Ai intrat pe cel mai citit site din Ialomița!

EVENIMENT

Ialomița: Starea drumurilor

Vineri, 27 ianuarie 2012, la orele 11,00, starea drumurilor județene se prezintă astfel:

1. Drumuri județene deschise traficului rutier
DJ101B Brazii-Maia;
DJ101B Maia-Adîncata;
DJ101U Fierbinți-Maia;
DJ201A Adîncata-Patru Frați;
DJ101 Adîncata-DN1D;
DJ102H Cocora-Reviga;
DJ212 Țăndărei-MovilaFetești;
DJ213A Bucu-Gheorghe Lazăr;
DJ203E Căzănești-Cocora;
DJ203B Gîrbovi-Manasia.

2. Drumuri județene pe care se acționează la acest moment
Movilița-Dridu-Fierbinți;
Dridu-Jilavele;
Movilița-Roșiori-Drăgoiești;
Coșereni-Axintele;
Căzănești-Cocora-Reviga;
Gîrbovi-Valea Măcrișului-Grindu;
Slobozia-Sudiți-... [citește_tot_articolul]

27 Ianuarie 2012, 12:58 (10056 vizualizări - 3 comentarii)

EVENIMENT

Ialomița: Drumuri închise, blocate sau restricționate

Ialomița: Drumuri închise, blocate sau restricționate

cu roșu, drumuri cu probleme

Potrivit unei situații a Instituției Prefectului, joi, 26 ianuarie 2012, la orele 13,00, în Ialomița sînt probleme pe următoarele drumuri:

drumuri naționale
Urziceni-Jilavele-Armășești BLOCAT
Urziceni-Cotorca ÎNCHIS
Urziceni-Sinești ÎNCHIS
Urziceni-Slobozia ÎNCHIS
Slobozia-Tovărășia-Buzău BLOCAT
Fetești-Drajna ÎNCHIS
Fetești-Călărași ÎNCHIS
Drajna-Slobozia ÎNCHIS
Slobozia-Iazu-Brăila RESTRICȚIONAT AUTO >3,5 tone


drumuri județene
Fierbinți-Maia ÎNCHIS
Maia-Rădulești BLOCAT
Colelia-Grindu BLOCAT
Coșereni-Axintele BLOCAT
Patru Frați-Adîncata BLOCAT
Ciochina-Rași BLOCAT
Grindu-Valea Măcrișului; Valea Măcrișului-Gîrbovi BLOCAT[citește_tot_articolul]

26 Ianuarie 2012, 15:57 (8494 vizualizări - 6 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Ialomița: «Din cauza viscolului, Serviciul de Ambulanță funcționează la jumătate din capacitate!»

Ialomița: «Din cauza viscolului, Serviciul de Ambulanță funcționează la jumătate din capacitate!»

Serviciul de Ambulanță Ialomița este funcțional, dar nu poate opera pe întreg teritoriul județului Ialomița. Radu Paros, managerul instituției, solicită din partea bolnavilor înțelegere și le recomandă prudența.
«Din cauza viscolului, Serviciul de Ambulanță funcționează la jumătate din capacitate. Asta înseamnă, în fapt, că nu putem ajunge în toate localitățile județului. În aceste condiții, recomandăm bolnavilor să sune la ambulanță doar în caz de maximă urgență, pentru că prioritatea noastră o reprezintă bolnavii cronici» a declarat Radu Paros.
În ciuda eforturilor întreprinse de autorități, și la acest moment două dintre ambulanțe se află în continuare blocate. Una dintre ele, la Movilița, transportă 4 bolnavi, dintre care doi au nevoie urgentă de dializă, iar cea de-a doua, la Afumați, urmează să fie deszăpezită după ce utilajele vor ajunge la fața locului... [citește_tot_articolul]

26 Ianuarie 2012, 15:56 (15796 vizualizări - 3 comentarii)

EVENIMENT

Ialomița: 80% din drumurile județene sînt blocate!

Prefectura Ialomița: Se acționează pentru deblocarea drumurilor

SC Drumuri și Poduri SA Ialomița, societatea care are contract de întreținere și intervenții pentru anul 2012 pe drumurile județene a acționat în seara zilei miercuri, 25 ianuarie 2012, în zona Urziceni pentru scoaterea persoanelor din mașinile blocate și punerea acestora la adăpost. Din cauza viscolului puternic care acoperă cu zăpadă carosabilul în spatele utilajelor, rezultatul acestora este nul. Drumurile județene din Ialomița sînt blocate în proporție de 80%, întrucît utilajele nu pot interveni datorită accesului blocat de pe drumurile naționale.
Datorită căderilor masive de zăpadă și a viscolului au rămas în nămeți o wolă în zona Gîrbovi și o autobasculantă cu lamă... [citește_tot_articolul]

26 Ianuarie 2012, 13:20 (15593 vizualizări - 1 comentariu)

Click aici

EVENIMENT

Iarna, dezlănțuită în Bărăgan

Ialomița, paralizată de zăpadă

VEZI SITUAȚIA DRUMURILOR BLOCATE click pe poză

Administrația Națională de Meteorologie a schimbat Codul Galben emis marți, 24 ianuarie 2012, cu atenționare Cod Portocaliu (pînă la 26 ianuarie, orele 18,00). Printre județele afectate se numără și Ialomița, fenomenele vizate de Codul Portocaliu fiind ninsorile abundente și viscolul. Un comunicat remis publicității de către Prefectură în această dimineață (joi, 26 ianiarie 2012) confirmă că la orele 9,00 un număr de 23 de localități erau complet izolate, căile naționale de comunicație rutieră sînt închise, iar 465 de persoane și 161 de autovehicule se află blocate pe drumurile județene. De asemenea, un număr de 43 de școli au fost închise temporar. Potrivit informațiilor oficiale, condul portocaliu... [citește_tot_articolul]

26 Ianuarie 2012, 12:54 (13914 vizualizări - 2 comentarii)

Click aici

ANCHETĂ

Ștefan Poienaru, milionarul în euro îmbogățit de stat

Agrofam&Vitifam, demonstrații de ilegalități împreună cu Agenția Domeniilor Statului

Ștefan Poienaru, milionarul în euro îmbogățit de stat

Despre Ștefan Poienaru-Agrofam s-au scris pînă și cărți. Bine, e un fel de autobiografie plătită despre care agricultorul nostru nu se aștepta să fie un bestseller. Revenind, nu ne interesează aceste amănunte și cu atît mai puțin istorii cu Poienaru schimbîndu-și numele, nici cum sau de ce Virgil Măgureanu îl «iubea» într-atît pe agricultorul number one al județului sau, mai mărunte, de ce-și dădea Poienaru salariații în șomaj prin 2002 și-i angaja pe altă Agrofam (adică, altă firmă). Astea sînt povești intrate în negura timpurilor. Ceea ce vom dezgropa noi acuma este o extraordinară afacere de succes a lui Ștefan Poienaru. Afacere care, de ceva timp, l-a propulsat în topurile milionarilor în... [citește_tot_articolul]

25 Ianuarie 2012, 10:46 (31632 vizualizări - 12 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Managerul Paros își terorizează angajații

Scandal la Serviciul de Ambulanță Ialomița

Managerul Paros își terorizează angajații

La sfîrșitul săptămînii trecute, vineri, 20 ianuarie 2012, în cadrul unei conferințe managerul Serviciului Județean de Ambulanță, Radu Paros și-a acuzat voalat angajații de... furt. Este vorba de furtul de motorină, veșnica bănuială a managerului Paros. După o trecere sumară în revistă a activității instituției pe care o conduce, Paros s-a chinuit minute-n șir să atragă atenția asupra pericolului de la Ambulanță. Potrivit supozițiilor acestuia, folosind diferite tertipuri, ambulanțierii continuă nestingheriți să fure motorina din rezervoarele mașinilor de intervenții, invocînd consumuri mult mai mari ale mașinilor...
«Am dat o dispoziție prin care am dispus rețineri salariale pentru recuperarea... [citește_tot_articolul]

25 Ianuarie 2012, 10:35 (74063 vizualizări - 43 comentarii)

EVENIMENT

GAL «Dunărea de Jos» a semnat pentru 2,8 milioane de euro!

Banii europeni au ajuns la lideri

GAL «Dunărea de Jos» a semnat pentru 2,8 milioane de euro!

Efortul de cîțiva ani al Grupului de Acțiune Locală «Dunărea de Jos» s-a concretizat recent prin semnarea unui contract de finanțare de 2,8 milioane de euro. Fondurile vor fi folosite în următoarele luni pentru realizarea Planului de Dezvoltare Locală propus de partenerii săi (finanțat prin Axa 4. LEADER). GAL «Dunărea de Jos» cuprinde 68 de membri, din care 21 sînt administrații publice locale. Sumele vor fi cheltuite în perioada 2012-2015 pentru a dezvolta infrastructura, pentru a crește productivitatea și valoarea adaugată a produselor din teritoriul GAL.

Lideri în LEADER
La nivelul județului Ialomița sînt acreditate 3 grupuri de acțiune locală care împreună vor cheltui... [citește_tot_articolul]

24 Ianuarie 2012, 17:11 (13055 vizualizări - 1 comentariu)

Click aici

EVENIMENT

Niculae, un milion de euro pentru campania lui Geoană

Niculae, un milion de euro pentru campania lui Geoană

Subminarea economiei naționale, cu ajutorul funcționarilor SNGN Romgaz SA, ai Ministerului Economiei, Comerțului și Mediului de Afaceri, ai Autorității Naționale de Reglementare în Domeniul Energiei-ANRE nu este singura infracțiune reținută în sarcina magnatului Ioan Niculae. Săptămîna precedentă, Direcția Națională Anticorupție a dispus trimiterea omului de afaceri în judecată. Acțiunea s-a petrecut după ce procurorii DNA au reușit să stabilească relațiile mafiote dintre marcanți membri ai Partidului Social Democrat și omul de afaceri. Evident, relația de «concubinaj» avea drept scop numirea în funcții de conducere în cadrul unor importante instituții publice a unor indivizi ce urmau să-l favorizeze... [citește_tot_articolul]

24 Ianuarie 2012, 16:51 (17240 vizualizări - 1 comentariu)

Click aici

EVENIMENT

Consiliul Județean Ialomița construiește un parc fotovoltaic la Giurgeni

Autoritățile pariază pe energia verde

Consiliul Județean Ialomița construiește un parc fotovoltaic la Giurgeni

Consiliul Județean Ialomița va aproba azi, 18 ianuarie 2012, un proiect de hotărîre prin care se demarează construirea unui parc fotovoltaic de 0,5 MW la Giurgeni. Proiectul susținut de instituție este un răspuns la refuzul Ministerului Economiei de a aproba un proiect similar, demarat în anul 2009. Investiția este estimată la 800 mii de euro și va fi finalizată în 4 luni. Parcul de 0,5 MW va fi urmat de un altul, de 1,5 MW care va fi realizat în cadrul unui parteneriat public-privat.

Un proiect fără precedent
De cîțiva ani încoace, presa abundă de informații legate de intențiile autorităților județene de a realiza parcuri fotovoltaice finanțate din fonduri europene... [citește_tot_articolul]

24 Ianuarie 2012, 09:32 (31811 vizualizări - 2 comentarii)

Click aici

UNA PE SĂPTĂMÎNĂ

Zamfir, juristul-multifuncțional recidivează

Zamfir, juristul-multifuncțional recidivează

După ce timp de mai bine de un an de zile a ocupat trei posturi în cadrul Spitalului Județean de Urgență, juristul Zamfir reușește o nouă performanță greu de egalat: 4 posturi de asistență juridică în Sănătatea ialomițeană! Ultimul, dar nu cel din urmă credem noi, este postul de jurist în cadrul Colegiului Medicilor Ialomița...

Zamfir, un jurist pentru toată Sănătatea
Vasile Zamfir, binecunoscutul jurist al Spitalului Județean de Urgență Slobozia, uimește din nou. Recent, Zamfir a reușit să obțină un nou contract de asistență juridică. Este vorba de postul de jurist al Colegiului Medicilor Ialomița, instituție recent monopolizată de lideri PSD. Desigur, aceasta din urmă... [citește_tot_articolul]

24 Ianuarie 2012, 09:25 (17712 vizualizări - 15 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

«Mi-au nenorocit copilul!»

Scandal cu tentă sexuală la Urziceni

«Mi-au nenorocit copilul!»

Un posibil abuz sexual asupra unui copil de 12 ani revine în atenția opiniei publice după 8 luni de la consumarea lui. Potrivit părinților, ancheta Poliției trenează, iar autoritățile medicale ialomițene au refuzat pînă la sfîrșitul acestui an eliberarea unui certificat constatator. Mama copilului, Mihaela Măcelaru cere schimbarea ofițerilor care au anchetat cazul și pedepsirea medicului legist Maria Silaghi, «cea care timp de 6 luni de zile a tergiversat soluționarea cauzei!». Autorii posibiliului abuz sînt în continuare liberi...

Viol în plină zi, autoritățile întorc capul
Potrivit datelor furnizate de către ancheta preliminară, pe 28 mai 2011, Ionuț Măcelaru, la acel... [citește_tot_articolul]

23 Ianuarie 2012, 11:25 (19747 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Se împart banii pentru primăriile din Ialomița pe criterii politice?

A început bătălia pentru buget

Se împart banii pentru primăriile din Ialomița pe criterii politice?

La nici două săptămîni de la debutul anului administrativ, cele 66 de administrații publice din Ialomița cer fonduri pentru continuarea investițiilor restante. Potrivit cifrelor oficiale, Consiliul Județean Ialomița are la dispoziție mai puțini bani decît anul trecut. Responsabilii instituției susțin că fondurile existente vor fi dirijate în funcție de prioritățile județene. Conform estimărilor oficiale, anul acesta bugetul județului este cu 10 la sută mai mic decît cel de anul trecut.

16 milioane pentru 66 de administrații
În urmă cu două săptămîni, primarii unităților adnimistrative din județ au fost convocați la Consiliul Județean Ialomița pentru «negocieri» legate... [citește_tot_articolul]

23 Ianuarie 2012, 11:11 (10252 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Dreptate, ochii plînși cer să te vadă

Nici un pesedist ialomițean la mitingul de la București!

click pe poză

Miercuri, 18 ianuarie 2012, la Slobozia s-a desfășurat cel mai mare miting politic din ultimii 10 ani. În ciuda acestei demonstrații de forță impecabil organizate, joi, 19 ianuarie a.c., niciun membru al PSD Ialomița nu a participat la mitingul USL de la București.

Paradă de forță pentru electoratul local
Miercuri, 18 ianuarie 2012, după 4 zile în care PSD Ialomița a întreținut din umbră protestele din fața Prefecturii Ialomița, «Slobozia a fost scena celui mai mare miting politic din ultimii 10 ani» după cum au declarat-o chiar organizatorii. Peste 250 de membri PNL și peste 800 de membri PSD au mărșăluit animați de o rigidă disciplină de partid de la Stadionul «1 ... [citește_tot_articolul]

19 Ianuarie 2012, 16:55 (52647 vizualizări - 34 comentarii)

Click aici

SPORT

Fotbal, meci amical, Viitorul Constanța-Unirea Slobozia 1-1

Ca între lideri

Miercuri, 18 ianuarie, pe terenul sintetic al Academiei «Gheorghe Hagi», Unirea Slobozia a disputat probabil cel mai puternic amical al perioadei de pregătire, în compania echipei Viitorul Constanța. A fost, așadar, o confruntare între liderul Seriei I din Liga a II-a și liderul Seriei a II-a din Liga a III-a.
Ion Ionescu, antrenorul Unirii Slobozia a început jocul în următoarea distribuție: Dobre-Roșu, Lazăr, V. Toma, Stan-Soare, Macare, Ivașcă, Drăguț-V. Gheorghe, Ștefan. Pe parcursul întîlnirii au mai intrat Bozean, Cristian, Cristea, Ibrian, Stanciu, Boghițoi, D. Gheorghe.
Partida a fost una echilibrată, mărturie în acest sens stînd faptul că scorul a fost deschis abia în minutul 78... [citește_tot_articolul]

19 Ianuarie 2012, 16:40 (18270 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

SPORT

Sorin Iordache, campion național la dublu și vicecampion la simplu!

Tenis de cîmp

Sorin Iordache, campion național la dublu și vicecampion la simplu!

Marți, 17 ianuarie 2012, s-au încheiat jocurile Campionatului Național de Tenis de Cîmp pentru juniorii pîna în 14 ani, desfășurate pe terenurile sintetice de la Centrul Național din București.
La start, Slobozia s-a prezentat cu 3 sportivi: Radu Popa și Irina Nițu, de la CSS Slobozia, și Sorin Iordache, de la Tenis Con Slobozia. Cei doi juniori de la CSS Slobozia au pierdut în primul tur, ramînînd în concurs doar Sorin, plecat din start ca favorit 4 la cîștigarea turneului la simplu și ca favorit 1 la dublu.
La dublu, Sorin a cîștigat titlul de Campion Național, alături de partenerul său din ultimul an, Călin Manda, iar la simplu Sorin a pierdut din nou în finală în fața lui Alex Manole... [citește_tot_articolul]

19 Ianuarie 2012, 16:34 (19751 vizualizări - 8 comentarii)

SPORT

Dodan și Ion, primele achiziții în 2012

Handbal

Dodan și Ion, primele achiziții în 2012

Slăbită de plecările masive din vară, dar și de accidentările survenite la finalul turului, echipa de handbal CSM Unirea Slobozia necesita întăriri grabnice. Conducerea echipei a luat chiar în primele zile ale anului 2012 măsuri în acest sens. Au fost aduse Alexandra Dodan (CS Alba Sebeș) și Ana Maria Ion (SCM Craiova).

Alexandra Dodan, un plus de experiență
Va împlini 31 de ani în septembrie și poate fi jucătoarea care să ofere acel plus de maturitate pe care-l tot invocam în materialele noastre. Deși originară din Brăila, Alexandra s-a remarcat pe plan sportiv la echipe din Ardeal. A jucat în prima ligă pentru Tîrgu Mureș, a mai evoluat în Ungaria, iar la Slobozia... [citește_tot_articolul]

19 Ianuarie 2012, 16:23 (12513 vizualizări - 4 comentarii)

SPORT

Victorie cu Abatorul

Fotbal, Liga III, Unirea Slobozia

Victorie cu Abatorul

Liderul seriei a doua din Liga a III-a a deschis seria partidelor amicale, sîmbătă, 14 ianuarie a.c., în compania echipei de Liga a IV-a, Abatorul. Meciul nu a fost unul spectaculos, antrenorul Unirii Ion Ionescu apelînd cu precădere la fotbaliștii tineri din linia a doua. Au jucat, mai mult decît au făcut-o în campionat, tineri ca Zevedei, Stanciu, Patrianca sau Uruc. Totodată au fost testați și fotbaliștii aduși în probe: Ștefan, Tănase sau Dorin Gheorghe. Scorul final a fost 4-2 pentru Unirea. Golurile galben-albaștrilor au fost marcate de Dumitru Gheorghe, Dorin Gheorghe, Ștefan și Stanciu, în vreme ce pentru Abatorul au punctat Nohai și Baltă. Miercuri, 18 ianuarie, Unirea joacă, de la ora... [citește_tot_articolul]

19 Ianuarie 2012, 16:21 (14589 vizualizări - 0 comentarii)

SPORT

Bogdan Corbea, revelația lui 2011

Tenis de cîmp

Bogdan Corbea, revelația lui 2011

Ne despărțim cu greu de anul sportiv 2011 pentru că, cel puțin la nivel de copii și juniori, acesta ne-a adus multe satisfacții. Unul dintre puștii care au erupt în anul precedent, atrăgînd atenția pe plan național, este Bogdan Corbea. Tot el face puntea către performanțele lui 2012 alături de colegul său Cristi Andreescu. Se anunță un an bogat pe plan sportiv despre care abia așteptăm să scriem...

Tenis la îndemnul bunicului
Bogdan Alin Corbea s-a născut pe 3 iulie 2000, iar dragostea pentru sport l-a cuprins foarte devreme. «Aveam 5 ani și jumătate cînd am descoperit tenisul la televizor. Pînă într-o zi cînd, plimbîndu-mă cu bunicul pe la Catedrală, am intrat pe terenurile... [citește_tot_articolul]

19 Ianuarie 2012, 16:19 (10106 vizualizări - 8 comentarii)

EVENIMENT

Slobozia: Adevărata Revoluție a încetat. Protestele de partid continuă!

click pe poză

Așa cum a anunțat încă din ziua precedentă, miercuri, 18 ianuarie, USL Ialomița a organizat la Slobozia un miting de protest împotriva Guvernului Boc și a președintelui Băsescu. Mitingul s-a desfășurat pe bulevardul principal, Matei Basarab, de la Stadionul «1 Mai» și pînă în Piața Revoluției. La manifestare au participat peste 1000 de membri de partid și simpatizanți ai USL, atît din Slobozia, cît și din localitățile rurale din județ.
În ciuda îndemnurilor manifestanților («Nu stați la balcoane/Că murim de foame») locuitorii municipiului Slobozia, surprinși pe stradă de marșul USL, nu s-au alăturat acestuia. Printre protestatari s-au numărat liderii PSD și PNL locali, dar și primarii comunelor... [citește_tot_articolul]

18 Ianuarie 2012, 19:50 (43371 vizualizări - 31 comentarii)

Sâmbătă 27 Iun 2026
294 cititori online
Cele mai comentate
Cele mai citite
Ultima oră

Ialomița: 25 de arme confiscate în 8 luni

Polițiștii ialomițeni au reușit să captureze, în decursul ultimelor 8 luni, 25 de arme și peste 1300 elemente de muniție deținute ilegal de cetățenii județului. Din cele 25 de arme, 3 sînt arme letale de ...[citește_toată_știrea]

26 August 2010, 17:47
(19509 vizualizări - 0 comentarii)


Slobozia: Autovehicule cu probleme tehnice, trase pe dreapta

În zilele de luni și marți, respectiv 24 și 25 august a.c., efective ale Biroului Rutier Slobozia, împreună cu reprezentanți ai Registrului Auto Român Ialomița au acționat pe raza municipiului, urmărind ...[citește_toată_știrea]

26 August 2010, 17:45
(16774 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Slobozia rable


Subvenții la rata dobînzii pentru creditele contractate de fermieri

Guvernul a adoptat o schemă de sprijin pentru fermieri, constînd în subvenționarea ratei dobînzii pentru creditele contractate de aceștia pentru producție, pînă la finalul anului 2010, a anunțat ministrul ...[citește_toată_știrea]

26 August 2010, 10:08
(16990 vizualizări - 0 comentarii)


Plățile la Legea 416, preluate de Agenția pentru Prestații Sociale

Guvernul a aprobat un proiect de lege privind modificarea și completarea Legii 416/2001 privind venitul minim garantat, a anunțat ministrul Muncii, Familiei și Protecției Sociale, Mihai Șeitan. «Acest proiect ...[citește_toată_știrea]

26 August 2010, 10:04
(18965 vizualizări - 0 comentarii)


Slobozia: Tineri sancționați de jandarmi

În noaptea de marți spre miercuri, respectiv 24 spre 25 august, jandarmii ialomițeni au fost sesizați despre faptul că un grup de persoane deranjează liniștea publică în cartierul «Pepinieră» din Slobozia ...[citește_toată_știrea]

25 August 2010, 18:16
(23223 vizualizări - 0 comentarii)


Cerc pastoral la Parohia Fierbinții de Sus

Cerc pastoral la Parohia Fierbinții de Sus

În seara zilei de sîmbătă, 14 august a.c., la Parohia Fierbinții de Sus, Protoieria Urziceni, a avut loc cercul pastoral cu tema «Întru naștere fecioria ai păzit, întru adormire lumea nu ai părăsit», închinată ...[citește_toată_știrea]

25 August 2010, 18:12
(21524 vizualizări - 0 comentarii)


Secțiunea Sport a fost actualizată!

Cele mai noi știri din sportul ialomițean. ...[citește_toată_știrea]

24 August 2010, 21:04
(9502 vizualizări - 0 comentarii)


Secțiunea Mica Publicitate a fost actualizată!

Cele mai noi anunțuri de mică publicitate din Ialomița. ...[citește_toată_știrea]

24 August 2010, 18:41
(10914 vizualizări - 1 comentariu)


Slobozean arestat pentru că a tîlhărit un poștas

La începutul anului, respectiv în data de 27 ianuarie, polițiștii au fost sesizați cu privire la producerea unei tîlhării asupra unui poștaș. Fapta s-a petrecut în municipiul Slobozia, iar poștașul, o femeie ...[citește_toată_știrea]

24 August 2010, 17:00
(19232 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Slobozia arestare


Pistol cu gaze, confiscat

Contrabandă calificată și nerespectarea armelor și munițiilor sînt acuzații grave pentru care un bărbat, de 31 ani, din Slobozia este cercetat de polițiștii ialomițeni. Bărbatul este învinuit că ar fi introdus ...[citește_toată_știrea]

24 August 2010, 16:59
(20197 vizualizări - 0 comentarii)


Filtru la Chirana

Potrivit unei informări a Inspectoratului de Poliție al Județului Ialomița, în perioada 20-23 august, polițiștii mai multor structuri au acționat într-un filtru rutier instituit în zona Chirana. Controalele ...[citește_toată_știrea]

24 August 2010, 16:57
(17125 vizualizări - 0 comentarii)


Feteștean arestat pentru conducere fără permis

Luni, 23 august, polițiștii feteșteni au reușit identificarea și prinderea unui bărbat de 29 de ani din localitate pe numele căruia vineri, 18 august, Judecătoria Fetești a emis un mandat de arestare. ...[citește_toată_știrea]

24 August 2010, 16:55
(18630 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Fetești arestare


LAPAR: Scrisoare deschisă către Guvern și Președinție

Liga Asociațiilor Producătorilor Agricoli din România continuă să fie o prezență activă pe plan național. Ultima dintre acțiunile sale o reprezintă semnarea unei scrisori deschise către Guvern și Președinție ...[citește_toată_știrea]

24 August 2010, 13:19
(18025 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: LAPAR protest


Incendii la Slobozia și Săveni, vită salvată din nămol

Incendii la Slobozia și Săveni, vită salvată din nămol

O anexă gospodărească din curtea unui cetățean din comuna Săveni în care erau depozitate plante furajere a fost cuprinsă de flăcări luni, 23 august a.c., în jurul orei 15,45. Pentru stingerea incendiului ...[citește_toată_știrea]

24 August 2010, 13:00
(21067 vizualizări - 0 comentarii)


IPP solicită stoparea unei afaceri de 30 milioane de euro cu un nou tip de card de identitate

Institutul pentru Politici Publice (IPP) solicită Ministerului Administrației și Internelor să retragă proiectul de Ordonanță a Guvernului pentru modificarea și completarea Ordonanței de Urgență nr. 97 ...[citește_toată_știrea]

23 August 2010, 17:36
(19362 vizualizări - 0 comentarii)


Vlădeni: I-a ars șira de paie de la o țigare

O țigară aprinsă aruncată în apropierea unei șire de paie a dus la izbucnirea unui incendiu ce a mistuit depozitul de furaje al unui cetățean din localitatea Vlădeni. Evenimentul a fost anunțat prin SN ...[citește_toată_știrea]

23 August 2010, 17:29
(18525 vizualizări - 1 comentariu)

Taguri: Vlădeni incendiu


Ialomița: Intervenții SMURD

Echipajele SMURD ale Inspectoratului pentru Situații de Urgență «Barbu Catargiu» au fost solicitate să intervină în acest sfîrșit de săptămînă la trei situații de urgență.
P. Doina, în vîrstă de 50 de ...[citește_toată_știrea]

23 August 2010, 17:27
(16886 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: SMURD Ialomița


Luciu: Incendiu de la o cratiță uitată pe aragaz

O anexă gospodărească a unui cetățean din satul Luciu, comuna Gura Ialomiței, a fost distrusă de un incendiu ce a izbucnit sîmbătă, 21 august a.c., în jurul orei 10.00. Proprietarul a uitat pe aragazul ...[citește_toată_știrea]

23 August 2010, 17:25
(18221 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Luciu incendiu


Programul Finanțelor, modificat

Începînd de luni, 23 august a.c., programul de lucru al Direcției Generale a Finanțelor Publice Ialomița precum și al administrațiilor financiare teritoriale va fi modificat. Astfel, potrivit noului program ...[citește_toată_știrea]

20 August 2010, 16:06
(16118 vizualizări - 0 comentarii)


Avea permisul reținut: Șoferul unei cisterne de transport GPL a adormit la volan, autovehiculul s-a izbit de un copac și s-a răsturnat

Accidentul s-a produs joi, 19 august a.c., pe DN1D, în apropierea comunei Jilavele, fiind anunțat prin 112 în jurul orei 18,45. Pompierii din Urziceni s-au deplasat la fața locului cu mai multe autospeciale ...[citește_toată_știrea]

20 August 2010, 12:31
(26271 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Jilavele accident


Pichetări, mitinguri și marșuri de protest ale agricultorilor

În organizarea FNPAR, împreună cu AGROSTAR, miercuri, 18 august 2010, sub cupola «Aula Magna» a Academiei de Științe Agricole și Silvice «Gheorghe Ionescu Sisești», a avut loc reuniunea Comitetului de ...[citește_toată_știrea]

20 August 2010, 12:20
(17938 vizualizări - 0 comentarii)


Împădurirea terenurilor agricole degradate

Administrația Fondului pentru Mediu a lansat, în perioada 16 august-1 octombrie 2010, o sesiune de finanțare în cadrul Programului de îmbunătățire a calității mediului prin împădurirea terenurilor agricole ...[citește_toată_știrea]

20 August 2010, 11:12
(20435 vizualizări - 0 comentarii)


16 sesizări penale depuse la Parchet de către Finanțe

În cursul lunii iulie 2010, Direcția Generală a Finanțelor Publice Ialomița a efectuat 160 de controale, în urma acestora stabilindu-se venituri suplimentare la bugetul general consolidat în sumă de peste ...[citește_toată_știrea]

20 August 2010, 11:04
(22002 vizualizări - 0 comentarii)


Balaciu: A adormit la volan și s-a izbit de un copac. 4 victime, din care 2 copii

În noaptea de miercuri spre joi, 18/19 august a.c., în jurul orei 1,20, pe DN2A, în apropierea localității Balaciu, s-a produs un accident rutier în urma căruia a rezultat vătămarea corporală a patru persoane ...[citește_toată_știrea]

19 August 2010, 19:38
(13766 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Balaciu accident


Un șofer beat a lovit un om pe trecerea de pietoni

Un slobozean de 49 de ani a fost transportat de urgență la spital după ce a fost lovit de o mașină pe trecerea de pietoni. Accidentul s-a produs miercuri seara, 18 august a.c., în jurul orelor 22,45, pe ...[citește_toată_știrea]

19 August 2010, 19:33
(19223 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Slobozia accident


Sudiți: A amenințat că se sinucide

În dimineața zilei de joi, 19 august, un tînăr de 25 ani din comuna Sudiți s-a urcat pe clădirea magazinului din localitate amenințînd că se sinucide. Speriați, localnicii au solicitat imediat ajutorul ...[citește_toată_știrea]

19 August 2010, 17:19
(23883 vizualizări - 2 comentarii)


Ialomița: Muncă la negru în construcții

În perioada 12-14 august 2010, Inspectoratul Teritorial de Muncă Ialomița a desfășurat o campanie de verificare a respectării de către angajatorii ialomițeni din domeniul construcțiilor a legilor cu privire ...[citește_toată_știrea]

19 August 2010, 16:38
(20303 vizualizări - 0 comentarii)


Slobozia: Slujbă de Sfințire a Antimiselor

Luni, 23 August 2010, Preasfințitul Părinte Vincențiu va oficia la Catedrala Episcopală «Înălțarea Domnului» din Slobozia, Slujba Sfințirii Antimiselor, urmată de Sfînta Liturghie. Sfintele Antimise vor ...[citește_toată_știrea]

18 August 2010, 14:37
(20915 vizualizări - 0 comentarii)


Țăndărei: La volan fără permis

Marți, 17 august a.c., în jurul orei 18,00, un echipaj din cadrul Poliției Țăndărei ce acționa într-un filtru rutier instituit pe DN2A, pe raza orașului, a oprit pentru control un autoturism înmatriculat ...[citește_toată_știrea]

18 August 2010, 14:28
(18401 vizualizări - 0 comentarii)


Fetești: Hoți depistați în flagrant

În noaptea de luni spre marți, 16/17 august a.c., un echipaj de siguranță publică ce efectua serviciul de patrulare pe raza cartierului Fetești-Oraș din Fetești a depistat doi bărbați, de 39, respectiv ...[citește_toată_știrea]

18 August 2010, 14:25
(16562 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Fetești hoți


Ultimele comentarii
Carmen în Marinela Radu ex-DSP și juristul «doctor» Vasile Zamfir, înscriși! Gigel în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! mdrag20 în Irigațiile pe 36000 de hectare în Ialomița, afectate de o decizie a CFR pentru protejarea unui pod feroviar în Brăila Gigi gunoierul în A început construirea «drumului de șantier» în zona podului peste râul Ialomița din Țăndărei Corcodel de la DUMITRESTI în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! George în Sărăcie, mizerie și indiferență în blocul «SACO» din Slobozia casă Slobozia Nouă în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 24 iunie 2026 închiriere apartament 3 camere Slobozia în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 24 iunie 2026 om de rand în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! laurentiu în «Beach Party» săptămânal pe Plaja Zorilor Răduță Aurelian-Constantin în Sărăcie, mizerie și indiferență în blocul «SACO» din Slobozia @ahaaaaaa în «Reabilitarea energetică» a sediului Prefecturii Ialomița, la final soluția e simplă în Sărăcie, mizerie și indiferență în blocul «SACO» din Slobozia Fa Marileno în Marinela Radu ex-DSP și juristul «doctor» Vasile Zamfir, înscriși! Maria în Sărăcie, mizerie și indiferență în blocul «SACO» din Slobozia Nelu în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! Vasile în Urban SA Slobozia, sub monitorizarea Gărzii de Mediu Ialomița privind respectarea măsurilor de conformare Ionut în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! George în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! Mihai în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni!

cea mai/cel mai...

Cea mai/cel mai...