Ai intrat pe cel mai citit site din Ialomița!

EVENIMENT

Stație de Tratare a apei și un nou puț forat, lucrări ale operatorului regional Urban Slobozia

Investiție de peste 1 milion de lei la Albești

Stație de Tratare a apei și un nou puț forat, lucrări ale operatorului regional Urban Slobozia

Un proiect investițional de peste 1 milion de lei se va implementa în perioada imediat următoare la Albești. «Proiectul a fost depus pe PNDL1 și vizează o lucrare de construire a unei noi Stații de Tratare a apei pentru locuitorii comunei noastre!» a declarat primarul comunei Albești, Emil Jugănaru.

 

Comuna Albești, în vizorul operatorului regional Urban Slobozia Proiectul investițional de peste 1 mi­lion de lei, depus de Primăria Albești în cadrul Programului Național de Dez­voltare Locală 1, vizează lucrări de îm­bunătățire a infrastructurii... [citește_tot_articolul]

11 Noiembrie 2024, 12:05 (17205 vizualizări - 1 comentariu)

POLITICĂ

Deputatul Liviu Patrichi apreciază «viziunea» Programului de Guvernare PSD 2024-2028

Deputatul Liviu Patrichi apreciază «viziunea» Programului de Guvernare PSD 2024-2028

«Partidul Social Democrat este singurul partid care vine în fața românilor cu un Program de Guvernare amănunțit, cu mă­suri concrete... Un program cu o viziune clară de dezvoltare a României, prin creș­terea producției interne, crearea de locuri de muncă bine plătite, dezvoltarea rețelei de autostrăzi în toate regiunile istorice!» precizează deputatul social-democrat Liviu Patrichi, interpelat asupra Programului de Guvernare 2024-2028 prezentat de PSD. «Programul PSD nu vine cu populisme exagerate pe care le-am văzut la alte partide, fiind centrat pe creșterea nivelului de trai al celor care muncesc sau care au muncit o viață... Documentul propune... [citește_tot_articolul]

10 Noiembrie 2024, 09:40 (4832 vizualizări - 1 comentariu)

Click aici

REPORTAJ

Evanghelie Zappa, moșierul care a reaprins flacăra olimpică

Evanghelie Zappa, moșierul care a reaprins flacăra olimpică

Puțini sunt cei care știu că istoria Jocurilor Olimpice mo­derne este strâns legată de județul Ialomița. Cel care a reaprins flacăra olimpică după o pauză de aproape 1400 de ani este Evanghelie Zappa, boier cu origini grecești și aromâne, care a deținut în satul ialomițean Broșteni o însemnată moșie, dar și un impresionat conac. Impozanta construcție s-a pierdut în negura timpului, astăzi din conacul lui Evanghelie Zappa rămânând doar câteva resturi de zid. Totuși, la Atena, grație contribuției sale pentru renaș­terea Jocurilor Olimpice, autoritățile elene îi cinstesc personalitatea lui Evanghelie Zappa în bine-cunoscutul ... [citește_tot_articolul]

9 Noiembrie 2024, 10:20 (9141 vizualizări - 2 comentarii)

EVENIMENT

Ialomița: Venituri la buget de peste 200 mii de lei din meditații

Ialomița: Venituri la buget de peste 200 mii de lei din meditații

Anul trecut, meditațiile declarate de profesorii ialomițeni la Fisc au adus la bugetul Statului venituri de peste 200 mii de lei, potrivit Administrației Județene a Finanțelor Publice Ialomița. În 2023, potrivit AJFP Ialomița, 152 de dascăli din județul nostru au declarat că încasează bani din meditații.

 

Venituri din meditații Deși salariile în Învățământ au crescut considerabil în ultimii ani, unii profesori preferă să-și rotunjească veniturile din meditații particulare. Tarifele diferă de la o disciplină la alta, dar și în funcție de... [citește_tot_articolul]

8 Noiembrie 2024, 12:20 (2343 vizualizări - 1 comentariu)

Click aici

EVENIMENT

Pacienții spitalelor ialomițene, nemulțumiți de lipsa medicamentelor

Pacienții spitalelor ialomițene, nemulțumiți de lipsa medicamentelor

Potrivit ultimului Eurobarometru publicat de Comisia Europeană în ceea ce privește «corupția din sistemul sanitar», România ocupă primul loc între țările europene. Conform graphs.ro, care pre­zintă, printre altele, și «harta șpăgilor din spitale», la nivelul României datele colectate de Ministerul Sănătății indică o medie națională de 4,68% în luna septembrie 2024. Formularele pe care pacienții spitalelor românești le completează sunt inventariate «statistic» de Ministerul Sănătății, graphs.ro reușind să le coaguleze. Referitor strict la județul ... [citește_tot_articolul]

8 Noiembrie 2024, 07:55 (5263 vizualizări - 4 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Statul cheltuie 1,2 milioane de lei lunar pentru plata pensiilor speciale civile acordate în Ialomița

Statul cheltuie 1,2 milioane de lei lunar pentru plata pensiilor speciale civile acordate în Ialomița

Ministerul Muncii, prin Casa Națională de Pensii, suportă plata pensiilor speciale civile. Potrivit legii, există 5 categorii de beneficiari ai acestor indemnizații. Cea mai mare parte din fondurile necesare plății acestui tip de pensii provin de la bugetul Statului și nu din contributivitatea celor care le primesc. În Ialomița, de exemplu, contributi­vitatea beneficiarilor de pensii speciale civile este de doar 537 mii de lei lunar, în timp ce Statul oferă 1,2 milioane de lei pe lună pentru a putea fi plătite integral.

 

Pensii speciale plătite de Stat Potrivit... [citește_tot_articolul]

7 Noiembrie 2024, 12:10 (11966 vizualizări - 6 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Asociația Ecologică Regională-AER Muntenia Sud, premiată în cadrul Galei Premiilor Participării Publice

Asociația Ecologică Regională-AER Muntenia Sud, premiată în cadrul Galei Premiilor Participării Publice

În ciuda dezinteresului autorităților județene și locale din Ialomița de a susține demersurile Asociației Ecologice Regionale-AER Muntenia Sud de a stopa poluarea olfactivă provocată de activitatea fabricii de făinuri proteice CleahTech din Ciulnița, Organizația s-a bucurat de apreciere pentru activitatea desfășurată în cadrul Galei Premiilor Participării Publice. Evenimentul a fost organizat de Centrul de Resurse pentru Participare Publică, organizație non-profit care susține campaniile de activism pu­blic, așa cum este cea a Asociației Ecologice Regionale-AER Muntenia Sud. Astfel, membrii Asociației din Ialomița au fost premiați pentru curajul de a lupta pentru un mediu mai... [citește_tot_articolul]

7 Noiembrie 2024, 07:50 (3211 vizualizări - 5 comentarii)

EVENIMENT

Viceprimarul «de profesie» Mușat și «autopropusul» Manea Viceprimarul «de profesie» Mușat și «autopropusul» Manea

S-au ales «vicii» Sloboziei pe mandatul 2024-2028

Viceprimarul «de profesie» Mușat și «autopropusul» Manea

Ședința Consiliului Local Slobozia, convocată pentru alegerea viceprimarilor marți, 5 noiembrie 2024, cu începere de la orele 16,00, a consemnat, cum era de așteptat, «jocuri de interese și culise» și, în premieră, «o autopropunere». Cea a președintelui PNL Slobozia, fost, actual și viitor viceprimar, Gigi Manea, personaj ajuns la vârsta când consideri că politica nu-ți poate refuza nimic că ești Mare Alb cu picățele maro. Revenind, să consemnăm întru posteritate cronologia unei ședințe de Consiliu Local pentru alegerea unor viceprimari la Slobozia.

 

9 PSD, 6 PNL, 2 ADU (USR), 2 AUR... [citește_tot_articolul]

6 Noiembrie 2024, 14:20 (8443 vizualizări - 10 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

«Calitatea apei» și «proiectele europene», prioritățile lui Alexandru Potor la Primăria Slobozia

«Calitatea apei» și «proiectele europene», prioritățile lui Alexandru Potor la Primăria Slobozia

bonus: Adrian Mocioniu, noul administrator public al orașului

Problemele vechi ale Sloboziei devin o prioritate și pentru Alexandru Potor, noul primar al Sloboziei ales în urma scrutinului din 9 iunie 2024. În cadrul unei conferințe de presă, Alexandru Potor a declarat public faptul că va face demersuri pentru a îmbunătăți calitatea apei din oraș și că va căuta soluții pentru finalizarea proiectelor cu finanțare europeană, aflate încă în implementare. «Pro­blema apei este una foarte serioasă!» a declarat public Alexandru Potor, noul primar al Sloboziei.

 

Istoria nesfârșită a potabilizării apei... [citește_tot_articolul]

6 Noiembrie 2024, 10:20 (8808 vizualizări - 19 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Indemnizații salariale acordate fără drept în cadrul Jandarmeriei ialomițene

Indemnizații salariale acordate fără drept în cadrul Jandarmeriei ialomițene

Un control al Direcției de Audit Public Intern a Ministerului Afacerilor Interne în contabilitatea Inspecto­ratului de Jandarmi Județean Ialomița a scos la iveală faptul că instituția a acordat, fără drept, indemnizații sub forma decontării cheltuielilor de transport, pentru doi angajați care nu făceau parte din structurile operative ale instituției. La un an distanță de la această verificare, oficialii IJJ cer acum în instanță celor doi angajați să restituie cei peste 12 mii de lei pe care i-au primit necuvenit.

 

Proces în instanță pentru recuperarea banilor... [citește_tot_articolul]

5 Noiembrie 2024, 16:10 (21992 vizualizări - 6 comentarii)

Click aici

SPORT

Victorie pentru Președinte!

Fotbal, SuperLiga, Unirea Slobozia-FC Botoșani 1-0

Victorie pentru Președinte!

Pe teren «propriu», la Clinceni, Unirea Slobozia a reușit o nouă victorie, dedicând reușita Președintelui CSM Unirea Slobozia, Ilie Lemnaru, care luni, 4 noiembrie 2024, și-a sărbătorit ziua de naștere. Unirea Slobozia a învins, la limită ce-i drept, FC Botoșani, prin golul francezului Jordan Gele. După partida pierdută din etapa a 15-a a SuperLigii, Botoșaniul antrenat de Liviu Ciobotariu a căzut pe ultimul loc.

 

Unirea Președintelui Lemnaru Etapa a 15-a a SuperLigii a programat meciul dintre Unirea Slobozia și FC Botoșani luni, 4 noiembrie 2024, de la... [citește_tot_articolul]

5 Noiembrie 2024, 14:40 (1863 vizualizări - 2 comentarii)

Click aici

SPORT

Se mențin pe podiumul campionatului

Handbal, Divizia A, CSM Unirea Slobozia

Se mențin pe podiumul campionatului

bonus: Junioare 3/Victoria Țăndărei, învinsă la Slobozia

Evoluție de excepție a echipei de handbal a Clu­bu­lui Sportiv Municipal Unirea Slobozia. Jucătoarele antrenate de Ion Ivan au reușit să se impună în fața adversarelor pe care le-au întâlnit în eta­pele a-6-a și a 7-a ale campionatului. Este vorba despre ACS Unirea Dobroești și HCF Piatra Neamț. Cele două reușite au ajutat echipa noastră să se mențină pe poziția a treia în clasamentul campionatului.

 

Victorie acasă... În etapa a 6-a a Diviziei A la handbal feminin, handbalistele de la CSM Unirea Slobozia s-au duelat pe teren propriu... [citește_tot_articolul]

5 Noiembrie 2024, 12:25 (1024 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

SPORT

Ștefăniță Axinte, canotorul ialomițean medaliat cu argint și bronz

Profil de campion

Ștefăniță Axinte, canotorul ialomițean medaliat cu argint și bronz

Sportul de performanță atrage tot mai mulți tineri, iar printre ei se numără și Ștefăniță Axinte din comuna Sudiți. Legitimat la Secția Canotaj a Clubului Sportiv Municipal Călărași și, în prezent, cooptat în cadrul Lotului Național de canotaj, sportivul ialomițean a reușit pe parcursul acestui an să obțină o medalie de argint și patru de bronz la campionatele naționale la care a participat. Acum se află la Timișoara unde se pregătește pentru o nouă întrecere.

 

Drumul spre succes Ștefăniță Axinte, din comuna Sudiți, are 17 ani și a început să practice canotajul... [citește_tot_articolul]

5 Noiembrie 2024, 10:10 (1773 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Ialomița: Fonduri de peste 30 milioane de lei pentru implementarea Programului «Casa Verde Fotovoltaice»

Ialomița: Fonduri de peste 30 milioane de lei pentru implementarea Programului «Casa Verde Fotovoltaice»

Administrația Fondului pentru Mediu a încheiat la începutul lunii octombrie 2024 etapa de depunere a dosarelor pentru înscrierea în Programul «Casa Verde Fotovoltaice» în Regiunea Sud-Muntenia, din care și județul Ialomița face parte. Potrivit estimărilor instituției, la nivelul Ialomiței au fost depuse 1033 de dosare, iar suma care va fi «virată» viitorilor beneficiari de sisteme energetice ce utilizează tehnologia panourilor fo­tovoltaice este de peste 30 mili­oane de lei. Acest program se bucură de o mare popularitate în rândul ialomițenilor, peste 4000 de persoane fizice din ju­dețul nostru devenind prosumatori... [citește_tot_articolul]

5 Noiembrie 2024, 08:05 (4036 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Profesorii și elevii vor învăța să joace oină

Proiect inedit în școlile ialomițene

Profesorii și elevii vor învăța să joace oină

«Ialomița redescoperă oina» este numele unui proiect ce își propune să-i învețe pe elevii și profesorii din județul nostru re­gulile sportului tradițional românesc. Inițiativa este desfă­șurată de către Inspectoratul Școlar Județean Ialomița, în parteneriat cu Asociațiile «Perpetuum Educațional» și ACS «Ararat Naparis», alături de Federația Română de Oină. Proiectul este finanțat de Consiliul Județean Ialomița.

 

Sportul național promovat în școlile din județ Scopul principal al proiectului «... [citește_tot_articolul]

4 Noiembrie 2024, 12:15 (3502 vizualizări - 3 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Caz de corupție trimis în judecată de procurorii Parchetului de pe lângă Tribunalul Ialomița

Caz de corupție trimis în judecată de procurorii Parchetului de pe lângă Tribunalul Ialomița

Procurorii Parchetului de pe lângă Tribunalul Ialomița au finalizat cerecetările în cazul polițistului angajat la Centrul de Reținere și Arestare Preventivă, coordonat de IPJ Ialomița, cercetat pentru «luare de mită». An­chetatorii au trimis cauza spre judecare la Tribunalul Ialomița. Polițistul va fi judecat în stare de libertate, acesta aflându-se în prezent sub control judiciar.

 

Alcool și țigări în incinta Arestului În vara acestui an, ofițerii Serviciului Județean Anticorupție Ialomița l-au prins în flagrant... [citește_tot_articolul]

4 Noiembrie 2024, 07:50 (6702 vizualizări - 1 comentariu)

EVENIMENT

16,7 milioane de lei pentru reabilitarea sediului central al ISU Ialomița

16,7 milioane de lei pentru reabilitarea sediului central al ISU Ialomița

Inclus pe lista clădirilor cu risc seismic din județul Ialomița, sediul central al Inspectoratului pentru Situații de Urgență «Barbu Catargiu» al Județului Ialomița a intrat oficial în reabilitare. Proiectul beneficiază de finanțare din partea Băncii Internaționale pentru Reconstrucție și Dezvoltare (BIRD), având o valoare de 16,7 milioane de lei.

 

Investiție în execuție Potrivit informațiilor oficiale, clădirea în care funcționează sediul central al Inspectoratului pentru Situații de Urgență «Barbu Catargiu» al Județului Ialomița... [citește_tot_articolul]

3 Noiembrie 2024, 09:50 (4591 vizualizări - 0 comentarii)

REPORTAJ

Mânăstirea «Sfinții Voievozi» din Slobozia, loc de închinare încărcat de Istorie

Mânăstirea «Sfinții Voievozi» din Slobozia, loc de închinare încărcat de Istorie

Nu de puține ori, temerarii care se aventurează să descopere bogata istorie a Ialomiței își găsesc liniștea trecând pragul Mânăstirii «Sfinții Voievozi» din Slobozia. Dincolo de importanța sa spirituală, acest spațiu sfânt are o puternică legătură cu istoria de secole a Ialomiței, fiind consi­derată cea mai veche mânăstire din toată Câmpia Bărăganului.

 

Popas duhovnicesc la Slobozia Datorită așezării sale, în apropierea drumului vechi către Constanța, Mânăstirea «Sfinții Voievozi» este accesibilă tuturor... [citește_tot_articolul]

2 Noiembrie 2024, 10:20 (10149 vizualizări - 3 comentarii)

EVENIMENT

Lemne de foc disponibile în Ocoalele Silvice din Ialomița

Lemne de foc disponibile în Ocoalele Silvice din Ialomița

Direcția Silvică Ialomița anunță faptul că are pregătită pentru populație o cantitate de peste 20 mii mc de lemne de foc. Pre­țu­rile lemnului de foc sunt simi­lare cu cele de anul trecut, sus­țin reprezentanții instituției. Totodată, până la 30 octom­brie 2024, persoanele defavorizate pot face demersuri pentru a obține ajutoarele de încălzire.

 

Pregătiri pentru sezonul rece În lipsa rețelelor de gaze naturale, lemnul de foc rămâne principala sursă de încălzire a locuințelor pentru ialomițeni și în sezonul rece 2024-2025... [citește_tot_articolul]

1 Noiembrie 2024, 12:15 (2105 vizualizări - 2 comentarii)

EVENIMENT

Primăria Slobozia a încasat peste 300 mii de lei din taxele pentru parcările rezidențiale

Primăria Slobozia a încasat peste 300 mii de lei din taxele pentru parcările rezidențiale

Un oraș al cărui parc auto crește de la un an la altul. Slobozia face eforturi pentru a oferi proprieta­rilor de autovehicule locuri de parcare. Potrivit studiului denumit «Inventarul Parcărilor Publice», Slobozia se află pe locul 4 la nivelul orașelor cu 50 mii de locuitori în ceea ce privește numărul locurilor de parcare de reședință. Cercetarea a analizat și sumele încasate de la cetățenii care au plătit pentru a obține un loc de parcare. Datele arată că, în 2024, prin scoaterea la licitație publică a locurilor de parcare, administrația locală a încasat peste 300 mii de lei.

 

Slobozia, orașul cu peste 4000 de locuri de parcare... [citește_tot_articolul]

1 Noiembrie 2024, 07:50 (9759 vizualizări - 11 comentarii)

Marți 23 Iun 2026
285 cititori online
Cele mai comentate
Cele mai citite
Ultima oră

Fetești: Produse contrafăcute la «Sărbătorilor Toamnei»

În zilele de 14 și 15 octombrie, polițiștii feteșteni au vegheat la buna desfășurare a «Sărbătorilor Toamnei», ediția a II-a 2011. În cadrul activităților desfășurate, polițiștii au legitimat peste 110 ...[citește_toată_știrea]

17 Octombrie 2011, 15:31
(8834 vizualizări - 0 comentarii)


AJOFM Ialomița: 800 de locuri de muncă în Spania

Șomerii ialomițeni au din nou o șansă. Spania a publicat 800 de posturi vacante pentru cules de căpșuni. Durata contractului va fi de 3 luni, cu un program de lucru de 6,5 ore/zi, 39 de ore pe săptămînă ...[citește_toată_știrea]

14 Octombrie 2011, 17:08
(15613 vizualizări - 4 comentarii)


DSVSA Ialomița: Campanie gratuită de vaccinare antirabică

Potrivit unui comunicat de presă al Direcției Sanitare Veterinare și pentru Siguranța Alimentelor Ialomița, «vaccinarea antirabică se realizează după efectuarea catagrafiei, o dată pe an, în perioada octombrie ...[citește_toată_știrea]

14 Octombrie 2011, 17:06
(12572 vizualizări - 2 comentarii)


Coșereni: Copil de 10 ani, lovit pe trecerea de pietoni

Un copil de doar 10 ani a fost lovit pe trecerea de pietoni de o mașină. S-a întîmplat joi, 13 octombrie, la Coșereni. Astfel, un tînăr de 25 ani, din Sinaia, în timp conducea un autoturism din direcția ...[citește_toată_știrea]

14 Octombrie 2011, 17:03
(9996 vizualizări - 0 comentarii)


Urziceni: «Cuțitarul» din Gîrbovi

Joi, 13 octombrie, polițiști din Urziceni, în colaborare cu jandarmi au desfășurat o acțiune pe linia prevenirii faptelor de natură a tulbura ordinea și liniștea publică. În cadrul activităților, polițiștii ...[citește_toată_știrea]

14 Octombrie 2011, 17:03
(9526 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Urziceni cuțitar


Urziceni: La volan cu permisul suspendat

Joi, 13 octombrie a.c., o patrulă de siguranță publică a oprit pentru un control de rutină, la Urziceni, un autoturism condus de un bărbat de 40 ani, din Bărbulești. În urma verificării suplimentare, polițiștii ...[citește_toată_știrea]

14 Octombrie 2011, 17:02
(8492 vizualizări - 0 comentarii)


Maia: Copii de 15 și 16 ani, hoți din locuințe

Doi minori de 15, respectiv 16 ani, au fost prinși de polițiști, miercuri, 12 octombrie, în comuna Maia, în timp ce săreau gardul din curtea unei locuințe. Din verificările efectuate, polițiștii au stabilit ...[citește_toată_știrea]

13 Octombrie 2011, 14:59
(10704 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Maia hoț furt


Gheorghe Doja: Bulgari, vînzători ambulanți de drujbe

Un bulgar de 39 ani a fost oprit în trafic miercuri, 12 octombrie, de către polițiștii din Gheorghe Doja. În urma verificărilor, în habitaclul autoturismului polițiștii au depistat cinci drujbe, pentru ...[citește_toată_știrea]

13 Octombrie 2011, 14:58
(10042 vizualizări - 0 comentarii)


Coșereni: Furt de fier vechi de la o stație de pompare a apei

Un apel de urgență la 112 alerta miercuri, 12 octombrie, polițiștii Secției Rurale Coșereni despre faptul că un grup de persoane necunoscute furau componentele metalice de la stația dezafectată de pompare ...[citește_toată_știrea]

13 Octombrie 2011, 14:53
(11644 vizualizări - 0 comentarii)


DGFP Ialomița: Modificări în eliberarea certificatului de atestare fiscală

«Direcția Generală a Finanțelor Publice Ialomița informează contribuabilii că a fost modificată procedura de eliberare a certificatului de atestare fiscală, stabilindu-se și un nou model pentru acest document ...[citește_toată_știrea]

13 Octombrie 2011, 14:47
(14640 vizualizări - 0 comentarii)


Urziceni: Absenteismul școlar, în atenția polițiștilor

Polițiștii Biroului de Ordine Publică pentru Mediul Urban Urziceni au acționat miercuri, 12 octombrie, pentru prevenirea delicvenței juvenile și combaterii absenteismului școlar. Acțiunea s-a derulat, între ...[citește_toată_știrea]

13 Octombrie 2011, 14:40
(11437 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: Șomajul, în creștere

La sfîrșitul lunii septembrie 2011, în evidențele Agenției Județene pentru Ocuparea Forței de Muncă Ialomița au fost înregistrate 7215 persoane, din care 2049 șomeri indemnizați, respectiv 5166 șomeri neindemnizați ...[citește_toată_știrea]

12 Octombrie 2011, 18:32
(10762 vizualizări - 0 comentarii)


IPJ Ialomița: Examen detectivi particulari

În ziua de 2 decembrie 2011, ora 09.00, la sediul Inspectoratului de Poliție al Județului Ialomița va avea loc examenul pentru obținerea atestatului de detectiv particular. Astfel, în perioada 1-24 noiembrie ...[citește_toată_știrea]

12 Octombrie 2011, 18:27
(14076 vizualizări - 0 comentarii)


Fetești: 1450 cartușe de vânătoare, confiscate

Fetești: 1450 cartușe de vînătoare, confiscate

Polițiști din cadrul Serviciului Arme, Explozivi și Substanțe Periculoase au acționat marți, 11 octombrie a.c., pe linia prevenirii și combaterii braconajului. Astfel, polițiștii au depistat pe raza municipiului ...[citește_toată_știrea]

12 Octombrie 2011, 18:22
(10905 vizualizări - 0 comentarii)


Sărățeni: A furat gardul de la platforma de gunoi!

Polițiștii Secției Rurale Ion Roată au fost sesizați în ziua de 10 octombrie a.c. despre faptul că, în cursul nopții, persoane necunoscute au sustras gardul împrejmuitor de la platforma de gunoi a comunei ...[citește_toată_știrea]

12 Octombrie 2011, 18:21
(11489 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Sărățeni furt


Slobozia: Acțiune a Poliției Rutiere

Efective sporite din cadrul Serviciului Rutier au organizat și desfășurat marți, 11 octombrie a.c., o acțiune pe linia disciplinizării traficului rutier pe raza municipiului Slobozia. Încălcările normelor ...[citește_toată_știrea]

12 Octombrie 2011, 17:18
(11844 vizualizări - 0 comentarii)


DGFP Ialomița: Evaziune fiscală și 10 sesizări la Parchet!

În luna septembrie 2011, organele de control din cadrul DGFP Ialomița au stabilit venituri suplimentare la bugetul general consolidat în sumă de peste 11,15 milioane lei, din care peste 2,67 milioane lei ...[citește_toată_știrea]

11 Octombrie 2011, 20:11
(12939 vizualizări - 0 comentarii)


Secțiunea Mica Publicitate a fost actualizată!

Cele mai noi anunțuri de mică publicitate din Ialomița. ...[citește_toată_știrea]

11 Octombrie 2011, 19:41
(5082 vizualizări - 0 comentarii)


Traianu: Arestat după ce a violat o bătrînă de 82 ani!

Poliția Slobozia a fost sesizată de către un bărbat din comuna Traianu despre faptul că vecina sa, în vîrstă de 82 ani, a fost agresată și violată de o persoană necunoscută, în noaptea de 8/9 octombrie ...[citește_toată_știrea]

11 Octombrie 2011, 19:13
(8292 vizualizări - 2 comentarii)


Slobozia: Accident produs de neacordarea de prioritate

Luni, 10 octombrie a.c., în jurul orei 14.00, la intersecția bulevardului Matei Basarab cu strada Ialomița, s-a produs un accident de circulație soldat cu rănirea unei persoane. Din primele verificări, ...[citește_toată_știrea]

11 Octombrie 2011, 19:11
(8489 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Slobozia accident


Fetești: Produse contrafăcute la «Sărbătoarea Toamnei»

Efective din cadrul Poliției Fetești au acționat luni, 10 octombrie a.c., în incinta unde se desfășoară «Sărbătoarea Toamnei», eveniment aflat la ediția a II-a. Astfel, polițiștii de investigare a fraudelor ...[citește_toată_știrea]

11 Octombrie 2011, 19:09
(11228 vizualizări - 1 comentariu)


ISU Ialomița: 12 octombrie 2011, Ziua Internațională pentru Reducerea Riscului Dezastrelor Naturale

Prin rezoluțiile nr. 44/236 din 22.12.1989 și nr. 56/195 din 21.01.2002, adoptate de către Adunarea Generală a ONU, s-a stabilit ca, în fiecare an, a doua zi de miercuri a lunii octombrie să fie desemnată ...[citește_toată_știrea]

11 Octombrie 2011, 19:03
(11106 vizualizări - 0 comentarii)


Gheorghe Lazăr: Bărbat bătut de 5 tineri pentru un telefon mobil!

La sfîrșitul săptămînii precedente, duminică, 9 octombrie, polițiștii Secției 1 de Poliție Rurală Slobozia au fost sesizați de un bărbat de 38 ani, din Gheorghe Lazăr, despre faptul că a fost agresat de ...[citește_toată_știrea]

10 Octombrie 2011, 16:09
(10088 vizualizări - 0 comentarii)


Ciulnița: Hoț din mașini, prins în flagrant

Un cetățean a sesizat polițiștii pe numărul de urgență 112 despre faptul că un individ fura bunuri dintr-o mașină parcată în incinta unei societăți comerciale. Deplasîndu-se imediat la fața locului, polițiștii ...[citește_toată_știrea]

10 Octombrie 2011, 16:08
(12780 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Ciulnița furt


Slobozia: A comandat 10 centrale termice și le-a «achitat» cu un ordin de plată fals!

Sîmbătă, 8 octombrie, polițiștii au fost sesizați de administratorul unei firme din Slobozia cu privire la faptul că un individ din București, care s-a recomandat ca fiind angajat al unei societăți comerciale ...[citește_toată_știrea]

10 Octombrie 2011, 15:39
(9632 vizualizări - 0 comentarii)


DGFP Ialomița: Scutire de la plata penalităților și a majorărilor de întîrziere

«Direcția Generală a Finanțelor Publice Ialomița informează contribuabilii că, în conformitate cu prevederile legale, organele fiscale competente vor transmite pînă vineri, 15 octombrie, scrisori către ...[citește_toată_știrea]

10 Octombrie 2011, 15:32
(13356 vizualizări - 1 comentariu)


Poliția Rutieră Ialomița: Amenzi de peste 54000 lei

În perioada 7-9 octombrie, polițiștii rutieri ialomițeni au acționat pe șoselele județene pentru prevenirea evenimentelor rutiere, precum și pentru conștientizarea conducătorilor auto cu privire la riscurile ...[citește_toată_știrea]

10 Octombrie 2011, 15:31
(10797 vizualizări - 1 comentariu)


ISU Ialomița: Sfîrșit de săptămînă cu arderi necontrolate și urgențe medicale

Șapte arderi necontrolate și opt intervenții medicale, acesta este rezumatul activității pompierilor ialomițeni în ultimele 48 de ore. Potrivit unei comunicări, arderile de vegetație uscată au fost înregistrate ...[citește_toată_știrea]

10 Octombrie 2011, 15:30
(15298 vizualizări - 0 comentarii)


Fetești: Arestați pentru lipsire de libertate și tîlhărie

Trei bărbați, cu vîrste cuprinse între 20 și 40 ani, toți din Fetești, au fost arestați preventiv pentru lipsire de libertate și tîlhărie. Pe scurt, sîmbătă, 8 octombrie, cei trei bărbați au acostat pe ...[citește_toată_știrea]

10 Octombrie 2011, 15:25
(11573 vizualizări - 0 comentarii)


Slobozia: O comandat un telefon și a primit o piatră

Un tînăr de 21 ani din Slobozia a sesizat polițiștii din localitate cu privire la faptul că a fost victima unei înșelătorii. Tînărul a povestit polițiștilor că, în urmă cu aproximativ două săptămîni, a ...[citește_toată_știrea]

10 Octombrie 2011, 15:20
(8502 vizualizări - 0 comentarii)


Ultimele comentarii
Toma în Colaps financiar după retrogradarea în Liga 2: Unirea Slobozia a cerut intrarea în insolvență! cetatean în Bărbat din Bărbulești, prins în flagrant și reținut pentru «șantaj» Anca în Ce miracol, ce minune/CNAS face concurs «pe bune» suporter în Colaps financiar după retrogradarea în Liga 2: Unirea Slobozia a cerut intrarea în insolvență! Vasile în Ce miracol, ce minune/CNAS face concurs «pe bune» vilă complex Slobozia în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 17 iunie 2026 Any în Marinela Radu ex-DSP și juristul «doctor» Vasile Zamfir, înscriși! Alecu în Marinela Radu ex-DSP și juristul «doctor» Vasile Zamfir, înscriși! base marinaru în Stelnica și Punctul de Acostare «Regina Maria», creștere a numărului de turiști ion negativ în A fost construită una dintre cele mai mari instalații de stocare a energiei verzi din România cioban în Dezastrul funciar de la Primăria Axintele Parinte în Colaps financiar după retrogradarea în Liga 2: Unirea Slobozia a cerut intrarea în insolvență! AlexDan în Lipsă de «transparență» în Consiliul Local Slobozia Preda în Colaps financiar după retrogradarea în Liga 2: Unirea Slobozia a cerut intrarea în insolvență! Mary în Reabilitarea Ștrandului Municipal, abandonată de administrația Potor Mary în Restanțe de 7,3 milioane de lei pentru facturile de apă și canalizare către operatorul Urban SA Slobozia NOBODY în «Candidatul 10510», în sfârșit director general adjunct la DGASPC Ialomița! Vasi în Incidente de integritate «cu efect întârziat» în județul Ialomița Dan în Colaps financiar după retrogradarea în Liga 2: Unirea Slobozia a cerut intrarea în insolvență! OK dar.. în «USR are obligația morală să aplice propriile standarde de integritate!»

cea mai/cel mai...

Cea mai/cel mai...