Ai intrat pe cel mai citit site din Ialomița!

EVENIMENT

Căzănești, orașul unde a dispărut pășunea!

Alba-neagra cu islazul vacilor

Căzănești, orașul unde a dispărut pășunea!

În Ialomița, islazurile comunale sînt exploatate productiv de afaceriști locali. Punct! Nimeni nu răspunde, nimeni nu plătește și nimeni nu paște în ograda agricultorilor. Un bun comunal folosit în și pentru interese proprii și niște primari orbi la fărădelegile administrative... Teoria se regăsește cu succes la mai toate administrațiile locale, însă demonstrația s-a făcut de această dată la Căzănești, acolo unde un cetățean a vrut să demonstreze furtul administrativ.
La Căzănești administrația nu doarme, ci face reguli nescrise și legi după ureche. După ce a vrut să redevină comună, de vreo trei ori, orașul Căzănești a devenit vestit prin pompierul Dănuț Anghel, om de-al locului ce a exploatat... [citește_tot_articolul]

31 Octombrie 2011, 13:46 (18881 vizualizări - 1 comentariu)

EVENIMENT

750 mii de lei, pomană pentru administrațiile din Ialomița

Primarii ialomițeni vor să se vîndă pentru comunitate

750 mii de lei, pomană pentru administrațiile din Ialomița

Pe 12 octombrie, Guvernul Boc a tranșat o nouă pomană guvernamentală către administrațiile locale. La nivelul țării, valoarea alocată din fondul de rezervă la dispoziția Guvernului a fost de 66,4 milioane de lei. Din această sumă, Ialomița a primit doar 750 mii lei, împărțiți românește, conform butadei «cine primește bani de la Guvern, ori e în faliment, ori trece la PD-L». La două săptămîni de la alocarea pe hîrtie, administrațiile locale încă mai așteaptă banii, iar primarii susțin că banii guvernamentali sînt prea puțini pentru a justifica o eventuală trădare.

Bani cu lingurița pentru administrații muritoare de foame
Alocările bugetare din fondul de rezervă al Guvernului... [citește_tot_articolul]

31 Octombrie 2011, 07:21 (11305 vizualizări - 1 comentariu)

Click aici

EVENIMENT

74% din apelurile de urgență sunt false

«La 112 se sună doar atunci cînd ai cu adevarat o urgență!»

74% din apelurile de urgență sînt false

Ialomițenii au sunat la 112, în acest an, de peste 235 mii de ori, 74% dintre apeluri fiind însă doar alarme false. Cei mai mulți, aflați cu adevărat în situații de urgență, au avut nevoie de Ambulanță. Pentru apelurile false, autoritățile abia au putut aplica 6 sancțiuni contravenționale; restul rămîn doar iresponsabili ce periclitează viața altora, prin ocuparea liniilor de urgență 112.
Potrivit datelor statistice ale Serviciului de Telecomunicații Speciale, telefonul de urgență 112 a sunat în acest an de peste 235 mii de ori. Deși cea mai mare parte, 74%, au fost apeluri false, 59 mii de oameni au fost puși în situații de urgență și au avut nevoie de ajutorul autorităților. Cea mai mare... [citește_tot_articolul]

30 Octombrie 2011, 08:23 (23109 vizualizări - 5 comentarii)

EVENIMENT

Investițiile în energie verde, sabotate de «Natura 2000»

Parcurile eoliene din Ialomița, boicotate la nivel guvernamental

Investițiile în energie verde, sabotate de «Natura 2000»

Conflictele interminabile dintre administrația județeană și Prefectura Ialomița pun în pericol una dintre cele mai sigure investiții din ultimii ani. Prin Hotărîrea de Guvern 971 din 2011, suprafețe considerabile din terenurile din Ialomița, unde se dezvoltă la acest moment investiții în parcuri eoliene, devin zone protejate. Măsura, susțin oficialii Consiliului Județean Ialomița, nu lasă nicio șansă viitoarelor parcuri eoliene care ar putea dezvolta o putere instalată de aproape 500 de megawați. Iar principalul vinovat pentru această gafă administrativă ar fi, potrivit promotorilor de investiții în energie verde, prefectul Mădălin Teculescu. În replică, prefectul Teculescu a declarat exclusiv... [citește_tot_articolul]

28 Octombrie 2011, 10:42 (7978 vizualizări - 3 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Urban Slobozia, pe pilot automat

Directorul Cilibeanu a plecat pe un vas de croazieră

Urban Slobozia, pe pilot automat

De două săptămîni încoace, SC Urban a rămas fără directorul Cilibeanu. Potrivit declarațiilor făcute joi, 27 octombrie, în cadrul ședinței Consiliului Local Slobozia, «directorul Cilibeanu este în concediu de odihnă și a plecat să muncească în străinătate ca inginer de întreținere pe un vas de croazieră». Plecarea acestuia a fost ținută secretă de către primarul Gabi Ionașcu, care a recunoscut joi, 27 octombrie a.c., că «a auzit ceva despre aceasta».
Întrebat cu privire la această situație, inginerul Călin Albu, rămas la conducerea Urban, a declarat: «domnul Cilibeanu este în concediu de odihnă conform cererii. Și-a luat concediu și pentru anul 2010 și pentru anul 2011. Nu vă pot oferi date exacte, probabiul că va reveni către sfîrșitul anului»... [citește_tot_articolul]

28 Octombrie 2011, 09:22 (16102 vizualizări - 4 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Bilanţ politic pentru proiectele REGIO

Miercuri, 19 octombrie, în cadrul unei întîlniri desfăşurate la sediul Direcţiei Generală de Asistenţă Socială şi Protecţia Copilului Ialomiţa au fost semnate două noi contracte din REGIO-Programul Operaţional Regional 2007-2013. Evenimentul a fost un bun prilej pentru ca oficialii Agenţiei pentru Dezvoltare Regională Sud Muntenia să treacă în revistă principalele investiţii din cadrul REGIO. Bilanţul, oricît ar părea de incredibil, rămîne unul politic, confirmat de atitudinea oficialilor judeţeni prezenţi. Sau, mai degrabă, de absenţa acestora...

Contracte de peste 7 milioane lei pentru DGASPC Ialomiţa
Miercuri, al orele 11.00, în prezenţa directorului Agenţiei pentru... [citește_tot_articolul]

27 Octombrie 2011, 09:13 (16028 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Slobozia: Foștii membri ai Consiliului de Administrație Amonil nu vor ajunge în instanță

Acționarii Amonil au respins solicitarea suedezilor de la Salink Limited, acționari minoritari, de a acționa în instanță foștii membri ai Consiliului de Administrație sub acuzația de daune în interesul Combinatului. Pagubele, potrivit suedezilor, ar fi fost produse ca urmare a încheierii unui contract cu InterAgro, concern controlat de Ioan Nicolae, pentru achiziționarea a două grupuri de cogenerare. Așadar, Adunarea Generală a Amonil, desfășurată marți, 18 octombrie, a respins solicitarea Salink de introducere în instanță a acțiunii de răspundere a membrilor Consiliului de Administrație. În aceeași ordine de idei, AGA Amonil și-a ales noii membri ai Consiliului de Administrație, membri ce vor... [citește_tot_articolul]

27 Octombrie 2011, 09:06 (12421 vizualizări - 0 comentarii)

EVENIMENT

Comitete, comisii și protocoale pentru corupția ialomițeană

Consiliul Județean înființează, dar nu garantează

Comitete, comisii și protocoale pentru corupția ialomițeană

O veche butadă administrativă spune că, dacă vrei să îngropi definitiv o problemă, înființezi o comisie. În Ialomița, butada a ajuns la desăvîrșire, iar consilierii județeni au ajuns să voteze săptămîna trecută un protocol pentru combaterea corupției și un proiect privind «creșterea gradului de încredere a cetățenilor în capacitatea autorităților abilitate de prevenire și combatere a criminalității în mediul rural». Iar acesta e doar începutul!

Corupție de protocol
Joi, 20 octombrie, consilierii județeni au decis, în plenul unei ședințe ordinare, cooperarea cu Direcția Generală Anticorupție «în vederea realizării în comun a acțiunilor de combatere a corupției la nivelul... [citește_tot_articolul]

26 Octombrie 2011, 08:51 (15500 vizualizări - 1 comentariu)

Click aici

POLITICĂ

PSD+PNL+PDL=10

Parlamentari, ochii plînși cer să va vadă!

PSD+PNL+PDL=10

După trei ani de dolce far niente în Parlamentul României, parlamentarii ialomițeni revin în atenția mass-mediei locale. Unii timid, ca niște hoți de voturi redistribuite uninominal ce au fost, alții săptămînal, în declarații irelevante, iar restul fantomatic, așa cum îi șade bine oricărui parlamentar care se respectă. Pentru că i-am așteptat și nu putem trece cu vederea peste jenantele lor încercări de revenire în prim-planul vieții social-politice, vom face în această pagină o primă trecere în revistă a principalelor scenarii urzite în jurul lor. Nu de alta, dar mîine-poimîine vin alegerile și iar n-avem habar pentru cine am votat!

Un județ și jumătate pentru ambițiile politice ale partidelor... [citește_tot_articolul]

26 Octombrie 2011, 08:45 (12224 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

SPORT

Slobozia-i fruncea

Fotbal, Liga a III-a, Unirea Slobozia-Comprest Gim 4-1

Slobozia-i fruncea

Comprest Gim a fost în sezonul trecut una dintre echipele care ne-au încurcat în cursa pentru promovare. Atunci a fost 1-1 și Unirea a pierdut poziția de lider. Marius Ionică, cel care marca pentru bucureșteni, s-a transferat în vară la Viitorul Axintele și mulți alți titulari de atunci au ales alte destinații. Acum Comprest este o echipă care luptă pentru evitarea retrogradării dar, cu toate astea, meciul din etapa a X-a, disputat vineri, 21 octombrie a.c., a fost privit cu seriozitate de banca tehnică a galben-albaștrilor pentru că fotbalul este plin de surprize, iar Slobozia nu are nevoie de așa ceva. Apele s-au limpezit repede grație golurilor lui Ivașcă, minutul 8 și Dumitru Gheorghe, minutul... [citește_tot_articolul]

25 Octombrie 2011, 18:48 (13896 vizualizări - 1 comentariu)

Click aici

SPORT

Încrâncenare, scântei și lacrimi

Handbal, CSM Unirea Slobozia-Activ Ploiești 23-20 (13-10)

Încrîncenare, scîntei și lacrimi

Sîmbătă, 22 octombrie, etapa a VII-a a Diviziei A de handbal feminin le-a adus la Slobozia pe fetele de la Activ Ploiești. Trupa prahoveană este cunoscută de iubitorii handbalului din Slobozia drept una foarte ambițioasă și greu de bătut. Lucrurile păreau să stea bine pentru echipa lui Lucian Ghiulai la startul jocului. Ștefan și Preda își armaseră brațele, iar Jeni Drăgan lovea pentru deschiderea scorului din extremă dreaptă. Nici activistele n-au stat degeaba, dar uniristele noastre păreau mai determinate. Și a venit minutul 6 cînd, la scorul de 5-3 pentru Slobozia, arbitrii buzoieni Cristi Vlad și Ionuț Velișcă dictează 7 metri pentru echipa lui Ghiulai. Antrenorul echipei oaspete, tînărul... [citește_tot_articolul]

25 Octombrie 2011, 18:47 (16873 vizualizări - 2 comentarii)

Click aici

SPORT

Fotbal, Liga a III-a, Viitorul Axintele-Rapid2 1-0

Tot mai sus

Rapidul a venit cu gînduri mari la Axintele. Forțați de poziția ingrată din clasament, feroviarii i-au aruncat în luptă pe Straton, Ioniță sau Dobroiu, fotbaliști care de regulă sînt în anturajul primei echipe. În meciul disputat sîmbătă, 22 octombrie, în etapa a X, axintenii au jucat foarte bine. Pe lîngă reușita lui Daniel Florea (’35), s-au mai consemnat și două bare, meteahnă veche a echipei ialomițene. Autori: Ogodbo și Cană. Victorie de moral, a doua consecutivă pentru Viitorul obținută în aceeași formulă ca la Cireșu. Din păcate, în minutul 25, mijlocașul Radu s-a accidentat, antrenorul Ion Nica sperînd în recuperarea lui pînă la jocul de vineri, 29 octombrie, cu Dunărea Călărași. Cu acest... [citește_tot_articolul]

25 Octombrie 2011, 18:41 (13189 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

SPORT

Fotbal, Liga a IV-a

Perpetuum mobile

Cam așa putem cataloga ce se întîmplă la vîrful clasamentului din Liga a IV-a Ialomița. A devenit deja tradiție ca sîmbătă de sîmbătă liderul să se împiedice și să lase locul de șef echipei de pe II. Sîmbătă, 23 octombrie, a fost rîndul Amarei să clacheze la Reviga, permițîndu-i Recoltei Gheorghe Lazăr, autoarea unei victorii lejere cu Recolta Gheorghe Doja, să sară din nou pe primul loc. De remarcat și succesul la scor de neprezentare al Viticolei în fața Abatorului, care confirmă forma excelentă pe care o traversează echipa feteșteană. Consemnăm, de asemenea, primul succes în deplasare al Spicului Colelia, unul previzibil în fața eternilor perdanți de la Andrășești. Etapa a X-a ne propune două... [citește_tot_articolul]

25 Octombrie 2011, 18:40 (15349 vizualizări - 1 comentariu)

Click aici

EVENIMENT

Veșnicia s-a născut la școala din Săveni

Investiții școlare pe datorie

Veșnicia s-a născut la școala din Săveni

După 4 ani de așteptare, lucrările de renovare a celor 8 săli de clasă ale Școlii Generale din Săveni au fost reluate. Potrivit autorităților locale, în cel mai fericit dintre cazuri, lucrările ar putea dura pînă în primăvară. Ce este surprinzător însă e faptul că, timp de 4 ani, Inspectoratul Școlar Ialomița nu a plătit nimic pentru aceste lucrări. Și nici nu se grăbește să o facă!

După un an, aceeași situație absurdă
În urmă cu un an și mai bine, înainte de debutul anului școlar 2010, ca reacție la o serie de declarații ale inspectorului general Ilie Stavăr, prezentam situația absurdă de la Săveni, acolo unde 450 de elevi erau obligați să se înghesuie în 8 săli de... [citește_tot_articolul]

25 Octombrie 2011, 14:04 (20318 vizualizări - 1 comentariu)

Click aici

EVENIMENT

Prefectul Teculescu blochează o investiție de 200 mii lei!

Război instituțional pe banii contribuabililor

Prefectul Teculescu blochează o investiție de 200 mii lei!

Războiul instituțional dintre prefectul Mădălin Teculescu și Consiliul Județean Ialomița atinge culmi noi. Recent, Prefectura a acționat în instanță administrația județeană acuzînd-o că refuză să respecte articolul 22 din Legea 50 privind autorizarea lucrărilor de construcții. În replică, Consiliul Județean consideră acuzațiile neîntemeiate și susține că «au o conotație politică». Indiferent cine are dreptate, un lucru e cert: declanșarea acestui proces aduce o pierdere de circa 200 mii lei și alungă unul dintre puținii investitori interesați de județ în ultimii ani.

Conflict instituțional deschis
La sfîrșitul săptămînii trecute, în cadrul unei conferințe de presă, prefectul... [citește_tot_articolul]

25 Octombrie 2011, 07:11 (14662 vizualizări - 2 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Restanțele ialomițenilor la bănci, în creștere

Restanțele ialomițenilor la bănci, în creștere

Nivelul de creditare a crescut, iar restanțele de asemenea. Piața bancară ialomițeană este în continuare înghețată, iar județul nostru este fruntaș la volumul restanțelor. Cu toate acestea, economia locală se zbate să supraviețuiască, iar cea familială de asemenea!
Potrivit datelor statistice, raportate lunar de Banca Națională a României, ialomițenii continuă să dea bătăi de cap bancherilor. La nivelul lunii august 2011, nivelul restanțelor a atins exorbitanta sumă de 96 milioane lei, pentru creditele în lei. În comparație cu aceeași lună a anului precedent, restanțele se află într-o continuă creștere, în august 2010 acestea atingînd un volum de «doar» 84 milioane lei. Trendul ascendent s... [citește_tot_articolul]

24 Octombrie 2011, 16:24 (9620 vizualizări - 0 comentarii)

EVENIMENT

Raul Mocanu, agent la Poliția Fetești, prins luînd mită

Duminică, 23 octombrie, ofițerii Direcției Generale Anticorupție-Biroul Județean Anticorupție Ialomița, în colaborare cu structuri specializate, au prins în flagrant un agent de poliție în timp ce primea șpagă de la un cetățean suma de 300 lei.
În realitate, la începutul lunii octombrie 2011, agentul de poliție Raul Mocanu din cadrul Poliției Fetești i-a cerut unui cetățean o sumă de bani cuprinsă între 200 și 300 lei pentru a-i soluționa favorabil un dosar penal în care era cercetat pentru furt. Bărbatul a spus că are nevoie de timp pentru a face rost de bani, dar a sesizat ofițerii DGA.
După realizarea flagrantului, procurorul de caz a dispus măsura reținerii pe o durată de 24 ore a agentului... [citește_tot_articolul]

24 Octombrie 2011, 12:29 (16915 vizualizări - 0 comentarii)

EVENIMENT

Ionașcu a câștigat în instanță «confidențialitatea contractelor de asistență juridică»

Teculescu a pierdut

Ionașcu a cîștigat în instanță «confidențialitatea contractelor de asistență juridică»

În urmă cu cîteva luni, prefectul Mădălin Teculescu a solicitat Primăriei Slobozia contractele de asistență juridică pe care instituția le deținea. Refuzul primarului Ionașcu a declanșat un întreg conflict instituțional, catalogat drept război politic declarat edilului Ionașcu. Un scandal administrativ aproape penibil, tranșat de judecătorii Tribunalului Ialomița.
După ce prefectul Teculescu a înaintat acțiunea de judecată pe rolul Tribunalului Ialomița acum mai bine de cîteva luni, judecătorii au analizat decizia primarului Ionașcu de a invoca o clauză de confidențialitate în contractele de asistență juridică. Iar, la începutul lunii octombrie 2011, magistrații s-au pronunțat și, cel puțin... [citește_tot_articolul]

24 Octombrie 2011, 11:07 (15289 vizualizări - 5 comentarii)

EVENIMENT

Sala de spectacole de 10 milioane, o prioritate a administrației Ciupercă

Consiliul Județean Ialomița nu renunță să îngroape resursele bugetare

Sala de spectacole de 10 milioane, o prioritate a administrației Ciupercă

Lucrările de construcție la sala de spectacole cu geometrie variabilă a Consiliului Județean Ialomița vor fi reluate. Pînă la sfîrșitul acestui an, Consiliul Județean Ialomița urmează să investească în renovarea acestui obiectiv 1,9 milioane lei, respectiv de două ori mai puțin decît suma alocată la începutul anului. Pentru reluarea lucrărilor este necesară rezilierea contractului inițial, încheiat cu firma Constrif SA în anul 1995...

După 16 ani de așteptare
Sala de spectacole a Consiliului Județean Ialomița se află în renovare din anul 1995. Potrivit informațiilor oficiale, în perioada scursă de la demararea lucrărilor, administrația județeană a cheltuit peste 3 milioane... [citește_tot_articolul]

24 Octombrie 2011, 06:34 (17668 vizualizări - 6 comentarii)

EVENIMENT

Afacerile locale sub zodia crizei

Ialomița încă mai radiază și dizolvă firme

Afacerile ialomițenilor nu dau semne de redresare. Mediul economic local încă înregistrează radieri, dizolvări sau suspendări de firme. Asta în cazurile fericite cînd nu falimentul este acela ce distruge din temelii o afacere... În plus, pentru ca tabloul economic local să fie din ce în ce mai sumbru, Ialomița rămîne codașă la numărul persoanelor juridice pe cap de locuitor.

Dizolvări, în creștere
Dificultățile financiare se regăsesc, în continuare, în mediul de afaceri local. Puși în imposibilitatea de a mai supraviețui, financiar vorbind, patronii ialomițeni aleg să-și închidă firmele.Ultimele date statistice date publicității de Registrul Național al Comerțului demonstrează... [citește_tot_articolul]

23 Octombrie 2011, 10:23 (9895 vizualizări - 0 comentarii)

Sâmbătă 27 Iun 2026
243 cititori online
Cele mai comentate
Cele mai citite
Ultima oră

Ialomița: Beți la volan

Polițiștii au depistat luni, 7 august a.c., doi bărbați de 27 și 48 ani, din comuna Scânteia, respectiv Movilița, care conduceau autoturisme deși se aflau sub infuența băuturilor alcoolice. Ambii au fost ...[citește_toată_știrea]

8 August 2017, 21:05
(4169 vizualizări - 0 comentarii)


Autoturism căutat de autoritățile cehe, identificat de polițiștii ialomițeni

Un autoturism căutat pentru confiscare de autoritățile cehe a fost depistat de polițiștii din cadrul Serviciului de Investigații Criminale Ialomița. Polițiști din cadrul Serviciului de Investigații Criminale ...[citește_toată_știrea]

8 August 2017, 20:30
(5634 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: A dispărut de la domiciliu

Ialomița: A dispărut de la domiciliu

Polițiștii ialomițeni  caută o minoră, de 12 ani, care a plecat de acasă și nu a revenit până în prezent. Cei care pot oferi informații care să conducă la găsirea minorei sunt rugați să sune la numărul ...[citește_toată_știrea]

8 August 2017, 20:20
(7161 vizualizări - 1 comentariu)


Amara: Festivalul Național de Folclor «Doina Bărăganului», ediția a III-a

În organizarea Consiliului Județean Ialomița, a Centrului Județean pentru Conservarea și Promovarea Culturii Tradiționale Ialomița, a Consiliului Local Amara, a Consiliului Local Slobozia, a Direcției ...[citește_toată_știrea]

8 August 2017, 20:05
(5299 vizualizări - 0 comentarii)


Amara: Accident rutier în zona Popasului «Perla»

Accident rutier în orașul Amara, în zona Popasului «Perla». O femeie și un bărbat, ambii în vârstă de aproximativ 60 de ani, au fost răniți după ce două automobile s-au ciocnit. Din primele informații se ...[citește_toată_știrea]

7 August 2017, 19:13
(6751 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Amara accident


ITM Ialomița: Amenzi de 100 mii de lei pentru «muncă la negru»

Inspectoratul Teritorial de Muncă Ialomița a desfășurat în luna iulie 2017 o serie de controale tematice pentru a preveni și combate fenomenul «muncii la negru». În urma verificărilor au fost depistate ...[citește_toată_știrea]

3 August 2017, 20:10
(6687 vizualizări - 1 comentariu)


Se închide gazul la Fetești

Distrigaz Sud Rețele anunță sistarea furnizării de gaze naturale în municipiul Fetești, pe străzile Anghel Saligny, Călărași și Ecaterina Teodoriu, vineri, 4 august 2017, în intervalul orar 8,00-12,00. ...[citește_toată_știrea]

3 August 2017, 19:35
(4248 vizualizări - 0 comentarii)


«Trofeul Tinereții Amara 2017», sub supravegherea jandarmilor

Efective de jandarmi vor supraveghea, în perioada 3-6 august 2017, buna desfășurare a Festivalului «Trofeul Tinereții Amara 2017». Misiunile oamenilor legii au ca scop prevenirea de fapte antisociale. ...[citește_toată_știrea]

3 August 2017, 19:05
(5862 vizualizări - 0 comentarii)


anunț angajare

SC CARGILL CEREALE SRL
angajează
LABORANT
pentru Silozul Bucu, județul Ialomița
2 posturi-unul permanent și
unul pe perioadă determinată (5 luni)
Cerințe minime: studii medii,
cunoștințe operare calculator;
studiile de specialitate sau
experiența în domeniu
constituie un avantaj
Responsabilități: determină calitatea
produselor la Recepție,
în timpul Depozitării, la Livrare,
întocmește documentele specifice
acestor operațiuni manual
și pe calculator și operează
în sistemul de gestiune toți indicii
calitativi necesari, întocmește rapoarte
Cei interesați sunt rugați
să trimită CV-ul pe adresa de mail:
[email protected]
sau pe fax la nr. 021/23.32.499,
cu mențiunea
«pentru laborant Bucu, județul Ialomița»
CV-urile pot fi depuse
și la poarta Silozului Bucu,

situat în strada Gh. Lazăr,
cu mențiunea de mai sus,
în atenția dlui Șerban Jan-șef locație.
Termenul limită de depunere al CV-urilor
este 10 August 2017

1 August 2017, 20:10


Polițiști noi la IPJ Ialomița

Polițiști noi la IPJ Ialomița

4 ofițeri și 12 agenți de poliție din promoția 2017 reîmprospătează colectivul Inspectoratului de Poliție al Județului Ialomița. Luni, 31 iulie a.c., 4 ofițeri și 12 agenți de poliție s-au prezentat la ...[citește_toată_știrea]

1 August 2017, 19:15
(5651 vizualizări - 2 comentarii)


AJOFM Ialomița: Bursă a locurilor de muncă la solicitarea unui angajator

Agenția Județeană pentru Ocuparea Forței de Muncă Ialomița va organiza marți, 8 august 2017, o bursă a locurilor de muncă la solicitarea unui angajator. Este vorba de o firmă ce își desfășoară activitatea ...[citește_toată_știrea]

1 August 2017, 15:20
(8332 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: Percheziții la samsarii auto!

Polițiștii din cadrul Direcției Generale de Poliție a Municipiului București, sub supravegherea Parchetului de pe lângă Tribunalul București, efectuează, marți dimineața, 1 august 2017, 14 percheziții în ...[citește_toată_știrea]

1 August 2017, 11:05
(5846 vizualizări - 2 comentarii)


Urziceni: A furat din magazin

Polițiștii din cadrul Poliției Urziceni au fost sesizați vineri, 28 iulie a.c., de angajatul unei societăți comerciale din localitate, cu privire la faptul că o persoană ar fi sustras bunuri din magazin ...[citește_toată_știrea]

31 Iulie 2017, 20:10
(5214 vizualizări - 0 comentarii)


Acțiuni ale polițiștilor ialomițeni

Polițiștii din cadrul IPJ Ialomița au desfășurat la acest sfârșit de săptămână, 28-30 iulie a.c., acțiuni în locurile și zonele de interes operativ din județ, pentru prevenirea și combaterea faptelor antisociale ...[citește_toată_știrea]

31 Iulie 2017, 19:45
(4099 vizualizări - 0 comentarii)


Bilanț la ITM Ialomița. Peste 600 de controale, amenzi de peste 529 mii de lei!

Potrivit unui bilanț al ITM Ialomița pe primul semestru al anului 2017, în domeniul relațiilor de muncă au fost efectuate 668 de controale, 232 de angajatori fiind sancționați cu amenzi în cuantum de peste ...[citește_toată_știrea]

31 Iulie 2017, 19:35
(5353 vizualizări - 0 comentarii)


Slobozia: Mandat de arestare pentru «tâlhărie»

Doi tineri de 14, respectiv 22 de ani, din Slobozia, bănuiți de comiterea infracțiunii de «tâlhărie calificată», sunt cercetați de polițiști. Tânărul de 22 de ani a fost reținut pentru o perioadă de 24 ...[citește_toată_știrea]

31 Iulie 2017, 19:15
(4455 vizualizări - 0 comentarii)


Slobozia: Exerciții de alarmare

Primăria Slobozia informează că, începând cu luna august 2017, în prima zi de miercuri a fiecărei luni, în intervalul orar 10,00-11,00, se vor organiza și desfășura exerciții de alarmare. Astfel, vor fi ...[citește_toată_știrea]

31 Iulie 2017, 18:40
(4503 vizualizări - 0 comentarii)


ITM Ialomița: Campanie pe șantierele cu lucrări de săpături

Inspectoratul Teritorial de Muncă Ialomița a desfășurat, în perioada 5-7 iulie 2017, o campanie de control la unitățile din șantierele unde se efctuează lucrări de săpături. Având în vedere evenimentele ...[citește_toată_știrea]

31 Iulie 2017, 15:20
(6130 vizualizări - 0 comentarii)


ITM Ialomița: Amenzi de 34 mii de lei pentru patronii spălătoriilor auto

Inspectorii din cadrul Inspectoratului Teritorial de Muncă  Ialomița au verificat recent modul în care se respectă legislația în muncă de către patronii spălătoriilor auto de pe raza județului. Cu ...[citește_toată_știrea]

28 Iulie 2017, 21:05
(6596 vizualizări - 0 comentarii)


IPJ Ialomița: A scăzut infracționalitatea stradală

Inspectoratul de Poliție al Județului Ialomița a făcut un bilanț al activității pe primul semestru al anului în curs. Potrivit statisticilor, infracționalitatea stradală sesizată la nivelul județului a ...[citește_toată_știrea]

28 Iulie 2017, 20:20
(4102 vizualizări - 0 comentarii)


APM Ialomița: Află de pe internet informații despre calitatea aerului

Agenția Județeană pentru Protecția Mediului Ialomița informează cetățenii cu privire la faptul că website-ul care oferea informații despre calitatea aerului a fost îmbunătățit. Astfel, cei interesați pot ...[citește_toată_știrea]

28 Iulie 2017, 20:05
(4434 vizualizări - 0 comentarii)


IPJ Ialomița: Reținuți pentru «furt calificat»

Polițiștii ialomițeni au întocmit dosare penale pe numele a cinci ialomițeni, cu vârste cuprinse între 19 și 45 de ani, aceștia fiind suspecți în mai multe cauze privind comiterea de furturi. Pentru trei ...[citește_toată_știrea]

28 Iulie 2017, 19:40
(4709 vizualizări - 0 comentarii)


Avarie ENEL: Fetești a rămas fără apă!

Vineri, 28 iulie 2017, în jurul orelor 15,20, în urma unei avarii la linia de alimentare cu tensiune a Uzinei de Apă Fetești, abonații din localitate au rămas fără apă potabilă. Au fost anunțați reprezentanții ...[citește_toată_știrea]

28 Iulie 2017, 19:25
(5724 vizualizări - 0 comentarii)


Stelnica: Bărbat acroșat de un autoturism

Un bărbat de 34 de ani, din județul Constanța, a fost rănit în urma unui accident rutier produs pe raza comunei Stelnica luni, 24 iulie 2017. Acesta a fost acroșat de un autoturism condus de un tânăr, de ...[citește_toată_știrea]

25 Iulie 2017, 16:35
(5530 vizualizări - 1 comentariu)

Taguri: Stelnica accident


Movilița: Cinci persoane rănite într-un accident rutier

Accident rutier între localitățile Movilița și Coșereni. Cinci persoane au fost rănite după ce 3 mașini s-au ciocnit. La fața locului s-au deplasat paramedicii SMURD, însoțiți de un echipaj de descarcerare ...[citește_toată_știrea]

24 Iulie 2017, 17:21
(5470 vizualizări - 0 comentarii)


Jilavele: Scandal de «Ziua Comunei»

Jilavele: Scandal de «Ziua Comunei»

Duminică 22 iulie a.c., în jurul orei 1.30, jandarmii din cadrul unei patrule care asigura măsurile de ordine publică la manifestările culturale prilejuite de «Ziua Comunei Jilavele», au observat pe o alee ...[citește_toată_știrea]

24 Iulie 2017, 15:20
(6310 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Jilavele scandal


Tabără gratuită organizată de Catedrala Urziceni

Cu binecuvântarea Preasfințitului Părinte Vincențiu, episcopul Sloboziei și Călărașilor, Catedrala din Urziceni a organizat o mini tabără la Mânăstirea Cozia din județul Vâlcea. Astfel, în perioada 16- ...[citește_toată_știrea]

24 Iulie 2017, 12:15
(4637 vizualizări - 0 comentarii)


AJOFM Ialomița: Șomajul, în scădere ușoară

La sfârșitul lunii iunie 2017, în evidențele  Agenției Județene pentru Ocuparea Forței de Muncă Ialomița se aflau înregistrați 6220 șomeri, din care 943 șomeri indemnizați, respectiv 5277 șomeri neindemnizați ...[citește_toată_știrea]

24 Iulie 2017, 11:10
(4697 vizualizări - 0 comentarii)


IPJ Ialomița: Moment de reculegere în memoria polițistului Sorin Vezeteu

IPJ Ialomița: Moment de reculegere în memoria polițistului Sorin Vezeteu

Duminică, 23 iulie 2017, reprezentanții Inspectoratului de Poliție al Județului Ialomița au ținut un moment de reculegere în fața instituției, pentru a cinsti memoria polițistului Sorin Vezeteu, ucis în ...[citește_toată_știrea]

23 Iulie 2017, 15:30
(4940 vizualizări - 0 comentarii)


Bordușani: Oficialii MApN au intervenit pentru scoaterea din Dunăre a TAB-ului scufundat

Vineri, 21 iulie 2017, reprezentanții Ministerului Apărării Naționale au intervenit la Bordușani pentru a scoate din apele Dunării TAB-ul scufundat, în urma exercițiului militar NATO, desfășurat în zonă ...[citește_toată_știrea]

21 Iulie 2017, 18:25
(11894 vizualizări - 0 comentarii)


Ultimele comentarii
Carmen în Marinela Radu ex-DSP și juristul «doctor» Vasile Zamfir, înscriși! Gigel în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! mdrag20 în Irigațiile pe 36000 de hectare în Ialomița, afectate de o decizie a CFR pentru protejarea unui pod feroviar în Brăila Gigi gunoierul în A început construirea «drumului de șantier» în zona podului peste râul Ialomița din Țăndărei Corcodel de la DUMITRESTI în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! George în Sărăcie, mizerie și indiferență în blocul «SACO» din Slobozia casă Slobozia Nouă în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 24 iunie 2026 închiriere apartament 3 camere Slobozia în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 24 iunie 2026 om de rand în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! laurentiu în «Beach Party» săptămânal pe Plaja Zorilor Răduță Aurelian-Constantin în Sărăcie, mizerie și indiferență în blocul «SACO» din Slobozia @ahaaaaaa în «Reabilitarea energetică» a sediului Prefecturii Ialomița, la final soluția e simplă în Sărăcie, mizerie și indiferență în blocul «SACO» din Slobozia Fa Marileno în Marinela Radu ex-DSP și juristul «doctor» Vasile Zamfir, înscriși! Maria în Sărăcie, mizerie și indiferență în blocul «SACO» din Slobozia Nelu în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! Vasile în Urban SA Slobozia, sub monitorizarea Gărzii de Mediu Ialomița privind respectarea măsurilor de conformare Ionut în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! George în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! Mihai în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni!

cea mai/cel mai...

Cea mai/cel mai...