Ai intrat pe cel mai citit site din Ialomița!

SPORT

Fotbal, Liga a III-a

Unirea Slobozia, aceeași oameni, alte funcții

Numirea lui Constantin Prepeliță în funcția de director general al CSM Unirea Slobozia a lăsat liber postul de antrenor principal pe banca tehnică a echipei de fotbal. După vehicularea mai multor variante, conducerea Clubului a decis să-l numească în acest post pe Ion Ionescu, fostul portar al Unirii în anii ’80. Pînă la promovarea ca «principal», Ion Ionescu a fost antrenor secund și antrenor al portarilor la galben-albaștri, pregătind totodată mai multe grupe de copii și juniori ai Unirii. Ion Ionescu îi va avea ca secunzi pe Enache Costea și Marius Milea. Miercuri, 13 iulie, se pleacă în cantonament, la Predeal. Revenirea în Slobozia este fixată pentru 21 iulie, iar sîmbătă, 23 iulie, va avea... [citește_tot_articolul]

14 Iulie 2011, 17:02 (6892 vizualizări - 2 comentarii)

EVENIMENT

Ate Bombardieru sperie Hi5-ul

Pușca și cureaua lată, Pușcăria e a mea toată

Ate Bombardieru sperie Hi5-ul

După ce în urmă cu cîteva săptămîni v-am delectat cu tentativele oficialilor locali de a agăța și ei ceva prospătură pe Badoo, revenim azi în forță cu membrii altor rețele de socializare similare. Ate Bombardieru, alias Joiță Ionel este deținut în Penitenciarul Slobozia și agață fete pe Hi5 (și băieți, susține specialistul redacției în domeniu) cu instantanee din Penitenciar.

«Bat și .ut ca mașina de cusut»
Pentru cei care nu știu, Hi5 este o rețea de socializare unde cromozomii X și Y se pot combina liber în mediul virtual. Încarcerat la Penitenciarul Slobozia, Ate Bombardieru, un june infractor cu mușchii lucrați în sala de detenție, a reușit performanța de a posta... [citește_tot_articolul]

14 Iulie 2011, 12:17 (30938 vizualizări - 18 comentarii)

Click aici

UNA PE SĂPTĂMÎNĂ

De veghe la gardul lui Ionașcu

De veghe la gardul lui Ionașcu

Primarul Sloboziei are o vilă de vreo 200 de metri pătrați spațiu util la marginea Sloboziei, sub liniile de înaltă tensiune. Nu vă grăbiți să-l plîngeți, edilul s-a împăcat cu neșansa. În plus, nu locuiește permanent acolo! Are apartament în oraș, așa că vila pare mai degrabă pustie. Săptămîna trecută însă, curtea domnului Ionașcu s-a animat brusc. Sau, ca să fim mai exacți, gardul...

Semne bune vara are
Tot orașul știe că domnul Ionașcu are vilă în cîmp. În cîmp electric, evident, pentru că vila domnului Ionașcu se ridică fix sub linia de înaltă tensiune. Dar și despre asta orașul știe, iar gura lumii s-a plictisit tot bîrfind. Ce nu știu decît lucrătorii DADP, relocați... [citește_tot_articolul]

14 Iulie 2011, 06:37 (22231 vizualizări - 3 comentarii)

EVENIMENT

ITM protejează «țepele» de pe piața locală a forței de muncă

Deși nu există, contractele de muncă pot fi reziliate!

ITM protejează «țepele» de pe piața locală a forței de muncă

Un banal conflict de muncă între firma Hoztech Sistems și cei 12 angajați ai săi confirmă un fapt incredibil. Un contract de muncă inexistent poate fi reziliat fără ca Inspectoratul Teritorial de Muncă să sesizeze această ilegalitate. Reprezentanții ITM susțin că vinovați pentru această situație sînt cei implicați în conflict și promit că vor declanșa o anchetă.

Țeapă marca Hoztech Sistems
În urmă cu o aproape 2 luni, pe 16 mai, Cosmin Hozoc, patronul firmei Hoztech Sistems SRL angaja o echipă locală de alpiniști utilitari pentru lucrări de mentenanță la antenele de emisie recepție ale firmei Vodafone. După o lună și jumătate, cei 12 angajați ai firmei constată cu surprindere... [citește_tot_articolul]

13 Iulie 2011, 17:17 (14267 vizualizări - 1 comentariu)

Click aici

REPORTAJ

«Esența vieții este mișcarea!»

La 86 de ani, doctorul Teodoru este un exemplu pentru noi toți

«Esența vieții este mișcarea!»

Schimbul de mingi decurge sacadat dar armonios și, din cînd în cînd, se atacă înverșunat fileul deși este doar o partidă demonstrativă. Cei doi adversari lovesc mingea și se deplasează mai mult din instinct, detonînd exclamații de admirație din partea noastră, a reporterilor de pe margine. La serviciu, Dan Ștefan, fiul cel mare al lui Conașu, în vîrstă de 36 ani. La primire, doctorul Valeriu Teodoru, născut cu jumătate de secol mai devreme. Are 86 de ani! Fără doar și poate, dezinvoltura loviturilor ne face să privim spre viitor cu mult mai mult optimism. Viața e frumoasă și poate rămîne așa pînă hăt, departe!

Prima întîlnire cu racheta, la Moreni
«Mens sana in corpore... [citește_tot_articolul]

13 Iulie 2011, 13:01 (16637 vizualizări - 5 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Proiecte de 1300 de miliarde pentru megainvestiții pe timp de criză

Slobozia se prăbușește sub povara cheltuielilor administrative

Proiecte de 1300 de miliarde pentru megainvestiții pe timp de criză

Înainte de alegerile din 2008, candidatul PDL Maria Petre promitea Sloboziei 10 megainvestiții menite să schimbe fața orașului. Amintim la repezeală portul de pe Ialomița, Champs-Elysees-ul de pe Chimiei și mega-mall-ul de la gară. Fantasmagorice la acel moment pentru a putea atrage voturi, ele au atras însă atenția învingătorilor... Iar la un an distanță au reprezentat baza de pornire pentru 3 megainvestiții care au reușit, în decurs de numai 3 ani, să facă praf bugetul și așa zdruncinat al administrației locale. Noi vom trece astăzi în revistă cele 3 proiecte. Le-am ales pentru că acestea au un numitor comun: deși sînt admirabile, chiar sublime am putea spune parafrazîndu-l pe nenea Iancu, ele... [citește_tot_articolul]

12 Iulie 2011, 11:58 (8414 vizualizări - 6 comentarii)

Click aici

SPORT

Băimăreanul Lucian Ghiulai, antrenor la CSM Unirea Slobozia

Handbal

Băimăreanul Lucian Ghiulai, antrenor la CSM Unirea Slobozia

După îndelungi căutări, conducerea CSM Unirea Slobozia s-a opri în sfîrșit asupra unui nume pentru funcția de antrenor principal al echipei de handbal feminin. Este vorba despre Lucian Ghiulai, cel care pînă în prezent a fost antrenor secund la HCM Știința Baia Mare, unde s-a ocupat îndeosebi cu pregătirea portarilor. Originar din Marghita, Ghiulai va împlini 44 de ani, pe 4 octombrie. A mai antrenat pe Unirea Sînnicolau Mare, Universitatea Timișoara, Poli Timișoara și CSS nr. 2 Baia Mare. Pentru o perioadă a fost în staff-ul tehnic al Lotului Național de Cadete.... [citește_tot_articolul]

12 Iulie 2011, 11:50 (9655 vizualizări - 4 comentarii)

EVENIMENT

Slobozia: Locurile de joacă, terenuri de vânătoare pentru câinii comunitari

Slobozia: Locurile de joacă, terenuri de vînătoare pentru cîinii comunitari

În 2010, datele statistice confirmă faptul că în județul Ialomița au fost mușcați de cîinii comunitari aproape 400 de persoane. Zece procente din acest număr revin orașului Slobozia. Iar vara asta, maidanezii de municipiu au terenuri noi de vînătoare: spațiile de joacă pentru copii. Semnalul de alarmă a fost tras luni, 27 iunie, în cadrul Consiliului Local Slobozia de către consilierul Ionel Vetu: «Un cîine comunitar a atacat cu copil. Nu l-a lovit, nu l-a provocat, pur și simplu cîinele s-a repezit la el. Eram, acolo și am văzut copilul. Alb ca varul și paralizat de frică. Iar cîinele continua să atace. A fost nevoie de doi oameni ca să-l poată goni!».

Pe terenul de joacă al cîinilor... [citește_tot_articolul]

11 Iulie 2011, 19:00 (21704 vizualizări - 18 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Cu legea-n mână, sute de ialomițeni așteaptă punerea în posesie

Agenția Domeniilor Statului instaurează abuzurile naționale

Cu legea-n mînă, sute de ialomițeni așteaptă punerea în posesie

În timp ce sute de ialomițeni așteaptă să fie puși în posesie cu terenurile pe care le-au deținut înainte de reforma agrară, Agenția Domeniilor Statului este surdă. Aude și ascultă doar de cele cîteva interese imobiliare, care mai de care avantajoase pentru cei ce conduc instituția. Nu o spunem noi, ci autoritățile, locale sau județene, dar și oamenii care așteaptă de ani de zile retrocedarea terenurilor... Și dacă mai amintim că hotărîrile judecătorești, atenție!!!, definitive și irevocabile, sînt doar o dreptate animată pentru solicitanți, aveți tabloul complet al eșecului retrocedărilor ialomițene.

Povești de adormit copii
În urmă cu patru ani, Prefectura Ialomița... [citește_tot_articolul]

11 Iulie 2011, 09:11 (13736 vizualizări - 3 comentarii)

Click aici

SPORT

Fetele lui Simion au impresionat la Onești

Handbal, CSS Slobozia

Fetele lui Simion au impresionat la Onești

În perioada 27-29 iunie, în localitatea Onești s-a desfășurat concursul național de handbal «Cupa Onești». Competiția, adresată școlilor gimnaziale din mediul rural și urban, a reunit 40 de echipe din întreaga țară. Slobozia a fost prezentă cu echipa de handbal fete a CSS Slobozia condusă de profesorul Marian Simion. Acumulînd 5 victorii din tot atîtea jocuri, CSS Slobozia a ocupat locul I. Pe lîngă Cupă, fetele profesorului Simion s-au întors acasă cu 5 titluri de «Jucătoarea meciului» (Adriana Nicolae, Adina Nistor, Elena Andrei și Cătălina Sava), titluri de «Golgheter al competiției» și titlul de «Jucătoarea competiției», ultimul decernat pentru prima dată în istoria acestui Campionat. Evoluțiile... [citește_tot_articolul]

11 Iulie 2011, 09:05 (11174 vizualizări - 2 comentarii)

Click aici

SPORT

Atacantul Voinței Sibiu, Alexandru Martinescu, este ialomițean!

Fotbal, Liga I

Atacantul Voinței Sibiu, Alexandru Martinescu, este ialomițean!

Sîmbătă, 2 iulie, a avut loc meciul tur din barajul pentru promovarea în Liga I, disputat între Săgeata Năvodari și Voința Sibiu. Partida desfășurată la Năvodari s-a încheiat indecis 0-0, așa că verdictul privind ultima componentă a primei Divizii în sezonul 2011-2012 s-a dat la Sibiu, miercuri, 6 iulie.
La echipa ardeleană evolueză și un ialomițean. Este vorba de atacantul Alexandru Martinescu, originar din Amara. Alex a fost titular în turul barajului, fiind înlocuit în minutul 72. A primit un cartonaș galben în minutul 70, iar evoluția sa a fost una modestă, în nota echipei și a jocului. Martinescu a fost juniorul Stelei, pe vremea cînd la roș-albaștri antrena Zenga și doar o accidentare... [citește_tot_articolul]

11 Iulie 2011, 09:02 (10469 vizualizări - 1 comentariu)

Click aici

EVENIMENT

Slobozia: Apartament în flăcări în zona Gării

click pe poză

Vineri, 8 iulie, în jurul orelor 16.00, un apartament situat în zona Gării din Slobozia a luat foc. Din fericirie, nu au existat victime.

Incendiu la etajul 6. Un apartament din blocul U20, scara D, situat pe Matei Basarab, în imediata apropiere a Gării, a luat foc astăzi, 8 iulie. Incendiul a fost stins la mai puțin de 10 minute de la izbucnirea lui, pompierii slobozeni reușind să limiteze la perimetrul apartamentului pagubele materiale. Potrivit primelor declarații oficiale, incendiul a fost raportat chiar de către presupusul incendiator, o tînără cu dizabilități rămasă nesupravegheată. Varianta oficială a fost confirmată și de către Anghelina Chelaru, supraveghetoarea... [citește_tot_articolul]

8 Iulie 2011, 17:06 (8079 vizualizări - 4 comentarii)

Taguri: Slobozia incendiu

Click aici

EVENIMENT

Mai evreu decît evreii

Consiliul Județean Ialomița concesionează aerul de două ori

La jumătatea acestei luni, Consiliul Județean Ialomița va reuși performanța notabilă de a concesiona de două ori aerul de deasupra terenurilor agricole neproductive din zona Giurgeni-Vlădeni. Reușita este cu atît mai mare cu cît, pînă în prezent, niciunul dintre achizitori nu a făcut investiții concrete pe terenurile concesionate.

«Mina de aer» exploatată de Consiliul Județean la Giurgeni
De peste un an de zile, Consiliul Județean Ialomița exploatează o «mină de aur» în zona Giurgeni-Vlădeni. În fapt, cea mai potrivită sintagmă pentru afacerea pusă pe roate de Consiliu ar fi «mină de aer» pentru că instituția a concesionat pentru puțin peste 15 miliarde lei vechi aerul... [citește_tot_articolul]

8 Iulie 2011, 10:41 (8638 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Brazii, comuna unde legea e contra cost

Nela Sandu, secretarul care țepuiește bătrînii satului

Brazii este o comună la capătul județului unde niciodată nu se întîmplă nimic. Oamenii sînt bătrîni, bolnavi, iar administrația locală lipsită de fonduri pentru a le îmbunătăți traiul zilnic. Doar Nela animă viața de zi cu zi a localnicilor...
Se numește Nela Sandu și este secretarul comunei Brazii. De ceva vreme încoace, pe lîngă atribuțiile administrative, Nela și-a găsit o nouă ocupație. «Milostivă» din fire, Nela rezolvă orice. De la succesiuni pe genunchi, pînă la titluri de proprietate pe piept. La cap nu a ajuns încă, căci deh!, fiecare după posibilități. Oamenii vin la Primărie, iar Nela le sare-n în ajutor. În ajutorul contra cost, evident, căci dincolo de ușa Primăriei e criză, iar... [citește_tot_articolul]

7 Iulie 2011, 13:15 (11149 vizualizări - 3 comentarii)

Click aici

UNA PE SĂPTĂMÎNĂ

Un chioșc de ziare s-a tamponat cu mașina odraslei șefului de Serviciu Economic

S-a întîmplat la Urziceni

Un chioșc de ziare s-a tamponat cu mașina odraslei șefului de Serviciu Economic

În urmă cu două săptămîni, un banal eveniment rutier s-a petrecut la Urziceni. Recent investit cu statutul de șofer, fiul șefului Serviciului Economic al Poliției Urziceni s-a tamponat. Și nu oricum! În miez de noapte, odrasla polițistului, aflată în periplu nocturn în centrul municipiului, a intrat cu mașina într-un chioșc de ziare amplasat strategic în calea autovehiculului fix pe marginea trotuarului. Alarmați de incident, trecătorii au alertat Poliția, prin telefon. La capătul celălalt al firului, un polițist obosit și sătul de atîtea evenimente, recepționa apelul buclucaș. La rîndu-i, polițistul ar fi solicitat sprijinul echipei de patrulare. La locul accidentului, mașina era făcută «franjuri... [citește_tot_articolul]

6 Iulie 2011, 18:11 (9537 vizualizări - 1 comentariu)

Click aici

POLITICĂ

Harta politichiei locale se rescrie în culise

Trădare fără trădători

Harta politichiei locale se rescrie în culise

Victor Moraru, primarul orașului Amara: «Eu nu pot sta aplecat! N-am stat niciodată!»

A mai rămas un an pînă la alegerile locale și Ialomița a început să fiarbă. Dintr-un mal într-altul al politicii locale partidele spumegă, politicienii fac valuri, iar șeptarii de partid visează la noile organigrame. Ca de obicei, singurii nebăgați în seamă rămîn alegătorii. Vom încerca astăzi să ridicăm preț de o secundă perdeaua care ascunde culisele politicii locale și să vă oferim cîteva scenarii de lucru legate de viitorul politic al județului. Iar ca bonus, consemnăm un interviu cu unul dintre out-siderii politicii locale, primarul orașului Amara, Victor Moraru.

O lume minunată cu PSD la poartă. Postulat: PSD va cîștiga alegerile locale. Poate nu cu procentul... [citește_tot_articolul]

6 Iulie 2011, 10:36 (12762 vizualizări - 11 comentarii)

EVENIMENT

Noul împrumut de 500 de miliarde, suspendat până la noi ordine

Lovitură de teatru în Consiliul Local Slobozia

Noul împrumut de 500 de miliarde, suspendat pînă la noi ordine

Consiliul Local Slobozia s-a reunit pentru a supune aprobării proiectul de hotărîre avansat de către primarul Gabi Ionașcu. Spre surprinderea consilierilor prezenți însă, proiectul privind aprobarea împrumutului a fost retras de pe ordinea de zi sub pretextul că documentația nu este finalizată.

Ionașcu, obligat să dea înapoi
Așteptată timp de o săptămînă, ședința de Consiliu Local de luni, 27 iunie, s-a dovedit a fi o dezamăgire pentru consilierii prezenți. Înainde de dezbaterea proiectelor aflate pe ordinea de zi a ședinței, viceprimarul Valentin Băcanu, locțiitorul primarului Gabi Ionașcu (n. red.: aflat în concediu) a anunțat că proiectul privind aprobarea împrumutului... [citește_tot_articolul]

5 Iulie 2011, 17:44 (11872 vizualizări - 1 comentariu)

SPORT

Satori, vedeta Campionatelor Naționale de Karate

Karate

Satori, vedeta Campionatelor Naționale de Karate

Satori Club Slobozia a reușit în ultimele două săptămîni o serie de performanțe meritorii care reconfirmă calitatea școlii locale de karate. Echipele de karate ale cluburilor Satori și Unirea Slobozia au participat recent la două concursuri naționale de karate desfășurate la București și Sibiu obținînd primele locuri în competițiile de Kata și Kumite. «Sînt fericit pentru rezultatele obținute de sportivii clubului care ne clasează pe primul loc în ierarhia Cluburilor din România. Este un cadou frumos la aniversarea a 17 ani de existență a Clubului și o dovadă că parteneriatul dintre CS Satori și CSM Unirea a dat roade mai repede decît ne așteptam» a declarat președintele Clubului Satori, Cristian... [citește_tot_articolul]

5 Iulie 2011, 17:40 (10716 vizualizări - 2 comentarii)

EVENIMENT

Craterele din Slobozia vor fi astupate cu 2400 tone de asfalt

Administrația locală se pregătește de alegeri

Craterele din Slobozia vor fi astupate cu 2400 tone de asfalt

În timp ce pe arterele principale de circulație se sapă șanțuri pentru modernizarea rețelei de apă, pe străzile limitrofe a început programul de asfaltare. Deocamdată, susțin autoritățile locale, se repară stratul de asfalt de pe străzile devenite impracticabile în zona Gării. Imediat după finalizarea acestor lucrări, va urma zona de nord a orașului, iar pînă în toamnă toate străzile afectate de lucrările la rețeaua de apă vor fi refăcute.

Asfalt proaspăt avem! Asfalt proaspăt avem!
Joi, la prima oră a zilei, într-o intersecție a cartierului de case din imediata vecinătate a Gării, o echipă de lucrători din cadrul DADP întinde de zor un strat fierbinte de asfalt. E prima... [citește_tot_articolul]

5 Iulie 2011, 09:02 (10198 vizualizări - 5 comentarii)

SPORT

Fotbal, Liga a III-a, Unirea Slobozia

Milea, cooptat în staff-ul tehnic

Mai sînt cîteva zile pînă la reunirea echipei de fotbal Unirea Slobozia, iar în privința băncii tehnice, lucrurile sînt neclare. Totuși, informațiile de culise, prezentate de Independent săptămîna, trecută tind să se confirme. Astfel, Constantin Prepeliță va fi director tehnic, Enache Costea, antrenor principal, iar Ion Ionescu va rămîne antrenor de portari. Noutatea echipei tehnice o constituie Marius Milea. Fostul jucător al Unirii Slobozia și al Dunării Călărași va fi, conform surselor noastre, antrenor secund al galben-albaștrilor. Din păcate, așa cum am mai spus, Consiliului de Administrație îi este foarte greu să ia o hotărîre. «Într-adevăr, varianta Costea-Milea-Ionescu a fost luată recent... [citește_tot_articolul]

4 Iulie 2011, 19:17 (12858 vizualizări - 2 comentarii)

Joi 25 Iun 2026
282 cititori online
Cele mai comentate
Cele mai citite
Ultima oră

Minori, infractori de ocazie

Polițiștii orașului Țăndărei au identificat pe șoseaua București, din localitate, doi minori, de 11, respectiv 14 ani, care se deplasau cu un atelaj hipo. După oprirea și verificarea atelajului, polițiștii ...[citește_toată_știrea]

17 Martie 2010, 06:22
(20609 vizualizări - 0 comentarii)


Secțiunea Sport a fost actualizată!

Cele mai noi știri din sportul ialomițean. ...[citește_toată_știrea]

16 Martie 2010, 18:29
(17472 vizualizări - 0 comentarii)


Secțiunea Mica Publicitate a fost actualizată!

Cele mai noi anunțuri de mică publicitate din Ialomița. ...[citește_toată_știrea]

16 Martie 2010, 18:18
(14783 vizualizări - 0 comentarii)


170 de locuri pentru arma «pompieri»

Ministerul Administrației și Internelor lansează programele de promovare, recrutare și selecționare a candidaților pentru admiterea în instituțiile militare de învățămînt. Începînd cu data de 15 martie ...[citește_toată_știrea]

16 Martie 2010, 13:18
(15183 vizualizări - 0 comentarii)


Percheziții la Sărulești-Călărași

Efective din cadrul Poliției Municipiului Urziceni, ale posturilor de poliție limitrofe, precum și cele ale Serviciului Intervenție Rapidă Ialomița și Inspectoratului de Poliție al Județului Călărași au ...[citește_toată_știrea]

16 Martie 2010, 11:16
(15746 vizualizări - 0 comentarii)


Arme deținute ilegal, confiscate

Polițiștii au acționat în cursul zilei de luni, 15 martie a.c., în vederea depistării celor care dețin ilegal arme. Astfel, au fost depistați doi bărbați, în vîrstă de 34, respectiv 24 de ani, ambii din ...[citește_toată_știrea]

16 Martie 2010, 10:42
(15403 vizualizări - 0 comentarii)


Tînăr cu șase infracțiuni la activ, reținut de polițiști

În cursul zilei de luni, 15 martie a.c., polițiștii ialomițeni au dispus reținerea pe bază de ordonanță pentru 24 de ore a unui bărbat în vîrstă de 30 de ani, din comuna Sudiți, acuzat de comiterea a șase ...[citește_toată_știrea]

16 Martie 2010, 10:18
(13393 vizualizări - 0 comentarii)


Prins în flagrant la furat

Sâmbătă seara, 13 martie a.c., în jurul orei 19.00, o echipă de siguranță publică mixtă, formată dintr-un polițist și un jandarm, a surprins, în flagrant, un bărbat în vîrstă de 31 de ani, din Slobozia ...[citește_toată_știrea]

16 Martie 2010, 10:16
(17563 vizualizări - 0 comentarii)


Hoți din Bordușani, identificați

Trei tineri în vîrstă de 17, 19 și 20 de ani, toți din comuna Bordușani, sînt cercetați de polițiști pentru furt calificat, fiind suspectați de comiterea a două furturi din curțile locuințelor a doi consăteni ...[citește_toată_știrea]

16 Martie 2010, 09:23
(16318 vizualizări - 0 comentarii)


Acțiune preventivă la Urziceni

Polițiști din Urziceni au participat sîmbătă, 13 martie a.c., la o acțiune preventivă desfășurată pe raza municipiului. Acțiunea s-a desfășurat în intervalul orar 8.00-12.00, polițiștii controlînd 23 autovehicule ...[citește_toată_știrea]

16 Martie 2010, 08:42
(15826 vizualizări - 0 comentarii)


15 tone deșeuri feroase, confiscate la Fetești

Sâmbătă, 13 martie a.c., în jurul orei 8.00, o echipă de siguranță publică aflată într-un filtru rutier instituit pe Strada Călărași din Fetești a oprit, pentru control, un autotractor cu remorcă în care ...[citește_toată_știrea]

16 Martie 2010, 08:12
(14315 vizualizări - 0 comentarii)


Accidente de la băutură

Sâmbătă, 13 martie a.c., în jurul orei 19.45, Poliția Municipiului Fetești a fost sesizată prin 112, despre un accident rutier petrecut pe raza comunei Făcăeni. Polițiștii deplasați la fața locului au efectuat ...[citește_toată_știrea]

16 Martie 2010, 07:12
(17968 vizualizări - 0 comentarii)


Amenzi de peste un miliard de la Poliția Rutieră

Avînd în vedere numărul mare al accidentelor rutiere produse în ultima perioadă, Poliția Rutieră a derulat în acest week-end acțiuni ce au avut drept scop determinarea participanților la trafic de a conștientiza ...[citește_toată_știrea]

16 Martie 2010, 06:48
(14637 vizualizări - 0 comentarii)


Săbii ninja, bâte și cuțite, depistate în două mașini la Slobozia

Săbii ninja, bîte și cuțite, depistate în două mașini la Slobozia

În după-amiaza zilei de luni, 15 martie a.c., efective ale Serviciului de Investigații Criminale, Serviciului Rutier, Biroului de Ordine Publică pentru Mediul Urban Slobozia și Serviciului de Intervenție ...[citește_toată_știrea]

15 Martie 2010, 18:11
(14690 vizualizări - 0 comentarii)


Urgențe medicale la Bărbulești și Manasia

Echipajul SMURD din Detașamentul Urziceni a fost solicitat la două urgențe medicale din zona de competență. Astfel, duminică, 14 martie a.c., în jurul orelor 22.20, echipajul de prim-ajutor s-a deplasat ...[citește_toată_știrea]

15 Martie 2010, 11:48
(15276 vizualizări - 0 comentarii)


Bătrînă de 83 de ani, salvată de SMURD Fetești

Echipajul de descarcerare dar și cel de acordare a primului-ajutor de la Garda Fetești au fost solicitate sîmbătă, 13 martie a.c., în jurul orei 18.30, la apartamentul unei bătrîne din localitate, care ...[citește_toată_știrea]

15 Martie 2010, 11:45
(17320 vizualizări - 0 comentarii)


Incendiu laBorănești

Flăcările au izbucnit sîmbătă, 13 martie a.c., la miezul nopții, la locuința unui cetățean din localitate. Incendiul a avut ca sursă probabilă de aprindere efectul termic al unui coș de evacuare a fumului ...[citește_toată_știrea]

15 Martie 2010, 11:42
(18073 vizualizări - 0 comentarii)


Prefectura Ialomița, la raport

În săptămîna precedentă, Prefectura Ialomița a înregistrat 6 Ordine ale prefectului, 166 documente la Registratură, 11 scrisori, 2 apostile și au fost ținute 7 audiențe.
În cadrul Compartimentului Controlul ...[citește_toată_știrea]

15 Martie 2010, 11:19
(15286 vizualizări - 0 comentarii)


Deținut evadat, dat în urmărire națională

Deținut evadat, dat în urmărire națională

În dimineața zilei de joi, 12 martie a.c., de la Penitenciarului Tulcea a evadat Ichim Gheorghiță, de 21 de ani, din comuna Băltătești, județul Neamț.
Bărbatul a fost condamnat pentru săvârșirea infracțiunii ...[citește_toată_știrea]

13 Martie 2010, 14:52
(15237 vizualizări - 0 comentarii)


Comerț ilicit cu pantofi

Un bărbat, de 32 de ani, din Capitală, șofer al unui autovehicul, a fost depistat în trafic transportînd peste 400 de perechi de pantofi, în valoare de peste 20000 de lei. Șoferul a fost sancționat contravențional ...[citește_toată_știrea]

13 Martie 2010, 14:43
(16693 vizualizări - 0 comentarii)


Jocuri electronice, fără licențe de exploatare

La o societate comercială din localitatea Gîrbovi, polițiștii au identificat cinci aparate de jocuri electronice, ce funcționau fără licențe de exploatare. Pe numele administratorului societății a fost ...[citește_toată_știrea]

13 Martie 2010, 14:38
(15898 vizualizări - 0 comentarii)


500 litri de băuturi alcoolice, confiscate la Slobozia

Pe raza municipiului Slobozia a fost depistat un bărbat de 34 ani, din municipiul Brăila, ce transporta cu un autoturism cantitatea de 500 litri de alcool fără a deține documente de proveniență. Șoferul ...[citește_toată_știrea]

13 Martie 2010, 14:37
(15653 vizualizări - 0 comentarii)


În Fetești, beat la volan

Vineri, 12 martie a.c., în jurul orelor 22.00, pe raza municipiului Fetești a fost depistat în trafic un bărbat de 49 de ani, din localitate. După testarea cu etilotestul, s-a constatat că șoferul conducea ...[citește_toată_știrea]

13 Martie 2010, 14:36
(18639 vizualizări - 0 comentarii)


Planul de acțiune SIGURANȚA

Pentru creșterea gradului de siguranță publică a cetățenilor din județul Ialomița, efective din cadrul structurilor teritoriale ale Ministerului Administrației și Internelor au fost angrenate în cursul ...[citește_toată_știrea]

13 Martie 2010, 14:30
(18282 vizualizări - 0 comentarii)


Accident din cauza neacordării de prioritate

Pe DN 2, în afara localității Urziceni, s-a produs un accident de circulație soldat cu vătămarea corporală a unei persoane. Un șofer, de 50 de ani, din județul Călărași, pe fondul neatenției, a pătruns ...[citește_toată_știrea]

13 Martie 2010, 14:24
(15280 vizualizări - 0 comentarii)


Suspecți de furt comis în județul Brăila, prinși de polițiștii ialomițeni

În cursul dimineții de vineri, 12 martie a.c., în jurul orei 06.00, agenții Postului de Poliție Ciocîrlia, cu ocazia efectuării serviciului de patrulare în vederea prevenirii și combaterii furturilor din ...[citește_toată_știrea]

13 Martie 2010, 14:20
(14124 vizualizări - 0 comentarii)


Pocora și investițiile în școli și diguri

Pocora și investițiile în școli și diguri

Ultima preocupare a deputatului PNL de Ialomița, Cristina Pocora vizează investițiile din învățămînt. Astfel, parlamentarul a remis ministrului Educației un set de întrebări privitoare la situația școlilor ...[citește_toată_știrea]

12 Martie 2010, 18:31
(19129 vizualizări - 0 comentarii)


Minor, suspect de comiterea a 12 furturi

Polițiștii din Țăndărei au reușit identificarea și probarea activității infracționale a unui minor, suspect a 12 furturi, care figurau în evidențele Poliției cu autori necunoscuți. Suspectul este un minor ...[citește_toată_știrea]

12 Martie 2010, 09:36
(15993 vizualizări - 1 comentariu)


Au furat fier de la o moară din Făcăeni

Miercuri, 10 martie a.c., polițiștii din Făcăeni au fost sesizați de un bărbat, de 60 de ani, din Constanța, administrator la o societate comercială din localitate, asupra unui furt. Astfel, în seara zilei ...[citește_toată_știrea]

12 Martie 2010, 08:16
(24032 vizualizări - 0 comentarii)


Acțiuni ale Poliției

• Miercuri, 10 martie a.c., timp de trei ore, efective din cadrul Poliției Municipiului Slobozia, Inspectoratului Județean de Jandarmi și Serviciului Public al Poliției Comunitare au organizat o acțiune ...[citește_toată_știrea]

12 Martie 2010, 06:21
(20965 vizualizări - 0 comentarii)


Ultimele comentarii
Nelu în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! Vasile în Urban SA Slobozia, sub monitorizarea Gărzii de Mediu Ialomița privind respectarea măsurilor de conformare Ionut în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! George în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! Mihai în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! Urbanistul în Urban SA Slobozia, sub monitorizarea Gărzii de Mediu Ialomița privind respectarea măsurilor de conformare Vasile în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! spațiu comercial Slobozia în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 24 iunie 2026 spațiu comercial Slobozia în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 24 iunie 2026 oRLandO în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! scrumbie Dunăre în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 24 iunie 2026 PERICOL în «Reabilitarea energetică» a sediului Prefecturii Ialomița, la final Peiu în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! mașină de cusut Singer în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 24 iunie 2026 teren intravilan agricol Țăndărei în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 24 iunie 2026 teren extravilan Țăndărei în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 24 iunie 2026 Chiparos în A început construirea «drumului de șantier» în zona podului peste râul Ialomița din Țăndărei Lenuta în A început construirea «drumului de șantier» în zona podului peste râul Ialomița din Țăndărei George în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! ahaaaaaa în «Reabilitarea energetică» a sediului Prefecturii Ialomița, la final

cea mai/cel mai...

Cea mai/cel mai...