Ai intrat pe cel mai citit site din Ialomița!

EVENIMENT

Slobozia are de dat furnizorilor peste 11 milioane lei

Administrația locală, înglodată în datorii

Slobozia are de dat furnizorilor peste 11 milioane lei

Potrivit datelor furnizate de administrația locală, Slobozia a cheltuit în 2010 cu 11 milioane lei mai mult decît a produs. Și nu a produs pentru că nu a reușit să încaseze! Așa se face că, la 1 ianuarie 2011, după un an lung și sărac financiar, capitala muncipiu de județ este mai datoare ca niciodată. Cum s-a ajuns aici, explică chiar reprezentanții autorităților locale: «În 2010, instituția noastră nu a beneficiat de subvenții și venituri de la bugetul de stat pentru asigurarea cheltuielilor necesare obiectivelor de investiții de interes național și local...».

Mai mult decît ne-a fost plapuma
La începutul anului 2010, administrația locală a anunțat contribuabilul slobozean... [citește_tot_articolul]

23 Martie 2011, 13:42 (10521 vizualizări - 1 comentariu)

SPORT

Otilia Bădescu: «Aveți cel mai tare turneu din țară!»

Tenis de masă

Otilia Bădescu: «Aveți cel mai tare turneu din țară!»

Ea e! Mai firavă decît o vizualizăm pe micul ecran dar plină de o vivacitate care contrastează izbitor cu ochii încă pradă somnului ai asistenței. E 9,05 și mingiile zornăie vesel pe mese în schimburi mai rapide decît ritmul aripilor unor colibri. Otilia Bădescu, pentru că despre ea, vorbim ține piept cu brio cremei tenisului de masă masculin din România, adunată în sala Sporturilor din Slobozia. Vine prima pauză, iar reporterii fac coadă să stea de vorbă cu marea noastră campioană (încă nu avem o Ioana Cosma în presa ialomițeană dar încă sperăm să apară!).
«Misiunea mea aici este să ajut la refacerea popularității unui sport care, la fel ca alte discipline, a pierdut mult în ultimul timp din... [citește_tot_articolul]

23 Martie 2011, 08:56 (11710 vizualizări - 2 comentarii)

Click aici

SPORT

Trupa reprizelor secunde

Fotbal, Liga a III-a, Unirea Slobozia-CS Eforie 2-0

Trupa reprizelor secunde

Dacă jocul de fotbal ar fi avut o singură repriză, Unirea Slobozia cumula în acest retur doar 2 puncte. Din fericire, există și a doua repriză, iar pauza s-a dovedit în cele trei partide ale primăverii un sfetnic bun. Așa s-a întîmplat prin urmare și vineri, 18 martie, în etapa a XVIII-a a Campionatului. Adversara CS Eforie a venit la Slobozia hotărîtă să încurce Unirea și să dea o mînă de ajutor colegei de județ Callatis Mangalia în duelul cu galben-albaștrii. Planul le-a mers dobrogenilor fix o repriză, după care, muștruluiți de profesorul Constantin Prepeliță, uniriștii au arătat o altă față. Viorel Gheorghe a deschis scorul în minutul 54 și, cu 16 goluri la activ, continuă cursa solitară către... [citește_tot_articolul]

23 Martie 2011, 08:41 (12660 vizualizări - 0 comentarii)

SPORT

Fotbal, Liga a IV-a

Axintele se dezlănțuie

Am intuit de numărul precedent că Bărăganul Ciulnița va fi pradă ușoară pentru liderul Viitorul Axintele, dar realitatea din teren a întrecut toate pronosticurile. Deși mulți așteptau ca în retur să se împiedice, liderul Ligii a IV-a își continuă netulburat drumul către barajul pentru eșalonul superior. Sîmbătă, 19 martie, Viitorul i-a administrat o duzină de goluri penultimei clasate, reușind astfel al doilea scor al Campionatului după Brazii-Gheorghe Doja sau Gheorghe Lazăr-Gheorghe Doja, ambele întîlniri terminate cu scoruri de 15-0. Axintele pare într-o formă mult mai bună decît în tur, dar zarurile nu sînt nici pe departe aruncate. A doua clasată, Abatorul se menține la doar un punct de lider... [citește_tot_articolul]

23 Martie 2011, 08:32 (10372 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

UNA PE SĂPTĂMÎNĂ

Împăratul Ciucă a murit, trăiască regele Gogu!

Rocadă politică la Muzeul Agriculturii

Împăratul Ciucă a murit, trăiască regele Gogu!

Marți, 22 martie, Consiliul Județean Ialomița l-a pensionat pe directorul Muzeului Agriculturii din România. Decizia de pensionare a intrat în vigoare începînd de azi, dar Răzvan Ciucă va continua să bîntuie retina și somnul de după-amiază al angajaților Muzeului. Potrivit unor surse din cadrul Consiliului Județean, pentru meritele deosebite dobîndite de-a lungul vieții de director, pentru Răzvan Ciucă se va inventa o fundație pe care cu onor o va patrona.

Codul Muncii îl scoate la pensie pe Răzvan
În cadrul ședinței ordinare a Consiliului Județean Ialomița, desfășurată la Centrul Cultural «Ionel Perlea» din Slobozia, plenul ședinței a aprobat o hotărîre «privind încetarea... [citește_tot_articolul]

22 Martie 2011, 17:32 (36049 vizualizări - 19 comentarii)

Click aici

SPORT

Karate

Fair-play Karate Slobozia, la primele succese

Nou înființatul Club de arte marțiale a bifat deja prima competiție cu prilejul «Cupei Transilvania» desfășurată în perioada 4-5 martie la Sighișoara. Sub conducerea antrenorilor Cosmina Gavrilă și Andrei Tamași, la competiție au fost deplasați 14 copii, care au adus Clubului slobozean 7 medalii. Astfel, Ștefan Vlăduț Bucur a obținut aur la kata băieți sub 7 ani, argint la kumite și bronz la kihon. Victoria Păsărin a obținut două medalii de bronz: una la kumite fete sub 7 ani și a doua la kihon. Alte două medalii au fost aduse la categoria băieți 7-8 ani de Bogdan Baltă (argint la kumite) și Robert Dima (bronz la kihon). Nu trebuie neglijat nici rezultatul Cosminei Gavrilă, care a obținut în concursul... [citește_tot_articolul]

22 Martie 2011, 15:45 (11848 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

SPORT

Fotbal, Liga I, Unirea Urziceni-FC Brașov 1-1

Salvatorul APOSTOL

Marian Pană experimentează. Ce ar putea să facă cu niște jucători reciclați? Așa s-a ajuns ca la meciul cu Brașovul, de luni, 21 martie, să apară în teren 4 fotbaliști cu profil de fundaș dreapta, iar pe acest post să joace Bușcă, jucător care a evoluat la Cluj (cît a evoluat) în centrul defensivei și al liniei mediene. Pe lîngă Bușcă a trecut ca acceleratul în minutul 5 brazilianul Wiliams, care l-a servit perfect pe Cristescu și Brașovul a deschis scorul. Cristescu (’15) și Viveiros (’17) au avut în picior golul de 2-0, dar Curcă s-a opus. Unirea s-a adunat greu, a construit și mai greu, iar singura fază notabilă a fost bara lui Nicu Epaminonda, în minutul 42. Urziceniul a șurubărit mult și... [citește_tot_articolul]

22 Martie 2011, 15:42 (13281 vizualizări - 1 comentariu)

EVENIMENT

SOS silvicultura ialomițeană

6% din județ este pădure

SOS silvicultura ialomițeană

Ialomița este acoperită în proporție de 6 la sută de pădure. Puțin ar spune ecologiștii, dar suficient pentru cei care se ostenesc să conserve aurul verde al județului. Răspîndite de la un capăt la celălalt al județului, trupurile de pădure ialomițene acoperă aproximativ 23 de mii de hectare, pădure proprietate a statului și 3000 de hectare de pădure proprietate privată. Cel mai mare trup de pădure al Ialomiței este Groasa, cu 1560 de hectare... Dar astea sînt cifrele oficiale! Dincolo de rapoartele statistice se ascund însă mii de metri cubi de lemn tăiat ilegal și sute de hoți ce trăiesc exclusiv de pe urma pădurilor, orgolii și afaceri cel puțin dubioase cu și despre pădure.
Deși Ialomița... [citește_tot_articolul]

22 Martie 2011, 06:34 (17076 vizualizări - 4 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

68% dintre profesorii ialomițeni nu îl vor pe generalul Stavăr!

Luptă sindicală prin sondaje de opinie

68% dintre profesorii ialomițeni nu îl vor pe generalul Stavăr!

Un sondaj de opinie lansat de către filiala locală a Federației Sindicatelor Libere din Învățămînt relevă faptul că 68,62 la sută dintre profesori consideră că «inspectorul general școlar Ilie Stavăr nu reprezintă corect personalul din învățămîntul ialomițean în ansamblul său». Chestionarul conține 7 întrebări și a fost completat de o treime dintre membrii de sindicat din județul Ialomița. În replică la rezultatele făcute publice de către liderul de sindicat, Traian Mitrea, reprezentanții Inspectoratului Școlar Ialomița au declarat că «sondajul de opinie este irelevant și neprofesional» și că nu sînt interesați să facă comentarii.

Primul sondaj din istoria învățămîntului local... [citește_tot_articolul]

21 Martie 2011, 05:12 (46297 vizualizări - 37 comentarii)

Click aici

REPORTAJ

Stâlpu’ lui nea Ștefan

Stîlpu’ lui nea Ștefan

Stîlpii Romtelecom sînt vechi de 70 de ani. Marfă nemțească, moștenită o dată cu războiu’. Cît au fost comuniștii, treaba a mers bine. Oamenii nu-i furau, că înfundau pușcăria, societatea avea grijă de ei, că erau bunul întregului popor, iar stîlpii creșteau drepți și frumoși, că lemnul era tînăr. După Revoluție, lucrurile s-au schimbat. Oamenii au început să-i fure sau să ceară chirie pentru că le treceau prin curte, societatea a ajuns a nimănui, iar stîlpii s-au șubrezit. Stîlpu’ lui nea Ștefan e înclinat la 45 de grade de un an și mai bine. Și în fiecare zi se mai apleacă o țîră.

Povestea stîlpului
Casa lui Ștefan Dinu e ultima din Ciulnița, pe stînga. De la el încolo... [citește_tot_articolul]

20 Martie 2011, 10:28 (19156 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Ialomița, în topul județelor cu cele mai puține firme active (II)

Evoluția mediului de afaceri ialomițean reflectată de statisticile Oficiului Național al Registrului Comerțului se prezintă dezastruos. Asta din cauza faptului că, deși procesul de eliminare a firmelor de pe piața economică a încetinit, Ialomița rămîne în coada topului privind firmele active la nivelul județului.
Ultimele date statistice oferite publicității de reprezentanții Oficiului Național al Registrului Comerțului demonstrează scriptic faptul că suspendările de activitate ale societăților ialomițene au scăzut. Dacă în perioada ianuarie-februarie 2010 numărul suspendărilor a fost de 72, în aceeași perioadă a anului 2011, doar 32 de societăți au fost suspendate. În continuare, la capitolul... [citește_tot_articolul]

19 Martie 2011, 09:33 (11421 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Ialomița: Cazacu promite 100 kilometri de drumuri din banii Elenei Udrea

Ialomița: Cazacu promite 100 kilometri de drumuri din banii Elenei Udrea

Vineri, 18 martie, filiala locală a Partidului Democrat-Liberal a organizat o conferință de presă în scopul mediatizării ultimelor noutăți în materie de reabilitare a drumurilor din fonduri guvernamentale. În acest sens, Cazacu Marinică, liderul PD-L a anunțat faptul că Ialomița va beneficia în următorii 2 ani de reconstrucția a 200 kilometri de drum. «50 kilometri vor fi drumuri județene, alți 150 kilometri fiind drumuri și străzi comunale» a precizat Cazacu. Cînd vor demara lucrările dar mai ales care este valoarea investiției în Ialomița sînt aspecte încă neclare la acest moment.... [citește_tot_articolul]

18 Martie 2011, 19:07 (8599 vizualizări - 15 comentarii)

Click aici

POLITICĂ

Lupul Ciupercă a dat mâna cu mielul Martin

USL Ialomița sau sfîrșitul lumii a început cu o minciună

Lupul Ciupercă a dat mîna cu mielul Martin

Celebra fabulă a lui La Fontaine, «Lupul și mielul», a fost reinterpretată joi, 17 martie, la Slobozia. Protagoniștii au fost președintele PSD Ialomița, Silvian Ciupercă, în rolul lupului, și președintele PNL Ialomița, Ioan Martin, în rolul mielului. Pe post de apă curgătoare, cei doi au folosit «acordul privind constituirea USL în județul Ialomița».

Dreptatea-i totdeauna de partea celui tare
Joi, 17 martie, la Slobozia, liderii locali ai PSD și PNL au semnat acordul privind constituirea USL în județul Ialomița. Evenimentul, o formalitate jenantă pentru ambele filiale, a adunat în Sala Studio a Centrului Cultural «Ionel Perlea» din Slobozia cîteva duzini de lideri locali... [citește_tot_articolul]

17 Martie 2011, 18:12 (11237 vizualizări - 11 comentarii)

Click aici

UNA PE SĂPTĂMÎNĂ

Cristina M., escroacă de meserie

Cristina M., escroacă de meserie

Ne aduce aminte de Leonardo di Caprio, în «Catch me if you can». Aceeași prezență de spirit, același zîmbet prietenos, o siguranță care te face să te simți confortabil... În plus, e femeie! O femeie încă tînără, conștientă de magnetismul pe care îl degajă, cu trupul tras prin inel și bine pus în evidență (e puțin nemulțumită de gură, un pic cam mare în opinia ei, dar nu le poți avea pe toate)... O cheamă Cristina M., spune că are 28 de ani și este... escroacă de meserie.

Nicăieri nu-i ca acasă
Cristina Malancă este ialomițeancă. Tatăl ei este învățător la Gura Ialomiței și a fost ani la rînd un obișnuit al redacțiilor ziarelor locale, cunoscut fiind pentru reclamațiile... [citește_tot_articolul]

17 Martie 2011, 17:05 (12409 vizualizări - 9 comentarii)

Click aici

ANCHETĂ

Juristul Zamfir a ȚEPUIT Spitalul Județean de Urgență

Curtea de Apel confirmă

Juristul Zamfir a ȚEPUIT Spitalul Județean de Urgență

Construită cu scandal, covrigăria de la Spital se desființează. Asta după ce aproape 2 ani de zile a funcționat ilegal! Cine va răspunde pentru ingineria penală, orchestrată cu succes de juristul Spitalului, Vasile Zamfir, rămîne să ne convingem în viitorul apropiat.

Zamfir, staroste absolut
Scandalul construirii ilegale a covrigăriei din curtea Spitalului a izbucnit la jumătatea anului 2009, moment în care juristul Zamfir și managerul Vasile Olaru, în calitate de reprezentanți ai Spitalului Județean, încheiau un contract de închiriere a unui teren din curtea interioară a instituției. Documentul, ambiguu și de la o poștă ilegal, stipula în conținut «Închirierea unui... [citește_tot_articolul]

16 Martie 2011, 15:43 (44433 vizualizări - 35 comentarii)

Click aici

POLITICĂ

Ciupercă nu se leapădă de Ionașcu

Ca să dea bine la Centru

Ciupercă nu se leapădă de Ionașcu

La sfîrșitul săptămînii precedente, la Amara, în cvasianonimatul călduț al Hotelului Parc s-au desfășurat lucrările anuale ale școlii politice a PSD Ialomița. Desfășurate cu ușile sigilate, cursurile au reunit majoritatea primarilor PSD din județ și, după chipurile cursanților, s-au dovedit a fi cele mai plicticoase de la inventarea PSD-ului încoace. Dar nu despre demagogia internă a PSD Ialomița dorim noi să vă informăm, ci despre cea externă, mult mai periculoasă în opinia noastră. Și care s-a manifestat în plenitudinea ei la conferința de presă regulamentară de vineri seara, cînd, în prezența megapreședintelui Ponta, minipreședintele Ciupercă a facut precizări halucinante legate de fiul rătăcitor... [citește_tot_articolul]

16 Martie 2011, 12:26 (13338 vizualizări - 2 comentarii)

REPORTAJ

Nu-i așa că pământul e rotund, domnule Năstase?

Nu-i așa că pămîntul e rotund, domnule Năstase?

«9.55 și Năstase nicăieri. Bine c-am ajuns noi. Noi și Ionașcu. A, uite-l și pe Stoica, vicele. Ce le-o fi, de-l așteaptă afară?! Oricum nu-i cunoaște. Mă rog, așa o fi protocolul. Haide înăuntru! Doamne, ce sală mică... N-or să încapă atîția pesedei. Uite-o și pe tipa aia brunetă de la PD-L! Doamne, ce violetă e! A, uite-l și pe vicele Mușoiu, și pe Costică de la Albești și pe... Șase, vine Năstase! Înapoi afară! Drace, sînt chiar în calea lui! Fuck, o sa dăm mîna! Hmmm! E uscată, pare dată cu talc. Mă rog, ce mai contează. Hai înăuntru! Doamne, ce aer închis! Ăsta de lîngă mine a mîncat carne la prima oră. De-aia e așa gras! Ia uite, bietul Ionașcu... Citește din carte! Nu-i frumos, că ăla a venit aici ca să fie ascultat. Ia uite și la Stoica cum se mișcă în scaun. Ce l-o jena atîta?»... [citește_tot_articolul]

16 Martie 2011, 05:48 (12373 vizualizări - 12 comentarii)

SPORT

Tenis de masă la nivel înalt cu Otilia Bădescu invitat de onoare

Slobozia, Sala Sporturilor, duminică, 20 martie 2011

Tenis de masă la nivel înalt cu Otilia Bădescu invitat de onoare

Sala Sporturilor din municipiul reședință de județ va fi duminică, 20 martie, cu începere de la ora 9.00, gazda unui eveniment inedit, dar extrem de spectaculos. Publicul slobozean îi va putea vedea la lucru pe cei mai buni 14 jucători profesioniști de tenis de masă din România, printre care Ionuț Seni sau George Coroian. Invitat special la acest adevărat «Turneu al Campionilor» va fi marea noastră jucătoare Otilia Bădescu, cea care va susține și un meci demonstrativ în deschidere. Ne așteptăm la o întrecere viu disputată pentru că organizatorii La Costa, Transmim, Global Oyl și Vlase au pregătit un fond de premii substanțial. Astfel, locul I va fi recompensat cu 3000 lei, locul II cu 1500 lei... [citește_tot_articolul]

15 Martie 2011, 20:41 (10763 vizualizări - 1 comentariu)

SPORT

Fotbal, Liga a IV-a

Axintele și Abatorul se desprind

E clar! Dacă Liga a IV-a, ediția de Ialomița ar fi cotată la pariuri avem toate șansele să rămînem cu buzunarele goale. De exemplu, în etapa a XVII-a, disputată sîmbătă, 12 martie, am fi mizat pe o nouă răbufnire de orgoliu a băieților de la Gheorghe Lazăr. Cînd colo, ce să vezi?! Fotbaliștii lui Vlase au predat toate punctele la scor de neprezentare în meciul cu liderul Viitorul Axintele. Și Abatorul a adunat încă 3 puncte, spulberînd Libertatea Sălcioara. Perdanta etapei a fost iarăși Victoria Amara, care s-a împotmolit la Andrășești și a ajuns la 6 puncte în spatele liderului, distanță care nu o scoate definitiv din cărțile pentru promovare. Au mai surpins încă două rezultzate: egalul Țăndăreiului... [citește_tot_articolul]

15 Martie 2011, 20:37 (13172 vizualizări - 0 comentarii)

SPORT

Fotbal, Liga a II-a

Unirea Slobozia, tot mai aproape de promovare

Pentru reușita Unirii conspiră toată lumea în acest început de primăvară. În etapa a XVII-a au făcut-o FC Voluntari și, din nou, Comprest GIM. Pînă să se așeze tot mai confortabil în poziția de lider al seriei a II-a din Liga a III-a, elevii lui Constantin Prepeliță au transpirat serios în meciul cu Spicul Mopan disputat vineri, 11 martie, în deplasare. Totul a părut extrem de simplu în debutul jocului. Viorel Gheorghe a arătat că deține încă multă muniție în bagaje și a deschis scorul în minutul 4. Spicul Mopan, în fapt a doua echipă a Victoriei Brănești, a reușit să echilibreze jocul. Ba mai mult, pînă la pauză bucureștenii au răsturnat situația pe tabelă. Conduși cu 2-1, uniriștii au forțat... [citește_tot_articolul]

15 Martie 2011, 20:31 (10202 vizualizări - 0 comentarii)

Sâmbătă 27 Iun 2026
237 cititori online
Cele mai comentate
Cele mai citite
Ultima oră

Vlădeni: La volan în stare de ebrietate

Joi, 2 septembrie a.c., polițiștii din Stelnica au depistat pe DN3B, în comuna Vlădeni, un bărbat în vârstă de 52 ani, din Fetești, în timp ce conducea un ansamblu de vehicule aflându-se sub influența băuturilor ...[citește_toată_știrea]

3 Septembrie 2021, 18:10
(2143 vizualizări - 0 comentarii)


IPJ Ialomița: Acțiuni preventive

Joi, 2 septembrie a.c., polițiștii ialomițeni împreună cu reprezentanți din cadrul Inspectoratului de Jandarmi Județean Ialomița și lucrători ai celorlalte instituții cu atribuții în domeniu au continuat ...[citește_toată_știrea]

3 Septembrie 2021, 17:50
(5738 vizualizări - 0 comentarii)


Grupul de Comunicare Strategică: 9 noi cazuri de COVID-19 în Ialomița

Vineri, 3 septembrie 2021, la nivelul județului Ialomița, potrivit Grupului de Comunicare Strategică, numărul cazurilor de îmbolnăviri cu COVID-19 a ajuns la 10960, fiind înregistrate 9 noi cazuri față ...[citește_toată_știrea]

3 Septembrie 2021, 16:50
(3325 vizualizări - 0 comentarii)


AJFP Ialomița: Termen de depunere a mai multor declarații fiscale

Administrația Județeană a Finanțelor Publice Ialomița informează persoanele impozabile, înregistrate în scopuri de TVA conform art. 316 din Legea 227/2015, care nu au depășit plafonul de scutire și care ...[citește_toată_știrea]

3 Septembrie 2021, 15:55
(6996 vizualizări - 0 comentarii)


AJOFM Ialomița: 4,47%, rata șomajului în iulie 2021

La sfârșitul lunii iulie 2021, în evidențele Agenției Județene pentru Ocuparea Forței de Muncă Ialomița erau înregistrați 4191 șomeri (din care 1874 femei), rata șomajului fiind de 4,47%, cu 0,18% sub valoarea ...[citește_toată_știrea]

3 Septembrie 2021, 14:25
(2778 vizualizări - 0 comentarii)


Slobozia: Expoziția «De la brazdă la cuptor» și lansare de carte la Muzeul Național al Agriculturii

La Muzeul Național al Agriculturii din Slobozia se va deschide vineri, 17 septembrie 2021, orele 10,00, expoziția «De la brazdă la cuptor», care prezintă principalele etape ale drumului pâinii, începând ...[citește_toată_știrea]

3 Septembrie 2021, 14:20
(2985 vizualizări - 0 comentarii)


ISU Ialomița: Alege cariera de POMPIER!

Inspectoratul pentru Situații de Urgență «Barbu Catargiu» al Județului Ialomița recrutează candidați pentru participarea la concursul de admitere organizat în cadrul Școlii de Subofițeri de Pompieri și ...[citește_toată_știrea]

3 Septembrie 2021, 13:45
(3608 vizualizări - 0 comentarii)


IJJ Ialomița: 551 de locuri în cadrul școlilor militare ale Jandarmeriei Române

IJJ Ialomița: 551 de locuri în cadrul școlilor militare ale Jandarmeriei Române

Începând de joi, 2 septembrie 2021, Jandarmeria Ialomița desfășoară o nouă campanie de recrutare pentru cei care doresc o carieră militară în Jandarmeria Română. Astfel, la Școala Militară de Subofițeri ...[citește_toată_știrea]

2 Septembrie 2021, 18:15
(3386 vizualizări - 0 comentarii)


IPJ Ialomița: Acțiuni preventive pe raza județului

IPJ Ialomița: Acțiuni preventive pe raza județului

Forțe de ordine cu efective mărite au acționat miercuri, 1 septembrie a.c., pe raza orașului Țăndărei și comunei Gura Ialomiței, pentru prevenirea și combaterea faptelor antisociale asociate extinderii ...[citește_toată_știrea]

2 Septembrie 2021, 18:10
(2978 vizualizări - 0 comentarii)


Grupul de Comunicare Strategică: 13 noi cazuri de COVID-19 în Ialomița

Joi, 2 septembrie 2021, la nivelul județului Ialomița, potrivit Grupului de Comunicare Strategică, numărul cazurilor de îmbolnăviri cu COVID-19 a ajuns la 10951, fiind înregistrate 13 noi cazuri față de ...[citește_toată_știrea]

2 Septembrie 2021, 16:35
(3097 vizualizări - 0 comentarii)


AJFP Ialomița: Programul «Tezaur» continuă și în luna septembrie

Ministerul Finanțelor emite, începând cu miercuri, 1 septembrie 2021, 3 noi emisiuni de titluri de stat în cadrul Programului «Tezaur», cu maturități de 1, 3 și 5 ani și dobânzi de 3,25%, 3,75% și 4,15 ...[citește_toată_știrea]

1 Septembrie 2021, 18:50
(5138 vizualizări - 0 comentarii)


Țăndărei: Beat și fără permis, la volan

Marți, 31 august a.c., în jurul orelor 11,00, polițiștii din Țăndărei, în cadrul unui filtru rutier, au efectuat semnal de oprire unui autoturism care se deplasa pe strada Căprioarei din localitate. Pentru ...[citește_toată_știrea]

1 Septembrie 2021, 17:55
(2000 vizualizări - 0 comentarii)


IPJ Ialomița: «Vacanța s-a terminat! Sunteți pregătiți pentru un nou început?»

«Vacanța s-a terminat! Sunteți pregătiți pentru un nou început?» este sloganul campaniei de prevenire a victimizării minorilor derulată de Poliția Română prin Institutul de Cercetare și Prevenire a Criminalității ...[citește_toată_știrea]

1 Septembrie 2021, 17:45
(4334 vizualizări - 0 comentarii)


Grupul de Comunicare Strategică: 6 noi cazuri de COVID-19 în Ialomița

Miercuri, 1 septembrie a.c., la nivelul județului Ialomița, potrivit Grupului de Comunicare Strategică, numărul cazurilor de îmbolnăviri cu COVID-19 a ajuns la 10938, fiind înregistrate 6 noi cazuri față ...[citește_toată_știrea]

1 Septembrie 2021, 16:40
(1183 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: Se întrerupe curentul electric!

În perioada 1-3 septembrie 2021, E-Distribuție Dobrogea anunță întreruperea alimentării cu energie electrică din cauza unor reparații la rețelele electrice. Aceste lucrări se vor desfășura în localitățile ...[citește_toată_știrea]

31 August 2021, 20:10
(7644 vizualizări - 0 comentarii)


IPJ Ialomița: Amenzi de peste 53 mii de lei

Pe parcursul zilei de luni, 30 august a.c., polițiștii ialomițeni au acționat pentru menținerea unui climat de ordine și siguranță publică și pentru verificarea modului în care sunt respectate normele impuse ...[citește_toată_știrea]

31 August 2021, 18:25
(2101 vizualizări - 1 comentariu)


AJFP Ialomița: Marți, 7 septembrie 2021-termen limită pentru depunerea Formularului 092

Administrația Județeană a Finanțelor Publice Ialomița reamintește contribuabililor înregistrați în scop de TVA care utilizează ca perioadă fiscală trimestrul și care au efectuat o achiziție intracomunitară ...[citește_toată_știrea]

31 August 2021, 17:50
(3295 vizualizări - 0 comentarii)


Grupul de Comunicare Strategică: 16 noi cazuri de COVID-19 în Ialomița

Marți, 31 august a.c., la nivelul județului Ialomița, potrivit Grupului de Comunicare Strategică, numărul cazurilor de îmbolnăviri cu COVID-19 a ajuns la 10932, fiind înregistrate 16 noi cazuri față de ...[citește_toată_știrea]

31 August 2021, 16:40
(3181 vizualizări - 0 comentarii)


Fetești: Băut și fără permis, surprins în trafic de polițiști

Duminică, 29 august a.c, polițiștii Biroului Rutier Fetești, în timpul unui filtru rutier efectuat pe raza municipiului Fetești, au depistat în trafic un bărbat, în vârstă de 52 de ani, în timp ce conducea ...[citește_toată_știrea]

30 August 2021, 19:50
(2293 vizualizări - 0 comentarii)


Borănești: Pieton lovit de un camion

Borănești: Pieton lovit de un camion

Luni, 30 august a.c., pe DJ201, în localitatea Borănești, s-a produs un accident de circulație, soldat cu rănirea unei persoane. Din verificările efectuate a reieșit că în timp ce un bărbat, în vârstă de ...[citește_toată_știrea]

30 August 2021, 19:00
(2612 vizualizări - 0 comentarii)


Giurgeni: Circula pe drumurile publice deși avea permisul suspendat de 2 ani

Sâmbătă, 28 august a.c., polițiștii din cadrul Secției 7 Poliție Rurală Platonești au oprit, pentru control, pe raza comunei Giurgeni, un autoturism ce se deplasa pe DN2A/E60, sensul de mers Hârșova către ...[citește_toată_știrea]

30 August 2021, 18:45
(10142 vizualizări - 0 comentarii)


Iazu: Incendiu produs la cabina unui autotren

Vineri, 27 august a.c., pompierii militari din cadrul Detașamentului de pompieri Slobozia au intervenit, pe raza localității Iazu, cu o autospecială de stingere cu apă și spumă, o autospecială de descarcerare ...[citește_toată_știrea]

30 August 2021, 18:00
(2298 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Iazu incendiu camion


ISU Ialomița: Pompierii au intervenit în cazul a 8 incendii de vegetație uscată și gunoi menajer

În ziua de sâmbătă, 28 august august a.c., militarii ISU Ialomița au intervenit în cazul a 8 incendii de vegetație uscată și gunoi menajer în localitățile Manasia, Fetești,
Giurgeni, Bărcănești, ...[citește_toată_știrea]

30 August 2021, 17:40
(3946 vizualizări - 0 comentarii)


Acțiune umanitară a Protopopiatului Urziceni

Acțiune umanitară a Protopopiatului Urziceni

Luni, 30 august a.c., Protopopiatul Urziceni din cadrul Episcopiei Sloboziei și Călărașilor, prin Biroul de Asistență Socială și Serviciul Social Acordat în Comunitate destinat Persoanelor Adulte, a oferit ...[citește_toată_știrea]

30 August 2021, 17:40
(2013 vizualizări - 0 comentarii)


Grupul de Comunicare Strategică: 4 noi cazuri de COVID-19 în Ialomița

Luni, 30 august a.c., la nivelul județului Ialomița, potrivit Grupului de Comunicare Strategică, numărul cazurilor de îmbolnăviri cu COVID-19 a ajuns la 10916, fiind înregistrate 4 noi cazuri față de ziua ...[citește_toată_știrea]

30 August 2021, 16:25
(2143 vizualizări - 0 comentarii)


RAJA Constanța: Atenție, se oprește apa în orașul Căzănești!

Marți, 31 august 2021, RAJA Constanța va executa operațiuni periodice de întreținere a rezervorului de înmagazinare apă potabilă din orașul Căzănești. Pentru realizarea acestor lucrări, se va întrerupe ...[citește_toată_știrea]

30 August 2021, 15:20
(1417 vizualizări - 0 comentarii)


Vlădeni: Înjunghiați în plină stradă

Polițiștii din cadrul Poliției Municipiului Fetești au fost sesizați prin apel 112 cu privire la faptul că doi tineri ar fi fost înjunghiați pe stradă de alți doi bărbați. Incidentul s-a petrecut în seara ...[citește_toată_știrea]

30 August 2021, 14:00
(4126 vizualizări - 4 comentarii)


Grupul de Comunicare Strategică: 3 noi cazuri de COVID-19 în Ialomița

Duminică, 29 august a.c., la nivelul județului Ialomița, potrivit Grupului de Comunicare Strategică, numărul cazurilor de îmbolnăviri cu COVID-19 a ajuns la 10912, fiind înregistrate 3 noi cazuri față de ...[citește_toată_știrea]

29 August 2021, 17:05
(1941 vizualizări - 0 comentarii)


Grupul de Comunicare Strategică: 1 nou caz de COVID-19 în Ialomița

Sâmbătă, 28 august a.c., la nivelul județului Ialomița, potrivit Grupului de Comunicare Strategică, numărul cazurilor de îmbolnăviri cu COVID-19 a ajuns la 10909, fiind înregistrate 1 nou caz față de ziua ...[citește_toată_știrea]

28 August 2021, 16:37
(3323 vizualizări - 0 comentarii)


Slobozia: Accident rutier provocat de un șofer băut

Slobozia: Accident rutier provocat de un șofer băut

În seara zilei de vineri, 27 august a.c., în municipiul Slobozia s-a produs un accident de circulație în care au fost implicate 5 autoturisme, soldat cu pagube materiale. Din verificările efectuate de polițiști ...[citește_toată_știrea]

28 August 2021, 01:30
(5714 vizualizări - 0 comentarii)


Ultimele comentarii
Carmen în Marinela Radu ex-DSP și juristul «doctor» Vasile Zamfir, înscriși! Gigel în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! mdrag20 în Irigațiile pe 36000 de hectare în Ialomița, afectate de o decizie a CFR pentru protejarea unui pod feroviar în Brăila Gigi gunoierul în A început construirea «drumului de șantier» în zona podului peste râul Ialomița din Țăndărei Corcodel de la DUMITRESTI în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! George în Sărăcie, mizerie și indiferență în blocul «SACO» din Slobozia casă Slobozia Nouă în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 24 iunie 2026 închiriere apartament 3 camere Slobozia în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 24 iunie 2026 om de rand în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! laurentiu în «Beach Party» săptămânal pe Plaja Zorilor Răduță Aurelian-Constantin în Sărăcie, mizerie și indiferență în blocul «SACO» din Slobozia @ahaaaaaa în «Reabilitarea energetică» a sediului Prefecturii Ialomița, la final soluția e simplă în Sărăcie, mizerie și indiferență în blocul «SACO» din Slobozia Fa Marileno în Marinela Radu ex-DSP și juristul «doctor» Vasile Zamfir, înscriși! Maria în Sărăcie, mizerie și indiferență în blocul «SACO» din Slobozia Nelu în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! Vasile în Urban SA Slobozia, sub monitorizarea Gărzii de Mediu Ialomița privind respectarea măsurilor de conformare Ionut în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! George în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! Mihai în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni!

cea mai/cel mai...

Cea mai/cel mai...