Ai intrat pe cel mai citit site din Ialomița!

SPORT

Fără vlagă

Fotbal, Liga a II-a, Unirea Slobozia-Unirea Tîrlungeni 1-2

Fără vlagă

Să ajungi în decurs de 3 zile să bați Rapidul la ea acasă și să te bată Tîrlungeniul la tine acasă reprezintă o performanță greu de realizat și pentru cel mai rotund balon din fotbal. Unirea a jucat bine cu Rapidul, n-a făcut-o rău nici cu Tîrlungeniul, dar a părut lipsită de vlagă și determinare. Singura constantă a reprezentat-o Măstăcan, acest Duckadam al Sloboziei pe care nu îl bate nimeni de la 11 metri, dar îl doboară letargia propriilor apărători.

Noi cu dominarea, ei cu golurile Unirea Slobozia a fost peste Unirea Tîrlungeni din startul meciului. Brașovenii s-au așezat pe două... [citește_tot_articolul]

3 Aprilie 2014, 14:10 (5179 vizualizări - 8 comentarii)

EVENIMENT

Slobozia: O nouă finanțare pentru Spitalul Județean

Slobozia: O nouă finanțare pentru Spitalul Județean

Din lista de proiecte aprobate la ședința din 28 martie 2014, de remarcat ar fi și proiectul care a vizat aprobarea bugetului de venituri și cheltuieli al Spitalului Județean de Urgență Slobozia pentru anul 2014. Conform documentației, valoarea acestei alocări bugetare este de 2,2 milioane de lei, însă fondurile sînt insuficiente pentru susținerea activității acestei unități medicale pînă la sfîrșitul anului 2014. Oficialii județeni au precizat că bugetul instituției va fi rectificat de mai multe ori pe parcursul acestui an pentru ca bolnavii să beneficieze de servicii spitalicești normale. Reamintim că Spitalul Județean se confruntă cu mari probleme financiare de mai mulți ani, aflîndu-se în... [citește_tot_articolul]

3 Aprilie 2014, 12:40 (15043 vizualizări - 28 comentarii)

Click aici

SPORT

Fotbal, Liga a III-a

Axintele și Feteștiul, înfrîngeri la zero

Viitorul Axintele a dat piept în etapa a 20-a, vineri, 28 martie 2014, cu liderul incontestabil al seriei a II-a, FC Voluntari. «Cel puțin în meciul de vineri, cei de la Voluntari au fost mai buni. Este o echipă bine sudată, cu mulți jucători experimentați. Cred că nu vor avea probleme în a se impune în lupta pentru promovare!» ne-a declarat antrenorul axintenilor, Ion Nica. Cel care s-a confruntat în meciul cu FC Voluntari, cu o multitudine de absențe. Astfel, Luca a fost suspendat, Mihociu, Cioceanu, Badea și Bogorodiță sînt accidentați, iar Șelaru și Vasile, nerefăcuți au bifat simple acte de prezență pe banca de rezerve. Gazdele s-au impus cu 2-0 prin golurile reușite de Călințaru (’9) și... [citește_tot_articolul]

3 Aprilie 2014, 11:25 (5359 vizualizări - 0 comentarii)

EVENIMENT

Pace socială în Consiliul Local Slobozia

Nu aduce anul ce aduce primăvara 2014

Pace socială în Consiliul Local Slobozia

După luni de conflicte politice și personale, Consiliul Local Slobozia pare să fi obosit. Joi, 27 martie 2014, cei 21 de consilieri prezenți au renunțat la dispute, au evitat atacurile la persoană și au votat disciplinați cam două duzine de proiecte locale. Pe cale de consecință, ședința a fost una civilizată. Plictisitor, nu-i așa?

Consens general în Consiliul Local
Obosiți să mai lupte pentru victorii de palmares, cei 21 de consilieri locali ai municipiului Slobozia au declarat ședința de joi, 27 martie 2014, drept una de armistițiu și au votat în timp record două duzini de... [citește_tot_articolul]

3 Aprilie 2014, 10:15 (9663 vizualizări - 4 comentarii)

Click aici

SPORT

Lupte libere

Robert Câlțea, bronz la Naționalele de Cadeți

Luptele libere au repurtat la finele săptămînii trecute primul succes din 2014 pentru Ialomița. În perioada 28-30 martie 2014 s-a desfășurat la Iași, Campionatul Național pentru Cadeți. În urma turneelor preliminare de la Tîrgu Mureș (22-24 februarie 2014) și Tîrgu Jiu (7-9 martie 2014), trei sportivi de la CS Amara au obținut bilete pentru actul final. Este vorba despre Cristian Miu (58 kg), Florian Nicolae și Robert Câlțea (63 kg). Deși este în primul an la cadeți, Robert Câlțea a fost unul dintre remarcații competiției obținînd medalia de bronz. Robert a pierdut în semifinală după un meci aprig disputat în fața lui Călin Arion, sportiv originar din Republica Moldova, legitimat la CS Onești... [citește_tot_articolul]

3 Aprilie 2014, 09:20 (5042 vizualizări - 1 comentariu)

Click aici

EVENIMENT

Slobozia: Încep lucrările la parcarea de sub Piața Revoluției

Slobozia: Încep lucrările la parcarea de sub Piața Revoluției

Săptămîna trecută s-a dat startul lucrărilor la noua investiție a municipalității slobozene. Deocamdată, angajații DADP salvează magnolii și arbuștii de pe platoul din fața Palatului Administrativ. Lucrările propriu-zise vor începe în luna mai și se vor finaliza în anul 2015!

Adio liniște, adio spații verzi De două săptămîni încoace, angajații DADP relochează arbuștii și magnolii din fața Palatului Administrativ din Slobozia. Acțiunea se vrea un preambul la deschiderea viitorului șantier din Piața Revoluției. Potrivit oficialilor locali, investiția este una necesară și se va derula... [citește_tot_articolul]

3 Aprilie 2014, 08:30 (21077 vizualizări - 21 comentarii)

Click aici

SPORT

Fotbal, Juniori A

Primăvară de excepție pentru Unirea Slobozia

6 etape s-au disputat în Campionatul Juniorilor A de la reluarea sezonului regulat. Așa cum preconiza antrenorul Ion Ionescu, tinerii fotbaliști ai Unirii Slobozia au avut rezultate peste așteptări. Repartizați în seria a III-a, puștii Unirii au obținut 6 victorii în tot atîtea meciuri. Astfel, ei au trecut acasă de Delta Tulcea, cu 1-0, de LPS Galați, cu 2-0 și de Dunărea Galați, cu 7-1. În deplasare, Unirea s-a impus în fața celor de la CF Brăila cu 3-1, mai apoi trecînd de Gloria Buzău cu 2-1. Ultima ispravă a fost consemnată duminică, 30 martie 2014, cînd elevii lui Ion Ionescu au spulberat-o la Năvodari pe Săgeata, cu 6-2. Golurile Unirii au fost marcate de Teodorescu (2 goluri), Șolcănea... [citește_tot_articolul]

3 Aprilie 2014, 07:15 (3964 vizualizări - 1 comentariu)

EVENIMENT

Sic transit gloria mundi

Imperiul Vivani se prăbușește sub propria greutate

În anul 2007, Vivani Salubritate SA inaugura cel mai modern depozit de deșeuri din România. În octombrie 2012, grupul de firme Vivani punea în funcțiune «cel mai modern incinerator de deșeuri industriale, periculoase, speciale și medicale din sud-estul Europei». La începutul anului 2014, angajații incineratorului erau neplătiți de trei luni, incineratorul e nefuncțional de luni bune, cele 3 celule ale depozitului «ecologic» de deșeuri din incinta firmei se revarsă incontrolabil, iar datoriile firmei către stat au depășit 1,5 milioane de lei... Iar acesta este doar începutul!

Declinul unui imperiu... [citește_tot_articolul]

1 Aprilie 2014, 16:15 (215603 vizualizări - 202 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Frații Becali și Cristian Borcea își vor ispăși pedepsele la Penitenciarul Slobozia

Frații Becali și Cristian Borcea își vor ispăși pedepsele la Penitenciarul Slobozia

Informațiile privind aducerea la Slobozia a greilor fotbalului românesc s-au confirmat. Așadar, transferul de la Penitenciarul Poarta Albă la Penitenciarul Slobozia al fraților Ion și Victor Becali, precum și cel al lui Cristian Borcea, a fost aprobat. Cei trei inculpați din Dosarul «Transferurilor» își vor ispăși pedepsele în Penitenciarul din reședința județului Ialomița... Decizia de a-i transfera pe cei trei inculpați de la Constanța la Slobozia a survenit ca urmare a unei întrevederi a comisiei Penitenciarului Poarta Albă, care a decis ca Ioan și Victor Becali, alături de Cristian Borcea, să-și ispășească pedepsele într-un penitenciar cu regim închis. În urma dezbaterilor a fost ales Penitenciarul... [citește_tot_articolul]

1 Aprilie 2014, 15:15 (8820 vizualizări - 11 comentarii)

Click aici

ANCHETĂ

Noua generație de «băieți răi» ai Sloboziei

Cei mai periculoși infractori, arestați de procurorii Parchetului Județean

Noua generație de «băieți răi» ai Sloboziei

Văzut în ansamblu, orașul Slobozia pare preocupat, în general, de traiul zilnic și prea puțin de fapte rele. Realitatea este însă cu totul alta... Noapte de noapte, liniștea unui oraș în care aparent nu se petrece nimic este tulburată de noua generație a  «băieților răi». Locotenenți ai fostelor rețele organizate și conduse de frații interlopi Frusin și Gheorghe Toma sau Viorel Duțu «Pralea», noii infractori seamănă teroarea în oraș. Reprezentativi sînt Petre Buțoi, Robert Cristian Jecu și Mihail Roșca. Supranumiți de organele judiciare locale «Golanii», aceștia sînt responsabili pentru reglările de conturi petrecute în ultima perioadă în plină stradă. De cealaltă parte se află banda rivală... [citește_tot_articolul]

1 Aprilie 2014, 11:25 (64348 vizualizări - 54 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Facturi cu 30% mai mici pentru apa slobozenilor

Un slobozean cere SC Urban respectarea legii

Facturi cu 30% mai mici pentru apa slobozenilor

Urban datorează Sloboziei 30% din valoarea facturii în ultimii 4 ani! Afirmația îi aparține unui slobozean care intenționează să acționeze în instanță firma pentru recuperarea acestor sume. Nicolae Parpală reclamă «practicile comerciale incorecte și încălcarea legislației în domeniul protecției consumatorului, precum și în domeniul serviciilor de alimentare cu apă și canalizare». Slobozeanul nu se află la prima încercare de acest gen în lupta sa cu furnizorul local de apă...

Un slobozean cu inițiativă
Nicolae Parpală este expert contabil și beneficiar al serviciilor de apă furnizate... [citește_tot_articolul]

1 Aprilie 2014, 07:15 (8621 vizualizări - 3 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

«Gaura neagră» a Consiliului Județean Ialomița nu are hidroizolație

Plouă în sala de spectacole!

«Gaura neagră» a Consiliului Județean Ialomița nu are hidroizolație

Miercuri, 19 martie 2014, oficialii Consiliului Județean au organizat o conferință de presă în care au prezentat stadiul realizării investiției «Modernizare sală de spectacole». Conferința a fost urmată de o «vizită de lucru», în cadrul căreia a fost vizitat șantierul deschis în urmă cu aproape 20 de ani. Oficialii județeni au dat asigurări că sala va fi funcțională în această toamnă. La întîlnire a participat și directorul SC Concas Buzău, Ionel Gagu. Acesta nu a explus posibilitatea ca valoarea investiției să crească...

Cum legitimezi o «gaură neagră»?
Iritat de campania de... [citește_tot_articolul]

31 Martie 2014, 17:15 (5994 vizualizări - 1 comentariu)

Click aici

EVENIMENT

1000 de funcționari din administrația locală își cer drepturile în instanță

Val de procese la Tribunalul Ialomița

1000 de funcționari din administrația locală își cer drepturile în instanță

Activitatea secției Contencios Administrativ a Tribunalului Ialomița este asaltată de un val de procese intentate de funcționarii din primăriile ialomițene. De 4 luni, 1000 de oameni cer statului al 13-lea salariu aferent anului 2010. Acțiunile sînt abia la început, primele termene fiind stabilite pentru sfîrșitul lunii în curs. «Este dreptul oamenilor de a beneficia de această facilitate. Noi îi vom sprijini pentru a-și recupera banii!» a declarat Răzvan Bordeianu, președintele Federației Naționale a Sindicatelor din Administrația Locală Ialomița.

Funcționarii publici, duși de nas... [citește_tot_articolul]

31 Martie 2014, 14:20 (8427 vizualizări - 4 comentarii)

Click aici

REPORTAJ

Lecția de îndreptat oase

Lecția de îndreptat oase

Liceul «Mihai Eminescu» din Slobozia s-a hotărît să lupte împotriva scoliozei, cifozei și bolilor de oase pe care elevii le dezvoltă în mediul școlar. Luni, 24 martie 2014, în sala de sport a acestei unități școlare a debutat un proiect-pilot prin care se încearcă depistarea elevilor cu disfuncții ale coloanei vertebrale. Inițiativa a fost posibilă cu ajutorul terapeutului Ionel Neagu, specializat în terapia Yumeiho. Potrivit oficialilor instituției, peste 50% dintre elevi suferă de probleme ale coloanei vertebrale, nedepistate pînă în prezent...

Un proiect unic în județ
Luni... [citește_tot_articolul]

31 Martie 2014, 10:00 (7195 vizualizări - 2 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Soarta vechiului spital din Urziceni rămâne incertă

Salvarea unui monument istoric, blocată în hîrtii

Soarta vechiului spital din Urziceni rămîne incertă

În urmă cu o săptămînă, Independent relata pe larg despre intenția autorităților locale din Urziceni de a demola o clădire cu o valoare istorică. Vorbim despre vechiul spital al municipiului, a cărui vechime depășește un secol... Reprezentații Asociației «Urziceniul Tău» au somat Direcția de Cultură Ialomița să efectueze o inspecție la locul unde se află imobilul, în speranța că obiectivul ar putea fi trecut pe lista monumentelor istorice din județ. Vizita oficialilor din cadrul instituției în teren s-a rezumat doar la cîteva recomandări pe care susținătorii vechiului spital trebuie să le respecte pentru a putea demara procedura de clasare a... [citește_tot_articolul]

31 Martie 2014, 08:40 (6704 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Ministerul Culturii abandonează patrimoniul județului Ialomița

Ministerul Culturii abandonează patrimoniul județului Ialomița

Luptă instituțională între Direcția de Cultură Ialomița și ministerul de resort pentru includerea în patrimoniul național a unor obiective de o deosebită importanță istorică. Este vorba despre 4 fîntîni amenajate în satul Patru Frați, comuna Adîncata, între secolele XVIII-XIX. Monumentele sînt construite din piatră de Buzău și reprezintă cea mai vie mărturie a tradițiilor folclorice. În ciuda eforturilor autorităților județene de a le transforma în obiective culturale, Ministerul Culturii a considerat că acest
demers este inutil...

Demersuri contestate de Ministerul Culturii
... [citește_tot_articolul]

28 Martie 2014, 16:35 (5417 vizualizări - 4 comentarii)

EVENIMENT

Județul Ialomița organizează faza națională a Olimpiadei de Informatică pentru Gimnaziu

Elitele Informaticii din toată țara vin la Slobozia

Județul Ialomița organizează faza națională a Olimpiadei de Informatică pentru Gimnaziu

Ministerul Educației a acreditat județul Ialomița pentru a organiza faza națională a Olimpiadei de Informatică pentru elevii de Gimnaziu. Concursul școlar se desfășoară în perioada 10-14 aprilie 2014 la Slobozia, iar la întrecerea educațională vor participa 220 de elevi din clasele V-VIII din întreaga țară. Este a patra olimpiadă națională pe care județul Ialomița o găzduiește...

IT-iștii de gimnaziu se întrec la Slobozia Potrivit statisticii oferite de reprezentanții Inspectoratului Școlar Județean Ialomița, la Olimpiada Națională de Informatică pentru Gimnaziu sînt așteptați să participe... [citește_tot_articolul]

28 Martie 2014, 11:30 (8271 vizualizări - 0 comentarii)

EVENIMENT

Slobozia: Megalomania administrativă naște strategii de dezvoltare

Slobozia: Megalomania administrativă naște strategii de dezvoltare

La sfîrșitul săptămînii precedente, administrația locală a organizat una dintre dezbaterile publice obligatorii pentru finalizarea noii strategii de dezvoltare a Sloboziei în perioada 2014-2020. Dezbaterea, un simulacru la care au participat angajați ai administrației locale și județene, a fost încă un prilej pentru oficiali de a-și face campanie electorală. Printre zecile de inepții rostite cu acest prilej se numără și promisiunea realizării unui al doilea pod peste rîul Ialomița. Strategia de dezvoltare a orașului este un document obligatoriu din perspectiva accesării fondurilor europene.

Nu aduce strategia ce aduce pensionarul... [citește_tot_articolul]

27 Martie 2014, 15:30 (9781 vizualizări - 10 comentarii)

EVENIMENT

«Medicii, asistentele și infirmierele mi-au alinat suferința!»

Se întîmplă la Spitalul Slobozia

«Medicii, asistentele și infirmierele mi-au alinat suferința!»

O pacientă internată la Spitalul Județean de Urgență Slobozia face mărturii surprinzătoare despre modul în care a fost tratată de medicii, asistentele și infirmierele unității. De pe patul de spital, Iulia Berciu, o bolnavă internată pe Secția Chirurgie, a ținut să le mulțumească public specialiștilor care au avut grijă de sănătatea ei. «Am fost bine tratată. Spitalul Slobozia are medici de care omul suferind are nevoie...» ne-a declarat pacienta.

Recunoștința unui pacient În urmă cu o săptămînă, Iulia Berciu, din Slobozia, era internată la spitalul din municipiu ca urmare a unui accident... [citește_tot_articolul]

27 Martie 2014, 13:45 (15339 vizualizări - 33 comentarii)

EVENIMENT

Onoruri pentru polițiștii ialomițeni

192 de ani de atestare documentară a Poliției Române

Onoruri pentru polițiștii ialomițeni

Marți, 25 martie 2014, cu ocazia aniversării a 192 de ani de atestare documentară a Poliției Române, polițiștii din cadrul tuturor structurilor Inspectoratului de Poliție al Județului Ialomița au participat la o ședință festivă. Evenimentul s-a desfășurat în incinta Casei de Cultură Municipală din Slobozia și s-a bucurat de prezența reprezentanților instituțiilor publice.

Manifestări dedicate Zilei Poliției Române Evenimentele dedicate zilei de 25 martie au debutat încă de săptămîna precedentă. Special pentru preșcolarii și elevii din Slobozia, Inspectoratul de Poliție al Județului... [citește_tot_articolul]

27 Martie 2014, 09:40 (6592 vizualizări - 0 comentarii)

Marți 23 Iun 2026
269 cititori online
Cele mai comentate
Cele mai citite
Ultima oră

«Porți deschise» la Inspectoratul pentru Situații de Urgență Ialomița

Vineri, 13 septembrie a.c., cu ocazia «Zilei Pompierilor din România», militarii ISU Ialomița deschid porțile instituției pentru a marca această sărbătoare. Evenimentul debutează la ora 10,00, iar timp ...[citește_toată_știrea]

12 Septembrie 2013, 10:15
(6466 vizualizări - 2 comentarii)


Mihail Kogălniceanu: Un copil de 5 ani a incendiat șura!

Lăsat nesupravegheat, un copil de 5 ani din comuna Mihail Kogălniceanu a provocat un incendiu în curtea bunicilor. Micuțul a luat un chibrit și a dat foc furajelor din gospodărie... Flăcările s-au extins ...[citește_toată_știrea]

12 Septembrie 2013, 09:31
(8695 vizualizări - 2 comentarii)


Fetești: «Țepuit» pe internet

Polițiștii din Fetești trebuie să rezolve cazul unei înșelăciuni în spațiul virtual. Un tînăr din localitate a depus o plîngere la Poliție, după ce a constatat faptul că a fost «țepuit» de cei care i-au ...[citește_toată_știrea]

12 Septembrie 2013, 09:13
(7750 vizualizări - 0 comentarii)


Țăndărei: Mandat european de arestare executat de polițiști

Autoritățile judiciare din Ialomița au reușit să prindă un tînăr de 25 de ani, descoperit pe raza orașului Țăndărei, pe numele căruia autoritățile din Danemarca au emis un mandat de arestare în urma comiterii ...[citește_toată_știrea]

12 Septembrie 2013, 08:33
(9602 vizualizări - 0 comentarii)


Urziceni: Lovită pe trecerea de pietoni

Un tînăr de 26 de ani a lovit, în cursul zilei de marți, 10 septembrie a.c., o femeie care traversa regulamentar strada pe trecerea de pietoni. Victima a fost transportată la volan. Șoferul de 26 de ani ...[citește_toată_știrea]

12 Septembrie 2013, 08:20
(7613 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Urziceni accident


Ialomița: Pietoni amendați de polițiști

Nu doar șoferii ajungă să fie amendați de polițiștii Serviciului Rutier, ci și pietonii. În cadrul unei acțiuni de amploare demarată de oamenii legii pe raza județului, pietonii care au ignorat zebra au ...[citește_toată_știrea]

12 Septembrie 2013, 08:10
(7718 vizualizări - 3 comentarii)


Ialomița: Poliția în acțiune pe străzile județului

Oamenii legii au continuat acțiunile preventive specifice pe raza județului Ialomița. În cursul zilei de miercuri, 10 septembrie a.c., polițiștii au aplicat amenzi cetățenilor certați cu legea. Astfel, ...[citește_toată_știrea]

12 Septembrie 2013, 07:09
(8273 vizualizări - 0 comentarii)


Hoții își fac de cap la Slobozia. Un magazin de electrocasnice și o grădiniță, jefuite în 72 de ore!

Slobozia este din nou sub asediul hoților. O bandă de suspecți acționează de cîteva zile pe străzile orașului, iar prinderea lor pare imposibilă pentru polițiști. Suspecții au la activ două spargeri, ambele ...[citește_toată_știrea]

11 Septembrie 2013, 08:37
(11191 vizualizări - 2 comentarii)


Slobozia: Militar ISU, rănit într-un accident de motocicletă

Slobozia: Militar ISU, rănit într-un accident de motocicletă

Un subofițer din cadrul Serviciului de Descarcerare a fost rănit în noaptea de joi spre vineri, 5/6 septembrie 2013. Militarul conducea o motocicletă, moment în care a pierdut controlul vehiculului și s ...[citește_toată_știrea]

5 Septembrie 2013, 21:09
(9357 vizualizări - 3 comentarii)


Liga Asociațiilor Producătorilor Agricoli din România sfătuiește fermierii să-și stocheze recoltele!

«Datorită situației dezastruoase pentru fermieri, privind piața produselor agricole, LAPAR le recomandă producătorilor agricoli să facă tot posibilul să-și stocheze producțiile de grîu, floarea-soarelui ...[citește_toată_știrea]

20 August 2013, 14:56
(10258 vizualizări - 3 comentarii)


Accident rutier grav la Movilița! Un mort și șase răniți...

O persoană a decedat iar alte șase au fost rănite, după ce două autoturisme în care se aflau au intrat în coliziune pe DN2, în apropierea localității Movilița. Evenimentul s-a produs în după-amiaza zilei ...[citește_toată_știrea]

20 August 2013, 09:54
(6763 vizualizări - 0 comentarii)


AJOFM Ialomița: 201 locuri de muncă vacante

Potrivit datelor statistice ale Agenției Județene pentru Ocuparea Forței de Muncă Ialomița, la nivelul județului, luni, 19 august 2013, sînt disponibile 201 locuri de muncă. Cele mai multe posturi sînt ...[citește_toată_știrea]

19 August 2013, 18:37
(10898 vizualizări - 6 comentarii)


Bucu: Beat la volan, a fost prins de radar cu 96 km/h în localitate!

Un bărbat de 61 de ani, din București, a fost înregistrat  de polițiști cu aparatul radar de supraveghere video a traficului rutier în timp ce conducea un autoturism pe raza comunei Bucu cu viteza ...[citește_toată_știrea]

19 August 2013, 18:19
(7864 vizualizări - 1 comentariu)


Tînărul care a produs accidentul de vineri, arestat preventiv pentru 29 de zile!

Judecătoria Slobozia a emis pe numele tînărului de 28 de ani, din Slobozia, cercetat pentru comiterea infracțiunilor de ucidere din culpă, vătămare corporală din culpă, părăsirea locului accidentului fără ...[citește_toată_știrea]

19 August 2013, 17:51
(9334 vizualizări - 1 comentariu)


Borănești: Incendiu de la un foc din curte

Un incendiu a izbucnit în după-amiaza zilei de duminică, 18 august a.c, în gospodăria unui cetățean din localitatea Borănești, după ce proprietarul a făcut focul în curte și l-a lăsat nesupravegheat. În ...[citește_toată_știrea]

19 August 2013, 13:50
(6094 vizualizări - 0 comentarii)


DN21: Grav accident provocat de un tânăr slobozean, beat la volan și cu permisul suspendat! Un mort și doi răniți...

DN21: Grav accident provocat de un tînăr slobozean, beat la volan și cu permisul suspendat! Un mort și doi răniți...

Poliția a fost sesizată vineri, 16 august a.c., în jurul orei 21,00, cu privire la faptul că pe DN21 s-a produs un accident grav. Din primele verificări, polițiștii deplasați la fața locului au stabilit ...[citește_toată_știrea]

17 August 2013, 12:38
(11704 vizualizări - 12 comentarii)


AJOFM Ialomița: Rata șomajului pentru iulie 2013, în scădere ușoară

La sfîrșitul lunii iulie 2013, în evidențele Agenției Județene pentru Ocuparea Forței de Muncă Ialomița se aflau înregistrați 7078 șomeri, din care 1772 șomeri indemnizați, respectiv 5306 șomeri neindemnizați ...[citește_toată_știrea]

14 August 2013, 12:53
(5472 vizualizări - 0 comentarii)


Slobozia: Din nou înșelăciune prin metoda «Accidentul»

O persoană din județul Ialomița a rămas fără o sumă importantă de bani după ce a dat curs solicitării formulate de o persoană necunoscută prin intermediul telefonului. Poliția atrage atenția cu privire ...[citește_toată_știrea]

14 August 2013, 11:31
(10082 vizualizări - 2 comentarii)


Scînteia: S-a înecat în canalul de irigații

Un bărbat de 24 de ani a murit marți seara, 13 august a.c., în jurul orei 21,00, după ce a intrat să se scalde într-un canal de irigații, pe raza localității Scînteia, și nu a mai ieșit. Martorii au sunat ...[citește_toată_știrea]

14 August 2013, 08:27
(10848 vizualizări - 1 comentariu)

Taguri: Scânteia înec


Movilița: Accident provocat de o explozie a unui cauciuc

Poliția a fost sesizată marți, 13 august a.c., cu privire la faptul că pe DN2 s-a petrecut un eveniment rutier soldat cu pagube materiale. Astfel, în timp ce un bărbat, de 54 de ani, din București, conducea ...[citește_toată_știrea]

13 August 2013, 20:24
(9894 vizualizări - 0 comentarii)


Urmărire ca în filme la Urziceni

În cursul zilei de marți, 13 august a.c., o patrulă de siguranță publică, aflată în serviciul de patrulare pe Calea București, din Urziceni, a efectuat semnalul regulamentar de oprire pentru un autoturism ...[citește_toată_știrea]

13 August 2013, 19:23
(6720 vizualizări - 1 comentariu)


Ialomița: Peste 200 de polițiști, în stradă de Sfînta Marie

Peste 200 de polițiști vor fi la datorie, pe timpul manifestărilor prilejuite de Sărbătoarea Adormirii Maicii Domnului (Sfînta Marie), pentru asigurarea climatului de ordine și siguranță publică. Polițiștii ...[citește_toată_știrea]

13 August 2013, 18:11
(6952 vizualizări - 0 comentarii)


Slobozia: Beat mangă la volan

Un tînăr de 24 de ani, din Slobozia, a fost depistat de polițiști în timp ce conducea un autoturism, pe raza localității de domiciliu, sub influența băuturilor alcoolice. Șoferul a fost testat cu aparatul ...[citește_toată_știrea]

13 August 2013, 17:15
(7430 vizualizări - 3 comentarii)


Scandal la un bar din Drăgoești

Polițiștii au reținut marți, 13 august a.c., pe bază de ordonanță de reținere, patru tineri, cu vîrste cuprinse între 19 și 27 de ani, domiciliați pe raza județelor Ialomița și Călărași. Față de aceștia ...[citește_toată_știrea]

13 August 2013, 16:14
(5415 vizualizări - 1 comentariu)


Școlile auto, în atenția inspectorilor ITM Ialomița

În luna iulie 2013, din inițiativa Inspecției Muncii București, s-a desfăsurat în județul Ialomița Campania Națională privind verificarea respectării prevederilor legale referitoare la încheierea și executarea ...[citește_toată_știrea]

12 August 2013, 13:06
(6419 vizualizări - 1 comentariu)


APDRP: Fermele de familie, finanțate prin Măsura 121

Agenția de Plăți pentru Dezvoltare Rurală și Pescuit informează potențialii beneficiari ai Programul Național de Dezvoltare Rurală asupra unor noi posibilități de asigurare a cofinanțării private a proiectelor ...[citește_toată_știrea]

12 August 2013, 12:02
(11025 vizualizări - 3 comentarii)


Icoana Maicii Domnului-făcătoare de minuni de la Mînăstirea Iviron din Muntele Athos, la Țăndărei

Sîmbătă, 3 august 2013, cu binecuvîntarea Preasfințitului Părinte Episcop Vincențiu, se va purta în procesiune Icoana Maicii Domnului, făcătoare de minuni, de la Mînăstirea Iviron din Muntele Athos, pe ...[citește_toată_știrea]

1 August 2013, 18:51
(12377 vizualizări - 11 comentarii)


Spitalul Județean de Urgență Slobozia a primit un incubator!

Spitalul Județean de Urgență Slobozia a primit un incubator!

Fundația «Salvați Copiii» a inițiat, alături de o firmă producătoare de apă minerală și băuturi răcoritoare, campania «Îi ajutăm să înflorească». Scopul acestei acțiuni este acela de a dota secțiile de ...[citește_toată_știrea]

1 August 2013, 15:11
(7582 vizualizări - 5 comentarii)


Fetești: Tânără de 19 ani, dispărută

Fetești: Tînără de 19 ani, dispărută

Polițiștii de investigații criminale au fost sesizați cu privire la faptul că o tînără, de 19 ani, a plecat de la domiciliul său, situat pe raza municipiului Fetești și nu a revenit pînă în prezent. Din ...[citește_toată_știrea]

30 Iulie 2013, 15:45
(9980 vizualizări - 4 comentarii)


Gîrbovi: Copil pe bicicletă, acroșat de un autoturism

Poliția a fost sesizată marți, 30 iulie a.c., în jurul orei 11,30, cu privire la faptul că pe raza localității Gârbovi s-a produs un accident de circulație soldat cu rănirea unei persoane. Astfel, în timp ...[citește_toată_știrea]

30 Iulie 2013, 15:03
(8129 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Gârbovi accident


Ultimele comentarii
Any în Marinela Radu ex-DSP și juristul «doctor» Vasile Zamfir, înscriși! Alecu în Marinela Radu ex-DSP și juristul «doctor» Vasile Zamfir, înscriși! base marinaru în Stelnica și Punctul de Acostare «Regina Maria», creștere a numărului de turiști ion negativ în A fost construită una dintre cele mai mari instalații de stocare a energiei verzi din România cioban în Dezastrul funciar de la Primăria Axintele Parinte în Colaps financiar după retrogradarea în Liga 2: Unirea Slobozia a cerut intrarea în insolvență! AlexDan în Lipsă de «transparență» în Consiliul Local Slobozia Preda în Colaps financiar după retrogradarea în Liga 2: Unirea Slobozia a cerut intrarea în insolvență! Mary în Reabilitarea Ștrandului Municipal, abandonată de administrația Potor Mary în Restanțe de 7,3 milioane de lei pentru facturile de apă și canalizare către operatorul Urban SA Slobozia NOBODY în «Candidatul 10510», în sfârșit director general adjunct la DGASPC Ialomița! Vasi în Incidente de integritate «cu efect întârziat» în județul Ialomița Dan în Colaps financiar după retrogradarea în Liga 2: Unirea Slobozia a cerut intrarea în insolvență! OK dar.. în «USR are obligația morală să aplice propriile standarde de integritate!» dan în Blocuri pentru tinerii specialiști în Educație și Sănătate, la Fetești Aur în Marinela Radu ex-DSP și juristul «doctor» Vasile Zamfir, înscriși! cetatean în Marinela Radu ex-DSP și juristul «doctor» Vasile Zamfir, înscriși! Pt Zanfir în Marinela Radu ex-DSP și juristul «doctor» Vasile Zamfir, înscriși! suporter în Colaps financiar după retrogradarea în Liga 2: Unirea Slobozia a cerut intrarea în insolvență! ZANFIR în Marinela Radu ex-DSP și juristul «doctor» Vasile Zamfir, înscriși!

cea mai/cel mai...

Cea mai/cel mai...