Ai intrat pe cel mai citit site din Ialomița!

SPORT

Operațiunea «Înfrângere monstru»

Fotbal, Liga a II-a, Delta Tulcea-Unirea Slobozia 4-0

Operațiunea «Înfrîngere monstru»

Unirea Slobozia este în cădere liberă, iar nouă ni s-a tocit tastatura de cînd scriem despre pasa proastă a echipei lui Dună. În privința meciului cu Delta avem o misiune extrem de dificilă pentru că este greu să descrii un meci pe care toți suporterii Unirii ar vrea să-l uite cît mai repede...

Galeria cîntă, echipa încasează
Pe cît de jenantă a fost evoluția fotbaliștilor slobozeni, pe atît de frumoasă a fost prestația celor în jur de 20 de suporteri care au susținut echipa la Tulcea. Galeria a cîntat indiferent de rezultatul de pe tabelă și a dominat fonic un stadion populat... [citește_tot_articolul]

23 Aprilie 2013, 15:30 (8118 vizualizări - 3 comentarii)

EVENIMENT

Planuri edilitare la Slobozia

Planuri edilitare la Slobozia

Primăria Slobozia a demarat un amplu proiect de reamenajare a bulevardului Unirii din oraș. Autoritățile locale vor investi 200000 de lei pentru amenjarea unui scuar fără arbuști, plantarea de flori, montarea de fîntîni arteziene și o sculptură monumentală a domnitorului Mihai Viteazul.

Unirii, bulevard occidental Printre planurile edilitare ale municipalității din Slobozia pentru acest an se numără și reabilitarea și modernizarea bulevardului Unirii. Cea de-a doua arteră de circulație, ca mărime, din Slobozia va suferi modificări importante în următoarea perioadă. «Ne-am gîndit să... [citește_tot_articolul]

23 Aprilie 2013, 13:43 (11742 vizualizări - 15 comentarii)

Click aici

SPORT

Fotbal, Liga a III-a, Viitorul Axintele-Rapid Fetești 1-2

Lovitură de teatru

Ion Nica, antrenorul Viitorului Axintele, a îndemînat la prudență și concentrare după victoria cu Gloria Buzău. A făcut-o și după victoria cu Metaloglobus stîrnind ceva zîmbete. Pentru toată lumea părea clar că promovarea Viitorului este doar o chestiune de timp și nimeni nu-i mai poate opri, iar discursul celui care conduce de peste 3 ani banca ialomițenilor părea doar un clișeu folosit des în fotbal. A venit însă meciul cu Rapid Fetești disputat vineri, 19 aprilie a.c., și vrînd-nevrînd a trebuit să-i dăm dreptate lui Nica. «Cu Axintele o să ne vindem scump pielea!» avertiza antrenorul Feteștiului Gigel Stoica și stîrnea, la rîndu-i, zîmbete. Și el a avut dreptate! Prima repriză a fost una încrîncenată... [citește_tot_articolul]

23 Aprilie 2013, 11:25 (8216 vizualizări - 2 comentarii)

EVENIMENT

Trotuarul din câmp

Administrație după ureche la Stelnica

Trotuarul din cîmp

Faptul că administrațiile locale din Ialomița risipesc banii publici pe proiecte inutile nu mai este un secret. De exemplu, la Stelnica, autoritățile locale au amenajat un trotuar din pavele la marginea cîmpului de la ieșirea din localitate. Primarul comunei motivează însă că cei 350 de metri de trotuar sînt amplasați legal, în intravilanul localității...

Să fie trotuar...
Comuna Stelnica se află situată la cîțiva kilometri de municipiul Fetești, pe malul stîng al Brațului Borcea. Singurele trotuare adevărate din localitate sînt cel care trece prin fața Primăriei și cel despre... [citește_tot_articolul]

23 Aprilie 2013, 10:45 (8353 vizualizări - 4 comentarii)

Click aici

SPORT

Cupa «DNS Birotica Tenis Con», apanajul slobozenilor

Tenis de cîmp

Cupa «DNS Birotica Tenis Con», apanajul slobozenilor

Din data de 20 aprilie 2013, a debutat la Slobozia un turneu de tenis de categoria I adresat copiilor din categoriile 10, 12, 14 și 16 ani. Cupa «DNS Birotica Tenis Con» a adunat la start 70 de sportivi, iar majoritatea trofeelor au revenit tinerilor tenismeni din Slobozia. Astfel, în competiția celor mici Alexandra Iordache s-a impus la 10 ani fete, iar Liviu Zamfirache a cîștigat la 10 ani băieți. La 12 ani fete, victoria i-a revenit Alexiei Gîndac, în vreme ce în concursul băieților, la închiderea ediției, Ștefan Andreescu juca finala cu mari șanse de a o cîștiga. Fratele acestuia, Cristian Andreescu, s-a impus la 14 ani. La 16 ani fete, învingătoare a ieșit Irina Nițu. În cadrul aceleiași... [citește_tot_articolul]

23 Aprilie 2013, 10:22 (9312 vizualizări - 3 comentarii)

Click aici

POLITICĂ

«Doar 3% din activitatea Parlamentului reprezintă decizii de interes public!»

Un vot PP-DD contează

«Doar 3% din activitatea Parlamentului reprezintă decizii de interes public!»

Continuăm azi periplul printre parlamentarii ialomițeni cu senatorul PP-DD Ștefan Stoica. Potrivit convenției pe care o avem cu dumneavoastră, cititorii, am reușit să închidem ochii încă o dată și vă prezentăm doar «partea plină a paharului»... Dar tot ca de obicei, vă informăm că responsabilitatea asupra acestui demers de pozitivizare a activității parlamentarilor este una comună.

Dacă OTV nu e, PP-DD nu e
Senatorul Ștefan Stoica are cabinet parlamentar, dar nu mai are partid. În lipsa OTV, PP-DD se reduce la cei 65 de parlamentari din Parlament. Nu neagă această supoziție, dar... [citește_tot_articolul]

23 Aprilie 2013, 09:42 (10950 vizualizări - 2 comentarii)

Click aici

SPORT

Fotbal, Liga a IV-a

Țăndăreiul s-a încurcat la Doja

Victoria la scor de neprezentare obținută de Țăndărei în fața Cocorei în etapa precedentă s-a dus pe apa sîmbetei. Sîmbătă, 20 aprilie, Recolta Gheorghe Doja a pus serios osul la treabă și a barat orice încercare a ocupantei locului II de a pleca cu 3 puncte. De scorul alb înregistrat la Doja a profitat liderul. Cocora s-a distrat cu ultima clasată Spicul Colelia pe care a învins-o la scor de tenis: 6-1. Victoria Munteni Buzău a dat-o la pace cu Recolta Gheorghe Lazăr, în vreme ce revelația returului, ACS Rădulești, a spulberat Unirea Manasia. În acest moment sunt 6 puncte între Cocora și Țăndărei, iar în cele 7 etape rămase puține se mai pot schimba. Și la retrogradare lucrurile capătă claritate... [citește_tot_articolul]

23 Aprilie 2013, 09:21 (6998 vizualizări - 0 comentarii)

EVENIMENT

Slobozia, cu un pas mai aproape de «apă potabilă»

Apă «curată» de 1 mai

Slobozia, cu un pas mai aproape de «apă potabilă»

După 4 ani de așteptare și 2 milioane de euro cheltuite numai pentru reabilitarea stației de tratare, autoritățile locale promit «apă potabilă» de 1 mai. Conform declarațiilor oficiale, la acest moment stația de tratare funcționează, iar lucrările de înlocuire a ultimilor 4 kilometri de rețea sînt plină desfășurare...

Politica pașilor din ce în ce mai mărunți
La sfîrșitul săptămînii precedente, o delegație a administrației publice locale și județene  a vizitat stația de tratare a apei potabile. Potrivit declarațiilor oficiale, această vizită a avut drept scop verificarea... [citește_tot_articolul]

19 Aprilie 2013, 17:43 (26819 vizualizări - 36 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Cargill susține dezvoltarea «verde» a comunei Bucu

1000 de nume pentru 1000 de sălcii

La începutul acestei luni, angajații Cargill România au sărbătorit «Ziua Pămîntului» desfășurînd o altă activitate «verde» pentru comuna Bucu, împreună cu partenerii de la «Gardienii Terrei». În prima parte a zilei, peste 30 de elevi din clasele a VII-a și a VIII-a din Școala Generală «Sfîntul Ierarh Nicolae» au participat la un atelier de lucru denumit «Pămîntul nostru, mîine». Elevii au aflat informații despre «Ziua Pămîntului» prin activități și jocuri care conștientizau importanța biodiversității și necesitatea protejării mediului înconjurător. Tot prin joc, elevii au învățat cum se plantează un copăcel, pregătindu-se, în acest fel, de acțiunea de plantare. «Motto-ul Asociației „Gardienii... [citește_tot_articolul]

19 Aprilie 2013, 17:27 (7553 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Slobozia: Parcul pentru IMM-uri merge mai departe...

Investiție politică marca USL

Slobozia: Parcul pentru IMM-uri merge mai departe...

În ciuda faptului că mediul de afaceri local a transmis clar semnale privind restrîngerea activității economice, administrația din Ialomița continuă investițiile inutile. Una dintre acestea, platforma industrială pentru IMM-uri de la Slobozia, a fost relansată prin vizita ministrului delegat pentru IMM-uri, Maria Grapini. Oficialii locali și județeni și-au reiterat declarațiile privind necesitatea unei astfel de investiții care să asigure noi locuri de muncă pentru Slobozia și zona periurbană.

Dacă-i ordin de ministru, cu plăcere
Luni, 15 aprilie 2013, la Slobozia, oficialii locali... [citește_tot_articolul]

18 Aprilie 2013, 16:02 (8400 vizualizări - 7 comentarii)

Click aici

REPORTAJ

Omul de pe acoperișurile lumii

Omul de pe acoperișurile lumii

În lumea lui, David Neacșu e o celebritate incontestabilă. La 53 de ani are la activ 38 de expediții pe toate acoperișurile lumii, de la Kilimanjaro la Everest și de la Carpații noștri la vîrful Vinson din Antarctica. În lumea noastră el e doar un necunoscut care joi, 18 aprilie 2013, la invitația Montan Club «Excelsior» va veni la Slobozia pentru a vorbi despre o pasiune care mistuie dincolo de orice rațiune: alpinismul.

Alpinismul, unul din cele două sporturi ale lumii
În fotografiile furnizate de Montan Club «Excelsior», David Neacșu pare un tip oarecare, îmbrăcat în costum... [citește_tot_articolul]

18 Aprilie 2013, 13:39 (8422 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Ialomița a cheltuit inutil 2 milioane de lei pentru prevenirea inundațiilor

Apa trece, pericolul rămîne... de 8 ani!

Ialomița a cheltuit inutil 2 milioane de lei pentru prevenirea inundațiilor

De o lună, Ialomița se luptă să țină piept apelor. Pericolul cel mai mare îl reprezintă zona Fetești, acolo unde Dunărea, pe Brațul Borcea, amenință să iasă din matcă. «Nu ne vom confrunta cu ceea ce s-a întîmplat în 2010 sau în 2006...» susțin oficialii din cadrul Comitetului Județean pentru Situații de Urgență Ialomița. Cea mai delicată problemă este în zona Bentu, acolo unde o porțiune de 650 metri de dig a fost erodată din cauza nivelului crescut al apelor. Această fîșie de pămînt, care asigură protecția pentru 20000 de hectare de teren agricol, a fost reparată în mod constant timp de 8 ani. Lucrările au costat peste 1,5 milioane de lei, însă calitatea lor lasă de dorit. Acum s-a intervenit... [citește_tot_articolul]

17 Aprilie 2013, 13:56 (9939 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Criza locurilor de veci continuă în cimitirele din Slobozia

Criza locurilor de veci continuă în cimitirele din Slobozia

Slobozia se confruntă din nou cu numărul insuficient de locuri de veci disponibile în cimitirele din oraș. În cimitirul Bora, de exemplu, mai sînt disponibile doar 20 de locuri de veci... «Le ținem pentru urgențe!» susțin reprezentații Administrației Cimitirelor. Toate acestea în condițiile în care, solicitările pentru un cavou în acest cimitir nu mai contenesc...

Solicitări multe, soluții puține
Reprezentanții Administrației Cimitirelor din Slobozia susțin că lista de așteptare pentru un loc de veci în Cimitirul de la Bora a fost întocmită încă de anul trecut, iar solicitările... [citește_tot_articolul]

17 Aprilie 2013, 09:38 (13769 vizualizări - 1 comentariu)

Click aici

EVENIMENT

Primarul Ușurelu și-a angajat fina la Primărie

Scandal administrativ la Andrășești

Primarul Ușurelu și-a angajat fina la Primărie

Primarul Ionel Ușurelu din Andrășești a identificat o oportunitate nouă de a mări schema de personal a Primăriei cu rudele din dotare. El și-a angajat fina la Primărie fără a organiza un concurs de ocupare a postului. Mariana Trifa a venit prin transfer la jumătatea lunii martie și ocupă postul de referent agricol... Primăria Andrășești are doar 5 angajați, iar primarul Ușurelu susține că nevoile sînt mult mai mari.

O dată vede fina slujba nașului
Primăria Andrășești este inodoră, incoloră și insipidă. Dominată (și) în Consiliul Local de PSD și cu o Opoziție timidă, formată din... [citește_tot_articolul]

16 Aprilie 2013, 21:27 (10974 vizualizări - 6 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Ialomița: Polițist, infractor

Procurorii Parchetului de pe lîngă Tribunalul Ialomița au trimis în judecată, în urmă cu o săptămîmă, 3 persoane cercetate pentru comiterea infracțiunii de «furt calificat». Printre suspecții cercetați penal se numără și un agent al Poliției Transporturi Feroviare Constanța, care, la momentul săvîrșirii faptei, era angajat al Poliției TF Fetești. Potrivit procurorilor, omul legii a ajutat 2 hoți din Bordușani să fure șine de cale ferată din zona Drajna.

Acuzat de «favorizarea infractorului» Cercetările privind comiterea infracțiunii de «furt calificat» au fost demarate de procurorii... [citește_tot_articolul]

16 Aprilie 2013, 19:20 (7342 vizualizări - 1 comentariu)

Click aici

SPORT

Fotbal, Liga a II-a, Unirea Slobozia-CS Otopeni 0-1

S-a rupt vraja

După o perioadă în care a uimit întreaga lume a ligii secunde, Unirea Slobozia revine la condiția de echipă mică, așa cum pornise la drum în startul sezonului. Elevii lui Marin Dună au înclinat steagul în fața celor de la CS Otopeni sîmbătă, 13 aprilie 2013, fără să dea prea mari bătăi de cap oaspeților. Cu Leo Dobre în tribună și Relu Oprea în poartă,  slobozenii au început meciul de la 0-1. Era minutul 4 cînd ilfoveanul Clement Pălimaru sprinta pe dreapta spre poarta Unirii. I-a ieșit Oprea în cale, dar n-a fost chip să-l oprească. Pălimaru a driblat portarul și a șutat din unghi la coțul lung, rezolvînd rapid destinația celor 3 puncte. Unirea a continuat să evolueze palid, neconvingător... [citește_tot_articolul]

16 Aprilie 2013, 18:10 (9530 vizualizări - 1 comentariu)

EVENIMENT

Ialomița agricolă, 10 ani de date statistice

Radiografia unui județ rural

Ialomița agricolă, 10 ani de date statistice

Un raport oficial al Agenției de Dezvoltare Regională Sud Muntenia, făcut public săptămîna trecută, oferă pentru prima oară în ultimii ani o serie de informații exhaustive asupra dezvoltării social-economice a zonelor rurale ale județului. Raportul nu oferă concluzii, însă datele prezentate sînt suficient de clare pentru a permite fiecăruia dintre cei interesați să-și facă o imagine clară asupra situației în care se află cele 59 de localități rurale din județ...

Populația din Ialomița în cifre statistice
Raportul ADR Sud Muntenia radiografiază toate cele 7 județe din regiune ... [citește_tot_articolul]

16 Aprilie 2013, 17:12 (6284 vizualizări - 0 comentarii)

SPORT

Handbal, Școala 181 București-CSM Unirea Slobozia 23-25 (10-12)

Fete de argint

Unirea Slobozia a arătat că este o echipă cu un cuvînt greu de spus la nivelul diviziei secunde. Meciul crucial pentru locul II disputat sîmbătă, 13 aprilie a.c., contra Școlii 181 a fost început în forță. 5-1 pentru Unirea s-a făcut în primele minute ale jocului, iar fetele noastre au continuat să domine pînă la pauză, cînd tabela arăta 12-10 pentru Slobozia. În a doua repriză, bucureștencele au reintrat în joc. A fost la un moment dat chiar 18-17 pentru Școala 181, apoi am revenit și am condus cu 19-18, 20-19, 23-20 și, în final, am învins cu 25-23. Au marcat pentru Unirea: Băeșu-12 goluri, Stănciulescu-6, Năstase-2, Popescu-2, Băcăoanu-1, Simion-1, Ciuplea-1.
Cu această frumoasă victorie... [citește_tot_articolul]

16 Aprilie 2013, 16:09 (7063 vizualizări - 0 comentarii)

POLITICĂ

«Parlamentul lui Neacșu» luptă pentru Slobozia

«Parlamentul lui Neacșu» luptă pentru Slobozia

Așa cum v-am precizat în repetate rînduri, rubrica de față are drept scop mediatizarea activității parlamentarilor ialomițeni. Revenim astăzi asupra parlamentarului Marian Neacșu, liderul grupului PSD din Camera Deputaților. Potrivit unui comunicat de presă remis publicității, acesta își informează alegătorii că Parlamentul din care face parte a reușit, în sfîrșit, să facă ceva și pentru Slobozia...

«Așteptăm ordonanțele dumneavoastră!»
«Parlamentul a respins Ordonanța de Urgență nr. 47/2011, emisă de Guvernul Emil Boc prin care s-a încercat recuperarea de la autoritățile locale... [citește_tot_articolul]

16 Aprilie 2013, 15:32 (8124 vizualizări - 4 comentarii)

SPORT

Fotbal, Liga a III-a, Metaloglobus București-Viitorul Axintele 2-3

Alb-verzii, de neoprit!

Viitorul Axintele a mai trecut un hop vineri, 12 aprilie 2013, la Metaloglobus București și, în ciuda rezervelor afișate de conducătorii ialomițeni, putem afirma că în mod sigur județul nostru va avea în sezonul viitor două echipe în Liga a II-a. Meciul cu bucureștenii a fost la discreția axintenilor pînă spre final, cînd erau cît pe ce să irosească 2 puncte. Șelaru a deschis scorul transformînd o lovitură liberă de la 25 de metri (’14). Patru minute mai tîrziu, căpitanul Nicolae Ionel a făcut o cursă solitară și inedită pentru cei 34 de ani ai săi, de la jumătatea terenului, și a marcat pentru 2-0. În startul reprizei secunde o acțiune pe dreapta a gazdelor s-a încheiat cu golul lui Ghenovici... [citește_tot_articolul]

16 Aprilie 2013, 15:03 (5807 vizualizări - 0 comentarii)

Marți 23 Iun 2026
266 cititori online
Cele mai comentate
Cele mai citite
Ultima oră

Ialomița: Pistoale cu proiectile din cauciuc deținute fără drept

Trei ialomițeni, cu vîrste cuprinse între 33 și 74 de ani, sînt cercetați de către polițiștii Serviciului Arme, Explozivi și Substanțe Periculoase sub aspectul săvîrșirii infracțiunii de nerespectare a ...[citește_toată_știrea]

23 Ianuarie 2015, 16:25
(5115 vizualizări - 0 comentarii)


Gheorghe Doja: A furat 13 oi

Un tînăr, de 26 de ani, din localitatea Gheorghe Doja, a ajuns în atenția polițiștilor, fiind principalul suspect al unui furt de animale. Se pare că acesta ar fi sustras 13 oi din gospodăria unui consătean ...[citește_toată_știrea]

21 Ianuarie 2015, 19:20
(7452 vizualizări - 0 comentarii)


AJOFM Ialomița: Cursuri de calificare profesională pentru șomeri, disponibile și în 2015

Reprezentanții Agenției Județene pentru Ocuparea Forței de Muncă au făcut publică lista cursurilor de calificare profesională pentru anul în curs. Șomerii care vor să învețe o meserie nouă au la dispoziție ...[citește_toată_știrea]

21 Ianuarie 2015, 16:40
(10585 vizualizări - 0 comentarii)


Acțiuni preventive la Școala Ciochina

Un ofițer specializat în Analiză și Prevenire a Criminalității și efective ale Biroului Rutier Slobozia au demarat o acțiune preventivă la Școala Ciochina. Elevii unității au învățat cum să circule regulamentar ...[citește_toată_știrea]

21 Ianuarie 2015, 14:20
(5716 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: Șoferi sancționați de polițiști

Polițiștii Rutieri și de Ordine Publică au acționat pe arterele rutiere județene, în scopul prevenirii și combaterii infracțiunilor pe linie de circulație rutieră. Cu această ocazie au fost constatate ...[citește_toată_știrea]

21 Ianuarie 2015, 12:35
(5179 vizualizări - 0 comentarii)


anunț angajare

SC TROTA România SRL Cluj
organizează
interviuri joi, 22 ianuarie 2015
și vineri, 23 ianuarie 2015,

Hotel IBIS Gara de Nord,
str. Calea Victoriei, nr. 143, București,

pentru a selecționa
tineri șoferi profesioniști
cu categoriile C+E,
preferabil cu cel puțin 2 ani de experiență pe TIR
Se lucrează numai în echipaj,
pentru efectuarea de transporturi frigorifice
în Comunitatea Europeană

După fiecare 2 luni pe comunitate,
se dă o săptămînă de concediu,
firma asigurînd transportul cu avionul, dus și întors
Se asigură un minim între
salariul de bază și diurne,
care depinde de categoria profesională
și de vechimea în firmă

Informații la telefon 0740/295.418
numai după trimiterea la [email protected] a unui CV
și copii de pe următoarele documente:
• Buletin
• Pașaport
• Permis de conducere
• Cartela tahograf
• Atestat de marfă
• Cazier judiciar și cazier auto
• Caracterizare de la ultimul loc de muncă
• fotografie 3/4

20 Ianuarie 2015, 18:10


Sudiți: A furat o mașină și a intrat în gardul unul consătean!

Polițiștii Secției Rurale Platonești au fost sesizați de către un cetățean al comunei Sudiți cu privire la faptul că un autoturism i-a distrus gardul locuinței sale pe o porțiune de 4 m, iar conducătorul ...[citește_toată_știrea]

20 Ianuarie 2015, 17:25
(8665 vizualizări - 2 comentarii)


Movilița: Femeie acroșată pe trecerea de pietoni

Luni, 19 ianuarie a.c., în jurul orei 12,00, Poliția a fost sesizată cu privire la faptul că pe raza localității Movilița s-a produs un accident de circulație soldat cu rănirea unei persoane. Astfel, în ...[citește_toată_știrea]

20 Ianuarie 2015, 16:10
(5831 vizualizări - 0 comentarii)


Giurgeni: Italieni la braconaj

Polițiștii Serviciului Arme, Explozivi și Substanțe Periculoase au acționat luni, 19 ianuarie a.c., pe linia combaterii braconajului cinegetic pe fondul de vînătoare Giurgeni. Pe parcursul derulării activităților ...[citește_toată_știrea]

20 Ianuarie 2015, 15:15
(8341 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Giurgeni braconaj


anunț angajare

SC Germino SA
angajează
merchandiser local
în Slobozia
Relații la 0729/771.930,
CV la [email protected]

20 Ianuarie 2015, 14:45


Albești: Rezervă de furaje, mistuită de flăcări

Folosirea intenționată a sursei de aprindere de către o persoană rămasă neidentificată a fost cauza probabilă care a dus la izbucnirea unui incendiu la două șire de furaje ale unui cetățean din localitatea ...[citește_toată_știrea]

20 Ianuarie 2015, 13:40
(6148 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Albești incendiu


544 de elevi ialomițeni, participanți la ECOlimpiadă

Pentru al treilea an consecutiv, Eco-Rom Ambalaje, în parteneriat cu Ministerul Educației și Cercetării Științifice aduce proiectul educațional «ECOlimpiada elevilor în școlile din România». Noua ediție ...[citește_toată_știrea]

20 Ianuarie 2015, 13:05
(4323 vizualizări - 0 comentarii)


Slobozia: Recital vocal-instrumental cu soprana Bianca Ionescu

Vineri, 23 ianuarie 2015, de la orele 17,00, la Sala de Concerte a Centrului Cultural UNESCO «Ionel Perlea» din Slobozia, Consiliul Județean Ialomița vă invită la un recital vocal-instrumental. Evenimentul ...[citește_toată_știrea]

20 Ianuarie 2015, 11:55
(5508 vizualizări - 0 comentarii)


Ziua Unirii, sărbătorită la Slobozia

În organizarea Instituției Prefectului Ialomița, a Consiliului Județean Ialomița, a Garnizoanei Slobozia și a Consiliului Local Slobozia, sîmbătă, 24 ianuarie 2015, în municipiul reședință de județ se vor ...[citește_toată_știrea]

20 Ianuarie 2015, 10:35
(6067 vizualizări - 0 comentarii)


anunț angajare

SC Car4Me Auto SRL
angajează
MECANICI AUTO
cu experiență
Relații la telefon
0736/650.891

19 Ianuarie 2015, 18:20


Ialomița: Două accidente, trei persoane rănite

Sîmbătă, 17 ianuarie 2015, pe șoselele ialomițene s-au produs două accidente de circulație, soldate cu rănirea a trei persoane. Primul dintre acestea a fost sesizat Poliției în jurul orei 15,00.  ...[citește_toată_știrea]

19 Ianuarie 2015, 16:50
(5466 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: Beți și fără permise la volan

Polițiștii Biroului Rutier Fetești au depistat doi bărbați, de 29 și 32 de ani, din Fetești, respectiv Constanța, care conduceau autovehicule, deși aveau valabilitatea numerelor de înregistrare provizorii ...[citește_toată_știrea]

19 Ianuarie 2015, 15:25
(4240 vizualizări - 0 comentarii)


Poliția Rutieră Ialomița: Peste 100 de șoferi sancționați, 20 de permise reținute, amenzi de aproape 100000 de lei!

În acest sfîrșit de săptămînă, 16-18 ianuarie 2015, polițiștii Serviciului Rutier au continuat acțiunile desfășurate pentru prevenirea evenimentelor rutiere, precum și pentru conștientizarea conducătorilor ...[citește_toată_știrea]

19 Ianuarie 2015, 13:55
(6668 vizualizări - 0 comentarii)


Urziceni: Comerț cu produse contrafăcute

Un bărbat, de 34 de ani, din Urziceni, a fost surprins de jandarmi în timp ce comercializa, fără documente legale, produse care poartă o marcă identică cu o marcă înregistrată. Astfel, membrii grupei de ...[citește_toată_știrea]

19 Ianuarie 2015, 12:40
(5833 vizualizări - 0 comentarii)


Urziceni: Reținuți pentru contrabandă cu țigări

Urziceni: Reținuți pentru contrabandă cu țigări

Aproximativ 200000  de țigarete de contrabandă au fost confiscate de polițiștii ialomițeni de la doi bărbați care le transportau cu o autoutilitară. Cei doi au fost reținuți, iar autovehiculul folosit ...[citește_toată_știrea]

17 Ianuarie 2015, 13:30
(7179 vizualizări - 0 comentarii)


Slobozia: Bătrînă de 70 de ani, găsită decedată în cadă

Joi seara, 15 ianuarie a.c., în jurul orei 19,00, fiica unei femei, în vîrstă de 70 de ani, din Slobozia a sunat la 112, după ce bătrîna nu a mai răspuns la telefon și la ușă încă de dimineață. Un echipaj ...[citește_toată_știrea]

16 Ianuarie 2015, 19:10
(5299 vizualizări - 0 comentarii)


Slobozia: Expoziție de pictură

Uniunea Artiștilor Plastici Filiala Ialomița și Centrul Cultural UNESCO «Ionel Perlea» îi invită pe slobozeni și nu numai la o expoziție de pictură aparținînd artistului Teodor Vișan. Vernisajul expoziției ...[citește_toată_știrea]

16 Ianuarie 2015, 13:05
(5528 vizualizări - 0 comentarii)


DSVSA Ialomița: Procent infim de vaccinare antirabică la cîini și pisici

Direcția Sanitară Veterinară și pentru Siguranța Alimentelor Ialomița informează proprietarii/deținătorii de cîini și pisici că, în conformitate cu prevederile Ordinului Autorității Naționale Sanitare ...[citește_toată_știrea]

15 Ianuarie 2015, 16:10
(6550 vizualizări - 1 comentariu)


Protopopiatul Slobozia: 15 ianuarie-Ziua Culturii Naționale

Joi, 15 ianuarie 2015, sub semnul Zilei Culturii Naționale și aniversării a 165 de ani de la nașterea poetului național Mihai Eminescu, la Casa de Cultură Municipală s-au desfășurat o serie de manifestări ...[citește_toată_știrea]

15 Ianuarie 2015, 13:20
(6578 vizualizări - 0 comentarii)


APIA Ialomița: Noi reguli pentru a beneficia de subvenții

Ministerul Agriculturii si Dezvoltării Rurale a postat, pe pagina oficială de internet www.madr.ro, proiectul unei Ordonanțe de Guvern pentru aprobarea schemelor de plăți directe pe suprafață ...[citește_toată_știrea]

13 Ianuarie 2015, 20:15
(13974 vizualizări - 1 comentariu)


Fetești: Ieșean fără permis, prins la volanul unei mașini furate din Constanța

Un control de rutină al polițiștilor din Fetești a scos la iveală faptul că mașina la volanul căreia se afla un tînăr, de 22 de ani, din județul Iași, ar fi fost furată de pe raza municipiului Constanța ...[citește_toată_știrea]

13 Ianuarie 2015, 18:40
(5930 vizualizări - 0 comentarii)


Amara: Doi tineri, de 16 și 17 ani, hoți din locuințe

Doi tineri, de 16 și 17 ani, din Amara, sînt acuzați de faptul că au pătruns în casa unui localnic și au furat bijuterii în valoare de 700 de lei. Polițiștii au fost sesizați de proprietarul locuinței prădate ...[citește_toată_știrea]

13 Ianuarie 2015, 15:50
(4853 vizualizări - 0 comentarii)


Urziceni: Frigul era să-l omoare

Un cioban din zona Urziceniului era la un pas de moarte din cauza temperaturilor scăzute înregistrate afară. Din fericire, el a fost preluat de paramedicii SMURD și transportat la spital. Bărbatul, în vîrstă ...[citește_toată_știrea]

13 Ianuarie 2015, 14:40
(3712 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Urziceni frig cioban


Slobozia: Persoană rănită într-un accident rutier

Poliția a fost sesizată cu privire la faptul că pe DN21 s-a produs un accident rutier, soldat cu rănirea unei persoane. În cauză s-a întocmit un dosar penal. Astfel, în timp ce o femeie, în vîrstă de 4 ...[citește_toată_știrea]

13 Ianuarie 2015, 13:10
(5036 vizualizări - 0 comentarii)


Urziceni: Mașină cuprinsă de flăcări pe șosea

Un autoturism care se deplasa pe raza localității Glodeanu Sărat din județul Buzău a fost cuprins de flăcări. Șoferul acestuia a reușit să oprească și a sunat la 112, iar la fața locului s-au deplasat pompierii ...[citește_toată_știrea]

13 Ianuarie 2015, 11:20
(3287 vizualizări - 0 comentarii)


Ultimele comentarii
vilă complex Slobozia în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 17 iunie 2026 Any în Marinela Radu ex-DSP și juristul «doctor» Vasile Zamfir, înscriși! Alecu în Marinela Radu ex-DSP și juristul «doctor» Vasile Zamfir, înscriși! base marinaru în Stelnica și Punctul de Acostare «Regina Maria», creștere a numărului de turiști ion negativ în A fost construită una dintre cele mai mari instalații de stocare a energiei verzi din România cioban în Dezastrul funciar de la Primăria Axintele Parinte în Colaps financiar după retrogradarea în Liga 2: Unirea Slobozia a cerut intrarea în insolvență! AlexDan în Lipsă de «transparență» în Consiliul Local Slobozia Preda în Colaps financiar după retrogradarea în Liga 2: Unirea Slobozia a cerut intrarea în insolvență! Mary în Reabilitarea Ștrandului Municipal, abandonată de administrația Potor Mary în Restanțe de 7,3 milioane de lei pentru facturile de apă și canalizare către operatorul Urban SA Slobozia NOBODY în «Candidatul 10510», în sfârșit director general adjunct la DGASPC Ialomița! Vasi în Incidente de integritate «cu efect întârziat» în județul Ialomița Dan în Colaps financiar după retrogradarea în Liga 2: Unirea Slobozia a cerut intrarea în insolvență! OK dar.. în «USR are obligația morală să aplice propriile standarde de integritate!» dan în Blocuri pentru tinerii specialiști în Educație și Sănătate, la Fetești Aur în Marinela Radu ex-DSP și juristul «doctor» Vasile Zamfir, înscriși! cetatean în Marinela Radu ex-DSP și juristul «doctor» Vasile Zamfir, înscriși! Pt Zanfir în Marinela Radu ex-DSP și juristul «doctor» Vasile Zamfir, înscriși! suporter în Colaps financiar după retrogradarea în Liga 2: Unirea Slobozia a cerut intrarea în insolvență!

cea mai/cel mai...

Cea mai/cel mai...