Ai intrat pe cel mai citit site din Ialomița!

EVENIMENT

Ialomița: Garda Financiară a confiscat 70 tone de grâu

Ialomița: Garda Financiară a confiscat 70 tone de grîu

Sîmbătă, 23 iulie, pe DN3B, ruta Fetești-Chirana-Constanța, Garda Financiară Ialomița a confiscat 70 tone de grîu. Marfa era încărcată în trei semiremorci de transport cereale și aparținea, conform avizelor de însoțire a mărfii, unei societăți comerciale din Constanța.
Suspect pentru comisarii Gărzii Financiare a fost faptul că, pe avizele la care am făcut referire, atît furnizorul cît și beneficiarul mărfii erau firme din Constanța, mașinile de transport fiind oprite la cîțiva kilometri de Chirana. Mai mult, furnizorul grîului era o societate comercială din Constanța înființată în luna mai 2011 (!).
Încercînd să justifice proveniența mărfii, șoferii vehiculelor au prezentat cîteva borderouri... [citește_tot_articolul]

25 Iulie 2011, 15:39 (10030 vizualizări - 3 comentarii)

EVENIMENT

Agricultura ialomițeană, REVIRIMENTUL economiei locale

Agricultura ialomițeană, REVIRIMENTUL economiei locale

Într-un județ în care nimeni nu produce și nimic nu merge, primele recolte din acest an au devenit un motiv de bucurie. În spatele producțiilor bune înregistrate de marii producători se ascunde însă aceeași agricultură de subzistență, aceiași samsari de cereale instituționalizați și vînzările ilegale de cereale. Un cerc vicios din care nimeni nu poate ieși și nici măcar nu dă semne că ar vrea.

Apa a făcut diferența
În anul agricol 2010-1011 județul Ialomița a cultivat circa 150 mii de hectare de orz, orzoaică, rapiță și grîu. Deși datele statistice sînt preliminare, pentru toate culturile producția medie oscilează între 4000 și 4500 de kilograme la hectar. Cele mai mari... [citește_tot_articolul]

25 Iulie 2011, 12:37 (8703 vizualizări - 1 comentariu)

Click aici

EVENIMENT

Măsura 112, fata morgana pentru tinerii fermieri

Optimism exagerat la OJPDRP Ialomița

Măsura 112, fata morgana pentru tinerii fermieri

După o sesiune semiratată, Oficiul Județean de Plăți pentru Dezvoltare Rurală și Pescuit se laudă cu un număr mare de cereri pentru sesiunea care se încheie în 29 iulie. Fermierii care au reușit să acceseze cei 25 de mii de euro spun că banii sînt insuficienți. Următoarea sesiune se va desfășura în noiembrie și este ultimul tren pentru tinerii fermieri ialomițeni.

La Oficiul lăudat...
Să nu te duci cu dosarul, ar fi urmarea logică. Numai că cei interesați să acceseze cei 25 mii de euro promiși în cadrul Măsurii 112 «Instalarea tinerilor fermieri» nu au încotro și sînt obligați să treacă prin calvarul depunerii dosarului la sediul județean de pe bulevardul Chimiei. Directorul... [citește_tot_articolul]

25 Iulie 2011, 08:47 (11302 vizualizări - 0 comentarii)

EVENIMENT

Pompierul Anghel exploatează cu japca terenul Primăriei Căzănești

Orașul-comună unde administrația șofează tractorul

Pompierul Anghel exploatează cu japca terenul Primăriei Căzănești

După ce a trecut prin vria a trei referendumuri pentru a redeveni comună, Căzănești apare din nou în atenția opiniei publice. De această dată, orașul primarului Alexandru Gavrilă își vrea înapoi palma de 28 hectare de teren agricol ce a fost luată cu japca de un om de-al locului, Dănuț Anghel. Omul care se ocupă cu succes de situațiile de urgență din oraș a reușit performanța de a exploata cele 28 de hectare fără vreun document care să-i dea acest drept. Iar asta se întîmplă de vreo 3 ani, timp în care agricultorul Anghel și-a văzut nestingherit de profitul personal sub ochii închiși ai primarului și autorităților din localitate...

30 de hectare, cadou de la Primărie
... [citește_tot_articolul]

22 Iulie 2011, 17:31 (12023 vizualizări - 12 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Ialomița falimentară: Colapsul economic local se accentuează

În Ialomița, numărul firmelor funcționale este tot mai redus, iar falimentul societăților comerciale cunoaște un ritm alert. Tabloul dezastrului economic local este întregit de absența cu desăvîrșire a unor investiții străine în Ialomița.

Suspendări, dizolvări, radieri...
Recentele date statistice ale Oficiului Național al Registrului Comerțului, instituție ce centralizează orice mișcare în mediul economic național, demonstrează încă o dată criza economică din Ialomița. Concluziile generale arată că, deși numărul firmelor ce dispar, prin diverse metode, scade, mediul de afaceri local stagnează într-o criză financiară fără precedent. Statisticile realizate de specialiști... [citește_tot_articolul]

22 Iulie 2011, 09:18 (9493 vizualizări - 2 comentarii)

Click aici

SPORT

Gașca lui Ghiulai

Noul antrenor al Unirii Slobozia vrea o echipă unită

Gașca lui Ghiulai

Tehnicianul instalat în această vară pe banca ialomițencelor nu este nici om de zahăr, dar nici nu pare zbirul despre care vorbea un comentator pe www.independentonline.ro. Băimăreanul Lucian Ghiulai este un tînăr antrenor hotărît să bifeze la Slobozia un reper important al cărții sale de vizită. Să sperăm că va reuși.

Doar 12 fete la reunire
Revenirea din vacanță s-a produs cu 4 zile mai devreme decît era stipulat pentru handbalistele de la Unirea Slobozia. «Am vrut să ne cunoaștem și să demarăm pregătirile cît mai repede pentru că avem puțin timp la dispoziție pînă la debutul Campionatului și vreau ca totul să fie bine pus la punct» explică Lucian Giulai. Așadar, joi... [citește_tot_articolul]

21 Iulie 2011, 17:22 (10958 vizualizări - 1 comentariu)

Click aici

EVENIMENT

Orașul cu 4 festivaluri

Amara atacă piața turistică națională

Orașul cu 4 festivaluri

Începînd cu acest an, orașul Amara dezvoltă un proiect ambițios menit să îl repoziționeze pe harta turistică națională. Potrivit declarațiilor primarului Victor Moraru, administrația locală a accesat un proiect de 8 miliarde de lei vechi în cadrul căruia va dezvolta o serie de 3 festivaluri cu profil turistic menite să atragă atenția asupra potențialului balnear al lacului Amara. Adăugate la celebrul de-acum «Festival al Tinereții», desfășurat neîntrerupt din anul 1967, cele trei festivaluri ar putea relansa economic și turistic această stațiune celebră în perioada comunistă. Pariul pe care doresc să-l cîștige autoritățile locale este acela de a doborî recordul turistic înregistrat de stațiunea... [citește_tot_articolul]

21 Iulie 2011, 11:46 (20362 vizualizări - 2 comentarii)

POLITICĂ

Cronica unor sondaje anunțate

Ionașcu PRIMAR, Cazacu PREȘEDINTE

În ultimele luni v-am oferit în acest colț de pagină o serie întreagă de scenarii politice care vizau viitorul Ialomiței în mandatul 2012-2016. Ajustate în funcție de declarații și fapte concrete, dar alimentate pe alocuri și de zvonuri din culisele filialelor, previziunile noastre au ajuns să capete un grad ridicat de acuratețe. Așa că astăzi lansăm pe piață o nouă posibilitate: Ionașcu reales, Cazacu președinte de Consiliu Județean.

Dulce ca mierea e otrava sondajelor PSD
După cum poate știți, săptămîna trecută a fost finalizat primul dintre cele două sondaje comandate de USL în Ialomița în vedera desemnării viitorului candidat la fotoliul de primar al muncipiului... [citește_tot_articolul]

21 Iulie 2011, 08:17 (11462 vizualizări - 7 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Slobozia: Urban nu poate asigura necesarul de apă pentru abonați

Slobozia: Urban nu poate asigura necesarul de apă pentru abonați

De 8 zile, 3500 de oameni nu au apă curentă! Primarii localităților Mărculești și Cosîmbești se revoltă, Urban susține că nu poate furniza apă, soluțiile tehnice au fost respinse...

«Apa lui Ionașcu» nu mai ajunge la consumatori
Miercuri, 20 iulie, la orele prînzului, o delegație a autorităților din comunele Mărculești și Cosîmbești a luat cu asalt sediul SC Urban, după 8 zile de întrerupere a furnizării apei potabile în localitățile amintite. Potrivit declarațiilor primarului Gheorghe Ciriblan, cei 3500 de locuitori afectați consideră situația inacceptabilă. «E a opta zi fără apă. Sînt oameni bătrîni, copii, animale... Și oamenii întreabă de ce nu au apă dacă au plătit... [citește_tot_articolul]

20 Iulie 2011, 17:47 (11378 vizualizări - 4 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

«Există un sistem mafiot de distribuire a fondurilor!»

Directorul Spitalului Județean Slobozia acuză

«Există un sistem mafiot de distribuire a fondurilor!»

La sfîrșitul săptămînii precedente, directorul Spitalului Județean Slobozia, Vasile Olaru a acuzat Casa Județeană de Asigurări de Sănătate de distribuirea discriminatorie a fondurilor alocate pentru această unitate medicală. Dr Olaru a declarat că refuză semnarea contractului de finanțare propus de CJAS și a făcut apel la opinia publică locală pentru salvarea situației.

Jumătate din fondurile alocate în 2010
Joi, 7 iulie, în cadrul unei conferințe de presă, directorul Spitalului Județean Slobozia a acuzat deschis CJAS de distribuirea discriminatorie a fondurilor necesare funcționării instituției în 2011. «Fiecare topor trebuie să aibă coada lui. În Ialomița, cozile de... [citește_tot_articolul]

20 Iulie 2011, 13:38 (8485 vizualizări - 3 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

«Micul Chopin» Sebastian Solomon, revelația concursului internațional «Carl Filtsch» 2011

«Micul Chopin» Sebastian Solomon, revelația concursului internațional «Carl Filtsch» 2011

Sebastian Solomon, elevul de numai 11 ani al Liceului de Artă «Ionel Perlea» Slobozia, a cîștigat Premiul I-Secțiunea Compoziție la Concursul Internațional de Interpretare Pianistică și Compoziție «Carl Filtsch» din acest an.
Evenimentul, ajuns la cea de-a XVI-a ediție, s-a desfășurat la Sibiu și a reunit pe scena Filarmonicii de Stat 40 de pianiști cu vîrste cuprinse între 8 și 31 de ani, din Germania, Bulgaria, Serbia, Republica Moldova, Belarus, Suedia, Rusia, Ungaria și România.
Competitorii au fost examinați atît pentru interpretare cît și pentru compoziție de un juriu internațional alcătuit din Peter Szaunig (Germania), Valentin Gheorghiu (România), Walter Krafft (Germania), Tatiana... [citește_tot_articolul]

20 Iulie 2011, 10:00 (7645 vizualizări - 5 comentarii)

Click aici

SPORT

Fotbal, Liga a III-a

Unirea Slobozia respiră aer de munte

Fotbaliștii pregătiți de Ion Ionescu se află în cantonament la Predeal și vor reveni în Slobozia, miercuri, 20 iulie. În lotul galben-albaștrilor au apărut deja primele noutăți, fotbaliști aflați încă în stadiul probelor. Este vorba în primul rînd de doi jucători care în campionatul trecut s-au aflat în lotul divizionarei secunde, Dunărea Galați: fundașul dreapta Vlad Judeanu și apărătorul central Ionuț Bozean. De asemenea, ca noutate îl putem nota și pe portarul Tudor Cristian, venit de la Phoenix Ulmu. Marea problemă a lui Ion Ionescu o reprezintă cei 3 jucători sub 21 de ani care trebuie să se regăsească în echipă pe tot parcursul jocului. Variante pentru această problemă pot fi cei trei juniori... [citește_tot_articolul]

20 Iulie 2011, 09:43 (6767 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Un bărbat s-a electrocutat la oblonul chioșcului său

După ce Primăria Slobozia a produs «transformări» în Bazar

Un bărbat s-a electrocutat la oblonul chioșcului său

Intenția Primăriei Slobozia de disciplinizare a comercianților din Bazarul Municipal s-a transformat în tragedie pentru o familie din localitate. După ce le-a fost mutat chioșcul, capul familiei, Marian Fîșie s-a electrocutat, șansele de supraviețuire fiind minime. Cine va răspunde pentru tragedia familiei urmează să stabilească expertizele de specialitate dispuse de polițiștii ialomițeni.

Chioșcuri protejate de incendii. Nu și de curent electric!
La începutul săptămînii precedente, Bazarul Municipal s-a reorganizat. Decizia a aparținut administrației slobozene, la solicitarea Inspectoratului pentru Situații de Urgență. Potrivit autorităților, vechea organizare a tonetelor... [citește_tot_articolul]

19 Iulie 2011, 19:25 (9979 vizualizări - 7 comentarii)

Click aici

SPORT

Fotbal, Liga a III-a, Viitorul Axintele

Încă 5 nume noi

După achiziționarea lui Ionică și Florea de la Comprest, conducerea Viitorului Axintele mai parafează în aceste zile alte 5 transferuri. Este vorba de fundașul stînga Adrian Pepeleu și mijlocașul central Alexandru Ștefan, ambii veniți de la Cernica, precum și de portarul Ovidiu Trandafir, fundașul central Florentin Andrei și atacantul Ștefan Matache, toți de la Victoria Amara. Miercuri, 20 iulie, la Amara, Viitorul Axintele întîlnește Viitorul Chirnogi într-un meci contînd pentru Cupa României care va începe la orele 17,30. Pe 24 iulie, elevii lui Ion Nica pleacă într-un cantonament montan de o săptămînă la Moeciu.... [citește_tot_articolul]

19 Iulie 2011, 18:42 (9594 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

SPORT

Tenis de cîmp

Trei slobozeni, învingători la «Cupa Naparis»

Între 16 și 18 iulie a avut loc, la Slobozia, în organizarea Clubului Sportiv Școlar, «Cupa Naparis», turneu de categoria a II-a. La această competiție, unde au fost prezenți în jur de 40 de sportivi, am consemnat cîteva premiere în ceea ce-i privește pe tenismenii slobozeni. Astfel, la 14 ani, s-a impus Bogdan Corbea, aflat la primul turneu în cadrul acestei categorii. Pe locul al III-lea s-a clasat Cristian Andreescu. La 12 ani, turneul fetelor a fost cîștigat de Alexia Gîndac, «micul fenomen din Slobozia» bifînd, de asemenea, prima competiție cîștigată la această categorie. La băieți, Ștefan Andreescu a luat locul al III-lea. A treia victorie pentru CSS Slobozia i-a aparținut lui Liviu Tonț... [citește_tot_articolul]

19 Iulie 2011, 18:40 (10587 vizualizări - 5 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Ialomița: Personalul de la Ambulanță, fără salarii

Ialomița: Personalul de la Ambulanță, fără salarii

Spitalul Județean de Urgență Slobozia nu este singura unitate medicală care pune în pericol sănătatea pacienților din lipsa finanțării. La rîndu-i, Serviciul Județean de Ambulanță refuză să semneze contractul de finanțare cu CJAS. Managerul Radu Paros invocă «impunerea finanțării de către Casă», care nu poate să asigure funcționalitatea instituției pe care o conduce. Prima dintre urmări, de-a dreptul revoltătoare, este că personalul medical al Serviciului de Ambulanță nu își va mai primi salariile pînă cînd negocierea impusă de managerul Paros nu va da rezultate.
«Este revoltător! Există un ordin al Ministrului Sănătății care stabilește un tarif de 32,5 lei pe cap de locuitor. Serviciului de... [citește_tot_articolul]

19 Iulie 2011, 09:13 (10741 vizualizări - 5 comentarii)

POLITICĂ

Demagogul Ciupercă și vânzătorii de iluzii electorale

A început campania pentru localele din 2012

Demagogul Ciupercă și vînzătorii de iluzii electorale

Vise! Hai la vise! Ieftine, proaspete, aburinde! Acesta este mesajul titularilor de filiale locale ale celor două partide care-și adjudecă viitorul politic al Ialomiței. Dacă sînteți interesat, în colțul drept al județului îl avem pe vînzătorul de iluzii electorale Cazacu, președintele PD-L. Lefegiu al unei instituții publice falimentare, Poșta Română, protagonist al unor dosare penale epopeice și moștenitor politic al unei organizații abulice și plină de toate păcatele, Cazacu visează cu ochii larg deschiși la ziua cînd va conduce el județul. În colțul din stînga, la costum și cravată social democrată, președintele în exercițiu, Silvian Ciupercă. Demagog de formație și neînvins de două mandate... [citește_tot_articolul]

19 Iulie 2011, 09:06 (7837 vizualizări - 4 comentarii)

EVENIMENT

Reparații second-hand pentru polițele Carpatica și Euroins

Piața asigurărilor auto din Ialomița naște monștri

Reparații second-hand pentru polițele Carpatica și Euroins

În lunia ianuarie a anului 2011, Independent publica un amplu articol care demasca faptul că firmele de asigurări Carpatica, Euroins și Astra refuză sistematic să onoreze plata daunelor rezultate din accidente, atît în cazul asigurărilor RCA, cît și al celor CASCO. Continuăm astăzi tirul acuzelor, cu o serie de fapte și declarații care confirmă o practică scandaloasă și iresponsabilă: în puținele cazuri cînd acceptă plata daunelor, firmele de asigurări impun păgubiților reparații cu piese second-hand care afectează nu doar durata de exploatare a autovehiculului, ci chiar siguranța în trafic!

Shit Happens
În ciuda crizei, automobilele continuă să circule în număr tot... [citește_tot_articolul]

18 Iulie 2011, 08:42 (16041 vizualizări - 6 comentarii)

SPORT

Fotbal, Liga a III-a

Mișcări de trupe la Axintele

Marți, 5 iulie, antrenorul Ion Nica a dat startul pentru pregătirea sezonului 2011-2012 pe care Viitorul Axintele îl va disputa în Liga a III-a. Conducerea tehnică a renunțat deja la 4 jucători: Ionuț Enache, Gabriel Mititiuc, Marius Stan și Bogdan Constantinescu. La capitolul achiziții certe sînt trecuți doi jucători, ambii de la Conprest București: Mariuș Ionică (fundaș, 24 ani) și Dan Florea (mijlocaș de bandă, 26 ani). De asemenea, Ion Nica are în probe o serie de jucători printre care Babagearu (Slobozia), Matache, Buzoianu, Trandafir (Amara), Iordache (Conprest), Crăciun (Rocar), Dincă, Peteleu (Cernica). Marți, 12 iulie, Viitorul a început seria amicalelor cu echipa din Fundulea, urmînd... [citește_tot_articolul]

18 Iulie 2011, 08:39 (6643 vizualizări - 1 comentariu)

SPORT

Balcan, Băeșu și Popescu pleacă

Handbal, CSM Unirea Slobozia

Balcan, Băeșu și Popescu pleacă

În sfîrșit s-a luat o hotărîre! Lotul de handbal feminin al CSM Unirea Slobozia se adună pe 18 iulie. Astfel, avînd în vedere că ediția 2011-2012 a Campionatului din eșalonul secund va debuta pe 17 septembrie 2011, fetele vor avea la dispoziție două luni de pregătire. În privința antrenorului un lucru e sigur. Nu va fi din Slobozia. (n. red.: Singurele două variante locale existente Marian Simion și Gheorghe Neagu nu au fost, se pare, pe placul Consiliului de Administrație!). Al doilea lucru sigur este că trei dintre jucătoarele aflate la final de contract nu vor mai juca din toamnă la Slobozia. Astfel, pivotul Simona Balcan este tentată de o experiență peste hotare. «Momentan am mai multe variante... [citește_tot_articolul]

18 Iulie 2011, 08:36 (11543 vizualizări - 8 comentarii)

Vineri 26 Iun 2026
292 cititori online
Cele mai comentate
Cele mai citite
Ultima oră

Jilavele: Hoți prinși de polițiști

Șase adolescenți cu vîrste cuprinse între 11 și 18 ani, din Jilavele, sînt cercetați penal de polițiști pentru furt. Pe numele celor șase, polițiștii rețin săvîrșirea mai multor furturi din locuințe sau ...[citește_toată_știrea]

7 Decembrie 2011, 17:59
(16403 vizualizări - 0 comentarii)


Secțiunea Mica Publicitate a fost actualizată!

Cele mai noi anunțuri de mică publicitate din Ialomița. ...[citește_toată_știrea]

6 Decembrie 2011, 19:24
(5643 vizualizări - 0 comentarii)


APIA: Se depun cererile pentru subvențiile la motorină

«Agenția de Plăți și Intervenție pentru Agricultură reamintește beneficiarilor interesați că, în cursul lunii decembrie 2011, se depun cererile de acord prealabil pentru finanțare prin rambursare pentru ...[citește_toată_știrea]

6 Decembrie 2011, 19:11
(15543 vizualizări - 0 comentarii)


Amara: Adolescentă dispărută de la domiciliu

Amara: Adolescentă dispărută de la domiciliu

Luni, 5 decembrie, o adolescentă de 15 ani din Amara a fost dată dispărută. Rudele au alertat polițiștii din localitate cu privire la faptul că Daniela Cristina Budu a plecat de la domiciliu și ...[citește_toată_știrea]

6 Decembrie 2011, 19:05
(13503 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Amara dispărută


LAPAR amenință cu acțiuni de amploare

«LAPAR își exprimă indignarea și protestează energic față de bugetul MADR pentru anul 2012, cu susținerea Ministerului Finanțelor Publice și aprobat de Guvernul României transmis Parlamentului pentru dezbateri ...[citește_toată_știrea]

6 Decembrie 2011, 19:03
(16893 vizualizări - 1 comentariu)


Anunț angajare

AD GARAGE PROFESIONAL SERVICES angajează mecanic auto și electrician auto.
Salariu atractiv!
Depunerea cv-urilor se face la sediul firmei din str. 1 Mai, nr. 1, cartier ...[citește_toată_știrea]

6 Decembrie 2011, 19:02
(13878 vizualizări - 0 comentarii)


Moldoveni: Adolescenți hoți

Doi minori de 13 și 17 ani, ambii din Moldoveni, sînt cercetați penal de polițiști pentru furt calificat. De fapt, în data de 1 decembrie, Poliția a fost sesizată de către un bărbat de 30 ani, din Moldoveni ...[citește_toată_știrea]

6 Decembrie 2011, 19:02
(13990 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Moldoveni hoț furt


Anunț vînzare tăurași

Societate Comercială vinde tăurași cu greutate mai mare de 200 kg la prețul de 6,5 lei/kg, în viu.
Telefon 0723/309.109 ...[citește_toată_știrea]

6 Decembrie 2011, 19:01
(7951 vizualizări - 0 comentarii)


Sinești: În trafic cu numere de îmatriculare expirate

Luni, 5 decembrie, la Sinești, polițiștii au oprit pentru control un autoturism la volanul căruia se afla un tînăr de 26 ani, din orașul Voluntari. Din verificările sumare, polițiștii au constatat că valabilitatea ...[citește_toată_știrea]

6 Decembrie 2011, 19:01
(13615 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: Atenție! Bancnote false!

În preajma Sărbătorilor de Iarnă, polițiștii avertizează cu privire la banii falși aruncați în circulație. Astfel, potrivit instituției, «în fiecare an, se înregistrează un flux de valută care intră în ...[citește_toată_știrea]

6 Decembrie 2011, 18:59
(15586 vizualizări - 0 comentarii)


Adîncata: A vrut să se sinucidă la 16 ani

O adolescentă de 16 ani a încercat să se sinucidă, sîmbătă, 3 decembrie a.c., la Adîncata. Fata a înghițit voluntar mai multe medicamente. Paramedicii SMURD au fost solicitați să intervină de urgență, iar ...[citește_toată_știrea]

5 Decembrie 2011, 16:27
(14524 vizualizări - 0 comentarii)


ISU Ialomița: Incendii la șirele de paie

Sîmbătă, 3 decembrie a.c., rezerva de furaje a unui cetățean din Făcăeni s-a aprins după ce omul a aruncat o cantitate de cenușă și jar nestins în apropierea unor materiale combustibile din curtea locuinței ...[citește_toată_știrea]

5 Decembrie 2011, 16:27
(13393 vizualizări - 0 comentarii)


AJOFM Ialomița: Site pentru românii din Spania

«Agenția Județeană pentru Ocuparea Forței de Muncă Ialomița aduce la cunoștința persoanelor interesate faptul că, în continuarea acțiunilor întreprinse pentru sprijinirea lucrătorilor români din Spania ...[citește_toată_știrea]

5 Decembrie 2011, 16:25
(15783 vizualizări - 0 comentarii)


Săveni: Hoți din locuințe, prinși de polițiști

Vineri, 2 decembrie a.c., polițiștii slobozeni au fost alarmați de un bărbat, de 58 ani, cu privire la faptul că în perioada 28 noiembrie-2 decembrie, persoane necunoscute au intrat în locuința sa din ...[citește_toată_știrea]

5 Decembrie 2011, 16:24
(12640 vizualizări - 0 comentarii)


Făcăeni: Furturile de animale revin în actualitate

Un bărbat de 57 ani din Făcăeni a cerut ajutorul polițiștilor reclamînd că i-au fost furate 3 ovine, folosindu-se o mașină înmatriculată în Constanța. Însoțiți de victimă, polițiștii au identificat în trafic ...[citește_toată_știrea]

5 Decembrie 2011, 16:23
(13373 vizualizări - 0 comentarii)


Mihail Kogălniceanu: I-a furat pompa electrică din fîntînă

Sîmbătă, 3 decembrie, polițiștii din Țăndărei au fost alertați de un bărbat, de 46 ani, din Mihail Kogălniceanu, cu privire la faptul că dintr-o fîntînă situată în extravilanul localitățiii i-a dispărut ...[citește_toată_știrea]

5 Decembrie 2011, 16:23
(12666 vizualizări - 0 comentarii)


DSVSA Ialomița: Atenție la trichină!

Direcția Sanitară Veterinară și pentru Siguranța Alimentelor Ialomița atenționează, în preajma Sărbătorilor de Iarnă, asupra riscului îmbolnăvirii cu trichineloză. Astfel, pentru a preveni îmbolnăvirea ...[citește_toată_știrea]

5 Decembrie 2011, 16:23
(18289 vizualizări - 1 comentariu)


Ion Roată: 500 kg de fier vechi, confiscate

Aproximativ 500 kg de fier vechi au fost confiscate de polițiștii ialomițeni, vineri, 2 decembrie 2011. S-a întîmplat la Ion Roată unde polițiștii au oprit pentru control o autoutilitară în care se aflau ...[citește_toată_știrea]

5 Decembrie 2011, 16:22
(17439 vizualizări - 0 comentarii)


Slobozia: Armă de tir deținută ilegal

Un bărbat de 41 ani din Slobozia a fost prins de polițiștii Serviciului Arme Explozivi și Substanțe Periculoase în timp ce deținea fără drept o armă de tir cu aer comprimat. De asemenea, asupra bărbatului ...[citește_toată_știrea]

5 Decembrie 2011, 16:22
(17710 vizualizări - 0 comentarii)


Fetești: Dosar penal pentru un autoturism neîmatriculat

Sîmbătă, 3 decembrie a.c., polițiștii Serviciului Rutier au oprit în trafic, pentru un control de rutină, un autoturism condus de un tînăr de 21 ani, din Fetești. Verificările ulterioare ale polițiștilor ...[citește_toată_știrea]

5 Decembrie 2011, 14:54
(11736 vizualizări - 0 comentarii)


Amara: Accident cu două victime

O tînără de 20 ani, din comuna Traian, a produs sîmbătă, 3 decembrie 2011, un accident rutier în orașul Amara. Cauza nefericitului incident a fost viteza neregulamentară neadaptată la condițiile de drum ...[citește_toată_știrea]

5 Decembrie 2011, 14:54
(17815 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Amara accident


Moldoveni: La volan, fără permis

Sîmbătă, 3 decembrie, polițiștii din Moldoveni au prins un tînăr de 18 ani, din localitate, în timp ce conducea o mașină pe un drum comunal deși nu avea permis de conducere. Pentru aceasta tînărului i-a ...[citește_toată_știrea]

5 Decembrie 2011, 14:53
(13182 vizualizări - 0 comentarii)


Poliția Rutieră Ialomița: 300 de amenzi pentru șoferi

În perioada 2-4 decembrie a.c., polițiștii Serviciului Rutier au acționat pe șoselele județene pentru disciplinizarea traficului rutier. Rezumatul activităților reține aplicarea a peste 300 de sancțiuni ...[citește_toată_știrea]

5 Decembrie 2011, 14:53
(13099 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: Beți la volan

Un tînăr de 24 ani a fost oprit de polițiști pentru un control de rutină, sîmbătă, 3 decembrie a.c., pe raza localității Gura Văii. Pentru că mirosea a alcool, individul a fost testat alcooltest, aparatul ...[citește_toată_știrea]

5 Decembrie 2011, 14:52
(13272 vizualizări - 0 comentarii)


Mașină de lux furată din Italia, găsită la Urziceni

Un autoturism de lux, aparent furat din Italia, a fost găsit de polițiștii ialomițeni. S-a întîmplat miercuri, 30 noiembrie, la Urziceni, cînd polițiștii Compartimentului Trafic și Furturi auto au oprit ...[citește_toată_știrea]

2 Decembrie 2011, 18:11
(15931 vizualizări - 1 comentariu)


Movilița: Cinci hoți prinși de polițiști

Cinci clujeni, cu vîrste cuprinse între 19 și 38 ani, sînt cercetați de polițiști pentru furt calificat. Aceștia au reușit să fure unui bătrîn de 83 ani din Movilița 3000 lei, după ce i-a executat o lucrare ...[citește_toată_știrea]

2 Decembrie 2011, 18:10
(18673 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Movilița furt hoț


Traian: La 17 ani, autor al unui accident rutier

Miercuri, 30 noiembrie, la Traian s-a produs un accident de circulație. Aparent banal, incidentul a făcut nu mai puțin de 3 victime. Pe scurt, în timp ce un minor, de 17 ani, conducea un scuter prin localitate ...[citește_toată_știrea]

2 Decembrie 2011, 18:10
(11656 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Traian accident


Slobozia: Infractor încarcerat

Un bărbat de 58 ani, din Perieți, a fost prins de polițiști, miercuri, 30 noiembrie, și încarcerat în Penitenciarul Slobozia. Individul avea de executat o pedeapsă de 10 luni închisoare. Judecătoria Slobozia ...[citește_toată_știrea]

2 Decembrie 2011, 18:09
(16229 vizualizări - 0 comentarii)


Fetești: Au vrut să fure 500 de conserve cu bulion

Jandarmii feteșteni au prins în flagrant 3 bărbați în timp ce furaut 2 tone de conserve. Pe scurt, miercuri, 30 noiembrie, în jurul orei 21,00, jandarmii aflați în misiuni de patrulare au observat în spatele ...[citește_toată_știrea]

2 Decembrie 2011, 16:18
(15235 vizualizări - 0 comentarii)


Balaciu: A ars de viu în propria casă!

Chiar de Ziua României, un bărbat a ars de viu în propria casă. S-a întîmplat la Balaciu, unde joi, 1 decembrie a.c., flăcările au cuprins casa unui cetățean din localitate. Potrivit pompierilor, cel mai ...[citește_toată_știrea]

2 Decembrie 2011, 15:42
(16741 vizualizări - 0 comentarii)


Ultimele comentarii
om de rand în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! laurentiu în «Beach Party» săptămânal pe Plaja Zorilor Răduță Aurelian-Constantin în Sărăcie, mizerie și indiferență în blocul «SACO» din Slobozia @ahaaaaaa în «Reabilitarea energetică» a sediului Prefecturii Ialomița, la final soluția e simplă în Sărăcie, mizerie și indiferență în blocul «SACO» din Slobozia Fa Marileno în Marinela Radu ex-DSP și juristul «doctor» Vasile Zamfir, înscriși! Maria în Sărăcie, mizerie și indiferență în blocul «SACO» din Slobozia Nelu în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! Vasile în Urban SA Slobozia, sub monitorizarea Gărzii de Mediu Ialomița privind respectarea măsurilor de conformare Ionut în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! George în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! Mihai în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! Urbanistul în Urban SA Slobozia, sub monitorizarea Gărzii de Mediu Ialomița privind respectarea măsurilor de conformare Vasile în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! spațiu comercial Slobozia în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 24 iunie 2026 spațiu comercial Slobozia în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 24 iunie 2026 oRLandO în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! scrumbie Dunăre în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 24 iunie 2026 PERICOL în «Reabilitarea energetică» a sediului Prefecturii Ialomița, la final Peiu în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni!

cea mai/cel mai...

Cea mai/cel mai...