Ai intrat pe cel mai citit site din Ialomița!

SPORT

Tenis de cîmp

Sorin Iordache-Călin Manda, cuplul cîștigător al unui turneu U14

Începînd cu 11 iunie, pe terenurile cochetei Academii de Tenis «Sever Dron» din București, s-a disputat un puternic turneu de tenis de cîmp în cadrul Circuitului Național de Tenis de Cîmp Under14. Slobozia a avut un singur participant, Sorin Iordache, sportiv legitimat la Clubul TenisCon. Acesta a plecat la dublu din postura de favorit 1, făcînd pereche cu Călin Manda, din Pitești, și și-a respectat statutul. Astfel, cei doi au cîștigat turneul, disputînd finala cu perechea bucureșteană Călin Vlad-William Birău, pe care i-au întrecut după un meci spectaculos cu scorul de 4-6, 6-3, 10-7.
La simplu, Sorin Iordache a plecat din postura de favorit 2, datorită locului 8 ocupat în clasamentul național... [citește_tot_articolul]

20 Iunie 2011, 15:30 (5347 vizualizări - 1 comentariu)

EVENIMENT

Reprezentantul Guvernului în teritoriu evaluează gradul de satisfacție al ialomițenilor

Ce vrăji a mai făcut Prefectura

Reprezentantul Guvernului în teritoriu evaluează gradul de satisfacție al ialomițenilor

Prefectura Ialomița postează săptămînal pe site-ul oficial al instituției rapoarte. Unele dintre acestea sînt total anoste și confirmă faptul că birocrația a fost inventată special în acest scop. Alteori însă, datele funizate frizează ilarul și binedispun. Spre exemplu, șirul de 4 chestionare care au rolul de a indica gradul de satisfacție al cetățenilor care intră în contact cu instituția sau cu serviciile din cadrul acesteia.
Startul acestei inițiative a fost dat de către prefectul Mădălin Teculescu în urmă cu cîteva luni, cînd a avut ideea de a chestiona secretarii primăriilor județene cu privire la gradul de satisfacție al acestora în relațiile cu Prefectura. Deși finalizat, sondajul respectiv... [citește_tot_articolul]

20 Iunie 2011, 06:13 (12291 vizualizări - 1 comentariu)

Click aici

SPORT

Galben-albaștrii se reunesc de «Ziua Americii»

Fotbal, Liga a III-a

Galben-albaștrii se reunesc de «Ziua Americii»

După ratarea promovării, la Unirea Slobozia planează o serie de incertitudini. Prima îl vizează pe profesorul Constantin Prepeliță, omul care a condus echipa de pe banca tehnică în sezonul 2010-2011, ducînd-o pe locul II. «Eu sînt la final de contract și deocamdată nu am avut discuții cu reprezentanții conducerii. În funcție de ce se dorește e posibil orice!» a declarat profesorul Constantin Prepeliță. «De principiu, noi ne vom dori să păstrăm banca tehnică din sezonul precedent. Zilele acestea se întrunește Consiliul de Administrație și vom vedea ce obiectiv propune și cu ce antrenor vom demara Campionatul 2011-2012» ne-a spus o persoană din conducerea Clubului.
Obiectivul pentru sezonul viitor... [citește_tot_articolul]

19 Iunie 2011, 15:24 (6716 vizualizări - 0 comentarii)

REPORTAJ

Cinema, Cinema, Cinema...

Cinema, Cinema, Cinema...

Dacă aveți peste 60 de ani, ați văzut aici «Răsună valea la Bumbești-Livezeni». Dacă aveți 40, atunci sînteți norocoși și ați văzut «Superman», «Maria-Mirabela», «Jandarmul și extratereștrii», «Vagabondul», «Sora 13» și «Lemonade Joe». Dacă aveți 30, ați fost martori la ultima sală plină din istoria lui, la «Titanic», prin 1997-1998... Iar dacă aveți mai puțin de-atît, poate ați fumat pe rîndurile din spate, cînd v-au adus obligatoriu cu clasa la «Mihai Viteazul». Martor la 40 de ani de istorie proletară și post tranziție, cinematograful slobozean fost «23 August», fost «Galax» este pe cale să renască din propria-i cenușă. Un eveniment la care e musai să fii martor și să strigi: este!

... [citește_tot_articolul]

19 Iunie 2011, 09:37 (7447 vizualizări - 3 comentarii)

Click aici

SPORT

Se caută antrenor

Handbal, CSM Unirea Slobozia

Se caută antrenor

Consiliul de Administrație al CSM Unirea decide în aceste zile soarta echipei de handbal. Se caută jucătoare pentru întărirea lotului, dar mai cu seamă antrenor. Rămași descoperiți pe acest post după arestarea profesorului Gheorghe Neagu, diriguitorii CSM Unirea au o misiune extrem de dificilă, mai ales că în momentul de față nu a fost trasat niciun obiectiv clar și, în aceste condiții, e destul de greu pentru orice tehnician să accepte preluarea Sloboziei.

Foarte greu cu promovarea. Dacă sezonul 2010-2011 a fost considerat unul infernal, 5 echipe luptînd pentru promovarea în Liga Națională, nici viitoarea ediție de Campionat nu va fi mai ușoară. E drept că la... [citește_tot_articolul]

18 Iunie 2011, 11:52 (12774 vizualizări - 15 comentarii)

Click aici

SPORT

Andrei Prepeliță, un slobozean la Steaua

Fotbal

Andrei Prepeliță, un slobozean la Steaua

Săptămîna trecută, s-a concretizat plecarea lui Andrei Prepeliță de la Universitatea Craiova. Deși avea oferte de la Rapid, Vaslui și cîteva cluburi de peste hotare, fiul antrenorului de la Unirea Slobozia a ales să joace la Steaua. Andrei a început fotbalul ca junior la Slobozia. A trecut apoi la FC Argeș, unde a debutat în prima Ligă la doar 16 ani, sub comanda lui Florin Halagian. După 5 ani la Pitești, s-a transferat la Universitatea Craiova, la pachet cu Ciprian Tănase. La Știința a ajuns în scurtă vreme căpitanul echipei, iar acum, după retrogradarea oltenilor, a trecut la Steaua pentru 800 mii euro. Poate evolua atît ca mijlocaș central, cît și ca mijlocaș dreapta.
Andrei Prepeliță este... [citește_tot_articolul]

17 Iunie 2011, 18:11 (11368 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

SPORT

Tenis de cîmp

Circuitul FRT, din nou la Slobozia

Începînd cu 11 iunie, la Slobozia, s-a desfășurat un nou turneu din Circuitul Național al Federației Române de Tenis adresat băieților și fetelor din categoria 12 ani. Rezultatele obținute de micii sportivi de la CSS Slobozia pot fi considerate mulțumitoare. La feminin, Alexia Gîndac a trecut de primul tur, rezultat reușit și de Ștefan Andreescu, la masculin, cei doi aflîndu-se la prima lor prezență la această categorie. Cel mai bun rezultat la simplu l-a obținut Cristian Andreescu. La dublu, Ștefan și Cristian Andreescu au pierdut finala în fața favoriților numărul 1 ai competiției.... [citește_tot_articolul]

17 Iunie 2011, 18:05 (7595 vizualizări - 4 comentarii)

SPORT

Cupa României s-a decernat la Slobozia

Scrimă

Cupa României s-a decernat la Slobozia

Zilele de 11 și 12 iunie au reprezentat un nou prilej pentru iubitorii scrimei să urmărească dueluri spectaculoase. În Sala Sporturilor din Slobozia s-a desfășurat Cupa României la sabie masculin seniori. La individual au luptat 51 dintre cei mai valoroși sportivi din țară proveniți din centrele de la București, Brașov, Iași și Slobozia. Podiumul a fost o afacere bucureșteană tratată între Steaua și Dinamo. Pe primul loc s-a clasat Cosmin Hancianu, de la Steaua, urmat pe 2 de coechipierul său Alexandru Sirianu, iar pe 3 de Tiberiu Dolniceanu, de la Dinamo. Slobozia a fost reprezentată de 13 sportivi, cel mai bine clasat fiind Mihai Cruțu, care a ocupat locul 11. Concursul pe echipe a fost cîștigat... [citește_tot_articolul]

17 Iunie 2011, 18:00 (10164 vizualizări - 1 comentariu)

Click aici

EVENIMENT

Ialomița derulează investiții europene de 273 milioane lei

Fiecare dintre instituțiile statului numără fondurile europene în felul ei. Unele o fac după modelul Pristanda, altele în funcție de interese de moment sau de partidul pe care îl reprezintă. Nimeni nu știe însă cu exactitate cîți bani au fost absorbiți de proiectele europene derulate în ultimii ani. Știm însă cu precizie ce fonduri se vehiculează la acest moment la nivelul județului.

Morgana investițiilor UE
Prefectura Ialomița numără investițiile europene pentru că așa i-a dat temă Guvernul. Potrivit unui raport făcut public la începutul acestei luni, în Ialomița se află, în diferite stadii de derulare, un număr de 11 proiecte. Valoarea însumată a acestora trece de... [citește_tot_articolul]

17 Iunie 2011, 13:57 (6651 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

28 milioane lei, prejudicii din evaziune fiscală

Peste 1700 de dosare penale economice instrumentate de Poliția ialomițeană

28 milioane lei, prejudicii din evaziune fiscală

Cu prejudicii de peste 28 milioane de lei și peste 1700 de dosare penale instrumentate de polițiști, Ialomița este județul unde evaziunea fiscală face legea. Patronii nu plătesc TVA la stat, solicită rambursări ilegale, la produsele accizabile contrabanda e în floare, iar tot mai mulți afaceriști păgubesc bugetul de stat prin diferite tertipuri economice. Și, deși situația infracțiunilor economice este dezastruoasă, în mai bine de un an de zile doar pentru singur patron procurorii și-au însușit propunerea de arestare preventivă.

În Ialomița se fură, se fură, se fură...
Evazioniștii ialomițeani atacă. Desigur, asta nu mai e demult o noutate. Prejudiciile aduse bugetului... [citește_tot_articolul]

17 Iunie 2011, 10:42 (8613 vizualizări - 2 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Sorin Bian, de la curățătoria Guvernului Boc

Sorin Bian, de la curățătoria Guvernului Boc

Vineri, 10 iunie, la Slobozia, șeful Agenției Naționale pentru Ocuparea Forței de Muncă, a făcut o vizită inopinată în Ialomița. Vizita a fost anunțată chiar de către el în dimineața zilei cu pricina, iar rezultatele acesteia au fost prelucrate într-o conferință de presă în care Sorin Bian a frecat regulamentar cadavrul Guvernului Boc.

Spălătorii de cadavre guvernamentale
Sînt ani buni de cînd spectacolul penibil al guvernării n-a mai trecut de sticla televizoarelor în teritoriu. Și am crezut sincer că această practică statuată cîndva de PSD a dispărut.
Asta pînă vineri, cînd șeful ANOFM, Sorin Bian, a vizitat sediul local al instituției și a dorit morțiș să susțină... [citește_tot_articolul]

17 Iunie 2011, 06:37 (7707 vizualizări - 1 comentariu)

Click aici

EVENIMENT

Protipendada ialomițeană se cuplează pe Badoo

Din ciclul «ce face lumea cînd n-are ce face»

Protipendada ialomițeană se cuplează pe Badoo

Badoo este o aplicație de socializare care oferă membrilor săi posibilitatea de a identifica atît bărbați, cît și femei din zona locală sau din apropiere dornici de întîlniri, fie acestea și doar pe internet. Am testat și noi această aplicație, iar ceea ce am descoperit vă oferim în cele ce urmează.

Nelu, șoferul topmodel de pe Badoo
Îl cheamă Nelu. Are 39 de ani și este din Țăndărei. Îl găsești pe Badoo unde este în căutarea unei întîlniri cu cineva între 29 și 44 ani. Este activ pe internet și îi place să pozeze. La mare, la munte sau doar printre clădiri. Ipostaze aproape regizate ni-l înfățișează în toată splendoarea într-un șir de poze pe care singur și le-a încărcat... [citește_tot_articolul]

16 Iunie 2011, 11:33 (27128 vizualizări - 9 comentarii)

Click aici

SPORT

Fotbal

Ialomița: Viitorul Axintele a promovat în Liga a III-a

Unirea Slobozia nu mai este singura reprezentantă a județului Ialomița în al treilea eșalon al fotbalului românesc. Miercuri, 15 iunie, cu începere de la ora 17.30, campioana Ligii a IV-a, Viitorul Axintele a cîștigat de o manieră categorică barajul pentru promovarea în Liga a III-a, în meciul împotriva campioanei Buzăului, Luceafărul CA Rosetti.
Partida s-a disputat pe Stadionul «Ștefan Vrăbioru» din Ianca și a fost arbitrată de o brigadă compusă din doi brăileni și un tulcean. Elevii lui Ion Nica au pus tunurile pe poarta adversă încă din startul partidei, dar prima repriză nu a consemnat nicio modificare pe tabelă. În a doua repriză, ialomițenii nu au mai așeptat decît cîteva secunde pentru... [citește_tot_articolul]

15 Iunie 2011, 20:32 (12644 vizualizări - 3 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Exclusiv: Profesorul Gheorghe Neagu a fost eliberat sub control judiciar

Exclusiv: Profesorul Gheorghe Neagu a fost eliberat sub control judiciar

Marți, 14 iunie, profesorul Gheorghe Neagu a fost pus în libertate. Decizia aparține judecătorilor Curții de Apel București, instanță căreia dascălul s-a adresat printr-un recurs.

Neagu, eliberat înainte de vreme
Într-o vineri a lunii trecute, mai exact pe data de 20 mai, un profesor era prins într-un flagrant regizat în timp ce primea șpagă de la un grup de elevi. Se întîmpla la Slobozia, la Grupul Școlar «Mihai Eminescu», unitate de învățămînt unde dascălul era încadrat pe disciplina «Educație-fizică și sport».
Flagrantul s-a produs, arestarea a fost imediată, iar scandalul în toi. Școala a fost cuprinsă de o vrie nefirească, iar acuzațiile la adresa profesorilor... [citește_tot_articolul]

14 Iunie 2011, 20:12 (14542 vizualizări - 7 comentarii)

Click aici

UNA PE SĂPTĂMÎNĂ

Un NOBEL de la Luminița

Adjuncta Inspectoratului Școlar, agent de vînzări pe banii instituției

Un NOBEL de la Luminița

Luminița Barcari e un adjunct al Inspectoratului Școlar Ialomița discret și supus. Nu mișcă în front, nu vorbește neîntrebată, nu spune niciodată «nu» șefului. De aceea și are funcția. Și tot din aceste cauze are și timp suficient pentru a se ocupa de problemele grave ale omenirii.

Drumul spre Nobel e pavat cu bune intenții
Pe doamna Barcari am lăsat-o îngrijind de pe mailul Inspectoratul Școlar Ialomița de invitațiile la deschiderea Spitalului de la Fetești, condus cu onor de soțul dumneaei. Da, da, clădirea aceea vopsită sorcovă în culoarea partidului. Atunci am iertat-o, de dragul investiției. Numai că, după proverbul ăla care spune că pe cine nu lași să moară, nu... [citește_tot_articolul]

14 Iunie 2011, 16:59 (32586 vizualizări - 30 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Primăria Țăndărei a semnat cu ochii închiși contractul de preluare a Spitalului pe 20 ani

Pomană cu lumînări administrative pentru dr Filip

Primăria Țăndărei a semnat cu ochii închiși contractul de preluare a Spitalului pe 20 ani

În urmă cu mai puțin de o lună, autoritățile locale din Țăndărei au privatizat Spitalul din localitate. Consilierii locali au votat, iar SC Hospital Clinic dr Filip SRL este deținătorul de drept al unității sanitare. Un contract deficitar și condiționat de banii Casei Județene de Asigurări de Sănătate. Asta deși Ialomița are 772 de paturi, iar redeschiderea Spitalului Orășenesc Țăndărei nu va fi posibilă decît printr-o suplimentare! Pentru toate aceste motive, invocînd o preluare abuzivă a Spitalului, un medic de familie din Ialomița intenționează să acționeze în judecată autoritățile locale din Țăndărei. Așa, de dragul spiritului civic și al datoriei morale față de Spitalul recent desființat... [citește_tot_articolul]

14 Iunie 2011, 09:43 (18868 vizualizări - 7 comentarii)

EVENIMENT

Ialomița: Administrațiile Financiare din Țăndărei, Căzănești și Dridu se desființează

Vineri, 10 iunie, reprezentanții Direcției Finanțelor Publice Ialomița au anunțat desființarea începînd cu data de 1 iulie 2011 a administrațiilor financiare din Țăndărei, Căzănești și Dridu. Potrivit informării, societățile comerciale arondate acestor administrații se vor redistribui. Astfel, la AFP Slobozia vor trece firmele din Albești, Andrășești, Ciochina, Căzănești, Munteni Buzău, Ograda, Reviga, Sălcioara, Sărățeni, Țăndărei și Valea Ciorii. Societățile de pe raza localităților Adîncata, Balaciu, Brazii, Cocora, Colelia, Drăgoești, Dridu, Fierbinți, Grindu, Maia, Movilița, Roșiori, Sfîntu Gheorghe și Sinești vor fi arondate Administrației de la Urziceni, în timp ce la AFP Fetești vor fi... [citește_tot_articolul]

13 Iunie 2011, 08:52 (12258 vizualizări - 0 comentarii)

EVENIMENT

Medicii de familie din Ialomița, «spărgători» de grevă

Medicii de familie din Ialomița, «spărgători» de grevă

De o saptămînă și mai bine, agenda publică a sistemului național de sănătate este marcată de conflictul generat de refuzul medicilor de familie de a semna noul contract cadrul cu Casa Națională de Sănătate. În cascadă și în funcție de interesele imediate sau pe termen lung, oficialii ambelor tabere reacționează, fac declarații și amenință cu blocarea sistemului. Între ciocan și nicovală, pacienții sînt obligați să tacă și să plece capul.

Sănătate pe banii medicilor de familie
Ialomița nu face nici ea excepție de la regulă. Ca peste tot în țară, reprezentanții celor două organizații locale care protejează interesele medicilor susțin refuzul de a semna contractul cadru... [citește_tot_articolul]

10 Iunie 2011, 09:07 (10277 vizualizări - 1 comentariu)

EVENIMENT

Judecătorii au decis: Profesorul Gheorghe Neagu rămâne arestat

Judecătorii au decis: Profesorul Gheorghe Neagu rămîne arestat

La începutul săptămînii, marți, 7 iunie, judecătorii au decis asupra cererii de liberare provizorie formulată de profesorul Gheorghe Neagu. Hotărîrea magistraților a fost însă ca profesorul să rămînă arestat.
În data de 20 mai, Gheorghe Neagu, profesor de Sport la Grupul Școlar «Mihai Eminescu» din Slobozia și antrenor al echipei de handbal feminim a Clubului Sportiv Municipal, a fost reținut. Dascălul fusese prins în flagrant în timp ce primea mită de la un grup de elevi pentru a fi promovați. Imediat, polițiștii l-au reținut, iar procurorii au decis arestarea preventivă pentru 30 de zile.
Nemulțumit de decizia anchetatorilor, profesorul Gheorghe Neagu a formulat o cerere de liberare provizorie... [citește_tot_articolul]

9 Iunie 2011, 13:19 (9690 vizualizări - 5 comentarii)

EVENIMENT

Ialomița, județul investițiilor-fantomă

Fonduri de sute de miliarde în ultimii 10 ani

Ialomița, județul investițiilor-fantomă

De aproape 10 ani, administrația județeană investește sume exorbitante în infrastructura edilitară a localităților. De la apă la drumuri și de la platforme industriale la cămine culturale, totul a fost transformat în proiect european sau național, finanțat și răsfinanțat, iar apoi contabilizat drept realizare certă a administrației locale și județene. De cele mai multe ori aceste investiții au generat doar polemici politice și atît. Mai rar, ele au depășit cadrul politic și au devenit teme publice, împinse pe agenda zilnică de campanii mediatice mai mult sau mai puțin eficiente. Și, cu totul și cu totul accidental, aceleași proiecte au generat mai bine public pentru contribuabilii în numele cărora... [citește_tot_articolul]

9 Iunie 2011, 12:40 (11691 vizualizări - 3 comentarii)

Marți 23 Iun 2026
315 cititori online
Cele mai comentate
Cele mai citite
Ultima oră

Valea Ciorii: La 17 ani a violat o bătrînă de 78!

Polițiștii au reținut luni, 29 iulie a.c., pe bază de ordonanță de reținere pentru 24 de ore un minor în vîrstă de 17 ani pentru comiterea infracțiunii de viol. Duminică, 28 iulie a.c., Poliția a fost sesizată ...[citește_toată_știrea]

30 Iulie 2013, 14:59
(9436 vizualizări - 12 comentarii)

Taguri: Valea Ciorii viol


Fierbinții de Sus: Incendiu după ce a verificat butelia cu un chibrit

Luni, 29 iulie a.c., în jurul orei 21,50, locuința unui cetățean din localitatea Fierbinții de Sus a fost cuprinsă de flăcări, după ce proprietarul, o femeie în vîrstă de 67 de ani, a verificat etanșeitatea ...[citește_toată_știrea]

30 Iulie 2013, 13:48
(9255 vizualizări - 0 comentarii)


Balaciu: A adormit la volan. Doi morți și doi răniți!

Luni, 29 iulie a.c., în jurul orei 13,15, în timp ce un bărbat, în vîrstă 56 de ani, din județul Brașov, conducea un autoturism pe DN2A, din direcția Slobozia către Urziceni, în afara localității Balaciu ...[citește_toată_știrea]

30 Iulie 2013, 10:43
(6985 vizualizări - 2 comentarii)

Taguri: Balaciu accident


APIA Ialomița: Vizarea carnetelor de rentă viageră

Agenția de Plăți și Intervenție pentru Agricultură-Centrul Județean Ialomița informează că, pentru a intra în posesia rentei viagere cuvenite pentru anul 2012, rentierii trebuie să se prezinte la centrele ...[citește_toată_știrea]

30 Iulie 2013, 08:42
(8095 vizualizări - 1 comentariu)


Ialomița: Cinci persoane, trimise în judecată pentru trafic de minori

Cinci persoane au fost trimise în judecată de oamenii legii pentru trafic de minori. Suspecții au recrutat, transportat și găzduit o minoră, fugită de la domiciliu, profitînd de starea ei de vulnerabilitate ...[citește_toată_știrea]

24 Iulie 2013, 18:54
(9875 vizualizări - 0 comentarii)


Tragedia de la Fetești se mută în instanță. Rudele muncitorilor prinși sub malul de pămînt se pregătesc de procese!

Scandalul public iscat o dată cu accidentul de muncă petrecut la Fetești, în urmă cu o săptămînă, ia amploare. Rudele muncitorilor acoperiți de malul de pămînt al șanțului pe care-l săpau se pregătesc de ...[citește_toată_știrea]

24 Iulie 2013, 09:01
(9747 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: Copil de 8 ani, accidentat de o mașină

Un copil de 8 ani a fost la un pas de moarte, după ce a fost lovit de o mașină. Vina pentru producerea accidentului îi aparține minorului care a traversat strada prin loc nepermis. Cel care a provocat accidentul ...[citește_toată_știrea]

23 Iulie 2013, 16:15
(7451 vizualizări - 0 comentarii)


Ciulnița: Înșelată prin metoda «accidentul»

O bătrînă de 81 de ani a rămas fără suma de 1000 de euro, după ce un escroc a înșelat-o la telefon. Femeii i s-a comunicat că nepotul său a rănit într-un accident rutier o persoană și că trebuie să trimită ...[citește_toată_știrea]

23 Iulie 2013, 11:14
(8933 vizualizări - 1 comentariu)


Manasia: Fată de 15 ani, înecată în Ialomița

Tragedie în comuna ialomițeană Manasia. O adolescentă de 15 ani a pierit înghițită de apele rîului Ialomița. Tînăra plecase la scăldat, dar nu s-a mai întors acasă. A intrat în apă, a înotat de cîteva ori ...[citește_toată_știrea]

23 Iulie 2013, 09:14
(9252 vizualizări - 2 comentarii)

Taguri: Manasia înecată


Tragedie pe litoralul Mării Negre. Doi frați din Slobozia, înecați!

Doi frați din Slobozia au murit în dimineața zilei de duminică, 21 iulie a.c., în stațiunea Olimp, de pe litoralul românesc al Mării Negre. Deși marea era extrem de agitată, cei doi au intrat în apă și ...[citește_toată_știrea]

21 Iulie 2013, 12:33
(9552 vizualizări - 11 comentarii)


anunț angajare

SC Eurobike Universal SRL
angajează urgent
-vopsitori
cu calificare și experiență
(de preferat vopsitorie în cîmp electromagnetic)
pentru Fabrica de Biciclete
din com. Movilița,
sat Movilița, jud. Ialomița
-muncitori necalificați
pentru Fabrica de Biciclete din
com. Movilița, sat Movilița, jud. Ialomița
Telefon de contact 0725/558.577
departament Resurse Umane

17 Iulie 2013, 13:27


IPJ Ialomița: Filtre ale Poliției

În cursul zilei de sîmbătă, 13 iulie a.c., peste 140 de polițiști din cadrul Inspectoratului de Poliție al Județului Ialomița au acționat pentru prevenirea evenimentelor rutiere și a faptelor ce pot tulbura ...[citește_toată_știrea]

14 Iulie 2013, 09:17
(8396 vizualizări - 0 comentarii)


APIA Ialomița: Termen pentru cererile de plată la crescătorii de animale

Agenția de Plăți și Intervenție pentru Agricultură-Centrul Județean Ialomița reamintește potențialilor beneficiari că 15 iulie 2013 este ultima zi în care pot depune cererile de plată aferente anului 2 ...[citește_toată_știrea]

14 Iulie 2013, 08:16
(13911 vizualizări - 0 comentarii)


Fetești: Eliminată de la Bacalaureat pentru că a încercat să copieze

Ultima probă a Bacalaureatului s-a încheiat prost pentru o elevă din Fetești. Tînăra a fost eliminată din sala de examen pentru că a fost prinsă în timp ce copia. Ea susținea ultima probă a examenului de ...[citește_toată_știrea]

5 Iulie 2013, 16:36
(10177 vizualizări - 0 comentarii)


Feteșteanca dispărută și-a anunțat moartea prin SMS! A fost găsită înecată la Stelnica...

La începutul acestei săptămîni, polițiștii ialomițeni informau cu privire la dispariția de la domiciliu a unei tinere de 34 de ani, din Fetești. Recent, ea a fost descoperită înecată în apele Brațului ...[citește_toată_știrea]

5 Iulie 2013, 15:34
(11722 vizualizări - 6 comentarii)


Acțiune a Asociației Mediatorilor Autorizați Ialomița

Acțiune a Asociației Mediatorilor Autorizați Ialomița

Miercuri, 26 iunie 2013, membri ai Asociației Mediatorilor Autorizați Ialomița au inițiat o acțiune la nivelul municipiului reședință de județ. Evenimentul a vizat promovarea procedurii de mediere, fiind ...[citește_toată_știrea]

5 Iulie 2013, 14:25
(8029 vizualizări - 0 comentarii)


Militarii ISU Ialomița, specializați în «descarcerarea din vehicule»

Vineri, 5 iulie a.c., s-a încheiat faza zonală a competiției de Descarcerare și de Acordare a Primului Ajutor Calificat. Evenimentul s-a desfășurat în stațiunea Amara, iar participarea a fost satisfăcătoare ...[citește_toată_știrea]

5 Iulie 2013, 13:23
(7668 vizualizări - 0 comentarii)


29 iunie 2013-4 ani de la Întronizarea Preasfințitului Vincențiu ca Episcop al Sloboziei și Călărașilor

29 iunie 2013-4 ani de la Întronizarea Preasfințitului Vincențiu ca Episcop al Sloboziei și Călărașilor

Praznicul Sfinților Apostoli Petru și Pavel este și sărbătoarea Eparhiei, căci în această zi, în urmă cu 4 ani, Preasfințitul Părinte Vincențiu era instalat de Preafericitul Părinte Daniel, Patriarhul ...[citește_toată_știrea]

5 Iulie 2013, 09:22
(14935 vizualizări - 3 comentarii)


Sălcioara: Conducea fără permis o mașină cu numere false

Un tînăr de 23 de ani, din Sălcioara a fost tras pe dreapta și amendat de polițiști. Astfel, în primul rînd, vorbim despre faptul că tînărul șofer nu avea permis, carnetul de conducere fiindu-i reținut ...[citește_toată_știrea]

4 Iulie 2013, 17:08
(6895 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: Două persoane date dispărute, căutate de polițiștii de la Investigații Criminale

Ialomița: Două persoane date dispărute, căutate de polițiștii de la Investigații Criminale

O adolescentă de 17 ani, din Reviga și o tînără de 34 de ani, din Fetești au fost date dispărute de la domiciliu de către rude. Cazurile se află în atenția polițiștilor de la Investigații Criminale...
...[citește_toată_știrea]

4 Iulie 2013, 15:03
(8680 vizualizări - 2 comentarii)


Orașul-stațiune Amara, gazda fazei zonale a Competiției de Descarcerare și de Acordare a Primului Ajutor Calificat

Echipajele de descarcerare din cadrul a 7 Inspectorate pentru Situații de Urgență din țară participă, în zilele de 4-5 iulie 2013, la faza zonală a Competiției de Descarcerare și de Acordare a Primului ...[citește_toată_știrea]

4 Iulie 2013, 13:02
(12048 vizualizări - 0 comentarii)


Gîrbovi: Cercetat penal după ce cîinii săi aproape au sfîșiat un bărbat

Un iubitor de animale din comuna ialomițeană Gîrbovi s-a trezit cu dosar penal din cauza celor doi cîini ciobănești pe care îi crește. Patrupedele aproape că au sfîșiat un om, iar victima a făcut plîngere ...[citește_toată_știrea]

4 Iulie 2013, 11:43
(8006 vizualizări - 2 comentarii)

Taguri: Gârbovi câine atac


Razie în Bărbulești

Polițiștii ialomițeni au descins din nou la Bărbulești. Oamenii legii au desfășurat o acțiune al cărei scop a fost acela de a combate criminalitatea în mediul rural. La Bărbulești, polițiștii ialomițeni ...[citește_toată_știrea]

4 Iulie 2013, 10:27
(8661 vizualizări - 0 comentarii)


Plajele din Amara, supravegheate de jandarmi

Jandarmii ialomițeni încep patrularea pe plajele din stațiunea Amara. Forțele de ordine vor fi cu ochii în patru, astfel încît vacanțele turiștilor să fie ferite de pericole. De asemenea, jandarmii vor ...[citește_toată_știrea]

4 Iulie 2013, 09:59
(5105 vizualizări - 2 comentarii)


Secțiunea Mica Publicitate a fost actualizată!

Cele mai noi anunțuri de mică publicitate din Ialomița. Se pot introduce anunțuri on-line!

4 Iulie 2013, 08:49


Ialomița: Două accidente, două victime

În cursul zilei de joi, 27 iunie a.c., pe raza județului Ialomița, s-au produs două accidente de circulație soldate cu rănirea a două persoane.
Primul accident s-a produs în jurul orei 7,30, pe raza ...[citește_toată_știrea]

28 Iunie 2013, 15:55
(7861 vizualizări - 2 comentarii)


Trupul copilului înecat a fost găsit în zona localității Frățilești

Operațiunile de căutare în cazul copilului înecat în data de 23 iunie 2013 în apele rîului Ialomița au continuat în fiecare zi, pompierii scotocind în această perioadă pe o lungime mai mare de 15 km în ...[citește_toată_știrea]

28 Iunie 2013, 10:50
(7250 vizualizări - 1 comentariu)


Fierbinți: Grenadă defensivă descoperită în grădină

Fierbinți: Grenadă defensivă descoperită în grădină

O grenadă defensivă, ce datează cel mai probabil din timpul celui de Al Doilea Război Mondial, a fost descoperită de un cetățean în timp ce executa lucrări în gospodărie. Întîmplarea a avut loc în dimineața ...[citește_toată_știrea]

28 Iunie 2013, 09:37
(7055 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: Jandarmii, de pază la Bacalaureat

Efective din cadrul Inspectoratului de Jandarmi Județean Ialomița vor asigura, în perioada 1-12 iulie a.c., cu ocazia susținerii examenelor scrise de Bacalaureat, paza a 8 centre de examinare și a 2 centre ...[citește_toată_știrea]

28 Iunie 2013, 08:36
(7469 vizualizări - 0 comentarii)


Urziceni: Rețea specializată în furt de combustibil, anihilată de procurorii DIICOT Slobozia

Procurorii din cadrul Direcției de Investigare a Criminalității Organizate și Terorism-Biroul Teritorial Slobozia au reușit să destructureze o rețea infracțională specializată în furt de combustibil. Anchetatorii ...[citește_toată_știrea]

26 Iunie 2013, 17:41
(10860 vizualizări - 2 comentarii)


Ultimele comentarii
vilă complex Slobozia în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 17 iunie 2026 Any în Marinela Radu ex-DSP și juristul «doctor» Vasile Zamfir, înscriși! Alecu în Marinela Radu ex-DSP și juristul «doctor» Vasile Zamfir, înscriși! base marinaru în Stelnica și Punctul de Acostare «Regina Maria», creștere a numărului de turiști ion negativ în A fost construită una dintre cele mai mari instalații de stocare a energiei verzi din România cioban în Dezastrul funciar de la Primăria Axintele Parinte în Colaps financiar după retrogradarea în Liga 2: Unirea Slobozia a cerut intrarea în insolvență! AlexDan în Lipsă de «transparență» în Consiliul Local Slobozia Preda în Colaps financiar după retrogradarea în Liga 2: Unirea Slobozia a cerut intrarea în insolvență! Mary în Reabilitarea Ștrandului Municipal, abandonată de administrația Potor Mary în Restanțe de 7,3 milioane de lei pentru facturile de apă și canalizare către operatorul Urban SA Slobozia NOBODY în «Candidatul 10510», în sfârșit director general adjunct la DGASPC Ialomița! Vasi în Incidente de integritate «cu efect întârziat» în județul Ialomița Dan în Colaps financiar după retrogradarea în Liga 2: Unirea Slobozia a cerut intrarea în insolvență! OK dar.. în «USR are obligația morală să aplice propriile standarde de integritate!» dan în Blocuri pentru tinerii specialiști în Educație și Sănătate, la Fetești Aur în Marinela Radu ex-DSP și juristul «doctor» Vasile Zamfir, înscriși! cetatean în Marinela Radu ex-DSP și juristul «doctor» Vasile Zamfir, înscriși! Pt Zanfir în Marinela Radu ex-DSP și juristul «doctor» Vasile Zamfir, înscriși! suporter în Colaps financiar după retrogradarea în Liga 2: Unirea Slobozia a cerut intrarea în insolvență!

cea mai/cel mai...

Cea mai/cel mai...