Ai intrat pe cel mai citit site din Ialomița!

EVENIMENT

RAJA SA Constanța, victimă colaterală în războiul politic PNL-PSD de la Fetești

Consilierii PSD cer rezilierea contractului cu furnizorul de apă

RAJA SA Constanța, victimă colaterală în războiul politic PNL-PSD de la Fetești

La începutul acestei luni, consilierii locali PSD din orașul Fetești au amenințat public că vor face «demersurile legale» pentru desființarea contractului încheiat cu operatorul de apă RAJA SA Constanța. Anunțul, unul fără precedent în cadrul Consiliului Local, periclitează investiții în valoare de peste 80 milioane de lei la nivelul localității... În replică la protestul public al consilierilor PSD, primarul liberal Gheorghe Catrinoiu declară că «demersul consilierilor social-democrați este unul strict electoral»...

Consilierii PSD atacă la baionetă
La sfîrșitul lunii martie... [citește_tot_articolul]

14 Mai 2013, 13:21 (14398 vizualizări - 9 comentarii)

EVENIMENT

Exclusiv: Agent de la Penitenciarul Slobozia, prins în flagrant în timp ce lua mită

• funcționarul public cu statut special Costel Mihăescu, reținut pentru 24 de ore!

Ofițerii din cadrul Serviciului Anticorupție Ialomița și procurori din cadrul Parchetului de pe lîngă Tribunalul Ialomița au organizat un flagrant în Slobozia. În plasa anchetatorilor a căzut un agent al Penitenciarului Slobozia...
Numele respectivului agent este Costel Mihăescu. Acesta a fost filat de ofițerii anticorupție în timp ce primea un pachet suspect din partea unei persoane. S-a întîmplat în zona terasei de la Clubul Tineretului din Slobozia. Imediat cum a pus mîna pe respectivul pachet, agentul de la Penitenciarul Slobozia a fost săltat de lucrătorii Serviciului Anticorupție Ialomița. Totul sub coordonarea unui procuror din cadrul Parchetului de pe lîngă Tribunalul Ialomița. ... [citește_tot_articolul]

10 Mai 2013, 16:17 (72558 vizualizări - 67 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Icoana Făcătoare de Minuni de la Durău, la Slobozia

Miercuri, 8 mai 2013, la orele 15,30, peste 3000 de credincioși au participat la procesiunea de primire a Icoanei Făcătoare de Minuni de la Durău. Potrivit purtătorului de cuvînt al Episcopiei Sloboziei și Călărașilor, Silviu Dascălu, în după-amiaza primei zile de pelerinaj sînt așteptați să se roage peste 20000 de credincioși... «Icoana Făcătoare de Minuni de la Durău va rămîne în oraș pînă luni. Este un eveniment foarte important pentru comunitățile păstorite de Episcopia Sloboziei și Călărașilor, de o mare încărcătură spirituală. Pe lîngă faptul că sîntem în Săptămâna Luminată, această procesiune precede o sărbătoare forate importantă, Izvorul Tămăduirii» a declarat acesta. Imediat după instalarea... [citește_tot_articolul]

8 Mai 2013, 18:07 (13441 vizualizări - 13 comentarii)

EVENIMENT

Ultex și-a încetat temporar activitatea

Declinul fabricii de ulei din Țăndărei se adîncește

Ultex și-a încetat temporar activitatea

Ultimele rămășițe din industria Ialomiței sînt pe cale de dispariție. Fabrica de ulei din Țăndărei ar putea să-și închidă definitiv liniile de producție. Momentan, unitatea și-a sistat 70% din activitate, iar puținii angajați care i-au mai rămas au fost trimiși acasă cu salariile neplătite de două luni și jumătate... Reamintim că societatea se află în procedură de insolvență pentru datorii de peste 100 milioane de lei!

Cronica unui declin anunțat
Ziarul Independent a relatat de nenumărate ori situația dramatică a fabricii de... [citește_tot_articolul]

7 Mai 2013, 12:19 (12205 vizualizări - 7 comentarii)

Click aici

SPORT

Lupte libere

Doru Valentin Măiță, vicecampion național de juniori

În perioada 26-28 aprilie 2013, la Piatra Neamț s-a desfășurat Campionatul Național al Juniorilor la lupte libere. La această competiție, județul nostru a avut 2 reprezentanți, ambii fiind elevii lui Marian Moraru la CS Amara. Așa cum profesorul lor promitea, cei doi au avut evoluții foarte bune, ba chiar s-au întors la Amara cu o medalie în bagaje. Astfel, la 50 kg, Doru Valentin Măiță a cucerit argintul, devenind vicecampion național. La 55 kg, Adrian Turcu nu a reușit să urce pe podium, mulțumindu-se cu locul 5. «Sînt foarte mulțumit de evoluția băieților și mă bucur că prin această medalie reușim să răsplătim încrederea pe care domnul primar al orașului Amara, Victor Moraru, a avut-o tot timpul... [citește_tot_articolul]

7 Mai 2013, 10:55 (7288 vizualizări - 2 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

La Slobozia, electrocasnicele «taie» din drepturile cetățenilor

Inginerii administrative

La Slobozia, electrocasnicele «taie» din drepturile cetățenilor

O Hotărîre a Consiliului Local Slobozia scandalizează săracii orașului. Este vorba despre HCL 116/2012, care le permite nevoiașilor să achite taxele locale cu 50% reducere. Totul cu o condiție! Solicitații trebuie să dovedească faptul că nu dețin mai mult de un aparat electrocasnic. O situația ilară s-a ivit în cazul slobozeanului Viorel Bogdan. Proprietar a două televizoare color, omul este obligat să plătească integral taxele locale. Toate acestea în condițiile în care, potrivit fluturașului de salariu, ar putea fi lider detașat în rîndul beneficiarilor acestei prevederi...

Unde-i lege nu-i tocmeală!... [citește_tot_articolul]

6 Mai 2013, 15:13 (7586 vizualizări - 5 comentarii)

Click aici

SPORT

Echipa Colegiului Național «Mihai Viteazul» Slobozia, pe locul VI!

Handbal, faza finală a Olimpiadei Naționale a Sportului Școlar

Echipa Colegiului Național «Mihai Viteazul» Slobozia, pe locul VI!

• handbalista Elena Badea, golgeterul turneului

Săptămîna trecută, cînd elevii se bucurau de zilele libere înainte de marea Sărbătoare a Paștelui, elevele componente ale echipei de handbal a Colegiului Național «Mihai Viteazul» Slobozia au avut 3 zile cu o mare încărcătura fizică și emoțională! Acestea au participat, în perioada 1-3 mai 2013, la Faza finală a Olimpiadei Naționale a Sportului Școlar, competiție ce s-a desfășurat în Sala de sport «Dorin Moruțan» a Liceului cu Program Sportiv din Bistrița. Competiția a fost organizată de către Inspectoratul Școlar Județean Bistrița Năsăud, în colaborare cu Direcția Județeană pentru Sport și Tineret Bistrița Năsăud și Liceul cu Program Sportiv Bistrița.
Competiția a aliniat la start 8 echipe... [citește_tot_articolul]

6 Mai 2013, 12:46 (8217 vizualizări - 13 comentarii)

EVENIMENT

Evaziune fiscală de peste 50000 lei

Fostul patron al Hotelului Select, trimis în judecată

Evaziune fiscală de peste 50000 lei

În urmă cu o săptămînă, Dumitru Vișan, fostul patron al Hotelului Select, a fost trimis în judecată de procurorii Parchetului de pe lîngă Judecătoria Slobozia sub acuzația de «evaziune fiscală în formă continuată». Potrivit anchetatorilor, prejudiciul adus statului de către Vișan este de peste 50000 de lei...

Un patron evazionist Potrivit rechizitoriului întocmit de procurii Parchetului Slobozia, cercetarea penală în dosarul deschis pe numele lui Dumitru Vișan a început încă din anul 2011. Timp de doi ani, anchetatorii au adunat probe prin care să demonstreze faptele de «evaziune fiscală... [citește_tot_articolul]

6 Mai 2013, 09:06 (12667 vizualizări - 8 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Episcopia Sloboziei și Călărașilor: Pastorală la Învierea Domnului

Episcopia Sloboziei și Călărașilor: Pastorală la Învierea Domnului

† VINCENȚIU
Prin harul lui Dumnezeu
Episcopul Sloboziei și Călărașilor

Iubitului meu cler și popor,
Har și pace de la Dumnezeu, Tatăl nostru,
Iar din parte-mi, arhierești binecuvântări!


Căutați pe Iisus Nazarineanul, Cel răstignit?
A înviat! Nu este aici. Iată locul unde L-au pus

                                                     ... [citește_tot_articolul]

3 Mai 2013, 15:51 (9150 vizualizări - 3 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Polițiștii din Țăndărei, aproape de semenii nevoiași

Gest umanitar al polițiștilor din cadrul Secției Rurale Nr. 7 Țăndărei, în Vinerea Mare. Oamenii legii au încercat să aducă bucurie în sufletele cîtorva familii greu încercate de soartă, oferindu-le bunuri constînd în alimente pentru masa de Paște...
La acțiunea umanitară au participat 31 de polițiști din cadrul Poliției Orașului Țăndărei, precum și alți 22 de oameni ai legii de la Posturile de Poliție arondate acestei Secții. Oamenii în uniformă au oferit un sprijin cîtorva familii nevoiașe din comuna Sudiți, precum și din orașul Țăndărei. Fiecare dintre sufletele sărace au primit din partea agenților și ofițerilor alimente, pentru a sărbători Învierea Domnului așa cum se cuvine. Acțiunea... [citește_tot_articolul]

3 Mai 2013, 15:42 (13536 vizualizări - 17 comentarii)

Click aici

REPORTAJ

Slobozia: Aromele copilăriei la... «Flavours»

Slobozia: Aromele copilăriei la... «Flavours»

Cofetăria e în spatele stației de autobuz de la MB-uri. Nu are firmă «la vedere» și nici nu pare a avea nevoie... Ușa se deschide mereu și mereu... Și, de fiecare dată, dinăuntru se strecoară în stradă mirosuri care îți amețesc genunchii... Să fie cozonacul pe care îl făcea bunica în sîmbăta Paștelui? Tortul cu ciocolată al mamei, pe vremea cînd eram mai scunzi decît masa? Și biscuiți de casă, și miros de frișcă proaspătă și... Da, acestea toate și cîte altele... Pentru că la «Flavours» (n. red.: arome), în spatele unei uși pe care musai o veți deschide, oricît ați trece de grăbiți, nu găsiți doar simple prăjituri... Ci și toate aromele uitate ale copilăriei!

Secretul? Lapte, făină, ouă...... [citește_tot_articolul]

3 Mai 2013, 13:27 (32100 vizualizări - 16 comentarii)

Click aici

POLITICĂ

Senzațional! Conservatorii au organizație de tineret în Ialomița!

Uță, liderul tineretului conservator

Senzațional! Conservatorii au organizație de tineret în Ialomița!

Da, ați înțeles bine. Filiala asta ștearsă a PC care nu are membri, dar a reușit să impună ialomițenilor un prefect și un deputat, are organizație de tineret. Și, dacă ne luăm după fandasia de alegeri, organizate sîmbătă, 20 aprilie, la Centrul Cultural «Ionel Perlea» din Slobozia, chiar și un președinte. Numele acestuia este Nicolae Uță, are 30 de ani și... minte remarcabil, semn că are un viitor politic asigurat. La întîlnirea de sîmbătă, de exemplu, a promis că într-un an de zile va avea organizații de tineret active în toate localitățile județului...
Alegerile cu candidat unic pentru președinția tineretului conservator ialomițean s-au desfășurat sîmbătă, 20 aprilie, în sala de ședințe... [citește_tot_articolul]

3 Mai 2013, 10:12 (11245 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Fetești: Copil de 10 ani, electrocutat de firele de înaltă tensiune

Fetești: Copil de 10 ani, electrocutat de firele de înaltă tensiune

Un copil de 10 ani, din Bordușani, a fost la un pas de moarte marți, 30 aprilie 2013. Minorul se juca în incinta triajului CFR Fetești, moment în care s-a atins de firele de înaltă tensiune și s-a electrocutat...
Arcul electric format în momentul în care băiatul de 10 ani a atins firele de înaltă tensiune i-a străpuns întreg corpul. El a suferit arsuri de peste 60% pe suprafața corpului și a avut nevoie de îngrijiri medicale de urgență. Un echipaj al Serviciului Județean de Ambulanță Ialomița l-a transportat la Spitalul Municipal din Fetești, după care l-au transferat la un spital din București. În momentul de față, copilul se află sub supraveghere medicală la unitatea spitalicească din... [citește_tot_articolul]

1 Mai 2013, 11:40 (6725 vizualizări - 3 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

CFR Călători retrage din circuit trenurile navetiștilor pe ruta Slobozia-Țăndărei-Fetești

CFR Călători retrage din circuit trenurile navetiștilor pe ruta Slobozia-Țăndărei-Fetești

Trecerea la programul de vară a trenurilor de călători iscă scandaluri la Gara Slobozia. Toate acestea deoarece CFR a dispus scoaterea din circuit a trenurilor pentru navetiști. Astfel, peste 500 de oameni riscă să rămână fără mijloace de transport...
Oficialii din cadrul CFR Călători se pare că ar fi trimis către Gara Slobozia o depeșă prin care anunțau garniturile disponibile pentru programul de vară. Din cele 5 perechi de trenuri care tranzitează stația CFR Slobozia, 2 vor fi scoase din circulație pe tot parcursul acestei veri. Prima pereche va fi trasă pe linie moartă începînd cu data de 15 mai 2013, iar celalaltă începînd cu 21 iunie 2013.
Acest demers al CFR Călători vizează... [citește_tot_articolul]

1 Mai 2013, 10:05 (19692 vizualizări - 12 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Comuna Perieți are un nou viceprimar

Patimile «vicelui» Merlea

Comuna Perieți are un nou viceprimar

La începutul lunii aprilie, Independent scria despre demiterea viceprimarului comunei Perieți, Adrian Merlea și coalizarea consilierilor PSD cu cei ai PD-L, iscîndu-se astfel o scindare, la nivelul comunei Perieți, a alianței dintre PNL și PSD. Prefectura Ialomița a luat act de cele întîmplate și a considerat demiterea lui Merlea drept «ilegală». În cadrul unei ședințe extraordinare a Consiliului Local Perieți, marți, 30 aprilie a.c., viceprimarul Merlea a fost din nou destituit. Funcția i-a revenit aceluiași Viorel Radu, zis «Picior de Porc».

O ședință cu scîntei... [citește_tot_articolul]

1 Mai 2013, 07:56 (11994 vizualizări - 8 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Protest spontan în fața Primăriei Slobozia din cauza unor copaci tăiați

«Ne vrem platanii înapoi!»

Protest spontan în fața Primăriei Slobozia din cauza unor copaci tăiați

Un grup de locatari ai unui bloc din Slobozia au protestat în dimineața zilei de luni, 29 aprilie a.c., în fața sediului Primăriei Slobozia. Oamenii au reclamat tăierea abuzivă a copacilor din spatele imobilului în care locuiesc...

Cîrciuma dintre betoane Oamenii s-au așezat în fața Primăriei Slobozia și așteptau un semn din partea autorităților locale. Erau nemulțumiți de faptul că spațiul verde din spatele blocului lor a fost distrus... În locul celor 3 platani bătrîni se pare că urmează să fie construită o cîrciumă. «O să vină unu’ cică, Feroviaru îi zice, și face el o cîrciumă acolo... [citește_tot_articolul]

30 Aprilie 2013, 10:53 (8066 vizualizări - 6 comentarii)

EVENIMENT

Asociația Vânătorilor și Pescarilor Sportivi vrea președinte nou

«Dictatorul» Tudor Anghel și cei 1200 de vînători ialomițeni

Asociația Vînătorilor și Pescarilor Sportivi vrea președinte nou

La sfîrșitul săptămînii precedente, Asociația Vînătorilor și Pescarilor Sportivi Ialomița a propus înlocuirea din funcție a președintelui Asociației, Tudor Anghel. Propunerea a generat un conflict deschis între președintele în exercițiu și majoritatea delegaților prezenți vineri, 19 aprilie, la ședința anuală a Adunării Generale a Asociației. Acuzat la scenă deschisă, Tudor Anghel a «fugit» din sală. Decizia privind înlocuirea din funcție a lui Tudor Anghel va fi adoptată vineri, 17 mai 2013, în cadrul unei ședințe extraordinare...

«Dictatorul» Tudor Anghel, alungat
Vineri, 1... [citește_tot_articolul]

26 Aprilie 2013, 17:34 (17254 vizualizări - 18 comentarii)

EVENIMENT

Cine are bătrîni, să-i batjocorească

Slobozia: Sute de pensionari, umiliți public de autoritățile locale

Slobozia are peste 1000 de pensionari, cu pensii de subzistență. Anual, 10% dintre aceștia primesc, din partea autorităților, «un pachet de Paște». Pentru a intra în posesia lui, pensionarii se trezesc la 3 dimineața, se calcă în picioare timp de 6 ore și primesc pomană un litru de ulei, două pungi de zahăr, o conservă și un kilogram de făină...

Ca pe vremea lui Ceaușescu
Primii pensionari au venit la sediul Consiliului Județean al Persoanelor Vîrstnice din Slobozia la orele 3,00 dimineața. Nimeni nu știe ce va primi, dar ca-n fiecare an așteaptă. Pachetele sînt asigurate de ... [citește_tot_articolul]

26 Aprilie 2013, 11:26 (22607 vizualizări - 18 comentarii)

EVENIMENT

Cum e gara, e și țara!

Gara Slobozia, trasă pe linie moartă

Investiția pentru reabilitarea Gării Slobozia are o întîrziere de minimum 6 luni de zile. Valoarea acestui proiect este de 6 milioane de euro, iar fondurile provin, în proporție de 70 la sută, din finanțări europene. CFR refuză să ofere un punct de vedere avizat privitor la întîrzieri. Gara arată ca după bombardament, dar călătorii sînt resemnați... «Cum e gara, e și țara!» ne declară unul dintre aceștia.

Hai vino iar în gara noastră mică
Pe hîrtie, investiția în reabilitarea gării din Slobozia a demarat în decembrie 2011. În fapt, ea a început la relanti prin luna aprilie a anului... [citește_tot_articolul]

24 Aprilie 2013, 08:21 (10161 vizualizări - 9 comentarii)

EVENIMENT

Inspectoratul Școlar Ialomița relansează învățământul profesional

Inspectoratul Școlar Ialomița relansează învățămîntul profesional

Din toamna anului 2013, școlile din Ialomița vor scoate din nou «meseriași». Toate acestea ca urmare a unui proiect inițiat de Ministerul Educației și demarat de Inspectoratul Școlar Județean Ialomița, de relansare a învățămîntului profesional. La nivelul județului vor exista 22 de clase profesionale...

Renaște învățămîntul profesional
La nivel național, învățămîntul profesional a încetat să mai funcționeze începînd cu anul 2009. Potrivit Legii Educației, toate grupurile școlare au fost transformate în licee tehnologice, iar clasele de profesională au fost integrate în cadrul... [citește_tot_articolul]

23 Aprilie 2013, 19:16 (10460 vizualizări - 12 comentarii)

Marți 23 Iun 2026
270 cititori online
Cele mai comentate
Cele mai citite
Ultima oră

Grupul de Comunicare Strategică: 150 de noi cazuri de COVID-19 în Ialomița

Luni, 25 octombrie 2021, la nivelul județului Ialomița, potrivit Grupului de Comunicare Strategică, numărul cazurilor de îmbolnăviri cu COVID-19 a ajuns la 16454, fiind înregistrate 150 de noi cazuri față ...[citește_toată_știrea]

25 Octombrie 2021, 16:55
(7652 vizualizări - 0 comentarii)


Protopopiatul Slobozia: «Sfântul Cuvios Dimitrie cel Nou, în mijlocul copiilor»

Protopopiatul Slobozia: «Sfântul Cuvios Dimitrie cel Nou, în mijlocul copiilor»

Protopopiatul Slobozia, împreună cu Grădinița cu Program Prelungit «Piticot» au desfășurat vineri, 22 octombrie 2021, activitatea cu tema «Sfântul Cuvios Dimitrie cel Nou, în mijlocul copiilor». Din cauza ...[citește_toată_știrea]

25 Octombrie 2021, 15:50
(5359 vizualizări - 0 comentarii)


Grupul de Comunicare Strategică: 130 de noi cazuri de COVID-19 în Ialomița

Duminică, 24 octombrie 2021, la nivelul județului Ialomița, potrivit Grupului de Comunicare Strategică, numărul cazurilor de îmbolnăviri cu COVID-19 a ajuns la 16304, fiind înregistrate 130 de noi cazuri ...[citește_toată_știrea]

24 Octombrie 2021, 16:50
(7679 vizualizări - 0 comentarii)


Urziceni: A murit într-un accident rutier

Urziceni: A murit într-un accident rutier

Un grav accident rutier s-a produs în dimineața zilei de duminică, 24 octombrie a.c., pe DN2, în zona municipiului Urziceni. În timp ce se deplasa în direcția Buzău-București, un conducător auto a pierdut ...[citește_toată_știrea]

24 Octombrie 2021, 11:45
(7482 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Urziceni accident


Grupul de Comunicare Strategică: 159 de noi cazuri de COVID-19 în Ialomița

Sâmbătă, 23 octombrie 2021, la nivelul județului Ialomița, potrivit Grupului de Comunicare Strategică, numărul cazurilor de îmbolnăviri cu COVID-19 a ajuns la 16174, fiind înregistrate 159 de noi cazuri ...[citește_toată_știrea]

23 Octombrie 2021, 17:10
(2456 vizualizări - 0 comentarii)


Accident pe raza localității Ciochina

Accident pe raza localității Ciochina

Vineri, 22 octombrie a.c., în jurul orelor 13,30, trei echipaje de pompieri din Slobozia au intervenit cu o autospecială de stingere cu apă și spumă, o descarcerare și o ambulanță SMURD la un accident rutier ...[citește_toată_știrea]

22 Octombrie 2021, 18:05
(3857 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Ciochina accident


Grupul de Comunicare Strategică: 153 de noi cazuri de COVID-19 în Ialomița

Vineri, 22 octombrie 2021, la nivelul județului Ialomița, potrivit Grupului de Comunicare Strategică, numărul cazurilor de îmbolnăviri cu COVID-19 a ajuns la 16015, fiind înregistrate 153 de noi cazuri ...[citește_toată_știrea]

22 Octombrie 2021, 17:05
(5905 vizualizări - 0 comentarii)


IJJ Ialomița: Stagiu de practică încheiat cu succes de elevii jandarmi

IJJ Ialomița: Stagiu de practică încheiat cu succes de elevii jandarmi

Șapte elevi din cadrul Școlilor Militare de Subofițeri Jandarmi Drăgășani și Fălticeni și-au încheiat stagiul de practică desfășurat la Inspectoratul de Jandarmi Județean Ialomița. Timp de aproape 3 luni ...[citește_toată_știrea]

22 Octombrie 2021, 16:45
(4065 vizualizări - 0 comentarii)


AJFP Ialomița: Termen limită pentru depunerea Formularului 398

Administrația Județeană a Finanțelor Publice Ialomița informeză contribuabilii că luni, 1 noiembrie 2021, este termenul limită de depunere a Formularului 398 «Declarație specială de TVA (VAT Return)», pentru ...[citește_toată_știrea]

22 Octombrie 2021, 16:45
(6090 vizualizări - 0 comentarii)


IPJ Ialomița: Amenzi aplicate de polițiști pentru nerespectarea măsurilor de prevenire a răspândirii SARS-CoV-2

În urma activităților desfășurate pe raza întregului județ, au fost verificate 59 de societăți comerciale, peste 140 de locații de interes, 22 mijloace de transport persoane, fiind totodată legitimate ...[citește_toată_știrea]

22 Octombrie 2021, 16:15
(5744 vizualizări - 0 comentarii)


AJOFM Ialomița: Șomajul tehnic

Angajatorii care se încadrează în categoria domeniilor supuse restricțiilor conform HG nr. 1090/2021 și a căror activitate a fost întreruptă total sau parțial, din cauza pandemiei de COVID-19, vor depune ...[citește_toată_știrea]

22 Octombrie 2021, 15:00
(2787 vizualizări - 0 comentarii)


Gheorghe Doja: Bătrân de 77 de ani, rănit într-un accident rutier

Gheorghe Doja: Bătrân de 77 de ani, rănit într-un accident rutier

În dimineața zilei de vineri, 22 octombrie a.c., pe raza comunei Gheorghe Doja s-a produs un accident de circulație soldat cu rănirea unei persoane. Din verificările efectuate de polițiști a reieșit că ...[citește_toată_știrea]

22 Octombrie 2021, 14:30
(5360 vizualizări - 0 comentarii)


Ciochina: Trei persoane au fost rănite într-un accident rutier

Ciochina: Trei persoane au fost rănite într-un accident rutier

În dimineața zilei de vineri, 22 octombrie a.c., pe raza comunei Ciochina s-a produs un accident rutier. Din verificările efectuate de polițiști a reieșit că evenimentul rutier s-a produs ca urmare a coliziunii ...[citește_toată_știrea]

22 Octombrie 2021, 12:00
(4226 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Ciochina accident


Primăria Slobozia: Campanie gratuită de testare COVID-19

Administrația locală din Slobozia dă startul unei campaniei de testare antigenică rapidă gratuită «Slobozia se testează». Astfel, în fața Instituției Prefectului va fi amplasat un punct de testare ...[citește_toată_știrea]

21 Octombrie 2021, 19:20
(7776 vizualizări - 1 comentariu)


IPJ Ialomița: Condiții de participare la concursurile organizate de Poliția Română

Pentru a preveni răspândirea virusului SARS-CoV-2 și a-i proteja pe participanții la concursurile organizate de Poliția Română, candidații sunt obligați să respecte unele măsuri. Astfel, vor avea acces ...[citește_toată_știrea]

21 Octombrie 2021, 18:40
(11175 vizualizări - 0 comentarii)


Manasia: Pește confiscat

Manasia: Pește confiscat

În ziua de miercuri, 20 septembrie a.c., polițiștii din Manasia au depistat în flagrant, pe raza localității Manasia, un bărbat în vârstă de 43 de ani, din Urziceni, în timp ce transporta cu autoturismul ...[citește_toată_știrea]

21 Octombrie 2021, 18:25
(4365 vizualizări - 0 comentarii)


Grupul de Comunicare Strategică: 188 de noi cazuri de COVID-19 în Ialomița

Joi, 21 octombrie 2021, la nivelul județului Ialomița, potrivit Grupului de Comunicare Strategică, numărul cazurilor de îmbolnăviri cu COVID-19 a ajuns la 15862, fiind înregistrate 188 de noi cazuri față ...[citește_toată_știrea]

21 Octombrie 2021, 16:30
(6244 vizualizări - 1 comentariu)


Slobozia: «Salonul de toamnă 2021»

Miercuri, 3 noiembrie 2021, de la orele 14,00,  la Galeriile «Arcadia» din Centrului Cultural «Ionel Perlea» Slobozia se va desfășura vernisajul expoziției «Salonul de toamnă 2021» al Uniunii Artiștilor ...[citește_toată_știrea]

21 Octombrie 2021, 15:55
(5774 vizualizări - 0 comentarii)


Incendii la Munteni-Buzău și Fetești

Incendii la Munteni-Buzău și Fetești

Miercuri, 20 octombrie a.c., pompierii din Slobozia și Urziceni au fost solicitați să intervină pentru stingerea unui incendiu produs la o șiră de baloți aflată într-o gospodărie din Munteni-Buzău. Trei ...[citește_toată_știrea]

21 Octombrie 2021, 12:20
(4332 vizualizări - 0 comentarii)


Țăndărei: Un copil de 15 ani a furat scuterul bunicului/Ion Roată: Slobozean beat la volan

În cursul zilei de marți, 19 octombrie a.c., în jurul orelor 17,30, polițiștii rutieri din Țăndărei au oprit în trafic un moped condus de un minor, în vârstă de 15 ani. În urma verificărilor efectuate în ...[citește_toată_știrea]

20 Octombrie 2021, 17:35
(2347 vizualizări - 1 comentariu)


Acțiuni ale polițiștilor ialomițeni

Marți, 19 octombrie a.c., polițiștii ialomițeni au organizat noi acțiuni pentru creșterea gradului de siguranță al cetățenilor, menținerea ordinii și liniștii publice și verificarea respectării măsurilor ...[citește_toată_știrea]

20 Octombrie 2021, 17:30
(1812 vizualizări - 0 comentarii)


Bărbat din Bucu, arestat pentru «viol»

Polițiștii din cadrul Secției 1 Poliție Rurală Slobozia au acționat pentru depistarea persoanelor urmărite, dispărute de la domiciliu sau care se sustrag de la executarea unor pedepse privative de libertate ...[citește_toată_știrea]

20 Octombrie 2021, 17:20
(3266 vizualizări - 1 comentariu)

Taguri: Bucu arestare viol


Grupul de Comunicare Strategică: 268 de noi cazuri de COVID-19 în Ialomița

Miercuri, 20 octombrie 2021, la nivelul județului Ialomița, potrivit Grupului de Comunicare Strategică, numărul cazurilor de îmbolnăviri cu COVID-19 a ajuns la 15674, fiind înregistrate 268 de noi cazuri ...[citește_toată_știrea]

20 Octombrie 2021, 16:40
(4963 vizualizări - 0 comentarii)


Protopopiatul Slobozia: Campanie de donare de sânge

Protopopiatul Slobozia: Campanie de donare de sânge

Marți, 19 octombrie 2021, în parteneriat cu Centrul de Transfuzie Sanguină Slobozia, Protopopiatul Slobozia a organizat o campanie de donare de sânge la sediul Centrului social din Parohia Cocora. Campania ...[citește_toată_știrea]

20 Octombrie 2021, 12:15
(7865 vizualizări - 0 comentarii)


Broșteni: Accident rutier provocat de un șofer băut

Un accident rutier soldat cu pagube materiale s-a produs luni, 18 octombrie a.c., pe raza localității Broșteni. Potrivit informațiilor, evenimentul s-a produs în urma coliziunii dintre două autovehicule ...[citește_toată_știrea]

19 Octombrie 2021, 18:00
(4738 vizualizări - 0 comentarii)


Urziceni: Minor depistat la volanul unei mașini

Polițiștii ialomițeni au deschis un dosar penal după ce au identificat în trafic un minor, de 17 ani. Acesta a fost prins conducând pe raza orașului Urziceni, în ziua de luni, 18 octombrie 2021. Oamenii ...[citește_toată_știrea]

19 Octombrie 2021, 17:45
(6589 vizualizări - 0 comentarii)


IPJ Ialomița: Amendați pentru că au încălcat măsura carantinării

Plasați în carantină obligatorie prin decizii ale Direcției de Sănătate Publică Ialomița, 5 ialomițeni au fost amendați de polițiști pentru că nu au fost descoperiți la domiciliul pe care l-au declarat ...[citește_toată_știrea]

19 Octombrie 2021, 17:30
(3793 vizualizări - 0 comentarii)


Grupul de Comunicare Strategică: 273 de noi cazuri de COVID-19 în Ialomița

Marți, 19 octombrie 2021, la nivelul județului Ialomița, potrivit Grupului de Comunicare Strategică, numărul cazurilor de îmbolnăviri cu COVID-19 a ajuns la 15406, fiind înregistrate 273 de noi cazuri față ...[citește_toată_știrea]

19 Octombrie 2021, 16:55
(6562 vizualizări - 0 comentarii)


AJFP Ialomița: Încasări la bugetul consolidat de 836,34 milioane de lei în primele 9 luni din 2021

Pentru perioada ianuarie-septembrie 2021, Administrația Județeană a Finanțelșor Publice a contabilizat venituri nete la bugetul general consolidat al statului în sumă totală de 836,34 milioane de lei, cu ...[citește_toată_știrea]

19 Octombrie 2021, 12:20
(4024 vizualizări - 0 comentarii)


AJOFM Ialomița: Acordarea șomajului tehnic

În contextul epidemiologic generat de răspândirea coronavirusului SARS-CoV-2, AJOFM Ialomița continuă aplicarea măsurilor de protecție socială a angajaților. Astfel, se reia plata indemnizației sub formă ...[citește_toată_știrea]

18 Octombrie 2021, 19:20
(7126 vizualizări - 0 comentarii)


Ultimele comentarii
vilă complex Slobozia în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 17 iunie 2026 Any în Marinela Radu ex-DSP și juristul «doctor» Vasile Zamfir, înscriși! Alecu în Marinela Radu ex-DSP și juristul «doctor» Vasile Zamfir, înscriși! base marinaru în Stelnica și Punctul de Acostare «Regina Maria», creștere a numărului de turiști ion negativ în A fost construită una dintre cele mai mari instalații de stocare a energiei verzi din România cioban în Dezastrul funciar de la Primăria Axintele Parinte în Colaps financiar după retrogradarea în Liga 2: Unirea Slobozia a cerut intrarea în insolvență! AlexDan în Lipsă de «transparență» în Consiliul Local Slobozia Preda în Colaps financiar după retrogradarea în Liga 2: Unirea Slobozia a cerut intrarea în insolvență! Mary în Reabilitarea Ștrandului Municipal, abandonată de administrația Potor Mary în Restanțe de 7,3 milioane de lei pentru facturile de apă și canalizare către operatorul Urban SA Slobozia NOBODY în «Candidatul 10510», în sfârșit director general adjunct la DGASPC Ialomița! Vasi în Incidente de integritate «cu efect întârziat» în județul Ialomița Dan în Colaps financiar după retrogradarea în Liga 2: Unirea Slobozia a cerut intrarea în insolvență! OK dar.. în «USR are obligația morală să aplice propriile standarde de integritate!» dan în Blocuri pentru tinerii specialiști în Educație și Sănătate, la Fetești Aur în Marinela Radu ex-DSP și juristul «doctor» Vasile Zamfir, înscriși! cetatean în Marinela Radu ex-DSP și juristul «doctor» Vasile Zamfir, înscriși! Pt Zanfir în Marinela Radu ex-DSP și juristul «doctor» Vasile Zamfir, înscriși! suporter în Colaps financiar după retrogradarea în Liga 2: Unirea Slobozia a cerut intrarea în insolvență!

cea mai/cel mai...

Cea mai/cel mai...