Ai intrat pe cel mai citit site din Ialomița!

EVENIMENT

Ionașcu îi «asmute» pe tarabagii împotriva consilierilor PSD

Bazarul Municipal, arma primarului

Ionașcu îi «asmute» pe tarabagii împotriva consilierilor PSD

Actualul primar nu se lasă cu una cu două și a pornit o luptă dură împotriva adversarilor politici. Recent anulată în instanță, hotărîrea 134 din august 2011, privitoare la taxele din Bazarul Municipal, l-a făcut pe edilul încă în funcție să îi critice dur pe cei care au adoptat-o. Pe de altă parte, este vorba cam despre aceiași oameni care l-au lăsat fără candidatura la fotoliul de primar...

Operațiunea «Bazarul»
Cu sprijinul politic retras pentru un nou mandat în fruntea orașului, primarul Gabi Ionașcu a început o lupta împotriva celor care, potrivit domniei sale, «m-au înjunghiat... [citește_tot_articolul]

20 Martie 2012, 08:47 (11919 vizualizări - 2 comentarii)

EVENIMENT

Tehnoimi, căpușa de partid a directorului Olaru

Bani albi pentru filiale roșii

Tehnoimi, căpușa de partid a directorului Olaru

În timp ce directorul PSD al Spitalului Județean Slobozia, dr Vasile Olaru, face declarații belicoase cu privire la reducerea fondurilor pentru Sănătate, o firmă de partid pripășită în propria-i ogradă a primit aproape 230 mii de lei pentru «servicii de construcții și tîmplărie». Informația a fost făcută publică de către Instituția Prefectului Ialomița, la cererea căreia Garda Financiară a demarat un control privind contractele încheiate de Spitalul Județean Ialomița în ultimii 3 ani...

Un control banal, o căpușă clasică
Un control realizat de către Garda Financiară Ialomița ... [citește_tot_articolul]

20 Martie 2012, 08:30 (7440 vizualizări - 4 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Primarul de la Adîncata vrea «circuit auto de viteză» prin fals în acte publice

Mare e grădina administrației locale ialomițene, iar primarii care sar gardurile penalului sînt din ce în ce mai numeroși. De data aceasta, primarul comunei Adîncata, Marin Gheorghe care vrea cu orice preț «circuit auto de viteză» în comună. Și dacă legal dorința nu-i putea fi îndeplinită, edilul nu s-a dedat de la a falsifica puțin actele publice, doar-doar prefectului nu i-o mai mirosi a penal. Dar prefectul nu și nu! Iar acum, polițiștii se vor chinui să demonstreze ilegalitatea comisă cu bună știință de primarul din Adîncata.

Adîncata, noul pol al vitezei. De reacție!
Povestea... [citește_tot_articolul]

20 Martie 2012, 08:18 (15322 vizualizări - 2 comentarii)

EVENIMENT

Ion Iordache, agent șef la Penitenciarul Slobozia, arestat pentru luare de mită

Ion Iordache, agent șef la Penitenciarul Slobozia, arestat pentru luare de mită

Luni, 19 martie a.c., Parchetul Județean Ialomița a decis reținerea pentru 24 de ore a unui agent șef principal din cadrul Penitenciarului de Maximă Siguranță Slobozia, pentru luare de mită. Potrivit autorităților, inculpatul urmează să fie prezentat instanței competente cu propunerea de arestare preventivă.
Pe scurt, în data de 22 februarie 2012, ofițerii Direcției Generale Anticorupție-Biroul Județean Anticorupție Ialomița au fost sesizați de un deținut din Penitenciarul Slobozia cu privire la faptul că agentul Ion Iordache i-a propus introducerea unui telefon mobil în unitatea de detenție în schimbul a 300 lei, persoana de legătură în realizarea acestui fapt urmînd să fie o cumnată a... [citește_tot_articolul]

19 Martie 2012, 15:34 (16906 vizualizări - 10 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Spitalul Municipal Urziceni, kilometrul 0 al laparoscopiei ialomițene

Spitalul Municipal Urziceni, kilometrul 0 al laparoscopiei ialomițene

Deschis în mai 2011, Spitalul din Urziceni reușește, după niciun an de funcționare, să-și consolideze o poziție de invidiat pe piața medicală locală. Estimată la o valoare de 55 milioane lei, unitatea medicală aflată la jumătatea drumului dintre Slobozia și București, reușește să facă față unei concurențe acerbe pe piața serviciilor medicale. «Știu că pare incredibil! Dar sînt bolnavi pe care îi sfătuim să meargă la București... Pentru tratamente de ultimă oră, pentru tehnica medicală mai performantă... Dar ei nu vor! Spun că au încredere în noi. Și asta e cea mai bună reclamă, recomandarea bolnavului...» explică directorul Spitalului, dr Gheorghi Jardan, specialist în chirurgie laparoscopică... [citește_tot_articolul]

19 Martie 2012, 10:47 (25424 vizualizări - 6 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

GDF Suez Energy fură pe factură

Eroare de sistem sau țeapă de multinațională?

GDF Suez Energy fură pe factură

Firma de gaz care aprinde flacăra la aragazurile noastre fură pe factură. Concluzia aparține unui consumator casnic din Slobozia care susține că a descoperit o eroare flagrantă în programul de facturare al concernului francez. GDF Suez Energy nu a comentat nimic, în ciuda încercărilor noastre de a obține un punct de vedere autorizat...

Cum se fură pe factură?
Nicolae P., un consumator casnic din Slobozia, susține că a descoperit o eroare flagrantă în facturile lunare pe care le emite GDF Suez Energy, firma care asigură gazul metan pentru aproape jumătate dintre consumatorii casnici... [citește_tot_articolul]

19 Martie 2012, 10:31 (18710 vizualizări - 3 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Zgomotul din Slobozia depășește limita legală de 50 de decibeli

Zgomotul din Slobozia depășește limita legală de 50 de decibeli

Problemele Sloboziei nu se rezumă doar la apa care curge la robinete sau la străzile încă neasfaltate. Inspectorii Agenției pentru Protecția Mediului au descoperit faptul că reședința județului Ialomița este foarte zgomotoasă. Pe bulevardul Matei Basarab nivelul zgomotului atinge chiar și 75 de decibeli!
Inspectorii Agenției pentru Protecția Mediului Ialomița monitorizează zgomotul de fond în șase puncte din oraș. Este vorba despre zonele Spitalul Județean de Urgență Slobozia, Autogară, Școala Generală Nr. 1, Magazinul Central, Magazinul Ialomița, precum și zona MB. Anul trecut, în aceste puncte s-au făcut peste 126 de monitorizări ale nivelului de zgomot. Rezultatul respectivelor măsurători... [citește_tot_articolul]

19 Martie 2012, 10:10 (12403 vizualizări - 6 comentarii)

EVENIMENT

Războiul celor 8700 de hectare

Prefectul Teculescu nu renunță

Războiul celor 8700 de hectare

După aproape 10 ani de liniște netulburată, Consiliul Județean Ialomița se află în situația de a explica public modul în care a înțeles să gestioneze 8700 de hectare de «teren agricol neproductiv» din zona Giurgeni-Vlădeni. Situația a fost generată de către prefectul Mădălin Teculescu, oficialul care a ales să pledeze că terenurile aflate în proprietatea privată a județului Ialomița în zona Giurgeni-Vlădeni să revină celor 14 mii de ialomițeni care nu au fost încă puși în posesie, via Agenția Domeniilor Statului. În așteptarea acestei minuni administrative, din războiul dintre cele două instituții ies la suprafață dovezi jenante legate de maniera în care Consiliul Județean a înțeles să concesioneze... [citește_tot_articolul]

16 Martie 2012, 18:52 (18557 vizualizări - 4 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Instanța poate salva Spitalul Țăndărei

Mic tratat de îndreptat erorile administrației Sava

Instanța poate salva Spitalul Țăndărei

În vreme ce primarul Vasile Sava trece la PD-L pentru a redeschide Spitalul Țăndărei, dr Constantin Tițian Filip, noul «proprietar» al Spitalului din Țăndărei umblă din instanță în instanță pentru a obține despăgubiri de 5 milioane de euro. Nu-i prost cine cere, veți spune. Dar, cu siguranță, e prost cel care permite un astfel de fapt, pe cadavrul unui spital pe care guvernul care l-a închis se străduiește, zilele acestea, să-l redeschidă...

O țeapă financiară aproape perfectă
Istoria înstrăinării spitalului din Țăndărei este ultramediatizată. În luna mai a anului 2011, după închiderea sa de către Guvernul Boc, Spitalul din... [citește_tot_articolul]

16 Martie 2012, 18:29 (12225 vizualizări - 4 comentarii)

Click aici

REPORTAJ

Abecedare cu butoane

Abecedare cu butoane

Tehnologia pune stăpînire pe elevi. Stilourile sînt înlocuite de tastatura qwerty. Locul caietelor este luat de macbook-uri. Laptopurile și iPhone-urile sînt noile «abecedare». În Ialomița gadget-urile sînt «îmbrațișate» de mare parte din elevi...
Era aproape de sfîrșitul recreației mari, iar pe holurile unui liceu din Slobozia cîțiva elevi încercau să dea de cap unei probleme matematice. Peste cîteva minute ar fi trebuit să susțină
o lucrare chiar la materia respectivă, iar la unul dintre subiecte ar fi trebuit să rezolve o problemă asemănătoare. «Frate, nu se poate, chiar nu ne iese! Ce ne facem?» spunea unul dintre liceeni îngrijorați.
În timp ce încercau să îi dea de cap... [citește_tot_articolul]

16 Martie 2012, 18:11 (24621 vizualizări - 18 comentarii)

Click aici

SPORT

Fotbal, Liga a III-a

Începe returul! Luptați și promovați!

Sînt 19 ani de cînd ne arde buza după eșaloanele superioare. Este al treilea an cînd Unirea Slobozia se află în buza promovării. A sosit timpul să reușim și pentru asta trebuie ca fotbaliștii galben-albaștri să aibă în continuare atitudinea din tur, iar alături de ei să fie cît mai multă lume. Se anunță o primăvară frumoasă pentru fotbalul slobozean...

Secretul succesului, grupul
De la venirea lui Ion Ionescu, sosire petrecută la startul Campionatului, echipa a avut un parcurs aproape perfect. 11 victorii, 3 egaluri și un mare O la capitolul înfrîngeri au făcut din Unirea lider detașat al Seriei a II-a din Liga a III-a. Secretul pare a fi omogenitatea grupului... [citește_tot_articolul]

16 Martie 2012, 17:58 (9354 vizualizări - 1 comentariu)

Click aici

POLITICĂ

Primarii PSD din Ciochina și Perieți au trecut la PD-L

PD-L Ialomița are 25 de candidați pentru alegerile locale din iunie

Primarii PSD din Ciochina și Perieți au trecut la PD-L

Elena Cristea și Vasile Cîmpulungeanu sînt primii primari PSD din Ialomița care dezertează. Miercuri, 15 martie a.c., în cadrul unei conferințe de presă, ei au fost prezentați oficial drept candidați ai PD-L. Cazacu Marinică, președintele PD-L Ialomița, a confirmat că «acesta este doar începutul». La momentul actual, partidul are candidați pentru peste o treime din localitățile județului...

Dezertori în conferința de presă
În ceea ce privește trecerea în tabăra PD-L Ialomița, cei doi primari nu au făcut foarte multe declarații. Totul a ținut doar de o opțiune personală, bazată pe o bună colaborare pe care aceștia au avut-o cu organizația județeană a PD-L.
... [citește_tot_articolul]

15 Martie 2012, 18:42 (17301 vizualizări - 8 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

RAJA Constanța vrea să aducă apă potabilă la Slobozia!

SCRISOARE DESCHISĂ adresată Consiliului Local al Municipiului Slobozia

RAJA Constanța vrea să aducă apă potabilă la Slobozia!

Societatea comercială RAJA SA Constanța este o companie de interes public, operator regional în domeniul apei și canalizării, cu o arie de operare care se întinde pe raza a cinci județe (142 localități din județele Constanța, Ialomița, Ilfov, Călărași și Dâmbovița), avînd un acționariat format din Consiliul Județean Constanța și alte 33 consilii comunale, orășenești și municipale.
În cursul anului 2010, reprezentanții legali ai SC RAJA SA s-au întâlnit cu dl primar Ionașcu și i-au prezentat cadrul legal și  instituțional în care își desfășoară activitatea operatorul, precum și modalitatea legală de delegare a gestiunii serviciului de apă și de canalizare către SC RAJA SA.... [citește_tot_articolul]

15 Martie 2012, 18:19 (50175 vizualizări - 16 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Slobozia: Șeful laboratorului DSVSA Ialomița, dr Cornelia Toma, s-a sinucis

Slobozia: Șeful laboratorului DSVSA Ialomița, dr Cornelia Toma, s-a sinucis

Șoc la Direcția Sanitară Veterinară și pentru Siguranța Alimentelor Ialomița. Cunoscutul medic veterinar Cornelia Toma și-a pus capăt zilelor în noaptea de marți spre miercuri, 13/14 martie a.c. Descoperirea macabră a fost făcută de o cunoștință a femeii...
Birourile instituției au fost îmbrăcate în doliu. La tot pasul, angajații vorbeau despre gestul necugetat al celei care a fost unul dintre cei mai buni medici veterinari din județul Ialomița. În vîrstă de 49 ani, doctorul veterinar Cornelia Toma și-a început cariera în urmă cu mai bine de două decenii. Conducea laboratorul de analize al DSVSA Ialomița și era expertă în medicină legală veterinară, virusologie și histopatologie. Nimeni... [citește_tot_articolul]

14 Martie 2012, 15:18 (74952 vizualizări - 29 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Ialomița: «Infecțiile din spital» cresc exponențial

ALARMANT în 2011

Ialomița: «Infecțiile din spital» cresc exponențial

În anul 2011, numărul infecțiilor contactate de pacienții internați în spitalele din județ a fost într-o creștere alarmantă. Situația a fost cu atît mai gravă cu cît cele mai multe din infecțiile intraspitalicești au fost înregistrate la copii...

Rotavirusul, eterna poveste
Anul 2011 a debutat în forță în ceea ce privește contaminarea cu infecții nosocomiale a pacienților internați în saloanele unităților spitalicești din județul Ialomița. În total, numărul acestora se ridică la 43 de cazuri, raportate Direcției de Sănătate Publică Ialomița. În primul trimestru al anului precedent, cele mai multe cazuri de infecții intraspitalicești au fost înregistrate la ... [citește_tot_articolul]

14 Martie 2012, 10:50 (15804 vizualizări - 2 comentarii)

Click aici

UNA PE SĂPTĂMÎNĂ

Vali Cătărea, șef la APIA

Finu lu’ nașu’

Vali Cătărea, șef la APIA

În vînzoleala politică a ultimelor două săptămîni am ratat o bîrfă instituțională suficient de interesantă pentru a reveni asupra ei. De la sfîrșitul lui februarie, nașu’ Paros are un fin șef la APIA. Gurile rele spun că finu’ a ajuns acolo profitînd de un viciu de formă... Noi credem că, vorba ceia, o dată vede nașu’... funcția finului, că doară nu v-oți fi gîndit la ce ne-am gîndit noi, domnu’ Vali!

Petra, o piatră moale
Ajunsă anul trecut în clubul exclusivist al directorilor ialomițeni de descentralizate, Petra Dragomir a purtat timp de 6 luni două stigmate capitale. Este femeie și are pedigree politic UNPR. Drept pentru care, în ciuda eforturilor repetate... [citește_tot_articolul]

14 Martie 2012, 10:44 (21775 vizualizări - 8 comentarii)

EVENIMENT

Asistență socială de 26 milioane de euro!

Ialomița, județul unde peste 40% din populație primește sprijin de la stat

Asistență socială de 26 milioane de euro!

Asistență socială de proporții! Peste 26 milioane de euro este suma ce cuantifică estimativ asistența socială ialomițeană din anul 2011. Sprijiniți de la bugetul de stat într-o formă sau alta, 40% dintre ialomițeni au primit bani de la bugetul de stat!
Numărul ialomițenilor care, lunar, primesc sprijin financiar de la bugetul de stat nu este nici pe departe în scădere. Deși guvernanții au amenințat că înăspresc condițiile de acordare a acestor ajutoare, plățile de efectuează în același volum ca și anii precedenți. Așa că una dintre cele mai pertinente concluzii legate de asistența socială ialomițeană de anii precedenți este aceea că protecția socială este prioritară și de proporții.
... [citește_tot_articolul]

14 Martie 2012, 09:44 (14123 vizualizări - 1 comentariu)

SPORT

Campionul George Bucur, invitat special la Amara

Lupte libere

Campionul George Bucur, invitat special la Amara

Sîmbătă, 10 martie, a avut loc la Amara o importantă competiție de lupte libere la care au luat parte în jur de 100 de copii din Călărași, Mangalia, Constanța și, firește, localitatea organizatoare.
«Ne bucurăm că Amara are propriul club sportiv și ne dorim ca în cîțiva ani secția de Lupte, condusă de domnul profesor Marian Moraru, să ajungă cea mai puternică din țară!» ne-a declarat primarul orașului Amara, Victor Moraru.
La acest eveniment a fost prezent și George Bucur, locul V la Campionatul European de la Belgrad. Nu puteam rata un scurt interviu cu sportivul plecat spre marea performanță chiar din sala de la Amara...

-Cum a fost începutul?
-Ca pentru... [citește_tot_articolul]

14 Martie 2012, 09:37 (19600 vizualizări - 3 comentarii)

EVENIMENT

Fetiță de doar o lună din Reviga, adusă la spital plină de vânătăi

Fetiță de doar o lună din Reviga, adusă la spital plină de vînătăi

Un caz cutremurător a ieșit la iveală în noaptea de luni spre marți, 12/13 martie 2012. O fetiță de doar o lună, din localitatea ialomițeană Reviga, a fost transferată de urgență la Spitalul «Bagdasar Arseni» din București cu multiple răni pe corp. În jurul cazului planează ipoteza că leziunile i-ar fi fost provocate chiar de părinți.
Aproape de miezul nopții, familia fetiței a solicitat, printr-un apel la 112, intervenția unui echipaj de la Ambulanță. Părinții au declarat faptul că micuța nu mînca și avea stări de vomă. Transportată la Spitalul Slobozia, medicii au constatat că trupul copilei era plin de vînătăi. Cîteva ore mai tîrziu, micuța a fost transferată la Spitalul «Bagdasar Arseni... [citește_tot_articolul]

13 Martie 2012, 19:04 (10197 vizualizări - 6 comentarii)

SPORT

N-ai cu cine...

Handbal, CSM Unirea Slobozia-Rapid București 22-29 (11-16)

N-ai cu cine...

Simion țipă, se agită, explică, se încruntă la toată lumea! Este din păcate singurul care mai trăiește competiția la parametri normali. Echipa de handbal CSM Unirea Slobozia este în acest moment sinonimă cu blazarea. A face o echipă dintr-un lot ale cărui jucătoare termină, în majoritate, contractele la vară este ca și cum ai căuta un ac în carul cu fîn...

Rapidul nu-i mai bună, dar e mai echipă
Începutul partidei cu Rapid disputată sîmbătă, 10 martie, a făcut să ne radieze ochii a optimism. A deschis scorul Larisa Baciu, folosită mai mult decît de obicei în atac. Tot «Lari» a egalat la 3, iar fetele noastre păreau dispuse să răstoarne pronosticurile și să facă... [citește_tot_articolul]

13 Martie 2012, 18:53 (19738 vizualizări - 23 comentarii)

Miercuri 24 Iun 2026
292 cititori online
Cele mai comentate
Cele mai citite
Ultima oră

Secțiunea Mica Publicitate a fost actualizată!

Cele mai noi anunțuri de mică publicitate din Ialomița. Se pot introduce anunțuri on-line!

8 Noiembrie 2012, 10:40


Fotbal, Liga a II-a, Unirea Slobozia: Autocar pentru suporteri la meciul cu Farul

Rezultatele bune înregistrate de echipa lui Dună în Liga a II-a, precum și jocul în ascensiune au făcut ca tot mai multă lume să vină alături de Unirea la jocurile de acasă. Acest lucru a încurajat conducerea ...[citește_toată_știrea]

7 Noiembrie 2012, 14:57
(9179 vizualizări - 3 comentarii)


IPJ Ialomița: Dosare de «evaziune fiscală», instrumentate «pe bandă» de Serviciul de Investigare a Fraudelor

Polițiștii Serviciului de Investigare a Fraudelor Ialomița au dispus începerea urmăririi penale față de trei persoane și au finalizat cercetările cu privire la alte două, cu propunere de trimitere în judecată ...[citește_toată_știrea]

2 Noiembrie 2012, 15:57
(9843 vizualizări - 1 comentariu)


Hramul Mînăstirii din Slobozia, sărbătorit de Episcopia Sloboziei și Călărașilor

În perioada 6-12 noiembrie 2012, cu binecuvîntarea Preasfințitului Părinte Episcop Vincențiu, Episcopia Sloboziei și Călărașilor organizează o serie de manifestări cu ocazia sărbătoririi hramului «Sfinții ...[citește_toată_știrea]

2 Noiembrie 2012, 15:42
(10861 vizualizări - 6 comentarii)


Bucu: Pieton accidentat grav

Un accident de circulație s-a produs pe DN2A, în localitatea Bucu, și s-a soldat cu vătămarea corporală a unei persoane. Din cercetările efectuate de polițiștii deplasați la fața locului s-a stabilit că ...[citește_toată_știrea]

2 Noiembrie 2012, 14:49
(7183 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Bucu accident


Fetești: «Șofer» la 15 ani

Sîmbătă, 27 octombrie , după miezul nopții, polițiștii rutieri din cadrul Poliției Fetești au surprinz la volanul unui autoturism un adolescent de numai 15 ani. Întrucît minorul nu poseda permis de conducere ...[citește_toată_știrea]

2 Noiembrie 2012, 14:34
(6215 vizualizări - 1 comentariu)


Amara: Și-a curmat viața aruncîndu-se în fîntînă

Un bătrîn de 72 ani din Amara și-a luat viața în după amiaza zilei de miericuri, 31 octombrie. Omul se lupta de mult timp cu o boala necruțătoare și, pentru a nu deveni o povară pentru familie, a decis ...[citește_toată_știrea]

2 Noiembrie 2012, 14:27
(7211 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Amara sinucidere


M. Kogălniceanu: Atenție la escroci!

În cursul zilei de sîmbătă, 27 octombrie a.c., polițiștii ialomițeni au înregistrat un furt din locuință, comis de autori necunoscuți. Victima, un bărbat de 87 ani, din comuna Mihail Kogălniceanu, a rămas ...[citește_toată_știrea]

2 Noiembrie 2012, 14:25
(6194 vizualizări - 0 comentarii)


Sălcioara: Suspecți de furt, identificați de polițiști

Sîmbătă, 27 octombrie, agenții Postului de Poliție Sălcioara au depistat în flagrant două persoane care încercau să sustragă o țeavă metalică, componentă a sistemului dezafectat de irigație. Cele două persoane ...[citește_toată_știrea]

2 Noiembrie 2012, 14:20
(7707 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Sălcioara furt


Ciochina: Tîlhar la 16 ani

Un minor de 16 ani, din comuna Ciochina, este acuzat de «tîlhărie», «violare de domiciliu» și «furt calificat» în formă continuată. Sîmbătă, 27 octombrie a.c., în jurul orei 9,30, agenții Postului de Poliție ...[citește_toată_știrea]

2 Noiembrie 2012, 14:15
(8405 vizualizări - 0 comentarii)


Slobozia: La cumpărături cu bonuri de masă false!

Un tînăr de 18 ani și-a făcut cumpărăturile într-un mod inedit: în loc de bani, și-a plătit bunurile cu trei bonuri de masă falsificate! Administratorul respectivului magazin a sesizat cele întîmplate și ...[citește_toată_știrea]

2 Noiembrie 2012, 14:12
(6982 vizualizări - 0 comentarii)


Dridu: Biciclist acroșat

Polițiștii au fost sesizați despre faptul că pe DJ101, în afara comunei Dridu, s-a produs un accident de circulație soldat cu vătămarea corporală a unui biciclist. În urma cercetărilor efectuate s-a stabilit ...[citește_toată_știrea]

2 Noiembrie 2012, 13:35
(7495 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Dridu accident


Slobozia: Cartele de telefon și rezistențe electrice în Penitenciar

O femeie de 56 ani, din Galați, a încercat să introducă fraudulos în Penitenciarul Slobozia cartele telefonice și rezistențe electrice. Sîmbătă, 27 octombrie a.c., Poliția Slobozia a fost sesizată de reprezentanții ...[citește_toată_știrea]

2 Noiembrie 2012, 13:18
(7490 vizualizări - 1 comentariu)


Fetești: Prevenție înainte de toate

În noaptea de de 27/28 ocotmbrie a.c., efective din cadrul Poliției Fetești și Secției Rurale Stelnica au organizat și executat acțiuni pentru prevenirea și combaterea violenței stradale, a furturilor de ...[citește_toată_știrea]

2 Noiembrie 2012, 13:10
(7607 vizualizări - 0 comentarii)


Secțiunea Mica Publicitate a fost actualizată!

Cele mai noi anunțuri de mică publicitate din Ialomița. Se pot introduce anunțuri on-line!

31 Octombrie 2012, 16:55


Ialomița: Alianța România Dreaptă, prima la depus listele în cursa pentru Parlament

Candidații ialomițeni ai Alianței România Dreaptă s-au înscris oficial în cursa electorală pentru alegerile din 9 decembrie 2012.
Miercuri 24 octombrie, cei 6 nominalizați de conducerea ARD Ialomița ...[citește_toată_știrea]

26 Octombrie 2012, 16:25
(9731 vizualizări - 8 comentarii)


Coșereni: Accident produs din cauza fumului de la un incendiu de miriște

Din cauza unui incendiu de vegetație uscată, un șofer de 32 ani a fost la un pas de a-și pierde viața. Focul a izbucnit pe un cîmp din zona localității Coșereni, iar fumul dens s-a extins către șosea. ...[citește_toată_știrea]

26 Octombrie 2012, 16:22
(8057 vizualizări - 0 comentarii)


Vlădeni: Au furat pepeni și porumb după ce l-au bătut pe paznic

Paznicul unei ferme agricole din Vlădeni a trecut prin clipe de coșmar. Acesta a fost bătut, tîlhărit și sechestrat de 4 bărbați din localitate, puși pe furat. După ce l-au lăsat într-o baltă de sînge pe ...[citește_toată_știrea]

26 Octombrie 2012, 16:13
(9423 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Vlădeni furt


Perieți: Și-a vîndut și și-a furat mașina de două ori

Un tînăr de 26 ani din Cocora este cercetat de polițiștii din Perieți pentru comiterea infracțiunii de «furt calificat». Acesta și-a vîndut de două ori un automobil pe care l-a furat de la proprietari. ...[citește_toată_știrea]

26 Octombrie 2012, 16:11
(7426 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Perieți furt


Movilița: 4 hoți prinși dintr-o lovitură

Serele dezafectate au devenit ținte pentru hoți. La Movilița, 4 persoane, cu vîrste cuprinse între 17 și 40 ani, sînt cercetate pentru că au sustras mai multe bunuri metalice din incinta unor foste sere ...[citește_toată_știrea]

26 Octombrie 2012, 16:09
(7467 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Movilița furt


Slobozia: A intrat cu mașina în șanț

Un șofer de 41 ani a fost la un pas de moarte. Pe DN21 a pierdut controlul volanului și a ieșit cu mașina în decor. Rănit, șoferul a fost transportat la Spitalul Județean de Urgență Slobozia pentru acordarea ...[citește_toată_știrea]

26 Octombrie 2012, 16:08
(7013 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Slobozia accident


Vlădeni: Tineri cercetați după ce au furat araci din vie

Cînd vine vorba de furat, hoții sînt în stare de orice. Au demonstrat-o 4 tineri din Vlădeni care au sustrat aracii de metal din via unui localnic. Bunurile au fost descoperite în curtea unui alt consătean ...[citește_toată_știrea]

26 Octombrie 2012, 16:07
(8564 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Vlădeni furt araci


Anunț angajare

Societate Comercială din Slobozia cu profil vînzare piese auto
angajează
vînzător (gestionar) piese auto import
Relații la telefon 0740/047.619

24 Octombrie 2012, 21:33


Secțiunea Mica Publicitate a fost actualizată!

Cele mai noi anunțuri de mică publicitate din Ialomița. Se pot introduce anunțuri on-line!

24 Octombrie 2012, 08:56


Anunț angajare

Asociația Grupul de Acțiune Locală «Ialomița Centrală» Balaciu-Căzănești-Reviga
Orașul Căzănești, str. București, nr. 3, jud. Ialomița
Telefon 0243/264.141
Fax 0243/264.141
e-mail [email protected]
anunță
Scoaterea la concurs a postului de -secretar- în cadrul Asociației Grupul de Acțiune Locală «Ialomița Centrală» Balaciu-Căzănești-Reviga în conformitate cu Fișa postului prezentată în cadrul Planului de Dezvoltare Locală și în acord cu Contractul de finanțare C 431201132347111 pentru proiectul «Funcționarea Grupului de Acțiune Locală, dobîndirea de competențe și animarea teritoriului».
Cerințe mimine:
-Studii superioare
-Vechime în activitate de minim 2 ani
Se consideră avantaj vechimea în muncă în activități complementare secretariatului (bibliotecar, arhivar) sau un curs absolvit în «Managementul fluxului de documente în cadrul unitățiilor administrativ-teritoriale sau companiilor».
Orice persoană interesată poate depune un CV la sediul nostru în orașul Căzănești, str. București, nr. 3, județul Ialomița sau la adresa de email [email protected] pînă la data de 02.11.2012.

24 Octombrie 2012, 08:42


Incendiu la Urziceni, proiectile descoperite în cimitirul din Fetești

În urma unui scurtcircuit produs la instalația electrică, trei vitrine frigorifice și patru cîntare electronice din interiorul unui centru comercial din Urziceni au fost cuprinse de flăcări. La fața locului ...[citește_toată_știrea]

23 Octombrie 2012, 02:29
(12986 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomițean urmărit internațional pentru furt de mașini, prins la concubina din Coșereni

Efective din cadrul Serviciului de Investigații Criminale, ale Serviciului de Intervenție Rapidă-Ialomița precum și ale Poliției Municipiului Urziceni au executat un mandat european de arestare, emis de ...[citește_toată_știrea]

23 Octombrie 2012, 02:23
(14490 vizualizări - 1 comentariu)


DGFP Ialomița: Plata TVA la încasarea facturii

Direcția Generală a Finanțelor Publice Ialomița informeză contribuabilii interesați că Formularul 097-Notificare privind aplicarea/încetarea aplicării sistemului TVA la încasare a fost aprobat prin Ordinul ...[citește_toată_știrea]

23 Octombrie 2012, 02:13
(11735 vizualizări - 0 comentarii)


Urziceni: Furau aparate radio din mașini

Urziceni: Furau aparate radio din mașini

Polițiști din Urziceni au prins în flagrant un grup de tineri, la scurt timp după ce aceștia au sustras 7 aparate radio CD auto. Suspecții, trei tineri cu vîrste cuprinse între 16 și 24 ani, se deplasau ...[citește_toată_știrea]

23 Octombrie 2012, 02:10
(12408 vizualizări - 0 comentarii)


DGFP Ialomița: 6,7 milioane lei, încasări prin executări silite

În luna septembrie 2012, pe linia colectării veniturilor bugetare, Direcția Generală a Finanțelor Publice Ialomița, a întreprins mai multe măsuri de executare silită. Astfel, s-au emis peste 2329 de somații ...[citește_toată_știrea]

23 Octombrie 2012, 02:07
(13052 vizualizări - 0 comentarii)


Ultimele comentarii
Suporter în FC Bărăganul Ciulnița, învinsă «acasă» de Viitorul Corbeanca Alin în Ce miracol, ce minune/CNAS face concurs «pe bune» marius în CNAIR: Circulație închisă pe bretelele de intrare și ieșire ale A2 din zona Drajna, joi, 23 aprilie 2026 Toma în Colaps financiar după retrogradarea în Liga 2: Unirea Slobozia a cerut intrarea în insolvență! cetatean în Bărbat din Bărbulești, prins în flagrant și reținut pentru «șantaj» Anca în Ce miracol, ce minune/CNAS face concurs «pe bune» suporter în Colaps financiar după retrogradarea în Liga 2: Unirea Slobozia a cerut intrarea în insolvență! Vasile în Ce miracol, ce minune/CNAS face concurs «pe bune» vilă complex Slobozia în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 17 iunie 2026 Any în Marinela Radu ex-DSP și juristul «doctor» Vasile Zamfir, înscriși! Alecu în Marinela Radu ex-DSP și juristul «doctor» Vasile Zamfir, înscriși! base marinaru în Stelnica și Punctul de Acostare «Regina Maria», creștere a numărului de turiști ion negativ în A fost construită una dintre cele mai mari instalații de stocare a energiei verzi din România cioban în Dezastrul funciar de la Primăria Axintele Parinte în Colaps financiar după retrogradarea în Liga 2: Unirea Slobozia a cerut intrarea în insolvență! AlexDan în Lipsă de «transparență» în Consiliul Local Slobozia Preda în Colaps financiar după retrogradarea în Liga 2: Unirea Slobozia a cerut intrarea în insolvență! Mary în Reabilitarea Ștrandului Municipal, abandonată de administrația Potor Mary în Restanțe de 7,3 milioane de lei pentru facturile de apă și canalizare către operatorul Urban SA Slobozia NOBODY în «Candidatul 10510», în sfârșit director general adjunct la DGASPC Ialomița!

cea mai/cel mai...

Cea mai/cel mai...