinței Adunării Generale a Acționarilor, administratorul firmei care gestionează parcul a prezentat situația financiară a societății la 30 iunie 2014. Potrivit acesteia, firma a înregistrat deja o pierdere de 28 mii de lei. În ciuda situației economice care se anunță tot mai dificilă, administratorul Adrian Niță a cerut o suplimentare de personal pentru întreținerea spațiilor verzi din Parcul Industrial.

Administrația locală pierde bani... [citește_tot_articolul]

5 Septembrie 2014, 10:09 (7805 vizualizări - 6 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

«Țeapa» de la Provident

«Țeapa» de la Provident

Un dosar penal, instrumentat de procurorii DIICOT Ialomița, a fost trimis recent în judecată. Respectiva cauză vizează modul în care două persoane din Slobozia au reușit să păcălească societatea nebancară Provident. Aceștia și-au făcut linii de creditare folosind documente falsificate. De cealaltă parte a baricadei, respectiva unitate ar funcționa la limita legii. Pe internet, foarte multe persoane reclamă modul abuziv pe care societatea îl folosește pentru a recupera sumele împrumutate clienților...

Un nou dosar marca DIICOT
Învinuiți în dosarul de înșelăciune al procurorilor... [citește_tot_articolul]

5 Septembrie 2014, 08:30 (14535 vizualizări - 14 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

(ne-)Am înfrînt!

Agenția Națională de Integritate a fost alungată din Ialomița

Puține, dar intens mediatizate, cazurile dovedite de incompatibilitate sau conflict de interese din Ialomița au căzut în desuetitudine. Cei în cauză ori au obținut decizii ale instanței care infirmă concluziile legale emise de către Agenția Națională de Integritate, ori sînt apărați de instituțiile care ar fi trebuit să ia act de ilegalitățile constate și să adopte măsurile punitive impuse de lege.

Quid prodest? Fie că vorbim de aleși locali, fie că este vorba despre oficiali ai administrației județene, situația e aproape identică. După ani întregi de contestații și procese, aproape... [citește_tot_articolul]

5 Septembrie 2014, 07:15 (11902 vizualizări - 3 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Parchetul Slobozia a deschis dosarul «Spitalul»

Parchetul Slobozia a deschis dosarul «Spitalul»

Va curge cu sancțiuni penale în Sănătatea ialomițeană! O serie de sesizări privind existența unei ample activități infracționale desfășurată în cadrul Spitalului Județean de Urgență Slobozia au ajuns pe birourile procurorilor Parchetului de pe lîngă Judecătoria Slobozia. Organele de anchetă trebuie să dea curs plîngerilor venite din partea Camerei de Conturi Ialomița și ale Inspectoratului Teritorial de Muncă Ialomița. Reclamațiile fac referire la deficiențele economice și financiare pe care instituțiile le-au descoperit la spital ca urmare a controalelor efectuate. Din perspectiva Noului Cod Penal, aceste abateri ar putea viza infracțiuni de serviciu ce pot fi pedepsite cu pînă la 7 ani de închisoare... [citește_tot_articolul]

3 Septembrie 2014, 16:50 (15796 vizualizări - 32 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Învățământul ialomițean, în moarte clinică

Învățămîntul ialomițean, în moarte clinică

Un raport al Inspectoratului Școlar Județean privind starea învățămîntului scoate la iveală faptul că, la nivel județean, Educația a intrat, oficial, în moarte clinică. Statisticile evidențiază, încă o dată, faptul că elevii nu vor să învețe, profesorii sînt lipsiți de motivație, iar părinții au devenit prea puțin interesați de rezultatele copiilor. Peisajul sumbru este completat de lipsa fondurilor necesare dezvoltării unei infrastructuri școlare corespunzătoare, care să răspundă nevoilor elevilor și cadrelor didactice.

Cifrele groazei Raportul despre care aminteam mai sus a fost făcut... [citește_tot_articolul]

3 Septembrie 2014, 14:50 (6071 vizualizări - 4 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Pedeapsă cu suspendare pentru președintele  Asociației «Bărăganu»

DNA a avut dreptate

Pedeapsă cu suspendare pentru președintele Asociației «Bărăganu»

După 4 ani de procese și anchete, Judecătoria Slobozia a dat o primă sentință în dosarul deschis de DNA pe numele lui Ștefan Niță, președintele Asociației Crescătorilor de Animale «Bărăganu». Acesta a fost condamnat recent la 3 ani închisoare cu suspendare și efectuarea a 90 de zile de muncă în folosul comunității. Personaj controversat în lumea fermierilor ialomițeni, Ștefan Niță a fost acuzat că a fraudat bugetul Uniunii Europene cu suma de 1,4 milioane de lei...

Culisele unui dosar
Ancheta în cazul lui Ștefan Niță, președintele Asociației Crescătorilor de Animale «Bărăganu... [citește_tot_articolul]

3 Septembrie 2014, 10:20 (10290 vizualizări - 7 comentarii)

Click aici

REPORTAJ

Slobozia: Șantierul de la «Kilometrul 0»

Slobozia: Șantierul de la «Kilometrul 0»

După 7 luni de întîrziere, avem, în sfîrșit, șantierul promis de autorități. De două săptămîni, un excavator și un camion zgîrie terenul din fața Prefecturii Ialomița. Acolo se va ridica (corect ar fi «se va săpa») cea mai mare investiție a Sloboziei din ultimii 25 de ani, respectiv o parcare subterană. Valoarea acestui obiectiv este de 37 milioane de lei, iar banii provin dintr-o finanțare europeană! Povestea noastră începe însă într-o zi de vineri, cînd am avut răbdarea de a monitoriza șantierul...

O, brad frumos!
Vineri, șantierul s-a deschis pe la 9,00. De fapt, de deschis... [citește_tot_articolul]

3 Septembrie 2014, 08:15 (8372 vizualizări - 13 comentarii)

EVENIMENT

4 licee din Ialomița au ratat Bacalaureatul de toamnă

4 licee din Ialomița au ratat Bacalaureatul de toamnă

Luni, 1 septembrie 2014, au fost afișate rezultatele preliminarii ale sesiunii de toamnă a examenului de Bacalaureat. Statistic vorbind, procentul de promovabilitate a fost mai mare decît cel din anul precedent, însă nesatisfăcător. Doar 17,47% dintre absolvenți au reușit să obțină note de trecere. Mai mult, în 4 licee din județ niciun candidat nu a trecut examenul de maturitate...

Bacul de toamnă, încă un eșec
Din cei peste 900 de absolvenți de liceu care au participat la probele scrise ale sesiunii de toamnă a Bacalaureatului, foarte puțini au reușit să promoveze. Exprimată... [citește_tot_articolul]

2 Septembrie 2014, 17:30 (6782 vizualizări - 7 comentarii)

SPORT

Pe plus după botezul Ligii

Handbal, CSM Unirea Slobozia-HCM Rîmnicu Vîlcea 23–22 (15–12)

Pe plus după botezul Ligii

Unirea Slobozia a trecut cu bine peste contactul cu Liga Națională. În fapt, cu excepția pivotului Raluca Băcăoanu, toate celelalte handbaliste din primul 7 avuseseră prilejul de-a lungul carierei să probeze emoțiile din primul eșalon. Ne-au ajutat, ce-i drept, și sorții, care ne-au scos în cale pentru prima etapă o altă echipă care caută supraviețuirea, HCM Rîmnicu Vîlcea. Totuși, Clara Vădineanu, Carmina Bădiță, Roxana Cherăscu sau Mihaela Smedescu sînt nume care greu te pot lăsa indiferent. Dumitru Muși, antrenorul vîlcencelor, este, de asemenea, un nume care impune respect. Dar și noi avem pe bancă un nume greu: Liviu Paraschiv. O avem în poartă pe excelenta Georgiana Martin, iar la centru... [citește_tot_articolul]

2 Septembrie 2014, 15:45 (6369 vizualizări - 2 comentarii)

EVENIMENT

Amara este liderul stațiunilor balneare

Amara este liderul stațiunilor balneare

În urmă cu o săptămînă, stațiunea balneară Amara a fost gazda unui eveniment inedit. În cadrul unei întîlniri oficiale, reprezentanți ai administrației locale, județene și centrale au înființat Clusterul Balneoclimateric «Muntenia»-Regiunea Sud. Manifestarea permite tuturor stațiunilor balneare din zona de sud-est a țării asocierea sub o singură entitate. Scopul cu care a fost creată este acela de a promova o imagine de calitate pentru destinațiile cu potențial turistic din această zonă a țării, al cărei epicentru devine Amara.

Eveniment de marcă la Amara
Întîlnirea oficială s... [citește_tot_articolul]

2 Septembrie 2014, 15:25 (12267 vizualizări - 3 comentarii)

SPORT

Fotbal, Liga a II-a, FC Dorohoi-Unirea Slobozia 1-1

Zi cu Soare

Ca să-i meargă bine tot sezonul, Unirea Slobozia trebuie să înceapă cu un semieșec. Așa s-a întîmplat și în etapa inaugurală din noua stagiune. Unirea s-a împiedicat de «buturuga mică» din Dorohoi, echipă nou promovată, fără mari vedete în rîndul ei (cunoașteți modelul?). După tradiționala jumătate de oră de tatonare, moldovenii au lovit. Robert Grumezescu se numește omul (știm, nici noi n-am auzit de el!), iar lovitura lui de cap venită după o centrare a însemnat primul gol încasat de Unirea în acest sezon. Pînă la pauză Jianu a căutat egalarea, dar lovitura lui de cap s-a oprit în bară. Impulsionați, probabil, și de schimbările de efectiv petrecute la pauză, Uniriștii au iuțit ritmul în partea... [citește_tot_articolul]

2 Septembrie 2014, 15:10 (5600 vizualizări - 1 comentariu)

Vineri 26 Iun 2026
296 cititori online
Cele mai comentate
Cele mai citite
Ultima oră

Accidente la Urziceni și Maia

Sâmbătă, 11 septembrie a.c., două echipaje de pompieri din Urziceni au intervenit cu o descarcerare și o ambulanță SMURD la un accident rutier produs pe raza municipiului Urziceni, pe DN2. În eveniment ...[citește_toată_știrea]

13 Septembrie 2021, 14:45
(5549 vizualizări - 0 comentarii)


Pompierii ialomițeni salvează animale

Vineri, 10 septembrie a.c., în jurul orelor 19,55, pompieri din Urziceni au intervenit cu mijloacele din dotare în comuna Jilavele și au salvat un cățel căzut într-o fosă septică. De asemenea, sâmbătă, ...[citește_toată_știrea]

13 Septembrie 2021, 14:35
(4122 vizualizări - 0 comentarii)


Grupul de Comunicare Strategică: 18 noi cazuri de COVID-19 în Ialomița

Duminică, 12 septembrie 2021, la nivelul județului Ialomița, potrivit Grupului de Comunicare Strategică, numărul cazurilor de îmbolnăviri cu COVID-19 a ajuns la 11095, fiind înregistrate 18 noi cazuri față ...[citește_toată_știrea]

12 Septembrie 2021, 17:05
(1663 vizualizări - 0 comentarii)


Grupul de Comunicare Strategică: 15 noi cazuri de COVID-19 în Ialomița

Sâmbătă, 11 septembrie 2021, la nivelul județului Ialomița, potrivit Grupului de Comunicare Strategică, numărul cazurilor de îmbolnăviri cu COVID-19 a ajuns la 11077, fiind înregistrate 15 noi cazuri față ...[citește_toată_știrea]

11 Septembrie 2021, 16:35
(2672 vizualizări - 0 comentarii)


Șofer din Buzău, implicat într-un accident rutier. A fost depistat pozitiv la consum de canabis!

Joi seara, 9 septembrie a.c., în jurul orelor 21,00, polițiștii rutieri au fost sesizați cu privire la faptul că pe DN2/E85, în afara localității Urziceni s-a produs un accident de circulație soldat cu ...[citește_toată_știrea]

10 Septembrie 2021, 17:10
(5756 vizualizări - 0 comentarii)


Protopopiatul Urziceni: «Educația-prioritate a Bisericii!»

Protopopiatul Urziceni: «Educația-prioritate a Bisericii!»

Din dorința de a veni în sprijinul părinților, Protopopiatul Urziceni din cadrul Episcopiei Sloboziei și Călărașilor a oferit vineri, 10 septembrie 2021, prin Serviciul Social Acordat în Comunitate destinat ...[citește_toată_știrea]

10 Septembrie 2021, 16:55
(5324 vizualizări - 0 comentarii)


Grupul de Comunicare Strategică: 14 noi cazuri de COVID-19 în Ialomița

Vineri, 10 septembrie 2021, la nivelul județului Ialomița, potrivit Grupului de Comunicare Strategică, numărul cazurilor de îmbolnăviri cu COVID-19 a ajuns la 11062, fiind înregistrate 14 noi cazuri față ...[citește_toată_știrea]

10 Septembrie 2021, 16:40
(2332 vizualizări - 0 comentarii)


AJFP Ialomița: Încasări la bugetul consolidat de 81,25 milioane de lei

Potrivit Agenției Județene a Finanțelor Publice Ialomița, în luna august 2021 veniturile nete încasate la bugetul general consolidat al statului au fost în sumă totală de 81,25 milioane de lei, cu 11,5 ...[citește_toată_știrea]

10 Septembrie 2021, 16:10
(3733 vizualizări - 0 comentarii)


IPJ Ialomița: Acțiuni pentru verificarea transporturilor

IPJ Ialomița: Acțiuni pentru verificarea transporturilor

Joi, 9 septembrie a.c., polițiștii rutieri au desfășurat, la nivelul întregului județ, acțiuni de verificare a legalității transportului de marfă și persoane. Autobuze, microbuze, precum și alte autovehicule ...[citește_toată_știrea]

10 Septembrie 2021, 14:25
(4457 vizualizări - 0 comentarii)


Grupul de Comunicare Strategică: 18 noi cazuri de COVID-19 în Ialomița

Joi, 9 septembrie 2021, la nivelul județului Ialomița, potrivit Grupului de Comunicare Strategică, numărul cazurilor de îmbolnăviri cu COVID-19 a ajuns la 11048, fiind înregistrate 18 noi cazuri față de ...[citește_toată_știrea]

9 Septembrie 2021, 16:50
(1886 vizualizări - 0 comentarii)


Razie de amploare la Fetești

Forțe de ordine ale Poliției și Jandarmeriei au acționat în cursul zilei de miercuri, 8 septembrie a.c., pe raza municipiului Fetești, pentru prevenirea și combaterea efectelor pandemiei de COVID-19 și ...[citește_toată_știrea]

9 Septembrie 2021, 12:55
(4194 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Fetești razie


Grupul de Comunicare Strategică: 21 de noi cazuri de COVID-19 în Ialomița

Miercuri, 8 septembrie 2021, la nivelul județului Ialomița, potrivit Grupului de Comunicare Strategică, numărul cazurilor de îmbolnăviri cu COVID-19 a ajuns la 11030, fiind înregistrate 21 de noi cazuri ...[citește_toată_știrea]

8 Septembrie 2021, 17:05
(7453 vizualizări - 0 comentarii)


ITM Ialomița: Controale la brutării pentru depistarea «muncii la negru»

În perioada 30.08-02.09.2021 s-a desfășurat Campania Națională pentru identificarea cazurilor de muncă nedeclarată, la angajatorii care își desfășoară activitatea în domeniul fabricării produselor de brutărie și a produselor făinoase ...[citește_toată_știrea]

8 Septembrie 2021, 15:55
(3286 vizualizări - 0 comentarii)


Accident la Ion Roată

Marți, 7 septembrie a.c., în jurul orelor 19,00, echipaje de pompieri din Urziceni au intervenit cu o autospecială de stingere cu apă și spumă, o descarcerare și o ambulanță SMURD la un accident rutier ...[citește_toată_știrea]

8 Septembrie 2021, 13:10
(5867 vizualizări - 0 comentarii)


Tânără de 17 ani din Amara, rănită după ce mașina în care se afla s-a răsturnat

Tânără de 17 ani din Amara, rănită după ce mașina în care se afla s-a răsturnat

În dimineața zilei de marți, 7 septembrie a.c., pe DN21-E584 s-a produs un accident de circulație soldat cu rănirea unei persoane. Din verificările efectuate a reieșit că în timp ce o tânără în vârstă de ...[citește_toată_știrea]

7 Septembrie 2021, 17:35
(8455 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: DN21 accident


Acțiuni preventive desfășurate de polițiștii ialomițeni

În ultimele 24 de ore, forțele de ordine au fost angrenate în acțiuni punctuale de control, efectuând verificări la 61 de societăți comerciale/persoane fizice autorizate și obiective de interes, 3 operatori ...[citește_toată_știrea]

7 Septembrie 2021, 17:25
(3272 vizualizări - 0 comentarii)


Grupul de Comunicare Strategică: 26 de noi cazuri de COVID-19 în Ialomița

Marți, 7 septembrie 2021, la nivelul județului Ialomița, potrivit Grupului de Comunicare Strategică, numărul cazurilor de îmbolnăviri cu COVID-19 a ajuns la 11009, fiind înregistrate 26 de noi cazuri față ...[citește_toată_știrea]

7 Septembrie 2021, 17:10
(2776 vizualizări - 0 comentarii)


Accident rutier cu două victime în zona Popas Chirana

Accident rutier cu două victime în zona Popas Chirana

Marți, 7 septembrie a.c., pompierii din Țăndărei au intervenit cu o autospecială de stingere cu apă și spumă și o ambulanță SMURD la un accident rutier produs pe DN2A, zona Popas Chirana, în care au fost ...[citește_toată_știrea]

7 Septembrie 2021, 13:05
(4884 vizualizări - 0 comentarii)


Coșereni: 4 autoturisme, implicate într-un accident rutier

Coșereni: 4 autoturisme, implicate într-un accident rutier

Pompierii din Urziceni au intervenit luni, 6 septembrie a.c., la un accident rutier produs în comuna Coșereni în care au fost implicate 3 autoturisme și o autoutilitară. În urma evenimentului rutier au ...[citește_toată_știrea]

7 Septembrie 2021, 12:50
(1464 vizualizări - 0 comentarii)


ISU Ialomița: 5 incendii de vegetație uscată

În ultimele 24 de ore, pompierii ialomițeni au intervenit pentru stingerea a 5 incendii de vegetație uscată produse pe raza localităților Țăndărei, Fetești și Slobozia. În toate cazurile, cel mai probabil ...[citește_toată_știrea]

7 Septembrie 2021, 12:40
(3849 vizualizări - 0 comentarii)


Se întâmplă în Ialomița: Șoferi DROGAȚI la volan!

Polițiștii ialomițeni au depistat în flagrant delict în noaptea de sâmbătă spre duminică, 4/5 septembrie a.c., doi bărbați, în vârstă de 29 de ani, în timp ce conduceau autoturisme pe drumurile publice ...[citește_toată_știrea]

6 Septembrie 2021, 18:30
(3267 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: Beți și fără permise, la volan

În noaptea de sâmbătă spre duminică, 4/5 septembrie a.c., polițiștii din cadrul Secției 5 Jilavele au oprit, pentru control, un autoturism ce se deplasa pe DN1D în comuna Jilavele, din direcția Ploiești ...[citește_toată_știrea]

6 Septembrie 2021, 18:25
(2135 vizualizări - 0 comentarii)


Braconajul piscicol, în atenția polițiștilor ialomițeni

În perioada 3-5 septembrie a.c., polițiștii Postului de Poliție Transporturi Navale Fetești au acționat în zona limitrofă a habitatelor piscicole, pentru combaterea braconajului piscicol. Pentru neregulile ...[citește_toată_știrea]

6 Septembrie 2021, 18:20
(2599 vizualizări - 0 comentarii)


Grupul de Comunicare Strategică: 10 noi cazuri de COVID-19 în Ialomița

Luni, 6 septembrie 2021, la nivelul județului Ialomița, potrivit Grupului de Comunicare Strategică, numărul cazurilor de îmbolnăviri cu COVID-19 a ajuns la 10983, fiind înregistrate 10 noi cazuri față de ...[citește_toată_știrea]

6 Septembrie 2021, 16:50
(3634 vizualizări - 1 comentariu)


Ialomița: 6 accidente în 3 zile

Vineri, 3 septembrie a.c., 3 echipaje de pompieri din Urziceni au intervenit cu o autospecială de stingere cu apă și spumă, o descarcerare  și o ambulanță SMURD la un accident rutier produs în comuna ...[citește_toată_știrea]

6 Septembrie 2021, 15:10
(3988 vizualizări - 0 comentarii)


Urziceni: Grenadă neexplodată descoperită pe un teren viran

Vineri, 3 septembrie a.c., specialiștii pirotehniști ai Inspectoratului pentru Situații de Urgență Ialomița au intervenit cu promptitudine cu o autospecială pirotehnică și au ridicat o grenadă defensivă ...[citește_toată_știrea]

6 Septembrie 2021, 14:55
(6178 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Urziceni grenadă


ISU Ialomița: Incendii de vegetație uscată la Fetești, Săveni și Stelnica, case în flăcări la Bărbulești, Țăndărei, Vlădeni și Grindu, mașină arsă la Orboești

ISU Ialomița: Incendii de vegetație uscată la Fetești, Săveni și Stelnica, case în flăcări la Bărbulești, Țăndărei, Vlădeni și Grindu, mașină arsă la Orboești

Vineri, 3 septembrie a.c., pompierii din Fetești au fost solicitați să intervină la un incendiu de vegetație uscată, produs pe raza municipiului Fetești, pe terasamentul căii ferate.  Un echipaj de ...[citește_toată_știrea]

6 Septembrie 2021, 14:45
(3040 vizualizări - 0 comentarii)


Grupul de Comunicare Strategică: 2 noi cazuri de COVID-19 în Ialomița

Duminică, 5 septembrie 2021, la nivelul județului Ialomița, potrivit Grupului de Comunicare Strategică, numărul cazurilor de îmbolnăviri cu COVID-19 a ajuns la 10973, fiind înregistrate 2 noi cazuri față ...[citește_toată_știrea]

5 Septembrie 2021, 16:50
(1719 vizualizări - 0 comentarii)


Grupul de Comunicare Strategică: 11 noi cazuri de COVID-19 în Ialomița

Sâmbătă, 4 septembrie 2021, la nivelul județului Ialomița, potrivit Grupului de Comunicare Strategică, numărul cazurilor de îmbolnăviri cu COVID-19 a ajuns la 10971, fiind înregistrate 11 noi cazuri față ...[citește_toată_știrea]

4 Septembrie 2021, 17:05
(1708 vizualizări - 0 comentarii)


Bucșa: Accident rutier produs de un șofer băut

Bucșa: Accident rutier produs de un șofer băut

Vineri, 3 septembrie a.c., polițiștii din cadrul Serviciului Rutier au fost sesizați cu privire la producerea unui accident de circulație în localitatea Bucșa, soldat cu rănirea a două persoane. Din verificările ...[citește_toată_știrea]

3 Septembrie 2021, 18:25
(2588 vizualizări - 2 comentarii)


Ultimele comentarii
Corcodel de la DUMITRESTI în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! George în Sărăcie, mizerie și indiferență în blocul «SACO» din Slobozia casă Slobozia Nouă în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 24 iunie 2026 închiriere apartament 3 camere Slobozia în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 24 iunie 2026 om de rand în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! laurentiu în «Beach Party» săptămânal pe Plaja Zorilor Răduță Aurelian-Constantin în Sărăcie, mizerie și indiferență în blocul «SACO» din Slobozia @ahaaaaaa în «Reabilitarea energetică» a sediului Prefecturii Ialomița, la final soluția e simplă în Sărăcie, mizerie și indiferență în blocul «SACO» din Slobozia Fa Marileno în Marinela Radu ex-DSP și juristul «doctor» Vasile Zamfir, înscriși! Maria în Sărăcie, mizerie și indiferență în blocul «SACO» din Slobozia Nelu în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! Vasile în Urban SA Slobozia, sub monitorizarea Gărzii de Mediu Ialomița privind respectarea măsurilor de conformare Ionut în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! George în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! Mihai în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! Urbanistul în Urban SA Slobozia, sub monitorizarea Gărzii de Mediu Ialomița privind respectarea măsurilor de conformare Vasile în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! spațiu comercial Slobozia în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 24 iunie 2026 spațiu comercial Slobozia în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 24 iunie 2026

cea mai/cel mai...

Cea mai/cel mai...