Ai intrat pe cel mai citit site din Ialomița!

EVENIMENT

Spitalul de Urgență Slobozia va fi securizat până la sfârșitul anului

8 milioane de lei pentru 1,8 grade pe scara Richter

Spitalul de Urgență Slobozia va fi securizat pînă la sfîrșitul anului

De aproape o lună, investiția de 8 milioane lei în Spitalul Județean de Urgență din Slobozia a devenit vizibilă. Fondurile alocate investiției au fost cheltuite, cei 6 stîlpi de rezistență au fost ridicați, iar bazinele care vor asigura protecția spitalului în caz de cutremur vor fi instalate înainte de sfîrșitul acestui an...

O investiție controversată
Derulată în două etape, investiția în reabilitarea și consolidarea Spitalului de Urgență se apropie de final. Costurile finale sînt, deocamdată, neprecizate, dată fiind tergiversarea lucrărilor pe o perioadă care depășește 3 ani. Reamintim că, din cauza acestor întîrzieri repetate, oficialii locali au fost acuzați în... [citește_tot_articolul]

2 August 2011, 11:13 (13266 vizualizări - 6 comentarii)

EVENIMENT

Asociațiile crescătorilor de animale CĂPUȘEAZĂ fermierii ialomițeni

S-a deschis sezonul la subvențiile pentru vaci, oi și capre

Asociațiile crescătorilor de animale CĂPUȘEAZĂ fermierii ialomițeni

Asociațiile crescătorilor de animale din județ se luptă pentru supremație, fermierii ialomițeni din sectorul zootehnic susțin că vor da faliment înainte de sfîrșitul anului, iar subvenția la bovine este condiționată de plata unei taxe de 5 lei pe cap de animal. Acesta este tabloul unui sector care, în urmă cu 20 de ani, reprezenta unul dintre motoarele economice ale județului. Iar dincolo de cele 14 mii de bovine, 75 de mii de ovine și 14 mii de caprine înregistrate oficial se întinde un vid legislativ din care profită oricine, mai puțin crescătorii de animale.

Asociația «Bărăganu» șantajează cu ștampila
Începînd cu 15 iulie, crescătorii de bovine se pot înscrie la centrele... [citește_tot_articolul]

1 August 2011, 16:21 (25644 vizualizări - 7 comentarii)

Click aici

POLITICĂ

Război în USL Ialomița pentru Primăria Slobozia

Se caută un candidat

Război în USL Ialomița pentru Primăria Slobozia

După centralizarea sondajelor realizate de PSD și PNL, candidații înscriși în cursa pentru Primăria Slobozia, Ioan Martin și Gabi Ionașcu, se află «bară la bară». Pe de altă parte, PD-L contraatacă cu un sondaj propriu...

Candidatul USL se validează la București
În urmă cu mai bine de o lună, filiala locală a USL anunța lansarea unor sondaje de opinie care să confirme tendințele de vot ale electoratului ialomițean și stabilirea candidatului cu care USL urmează să se prezinte la alegerile locale pentru Primăria Slobozia.
Realizate atît de către PSD cît și de PNL, sondajele au fost finalizate săptămîna trecută. Potrivit primelor informații livrate pe canale neoficiale... [citește_tot_articolul]

1 August 2011, 06:39 (15625 vizualizări - 13 comentarii)

EVENIMENT

Slobozia: Dezinsecția panichează populația!

Slobozia: Dezinsecția panichează populația!

De o săptămînă, autoritățile locale au demarat procesul de dezinsecție a orașului Slobozia. În ciuda avertismentelor, populația este panicată, Ambulanța fiind solicitată de trei ori într-o singură zi. Dezinsecția durează pînă la jumătatea lunii august!

Scările de bloc, pericol public
Demarat în urmă cu o săptămînă, procesul de dezinsecție a scărilor de bloc din Slobozia atrage nemulțumirea populației. În cursul dimineții de luni, 25 iulie, Serviciul de Ambulanță a fost apelat de trei ori, solicitanții reclamînd intoxicarea cu substanțele împrăștiate pe scările de bloc. «Eram în casă și la un moment dat nu am mai putut respira. Am intrat în panică și am chemat Salvarea... [citește_tot_articolul]

30 Iulie 2011, 14:56 (9371 vizualizări - 4 comentarii)

Click aici

SPORT

Handbal, CSM Unirea Slobozia

Încă o achiziție: Alina Drăgan

După extrema dreaptă Ana Maria Lazăr, care l-a convins pe antrenorul Unirii și va evolua în următorul sezon la Slobozia, o altă jucătoare a semnat cu echipa noastră. Este vorba de Alina Drăgan, handbalistă de 20 de ani ce evolueză pe postul de centru și vine la Slobozia de la nou promovata CSM Ploiești. A început handbalul la Clubul Sportiv Școlar Cernavodă, de unde antrenorul ploieștean Gheorghe Ionescu a recrutat-o în 2010. Pentru a o achiziționa, Unirea s-a luptat cu alte două cluburi: Activ Ploiești și nou înființata Știința Politehnica București. Un al treilea nume relativ nou în lotul slobozean este Ionela Chiru, jucătoare care s-a întors la Unirea după un împrumut de un an la Activ Ploiești... [citește_tot_articolul]

29 Iulie 2011, 14:21 (12241 vizualizări - 5 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Parcările din Slobozia, un vis transformat de autorități în coșmar

Ce nu ne omoară, ne întărește!

Parcările din Slobozia, un vis transformat de autorități în coșmar

În luna martie a acestui an, Consiliul Local a aprobat printr-un proiect de hotărîre un Regulament de atribuire a locurilor de parcare de reședință pentru autovehiculele înregistrate pe raza municipiului Slobozia. Potrivit acestuia, pînă la 31 mai, autoritățile locale aveau obligația de a identifica, trasa și atribui locurile de parcare pentru proprietarii de autoturisme din Slobozia. Atribuirea urma să se facă în baza unei licitații, prețul de pornire pentru fiecare loc de parcare fiind de 100 lei. La două luni de la expirarea termenului limită, autoritățile locale nu au organizat încă nicio licitație. În schimb, apar noi și noi parcări «la comandă», amenajate pe banii contribuabililor.

... [citește_tot_articolul]

29 Iulie 2011, 07:26 (24344 vizualizări - 16 comentarii)

Click aici

SPORT

Cupa «Unirea Slobozia» la karate, prima ediție

Cupa «Unirea Slobozia» la karate, prima ediție

Pentru două zile, Sala Sporturilor din Slobozia a devenit sediul artelor marțiale. Pe 23 și 24 iulie s-a desfășurat Cupa «Unirea Slobozia» la karate, o nouă competiție gîndită de Cristi Ursu și pusă în scenă în tandem de Clubul Sportiv Municipal și Clubul Satori. Ce a ieșit, a depășit chiar și așteptările organizatorilor.

Sute de karatiști și public numeros
Aglomerație mare în sala sporturilor sîmbătă și duminică. Peste 200 de kimonouri cu centurile aferente la brîu au oferit un spectacol rar văzut în Slobozia. Spectatorii au umplut sectorul rezervat publicului, mulți dintre ei fiind prinși în vîltoarea celor petrecute pe tatami și rezistînd pînă la final. Kata și Kumite... [citește_tot_articolul]

28 Iulie 2011, 13:48 (11631 vizualizări - 8 comentarii)

EVENIMENT

Bucu: S-a trezit cu camionul la geam!

click pe poză

Joi dimineață, 28 iulie a.c., în jurul orei 07.30, un autotren a intrat în casa unui cetățean din Bucu. Potrivit martorilor, șoferul de TIR ar fi adormit la volan, pînă să intre în casă, camionul de mare tonaj lovind și un alt vehicul. Șoferul autotrenului a invocat polițiștilor faptul că una dintre roțile din față ale autotrenului ar fi explodat, conducînd la producerea accidentului. TIR-ul, după ce s-a izbit de un alt autocamion, a trecut prin gardul de beton al unei curți din Bucu, razant pe lîngă țeava de gaze și s-a oprit la geamul casei. Cercetările continuă pentru determinarea exactă a cauzelor ce au condus la producerea accidentului.... [citește_tot_articolul]

28 Iulie 2011, 08:53 (8846 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Bucu accident

Click aici

EVENIMENT

Ședință de vară în Consiliul Local Slobozia

Ședință de vară în Consiliul Local Slobozia

La sfîrșitul acestei săptămîni se desfășoară ședința ordinară a Consiliului local Slobozia. Printre cele 22 de proiecte aflate pe ordinea de zi a ședinței se numără cîteva care ar putea suscita interesul opiniei publice locale. De remarcat ar fi cel privind extinderea cimitirului uman de la Slobozia Nouă, dar și cel legat de rezilierea contractului de concesiune încheiat cu SC Office Development SRL pentru construirea unui nou supermarket...

Slobozenii își plătesc disciplinat impozitele la buget
Deși primarul Gabi Ionașcu se plîngea la sfîrșitul anului trecut că bugetul local al anului 2011 va fi sărac, datele statistice îl contrazic. Potrivit unui raport care urmează... [citește_tot_articolul]

28 Iulie 2011, 07:11 (9541 vizualizări - 2 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Sirienii lui Omar Hayssam fac trafic cu oi și vaci

Captură-record a comisarilor Gărzii Financiare Ialomița

Sirienii lui Omar Hayssam fac trafic cu oi și vaci

Noaptea trecută, marți spre miercuri, 26/27 iulie a.c., comisarii Gărzii Financiare Ialomița au confiscat 45 de ovine și tot atîtea bovine încărcate în două autotrenuri. Valoarea confiscării se ridică la peste 67 mii lei. Dacă la aceste aspecte se mai adaugă și sancțiunea de 20 mii lei, activitatea comisarilor devine de-a dreptul interesantă. Iar asta nu e tot! Tirurile transportatoare aparțineau societății Mahmud Impex SRL, firmă controlată de un grup de sirieni din Constanța.

Trafic cu oi și vaci, la Slobozia
În noaptea de marți spre miercuri, respectiv 26 spre 27 iulie, comisarii Gărzii Financiare Ialomița, împreună cu polițiști, au oprit pentru control, în trafic... [citește_tot_articolul]

27 Iulie 2011, 14:28 (22833 vizualizări - 3 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Apă potabilă la Slobozia, în 2013

Apă potabilă la Slobozia, în 2013

După doi ani de amînări succesive, primarul Gabi Ionașcu face precizări despre data finală la care Slobozia va avea apă potabilă. Potrivit variantei finale a programului de conformare avansat de SC Urban și aprobat de Direcția de Sănătate Publică Ialomița, vom avea apă potabilă în luna martie a anului 2013.

Programul de conformare salvează SC Urban
Amenințat cu falimentul în cazul pierderii autorizației de funcționare, SC Urban a primit o gură de oxigen grație recomandării Institutului Național de Sănătate Publică București. Într-un comunicat de presă remis redacției, primarul Gabi Ionașcu precizează că Institutul nominalizat mai sus a recomandat prelungirea termenelor... [citește_tot_articolul]

27 Iulie 2011, 08:56 (18198 vizualizări - 24 comentarii)

Click aici

SPORT

Fotbal, Liga a III-a, Unirea Slobozia

3-1 cu Poli Galați și egal cu Naționala U18

Unirea Slobozia a disputat sîmbătă, 23 iulie, primul amical al verii pe propriul teren în compania unei alte reprezentante a celei de-a treia divizii, Politehnica Galați. Întîlnirea, devenită de tradiție în perioada de pauză competițională, s-a încheiat cu scorul de 3-1 pentru slobozeni. Echipa pregătită de profesorul Ion Ionescu a marcat prin Viorel Gheorghe, Ibrian și Mara. Ultimul marcator a venit în probe de la Rapid II dar, în ciuda golului reușit, nu a fost păstrat în lotul galben-albaștrilor. «Este un fotbalist bunicel, dar prioritari pentru noi în acest moment sînt fotbaliștii sub 21 de ani, iar Mara a depășit această vîrstă» ne-a explicat Ion Ionescu. Antrenorul Unirii s-a hotărît să... [citește_tot_articolul]

26 Iulie 2011, 19:18 (5135 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Combinatul Chimic de la Slobozia va produce energie electrică!

Amonil renaște din cenușa Chemgas

Combinatul Chimic de la Slobozia va produce energie electrică!

Consiliul de Administrație al Amonil va propune Adunării Generale, ce urmează să se întrunească în data de 29 august 2011, schimbarea obiectului de activitate al Combinatului Chimic de la Slobozia. Astfel, primul punct pe ordinea de zi a dezbaterii va fi înlocuirea prezentului obiect principal de activitate «Fabricarea îngrășămintelor și produselor azotoase» cu «Producția de energie electrică». Actualul obiect de activitate al Amonil urmează să devină activitate secundară a Combinatului.
Pentru ca producerea energiei electrice să fie posibilă, Consiliul de Aministrație propune încheierea unei convenții pentru constituirea unui drept de superficie de către Chemgas ... [citește_tot_articolul]

26 Iulie 2011, 10:48 (12326 vizualizări - 3 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Ialomița: Garda Financiară a confiscat 70 tone de grâu

Ialomița: Garda Financiară a confiscat 70 tone de grîu

Sîmbătă, 23 iulie, pe DN3B, ruta Fetești-Chirana-Constanța, Garda Financiară Ialomița a confiscat 70 tone de grîu. Marfa era încărcată în trei semiremorci de transport cereale și aparținea, conform avizelor de însoțire a mărfii, unei societăți comerciale din Constanța.
Suspect pentru comisarii Gărzii Financiare a fost faptul că, pe avizele la care am făcut referire, atît furnizorul cît și beneficiarul mărfii erau firme din Constanța, mașinile de transport fiind oprite la cîțiva kilometri de Chirana. Mai mult, furnizorul grîului era o societate comercială din Constanța înființată în luna mai 2011 (!).
Încercînd să justifice proveniența mărfii, șoferii vehiculelor au prezentat cîteva borderouri... [citește_tot_articolul]

25 Iulie 2011, 15:39 (10028 vizualizări - 3 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Agricultura ialomițeană, REVIRIMENTUL economiei locale

Agricultura ialomițeană, REVIRIMENTUL economiei locale

Într-un județ în care nimeni nu produce și nimic nu merge, primele recolte din acest an au devenit un motiv de bucurie. În spatele producțiilor bune înregistrate de marii producători se ascunde însă aceeași agricultură de subzistență, aceiași samsari de cereale instituționalizați și vînzările ilegale de cereale. Un cerc vicios din care nimeni nu poate ieși și nici măcar nu dă semne că ar vrea.

Apa a făcut diferența
În anul agricol 2010-1011 județul Ialomița a cultivat circa 150 mii de hectare de orz, orzoaică, rapiță și grîu. Deși datele statistice sînt preliminare, pentru toate culturile producția medie oscilează între 4000 și 4500 de kilograme la hectar. Cele mai mari... [citește_tot_articolul]

25 Iulie 2011, 12:37 (8702 vizualizări - 1 comentariu)

Click aici

EVENIMENT

Măsura 112, fata morgana pentru tinerii fermieri

Optimism exagerat la OJPDRP Ialomița

Măsura 112, fata morgana pentru tinerii fermieri

După o sesiune semiratată, Oficiul Județean de Plăți pentru Dezvoltare Rurală și Pescuit se laudă cu un număr mare de cereri pentru sesiunea care se încheie în 29 iulie. Fermierii care au reușit să acceseze cei 25 de mii de euro spun că banii sînt insuficienți. Următoarea sesiune se va desfășura în noiembrie și este ultimul tren pentru tinerii fermieri ialomițeni.

La Oficiul lăudat...
Să nu te duci cu dosarul, ar fi urmarea logică. Numai că cei interesați să acceseze cei 25 mii de euro promiși în cadrul Măsurii 112 «Instalarea tinerilor fermieri» nu au încotro și sînt obligați să treacă prin calvarul depunerii dosarului la sediul județean de pe bulevardul Chimiei. Directorul... [citește_tot_articolul]

25 Iulie 2011, 08:47 (11300 vizualizări - 0 comentarii)

EVENIMENT

Pompierul Anghel exploatează cu japca terenul Primăriei Căzănești

Orașul-comună unde administrația șofează tractorul

Pompierul Anghel exploatează cu japca terenul Primăriei Căzănești

După ce a trecut prin vria a trei referendumuri pentru a redeveni comună, Căzănești apare din nou în atenția opiniei publice. De această dată, orașul primarului Alexandru Gavrilă își vrea înapoi palma de 28 hectare de teren agricol ce a fost luată cu japca de un om de-al locului, Dănuț Anghel. Omul care se ocupă cu succes de situațiile de urgență din oraș a reușit performanța de a exploata cele 28 de hectare fără vreun document care să-i dea acest drept. Iar asta se întîmplă de vreo 3 ani, timp în care agricultorul Anghel și-a văzut nestingherit de profitul personal sub ochii închiși ai primarului și autorităților din localitate...

30 de hectare, cadou de la Primărie
... [citește_tot_articolul]

22 Iulie 2011, 17:31 (12022 vizualizări - 12 comentarii)

EVENIMENT

Ialomița falimentară: Colapsul economic local se accentuează

În Ialomița, numărul firmelor funcționale este tot mai redus, iar falimentul societăților comerciale cunoaște un ritm alert. Tabloul dezastrului economic local este întregit de absența cu desăvîrșire a unor investiții străine în Ialomița.

Suspendări, dizolvări, radieri...
Recentele date statistice ale Oficiului Național al Registrului Comerțului, instituție ce centralizează orice mișcare în mediul economic național, demonstrează încă o dată criza economică din Ialomița. Concluziile generale arată că, deși numărul firmelor ce dispar, prin diverse metode, scade, mediul de afaceri local stagnează într-o criză financiară fără precedent. Statisticile realizate de specialiști... [citește_tot_articolul]

22 Iulie 2011, 09:18 (9492 vizualizări - 2 comentarii)

SPORT

Gașca lui Ghiulai

Noul antrenor al Unirii Slobozia vrea o echipă unită

Gașca lui Ghiulai

Tehnicianul instalat în această vară pe banca ialomițencelor nu este nici om de zahăr, dar nici nu pare zbirul despre care vorbea un comentator pe www.independentonline.ro. Băimăreanul Lucian Ghiulai este un tînăr antrenor hotărît să bifeze la Slobozia un reper important al cărții sale de vizită. Să sperăm că va reuși.

Doar 12 fete la reunire
Revenirea din vacanță s-a produs cu 4 zile mai devreme decît era stipulat pentru handbalistele de la Unirea Slobozia. «Am vrut să ne cunoaștem și să demarăm pregătirile cît mai repede pentru că avem puțin timp la dispoziție pînă la debutul Campionatului și vreau ca totul să fie bine pus la punct» explică Lucian Giulai. Așadar, joi... [citește_tot_articolul]

21 Iulie 2011, 17:22 (10957 vizualizări - 1 comentariu)

EVENIMENT

Orașul cu 4 festivaluri

Amara atacă piața turistică națională

Orașul cu 4 festivaluri

Începînd cu acest an, orașul Amara dezvoltă un proiect ambițios menit să îl repoziționeze pe harta turistică națională. Potrivit declarațiilor primarului Victor Moraru, administrația locală a accesat un proiect de 8 miliarde de lei vechi în cadrul căruia va dezvolta o serie de 3 festivaluri cu profil turistic menite să atragă atenția asupra potențialului balnear al lacului Amara. Adăugate la celebrul de-acum «Festival al Tinereții», desfășurat neîntrerupt din anul 1967, cele trei festivaluri ar putea relansa economic și turistic această stațiune celebră în perioada comunistă. Pariul pe care doresc să-l cîștige autoritățile locale este acela de a doborî recordul turistic înregistrat de stațiunea... [citește_tot_articolul]

21 Iulie 2011, 11:46 (20361 vizualizări - 2 comentarii)

Miercuri 24 Iun 2026
275 cititori online
Cele mai comentate
Cele mai citite
Ultima oră

Fetești: Surprinși în timp ce săpau șanțul pentru a scoate o conductă de irigații

Un feteștean de 45 ani a alertat Poliția cu privire la faptul că pe terenul său, situat în extravilanul Feteștiului, a surprins doi bărbați care sapă pe aliniamentul unei instalații de irigații cu scopul ...[citește_toată_știrea]

24 Noiembrie 2011, 12:41
(7412 vizualizări - 1 comentariu)


Slobozia: Recepție organizată de președintele Consiliului Județean Ialomița

Miercuri, 30 noiembrie a.c., președintele Consiliului Județean Ialomița, Silvian Ciupercă va organiza o recepție oficială. Evenimentul va marca sărbătorirea Zilei Naționale a României și va fi organizat ...[citește_toată_știrea]

24 Noiembrie 2011, 12:39
(12459 vizualizări - 1 comentariu)


Fetești: Flăcările au mistuit o rulotă fast-food

Un incendiu a izbucnit în cursul nopții la o rulotă în care se produceau și se comercializau preparate de tip fast-food din Fetești. Flăcările au fost observate și anunțate prin 112, în jurul orei 3,00 ...[citește_toată_știrea]

24 Noiembrie 2011, 12:07
(10885 vizualizări - 0 comentarii)


Explozie urmată de un incendiu la o stație de gaze din zona Urziceni

Explozie urmată de un incendiu la o stație de gaze din zona Urziceni

Evenimentul s-a produs miercuri, 23 noiembrie a.c., în jurul orei 18.30, la o stație de preîncălzire a gazelor a Romgaz SA Mediaș, situată pe un teren viran de pe DN1D Urziceni-Bărbulești. La locul intervenției ...[citește_toată_știrea]

24 Noiembrie 2011, 12:02
(14375 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: Prinși în flagrant de polițiști în timp ce transbordau biodiesel furat într-o parcare

Marți, 22 noiembrie a.c., o patrulă de siguranță publică a surprins într-o parcare de pe DN2A, în afara localității Țăndărei, două persoane care încărcau dintr-o autocisternă într-un autoturism mai multe ...[citește_toată_știrea]

24 Noiembrie 2011, 11:54
(9023 vizualizări - 0 comentarii)


Slobozia: Întîlnire între pompieri și reprezentanți ai asociațiilor de proprietari

«Un parteneriat pentru siguranța dumneavoastră!»-sub acest slogan s-a desfășurat o întîlnire între reprezentanții asociațiilor de proprietari de la nivelul municipiului Slobozia și cei ai Inspectoratului ...[citește_toată_știrea]

24 Noiembrie 2011, 11:50
(19050 vizualizări - 0 comentarii)


Urziceni: La 17 ani a furat din magazin

A fost depistat un minor, în vîrstă de 17 ani, din Urziceni, care a profitat de neatenția unei vînzătoare și a sustras dintr-o firmă de pe raza localității suma de 72 lei. Acesta a fost urmărit și prins ...[citește_toată_știrea]

24 Noiembrie 2011, 11:48
(12808 vizualizări - 0 comentarii)


Dridu: Incendiu de la o țigare la o fabrică de confecții

Un incendiu s-a produs la o fabrică de confecții din comuna Dridu, miercuri, 23 noiembrie a.c., în jurul orei 12.00, iar pentru localizarea și lichidarea acestuia au intervenit pompierii de la Secția Urziceni ...[citește_toată_știrea]

24 Noiembrie 2011, 11:42
(13801 vizualizări - 0 comentarii)


Sfîntu Gheorghe: Arestat pentru furt

Agenți din cadrul Secției de Poliție Rurală Ion Roată au depistat marți, 22 noiembrie a.c., pe raza comunei Sfântu Gheorghe, un tînăr localnic, de 22 ani, pe numele căruia Judecătoria Urziceni a emis mandat ...[citește_toată_știrea]

24 Noiembrie 2011, 11:38
(17270 vizualizări - 0 comentarii)


Urziceni: Beat cu mașina prin oraș

Pe raza municipiului Urziceni a fost depistat un bărbat, de 44 ani, domiciliat în comuna Alexeni, care a condus un autoturism avînd o alcoolemie peste limita legală. Șoferul a fost testat alcoolscop, rezultatul ...[citește_toată_știrea]

24 Noiembrie 2011, 11:26
(11170 vizualizări - 0 comentarii)


Slobozia: Expoziție de pictură a unui deținut

Vineri, 25 noiembrie a.c., o persoană privată de libertate din Penitenciarul Slobozia, Victor Săvilă, va inaugura o expoziție de pictură. Evenimentul, intitulat «Dincolo de prejudecăți», se va desfășura ...[citește_toată_știrea]

24 Noiembrie 2011, 11:22
(12930 vizualizări - 0 comentarii)


Țăndărei: Transporta cu tractorul lemne fără documente

Marți, 22 noiembrie a.c., Formațiunea de Investigare a Fraudelor Țăndărei a organizat și executat o acțiune pe linia identificării transporturilor ilegale de mărfuri. Astfel, au fost legitimate 44 de persoane ...[citește_toată_știrea]

24 Noiembrie 2011, 11:20
(13253 vizualizări - 1 comentariu)


Slobozia: Prins de jandarmi încercînd să vîndă o cameră video și un mobil

Jandarmii au surprins un prahovean care încerca să facă speculă în Slobozia. Marți, 22 noiembrie.a.c., în jurul orei 14,15, jandarmii l-au surprins Z. FILON, de 33 ani, din comuna Vărbilău-Prahova, în timp ...[citește_toată_știrea]

24 Noiembrie 2011, 11:02
(12695 vizualizări - 0 comentarii)


Secțiunea Mica Publicitate a fost actualizată!

Cele mai noi anunțuri de mică publicitate din Ialomița. ...[citește_toată_știrea]

22 Noiembrie 2011, 16:38
(4849 vizualizări - 0 comentarii)


Braconaj pe fondul de vînătoare Săveni

Luni, 21 noiembrie, polițiștii Serviciului Arme, Explozivi și Substanțe Periculoase au acționat pe linia prevenirii și combaterii braconajului cinegetic pe fondul cinegetic Săveni. Astfel, pe o solă cultivată ...[citește_toată_știrea]

22 Noiembrie 2011, 14:47
(17119 vizualizări - 2 comentarii)

Taguri: Săveni braconaj


Ialomița: Șoferi băuți și fără permis, la volan

Doi bărbați de 40, respectiv 57 ani, sînt cercetați de polițiști pentru conducere sub influența băuturilor alcoolice. Bărbatul de 40 ani, din Dridu, a fost prins luni, 21 noiembrie a.c., conducînd un autoturism ...[citește_toată_știrea]

22 Noiembrie 2011, 14:44
(11090 vizualizări - 0 comentarii)


Slobozia: Acțiuni pentru siguranța publică

Polițiștii slobozeni au derulat, în perioada 18-20 noiembrie a.c., o serie de acțiuni ce au vizat siguranța publică. Rezumatul activităților reține că, pe parcursul celor trei zile, polițiștii au legitimat ...[citește_toată_știrea]

22 Noiembrie 2011, 14:41
(11008 vizualizări - 0 comentarii)


Țăndărei: Furau curent electric

În urma unei acțiuni desfășurată în dimineața zilei de vineri, 18 noiembrie a.c. în orașul Țăndărei, 12 gospodării au fost depistate racordate ilegal la rețeaua de distribuție a energiei electrice. Așadar ...[citește_toată_știrea]

21 Noiembrie 2011, 14:59
(19633 vizualizări - 2 comentarii)


Slobozia: Deși mirosea a alcool, a refuzat testarea alcooltest

Polițiștii slobozeni au oprit, vineri, 18 noiembrie, pentru un control de rutină, o mașină condusă de un bărbat, de 34 ani, din localitate. Potrivit polițiștilor, tînărul emana halenă puternică de alcool ...[citește_toată_știrea]

21 Noiembrie 2011, 14:05
(13618 vizualizări - 0 comentarii)


Căzănești: Au furat dintr-un bar suc și alcool

Polițiștii cercetează trei tineri, cu vîrste cuprinse între 17 și 24 ani, toți domiciliați pe raza orașului Căzănești, sub aspectul săvîrșirii infracțiunii de furt calificat. În fapt, aceștia, în ziua de ...[citește_toată_știrea]

21 Noiembrie 2011, 14:03
(13863 vizualizări - 0 comentarii)


Slobozia: Șoferi băuți, la volan

86 km/h este o viteză surprinsă de aparatul radar, sîmbătă, 19 noiembrie, pe raza muncipiului Slobozia. După ce au oprit mașina, polițiștii au stabilit că era condusă de un slobozean, de53 ani, care, în ...[citește_toată_știrea]

21 Noiembrie 2011, 14:02
(15775 vizualizări - 0 comentarii)


Platonești: S-a lovit frontal de o mașină

Sîmbătă, 19 noiembrie, un constănțean de 62 ani a produs un accident de circulație pe DJ212, în apropierea localității Platonești. Cauza principală a nefericitului incident a fost viteza de deplasare neadaptată ...[citește_toată_știrea]

21 Noiembrie 2011, 14:02
(15144 vizualizări - 0 comentarii)


Alexeni: Doi minori, acuzați de furt

Poliția a fost sesizată joi, 17 noiembrie a.c., de către un bărbat de 60 ani, din comuna Alexeni, despre faptul că persoane necunoscute au pătruns în curtea locuinței sale și i-au sustras dintr-o anexă ...[citește_toată_știrea]

21 Noiembrie 2011, 14:02
(11623 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Alexeni furt


Gheorghe Doja: Fără permis și băut, la volan

Un bărbat de 41 ani, din Gheorghe Doja, a fost prins vineri, 18 noiembrie, de polițiști în timp ce conducea o mașină deși nu poseda permis de conducere. Mai mult, pentru că mirosea a alcool, polițiștii ...[citește_toată_știrea]

21 Noiembrie 2011, 14:01
(13178 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: Arestat pentru conducere fără permis

Vineri, 18 noiembrie, polițiștii au reținut pe bază de ordonanță de reținere pentru 24 de ore un bărbat de 41 ani, din Păltiniș, care a fost prins în trafic, în mod repetat, în timp ce conducea fără a poseda ...[citește_toată_știrea]

21 Noiembrie 2011, 13:58
(12405 vizualizări - 0 comentarii)


Peste 66 mii lei, amenzi aplicate de Poliția Rutieră Ialomița

În perioada 18-20 noiembrie, polițiștii Serviciului Rutier au derulat o serie de acțiuni preventive în traficul ialomițean. Încălcările normelor rutiere au fost sancționate cu 290 de amenzi, 5 certificate ...[citește_toată_știrea]

21 Noiembrie 2011, 13:51
(10693 vizualizări - 0 comentarii)


Locuri de muncă vacante în Germania

Agenția Națională pentru Ocuparea Forței de Muncă organizează selecție pentru studenții și masteranzii care doresc să lucreze în Germania în perioada vacanței de vară, anul 2012. Potrivit organizatorilor ...[citește_toată_știrea]

21 Noiembrie 2011, 09:48
(13351 vizualizări - 0 comentarii)


Slobozia: Încercau să spargă mașinile dintr-o parcare

Trei tineri, cu vîrste cuprinse între 15 și 19 ani, au fost prinși de polițiști în timp ce încercau să deschidă mai multe autoturisme dintr-o parcare din Slobozia. Fapta a fost sesizată polițiștilor de ...[citește_toată_știrea]

21 Noiembrie 2011, 09:38
(10834 vizualizări - 0 comentarii)


Alexeni: Bătrînă de 70 ani, lovită de mașină

O bătrînă de 70 ani a fost lovită de un autovehicul. Femeia a vrut să traverseze strada în localitatea Alexeni prin loc nepermis și fără să se asigure, fiind lovită de o mașină ce circula regulamentar. ...[citește_toată_știrea]

21 Noiembrie 2011, 09:38
(7324 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Alexeni accident


Ialomița: Șoferi beți la volan și fără permis

Un tînăr de 22 ani, șofer al unui autoturism a fost oprit în trafic, pentru un control de rutină, la Ion Roată. În urma verificărilor sumare, polițiștii au constatat că individul nu avea permis de conducere ...[citește_toată_știrea]

21 Noiembrie 2011, 09:37
(9083 vizualizări - 0 comentarii)


Ultimele comentarii
Suporter în FC Bărăganul Ciulnița, învinsă «acasă» de Viitorul Corbeanca Alin în Ce miracol, ce minune/CNAS face concurs «pe bune» marius în CNAIR: Circulație închisă pe bretelele de intrare și ieșire ale A2 din zona Drajna, joi, 23 aprilie 2026 Toma în Colaps financiar după retrogradarea în Liga 2: Unirea Slobozia a cerut intrarea în insolvență! cetatean în Bărbat din Bărbulești, prins în flagrant și reținut pentru «șantaj» Anca în Ce miracol, ce minune/CNAS face concurs «pe bune» suporter în Colaps financiar după retrogradarea în Liga 2: Unirea Slobozia a cerut intrarea în insolvență! Vasile în Ce miracol, ce minune/CNAS face concurs «pe bune» vilă complex Slobozia în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 17 iunie 2026 Any în Marinela Radu ex-DSP și juristul «doctor» Vasile Zamfir, înscriși! Alecu în Marinela Radu ex-DSP și juristul «doctor» Vasile Zamfir, înscriși! base marinaru în Stelnica și Punctul de Acostare «Regina Maria», creștere a numărului de turiști ion negativ în A fost construită una dintre cele mai mari instalații de stocare a energiei verzi din România cioban în Dezastrul funciar de la Primăria Axintele Parinte în Colaps financiar după retrogradarea în Liga 2: Unirea Slobozia a cerut intrarea în insolvență! AlexDan în Lipsă de «transparență» în Consiliul Local Slobozia Preda în Colaps financiar după retrogradarea în Liga 2: Unirea Slobozia a cerut intrarea în insolvență! Mary în Reabilitarea Ștrandului Municipal, abandonată de administrația Potor Mary în Restanțe de 7,3 milioane de lei pentru facturile de apă și canalizare către operatorul Urban SA Slobozia NOBODY în «Candidatul 10510», în sfârșit director general adjunct la DGASPC Ialomița!

cea mai/cel mai...

Cea mai/cel mai...