Ai intrat pe cel mai citit site din Ialomița!

SPORT

Fotbal, Viitorul Axintele-Sportul Studențesc 3-3

Egal cu răzvrătiții Sportului

Chiar dacă meciurile oficiale s-au terminat, iar terminarea este pecetluită în ciuda încercărilor deznădăjduite ale adversarilor de a pune bețe în roate, Viitorul Axintele nu a luat încă vacanță. Elevii lui Ion Nica au continuat antrenamentele, iar vineri, 24 mai, au evoluat la București într-un amical cu Sportul Studențesc, varianta anti-Șiman. Alb-verzii i-au avut astfel în față pe Varga, Ferfelea, Lazăr și toți ceilalți care în startul returului s-au dezis de Vasile Șiman și de atunci își caută libertatea pe la Comisii. Răduță-Vasile, Bucă, Simion, Pintilie-Bogorodiță, Ionel, Șelaru, Dedu-Novac, Badea au fost jucătorii care au început meciul pentru Viitorul. Bucureștenii au avut 3-1 la pauză... [citește_tot_articolul]

28 Mai 2013, 11:14 (4022 vizualizări - 0 comentarii)

EVENIMENT

Protopopiatul Fetești: «Împreună pentru semeni»

Protopopiatul Fetești: «Împreună pentru semeni»

Protopopiatul Fetești, alături de Asociația GAL «Dunărea de Jos», organizează primul festival dedicat redescoperirii «sufletului comunității». Evenimentul este sprijinit de comunitățile locale din zonă și invită iubitorii de frumos și tradiție autentică să redescopere «tradițiile vii, muzica obiceiurile străvechi, pentru a trăi bucuriile sufletești oferite de satul românesc».

Un vis pentru cei mulți
Protopopiatul «Sfîntul Andrei» Fetești încearcă de mai mulți ani, cu o discreție demnă de o cauză mai bună, să sprijine eforturile autorităților de păstra vii tradițiile, folclorul... [citește_tot_articolul]

28 Mai 2013, 10:28 (8856 vizualizări - 1 comentariu)

Click aici

SPORT

Rădulești, sprijin pentru Cocora

Fotbal, Liga a IV-a

Rădulești, sprijin pentru Cocora

Tocmai cînd ne gîndeam la un final încins de campionat, în Liga a IV-a a venit o briză răcoritoare de la Rădulești. Revelația returului a mai dat o probă de măiestrie de data aceasta pe terenul Victoriei Țăndărei, echipă pe care a depășit-o la limită, 1-0. În aceste condiții, Voința Cocora, învingătoare în fața Viticolei, scor 4-1, s-a detașat la 5 puncte cu două etape înainte de final. Țăndăreiul mai are o deplasare la Grivița și un joc acasă cu Abatorul. În mod normal, 6 puncte. Cocora se deplasează la Doja, iar în ultima etapă primește acasă vizita Voinței Reviga. Cel puțin 3 puncte ar trebui să iasă din această combinație. Prin urmare, e greu de crezut că Voința Cocora va mai pierde titlul... [citește_tot_articolul]

28 Mai 2013, 09:13 (8972 vizualizări - 0 comentarii)

EVENIMENT

Administrația slobozeană a ratat investiția în stația de epurare!

Dytras, în faliment

Administrația slobozeană a ratat investiția în stația de epurare!

În urmă cu un an, în pragul alegerilor locale, ex-primarul Gabi Ionașcu anunța, în cadrul unei conferințe de presă, eșecul investiției în stația de epurare a orașului. La momentul respectiv, Gabi Ionașcu acuza constructorul pentru acest eșec. «Au încălcat termenul de punere în funcțiune a utilajelor, iar reacția biologică de conformare a apei mai durează pînă cînd se va realiza. Îi vom da în judecată pentru acest lucru!» declara Ionașcu. La un an distanță, Dytras Spania și Dytras România se află în faliment, iar autoritățile locale s-au înscris la masa credală pentru a recupera prejudiciul generat de firmă. Această soluție nu rezolvă însă problema epurării apelor uzate deversate de către SC Urban... [citește_tot_articolul]

27 Mai 2013, 09:20 (6418 vizualizări - 1 comentariu)

Click aici

EVENIMENT

«Să-și dea demisia dacă nu sînt în stare de nimic!»

ANIF, acuzată de incompetență

Înainte de Paști, 3 firme din zona Bordușani au solicitat Agenției Naționale de Îmbunătățiri Funciare Ialomița desecarea a peste 100 hectare de terenuri agricole și a 200 de hectare de islaz, inundate de apele Borcei. Pentru acest serviciu firmele au plătit un avans de 1000 lei fiecare. După 4 săptămîni de așteptare, cu recoltele compromise, reprezentanții firmelor se revoltă. «Domnule, să-și dea demisia dacă nu sînt în stare de nimic!» cere public Ionel Bîlbîie, vicepreședintele Crescătorilor de Animale din Bordușani...

Luciu de apă la Bordușani
Deși la acest moment fermierii... [citește_tot_articolul]

27 Mai 2013, 08:36 (9759 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Povestea fără început a fondului de vânătoare Giurgeni

Tudor Anghel, DEMIS din funcția de președinte al AVPS Ialomița

Povestea fără început a fondului de vînătoare Giurgeni

Unul dintre multele motive ale demiterii lui Tudor Anghel l-a reprezentat pierderea fondului cinegetic Giurgeni. Acesta a fost pierdut de către Asociație la începutul acestui an în favoarea Asociației Bendis, condusă de către Mirel Diaconu. Tudor Anghel, în calitate de reprezentant al Asociației, contestă această decizie și a acționat în instanță Consiliul Județean, pe care îl consideră  vinovat de abuz și fals în acte publice. «Consiliul Județean a atribuit dreptul de a gestiona acest fond Asociației Bendis, fără licitație publică...» declară Tudor Anghel.

Politicienii vînătoarei... [citește_tot_articolul]

27 Mai 2013, 08:28 (13417 vizualizări - 3 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Un suspect, mai multe capete de acuzare

Încă un cămătar din Bărbulești a căzut în plasa anchetatorilor!

«Cămătărie», «șantaj» și «lipsire de libertate» sînt acuzațiile care i se aduc unui suspect de 26 de ani, din Bărbulești. Ion Remus a fost arestat preventiv pentru 29 de zile, în urmă cu o săptămînă, de magistrații Judecătoriei Urziceni, la propunerea procurorilor...

Afaceri «murdare» în familie Potrivit anchetatorilor, Ion Remus, de 26 de ani, din Bărbulești era cumnat cu Marian David, unul dintre cei mai periculoși cămătari din zona Urziceni-Bărbulești. Acesta a fost arestat la începutul acestui an, după o acțiune în forță a polițiștilor. Imediat ce a fost reținut, el a lăsat afacerile... [citește_tot_articolul]

27 Mai 2013, 07:27 (11167 vizualizări - 7 comentarii)

POLITICĂ

Generația Ciupercă parazitează PSD Ialomița

Politică județeană cu ușile sigilate

Generația Ciupercă parazitează PSD Ialomița

Joi, 16 mai 2013, cei 141 de delegați ai PSD Ialomița s-au reunit la Casa de Cultură Municipală din Slobozia pentru a decide structura de conducere a organizației. Considerată «o ședință de ordin tehnic», întîlnirea s-a desfășurat cu ușile închise, după evacuarea din sală a presei. Potrivit martorilor oculari, ședința a fost una formală, cu puține surprize, dat fiind caracterul dirijat al votului. Conform rezultatelor făcute publice ulterior, ședința a consfințit eliminarea din scenă a tuturor posibililor oponenți ai președintelui în exercițiu și acreditarea unei noi generații, respectiv «Generația Ciupercă».

Mulți, dar ai ai lor... [citește_tot_articolul]

23 Mai 2013, 16:08 (9223 vizualizări - 13 comentarii)

Click aici

SPORT

Game, set, match Slobozia!

Tenis de cîmp

Game, set, match Slobozia!

«Tenisul nu mai este demult sport alb» spunea cu doi ani în urmă un clasic în viață. Într-adevăr, tenisul a îmbrăcat ținute viu colorate și nu ne referim la echipamentul sportivilor, ci la multitudinea de stiluri de joc și de execuții de efect care-l conturează. Am putut vedea acest lucru în perioada 13-19 mai 2013, cînd la Slobozia s-a disputat Campionatul Național de Vară al categoriei 16 ani. A fost prima competiție de acest gen pe care FRF a oferit-o Sloboziei și, din cîte am înțeles, nu și ultima...

Federalii, mulțumiți de organizare
100 de concurenți și peste 100 de meciuri... [citește_tot_articolul]

23 Mai 2013, 15:20 (6379 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

SPORT

Înfrățiți cu ghinonul

Fotbal, Liga a II-a, Unirea Slobozia-Farul Constanța 1-1

Înfrățiți cu ghinonul

«Antrenorul te duce pînă la 16 metri. De acolo trebuie să te descurci singur...» spune o vorbă veche din folclorul fotbalului. Nu o folosim ca să-i oferim o scuză lui Marin Dună, pentru semieșecul cu Farul, dar trebuie să recunoaștem că în meciul disputat sîmbătă, 18 mai, Unirea a «cîntat» una dintre cele mai ofensive partituri din acest campionat. Dar, cînd este să nu-ți intre, poți să fii tu și Ronaldo...

Corul ratangiilor
800 de spectatori și o atmosferă de zile mari pe «1 Mai». O cohortă de «rechini» a descins la Slobozia pentru a susține echipa lui Ion Răuță. Ambianța creată... [citește_tot_articolul]

23 Mai 2013, 12:17 (9429 vizualizări - 3 comentarii)

Click aici

SPORT

Au terminat pe II. Vacanță plăcută!

Handbal, CSM Unirea Slobozia

Au terminat pe II. Vacanță plăcută!

Unirea Slobozia a trecut, fără probleme, așa cum era de așteptat, de ultimele adversare din acest sezon: Universitatea Tîrgoviște și Nova Force Giurgiu. Echipa lui Liviu Paraschiv a acumulat în acest sezon 45 de puncte și s-a clasat pe locul II, cea mai bună performanță din istoria echipei. Vom rămîne departe de Liga Națională, dar sînt semne că anul viitor se va face tot posibilul pentru ca Slobozia să intre în premieră în elita handbalului românesc. Uniristele vor intra în vacanță la finele acestei săptămîni, iar reunirea va avea loc pe 8 iulie. În continuare vă prezentăm ce s-a întîmplat în ultimele două confruntări ale sezonului...

Unirea Slobozia-Universitatea Tîrgoviște 46-18 (24-6)... [citește_tot_articolul]

23 Mai 2013, 11:15 (6998 vizualizări - 1 comentariu)

Click aici

SPORT

Fotbal, Liga a IV-a

Suspansul continuă

Etapa de sîmbătă, 18 mai 2013, nu a adus nimic nou la vîrful clasamentului Ligii a IV-a. Țăndăreiul a învins fără probleme la Gheorghe Lazăr cu 5-1. Cocora și-a păstrat poziția de lider, după succesul cu 4-3 în dauna Victoriei Munteni Buzău, prilej cu care aceasta din urmă a pierdut ultimul loc al podiumului. Acolo s-a așezat Viticola Fetești, care a spulberat-o pe AS Căzănești cu 8-0. Surpriza etapei a constituit-o victoria ultimei clasate, Spicul Colelia, la Abatorul Slobozia, echipă care nu mai pierduse de multă vreme, ba chiar manifesta o formă de invidiat. Succesul cu 5-3 al Spicului pare că le-a servit drept model celor de la Viitorul Constanța, care ulterior au trecut de Steaua cu 5-2.... [citește_tot_articolul]

23 Mai 2013, 10:00 (6691 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Aparatură medicală revoluționară la Spitalul Județean de Urgență Slobozia

Un pacient a fost operat cu ajutorul unui sistem performant, dezvoltat în Statele Unite ale Americii

Medicii Spitalului Județean de Urgență Slobozia au realizat marți, 21 mai a.c., o nouă intervenție chirurgicală în premieră. Este vorba despre fixarea unei tije pe osul unui pacient care a suferit o fractură deschisă. Totul cu ajutorul unui aparat inovator în domeniul ortopediei, care a permis efectuarea operației în mod minim invaziv.

Procedeu medical revoluționar
Respectivul aparat este produs de o companie multinațională din Statele Unite ale Americii și a fost adus în premieră județeană la Slobozia. El permite fixarea tijelor pe oasele bolnavilor prin intermediul undelor electromagnetice... [citește_tot_articolul]

22 Mai 2013, 14:26 (11002 vizualizări - 8 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Transport local pe lângă lege la Slobozia

Amendă-record de 48000 lei pentru Nick Touring! Pasagerul unui microbuz Nick Touring ticsit de călători a căzut din vehicul!

Transport local pe lîngă lege la Slobozia

Noile microbuze care asigură transportul local în municipiul Slobozia circulă pe lîngă lege. Autoturismele aduse tocmai din Olanda nu au numere de înmatriculare conforme și nici roviniete! Este motivul pentru care polițiștii Serviciului Rutier i-au aplicat o amendă de 48000 de lei administratorului firmei Nick Touring, Nicu Pericli. În replică față de măsura oamenilor legii acesta a declarat: «Este o măsură abuzivă!».

Ca la noi, la nimenea
Dacă ar fi să analizăm problemele cu care se confruntă municipiul Slobozia, transportul local ar ocupa un loc fruntaș printre acestea. De cinci... [citește_tot_articolul]

21 Mai 2013, 18:25 (15636 vizualizări - 18 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Consolidările din zona Bentu, sub lupa DNA

Milioane de lei, spălate în apele Dunării...

Consolidările din zona Bentu, sub lupa DNA

Lucrările de consolidare a digului din zona Bentu, kilometrul 34 al Brațului Borcea, demarate în perioada 2006-2007 au făcut obiectul unui dosar penal, instrumentat de procurorii anticorupție... Totul din cauza unei erori de proiectare, prin care a fost «posibilă» cheltuirea a numai puțin de 4 milioane de lei din fonduri guvernamentale. Un banal aviz tehnic ar fi scăzut prețul lucrărilor la doar 700000 de lei. Deși digul a fost «scăldat» în bani, pericolul de cedare al acestuia rămîne iminent...

Măsuri mai presus de lege
Într-un articol anterior, ziarul Independent dezvăluia modul... [citește_tot_articolul]

21 Mai 2013, 16:55 (10487 vizualizări - 1 comentariu)

Click aici

EVENIMENT

«Vreau să inventez „creierul artificial“!»

Olimpic la informatică, fără calculator

«Vreau să inventez „creierul artificial“!»

Elevii cu rezultate deosebite nu sînt un mit pentru școlile ialomițene. Unii dintre ei reușesc performanțe fără meditații suplimentare și fără să dețină biblioteci încărcate cu enciclopedii. Robert Dumitru, de la Liceul Tehnologic «Alexandru Ioan Cuza» Slobozia a obținut locul I la Olimpiada Județeană de Informatică, deși nu are acasă un calculator...

Prețul succesului
Robert are 17 ani și se gîndește la viitor, chiar dacă știe că are nevoie de bani pentru a deveni un geniu în Informatică. «O să merg la facultate și o să muncesc. Educația și școala sînt pentru mine totul, tocmai... [citește_tot_articolul]

21 Mai 2013, 14:45 (20902 vizualizări - 34 comentarii)

EVENIMENT

«Zile medicale ialomițene», o conferință dedicată științei

«Zile medicale ialomițene», o conferință dedicată științei

La sfîrșitul săptămînii precedente, stațiunea Amara a fost gazda celei de-a doua ediții a conferinței regionale «Zile medicale ialomițene». Peste 400 de medici din Ialomița și județele limitrofe au participat la această întîlnire dedicată exclusiv științei și dezvoltării actului medical. Evenimentul a adunat medici specialiști în Chirurgie, Cardiologie, Hematologie, Oncologie, Psihologie sau Medicină Naturistă. S-au prezentat studii importante și s-au purtat dezbateri ample, menite să îmbunătățească și să întărească relația dintre doctori și pacienți.

Medicină la absolut
Conferința... [citește_tot_articolul]

21 Mai 2013, 11:13 (10023 vizualizări - 2 comentarii)

REPORTAJ

Parcul de Vacanță HERMES, supraviețuitor al tranziției

Vestigiile prezentului

Parcul de Vacanță HERMES, supraviețuitor al tranziției

După 22 de ani de tranziție, locul combinatelor falimentare și al CAP-urilor părăsite a fost luat de către vestigii noi. Sedii de firmă în faliment, ruine ale unor afaceri de succes, vile ipotecate.... Totul e la vedere, iar Ialomița nu se poate sustrage nici ea acestei «tendințe» accentuate de recenta criză. Iar ici și colo, de-a lungul și de-a latul județului, iconurile tranziției amintesc că, pînă nu demult, și capitaliștii ialomițeni făceau legea...

Obiectiv turistic pentru... musafiri
Zi de duminică, în Parcul de Vacanță Hermes, în fața replicii miniaturale a turnului Eiffel... [citește_tot_articolul]

21 Mai 2013, 09:44 (13533 vizualizări - 1 comentariu)

EVENIMENT

Tudor Anghel, DEMIS din funcția de președinte al AVPS Ialomița

Președintele în exercițiu al Asociației Vînătorilor și Pescarilor Sportivi Ialomița a fost revocat din funcție. Decizia a fost adoptată în cadrul Adunării Generale Extraordinare a Asociației, desfășurată vineri, 17 mai 2013. Din cei 84 de delegați, în sală au fost prezenți 69, iar dintre aceștia 49 au votat pentru revocarea din funcție a președintelui. Tudor Anghel a părăsit sala imediat după ce a votat. «Nu este statutar ceea ce se întîmplă!» a declarat acesta în plenul ședinței.

Corul vînătorilor ialomițeni
Vineri, 17 mai a.c., la orele 13,00, 69 din cei 84 de delegați ai Asociației... [citește_tot_articolul]

17 Mai 2013, 17:40 (8557 vizualizări - 7 comentarii)

EVENIMENT

Spitalele din Ialomița intră în colaps

Se închid unitățile medicale din județ?

Spitalele din Ialomița intră în colaps

Spitalele județului riscă să-și închidă porțile. Autoritățile locale, care asigură o parte din finanțarea acestor unități medicale, acuză conducerea Casei Județene de Asigurări de Sănătate... În replică la aceste acuzații, oficialii Casei spun că fac eforturi disperate pentru reglementarea situației. În cazul Spitalului Județean de Urgență Slobozia, situația e și mai dramatică. De la începutul anului și pînă în prezent, Consiliul Județean Ialomița nu a alocat niciun fel de fonduri pentru susținerea cheltuielilor. Adrian Berbece, directorul economic al Spitalului, susține că în actualul context spitalul va intra în colaps în maximum trei luni...

Un spital de 10 milioane de euro, fără utilități... [citește_tot_articolul]

17 Mai 2013, 14:28 (6699 vizualizări - 10 comentarii)

Sâmbătă 27 Iun 2026
258 cititori online
Cele mai comentate
Cele mai citite
Ultima oră

Taximetrist băut, la volan

În cursul nopții trecute, 31 august, polițiști ai Biroului Rutier Slobozia au oprit un autoturism de transport persoane în regim taxi, la volanul căruia se afla un bărbat de 33 de ani, din localitate. ...[citește_toată_știrea]

1 Septembrie 2010, 19:42
(19105 vizualizări - 0 comentarii)


Patroni cercetați penal

Polițiștii ialomițeni cercetează trei patroni pentru infracțiuni economice, respectiv evaziune fiscală și fals în înscrisuri sub semnătură privată, prejudiciul reținut în sarcina celor trei depășind 93 ...[citește_toată_știrea]

1 Septembrie 2010, 19:42
(20819 vizualizări - 0 comentarii)


Rablele, scoase din circulație

Marți, 31 august, în intervalul orar 10,00-14,00, polițiștii rutieri, în colaborare cu reprezentanți ai RAR au acționat în Slobozia, pentru verificarea stării tehnice a autovehiculelor aflate în circulație ...[citește_toată_știrea]

1 Septembrie 2010, 19:41
(16342 vizualizări - 0 comentarii)


Grindu: I-a furat laptopul din casă

Polițiștii ialomițeni au reușit să rețină un tînăr de 19 ani din Grindu, suspect de comiterea unui furt. Furtul a fost sesizat polițiștilor, sîmbătă, 28 august, cînd victima, un bărbat de 28 de ani din ...[citește_toată_știrea]

1 Septembrie 2010, 09:46
(17133 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Grindu furt laptop


Fetești: Băut la volan

Luni, 30 august, polițiștii feteșteni au oprit în trafic, pentru un control de rutină, un autoturism condus de un bărbat, de 33 de ani, din localitate. Pentru că mirosea a alcool, polițiștii l-ai testat ...[citește_toată_știrea]

1 Septembrie 2010, 09:44
(19934 vizualizări - 0 comentarii)


Urziceni: Femeie de 83 de ani, dispărută de la domiciliu

La începutul săptămînii, luni, 30 august a.c., în jurul orei 14,00, un bărbat din Urziceni a reclamat polițiștilor din localitate despre faptul că Alexandra Elisabeta, de 83 de ani, din localitatea Manasia ...[citește_toată_știrea]

1 Septembrie 2010, 09:42
(16904 vizualizări - 0 comentarii)


Deputatul Cristina Pocora îl vrea pe ministrul Șeitan la coșul de gunoi

Într-un comunicat remis presei, Cristina Ancuța Pocora, președintele Comisiei de Egalitate de Șanse din Camera Deputaților, condamnă activitatea ministrului Muncii, Familiei și Solidarității Sociale, Mihai ...[citește_toată_știrea]

1 Septembrie 2010, 09:32
(18210 vizualizări - 0 comentarii)


Secțiunea Sport a fost actualizată!

Cele mai noi știri din sportul ialomițean. ...[citește_toată_știrea]

31 August 2010, 19:34
(11079 vizualizări - 0 comentarii)


Secțiunea Mica Publicitate a fost actualizată!

Cele mai noi anunțuri de mică publicitate din Ialomița. ...[citește_toată_știrea]

31 August 2010, 19:20
(11503 vizualizări - 0 comentarii)


Trei cazuri suspecte în Ialomița: Virusul West Nile alertează autoritățile

Comitetul Județean pentru Situații de Urgență Ialomița s-a întrunit marți, 31 august, în vederea analizării situației legate de apariția cazurilor de îmbolnăvire cu virusul West Nile.
La nivelul județului ...[citește_toată_știrea]

31 August 2010, 18:52
(19159 vizualizări - 0 comentarii)


Pompierul Florin Mangiurea, medaliat cu aur și bronz la Campionatele Mondiale

Plutonierul Florin Mangiurea, sportivul Inspectoratului pentru Situații de Urgență «Barbu Catargiu», a reușit o performanță unică în istoria locală. El a obținut două medalii pe podiumul Campionatelor ...[citește_toată_știrea]

31 August 2010, 18:47
(21258 vizualizări - 8 comentarii)


Polițist din Țăndărei, bătut chiar în sediul Poliției

Doi bărbați din Țăndărei, de 30, respectiv 26 de ani, sînt cercetați penal pentru infracțiunea de de ultraj după ce, nemulțumiți de faptul că fratele lor, de 19 ani, urmează a fi sancționați contravențional ...[citește_toată_știrea]

31 August 2010, 11:46
(16552 vizualizări - 11 comentarii)


APIA prelungește termenul de depunere a cererilor pentru motorină

«Agenția de Plăți și Intervenție pentru Agricultură reamintește că termenul limită de depunere a cererii de acord prealabil pentru acordarea ajutorului de stat pentru motorina utilizată în agricultură este ...[citește_toată_știrea]

31 August 2010, 11:44
(19782 vizualizări - 0 comentarii)


În atenția producătorilor de lapte

Astăzi, 31 august 2010, este ultima zi de depunere a cererilor pentru schemele de ajutor specific finanțate din Fondul European de Garantare Agricolă și destinate producătorilor de lapte din zonele defavorizate ...[citește_toată_știrea]

31 August 2010, 11:42
(16593 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: Accidente

Alexeni: Beat la volan, a dat în marșarier și a acroșat un pieton În cursul zilei de sîmbătă, 28 iulie a.c., în jurul orelor 21.30, Poliția Slobozia a fost sesizată prin Serviciul Național ...[citește_toată_știrea]

30 August 2010, 18:24
(15432 vizualizări - 0 comentarii)


Urziceni: A alimentat mașina, dar a «uitat» să plătească

Duminică, în jurul orei 18.30, Poliția Urziceni a fost sesizată de angajații unei stații de alimentare cu carburant despre faptul că o persoană necunoscută ce conducea un autoturism înmatriculat în județul ...[citește_toată_știrea]

30 August 2010, 18:13
(16462 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Urziceni PECO


Slobozia: Pistol cu gaze, deținut ilegal

Polițiștii au depistat un bărbat, de 21 de ani, domiciliat în Slobozia, care deținea fără drept un pistol cu gaze, de calibru 9 mm, procurat din Bulgaria și introdus ilegal în România. Polițiștii au ridicat ...[citește_toată_știrea]

30 August 2010, 18:12
(18217 vizualizări - 0 comentarii)


Țăndărei: Urmărit național și internațional, depistat de polițiști

Sîmbătă, 28 august a.c., polițiști din Țăndărei au identificat, reținut și încarcerat în Penitenciarul Slobozia, un bărbat în vîrstă de 26 de ani, din localitate, urmărit național și internațional din luna ...[citește_toată_știrea]

30 August 2010, 18:12
(16188 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Țăndărei UG


În cazul accidentului de la Iazu, făptuitorul a mințit!

Vineri, 27 august a.c., ora 15.00, polițiștii Biroului Rutier Slobozia au dispus măsura reținerii, pe bază de ordonanță pentru 24 de ore, pentru un tînăr, de 23 de ani, din comuna Traian, implicat în accidentul ...[citește_toată_știrea]

30 August 2010, 18:11
(16526 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Iazu accident update


Urziceni: I-au dat foc la casă

Un incendiu a izbucnit în cursul nopții de duminică spre luni, 29/30 august a.c., în municipiul Urziceni. La sosirea pompierilor la locul intervenției, focul cuprinsese cele 3 încăperi ale casei, extinderea ...[citește_toată_știrea]

30 August 2010, 12:56
(17002 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Urziceni incendiu


Perieți: Polițist lovit de infractor

La sfîrșitul săptămînii precedente, joi, 26 august un polițist a fost lovit de un infractor. Bărbatul, condamnat anterior la o pedeapsă cu închisoarea de 18 ani, pentru infracțiunea de omor a fost reclamat ...[citește_toată_știrea]

30 August 2010, 12:40
(23135 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Perieți scandal


Lilieci: Accident provocat de explozia unui cauciuc

La sfîrșitul săptămînii trecute, joi, 26 august, în apropierea localității Lilieci, s-a produs un accident rutier. În timp ce un bărbat de 41 de ani, din comuna brăileană Șuțești conducea o autoutilitară ...[citește_toată_știrea]

30 August 2010, 12:40
(20778 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Lilieci accident


Bărbulești: Incendii

Vineri, 27 august, la ora 15.40, pompierii au acționat în comuna Bărbulești, unde rezerva de furaje a unui cetățean a fost cuprinsă de flăcări. Un copil de 4 ani s-a jucat cu focul în imediata apropiere ...[citește_toată_știrea]

30 August 2010, 12:40
(19737 vizualizări - 0 comentarii)


Urziceni: Lovit de mașină după ce a căzut pe șosea

Joi, 26 august, în municipiul Urziceni s-a produs un accident rutier în urma căruia o persoană a fost rănită. Pe scurt, în timp ce un bărbat, de 42 de ani, din comuna Ion Roată, conducea un autoturism, ...[citește_toată_știrea]

30 August 2010, 12:39
(14639 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Urziceni accident


Valea Ciorii: Tîlhari prinși de polițiști

Tîlhărie, furt, furt calificat și violare de domiciliu sînt infracțiuni ce se rețin în sarcina a doi frați din comuna Valea Ciorii. Cei doi, de 23, respectiv 28 de ani au fost arestați pentru o perioadă ...[citește_toată_știrea]

30 August 2010, 12:39
(22383 vizualizări - 1 comentariu)


Ialomița: Arderi necontrolate de miriști

Șapte incendii la miriști au solicitat intervenția pompierilor, începînd de vineri, 27 august a.c. Astfel, în jurul orei 15.00, la dispeceratul Inspectoratului a fost anunțată manifestarea unei arderi necontrolate ...[citește_toată_știrea]

30 August 2010, 12:39
(18697 vizualizări - 0 comentarii)


Iazu: Adolescent de 16 ani, mort în accident rutier

O persoană și-a pierdut viața și alte două au fost rănite în urma unui grav accident rutier produs în noaptea de joi spre vineri, respectiv 26 spre 27 august la ieșire din localitatea Iazu către Smirna ...[citește_toată_știrea]

30 August 2010, 12:38
(20577 vizualizări - 5 comentarii)

Taguri: Iazu accident


Unirea Urziceni-FC Vaslui, în vizorul jandarmilor

Jandarmii ialomițeni participă la ascest sfîrșit de săptămînă la spectacolul fotbalistic ce se va desfășura la Urziceni. În număr de aproximativ 100 de militari, jandarmii vor încerca să asigure măsurile ...[citește_toată_știrea]

27 August 2010, 16:01
(17512 vizualizări - 0 comentarii)


Grindu: Ca să se răzbune pe părinți, a dat foc magaziei de cereale

Un bărbat de 43 de ani, din Grindu, a fost arestat preventiv pentru 29 de zile după ce, în urmă cu două zile, ca răzbunare, a incendiat o magazie de cereale aparținînd părinților săi. Luni, 24 august a ...[citește_toată_știrea]

26 August 2010, 17:56
(17790 vizualizări - 0 comentarii)


Jilavele: Biciclist accidentat

Miercuri dimineață, 25 august a.c., în jurul orei 9.30, Spitalul Municipiului Urziceni a sesizat Poliția despre faptul că pe DJ101, în apropierea comunei Jilavele, s-a produs un accident rutier. Astfel ...[citește_toată_știrea]

26 August 2010, 17:54
(17875 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Jilavele accident


Ultimele comentarii
Carmen în Marinela Radu ex-DSP și juristul «doctor» Vasile Zamfir, înscriși! Gigel în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! mdrag20 în Irigațiile pe 36000 de hectare în Ialomița, afectate de o decizie a CFR pentru protejarea unui pod feroviar în Brăila Gigi gunoierul în A început construirea «drumului de șantier» în zona podului peste râul Ialomița din Țăndărei Corcodel de la DUMITRESTI în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! George în Sărăcie, mizerie și indiferență în blocul «SACO» din Slobozia casă Slobozia Nouă în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 24 iunie 2026 închiriere apartament 3 camere Slobozia în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 24 iunie 2026 om de rand în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! laurentiu în «Beach Party» săptămânal pe Plaja Zorilor Răduță Aurelian-Constantin în Sărăcie, mizerie și indiferență în blocul «SACO» din Slobozia @ahaaaaaa în «Reabilitarea energetică» a sediului Prefecturii Ialomița, la final soluția e simplă în Sărăcie, mizerie și indiferență în blocul «SACO» din Slobozia Fa Marileno în Marinela Radu ex-DSP și juristul «doctor» Vasile Zamfir, înscriși! Maria în Sărăcie, mizerie și indiferență în blocul «SACO» din Slobozia Nelu în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! Vasile în Urban SA Slobozia, sub monitorizarea Gărzii de Mediu Ialomița privind respectarea măsurilor de conformare Ionut în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! George în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! Mihai în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni!

cea mai/cel mai...

Cea mai/cel mai...