Ai intrat pe cel mai citit site din Ialomița!

EVENIMENT

Raiul administrației Stoica

Raport despre Slobozia anului 2012

Raiul administrației Stoica

La 9 luni de la instalarea în funcție a primarului Alexandru Stoica, administrația orașului Slobozia face public primul raport privind cheltuielile legate de activitatea administrativă a orașului în perioada iulie-decembrie 2012. Potrivit declarațiilor lui Alexandru Stoica, raportul se dorește a fi «o radiografie a activității administrației locale și a demersurilor întreprinse pentru eficientizarea acesteia și oferirea unor servicii de calitate locuitorilor Sloboziei».

Toate vechi și... scumpe toate
Raportul de activitate al primarului Alexandru Stoica pentru cele 6 luni de administrație... [citește_tot_articolul]

4 Aprilie 2013, 18:14 (11247 vizualizări - 7 comentarii)

REPORTAJ

«La môme» Raluca de la Liceul de Artă

«La môme» Raluca de la Liceul de Artă

Nu are habar cine a fost Edith Piaf, dar a cîștigat premiul I al Festivalului de Muzică Franceză FRANCOCHANSON de la Buzău la începutul lunii martie. Are o voce impresionantă, știe trei limbi străine și promite să fie una dintre revelațiile Liceului de Artă din Slobozia. Și de-ar fi numai atît! Dar la numai 12 ani, Raluca Moldoveanu știe că poate mai mult. De aceea se pregătește febril pentru un nou recital muzical. De astă dată în limba engleză...

O fată de milioane
E atît de subțirică încît te îndoiești că ar putea vorbi, d-apăi cînta. Însă la 12 ani, Raluca Moldoveanu a cîștigat... [citește_tot_articolul]

4 Aprilie 2013, 15:06 (7241 vizualizări - 2 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Centrul de Pregătire și Perfecționare al Ministerului Justiției de la Amara, spre închidere

Eșec investițional de 5,4 milioane lei

Centrul de Pregătire și Perfecționare al Ministerului Justiției de la Amara, spre închidere

O investiție în valoare totală de 5,4 milioane de lei este pe cale să-și închidă porțile. Vorbim despre Centrul de Pregătire și Perfecționare al Ministerului Justiției din orașul-stațiune Amara. După mai bine de 10 ani de funcționare, unitatea s-ar putea închide din cauza lipsei de bani... Doar anul trecut, investiția megalomană a fost finanțată din bugetul statului cu suma de 1,3 milioane de lei. În mare parte, fondurile au fost folosite pentru cheltuieli de personal și plata utilităților...

«Ruina» de 5,4 milioane de lei
Centrul de Perfecționare și Pregătire Profesională al... [citește_tot_articolul]

3 Aprilie 2013, 17:28 (27125 vizualizări - 27 comentarii)

EVENIMENT

Palatul Copiilor Slobozia iese în lume

Desenatul... altfel!

Palatul Copiilor Slobozia iese în lume

În «Săptămîna altfel», Palatul Copiilor din Slobozia încearcă să atragă atenția opiniei publice cu o inițiativă inedită. Secția de desen a instituției organizează în cursul acestei săptămîni o expoziție de desen uriașă, la care participă peste 200 de elevi. Desenele vor fi expuse în cadrul Centrului Cultural «Ionel Perlea» din Slobozia și vor rămîne acolo timp de mai multe săptămîni. Cel mai tînăr dintre participanți are 5 ani, se numește Irina Andreea Nistor și speră să cîștige premiul I.

O secție-mamut
Palatul Copiilor din Slobozia reprezintă singura alternativă gratuită de... [citește_tot_articolul]

3 Aprilie 2013, 14:26 (6900 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Slobozia rămâne fără transport public

1 Mai, ultima cursă!

Slobozia rămîne fără transport public

De peste 5 ani de zile, transportul public de călători din Slobozia se prăbușește sub greutatea scandalurilor publice. Licitații contestate, transport în condiții improprii, reglări de conturi în stil mafiot, autoturisme incendiate, oameni morți de inimă rea... Totul s-a întîmplat și totul a fost făcut public. Din păcate, fără niciun rezultat și, mai ales, fără efect... Iar mai nou, începînd de la 1 mai 2013, transportul public de călători din Slobozia rămîne fără operatori interesați de furnizarea acestui serviciu...

Ca la noi, la nimenea
La acest moment, Slobozia este deservită... [citește_tot_articolul]

2 Aprilie 2013, 17:50 (28217 vizualizări - 18 comentarii)

Click aici

SPORT

Aripi frânte

Fotbal, Liga a II-a, Unirea Slobozia-Săgeata Năvodari 1-2

Aripi frînte

Nimeni nu îndrăznea s-o spună răspicat, dar, după victoria din meciul cu Brăila, gîndul ne zbura sus, spre Liga I... Sîmbătă, 30 martie, a fost nevoie doar de o Săgeată, cea din Năvodari, pentru ca zborul să se termine, iar noi, suporterii și ei, uniriștii să revenim cu picioarele pe pămînt. Unirea Slobozia poate bate pe oricine în această serie, dar mai e mult pînă departe...

Ne-am cam bătut singuri
Deși vremea era încă rece la ora partidei, astenia de primăvară pare să fi mușcat adînc din energia slobozenilor. De la veteranul Mihalcea, pînă la crudul Ibrian, toți galben-albaștrii... [citește_tot_articolul]

2 Aprilie 2013, 16:08 (13932 vizualizări - 2 comentarii)

Click aici

POLITICĂ

«Mă identific cu Colegiul 4 Urziceni!»

Gheorghe Tinel, deputat PD-L

«Mă identific cu Colegiul 4 Urziceni!»

Gheorghe Tinel este singurul deputat PD-L din Ialomița. A avut pentru a doua oară bafta chioară de a prinde trambulina redistribuirii, domnia sa obținînd doar 4477 de voturi. Este mîndru de această «performanță» și recunoscător alegătorilor săi mai presus de a fi recunoscător sistemului redistribuirii... Atît de recunoscător încît, în ciuda faptului că acum este deputatul tuturor ialomițenilor, susține că prioritatea sa o reprezintă proiectele nefinalizate din Colegiul 4 Urziceni. A! Și revendicarea statului de partid de Opoziție al PD-L în Parlamentul României...

Un deputat cu viziuni... [citește_tot_articolul]

2 Aprilie 2013, 15:39 (12856 vizualizări - 10 comentarii)

SPORT

Fotbal, Liga a III-a, Viitorul Axintele-Victoria Chirnogi 2-1

Succes in extremis

Viitorul Axintele a fost la un pas de a pierde primele puncte acasă și, totodată, o importantă bătălie în războiul pentru promovare. Călărășenii de la Victoria Chirnogi au avut tot timpul evoluții bune în confruntările cu alb-verzii. Apele păreau să se limpezească încă din minutul 34, cînd axinteanul Cosmin Dedu a centrat de pe dreaptă, iar mingea a fost reluată în poartă de Simon Măzărache, titular în premieră la Viitorul. În repriza secundă, oaspeții au reușit egalarea în minutul 67 prin Viorel Năstase, iar lucrurile se complicau serios pentru gazde. Inspirația lui Ion Nica a dat din fericire roade. Acesta l-a înlocuit pe Nicolae Ionel cu Dragoș Stan, iar jucătorul venit în această iarnă la... [citește_tot_articolul]

2 Aprilie 2013, 15:12 (12343 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

SPORT

Fotbal, Liga a IV-a

Amara a bătut la Gheorghe Lazăr cu 7-0!

Etapa a 16-a din Liga a IV-a nu a schimbat mare lucru la vîrful clasamentului. Surpriza etapei s-a înregistrat la Gheorghe Lazăr, acolo unde Recolta a ținut să-și confirme căderea liberă. Aflată și ea în mare criză de puncte, CS Amara s-a descătușat în fața lăzărenilor, cărora le-a administrat un 7-0 pe care nici cel mai meseriaș oracol nu l-ar fi ghicit. După această înfrîngere, Recolta pierde locul 3 în favoarea Viticolei. În rest, rezultate normale: Țăndăreiul a trecut la limită de ACS Căzănești, iar liderul Voința Cocora a mai trecut peste un hop la Manasia și este tot mai aproape de titlul de campioană a județului.

LIGA a 4-a, Rezultate etapa a 16-a, sîmbătă, 30 martie 2013, ora 16,00... [citește_tot_articolul]

2 Aprilie 2013, 15:06 (11094 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Slobozia: Ghena din garsonieră...

Slobozia: Ghena din garsonieră...

Locatarii blocului de garsoniere G7 din Slobozia sînt revoltați din cauza unei vecine care locuiește la parterul imobilului. Bolnavă psihic, femeia și-a amenajat o ghenă în cei zece metri pătrați ai garsonierei proprietate personală. Oamenii sînt deranjați de mirosul emanat de maldărele de gunoaie și le este teamă că s-ar putea îmbolnăvi... Cazul se află în atenția autorităților de ceva vreme și a fost îndelung mediatizat. Cu toate acestea, mizeria de la parterul blocului G7 persistă. Oficialii Primăriei Slobozia se rezumă doar la declarații laconice: «Noi facem curat în respectiva locație. Atît ne permite legea să facem!».

Gunoaie și maidanezi în casă...... [citește_tot_articolul]

2 Aprilie 2013, 14:32 (11713 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

SPORT

Handbal, CSM Unirea Slobozia

Joi jucăm la Piatra Neamț

Handbalistele de la Unirea Slobozia și-au umplut timpul rămas liber datorită acțiunilor echipelor naționale cu două partide amicale. Miercuri, 27 martie, elevele lui Liviu Paraschiv au jucat la CSM Ploiești, echipă de primă divizie, condusă de Simona Gogîrlă. Victoria le-a revenit după 70 de minute de joc prahovencelor, cu 38-32 (21-11). Sîmbătă, 30 martie, la Slobozia a venit HM Buzău. Jocul a fost total la discreția fetelor noastre care, tot după 70 de minute, au învins cu un surprinzător 50-26. Joi reîncepe campionatul, iar Unirea Slobozia joacă la Piatra Neamț, de la ora 15,00, cu HCF din localitate. Duminică, 7 aprilie, Unirea revine acasă, unde de la ora 11,00 va avea de tranșat un duel... [citește_tot_articolul]

2 Aprilie 2013, 13:42 (11462 vizualizări - 10 comentarii)

Click aici

SPORT

Handbalistele CNMV s-au calificat în finalul ONSS

Competiție școlară

Handbalistele CNMV s-au calificat în finalul ONSS

Olimpiada Națională a Sportului Școlar continuă să cearnă în fazele zonale echipele care se vor duela în finalele naționale. Ialomița va avea anul acesta o singură echipă într-o finală a ONSS. S-a întîmplat în urmă cu 10 zile la Giurgiu, iar eroinele poveștii noaste sînt handbalistele Colegiului Național «Mihai Viteazul» din Slobozia. Condusă de profesorul Emilia Simion, handbalistele CNMV au trecut cu brio peste șicanele organizatorilor și și-au văzut de obiectivul stabilit: cîștigarea fazei zonale și calificarea în finală. În prima zi a competiției, slobozencele au trecut la pas de Liceul Tehnologic Nr. 1 Alexandria, scor 29-7. În finala fazei zonale, CNMV s-a confruntat chiar cu reprezentanta... [citește_tot_articolul]

2 Aprilie 2013, 13:18 (13139 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

SPORT

Scînteia, locul 4 la fotbal rural gimnazial

La finele săptămînii trecute, Slobozia a organizat faza zonală la fotbal rural gimnazial. Competiția a fost cîștigată de micii fotbaliști din comuna Peretu-Teleorman, care au trecut în finală de ilfovenii din Cernica. Reprezentanții Ialomiței, fotbaliștii Școlii Scînteia, au ocupat locul 4. Sîmbătă, 6 aprilie, la Slobozia va avea loc faza zonală la tetratlon gimnaziu, iar duminică, 7 aprilie, faza zonală la pentatlon liceu.... [citește_tot_articolul]

2 Aprilie 2013, 12:48 (9592 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Apa «potabilă» din Slobozia, la un preț mai mare

Apa «potabilă» din Slobozia, la un preț mai mare

De trei ani și mai bine, autoritățile locale din Slobozia furnizează populației apă menajeră la preț de apă potabilă. Valoarea metrului cub de apă (plus serviciile de canalizare și epurare) trece în acest moment de 4 lei... În următoarele 3 luni însă, prețul apei va crește cu cel puțin 20 de procente!

Apa care va veni
În noiembrie 2012, autoritățile locale au anunțat oficial că stația de tratare a apei, o investiție de 1,7 milioane de euro a intrat în faza probelor tehnologice. De la momentul anunțului au trecut 4 luni, iar Primăria Slobozia a mai cheltuit 300 mii de euro pentru... [citește_tot_articolul]

2 Aprilie 2013, 12:23 (11396 vizualizări - 8 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Cazul Balcă

Afaceri «ilegale» în familie

Problemele cu legea se țin lanț de familia afaceristului Nicolae Balcă din Urziceni. După scandalul țigărilor contrafăcute descoperite în curtea propriei unități, respectiv Mondotrans, numele Balcă ajunge din nou în atenția opiniei publice. De data aceasta, prin intermediul soției afaceristului, Iuliana Balcă. Săptămîna precedentă, aceasta a fost trimisă în judecată de către procurorii Parchetului de pe lîngă Judecătoria Urziceni, pentru «evaziune fiscală». Aceasta ar fi creat bugetului de stat un prejudiciu de aproximativ 20000 de lei...

Doamna Balcă își așteaptă condamnarea
... [citește_tot_articolul]

2 Aprilie 2013, 09:22 (12011 vizualizări - 1 comentariu)

Click aici

EVENIMENT

Administrația Ciupercă lansează «moda împrumuturilor la stat»

Tendințe administrative în 2013

Administrația Ciupercă lansează «moda împrumuturilor la stat»

În urmă cu 10 zile, pe 18 martie 2013, Consiliul Județean Ialomița a aprobat un proiect de hotărîre prin care repartiza autorităților locale suma de 17,9 milioane de lei «din unele venituri ale bugetului de stat». Teoretic, banii sînt destinați pentru acoperirea datoriilor scadente ale celor 66 de unități administrativ-teritoriale din Ialomița. Practic însă, fondurile oferite de către Consiliului Județean acoperă «găurile financiare» ale clienților politici. Pînă aici, scenariul este unul clasic și a fost făcut public, cu variațiunile de rigoare, în fiecare an. Însă noutatea absolută în anul de grație 2013 rezidă din faptul că, pentru prima dată de la înscăunarea sa, Silvian Ciupercă lansează... [citește_tot_articolul]

29 Martie 2013, 17:48 (9964 vizualizări - 9 comentarii)

REPORTAJ

Doctorul de cinci stele...

Doctorul de cinci stele...

Exodul în străinătate al cadrelor medicale din România este o realitate care ne doare. Văduvite de specialiști, spitalele românești se luptă să ofere consultații bolnavilor la cele mai înalte standarde. Totuși, salariile decente și traiul de dincolo de graniță nu sunt totul. Medicul Dan Malincenco a înțeles acest adevăr, iar după doi ani în care a tratat bolnavi în Anglia s-a decis să revină în țară... A adus cu el experiența acumulată în Regatul Unit, iar acum este singurul specialist în laparoscopie al Spitalului Județean de Urgență Slobozia!

Mirajul străinătății
În cei 20 de... [citește_tot_articolul]

29 Martie 2013, 17:45 (17641 vizualizări - 10 comentarii)

EVENIMENT

After-school intensiv în școlile ialomițene

After-school intensiv în școlile ialomițene

Programele after-school devin obligatorii în toate școlile din Ialomița, de la toamnă. Anunțul a fost făcut public de oficialii din cadrul Inspectoratului Școlar Județean Ialomița. «Proiectul îi vizează în special pe elevii cu situație modestă...» declară Otilia Dumitru, șefa învățămîntului ialomițean. Primele clase after-school vor fi inaugurate la Slobozia.

Lecții și teme, imediat după cursuri
Programul after-school presupune ca elevii, o dată ce și-au încheiat cursurile, să beneficieze de alte cîteva ore suplimentare de studiu. În tot acest timp, ei au posibilitatea să-și recapituleze... [citește_tot_articolul]

29 Martie 2013, 17:43 (20214 vizualizări - 18 comentarii)

POLITICĂ

Ciupercă-291, Neacșu-132

PSD Ialomița are președintele pe care îl merită!

Joi, 28 martie 2013, la Casa de Cultură Municipală din Slobozia, peste 400 de delegați ai organizațiilor PSD din județ și-au ales liderul. În cursa pentru poziția de președinte al Organizației s-au înscris deputatul Marian Neacșu și președintele Silvian Ciupercă. În ciuda consensului general declamat de la tribună, Conferința PSD Ialomița a stat sub semnul discursului primarului orașului Amara, Victor Moraru. Acesta l-a atacat public pe președintele Ciupercă acuzîndu-l de «fariseism, secretomanie, management politic defectuos și ratarea tuturor oportunităților de accesare a investițiilor din fonduri europene». Competiția a fost cîștigată de președintele în funcție, Silvian Ciupercă...

... [citește_tot_articolul]

28 Martie 2013, 22:07 (35937 vizualizări - 45 comentarii)

EVENIMENT

Firme libaneze, implicate în scandalul rambursărilor ilegale de TVA

Tun financiar de 12 milioane de euro

Firme libaneze, implicate în scandalul rambursărilor ilegale de TVA

Săptămîna precedentă, comisarii Gărzii Financiare Ialomița au dat publicității un comunicat de presă potrivit căruia 3 firme au prejudiciat statul român cu 12 milioane de euro, solicitînd rambursări ilegale de TVA. Surse din cadrul anchetei deschisă în acest caz scot la iveală detalii uluitoare. Respectivele societăți, cu sedii în județele Giurgiu și Dîmbovița, ar fi conduse de un grup de libanezi, rude apropiate cu alți cetățeni de aceeași origine care ar dezvolta afaceri și pe raza județului Ialomița. Cercetările sînt în plină desfășurare, iar dosarul a fost declinat procurorilor din cadrul Direcției Naționale Anticorupție...

Afaceri fictive, prejudiciu real... [citește_tot_articolul]

28 Martie 2013, 19:04 (13711 vizualizări - 9 comentarii)

Marți 23 Iun 2026
285 cititori online
Cele mai comentate
Cele mai citite
Ultima oră

Secțiunea Mica Publicitate a fost actualizată!

Cele mai noi anunțuri de mică publicitate din Ialomița. ...[citește_toată_știrea]

28 Septembrie 2010, 18:46
(8756 vizualizări - 0 comentarii)


Slobozia: Proiectil în parc

Pompierii ialomițeni au descoperit un element de muniție în apropierea unui loc de joacă pentru copii din Slobozia. Proiectilul exploziv de antiaeriană de calibru 100 mm a fost găsit în urma unor săpături ...[citește_toată_știrea]

28 Septembrie 2010, 18:26
(19516 vizualizări - 0 comentarii)


«Salonul Anual de Carte», la a XIX-a ediție

În perioada 1-31 octombrie 2010, Biblioteca Județeană «Ștefan Bănulescu» organizează «Salonul Anual de Carte», ediția a XIX-a. Acțiunea vizează organizarea de expoziții de carte, întîlniri cu scriitori ...[citește_toată_știrea]

28 Septembrie 2010, 18:25
(17924 vizualizări - 0 comentarii)


«Marea debarasare», la finalul săptămînii

În zilele de vineri, 1 octombrie și sîmbătă, 2 octombrie, se va desfășura cea de-a treia ediție a Campaniei Marea Debarasare. «Modificarea a survenit ca urmare a faptului că pe 25 septembrie 2010, data ...[citește_toată_știrea]

28 Septembrie 2010, 18:23
(13855 vizualizări - 0 comentarii)


Incendii la Slobozia și Valea Ciorii

Trei adăposturi de animale și depozitul de furaje ale unui slobozean au fost mistuite de flăcări în noaptea de de sîmbătă spre duminică, 25/26 septembrie. Din primele cercetări, pompierii au concluzionat ...[citește_toată_știrea]

27 Septembrie 2010, 15:22
(17046 vizualizări - 0 comentarii)


«Săptămîna prevenirii criminalității» la IPJ Ialomița

«Începînd de luni, 27 septembrie, sub titlul „Săptămîna prevenirii criminalității“ la nivel național se va desfășura un complex de activități preventive menite să contribuie la creșterea gradului de siguranță ...[citește_toată_știrea]

27 Septembrie 2010, 15:20
(16426 vizualizări - 0 comentarii)


Pieton accidentat la Gheorghe Doja

La sfîrșitul săptămînii trecute, sîmbătă, 25 septembrie, la Gheorghe Doja s-a produs un accident de circulație. Incidentul a fost produs de un tînăr de 35 de ani, conducător auto, care aflîndu-se la volanul ...[citește_toată_știrea]

27 Septembrie 2010, 15:19
(15345 vizualizări - 0 comentarii)


Țăndărei: Infractoare de 62 ani, încarcerată

Polițișii din Țăndărei au organizat, sîmbătă, 25 septembrie, o acțiune pentru depistarea persoanelor urmărite. În cadrul acțiunii a fost prinsă o femeie de 62 de ani care se sustrăgea executării unei pedepse ...[citește_toată_știrea]

27 Septembrie 2010, 15:18
(16168 vizualizări - 1 comentariu)


Șoferi băuți la volan

Sîmbătă, 25 septembrie, polițiștii Serviciului Rutier au oprit pentru control un taxi. Pentru că șoferul mirosea a alcool, polițiștii l-au testat cu aparatul Drager. Iar bănuielile polițiștilor s-au confirmat ...[citește_toată_știrea]

27 Septembrie 2010, 15:17
(13653 vizualizări - 0 comentarii)


Trafic de persoane în Ialomița

Patru persoane, dintre care două în stare de arest preventiv, au fost trimise în judecată de oamenii legii pentru trafic de persoane și trafic de minori. Suspecții, prin violențe și amenințări, au exploatat ...[citește_toată_știrea]

26 Septembrie 2010, 10:43
(17943 vizualizări - 1 comentariu)


Și-au bătut copilul de 8 ani pentru că era «neascultător»

Polițiștii Biroului de Investigații Criminale Slobozia efectuează cercetări pentru a stabili împrejurările în care a survenit vătămarea corporală a unui copil în vîrstă de 8 ani, din Slobozia. Minorul a ...[citește_toată_știrea]

26 Septembrie 2010, 10:42
(18512 vizualizări - 0 comentarii)


Inconștiență: Beți și fără permise, la volan!

Agenții Postului de Poliție Giurgeni, aflați în serviciul de patrulare pe raza comunei, au oprit pentru control un autocamion înmatriculat în județul Argeș, la volanul căruia se afla un bărbat ce emana ...[citește_toată_știrea]

26 Septembrie 2010, 10:40
(17914 vizualizări - 0 comentarii)


Armă cu aer comprimat deținută ilegal

În cadrul unei acțiuni desfășurată de polițiștii Serviciului Arme Explozivi și Substanțe Periculoase, a fost depistat un tînăr, de 25 de ani, din Borănești care deținea fără drept o armă neletală, supusă ...[citește_toată_știrea]

26 Septembrie 2010, 10:35
(21204 vizualizări - 0 comentarii)


«Let’s Do It, România!» cu Jandarmeria

Inspectoratul de Jandarmi Județean Ialomița, în parteneriat cu Asociația «Eco Asist Romania», participă sîmbătă, 25 septembrie, la campania națională de ecologizare «Let’s Do It, România». Jandarmii se ...[citește_toată_știrea]

24 Septembrie 2010, 15:33
(18578 vizualizări - 0 comentarii)


Vlădeni: Și-a dat foc grajdului din greșeală

Un bărbat din Vlădeni a dat foc grajdului de furaje din propria gospodărie aruncînd la întîmplare o țigare aprinsă. Incendiul a fost anunțat miercuri, 22 septembrie, iar pompierii militari din Țăndărei ...[citește_toată_știrea]

24 Septembrie 2010, 15:27
(16084 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Vlădeni incendiu


Fetești: Jandarmii, de pază la cele sfinte

20 de jandarmi din cadrul Inspectoratului de Jandarmi Județean Ialomița, vor asigura, duminică 26 septembrie, între orele 7.00-12.00, măsurile de ordine publică impuse de sfințirea bisericii cu hramul ...[citește_toată_știrea]

24 Septembrie 2010, 15:25
(17128 vizualizări - 0 comentarii)


Prichindeii slobozeni au serbat «Săptămâna Mobilității Europene»

Prichindeii slobozeni au serbat «Săptămîna Mobilității Europene»

În perioada 16-22 septembrie 2010 se desfășoară cea de-a IX-a ediție a «Săptămînii Mobilității Europene», manifestare europeană anuală sprijinită de Comisia Europeană prin Direcția Generală de Mediu. În ...[citește_toată_știrea]

22 Septembrie 2010, 14:30
(14097 vizualizări - 0 comentarii)


Autovehicule furate, găsite la Țăndărei și Fetești

Un autoturism și un scuter, ambele figurînd în bazele de date ca fiind furate, au fost depistate în ultimele 24 de ore de polițiștii ialomițeni. Astfel, în cadrul unei acțiuni desfășurată de polițiștii ...[citește_toată_știrea]

22 Septembrie 2010, 14:26
(16814 vizualizări - 1 comentariu)


Fetești: Centre de colectare fier vechi, controlate de polițiști

Trei firme cu punctele de lucru în Fetești, ce desfășoară activități în domeniul colectării deșeurilor industriale reciclabile, au fost verificate de polițiști. Urmare a controalelor, față de administratorul ...[citește_toată_știrea]

22 Septembrie 2010, 14:22
(15961 vizualizări - 0 comentarii)


Acțiune preventivă a Poliției la Bărcănești și Bărbulești

Marți, 21 septembrie a.c., polițiștii ialomițeni au acționat pe raza comunelor Bărcănești și Bărbulești, încercîndu-se astfel prevenirea și combaterea unor infracțiuni. În acest sens, polițiștii au legitimat ...[citește_toată_știrea]

22 Septembrie 2010, 14:19
(19062 vizualizări - 0 comentarii)


Plăți APIA de peste 1,2 miliarde de euro

Agenția de Plăți și Intervenție pentru Agricultură (APIA) informează că a plătit, la data de 17 septembrie2010, suma de aproape 113 milioane de euro pentru măsuri delegate din Programul Național de Dezvoltare ...[citește_toată_știrea]

22 Septembrie 2010, 14:13
(15856 vizualizări - 0 comentarii)


Secțiunea Sport a fost actualizată!

Cele mai noi știri din sportul ialomițean. ...[citește_toată_știrea]

21 Septembrie 2010, 18:48
(9971 vizualizări - 0 comentarii)


Secțiunea Mica Publicitate a fost actualizată!

Cele mai noi anunțuri de mică publicitate din Ialomița. ...[citește_toată_știrea]

21 Septembrie 2010, 18:21
(8621 vizualizări - 0 comentarii)


«Agroial Partener», trei zile la Slobozia

Tîrgul Internațional de Agricultură și Industrie Alimentară «Agroial Partener» și «Salonul Auto Slobozia» își deschid porțile. Deshiderea oficială se va organiza, joi, 23 septembrie, în fața Centrului ...[citește_toată_știrea]

21 Septembrie 2010, 16:47
(14717 vizualizări - 0 comentarii)


«Biblionet» la Dridu

Miercuri, 22 septembrie, Biblioteca Județeană «Ștefan Bănulescu», Consiliul Județean Ialomița, Biblioteca Comunală Dridu și Primăria Dridu inaugurează un nou serviciu «Biblionet-lumea în biblioteca mea ...[citește_toată_știrea]

21 Septembrie 2010, 16:47
(19027 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Dridu Biblionet


59 de posturi vacante la «Bursa locurilor de muncă pentru absolvenți»

Agenția Județeană pentru Ocuparea Forței de Muncă Ialomița va organiza vineri, 24 septembrie, «Bursa locurilor de muncă pentru absolvenți», la Slobozia. Acțiunea se va desfășura la sediul Agenției din strada ...[citește_toată_știrea]

21 Septembrie 2010, 14:37
(16173 vizualizări - 0 comentarii)


Muncă «la negru» în domeniul confecțiilor

În perioada 16-17 septembrie, Inspectoratul Teritorial de Muncă Ialomița a desfășurat Campania națională în domeniul confecții-textile. În cadrul acțiunii au fost verificați 10 agenți economici, cu un număr ...[citește_toată_știrea]

21 Septembrie 2010, 14:37
(14703 vizualizări - 0 comentarii)


Fetești: Au furat capace de canalizare

Doi tineri feteșteni au furat noaptea trecută cinci capace de canalizare. Ghinionul tinerilor a fost că pe traseu au fost opriți de polițiști. Incidentul s-a petrecut în noaptea de luni spre marți, respectiv ...[citește_toată_știrea]

21 Septembrie 2010, 14:35
(15747 vizualizări - 0 comentarii)


Șoferi băuți și fără permis la volan

Șoferii băuți la volan sau indisciplinați în trafic au fost noaptea trecută ținta polițiștilor din Slobozia și Fetești. În urma unor acțiuni, în trafic au fost depistați doi conducători auto ce șofau deși ...[citește_toată_știrea]

21 Septembrie 2010, 14:34
(14721 vizualizări - 0 comentarii)


Nu a văzut mașina staționată și a intrat direct în ea

Marți, 20 septembrie, în afara localității Bucu s-a produs un accident de circulație,. Incidentul a fost produs pe fondul neatenției de un șofer de 76 ani, din Constanța. Pe scurt, în timp ce bătrînul de ...[citește_toată_știrea]

21 Septembrie 2010, 14:33
(14570 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Bucu accident


Ultimele comentarii
cetatean în Bărbat din Bărbulești, prins în flagrant și reținut pentru «șantaj» Anca în Ce miracol, ce minune/CNAS face concurs «pe bune» suporter în Colaps financiar după retrogradarea în Liga 2: Unirea Slobozia a cerut intrarea în insolvență! Vasile în Ce miracol, ce minune/CNAS face concurs «pe bune» vilă complex Slobozia în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 17 iunie 2026 Any în Marinela Radu ex-DSP și juristul «doctor» Vasile Zamfir, înscriși! Alecu în Marinela Radu ex-DSP și juristul «doctor» Vasile Zamfir, înscriși! base marinaru în Stelnica și Punctul de Acostare «Regina Maria», creștere a numărului de turiști ion negativ în A fost construită una dintre cele mai mari instalații de stocare a energiei verzi din România cioban în Dezastrul funciar de la Primăria Axintele Parinte în Colaps financiar după retrogradarea în Liga 2: Unirea Slobozia a cerut intrarea în insolvență! AlexDan în Lipsă de «transparență» în Consiliul Local Slobozia Preda în Colaps financiar după retrogradarea în Liga 2: Unirea Slobozia a cerut intrarea în insolvență! Mary în Reabilitarea Ștrandului Municipal, abandonată de administrația Potor Mary în Restanțe de 7,3 milioane de lei pentru facturile de apă și canalizare către operatorul Urban SA Slobozia NOBODY în «Candidatul 10510», în sfârșit director general adjunct la DGASPC Ialomița! Vasi în Incidente de integritate «cu efect întârziat» în județul Ialomița Dan în Colaps financiar după retrogradarea în Liga 2: Unirea Slobozia a cerut intrarea în insolvență! OK dar.. în «USR are obligația morală să aplice propriile standarde de integritate!» dan în Blocuri pentru tinerii specialiști în Educație și Sănătate, la Fetești

cea mai/cel mai...

Cea mai/cel mai...