Ai intrat pe cel mai citit site din Ialomița!

EVENIMENT

Fetești: Copil de 10 ani, electrocutat de firele de înaltă tensiune

Fetești: Copil de 10 ani, electrocutat de firele de înaltă tensiune

Un copil de 10 ani, din Bordușani, a fost la un pas de moarte marți, 30 aprilie 2013. Minorul se juca în incinta triajului CFR Fetești, moment în care s-a atins de firele de înaltă tensiune și s-a electrocutat...
Arcul electric format în momentul în care băiatul de 10 ani a atins firele de înaltă tensiune i-a străpuns întreg corpul. El a suferit arsuri de peste 60% pe suprafața corpului și a avut nevoie de îngrijiri medicale de urgență. Un echipaj al Serviciului Județean de Ambulanță Ialomița l-a transportat la Spitalul Municipal din Fetești, după care l-au transferat la un spital din București. În momentul de față, copilul se află sub supraveghere medicală la unitatea spitalicească din... [citește_tot_articolul]

1 Mai 2013, 11:40 (6727 vizualizări - 3 comentarii)

EVENIMENT

CFR Călători retrage din circuit trenurile navetiștilor pe ruta Slobozia-Țăndărei-Fetești

CFR Călători retrage din circuit trenurile navetiștilor pe ruta Slobozia-Țăndărei-Fetești

Trecerea la programul de vară a trenurilor de călători iscă scandaluri la Gara Slobozia. Toate acestea deoarece CFR a dispus scoaterea din circuit a trenurilor pentru navetiști. Astfel, peste 500 de oameni riscă să rămână fără mijloace de transport...
Oficialii din cadrul CFR Călători se pare că ar fi trimis către Gara Slobozia o depeșă prin care anunțau garniturile disponibile pentru programul de vară. Din cele 5 perechi de trenuri care tranzitează stația CFR Slobozia, 2 vor fi scoase din circulație pe tot parcursul acestei veri. Prima pereche va fi trasă pe linie moartă începînd cu data de 15 mai 2013, iar celalaltă începînd cu 21 iunie 2013.
Acest demers al CFR Călători vizează... [citește_tot_articolul]

1 Mai 2013, 10:05 (19693 vizualizări - 12 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Comuna Perieți are un nou viceprimar

Patimile «vicelui» Merlea

Comuna Perieți are un nou viceprimar

La începutul lunii aprilie, Independent scria despre demiterea viceprimarului comunei Perieți, Adrian Merlea și coalizarea consilierilor PSD cu cei ai PD-L, iscîndu-se astfel o scindare, la nivelul comunei Perieți, a alianței dintre PNL și PSD. Prefectura Ialomița a luat act de cele întîmplate și a considerat demiterea lui Merlea drept «ilegală». În cadrul unei ședințe extraordinare a Consiliului Local Perieți, marți, 30 aprilie a.c., viceprimarul Merlea a fost din nou destituit. Funcția i-a revenit aceluiași Viorel Radu, zis «Picior de Porc».

O ședință cu scîntei... [citește_tot_articolul]

1 Mai 2013, 07:56 (11994 vizualizări - 8 comentarii)

EVENIMENT

Protest spontan în fața Primăriei Slobozia din cauza unor copaci tăiați

«Ne vrem platanii înapoi!»

Protest spontan în fața Primăriei Slobozia din cauza unor copaci tăiați

Un grup de locatari ai unui bloc din Slobozia au protestat în dimineața zilei de luni, 29 aprilie a.c., în fața sediului Primăriei Slobozia. Oamenii au reclamat tăierea abuzivă a copacilor din spatele imobilului în care locuiesc...

Cîrciuma dintre betoane Oamenii s-au așezat în fața Primăriei Slobozia și așteptau un semn din partea autorităților locale. Erau nemulțumiți de faptul că spațiul verde din spatele blocului lor a fost distrus... În locul celor 3 platani bătrîni se pare că urmează să fie construită o cîrciumă. «O să vină unu’ cică, Feroviaru îi zice, și face el o cîrciumă acolo... [citește_tot_articolul]

30 Aprilie 2013, 10:53 (8066 vizualizări - 6 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Asociația Vânătorilor și Pescarilor Sportivi vrea președinte nou

«Dictatorul» Tudor Anghel și cei 1200 de vînători ialomițeni

Asociația Vînătorilor și Pescarilor Sportivi vrea președinte nou

La sfîrșitul săptămînii precedente, Asociația Vînătorilor și Pescarilor Sportivi Ialomița a propus înlocuirea din funcție a președintelui Asociației, Tudor Anghel. Propunerea a generat un conflict deschis între președintele în exercițiu și majoritatea delegaților prezenți vineri, 19 aprilie, la ședința anuală a Adunării Generale a Asociației. Acuzat la scenă deschisă, Tudor Anghel a «fugit» din sală. Decizia privind înlocuirea din funcție a lui Tudor Anghel va fi adoptată vineri, 17 mai 2013, în cadrul unei ședințe extraordinare...

«Dictatorul» Tudor Anghel, alungat
Vineri, 1... [citește_tot_articolul]

26 Aprilie 2013, 17:34 (17254 vizualizări - 18 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Cine are bătrîni, să-i batjocorească

Slobozia: Sute de pensionari, umiliți public de autoritățile locale

Slobozia are peste 1000 de pensionari, cu pensii de subzistență. Anual, 10% dintre aceștia primesc, din partea autorităților, «un pachet de Paște». Pentru a intra în posesia lui, pensionarii se trezesc la 3 dimineața, se calcă în picioare timp de 6 ore și primesc pomană un litru de ulei, două pungi de zahăr, o conservă și un kilogram de făină...

Ca pe vremea lui Ceaușescu
Primii pensionari au venit la sediul Consiliului Județean al Persoanelor Vîrstnice din Slobozia la orele 3,00 dimineața. Nimeni nu știe ce va primi, dar ca-n fiecare an așteaptă. Pachetele sînt asigurate de ... [citește_tot_articolul]

26 Aprilie 2013, 11:26 (22608 vizualizări - 18 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Cum e gara, e și țara!

Gara Slobozia, trasă pe linie moartă

Investiția pentru reabilitarea Gării Slobozia are o întîrziere de minimum 6 luni de zile. Valoarea acestui proiect este de 6 milioane de euro, iar fondurile provin, în proporție de 70 la sută, din finanțări europene. CFR refuză să ofere un punct de vedere avizat privitor la întîrzieri. Gara arată ca după bombardament, dar călătorii sînt resemnați... «Cum e gara, e și țara!» ne declară unul dintre aceștia.

Hai vino iar în gara noastră mică
Pe hîrtie, investiția în reabilitarea gării din Slobozia a demarat în decembrie 2011. În fapt, ea a început la relanti prin luna aprilie a anului... [citește_tot_articolul]

24 Aprilie 2013, 08:21 (10165 vizualizări - 9 comentarii)

EVENIMENT

Inspectoratul Școlar Ialomița relansează învățământul profesional

Inspectoratul Școlar Ialomița relansează învățămîntul profesional

Din toamna anului 2013, școlile din Ialomița vor scoate din nou «meseriași». Toate acestea ca urmare a unui proiect inițiat de Ministerul Educației și demarat de Inspectoratul Școlar Județean Ialomița, de relansare a învățămîntului profesional. La nivelul județului vor exista 22 de clase profesionale...

Renaște învățămîntul profesional
La nivel național, învățămîntul profesional a încetat să mai funcționeze începînd cu anul 2009. Potrivit Legii Educației, toate grupurile școlare au fost transformate în licee tehnologice, iar clasele de profesională au fost integrate în cadrul... [citește_tot_articolul]

23 Aprilie 2013, 19:16 (10460 vizualizări - 12 comentarii)

Click aici

SPORT

Operațiunea «Înfrângere monstru»

Fotbal, Liga a II-a, Delta Tulcea-Unirea Slobozia 4-0

Operațiunea «Înfrîngere monstru»

Unirea Slobozia este în cădere liberă, iar nouă ni s-a tocit tastatura de cînd scriem despre pasa proastă a echipei lui Dună. În privința meciului cu Delta avem o misiune extrem de dificilă pentru că este greu să descrii un meci pe care toți suporterii Unirii ar vrea să-l uite cît mai repede...

Galeria cîntă, echipa încasează
Pe cît de jenantă a fost evoluția fotbaliștilor slobozeni, pe atît de frumoasă a fost prestația celor în jur de 20 de suporteri care au susținut echipa la Tulcea. Galeria a cîntat indiferent de rezultatul de pe tabelă și a dominat fonic un stadion populat... [citește_tot_articolul]

23 Aprilie 2013, 15:30 (8119 vizualizări - 3 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Planuri edilitare la Slobozia

Planuri edilitare la Slobozia

Primăria Slobozia a demarat un amplu proiect de reamenajare a bulevardului Unirii din oraș. Autoritățile locale vor investi 200000 de lei pentru amenjarea unui scuar fără arbuști, plantarea de flori, montarea de fîntîni arteziene și o sculptură monumentală a domnitorului Mihai Viteazul.

Unirii, bulevard occidental Printre planurile edilitare ale municipalității din Slobozia pentru acest an se numără și reabilitarea și modernizarea bulevardului Unirii. Cea de-a doua arteră de circulație, ca mărime, din Slobozia va suferi modificări importante în următoarea perioadă. «Ne-am gîndit să... [citește_tot_articolul]

23 Aprilie 2013, 13:43 (11743 vizualizări - 15 comentarii)

Click aici

SPORT

Fotbal, Liga a III-a, Viitorul Axintele-Rapid Fetești 1-2

Lovitură de teatru

Ion Nica, antrenorul Viitorului Axintele, a îndemînat la prudență și concentrare după victoria cu Gloria Buzău. A făcut-o și după victoria cu Metaloglobus stîrnind ceva zîmbete. Pentru toată lumea părea clar că promovarea Viitorului este doar o chestiune de timp și nimeni nu-i mai poate opri, iar discursul celui care conduce de peste 3 ani banca ialomițenilor părea doar un clișeu folosit des în fotbal. A venit însă meciul cu Rapid Fetești disputat vineri, 19 aprilie a.c., și vrînd-nevrînd a trebuit să-i dăm dreptate lui Nica. «Cu Axintele o să ne vindem scump pielea!» avertiza antrenorul Feteștiului Gigel Stoica și stîrnea, la rîndu-i, zîmbete. Și el a avut dreptate! Prima repriză a fost una încrîncenată... [citește_tot_articolul]

23 Aprilie 2013, 11:25 (8216 vizualizări - 2 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Trotuarul din câmp

Administrație după ureche la Stelnica

Trotuarul din cîmp

Faptul că administrațiile locale din Ialomița risipesc banii publici pe proiecte inutile nu mai este un secret. De exemplu, la Stelnica, autoritățile locale au amenajat un trotuar din pavele la marginea cîmpului de la ieșirea din localitate. Primarul comunei motivează însă că cei 350 de metri de trotuar sînt amplasați legal, în intravilanul localității...

Să fie trotuar...
Comuna Stelnica se află situată la cîțiva kilometri de municipiul Fetești, pe malul stîng al Brațului Borcea. Singurele trotuare adevărate din localitate sînt cel care trece prin fața Primăriei și cel despre... [citește_tot_articolul]

23 Aprilie 2013, 10:45 (8358 vizualizări - 4 comentarii)

Click aici

SPORT

Cupa «DNS Birotica Tenis Con», apanajul slobozenilor

Tenis de cîmp

Cupa «DNS Birotica Tenis Con», apanajul slobozenilor

Din data de 20 aprilie 2013, a debutat la Slobozia un turneu de tenis de categoria I adresat copiilor din categoriile 10, 12, 14 și 16 ani. Cupa «DNS Birotica Tenis Con» a adunat la start 70 de sportivi, iar majoritatea trofeelor au revenit tinerilor tenismeni din Slobozia. Astfel, în competiția celor mici Alexandra Iordache s-a impus la 10 ani fete, iar Liviu Zamfirache a cîștigat la 10 ani băieți. La 12 ani fete, victoria i-a revenit Alexiei Gîndac, în vreme ce în concursul băieților, la închiderea ediției, Ștefan Andreescu juca finala cu mari șanse de a o cîștiga. Fratele acestuia, Cristian Andreescu, s-a impus la 14 ani. La 16 ani fete, învingătoare a ieșit Irina Nițu. În cadrul aceleiași... [citește_tot_articolul]

23 Aprilie 2013, 10:22 (9312 vizualizări - 3 comentarii)

Click aici

POLITICĂ

«Doar 3% din activitatea Parlamentului reprezintă decizii de interes public!»

Un vot PP-DD contează

«Doar 3% din activitatea Parlamentului reprezintă decizii de interes public!»

Continuăm azi periplul printre parlamentarii ialomițeni cu senatorul PP-DD Ștefan Stoica. Potrivit convenției pe care o avem cu dumneavoastră, cititorii, am reușit să închidem ochii încă o dată și vă prezentăm doar «partea plină a paharului»... Dar tot ca de obicei, vă informăm că responsabilitatea asupra acestui demers de pozitivizare a activității parlamentarilor este una comună.

Dacă OTV nu e, PP-DD nu e
Senatorul Ștefan Stoica are cabinet parlamentar, dar nu mai are partid. În lipsa OTV, PP-DD se reduce la cei 65 de parlamentari din Parlament. Nu neagă această supoziție, dar... [citește_tot_articolul]

23 Aprilie 2013, 09:42 (10953 vizualizări - 2 comentarii)

Click aici

SPORT

Fotbal, Liga a IV-a

Țăndăreiul s-a încurcat la Doja

Victoria la scor de neprezentare obținută de Țăndărei în fața Cocorei în etapa precedentă s-a dus pe apa sîmbetei. Sîmbătă, 20 aprilie, Recolta Gheorghe Doja a pus serios osul la treabă și a barat orice încercare a ocupantei locului II de a pleca cu 3 puncte. De scorul alb înregistrat la Doja a profitat liderul. Cocora s-a distrat cu ultima clasată Spicul Colelia pe care a învins-o la scor de tenis: 6-1. Victoria Munteni Buzău a dat-o la pace cu Recolta Gheorghe Lazăr, în vreme ce revelația returului, ACS Rădulești, a spulberat Unirea Manasia. În acest moment sunt 6 puncte între Cocora și Țăndărei, iar în cele 7 etape rămase puține se mai pot schimba. Și la retrogradare lucrurile capătă claritate... [citește_tot_articolul]

23 Aprilie 2013, 09:21 (6999 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Slobozia, cu un pas mai aproape de «apă potabilă»

Apă «curată» de 1 mai

Slobozia, cu un pas mai aproape de «apă potabilă»

După 4 ani de așteptare și 2 milioane de euro cheltuite numai pentru reabilitarea stației de tratare, autoritățile locale promit «apă potabilă» de 1 mai. Conform declarațiilor oficiale, la acest moment stația de tratare funcționează, iar lucrările de înlocuire a ultimilor 4 kilometri de rețea sînt plină desfășurare...

Politica pașilor din ce în ce mai mărunți
La sfîrșitul săptămînii precedente, o delegație a administrației publice locale și județene  a vizitat stația de tratare a apei potabile. Potrivit declarațiilor oficiale, această vizită a avut drept scop verificarea... [citește_tot_articolul]

19 Aprilie 2013, 17:43 (26822 vizualizări - 36 comentarii)

EVENIMENT

Cargill susține dezvoltarea «verde» a comunei Bucu

1000 de nume pentru 1000 de sălcii

La începutul acestei luni, angajații Cargill România au sărbătorit «Ziua Pămîntului» desfășurînd o altă activitate «verde» pentru comuna Bucu, împreună cu partenerii de la «Gardienii Terrei». În prima parte a zilei, peste 30 de elevi din clasele a VII-a și a VIII-a din Școala Generală «Sfîntul Ierarh Nicolae» au participat la un atelier de lucru denumit «Pămîntul nostru, mîine». Elevii au aflat informații despre «Ziua Pămîntului» prin activități și jocuri care conștientizau importanța biodiversității și necesitatea protejării mediului înconjurător. Tot prin joc, elevii au învățat cum se plantează un copăcel, pregătindu-se, în acest fel, de acțiunea de plantare. «Motto-ul Asociației „Gardienii... [citește_tot_articolul]

19 Aprilie 2013, 17:27 (7556 vizualizări - 0 comentarii)

EVENIMENT

Slobozia: Parcul pentru IMM-uri merge mai departe...

Investiție politică marca USL

Slobozia: Parcul pentru IMM-uri merge mai departe...

În ciuda faptului că mediul de afaceri local a transmis clar semnale privind restrîngerea activității economice, administrația din Ialomița continuă investițiile inutile. Una dintre acestea, platforma industrială pentru IMM-uri de la Slobozia, a fost relansată prin vizita ministrului delegat pentru IMM-uri, Maria Grapini. Oficialii locali și județeni și-au reiterat declarațiile privind necesitatea unei astfel de investiții care să asigure noi locuri de muncă pentru Slobozia și zona periurbană.

Dacă-i ordin de ministru, cu plăcere
Luni, 15 aprilie 2013, la Slobozia, oficialii locali... [citește_tot_articolul]

18 Aprilie 2013, 16:02 (8400 vizualizări - 7 comentarii)

REPORTAJ

Omul de pe acoperișurile lumii

Omul de pe acoperișurile lumii

În lumea lui, David Neacșu e o celebritate incontestabilă. La 53 de ani are la activ 38 de expediții pe toate acoperișurile lumii, de la Kilimanjaro la Everest și de la Carpații noștri la vîrful Vinson din Antarctica. În lumea noastră el e doar un necunoscut care joi, 18 aprilie 2013, la invitația Montan Club «Excelsior» va veni la Slobozia pentru a vorbi despre o pasiune care mistuie dincolo de orice rațiune: alpinismul.

Alpinismul, unul din cele două sporturi ale lumii
În fotografiile furnizate de Montan Club «Excelsior», David Neacșu pare un tip oarecare, îmbrăcat în costum... [citește_tot_articolul]

18 Aprilie 2013, 13:39 (8422 vizualizări - 0 comentarii)

EVENIMENT

Ialomița a cheltuit inutil 2 milioane de lei pentru prevenirea inundațiilor

Apa trece, pericolul rămîne... de 8 ani!

Ialomița a cheltuit inutil 2 milioane de lei pentru prevenirea inundațiilor

De o lună, Ialomița se luptă să țină piept apelor. Pericolul cel mai mare îl reprezintă zona Fetești, acolo unde Dunărea, pe Brațul Borcea, amenință să iasă din matcă. «Nu ne vom confrunta cu ceea ce s-a întîmplat în 2010 sau în 2006...» susțin oficialii din cadrul Comitetului Județean pentru Situații de Urgență Ialomița. Cea mai delicată problemă este în zona Bentu, acolo unde o porțiune de 650 metri de dig a fost erodată din cauza nivelului crescut al apelor. Această fîșie de pămînt, care asigură protecția pentru 20000 de hectare de teren agricol, a fost reparată în mod constant timp de 8 ani. Lucrările au costat peste 1,5 milioane de lei, însă calitatea lor lasă de dorit. Acum s-a intervenit... [citește_tot_articolul]

17 Aprilie 2013, 13:56 (9941 vizualizări - 0 comentarii)

Joi 25 Iun 2026
302 cititori online
Cele mai comentate
Cele mai citite
Ultima oră

Fetești: Calul căzut în groapă a fost scos de pompieri

Salvarea unei cabaline căzută într-o groapă a fost situația de urgență pentru care au fost solicitați să intervină pompierii de la Garda Fetești sîmbătă dimineață, 16 octombrie a.c., în gospodăria unui ...[citește_toată_știrea]

18 Octombrie 2010, 13:38
(13260 vizualizări - 0 comentarii)


Slobozia: A luat foc mașina!

Slobozia: A luat foc mașina!

Un incendiu s-a produs la compartimentul motor al unei mașini din Slobozia, ca urmare a aprinderii unei cantități de combustibil scurs pe elemente din compunerea acestuia. Pompierii militari de la Garda ...[citește_toată_știrea]

18 Octombrie 2010, 13:31
(15790 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Slobozia incendiu


Fetești: Flăcările au izbucnit de la coșul sobei

Seria incendiilor cauzate de sistemele de încălzire locală neîntreținute corespunzător a debutat în acest sezon la casa unui cetățean din Fetești. Coșul unei sobe cu acumulare de căldură neprotejat termic ...[citește_toată_știrea]

18 Octombrie 2010, 13:30
(15735 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Fetești incendiu


Slobozia: Hoțul a furat din mașină

Pentru săvîrșirea infracțiunii de furt calificat este cercetat și un bărbat, de 32 de ani, domiciliat în Slobozia, suspectat că în noaptea de sîmbătă spre duminică, 16/17 octombrie a.c., a sustras mai multe ...[citește_toată_știrea]

18 Octombrie 2010, 13:29
(13826 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Slobozia furt


Țăndărei: Fetiță de 10 ani, accidentată

Joi, 14 octombrie, la Țăndărei, o minoră de 10 ani, din Perieți, a fost accidentată. Copila a încercat să traverseze strada în fugă, prin loc nepermis și fără să se asigure. Fetița a vrut să treaca strada ...[citește_toată_știrea]

15 Octombrie 2010, 17:57
(15228 vizualizări - 0 comentarii)


Urziceni: 12 hoți, prinși de polițiști

Miercuri 13 octombrie, polițiștii din Urziceni au desfășurat în localitate o acțiune ce a vizat prevenirea și combaterea furturilor din incinta firmelor și din autovehicule. De asemenea, un alt punct al ...[citește_toată_știrea]

15 Octombrie 2010, 17:53
(13593 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Urziceni hoți


Ialomița: Furturile se înmulțesc

În dimineața zilei de joi, 14 octombrie, un feteștean a reclamat la Poliție faptul că în cursul nopții persoane necunoscute au pătruns în curtea locuinței sale de unde au furat mai multe păsări. În urma ...[citește_toată_știrea]

15 Octombrie 2010, 17:51
(18605 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Ialomița furt


Fetești: La furat de cereale din TIR

În noaptea de miercuri spre joi, respectiv 13 spre 14 octombrie, un echipaj de poliție din Fetești a surprins în flagrant doi tineri în timp ce încercau să fure bunuri dintr-un autotren staționat. La vederea ...[citește_toată_știrea]

15 Octombrie 2010, 17:47
(14664 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Fetești furt


Ședința Colegiului Prefectural

Joi, 21 octombrie, Colegiul Prefectural se întrunește în ședința lunară de lucru, avînd o ordine de zi formată din patru teme de dezateri. Pe scurt, membrii Colegiului Prefectural vor asista la prezentarea ...[citește_toată_știrea]

14 Octombrie 2010, 18:22
(18136 vizualizări - 1 comentariu)


Soț și soție din Slobozia, acuzați de trafic de persoane

Trafic de minori și trafic de persoane sînt acuzațiile care se rețin în sarcina a doi slobozeni, soț și soție, după ce timp de aproximativ șapte luni au exploatat zece persoane fără adăpost. «Cei doi au ...[citește_toată_știrea]

14 Octombrie 2010, 13:40
(18329 vizualizări - 3 comentarii)


Țigări de contrabandă la Fetești

În baza unor informații și a unei autorizații de percheziție emisă de Judecătoria Fetești polițiști, inspectori ai Gărzii Financiare Ialomița, cu sprijinul lucrătorilor Serviciului de Intervenție Rapidă ...[citește_toată_știrea]

14 Octombrie 2010, 13:39
(16265 vizualizări - 0 comentarii)


Firmele, obligate să-și anunțe locurile de muncă vacante

Agenția Județeană pentru Ocuparea Forței de Muncă Ialomița reamintește agenților economici care își au sediul sau domiciliul pe raza județului Ialomița faptul că, în conformitate cu prevederile legale, ...[citește_toată_știrea]

13 Octombrie 2010, 15:25
(14157 vizualizări - 1 comentariu)


Fiscul ialomițean, locul 5 pe țară la încasări

«Direcția Generală a Finanțelor Publice Ialomița informează că în luna septembrie 2010 a fost încasată la bugetul general consolidat suma de 50,39 milioane lei, în procent de 113,72% față de plan, procentul ...[citește_toată_știrea]

13 Octombrie 2010, 15:21
(16596 vizualizări - 1 comentariu)


Slobozia: Copil de 13 ani încerca să fure din magazin!

Un minor de 13 ani, instituționalizat într-un centru de plasament din Slobozia, a fost prins în flagrant în timp ce încerca să fure bunuri dintr-un magazin. Fapta s-a produs în noaptea de 12 spre 13 octombrie ...[citește_toată_știrea]

13 Octombrie 2010, 15:20
(14659 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Slobozia copil hoț


Fetești: «Șofer» fără permis

În noaptea de marți spre miercuri, respectiv 12 spre 13 octombrie, polițiștii feteșteni au oprit în trafic un autoturism întrucît se deplasa cu farurile stinse. În urma verificărilor polițiștii au constatat ...[citește_toată_știrea]

13 Octombrie 2010, 15:19
(13333 vizualizări - 0 comentarii)


Sinești: Hoț încarcerat

Un tînăr de 27 ani a fost prins marți, 12 septembrie, după ce timp de doi ani a fost urmărit. Infractorul a fost prins în urma unei acțiuni polițienești în localitatea Sinești. În anii 2008 și 2009, Judecătoria ...[citește_toată_știrea]

13 Octombrie 2010, 15:18
(12675 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Sinești arestare


Cocora: Cercetat penal pentru deținerea de deșeuri periculoase

Polițiștii ialomițeni au descoperit în depozitul unei societăți comerciale din Cocora o cantitate semnificativă de produse de uz fitosanitar cu termenul de valabilitate expirat. Acțiunea s-a desfășurat ...[citește_toată_știrea]

13 Octombrie 2010, 15:17
(13047 vizualizări - 0 comentarii)


Secțiunea Sport a fost actualizată!

Cele mai noi știri din sportul ialomițean. ...[citește_toată_știrea]

12 Octombrie 2010, 18:29
(8421 vizualizări - 0 comentarii)


Secțiunea Mica Publicitate a fost actualizată!

Cele mai noi anunțuri de mică publicitate din Ialomița. ...[citește_toată_știrea]

12 Octombrie 2010, 18:13
(8463 vizualizări - 0 comentarii)


Cultura romani, pe scena Festivalului «Identitate și cultură romă»

«Identitate și cultură romă» este titlul unui nou Festival pus în scenă, joi, 14 octombrie la Fetești. Aflat la prima ediție, evenimentul reunește reprezentanți ai autorităților publice locale, județene ...[citește_toată_știrea]

12 Octombrie 2010, 15:08
(15633 vizualizări - 1 comentariu)


Vitezomanii, amendați cu peste 66000 de lei

Șoferii ialomițeni au încasat în week-endul precedent peste 270 de contravenții la regimul circulației, valoarea amenzilor depășind 66 mii de lei. Cele mai multe abateri constatate de polițiști s-au concretizat ...[citește_toată_știrea]

12 Octombrie 2010, 15:06
(11999 vizualizări - 0 comentarii)


Lemnele, în atenția polițiștilor feteșteni

Luni, 11 octombrie, polițiștii feteșteni au desfășurat o acțiune pe linia prevenirii și combaterii comerțului ilegal de lemne. Polițiștii organizați în filtre rutiere au verificat 14 mașini și au legitimat ...[citește_toată_știrea]

12 Octombrie 2010, 15:05
(12564 vizualizări - 2 comentarii)


Școlile, prioritate pentru polițiștii ialomițeni

«În perioada 11-15 octombrie, la nivel național, polițiștii vor intensifica acțiunile de prevenire și combatere a delincvenței juvenile și asigurarea climatului de siguranță publică în incinta și zona adiacentă ...[citește_toată_știrea]

12 Octombrie 2010, 15:04
(14179 vizualizări - 0 comentarii)


Acțiuni preventive la Urziceni

Prevenirea furturilor din firme și evitarea faptelor violente au fost aspecte urmărite de acțiunea desfășurată de polițiștii din Urziceni, luni, 11 octombrie. Astfel, au fost verificați 16 agenți economici ...[citește_toată_știrea]

12 Octombrie 2010, 15:02
(14841 vizualizări - 0 comentarii)


Patru persoane și-au pierdut viața într-un accident rutier

Tragedie în apropierea localității Sinești, pe DN2, la km 35. Patru persoane și-au pierdut viața și o a cincea a fost grav rănită în urma unui accident rutier. Cumplitul incident s-a produs în timp ce un ...[citește_toată_știrea]

11 Octombrie 2010, 14:01
(15350 vizualizări - 1 comentariu)

Taguri: Sinești accident


Săveni: La plimbare cu mașina furată și beat la volan

Duminică, 10 octombrie, dimineața polițiștii rutieri aflați pe raza comunei Săveni au oprit pentru un control de rutină o mașină înmatriculată în Capitală. Întrucît mirosea a alcool, șoferul, un bucureștean ...[citește_toată_știrea]

11 Octombrie 2010, 13:51
(15517 vizualizări - 1 comentariu)


Slobozia: I-au dat foc la Chrysler

Un autoturism Chrysler a fost cuprins de flăcări duminică noaptea, 10 octombrie a.c., în jurul orei 22.00, pe strada Cărămidari din Slobozia. Întrucît în apropierea autoturismului au fost descoperite două ...[citește_toată_știrea]

11 Octombrie 2010, 13:33
(13913 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Slobozia incendiu


Ialomița: Inconștienți în trafic

În noaptea de vineri spre sîmbătă, respectiv 8 spre 9 octombrie, polițiștii feteșteni au prins un tînăr din localitate care conducea mașina în stare de ebrietate. La testarea cu aparatul Drager a conducătorului ...[citește_toată_știrea]

11 Octombrie 2010, 10:28
(13410 vizualizări - 0 comentarii)


Hoți de fier vechi prinși de polițiști

Doi feteșteni, de 30 și 35 de ani, sînt cercetați penal de polițiști pentru furt după ce au fost identificați ca fiind autorii mai multor furturi de obiecte metalice. Furturile au fost anunțate polițiștilor ...[citește_toată_știrea]

11 Octombrie 2010, 10:25
(14042 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Fetești hoți


Primăriile pot împrumuta bani de la Ministerul Finanțelor pentru a-și achita datoriile

Direcția Generală a Finanțelor Publice Ialomița informează agenții economici care înregistreză creanțe neîncasate de la unitățile administrativ-teritoriale și, în acelasi timp, au obligații fiscale neachitate ...[citește_toată_știrea]

11 Octombrie 2010, 10:23
(18647 vizualizări - 0 comentarii)


Ultimele comentarii
spațiu comercial Slobozia în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 24 iunie 2026 spațiu comercial Slobozia în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 24 iunie 2026 oRLandO în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! scrumbie Dunăre în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 24 iunie 2026 PERICOL în «Reabilitarea energetică» a sediului Prefecturii Ialomița, la final Peiu în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! mașină de cusut Singer în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 24 iunie 2026 teren intravilan agricol Țăndărei în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 24 iunie 2026 teren extravilan Țăndărei în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 24 iunie 2026 Chiparos în A început construirea «drumului de șantier» în zona podului peste râul Ialomița din Țăndărei Lenuta în A început construirea «drumului de șantier» în zona podului peste râul Ialomița din Țăndărei George în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! ahaaaaaa în «Reabilitarea energetică» a sediului Prefecturii Ialomița, la final Cetățean în Tabăra «Pavilioane» din stațiunea Amara, fără aviz sanitar de funcționare Mary în «Fermierii își vând producția sub costuri!» garsonieră de închiriat Slobozia în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 24 iunie 2026 Locuitor Slobozia în Ce miracol, ce minune/CNAS face concurs «pe bune» Mariana în «Fermierii își vând producția sub costuri!» un ialomițean în FC Bărăganul Ciulnița, învinsă «acasă» de Viitorul Corbeanca Gigel în «Reabilitarea energetică» a sediului Prefecturii Ialomița, la final

cea mai/cel mai...

Cea mai/cel mai...