Ai intrat pe cel mai citit site din Ialomița!

EVENIMENT

După 25 de ani

Fondul locativ al Sloboziei e pentru «PCR»!

La 25 de ani de la Revoluție, Slobozia dovedește că nimic nu s-a schimbat. Cele 168 de locuințe din fondul locativ al Primăriei Slobozia sînt alocate discreționar, potrivit celebrei butade «Pile! Cunoștințe! Relații!». Primarul Alexandru Stoica se jură cu nu fură și că vrea să renunțe la cele aproximativ 50 de apartamente pe care le mai administrează în prezent în mod direct. Dacă vreți, puteți să îl credeți!

O listă cu povești unice După 25 de ani de așteptare din partea slobozenilor (le cerem scuze că au așteptat atît!) sîntem în măsură să confirmăm oficial faptul că administrația... [citește_tot_articolul]

9 Septembrie 2014, 14:20 (4784 vizualizări - 6 comentarii)

EVENIMENT

Îngrijirile la domiciliu, o nouă miză medicală în Ialomița

Îngrijirile la domiciliu, o nouă miză medicală în Ialomița

De aproape 4 ani, ialomițenii pot opta pentru îngrijirea la domiciliu. Sistemul presupune acordarea de asistență medicală acelor persoane pentru care deplasarea la o unitate sanitară este imposibilă din cauza afecțiunilor de care suferă. Acest serviciu este destinat în special vîrstnicilor. Casa Județeană de Asigurări de Sănătate Ialomița evită să mediatizeze această facilitate, pionierii implementării acestui sistem întîmpinînd greutăți în derularea activității și obținerea finanțării.

Îngrijirea la domiciliu, între vis și realitate
Potrivit unui raport al Casei Județene de ... [citește_tot_articolul]

9 Septembrie 2014, 14:05 (6244 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

SPORT

Fotbal, Liga a II-a, Unirea Slobozia-CF Brăila 0-0

Un punct și multe semne de întrebare

Unirea Slobozia nu s-a regăsit în meciul cu Brăila, continuînd evoluția neconvingătoare manifestată și la Dorohoi. Atacul este, clar, o problemă care trebuie rezolvată. De asemenea, contingentul U21 este destul de subțire, soluțiile fiind Ibrian, Gohoreanu și, din păcate, cam atît. Plictiseală mare în prima parte a meciului pentru cei 800 de spectatori răspîndiți în liniște pe «1 Mai». Unirea a avut cele mai mari ocazii prin Gicu Iordache (’36, ’40), acesta nereușind să treacă de Leo Dobre. A doua parte avea să fie mai animată, cu Enis Bolat șutînd peste (’52) din poziție bună. Gohoreanu ratează la rîndu-i ținta, la fel și Dima de la oaspeți, după o execuție pretențioasă. Ibrian și Soare au fost... [citește_tot_articolul]

9 Septembrie 2014, 13:45 (10230 vizualizări - 25 comentarii)

EVENIMENT

Ialomița: Deținuții, periculoși și în închisoare

Ialomița: Deținuții, periculoși și în închisoare

Un raport al Penitenciarului Slobozia arată faptul că deținuții renunță cu greu la «obiceiurile» pentru care au fost închiși. De la începutul anului și pînă în prezent, 37 de pușcăriași au fost sancționați cu schimbarea regimului de detenție, din cauza comportamentului neadecvat afișat în spatele gratiilor...

Acte de violență în închisoare Potrivit legii de funcționare a penitenciarelor, oricărei persoane privată de libertate i se poate schimba regimul de executare a pedepsei în funcție de comportament. Astfel, cei care se comportă exemplar ajung să-și execute pedepsele în închisori... [citește_tot_articolul]

9 Septembrie 2014, 12:40 (8176 vizualizări - 2 comentarii)

Click aici

SPORT

Fotbal, Liga a III-a, Viitorul Axintele-Viitorul Domnești 2-0

Primul succes stagionar pentru alb-verzi

După semi-eșecul de la Modelu, echipa lui Ion Nica a strîns rîndurile și s-a impus sîmbătă, 6 septembrie 2014, în fața ilfovenilor de la Viitorul Domnești. Victoria alb-verzilor de la Viitorul Axintele a fost obținută în urma a două goluri, marcate pe finalul reprizelor. În minutul 45 scorul a fost deschis de inspirația atacantului de la Petrolul, Adrian Ilie, care l-a învins pe portarul advers cu un voleu de la 20 de metri. Deși zarurile puteau fi aruncate mult mai devreme, Nicolae Ciochină irosind o lovitură de la 11 metri, desprinderea clară s-a făcut abia în minutul 90. Gabriel Badea a deviat excelent pentru Marin Luca, iar acesta și-a trecut în cont al treilea gol în acest campionat, chiar... [citește_tot_articolul]

9 Septembrie 2014, 11:35 (5690 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Infractorii din Urziceni, apărați de polițiști

Gest inexplicabil al unui ofițer de poliție din București

Infractorii din Urziceni, apărați de polițiști

Trimiterea în judecată a unui ofițer din cadrul Direcției Generale a Poliției Municipiului București de către DNA scoate la iveală amănunte uluitoare. Omul legii și-a riscat cariera pentru a veni în sprijinul infractorilor din zona Urziceni. Este vorba despre doi soți, arestați de procurorii Parchetului de pe lîngă Judecătoria Urziceni pentru «favorizarea infractorului»... Aceștia, la rîndul lor, au încercat să apere «spatele» unor cămătari periculoși.

Inculpat cu epoleți În ultimele două săptămîni ale lunii august, Biroul de Presă al Direcției Naționale Anticorupție-Structura Centrală... [citește_tot_articolul]

9 Septembrie 2014, 10:10 (7984 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

SPORT

Tenis de cîmp

Cristian Andreescu, triumf la Arad

Pe 1 septembrie 2014, a debutat la Arad «Intesa Sanpaolo Cup», turneu internațional adresat categoriei 14 ani. Cel mai în formă tenismen slobozean, Cristian Andreescu, a confirmat și de această dată. A ajuns în finală, după ce a trecut pe rînd de Daniel Bogdan, de sîrbul Nemanja Subanovic, de slovacul Kristof Minarik și de Mihai Marinescu. Finala l-a adus de cealaltă parte a fileului pe timișoreanul Gabriel Dica-Nini, de care Andreescu a trecut în doar 2 seturi: 6-1, 6-3. Victoria sportivului nostru a fost una totală, el împunîndu-se și în proba de dublu unde a făcut echipă cu fratele său mai mic, Ștefan.... [citește_tot_articolul]

9 Septembrie 2014, 09:15 (6251 vizualizări - 0 comentarii)

REPORTAJ

Slobozia: Invazia chinezească

Slobozia: Invazia chinezească

Pînă în primăvara aceasta, fie că era Paște, fie că era Crăciun, tot ialomițeanul venea la Slobozia și lua drumul Bazarului Municipal. De la ace, brice și carice, lame și chiloți de dame, pînă la haine care imită pielea și adidași Nike contrafăcuți, totul era la îndemîna și, mai ales, la buzunarul consumatorului rural și urban pentru care prețul e primul criteriu de selecție, iar marfa de Bazar e marfă premium. La fel, înainte de debutul anului școlar, la fel primăvara și toamna, cînd tot omul se înnoiește oleacă, că doar nu trăiește doar ca să mănînce! Din primăvară însă...

Vînzătorii de «arici»... [citește_tot_articolul]

9 Septembrie 2014, 08:20 (12561 vizualizări - 12 comentarii)

Click aici

SPORT

Handbal, CSS Slobozia

Start în campionatul junioarelor

Junioarele I ale CSS Slobozia pornesc în noul sezon cu speranța la o nouă calificare în turneul semifinal, obiectiv care le-a fost la îndemînă în campionatul trecut. Anul acesta va fi mult mai greu, ținînd cont de faptul că o parte dintre jucătoare au renunțat la handbal sau au ales alt drum. Elena Andrei și Dorina Popa au ales să pună capăt scurtei lor cariere, Sabina Bodiu a terminat junioratul, în timp ce Cătălina Sava a ajuns la CSM București. Din urmă vin doar două jucătoare. Portarul Cristina Oancea și extrema stîngă Raluca Nicolae. Noul sezon va debuta cu un turneu la Plopeni, unde Slobozia va juca pe 11 septembrie cu CSS Constanța, pe 12 septembrie cu Art Galați, iar pe 13 septembrie cu... [citește_tot_articolul]

9 Septembrie 2014, 07:10 (5256 vizualizări - 1 comentariu)

Click aici

EVENIMENT

Parcul Industrial de la Slobozia are datorii

Investiții administrative perdante

Parcul Industrial de la Slobozia are datorii

Deși nu a funcționat, practic, nicio zi, Parcul Industrial construit de administrația locală la Slobozia acumulează datorii. Joi, 28 august 2014, în cadrul ședinței Adunării Generale a Acționarilor, administratorul firmei care gestionează parcul a prezentat situația financiară a societății la 30 iunie 2014. Potrivit acesteia, firma a înregistrat deja o pierdere de 28 mii de lei. În ciuda situației economice care se anunță tot mai dificilă, administratorul Adrian Niță a cerut o suplimentare de personal pentru întreținerea spațiilor verzi din Parcul Industrial.

Administrația locală pierde bani... [citește_tot_articolul]

5 Septembrie 2014, 10:09 (7805 vizualizări - 6 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

«Țeapa» de la Provident

«Țeapa» de la Provident

Un dosar penal, instrumentat de procurorii DIICOT Ialomița, a fost trimis recent în judecată. Respectiva cauză vizează modul în care două persoane din Slobozia au reușit să păcălească societatea nebancară Provident. Aceștia și-au făcut linii de creditare folosind documente falsificate. De cealaltă parte a baricadei, respectiva unitate ar funcționa la limita legii. Pe internet, foarte multe persoane reclamă modul abuziv pe care societatea îl folosește pentru a recupera sumele împrumutate clienților...

Un nou dosar marca DIICOT
Învinuiți în dosarul de înșelăciune al procurorilor... [citește_tot_articolul]

5 Septembrie 2014, 08:30 (14535 vizualizări - 14 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

(ne-)Am înfrînt!

Agenția Națională de Integritate a fost alungată din Ialomița

Puține, dar intens mediatizate, cazurile dovedite de incompatibilitate sau conflict de interese din Ialomița au căzut în desuetitudine. Cei în cauză ori au obținut decizii ale instanței care infirmă concluziile legale emise de către Agenția Națională de Integritate, ori sînt apărați de instituțiile care ar fi trebuit să ia act de ilegalitățile constate și să adopte măsurile punitive impuse de lege.

Quid prodest? Fie că vorbim de aleși locali, fie că este vorba despre oficiali ai administrației județene, situația e aproape identică. După ani întregi de contestații și procese, aproape... [citește_tot_articolul]

5 Septembrie 2014, 07:15 (11902 vizualizări - 3 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Parchetul Slobozia a deschis dosarul «Spitalul»

Parchetul Slobozia a deschis dosarul «Spitalul»

Va curge cu sancțiuni penale în Sănătatea ialomițeană! O serie de sesizări privind existența unei ample activități infracționale desfășurată în cadrul Spitalului Județean de Urgență Slobozia au ajuns pe birourile procurorilor Parchetului de pe lîngă Judecătoria Slobozia. Organele de anchetă trebuie să dea curs plîngerilor venite din partea Camerei de Conturi Ialomița și ale Inspectoratului Teritorial de Muncă Ialomița. Reclamațiile fac referire la deficiențele economice și financiare pe care instituțiile le-au descoperit la spital ca urmare a controalelor efectuate. Din perspectiva Noului Cod Penal, aceste abateri ar putea viza infracțiuni de serviciu ce pot fi pedepsite cu pînă la 7 ani de închisoare... [citește_tot_articolul]

3 Septembrie 2014, 16:50 (15796 vizualizări - 32 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Învățământul ialomițean, în moarte clinică

Învățămîntul ialomițean, în moarte clinică

Un raport al Inspectoratului Școlar Județean privind starea învățămîntului scoate la iveală faptul că, la nivel județean, Educația a intrat, oficial, în moarte clinică. Statisticile evidențiază, încă o dată, faptul că elevii nu vor să învețe, profesorii sînt lipsiți de motivație, iar părinții au devenit prea puțin interesați de rezultatele copiilor. Peisajul sumbru este completat de lipsa fondurilor necesare dezvoltării unei infrastructuri școlare corespunzătoare, care să răspundă nevoilor elevilor și cadrelor didactice.

Cifrele groazei Raportul despre care aminteam mai sus a fost făcut... [citește_tot_articolul]

3 Septembrie 2014, 14:50 (6071 vizualizări - 4 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Pedeapsă cu suspendare pentru președintele  Asociației «Bărăganu»

DNA a avut dreptate

Pedeapsă cu suspendare pentru președintele Asociației «Bărăganu»

După 4 ani de procese și anchete, Judecătoria Slobozia a dat o primă sentință în dosarul deschis de DNA pe numele lui Ștefan Niță, președintele Asociației Crescătorilor de Animale «Bărăganu». Acesta a fost condamnat recent la 3 ani închisoare cu suspendare și efectuarea a 90 de zile de muncă în folosul comunității. Personaj controversat în lumea fermierilor ialomițeni, Ștefan Niță a fost acuzat că a fraudat bugetul Uniunii Europene cu suma de 1,4 milioane de lei...

Culisele unui dosar
Ancheta în cazul lui Ștefan Niță, președintele Asociației Crescătorilor de Animale «Bărăganu... [citește_tot_articolul]

3 Septembrie 2014, 10:20 (10290 vizualizări - 7 comentarii)

Click aici

REPORTAJ

Slobozia: Șantierul de la «Kilometrul 0»

Slobozia: Șantierul de la «Kilometrul 0»

După 7 luni de întîrziere, avem, în sfîrșit, șantierul promis de autorități. De două săptămîni, un excavator și un camion zgîrie terenul din fața Prefecturii Ialomița. Acolo se va ridica (corect ar fi «se va săpa») cea mai mare investiție a Sloboziei din ultimii 25 de ani, respectiv o parcare subterană. Valoarea acestui obiectiv este de 37 milioane de lei, iar banii provin dintr-o finanțare europeană! Povestea noastră începe însă într-o zi de vineri, cînd am avut răbdarea de a monitoriza șantierul...

O, brad frumos!
Vineri, șantierul s-a deschis pe la 9,00. De fapt, de deschis... [citește_tot_articolul]

3 Septembrie 2014, 08:15 (8372 vizualizări - 13 comentarii)

EVENIMENT

4 licee din Ialomița au ratat Bacalaureatul de toamnă

4 licee din Ialomița au ratat Bacalaureatul de toamnă

Luni, 1 septembrie 2014, au fost afișate rezultatele preliminarii ale sesiunii de toamnă a examenului de Bacalaureat. Statistic vorbind, procentul de promovabilitate a fost mai mare decît cel din anul precedent, însă nesatisfăcător. Doar 17,47% dintre absolvenți au reușit să obțină note de trecere. Mai mult, în 4 licee din județ niciun candidat nu a trecut examenul de maturitate...

Bacul de toamnă, încă un eșec
Din cei peste 900 de absolvenți de liceu care au participat la probele scrise ale sesiunii de toamnă a Bacalaureatului, foarte puțini au reușit să promoveze. Exprimată... [citește_tot_articolul]

2 Septembrie 2014, 17:30 (6782 vizualizări - 7 comentarii)

SPORT

Pe plus după botezul Ligii

Handbal, CSM Unirea Slobozia-HCM Rîmnicu Vîlcea 23–22 (15–12)

Pe plus după botezul Ligii

Unirea Slobozia a trecut cu bine peste contactul cu Liga Națională. În fapt, cu excepția pivotului Raluca Băcăoanu, toate celelalte handbaliste din primul 7 avuseseră prilejul de-a lungul carierei să probeze emoțiile din primul eșalon. Ne-au ajutat, ce-i drept, și sorții, care ne-au scos în cale pentru prima etapă o altă echipă care caută supraviețuirea, HCM Rîmnicu Vîlcea. Totuși, Clara Vădineanu, Carmina Bădiță, Roxana Cherăscu sau Mihaela Smedescu sînt nume care greu te pot lăsa indiferent. Dumitru Muși, antrenorul vîlcencelor, este, de asemenea, un nume care impune respect. Dar și noi avem pe bancă un nume greu: Liviu Paraschiv. O avem în poartă pe excelenta Georgiana Martin, iar la centru... [citește_tot_articolul]

2 Septembrie 2014, 15:45 (6369 vizualizări - 2 comentarii)

EVENIMENT

Amara este liderul stațiunilor balneare

Amara este liderul stațiunilor balneare

În urmă cu o săptămînă, stațiunea balneară Amara a fost gazda unui eveniment inedit. În cadrul unei întîlniri oficiale, reprezentanți ai administrației locale, județene și centrale au înființat Clusterul Balneoclimateric «Muntenia»-Regiunea Sud. Manifestarea permite tuturor stațiunilor balneare din zona de sud-est a țării asocierea sub o singură entitate. Scopul cu care a fost creată este acela de a promova o imagine de calitate pentru destinațiile cu potențial turistic din această zonă a țării, al cărei epicentru devine Amara.

Eveniment de marcă la Amara
Întîlnirea oficială s... [citește_tot_articolul]

2 Septembrie 2014, 15:25 (12267 vizualizări - 3 comentarii)

SPORT

Fotbal, Liga a II-a, FC Dorohoi-Unirea Slobozia 1-1

Zi cu Soare

Ca să-i meargă bine tot sezonul, Unirea Slobozia trebuie să înceapă cu un semieșec. Așa s-a întîmplat și în etapa inaugurală din noua stagiune. Unirea s-a împiedicat de «buturuga mică» din Dorohoi, echipă nou promovată, fără mari vedete în rîndul ei (cunoașteți modelul?). După tradiționala jumătate de oră de tatonare, moldovenii au lovit. Robert Grumezescu se numește omul (știm, nici noi n-am auzit de el!), iar lovitura lui de cap venită după o centrare a însemnat primul gol încasat de Unirea în acest sezon. Pînă la pauză Jianu a căutat egalarea, dar lovitura lui de cap s-a oprit în bară. Impulsionați, probabil, și de schimbările de efectiv petrecute la pauză, Uniriștii au iuțit ritmul în partea... [citește_tot_articolul]

2 Septembrie 2014, 15:10 (5600 vizualizări - 1 comentariu)

Vineri 26 Iun 2026
302 cititori online
Cele mai comentate
Cele mai citite
Ultima oră

Fetești: Fierul vechi, ținta hoților

Polițiștii feteșteni în colaborare cu agenții Posturilor de Poliție arondate au organizat marți, 11 ianuarie, o acțiune preventivă. În cadrul activităților polițiștii au legitimat 124 de persoane, au verificat ...[citește_toată_știrea]

12 Ianuarie 2011, 17:09
(9922 vizualizări - 1 comentariu)


Urziceni: Acțiuni intense în trafic

Marți, 11 ianuarie, polițiștii din Urziceni au desfășurat timp de trei ore o acțiune pe linie rutieră în localitățile Coșereni, Bărbulești și Borănești. În timpul activităților au fost controlate peste ...[citește_toată_știrea]

12 Ianuarie 2011, 17:07
(11071 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: 14 sesizări penale pentru firme întocmite de Finanțe

Potrivit unei informări, în ultima lună a anului precedent, reprezentanții Direcției Generale a Finanțelor Publice Ialomița au efectuat 341 de verificări ale bazei de impozitare, ale legalității declarațiilor ...[citește_toată_știrea]

12 Ianuarie 2011, 17:03
(11127 vizualizări - 0 comentarii)


Mită în arestul IPJ Ialomița

Un agent al Inspectoratului de Poliție al Județului Ialomița a fost arestat după ce a luat mită 250 de euro. Polițistul a introdus în arestul poliției un telefon mobil pentru a înlesni convorbiri ale unui ...[citește_toată_știrea]

12 Ianuarie 2011, 16:28
(12371 vizualizări - 5 comentarii)


Fetești: I s-a făcut rău în sala de judecată

Unui bărbat din Fetești i s-a făcut rău în sala de ședințe a Tribunalului Fetești. S-a întîmplat marți, 11 ianuarie, Octavian S., bărbatul de 62 de ani solicitînd ajutor medical de urgență. Echipajul S ...[citește_toată_știrea]

12 Ianuarie 2011, 13:19
(16249 vizualizări - 1 comentariu)


Slobozia: Au spart un magazin

În cursul nopții de marți spre miercuri, 11 spre 12 ianuarie, agenți din cadrul Poliției Comunitare Slobozia, pe fondul unei informații obținute de unul dintre sectoriști, au depistat în jurul orei 3.3 ...[citește_toată_știrea]

12 Ianuarie 2011, 09:55
(14119 vizualizări - 0 comentarii)


Secțiunea Sport a fost actualizată!

Cele mai noi știri din sportul ialomițean. ...[citește_toată_știrea]

11 Ianuarie 2011, 18:54
(6795 vizualizări - 0 comentarii)


Secțiunea Mica Publicitate a fost actualizată!

Cele mai noi anunțuri de mică publicitate din Ialomița. ...[citește_toată_știrea]

11 Ianuarie 2011, 18:44
(7147 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: Infractori prinși și arestați

La începutul săptămînii, luni, 10 ianuarie, polițiștii din Urziceni și cei din Borănești au reușit prinderea unui tînăr de 24 de ani, din localitate, pe numele căruia exista un mandat de arestare. Tînărul ...[citește_toată_știrea]

11 Ianuarie 2011, 18:24
(8783 vizualizări - 0 comentarii)


Grindu: Au încercat să fure porumbul unui consătean

Trei bărbați din localitatea Grindu au fost prinși de polițiștii din localitate în timp ce încercau să fure mai mulți saci de cereale din gospodăria unui consătean în vîrstă de 76 ani. Pe scurt, cei trei ...[citește_toată_știrea]

11 Ianuarie 2011, 18:23
(10485 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Grind furt


Produsele accizabile, în atenția polițiștilor

Luni, 10 ianuarie, polițiștii ialomițeni au desfășurat o acțiune de amploare al cărei scop principal l-a constituit prevenirea faptelor de natură penală, dar și verificarea legalităților în domeniul transporturilor ...[citește_toată_știrea]

11 Ianuarie 2011, 18:22
(11897 vizualizări - 0 comentarii)


Mașină furată din Franța, într-o curte din Bărbulești

Mașină furată din Franța, într-o curte din Bărbulești

La sfîrșitul săptămînii precedente, vineri, 7 ianuarie a.c., polițiști din Urziceni în colaborare cu agenții Postului de Poliție Bărbulești au organizat și executat o acțiune pentru depistarea autoturismelor ...[citește_toată_știrea]

10 Ianuarie 2011, 20:04
(12626 vizualizări - 5 comentarii)


Ialomița: Incendii și oameni căzuți în stradă

Echipajul SMURD de la Fetești a fost alertat vineri, 7 ianuarie 2011, pentru a acorda ajutor unui cetățean, de 49 de ani, care, după ce a consumat băuturi alcoolice, căzuse în stradă. După ce i-a fost acordat ...[citește_toată_știrea]

10 Ianuarie 2011, 20:01
(9853 vizualizări - 0 comentarii)


Oferte de muncă în Germania pentru studenți

Agenția Municipală pentru Ocuparea Forței de Muncă București anunță organizarea selecției pentru studenții care doresc să muncească în vacanța de vară în Germania. Selecția se va desfășura în perioada ...[citește_toată_știrea]

10 Ianuarie 2011, 19:59
(10990 vizualizări - 0 comentarii)


Amara: Hoți prinși și arestați

După ce vineri, 7 ianuarie, la Amara au fost furate mai multe bunuri de peste 30000 lei, polițiștii au reușit să prindă hoții, doi bărbați, de 32 de ani și 22 de ani, ambii din comuna Grivița. Mai mult ...[citește_toată_știrea]

10 Ianuarie 2011, 19:58
(12712 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Amara hoți


Ialomița: Rata șomajului, în creștere

Potrivit datelor statistice ale Agenției Județene pentru ocuparea Forței de Muncă, în ultima lună a anului precedent rata șomajului a fost în creștere. «La sfîrșitul lunii decembrie 2010, în evidențele ...[citește_toată_știrea]

10 Ianuarie 2011, 19:56
(10892 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: Băuți și fără permis la volan

Un bărbat de 39 de ani a fost prins de polițiști în timp ce se deplasa cu mașina deși băuse. Individul a fost identificat pe raza localității Jilavele, vineri, 7 ianuarie a.c., și pentru faptul că a condus ...[citește_toată_știrea]

10 Ianuarie 2011, 19:50
(11587 vizualizări - 0 comentarii)


DGFP Ialomița: Noi reglementări fiscale

«Direcția Generală a Finanțelor Publice Ialomița informează persoanele juridice române plătitoare de impozit pe profit că au posibilitatea de a opta pentru plata impozitului pe veniturile microîntreprinderilor ...[citește_toată_știrea]

10 Ianuarie 2011, 19:48
(9114 vizualizări - 0 comentarii)


APIA Ialomița: Subvenții pentru crescătorii de animale

Potrivit unui comunicat de presă, «Agenția de Plăți și Intervenție pentru Agricultură Ialomița informează că a fost demarată a treia etapă de depunere a cererilor de plată, cu termen limită 21 ianuarie ...[citește_toată_știrea]

7 Ianuarie 2011, 17:05
(13043 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: Cursuri gratuite pentru electricieni la Camera de Comerț

Camera de Comerț, Industrie și Agricultură Ialomița anunță implementarea proiectului european «Formare profesională în vederea obținerii calificărilor de electrician în construcții și electrician de întreținere ...[citește_toată_știrea]

7 Ianuarie 2011, 17:04
(10803 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: Pompierii, prezenți la Bobotează

Pentru a preveni eventualele incendii, pompierii ialomițeni au supravegheat buna desfășurare a slujbelor bisericești în ziua de Bobotează. Potrivit reprezentanților Inspectoratului pentru Situații de Urgență ...[citește_toată_știrea]

7 Ianuarie 2011, 17:03
(10676 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: «Șoferi» fără permise, depistați în trafic

Miercuri, 5 ianuarie a.c., în jurul orei 16.00, polițiștii slobozeni, în timp ce se aflau în executarea atribuțiilor de serviciu, au oprit pentru control pe strada Viitor, un autoturism condus de un bărbat ...[citește_toată_știrea]

6 Ianuarie 2011, 17:19
(12523 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: Siguranța în școli, în atenția Poliției

În cursul zilei de miercuri, 5 ianuarie a.c., polițiști din cadrul Biroului de Ordine Publică pentru Mediul Urban au desfășurat activități preventive în incinta și în zona adiacentă unităților de învățămînt ...[citește_toată_știrea]

6 Ianuarie 2011, 17:18
(13882 vizualizări - 0 comentarii)


Fetești: Prinși la scurt timp după ce au furat mai multe bunuri

În după-amiaza zilei de miercuri, 5 ianuarie a.c., în timp ce se afla în executarea atribuțiilor de serviciu pe raza municipiului Fetești, o echipă mixtă de patrulare a depistat doi localnici, în vîrstă ...[citește_toată_știrea]

6 Ianuarie 2011, 17:17
(11059 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Fetești hoț


DGFP Ialomița: Se poate reveni la statutul de neplătitor de TVA!

Direcția Generală a Finanțelor Publice Ialomița informează contribuabilii că prin modificarea și completarea Legii nr. 571/2003 privind Codul Fiscal și reglementarea unor măsuri financiar-fiscale, va fi ...[citește_toată_știrea]

6 Ianuarie 2011, 17:08
(16678 vizualizări - 0 comentarii)


Piețele din Fetești, la control

Polițiștii feteșteni, împreună cu trei elevi ai Școlii de Agenți de Poliție «Vasile Lascăr»-Cîmpina, aflați în practică, au organizat și executat, începînd cu orele 10.00, timp de două ore, acțiuni punctuale ...[citește_toată_știrea]

6 Ianuarie 2011, 17:01
(10665 vizualizări - 0 comentarii)


Coșereni: Fetiță de 9 ani, lovită în plin de o mașină

O fetiță de 9 de ani, din Coșereni, a fost transportată de urgență la spitalul din Urziceni după ce a fost rănită în urma unui accident rutier produs joi, 6 ianuarie a.c., în jurul orei 11.45, în centrul ...[citește_toată_știrea]

6 Ianuarie 2011, 14:08
(10965 vizualizări - 0 comentarii)


Hyundai ix20 prezintă cea mai mare valoare reziduală a segmentului

Hyundai ix20 prezintă cea mai mare valoare reziduală a segmentului

Noul Hyundai ix20 este liderul segmentului său în ceea ce privește eficiența, siguranța... și acum, valoarea reziduală. Conform analizei desfășurate pe principalele piețe europene, cel ...[citește_toată_știrea]

5 Ianuarie 2011, 17:23
(11181 vizualizări - 0 comentarii)


Traian: 4 infracțiuni la doar 18 ani

Un tînăr de numai 18 ani din comuna Traian este cercetat pentru comiterea infracțiunilor de violare de domiciliu, amenințare, viol și furt. Potrivit declarațiilor victimelor, în noaptea de 2 spre 3 ianuarie ...[citește_toată_știrea]

5 Ianuarie 2011, 17:09
(10793 vizualizări - 0 comentarii)


Țăndărei: 1 la mie alcool pur în aerul expirat

Țăndărei: 1 la mie alcool pur în aerul expirat

Marți, 4 ianuarie, un bărbat din orașul Țăndărei a fost surprins de polițiști conducînd sub influența alcoolului. Bărbatul a fost oprit de în urma unui control de rutină la intersecția străzilor Avalanșei ...[citește_toată_știrea]

5 Ianuarie 2011, 17:08
(11356 vizualizări - 0 comentarii)


Ultimele comentarii
Corcodel de la DUMITRESTI în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! George în Sărăcie, mizerie și indiferență în blocul «SACO» din Slobozia casă Slobozia Nouă în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 24 iunie 2026 închiriere apartament 3 camere Slobozia în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 24 iunie 2026 om de rand în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! laurentiu în «Beach Party» săptămânal pe Plaja Zorilor Răduță Aurelian-Constantin în Sărăcie, mizerie și indiferență în blocul «SACO» din Slobozia @ahaaaaaa în «Reabilitarea energetică» a sediului Prefecturii Ialomița, la final soluția e simplă în Sărăcie, mizerie și indiferență în blocul «SACO» din Slobozia Fa Marileno în Marinela Radu ex-DSP și juristul «doctor» Vasile Zamfir, înscriși! Maria în Sărăcie, mizerie și indiferență în blocul «SACO» din Slobozia Nelu în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! Vasile în Urban SA Slobozia, sub monitorizarea Gărzii de Mediu Ialomița privind respectarea măsurilor de conformare Ionut în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! George în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! Mihai în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! Urbanistul în Urban SA Slobozia, sub monitorizarea Gărzii de Mediu Ialomița privind respectarea măsurilor de conformare Vasile în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! spațiu comercial Slobozia în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 24 iunie 2026 spațiu comercial Slobozia în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 24 iunie 2026

cea mai/cel mai...

Cea mai/cel mai...