Ai intrat pe cel mai citit site din Ialomița!

EVENIMENT

25 milioane de lei prin PNRR pentru Secția Oncologie a spitalului din Slobozia

25 milioane de lei prin PNRR pentru Secția Oncologie a spitalului din Slobozia

Spitalul Județean de Urgență Slobozia a obținut 25 mili­oane de lei, prin Programul Național de Redresare și Reziliență, în cadrul unui proiect ce vizează screeningul și eficientizarea tratamentelor administrate bolnavilor diagnosticați cu afecțiuni oncolo­gice. Practic, prin această investiție se va mo­derniza și echipa cu aparatură medicală Secția Oncologie a unității medicale. «Bo­lile oncolo­gice au o prevalență ridicată, iar acest proiect ne ajută să le diagnosticăm precoce și să administrăm tratamentele eficient!» au transmis reprezentanții Spitalului Județean de Urgență Slobozia.

 

Statistică îngrijorătoare... [citește_tot_articolul]

12 Noiembrie 2024, 14:20 (5140 vizualizări - 1 comentariu)

SPORT

O nouă victorie pe teren propriu

Handbal, Divizia A, CSM Unirea Slobozia-CSU Neptun Constanța 39-31 (18-16)

O nouă victorie pe teren propriu

În meciul contând pentru etapa a 8-a a Diviziei A la handbal feminin, desfășurat sâmbătă, 9 noiembrie 2024, CSM Unirea Slobozia a în­tâlnit-o acasă pe CSU Neptun Constanța. Deși dobrogen­cele au avut un start de meci foarte bun, victoria le-a revenit elevelor antrenorului Ion Ivan. Slobozia a învins-o pe CSU Neptun Constanța cu scorul de 39-31.

 

A 6-a victorie consecutivă La debutul partidei, handba­listele legitimate la CSU Neptun Constanța păreau că sunt în avantaj, profitând de multele ratări ale gazdelor de la CS... [citește_tot_articolul]

12 Noiembrie 2024, 11:55 (1204 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

SPORT

Sabrerii CSS Slobozia, prezenți la Circuitul European de Sabie

Scrimă

Sabrerii CSS Slobozia, prezenți la Circuitul European de Sabie

În perioada 9-10 noiembrie a.c., la Istanbul/Turcia, s-a desfășurat Circuitul European de Sabie, dedicat categoriei de vârstă U14. La această competiție au parti­cipat 67 de sportivi din Turcia, Bulgaria, Grecia, Uzbekistan și România. Din delegația țării noastre au făcut parte și sa­brerii legitimați la Clubul Sportiv Școlar Slobozia, antrenați de profesorul Marian Cruțu.

 

Rezultate satisfăcătoare Circuitul European de Sabie organizat în Turcia, la Istanbul, este o competiție de tradiție de­dicată sportivilor U14. În ziua de sâmbătă... [citește_tot_articolul]

12 Noiembrie 2024, 09:05 (3248 vizualizări - 1 comentariu)

EVENIMENT

Stație de Tratare a apei și un nou puț forat, lucrări ale operatorului regional Urban Slobozia

Investiție de peste 1 milion de lei la Albești

Stație de Tratare a apei și un nou puț forat, lucrări ale operatorului regional Urban Slobozia

Un proiect investițional de peste 1 milion de lei se va implementa în perioada imediat următoare la Albești. «Proiectul a fost depus pe PNDL1 și vizează o lucrare de construire a unei noi Stații de Tratare a apei pentru locuitorii comunei noastre!» a declarat primarul comunei Albești, Emil Jugănaru.

 

Comuna Albești, în vizorul operatorului regional Urban Slobozia Proiectul investițional de peste 1 mi­lion de lei, depus de Primăria Albești în cadrul Programului Național de Dez­voltare Locală 1, vizează lucrări de îm­bunătățire a infrastructurii... [citește_tot_articolul]

11 Noiembrie 2024, 12:05 (17210 vizualizări - 1 comentariu)

Click aici

POLITICĂ

Deputatul Liviu Patrichi apreciază «viziunea» Programului de Guvernare PSD 2024-2028

Deputatul Liviu Patrichi apreciază «viziunea» Programului de Guvernare PSD 2024-2028

«Partidul Social Democrat este singurul partid care vine în fața românilor cu un Program de Guvernare amănunțit, cu mă­suri concrete... Un program cu o viziune clară de dezvoltare a României, prin creș­terea producției interne, crearea de locuri de muncă bine plătite, dezvoltarea rețelei de autostrăzi în toate regiunile istorice!» precizează deputatul social-democrat Liviu Patrichi, interpelat asupra Programului de Guvernare 2024-2028 prezentat de PSD. «Programul PSD nu vine cu populisme exagerate pe care le-am văzut la alte partide, fiind centrat pe creșterea nivelului de trai al celor care muncesc sau care au muncit o viață... Documentul propune... [citește_tot_articolul]

10 Noiembrie 2024, 09:40 (4832 vizualizări - 1 comentariu)

Click aici

REPORTAJ

Evanghelie Zappa, moșierul care a reaprins flacăra olimpică

Evanghelie Zappa, moșierul care a reaprins flacăra olimpică

Puțini sunt cei care știu că istoria Jocurilor Olimpice mo­derne este strâns legată de județul Ialomița. Cel care a reaprins flacăra olimpică după o pauză de aproape 1400 de ani este Evanghelie Zappa, boier cu origini grecești și aromâne, care a deținut în satul ialomițean Broșteni o însemnată moșie, dar și un impresionat conac. Impozanta construcție s-a pierdut în negura timpului, astăzi din conacul lui Evanghelie Zappa rămânând doar câteva resturi de zid. Totuși, la Atena, grație contribuției sale pentru renaș­terea Jocurilor Olimpice, autoritățile elene îi cinstesc personalitatea lui Evanghelie Zappa în bine-cunoscutul ... [citește_tot_articolul]

9 Noiembrie 2024, 10:20 (9142 vizualizări - 2 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Ialomița: Venituri la buget de peste 200 mii de lei din meditații

Ialomița: Venituri la buget de peste 200 mii de lei din meditații

Anul trecut, meditațiile declarate de profesorii ialomițeni la Fisc au adus la bugetul Statului venituri de peste 200 mii de lei, potrivit Administrației Județene a Finanțelor Publice Ialomița. În 2023, potrivit AJFP Ialomița, 152 de dascăli din județul nostru au declarat că încasează bani din meditații.

 

Venituri din meditații Deși salariile în Învățământ au crescut considerabil în ultimii ani, unii profesori preferă să-și rotunjească veniturile din meditații particulare. Tarifele diferă de la o disciplină la alta, dar și în funcție de... [citește_tot_articolul]

8 Noiembrie 2024, 12:20 (2343 vizualizări - 1 comentariu)

EVENIMENT

Pacienții spitalelor ialomițene, nemulțumiți de lipsa medicamentelor

Pacienții spitalelor ialomițene, nemulțumiți de lipsa medicamentelor

Potrivit ultimului Eurobarometru publicat de Comisia Europeană în ceea ce privește «corupția din sistemul sanitar», România ocupă primul loc între țările europene. Conform graphs.ro, care pre­zintă, printre altele, și «harta șpăgilor din spitale», la nivelul României datele colectate de Ministerul Sănătății indică o medie națională de 4,68% în luna septembrie 2024. Formularele pe care pacienții spitalelor românești le completează sunt inventariate «statistic» de Ministerul Sănătății, graphs.ro reușind să le coaguleze. Referitor strict la județul ... [citește_tot_articolul]

8 Noiembrie 2024, 07:55 (5263 vizualizări - 4 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Statul cheltuie 1,2 milioane de lei lunar pentru plata pensiilor speciale civile acordate în Ialomița

Statul cheltuie 1,2 milioane de lei lunar pentru plata pensiilor speciale civile acordate în Ialomița

Ministerul Muncii, prin Casa Națională de Pensii, suportă plata pensiilor speciale civile. Potrivit legii, există 5 categorii de beneficiari ai acestor indemnizații. Cea mai mare parte din fondurile necesare plății acestui tip de pensii provin de la bugetul Statului și nu din contributivitatea celor care le primesc. În Ialomița, de exemplu, contributi­vitatea beneficiarilor de pensii speciale civile este de doar 537 mii de lei lunar, în timp ce Statul oferă 1,2 milioane de lei pe lună pentru a putea fi plătite integral.

 

Pensii speciale plătite de Stat Potrivit... [citește_tot_articolul]

7 Noiembrie 2024, 12:10 (11966 vizualizări - 6 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Asociația Ecologică Regională-AER Muntenia Sud, premiată în cadrul Galei Premiilor Participării Publice

Asociația Ecologică Regională-AER Muntenia Sud, premiată în cadrul Galei Premiilor Participării Publice

În ciuda dezinteresului autorităților județene și locale din Ialomița de a susține demersurile Asociației Ecologice Regionale-AER Muntenia Sud de a stopa poluarea olfactivă provocată de activitatea fabricii de făinuri proteice CleahTech din Ciulnița, Organizația s-a bucurat de apreciere pentru activitatea desfășurată în cadrul Galei Premiilor Participării Publice. Evenimentul a fost organizat de Centrul de Resurse pentru Participare Publică, organizație non-profit care susține campaniile de activism pu­blic, așa cum este cea a Asociației Ecologice Regionale-AER Muntenia Sud. Astfel, membrii Asociației din Ialomița au fost premiați pentru curajul de a lupta pentru un mediu mai... [citește_tot_articolul]

7 Noiembrie 2024, 07:50 (3211 vizualizări - 5 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Viceprimarul «de profesie» Mușat și «autopropusul» Manea Viceprimarul «de profesie» Mușat și «autopropusul» Manea

S-au ales «vicii» Sloboziei pe mandatul 2024-2028

Viceprimarul «de profesie» Mușat și «autopropusul» Manea

Ședința Consiliului Local Slobozia, convocată pentru alegerea viceprimarilor marți, 5 noiembrie 2024, cu începere de la orele 16,00, a consemnat, cum era de așteptat, «jocuri de interese și culise» și, în premieră, «o autopropunere». Cea a președintelui PNL Slobozia, fost, actual și viitor viceprimar, Gigi Manea, personaj ajuns la vârsta când consideri că politica nu-ți poate refuza nimic că ești Mare Alb cu picățele maro. Revenind, să consemnăm întru posteritate cronologia unei ședințe de Consiliu Local pentru alegerea unor viceprimari la Slobozia.

 

9 PSD, 6 PNL, 2 ADU (USR), 2 AUR... [citește_tot_articolul]

6 Noiembrie 2024, 14:20 (8443 vizualizări - 10 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

«Calitatea apei» și «proiectele europene», prioritățile lui Alexandru Potor la Primăria Slobozia

«Calitatea apei» și «proiectele europene», prioritățile lui Alexandru Potor la Primăria Slobozia

bonus: Adrian Mocioniu, noul administrator public al orașului

Problemele vechi ale Sloboziei devin o prioritate și pentru Alexandru Potor, noul primar al Sloboziei ales în urma scrutinului din 9 iunie 2024. În cadrul unei conferințe de presă, Alexandru Potor a declarat public faptul că va face demersuri pentru a îmbunătăți calitatea apei din oraș și că va căuta soluții pentru finalizarea proiectelor cu finanțare europeană, aflate încă în implementare. «Pro­blema apei este una foarte serioasă!» a declarat public Alexandru Potor, noul primar al Sloboziei.

 

Istoria nesfârșită a potabilizării apei... [citește_tot_articolul]

6 Noiembrie 2024, 10:20 (8808 vizualizări - 19 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Indemnizații salariale acordate fără drept în cadrul Jandarmeriei ialomițene

Indemnizații salariale acordate fără drept în cadrul Jandarmeriei ialomițene

Un control al Direcției de Audit Public Intern a Ministerului Afacerilor Interne în contabilitatea Inspecto­ratului de Jandarmi Județean Ialomița a scos la iveală faptul că instituția a acordat, fără drept, indemnizații sub forma decontării cheltuielilor de transport, pentru doi angajați care nu făceau parte din structurile operative ale instituției. La un an distanță de la această verificare, oficialii IJJ cer acum în instanță celor doi angajați să restituie cei peste 12 mii de lei pe care i-au primit necuvenit.

 

Proces în instanță pentru recuperarea banilor... [citește_tot_articolul]

5 Noiembrie 2024, 16:10 (21992 vizualizări - 6 comentarii)

Click aici

SPORT

Victorie pentru Președinte!

Fotbal, SuperLiga, Unirea Slobozia-FC Botoșani 1-0

Victorie pentru Președinte!

Pe teren «propriu», la Clinceni, Unirea Slobozia a reușit o nouă victorie, dedicând reușita Președintelui CSM Unirea Slobozia, Ilie Lemnaru, care luni, 4 noiembrie 2024, și-a sărbătorit ziua de naștere. Unirea Slobozia a învins, la limită ce-i drept, FC Botoșani, prin golul francezului Jordan Gele. După partida pierdută din etapa a 15-a a SuperLigii, Botoșaniul antrenat de Liviu Ciobotariu a căzut pe ultimul loc.

 

Unirea Președintelui Lemnaru Etapa a 15-a a SuperLigii a programat meciul dintre Unirea Slobozia și FC Botoșani luni, 4 noiembrie 2024, de la... [citește_tot_articolul]

5 Noiembrie 2024, 14:40 (1863 vizualizări - 2 comentarii)

Click aici

SPORT

Se mențin pe podiumul campionatului

Handbal, Divizia A, CSM Unirea Slobozia

Se mențin pe podiumul campionatului

bonus: Junioare 3/Victoria Țăndărei, învinsă la Slobozia

Evoluție de excepție a echipei de handbal a Clu­bu­lui Sportiv Municipal Unirea Slobozia. Jucătoarele antrenate de Ion Ivan au reușit să se impună în fața adversarelor pe care le-au întâlnit în eta­pele a-6-a și a 7-a ale campionatului. Este vorba despre ACS Unirea Dobroești și HCF Piatra Neamț. Cele două reușite au ajutat echipa noastră să se mențină pe poziția a treia în clasamentul campionatului.

 

Victorie acasă... În etapa a 6-a a Diviziei A la handbal feminin, handbalistele de la CSM Unirea Slobozia s-au duelat pe teren propriu... [citește_tot_articolul]

5 Noiembrie 2024, 12:25 (1024 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

SPORT

Ștefăniță Axinte, canotorul ialomițean medaliat cu argint și bronz

Profil de campion

Ștefăniță Axinte, canotorul ialomițean medaliat cu argint și bronz

Sportul de performanță atrage tot mai mulți tineri, iar printre ei se numără și Ștefăniță Axinte din comuna Sudiți. Legitimat la Secția Canotaj a Clubului Sportiv Municipal Călărași și, în prezent, cooptat în cadrul Lotului Național de canotaj, sportivul ialomițean a reușit pe parcursul acestui an să obțină o medalie de argint și patru de bronz la campionatele naționale la care a participat. Acum se află la Timișoara unde se pregătește pentru o nouă întrecere.

 

Drumul spre succes Ștefăniță Axinte, din comuna Sudiți, are 17 ani și a început să practice canotajul... [citește_tot_articolul]

5 Noiembrie 2024, 10:10 (1773 vizualizări - 0 comentarii)

EVENIMENT

Ialomița: Fonduri de peste 30 milioane de lei pentru implementarea Programului «Casa Verde Fotovoltaice»

Ialomița: Fonduri de peste 30 milioane de lei pentru implementarea Programului «Casa Verde Fotovoltaice»

Administrația Fondului pentru Mediu a încheiat la începutul lunii octombrie 2024 etapa de depunere a dosarelor pentru înscrierea în Programul «Casa Verde Fotovoltaice» în Regiunea Sud-Muntenia, din care și județul Ialomița face parte. Potrivit estimărilor instituției, la nivelul Ialomiței au fost depuse 1033 de dosare, iar suma care va fi «virată» viitorilor beneficiari de sisteme energetice ce utilizează tehnologia panourilor fo­tovoltaice este de peste 30 mili­oane de lei. Acest program se bucură de o mare popularitate în rândul ialomițenilor, peste 4000 de persoane fizice din ju­dețul nostru devenind prosumatori... [citește_tot_articolul]

5 Noiembrie 2024, 08:05 (4037 vizualizări - 0 comentarii)

EVENIMENT

Profesorii și elevii vor învăța să joace oină

Proiect inedit în școlile ialomițene

Profesorii și elevii vor învăța să joace oină

«Ialomița redescoperă oina» este numele unui proiect ce își propune să-i învețe pe elevii și profesorii din județul nostru re­gulile sportului tradițional românesc. Inițiativa este desfă­șurată de către Inspectoratul Școlar Județean Ialomița, în parteneriat cu Asociațiile «Perpetuum Educațional» și ACS «Ararat Naparis», alături de Federația Română de Oină. Proiectul este finanțat de Consiliul Județean Ialomița.

 

Sportul național promovat în școlile din județ Scopul principal al proiectului «... [citește_tot_articolul]

4 Noiembrie 2024, 12:15 (3502 vizualizări - 3 comentarii)

EVENIMENT

Caz de corupție trimis în judecată de procurorii Parchetului de pe lângă Tribunalul Ialomița

Caz de corupție trimis în judecată de procurorii Parchetului de pe lângă Tribunalul Ialomița

Procurorii Parchetului de pe lângă Tribunalul Ialomița au finalizat cerecetările în cazul polițistului angajat la Centrul de Reținere și Arestare Preventivă, coordonat de IPJ Ialomița, cercetat pentru «luare de mită». An­chetatorii au trimis cauza spre judecare la Tribunalul Ialomița. Polițistul va fi judecat în stare de libertate, acesta aflându-se în prezent sub control judiciar.

 

Alcool și țigări în incinta Arestului În vara acestui an, ofițerii Serviciului Județean Anticorupție Ialomița l-au prins în flagrant... [citește_tot_articolul]

4 Noiembrie 2024, 07:50 (6703 vizualizări - 1 comentariu)

EVENIMENT

16,7 milioane de lei pentru reabilitarea sediului central al ISU Ialomița

16,7 milioane de lei pentru reabilitarea sediului central al ISU Ialomița

Inclus pe lista clădirilor cu risc seismic din județul Ialomița, sediul central al Inspectoratului pentru Situații de Urgență «Barbu Catargiu» al Județului Ialomița a intrat oficial în reabilitare. Proiectul beneficiază de finanțare din partea Băncii Internaționale pentru Reconstrucție și Dezvoltare (BIRD), având o valoare de 16,7 milioane de lei.

 

Investiție în execuție Potrivit informațiilor oficiale, clădirea în care funcționează sediul central al Inspectoratului pentru Situații de Urgență «Barbu Catargiu» al Județului Ialomița... [citește_tot_articolul]

3 Noiembrie 2024, 09:50 (4591 vizualizări - 0 comentarii)

Miercuri 24 Iun 2026
307 cititori online
Cele mai comentate
Cele mai citite
Ultima oră

Sudiți: Proiectile găsite în curte

Un tînăr de 25 ani din comuna ialomițeană Sudiți a alertat polițiștii din localitate, speriat fiind că în curtea locuinței sale a descoperit două proiectile. Potrivit polițiștilor, la fața locului s-a deplasat ...[citește_toată_știrea]

17 August 2011, 19:59
(9074 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Sudiți proiectil


Luciu: S-au bătut zdravăn pe islaz

Marți, 16 august, la Luciu s-a produs un scandal de proporții. Un bărbat de 36 ani a alertat Poliția pentru faptul că în timp ce se afla pe islazul din localitate a fost bătut cu bîtele de două perosane ...[citește_toată_știrea]

17 August 2011, 19:57
(9014 vizualizări - 0 comentarii)


Secția 3 Stelnica: Lemne de foc furate

Peste 30 de autovehicule au fost oprite marți, 16 august, în cele două filtre instituite de polițiștii Secției 3 Poliție Rurală Stelnica. Acțiunea a avut ca scop prevenirea și comercializarea ilegală de ...[citește_toată_știrea]

17 August 2011, 19:56
(8674 vizualizări - 0 comentarii)


Urziceni: Furturile din locuințe, în atenția polițiștilor

Polițiștii din Urziceni au organizat marți, 16 august, o acțiune pentru prevenirea și combaterea furturilor din locuințe și societăți comerciale. În cadrul verificărilor, polițiștii au legitimat peste ...[citește_toată_știrea]

17 August 2011, 19:56
(6781 vizualizări - 0 comentarii)


Secțiunea Mica Publicitate a fost actualizată!

Cele mai noi anunțuri de mică publicitate din Ialomița. ...[citește_toată_știrea]

16 August 2011, 17:58
(4691 vizualizări - 0 comentarii)


Slobozia: Accidentată în timp ce traversa regulamentar

Luni, 15 august, în Slobozia s-a produs un accident de circulație soldat cu rănirea ușoară a unui pieton. Astfel, în timp ce o femeie, de 55 ani, din Slobozia, s-a angajat în traversarea regulamentară a ...[citește_toată_știrea]

16 August 2011, 17:49
(6978 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Slobozia accident


Ograda: Biciclistul beat a căzut peste parbrizul unei mașini

Polițiștii Biroului Rutier Slobozia au fost sesizați duminică, 14 august, adespre producerea pe raza comunei Ograda a unui accident rutier soldat cu rănirea ușoară a unei persoane. În urma cercetării la ...[citește_toată_știrea]

16 August 2011, 17:46
(5630 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Ograda accident


Ialomița: Accident în lanț pe DN2A în zona Chirana

Ialomița: Accident în lanț pe DN2A în zona Chirana

Marți, 16 august, în jurul orei 07.25, lîngă popasul Chirana a avut loc un accident soldat cu rănirea a cinci persoane și avarierea a nouă autoturisme și mașini de mare tonaj. Potrivit cercetărilor preliminare ...[citește_toată_știrea]

16 August 2011, 17:43
(9171 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: De la Cluj, fără permis

Duminică după amiaza, 14 august a.c., o patrulă de siguranță publică a depistat în trafic, pe Drumul Național 21, un autoturism la volanul căruia se deplasa un bărbat, de 45 de ani, din Cluj Napoca. În ...[citește_toată_știrea]

16 August 2011, 17:37
(5880 vizualizări - 0 comentarii)


DGFP Ialomița: Încasări de 114,95% la bugetul general consolidat

Direcția Generală a Finanțelor Publice Ialomița informează că, în decursul lunii iulie 2011, a colectat peste 50 milioane lei la bugetul consolidat de stat. 84,12% din totalul încasărilor au fost realizate ...[citește_toată_știrea]

16 August 2011, 16:38
(7340 vizualizări - 0 comentarii)


Murgeanca: Prin sat cu mașina, beat

Polițiștii rutieri au depistat duminică, 14 august a.c., în cadrul unui control de rutină, un autoturism condus de un bărbat, de 29 ani, pe raza satului Murgeanca. Întrucît acesta emana halenă alcoolică ...[citește_toată_știrea]

16 August 2011, 16:36
(8170 vizualizări - 0 comentarii)


AJOFM Ialomița organizează cursuri pentru șomeri

Agenția Județeană pentru Ocuparea Forței de Muncă anunță redeschiderea sezonului de cursuri pentru șomeri. După studierea atentă a cererii existente pe piața locală, oficialii instituției au decis că cele ...[citește_toată_știrea]

16 August 2011, 16:35
(7294 vizualizări - 0 comentarii)


Movilița: La 16 ani, cercetat penal după ce a furat dintr-un autoturism

Un minor de 16 ani este cercetat penal de polițiști pentru un furt dintr-un autoturism. În acest sens, Poliția a fost sesizată sîmbătă, 13 august, de către o tînără de 29 ani, din București, despre faptul ...[citește_toată_știrea]

16 August 2011, 15:40
(6261 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Movilița furt


Ialomița: 140 de polițiști, în acțiune

În perioada 12-15 august, polițiștii ialomițeni, dar și alte forțe de ordine, au desfășurat o serie de acțiuni în mediul urban și rural din județ. Astfel, cei peste 140 de polițiști au legitimat 250 de ...[citește_toată_știrea]

16 August 2011, 15:39
(7089 vizualizări - 0 comentarii)


Orboiești: Hoți de fier vechi prinși de polițiști

Sîmbătă, 13 august, un bărbat din Orboiești a reclamat polițiștilor că cinci persoane au încercat să îi fure fier vechi din curtea locuinței. Bărbații, cu vîrste cuprinse între 18 și 45 de ani, toți din ...[citește_toată_știrea]

16 August 2011, 15:39
(8404 vizualizări - 0 comentarii)


DGFP Ialomița: Formularul 200 a intrat la prelucrare

Direcția Generală a Finanțelor Publice Ialomița informează contribuabilii persoane fizice că a început prelucrarea Formularului 200 «Declarație privind veniturile realizate din România», pentru anul 20 ...[citește_toată_știrea]

16 August 2011, 15:39
(7951 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: Beți la volan

Vineri, 5 august a.c., polițiștii au depistat în trafic, pe bulevardul Matei Basarab, din Slobozia, un tînăr feteștean, de 21 ani, care emana halenă alcoolică. Șoferul a fost testat alcoolscop, valoarea ...[citește_toată_știrea]

16 August 2011, 07:33
(9476 vizualizări - 0 comentarii)


Fetești: Alcool confiscat

Un bărbat de 36 ani, din Fetești, a fost oprit în trafic joi, 11 august, de polițiști, pentru un control de rutină. Verificările sumare în autovehiculul bărbatului au scos la iveală mai multe bidoane de ...[citește_toată_știrea]

12 August 2011, 18:41
(7351 vizualizări - 0 comentarii)


Valea Ciorii: Hoț prins de polițiști

Un tînăr de 20 ani din comuna ialomițeană Valea Ciorii este cercetat de polițiști pentru furt. Tînărul este acuzat că în noaptea de 9 spre 10 august a furat mai multe panouri de lemn de la gardul unui cetățean ...[citește_toată_știrea]

12 August 2011, 18:41
(7009 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Valea Ciorii furt


Fetești: Acțiune pentru legalitatea forței de muncă

Polițiștii feteșteni, în colaborare cu inspectori ITM, au desfășurat joi, 11 august, o acțiune pentru prevenirea și combaterea ilegalităților care se comit în domeniul forței de muncă. În acest sens au ...[citește_toată_știrea]

12 August 2011, 18:40
(7142 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: Comerț ilegal cu lemne de foc

În perioada 9-11 august, polițiștii ialomițeni au desfășurat pe raza mai multor comune o acțiune ce a vizat combaterea faptelor de comercializare ilegală de material lemnos. Pe parcursul întregii acțiuni ...[citește_toată_știrea]

12 August 2011, 18:40
(10428 vizualizări - 1 comentariu)


Slobozia: Prostituată de meserie

Deși a fost amendată în nenumărate rînduri pentru prostituție, o tînără de 23 ani, din Slobozia, nu s-a dezis de meserie și joi, 11 august, jandarmii slobozeni au amendat-o din nou pe prostituată. Mihaela ...[citește_toată_știrea]

12 August 2011, 10:47
(8429 vizualizări - 1 comentariu)


Sărățeni: Arestată după ce și-a omorît bărbatul

O femeie de 36 ani din Sărățeni a fost arestată preventiv pentru 29 de zile pentru «omor». Femeia este acuzată că și-a ucis bărbatul cu un cuțit. Potrivit anchetatorilor, între victimă, un bărbat de 51 ...[citește_toată_știrea]

11 August 2011, 16:59
(11830 vizualizări - 0 comentarii)


ITM Ialomița: Amenzi de peste 450000 lei pentru muncă «la negru»

In baza Planului de acțiune privind reducerea incidenței muncii nedeclarate pentru perioada mai-iulie 2011, Inspectoratul Teritorial de Muncă, în colaborare cu Inspectoratul de Poliție al Județului Ialomița ...[citește_toată_știrea]

11 August 2011, 16:55
(11821 vizualizări - 2 comentarii)


Un tînăr de 26 ani și-a pierdut viața într-un accident rutier

Un tînăr de 26 ani și-a pierdut viața în această dimineață, joi, 11 august, într-un accident rutier. Incidentul s-a petrecut între Urziceni și Coșereni, cînd un autoturism s-a izbit frontal de un TIR. ...[citește_toată_știrea]

11 August 2011, 16:17
(7644 vizualizări - 5 comentarii)


Căzănești: Colecta fier vechi fără autorizație

10 societăți comerciale de colectare a deșeurilor feroase de pe raza orașului Căzănești au fost verificate miercuri, 10 august, de către polițiști și comisari ai Gărzii Financiare Ialomița. În timpul verificărilor ...[citește_toată_știrea]

11 August 2011, 16:16
(9232 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: Comerț ilegal cu cereale

Miercuri, 10 august, polițiștii din Urziceni au desfășurat o acțiune pentru prevenirea și combaterea comerțului ilicit. În acest sens au fost verificați 6 agenți economici și 4 persoane fizice, aplicîndu ...[citește_toată_știrea]

11 August 2011, 16:16
(8087 vizualizări - 0 comentarii)


Movilița: Fructe și legume, vîndute ilegal

Miercuri, 10 august, la Movilița, polițiștii ialomițeni în colaborare cu reprezentanții Serviciului Județean de Metrologie au verificat legalitatea comerțului cu produse agroalimentare din localitate. ...[citește_toată_știrea]

11 August 2011, 16:15
(9238 vizualizări - 0 comentarii)


Mărculești: Polițiștii și pompierii, întîlnire cu localnicii pe tema «descoperirea unor elemente de muniție»

Avînd în vedere evenimentul produs în seara zilei de 8 august a.c., cînd un bărbat în vârstă de 39 ani și-a pierdut viața în urma deflagrației produsă de secționarea cu flexul a unui proiectil de artilerie ...[citește_toată_știrea]

10 August 2011, 16:14
(9066 vizualizări - 0 comentarii)


Fetești: Copil de 13 ani, hoț de biciclete

Fetești: Copil de 13 ani, hoț de biciclete

Alarmant! Un minor de doar 13 ani este autorul principal în șase furturi de biciclete. Copilul cu domiciliul în Cosîmbești este bănuit de furtul a 6 biciclete de pe raza municipiului Fetești, în perioada ...[citește_toată_știrea]

10 August 2011, 14:59
(9898 vizualizări - 0 comentarii)


Ultimele comentarii
Suporter în FC Bărăganul Ciulnița, învinsă «acasă» de Viitorul Corbeanca Alin în Ce miracol, ce minune/CNAS face concurs «pe bune» marius în CNAIR: Circulație închisă pe bretelele de intrare și ieșire ale A2 din zona Drajna, joi, 23 aprilie 2026 Toma în Colaps financiar după retrogradarea în Liga 2: Unirea Slobozia a cerut intrarea în insolvență! cetatean în Bărbat din Bărbulești, prins în flagrant și reținut pentru «șantaj» Anca în Ce miracol, ce minune/CNAS face concurs «pe bune» suporter în Colaps financiar după retrogradarea în Liga 2: Unirea Slobozia a cerut intrarea în insolvență! Vasile în Ce miracol, ce minune/CNAS face concurs «pe bune» vilă complex Slobozia în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 17 iunie 2026 Any în Marinela Radu ex-DSP și juristul «doctor» Vasile Zamfir, înscriși! Alecu în Marinela Radu ex-DSP și juristul «doctor» Vasile Zamfir, înscriși! base marinaru în Stelnica și Punctul de Acostare «Regina Maria», creștere a numărului de turiști ion negativ în A fost construită una dintre cele mai mari instalații de stocare a energiei verzi din România cioban în Dezastrul funciar de la Primăria Axintele Parinte în Colaps financiar după retrogradarea în Liga 2: Unirea Slobozia a cerut intrarea în insolvență! AlexDan în Lipsă de «transparență» în Consiliul Local Slobozia Preda în Colaps financiar după retrogradarea în Liga 2: Unirea Slobozia a cerut intrarea în insolvență! Mary în Reabilitarea Ștrandului Municipal, abandonată de administrația Potor Mary în Restanțe de 7,3 milioane de lei pentru facturile de apă și canalizare către operatorul Urban SA Slobozia NOBODY în «Candidatul 10510», în sfârșit director general adjunct la DGASPC Ialomița!

cea mai/cel mai...

Cea mai/cel mai...