Ai intrat pe cel mai citit site din Ialomița!

EVENIMENT

Fostul prim-procuror Cătălin Hristescu, trimis în judecată

Fostul prim-procuror Cătălin Hristescu, trimis în judecată

Potrivit unui comunicat de presă al Direcției Naționale Anticorupție, «procurorii DNA-Secția de Combatere a Corupției au dispus trimiterea în judecată a inculpaților:
HRISTESCU CRISTIAN, în stare de arest la domiciliu, prim-procuror al Parchetului de pe lîngă Tribunalul Ialomița la data faptelor, în prezent suspendat din funcție, în sarcina căruia s-a reținut săvîrșirea următoarelor infracțiuni concurente:
-favorizarea infractorului;
-șantaj;
-trafic de influență (28 acte materiale).

FOAMETE ȘTEFAN-TELU, administrator al unei societăți comerciale din județul Ialomița, în stare de libertate, în sarcina... [citește_tot_articolul]

26 Februarie 2014, 19:05 (16883 vizualizări - 12 comentarii)

EVENIMENT

Slobozia: Incinerator de neutralizare a deșeurilor periculoase în curtea Spitalului Județean!

Slobozia: Incinerator de neutralizare a deșeurilor periculoase în curtea Spitalului Județean!

Consiliul Județean Ialomița a aprobat construirea unui incinerator de neutralizare a deșeurilor toxice în incinta Spitalului Județean Slobozia. Incineratorul urmează a fi construit prin atragere de fonduri europene nerambursabile, pe o suprafață de 80 de mp. La acest moment, valoarea contractelor pentru neutralizarea acestor deșeuri nu depășește 7 mii de lei lunar. Oficialii Consiliului Județean Ialomița consideră această investiție «o oportunitate»...

Incinerator în curtea spitalului
Credincios intențiilor sale declarate de a atrage cu orice preț fonduri europene, președintele... [citește_tot_articolul]

26 Februarie 2014, 18:15 (9795 vizualizări - 7 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Percheziții la Slobozia, Amara și Bărbulești. Oamenii legii au ridicat bunuri și bani!

Acțiuni de amploare în județul Ialomița. Polițiștii au descins miercuri, 26 februarie a.c., în 6 locații aflate pe raza Sloboziei, orașului Amara și comunei Bărbulești. Oamenii legii au cătat suspecți acuzați de furturi din locuințe, cămătărie și șantaj. 5 persoane au fost aduse la audieri, iar în cazul uneia a fost solicitată instanței arestarea preventivă...

Michi Cămătaru, trimis după gratii Perchezițiile desfășurate în cursul zilei de miercuri, 26 februarie a.c., pe raza județului Ialomița au debutat la Bărbulești. Oamenii legii au descins în locuința lui Vasile Meterez, zis și... [citește_tot_articolul]

26 Februarie 2014, 16:00 (12952 vizualizări - 10 comentarii)

POLITICĂ

Scenarii politice de week-end

În timp ce Stoica își caută viceprimar și Martin partid, DNA întreabă de Ciupercă...

Scenarii politice de week-end

În vreme ce Victor Ponta și Crin Antonescu joacă leapșa pe sticla televizoarelor pasîndu-și responsabilitatea ruperii USL, Ialomița se chinuie la rîndu-i să intre în trendul național, construind scenarii politice pentru viitorul imediat. Din zecile posibile,
am ales pentru această săptămînă 3. Ele par la acest moment absurde, dar în România absurdul face parte din cotidian...

Costică îi ia locul lui Ciupercă
Surse apropiate PSD confirmă faptul că președintele Ciupercă s-a împăcat, în sfîrșit, cu ideea că nu e veșnic. Și, deși refuză să moară (politic) sau să predea scaunul... [citește_tot_articolul]

25 Februarie 2014, 18:10 (10157 vizualizări - 12 comentarii)

Click aici

ANCHETĂ

Sporuri ilegale la Spitalul Județean de Urgență Slobozia!

Moștenirea doctorului Olaru

Sporuri ilegale la Spitalul Județean de Urgență Slobozia!

Moștenirea lăsată la Spitalul Județean de Urgență Slobozia de doctorul Vasile Olaru poate intra lejer sub incidența legii penale. În cei 3 ani de mandat, echipa managerială a doctorului Olaru a devalizat bugetul unității sanitare. În anul de grație 2011, Curtea de Conturi Ialomița constata faptul că jumătate dintre cadrele medicale de la Slobozia au beneficiat de sporuri salariale ilegale, în cuantum de 320000 de lei. Mai mult, în urma aceluiași control s-a constatat faptul că Spitalul Județean de Urgență Slobozia datorează Casei Județene de Asigurări de Sănătate suma 11000 de lei, reprezentînd cheltuieli privind asistența medicală acordată victimelor accidentelor rutiere... Curtea de Conturi... [citește_tot_articolul]

25 Februarie 2014, 16:45 (36508 vizualizări - 48 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Lista neagră a primăriilor «infractoare»

Curtea de Conturi confirmă ilegalități flagrante în administrația ialomițeană

Lista neagră a primăriilor «infractoare»

Independent relata în ediția precedentă despre valoarea deficitului bugetar acumulat în administrația locală ialomițeană. «Gaura neagră» de 9,5 milioane de lei din bugetele primăriilor din județ reprezintă doar vîrful ice-berg-ului în materie de nereguli financiar-contabile și fiscale administrative. Inspectorii Camerei de Conturi Ialomița au demonstrat încă o dată că cele mai multe infracțiuni se comit în sediile primăriilor ialomițene. Astfel, edilii s-au «specializat» în acordarea de sporuri salariale ilegale, efectuarea de plăți pentru obiective neexecutate sau încasări necuvenite din fonduri guvernamentale...

Primăria Slobozia a încasat ilegal banii Fondului pentru Mediu... [citește_tot_articolul]

25 Februarie 2014, 15:20 (10644 vizualizări - 4 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Vînători și pescari hoinari prin Slobozia

Sîmbătă, 22 februarie 2014, pe platoul din fața Centrului Cultural «Ionel Perlea» din Slobozia s-a desfășurat prima ediție a festivalului «Vînător și Pescar Hoinar prin Bărăgan». Evenimentul a fost organizat de Asociația Vînătorilor și Pescarilor Sportivi Ialomița, în colaborare cu autoritățile locale și județene. Manifestarea, aflată la prima ediție, a reunit peste 200 de vînători și pescari din toate zonele județului, dar și din județele învecinate. Desfășurat pe parcursul întregii zile, evenimentul a atras prin expoziția de trofee aparținînd membrilor Asociației, prin concursul canin dedicat celor mai buni cîini de vînătoare, dar și prin pitorescul ținutelor purtate de vînătorii prezenți. ... [citește_tot_articolul]

25 Februarie 2014, 14:45 (12163 vizualizări - 6 comentarii)

EVENIMENT

8000 de persoane sunt în căutarea unui loc de muncă

Cod roșu de șomaj în Ialomița

8000 de persoane sînt în căutarea unui loc de muncă

Declinul mediului de afaceri din Ialomița afectează și piața forței de muncă. Amenințați de faliment, tot mai mulți angajatori din județ apelează la concedieri pentru a-și susține afacerile. Datele statistice arată că, la sfîrșitul anului trecut, în Ialomița rata șomajului atingea procentul de 7,43%. Mai mult, reprezentanții Oficiului Național al Registrului Comerțului demonstrează foarte clar că firmele din județ sînt în continuare afectate de recesiune...

Șomeri și fără speranță
Potrivit datelor oficiale furnizate de Agenția Județeană pentru Ocuparea Forței de Muncă Ialomița... [citește_tot_articolul]

25 Februarie 2014, 14:15 (6575 vizualizări - 1 comentariu)

Click aici

EVENIMENT

Ialomița, după 7 ani de integrare europeană

Ialomița, după 7 ani de integrare europeană

Administrația locală din Ialomița rămîne în continuare departe de Europa. În cei 7 ani scurși de la integrarea în spațiul comunitar, jumătate dintre primăriile județului au eșuat în încercarea de a atrage fondurile puse la dispoziție de Uniunea Europeană. Astfel, în plan administrativ, gradul de absorbție este de doar 10%. Pe de altă parte, mediul privat a excelat în atragerea banilor comunitari. 90% din fondurile structurale care au intrat în Ialomița, în perioada 2007-2014, aparțin investițiilor private.

Primăriile ialomițene întorc spatele Uniunii Europei
De 7 ani, de cînd... [citește_tot_articolul]

25 Februarie 2014, 13:30 (2458 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Slobozia nu mai are locuri de veci

Cimitirul de la Bora e plin ochi

Slobozia nu mai are locuri de veci

Anunțată încă de anul trecut, lipsa locurilor de veci în Cimitirul Bora a devenit o problemă reală. În ciuda eforturilor autorităților de a extinde spațiul destinat înhumării, capacitatea Cimitirului Bora a fost depășită. La acest moment, locurile disponibile se pot număra pe degete. Soluțiile identificate de autorități sînt un nou cimitir în viitorul apropiat sau cimitirul de la Slobozia Nouă, în curs de amenajare...

Criză de locuri de veci În fiecare an, cererea pentru locuri de veci în cimitirele orașului crește. Reprezentanții Administrației Cimitirelor din Slobozia au o listă de... [citește_tot_articolul]

25 Februarie 2014, 12:25 (6684 vizualizări - 2 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

«Codul Roșu a fost salvarea noastră!»

Prefectul Gigi Petre

«Codul Roșu a fost salvarea noastră!»

În Ialomița miroase a primăvară. Ghioceii au înflorit a doua oară, mămicile au ieșit cu cărucioarele în parcuri, fermierii vorbesc despre semănăturile de primavară... Doar peticele de zăpadă de pe străzi mai amintesc că e iarnă. În acest context, a vorbi despre cifrele viscolului de acum două săptămîni pare de prisos. Noi contrazicem însă această afirmație. Întîi de toate, pentru că nici pînă la acest moment nu există o notă de plată finală...

Laudă-te, Prefectură!
Cît a ținut viscolul, prefectul Gigi Petre a fost lăudat. L-au lăudat colegii, l-au lăudat dușmanii...Pînă și Rovana Plumb a simțit nevoia să o facă. Aici, la Slobozia... Totuși, județul a fost blocat 3 zile! Pas de mai înțelege ceva...... [citește_tot_articolul]

25 Februarie 2014, 11:20 (6898 vizualizări - 1 comentariu)

Click aici

EVENIMENT

Ialomița (nu) se integrează în Europa

Ialomița (nu) se integrează în Europa

După 12 ani de așteptare, Consiliul Județean Ialomița a transformat structura administrativă destinată absorbției fondurilor europene într-un instrument politic. Vineri, 14 februarie 2014, 40 de primari ialomițeni au votat «la comandă» pentru schimbarea statutului Asociației pentru Dezvoltarea Infrastructurii Locale Ialomița. Potrivit declarațiilor oficiale, se oferă astfel un cadru și instrumente administrative adecvate pentru absorbția fondurilor europene. În fapt, noul statut impune un control politic, centralizat, al autorităților județene asupra proiectelor de dezvoltare locală. Din Consiliul  Director al ADIL lipsesc reprezentanții autorităților locale, acesta fiind format exclusiv... [citește_tot_articolul]

25 Februarie 2014, 10:15 (7978 vizualizări - 1 comentariu)

Click aici

REPORTAJ

Ambasadoarele carității

Ambasadoarele carității

De aproape 15 de ani, neștiute de nimeni, două străine din lumea largă fac pentru noi ceea ce nici nu vrem, nici nu putem. Noreen O’Gorman, o englezoaică, și Elma Morina, o americancă îngrijesc și susțin financiar copiii cu dizabilități sau bolnavi de HIV din centrele de plasament din Slobozia. Sînt intervievate uneori, în preajma zilelor de 1 decembrie sau de Ziua Mondială de Combatere a SIDA, apoi se reîntorc în anonimatul tern al luptei cu boala și sărăcia... Nu cer niciodată nimic, nu se plîng, nu fac paradă cu munca lor... Trăiesc doar pentru zecile de copii bolnavi pe care îi îngrijesc zilnic, pentru sutele de oameni săraci pe care i-au ajutat de-a lungul anilor... pentru noi și în locul... [citește_tot_articolul]

25 Februarie 2014, 08:30 (4699 vizualizări - 1 comentariu)

Click aici

EVENIMENT

Slobozia: O persoană a decedat și cinci au fost rănite în urma unui incendiu!

Slobozia: O persoană a decedat și cinci au fost rănite în urma unui incendiu!

În dimineața zilei de marți, 25 februarie 2014, în jurul orei 3,30, pompierii au fost solicitați să intervină pentru lichidarea unui incendiu izbucnit la o garsonieră situată la etajul 4 al unui bloc din Slobozia. În momentul sosirii la fața locului, incendiul se manifesta cu flacără deschisă pe toată suprafața garsonierei, scara blocului era inundată de fum și gaze toxice la etajele superioare, iar patru persoane (un bărbat, o femeie și doi copii) erau căzute pe holul de la etajul 4, intoxicate cu monoxid de carbon. Alte două femei, care se aflau într-un apartament învecinat, nu au putut ieși din cauza fumului dens. Pompierii au intervenit concomitent pentru scoaterea celor patru victime căzute... [citește_tot_articolul]

25 Februarie 2014, 07:40 (9717 vizualizări - 3 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

«Educația este singura armă care poate schimba viitorul în bine!»

Burse școlare pentru elevii din Fetești

«Educația este singura armă care poate schimba viitorul în bine!»

Săptămîna trecută, la Fetești, a fost lansat proiectul social «Educația este singura armă care poate schimba viitorul în bine!». Concret, proiectul constă în oferirea de burse de merit și burse sociale elevilor din liceele și școlile din oraș. Promotorii acestui proiect sînt oamenii de afaceri Matei Roșu și Viorel Nica, reprezentanți ai unor firme cu profil agricol. Valoarea burselor variază între 200 și 1200 de lei, iar proiectul va fi finanțat pe o perioadă de minimum 4 ani...

A&S Internațional 2000 SRL, un Mecena local
Miercuri, 19 februarie 2014, la Fetești, firma A&... [citește_tot_articolul]

25 Februarie 2014, 07:20 (6682 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

POLITICĂ

Ialomița nu are candidat la Europarlamentare

Ialomița nu are candidat la Europarlamentare

Cine bate seara, la fereastra noastră de alegători pentru viitorii europarlamentari ai României? Răspunsul este dezarmant. Nimeni! Potrivit declarațiilor principalilor șefi de partid locali, voturile ialomițenilor vor fi acordate unor candidați veniți de la Centru. În aceste condiții, este greu de crezut că ialomițenii ar putea fi interesați de aceste alegeri. Dar partidele locale sînt încă departe de scadență și se întrec în declarații... procentuale!

Unde sînt Europarlamentarele de altădată?
A trecut demult vremea cînd Maria Petre electriza electoratul cu proiectele sale europene... [citește_tot_articolul]

19 Februarie 2014, 15:30 (9675 vizualizări - 10 comentarii)

EVENIMENT

Cifrele din spatele anchetelor penale

Cît plătim pentru a fi în siguranță?

Cifrele din spatele anchetelor penale

Instrumentarea dosarelor penale implică o serie de costuri financiare, denumite generic «cheltuieli judiciare». De exemplu, anchetele penale deschise în cazul fraților interlopi Gheorghe și Frusin Toma, cunoscuți sub numele de Gigi Piticu și Frusin, au costat peste 50000 de lei... Cele mai multe cheltuieli judiciare le implică efectuarea expertizelor științifice. În cursul anului 2013, Inspectoratul de Poliție al Județului Ialomița a plătit pentru efectuarea de expertize peste 100000 de lei. Consum ridicat de resurse financiare implică și întreținerea infractorilor aflați după gratii. În anul precedent, Penitenciarul Slobozia a plătit pentru întreținerea celor 600 de deținuți 45000 de lei pe zi... [citește_tot_articolul]

19 Februarie 2014, 08:20 (5468 vizualizări - 1 comentariu)

SPORT

Potop!

Handbal, CSM Unirea Slobozia–Rapid CFR București 51-25 (24-12)

Potop!

Rapidul european al lui Mărgulescu, Vărzaru, Brădeanu sau Dobrin este de mult istorie. La fel putem spune și despre Rapidul Simonei Gogârlă, care a plecat în două rînduri cu toate punctele de la Slobozia. Acum blazonul Rapidului a rămas să-l poarte, la fel ca la fotbal, o trupă tînără care încă își caută orizontul. Din tradiționalul Rapid a rămas doar atacul, unul destul de consistent care a făcut ca echipa să ocupe un onorabil loc 6 în clasament. Despre apărare este greu să spunem ceva, fiind, în cazul alb-vișiniilor, aproape inexistentă. Acestea erau datele problemei la ora meciului dintre Unirea Slobozia, lider detașat al seriei estice din Divizia A și Rapid CFR București. S-a întîmplat sîmbătă... [citește_tot_articolul]

18 Februarie 2014, 15:45 (7246 vizualizări - 0 comentarii)

EVENIMENT

Liceenii ialomițeni vin la școală și sâmbăta!

Liceenii ialomițeni vin la școală și sîmbăta!

Cursurile suspendate din cauza viscolului vor fi recuperate, anunță oficialii din cadrul Inspectoratului Școlar Județean Ialomița. Dacă elevii din cadrul școlilor generale vor sta în fiecare zi cîte o oră peste program, liceenii vor fi nevoiți să vină la ore în zilele de sîmbătă. «Fiecare unitate de învățămînt și-a planificat modul în care va recupera cursurile!» ne-a declarat Ileana Condruț, șefa învățămîntului ialomițean.

Iarna a închis școlile Viscolul puternic care s-a abătut asupra județului Ialomița a paralizat întreg județul. În perioada 27-31 ianuarie 2014, toate școlile din... [citește_tot_articolul]

18 Februarie 2014, 13:15 (14868 vizualizări - 24 comentarii)

SPORT

Fotbal, Liga II, Unirea Slobozia

Apărarea, extremă urgență. Lazăr se operează!

Unirea Slobozia a încheiat cantonamentul ilfovean cu un bilanț pozitiv. Trupa lui Mihalcea a trecut cu 2-1 de FC Voluntari și cu 1-0 de Metaloglobus. Singura înfrîngere a fost consemnată în fața celor de la FCM Cîmpina. Prahovenii s-au impus cu 2-1, golurile acestora fiind semnate de fostul unirist Nini Popescu. Pentru Unirea a marcat, așa cum s-a întîmplat și cu Metaloglobus, Marius Jianu. În urma acestui stagiu Mihalcea a hotărît să nu conteze pe mai departe pe serviciile exrapidistului Andrei Matei. Așadar, pînă la acest moment, achizițiile iernii sînt Măstăcan, Ursu și Coconașu. Noutăți vor mai apărea pînă la startul sezonului de primăvară programat pe 1 martie 2014 deoarece apărarea Unirii... [citește_tot_articolul]

18 Februarie 2014, 11:30 (4736 vizualizări - 10 comentarii)

Marți 23 Iun 2026
267 cititori online
Cele mai comentate
Cele mai citite
Ultima oră

Grivița: La volan cu permisul suspendat

Duminică, 30 mai a.c., în jurul orei 14.30, pe DN2C, pe raza localității Grivița, polițiștii au oprit în trafic pentru control la volanul căruia se afla un tînăr, de 21 de ani. Procedînd la oprirea regulamentară ...[citește_toată_știrea]

31 Mai 2010, 18:01
(26585 vizualizări - 0 comentarii)


Acțiuni preventive în mediul rural

În cursul nopții de sâmbătă spre duminică, 29/30 mai a.c., polițiști din cadrul Poliției Orașului Țăndărei au organizat și executat, începînd cu miezul nopții, timp de patru ore, acțiuni punctuale pentru ...[citește_toată_știrea]

31 Mai 2010, 18:00
(27313 vizualizări - 1 comentariu)


Urziceni: Depistat conducînd un autoturism fără drept de circulație

În cursul zilei de duminică, 30 mai a.c., în jurul orei 18.00, agenți din cadrul Poliției Municipiului Urziceni, în timp ce se aflau în exercitarea atribuțiilor de serviciu pe raza municipiului, au depistat ...[citește_toată_știrea]

31 Mai 2010, 17:59
(22060 vizualizări - 0 comentarii)


Rîul Ialomița a mai făcut o victimă

Duminică, 30 mai a.c., în jurul orei 8.15, echipa de căutare-salvare de la Detașamentul Urziceni al Inspectoratului pentru Situații de Urgență «Barbu Catargiu» a fost solicitată pe raza comunei Sărățeni ...[citește_toată_știrea]

31 Mai 2010, 12:41
(25792 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: înec Ialomița


Incendii: Un vagon de marfă al CFR a luat foc

Incendii: Un vagon de marfă al CFR a luat foc

Vagonul făcea parte dintr-o garnitură de tren dezafectată, în el fiind depozitate paie și resturi vegetale. Fumul dens care se degaja din tren a fost observat sîmbătă, 29 mai, în jurul orei 14.30, fiind ...[citește_toată_știrea]

31 Mai 2010, 12:40
(26849 vizualizări - 0 comentarii)


192 locuri de muncă disponibile în străinătate

Agenția Județeană pentru Ocuparea Forței de Muncă Ialomita aduce la cunostințta celor interesați că la această dată, prin intermediul rețelei EURES, sînt disponibile 192 locuri de muncă în străinătate. ...[citește_toată_știrea]

31 Mai 2010, 10:16
(26422 vizualizări - 0 comentarii)


«Acolo unde sunt adunați doi sau trei în numele Domnului, acolo și Hristos este în mijlocul lor»

«Acolo unde sînt adunați doi sau trei în numele Domnului, acolo și Hristos este în mijlocul lor»

Luni, 24 mai a.c., Sărbătoarea Sf. Treimi, după săvîrșirea Sfintei Liturghii, la îndemnul și îndrumarea Preotului Paroh Radu Gheorghe, cîteva familii tinere din parohia Fierbinții de Jos au oferit o masă ...[citește_toată_știrea]

28 Mai 2010, 15:20
(32392 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: Sistem de Management al Calității la Prefectură și Consiliul Județean

Marți, 8 iunie a.c., Prefectura Ialomița și Consiliul Județean Ialomița vor organiza, la Centrul Cultrual UNESCO «Ionel Perlea», Conferința de lansare a proiectului «Implementarea, certificarea și menținerea ...[citește_toată_știrea]

28 Mai 2010, 10:16
(31457 vizualizări - 1 comentariu)


Judecătoria Slobozia se mută în sediu nou din 7 iunie

Judecătoria Slobozia se va muta în sediu nou din 7 iunie 2010, dată fiind demararea lucrărilor de consolidare a clădirii în care își desfășura activitatea. Astfel, Judecătoria Slobozia va funcționa la imobilul ...[citește_toată_știrea]

28 Mai 2010, 08:32
(20507 vizualizări - 0 comentarii)


Adjunctul Tiță a ajuns șef la Poliția Urziceni

La începutul săptămînii, marți 25 mai, comisarul șef de poliție Ioan Tiță a promovat concursul pentru ocuparea funcției de șef al Poliției Municipiului Urziceni. Funcția de șef la Urziceni s-a vacantat ...[citește_toată_știrea]

27 Mai 2010, 16:28
(29238 vizualizări - 1 comentariu)

Taguri: Urziceni Poliție


APIA: Subvenția pentru ovine caprine se solicită pînă la 31 mai

«Agenția de Plăți și Intervenție pentru Agricultură informează că, pînă în prezent, au fost depuse 13,6 mii de cereri, pentru un efectiv de aproximativ 2 milioane capete ovine/caprine, termenul limită pentru ...[citește_toată_știrea]

27 Mai 2010, 16:25
(25580 vizualizări - 0 comentarii)


Slobozia: Fără permis și cu tractorul neînmatriculat prin oraș

Un bărbat, de 31 de ani, din Slobozia este cercetat de polițiștii ialomițeni pentru punerea în circulație pe drumurile publice a unui autovehicul neînmatriculat și conducerea pe drumurile publice a unui ...[citește_toată_știrea]

27 Mai 2010, 16:17
(24867 vizualizări - 0 comentarii)


Grindu: Biciclist băut, accidentat de un autoturism

Miercuri, 25 mai, Poliția Slobozia a fost sesizată, prin 112, că pe DJ203 B, în afara localității Grindu, s-a produs un accident de circulație soldat cu vătămarea corporală a unei persoane. Pe scurt, în ...[citește_toată_știrea]

27 Mai 2010, 16:17
(29869 vizualizări - 0 comentarii)


Urziceni: Acțiune a polițiștilor

Polițiștii Serviciului Rutier Ialomița, în colaborare cu efective ale Biroului Rutier Urziceni și posturilor de poliție aflate în zona de responsabilitate a Poliției Urziceni, au acționat marți, 25 mai ...[citește_toată_știrea]

27 Mai 2010, 16:16
(27069 vizualizări - 0 comentarii)


Slobozia: La volan cu permisul suspendat

În noaptea de 26 spre 27 mai, în jurul orei 01,30, polițiștii au depistat în trafic, pe raza municipiului Slobozia, un autoturism cu numere de înmatriculare străine, la volanul căruia se afla un bărbat ...[citește_toată_știrea]

27 Mai 2010, 16:15
(26909 vizualizări - 0 comentarii)


Urziceni: Furtul din locuințe, prevenit de polițiști

Miercuri, 25 martie, în intervalul orar 08,30-16,00, în baza Planului național de acțiune «Siguranța», polițiștii din Urziceni au acționat pe raza municipiului, urmărind în special prevenirea și combaterea ...[citește_toată_știrea]

27 Mai 2010, 16:14
(25603 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: Amenzi de 27000 de lei în 48 de ore

Polițiștii rutieri au acționat în ultimele două zile pe principalele artere de circulație din județ în vederea prevenirii accidentelor rutiere cu victime și impunerii unui climat de siguranță în rîndul ...[citește_toată_știrea]

27 Mai 2010, 16:13
(28141 vizualizări - 0 comentarii)


Anunț

URGENT recrutăm tinere dansatoare, 18-30 ani, contract Japonia, 6 luni, salariu 1200 euro/lună. Telefon 0763104457. ...[citește_toată_știrea]

26 Mai 2010, 16:18
(19229 vizualizări - 0 comentarii)


Cursuri de perfecționare la Camera de Comerț

În perioada 17-28 mai 2010, la sediul Camerei de Comerț, Industrie și Agricultură Ialomița, se desfășoară cursul de perfecționare în ocupația de «manager proiect». Cursul se derulează în cadrul Proiectului ...[citește_toată_știrea]

26 Mai 2010, 16:14
(25604 vizualizări - 0 comentarii)


Ședința Colegiului Prefectural

Vineri, 28 mai, începînd cu ora 10.00, se va desfășura o nouă ședință a Colegiului Prefectural. Ordinea de zi va cuprinde, printre altele, o informare privind activitatea Direcției Județene de Cultură, ...[citește_toată_știrea]

26 Mai 2010, 13:42
(29703 vizualizări - 0 comentarii)


«Ziua porților deschise pentru copii» la Jandarmerie

Marți, 1 iunie 2010, cu începere de la ora 12.00, Inspectoratul de Jandarmi Județean Ialomița organizează, în municipiile Slobozia, Urziceni și Fetești, «Ziua Porților Deschise pentru copii». Jandarmii ...[citește_toată_știrea]

26 Mai 2010, 13:32
(25130 vizualizări - 0 comentarii)


Precizare APIA: Depunerea cererii pentru acordarea de subvenții nu este condiționată de apartenența solicitantului la o asociație de crescători de animale

Agenția de Plăți și Intervenție pentru Agricultură precizează că depunerea cererii pentru acordarea Plăților Naționale Directe Complementare, speciile ovine/caprine, nu este condiționată de apartenența ...[citește_toată_știrea]

26 Mai 2010, 13:29
(32729 vizualizări - 0 comentarii)


Secțiunea Mica Publicitate a fost actualizată!

Cele mai noi anunțuri de mică publicitate din Ialomița. ...[citește_toată_știrea]

25 Mai 2010, 19:44
(16529 vizualizări - 0 comentarii)


Secțiunea Sport a fost actualizată!

Cele mai noi știri din sportul ialomițean. ...[citește_toată_știrea]

25 Mai 2010, 19:42
(15162 vizualizări - 0 comentarii)


Combaterea infracționalității, în atenția prefectului Teculescu

Combaterea infracționalității, în atenția prefectului Teculescu

Marți, 25 mai, prefectul Mădălin Teculescu a participat, la sediul primăriei Urziceni, la ședința cu tema combaterea infracționalității în zona de vest a județului Ialomița. La întîlnirea organizată la ...[citește_toată_știrea]

25 Mai 2010, 17:50
(21452 vizualizări - 1 comentariu)


Slobozia: «Salonul de primăvară 2010»

Miercuri, 26 mai, la Centrul Cultural UNESCO «Ionel Perlea» se deschide «Salonul de primăvară 2010». Expoziția, aflată în organizarea Consiliului Județean Ialomița, a Uniunii Artiștilor Plastici din România ...[citește_toată_știrea]

25 Mai 2010, 17:48
(17362 vizualizări - 0 comentarii)


Explozie de butelie la Sudiți

Un incendiu s-a produs vineri, 21 mai, la locuința unui cetățean din comuna Sudiți, principala cauză de aprindere a flăcărilor constituind-o montarea necorespunzătoare a buteliei de alimentare a aragazului ...[citește_toată_știrea]

25 Mai 2010, 17:45
(30070 vizualizări - 1 comentariu)


Razie în municipiul Slobozia

86 de polițiști din toate structurile operative ale Inspectoratului de Poliție al Județului Ialomița, în colaborare cu efective ale Inspectoratului Județean de Jandarmi Ialomița au organizat vineri, 21 ...[citește_toată_știrea]

22 Mai 2010, 17:12
(34664 vizualizări - 1 comentariu)


Slobozia: Agenții de pază au furat 14 găini

Vineri, 21 mai, polițiștii Serviciului Rutier Ialomița și Biroului de Investigații Criminale Slobozia, aflați într-un filtru rutier instituit pe Șoseaua Amara din Slobozia, au oprit pentru control un autoturism ...[citește_toată_știrea]

22 Mai 2010, 16:31
(27426 vizualizări - 0 comentarii)


Fetești: Accident cauzat de un șofer băut

Prin Sistemul Național Unic pentru Apeluri de Urgență 112, Poliția Municipiului Fetești a fost sesizată vineri, 21 mai a.c., în jurul orelor 22.00, despre faptul că pe Strada Călărași din municipiu a avut ...[citește_toată_știrea]

22 Mai 2010, 16:30
(26355 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Fetești accident


Ultimele comentarii
vilă complex Slobozia în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 17 iunie 2026 Any în Marinela Radu ex-DSP și juristul «doctor» Vasile Zamfir, înscriși! Alecu în Marinela Radu ex-DSP și juristul «doctor» Vasile Zamfir, înscriși! base marinaru în Stelnica și Punctul de Acostare «Regina Maria», creștere a numărului de turiști ion negativ în A fost construită una dintre cele mai mari instalații de stocare a energiei verzi din România cioban în Dezastrul funciar de la Primăria Axintele Parinte în Colaps financiar după retrogradarea în Liga 2: Unirea Slobozia a cerut intrarea în insolvență! AlexDan în Lipsă de «transparență» în Consiliul Local Slobozia Preda în Colaps financiar după retrogradarea în Liga 2: Unirea Slobozia a cerut intrarea în insolvență! Mary în Reabilitarea Ștrandului Municipal, abandonată de administrația Potor Mary în Restanțe de 7,3 milioane de lei pentru facturile de apă și canalizare către operatorul Urban SA Slobozia NOBODY în «Candidatul 10510», în sfârșit director general adjunct la DGASPC Ialomița! Vasi în Incidente de integritate «cu efect întârziat» în județul Ialomița Dan în Colaps financiar după retrogradarea în Liga 2: Unirea Slobozia a cerut intrarea în insolvență! OK dar.. în «USR are obligația morală să aplice propriile standarde de integritate!» dan în Blocuri pentru tinerii specialiști în Educație și Sănătate, la Fetești Aur în Marinela Radu ex-DSP și juristul «doctor» Vasile Zamfir, înscriși! cetatean în Marinela Radu ex-DSP și juristul «doctor» Vasile Zamfir, înscriși! Pt Zanfir în Marinela Radu ex-DSP și juristul «doctor» Vasile Zamfir, înscriși! suporter în Colaps financiar după retrogradarea în Liga 2: Unirea Slobozia a cerut intrarea în insolvență!

cea mai/cel mai...

Cea mai/cel mai...