Ai intrat pe cel mai citit site din Ialomița!

EVENIMENT

Traficul cu ființe umane ia amploare în Ialomița

124 de «sclavi» în anul 2013

Traficul cu ființe umane ia amploare în Ialomița

Potrivit unei statistici a Serviciului de Combatere a Criminalității Organizate Ialomița, în 2013, 124 de persoane au devenit victime ale traficului de ființe umane. Cele mai multe dintre acestea au fost transformate de infractori în «sclavi». Dornici de a scăpa de sărăcia lucie în care trăiau, oamenii au crezut în cuvintele celor care le-au promis condiții de muncă decente și salarii pe măsură. Acest miraj s-a spulberat în momentul în care, ajunse peste hotare, victimele traficanților au dat peste o realitate crudă. Oamenii au fost siliți să muncească în condiții inumane și chiar să-și vîndă trupul la colț de stradă. Acest fenomen, susțin reprezentanții organelor judiciare din județ, continuă... [citește_tot_articolul]

13 Iunie 2014, 15:10 (7096 vizualizări - 1 comentariu)

EVENIMENT

Absolvenții de liceu renunță la Bacalaureat

În Ialomița a scăzut numărul elevilor înscriși la examenul de maturitate

Absolvenții de liceu renunță la Bacalaureat

Fenomen mai puțin obișnuit în ceea ce privește numărul absolvenților de liceu care susțin Bacalaureatul în sesiunea
iunie-iulie 2014. Datele statistice ale Inspectoratului Școlar Județean Ialomița arată că anul acesta, în județ, la examenul de maturitate s-au înscris 1955 de elevi, atît din promoția de anul acesta, cît și din cele anterioare. Toate acestea în condițiile în care, la finele anului școlar 2013-2013, au terminat clasa a XII-a peste 2500 de elevi.

Elevii fug de Bacalaureat
Marți, 10 iunie 2014, absolvenții de liceu au susținut prima probă din sesiunea de vară... [citește_tot_articolul]

13 Iunie 2014, 12:25 (10385 vizualizări - 27 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Căpușele, spaima ialomițenilor

Căpușele, spaima ialomițenilor

Căpușele au devenit inamicul public numărul unu al ialomițenilor. Medicii Spitalului Județean de Urgență Slobozia declară că în ultimele săptămîni numărul persoanelor mușcate de acest parazit a crescut semnificativ. Pentru a ține căpușele la distanță, specialiștii ne recomandă spray-uri pe bază de «Repelent».

Bolile provocate de căpușe Medicii îi avertizează pe ialomițeni să evite pe cît posibil zonele unde și-ar putea face apariția căpușele. Mușcătura de căpușă poate fi periculoasă, întrucît acestea transmit o bacterie ce provoacă «Boala Lyme». Afecțiunea se manifestă diferit de la... [citește_tot_articolul]

13 Iunie 2014, 10:20 (4657 vizualizări - 2 comentarii)

EVENIMENT

Firmele ialomițene în insolvență datorează statului 342 milioane de lei

Firmele ialomițene în insolvență datorează statului 342 milioane de lei

Mirajul fiscal denumit «insolvență» rezolvă doar pe sfert problema recuperării debitelor către bugetul de stat. Inspectorii fiscali din cadrul Administrației Județene a Finanțelor Publice Ialomița explică faptul că această procedură este adoptată de firmele care refuză să-și plătească obligațiile fiscale. Așa se face că instituția are de recuperat de la această categorie de datornici 342 milioane de lei, la data de 30 aprilie 2014. Pierdut în negura timpului, istoricul acestor debite arată că, pînă în prezent, firmele aflate în stare de insolvență au reușit să achite către stat doar 2 milioane de lei. Mai mult, în lupta cu datornicii Fiscul a intentat 1945 de acțiuni în instanță!

... [citește_tot_articolul]

12 Iunie 2014, 14:45 (11017 vizualizări - 6 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Școala ialomițeană pierde anual 1000 de elevi

Școala ialomițeană pierde anual 1000 de elevi

Dincolo de aspectele ce țin de lipsa investițiilor sau rezultatele la examenele naționale, învățămîntul ialomițean suferă din cauza depopulării școlilor. Datele statistice ale Inspectoratului Școlar Județean Ialomița arată că, în ultimii 4 ani, din școlile ialomițene au dispărut cîte 1000 de elevi. Pericolul desființării unităților de învățămînt, urmare a acestui fenomen, devine tot mai evident. Măsurile adoptate în acest sens de oficialii județeni pot fi numărate pe degete și nu schimbă cu nimic datele problemei.

Golurile din clase Fenomenul depopulării unităților de învățămînt din... [citește_tot_articolul]

10 Iunie 2014, 06:10 (6834 vizualizări - 14 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Spitalele primesc fonduri consistente doar pe hârtie

Sănătate de milioane

Spitalele primesc fonduri consistente doar pe hîrtie

Situația economico-financiară a spitalelor ialomițene contravine realității din interiorul unităților medicale. Astfel, în timp ce rapoartele Casei Județene de Asigurări de Sănătate Ialomița arată că, în ultimii 3 ani, fondurile alocate spitalelor din județ au crescut, managerii instituțiilor  reclamă faptul că nu se descurcă cu banii. De exemplu, Spitalul Județean de Urgență Slobozia și Spitalul Municipal «Anghel Saligny» Fetești au conturile blocate din cauza arieratelor!

Scriptic, totul e roz
Casele Județene de Asigurări de Sănătate îmbracă forma unor unități bancare care... [citește_tot_articolul]

9 Iunie 2014, 22:45 (7541 vizualizări - 8 comentarii)

Click aici

SPORT

Bronz pentru galben-albaștri

Fotbal, Liga a II-a, Unirea Slobozia-Rapid București 1-1

Bronz pentru galben-albaștri

Unirea Slobozia încheie pe locul 3, cel mai bun sezon din istoria sa. Final de gală pentru jucătorii lui Adrian Mihalcea care au întîlnit în ultima etapă disputată sîmbătă, 7 iunie 2014, cea mai titrată echipă din serie, Rapid București. În ciuda vremii frumoase, n-a mai fost nebunia de la jocul din octombrie. Circa 3000 de spectatori punîndu-i la socoteală și pe cei 500 de rapidiști, au luat loc în tribunele de pe «1Mai». Au avut ce vedea pentru că cele două garnituri au oferit un spectacol viu peste nivelul ligii secunde. Oaspeții iau inițiativa în startul jocului, iar în minutul 15 Dică scapă pe dreapta, îi pasează simplu lui Ciolacu, iar acesta, singur-singurel în careul slobozean, îl învinge... [citește_tot_articolul]

9 Iunie 2014, 21:50 (8147 vizualizări - 4 comentarii)

EVENIMENT

Tur montan pe bicicletă, la 62 de ani

Gabriel Vîlcu, din nou la drum

Tur montan pe bicicletă, la 62 de ani

Gabriel Vîlcu, slobozeanul care a încercat anul trecut să facă Turul României pe bicicletă se pregătește din nou de drum. De astă dată el își propune un tur montan de 1000 de kilomentri în 7 zile. Turul se vrea un preambul la o viitoare expediție pe bicicletă de 3000 de kilometri pe care intenționează să o întreprindă la începutul lunii iulie...

Antrenament montan pe Transfăgărășan Miercuri, 4 iunie 2014, la orele 8,45, slobozeanul care a încercat anul trecut să facă Turul României pe bicicletă va porni din nou la drum. Traseul pe care îl va urma trece prin Ploiești, Brașov, Făgăraș... [citește_tot_articolul]

9 Iunie 2014, 20:20 (3844 vizualizări - 2 comentarii)

Click aici

SPORT

Fotbal, Liga a III-a

Axintele a terminat pe 2

Viitorul Axintele și-a îndeplinit in extremis obiectivul, terminînd campionatul pe locul 2, după o victorie oarecum surprinzătoare la Afumați coroborată cu semieșecul Ștefăneștiului la Călărași. Răduță-Cioceanu, Oprișan, Matei (Mihociu), Sava-Pavelescu, Frangu(Șelaru)-Dedu (Bogorodiță), Croitoru (Enciu), Luca-Ciochină au fost oamenii care au obținut victoria la limită a ialomițenilor. Viitorul a cîștigat cu 1-0, grație reușitei din penalty al lui Nicolae Ciochină (’48) în urma unui henț în careu al unui apărător ilfovean. Axintenii au avut două transversale, prin Croitoru și Pavelescu dar au și tremurat pentru cele 3 puncte după ce Luca (’70) și Șelaru (’90) au văzut cartonașul roșu. Chiar dacă... [citește_tot_articolul]

9 Iunie 2014, 18:10 (8575 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Vicele Consiliului Județean, Ștefan Mușoiu, vinovat «definitiv și irevocabil»

Vicele Consiliului Județean, Ștefan Mușoiu, vinovat «definitiv și irevocabil»

La 2 ani de la constatarea ANI privind încălcarea legii... de către Ștefan Mușoiu, acesta continuă să ocupe funcția publică de vicepreședinte al Consiliului Județean. Mai mult decît atît, instituția ignoră decizia Înaltei Curți de Casație și Justiție care l-a declarat vinovat «definitiv și irevocabil» pentru «conflict de interese».

Comunicatele nu iartă și nu mint În urmă cu două săptămîni, Independent anunța că vicepreședintele Consiliului Județean Ialomița, Ștefan Mușoiu, a fost declarat de către Agenția Națională de Integritate... [citește_tot_articolul]

9 Iunie 2014, 15:05 (8929 vizualizări - 14 comentarii)

Click aici

SPORT

Fotbal, Liga a IV-a

Unirea Fierbinți, campioană

Meciul din ultima etapă a fost o simplă formalitate pentru liderul Unirea Fierbinți, care i-a spulberat pe cei de la CS Amara cu un usturător 10-2. Prin această victorie, Unirea a cumulat 74 de puncte, păstrîndu-se la două lungimi de Victoria Țăndărei și făcînd inutil succesul acestora la Căzănești, scor 6-4. Fierbințiul va merge la barajul pentru Liga a III-a unde, pe 21 iunie 2014, va întîlni la Călărași campiona județului Ilfov, Voința Snagov. Titlul de campioană obținut de cei din Fierbinți este, printre altele, și meritul unor fotbaliști aflați la apusul carierei dar cu mare experiență în primele două eșaloane, cum ar fi Bobariu sau Radu Cosma. La celălalt pol al clasamentului le găsim pe... [citește_tot_articolul]

9 Iunie 2014, 12:15 (6366 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

POLITICĂ

Război total în PNL Ialomița

Cine seamănă vînt, culege furtună

Război total în PNL Ialomița

Aflat în cădere liberă după alegerile europarlamentare din 25 mai 2014, PNL Ialomița se află în acest moment în pragul unui război intern. Rătăcirea publică a lui Cezar Zamfir a fost taxată dur de către vicepreședintele PNL Ialomița, primarul de Urziceni, Constantin Sava. Miza acestui conflict o constituie subminarea poziției ocupate în acest moment de către Ioan Martin. Deși joacă cu demisia pe masă, acesta nu este dispus să renunțe la funcție fără luptă!

Politichie de diletanți
Orbit de teama pierderii funcției de viceprimar, Cezar Zamfir a mînjit, public, clanța PSD pe care a lins-o cu atîta aplecare timp de... [citește_tot_articolul]

9 Iunie 2014, 11:20 (7133 vizualizări - 7 comentarii)

Click aici

SPORT

Handbal, CSM Unirea Slobozia

Drăguț, primul transfer

Unirea Slobozia a promovat în prima ligă iar conducerea caută întăriri în limita posibilităților. Prima achiziție este interul dreapta Ana Maria Drăguț, o jucătoare foarte apreciată de antrenorul Liviu Paraschiv. Născută pe 24 februarie 1990, Drăguț a mai evoluat la Brașov, Roman, Constanța și Brăila. Născută în Dărăbani, județul Botoșani, handbalista a fost o componentă de bază a loturilor de junioare și tineret. Pe postul ei, echipa noastră le mai are în lot pe Mihaela Stănciulescu și Carmen Veșcă. În aceste zile, conducerea slobozeană poartă discuții cu mai multe jucătoare, o parte dintre acestea urmînd să se concretizeze în transferuri. Reunirea lotului este prevăzută pentru 7 iulie 2014.... [citește_tot_articolul]

9 Iunie 2014, 10:50 (6023 vizualizări - 1 comentariu)

Click aici

REPORTAJ

Cununiile de aur ale orașului

Cununiile de aur ale orașului

În fiecare an, în cadrul Sărbătorilor Sloboziei, autoritățile locale omagiază cuplurile care au împlinit 50 de ani de căsnicie. Anul acesta, și-au serbat «cununia de aur» douăsprezece cupluri. Timp de o jumătate de veac, neștiute de nimeni, destinele lor s-au împletit cu destinul orașului. Iar joi, 29 mai 2014, preț de o clipă, ele au devenit publice...

Douăsprezece cununii, douăsprezece destine
Oficierea cununiilor este fixată pentru orele 15,00, în «Casa Căsătoriilor» de la parterul Primăriei Slobozia. Cuplurile stau cuminți, pe scaune, ascultînd predica oficială. Sînt dovada... [citește_tot_articolul]

9 Iunie 2014, 09:50 (5656 vizualizări - 1 comentariu)

Click aici

SPORT

Memorialul «Nicolae Mihăilescu», la a IV-a ediție

Scrimă

Memorialul «Nicolae Mihăilescu», la a IV-a ediție

Săbiile s-au încrucișat din nou la finele săptămînii trecute în Sala Sporturilor din Slobozia, unde s-a desfășurat a IV-a ediție a Memorialului «Nicolae Mihăilescu», turneu dedicat celui care, în 1972  punea bazele scrimei ialomițene. Competiția este una cu participare internațională, pe lîngă sabreri români din Slobozia, București, Iași sau Brașov, participînd și reprezentanți ai Bulgariei și Moldovei. Este un concurs care se adresează categoriei juniorilor, scrimeri cu vîrste de pînă la 20 de ani. S-au desfășurat dueluri la masculin și la feminin, atît la individual cît și pe echipe. La feminin s-a impus Loredana Dima, ialomițeanca înregimentată la Steaua, trecînd în finală de dinamovista... [citește_tot_articolul]

9 Iunie 2014, 09:30 (6483 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

A devenit istorie

Viceprimarul PNL Cezar Zamfir a fost demis!

Vineri, 6 iunie, la orele 14,00, Consiliul Local Slobozia a votat pentru demiterea din funcție a viceprimarului Cezar Zamfir. Hotărîrea a fost adoptată cu o majoritate de 11 voturi. Înlocuitorul lui Cezar Zamfir în funcția de viceprimar al muncipiului Slobozia va fi consilierul PP-DD Gabriel Mușat.

11 din 11 Vineri, 6 iunie 2014, la orele 14,00, cei 9 consilieri PSD din cadrul Consiliului Local Slobozia, sprijiniți de cei 2 consilieri PP-DD, au votat pentru demiterea viceprimarului PNL Cezar Zamfir. Decizia, au susținut în plenul ședinței consilierii PSD, «a fost accelerată de atitudinea... [citește_tot_articolul]

6 Iunie 2014, 16:15 (17924 vizualizări - 24 comentarii)

EVENIMENT

Juristul Vasile Zamfir și-a plătit pregătirea pentru admiterea în magistratură cu bani de la spital!

Meditații particulare achitate din fondurile Spitalului Slobozia

Juristul Vasile Zamfir și-a plătit pregătirea pentru admiterea în magistratură cu bani de la spital!

Camera de Conturi Ialomița demonstrează «negru pe alb» faptul că ilegalitățile s-au inventat la Spitalul Județean de Urgență Slobozia. De la salariați fictivi plătiți din bani publici și școliți pe banii unității, toate s-au petrecut între 2011-2013 la Spitalul Slobozia. Unul dintre angajații pentru care unitatea a plătit bani grei pentru a merge la școală este chiar juristul Vasile Zamfir! Acesta a cheltuit 15365 de lei pentru cursuri de mediator și meditațiile necesare admiterii în magistratură.

Cursuri de «mediator» plătite din banii spitalului
Auditorii Camerei... [citește_tot_articolul]

5 Iunie 2014, 16:40 (12788 vizualizări - 14 comentarii)

EVENIMENT

Slobozia: Procurorii DIICOT, pe urmele traficanților de canabis

Slobozia: Procurorii DIICOT, pe urmele traficanților de canabis

Descinderi în dimineața zilei de joi, 5 iunie 2014. Procurorii DIICOT au descins în patru locații, două din București și două din Slobozia, pentru a identifica tot atîția suspecți. În ceea ce le privește pe persoanele vizate de anchetatori, acestea se făceau vinovate de comiterea infracțiunii de trafic de droguri. Descinderile de la Slobozia ale procurorilor DIICOT s-au desfășurat în zona fostului Complex Comercial «Azur». Anchetatorii au vizat doi tineri din oraș care, alături de alți doi din București, reușiseră să creeze un grup infracțional organizat, a cărui activitate infracțională viza «traficul de droguri». Respectivii suspecți s-ar face vinovați de faptul că ar fi comercializat cantități... [citește_tot_articolul]

5 Iunie 2014, 13:40 (8065 vizualizări - 6 comentarii)

EVENIMENT

Ex-primarul Emil Vlante, spaima contractelor de arendă

Primar penal post-festum la Sudiți

Ex-primarul Emil Vlante, spaima contractelor de arendă

Ialomița este județul tuturor posibilităților. Facsimilul pe care vi-l prezentăm alăturat dovedește cu prisosință acest lucru. După cum puteți observa, contractul de arendă din imagine este semnat de două ori de către ex-primarul localității Sudiți, Emil Vlante. Prima dată în calitate de arendaș, reprezentant al propriei societăți agricole, iar a doua oară în calitate de primar.

Un elefant se legăna...
Ex-primarul Emil Vlante este cunoscut ca un cal breaz pentru pasiunea sa pentru terenuri agricole. Un facsimil sosit pe adresa redacției confirmă însă faptul că, pe perioada în... [citește_tot_articolul]

5 Iunie 2014, 09:30 (10385 vizualizări - 9 comentarii)

EVENIMENT

O nouă generație de asistenți medicali se pregătește să îmbrace halatele albe

Școala Postliceală Sanitară Slobozia, după 24 de ani

O nouă generație de asistenți medicali se pregătește să îmbrace halatele albe

În urmă cu o săptămînă, Școala Postliceală Sanitară Slobozia a sărbătorit absolvirea celei de-a opta generații de asistenți generaliști. 30 de viitoare cadre medicale, din anul 3B, au ținut să le mulțumească profesorilor și «dirigintei» Gabriela Dumitrescu, marcînd evenimentul printr-un moment special. Între profesori și absolvenți s-au schimbat impresii despre cei 3 ani de studiu ajunși la final, s-au înmînat diplome de onoare și s-au ciocnit cupe de șampanie.

24 de ani de învățămînt postliceal sanitar la Slobozia
Anul acesta Școala Postliceală Sanitară Slobozia împlinește 2... [citește_tot_articolul]

5 Iunie 2014, 09:10 (10465 vizualizări - 10 comentarii)

Miercuri 24 Iun 2026
294 cititori online
Cele mai comentate
Cele mai citite
Ultima oră

Ialomița: Se întrerupe curentul electric

În intervalul 4-8 martie 2019, orele 8,00-16,00, E-Distribuție Dobrogea SA anunță întreruperea alimentării cu energie electrică din cauza unor lucrări de reparație a rețelelor de electricitate. Aceste lucrări ...[citește_toată_știrea]

1 Martie 2019, 16:10
(6899 vizualizări - 0 comentarii)


Mărțișoare din partea polițiștilor ialomițeni

Mărțișoare din partea polițiștilor ialomițeni

A devenit deja o tradiție ca Poliția Rutieră să marcheze Ziua Mărțișorului, prin oferirea unor simboluri ale primăverii, doamnelor și domnișoarelor aflate în trafic. Sărbătoarea Mărțișorului este și o ocazie ...[citește_toată_știrea]

1 Martie 2019, 14:15
(3998 vizualizări - 1 comentariu)


angajăm personal

pentru Cafenea și Loc de joacă
Depuneri CV la
[email protected]
Telefon 0728/908.831

1 Martie 2019, 12:50


Controale ale ITM Ialomița

În perioada 1-15.02.2019, inspectorii de muncă din domeniul Controlului Securitate și Sănătate în Muncă au efectuat 42 controale având ca obiectiv respectarea prevederilor referitoare la autorizarea funcționării ...[citește_toată_știrea]

1 Martie 2019, 10:25
(3777 vizualizări - 0 comentarii)


IPJ Ialomița: Acțiuni de combatere a braconajului piscicol și a delictelor silvice

Miercuri, 27 februarie a.c., polițiștii ialomițeni au acționat pe raza județului, pentru prevenirea și combaterea faptelor de braconaj piscicol, dar și a delictelor silvice, a colectării, transportului ...[citește_toată_știrea]

1 Martie 2019, 10:15
(4814 vizualizări - 0 comentarii)


angajez (part-time)

Pentru că oferim calitate, ne mărim echipa!
Alătură-te echipei noastre!
Căutăm fete pentru interpretarea rolului
de URSITOARE BUNĂ în scenetele
pentru botez și nuntă.
Căutăm fete frumoase, responsabile,
dicție bună, minim talent actoricesc,
prezență scenică, domiciliul în Slobozia
și să aibă disponibilitate maximă
în week-end.

Dacă dorești să faci parte
din echipă, mă poți contacta
la telefon 0762/608.918

1 Martie 2019, 10:05


28 Februarie-Ziua Protecției Civile din România. «Porți Deschise» la ISU Ialomița!

Protecția civilă este o structură înființată încă de acum 86 de ani în România, cu scopul îndeplinirii sarcinilor umanitare destinate să protejeze populația civilă împotriva pericolelor, ostilităților sau ...[citește_toată_știrea]

27 Februarie 2019, 18:20
(3938 vizualizări - 0 comentarii)


Căzănești: S-a răsturnat cu mașina

Marți, 26 februarie a.c., în jurul orelor 19,30, în apropiere de orașul Căzănești, s-a produs un accident rutier soldat cu rănirea a două persoane. Din verificările efectuate de polițiștii ajunși la locul ...[citește_toată_știrea]

27 Februarie 2019, 17:30
(4347 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: La volan, fără permis

Marți, 26 februarie a.c., o tânără de 18 ani, din Grindu, a fost depistată de către polițiști în timp ce conducea un autoturism pe raza localității de domiciliu fără a poseda permis de conducere pentru ...[citește_toată_știrea]

27 Februarie 2019, 17:25
(3272 vizualizări - 0 comentarii)


Ilegalități cu lemne la o firmă din Dridu

Polițiști ialomițeni au desfășurat activități pe raza de competență pentru prevenirea și combaterea faptelor ilegale din silvicultură. Astfel, în urma verificărilor efectuate pe raza comunei Dridu, la o ...[citește_toată_știrea]

27 Februarie 2019, 17:20
(4639 vizualizări - 1 comentariu)


Braconajul piscicol, în atenția polițiștilor ialomițeni

Luni, 25 februarie a.c., polițiștii din Grivița au depistat un bărbat, de 37 de ani, din județul Constanța, în timp ce transporta cu ajutorul unui autoturism 141,7 kg de pește din speciile crap, caras și ...[citește_toată_știrea]

26 Februarie 2019, 16:10
(4810 vizualizări - 0 comentarii)


Acțiune a Protopopiatului Slobozia

Vineri, 22 februarie a.c., în parteneriat cu elevii de la Școala Gimnazială nr. 5 Slobozia Nouă și Școala Gimnazială «Sfântul Andrei», Protopopiatul Slobozia a desfășurat activitatea de autocunoaștere cu ...[citește_toată_știrea]

26 Februarie 2019, 13:15
(3501 vizualizări - 0 comentarii)


Controale ale inspectorilor ITM Ialomița

În perioada 1-22.02.2019, inspectorii de muncă din domeniul Relațiilor de Muncă au efectuat un număr de 52 controale având ca obiectiv verificarea modului în care angajatorii respectă prevederile legislației ...[citește_toată_știrea]

26 Februarie 2019, 12:10
(3227 vizualizări - 0 comentarii)


DSVSA Ialomița: Stingere focare de Pestă Porcină Africană, apariția de noi focare

Direcția Sanitară Veterinară și pentru Siguranța Alimentelor Ialomița informează proprietarii/deținătorii de porcine, atât din exploatațiile comerciale cât și din gospodăriile populației, cu privire la ...[citește_toată_știrea]

26 Februarie 2019, 11:05
(4402 vizualizări - 3 comentarii)


IPJ Ialomița: Amenzi de peste 200000 de lei, 29 permise reținute

În perioada 22-24 februarie a.c., polițiștii ialomițeni au acționat pe raza județului pentru prevenirea faptelor antisociale și menținerea ordinii și siguranței publice. Astfel, s-a intervenit la 106 evenimente ...[citește_toată_știrea]

26 Februarie 2019, 10:10
(4662 vizualizări - 0 comentarii)


Slobozia: Protest împotriva OUG 7/2019 la Tribunalul Ialomița

În urma ședinței Adunării Generale a Tribunalului Ialomița, desfășurată luni, 25 februarie 2019, oficialii instituției au ales să protesteze împotriva OUG 7/2019, privind modificările aduse Legilor Justiției ...[citește_toată_știrea]

25 Februarie 2019, 17:56
(6454 vizualizări - 0 comentarii)


Accidente la Adâncata și Platonești

Joi, 21 februarie a.c., în jurul orelor 19,00, s-a produs un accident rutier în apropiere de localitatea Adâncata, soldat cu rănirea unei persoane. În timp ce un bărbat, de 28 de ani, din Armășești, conducea ...[citește_toată_știrea]

22 Februarie 2019, 17:20
(5285 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: Beți la volan și fără permis

Doi bărbați de 29, respectiv 43 de ani, au fost depistați de polițiștii ialomițeni în timp ce conduceau autovehicule pe drumuri publice fără a posede permis de conducere. Totodată, un alt conducător auto ...[citește_toată_știrea]

22 Februarie 2019, 17:10
(3749 vizualizări - 0 comentarii)


Urmăriți internațional, depistați de polițiștii ialomițeni

Miercuri, 20 februarie a.c., polițiștii din cadrul IPJ Ialomița au reușit identificarea a trei bărbați urmăriți internațional, pe numele cărora autoritățile au emis mandate europene. Astfel, polițiștii ...[citește_toată_știrea]

21 Februarie 2019, 18:20
(5715 vizualizări - 0 comentarii)


Opt hoți din Făcăeni, cercetați după ce au furat din curtea unui consătean

Miercuri, 20 februarie a.c., polițiștii feteșteni au identificat opt tineri, cu vârste între 14 și 20 ani, din Făcăeni, bănuiți de săvârșirea infracțiunii de «furt calificat». Astfel, la data zilei de ...[citește_toată_știrea]

21 Februarie 2019, 18:15
(8175 vizualizări - 1 comentariu)


Tânăr de 17 ani din Ion Roată, arestat după ce a furat un telefon

Un tânăr de 17, din Ion Roată, este bănuit de săvârșirea infracțiunii de «tâlhărie calificată», fapta fiind comisă pe teritoriul municipiului Urziceni. În fapt, la data de 20 februarie a.c., în timp ce ...[citește_toată_știrea]

21 Februarie 2019, 18:10
(5939 vizualizări - 0 comentarii)


Bărcănești: Armă cu aer comprimat, deținută ilegal

Miercuri, 20 februarie a.c., polițiștii din Urziceni au efectuat o percheziție pe raza comunei Bărcănești, la locuința unui bărbat, de 26 ani. În urma verificărilor, polițiștii au ridicat în vederea confiscării ...[citește_toată_știrea]

21 Februarie 2019, 18:05
(5359 vizualizări - 0 comentarii)


Cotorca: Cetățean bulgar, mort într-un accident rutier

Cotorca: Cetățean bulgar, mort într-un accident rutier

Un bărbat a murit în dimineața zilei de marți, 19 februarie 2019, după ce tirul pe care îl conducea s-a răsturnat într-un șanț de pe marginea Drumului Național 2, în zona satului Cotorca. Șoferul a rămas ...[citește_toată_știrea]

19 Februarie 2019, 11:20
(6541 vizualizări - 0 comentarii)


E-Distribuție Dobrogea: Atenție, se întrerupe curentul!

E-Distribuție Dobrogea SA anunță că, urmare a lucrărilor planificate de revizii, reparații și modernizări în rețeaua de distribuție, alimentarea cu energie electrică va fi întreruptă în mai multe zone din ...[citește_toată_știrea]

15 Februarie 2019, 18:25
(7484 vizualizări - 0 comentarii)


Accident la Urziceni, două persoane rănite

Un accident rutier s-a produs joi, 14 februarie a.c., pe DN2A, în apropiere de muncipiul Uziceni, soldat cu rănirea a două persoane. În timp ce o tânără, de 21 ani, din Cosâmbești, conducea un autoturism ...[citește_toată_știrea]

15 Februarie 2019, 17:35
(6928 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Urziceni accident


Ialomița: Șoferi beți și fără permis, la volan

Joi, 14 februarie a.c., polițiștii rutieri au depistat un bărbat, de 32 ani, din Urziceni în timp ce conducea un  autoturism pe raza localității Moldoveni, deși anterior consumase băuturi alcoolice ...[citește_toată_știrea]

15 Februarie 2019, 17:30
(6921 vizualizări - 0 comentarii)


Tineri din Ion Roată, hoți din locuințe. Percheziții la Slobozia și Amara!

Joi, 14 februarie a.c., polițiștii Secției de Poliție Rurală Ion Roată au identificat trei tineri, cu vârste cuprinse între 17 și 21 de ani, din Ion Roată, bănuiți de săvârșirea infracțiunii de «furt calificat ...[citește_toată_știrea]

15 Februarie 2019, 17:25
(8063 vizualizări - 0 comentarii)


Slobozia: Cleric al Mânăstirii «Sfinții Voievozi», implicat într-un accident rutier

Slobozia: Cleric al Mânăstirii «Sfinții Voievozi», implicat într-un accident rutier

Accident rutier produs joi, 14 februarie 2019, pe șoseaua de centură a Sloboziei, în zona Mânăstirii «Sfinții Voievozi». Se pare evenimentul rutier ar fi fost provocat de un călugăr care slujește în cadrul ...[citește_toată_știrea]

14 Februarie 2019, 19:10
(8204 vizualizări - 0 comentarii)


Acțiune de amploare a polițiștilor pe raza localității Movilița

Miercuri, 13 februarie a.c., polițiștii de Investigații Criminale au efectuate pe raza comunei Movilița percheziții la persoane fizice bănuite de săvârșirea mai multor infracțiuni de «furt din locuință ...[citește_toată_știrea]

14 Februarie 2019, 18:40
(6526 vizualizări - 0 comentarii)


Tânăr din Stelnica, bănuit a fi spărgător de case

Marți, 12 februarie a.c., polițiștii feteșteni au identificat un tânăr, de 20 de ani, din Stelnica, bănuit de săvârșirea infracțiunii de «furt calificat». La sfârșitul anului 2018, tânărul ar fi intrat ...[citește_toată_știrea]

13 Februarie 2019, 18:15
(4062 vizualizări - 0 comentarii)


Ultimele comentarii
Suporter în FC Bărăganul Ciulnița, învinsă «acasă» de Viitorul Corbeanca Alin în Ce miracol, ce minune/CNAS face concurs «pe bune» marius în CNAIR: Circulație închisă pe bretelele de intrare și ieșire ale A2 din zona Drajna, joi, 23 aprilie 2026 Toma în Colaps financiar după retrogradarea în Liga 2: Unirea Slobozia a cerut intrarea în insolvență! cetatean în Bărbat din Bărbulești, prins în flagrant și reținut pentru «șantaj» Anca în Ce miracol, ce minune/CNAS face concurs «pe bune» suporter în Colaps financiar după retrogradarea în Liga 2: Unirea Slobozia a cerut intrarea în insolvență! Vasile în Ce miracol, ce minune/CNAS face concurs «pe bune» vilă complex Slobozia în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 17 iunie 2026 Any în Marinela Radu ex-DSP și juristul «doctor» Vasile Zamfir, înscriși! Alecu în Marinela Radu ex-DSP și juristul «doctor» Vasile Zamfir, înscriși! base marinaru în Stelnica și Punctul de Acostare «Regina Maria», creștere a numărului de turiști ion negativ în A fost construită una dintre cele mai mari instalații de stocare a energiei verzi din România cioban în Dezastrul funciar de la Primăria Axintele Parinte în Colaps financiar după retrogradarea în Liga 2: Unirea Slobozia a cerut intrarea în insolvență! AlexDan în Lipsă de «transparență» în Consiliul Local Slobozia Preda în Colaps financiar după retrogradarea în Liga 2: Unirea Slobozia a cerut intrarea în insolvență! Mary în Reabilitarea Ștrandului Municipal, abandonată de administrația Potor Mary în Restanțe de 7,3 milioane de lei pentru facturile de apă și canalizare către operatorul Urban SA Slobozia NOBODY în «Candidatul 10510», în sfârșit director general adjunct la DGASPC Ialomița!

cea mai/cel mai...

Cea mai/cel mai...