Ai intrat pe cel mai citit site din Ialomița!

EVENIMENT

RAJA SA Constanța, victimă colaterală în războiul politic PNL-PSD de la Fetești

Consilierii PSD cer rezilierea contractului cu furnizorul de apă

RAJA SA Constanța, victimă colaterală în războiul politic PNL-PSD de la Fetești

La începutul acestei luni, consilierii locali PSD din orașul Fetești au amenințat public că vor face «demersurile legale» pentru desființarea contractului încheiat cu operatorul de apă RAJA SA Constanța. Anunțul, unul fără precedent în cadrul Consiliului Local, periclitează investiții în valoare de peste 80 milioane de lei la nivelul localității... În replică la protestul public al consilierilor PSD, primarul liberal Gheorghe Catrinoiu declară că «demersul consilierilor social-democrați este unul strict electoral»...

Consilierii PSD atacă la baionetă
La sfîrșitul lunii martie... [citește_tot_articolul]

14 Mai 2013, 13:21 (14400 vizualizări - 9 comentarii)

EVENIMENT

Exclusiv: Agent de la Penitenciarul Slobozia, prins în flagrant în timp ce lua mită

• funcționarul public cu statut special Costel Mihăescu, reținut pentru 24 de ore!

Ofițerii din cadrul Serviciului Anticorupție Ialomița și procurori din cadrul Parchetului de pe lîngă Tribunalul Ialomița au organizat un flagrant în Slobozia. În plasa anchetatorilor a căzut un agent al Penitenciarului Slobozia...
Numele respectivului agent este Costel Mihăescu. Acesta a fost filat de ofițerii anticorupție în timp ce primea un pachet suspect din partea unei persoane. S-a întîmplat în zona terasei de la Clubul Tineretului din Slobozia. Imediat cum a pus mîna pe respectivul pachet, agentul de la Penitenciarul Slobozia a fost săltat de lucrătorii Serviciului Anticorupție Ialomița. Totul sub coordonarea unui procuror din cadrul Parchetului de pe lîngă Tribunalul Ialomița. ... [citește_tot_articolul]

10 Mai 2013, 16:17 (72567 vizualizări - 67 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Icoana Făcătoare de Minuni de la Durău, la Slobozia

Miercuri, 8 mai 2013, la orele 15,30, peste 3000 de credincioși au participat la procesiunea de primire a Icoanei Făcătoare de Minuni de la Durău. Potrivit purtătorului de cuvînt al Episcopiei Sloboziei și Călărașilor, Silviu Dascălu, în după-amiaza primei zile de pelerinaj sînt așteptați să se roage peste 20000 de credincioși... «Icoana Făcătoare de Minuni de la Durău va rămîne în oraș pînă luni. Este un eveniment foarte important pentru comunitățile păstorite de Episcopia Sloboziei și Călărașilor, de o mare încărcătură spirituală. Pe lîngă faptul că sîntem în Săptămâna Luminată, această procesiune precede o sărbătoare forate importantă, Izvorul Tămăduirii» a declarat acesta. Imediat după instalarea... [citește_tot_articolul]

8 Mai 2013, 18:07 (13445 vizualizări - 13 comentarii)

EVENIMENT

Ultex și-a încetat temporar activitatea

Declinul fabricii de ulei din Țăndărei se adîncește

Ultex și-a încetat temporar activitatea

Ultimele rămășițe din industria Ialomiței sînt pe cale de dispariție. Fabrica de ulei din Țăndărei ar putea să-și închidă definitiv liniile de producție. Momentan, unitatea și-a sistat 70% din activitate, iar puținii angajați care i-au mai rămas au fost trimiși acasă cu salariile neplătite de două luni și jumătate... Reamintim că societatea se află în procedură de insolvență pentru datorii de peste 100 milioane de lei!

Cronica unui declin anunțat
Ziarul Independent a relatat de nenumărate ori situația dramatică a fabricii de... [citește_tot_articolul]

7 Mai 2013, 12:19 (12206 vizualizări - 7 comentarii)

Click aici

SPORT

Lupte libere

Doru Valentin Măiță, vicecampion național de juniori

În perioada 26-28 aprilie 2013, la Piatra Neamț s-a desfășurat Campionatul Național al Juniorilor la lupte libere. La această competiție, județul nostru a avut 2 reprezentanți, ambii fiind elevii lui Marian Moraru la CS Amara. Așa cum profesorul lor promitea, cei doi au avut evoluții foarte bune, ba chiar s-au întors la Amara cu o medalie în bagaje. Astfel, la 50 kg, Doru Valentin Măiță a cucerit argintul, devenind vicecampion național. La 55 kg, Adrian Turcu nu a reușit să urce pe podium, mulțumindu-se cu locul 5. «Sînt foarte mulțumit de evoluția băieților și mă bucur că prin această medalie reușim să răsplătim încrederea pe care domnul primar al orașului Amara, Victor Moraru, a avut-o tot timpul... [citește_tot_articolul]

7 Mai 2013, 10:55 (7288 vizualizări - 2 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

La Slobozia, electrocasnicele «taie» din drepturile cetățenilor

Inginerii administrative

La Slobozia, electrocasnicele «taie» din drepturile cetățenilor

O Hotărîre a Consiliului Local Slobozia scandalizează săracii orașului. Este vorba despre HCL 116/2012, care le permite nevoiașilor să achite taxele locale cu 50% reducere. Totul cu o condiție! Solicitații trebuie să dovedească faptul că nu dețin mai mult de un aparat electrocasnic. O situația ilară s-a ivit în cazul slobozeanului Viorel Bogdan. Proprietar a două televizoare color, omul este obligat să plătească integral taxele locale. Toate acestea în condițiile în care, potrivit fluturașului de salariu, ar putea fi lider detașat în rîndul beneficiarilor acestei prevederi...

Unde-i lege nu-i tocmeală!... [citește_tot_articolul]

6 Mai 2013, 15:13 (7586 vizualizări - 5 comentarii)

Click aici

SPORT

Echipa Colegiului Național «Mihai Viteazul» Slobozia, pe locul VI!

Handbal, faza finală a Olimpiadei Naționale a Sportului Școlar

Echipa Colegiului Național «Mihai Viteazul» Slobozia, pe locul VI!

• handbalista Elena Badea, golgeterul turneului

Săptămîna trecută, cînd elevii se bucurau de zilele libere înainte de marea Sărbătoare a Paștelui, elevele componente ale echipei de handbal a Colegiului Național «Mihai Viteazul» Slobozia au avut 3 zile cu o mare încărcătura fizică și emoțională! Acestea au participat, în perioada 1-3 mai 2013, la Faza finală a Olimpiadei Naționale a Sportului Școlar, competiție ce s-a desfășurat în Sala de sport «Dorin Moruțan» a Liceului cu Program Sportiv din Bistrița. Competiția a fost organizată de către Inspectoratul Școlar Județean Bistrița Năsăud, în colaborare cu Direcția Județeană pentru Sport și Tineret Bistrița Năsăud și Liceul cu Program Sportiv Bistrița.
Competiția a aliniat la start 8 echipe... [citește_tot_articolul]

6 Mai 2013, 12:46 (8217 vizualizări - 13 comentarii)

EVENIMENT

Evaziune fiscală de peste 50000 lei

Fostul patron al Hotelului Select, trimis în judecată

Evaziune fiscală de peste 50000 lei

În urmă cu o săptămînă, Dumitru Vișan, fostul patron al Hotelului Select, a fost trimis în judecată de procurorii Parchetului de pe lîngă Judecătoria Slobozia sub acuzația de «evaziune fiscală în formă continuată». Potrivit anchetatorilor, prejudiciul adus statului de către Vișan este de peste 50000 de lei...

Un patron evazionist Potrivit rechizitoriului întocmit de procurii Parchetului Slobozia, cercetarea penală în dosarul deschis pe numele lui Dumitru Vișan a început încă din anul 2011. Timp de doi ani, anchetatorii au adunat probe prin care să demonstreze faptele de «evaziune fiscală... [citește_tot_articolul]

6 Mai 2013, 09:06 (12667 vizualizări - 8 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Episcopia Sloboziei și Călărașilor: Pastorală la Învierea Domnului

Episcopia Sloboziei și Călărașilor: Pastorală la Învierea Domnului

† VINCENȚIU
Prin harul lui Dumnezeu
Episcopul Sloboziei și Călărașilor

Iubitului meu cler și popor,
Har și pace de la Dumnezeu, Tatăl nostru,
Iar din parte-mi, arhierești binecuvântări!


Căutați pe Iisus Nazarineanul, Cel răstignit?
A înviat! Nu este aici. Iată locul unde L-au pus

                                                     ... [citește_tot_articolul]

3 Mai 2013, 15:51 (9150 vizualizări - 3 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Polițiștii din Țăndărei, aproape de semenii nevoiași

Gest umanitar al polițiștilor din cadrul Secției Rurale Nr. 7 Țăndărei, în Vinerea Mare. Oamenii legii au încercat să aducă bucurie în sufletele cîtorva familii greu încercate de soartă, oferindu-le bunuri constînd în alimente pentru masa de Paște...
La acțiunea umanitară au participat 31 de polițiști din cadrul Poliției Orașului Țăndărei, precum și alți 22 de oameni ai legii de la Posturile de Poliție arondate acestei Secții. Oamenii în uniformă au oferit un sprijin cîtorva familii nevoiașe din comuna Sudiți, precum și din orașul Țăndărei. Fiecare dintre sufletele sărace au primit din partea agenților și ofițerilor alimente, pentru a sărbători Învierea Domnului așa cum se cuvine. Acțiunea... [citește_tot_articolul]

3 Mai 2013, 15:42 (13536 vizualizări - 17 comentarii)

Click aici

REPORTAJ

Slobozia: Aromele copilăriei la... «Flavours»

Slobozia: Aromele copilăriei la... «Flavours»

Cofetăria e în spatele stației de autobuz de la MB-uri. Nu are firmă «la vedere» și nici nu pare a avea nevoie... Ușa se deschide mereu și mereu... Și, de fiecare dată, dinăuntru se strecoară în stradă mirosuri care îți amețesc genunchii... Să fie cozonacul pe care îl făcea bunica în sîmbăta Paștelui? Tortul cu ciocolată al mamei, pe vremea cînd eram mai scunzi decît masa? Și biscuiți de casă, și miros de frișcă proaspătă și... Da, acestea toate și cîte altele... Pentru că la «Flavours» (n. red.: arome), în spatele unei uși pe care musai o veți deschide, oricît ați trece de grăbiți, nu găsiți doar simple prăjituri... Ci și toate aromele uitate ale copilăriei!

Secretul? Lapte, făină, ouă...... [citește_tot_articolul]

3 Mai 2013, 13:27 (32100 vizualizări - 16 comentarii)

Click aici

POLITICĂ

Senzațional! Conservatorii au organizație de tineret în Ialomița!

Uță, liderul tineretului conservator

Senzațional! Conservatorii au organizație de tineret în Ialomița!

Da, ați înțeles bine. Filiala asta ștearsă a PC care nu are membri, dar a reușit să impună ialomițenilor un prefect și un deputat, are organizație de tineret. Și, dacă ne luăm după fandasia de alegeri, organizate sîmbătă, 20 aprilie, la Centrul Cultural «Ionel Perlea» din Slobozia, chiar și un președinte. Numele acestuia este Nicolae Uță, are 30 de ani și... minte remarcabil, semn că are un viitor politic asigurat. La întîlnirea de sîmbătă, de exemplu, a promis că într-un an de zile va avea organizații de tineret active în toate localitățile județului...
Alegerile cu candidat unic pentru președinția tineretului conservator ialomițean s-au desfășurat sîmbătă, 20 aprilie, în sala de ședințe... [citește_tot_articolul]

3 Mai 2013, 10:12 (11245 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Fetești: Copil de 10 ani, electrocutat de firele de înaltă tensiune

Fetești: Copil de 10 ani, electrocutat de firele de înaltă tensiune

Un copil de 10 ani, din Bordușani, a fost la un pas de moarte marți, 30 aprilie 2013. Minorul se juca în incinta triajului CFR Fetești, moment în care s-a atins de firele de înaltă tensiune și s-a electrocutat...
Arcul electric format în momentul în care băiatul de 10 ani a atins firele de înaltă tensiune i-a străpuns întreg corpul. El a suferit arsuri de peste 60% pe suprafața corpului și a avut nevoie de îngrijiri medicale de urgență. Un echipaj al Serviciului Județean de Ambulanță Ialomița l-a transportat la Spitalul Municipal din Fetești, după care l-au transferat la un spital din București. În momentul de față, copilul se află sub supraveghere medicală la unitatea spitalicească din... [citește_tot_articolul]

1 Mai 2013, 11:40 (6725 vizualizări - 3 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

CFR Călători retrage din circuit trenurile navetiștilor pe ruta Slobozia-Țăndărei-Fetești

CFR Călători retrage din circuit trenurile navetiștilor pe ruta Slobozia-Țăndărei-Fetești

Trecerea la programul de vară a trenurilor de călători iscă scandaluri la Gara Slobozia. Toate acestea deoarece CFR a dispus scoaterea din circuit a trenurilor pentru navetiști. Astfel, peste 500 de oameni riscă să rămână fără mijloace de transport...
Oficialii din cadrul CFR Călători se pare că ar fi trimis către Gara Slobozia o depeșă prin care anunțau garniturile disponibile pentru programul de vară. Din cele 5 perechi de trenuri care tranzitează stația CFR Slobozia, 2 vor fi scoase din circulație pe tot parcursul acestei veri. Prima pereche va fi trasă pe linie moartă începînd cu data de 15 mai 2013, iar celalaltă începînd cu 21 iunie 2013.
Acest demers al CFR Călători vizează... [citește_tot_articolul]

1 Mai 2013, 10:05 (19692 vizualizări - 12 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Comuna Perieți are un nou viceprimar

Patimile «vicelui» Merlea

Comuna Perieți are un nou viceprimar

La începutul lunii aprilie, Independent scria despre demiterea viceprimarului comunei Perieți, Adrian Merlea și coalizarea consilierilor PSD cu cei ai PD-L, iscîndu-se astfel o scindare, la nivelul comunei Perieți, a alianței dintre PNL și PSD. Prefectura Ialomița a luat act de cele întîmplate și a considerat demiterea lui Merlea drept «ilegală». În cadrul unei ședințe extraordinare a Consiliului Local Perieți, marți, 30 aprilie a.c., viceprimarul Merlea a fost din nou destituit. Funcția i-a revenit aceluiași Viorel Radu, zis «Picior de Porc».

O ședință cu scîntei... [citește_tot_articolul]

1 Mai 2013, 07:56 (11994 vizualizări - 8 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Protest spontan în fața Primăriei Slobozia din cauza unor copaci tăiați

«Ne vrem platanii înapoi!»

Protest spontan în fața Primăriei Slobozia din cauza unor copaci tăiați

Un grup de locatari ai unui bloc din Slobozia au protestat în dimineața zilei de luni, 29 aprilie a.c., în fața sediului Primăriei Slobozia. Oamenii au reclamat tăierea abuzivă a copacilor din spatele imobilului în care locuiesc...

Cîrciuma dintre betoane Oamenii s-au așezat în fața Primăriei Slobozia și așteptau un semn din partea autorităților locale. Erau nemulțumiți de faptul că spațiul verde din spatele blocului lor a fost distrus... În locul celor 3 platani bătrîni se pare că urmează să fie construită o cîrciumă. «O să vină unu’ cică, Feroviaru îi zice, și face el o cîrciumă acolo... [citește_tot_articolul]

30 Aprilie 2013, 10:53 (8066 vizualizări - 6 comentarii)

EVENIMENT

Asociația Vânătorilor și Pescarilor Sportivi vrea președinte nou

«Dictatorul» Tudor Anghel și cei 1200 de vînători ialomițeni

Asociația Vînătorilor și Pescarilor Sportivi vrea președinte nou

La sfîrșitul săptămînii precedente, Asociația Vînătorilor și Pescarilor Sportivi Ialomița a propus înlocuirea din funcție a președintelui Asociației, Tudor Anghel. Propunerea a generat un conflict deschis între președintele în exercițiu și majoritatea delegaților prezenți vineri, 19 aprilie, la ședința anuală a Adunării Generale a Asociației. Acuzat la scenă deschisă, Tudor Anghel a «fugit» din sală. Decizia privind înlocuirea din funcție a lui Tudor Anghel va fi adoptată vineri, 17 mai 2013, în cadrul unei ședințe extraordinare...

«Dictatorul» Tudor Anghel, alungat
Vineri, 1... [citește_tot_articolul]

26 Aprilie 2013, 17:34 (17254 vizualizări - 18 comentarii)

EVENIMENT

Cine are bătrîni, să-i batjocorească

Slobozia: Sute de pensionari, umiliți public de autoritățile locale

Slobozia are peste 1000 de pensionari, cu pensii de subzistență. Anual, 10% dintre aceștia primesc, din partea autorităților, «un pachet de Paște». Pentru a intra în posesia lui, pensionarii se trezesc la 3 dimineața, se calcă în picioare timp de 6 ore și primesc pomană un litru de ulei, două pungi de zahăr, o conservă și un kilogram de făină...

Ca pe vremea lui Ceaușescu
Primii pensionari au venit la sediul Consiliului Județean al Persoanelor Vîrstnice din Slobozia la orele 3,00 dimineața. Nimeni nu știe ce va primi, dar ca-n fiecare an așteaptă. Pachetele sînt asigurate de ... [citește_tot_articolul]

26 Aprilie 2013, 11:26 (22607 vizualizări - 18 comentarii)

EVENIMENT

Cum e gara, e și țara!

Gara Slobozia, trasă pe linie moartă

Investiția pentru reabilitarea Gării Slobozia are o întîrziere de minimum 6 luni de zile. Valoarea acestui proiect este de 6 milioane de euro, iar fondurile provin, în proporție de 70 la sută, din finanțări europene. CFR refuză să ofere un punct de vedere avizat privitor la întîrzieri. Gara arată ca după bombardament, dar călătorii sînt resemnați... «Cum e gara, e și țara!» ne declară unul dintre aceștia.

Hai vino iar în gara noastră mică
Pe hîrtie, investiția în reabilitarea gării din Slobozia a demarat în decembrie 2011. În fapt, ea a început la relanti prin luna aprilie a anului... [citește_tot_articolul]

24 Aprilie 2013, 08:21 (10161 vizualizări - 9 comentarii)

EVENIMENT

Inspectoratul Școlar Ialomița relansează învățământul profesional

Inspectoratul Școlar Ialomița relansează învățămîntul profesional

Din toamna anului 2013, școlile din Ialomița vor scoate din nou «meseriași». Toate acestea ca urmare a unui proiect inițiat de Ministerul Educației și demarat de Inspectoratul Școlar Județean Ialomița, de relansare a învățămîntului profesional. La nivelul județului vor exista 22 de clase profesionale...

Renaște învățămîntul profesional
La nivel național, învățămîntul profesional a încetat să mai funcționeze începînd cu anul 2009. Potrivit Legii Educației, toate grupurile școlare au fost transformate în licee tehnologice, iar clasele de profesională au fost integrate în cadrul... [citește_tot_articolul]

23 Aprilie 2013, 19:16 (10460 vizualizări - 12 comentarii)

Marți 23 Iun 2026
275 cititori online
Cele mai comentate
Cele mai citite
Ultima oră

Grupul de Comunicare Strategică: Niciun caz nou de COVID-19 în județul Ialomița!

Sâmbătă, 3 iulie a.c., la nivelul județului Ialomița, potrivit Grupului de Comunicare Strategică, numărul cazurilor de îmbolnăviri cu COVID-19 a rămas la 10793, nefiind înregistrat vreun caz nou față de ...[citește_toată_știrea]

3 Iulie 2021, 16:55
(1485 vizualizări - 0 comentarii)


Fetești: Au căzut cu mașina în apele Brațului Borcea

Fetești: Au căzut cu mașina în apele Brațului Borcea

Pompierii din Fetești au fost solicitați să intervină în dimineața zilei de sâmbătă, 3 iulie a.c., la ora 3,35, pentru a salva trei bărbați care au căzut cu mașina în apele Brațului Borcea, la Fetești. ...[citește_toată_știrea]

3 Iulie 2021, 10:00
(4903 vizualizări - 0 comentarii)


Misleanu: Țigări de contrabandă ascunse într-o geantă de voiaj

Un bărbat, de 46 de ani, din Călărași s-a ales cu undosar penal după ce asupra sa s-au descoperit 210 pachete de țigări de contrabandă. În ziua de joi, 1 iulie a.c., a fost oprit în trafic pentru un control ...[citește_toată_știrea]

2 Iulie 2021, 17:40
(2955 vizualizări - 0 comentarii)


Crucea Roșie Română împlinește 145 de ani de activitate

Pe data de 4 iulie a.c., Crucea Roșie Română împlinește 145 de ani de activitate. Crucea Roșie Română a fost înființată în anul 1876 și este o organizație umanitară membră a Mișcării Internaționale de ...[citește_toată_știrea]

2 Iulie 2021, 17:30
(4099 vizualizări - 0 comentarii)


Condeești: Locuință cuprinsă de flăcări

În dimineața zilei de vineri, 2 iulie a.c., pompierii din Urziceni au fost solicitați să intervină pentru stingerea unui incendiu produs la o locuință din satul Condeești. La sosirea forțelor de intervenție ...[citește_toată_știrea]

2 Iulie 2021, 17:15
(3805 vizualizări - 0 comentarii)


Perieți: A găsit în curte un cartuș de infanterie

Proprietarul unei gospodării din comuna Perieți a solicitat intervenția pompierilor, după ce a descoperit în curte un cartuș de infanterie, rămas neexplodat. Pirotehniștii din cadrul ISU Ialomița s-au deplasat ...[citește_toată_știrea]

2 Iulie 2021, 16:45
(3517 vizualizări - 0 comentarii)


Movila: Două autoturisme, implicate într-un accident rutier

Movila: Două autoturisme, implicate într-un accident rutier

Pompierii din cadrul Stației Fetești au intervenit cu o autospecială de stingere cu apă și spumă la un accident rutier produs pe raza comunei Movila, în care au fost implicate două autoturisme. La locul ...[citește_toată_știrea]

2 Iulie 2021, 16:30
(4111 vizualizări - 1 comentariu)

Taguri: Movila accident


Grupul de Comunicare Strategică: 1 nou caz de COVID-19 în județul Ialomița!

Vineri, 2 iulie a.c., la nivelul județului Ialomița, potrivit Grupului de Comunicare Strategică, numărul cazurilor de îmbolnăviri cu COVID-19 a ajuns la 10793, fiind înregistrat 1 nou caz de îmbolnăvire ...[citește_toată_știrea]

2 Iulie 2021, 16:05
(2467 vizualizări - 0 comentarii)


Registrul Național al persoanelor care au comis infracțiuni sexuale, operațional

Poliția Română a operaționalizat Registrul național automatizat cu privire la persoanele care au comis infracțiuni sexuale, de exploatare a unor persoane sau asupra minorilor. Registrul se constituie ca ...[citește_toată_știrea]

1 Iulie 2021, 19:00
(3919 vizualizări - 0 comentarii)


Slobozia: La volan în stare de ebrietate

Un tânăr, de 26 de ani, din Slobozia, s-a ales cu un dosar penal după ce a fost surprins în trafic în stare de ebrietate. Acesta a fost oprit de oamenii legii pentru un control de rutină în noaptea de miercuri ...[citește_toată_știrea]

1 Iulie 2021, 18:20
(3466 vizualizări - 0 comentarii)


Polițiștii au organizat percheziții în orașul Țăndărei

Descinderi în forță ale polițiștilor în orașul Țăndărei. În ziua de miercuri, 30 iunie a.c., oamenii legii au descins la 12 adrese de pe raza orașului. În urma perchezițiilor, polițiștii au ridicat 3 cartușe ...[citește_toată_știrea]

1 Iulie 2021, 18:00
(8349 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: Cod Portocaliu de vijelii puternice, grindină și ploi abundente

Ialomița: Cod Portocaliu de vijelii puternice, grindină și ploi abundente

Potrivit Administrației Naționale de Meteorologie, Ialomița va fi sub Cod Portocaliu de vijelii puternice, grindină și ploi abundente din după-amiaza zilei de joi, 1 iulie 2021, orele ...[citește_toată_știrea]

1 Iulie 2021, 17:10
(2635 vizualizări - 0 comentarii)


Grupul de Comunicare Strategică: Niciun caz nou de COVID-19 în județul Ialomița!

Joi, 1 iulie a.c., la nivelul județului Ialomița, potrivit Grupului de Comunicare Strategică, numărul cazurilor de îmbolnăviri cu COVID-19 a rămas la 10792, nefiind înregistrat vreun caz nou față de ziua ...[citește_toată_știrea]

1 Iulie 2021, 16:55
(2605 vizualizări - 0 comentarii)


RAJA Constanța: A fost activat Comandamentul pentru Situații de Urgență

RAJA Constanța a activat Comandamentul pentru Situații de Urgență, în intervalul 1 iulie 2021, orele 12,00-5 iulie 2021, ora 8,00, ca urmare a noilor atenționări de instabilitate atmosferică accentuată ...[citește_toată_știrea]

1 Iulie 2021, 16:10
(4518 vizualizări - 0 comentarii)


Grupul de Comunicare Strategică: 1 nou caz de COVID-19 în județul Ialomița!

Miercuri, 30 iunie a.c., la nivelul județului Ialomița, potrivit Grupului de Comunicare Strategică, numărul cazurilor de îmbolnăviri cu COVID-19 a ajuns la 10792, fiind înregistrat 1 nou caz de îmbolnăvire ...[citește_toată_știrea]

30 Iunie 2021, 16:25
(2335 vizualizări - 0 comentarii)


Facebook sprijină Poliția Română în cadrul mecanismului «Alertă Răpire Copil»

Începând de miercuri, 30 iunie 2021, Facebook sprijină Poliția Română cu mediatizarea cazurilor în cadrul Mecanismului «Alertă Răpire Copil». «Alertă Răpire Copil» este un mecanism național de ...[citește_toată_știrea]

30 Iunie 2021, 16:10
(2876 vizualizări - 0 comentarii)


IPJ Ialomița: Amenzi de peste 55 mii de lei

Pe parcursul ultimelor 24 de ore, polițiștii au fost solicitați să intervină la 95 de evenimente, dintre care 84 au fost sesizate pe numărul unic pentru apeluri de urgență 112, totodată, fiind sesizate ...[citește_toată_știrea]

30 Iunie 2021, 16:05
(2583 vizualizări - 0 comentarii)


Făcăeni: Beat la volan și cu scrumbia în portbagaj

Marți, 29 iunie a.c., în jurul orelor 20,30, Polițiștii din cadrul Secției 3 Poliție Rurală Stelnica, în timp ce efectuau activități de supraveghere a traficului rutier pe raza comunei Făcăeni, au oprit ...[citește_toată_știrea]

30 Iunie 2021, 16:00
(3267 vizualizări - 0 comentarii)


Bărbat din Manasia, mandat de arestare pentru «trafic de migranți în formă continuată»

Marți, 29 iunie a.c., polițiștii din cadrul Secției nr. 6 Poliție Rurală Ion Roată au acționat pentru depistarea persoanelor urmărite, dispărute de la domiciliu sau care se sustrag de la executarea unor ...[citește_toată_știrea]

30 Iunie 2021, 15:55
(2518 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Manasia arestare


AJOFM Ialomița: Primă de inserție pentru absolvenți

Pentru a încuraja încadrarea în muncă a tinerilor absolvenți, Agenția Județeană pentru Ocuparea Forței de Muncă Ialomița vine în întâmpinarea acestora prin acordarea unei prime de inserție în cuantum de ...[citește_toată_știrea]

30 Iunie 2021, 14:35
(6612 vizualizări - 0 comentarii)


AJFP Ialomița: Miercuri, 7 iulie 2021-termen limită pentru depunerea Formularului 092

Administrația Județeană a Finanțelor Publice Ialomița reamintește contribuabililor înregistrați în scop de TVA care utilizează ca perioadă fiscală trimestrul și care au efectuat o achiziție intracomunitară ...[citește_toată_știrea]

30 Iunie 2021, 14:20
(4077 vizualizări - 0 comentarii)


RAJA Constanța: Lipsă apă în Cartierul Buliga din Fetești

Echipele RAJA Constanța intervin pentru remedierea unei avarii survenite pe conducta de alimentare cu apă, cu diametrul de 90 mm, de pe strada Fragilor din orașul Fetești. În vederea executării acestor ...[citește_toată_știrea]

30 Iunie 2021, 12:50
(4108 vizualizări - 0 comentarii)


Biroul Electoral Județean Ialomița a centralizat rezultatele Alegerilor Locale parțiale 2021

Biroul Electoral Județean Ialomița a dat publicității rezultatele centralizate ale Alegerilor Locale pațiale, desfășurate duminică, 27 iunie 2021, în localitățile Gura Ialomiței și Ion Roată. Astfel, la ...[citește_toată_știrea]

29 Iunie 2021, 18:10
(4676 vizualizări - 0 comentarii)


Grav accident rutier la ieșire din Căzănești

Grav accident rutier la ieșire din Căzănești

Marți, 29 iunie a.c., în afara localității Căzănești s-a produs un accident de circulație soldat cu rănirea a patru persoane. Din verificările efectuate a reieșit că evenimentul rutier s-a produs ca urmare ...[citește_toată_știrea]

29 Iunie 2021, 17:50
(2269 vizualizări - 0 comentarii)


Stelnica: Au încălcat măsura izolării la domiciliu

În urma unei verificări efectuate luni, 28 iunie a.c., polițiștii ialomițeni au descoperit că trei femei din localitatea Stelnica, cu vârste cuprinse între 22 și 27 de ani, nu au respectat măsura izolării ...[citește_toată_știrea]

29 Iunie 2021, 17:35
(3212 vizualizări - 0 comentarii)


IPJ Ialomița: Înscrieri pentru admiterea la Academia de Poliție «Alexandru Ioan Cuza»

Absolvenții de liceu se pot înscrie, până pe 11 iulie a.c., la facultățile din cadrul Academiei de Poliție «Alexandru Ioan Cuza». Pentru viitorul an universitar sunt puse la dispoziție 755 de locuri  ...[citește_toată_știrea]

29 Iunie 2021, 17:25
(3482 vizualizări - 0 comentarii)


Sudiți: Incendiu la o șiră de paie

Sudiți: Incendiu la o șiră de paie

Pompierii din Țăndărei au intervenit în ziua de luni, 28 iunie a.c., pentru stingerea unui incendiu produs la o șiră de paie în localitatea Sudiți. Două echipaje de pompieri cu o autospecială de stingere ...[citește_toată_știrea]

29 Iunie 2021, 17:20
(2719 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Sudiți incendiu


IPJ Ialomița: Lucrări în sistemul informatic al cazierului judiciar

În aceste zile, Sistemul Informatic al Cazierului Judiciar «ROCRIS» va fi modernizat și actualizat. Astfel, activitatea de primire a cererilor de eliberare a certificatelor de cazier judiciar/adeverințe ...[citește_toată_știrea]

29 Iunie 2021, 17:10
(2531 vizualizări - 0 comentarii)


Grupul de Comunicare Strategică: Niciun caz nou de COVID-19 în județul Ialomița!

Marți, 29 iunie a.c., la nivelul județului Ialomița, potrivit Grupului de Comunicare Strategică, numărul cazurilor de îmbolnăviri cu COVID-19 a rămas la 10791, nefiind înregistrat vreun caz nou față de ...[citește_toată_știrea]

29 Iunie 2021, 16:20
(2175 vizualizări - 0 comentarii)


RAJA Constanța: Se oprește apa în localitatea Dridu-Snagov

Miercuri, 30 iunie 2021, în intervalul orar 9,00-17,00, furnizorul de energie electrică va sista alimentarea cu energie în localitatea Dridu-Snagov, pentru efectuarea unor lucrări de modernizare, reparații ...[citește_toată_știrea]

29 Iunie 2021, 12:55
(3272 vizualizări - 0 comentarii)


Ultimele comentarii
Toma în Colaps financiar după retrogradarea în Liga 2: Unirea Slobozia a cerut intrarea în insolvență! cetatean în Bărbat din Bărbulești, prins în flagrant și reținut pentru «șantaj» Anca în Ce miracol, ce minune/CNAS face concurs «pe bune» suporter în Colaps financiar după retrogradarea în Liga 2: Unirea Slobozia a cerut intrarea în insolvență! Vasile în Ce miracol, ce minune/CNAS face concurs «pe bune» vilă complex Slobozia în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 17 iunie 2026 Any în Marinela Radu ex-DSP și juristul «doctor» Vasile Zamfir, înscriși! Alecu în Marinela Radu ex-DSP și juristul «doctor» Vasile Zamfir, înscriși! base marinaru în Stelnica și Punctul de Acostare «Regina Maria», creștere a numărului de turiști ion negativ în A fost construită una dintre cele mai mari instalații de stocare a energiei verzi din România cioban în Dezastrul funciar de la Primăria Axintele Parinte în Colaps financiar după retrogradarea în Liga 2: Unirea Slobozia a cerut intrarea în insolvență! AlexDan în Lipsă de «transparență» în Consiliul Local Slobozia Preda în Colaps financiar după retrogradarea în Liga 2: Unirea Slobozia a cerut intrarea în insolvență! Mary în Reabilitarea Ștrandului Municipal, abandonată de administrația Potor Mary în Restanțe de 7,3 milioane de lei pentru facturile de apă și canalizare către operatorul Urban SA Slobozia NOBODY în «Candidatul 10510», în sfârșit director general adjunct la DGASPC Ialomița! Vasi în Incidente de integritate «cu efect întârziat» în județul Ialomița Dan în Colaps financiar după retrogradarea în Liga 2: Unirea Slobozia a cerut intrarea în insolvență! OK dar.. în «USR are obligația morală să aplice propriile standarde de integritate!»

cea mai/cel mai...

Cea mai/cel mai...