Ai intrat pe cel mai citit site din Ialomița!

UNA PE SĂPTĂMÎNĂ

Administrație cu nuri

Generația sexy a administrației ialomițene...

Imediat după alegerea sa, primarul Alexandru Stoica a declarat că va schimba radical modul în care se face administrație. Și așa a apărut Aurelia Aionesei, sexy-arhitecta Sloboziei, numită în funcție pentru a semna autorizații. Pentru că le-a plăcut, în această vară Consiliul Județean Ialomița și Prefectura au preluat rețeta. Și, probabil, nu sînt singurele instituții, însă spațiul nostru editorial este limitat...

Elena din «Troia» Prefecturii
A doua muză angajată în această vară pentru a menține fierbinte relația cu contribuabilul este Elena Acsinia, angajată pe post de director... [citește_tot_articolul]

30 August 2013, 16:01 (22008 vizualizări - 40 comentarii)

EVENIMENT

Slobozia are apă potabilă «pe hârtie»!

Optimism administrativ

Slobozia are apă potabilă «pe hîrtie»!

Marți, 27 august 2013, SC Urban a obținut autorizația sanitară de funcționare pentru sursa de apă a orașului Slobozia. Potrivit declarațiilor oficiale, «la acest moment apa este, în general, potabilă». Rezerva autorităților vine din faptul că «la acest moment există cîteva puncte în care se execută lucrări de reabilitare a rețelei...». Autorizația eliberată de Direcția de Sănătate Publică nu precizează însă nicăieri în mod explicit că apa este potabilă...

O autorizație așteptată 5 ani
Joi, 29 august a.c., în cadrul unei conferințe de presă, primarul Alexandru Stoica a declarat... [citește_tot_articolul]

30 August 2013, 15:13 (15639 vizualizări - 20 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

«Fabrică» de conserve la Spitalul Slobozia

«Fabrică» de conserve la Spitalul Slobozia

Pentru a reduce costurile pe care le implică hrana pacienților, Spitalul Județean de Urgență Slobozia a decis să-și prepare în regim propriu ingredientele necesare pregătirii hranei bolnavilor. De cîteva zile, în bucătăria unității medicale a fost deschisă o linie unde se fac «la foc continuu» conserve de toamnă. Peste 7 tone de legume, provenite din donații ale producătorilor agricoli din Ialomița, urmează să fie transformate în bulion sau suc de tomate aromat...

Conserve... de criză
În cadrul unei conferințe de presă organizată la începutul acestei săptămîni, reprezentanții... [citește_tot_articolul]

30 August 2013, 11:44 (11660 vizualizări - 20 comentarii)

EVENIMENT

700000 de lei pentru o sală multifuncțională

Investiție în cultură la Țăndărei, după 16 ani

700000 de lei pentru o sală multifuncțională

Rămas fără un sediu destinat activităților culturale de mai bine de 16 ani, Țăndăreiul se pregătește să-și reîmprospăteze viața culturală. Cu efortul autorităților locale, în oraș va fi amenajată o sală multifuncțională destinată susținerii de spectacole dramatice, cinematografice sau conferințe...

Eforturi îndeplinite
Sala multifuncțională care urmează să fie construită la Țăndărei va fi amplasată în curtea unei foste grădinițe, aflată în conservare de peste 2 decenii. În momentul în care autoritățile locale au decis să construiască sala multifuncțională în respectiva locație... [citește_tot_articolul]

29 August 2013, 17:38 (12797 vizualizări - 20 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Frusin, 10 zile după gratii la Slobozia

Predat de austrieci

Frusin, 10 zile după gratii la Slobozia

Cercetat în nenumărate dosare penale, liderul lumii interlope din Slobozia, Frusin Toma zis Frusin a ajuns, după 6 ani, în arestul Inspectoratului de Poliție al Județului Ialomița. El a fost extrădat din Austria sîmbătă, 24 august a.c., și are de executat un mandat de arestare de 10 zile, sub acuzația de «complicitate la vătămare corporală gravă»...

O anchetă complicată
Dosarele penale deschise pe numele lui Frusin Toma zis Frusin se pierd în negura timpului. Considerat lider al lumii interlope din Slobozia, acesta este vizat de nenumărate anchete ce privesc comiterea de infracțiuni... [citește_tot_articolul]

29 August 2013, 13:32 (10261 vizualizări - 8 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

«Energia verde» distruge DN3B

Investiții vs drumuri

«Energia verde» distruge DN3B

De o jumătate de an, DN3B dintre Chirana și Fetești s-a transformat într-un coșmar pentru șoferi și locuitorii din localitățile M. Kogălniceanu, Vlădeni și Făcăeni. «Și așa era un drum prost. Acum e impracticabil... Nu mai vin niciodată pe aici!» susține George Oprea, un șofer care locuiește în zonă. Motivul pentru care calitatea drumului se degradează constant îl reprezintă lucrările la realizarea celei mai mari în investiții în «energie verde» din Ialomița. Reprezentanții firmei Ialomița Power SRL susțin că, după finalizarea lucrărilor, drumul va fi reabilitat...

Cea mai mare investiție din ultimii 50 de ani... [citește_tot_articolul]

27 August 2013, 13:39 (10544 vizualizări - 11 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Sute de enoriași, binecuvîntați de PS Vincențiu, Episcopul Sloboziei și Călărașilor

Biserica «Sfîntul Ierarh Spiridon» din Țăndărei, sfințită

Sute de credincioși din Țăndărei au fost prezenți duminică, 25 august a.c., la un eveniment religios de mare amploare. Vorbim despre sfințirea celei mai noi biserici din oraș, ce poartă hramul «Sfîntul Ierarh Spiridon». Alături de enoriași, la eveniment au participat reprezentanți ai autorităților locale și județene, precum și PS Vincențiu, Episcopul Sloboziei și Călărașilor, care a oficiat programul liturgic...

Eforturi răsplătite
Amplasat în inima orașului, lăcașul de cult poartă hramul «Sfîntul Ierarh Spiridon», cel supranumit «Sfîntul călător», întrucît a vestit nașterea ... [citește_tot_articolul]

27 August 2013, 11:24 (21973 vizualizări - 10 comentarii)

SPORT

Din nou egalii Farului

Fotbal, Liga a II-a, Unirea Slobozia

Din nou egalii Farului

În returul campionatului trecut, Unirea și Farul au terminat meciul de pe «1 Mai» la egalitate. Atunci a fost treabă oficială... Sîmbătă, 24 august 2013, trupa lui Mihalcea a dat piept, în mod amical, cu oastea de strînsură a lui Ion Răuță, nesigură pînă de curînd că va mai face umbră ligii secunde. Căldura toropitoare de la ora meciului, a înmuiat, se pare, gleznele jucătorilor. Altfel nu se explică lipsa de apetit ofensiv și șuturile anemice ale băieților noștri. Totuși, frîiele începutului de joc au aparținut galben-albaștrilor. Contrar cursului, constănțenii au marcat primii, prin Bolat. Slobozenii nu și-au revenit pînă la pauză, singurul care a ieșit în evidență fiind noul venit, Nini Popescu... [citește_tot_articolul]

27 August 2013, 10:06 (8377 vizualizări - 6 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Independent a avut dreptate

DJ212 și DJ213, reparate pe banii constructorilor

În urmă cu aproape 2 luni, Independent trăgea un semnal de alarmă asupra situației dezastruoase în care se aflau drumurile județene 212 și 213 care fac legătura între Ialomița și Brăila. La acel moment autoritățile județene au refuzat să aibă o poziție publică, iar firmele care au cîștigat licitațiile au susținut că vina aparține proiectantului. Un comunicat de presă al Consiliului Județean Ialomița confirmă însă oficial «calitatea necorespunzătoare a lucrărilor și necesitatea de a respecta cu strictețe prevederile contractuale».

La omul sărac, nici drumurile nu trag... [citește_tot_articolul]

27 August 2013, 08:37 (6764 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

SPORT

Trei victorii în cinci amicale

Handbal, CSM Unirea Slobozia

Trei victorii în cinci amicale

CSM Unirea Slobozia a traversat o săptămînă încărcată, pigmentată cu nu mai puțin de 5 amicale. Astfel, pe 21 și 22 august, uniristele au susținut acasă o dublă confruntare cu CSM Slatina, terminată cu doua succese: 38-27 și 44-32. La finele săptămînii precedente, handbalistele lui Liviu Paraschiv au evoluat într-un turneu desfășurat la Constanța, unde au obținut următoarele rezultate: 25-29 cu Neptun Constanța, 26-35 cu Dunărea Brăila și 30-21 cu Știința București. De remarcat că la Constanța s-a obținut a doua victorie a verii împotriva Științei lui Lucian Ghiulai, văzută drept principala contracandidată la promovare. Antrenorul Liviu Paraschiv se declară mulțumit de evoluția echipei. «Jocul... [citește_tot_articolul]

27 August 2013, 07:03 (4028 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Sunfields Nord a inaugurat primul parc fotovoltaic din Slobozia

Sunfields Nord a inaugurat primul parc fotovoltaic din Slobozia

Săptămîna precedentă a fost finalizat primul parc fotovoltaic din Slobozia. Acesta este instalat la ieșirea din oraș, către Amara și are o putere instalată de 2 megawați. Potrivit reprezentanților firmei, acest parc este primul parc funcțional din județ și va livra «energie verde» în sistemul național în mai puțin de două săptămîni.

Un parc de 2 megawați
La ieșirea din oraș către Amara, în imediata vecinătate a căii ferate, se întinde un parc fotovoltaic de 2 megawați. Proiectul, inițiat în urmă cu mai bine de un an, reprezintă o inițiativă privată a firmei Sunfields Nord și ar... [citește_tot_articolul]

26 August 2013, 17:35 (8052 vizualizări - 3 comentarii)

Click aici

SPORT

Fotbal, Liga a III-a

Greu pentru echipele ialomițene

Viitorul Axintele și Rapid Fetești, reprezentantele județului nostru în Liga a III-a, se regăsesc ca și anul trecut, în seria a II-a. Lucrurile însă stau acum cu totul altfel. Pe lîngă faptul că numărul echipelor s-a restrîns la 12 și s-a introdus sistemul play-off/play-out, împărțirea geografică este și ea cu totul alta. Pentru a vă oferi un argument, precizăm că din seria noastră vor face parte și echipele ilfovene. Astfel, pe lîngă reprezentanții Ialomiței, vor mai concura: Oțelul II, CS Ștefănești, Dunărea Călărași, Conpet Cireșu, Calattis Mangalia, CS Afumați, AS Popești Leordeni, FC Voluntari, Sporting Liești și Progresul Cernica. «Va fi mult mai greu decît în sezonul trecut. Deocamdată... [citește_tot_articolul]

26 August 2013, 17:03 (4512 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

REPORTAJ

Profesorul de cuvinte încrucișate

Profesorul de cuvinte încrucișate

Oamenii caută permanent să dea un sens vieții pe care o trăiesc. Mihai Tun, profesor de Istorie și Filosofie la Școala Bordușani, Ialomița, crede că sensul unei vieți împlinite o reprezintă... rebusul. «Fac rebus în clasă de 33 de ani. Rebusul e o școală, iar pentru mine înseamnă totul. Te învață să stai în real și să dai un sens vieții!» declară el convins. Și tot de 33 de ani încearcă să convingă autoritățile școlare că inițierea în tainele acestei «pasiuni necesare» ar însemna un imens pas înainte în pregătirea elevilor pentru viața de adult...

O pasiune care devorează
Mihai... [citește_tot_articolul]

26 August 2013, 16:41 (8955 vizualizări - 5 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Promovabilitate de 50,57% la Titularizare în Ialomița

Profesorii au scăpat de examen

Promovabilitate de 50,57% la Titularizare în Ialomița

Profesorii din Ialomița au aflat rezultatele Titularizării. Oficialii din cadrul Inspectoratului Școlar Județean Ialomița susțin că anul acesta dascălii s-au descurcat mai bine la examen. Astfel, procentul de promovabilitate înregistrat de candidații din Ialomița este de 50,57%...

Situația notelor la Titularizare 2013 Anul acesta, la examenul de Titularizare au participat 223 de candidați, deși numărul posturilor disponibile era de doar 169. Așa cum s-a întîmplat și în anii precedenți, o parte dintre profesorii care au reușit să promoveze această testare ar putea rămîne pe dinafară... [citește_tot_articolul]

26 August 2013, 15:32 (5461 vizualizări - 3 comentarii)

Click aici

SPORT

Fotbal, Liga a IV-a

Liderul vine de la Sărățeni

După așteptări care ar face-o invidioasă pe însăși Penelopa, caravana Ligii a IV-a a luat-o iarăși din loc. Sperăm că nu și la vale! Din voia FRF-ului, Rapid Fetești a rămas în liga a III-a. Din voia primarilor, Cocora și Manasia, au tras obloanele și au lăsat-o mai moale, spre moartă, cu fotbalul. Din voia lui Basarab&Co, Liga a IV-a s-a extins de la 14 la 16 echipe. Prin urmare, de nevoie, n-a mai retrogradat nimeni, chiar și Cenușăreasa, Spicul Colelia, rămînînd pe poziții. Altfel, ca să arătăm că Mihai Viteazul este cel mai ialomițean dintre olteni, în Liga lui Basarab, Unirea a redevenit nume la modă. Pe lîngă veteranii de la Unirea Grivița, au mai apărut Unirea Fierbinți și Unirea Sărățeni... [citește_tot_articolul]

26 August 2013, 11:54 (6307 vizualizări - 2 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

EXCLUSIV: Procurorul Iuliana Crișan, noul șef al DNA Slobozia

EXCLUSIV: Procurorul Iuliana Crișan, noul șef al DNA Slobozia

Potrivit unui comunicat de presă al Direcției Naționale Anticorupție, «la propunerea procurorului șef al Direcției Naționale Anticorupție, doamna Laura Codruța Kovesi, Procurorul General al Parchetului de pe lîngă Înalta Curte de Casație și Justiție a dispus delegarea în funcția de procuror șef al Biroului Teritorial Slobozia din cadrul ST București al DNA, a doamnei Iuliana Crișan, pe o perioadă de șase luni, începînd cu data de 1 august 2013». «Doamna Iuliana Crișan are o vechime ca procuror de 9 ani, îndeplinind această funcție, inițial, la Parchetul de pe lîngă Judecătoria Sectorului 4 București, fiind ulterior delegată la DNA și, începînd cu anul 2009, fiind numită ca procuror în cadrul ... [citește_tot_articolul]

21 August 2013, 16:25 (21507 vizualizări - 24 comentarii)

EVENIMENT

Mihail Kogălniceanu: Bătrână de 74 de ani, bătută cu bestialitate pentru bani...

Mihail Kogălniceanu: Bătrînă de 74 de ani, bătută cu bestialitate pentru bani...

Caz cutremurător în comuna ialomițeană Mihail Kogălniceanu. O bătrînă de 74 de ani a ajuns luni, 20 august a.c., la Spitalul Orășenesc Țăndărei în stare gravă după ce a fost lovită cu bestialitate de o persoană rămasă, deocamdată, necunoscută. Din declarațiile femeii reiese faptul că mobilul agresiunii îl reprezintă banii...
Internată pe Secția Chirurgie a Spitalului Orășenesc din Țăndărei, bătrîna a povestit clipele de groază prin care a trecut. A auzit că cineva i-a bătut la ușă, iar cînd a deschis să vadă despre ce este vorba agresorul s-a năpustit asupra ei. Avea fața acoperită și a lovit-o în cap cu pumnii.
«M-a bătut numai în cap și mi-a zis că mă omoară... L-am întrebat de ce... [citește_tot_articolul]

21 August 2013, 15:11 (7743 vizualizări - 4 comentarii)

EVENIMENT

Șeful Vămii din Ialomița, audiat la DNA alături de patru subordonați

Șeful Vămii din Ialomița, audiat la DNA alături de patru subordonați

Potrivit site-ului Agenției r/News, șeful Direcției Județene pentru Accize și Operațiuni Vamala Ialomița, Christian Gudu, alături de alți patru subordonați, inspectori vamali au fost citați în cursul zilei de luni, 19 august 2013, la sediul DNA București. Surse judiciare ar fi precizat pentru Agenția r/News că «este vorba despre o anchetă nouă, legată de de ilegalități pe care le-ar fi comis inspectori vamali ai DJAOV Ialomița, ilegalități de care ar fi știut și șeful acestora, Christian Gudu». De menționat că Vama Slobozia a mai fost implicată în scandaluri de corupție în urmă cu 2 ani, cînd șeful de atunci al DJAOV Ialomița, Ionuț Scrioșteanu a fost trimis în... [citește_tot_articolul]

19 August 2013, 17:20 (34032 vizualizări - 47 comentarii)

EVENIMENT

Otilia Dumitru a demisionat de la șefia Inspectoratului Școlar Ialomița!

Otilia Dumitru a demisionat de la șefia Inspectoratului Școlar Ialomița!

Potrivit unor surse din cadrul Inspectoratului Școlar al Județului Ialomița, Otilia Dumitru, inspector general școlar, a demisionat din funcție în după-amiaza zilei de joi, 15 august 2013. Să reamintim că, potrivit DNA București, de acum fostul inspector școlar general al Inspectoratului Școlar Județean Ialomița, Otilia Dumitru, alături de 8 dascăli de la școli și licee din județ, sînt în acest moment urmăriți penal de către procurorii DNA. În sarcina acestora, procurorii din Capitală au reținut infracțiunile de «constituire de grup infracțional organizat» și «trafic de influență».
Potrivit acelorași surse din cadrul Inspectoratului Școlar Ialomița, la conducerea insitituției a fost numită... [citește_tot_articolul]

16 August 2013, 12:44 (52612 vizualizări - 78 comentarii)

EVENIMENT

Slobozia: Hoții au vrut să fure Moaștele Sfântului Luca!

Slobozia: Hoții au vrut să fure Moaștele Sfîntului Luca!

Biserica din cartierul slobozean Bora a fost călcată de hoți în noaptea de miercuri spre joi, 14/15 august a.c. S-ar părea că ținta infractorilor n-ar fi fost cutia milei, ci chiar racla cu moaștele Sfîntului Luca, adusă în lăcașul de cult cu ocazia Sfintei Sărbători a Adormirii Maicii Domnului și a împlinirii a 150 de ani de la ridicarea sfîntului lăcaș...
Din informațiile oferite de polițiști, hoții au forțat ușile de termopan ale bisericii, după care ar fi încercat să intre în interiorul lăcașului de cult. S-ar părea că ei au intenționat să fure moaștele Sfîntului Luca, aduse în incinta bisericii cu ocazia Sărbătorii Adormirea Maicii Domnului și a împliniri a 150 de ani de la ridicarea... [citește_tot_articolul]

15 August 2013, 13:47 (10810 vizualizări - 16 comentarii)

Marți 23 Iun 2026
277 cititori online
Cele mai comentate
Cele mai citite
Ultima oră
Bărbat din Slobozia, dispărut de la domiciliu

Bărbat din Slobozia, dispărut de la domiciliu

Luni, 12 aprilie a.c., polițiștii din cadrul Poliției Municipiului Slobozia au fost sesizați cu privire la faptul că Ștefan Marinel, de 58 de ani, din Slobozia, ar fi plecat de la domiciliu și nu a mai ...[citește_toată_știrea]

13 Aprilie 2021, 14:10
(3678 vizualizări - 0 comentarii)


Pește confiscat la Făcăeni și Bordușani

Pește confiscat la Făcăeni și Bordușani

Aproape 80 de kilograme de pește din speciile scrumbie și cegă au fost confiscate de polițiștii ialomițeni în cursul zilei de luni, 12 aprilie a.c., în localitățile Făcăeni și Bordușani. Astfel, a fost ...[citește_toată_știrea]

13 Aprilie 2021, 13:55
(3029 vizualizări - 0 comentarii)


anunț angajare

SC ACIM SA București
angajează
Pentru lucrări în zona Slobozia-Țăndărei,
jud. Ialomița

-Automacaragiu
-Deservent utilaje (buldoexcavatorist)
-Instalatori apă-canal

Relații la telefoanele
021/25.57.456
021/25.55.978
0745/631.081

13 Aprilie 2021, 13:50


IPJ Ialomița: Acțiuni preventive pentru respectarea măsurilor de protecție sanitară

Pe parcursul zilei de luni, 12 aprilie 2021, polițiștii ialomițeni au acționat pentru verificarea modului în care se respectă măsurile impuse în contextul pandemiei de COVID-19. La nivelul județului au ...[citește_toată_știrea]

13 Aprilie 2021, 13:45
(2371 vizualizări - 0 comentarii)


anunț angajare

RWA RAIFFEISEN
AGRO ROMANIA SRL

angajează în Căzănești
-Laborant (cu sau fără experiență)
-Silozar
-Operator depozit

Oferim salariu atractiv,
asigurare medicală privată
și acess la tele-medicină
Cei interesați sunt rugați
să sune la numărul de telefon

0737/027.243

13 Aprilie 2021, 11:20


AJOFM Ialomița: 5,18%, rata șomajului în februarie 2021

La sfârșitul lunii februarie 2021, în evidențele Agenției Județene pentru Ocuparea Forței de Muncă Ialomița erau înregistrați 4857 de șomeri (din care 2139 femei), rata șomajului fiind de 5,18%, cu 0,6 ...[citește_toată_știrea]

12 Aprilie 2021, 19:50
(1938 vizualizări - 0 comentarii)


14 zile de carantină pentru localitățile Bucu și Gheorghe Doja

14 zile de carantină pentru localitățile Bucu și Gheorghe Doja

Comitetul Județean pentru Situații de Urgență Ialomița a dispus luni, 12 aprilie a.c., intrarea în carantină, pentru 14 zile, a localităților Bucu și Gheorghe Doja, din cauza incidenței crescute a cazurilor ...[citește_toată_știrea]

12 Aprilie 2021, 19:30
(2913 vizualizări - 0 comentarii)


Grupul de Comunicare Strategică: 41 de noi cazuri COVID-19 în Ialomița

Luni, 12 aprilie a.c., la nivelul județului Ialomița, potrivit Grupului de Comunicare Strategică, numărul cazurilor de îmbolnăviri cu COVID-19 a ajuns la 10123, cu 41 de cazuri mai mult față de ziua de ...[citește_toată_știrea]

12 Aprilie 2021, 16:40
(2581 vizualizări - 0 comentarii)


Tânăr din Jilavele, la volan fără permis

În noaptea de sâmbătă spre duminică, 10/11 aprilie a.c., în jurul orei 1,30, polițiștii din Rădulești și Dridu, în timp ce desfășurau activități de patrulare pe raza comunei Jilavele, au oprit, pentru control ...[citește_toată_știrea]

12 Aprilie 2021, 15:45
(3332 vizualizări - 0 comentarii)


Adolescenți de 16 ani din Bărbulești și Căzănești, surprinși la volan în trafic

Sâmbătă, 10 aprilie a.c., polițiștii din Jilavele au depistat, în flagrant, un minor în vârstă de 16 ani, din comuna Bărbulești, în timp ce conducea un autoturism pe raza localității de domiciliu. Cu ocazia ...[citește_toată_știrea]

12 Aprilie 2021, 15:40
(4047 vizualizări - 0 comentarii)


Slobozia: Petrecere privată, întreruptă de polițiști

Pe fondul numărului de cazuri de COVID-19 înregistrate, pentru prevenirea și combaterea infectării cu noul Coronavirus, sub autoritatea Instituției Prefectului-Județul Ialomița, în cursul zilei de duminică ...[citește_toată_știrea]

12 Aprilie 2021, 15:35
(2727 vizualizări - 0 comentarii)


Produse contrafăcute, confiscate de polițiștii ialomițeni

În perioada 10-11 aprilie a.c., pe raza orașului Țăndărei și comunei Făcăeni au fost desfășurate activități de verificare a operatorilor economici, pentru depistarea activităților ilegale din domeniul comercializării ...[citește_toată_știrea]

12 Aprilie 2021, 15:30
(4269 vizualizări - 0 comentarii)


RAJA Constanța: Avarie pe strada Calea București din Fierbinți-Târg

Luni, 12 aprilie 2021, s-a înregistrat o avarie pe conducta de alimentare cu apă, cu diametrul de 90 mm, de pe strada Calea București din orașul Fierbinți-Târg, județul Ialomița. Pentru remedierea acesteia ...[citește_toată_știrea]

12 Aprilie 2021, 15:10
(5847 vizualizări - 0 comentarii)


APIA: Se plătește subvenția la motorină aferentă trim. III și IV, anul 2020

Agenția de Plăți și Intervenție pentru Agricultură (APIA), prin Centrele Județene, aduce la cunoștință că a început să efectueze plățile aferente ajutorului de stat la motorina utilizată în agricultură ...[citește_toată_știrea]

12 Aprilie 2021, 14:50
(5183 vizualizări - 0 comentarii)


Incendii la Urziceni

La Urziceni, salvatorii din cadrul Detașamentului de Pompieri Urziceni au fost solicitați duminică, 11 aprilie a.c., în jurul orelor 13,25, să intervină pentru localizarea și lichidarea unui incendiu de ...[citește_toată_știrea]

12 Aprilie 2021, 13:45
(2197 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Urziceni incendiu


Grupul de Comunicare Strategică: 37 de noi cazuri COVID-19 în Ialomița

Duminică, 11 aprilie a.c., la nivelul județului Ialomița, potrivit Grupului de Comunicare Strategică, numărul cazurilor de îmbolnăviri cu COVID-19 a ajuns la 10082, cu 37 de cazuri mai mult față de ziua ...[citește_toată_știrea]

11 Aprilie 2021, 16:40
(2708 vizualizări - 0 comentarii)


Grupul de Comunicare Strategică: 39 de noi cazuri COVID-19 în Ialomița

Sâmbătă, 10 aprilie a.c., la nivelul județului Ialomița, potrivit Grupului de Comunicare Strategică, numărul cazurilor de îmbolnăviri cu COVID-19 a ajuns la 10045, cu 39 de cazuri mai mult față de ziua ...[citește_toată_știrea]

10 Aprilie 2021, 16:35
(2942 vizualizări - 0 comentarii)


Grupul de Comunicare Strategică: 42 de noi cazuri COVID-19 în Ialomița

Vineri, 9 aprilie a.c., la nivelul județului Ialomița, potrivit Grupului de Comunicare Strategică, numărul cazurilor de îmbolnăviri cu COVID-19 a ajuns la 10006, cu 42 de cazuri mai mult față de ziua de ...[citește_toată_știrea]

9 Aprilie 2021, 16:20
(3926 vizualizări - 0 comentarii)


IPJ Ialomița: Amenzi de peste 60 mii de lei pentru nerespectarea măsurilor de protecție sanitară

În cursul zilei de joi, 8 aprilie a.c., aproape 100 de forțe de ordine au acționat pe raza județului Ialomița pentru verificarea respectării măsurilor și interdicțiilor impuse în vederea limitării răspândirii ...[citește_toată_știrea]

9 Aprilie 2021, 14:40
(2984 vizualizări - 0 comentarii)


Slobozia: Poiectil de artilerie neexplodat, descoperit de muncitorii care săpau o groapă

Slobozia: Poiectil de artilerie neexplodat, descoperit de muncitorii care săpau o groapă

Vineri, 9 aprilie a.c., în jurul orei 9,50, o echipă care executa lucrări pe raza municipiului Slobozia a descoperit un proiectil exploziv de artilerie, de calibru 75 milimetri. Conștientizând pericolul ...[citește_toată_știrea]

9 Aprilie 2021, 13:55
(5774 vizualizări - 0 comentarii)


Un pacient al Spitalului Slobozia s-a aruncat în gol de la etajul 3!

Printr-un comunicat de presă, Spitalul Județean de Urgență informează că «în cursul zilei de miercuri, 8 aprilie 2021, in jurul orelor 16,45, un pacient, internat în Secția Medicină Internă, s-a aruncat ...[citește_toată_știrea]

9 Aprilie 2021, 02:10
(10098 vizualizări - 0 comentarii)


Slobozia: Țeapă de 1 milion de euro, dată de o contabilă firmei la care lucra

O femeie de 36 de ani a fost pusă sub control judiciar într-o anchetă a polițiștilor Serviciului de Investigații a Criminalității Economice al IPJ Ialomița. Aceasta este acuzată de faptul că, în perioada ...[citește_toată_știrea]

8 Aprilie 2021, 21:05
(5403 vizualizări - 3 comentarii)


CNAIR: Încep reparațiile la podul de la Fetești, peste Brațul Borcea

Compania Națională de Administrare a Infrastructurii Rutiere anunță semnarea contractului de lucrări pentru reabilitarea podului peste Brațul Borcea de la Fetești. Valoarea contractului este de 67,7 milioane ...[citește_toată_știrea]

8 Aprilie 2021, 20:25
(3179 vizualizări - 0 comentarii)


Fetești: Femeie rănită într-un accident rutier

O șoferiță de 30 de ani a fost rănită într-un accident rutier petrecut joi, 8 aprilie a.c., în apropiere de municipiul Fetești. Tânăra a fost preluată de un echipaj SMURD și transportată la Spitalul Municipal ...[citește_toată_știrea]

8 Aprilie 2021, 20:10
(4126 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Fetești accident


AJFP Ialomița: S-au modificat declarațiile pentru notificarea intrării/ieșirii din sistemul TVA

Administrația Județeană a Finanțelor Publice Ialomița informează contribuabilii ineresați că au fost actualizate declarațiile 097 și 700 ca urmare a modificării plafonului pentru care se aplică sistemul ...[citește_toată_știrea]

8 Aprilie 2021, 19:40
(5824 vizualizări - 0 comentarii)


RAJA Constanța: Întrerupere apă la Căzănești

Ca urmare a unei avarii pe conducta principală de alimentare cu apă de pe strada Vasile Popescu din orașul Căzănești, RAJA Constanța a fost nevoită să întrerupă furnizarea apei potabile joi, 8 aprilie ...[citește_toată_știrea]

8 Aprilie 2021, 19:25
(2067 vizualizări - 0 comentarii)


Slobozia: «5 decenii de pictură»

Sâmbătă, 10 aprilie a.c., Galeriile de Artă «Arcadia» din cadrul Centrului Cultural «Ionel Perlea» din Slobozia vor găzdui expoziția personală de pictură a artistului Virgiliu Parghel. Intitulat «5 decenii ...[citește_toată_știrea]

8 Aprilie 2021, 17:20
(3046 vizualizări - 0 comentarii)


Grupul de Comunicare Strategică: 40 de noi cazuri COVID-19 în Ialomița

Joi, 8 aprilie a.c., la nivelul județului Ialomița, potrivit Grupului de Comunicare Strategică, numărul cazurilor de îmbolnăviri cu COVID-19 a ajuns la 9964, cu 40 de cazuri mai mult față de ziua de miercuri ...[citește_toată_știrea]

8 Aprilie 2021, 16:40
(2761 vizualizări - 0 comentarii)


Căzănești: Eveniment privat întrerupt de polițiști

În cursul zilei de marți, 6 aprilie a.c., aproape 100 de forțe de ordine au acționat pe raza județului Ialomița pentru verificarea respectării măsurilor și interdicțiilor impuse în vederea limitării răspândirii ...[citește_toată_știrea]

7 Aprilie 2021, 17:45
(2473 vizualizări - 0 comentarii)


Grupul de Comunicare Strategică: 60 de noi cazuri COVID-19 în Ialomița

Miercuri, 6 aprilie a.c., la nivelul județului Ialomița, potrivit Grupului de Comunicare Strategică, numărul cazurilor de îmbolnăviri cu COVID-19 a ajuns la 9924, cu 60 de cazuri mai mult față de ziua de ...[citește_toată_știrea]

7 Aprilie 2021, 16:25
(4695 vizualizări - 0 comentarii)


Ultimele comentarii
vilă complex Slobozia în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 17 iunie 2026 Any în Marinela Radu ex-DSP și juristul «doctor» Vasile Zamfir, înscriși! Alecu în Marinela Radu ex-DSP și juristul «doctor» Vasile Zamfir, înscriși! base marinaru în Stelnica și Punctul de Acostare «Regina Maria», creștere a numărului de turiști ion negativ în A fost construită una dintre cele mai mari instalații de stocare a energiei verzi din România cioban în Dezastrul funciar de la Primăria Axintele Parinte în Colaps financiar după retrogradarea în Liga 2: Unirea Slobozia a cerut intrarea în insolvență! AlexDan în Lipsă de «transparență» în Consiliul Local Slobozia Preda în Colaps financiar după retrogradarea în Liga 2: Unirea Slobozia a cerut intrarea în insolvență! Mary în Reabilitarea Ștrandului Municipal, abandonată de administrația Potor Mary în Restanțe de 7,3 milioane de lei pentru facturile de apă și canalizare către operatorul Urban SA Slobozia NOBODY în «Candidatul 10510», în sfârșit director general adjunct la DGASPC Ialomița! Vasi în Incidente de integritate «cu efect întârziat» în județul Ialomița Dan în Colaps financiar după retrogradarea în Liga 2: Unirea Slobozia a cerut intrarea în insolvență! OK dar.. în «USR are obligația morală să aplice propriile standarde de integritate!» dan în Blocuri pentru tinerii specialiști în Educație și Sănătate, la Fetești Aur în Marinela Radu ex-DSP și juristul «doctor» Vasile Zamfir, înscriși! cetatean în Marinela Radu ex-DSP și juristul «doctor» Vasile Zamfir, înscriși! Pt Zanfir în Marinela Radu ex-DSP și juristul «doctor» Vasile Zamfir, înscriși! suporter în Colaps financiar după retrogradarea în Liga 2: Unirea Slobozia a cerut intrarea în insolvență!

cea mai/cel mai...

Cea mai/cel mai...