Ai intrat pe cel mai citit site din Ialomița!

EVENIMENT

Ialomița: Bani împrumutați, pentru zile negre

Ialomița: Bani împrumutați, pentru zile negre

Împrumuturi de ordinul milioanelor la CAR-ul Pensionarilor din Slobozia. Peste 8000 de vîrstnici din oraș și comunele arondate municipiului au solicitat sume în valoare de 22 milioane de lei. Pensionarii care s-au împrumutat la CAR au folosit banii în interes personal...

Solicitări pe bandă rulantă
Reprezentanții Casei de Ajutor Reciproc destinată pensionarilor susțin că împrumuturile acordate de această instituție sînt destul de avantajoase. Toate acestea, deoarece, indiferent de suma solicitată, dobînda rămîne la valoarea de 7%. Mai mult, vîrstnicii au la dispoziție maximum... [citește_tot_articolul]

5 Aprilie 2013, 15:26 (7962 vizualizări - 0 comentarii)

EVENIMENT

Raiul administrației Stoica

Raport despre Slobozia anului 2012

Raiul administrației Stoica

La 9 luni de la instalarea în funcție a primarului Alexandru Stoica, administrația orașului Slobozia face public primul raport privind cheltuielile legate de activitatea administrativă a orașului în perioada iulie-decembrie 2012. Potrivit declarațiilor lui Alexandru Stoica, raportul se dorește a fi «o radiografie a activității administrației locale și a demersurilor întreprinse pentru eficientizarea acesteia și oferirea unor servicii de calitate locuitorilor Sloboziei».

Toate vechi și... scumpe toate
Raportul de activitate al primarului Alexandru Stoica pentru cele 6 luni de administrație... [citește_tot_articolul]

4 Aprilie 2013, 18:14 (11247 vizualizări - 7 comentarii)

Click aici

REPORTAJ

«La môme» Raluca de la Liceul de Artă

«La môme» Raluca de la Liceul de Artă

Nu are habar cine a fost Edith Piaf, dar a cîștigat premiul I al Festivalului de Muzică Franceză FRANCOCHANSON de la Buzău la începutul lunii martie. Are o voce impresionantă, știe trei limbi străine și promite să fie una dintre revelațiile Liceului de Artă din Slobozia. Și de-ar fi numai atît! Dar la numai 12 ani, Raluca Moldoveanu știe că poate mai mult. De aceea se pregătește febril pentru un nou recital muzical. De astă dată în limba engleză...

O fată de milioane
E atît de subțirică încît te îndoiești că ar putea vorbi, d-apăi cînta. Însă la 12 ani, Raluca Moldoveanu a cîștigat... [citește_tot_articolul]

4 Aprilie 2013, 15:06 (7241 vizualizări - 2 comentarii)

EVENIMENT

Centrul de Pregătire și Perfecționare al Ministerului Justiției de la Amara, spre închidere

Eșec investițional de 5,4 milioane lei

Centrul de Pregătire și Perfecționare al Ministerului Justiției de la Amara, spre închidere

O investiție în valoare totală de 5,4 milioane de lei este pe cale să-și închidă porțile. Vorbim despre Centrul de Pregătire și Perfecționare al Ministerului Justiției din orașul-stațiune Amara. După mai bine de 10 ani de funcționare, unitatea s-ar putea închide din cauza lipsei de bani... Doar anul trecut, investiția megalomană a fost finanțată din bugetul statului cu suma de 1,3 milioane de lei. În mare parte, fondurile au fost folosite pentru cheltuieli de personal și plata utilităților...

«Ruina» de 5,4 milioane de lei
Centrul de Perfecționare și Pregătire Profesională al... [citește_tot_articolul]

3 Aprilie 2013, 17:28 (27125 vizualizări - 27 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Palatul Copiilor Slobozia iese în lume

Desenatul... altfel!

Palatul Copiilor Slobozia iese în lume

În «Săptămîna altfel», Palatul Copiilor din Slobozia încearcă să atragă atenția opiniei publice cu o inițiativă inedită. Secția de desen a instituției organizează în cursul acestei săptămîni o expoziție de desen uriașă, la care participă peste 200 de elevi. Desenele vor fi expuse în cadrul Centrului Cultural «Ionel Perlea» din Slobozia și vor rămîne acolo timp de mai multe săptămîni. Cel mai tînăr dintre participanți are 5 ani, se numește Irina Andreea Nistor și speră să cîștige premiul I.

O secție-mamut
Palatul Copiilor din Slobozia reprezintă singura alternativă gratuită de... [citește_tot_articolul]

3 Aprilie 2013, 14:26 (6900 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Slobozia rămâne fără transport public

1 Mai, ultima cursă!

Slobozia rămîne fără transport public

De peste 5 ani de zile, transportul public de călători din Slobozia se prăbușește sub greutatea scandalurilor publice. Licitații contestate, transport în condiții improprii, reglări de conturi în stil mafiot, autoturisme incendiate, oameni morți de inimă rea... Totul s-a întîmplat și totul a fost făcut public. Din păcate, fără niciun rezultat și, mai ales, fără efect... Iar mai nou, începînd de la 1 mai 2013, transportul public de călători din Slobozia rămîne fără operatori interesați de furnizarea acestui serviciu...

Ca la noi, la nimenea
La acest moment, Slobozia este deservită... [citește_tot_articolul]

2 Aprilie 2013, 17:50 (28217 vizualizări - 18 comentarii)

Click aici

SPORT

Aripi frânte

Fotbal, Liga a II-a, Unirea Slobozia-Săgeata Năvodari 1-2

Aripi frînte

Nimeni nu îndrăznea s-o spună răspicat, dar, după victoria din meciul cu Brăila, gîndul ne zbura sus, spre Liga I... Sîmbătă, 30 martie, a fost nevoie doar de o Săgeată, cea din Năvodari, pentru ca zborul să se termine, iar noi, suporterii și ei, uniriștii să revenim cu picioarele pe pămînt. Unirea Slobozia poate bate pe oricine în această serie, dar mai e mult pînă departe...

Ne-am cam bătut singuri
Deși vremea era încă rece la ora partidei, astenia de primăvară pare să fi mușcat adînc din energia slobozenilor. De la veteranul Mihalcea, pînă la crudul Ibrian, toți galben-albaștrii... [citește_tot_articolul]

2 Aprilie 2013, 16:08 (13934 vizualizări - 2 comentarii)

POLITICĂ

«Mă identific cu Colegiul 4 Urziceni!»

Gheorghe Tinel, deputat PD-L

«Mă identific cu Colegiul 4 Urziceni!»

Gheorghe Tinel este singurul deputat PD-L din Ialomița. A avut pentru a doua oară bafta chioară de a prinde trambulina redistribuirii, domnia sa obținînd doar 4477 de voturi. Este mîndru de această «performanță» și recunoscător alegătorilor săi mai presus de a fi recunoscător sistemului redistribuirii... Atît de recunoscător încît, în ciuda faptului că acum este deputatul tuturor ialomițenilor, susține că prioritatea sa o reprezintă proiectele nefinalizate din Colegiul 4 Urziceni. A! Și revendicarea statului de partid de Opoziție al PD-L în Parlamentul României...

Un deputat cu viziuni... [citește_tot_articolul]

2 Aprilie 2013, 15:39 (12856 vizualizări - 10 comentarii)

Click aici

SPORT

Fotbal, Liga a III-a, Viitorul Axintele-Victoria Chirnogi 2-1

Succes in extremis

Viitorul Axintele a fost la un pas de a pierde primele puncte acasă și, totodată, o importantă bătălie în războiul pentru promovare. Călărășenii de la Victoria Chirnogi au avut tot timpul evoluții bune în confruntările cu alb-verzii. Apele păreau să se limpezească încă din minutul 34, cînd axinteanul Cosmin Dedu a centrat de pe dreaptă, iar mingea a fost reluată în poartă de Simon Măzărache, titular în premieră la Viitorul. În repriza secundă, oaspeții au reușit egalarea în minutul 67 prin Viorel Năstase, iar lucrurile se complicau serios pentru gazde. Inspirația lui Ion Nica a dat din fericire roade. Acesta l-a înlocuit pe Nicolae Ionel cu Dragoș Stan, iar jucătorul venit în această iarnă la... [citește_tot_articolul]

2 Aprilie 2013, 15:12 (12348 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

SPORT

Fotbal, Liga a IV-a

Amara a bătut la Gheorghe Lazăr cu 7-0!

Etapa a 16-a din Liga a IV-a nu a schimbat mare lucru la vîrful clasamentului. Surpriza etapei s-a înregistrat la Gheorghe Lazăr, acolo unde Recolta a ținut să-și confirme căderea liberă. Aflată și ea în mare criză de puncte, CS Amara s-a descătușat în fața lăzărenilor, cărora le-a administrat un 7-0 pe care nici cel mai meseriaș oracol nu l-ar fi ghicit. După această înfrîngere, Recolta pierde locul 3 în favoarea Viticolei. În rest, rezultate normale: Țăndăreiul a trecut la limită de ACS Căzănești, iar liderul Voința Cocora a mai trecut peste un hop la Manasia și este tot mai aproape de titlul de campioană a județului.

LIGA a 4-a, Rezultate etapa a 16-a, sîmbătă, 30 martie 2013, ora 16,00... [citește_tot_articolul]

2 Aprilie 2013, 15:06 (11095 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Slobozia: Ghena din garsonieră...

Slobozia: Ghena din garsonieră...

Locatarii blocului de garsoniere G7 din Slobozia sînt revoltați din cauza unei vecine care locuiește la parterul imobilului. Bolnavă psihic, femeia și-a amenajat o ghenă în cei zece metri pătrați ai garsonierei proprietate personală. Oamenii sînt deranjați de mirosul emanat de maldărele de gunoaie și le este teamă că s-ar putea îmbolnăvi... Cazul se află în atenția autorităților de ceva vreme și a fost îndelung mediatizat. Cu toate acestea, mizeria de la parterul blocului G7 persistă. Oficialii Primăriei Slobozia se rezumă doar la declarații laconice: «Noi facem curat în respectiva locație. Atît ne permite legea să facem!».

Gunoaie și maidanezi în casă...... [citește_tot_articolul]

2 Aprilie 2013, 14:32 (11713 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

SPORT

Handbal, CSM Unirea Slobozia

Joi jucăm la Piatra Neamț

Handbalistele de la Unirea Slobozia și-au umplut timpul rămas liber datorită acțiunilor echipelor naționale cu două partide amicale. Miercuri, 27 martie, elevele lui Liviu Paraschiv au jucat la CSM Ploiești, echipă de primă divizie, condusă de Simona Gogîrlă. Victoria le-a revenit după 70 de minute de joc prahovencelor, cu 38-32 (21-11). Sîmbătă, 30 martie, la Slobozia a venit HM Buzău. Jocul a fost total la discreția fetelor noastre care, tot după 70 de minute, au învins cu un surprinzător 50-26. Joi reîncepe campionatul, iar Unirea Slobozia joacă la Piatra Neamț, de la ora 15,00, cu HCF din localitate. Duminică, 7 aprilie, Unirea revine acasă, unde de la ora 11,00 va avea de tranșat un duel... [citește_tot_articolul]

2 Aprilie 2013, 13:42 (11462 vizualizări - 10 comentarii)

Click aici

SPORT

Handbalistele CNMV s-au calificat în finalul ONSS

Competiție școlară

Handbalistele CNMV s-au calificat în finalul ONSS

Olimpiada Națională a Sportului Școlar continuă să cearnă în fazele zonale echipele care se vor duela în finalele naționale. Ialomița va avea anul acesta o singură echipă într-o finală a ONSS. S-a întîmplat în urmă cu 10 zile la Giurgiu, iar eroinele poveștii noaste sînt handbalistele Colegiului Național «Mihai Viteazul» din Slobozia. Condusă de profesorul Emilia Simion, handbalistele CNMV au trecut cu brio peste șicanele organizatorilor și și-au văzut de obiectivul stabilit: cîștigarea fazei zonale și calificarea în finală. În prima zi a competiției, slobozencele au trecut la pas de Liceul Tehnologic Nr. 1 Alexandria, scor 29-7. În finala fazei zonale, CNMV s-a confruntat chiar cu reprezentanta... [citește_tot_articolul]

2 Aprilie 2013, 13:18 (13139 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

SPORT

Scînteia, locul 4 la fotbal rural gimnazial

La finele săptămînii trecute, Slobozia a organizat faza zonală la fotbal rural gimnazial. Competiția a fost cîștigată de micii fotbaliști din comuna Peretu-Teleorman, care au trecut în finală de ilfovenii din Cernica. Reprezentanții Ialomiței, fotbaliștii Școlii Scînteia, au ocupat locul 4. Sîmbătă, 6 aprilie, la Slobozia va avea loc faza zonală la tetratlon gimnaziu, iar duminică, 7 aprilie, faza zonală la pentatlon liceu.... [citește_tot_articolul]

2 Aprilie 2013, 12:48 (9592 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Apa «potabilă» din Slobozia, la un preț mai mare

Apa «potabilă» din Slobozia, la un preț mai mare

De trei ani și mai bine, autoritățile locale din Slobozia furnizează populației apă menajeră la preț de apă potabilă. Valoarea metrului cub de apă (plus serviciile de canalizare și epurare) trece în acest moment de 4 lei... În următoarele 3 luni însă, prețul apei va crește cu cel puțin 20 de procente!

Apa care va veni
În noiembrie 2012, autoritățile locale au anunțat oficial că stația de tratare a apei, o investiție de 1,7 milioane de euro a intrat în faza probelor tehnologice. De la momentul anunțului au trecut 4 luni, iar Primăria Slobozia a mai cheltuit 300 mii de euro pentru... [citește_tot_articolul]

2 Aprilie 2013, 12:23 (11396 vizualizări - 8 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Cazul Balcă

Afaceri «ilegale» în familie

Problemele cu legea se țin lanț de familia afaceristului Nicolae Balcă din Urziceni. După scandalul țigărilor contrafăcute descoperite în curtea propriei unități, respectiv Mondotrans, numele Balcă ajunge din nou în atenția opiniei publice. De data aceasta, prin intermediul soției afaceristului, Iuliana Balcă. Săptămîna precedentă, aceasta a fost trimisă în judecată de către procurorii Parchetului de pe lîngă Judecătoria Urziceni, pentru «evaziune fiscală». Aceasta ar fi creat bugetului de stat un prejudiciu de aproximativ 20000 de lei...

Doamna Balcă își așteaptă condamnarea
... [citește_tot_articolul]

2 Aprilie 2013, 09:22 (12011 vizualizări - 1 comentariu)

EVENIMENT

Administrația Ciupercă lansează «moda împrumuturilor la stat»

Tendințe administrative în 2013

Administrația Ciupercă lansează «moda împrumuturilor la stat»

În urmă cu 10 zile, pe 18 martie 2013, Consiliul Județean Ialomița a aprobat un proiect de hotărîre prin care repartiza autorităților locale suma de 17,9 milioane de lei «din unele venituri ale bugetului de stat». Teoretic, banii sînt destinați pentru acoperirea datoriilor scadente ale celor 66 de unități administrativ-teritoriale din Ialomița. Practic însă, fondurile oferite de către Consiliului Județean acoperă «găurile financiare» ale clienților politici. Pînă aici, scenariul este unul clasic și a fost făcut public, cu variațiunile de rigoare, în fiecare an. Însă noutatea absolută în anul de grație 2013 rezidă din faptul că, pentru prima dată de la înscăunarea sa, Silvian Ciupercă lansează... [citește_tot_articolul]

29 Martie 2013, 17:48 (9964 vizualizări - 9 comentarii)

REPORTAJ

Doctorul de cinci stele...

Doctorul de cinci stele...

Exodul în străinătate al cadrelor medicale din România este o realitate care ne doare. Văduvite de specialiști, spitalele românești se luptă să ofere consultații bolnavilor la cele mai înalte standarde. Totuși, salariile decente și traiul de dincolo de graniță nu sunt totul. Medicul Dan Malincenco a înțeles acest adevăr, iar după doi ani în care a tratat bolnavi în Anglia s-a decis să revină în țară... A adus cu el experiența acumulată în Regatul Unit, iar acum este singurul specialist în laparoscopie al Spitalului Județean de Urgență Slobozia!

Mirajul străinătății
În cei 20 de... [citește_tot_articolul]

29 Martie 2013, 17:45 (17641 vizualizări - 10 comentarii)

EVENIMENT

After-school intensiv în școlile ialomițene

After-school intensiv în școlile ialomițene

Programele after-school devin obligatorii în toate școlile din Ialomița, de la toamnă. Anunțul a fost făcut public de oficialii din cadrul Inspectoratului Școlar Județean Ialomița. «Proiectul îi vizează în special pe elevii cu situație modestă...» declară Otilia Dumitru, șefa învățămîntului ialomițean. Primele clase after-school vor fi inaugurate la Slobozia.

Lecții și teme, imediat după cursuri
Programul after-school presupune ca elevii, o dată ce și-au încheiat cursurile, să beneficieze de alte cîteva ore suplimentare de studiu. În tot acest timp, ei au posibilitatea să-și recapituleze... [citește_tot_articolul]

29 Martie 2013, 17:43 (20214 vizualizări - 18 comentarii)

POLITICĂ

Ciupercă-291, Neacșu-132

PSD Ialomița are președintele pe care îl merită!

Joi, 28 martie 2013, la Casa de Cultură Municipală din Slobozia, peste 400 de delegați ai organizațiilor PSD din județ și-au ales liderul. În cursa pentru poziția de președinte al Organizației s-au înscris deputatul Marian Neacșu și președintele Silvian Ciupercă. În ciuda consensului general declamat de la tribună, Conferința PSD Ialomița a stat sub semnul discursului primarului orașului Amara, Victor Moraru. Acesta l-a atacat public pe președintele Ciupercă acuzîndu-l de «fariseism, secretomanie, management politic defectuos și ratarea tuturor oportunităților de accesare a investițiilor din fonduri europene». Competiția a fost cîștigată de președintele în funcție, Silvian Ciupercă...

... [citește_tot_articolul]

28 Martie 2013, 22:07 (35937 vizualizări - 45 comentarii)

Marți 23 Iun 2026
293 cititori online
Cele mai comentate
Cele mai citite
Ultima oră

Ordin de protecție emis pe numele unui slobozean care și-ar fi bătut soția

Polițiștii ialomițeni au emis un ordin de protecție provizoriu pe numele unui bărbat, de 37 de ani. Astfel, marți, 4 octombrie a.c., în jurul orelor 17,00, polițiștii slobozeni au fost sesizați cu privire ...[citește_toată_știrea]

5 Octombrie 2022, 19:15
(11542 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: Depistați la volan deși aveau dreptul de a conduce suspendat

Polițiștii rutieri au depistat în trafic doi bărbați, de 44 și 66 de ani, care circulau pe drumurile publice deși aveau dreptul de a conduce suspendat. Au fost întocmite dosare penale și se efectuează cercetări ...[citește_toată_știrea]

5 Octombrie 2022, 19:05
(3164 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: 5 noi cazuri de COVID-19

Miercuri, 5 octombrie a.c., la nivelul județului Ialomița, numărul cazurilor de îmbolnăviri cu COVID-19 a ajuns la 29647 , fiind înregistrate 5 cazuri noi față de ziua de marți, 4 octombrie a.c., când au ...[citește_toată_știrea]

5 Octombrie 2022, 16:20
(1630 vizualizări - 0 comentarii)


Accident rutier în comuna Maia

Accident rutier în comuna Maia

Luni, 3 octombrie a.c., trei echipaje de intervenție din cadrul Detașamentului de pompieri Urziceni au intervenit la un accident rutier produs în comuna Maia, în care a fost implicat un autoturism și un ...[citește_toată_știrea]

4 Octombrie 2022, 18:05
(9742 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Maia accident


Ialomița: 19 noi cazuri de COVID-19

Marți, 4 octombrie a.c., la nivelul județului Ialomița, numărul cazurilor de îmbolnăviri cu COVID-19 a ajuns la 29642 , fiind înregistrate 19 cazuri noi față de ziua de luni, 3 octombrie a.c., când au fost ...[citește_toată_știrea]

4 Octombrie 2022, 16:15
(2295 vizualizări - 0 comentarii)


AJFP Ialomița: Înrolarea în PatrimVen a devenit obligatorie începând cu 01 martie 2022

Administrația Județeană a Finanțelor Publice Ialomița reamintește autorităților publice, instituțiilor publice sau de interes public că, începând cu data de 1 martie 2022, a devenit obligatorie înrolarea ...[citește_toată_știrea]

4 Octombrie 2022, 15:00
(10465 vizualizări - 0 comentarii)


DN2A: Mașină implicată într-un accident, victimă rămasă încarcerată

Două echipaje operative din cadrul Detașamentului de Pompieri Slobozia au intervenit luni, 3 octombrie a.c., în cazul unui accident rutier produs pe DN2A, în care au fost implicate două autoturisme, în ...[citește_toată_știrea]

4 Octombrie 2022, 12:40
(3879 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: DN2A accident


AJOFM Ialomița: S-a modificat calculul indemnizației de șomaj

Agenția Județeană pentru Ocuparea Forței de Muncă Ialomița precizează faptul că au fost aduse modificări importante asupra calculului indemnizației de șomaj, majorându-se baza de calcul a indemnizației ...[citește_toată_știrea]

4 Octombrie 2022, 12:10
(11630 vizualizări - 0 comentarii)


RAJA Constanța: Atenție, se oprește apa în orașul Fetești!

Pentru conectarea la sistemul centralizat a noilor conducte de alimentare cu apă din orașul Fetești, RAJA Constanța va sista furnizarea apei potabile de marți, 4 octombrie 2022, orele 23,00, până miercuri ...[citește_toată_știrea]

3 Octombrie 2022, 21:05
(2045 vizualizări - 0 comentarii)


Muzeul Județean Ialomița: Vestigii istorice vechi de 2000 de ani la Piscul Crăsani

Muzeul Județean Ialomița: Vestigii istorice vechi de 2000 de ani la Piscul Crăsani

Descoperire deosebită a arheologilor Muzeului Județean Ialomița pe șantierul arheologic Piscul Crăsani, aflat pe arealul comunei Balaciu. În cadrul campaniei de cercetare arheologică sistematică din această ...[citește_toată_știrea]

3 Octombrie 2022, 17:50
(5959 vizualizări - 0 comentarii)


Slobozia: Logan în flăcări

Slobozia: Logan în flăcări

În municipiul Slobozia, în dimineața zilei de sâmbătă, 1 octombrie a.c., două echipaje de pompieri din Slobozia au intervenit pentru stingerea unui incendiu produs la un autoturism. Cauza probabilă de producere ...[citește_toată_știrea]

3 Octombrie 2022, 17:10
(2198 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: 7 noi cazuri de COVID-19

Luni, 3 octombrie a.c., la nivelul județului Ialomița, numărul cazurilor de îmbolnăviri cu COVID-19 a ajuns la 29623, fiind înregistrate 7 cazuri noi față de ziua de duminică, 2 octombrie a.c., când au ...[citește_toată_știrea]

3 Octombrie 2022, 16:50
(1791 vizualizări - 0 comentarii)


Accidente la Luciu, Urziceni și Slobozia

Accidente la Luciu, Urziceni și Slobozia

Vineri, 30 septembrie a.c., un echipaj de pompieri din Țăndărei a intervenit la un accident rutier produs în satul Luciu. În sprijin a acționat și un echipaj al Serviciului Județean de Ambulanță Ialomița ...[citește_toată_știrea]

3 Octombrie 2022, 14:25
(9069 vizualizări - 0 comentarii)


AJFP Ialomița: Programul «Tezaur» continuă

Administrația Județeană a Finanțelor Publicde Ialomița informează contribuabilii că începând de luni, 3 octombrie 2022, pot investi în Titlurile de Stat «Tezaur», cu maturități de 1 și 2 ani și dobânzi ...[citește_toată_știrea]

3 Octombrie 2022, 13:55
(3016 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: 3 noi cazuri de COVID-19

Duminică, 2 octombrie a.c., la nivelul județului Ialomița, numărul cazurilor de îmbolnăviri cu COVID-19 a ajuns la 29616, fiind înregistrate 3 cazuri noi față de ziua de sâmbătă, 1 octombrie a.c., când ...[citește_toată_știrea]

2 Octombrie 2022, 16:35
(1849 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: 8 noi cazuri de COVID-19

Sâmbătă, 1 octombrie a.c., la nivelul județului Ialomița, numărul cazurilor de îmbolnăviri cu COVID-19 a ajuns la 29613, fiind înregistrate 8 cazuri noi față de ziua de vineri, 30 septembrie a.c., când ...[citește_toată_știrea]

1 Octombrie 2022, 16:40
(1917 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: 9 noi cazuri de COVID-19

Vineri, 30 septembrie a.c., la nivelul județului Ialomița, numărul cazurilor de îmbolnăviri cu COVID-19 a ajuns la 29605, fiind înregistrate 9 cazuri noi față de ziua de joi, 29 septembrie a.c., când au ...[citește_toată_știrea]

30 Septembrie 2022, 16:15
(1962 vizualizări - 0 comentarii)


Razie a polițiștilor la Fetești

Efective mărite din cadrul IPJ Ialomița au acționat joi, 29 septembrie a.c., sprijiniți de luptătorii Serviciului pentru Acțiuni Speciale și jandarmi ialomițeni, pentru prevenirea faptelor antisociale, ...[citește_toată_știrea]

30 Septembrie 2022, 15:30
(5694 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Fetești razie


AJFP Ialomița: Comunicarea actelor administrative emise în formă electronică

Administrația Județeană a Finanțelor Publice Ialomița informează contribuabilii că au fost modificate prevederile art. 47, alin. (15) din Codul de Procedură Fiscală cu privire la comunicarea actelor administrative ...[citește_toată_știrea]

30 Septembrie 2022, 13:45
(6891 vizualizări - 0 comentarii)


ISU Ialomița: Atenție la dioxidul de carbon!

Este culesul viilor, atenție la dioxidul de carbon acumulat în beciurile sau spațiile închise unde mustul este pus la fermentat! În fața butoaielor pline cu must pe cale să se transforme în vin, oamenii ...[citește_toată_știrea]

30 Septembrie 2022, 13:30
(3307 vizualizări - 0 comentarii)


APIA: Sprijin financiar în valoare de peste 129,16 milioane de lei pentru sectoarele suin și avicol

Ministerul Agriculturii și Dezvoltării Rurale (MADR), prin Agenția de Plăți și Intervenție pentru Agricultură (APIA), efectuează plata ajutorului excepțional acordat producătorilor agricoli, crescători ...[citește_toată_știrea]

29 Septembrie 2022, 18:30
(10266 vizualizări - 0 comentarii)


APIA: Ajutoare financiare de peste 56,4 milioane lei pentru producătorii agricoli din sectorul vegetal

Ministerul Agriculturii și Dezvoltării Rurale (MADR), prin Agenția de Plăți și Intervenție pentru Agricultură (APIA), efectuează plata ajutorului excepțional acordat producătorilor agricoli din sectorul ...[citește_toată_știrea]

29 Septembrie 2022, 17:30
(10654 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: 15 noi cazuri de COVID-19

Joi, 29 septembrie a.c., la nivelul județului Ialomița, numărul cazurilor de îmbolnăviri cu COVID-19 a ajuns la 29596, fiind înregistrate 15 cazuri noi față de ziua de miercuri, 28 septembrie a.c., când ...[citește_toată_știrea]

29 Septembrie 2022, 16:05
(1941 vizualizări - 0 comentarii)


Ședință a Colegiului Prefectural, convocată de prefectul județului Ialomița

Joi, 29 septembrie 2022, prefectul județului Ialomița a convocat Ședința Colegiului Prefectural. În cadrul întâlnirii oficiale au fost prezentate rapoartele de activitate ale Inspectoratului Teritorial ...[citește_toată_știrea]

29 Septembrie 2022, 15:30
(6788 vizualizări - 0 comentarii)


AJOFM Ialomița: 3,54%, rata șomajului în luna august 2022

La sfârșitul lunii august 2022, în evidențele Agenției Județene pentru Ocuparea Forței de Muncă Ialomița erau înregistrați 3296 de șomeri (din care 1544 femei), rata șomajului fiind de 3,54%, cu 0,85% sub ...[citește_toată_știrea]

28 Septembrie 2022, 18:55
(10124 vizualizări - 0 comentarii)


Bărbat pe numele căruia era emis un mandat european de arestare, depistat în trafic de polițiștii din Țăndărei

Polițiștii din Țăndărei au oprit în trafic, în cadrul unui filtru rutier, un autoturism condus de un bărbat în vârstă de 41 de ani, din Țăndărei. În urma verificărilor efectuate în bazele de date, polițiștii ...[citește_toată_știrea]

28 Septembrie 2022, 18:45
(3821 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: 19 noi cazuri de COVID-19

Miercuri, 28 septembrie a.c., la nivelul județului Ialomița, numărul cazurilor de îmbolnăviri cu COVID-19 a ajuns la 29581, fiind înregistrate 19 cazuri noi față de ziua de marți, 27 septembrie a.c., când ...[citește_toată_știrea]

28 Septembrie 2022, 16:25
(2849 vizualizări - 0 comentarii)


AJFP Ialomița: Rambursări TVA de peste 62,62 milioane de lei în perioada ianuarie-august 2022

Administrația Județeana Finanțelor Publice Ialomița, prin structurile sale fiscal-teritoriale, a rambursat, în perioada ianuarie-august 2022, conform selecției naționale, TVA în valoare de peste 62,62 milioane ...[citește_toată_știrea]

28 Septembrie 2022, 15:55
(10464 vizualizări - 0 comentarii)


Biblioteca Județeană «Ștefan Bănulescu» Ialomița: Salonul Anual de Carte, a XXXI-a ediție

În perioada 1-31 octombrie 2022, Biblioteca Județeană «Ștefan Bănulescu» Ialomița organizează în municipiul Slobozia, sub patronajul Consiliului Județean Ialomița, cea de a XXXI-a ediție a Salonului Anual ...[citește_toată_știrea]

28 Septembrie 2022, 15:40
(3121 vizualizări - 0 comentarii)


IȘJ Ialomița: 30 de școli din județ, incluse în Programul Național pentru Reducerea Abandonului Școlar

În luna martie a acestui an, Ministerul Educației a lansat Programul Național pentru Reducerea Abandonului Școlar, inițiativă finanțată prin Programul Național de Redresare și Reziliență. La nivelul județului ...[citește_toată_știrea]

27 Septembrie 2022, 19:30
(6392 vizualizări - 0 comentarii)


Ultimele comentarii
Toma în Colaps financiar după retrogradarea în Liga 2: Unirea Slobozia a cerut intrarea în insolvență! cetatean în Bărbat din Bărbulești, prins în flagrant și reținut pentru «șantaj» Anca în Ce miracol, ce minune/CNAS face concurs «pe bune» suporter în Colaps financiar după retrogradarea în Liga 2: Unirea Slobozia a cerut intrarea în insolvență! Vasile în Ce miracol, ce minune/CNAS face concurs «pe bune» vilă complex Slobozia în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 17 iunie 2026 Any în Marinela Radu ex-DSP și juristul «doctor» Vasile Zamfir, înscriși! Alecu în Marinela Radu ex-DSP și juristul «doctor» Vasile Zamfir, înscriși! base marinaru în Stelnica și Punctul de Acostare «Regina Maria», creștere a numărului de turiști ion negativ în A fost construită una dintre cele mai mari instalații de stocare a energiei verzi din România cioban în Dezastrul funciar de la Primăria Axintele Parinte în Colaps financiar după retrogradarea în Liga 2: Unirea Slobozia a cerut intrarea în insolvență! AlexDan în Lipsă de «transparență» în Consiliul Local Slobozia Preda în Colaps financiar după retrogradarea în Liga 2: Unirea Slobozia a cerut intrarea în insolvență! Mary în Reabilitarea Ștrandului Municipal, abandonată de administrația Potor Mary în Restanțe de 7,3 milioane de lei pentru facturile de apă și canalizare către operatorul Urban SA Slobozia NOBODY în «Candidatul 10510», în sfârșit director general adjunct la DGASPC Ialomița! Vasi în Incidente de integritate «cu efect întârziat» în județul Ialomița Dan în Colaps financiar după retrogradarea în Liga 2: Unirea Slobozia a cerut intrarea în insolvență! OK dar.. în «USR are obligația morală să aplice propriile standarde de integritate!»

cea mai/cel mai...

Cea mai/cel mai...