Ai intrat pe cel mai citit site din Ialomița!

EVENIMENT

Spitalul de Urgență Slobozia va fi securizat până la sfârșitul anului

8 milioane de lei pentru 1,8 grade pe scara Richter

Spitalul de Urgență Slobozia va fi securizat pînă la sfîrșitul anului

De aproape o lună, investiția de 8 milioane lei în Spitalul Județean de Urgență din Slobozia a devenit vizibilă. Fondurile alocate investiției au fost cheltuite, cei 6 stîlpi de rezistență au fost ridicați, iar bazinele care vor asigura protecția spitalului în caz de cutremur vor fi instalate înainte de sfîrșitul acestui an...

O investiție controversată
Derulată în două etape, investiția în reabilitarea și consolidarea Spitalului de Urgență se apropie de final. Costurile finale sînt, deocamdată, neprecizate, dată fiind tergiversarea lucrărilor pe o perioadă care depășește 3 ani. Reamintim că, din cauza acestor întîrzieri repetate, oficialii locali au fost acuzați în... [citește_tot_articolul]

2 August 2011, 11:13 (13266 vizualizări - 6 comentarii)

EVENIMENT

Asociațiile crescătorilor de animale CĂPUȘEAZĂ fermierii ialomițeni

S-a deschis sezonul la subvențiile pentru vaci, oi și capre

Asociațiile crescătorilor de animale CĂPUȘEAZĂ fermierii ialomițeni

Asociațiile crescătorilor de animale din județ se luptă pentru supremație, fermierii ialomițeni din sectorul zootehnic susțin că vor da faliment înainte de sfîrșitul anului, iar subvenția la bovine este condiționată de plata unei taxe de 5 lei pe cap de animal. Acesta este tabloul unui sector care, în urmă cu 20 de ani, reprezenta unul dintre motoarele economice ale județului. Iar dincolo de cele 14 mii de bovine, 75 de mii de ovine și 14 mii de caprine înregistrate oficial se întinde un vid legislativ din care profită oricine, mai puțin crescătorii de animale.

Asociația «Bărăganu» șantajează cu ștampila
Începînd cu 15 iulie, crescătorii de bovine se pot înscrie la centrele... [citește_tot_articolul]

1 August 2011, 16:21 (25644 vizualizări - 7 comentarii)

Click aici

POLITICĂ

Război în USL Ialomița pentru Primăria Slobozia

Se caută un candidat

Război în USL Ialomița pentru Primăria Slobozia

După centralizarea sondajelor realizate de PSD și PNL, candidații înscriși în cursa pentru Primăria Slobozia, Ioan Martin și Gabi Ionașcu, se află «bară la bară». Pe de altă parte, PD-L contraatacă cu un sondaj propriu...

Candidatul USL se validează la București
În urmă cu mai bine de o lună, filiala locală a USL anunța lansarea unor sondaje de opinie care să confirme tendințele de vot ale electoratului ialomițean și stabilirea candidatului cu care USL urmează să se prezinte la alegerile locale pentru Primăria Slobozia.
Realizate atît de către PSD cît și de PNL, sondajele au fost finalizate săptămîna trecută. Potrivit primelor informații livrate pe canale neoficiale... [citește_tot_articolul]

1 August 2011, 06:39 (15625 vizualizări - 13 comentarii)

EVENIMENT

Slobozia: Dezinsecția panichează populația!

Slobozia: Dezinsecția panichează populația!

De o săptămînă, autoritățile locale au demarat procesul de dezinsecție a orașului Slobozia. În ciuda avertismentelor, populația este panicată, Ambulanța fiind solicitată de trei ori într-o singură zi. Dezinsecția durează pînă la jumătatea lunii august!

Scările de bloc, pericol public
Demarat în urmă cu o săptămînă, procesul de dezinsecție a scărilor de bloc din Slobozia atrage nemulțumirea populației. În cursul dimineții de luni, 25 iulie, Serviciul de Ambulanță a fost apelat de trei ori, solicitanții reclamînd intoxicarea cu substanțele împrăștiate pe scările de bloc. «Eram în casă și la un moment dat nu am mai putut respira. Am intrat în panică și am chemat Salvarea... [citește_tot_articolul]

30 Iulie 2011, 14:56 (9371 vizualizări - 4 comentarii)

Click aici

SPORT

Handbal, CSM Unirea Slobozia

Încă o achiziție: Alina Drăgan

După extrema dreaptă Ana Maria Lazăr, care l-a convins pe antrenorul Unirii și va evolua în următorul sezon la Slobozia, o altă jucătoare a semnat cu echipa noastră. Este vorba de Alina Drăgan, handbalistă de 20 de ani ce evolueză pe postul de centru și vine la Slobozia de la nou promovata CSM Ploiești. A început handbalul la Clubul Sportiv Școlar Cernavodă, de unde antrenorul ploieștean Gheorghe Ionescu a recrutat-o în 2010. Pentru a o achiziționa, Unirea s-a luptat cu alte două cluburi: Activ Ploiești și nou înființata Știința Politehnica București. Un al treilea nume relativ nou în lotul slobozean este Ionela Chiru, jucătoare care s-a întors la Unirea după un împrumut de un an la Activ Ploiești... [citește_tot_articolul]

29 Iulie 2011, 14:21 (12241 vizualizări - 5 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Parcările din Slobozia, un vis transformat de autorități în coșmar

Ce nu ne omoară, ne întărește!

Parcările din Slobozia, un vis transformat de autorități în coșmar

În luna martie a acestui an, Consiliul Local a aprobat printr-un proiect de hotărîre un Regulament de atribuire a locurilor de parcare de reședință pentru autovehiculele înregistrate pe raza municipiului Slobozia. Potrivit acestuia, pînă la 31 mai, autoritățile locale aveau obligația de a identifica, trasa și atribui locurile de parcare pentru proprietarii de autoturisme din Slobozia. Atribuirea urma să se facă în baza unei licitații, prețul de pornire pentru fiecare loc de parcare fiind de 100 lei. La două luni de la expirarea termenului limită, autoritățile locale nu au organizat încă nicio licitație. În schimb, apar noi și noi parcări «la comandă», amenajate pe banii contribuabililor.

... [citește_tot_articolul]

29 Iulie 2011, 07:26 (24343 vizualizări - 16 comentarii)

Click aici

SPORT

Cupa «Unirea Slobozia» la karate, prima ediție

Cupa «Unirea Slobozia» la karate, prima ediție

Pentru două zile, Sala Sporturilor din Slobozia a devenit sediul artelor marțiale. Pe 23 și 24 iulie s-a desfășurat Cupa «Unirea Slobozia» la karate, o nouă competiție gîndită de Cristi Ursu și pusă în scenă în tandem de Clubul Sportiv Municipal și Clubul Satori. Ce a ieșit, a depășit chiar și așteptările organizatorilor.

Sute de karatiști și public numeros
Aglomerație mare în sala sporturilor sîmbătă și duminică. Peste 200 de kimonouri cu centurile aferente la brîu au oferit un spectacol rar văzut în Slobozia. Spectatorii au umplut sectorul rezervat publicului, mulți dintre ei fiind prinși în vîltoarea celor petrecute pe tatami și rezistînd pînă la final. Kata și Kumite... [citește_tot_articolul]

28 Iulie 2011, 13:48 (11631 vizualizări - 8 comentarii)

EVENIMENT

Bucu: S-a trezit cu camionul la geam!

click pe poză

Joi dimineață, 28 iulie a.c., în jurul orei 07.30, un autotren a intrat în casa unui cetățean din Bucu. Potrivit martorilor, șoferul de TIR ar fi adormit la volan, pînă să intre în casă, camionul de mare tonaj lovind și un alt vehicul. Șoferul autotrenului a invocat polițiștilor faptul că una dintre roțile din față ale autotrenului ar fi explodat, conducînd la producerea accidentului. TIR-ul, după ce s-a izbit de un alt autocamion, a trecut prin gardul de beton al unei curți din Bucu, razant pe lîngă țeava de gaze și s-a oprit la geamul casei. Cercetările continuă pentru determinarea exactă a cauzelor ce au condus la producerea accidentului.... [citește_tot_articolul]

28 Iulie 2011, 08:53 (8846 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Bucu accident

Click aici

EVENIMENT

Ședință de vară în Consiliul Local Slobozia

Ședință de vară în Consiliul Local Slobozia

La sfîrșitul acestei săptămîni se desfășoară ședința ordinară a Consiliului local Slobozia. Printre cele 22 de proiecte aflate pe ordinea de zi a ședinței se numără cîteva care ar putea suscita interesul opiniei publice locale. De remarcat ar fi cel privind extinderea cimitirului uman de la Slobozia Nouă, dar și cel legat de rezilierea contractului de concesiune încheiat cu SC Office Development SRL pentru construirea unui nou supermarket...

Slobozenii își plătesc disciplinat impozitele la buget
Deși primarul Gabi Ionașcu se plîngea la sfîrșitul anului trecut că bugetul local al anului 2011 va fi sărac, datele statistice îl contrazic. Potrivit unui raport care urmează... [citește_tot_articolul]

28 Iulie 2011, 07:11 (9541 vizualizări - 2 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Sirienii lui Omar Hayssam fac trafic cu oi și vaci

Captură-record a comisarilor Gărzii Financiare Ialomița

Sirienii lui Omar Hayssam fac trafic cu oi și vaci

Noaptea trecută, marți spre miercuri, 26/27 iulie a.c., comisarii Gărzii Financiare Ialomița au confiscat 45 de ovine și tot atîtea bovine încărcate în două autotrenuri. Valoarea confiscării se ridică la peste 67 mii lei. Dacă la aceste aspecte se mai adaugă și sancțiunea de 20 mii lei, activitatea comisarilor devine de-a dreptul interesantă. Iar asta nu e tot! Tirurile transportatoare aparțineau societății Mahmud Impex SRL, firmă controlată de un grup de sirieni din Constanța.

Trafic cu oi și vaci, la Slobozia
În noaptea de marți spre miercuri, respectiv 26 spre 27 iulie, comisarii Gărzii Financiare Ialomița, împreună cu polițiști, au oprit pentru control, în trafic... [citește_tot_articolul]

27 Iulie 2011, 14:28 (22833 vizualizări - 3 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Apă potabilă la Slobozia, în 2013

Apă potabilă la Slobozia, în 2013

După doi ani de amînări succesive, primarul Gabi Ionașcu face precizări despre data finală la care Slobozia va avea apă potabilă. Potrivit variantei finale a programului de conformare avansat de SC Urban și aprobat de Direcția de Sănătate Publică Ialomița, vom avea apă potabilă în luna martie a anului 2013.

Programul de conformare salvează SC Urban
Amenințat cu falimentul în cazul pierderii autorizației de funcționare, SC Urban a primit o gură de oxigen grație recomandării Institutului Național de Sănătate Publică București. Într-un comunicat de presă remis redacției, primarul Gabi Ionașcu precizează că Institutul nominalizat mai sus a recomandat prelungirea termenelor... [citește_tot_articolul]

27 Iulie 2011, 08:56 (18198 vizualizări - 24 comentarii)

Click aici

SPORT

Fotbal, Liga a III-a, Unirea Slobozia

3-1 cu Poli Galați și egal cu Naționala U18

Unirea Slobozia a disputat sîmbătă, 23 iulie, primul amical al verii pe propriul teren în compania unei alte reprezentante a celei de-a treia divizii, Politehnica Galați. Întîlnirea, devenită de tradiție în perioada de pauză competițională, s-a încheiat cu scorul de 3-1 pentru slobozeni. Echipa pregătită de profesorul Ion Ionescu a marcat prin Viorel Gheorghe, Ibrian și Mara. Ultimul marcator a venit în probe de la Rapid II dar, în ciuda golului reușit, nu a fost păstrat în lotul galben-albaștrilor. «Este un fotbalist bunicel, dar prioritari pentru noi în acest moment sînt fotbaliștii sub 21 de ani, iar Mara a depășit această vîrstă» ne-a explicat Ion Ionescu. Antrenorul Unirii s-a hotărît să... [citește_tot_articolul]

26 Iulie 2011, 19:18 (5135 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Combinatul Chimic de la Slobozia va produce energie electrică!

Amonil renaște din cenușa Chemgas

Combinatul Chimic de la Slobozia va produce energie electrică!

Consiliul de Administrație al Amonil va propune Adunării Generale, ce urmează să se întrunească în data de 29 august 2011, schimbarea obiectului de activitate al Combinatului Chimic de la Slobozia. Astfel, primul punct pe ordinea de zi a dezbaterii va fi înlocuirea prezentului obiect principal de activitate «Fabricarea îngrășămintelor și produselor azotoase» cu «Producția de energie electrică». Actualul obiect de activitate al Amonil urmează să devină activitate secundară a Combinatului.
Pentru ca producerea energiei electrice să fie posibilă, Consiliul de Aministrație propune încheierea unei convenții pentru constituirea unui drept de superficie de către Chemgas ... [citește_tot_articolul]

26 Iulie 2011, 10:48 (12326 vizualizări - 3 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Ialomița: Garda Financiară a confiscat 70 tone de grâu

Ialomița: Garda Financiară a confiscat 70 tone de grîu

Sîmbătă, 23 iulie, pe DN3B, ruta Fetești-Chirana-Constanța, Garda Financiară Ialomița a confiscat 70 tone de grîu. Marfa era încărcată în trei semiremorci de transport cereale și aparținea, conform avizelor de însoțire a mărfii, unei societăți comerciale din Constanța.
Suspect pentru comisarii Gărzii Financiare a fost faptul că, pe avizele la care am făcut referire, atît furnizorul cît și beneficiarul mărfii erau firme din Constanța, mașinile de transport fiind oprite la cîțiva kilometri de Chirana. Mai mult, furnizorul grîului era o societate comercială din Constanța înființată în luna mai 2011 (!).
Încercînd să justifice proveniența mărfii, șoferii vehiculelor au prezentat cîteva borderouri... [citește_tot_articolul]

25 Iulie 2011, 15:39 (10028 vizualizări - 3 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Agricultura ialomițeană, REVIRIMENTUL economiei locale

Agricultura ialomițeană, REVIRIMENTUL economiei locale

Într-un județ în care nimeni nu produce și nimic nu merge, primele recolte din acest an au devenit un motiv de bucurie. În spatele producțiilor bune înregistrate de marii producători se ascunde însă aceeași agricultură de subzistență, aceiași samsari de cereale instituționalizați și vînzările ilegale de cereale. Un cerc vicios din care nimeni nu poate ieși și nici măcar nu dă semne că ar vrea.

Apa a făcut diferența
În anul agricol 2010-1011 județul Ialomița a cultivat circa 150 mii de hectare de orz, orzoaică, rapiță și grîu. Deși datele statistice sînt preliminare, pentru toate culturile producția medie oscilează între 4000 și 4500 de kilograme la hectar. Cele mai mari... [citește_tot_articolul]

25 Iulie 2011, 12:37 (8702 vizualizări - 1 comentariu)

Click aici

EVENIMENT

Măsura 112, fata morgana pentru tinerii fermieri

Optimism exagerat la OJPDRP Ialomița

Măsura 112, fata morgana pentru tinerii fermieri

După o sesiune semiratată, Oficiul Județean de Plăți pentru Dezvoltare Rurală și Pescuit se laudă cu un număr mare de cereri pentru sesiunea care se încheie în 29 iulie. Fermierii care au reușit să acceseze cei 25 de mii de euro spun că banii sînt insuficienți. Următoarea sesiune se va desfășura în noiembrie și este ultimul tren pentru tinerii fermieri ialomițeni.

La Oficiul lăudat...
Să nu te duci cu dosarul, ar fi urmarea logică. Numai că cei interesați să acceseze cei 25 mii de euro promiși în cadrul Măsurii 112 «Instalarea tinerilor fermieri» nu au încotro și sînt obligați să treacă prin calvarul depunerii dosarului la sediul județean de pe bulevardul Chimiei. Directorul... [citește_tot_articolul]

25 Iulie 2011, 08:47 (11300 vizualizări - 0 comentarii)

EVENIMENT

Pompierul Anghel exploatează cu japca terenul Primăriei Căzănești

Orașul-comună unde administrația șofează tractorul

Pompierul Anghel exploatează cu japca terenul Primăriei Căzănești

După ce a trecut prin vria a trei referendumuri pentru a redeveni comună, Căzănești apare din nou în atenția opiniei publice. De această dată, orașul primarului Alexandru Gavrilă își vrea înapoi palma de 28 hectare de teren agricol ce a fost luată cu japca de un om de-al locului, Dănuț Anghel. Omul care se ocupă cu succes de situațiile de urgență din oraș a reușit performanța de a exploata cele 28 de hectare fără vreun document care să-i dea acest drept. Iar asta se întîmplă de vreo 3 ani, timp în care agricultorul Anghel și-a văzut nestingherit de profitul personal sub ochii închiși ai primarului și autorităților din localitate...

30 de hectare, cadou de la Primărie
... [citește_tot_articolul]

22 Iulie 2011, 17:31 (12022 vizualizări - 12 comentarii)

EVENIMENT

Ialomița falimentară: Colapsul economic local se accentuează

În Ialomița, numărul firmelor funcționale este tot mai redus, iar falimentul societăților comerciale cunoaște un ritm alert. Tabloul dezastrului economic local este întregit de absența cu desăvîrșire a unor investiții străine în Ialomița.

Suspendări, dizolvări, radieri...
Recentele date statistice ale Oficiului Național al Registrului Comerțului, instituție ce centralizează orice mișcare în mediul economic național, demonstrează încă o dată criza economică din Ialomița. Concluziile generale arată că, deși numărul firmelor ce dispar, prin diverse metode, scade, mediul de afaceri local stagnează într-o criză financiară fără precedent. Statisticile realizate de specialiști... [citește_tot_articolul]

22 Iulie 2011, 09:18 (9492 vizualizări - 2 comentarii)

SPORT

Gașca lui Ghiulai

Noul antrenor al Unirii Slobozia vrea o echipă unită

Gașca lui Ghiulai

Tehnicianul instalat în această vară pe banca ialomițencelor nu este nici om de zahăr, dar nici nu pare zbirul despre care vorbea un comentator pe www.independentonline.ro. Băimăreanul Lucian Ghiulai este un tînăr antrenor hotărît să bifeze la Slobozia un reper important al cărții sale de vizită. Să sperăm că va reuși.

Doar 12 fete la reunire
Revenirea din vacanță s-a produs cu 4 zile mai devreme decît era stipulat pentru handbalistele de la Unirea Slobozia. «Am vrut să ne cunoaștem și să demarăm pregătirile cît mai repede pentru că avem puțin timp la dispoziție pînă la debutul Campionatului și vreau ca totul să fie bine pus la punct» explică Lucian Giulai. Așadar, joi... [citește_tot_articolul]

21 Iulie 2011, 17:22 (10957 vizualizări - 1 comentariu)

EVENIMENT

Orașul cu 4 festivaluri

Amara atacă piața turistică națională

Orașul cu 4 festivaluri

Începînd cu acest an, orașul Amara dezvoltă un proiect ambițios menit să îl repoziționeze pe harta turistică națională. Potrivit declarațiilor primarului Victor Moraru, administrația locală a accesat un proiect de 8 miliarde de lei vechi în cadrul căruia va dezvolta o serie de 3 festivaluri cu profil turistic menite să atragă atenția asupra potențialului balnear al lacului Amara. Adăugate la celebrul de-acum «Festival al Tinereții», desfășurat neîntrerupt din anul 1967, cele trei festivaluri ar putea relansa economic și turistic această stațiune celebră în perioada comunistă. Pariul pe care doresc să-l cîștige autoritățile locale este acela de a doborî recordul turistic înregistrat de stațiunea... [citește_tot_articolul]

21 Iulie 2011, 11:46 (20361 vizualizări - 2 comentarii)

Marți 23 Iun 2026
313 cititori online
Cele mai comentate
Cele mai citite
Ultima oră

Slobozia: Lampioane de Dragobete

O Asociație din Slobozia marchează Dragobetele într-un mod inedit. Cei 40 de membri ai Asociației «Interact» din Slobozia oferă lampioane în schimbul unei donații de 10 lei pentru secția Pediatrie a Spitalului ...[citește_toată_știrea]

24 Februarie 2017, 17:10
(4108 vizualizări - 2 comentarii)


AJOFM Ialomița: Locuri de muncă pentru persoanele private de libertate

Vineri, 24 februarie 2017, Agenția Județeană pentru Ocuparea Forței de Muncă Ialomita, în colaborare cu Penitenciarul Slobozia, a organizat la sediul instituției, «Bursa locurilor de muncă pentru persoane ...[citește_toată_știrea]

24 Februarie 2017, 14:25
(5383 vizualizări - 0 comentarii)


84 de ani de Protecție Civilă în România

«Ziua Protecției Civile» din România este un eveniment care prilejuiește rememorarea momentului istoric în urma căruia a fost înființată Apărarea Pasivă din România. Înaltul Decret Regal nr. 468 din 19 ...[citește_toată_știrea]

24 Februarie 2017, 12:20
(6035 vizualizări - 0 comentarii)


IPJ Ialomița: Combaterea braconajului piscicol

Polițiștii din cadrul Serviciului Județean de Poliție Transporturi Ialomița au organizat și desfășurat joi, 23 februarie 2017, pe raza municipiului Fetești și a comunelor arondate, o acțiune pe linie de ...[citește_toată_știrea]

24 Februarie 2017, 11:15
(4334 vizualizări - 0 comentarii)


ITM Ialomița: Campanie de informare

În cursul anului 2017, Inspectoratul Teritorial de Muncă Ialomița va desfășura o acțiune de informare privind obligațiile legale ale angajatorilor de a consulta lucrătorii și de verificare a organizării ...[citește_toată_știrea]

24 Februarie 2017, 10:20
(5568 vizualizări - 0 comentarii)


Campanie de donare de sânge în Protopopiatul Urziceni

Campanie de donare de sânge în Protopopiatul Urziceni

Pentru a veni în sprijinul semenilor noștri aflați în suferință, miercuri, 22 februarie 2017, în intervalul orar 8,00 -12,00, Biroul de Asistență Socială din cadrul Protopopiatului Urziceni a continuat ...[citește_toată_știrea]

22 Februarie 2017, 15:10
(5089 vizualizări - 0 comentarii)


Cosâmbești: Două persoane, rănite într-un accident rutier

Cosâmbești: Două persoane, rănite într-un accident rutier

În dimineața zilei de marți, 21 februarie 2017, în jurul orei 7,45, două autoturisme ce se deplasau pe DJ201 au fost implicate într-un accident rutier, la intrarea în localitatea Cosâmbești dinspre Slobozia ...[citește_toată_știrea]

21 Februarie 2017, 14:05
(4196 vizualizări - 0 comentarii)


Sistare temporară a alimentării cu gaze naturale la Fetești și Urziceni

Distrigaz Sud Rețele efectuează lucrări programate la rețeaua de distribuție a gazelor naturale pentru creșterea gradului de siguranță și continuitate în alimentarea cu gaze naturale. În acest caz, Distrigaz ...[citește_toată_știrea]

20 Februarie 2017, 19:05
(5337 vizualizări - 0 comentarii)


Slobozia: Furt din magazin

Polițiștii slobozeni au fost sesizați vineri, 17 februarie a.c., de angajata unei societăți comerciale din localitate cu privire la faptul că o persoană a sustras bunuri din magazin. În urma sesizării, ...[citește_toată_știrea]

20 Februarie 2017, 18:10
(3237 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: Beți și fără permise, la volan

Trei bărbați, cu vârste cuprinse între 34 și 43 de ani, au fost depistați de polițiștii rutieri în timp ce conduceau autovehicule pe drumurile publice deși au consumat anterior băuturi alcoolice. Șoferii ...[citește_toată_știrea]

20 Februarie 2017, 17:55
(4297 vizualizări - 0 comentarii)


Acțiuni preventive ale polițiștilor ialomițeni

Pentru creșterea gradului de siguranță publică a cetățenilor, polițiști din toate structurile operative ale Inspectoratului de Poliție al Județului Ialomița au fost angrenați la acest sfârșit de săptămână ...[citește_toată_știrea]

20 Februarie 2017, 17:50
(3886 vizualizări - 0 comentarii)


Incendiu la Grecii de Jos

Un incendiu puternic a izbucnit, în seara zilei de sâmbătă, 18.02.2017, la două anexe ale unei societăți comerciale din localitatea Fierbinți Târg-Grecii de Jos. Cel mai probabil, flăcările au fost generate ...[citește_toată_știrea]

20 Februarie 2017, 13:50
(4028 vizualizări - 0 comentarii)


AJOFM Ialomița: Șomajul, în creștere

La sfârșitul lunii ianuarie 2017, în evidențele  Agenției Județene pentru Ocuparea Forței de Muncă Ialomița se aflau înregistrați 7638 șomeri, din care 1921 șomeri indemnizați, respectiv 5717 șomeri ...[citește_toată_știrea]

18 Februarie 2017, 14:05
(3902 vizualizări - 0 comentarii)


AJFP Ialomița: Venituri suplimentare la bugetul de stat de peste 1,443 milioane de lei

Inspectorii cu atribuțiuni de control din cadrul AJFP Ialomița au stabilit, în luna ianuarie 2017, venituri suplimentare la bugetul general consolidat în sumă de peste 1,443 milioane de lei, în urma a ...[citește_toată_știrea]

18 Februarie 2017, 12:50
(4946 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: Întreruperi programate în alimentarea cu energie electrică

Enel Distribuție Dobrogea SA anunță, urmare a lucrărilor planificate de revizii, reparații și modernizări în rețeaua de distribuție, că alimentarea cu energie electrică va fi întreruptă în zonele și în ...[citește_toată_știrea]

18 Februarie 2017, 11:45
(3722 vizualizări - 0 comentarii)


Controale ale DSVSA Ialomița

Direcția Sanitară Veterinară și pentru Siguranța Alimentelor Ialomița, prin personalul de specialitate, conform Programului Național de Supraveghere și Control, a efectuat în perioada 01.02-15.02.2017, ...[citește_toată_știrea]

18 Februarie 2017, 10:10
(4481 vizualizări - 0 comentarii)


Poliția Rutieră Ialomița: Amenzi de 8500 de lei

Marți, 14 februarie 2017, polițiștii rutieri au continuat acțiunile desfășurate pentru prevenirea evenimentelor rutiere, precum și pentru conștientizarea conducătorilor auto cu privire la riscurile la care ...[citește_toată_știrea]

15 Februarie 2017, 18:40
(5471 vizualizări - 0 comentarii)


Fetești: Arestat pentru tentativă de omor

Polițiștii de Investigații Criminale din cadrul IPJ Ialomița au acționat pe raza de competență pentru depistarea persoanelor urmărite, dispărute de la domiciliu sau care se sustrag de la executarea unor ...[citește_toată_știrea]

15 Februarie 2017, 18:15
(7235 vizualizări - 0 comentarii)


Fetești: Prinsă după ce a furat din magazin

Polițiștii feteșteni au fost sesizați marți, 14 februarie a.c., de angajatul unei societăți comerciale din localitate, cu privire la faptul că o persoană a sustras bunuri din magazin. În urma sesizării ...[citește_toată_știrea]

15 Februarie 2017, 18:05
(3441 vizualizări - 0 comentarii)


ANOFM: S-a prelungit perioada de înscriere pentru oferta de muncă sezonieră în agricultură în Danemarca

Agenția Națională pentru Ocuparea Forței de Muncă, prin serviciul de ocupare EURES România, va organiza în prima jumătate a lunii martie 2017, la Brașov, Bursa locurilor de muncă sezoniere în sectorul agricol ...[citește_toată_știrea]

15 Februarie 2017, 13:45
(6124 vizualizări - 0 comentarii)


AJFP Ialomița: Rambursări TVA

Administrația Județeană a Finanțelor Publice Ialomița rambursează TVA, conform selecției naționale, în luna februarie 2017, în valoare totală de 3,378 milioane de lei. Suma include, în ordinea vechimii ...[citește_toată_știrea]

15 Februarie 2017, 11:25
(5886 vizualizări - 0 comentarii)


anunț vânzare

societate comercială vinde în Slobozia
hală industrială
C1-atelier mecanic, 880 mp, din cărămidă
C2-magazie din cărămidă, 24 mp
C3-șopron metalic, 73 mp
C5-magazie din bolțari, 757 mp
C6-rezervor subteran, 9 mp
teren aferent 6470,42 mp
situat în zona industrială-OIERIE
Pentru vizualizare spații
și relații legate de preț
vă rugăm sunați la tel. 0243/213.390

15 Februarie 2017, 10:50


anunț vânzare

societate comercială
vinde
• freză FUS 32,
• strung SN 402x4000
• strung SN 600
Relații suplimentare la
tel. 0722/650.547

15 Februarie 2017, 10:45


anunț vânzare

Societate comercială
vinde fostul cinematograf
și teren în suprafață de 1579,35 mp
situat în centrul orașului Hârșova
pentru vizualizare spațiu
și relații legate de preț
vă rugăm sunați la 0243/213.390

15 Februarie 2017, 10:40


anunț vânzare

societate comerciala
vinde spațiu
«Magazin Universal Rușețu»
și teren în suprafață de 683,24 mp
situat în comuna Rușețu, jud. Buzău
pentru vizualizare spațiu
și relații legate de preț
vă rugăm sunați la 0243/213.390

15 Februarie 2017, 10:40


Ialomița: Beți și fără permise, la volan

Un tânăr, de 20 de ani, din localitatea Amara, a fost depistat de polițiștii rutieri în timp ce conducea un autovehicul pe drumurile publice, deși avea acest drept suspendat. De asemenea, alt tânăr, de ...[citește_toată_știrea]

13 Februarie 2017, 18:10
(6610 vizualizări - 0 comentarii)


ISU Ialomița: «Salvator din pasiune»-Vino alături de noi!

Inspectoratul pentru Situații de Urgență «Barbu Catargiu» al județului Ialomița lansează faza a doua a campaniei de recrutare a voluntarilor din rândul cetățenilor dornici de colaborare cu profesioniștii ...[citește_toată_știrea]

13 Februarie 2017, 14:05
(5308 vizualizări - 0 comentarii)


Studenți în practică la Jandarmeria Ialomița

Studenți în practică la Jandarmeria Ialomița

În perioada 13 februarie-12 martie 2017, trei studenți ai Academiei de Poliție «Alexandru Ioan Cuza», arma «Jandarmi», vor efectua stagiul de practică în cadrul Inspectoratului de Jandarmi Județean Ialomița ...[citește_toată_știrea]

13 Februarie 2017, 12:45
(4515 vizualizări - 0 comentarii)


Instituția Prefectului Ialomița informează

Platforma on-line dedicată programărilor pentru depunerea documentelor în vederea examinării/reexaminării pentru obținerea permisului de conducere și preschimbării permiselor de conducere românești/străine ...[citește_toată_știrea]

9 Februarie 2017, 16:35
(3732 vizualizări - 0 comentarii)


Cisternă cu GPL, derapată între Căzănești și Balaciu

Cisternă cu GPL, derapată între Căzănești și Balaciu

O cisternă încărcată cu GPL a derapat între Căzănești și Balaciu și s-a răsturnat între Căzănești și Balaciu. Evenimentul s-a produs miercuri, 8 februarie 2017, fiind cauzat de poleiul instalat pe drumul ...[citește_toată_știrea]

8 Februarie 2017, 16:40
(3305 vizualizări - 0 comentarii)


Ultimele comentarii
Alin în Ce miracol, ce minune/CNAS face concurs «pe bune» marius în CNAIR: Circulație închisă pe bretelele de intrare și ieșire ale A2 din zona Drajna, joi, 23 aprilie 2026 Toma în Colaps financiar după retrogradarea în Liga 2: Unirea Slobozia a cerut intrarea în insolvență! cetatean în Bărbat din Bărbulești, prins în flagrant și reținut pentru «șantaj» Anca în Ce miracol, ce minune/CNAS face concurs «pe bune» suporter în Colaps financiar după retrogradarea în Liga 2: Unirea Slobozia a cerut intrarea în insolvență! Vasile în Ce miracol, ce minune/CNAS face concurs «pe bune» vilă complex Slobozia în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 17 iunie 2026 Any în Marinela Radu ex-DSP și juristul «doctor» Vasile Zamfir, înscriși! Alecu în Marinela Radu ex-DSP și juristul «doctor» Vasile Zamfir, înscriși! base marinaru în Stelnica și Punctul de Acostare «Regina Maria», creștere a numărului de turiști ion negativ în A fost construită una dintre cele mai mari instalații de stocare a energiei verzi din România cioban în Dezastrul funciar de la Primăria Axintele Parinte în Colaps financiar după retrogradarea în Liga 2: Unirea Slobozia a cerut intrarea în insolvență! AlexDan în Lipsă de «transparență» în Consiliul Local Slobozia Preda în Colaps financiar după retrogradarea în Liga 2: Unirea Slobozia a cerut intrarea în insolvență! Mary în Reabilitarea Ștrandului Municipal, abandonată de administrația Potor Mary în Restanțe de 7,3 milioane de lei pentru facturile de apă și canalizare către operatorul Urban SA Slobozia NOBODY în «Candidatul 10510», în sfârșit director general adjunct la DGASPC Ialomița! Vasi în Incidente de integritate «cu efect întârziat» în județul Ialomița

cea mai/cel mai...

Cea mai/cel mai...