Ai intrat pe cel mai citit site din Ialomița!

EVENIMENT

25 milioane de lei prin PNRR pentru Secția Oncologie a spitalului din Slobozia

25 milioane de lei prin PNRR pentru Secția Oncologie a spitalului din Slobozia

Spitalul Județean de Urgență Slobozia a obținut 25 mili­oane de lei, prin Programul Național de Redresare și Reziliență, în cadrul unui proiect ce vizează screeningul și eficientizarea tratamentelor administrate bolnavilor diagnosticați cu afecțiuni oncolo­gice. Practic, prin această investiție se va mo­derniza și echipa cu aparatură medicală Secția Oncologie a unității medicale. «Bo­lile oncolo­gice au o prevalență ridicată, iar acest proiect ne ajută să le diagnosticăm precoce și să administrăm tratamentele eficient!» au transmis reprezentanții Spitalului Județean de Urgență Slobozia.

 

Statistică îngrijorătoare... [citește_tot_articolul]

12 Noiembrie 2024, 14:20 (5140 vizualizări - 1 comentariu)

SPORT

O nouă victorie pe teren propriu

Handbal, Divizia A, CSM Unirea Slobozia-CSU Neptun Constanța 39-31 (18-16)

O nouă victorie pe teren propriu

În meciul contând pentru etapa a 8-a a Diviziei A la handbal feminin, desfășurat sâmbătă, 9 noiembrie 2024, CSM Unirea Slobozia a în­tâlnit-o acasă pe CSU Neptun Constanța. Deși dobrogen­cele au avut un start de meci foarte bun, victoria le-a revenit elevelor antrenorului Ion Ivan. Slobozia a învins-o pe CSU Neptun Constanța cu scorul de 39-31.

 

A 6-a victorie consecutivă La debutul partidei, handba­listele legitimate la CSU Neptun Constanța păreau că sunt în avantaj, profitând de multele ratări ale gazdelor de la CS... [citește_tot_articolul]

12 Noiembrie 2024, 11:55 (1204 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

SPORT

Sabrerii CSS Slobozia, prezenți la Circuitul European de Sabie

Scrimă

Sabrerii CSS Slobozia, prezenți la Circuitul European de Sabie

În perioada 9-10 noiembrie a.c., la Istanbul/Turcia, s-a desfășurat Circuitul European de Sabie, dedicat categoriei de vârstă U14. La această competiție au parti­cipat 67 de sportivi din Turcia, Bulgaria, Grecia, Uzbekistan și România. Din delegația țării noastre au făcut parte și sa­brerii legitimați la Clubul Sportiv Școlar Slobozia, antrenați de profesorul Marian Cruțu.

 

Rezultate satisfăcătoare Circuitul European de Sabie organizat în Turcia, la Istanbul, este o competiție de tradiție de­dicată sportivilor U14. În ziua de sâmbătă... [citește_tot_articolul]

12 Noiembrie 2024, 09:05 (3248 vizualizări - 1 comentariu)

EVENIMENT

Stație de Tratare a apei și un nou puț forat, lucrări ale operatorului regional Urban Slobozia

Investiție de peste 1 milion de lei la Albești

Stație de Tratare a apei și un nou puț forat, lucrări ale operatorului regional Urban Slobozia

Un proiect investițional de peste 1 milion de lei se va implementa în perioada imediat următoare la Albești. «Proiectul a fost depus pe PNDL1 și vizează o lucrare de construire a unei noi Stații de Tratare a apei pentru locuitorii comunei noastre!» a declarat primarul comunei Albești, Emil Jugănaru.

 

Comuna Albești, în vizorul operatorului regional Urban Slobozia Proiectul investițional de peste 1 mi­lion de lei, depus de Primăria Albești în cadrul Programului Național de Dez­voltare Locală 1, vizează lucrări de îm­bunătățire a infrastructurii... [citește_tot_articolul]

11 Noiembrie 2024, 12:05 (17215 vizualizări - 1 comentariu)

Click aici

POLITICĂ

Deputatul Liviu Patrichi apreciază «viziunea» Programului de Guvernare PSD 2024-2028

Deputatul Liviu Patrichi apreciază «viziunea» Programului de Guvernare PSD 2024-2028

«Partidul Social Democrat este singurul partid care vine în fața românilor cu un Program de Guvernare amănunțit, cu mă­suri concrete... Un program cu o viziune clară de dezvoltare a României, prin creș­terea producției interne, crearea de locuri de muncă bine plătite, dezvoltarea rețelei de autostrăzi în toate regiunile istorice!» precizează deputatul social-democrat Liviu Patrichi, interpelat asupra Programului de Guvernare 2024-2028 prezentat de PSD. «Programul PSD nu vine cu populisme exagerate pe care le-am văzut la alte partide, fiind centrat pe creșterea nivelului de trai al celor care muncesc sau care au muncit o viață... Documentul propune... [citește_tot_articolul]

10 Noiembrie 2024, 09:40 (4832 vizualizări - 1 comentariu)

Click aici

REPORTAJ

Evanghelie Zappa, moșierul care a reaprins flacăra olimpică

Evanghelie Zappa, moșierul care a reaprins flacăra olimpică

Puțini sunt cei care știu că istoria Jocurilor Olimpice mo­derne este strâns legată de județul Ialomița. Cel care a reaprins flacăra olimpică după o pauză de aproape 1400 de ani este Evanghelie Zappa, boier cu origini grecești și aromâne, care a deținut în satul ialomițean Broșteni o însemnată moșie, dar și un impresionat conac. Impozanta construcție s-a pierdut în negura timpului, astăzi din conacul lui Evanghelie Zappa rămânând doar câteva resturi de zid. Totuși, la Atena, grație contribuției sale pentru renaș­terea Jocurilor Olimpice, autoritățile elene îi cinstesc personalitatea lui Evanghelie Zappa în bine-cunoscutul ... [citește_tot_articolul]

9 Noiembrie 2024, 10:20 (9144 vizualizări - 2 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Ialomița: Venituri la buget de peste 200 mii de lei din meditații

Ialomița: Venituri la buget de peste 200 mii de lei din meditații

Anul trecut, meditațiile declarate de profesorii ialomițeni la Fisc au adus la bugetul Statului venituri de peste 200 mii de lei, potrivit Administrației Județene a Finanțelor Publice Ialomița. În 2023, potrivit AJFP Ialomița, 152 de dascăli din județul nostru au declarat că încasează bani din meditații.

 

Venituri din meditații Deși salariile în Învățământ au crescut considerabil în ultimii ani, unii profesori preferă să-și rotunjească veniturile din meditații particulare. Tarifele diferă de la o disciplină la alta, dar și în funcție de... [citește_tot_articolul]

8 Noiembrie 2024, 12:20 (2343 vizualizări - 1 comentariu)

EVENIMENT

Pacienții spitalelor ialomițene, nemulțumiți de lipsa medicamentelor

Pacienții spitalelor ialomițene, nemulțumiți de lipsa medicamentelor

Potrivit ultimului Eurobarometru publicat de Comisia Europeană în ceea ce privește «corupția din sistemul sanitar», România ocupă primul loc între țările europene. Conform graphs.ro, care pre­zintă, printre altele, și «harta șpăgilor din spitale», la nivelul României datele colectate de Ministerul Sănătății indică o medie națională de 4,68% în luna septembrie 2024. Formularele pe care pacienții spitalelor românești le completează sunt inventariate «statistic» de Ministerul Sănătății, graphs.ro reușind să le coaguleze. Referitor strict la județul ... [citește_tot_articolul]

8 Noiembrie 2024, 07:55 (5263 vizualizări - 4 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Statul cheltuie 1,2 milioane de lei lunar pentru plata pensiilor speciale civile acordate în Ialomița

Statul cheltuie 1,2 milioane de lei lunar pentru plata pensiilor speciale civile acordate în Ialomița

Ministerul Muncii, prin Casa Națională de Pensii, suportă plata pensiilor speciale civile. Potrivit legii, există 5 categorii de beneficiari ai acestor indemnizații. Cea mai mare parte din fondurile necesare plății acestui tip de pensii provin de la bugetul Statului și nu din contributivitatea celor care le primesc. În Ialomița, de exemplu, contributi­vitatea beneficiarilor de pensii speciale civile este de doar 537 mii de lei lunar, în timp ce Statul oferă 1,2 milioane de lei pe lună pentru a putea fi plătite integral.

 

Pensii speciale plătite de Stat Potrivit... [citește_tot_articolul]

7 Noiembrie 2024, 12:10 (11969 vizualizări - 6 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Asociația Ecologică Regională-AER Muntenia Sud, premiată în cadrul Galei Premiilor Participării Publice

Asociația Ecologică Regională-AER Muntenia Sud, premiată în cadrul Galei Premiilor Participării Publice

În ciuda dezinteresului autorităților județene și locale din Ialomița de a susține demersurile Asociației Ecologice Regionale-AER Muntenia Sud de a stopa poluarea olfactivă provocată de activitatea fabricii de făinuri proteice CleahTech din Ciulnița, Organizația s-a bucurat de apreciere pentru activitatea desfășurată în cadrul Galei Premiilor Participării Publice. Evenimentul a fost organizat de Centrul de Resurse pentru Participare Publică, organizație non-profit care susține campaniile de activism pu­blic, așa cum este cea a Asociației Ecologice Regionale-AER Muntenia Sud. Astfel, membrii Asociației din Ialomița au fost premiați pentru curajul de a lupta pentru un mediu mai... [citește_tot_articolul]

7 Noiembrie 2024, 07:50 (3211 vizualizări - 5 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Viceprimarul «de profesie» Mușat și «autopropusul» Manea Viceprimarul «de profesie» Mușat și «autopropusul» Manea

S-au ales «vicii» Sloboziei pe mandatul 2024-2028

Viceprimarul «de profesie» Mușat și «autopropusul» Manea

Ședința Consiliului Local Slobozia, convocată pentru alegerea viceprimarilor marți, 5 noiembrie 2024, cu începere de la orele 16,00, a consemnat, cum era de așteptat, «jocuri de interese și culise» și, în premieră, «o autopropunere». Cea a președintelui PNL Slobozia, fost, actual și viitor viceprimar, Gigi Manea, personaj ajuns la vârsta când consideri că politica nu-ți poate refuza nimic că ești Mare Alb cu picățele maro. Revenind, să consemnăm întru posteritate cronologia unei ședințe de Consiliu Local pentru alegerea unor viceprimari la Slobozia.

 

9 PSD, 6 PNL, 2 ADU (USR), 2 AUR... [citește_tot_articolul]

6 Noiembrie 2024, 14:20 (8443 vizualizări - 10 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

«Calitatea apei» și «proiectele europene», prioritățile lui Alexandru Potor la Primăria Slobozia

«Calitatea apei» și «proiectele europene», prioritățile lui Alexandru Potor la Primăria Slobozia

bonus: Adrian Mocioniu, noul administrator public al orașului

Problemele vechi ale Sloboziei devin o prioritate și pentru Alexandru Potor, noul primar al Sloboziei ales în urma scrutinului din 9 iunie 2024. În cadrul unei conferințe de presă, Alexandru Potor a declarat public faptul că va face demersuri pentru a îmbunătăți calitatea apei din oraș și că va căuta soluții pentru finalizarea proiectelor cu finanțare europeană, aflate încă în implementare. «Pro­blema apei este una foarte serioasă!» a declarat public Alexandru Potor, noul primar al Sloboziei.

 

Istoria nesfârșită a potabilizării apei... [citește_tot_articolul]

6 Noiembrie 2024, 10:20 (8808 vizualizări - 19 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Indemnizații salariale acordate fără drept în cadrul Jandarmeriei ialomițene

Indemnizații salariale acordate fără drept în cadrul Jandarmeriei ialomițene

Un control al Direcției de Audit Public Intern a Ministerului Afacerilor Interne în contabilitatea Inspecto­ratului de Jandarmi Județean Ialomița a scos la iveală faptul că instituția a acordat, fără drept, indemnizații sub forma decontării cheltuielilor de transport, pentru doi angajați care nu făceau parte din structurile operative ale instituției. La un an distanță de la această verificare, oficialii IJJ cer acum în instanță celor doi angajați să restituie cei peste 12 mii de lei pe care i-au primit necuvenit.

 

Proces în instanță pentru recuperarea banilor... [citește_tot_articolul]

5 Noiembrie 2024, 16:10 (21993 vizualizări - 6 comentarii)

Click aici

SPORT

Victorie pentru Președinte!

Fotbal, SuperLiga, Unirea Slobozia-FC Botoșani 1-0

Victorie pentru Președinte!

Pe teren «propriu», la Clinceni, Unirea Slobozia a reușit o nouă victorie, dedicând reușita Președintelui CSM Unirea Slobozia, Ilie Lemnaru, care luni, 4 noiembrie 2024, și-a sărbătorit ziua de naștere. Unirea Slobozia a învins, la limită ce-i drept, FC Botoșani, prin golul francezului Jordan Gele. După partida pierdută din etapa a 15-a a SuperLigii, Botoșaniul antrenat de Liviu Ciobotariu a căzut pe ultimul loc.

 

Unirea Președintelui Lemnaru Etapa a 15-a a SuperLigii a programat meciul dintre Unirea Slobozia și FC Botoșani luni, 4 noiembrie 2024, de la... [citește_tot_articolul]

5 Noiembrie 2024, 14:40 (1863 vizualizări - 2 comentarii)

Click aici

SPORT

Se mențin pe podiumul campionatului

Handbal, Divizia A, CSM Unirea Slobozia

Se mențin pe podiumul campionatului

bonus: Junioare 3/Victoria Țăndărei, învinsă la Slobozia

Evoluție de excepție a echipei de handbal a Clu­bu­lui Sportiv Municipal Unirea Slobozia. Jucătoarele antrenate de Ion Ivan au reușit să se impună în fața adversarelor pe care le-au întâlnit în eta­pele a-6-a și a 7-a ale campionatului. Este vorba despre ACS Unirea Dobroești și HCF Piatra Neamț. Cele două reușite au ajutat echipa noastră să se mențină pe poziția a treia în clasamentul campionatului.

 

Victorie acasă... În etapa a 6-a a Diviziei A la handbal feminin, handbalistele de la CSM Unirea Slobozia s-au duelat pe teren propriu... [citește_tot_articolul]

5 Noiembrie 2024, 12:25 (1024 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

SPORT

Ștefăniță Axinte, canotorul ialomițean medaliat cu argint și bronz

Profil de campion

Ștefăniță Axinte, canotorul ialomițean medaliat cu argint și bronz

Sportul de performanță atrage tot mai mulți tineri, iar printre ei se numără și Ștefăniță Axinte din comuna Sudiți. Legitimat la Secția Canotaj a Clubului Sportiv Municipal Călărași și, în prezent, cooptat în cadrul Lotului Național de canotaj, sportivul ialomițean a reușit pe parcursul acestui an să obțină o medalie de argint și patru de bronz la campionatele naționale la care a participat. Acum se află la Timișoara unde se pregătește pentru o nouă întrecere.

 

Drumul spre succes Ștefăniță Axinte, din comuna Sudiți, are 17 ani și a început să practice canotajul... [citește_tot_articolul]

5 Noiembrie 2024, 10:10 (1774 vizualizări - 0 comentarii)

EVENIMENT

Ialomița: Fonduri de peste 30 milioane de lei pentru implementarea Programului «Casa Verde Fotovoltaice»

Ialomița: Fonduri de peste 30 milioane de lei pentru implementarea Programului «Casa Verde Fotovoltaice»

Administrația Fondului pentru Mediu a încheiat la începutul lunii octombrie 2024 etapa de depunere a dosarelor pentru înscrierea în Programul «Casa Verde Fotovoltaice» în Regiunea Sud-Muntenia, din care și județul Ialomița face parte. Potrivit estimărilor instituției, la nivelul Ialomiței au fost depuse 1033 de dosare, iar suma care va fi «virată» viitorilor beneficiari de sisteme energetice ce utilizează tehnologia panourilor fo­tovoltaice este de peste 30 mili­oane de lei. Acest program se bucură de o mare popularitate în rândul ialomițenilor, peste 4000 de persoane fizice din ju­dețul nostru devenind prosumatori... [citește_tot_articolul]

5 Noiembrie 2024, 08:05 (4038 vizualizări - 0 comentarii)

EVENIMENT

Profesorii și elevii vor învăța să joace oină

Proiect inedit în școlile ialomițene

Profesorii și elevii vor învăța să joace oină

«Ialomița redescoperă oina» este numele unui proiect ce își propune să-i învețe pe elevii și profesorii din județul nostru re­gulile sportului tradițional românesc. Inițiativa este desfă­șurată de către Inspectoratul Școlar Județean Ialomița, în parteneriat cu Asociațiile «Perpetuum Educațional» și ACS «Ararat Naparis», alături de Federația Română de Oină. Proiectul este finanțat de Consiliul Județean Ialomița.

 

Sportul național promovat în școlile din județ Scopul principal al proiectului «... [citește_tot_articolul]

4 Noiembrie 2024, 12:15 (3504 vizualizări - 3 comentarii)

EVENIMENT

Caz de corupție trimis în judecată de procurorii Parchetului de pe lângă Tribunalul Ialomița

Caz de corupție trimis în judecată de procurorii Parchetului de pe lângă Tribunalul Ialomița

Procurorii Parchetului de pe lângă Tribunalul Ialomița au finalizat cerecetările în cazul polițistului angajat la Centrul de Reținere și Arestare Preventivă, coordonat de IPJ Ialomița, cercetat pentru «luare de mită». An­chetatorii au trimis cauza spre judecare la Tribunalul Ialomița. Polițistul va fi judecat în stare de libertate, acesta aflându-se în prezent sub control judiciar.

 

Alcool și țigări în incinta Arestului În vara acestui an, ofițerii Serviciului Județean Anticorupție Ialomița l-au prins în flagrant... [citește_tot_articolul]

4 Noiembrie 2024, 07:50 (6704 vizualizări - 1 comentariu)

EVENIMENT

16,7 milioane de lei pentru reabilitarea sediului central al ISU Ialomița

16,7 milioane de lei pentru reabilitarea sediului central al ISU Ialomița

Inclus pe lista clădirilor cu risc seismic din județul Ialomița, sediul central al Inspectoratului pentru Situații de Urgență «Barbu Catargiu» al Județului Ialomița a intrat oficial în reabilitare. Proiectul beneficiază de finanțare din partea Băncii Internaționale pentru Reconstrucție și Dezvoltare (BIRD), având o valoare de 16,7 milioane de lei.

 

Investiție în execuție Potrivit informațiilor oficiale, clădirea în care funcționează sediul central al Inspectoratului pentru Situații de Urgență «Barbu Catargiu» al Județului Ialomița... [citește_tot_articolul]

3 Noiembrie 2024, 09:50 (4591 vizualizări - 0 comentarii)

Miercuri 24 Iun 2026
272 cititori online
Cele mai comentate
Cele mai citite
Ultima oră

DGFP Ialomița: Termene pentru depunerea Declarațiilor 200, 205 și 201

Direcția Generală a Finanțelor Publice Ialomița informează contribuabilii persoane fizice autorizate care desfășoara activități independente că trebuie să depună Declarația 200 privind veniturile realizate în România ...[citește_toată_știrea]

8 Februarie 2012, 12:21
(7527 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: Avertizarea de Cod Portocaliu pentru viscol, prelungită

Ialomița: Avertizarea de Cod Portocaliu pentru viscol, prelungită

«În intervalul menționat, 7 februarie 2012, orele 12,00-8 februarie 2012, orele 22,00, vîntul va continua să prezinte intensificări susținute ce vor depăși la rafală 70-80 km/h în Dobrogea ...[citește_toată_știrea]

7 Februarie 2012, 14:20
(12306 vizualizări - 0 comentarii)


Brăilean suprins beat la volan pe bulevardul principal din Slobozia

Polițiștii au oprit în trafic duminică, 5 februarie a.c., pe bulevardul Matei Basarab, din Slobozia, un autoturism condus de un tînăr, de 27 ani, din comuna Tufești-Brăila. Întrucît conducătorul auto emana ...[citește_toată_știrea]

6 Februarie 2012, 13:47
(10705 vizualizări - 0 comentarii)


Andrășești: L-a lovit pe trecerea de pietoni

Sîmbătă, 4 februarie a.c., în timp ce un tînăr, de 35 ani, din Constanța, conducea un autoturism pe DN2A, pe raza localității Andrășești a accidentat un pieton, care a traversat partea carosabilă prin zona ...[citește_toată_știrea]

6 Februarie 2012, 13:46
(13149 vizualizări - 0 comentarii)


Făcăeni: I-a furat motorina din casă!

Poliția a fost sesizată sîmbătă, 4 februarie a.c., de către administratorul unei întreprinderi individuale, un bărbat de 37 ani, din comuna Făcăeni, cu privire la faptul că persoane necunoscute au pătruns ...[citește_toată_știrea]

6 Februarie 2012, 13:45
(14717 vizualizări - 0 comentarii)


Poliția Rutieră Ialomița: Amenzi pentru șoferii nepregătiți de iarnă

În perioada 3-5 februarie a.c., efectivele de Poliție Rutieră au acționat pentru asigurarea fluenței traficului rutier, precum și pentru dirijarea și supravegherea utilajelor de deszăpezire pentru înlăturarea ...[citește_toată_știrea]

6 Februarie 2012, 13:44
(13279 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: Acțiune preventivă pe raza municipiului Fetești și a comunelor arondate

Efective din cadrul Poliției Fetești, în colaborare cu cadre ale Inspectoratului Județean de Jandarmi Ialomița au acționat, în noaptea de 4/5 februarie a.c., în intervalul orar 22,00-02,00, pentru prevenirea ...[citește_toată_știrea]

6 Februarie 2012, 13:43
(14355 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: Accidentat în timp ce încerca să traverseze

Duminică, 5 februarie a.c., un bărbat de 55 ani, din comuna Bărcănești, aflat la volanul unui autoturism, a accidentat un pieton care s-a angajat în traversarea DJ201 prin loc nepermis și fără să se asigure ...[citește_toată_știrea]

6 Februarie 2012, 13:42
(12620 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: Cercetați pentru contrabandă cu țigări

Polițiștii ialomițeni au reținut joi, 2 februarie a.c., pe bază de ordonanță de reținere pentru o perioadă de 24 ore, un bărbat de 45 ani, din comuna Rovine, pentru săvîrșirea infracțiunii de deținere și ...[citește_toată_știrea]

5 Februarie 2012, 07:38
(16936 vizualizări - 5 comentarii)


Ialomița: Beți și fără permis, la volan

Un tînăr de 24 ani a fost depistat de către polițiști pe strada Ion Creangă din Fetești în timp ce conducea un autoturism fără să dețină permis de conducere și avînd o îmbibație alcoolică peste limita legală ...[citește_toată_știrea]

5 Februarie 2012, 07:37
(14038 vizualizări - 0 comentarii)


ISU Ialomița: Incendii la Slobozia și Glodeanu Siliștea, bucată de tablă desprinsă de pe un bloc din Urziceni

În dimineața zilei de joi, 2 februarie a.c, în urma supraîncălzirii unei sobe, locuința unui cetățean din localitatea Glodeanu Siliștea a fost cuprinsă de flăcări. Pompierii Secției Urziceni au intervenit ...[citește_toată_știrea]

5 Februarie 2012, 07:32
(16872 vizualizări - 1 comentariu)


Axintele: I-a furat banii după ce au băut împreună

Miercuri, 1 februarie, polițiștii din Urziceni a fost alertați de către un bărbat de 85 ani, din Axintele, despre faptul că un consătean i-a furat din locuință 700 lei. Ulterior, polițiștii au stabilit ...[citește_toată_știrea]

2 Februarie 2012, 15:08
(13135 vizualizări - 1 comentariu)

Taguri: Axintele furt


Grindu: Au furat din curtea unui localnic

Doi tineri de 15, respectiv 19 ani, sînt cercetați pe polițiști pentru furt calificat. Pe scurt, la data de 22 ianuarie, cei doi tineri au intrat în curtea locuinței unui bărbat de 77 ani, din comuna Grindu ...[citește_toată_știrea]

2 Februarie 2012, 15:06
(13082 vizualizări - 1 comentariu)

Taguri: Grindu furt


Ialomița: Mașină furată, restituită proprietarului

«Polițiști din cadrul Serviciului de Investigații Criminale, Compartimentul Trafic și Furturi Auto au pus în executare, conform rezoluției procurorului de caz miercuri, 1 februarie, măsura de restituire ...[citește_toată_știrea]

2 Februarie 2012, 15:05
(13009 vizualizări - 0 comentarii)


Fetești: Fără permis, la volan

Un bărbat de 41 ani a fost prins, miercuri, 1 februarie, de polițiști, în timp ce conducea o mașină pe strada Călărași, din Fetești, fără a avea permis de conducere. Pentru imprudența sa, individului i ...[citește_toată_știrea]

2 Februarie 2012, 15:04
(10969 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: Acțiuni preventive la Fetești și Urziceni

Miercuri, 1 februarie, în intervalul orar 18,00-21,00, polițiștii din Fetești și posturile de poliție arondate au organizat și desfășurat o serie de acțiuni pentru a identifica autorii de fapte penale, ...[citește_toată_știrea]

2 Februarie 2012, 15:01
(14724 vizualizări - 0 comentarii)


Manasia: Coșul de fum, cauza unui incendiu

Un coș de fum deteriorat și neizolat corespunzător a fost cauza izbucnirii unui incendiu la o locuință din localitatea Manasia. Incidentul s-a produs marți, 31 ianuarie a.c., în jurul orei 10,30, iar la ...[citește_toată_știrea]

1 Februarie 2012, 15:45
(12368 vizualizări - 1 comentariu)

Taguri: Manasia incendiu


DGFP Ialomița: Peste 69 milioane lei, datorii la bugetul de stat

Marți, 31 ianuarie 2011, Direcția Generală a Finanțelor Publice Ialomița a publicat pe site-ul ANAF 1907 agenți economici care figurau cu obligații restante la bugetul general consolidat la data de decembrie ...[citește_toată_știrea]

1 Februarie 2012, 15:39
(12331 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: DGFP Ialomița


ITM Ialomița: Ceai pentru angajații care lucrează în aer liber

«Avînd în vedere prognozele pe care Institutul Național de Meteorologie și Hidrologie le estimează cu referire la perioadele cu temperaturi scăzute care vor fi prezente în perioada următoare, Inspectoratul ...[citește_toată_știrea]

1 Februarie 2012, 15:32
(14279 vizualizări - 0 comentarii)


Secțiunea Mica Publicitate a fost actualizată!

Cele mai noi anunțuri de mică publicitate din Ialomița. ...[citește_toată_știrea]

31 Ianuarie 2012, 17:51
(5163 vizualizări - 0 comentarii)


Slobozia: A luat foc cabina unui TIR!

Slobozia: A luat foc cabina unui TIR!

Cabina unui autotractor ce aparținea unei societăți comerciale din Slobozia a luat foc în după-amiaza zilei de luni, 30 ianuarie. Potrivit pompierilor, incendiul s-a produs cel mai probabil în urma unui ...[citește_toată_știrea]

31 Ianuarie 2012, 17:34
(14453 vizualizări - 0 comentarii)


Țăndărei: Frigul face primele victime

Luni, 30 ianuarie a.c., polițiștii din Țăndărei au încercat să salveze de la îngheț un bărbat de 57 ani, care locuia într-un adăpost improvizat din bucăți de tablă și cartoane. Imediat polițiștii au anunțat ...[citește_toată_știrea]

31 Ianuarie 2012, 17:32
(16396 vizualizări - 1 comentariu)


Jandarmii ialomițeni au deszăpezit peste 200 de mașini

În perioada 25-27 ianuarie, cele trei zile critice de viscol și ninsori abundente, jandarmii din cadrul Detașamentelor Slobozia și Urziceni au desfășurat acțiuni de deszăpezire a autovehiculelor ramase ...[citește_toată_știrea]

31 Ianuarie 2012, 15:38
(8524 vizualizări - 0 comentarii)


Groaznic accident între Coșereni și Movilița: Trei morți și patru răniți. Printre morți, un bebeluș de doar o lună!

Trei persoane au murit, iar patru bărbați, între care trei polițiști de la IPJ Iași, au fost răniți, într-un accident petrecut între localitățile Coșereni și Movilița. Accidentul s-a produs după ce un autoturism ...[citește_toată_știrea]

31 Ianuarie 2012, 08:59
(10707 vizualizări - 4 comentarii)


Consiliul Județean Ialomița: Dezbatere publică pe buget

Potrivit prevederilor legale, Consiliul Județean va iniția o serie de dezbateri publice asupra proiectului bugetului propriu al județului Ialomița pe anul 2012. Drept urmare, despre repartizările bugetare ...[citește_toată_știrea]

30 Ianuarie 2012, 19:28
(14966 vizualizări - 0 comentarii)


Fetești: I-a furat din curtea casei

O femeie de 56 ani, din Fetești, a reclamat polițiștilor sîmbătă, 28 ianuarie a.c., că persoane necunoscute au intrat în curtea locuinței sale de unde au furat mai multe țevi metalice și plasă din sîrmă ...[citește_toată_știrea]

30 Ianuarie 2012, 14:32
(13091 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Fetești furt


Ialomița: Băuți, la volan

Vineri, 27 ianuarie, polițiștii din Urziceni au oprit pentru control, în trafic, un microbuz condus de un localnic, de 38 ani. Pentru că mirosea a alcool, șoferul a fost testat cu aparatul Drager, care ...[citește_toată_știrea]

30 Ianuarie 2012, 14:31
(12485 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: 115 amenzi în traficul rutier

Peste 115 sancțiuni contravenționale, 2 certificate de înmatriculare retrase și două permise reținute este bilanțul, pe scurt, al acțiunii polițiștilor ialomițeni, în traficul rutier județean, la sfîrșitul ...[citește_toată_știrea]

30 Ianuarie 2012, 14:30
(12093 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: Cod Portocaliu de ger

Ialomița: Cod Portocaliu de ger

Atenționarea Cod Galben de ger emisă de Administrația Națională de Meteorologie a fost schimbată în atenționare Cod Portocaliu. Astfel, în intervalul 30 ianuarie-3 februarie 2012, în Moldova, Muntenia, ...[citește_toată_știrea]

30 Ianuarie 2012, 11:32
(12512 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: Cod Galben de ger

Potrivit Administrației Naționale de Meteorologie, «în intervalul 28 ianuarie-3 februarie 2012, în Moldova, Muntenia, Oltenia, Dobrogea, Transilvania și Maramureș, vremea va fi geroasă, mai ales în cursul ...[citește_toată_știrea]

28 Ianuarie 2012, 12:06
(11268 vizualizări - 0 comentarii)


Ultimele comentarii
Suporter în FC Bărăganul Ciulnița, învinsă «acasă» de Viitorul Corbeanca Alin în Ce miracol, ce minune/CNAS face concurs «pe bune» marius în CNAIR: Circulație închisă pe bretelele de intrare și ieșire ale A2 din zona Drajna, joi, 23 aprilie 2026 Toma în Colaps financiar după retrogradarea în Liga 2: Unirea Slobozia a cerut intrarea în insolvență! cetatean în Bărbat din Bărbulești, prins în flagrant și reținut pentru «șantaj» Anca în Ce miracol, ce minune/CNAS face concurs «pe bune» suporter în Colaps financiar după retrogradarea în Liga 2: Unirea Slobozia a cerut intrarea în insolvență! Vasile în Ce miracol, ce minune/CNAS face concurs «pe bune» vilă complex Slobozia în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 17 iunie 2026 Any în Marinela Radu ex-DSP și juristul «doctor» Vasile Zamfir, înscriși! Alecu în Marinela Radu ex-DSP și juristul «doctor» Vasile Zamfir, înscriși! base marinaru în Stelnica și Punctul de Acostare «Regina Maria», creștere a numărului de turiști ion negativ în A fost construită una dintre cele mai mari instalații de stocare a energiei verzi din România cioban în Dezastrul funciar de la Primăria Axintele Parinte în Colaps financiar după retrogradarea în Liga 2: Unirea Slobozia a cerut intrarea în insolvență! AlexDan în Lipsă de «transparență» în Consiliul Local Slobozia Preda în Colaps financiar după retrogradarea în Liga 2: Unirea Slobozia a cerut intrarea în insolvență! Mary în Reabilitarea Ștrandului Municipal, abandonată de administrația Potor Mary în Restanțe de 7,3 milioane de lei pentru facturile de apă și canalizare către operatorul Urban SA Slobozia NOBODY în «Candidatul 10510», în sfârșit director general adjunct la DGASPC Ialomița!

cea mai/cel mai...

Cea mai/cel mai...