Ai intrat pe cel mai citit site din Ialomița!

EVENIMENT

Ionașcu îi «asmute» pe tarabagii împotriva consilierilor PSD

Bazarul Municipal, arma primarului

Ionașcu îi «asmute» pe tarabagii împotriva consilierilor PSD

Actualul primar nu se lasă cu una cu două și a pornit o luptă dură împotriva adversarilor politici. Recent anulată în instanță, hotărîrea 134 din august 2011, privitoare la taxele din Bazarul Municipal, l-a făcut pe edilul încă în funcție să îi critice dur pe cei care au adoptat-o. Pe de altă parte, este vorba cam despre aceiași oameni care l-au lăsat fără candidatura la fotoliul de primar...

Operațiunea «Bazarul»
Cu sprijinul politic retras pentru un nou mandat în fruntea orașului, primarul Gabi Ionașcu a început o lupta împotriva celor care, potrivit domniei sale, «m-au înjunghiat... [citește_tot_articolul]

20 Martie 2012, 08:47 (11919 vizualizări - 2 comentarii)

EVENIMENT

Tehnoimi, căpușa de partid a directorului Olaru

Bani albi pentru filiale roșii

Tehnoimi, căpușa de partid a directorului Olaru

În timp ce directorul PSD al Spitalului Județean Slobozia, dr Vasile Olaru, face declarații belicoase cu privire la reducerea fondurilor pentru Sănătate, o firmă de partid pripășită în propria-i ogradă a primit aproape 230 mii de lei pentru «servicii de construcții și tîmplărie». Informația a fost făcută publică de către Instituția Prefectului Ialomița, la cererea căreia Garda Financiară a demarat un control privind contractele încheiate de Spitalul Județean Ialomița în ultimii 3 ani...

Un control banal, o căpușă clasică
Un control realizat de către Garda Financiară Ialomița ... [citește_tot_articolul]

20 Martie 2012, 08:30 (7440 vizualizări - 4 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Primarul de la Adîncata vrea «circuit auto de viteză» prin fals în acte publice

Mare e grădina administrației locale ialomițene, iar primarii care sar gardurile penalului sînt din ce în ce mai numeroși. De data aceasta, primarul comunei Adîncata, Marin Gheorghe care vrea cu orice preț «circuit auto de viteză» în comună. Și dacă legal dorința nu-i putea fi îndeplinită, edilul nu s-a dedat de la a falsifica puțin actele publice, doar-doar prefectului nu i-o mai mirosi a penal. Dar prefectul nu și nu! Iar acum, polițiștii se vor chinui să demonstreze ilegalitatea comisă cu bună știință de primarul din Adîncata.

Adîncata, noul pol al vitezei. De reacție!
Povestea... [citește_tot_articolul]

20 Martie 2012, 08:18 (15322 vizualizări - 2 comentarii)

EVENIMENT

Ion Iordache, agent șef la Penitenciarul Slobozia, arestat pentru luare de mită

Ion Iordache, agent șef la Penitenciarul Slobozia, arestat pentru luare de mită

Luni, 19 martie a.c., Parchetul Județean Ialomița a decis reținerea pentru 24 de ore a unui agent șef principal din cadrul Penitenciarului de Maximă Siguranță Slobozia, pentru luare de mită. Potrivit autorităților, inculpatul urmează să fie prezentat instanței competente cu propunerea de arestare preventivă.
Pe scurt, în data de 22 februarie 2012, ofițerii Direcției Generale Anticorupție-Biroul Județean Anticorupție Ialomița au fost sesizați de un deținut din Penitenciarul Slobozia cu privire la faptul că agentul Ion Iordache i-a propus introducerea unui telefon mobil în unitatea de detenție în schimbul a 300 lei, persoana de legătură în realizarea acestui fapt urmînd să fie o cumnată a... [citește_tot_articolul]

19 Martie 2012, 15:34 (16906 vizualizări - 10 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Spitalul Municipal Urziceni, kilometrul 0 al laparoscopiei ialomițene

Spitalul Municipal Urziceni, kilometrul 0 al laparoscopiei ialomițene

Deschis în mai 2011, Spitalul din Urziceni reușește, după niciun an de funcționare, să-și consolideze o poziție de invidiat pe piața medicală locală. Estimată la o valoare de 55 milioane lei, unitatea medicală aflată la jumătatea drumului dintre Slobozia și București, reușește să facă față unei concurențe acerbe pe piața serviciilor medicale. «Știu că pare incredibil! Dar sînt bolnavi pe care îi sfătuim să meargă la București... Pentru tratamente de ultimă oră, pentru tehnica medicală mai performantă... Dar ei nu vor! Spun că au încredere în noi. Și asta e cea mai bună reclamă, recomandarea bolnavului...» explică directorul Spitalului, dr Gheorghi Jardan, specialist în chirurgie laparoscopică... [citește_tot_articolul]

19 Martie 2012, 10:47 (25424 vizualizări - 6 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

GDF Suez Energy fură pe factură

Eroare de sistem sau țeapă de multinațională?

GDF Suez Energy fură pe factură

Firma de gaz care aprinde flacăra la aragazurile noastre fură pe factură. Concluzia aparține unui consumator casnic din Slobozia care susține că a descoperit o eroare flagrantă în programul de facturare al concernului francez. GDF Suez Energy nu a comentat nimic, în ciuda încercărilor noastre de a obține un punct de vedere autorizat...

Cum se fură pe factură?
Nicolae P., un consumator casnic din Slobozia, susține că a descoperit o eroare flagrantă în facturile lunare pe care le emite GDF Suez Energy, firma care asigură gazul metan pentru aproape jumătate dintre consumatorii casnici... [citește_tot_articolul]

19 Martie 2012, 10:31 (18710 vizualizări - 3 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Zgomotul din Slobozia depășește limita legală de 50 de decibeli

Zgomotul din Slobozia depășește limita legală de 50 de decibeli

Problemele Sloboziei nu se rezumă doar la apa care curge la robinete sau la străzile încă neasfaltate. Inspectorii Agenției pentru Protecția Mediului au descoperit faptul că reședința județului Ialomița este foarte zgomotoasă. Pe bulevardul Matei Basarab nivelul zgomotului atinge chiar și 75 de decibeli!
Inspectorii Agenției pentru Protecția Mediului Ialomița monitorizează zgomotul de fond în șase puncte din oraș. Este vorba despre zonele Spitalul Județean de Urgență Slobozia, Autogară, Școala Generală Nr. 1, Magazinul Central, Magazinul Ialomița, precum și zona MB. Anul trecut, în aceste puncte s-au făcut peste 126 de monitorizări ale nivelului de zgomot. Rezultatul respectivelor măsurători... [citește_tot_articolul]

19 Martie 2012, 10:10 (12403 vizualizări - 6 comentarii)

EVENIMENT

Războiul celor 8700 de hectare

Prefectul Teculescu nu renunță

Războiul celor 8700 de hectare

După aproape 10 ani de liniște netulburată, Consiliul Județean Ialomița se află în situația de a explica public modul în care a înțeles să gestioneze 8700 de hectare de «teren agricol neproductiv» din zona Giurgeni-Vlădeni. Situația a fost generată de către prefectul Mădălin Teculescu, oficialul care a ales să pledeze că terenurile aflate în proprietatea privată a județului Ialomița în zona Giurgeni-Vlădeni să revină celor 14 mii de ialomițeni care nu au fost încă puși în posesie, via Agenția Domeniilor Statului. În așteptarea acestei minuni administrative, din războiul dintre cele două instituții ies la suprafață dovezi jenante legate de maniera în care Consiliul Județean a înțeles să concesioneze... [citește_tot_articolul]

16 Martie 2012, 18:52 (18557 vizualizări - 4 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Instanța poate salva Spitalul Țăndărei

Mic tratat de îndreptat erorile administrației Sava

Instanța poate salva Spitalul Țăndărei

În vreme ce primarul Vasile Sava trece la PD-L pentru a redeschide Spitalul Țăndărei, dr Constantin Tițian Filip, noul «proprietar» al Spitalului din Țăndărei umblă din instanță în instanță pentru a obține despăgubiri de 5 milioane de euro. Nu-i prost cine cere, veți spune. Dar, cu siguranță, e prost cel care permite un astfel de fapt, pe cadavrul unui spital pe care guvernul care l-a închis se străduiește, zilele acestea, să-l redeschidă...

O țeapă financiară aproape perfectă
Istoria înstrăinării spitalului din Țăndărei este ultramediatizată. În luna mai a anului 2011, după închiderea sa de către Guvernul Boc, Spitalul din... [citește_tot_articolul]

16 Martie 2012, 18:29 (12225 vizualizări - 4 comentarii)

Click aici

REPORTAJ

Abecedare cu butoane

Abecedare cu butoane

Tehnologia pune stăpînire pe elevi. Stilourile sînt înlocuite de tastatura qwerty. Locul caietelor este luat de macbook-uri. Laptopurile și iPhone-urile sînt noile «abecedare». În Ialomița gadget-urile sînt «îmbrațișate» de mare parte din elevi...
Era aproape de sfîrșitul recreației mari, iar pe holurile unui liceu din Slobozia cîțiva elevi încercau să dea de cap unei probleme matematice. Peste cîteva minute ar fi trebuit să susțină
o lucrare chiar la materia respectivă, iar la unul dintre subiecte ar fi trebuit să rezolve o problemă asemănătoare. «Frate, nu se poate, chiar nu ne iese! Ce ne facem?» spunea unul dintre liceeni îngrijorați.
În timp ce încercau să îi dea de cap... [citește_tot_articolul]

16 Martie 2012, 18:11 (24621 vizualizări - 18 comentarii)

Click aici

SPORT

Fotbal, Liga a III-a

Începe returul! Luptați și promovați!

Sînt 19 ani de cînd ne arde buza după eșaloanele superioare. Este al treilea an cînd Unirea Slobozia se află în buza promovării. A sosit timpul să reușim și pentru asta trebuie ca fotbaliștii galben-albaștri să aibă în continuare atitudinea din tur, iar alături de ei să fie cît mai multă lume. Se anunță o primăvară frumoasă pentru fotbalul slobozean...

Secretul succesului, grupul
De la venirea lui Ion Ionescu, sosire petrecută la startul Campionatului, echipa a avut un parcurs aproape perfect. 11 victorii, 3 egaluri și un mare O la capitolul înfrîngeri au făcut din Unirea lider detașat al Seriei a II-a din Liga a III-a. Secretul pare a fi omogenitatea grupului... [citește_tot_articolul]

16 Martie 2012, 17:58 (9354 vizualizări - 1 comentariu)

Click aici

POLITICĂ

Primarii PSD din Ciochina și Perieți au trecut la PD-L

PD-L Ialomița are 25 de candidați pentru alegerile locale din iunie

Primarii PSD din Ciochina și Perieți au trecut la PD-L

Elena Cristea și Vasile Cîmpulungeanu sînt primii primari PSD din Ialomița care dezertează. Miercuri, 15 martie a.c., în cadrul unei conferințe de presă, ei au fost prezentați oficial drept candidați ai PD-L. Cazacu Marinică, președintele PD-L Ialomița, a confirmat că «acesta este doar începutul». La momentul actual, partidul are candidați pentru peste o treime din localitățile județului...

Dezertori în conferința de presă
În ceea ce privește trecerea în tabăra PD-L Ialomița, cei doi primari nu au făcut foarte multe declarații. Totul a ținut doar de o opțiune personală, bazată pe o bună colaborare pe care aceștia au avut-o cu organizația județeană a PD-L.
... [citește_tot_articolul]

15 Martie 2012, 18:42 (17301 vizualizări - 8 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

RAJA Constanța vrea să aducă apă potabilă la Slobozia!

SCRISOARE DESCHISĂ adresată Consiliului Local al Municipiului Slobozia

RAJA Constanța vrea să aducă apă potabilă la Slobozia!

Societatea comercială RAJA SA Constanța este o companie de interes public, operator regional în domeniul apei și canalizării, cu o arie de operare care se întinde pe raza a cinci județe (142 localități din județele Constanța, Ialomița, Ilfov, Călărași și Dâmbovița), avînd un acționariat format din Consiliul Județean Constanța și alte 33 consilii comunale, orășenești și municipale.
În cursul anului 2010, reprezentanții legali ai SC RAJA SA s-au întâlnit cu dl primar Ionașcu și i-au prezentat cadrul legal și  instituțional în care își desfășoară activitatea operatorul, precum și modalitatea legală de delegare a gestiunii serviciului de apă și de canalizare către SC RAJA SA.... [citește_tot_articolul]

15 Martie 2012, 18:19 (50175 vizualizări - 16 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Slobozia: Șeful laboratorului DSVSA Ialomița, dr Cornelia Toma, s-a sinucis

Slobozia: Șeful laboratorului DSVSA Ialomița, dr Cornelia Toma, s-a sinucis

Șoc la Direcția Sanitară Veterinară și pentru Siguranța Alimentelor Ialomița. Cunoscutul medic veterinar Cornelia Toma și-a pus capăt zilelor în noaptea de marți spre miercuri, 13/14 martie a.c. Descoperirea macabră a fost făcută de o cunoștință a femeii...
Birourile instituției au fost îmbrăcate în doliu. La tot pasul, angajații vorbeau despre gestul necugetat al celei care a fost unul dintre cei mai buni medici veterinari din județul Ialomița. În vîrstă de 49 ani, doctorul veterinar Cornelia Toma și-a început cariera în urmă cu mai bine de două decenii. Conducea laboratorul de analize al DSVSA Ialomița și era expertă în medicină legală veterinară, virusologie și histopatologie. Nimeni... [citește_tot_articolul]

14 Martie 2012, 15:18 (74952 vizualizări - 29 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Ialomița: «Infecțiile din spital» cresc exponențial

ALARMANT în 2011

Ialomița: «Infecțiile din spital» cresc exponențial

În anul 2011, numărul infecțiilor contactate de pacienții internați în spitalele din județ a fost într-o creștere alarmantă. Situația a fost cu atît mai gravă cu cît cele mai multe din infecțiile intraspitalicești au fost înregistrate la copii...

Rotavirusul, eterna poveste
Anul 2011 a debutat în forță în ceea ce privește contaminarea cu infecții nosocomiale a pacienților internați în saloanele unităților spitalicești din județul Ialomița. În total, numărul acestora se ridică la 43 de cazuri, raportate Direcției de Sănătate Publică Ialomița. În primul trimestru al anului precedent, cele mai multe cazuri de infecții intraspitalicești au fost înregistrate la ... [citește_tot_articolul]

14 Martie 2012, 10:50 (15804 vizualizări - 2 comentarii)

Click aici

UNA PE SĂPTĂMÎNĂ

Vali Cătărea, șef la APIA

Finu lu’ nașu’

Vali Cătărea, șef la APIA

În vînzoleala politică a ultimelor două săptămîni am ratat o bîrfă instituțională suficient de interesantă pentru a reveni asupra ei. De la sfîrșitul lui februarie, nașu’ Paros are un fin șef la APIA. Gurile rele spun că finu’ a ajuns acolo profitînd de un viciu de formă... Noi credem că, vorba ceia, o dată vede nașu’... funcția finului, că doară nu v-oți fi gîndit la ce ne-am gîndit noi, domnu’ Vali!

Petra, o piatră moale
Ajunsă anul trecut în clubul exclusivist al directorilor ialomițeni de descentralizate, Petra Dragomir a purtat timp de 6 luni două stigmate capitale. Este femeie și are pedigree politic UNPR. Drept pentru care, în ciuda eforturilor repetate... [citește_tot_articolul]

14 Martie 2012, 10:44 (21775 vizualizări - 8 comentarii)

EVENIMENT

Asistență socială de 26 milioane de euro!

Ialomița, județul unde peste 40% din populație primește sprijin de la stat

Asistență socială de 26 milioane de euro!

Asistență socială de proporții! Peste 26 milioane de euro este suma ce cuantifică estimativ asistența socială ialomițeană din anul 2011. Sprijiniți de la bugetul de stat într-o formă sau alta, 40% dintre ialomițeni au primit bani de la bugetul de stat!
Numărul ialomițenilor care, lunar, primesc sprijin financiar de la bugetul de stat nu este nici pe departe în scădere. Deși guvernanții au amenințat că înăspresc condițiile de acordare a acestor ajutoare, plățile de efectuează în același volum ca și anii precedenți. Așa că una dintre cele mai pertinente concluzii legate de asistența socială ialomițeană de anii precedenți este aceea că protecția socială este prioritară și de proporții.
... [citește_tot_articolul]

14 Martie 2012, 09:44 (14123 vizualizări - 1 comentariu)

SPORT

Campionul George Bucur, invitat special la Amara

Lupte libere

Campionul George Bucur, invitat special la Amara

Sîmbătă, 10 martie, a avut loc la Amara o importantă competiție de lupte libere la care au luat parte în jur de 100 de copii din Călărași, Mangalia, Constanța și, firește, localitatea organizatoare.
«Ne bucurăm că Amara are propriul club sportiv și ne dorim ca în cîțiva ani secția de Lupte, condusă de domnul profesor Marian Moraru, să ajungă cea mai puternică din țară!» ne-a declarat primarul orașului Amara, Victor Moraru.
La acest eveniment a fost prezent și George Bucur, locul V la Campionatul European de la Belgrad. Nu puteam rata un scurt interviu cu sportivul plecat spre marea performanță chiar din sala de la Amara...

-Cum a fost începutul?
-Ca pentru... [citește_tot_articolul]

14 Martie 2012, 09:37 (19600 vizualizări - 3 comentarii)

EVENIMENT

Fetiță de doar o lună din Reviga, adusă la spital plină de vânătăi

Fetiță de doar o lună din Reviga, adusă la spital plină de vînătăi

Un caz cutremurător a ieșit la iveală în noaptea de luni spre marți, 12/13 martie 2012. O fetiță de doar o lună, din localitatea ialomițeană Reviga, a fost transferată de urgență la Spitalul «Bagdasar Arseni» din București cu multiple răni pe corp. În jurul cazului planează ipoteza că leziunile i-ar fi fost provocate chiar de părinți.
Aproape de miezul nopții, familia fetiței a solicitat, printr-un apel la 112, intervenția unui echipaj de la Ambulanță. Părinții au declarat faptul că micuța nu mînca și avea stări de vomă. Transportată la Spitalul Slobozia, medicii au constatat că trupul copilei era plin de vînătăi. Cîteva ore mai tîrziu, micuța a fost transferată la Spitalul «Bagdasar Arseni... [citește_tot_articolul]

13 Martie 2012, 19:04 (10197 vizualizări - 6 comentarii)

SPORT

N-ai cu cine...

Handbal, CSM Unirea Slobozia-Rapid București 22-29 (11-16)

N-ai cu cine...

Simion țipă, se agită, explică, se încruntă la toată lumea! Este din păcate singurul care mai trăiește competiția la parametri normali. Echipa de handbal CSM Unirea Slobozia este în acest moment sinonimă cu blazarea. A face o echipă dintr-un lot ale cărui jucătoare termină, în majoritate, contractele la vară este ca și cum ai căuta un ac în carul cu fîn...

Rapidul nu-i mai bună, dar e mai echipă
Începutul partidei cu Rapid disputată sîmbătă, 10 martie, a făcut să ne radieze ochii a optimism. A deschis scorul Larisa Baciu, folosită mai mult decît de obicei în atac. Tot «Lari» a egalat la 3, iar fetele noastre păreau dispuse să răstoarne pronosticurile și să facă... [citește_tot_articolul]

13 Martie 2012, 18:53 (19739 vizualizări - 23 comentarii)

Miercuri 24 Iun 2026
274 cititori online
Cele mai comentate
Cele mai citite
Ultima oră

APIA: Se efectuează plata ajutorului de stat în sectorul creșterii animalelor

Agenția de Plăți și Intervenție pentru Agricultură (APIA), prin Centrele Județene, informează că efectuează plata ajutorului de stat în sectorul creșterii animalelor, solicitat prin cererile de plată aferente ...[citește_toată_știrea]

26 August 2021, 13:35
(3725 vizualizări - 0 comentarii)


Grupul de Comunicare Strategică: 9 noi cazuri de COVID-19 în Ialomița

Miercuri, 25 august a.c., la nivelul județului Ialomița, potrivit Grupului de Comunicare Strategică, numărul cazurilor de îmbolnăviri cu COVID-19 a ajuns la 10899, fiind înregistrate 9 noi cazuri față de ...[citește_toată_știrea]

25 August 2021, 18:20
(2472 vizualizări - 0 comentarii)


AJFP Ialomița: Luni, 30 august 2021-termen limită pentru depunerea Formularului 394

Administrația Județeană a Finanțelor Publice Ialomița reamintește contribuabililor că luni, 30 august 2021, este termenul limită de depunere a «Declarației informative privind livrările/prestările și achizițiile ...[citește_toată_știrea]

25 August 2021, 18:10
(4047 vizualizări - 0 comentarii)


Secțiunile Mica Publicitate și Publicitate online au fost actualizate!

Secțiunile Mica Publicitate
și Publicitate online au fost actualizate!
Cele mai noi anunțuri din Ialomița.
Se pot introduce anunțuri online!

24 August 2021, 21:35


Incendiu de vegetație uscată la Slobozia

Incendiu de vegetație uscată la Slobozia

Marți, 24 august a.c., pompierii militari ialomițeni au fost anunțați prin apel 112 despre producerea unui incendiu de vegetație uscată în zona Cartier Bora cu degajare mare de fum. La fața locului au intervenit ...[citește_toată_știrea]

24 August 2021, 17:40
(2837 vizualizări - 0 comentarii)


Grupul de Comunicare Strategică: 5 noi cazuri de COVID-19 în Ialomița

Marți, 24 august a.c., la nivelul județului Ialomița, potrivit Grupului de Comunicare Strategică, numărul cazurilor de îmbolnăviri cu COVID-19 a ajuns la 10890, fiind înregistrate 5 noi cazuri față de ziua ...[citește_toată_știrea]

24 August 2021, 16:40
(3645 vizualizări - 0 comentarii)


IPJ Ialomița: Amenzi de peste 196 mii de lei

Sâmbătă și duminică, 22/23 august 2021, polițiștii au fost solicitați să intervină la 239 evenimente, dintre care 211 au fost sesizate pe numărul unic pentru apeluri de urgență 112, totodată, fiind sesizate ...[citește_toată_știrea]

23 August 2021, 18:05
(2864 vizualizări - 1 comentariu)


Grupul de Comunicare Strategică: 2 noi cazuri de COVID-19 în Ialomița

Luni, 23 august a.c., la nivelul județului Ialomița, potrivit Grupului de Comunicare Strategică, numărul cazurilor de îmbolnăviri cu COVID-19 a ajuns la 10885, fiind înregistrate 2 noi cazuri față de ziua ...[citește_toată_știrea]

23 August 2021, 16:50
(2262 vizualizări - 0 comentarii)


Drogat la volan în Țăndărei/Bărbat din Andrășești, beat la volan și fără permis, a provocat un accident

La sfârșit de săptămână, polițiștii de la Rutieră au organizat acțiuni pentru creșterea gradului de siguranță în trafic, prevenirea producerii unor accidente de circulație, dar și pentru depistarea și sancționarea ...[citește_toată_știrea]

23 August 2021, 14:05
(4125 vizualizări - 0 comentarii)


Grupul de Comunicare Strategică: 4 noi cazuri de COVID-19 în Ialomița

Duminică, 22 august a.c., la nivelul județului Ialomița, potrivit Grupului de Comunicare Strategică, numărul cazurilor de îmbolnăviri cu COVID-19 a ajuns la 10883, fiind înregistrate 4 noi cazuri față de ...[citește_toată_știrea]

22 August 2021, 16:20
(2047 vizualizări - 0 comentarii)


Malu: Omorât în timp ce traversa strada de un șofer băut

Malu: Omorât în timp ce traversa strada de un șofer băut

În seara zilei de sâmbătă, 21 august a.c., polițiștii din cadrul Serviciului Rutier au fost sesizați prin apel 112 cu privire la faptul că pe DN2A, în zona Malu, s-a produs un accident de circulație soldat ...[citește_toată_știrea]

22 August 2021, 13:15
(5506 vizualizări - 0 comentarii)


Grupul de Comunicare Strategică: 6 noi cazuri de COVID-19 în Ialomița

Sâmbătă, 21 august a.c., la nivelul județului Ialomița, potrivit Grupului de Comunicare Strategică, numărul cazurilor de îmbolnăviri cu COVID-19 a ajuns la 10879, fiind înregistrate 6 noi cazuri față de ...[citește_toată_știrea]

21 August 2021, 16:45
(2018 vizualizări - 1 comentariu)


Fetești: Doi răniți în urma unui accident rutier

Fetești: Doi răniți în urma unui accident rutier

Vineri, 20 august a.c., pe raza municipiului Fetești s-a produs un accident de circulație, soldat cu rănirea a două persoane. Din verificările efectuate a reieșit că evenimentul rutier s-a produs ca urmare ...[citește_toată_știrea]

20 August 2021, 18:30
(2679 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Fetești accident


Tânăr din Slobozia, reținut după ce ar fi încercat să violeze o bătrână de 74 de ani!

Un tânăr, de 23 de ani, din Slobozia, a fost reținut de polițiștii ialomițeni, pentru 24 de ore, fiind bănuit că ar fi pătruns în locuința unei femei de 74 de ani, ar fi încercat să întrețină relații sexuale ...[citește_toată_știrea]

20 August 2021, 16:35
(3817 vizualizări - 1 comentariu)


Grupul de Comunicare Strategică: 6 noi cazuri de COVID-19 în Ialomița

Vineri, 20 august a.c., la nivelul județului Ialomița, potrivit Grupului de Comunicare Strategică, numărul cazurilor de îmbolnăviri cu COVID-19 a ajuns la 10873, fiind înregistrate 6 noi cazuri față de ...[citește_toată_știrea]

20 August 2021, 16:25
(3035 vizualizări - 0 comentarii)


APIA continuă eliberarea de adeverințe pentru beneficiarii Campaniei 2021

Agenția de Plăți și Intervenție pentru Agricultură (APIA) continuă eliberarea de adeverințe beneficiarilor Campaniei 2021 pentru schemele de plăți directe și măsurile de mediu și climă (scheme de plăți ...[citește_toată_știrea]

20 August 2021, 16:15
(5700 vizualizări - 0 comentarii)


Femeie din Urziceni, arestată pentru «furt»

Polițiștii din cadrul Secției nr. 4 Poliție Rurală Coșereni au acționat pentru depistarea persoanelor urmărite, dispărute de la domiciliu sau care se sustrag de la executarea unor pedepse privative de libertate ...[citește_toată_știrea]

20 August 2021, 15:40
(2766 vizualizări - 2 comentarii)


Slobozia: Acțiune preventivă a polițiștilor în Piața Agroalimentară

Slobozia: Acțiune preventivă a polițiștilor în Piața Agroalimentară

Polițiștii Compartimentului de Analiză și Prevenire a Criminalității, cu sprijinul polițiștilor de Proximitate din Slobozia au desfășurat activități în scopul prevenirii săvârșirii infracțiunilor contra ...[citește_toată_știrea]

20 August 2021, 15:25
(3792 vizualizări - 3 comentarii)


Un autoturism a fost furat din Urziceni. Suspecții, identificați în Iași!

Polițiștii de Investigații Criminale au depistat și reținut un tânăr, de 23 de ani, bănuit de săvârșirea infracțiunii de «tăinuire».  Alți doi tineri, de 17 și 18 ani, sunt cercetați pentru comiterea ...[citește_toată_știrea]

20 August 2021, 15:10
(3408 vizualizări - 1 comentariu)


Vagon-cisternă CFR cu scurgeri de combustibil la o garnitură de tren staționată în Halta Ovidiu-Fetești

Vagon-cisternă CFR cu scurgeri de combustibil la o garnitură de tren staționată în Halta Ovidiu-Fetești

În urma unui  apel la 112 în cursul dimineții de vineri, 20 august a.c., pompierii din Fetești s-au deplasat pentru asigurarea măsurilor PSI la o garnitură de tren din stația CFR Ovidiu. Apelul a fost ...[citește_toată_știrea]

20 August 2021, 13:50
(4755 vizualizări - 0 comentarii)


Accident produs la ieșire din Urziceni

Accident produs la ieșire din Urziceni

Joi, 19 august a.c., in jurul orelor 17,30, pompierii din Urziceni au intervenit cu o autospecială de stingere cu apă și spumă, o autospecială de descarcerare și un echipaj SMURD la un accident rutier în ...[citește_toată_știrea]

20 August 2021, 13:40
(3473 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Urziceni accident


Tânără din Coșereni, la volan cu permisul suspendat

În ziua de miercuri, 18 august a.c., polițiștii ialomițeni au oprit în trafic, la Urziceni, o tânără de 25 de ani, din Coșereni. În urma verificărilor, oamenii legii au constatat că șoferița avea dreptul ...[citește_toată_știrea]

19 August 2021, 16:45
(3450 vizualizări - 1 comentariu)


IPJ Ialomița: Acțiuni preventive desfășurate de polițiști

Pe parcursul ultimelor 24 de ore, polițiștii au fost solicitați să intervină la 113 evenimente, dintre care 104 au fost sesizate pe numărul unic pentru apeluri de urgență 112, totodată fiind sesizate 1 ...[citește_toată_știrea]

19 August 2021, 16:30
(2170 vizualizări - 0 comentarii)


Grupul de Comunicare Strategică: 6 noi cazuri de COVID-19 în Ialomița

Joi, 19 august a.c., la nivelul județului Ialomița, potrivit Grupului de Comunicare Strategică, numărul cazurilor de îmbolnăviri cu COVID-19 a ajuns la 10867, fiind înregistrate 6 noi cazuri față de ziua ...[citește_toată_știrea]

19 August 2021, 16:15
(2833 vizualizări - 0 comentarii)


AJFP Ialomița: 25 august, termen limită pentru depunerea a 8 declarații fiscale

Administrația Județeană a Finanțelor Publice Ialomița reamintește contribuabililor că miercuri, 25 august 2021 este termenul de depunere a următoarelor declarații, pentru perioada de raportare încheiată ...[citește_toată_știrea]

19 August 2021, 14:00
(4553 vizualizări - 0 comentarii)


Slobozia: Autocamion cuprins de flăcări

Slobozia: Autocamion cuprins de flăcări

În dimineața zilei de joi, 19 august a.c., pompierii din Slobozia au fost solicitați prin apel 112 să intervină la un incendiu izbucnit la un autocamion, în localitatea Slobozia. Militarii ISU au stins ...[citește_toată_știrea]

19 August 2021, 13:00
(2515 vizualizări - 0 comentarii)


Urziceni: Biciclist băut, acroșat de un autovehicul

Marși, 17 august a.c., în jurul orei 9,00, polițiștii din Urziceni au fost sesizați cu privire la faptul că pe strada Arcului din loclaitate s-a produs un accident de circulație, soldat cu rănirea unui ...[citește_toată_știrea]

18 August 2021, 19:10
(2584 vizualizări - 0 comentarii)


Copil de 14 ani din Slobozia, surprins la volanul unui autoturism

În cursul zilei de marți, 17 august 2021, în jurul orei 9,00, polițiștii din Urziceni au depistat un bărbat, în vârstă de 47 de ani, din județul Dâmbovița, în timp ce conducea un autoturism pe raza municipiului ...[citește_toată_știrea]

18 August 2021, 19:05
(4327 vizualizări - 0 comentarii)


Grupul de Comunicare Strategică: 4 noi cazuri de COVID-19 în Ialomița

Miercuri, 18 august a.c., la nivelul județului Ialomița, potrivit Grupului de Comunicare Strategică, numărul cazurilor de îmbolnăviri cu COVID-19 a ajuns la 10861, fiind înregistrate 4 noi cazuri față de ...[citește_toată_știrea]

18 August 2021, 16:45
(2742 vizualizări - 0 comentarii)


Lilieci: Șofer mort într-un accident rutier

Lilieci: Șofer mort într-un accident rutier

Un grav accident rutier s-a petrecut miercuri, 18 august a.c., pe raza localității Lilieci. Din verificările efectuate a reieșit că evenimentul rutier s-a produs ca urmare a coliziunii dintre un autoturism ...[citește_toată_știrea]

18 August 2021, 16:30
(3831 vizualizări - 0 comentarii)


Ultimele comentarii
Suporter în FC Bărăganul Ciulnița, învinsă «acasă» de Viitorul Corbeanca Alin în Ce miracol, ce minune/CNAS face concurs «pe bune» marius în CNAIR: Circulație închisă pe bretelele de intrare și ieșire ale A2 din zona Drajna, joi, 23 aprilie 2026 Toma în Colaps financiar după retrogradarea în Liga 2: Unirea Slobozia a cerut intrarea în insolvență! cetatean în Bărbat din Bărbulești, prins în flagrant și reținut pentru «șantaj» Anca în Ce miracol, ce minune/CNAS face concurs «pe bune» suporter în Colaps financiar după retrogradarea în Liga 2: Unirea Slobozia a cerut intrarea în insolvență! Vasile în Ce miracol, ce minune/CNAS face concurs «pe bune» vilă complex Slobozia în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 17 iunie 2026 Any în Marinela Radu ex-DSP și juristul «doctor» Vasile Zamfir, înscriși! Alecu în Marinela Radu ex-DSP și juristul «doctor» Vasile Zamfir, înscriși! base marinaru în Stelnica și Punctul de Acostare «Regina Maria», creștere a numărului de turiști ion negativ în A fost construită una dintre cele mai mari instalații de stocare a energiei verzi din România cioban în Dezastrul funciar de la Primăria Axintele Parinte în Colaps financiar după retrogradarea în Liga 2: Unirea Slobozia a cerut intrarea în insolvență! AlexDan în Lipsă de «transparență» în Consiliul Local Slobozia Preda în Colaps financiar după retrogradarea în Liga 2: Unirea Slobozia a cerut intrarea în insolvență! Mary în Reabilitarea Ștrandului Municipal, abandonată de administrația Potor Mary în Restanțe de 7,3 milioane de lei pentru facturile de apă și canalizare către operatorul Urban SA Slobozia NOBODY în «Candidatul 10510», în sfârșit director general adjunct la DGASPC Ialomița!

cea mai/cel mai...

Cea mai/cel mai...