Ai intrat pe cel mai citit site din Ialomița!

EVENIMENT

GAL «Dunărea de Jos» sprijină administrațiile ialomițene

Asfalt ialomițean cu fonduri exclusiv europene

GAL «Dunărea de Jos» sprijină administrațiile ialomițene

În urmă cu 2 ani, Grupul de Acțiune Locală «Dunărea de Jos» Subregiunea Bordușani-Giurgeni promitea o finanțare de 2,8 milioane de euro pentru proiecte de infrastructură și dezvoltare rurală în 21 de localități din zona de est a județului... La acest moment, 6 astfel de proiecte se află în faza vizitelor în teren, iar alte 10 se pregătesc să urmeze aceeași procedură... Cele mai importante investiții, susțin edilii locali, sînt însă cele prin care se asigură asfaltarea drumurilor de interes local. Banii provin exclusiv din fonduri europene și reprezintă o primă certitudine pentru dezvoltarea viitoare a comunităților locale din cadrul GAL «Dunărea de Jos» Subregiunea Bordușani-Giurgeni.

... [citește_tot_articolul]

25 Septembrie 2013, 06:37 (7222 vizualizări - 1 comentariu)

SPORT

Antrenorul Mihalcea, la primul succes

Fotbal, Liga a II-a, Unirea Slobozia Dunărea Galați 3-1

Antrenorul Mihalcea, la primul succes

Mai erau cîteva minute pînă la fluierul de start, cînd «Țîcă» Toma s-a rupt. A intrat Stelian Stan pe un post pe care nu mai evoluase din perioada celui de-al treilea eșalon... Meciul cu Dunărea a început cum nu se poate mai prost («tot răul spre bine» avea să spună, ulterior, Adrian Mihalcea). Atacantul oaspeților Florin Istrate a pătruns în careu (’15) și din unghi l-a executat pe Dobre. Era 1-0 pentru adversari și deja se făceau presupuneri cu privire la numele noului antrenor... Era să le întărească gălățeanul Șomodean, dar șutul său a lovit bara. În replică, Emil Nanu a expediat o minge de la 7 metri (’42) în brațele portarului advers.

Nanu răstoarnă scorul cu o dublă... [citește_tot_articolul]

24 Septembrie 2013, 19:31 (8870 vizualizări - 4 comentarii)

Click aici

SPORT

Fotbal, Liga a III-a

Axintele-victorie la limită, Feteștiul-înfrîngere categorică

Viitorul Axintele continuă să șovăie în această perioadă, dar vineri, 20 septembrie, în etapa a V-a, a obținut o nouă victorie acasă, la limită, contra celor de la Popești Leordeni. Golul a venit în minutul 10, fiind marcat de Ionuț Fătu, din pasa lui Gabriel Badea. Ion Nica a aliniat următoarea formulă de joc: Răduță-Chiva, Oprișan, Mihociu, Boigorodiță-Mihalache (Luca), Șelaru, Frangu (Dumitrescu), Gheorghiu-Badea (Novac), Fătu (Robu). Altfel, lotul Viitorului continuă să se subțieze după ce atacantul Simon Măzărache a părăsit echipa. Cealaltă formație ialomițeană din Liga a III-a, Rapid Fetești, a pierdut fără drept de apel, 0-4, acasă, cu Dunărea Călărași. Antrenorul Gigel Stoica a jucat cu... [citește_tot_articolul]

24 Septembrie 2013, 16:26 (5800 vizualizări - 0 comentarii)

SPORT

Peripeții cu final fericit

Handbal, CSM Unirea Slobozia HM Buzău 28-25 (16-10)

Peripeții cu final fericit

Nimeni nu credea că meciul cu Buzăul va fi floare la ureche, dar cu toții așteptam să vedem noua față a echipei lui Paraschiv. Debutul nu ne-a fost favorabil. Buzoianca Anca Ionescu a deschis scorul, dar Alina Moroianu a contrat cu succes. S-a mers umăr la umăr, pînă la 6-6, după care uniristele au erupt, iar Dospin de două ori, Moroianu și Nica au făcut 10-6. Iureșul a continuat, iar pauza a consemnat un liniștitor 16-10. A fost liniștea dinaintea furtunii. Oaspetele au intrat mai determinate în repriza secundă și, ajutate de tot mai desele noastre poticneli, s-au pus pe recuperat. În minutul 35 era 18-12, iar 7 minute mai tîrziu 18-16, după ce Moroianu ratase un 7 metri... Criza a continuat... [citește_tot_articolul]

24 Septembrie 2013, 14:24 (8143 vizualizări - 2 comentarii)

Click aici

SPORT

Fotbal, Liga a IV-a

Marș în 3

Voința Reviga, Victoria Țăndărei și Recolta Gheorghe Doja sînt echipele care împart podiumul Ligii lui Basarab după ce au strîns cîte 13 puncte din cele 5 etape disputate. Mai mult, toate 3 au obținut victorii în deplasare în ultima etapă disputată sîmbătă, 21 septembrie, dovedind că startul bun din acest sezon nu este o întîmplare. Din urmă vine Viticola, care a trecut de Abatorul, dar plătește tribut înfrîngerii de la Țăndărei și a rămas la 3 puncte distanță de podium. În general, am avut o etapă cuminte fără surprize în care s-au înregistrat următoarele rezultate:

AS Căzănești-Recolta Gh. Doja 1-3
Unirea Grivița-Andrias Andrășești 1-1
Unirea Fierbinți-Viitorul Platonești 3-0
Unirea Sărățeni-Victoria Mt. Buzău 1-1
Viticola Fetești-Abatorul Slobozia 3-1
Recolta Ghe. Lazăr-Victoria Țăndărei 0-1
Spicul Colelia-Voința Reviga 0-2
ACS Rădulești CS Amara 3-0
... [citește_tot_articolul]

24 Septembrie 2013, 11:22 (7790 vizualizări - 1 comentariu)

Click aici

SPORT

Slobozenii s-au impus net la Cupa «Duhovnicu»

Tenis de cîmp

Slobozenii s-au impus net la Cupa «Duhovnicu»

Pe 21 și 22 septembrie a.c., la Slobozia, s-a desfășurat Cupa «Duhovnicu», concurs rezervat veteranilor de peste 30 de ani, genul acela de competiție la care indiferent cine participă invariabil învinge Mihai Geantă... Continunînd gluma, invariabilul s-a produs și de această dată, Mihai Geantă impunîndu-se la categoria 55+. În evidență a ieșit și Nicolae Manta, tot slobozean și el, locul I la 50+. De consemnat locul II ocupat la 30+ de Adrian Buzea, urmat pe locul III de Cătălin Trandafir. La 60+, Cornel Chirică a ocupat locul III. Rezultate bune și în concursul de dublu. La categoria «sub o 100 de ani» (suma vîrstelor coechipierilor nu atinge centenarul), cîștigători au fost slobozenii Adrian... [citește_tot_articolul]

24 Septembrie 2013, 08:12 (6869 vizualizări - 2 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Ialomița: Himera cabinetelor medicale școlare

Ialomița: Himera cabinetelor medicale școlare

În fiecare an, debutul unui nou ciclu școlar stă sub semnul autorizațiilor de funcționare pentru unitățile școlare. Dincolo de acest deziderat însă, există o serie întreagă de necesități despre care nu vorbește nimeni, niciodată. Una dintre acestea este nevoia de a avea mai multe cabinete medicale școlare... La acest moment există 27 de cabinete medicale școlare, iar viitorul lor depinde de fonduri pe care nimeni nu le are.

Cabinetul stomatologic de la «Mihai Eminescu»
Numărate pe degetele de la mîini, cabinetele stomatologice din școli și licee sînt mai degrabă niște fantome... [citește_tot_articolul]

23 Septembrie 2013, 08:20 (8784 vizualizări - 4 comentarii)

EVENIMENT

«Nu avem cazuri de malpraxis în Ialomița!»

Dr Vasile Olaru, președintele Colegiulului Medicilor Ialomița

«Nu avem cazuri de malpraxis în Ialomița!»

De-a lungul ultimilor ani, medicii ialomițeni au fost implicați în zeci scandaluri de malpraxis. Cel mai recent este cel al obstetricianului Ioan Mănăilă, acuzat că ar fi ucis un bebeluș în urma unei proceduri medicale eronate. Medicul Vasile Olaru, președintele Colegiului Medicilor Ialomița, susține însă că «la momentul acesta, nu s-a demonstrat niciun caz de malpraxis!»...

Analiză sumbră
Spitalul Județean de Urgență Slobozia a deschis o anchetă în cazul medicului Ioan Mănăilă. Dacă va fi considerat vinovat de moartea bebelușului el va fi anchetat și de Colegiul Medicilor Ialomița... [citește_tot_articolul]

23 Septembrie 2013, 07:34 (13126 vizualizări - 26 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Poliția Orașului Țăndărei are nevoie de un sediu nou!

Poliția Orașului Țăndărei are nevoie de un sediu nou!

Poliția Orașului Țăndărei are nevoie urgentă de un sediu nou. Clădirea în care instituția funcționează se degradează pe zi ce trece, iar fondurile pentru reabilitare sînt inexistente. O soluție ar fi mutarea în fostul sediu al ANAF Țăndărei însă, deocamdată, acest demers este blocat în hîrtii...

Un sediu nou pentru Poliția Țăndărei
Clădirea în care își desfășoară activitatea Poliția Orașului Țăndărei este grav afectată de trecerea timpului. Vechi de mai bine de două decenii, imobilul începe să se degradeze văzînd cu ochii. Proleme sînt atît la structura de rezistență, fundație... [citește_tot_articolul]

22 Septembrie 2013, 17:31 (18140 vizualizări - 18 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Dumitru Bucșaru, patronul falimentar care supără milionarii

Reclamații într-un cartier de lux

Dumitru Bucșaru, patronul falimentar care supără milionarii

Milionarii care și-au cumpărat case în celebrul Cartier Green City deținut de Dumitru Bucșaru, afaceristul care a falimentat echipa Unirea Urziceni, se revoltă. Oamenii reclamă faptul că administratorul cartierului le încarcă facturile la utilități și evită să plătească furnizorii. Așa se face că, la energia electrică, cei 350 de locatari au de achitat o factură de peste 500000 de lei. Și nu este totul. Ca să-i determine să dea banii, Dumitru Bucșaru a tăiat iluminatul stradal și a reziliat contractele cu firmele de pază...

Și bogații au probleme
Cartierul afaceristului care a... [citește_tot_articolul]

22 Septembrie 2013, 13:29 (10969 vizualizări - 3 comentarii)

Click aici

UNA PE SĂPTĂMÎNĂ

Consilierul Brusli atacă din nou banul public

Afacerile merg mînă-n mînă cu administrația

Consilierul Brusli atacă din nou banul public

Consilierul local slobozean Ionuț Răileanu a cîștigat o licitație pentru furnizarea hranei la tabăra de vară de la Amara, tabără aflată în subordinea Direcției pentru Tineret și Sport Ialomița. Pînă aici, nota bene! Doar că hrana furnizată pe hîrtie de către firma de catering a consilierului PSD, Experience Market, este preparată în continuare la cantina din tabără, de către angajații acesteia! Ionuț Răileanu, supranumit de către amici și prieteni Brusli, susține că situația este normală, iar licitația «a fost cîștigată legal». Și nici noi nu susținem contrariul, doar mediatizăm această nouă găinărie financiară mascată în afacere legală...

Găinării de criză cu consilierul Brusli... [citește_tot_articolul]

22 Septembrie 2013, 10:28 (12620 vizualizări - 12 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Slobozia: Toamna se numără grădinițele...

Slobozia: Toamna se numără grădinițele...

În anul 2011, președintele PSD Ialomița, Silvian Ciupercă, nu pierdea niciun prilej de a face declarații belicoase în care să înfiereze politica perdantă «de inaugurare a șantierelor școlare». După mai bine de un an de guvernare USL, Ialomița a închis un singur astfel de șantier. Este vorba despre grădinița cu program prelungit nr. 1-structură a Liceului Pedagogic «Matei Basarab». Noua unitate școlară are o capacitate de 200 de locuri și este considerată «cea mai modernă grădiniță din Ialomița»...

Un proiect demarat în urmă cu 5 ani
Necesitatea majorării numărului de locuri în... [citește_tot_articolul]

20 Septembrie 2013, 17:11 (16608 vizualizări - 25 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Infracțiuni «la cheie» în Bărbulești

D’ale etniei

Infracțiuni «la cheie» în Bărbulești

Leonard Dincă, un localnic din Bărbulești, a devenit infractor în urma unui viol «închipuit». Acesta se face vinovat de «cămătărie», «șantaj» și «amenințare», după ce soția sa a depus o plîngere la Poliție acuzînd că a fost batjocorită. Cazul a ajuns în atenția procurorilor din Urziceni care l-au trimis în judecată pe bărbat, alături de alți 3 localnici.

De la viol «închipuit»... la «cămătărie» și «șantaj»
O plîngere depusă la Poliție de Ribana Dincă, soția inculpatului Leonard Dincă, a aprins spiritele în toată comuna Bărbulești. Femeia a acuzat doi vecini, pe numele lor Fănel... [citește_tot_articolul]

20 Septembrie 2013, 16:34 (7788 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

«Veneția» din subsolurile Sloboziei

1 din 3 blocuri e inundat

«Veneția» din subsolurile Sloboziei

La fiecare ploaie torențială, străzi întregi din Slobozia se transformă în bălți. «Sistemul de canalizare al orașului nu poate prelua volumul de apă!» susțin autoritățile ridicînd din umeri. Puțini știu însă că cel puțin o treime din blocurile orașului stau în apă permanent. Pentru evacuarea apei din subsoluri, administrația locală pune la dispoziție gratuit 5 motopompe. Numărul de sesizări crește însă exponențial...

Povestiri din subsolurile inundate
Saga subsolurilor inundate din Slobozia este una veche de cînd orașul. Pentru unii dintre noi ea a devenit deja banală. Dar cei... [citește_tot_articolul]

20 Septembrie 2013, 15:29 (6728 vizualizări - 2 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Dare de seamă despre Ialomița industrială

Un raport oficial postat la începutul anului pe site-ul Prefecturii Ialomița constată că industria județeană se află «în plin proces de adaptare la procesul de reformare structurală». Potrivit statisticilor, în industria ialomițeană lucrează 12454 de angajați, care reprezintă 28,9% din totalul angajaților din județ. Un document similar, furnizat de Direcția Județeană de Statistică Ialomița, confirmă faptul că doar 70 de firme ialomițene au peste 50 de angajați... O trecere în revistă a acestora oferă concluzii surprinzătoare, pe care vă lăsăm să le formulați singuri.

Rapoarte și proporții administrative... [citește_tot_articolul]

20 Septembrie 2013, 11:22 (5914 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Ialomița a deschis anul școlar la Țăndărei

Ialomița a deschis anul școlar la Țăndărei

Administrația județeană a început anul școlar la Țăndărei. Ileana Condruț, inspectorul general școlar, Silvian Ciupercă, președintele Consiliului Județean Ialomița, Marin Constantin, subprefectul județului și Cristian Roman, primarul orașului Țăndărei, au fost prezenți la festivitățile de deschidere ale noului an școlar în cele mai importante unități de învățămînt din oraș...

Țăndărei, «kilometrul 0» al învățămîntului ialomițean Noul an școlar a început pentru toți elevii și dascălii din Ialomița la Țăndărei. Șefa învățămîntului ialomițean, inspectorul școlar general Ileana Condruț... [citește_tot_articolul]

19 Septembrie 2013, 14:57 (9237 vizualizări - 6 comentarii)

EVENIMENT

Condamnat la închisoare, fugit din țară

Infractor ialomițean, căutat prin Interpol

Autoritățile judiciare din Ialomița caută în străinătate un tînăr din Fetești, cercetat pentru «constituire de grup infracțional organizat». Pe numele său Sorin Tudorache, acesta ar fi inițiat o rețea prin intermediul căreia a exploatat sexual patru tinere. În luna iulie 2013, Tribunalul Ialomița l-a condamnat pe feteștean la 12 ani de închisoare, însă la momentul sentinței acesta a fugit din țară. Cazul său nu este singular. Urmăriți internațional sînt alți 68 de ialomițeni...

Anchetă în plină desfășurare
Feteșteanul Sorin Tudorache este destul de cunoscut în peisajul infracțional... [citește_tot_articolul]

19 Septembrie 2013, 08:26 (6867 vizualizări - 1 comentariu)

SPORT

Ziua Magiunului

Fotbal, Liga a II-a, Unirea Slobozia-Rapid CFR Suceava 2-2

Ziua Magiunului

11 noiembrie 2000: Dinamo-Foresta 4-5. La Dinamo, Mihalcea și Bolohan sînt titulari. La Foresta Fălticeni Semeghin este în primul 11, iar Marin Magiun Barbu este antrenor. 14 septembrie 2013: Unirea Slobozia-Rapid CFR Suceava 2-2. Mihalcea și Bolohan sînt antrenorii Unirii, la Suceava Semeghin este tot în teren, iar pe bancă tot inepuizabilul Magiun, la fel de inspirat în repriza secundă, chiar dacă cei 13 ani trecuți i-au nins tîmplele...

Luptă după ploaie
Ploaia a lovit Slobozia în noaptea de vineri și toată dimineața de sîmbătă. Terenul mustea, dar meciul dintre Slobozia și... [citește_tot_articolul]

18 Septembrie 2013, 16:42 (6906 vizualizări - 2 comentarii)

EVENIMENT

Ialomița bea «apă otrăvită»

Nici nu s-a uscat bine apa, pardon, cerneala, de pe autorizația sanitară de funcționare eliberată pentru SC Urban Slobozia de Dan Noel, directorul Direcției de Sănătate Publică Ialomița, și un nou scandal se profilează la orizontul administrativ. Potrivit datelor furnizate de către aceeași instituție, apa pe care o beau ialomițenii este infestată cu nitrați, nitriți și E. coli. Cea mai periculoasă situație este cea semnalată de către consilierii locali de la Perieți, localitate în care de peste 7 ani locuitorii beau «apă otrăvită».

Apa din Ialomița, un pericol pentru sănătatea publică... [citește_tot_articolul]

18 Septembrie 2013, 15:32 (5383 vizualizări - 7 comentarii)

SPORT

Spre Ligă, fără Andreea Nica

Handbal, CSM Unirea Slobozia

Spre Ligă, fără Andreea Nica

Revine handbalul la Slobozia. Se va întîmpla sîmbătă, 21 septembrie 2013, la orele 11,00, cînd Unirea va întîlni pe HM Buzău, echipă care a căpătat ceva întăriri în această vară, printre care Liliana Crăciun de la Dunărea Brăila. Nici alte echipe nu au punctat esențial la capitolul transferuri, ba chiar Danubius Galați a ieșit slăbită după plecarea comandoului ucrainean la CSM București. Știința București, echipa lui Lucian Ghiulai, a adus în special handbaliste de perspectivă, iar Școala 181 se bazează pe același nucleu din sezonul trecut. În concluzie, cea mai întărită echipă a ieșit din vară Unirea Slobozia, care le-a adus pe Stoleru, Dospin, Ruscior, Moroianu și Cristiana Nica, jucătoare cu... [citește_tot_articolul]

18 Septembrie 2013, 14:32 (11695 vizualizări - 2 comentarii)

Marți 23 Iun 2026
285 cititori online
Cele mai comentate
Cele mai citite
Ultima oră

Grupul de Comunicare Strategică: 144 de noi cazuri COVID-19 în Ialomița

Luni, 9 noiembrie a.c., la nivelul județului Ialomița, potrivit Grupului de Comunicare Strategică, numărul cazurilor de îmbolnăviri cu COVID-19 a ajuns la 2840, cu 144 cazuri mai mult față de ziua de duminică ...[citește_toată_știrea]

9 Noiembrie 2020, 15:05
(2965 vizualizări - 0 comentarii)


Slobozia: Prins de jandarmi pe terenul de fotbal, deși ar fi trebuit să stea izolat la domiciliu

Slobozia: Prins de jandarmi pe terenul de fotbal, deși ar fi trebuit să stea izolat la domiciliu

Un tânăr de 20 de ani din Slobozia s-a ales cu un dosar penal pentru «zădărnicirea combaterii bolilor» după ce a ignorat măsura izolării la domiciliu. În seara zilei de duminică, 8 noiembrie a.c., acesta ...[citește_toată_știrea]

8 Noiembrie 2020, 23:30
(3032 vizualizări - 0 comentarii)


Grupul de Comunicare Strategică: 82 de noi cazuri COVID-19 în Ialomița

Duminică, 8 noiembrie a.c., la nivelul județului Ialomița, potrivit Grupului de Comunicare Strategică, numărul cazurilor de îmbolnăviri cu COVID-19 a ajuns la 2696, cu 82 cazuri mai mult față de ziua de ...[citește_toată_știrea]

8 Noiembrie 2020, 15:10
(2348 vizualizări - 0 comentarii)


Grupul de Comunicare Strategică: 127 de noi cazuri COVID-19 în Ialomița

Sâmbătă, 7 noiembrie a.c., la nivelul județului Ialomița, potrivit Grupului de Comunicare Strategică, numărul cazurilor de îmbolnăviri cu COVID-19 a ajuns la 2614, cu 127 cazuri mai mult față de ziua de ...[citește_toată_știrea]

7 Noiembrie 2020, 15:05
(3146 vizualizări - 0 comentarii)


Drăgoești: A murit carbonizat în propria locuință

Un bărbat, de 47 de ani, din localitatea Drăgoești a murit în seara zilei de vineri, 6 noiembrie a.c., ars de viu în propria casă. Pompierii au fost chemați să intervină la locul incendiului, iar în momentul ...[citește_toată_știrea]

7 Noiembrie 2020, 14:30
(3430 vizualizări - 0 comentarii)


Slobozia: Acțiune privind modul în care se respectă măsurile de protecție sanitară

Slobozia: Acțiune privind modul în care se respectă măsurile de protecție sanitară

Forțe de ordine cu efective mărite au desfășurat joi, 5 noiembrie a.c., o acțiune pentru prevenirea și combaterea faptelor antisociale asociate extinderii pandemiei Coronavirus, precum și asigurarea climatului ...[citește_toată_știrea]

6 Noiembrie 2020, 16:50
(4668 vizualizări - 0 comentarii)


Urziceni: Victimă încarcerată, salvată de pompieri

Urziceni: Victimă încarcerată, salvată de pompieri

Pompierii din Urziceni au intervenit vineri, 6 noiembrie a.c., pentru acordarea primului ajutor în cazul unei tinere, de 31 de ani, victimă a unui accident rutier. Din primele informații, accidentul s-a ...[citește_toată_știrea]

6 Noiembrie 2020, 16:30
(2240 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Urziceni accident


IPJ Ialomița: Sancțiuni de aproape 16000 de lei pentru nerespectarea măsurilor de combatere a COVID-19

Pe parcursul zilei de joi, 5 noiembrie a.c., forțele de ordine au continuat acțiunile pentru verificarea respectării normelor impuse pentru prevenirea și combaterea răspândirii virusului Sars-CoV-2. Polițiștii ...[citește_toată_știrea]

6 Noiembrie 2020, 16:15
(4314 vizualizări - 0 comentarii)


Braconajul piscicol, în atenția polițiștilor ialomițeni

Braconajul piscicol, în atenția polițiștilor ialomițeni

Polițiștii din cadrul Secției de Poliție Rurală nr. 7 Platonești, în timp ce desfășurau activități pentru prevenirea și combaterea infracțiunilor pe linie de piscicultură, joi, 5 noiembrie a.c., au oprit ...[citește_toată_știrea]

6 Noiembrie 2020, 16:10
(2351 vizualizări - 0 comentarii)


Ograda: Lemne de foc, confiscate de polițiști

Ograda: Lemne de foc, confiscate de polițiști

Joi, 5 noiembrie a.c., pe raza comunei Ograda, polițiștii din cadrul Secției de Poliție Rurală nr. 1 Slobozia au depistat în trafic un tânăr, de 26 de ani, în timp ce transporta cu o autoutilitară material ...[citește_toată_știrea]

6 Noiembrie 2020, 16:05
(3708 vizualizări - 0 comentarii)


Grupul de Comunicare Strategică: 53 de noi cazuri COVID-19 în Ialomița

Vineri, 6 noiembrie a.c., la nivelul județului Ialomița, potrivit Grupului de Comunicare Strategică, numărul cazurilor de îmbolnăviri cu COVID-19 a ajuns la 2487, cu 53 cazuri mai mult față de ziua de joi ...[citește_toată_știrea]

6 Noiembrie 2020, 15:05
(2503 vizualizări - 0 comentarii)


Coșereni: Pompierii au intervenit în cazul unui accident rutier

Coșereni: Pompierii au intervenit în cazul unui accident rutier

Pompierii din Urziceni au intervenit în seara zilei de joi, 5 noiembrie a.c., pentru acordarea primului ajutor în cazul a cinci persoane, victime ale unui accident de circulație. Evenimentul rutier s-a ...[citește_toată_știrea]

5 Noiembrie 2020, 23:30
(2033 vizualizări - 0 comentarii)


Iazu: Impact între două autovehicule

Iazu: Impact între două autovehicule

Potrivit Inspectoratului pentru Situații de Urgență Ialomița, pompierii din Slobozia au intervenit joi, 5 noiembrie a.c., în cazul unui accident rutier petrecut în zona localității Iazu. Din primele informații ...[citește_toată_știrea]

5 Noiembrie 2020, 18:15
(2376 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Iazu accident


IPJ Ialomița: Acțiune privind modul în care se respectă măsurile de protecție sanitară

Polițiștii ialomițeni au continuat acțiunile de verificare a modului în care se respectă măsurile de protecție sanitară la nivelul județului Ialomița. Astfel, miercuri, 4 noiembrie a.c., oamenii legii au ...[citește_toată_știrea]

5 Noiembrie 2020, 18:10
(5625 vizualizări - 0 comentarii)


IPJ Ialomița: Sfaturi preventive oferite de polițiști

Pentru a fi în siguranță în propria locuință, polițiștii ne recomandă să evităm postarea pe rețelele de socializare imagini cu obiectele de valoare pe care le avem în locuință. De asemenea, este important ...[citește_toată_știrea]

5 Noiembrie 2020, 18:05
(1954 vizualizări - 0 comentarii)


Grupul de Comunicare Strategică: 101 de noi cazuri COVID-19 în Ialomița

Joi, 5 noiembrie a.c., la nivelul județului Ialomița, potrivit Grupului de Comunicare Strategică, numărul cazurilor de îmbolnăviri cu COVID-19 a ajuns la 2434, cu 101 cazuri mai mult față de ziua de miercuri ...[citește_toată_știrea]

5 Noiembrie 2020, 15:05
(3374 vizualizări - 0 comentarii)


Intervenție în premieră la Spitalul Județean de Urgență Slobozia: protezare parțială de umăr

Marți, 3 noiembrie 2020, la Spitalul Județean de Urgență Slobozia a fost realizată o nouă intervenție chirurgicală în premieră. Astfel, un bărbat de 74 de ani a beneficat de o protezare parțială de umăr ...[citește_toată_știrea]

4 Noiembrie 2020, 17:50
(6805 vizualizări - 0 comentarii)


Slobozean aflat în «izolare la domiciliu», identificat la plimbare pe stradă

Marți, 3 noiembrie 2020, în jurul orelor 22,10, un slobozean aflat în «izolare la domiciliu» a fost identificat de jandarmi plimbându-se cu prietena în zona Spitalului din Slobozia. Bărbatul a fost sancționat ...[citește_toată_știrea]

4 Noiembrie 2020, 17:20
(2980 vizualizări - 0 comentarii)


IPJ Ialomița: Sancțiuni de aproape 10000 de lei pentru nerespectarea măsurilor de combatere a COVID-19

Pe parcursul zilei de marți, 3 noiembrie 2020, forțele de ordine au continuat acțiunile pentru verificarea respectării normelor impuse pentru prevenirea și combaterea răspândirii virusului Sars-CoV-2. ...[citește_toată_știrea]

4 Noiembrie 2020, 16:15
(3594 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: Controale la transportatorii de persoane și de marfă

În cursul zilei de marți, 3 noiembrie a.c., polițiști din cadrul Serviciului Rutier Ialomița, în colaborare cu inspectori din cadrul Inspectoratului de Stat pentru Controlul Transportului Rutier, au desfășurat ...[citește_toată_știrea]

4 Noiembrie 2020, 16:10
(1902 vizualizări - 0 comentarii)


Grupul de Comunicare Strategică: 58 de noi cazuri COVID-19 în Ialomița

Miercuri, 4 noiembrie a.c., la nivelul județului Ialomița, potrivit Grupului de Comunicare Strategică, numărul cazurilor de îmbolnăviri cu COVID-19 a ajuns la 2333, cu 58 cazuri mai mult față de ziua de ...[citește_toată_știrea]

4 Noiembrie 2020, 15:05
(2768 vizualizări - 1 comentariu)


DN21: Accident între Slobozia Nouă și Iazu

Un accident rutier s-a produs în noaptea de marți spre miercuri, 3/4 noiembrie a.c., în jurul orelor 22,45, pe DN21, între Slobozia Nouă și Iazu. În accident au fost implicate două autoturisme. La fața ...[citește_toată_știrea]

4 Noiembrie 2020, 11:40
(2124 vizualizări - 0 comentarii)


Urziceni: Două persoane au fost rănite într-un accident rutier

Un accident rutier s-a produs în seara zilei de marți, 2 noiembrie a.c., la ieșire din localitatea Urziceni. Din primele informații, șoferul unei mașini, domiciliat în județul Satu Mare, a intrat în impact ...[citește_toată_știrea]

4 Noiembrie 2020, 00:00
(6148 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Urziceni accident


IPJ Ialomița: Acțiuni pentru prevenirea răspândirii noului Coronavirus

Pe parcursul zilei de luni, 2 noiembrie 2020, forțele de ordine au continuat acțiunile pentru verificarea respectării normelor impuse pentru prevenirea și combaterea răspândirii virusului Sars-CoV-2. Polițiștii ...[citește_toată_știrea]

3 Noiembrie 2020, 18:05
(2273 vizualizări - 0 comentarii)


Grupul de Comunicare Strategică: 119 de noi cazuri COVID-19 în Ialomița

Marți, 3 noiembrie a.c., la nivelul județului Ialomița, potrivit Grupului de Comunicare Strategică, numărul cazurilor de îmbolnăviri cu COVID-19 a ajuns la 2275, cu 119 cazuri mai mult față de ziua de luni ...[citește_toată_știrea]

3 Noiembrie 2020, 15:05
(3662 vizualizări - 2 comentarii)


IPJ Ialomița: Adolescenta dispărută a fost găsită de polițiști

Adolescenta de 14 ani dispărută din Complexul pentru Protecția Copilului Urziceni a fost identificată de polițiști. Oamenii legii au găsit-o pe fată pe raza comunei Grădiștea, din județul Ilfov. După ce ...[citește_toată_știrea]

3 Noiembrie 2020, 11:30
(4626 vizualizări - 0 comentarii)


Grupul de Comunicare Strategică: 16 noi cazuri COVID-19 în Ialomița

Luni, 2 noiembrie a.c., la nivelul județului Ialomița, potrivit Grupului de Comunicare Strategică, numărul cazurilor de îmbolnăviri cu COVID-19 a ajuns la 2156, cu 16 cazuri mai mult față de ziua de duminică ...[citește_toată_știrea]

2 Noiembrie 2020, 15:10
(3063 vizualizări - 1 comentariu)


RAJA Constanța: Lipsă apă în localitatea Sudiți

Pentru remedierea unei avarii survenite  pe conducta de alimentare cu apă, cu diametrul de 110 mm, de pe strada Sfântul Pantelimon, din localitatea Sudiți, RAJA Constanța a fost nevoită să întrerupă ...[citește_toată_știrea]

2 Noiembrie 2020, 12:45
(2587 vizualizări - 0 comentarii)


Poiana: Tir răsturnat în apele râului Ialomița

Poiana: Tir răsturnat în apele râului Ialomița

Accident rutier în dimineața zilei de luni, 2 noiembrie a.c., în zona localității Poiana. Un tir încărcat cu sticlă s-a răsturnat în apele râului Ialomița. Șoferul autovehiculului, identificat în persoana ...[citește_toată_știrea]

2 Noiembrie 2020, 10:30
(2720 vizualizări - 2 comentarii)

Taguri: Poiana accident


Urziceni: O adolescentă de 14 ani a dispărut dintr-un centru de plasament

Urziceni: O adolescentă de 14 ani a dispărut dintr-un centru de plasament

Polițiștii din Urziceni caută o adolescentă de 14 ani care a plecat din Complexul pentru Protecția Copilului Urziceni, aflat în administrarea Direcției Generale de Asistență Socială și Protecția Copilului ...[citește_toată_știrea]

1 Noiembrie 2020, 21:45
(6622 vizualizări - 0 comentarii)


Ultimele comentarii
vilă complex Slobozia în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 17 iunie 2026 Any în Marinela Radu ex-DSP și juristul «doctor» Vasile Zamfir, înscriși! Alecu în Marinela Radu ex-DSP și juristul «doctor» Vasile Zamfir, înscriși! base marinaru în Stelnica și Punctul de Acostare «Regina Maria», creștere a numărului de turiști ion negativ în A fost construită una dintre cele mai mari instalații de stocare a energiei verzi din România cioban în Dezastrul funciar de la Primăria Axintele Parinte în Colaps financiar după retrogradarea în Liga 2: Unirea Slobozia a cerut intrarea în insolvență! AlexDan în Lipsă de «transparență» în Consiliul Local Slobozia Preda în Colaps financiar după retrogradarea în Liga 2: Unirea Slobozia a cerut intrarea în insolvență! Mary în Reabilitarea Ștrandului Municipal, abandonată de administrația Potor Mary în Restanțe de 7,3 milioane de lei pentru facturile de apă și canalizare către operatorul Urban SA Slobozia NOBODY în «Candidatul 10510», în sfârșit director general adjunct la DGASPC Ialomița! Vasi în Incidente de integritate «cu efect întârziat» în județul Ialomița Dan în Colaps financiar după retrogradarea în Liga 2: Unirea Slobozia a cerut intrarea în insolvență! OK dar.. în «USR are obligația morală să aplice propriile standarde de integritate!» dan în Blocuri pentru tinerii specialiști în Educație și Sănătate, la Fetești Aur în Marinela Radu ex-DSP și juristul «doctor» Vasile Zamfir, înscriși! cetatean în Marinela Radu ex-DSP și juristul «doctor» Vasile Zamfir, înscriși! Pt Zanfir în Marinela Radu ex-DSP și juristul «doctor» Vasile Zamfir, înscriși! suporter în Colaps financiar după retrogradarea în Liga 2: Unirea Slobozia a cerut intrarea în insolvență!

cea mai/cel mai...

Cea mai/cel mai...