Ai intrat pe cel mai citit site din Ialomița!

SPORT

Recital de final

Handbal, CSM Unirea Slobozia-HCF Piatra Neamț 34-25 (16-12)

Recital de final

Duminică, 15 mai, Sala Sporturilor din Slobozia s-a umplut dar n-a mai dat pe-afară ca în alte dăți. A fost meciul prin care fetele de la CSM Unirea Slobozia, pregătite de profesorul Gheorghe Neagu, au pus punct unui sezon foarte greu, în care au trecut repede de la agonie la extraz și invers, lucru care le-a îndepărtat în final de promovare.
Adversarul de duminică a fost HCF Piatra Neamț, echipă pregătită de Dan Valentin, cel care cu ani în urmă o trimitea în handbalul de elită pe Luminița Huțupan. Echipa noastră a preluat rapid inițiativa, iar la primul atac Mihaela Stănciulescu deschidea scorul. Fetele au pus stăpînire pe joc, iar desprinderea pe tabelă a fost doar o problemă de timp. 7... [citește_tot_articolul]

20 Mai 2011, 19:02 (15969 vizualizări - 4 comentarii)

EVENIMENT

Primarul Ionașcu, acuzat de «abuz în serviciu»

Dosarul penal privind cabinetul stomatologic al fiicei edilului Sloboziei, la Parchet

Primarul Ionașcu, acuzat de «abuz în serviciu»

La începutul lunii octombrie 2010 un scandal rușinos și aproape penibil izbucnea în orașul primarului Ionașcu. De această dată, scenariul viza atribuirea pe lîngă lege a unui cabinet medical în sediul Policlinicii cu Plată din Slobozia chiar fiicei primarului Ionașcu. La scurt timp, povestea a ajuns să constituie un dosar penal, instrumentat de polițiștii de Investigare a Fraudelor. Actual, dosarul s-ar afla în atenția procurorilor, fiind pe cale să pășească timid în instanță. Iar pentru aceasta, primarul Gabi Ionașcu ar fi acuzat de abuz în serviciu.

Un cabinet stomatologic primit cadou
Începuturile conflictului de atribuire a cabinetului medical s-au pus în august... [citește_tot_articolul]

20 Mai 2011, 09:34 (14207 vizualizări - 5 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Ialomița: Declarații false pentru subvențiile la vaci, capre și oi

Ialomița: Declarații false pentru subvențiile la vaci, capre și oi

• Fermierii ialomițeni sînt în pericol de a returna banii obținuți prin subvențiile la animale
• Mai mulți crescători de bovine, ovine și caprine au dat declarații false privind datoriile către bugetele locale
• Descoperirea aparține Camerei de Conturi a Județului Ialomița
• Fermierii, obligați să înapoieze banii încasați ilegal

Un recent control al Camerei de Conturi dezvăluie haos în acordarea subvențiilor pentru crescătorii de animale. Mai mulți fermieri ialomițeni și-au falsificat declarațiile pe propria răspundere pentru a deveni eligibili la acordarea subvențiilor. Reprezentanții APIA au «înghițit» falsurile pe nerăsuflate, acordînd miliarde de lei drept sprijin financiar pentru buna creștere a animalelor din exploatații.
Pe scurt, la nivelul anului 2008, an vizat pentru controlul Camerei de Conturi Ialomița, peste 1178 de fermieri ialomițeni au beneficiat de subvenții pentru creșterea bovinelor. Valoarea sprijinului pe cap de animal a fost de 145 lei, în Ialomița fermierii solicitînd subvenție pentru 12800 de... [citește_tot_articolul]

19 Mai 2011, 13:28 (15200 vizualizări - 5 comentarii)

EVENIMENT

Record: Ialomița, ultimul loc pe țară la capitolul «comercianți activi»

În luna aprilie 2011, Ialomița a reușit să atingă un record economic negativ. Mediul de afaceri local abia mai supraviețuiește, numărul persoanelor juridice active fiind cel mai mic din țară.

Scade numărul persoanelor juridice!
Deși aparent piața economică locală înregistrează progrese, satisticile specialiștilor plasează Ialomița printre cele mai sărace județe din țară. Asta pentru că procentul de supraviețuire al persoanelor juridice active la acest moment situează Ialomița pe ultimul loc pe țară la acest capitol. Cu cei 7327 de comercianți activi, mediul de afaceri local a înregistrat în luna aprilie 2011 un trend descendent al persoanelor juridice (4637), procentul... [citește_tot_articolul]

19 Mai 2011, 13:17 (9824 vizualizări - 2 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Țiganii din Țăndărei au prejudiciat statul britanic cu peste 1 milion de euro

I-am speriat din nou pe englezi! Sîntem pe prima pagină în The Sun!

Țiganii din Țăndărei au prejudiciat statul britanic cu peste 1 milion de euro

După scandalul din octombrie 2010, referitor la traficul de persoane, Țăndăreiul revine pe prima pagină a ziarelor din Anglia. Celebrul tabloid «The Sun» aduce din nou în atenția opiniei publice cazul țiganilor din Țăndărei, de această dată fiind vorba despre o fraudă de peste un milion de euro din ajutoare sociale acordate de statul englez.

Arestări. «The Sun» precizează că marți, 17 mai 2011, opt țigani din Țăndărei au fost arestați, capul rețelei, Dumitru Teluș, 36 ani, fiind «săltat» chiar de pe aeroportul din Essex. Alături de acesta, au mai fost arestați și Dorina Dumitru, Ion Lincan, Ramona Dumitru, Marian Gheorghe, Adrian Radu, Ion Stoica și Claudia Radu... [citește_tot_articolul]

18 Mai 2011, 13:40 (14202 vizualizări - 8 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Ionașcu decapitează URBAN

Directorul Valentin Cilibeanu, sacrificat pe altarul apei

Ionașcu decapitează URBAN

Directorul SC Urban, Valentin Cilibeanu, ar putea fi înlăturat joi, 19 mai, din funcția pe care o deține de aproape 7 ani. Decizia va fi adoptată în cadrul ședinței Adunării Generale a Acționarilor, la presiunile primarului Gabi Ionașcu. Semnalul privind intențiile edilului local a fost lansat în cadrul ședinței Consiliului Local Slobozia, de luni, 9 mai. Gabi Ionașcu a acuzat atunci staff-ul tehnic al societății de «management defectuos». Potrivit informațiilor oficiale, SC Urban mai are la dispoziție doar 4 luni pentru a furniza apă potabilă, potrivit programului de conformare impus de către Direcția de Sănătate Publică Ialomița. Un raport prezentat însă de către SC Urban la începutul lunii... [citește_tot_articolul]

18 Mai 2011, 11:57 (13726 vizualizări - 9 comentarii)

Click aici

SPORT

Fotbal, Liga a III-a

Unirea a trecut de Rîmnicu Sărat

Elevii lui Constantin Prepeliță au mai îndulcit întrucîtva amarul ratării promovării în Liga secundă. Vineri, 13 mai, Unirea a întîlnit în cadrul etapei a 27-a din Liga a III-a, pe teren propriu, formația CSM Rîmnicu Sărat. Cu ceva emoții, dar meritat, galben-albaștrii s-au impus în fața buzoienilor cu 4-2. Golurile Unirii au fost reușite de Stan, Ivașcă și Viorel Gheorghe de două ori. Cu această dublă, Viorel a adunat impresionanta sumă de 22 de goluri marcate în acest sezon. Adversara Unirii în lupta pentru promovare, Callatis Mangalia nu a avut nicio emoție în partida cu CS Tunari, impunîndu-se cu 3-0. Callatis și Unirea au cîte 61 dar, pe lîngă avantajul meciului direct și, mai nou, al golaverajului... [citește_tot_articolul]

18 Mai 2011, 11:29 (8511 vizualizări - 1 comentariu)

EVENIMENT

Autoritățile privatizează Spitalul Țăndărei

Autoritățile privatizează Spitalul Țăndărei

Marți, 17 mai 2011, Consiliul Local Țăndărei a fost invitat să decidă «asocierea în participațiune» pentru redeschiderea Spitalului din localitate în regim privat. Decizia survine după ce, la sfîrșitul lunii ianuarie, Ministerul Sănătății a decis închiderea a 182 de spitale din țară din considerente pecuniare. Pe lista neagră a fost inclus și Spitalul Țăndărei, singurul spital fără datorii din Ialomița. Revenind, viitorul proprietar al Spitalului este dr Filip Constantin, un neurochirurg care susține că intenționează să privatizeze 10 spitale din România. Dacă privatizarea se va dovedi un succes, administrația locală va avea dreptul la jumătate din profiturile obținute.

Privatizare la foc automat... [citește_tot_articolul]

18 Mai 2011, 11:17 (16974 vizualizări - 9 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Slobozia: În căutarea unui loc de veci la Cimitirul Municipal

Slobozia: În căutarea unui loc de veci la Cimitirul Municipal

La ultima ședință de Consiliu Local, Ștefan Costea, directorul DADP Slobozia a anunțat că «în cazul unei catastrofe naturale, Cimitirul Municipal nu are suficiente locuri de veci pentru populație». Anunțul a suscitat vii polemici în rîndurile consilierilor care s-au dovedit extrem de sensibili la această problemă a comunității. Pentru a evita panica, primarul Gabi Ionașcu a anunțat că are în vedere mai multe soluții practice de remediere a acestui deficit. La acest moment, 100 de persoane se află pe lista de așteptare a autorităților pentru a-și rezerva un loc de veci în Cimitirul Municipal...

Cu Florin, la cimitir
Cimitirul Municipal din Slobozia are 12,5 hectare și... [citește_tot_articolul]

17 Mai 2011, 19:20 (16199 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Ialomița a reabilitat 20 la sută din rețeaua județeană de drumuri

Miliarde pentru drumuri de milioane

Ialomița a reabilitat 20 la sută din rețeaua județeană de drumuri

Datele statistice legate de Ialomița consemnează faptul că rețeaua județeană de transport însumează 1138 de kilometri, în care sînt incluse drumuri naționale, județene și comunale, 20 de kilometri de autostradă și 276 de kilometri de rețea feroviară și fluvială. Din această cifră, puțin peste o treime, respectiv 437 de kilometri, este reprezentată de drumurile județene. Reabilitarea acestor drumuri a fost declarată una dintre prioritățile administrației ialomițene și continuă să reprezinte o preocupare constantă pentru oficialii Consiliului Județean.

80 de kilometri de Drumuri Județene, două mandate
Saga drumurilor județene a început prin 2005, anul în care administrația... [citește_tot_articolul]

17 Mai 2011, 10:22 (13049 vizualizări - 3 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Ialomița: Murim de cancer și inimă rea

Ialomița: Murim de cancer și inimă rea

Conform datelor statistice oferite de către Direcția de Sănătate Publică Ialomița, murim de cancer și inimă rea. Situația e cu atît mai paradoxală cu cît ocupăm un loc fruntaș la capitolul tratamente. Potrivit unei alte statistici, de această dată a Casei Județene de Asigurări de Sănătate, în primul semestru al anului 2011 ialomițenii au folosit 15 milioane doze de tratament (!?).

68 la sută din populație suferă de boli ale aparatului circulator
În județul Ialomița, atît în mediul rural, cît și în cel urban bolile de inimă sînt cele care afectează cu precădere populația. Anual, peste 2000 ialomițeni mor doar din această cauză. Potrivit datelor oficiale, imediat după... [citește_tot_articolul]

16 Mai 2011, 13:47 (8978 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

SPORT

Sorin Iordache, în finala de dublu la Turneul din Bulgaria

Tenis de cîmp

Sorin Iordache, în finala de dublu la Turneul din Bulgaria

Începînd cu 9 mai 2011, Sorin Iordache, tenismen legitimat la Tenis Con Slobozia, a participat la primul turneu din străinătate din cadrul Tennis Europe Junior Tour (ETA) aferent juniorilor pîna în 14 ani, la Svilengrad (Bulgaria).
Plecat din postura de favorit 2, Sorin a trecut în primul tur de bulgarul Zdravko Chandrev, cu scorul de 6-1, 6-4, l-a depășit pe rusul Dionis Polikhronidi, văzut inițial ca unul dintre favoriții la titlu, cu scorul de 7-6 (tiebreak cîștigat cu 7-0), 6-0. În sferturile de finală, Sorin nu a reușit să treacă de un bulgar jucător cu mîna stîngă, cu un stil aparte de a lovi mingea-Veliki Cholakov, fiind învins dupa 2 ore de joc cu scorul de 4-6, 2-6.
Făcînd pereche... [citește_tot_articolul]

16 Mai 2011, 10:25 (9753 vizualizări - 1 comentariu)

Click aici

EVENIMENT

Generația de sacrificiu se pregătește de «clasa 0»

Ialomița are peste 3000 de copii care vor fi obligați să meargă la școală înainte de vreme

Generația de sacrificiu se pregătește de «clasa 0»

Legea 1 din 2011 este pe cale să producă o nouă generație de sacrificiu. Este vorba despre copiii care la începutul anului școlar 2012/2013 vor avea vîrsta cuprinsă în intervalul 6-7 ani și care, potrivit noii Legi a Educației, vor fi obligați să meargă la școală în «clasa 0». Conform estimărilor Inspectoratului Școlar Ialomița, la acest moment sînt 3081 de copii care vor fi cuprinși în această formă de învățămînt. Inspectorul general școlar, Ilie Stavăr susține că necesarul de cadre didactice va fi completat cu personal necalificat.

«Clasa 0», coșmarul părinților
Teoretic, «clasa 0» nu este o noutate. Ea există în acest moment la nivelul grădinițelor sub denumirea de... [citește_tot_articolul]

16 Mai 2011, 07:09 (14338 vizualizări - 9 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Programul Național de Dezvoltare Rurală, ultima speranță pentru Ialomița

Proiectele europene, în atenția autorităților județene

Programul Național de Dezvoltare Rurală, ultima speranță pentru Ialomița

Săptămîna precedentă, Prefectura Ialomița a organizat o dezbatere informală în cadrul căreia cele două Grupuri de Acțiune Locală existente în Ialomița și-au prezentat rezutatele activității desfășurate în ultimii ani. Potrivit prefectului Mădălin Teculescu, întîlnirea a avut drept scop identificarea și eliminarea oricăror disfucționalități administrative care ar putea periclita accesarea fondurilor europene în cadrul Programul Național de Dezvoltare Rurală (PNDR). Reamintim că PNDR este metodologia pe baza căreia poate fi accesat Fondul European Agricol pentru Dezvoltare Rurală și care respectă liniile directoare strategice de dezvoltare rurală ale Uniunii Europene.

Grupurile de Acțiune Locală, scoase la tablă... [citește_tot_articolul]

15 Mai 2011, 11:48 (13911 vizualizări - 3 comentarii)

Click aici

REPORTAJ

General Magheru, nr. 73

General Magheru, nr. 73

Sînt peste 200! Unii trăiesc aici de 30 de ani. Alții abia s-au mutat! Toți au însă un numitor comun: locuiesc pe strada General Magheru, la numărul 73. Dacă nu credeți, rugați-i să vă arate un buletin! Dacă au, că nu toți și-au permis luxul unui buletin, vă vor demonstra că în anul de grație 2011 autoritățile locale din Slobozia ar putea intra lejer într-o carte a recordurilor administrative pentru această performanță unică.

La pas pe Gen. Magheru
Teoretic, la Gen. Magheru, nr. 73 e sediul fostului IAS Slobozia. Același sediu vechi pe a cărui poartă stă scris, pe post de avertisment, «proprietate privată». Practic însă, nr. 73 înseamnă tot ce se întinde dincolo de curtea... [citește_tot_articolul]

14 Mai 2011, 09:24 (7300 vizualizări - 3 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Șeful Poliției de Frontieră Ialomița, urmărit penal

Comandantul Tîrsănoagă și indemnizațiile ilegale de chirie

Șeful Poliției de Frontieră Ialomița, urmărit penal

Un butoi cu pulbere penală este gata să explodeze la Poliția de Frontieră Ialomița. Scandalul îl aduce în centrul atenției pe șeful instituției, Costel Tîrsănoagă și oarece indemnizații ilegale de chirie încasate de angajații instituției... Dosarul s-ar afla la Parchetul Județean, iar procurorii tocmai ar fi îndrăznit să înceapă urmărirea penală pe numele lui Costel Tîrsănoagă.

Unde-i lege, nu-i tocmeală!
Mai mulți angajați ai Inspectoratului Poliției de Frontieră Ialomița întind mîna. Și nu oricum! Polițiștii așteaptă ca, lună de lună, statul să le deconteze cheltuielile cu chiriile căci, deh!, sînt apărători ai patriei, neamului și frontierelor românești. Doar că cei... [citește_tot_articolul]

13 Mai 2011, 06:14 (58740 vizualizări - 23 comentarii)

EVENIMENT

Directorul Grupului Școlar «A.I. Cuza» a câștigat în instanță

Strezoiu-Stavăr 1-0

Directorul Grupului Școlar «A.I. Cuza» a cîștigat în instanță

Directorul Costică Strezoiu a cîștigat procesul intentat Inspectoratului Școlar Județean la Tribunalul Ialomița, miza judecății fiind funcția de director al Grupului Școlar «A.I. Cuza». Judecătorii s-au pronunțat miercuri, 11 mai, iar decizia îl propulsează pe Strezoiu din nou la șefia instituției școlare.

Demitere cu scîntei
La jumătatea lunii februarie, directorul Grupului Școlar «A.I. Cuza» a fost demis. Decizia, catalogată de dascălii ialomițeni drept una dintre cele mai controversate, aparținea inspectorului general școlar, Ilie Stavăr. Argumentul principal al măsurii viza o decizie haotică a directorului Strezoiu de a introduce în școală o a doua condică de prezență... [citește_tot_articolul]

12 Mai 2011, 13:14 (42891 vizualizări - 47 comentarii)

EVENIMENT

Caloianul a venit la Slobozia

click pe poză

Joi, 12 mai, Caloianul a ajuns și la Slobozia. Evenimentul a fost organizat de Muzeul Național al Agriculturii din Slobozia, gazdă tradițională a tradițiilor agrare de pe Bărăgan. Ca în fiecare an, au participat elevii școlilor din Cegani, Giurgeni, Smirna, Miloșești, dar și preșcolarii Grădiniței cu program normal Slobozia. Cei peste 100 de participanți și-au început procesiunea în curtea Muzeului și s-au oprit pentru a arunca în apă Caloianul la fîntîna din centrul orașului. Procesiunea a fost remarcată de slobozenii prezenți pe stradă la acea oră, mulți dintre ei amintindu-și că au fost cîndva parte a acestor obiceiuri tradiționale de primăvară.

Caloianul. ... [citește_tot_articolul]

12 Mai 2011, 13:02 (17199 vizualizări - 0 comentarii)

SPORT

Promovarea s-a înecat în Dunăre

Fotbal, Liga III, Dunărea Călărași-Unirea Slobozia 2-0

Promovarea s-a înecat în Dunăre

Călărașiul a primit cum se cuvine liderul la zi al Seriei a II-a din Liga a III-a, Unirea Slobozia. Vineri, 6 mai, Dunărea a fost susținută de un stadion aproape plin, cum Slobozia n-a mai văzut demult. Dunărenii, care în etapa precedentă se făcuseră mici-mici de tot, în meciul cu Mangalia au scos în partida cu elevii lui Prepeliță toate armele din dotare, de parcă de acest joc ar fi depins întreaga istorie a fotbalului călărășean.
În prima repriză, jocul a fost tăios de ambele părți, dar niciuna dintre echipe nu a mușcat decisiv. A doua parte a început cum nu se poate mai prost pentru Unirea. După ce Viorel Gheorghe execută peste poartă o lovitură liberă de la 11 metri, Dunărea deschide scorul... [citește_tot_articolul]

11 Mai 2011, 18:41 (12810 vizualizări - 4 comentarii)

SPORT

Ne-a rămas doar lupta pentru podium

Handbal, CSM Unirea Slobozia

Ne-a rămas doar lupta pentru podium

Așa cum era de așteptat, CSM Unirea Slobozia a depășit-o duminică, 8 mai, de-o manieră categorică pe lanterna roșie a Seriei A din Liga secundă, Universitatea Tîrgoviște. 45-17 (20-8) pentru Unirea a fost scorul cu care s-a terminat această partidă contînd pentru etapa a XXVII-a, penultima a Campionatului.
A fost a treia victorie a deocamdată interimarului Gheorghe Neagu, cel care mai are de trecut un hop pentru a-și realiza obiectivul propus. Duminică, 15 mai, vine la Slobozia, HCF Piatra Neamț, o echipă imprevizibilă care alternează evoluțiile slabe cu prestațiile remarcabile. Ultimul meci al Campionatului este totodată cel mai dificil din scurtul mandat al profesorului Neagu, cel care printr... [citește_tot_articolul]

11 Mai 2011, 15:36 (11816 vizualizări - 2 comentarii)

Sâmbătă 27 Iun 2026
248 cititori online
Cele mai comentate
Cele mai citite
Ultima oră

Poliția Rutieră Ialomița: Amenzi de peste 67500 lei

În perioada 14-16 octombrie, polițiștii Serviciului Rutier au desfășurate o serie de acțiuni pentru prevenirea evenimentelor rutiere. Pentru neregulile constatate în trafic polițiștii rutieri au aplicat ...[citește_toată_știrea]

17 Octombrie 2011, 15:45
(11221 vizualizări - 0 comentarii)


Roșiori: Fără permis și băut, la volan

Deși nu avea permis de conducere, un bărbat de 38 ani, din Roșiori, a fost prins de polițiști conducînd o mașină pe raza comunei Movilița. Mai mult, individul se afla sub influența băuturilor alcoolice ...[citește_toată_știrea]

17 Octombrie 2011, 15:41
(9950 vizualizări - 0 comentarii)


ISU Ialomița: Incendii la Ciocîrlia și Adîncata

Sîmbătă, 15 octombrie, pompierii militari au fost solicitați să intervină pentru stingerea unui incendiu izbucnit la locuința unui cetățean din localitatea Ciocîrlia. Focul s-a produs cel mai probabil ca ...[citește_toată_știrea]

17 Octombrie 2011, 15:40
(12792 vizualizări - 0 comentarii)


Fetești: A pătruns pe contrasens și s-a izbit frontal de un autoturism

Un bărbat de 64 ani, pasager într-un autoturism implicat într-un accident rutier, a fost rănit și transportat la Spitalul din Fetești pentru îngrijiri medicale. S-a întîmplat vineri, 14 octombrie, pe D ...[citește_toată_știrea]

17 Octombrie 2011, 15:37
(12061 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Fetești accident


Urziceni: Acțiune a Poliției

Efective sporite de polițiști din Urziceni au desfășurat în zilele de 14 și 15 octombrie, o serie de acțiuni în sistem integrat dar și controale în locurile și zonele de interes operativ din mediul urban ...[citește_toată_știrea]

17 Octombrie 2011, 15:35
(9788 vizualizări - 0 comentarii)


Fetești: Produse contrafăcute la «Sărbătorilor Toamnei»

În zilele de 14 și 15 octombrie, polițiștii feteșteni au vegheat la buna desfășurare a «Sărbătorilor Toamnei», ediția a II-a 2011. În cadrul activităților desfășurate, polițiștii au legitimat peste 110 ...[citește_toată_știrea]

17 Octombrie 2011, 15:31
(8834 vizualizări - 0 comentarii)


AJOFM Ialomița: 800 de locuri de muncă în Spania

Șomerii ialomițeni au din nou o șansă. Spania a publicat 800 de posturi vacante pentru cules de căpșuni. Durata contractului va fi de 3 luni, cu un program de lucru de 6,5 ore/zi, 39 de ore pe săptămînă ...[citește_toată_știrea]

14 Octombrie 2011, 17:08
(15614 vizualizări - 4 comentarii)


DSVSA Ialomița: Campanie gratuită de vaccinare antirabică

Potrivit unui comunicat de presă al Direcției Sanitare Veterinare și pentru Siguranța Alimentelor Ialomița, «vaccinarea antirabică se realizează după efectuarea catagrafiei, o dată pe an, în perioada octombrie ...[citește_toată_știrea]

14 Octombrie 2011, 17:06
(12572 vizualizări - 2 comentarii)


Coșereni: Copil de 10 ani, lovit pe trecerea de pietoni

Un copil de doar 10 ani a fost lovit pe trecerea de pietoni de o mașină. S-a întîmplat joi, 13 octombrie, la Coșereni. Astfel, un tînăr de 25 ani, din Sinaia, în timp conducea un autoturism din direcția ...[citește_toată_știrea]

14 Octombrie 2011, 17:03
(9998 vizualizări - 0 comentarii)


Urziceni: «Cuțitarul» din Gîrbovi

Joi, 13 octombrie, polițiști din Urziceni, în colaborare cu jandarmi au desfășurat o acțiune pe linia prevenirii faptelor de natură a tulbura ordinea și liniștea publică. În cadrul activităților, polițiștii ...[citește_toată_știrea]

14 Octombrie 2011, 17:03
(9527 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Urziceni cuțitar


Urziceni: La volan cu permisul suspendat

Joi, 13 octombrie a.c., o patrulă de siguranță publică a oprit pentru un control de rutină, la Urziceni, un autoturism condus de un bărbat de 40 ani, din Bărbulești. În urma verificării suplimentare, polițiștii ...[citește_toată_știrea]

14 Octombrie 2011, 17:02
(8493 vizualizări - 0 comentarii)


Maia: Copii de 15 și 16 ani, hoți din locuințe

Doi minori de 15, respectiv 16 ani, au fost prinși de polițiști, miercuri, 12 octombrie, în comuna Maia, în timp ce săreau gardul din curtea unei locuințe. Din verificările efectuate, polițiștii au stabilit ...[citește_toată_știrea]

13 Octombrie 2011, 14:59
(10705 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Maia hoț furt


Gheorghe Doja: Bulgari, vînzători ambulanți de drujbe

Un bulgar de 39 ani a fost oprit în trafic miercuri, 12 octombrie, de către polițiștii din Gheorghe Doja. În urma verificărilor, în habitaclul autoturismului polițiștii au depistat cinci drujbe, pentru ...[citește_toată_știrea]

13 Octombrie 2011, 14:58
(10043 vizualizări - 0 comentarii)


Coșereni: Furt de fier vechi de la o stație de pompare a apei

Un apel de urgență la 112 alerta miercuri, 12 octombrie, polițiștii Secției Rurale Coșereni despre faptul că un grup de persoane necunoscute furau componentele metalice de la stația dezafectată de pompare ...[citește_toată_știrea]

13 Octombrie 2011, 14:53
(11646 vizualizări - 0 comentarii)


DGFP Ialomița: Modificări în eliberarea certificatului de atestare fiscală

«Direcția Generală a Finanțelor Publice Ialomița informează contribuabilii că a fost modificată procedura de eliberare a certificatului de atestare fiscală, stabilindu-se și un nou model pentru acest document ...[citește_toată_știrea]

13 Octombrie 2011, 14:47
(14649 vizualizări - 0 comentarii)


Urziceni: Absenteismul școlar, în atenția polițiștilor

Polițiștii Biroului de Ordine Publică pentru Mediul Urban Urziceni au acționat miercuri, 12 octombrie, pentru prevenirea delicvenței juvenile și combaterii absenteismului școlar. Acțiunea s-a derulat, între ...[citește_toată_știrea]

13 Octombrie 2011, 14:40
(11438 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: Șomajul, în creștere

La sfîrșitul lunii septembrie 2011, în evidențele Agenției Județene pentru Ocuparea Forței de Muncă Ialomița au fost înregistrate 7215 persoane, din care 2049 șomeri indemnizați, respectiv 5166 șomeri neindemnizați ...[citește_toată_știrea]

12 Octombrie 2011, 18:32
(10762 vizualizări - 0 comentarii)


IPJ Ialomița: Examen detectivi particulari

În ziua de 2 decembrie 2011, ora 09.00, la sediul Inspectoratului de Poliție al Județului Ialomița va avea loc examenul pentru obținerea atestatului de detectiv particular. Astfel, în perioada 1-24 noiembrie ...[citește_toată_știrea]

12 Octombrie 2011, 18:27
(14076 vizualizări - 0 comentarii)


Fetești: 1450 cartușe de vânătoare, confiscate

Fetești: 1450 cartușe de vînătoare, confiscate

Polițiști din cadrul Serviciului Arme, Explozivi și Substanțe Periculoase au acționat marți, 11 octombrie a.c., pe linia prevenirii și combaterii braconajului. Astfel, polițiștii au depistat pe raza municipiului ...[citește_toată_știrea]

12 Octombrie 2011, 18:22
(10905 vizualizări - 0 comentarii)


Sărățeni: A furat gardul de la platforma de gunoi!

Polițiștii Secției Rurale Ion Roată au fost sesizați în ziua de 10 octombrie a.c. despre faptul că, în cursul nopții, persoane necunoscute au sustras gardul împrejmuitor de la platforma de gunoi a comunei ...[citește_toată_știrea]

12 Octombrie 2011, 18:21
(11493 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Sărățeni furt


Slobozia: Acțiune a Poliției Rutiere

Efective sporite din cadrul Serviciului Rutier au organizat și desfășurat marți, 11 octombrie a.c., o acțiune pe linia disciplinizării traficului rutier pe raza municipiului Slobozia. Încălcările normelor ...[citește_toată_știrea]

12 Octombrie 2011, 17:18
(11844 vizualizări - 0 comentarii)


DGFP Ialomița: Evaziune fiscală și 10 sesizări la Parchet!

În luna septembrie 2011, organele de control din cadrul DGFP Ialomița au stabilit venituri suplimentare la bugetul general consolidat în sumă de peste 11,15 milioane lei, din care peste 2,67 milioane lei ...[citește_toată_știrea]

11 Octombrie 2011, 20:11
(12939 vizualizări - 0 comentarii)


Secțiunea Mica Publicitate a fost actualizată!

Cele mai noi anunțuri de mică publicitate din Ialomița. ...[citește_toată_știrea]

11 Octombrie 2011, 19:41
(5082 vizualizări - 0 comentarii)


Traianu: Arestat după ce a violat o bătrînă de 82 ani!

Poliția Slobozia a fost sesizată de către un bărbat din comuna Traianu despre faptul că vecina sa, în vîrstă de 82 ani, a fost agresată și violată de o persoană necunoscută, în noaptea de 8/9 octombrie ...[citește_toată_știrea]

11 Octombrie 2011, 19:13
(8294 vizualizări - 2 comentarii)


Slobozia: Accident produs de neacordarea de prioritate

Luni, 10 octombrie a.c., în jurul orei 14.00, la intersecția bulevardului Matei Basarab cu strada Ialomița, s-a produs un accident de circulație soldat cu rănirea unei persoane. Din primele verificări, ...[citește_toată_știrea]

11 Octombrie 2011, 19:11
(8490 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Slobozia accident


Fetești: Produse contrafăcute la «Sărbătoarea Toamnei»

Efective din cadrul Poliției Fetești au acționat luni, 10 octombrie a.c., în incinta unde se desfășoară «Sărbătoarea Toamnei», eveniment aflat la ediția a II-a. Astfel, polițiștii de investigare a fraudelor ...[citește_toată_știrea]

11 Octombrie 2011, 19:09
(11228 vizualizări - 1 comentariu)


ISU Ialomița: 12 octombrie 2011, Ziua Internațională pentru Reducerea Riscului Dezastrelor Naturale

Prin rezoluțiile nr. 44/236 din 22.12.1989 și nr. 56/195 din 21.01.2002, adoptate de către Adunarea Generală a ONU, s-a stabilit ca, în fiecare an, a doua zi de miercuri a lunii octombrie să fie desemnată ...[citește_toată_știrea]

11 Octombrie 2011, 19:03
(11108 vizualizări - 0 comentarii)


Gheorghe Lazăr: Bărbat bătut de 5 tineri pentru un telefon mobil!

La sfîrșitul săptămînii precedente, duminică, 9 octombrie, polițiștii Secției 1 de Poliție Rurală Slobozia au fost sesizați de un bărbat de 38 ani, din Gheorghe Lazăr, despre faptul că a fost agresat de ...[citește_toată_știrea]

10 Octombrie 2011, 16:09
(10094 vizualizări - 0 comentarii)


Ciulnița: Hoț din mașini, prins în flagrant

Un cetățean a sesizat polițiștii pe numărul de urgență 112 despre faptul că un individ fura bunuri dintr-o mașină parcată în incinta unei societăți comerciale. Deplasîndu-se imediat la fața locului, polițiștii ...[citește_toată_știrea]

10 Octombrie 2011, 16:08
(12781 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Ciulnița furt


Slobozia: A comandat 10 centrale termice și le-a «achitat» cu un ordin de plată fals!

Sîmbătă, 8 octombrie, polițiștii au fost sesizați de administratorul unei firme din Slobozia cu privire la faptul că un individ din București, care s-a recomandat ca fiind angajat al unei societăți comerciale ...[citește_toată_știrea]

10 Octombrie 2011, 15:39
(9632 vizualizări - 0 comentarii)


Ultimele comentarii
Carmen în Marinela Radu ex-DSP și juristul «doctor» Vasile Zamfir, înscriși! Gigel în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! mdrag20 în Irigațiile pe 36000 de hectare în Ialomița, afectate de o decizie a CFR pentru protejarea unui pod feroviar în Brăila Gigi gunoierul în A început construirea «drumului de șantier» în zona podului peste râul Ialomița din Țăndărei Corcodel de la DUMITRESTI în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! George în Sărăcie, mizerie și indiferență în blocul «SACO» din Slobozia casă Slobozia Nouă în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 24 iunie 2026 închiriere apartament 3 camere Slobozia în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 24 iunie 2026 om de rand în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! laurentiu în «Beach Party» săptămânal pe Plaja Zorilor Răduță Aurelian-Constantin în Sărăcie, mizerie și indiferență în blocul «SACO» din Slobozia @ahaaaaaa în «Reabilitarea energetică» a sediului Prefecturii Ialomița, la final soluția e simplă în Sărăcie, mizerie și indiferență în blocul «SACO» din Slobozia Fa Marileno în Marinela Radu ex-DSP și juristul «doctor» Vasile Zamfir, înscriși! Maria în Sărăcie, mizerie și indiferență în blocul «SACO» din Slobozia Nelu în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! Vasile în Urban SA Slobozia, sub monitorizarea Gărzii de Mediu Ialomița privind respectarea măsurilor de conformare Ionut în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! George în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! Mihai în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni!

cea mai/cel mai...

Cea mai/cel mai...