Ai intrat pe cel mai citit site din Ialomița!

EVENIMENT

Slobozia are de dat furnizorilor peste 11 milioane lei

Administrația locală, înglodată în datorii

Slobozia are de dat furnizorilor peste 11 milioane lei

Potrivit datelor furnizate de administrația locală, Slobozia a cheltuit în 2010 cu 11 milioane lei mai mult decît a produs. Și nu a produs pentru că nu a reușit să încaseze! Așa se face că, la 1 ianuarie 2011, după un an lung și sărac financiar, capitala muncipiu de județ este mai datoare ca niciodată. Cum s-a ajuns aici, explică chiar reprezentanții autorităților locale: «În 2010, instituția noastră nu a beneficiat de subvenții și venituri de la bugetul de stat pentru asigurarea cheltuielilor necesare obiectivelor de investiții de interes național și local...».

Mai mult decît ne-a fost plapuma
La începutul anului 2010, administrația locală a anunțat contribuabilul slobozean... [citește_tot_articolul]

23 Martie 2011, 13:42 (10521 vizualizări - 1 comentariu)

SPORT

Otilia Bădescu: «Aveți cel mai tare turneu din țară!»

Tenis de masă

Otilia Bădescu: «Aveți cel mai tare turneu din țară!»

Ea e! Mai firavă decît o vizualizăm pe micul ecran dar plină de o vivacitate care contrastează izbitor cu ochii încă pradă somnului ai asistenței. E 9,05 și mingiile zornăie vesel pe mese în schimburi mai rapide decît ritmul aripilor unor colibri. Otilia Bădescu, pentru că despre ea, vorbim ține piept cu brio cremei tenisului de masă masculin din România, adunată în sala Sporturilor din Slobozia. Vine prima pauză, iar reporterii fac coadă să stea de vorbă cu marea noastră campioană (încă nu avem o Ioana Cosma în presa ialomițeană dar încă sperăm să apară!).
«Misiunea mea aici este să ajut la refacerea popularității unui sport care, la fel ca alte discipline, a pierdut mult în ultimul timp din... [citește_tot_articolul]

23 Martie 2011, 08:56 (11710 vizualizări - 2 comentarii)

Click aici

SPORT

Trupa reprizelor secunde

Fotbal, Liga a III-a, Unirea Slobozia-CS Eforie 2-0

Trupa reprizelor secunde

Dacă jocul de fotbal ar fi avut o singură repriză, Unirea Slobozia cumula în acest retur doar 2 puncte. Din fericire, există și a doua repriză, iar pauza s-a dovedit în cele trei partide ale primăverii un sfetnic bun. Așa s-a întîmplat prin urmare și vineri, 18 martie, în etapa a XVIII-a a Campionatului. Adversara CS Eforie a venit la Slobozia hotărîtă să încurce Unirea și să dea o mînă de ajutor colegei de județ Callatis Mangalia în duelul cu galben-albaștrii. Planul le-a mers dobrogenilor fix o repriză, după care, muștruluiți de profesorul Constantin Prepeliță, uniriștii au arătat o altă față. Viorel Gheorghe a deschis scorul în minutul 54 și, cu 16 goluri la activ, continuă cursa solitară către... [citește_tot_articolul]

23 Martie 2011, 08:41 (12660 vizualizări - 0 comentarii)

SPORT

Fotbal, Liga a IV-a

Axintele se dezlănțuie

Am intuit de numărul precedent că Bărăganul Ciulnița va fi pradă ușoară pentru liderul Viitorul Axintele, dar realitatea din teren a întrecut toate pronosticurile. Deși mulți așteptau ca în retur să se împiedice, liderul Ligii a IV-a își continuă netulburat drumul către barajul pentru eșalonul superior. Sîmbătă, 19 martie, Viitorul i-a administrat o duzină de goluri penultimei clasate, reușind astfel al doilea scor al Campionatului după Brazii-Gheorghe Doja sau Gheorghe Lazăr-Gheorghe Doja, ambele întîlniri terminate cu scoruri de 15-0. Axintele pare într-o formă mult mai bună decît în tur, dar zarurile nu sînt nici pe departe aruncate. A doua clasată, Abatorul se menține la doar un punct de lider... [citește_tot_articolul]

23 Martie 2011, 08:32 (10372 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

UNA PE SĂPTĂMÎNĂ

Împăratul Ciucă a murit, trăiască regele Gogu!

Rocadă politică la Muzeul Agriculturii

Împăratul Ciucă a murit, trăiască regele Gogu!

Marți, 22 martie, Consiliul Județean Ialomița l-a pensionat pe directorul Muzeului Agriculturii din România. Decizia de pensionare a intrat în vigoare începînd de azi, dar Răzvan Ciucă va continua să bîntuie retina și somnul de după-amiază al angajaților Muzeului. Potrivit unor surse din cadrul Consiliului Județean, pentru meritele deosebite dobîndite de-a lungul vieții de director, pentru Răzvan Ciucă se va inventa o fundație pe care cu onor o va patrona.

Codul Muncii îl scoate la pensie pe Răzvan
În cadrul ședinței ordinare a Consiliului Județean Ialomița, desfășurată la Centrul Cultural «Ionel Perlea» din Slobozia, plenul ședinței a aprobat o hotărîre «privind încetarea... [citește_tot_articolul]

22 Martie 2011, 17:32 (36049 vizualizări - 19 comentarii)

Click aici

SPORT

Karate

Fair-play Karate Slobozia, la primele succese

Nou înființatul Club de arte marțiale a bifat deja prima competiție cu prilejul «Cupei Transilvania» desfășurată în perioada 4-5 martie la Sighișoara. Sub conducerea antrenorilor Cosmina Gavrilă și Andrei Tamași, la competiție au fost deplasați 14 copii, care au adus Clubului slobozean 7 medalii. Astfel, Ștefan Vlăduț Bucur a obținut aur la kata băieți sub 7 ani, argint la kumite și bronz la kihon. Victoria Păsărin a obținut două medalii de bronz: una la kumite fete sub 7 ani și a doua la kihon. Alte două medalii au fost aduse la categoria băieți 7-8 ani de Bogdan Baltă (argint la kumite) și Robert Dima (bronz la kihon). Nu trebuie neglijat nici rezultatul Cosminei Gavrilă, care a obținut în concursul... [citește_tot_articolul]

22 Martie 2011, 15:45 (11848 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

SPORT

Fotbal, Liga I, Unirea Urziceni-FC Brașov 1-1

Salvatorul APOSTOL

Marian Pană experimentează. Ce ar putea să facă cu niște jucători reciclați? Așa s-a ajuns ca la meciul cu Brașovul, de luni, 21 martie, să apară în teren 4 fotbaliști cu profil de fundaș dreapta, iar pe acest post să joace Bușcă, jucător care a evoluat la Cluj (cît a evoluat) în centrul defensivei și al liniei mediene. Pe lîngă Bușcă a trecut ca acceleratul în minutul 5 brazilianul Wiliams, care l-a servit perfect pe Cristescu și Brașovul a deschis scorul. Cristescu (’15) și Viveiros (’17) au avut în picior golul de 2-0, dar Curcă s-a opus. Unirea s-a adunat greu, a construit și mai greu, iar singura fază notabilă a fost bara lui Nicu Epaminonda, în minutul 42. Urziceniul a șurubărit mult și... [citește_tot_articolul]

22 Martie 2011, 15:42 (13281 vizualizări - 1 comentariu)

EVENIMENT

SOS silvicultura ialomițeană

6% din județ este pădure

SOS silvicultura ialomițeană

Ialomița este acoperită în proporție de 6 la sută de pădure. Puțin ar spune ecologiștii, dar suficient pentru cei care se ostenesc să conserve aurul verde al județului. Răspîndite de la un capăt la celălalt al județului, trupurile de pădure ialomițene acoperă aproximativ 23 de mii de hectare, pădure proprietate a statului și 3000 de hectare de pădure proprietate privată. Cel mai mare trup de pădure al Ialomiței este Groasa, cu 1560 de hectare... Dar astea sînt cifrele oficiale! Dincolo de rapoartele statistice se ascund însă mii de metri cubi de lemn tăiat ilegal și sute de hoți ce trăiesc exclusiv de pe urma pădurilor, orgolii și afaceri cel puțin dubioase cu și despre pădure.
Deși Ialomița... [citește_tot_articolul]

22 Martie 2011, 06:34 (17076 vizualizări - 4 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

68% dintre profesorii ialomițeni nu îl vor pe generalul Stavăr!

Luptă sindicală prin sondaje de opinie

68% dintre profesorii ialomițeni nu îl vor pe generalul Stavăr!

Un sondaj de opinie lansat de către filiala locală a Federației Sindicatelor Libere din Învățămînt relevă faptul că 68,62 la sută dintre profesori consideră că «inspectorul general școlar Ilie Stavăr nu reprezintă corect personalul din învățămîntul ialomițean în ansamblul său». Chestionarul conține 7 întrebări și a fost completat de o treime dintre membrii de sindicat din județul Ialomița. În replică la rezultatele făcute publice de către liderul de sindicat, Traian Mitrea, reprezentanții Inspectoratului Școlar Ialomița au declarat că «sondajul de opinie este irelevant și neprofesional» și că nu sînt interesați să facă comentarii.

Primul sondaj din istoria învățămîntului local... [citește_tot_articolul]

21 Martie 2011, 05:12 (46297 vizualizări - 37 comentarii)

Click aici

REPORTAJ

Stâlpu’ lui nea Ștefan

Stîlpu’ lui nea Ștefan

Stîlpii Romtelecom sînt vechi de 70 de ani. Marfă nemțească, moștenită o dată cu războiu’. Cît au fost comuniștii, treaba a mers bine. Oamenii nu-i furau, că înfundau pușcăria, societatea avea grijă de ei, că erau bunul întregului popor, iar stîlpii creșteau drepți și frumoși, că lemnul era tînăr. După Revoluție, lucrurile s-au schimbat. Oamenii au început să-i fure sau să ceară chirie pentru că le treceau prin curte, societatea a ajuns a nimănui, iar stîlpii s-au șubrezit. Stîlpu’ lui nea Ștefan e înclinat la 45 de grade de un an și mai bine. Și în fiecare zi se mai apleacă o țîră.

Povestea stîlpului
Casa lui Ștefan Dinu e ultima din Ciulnița, pe stînga. De la el încolo... [citește_tot_articolul]

20 Martie 2011, 10:28 (19156 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Ialomița, în topul județelor cu cele mai puține firme active (II)

Evoluția mediului de afaceri ialomițean reflectată de statisticile Oficiului Național al Registrului Comerțului se prezintă dezastruos. Asta din cauza faptului că, deși procesul de eliminare a firmelor de pe piața economică a încetinit, Ialomița rămîne în coada topului privind firmele active la nivelul județului.
Ultimele date statistice oferite publicității de reprezentanții Oficiului Național al Registrului Comerțului demonstrează scriptic faptul că suspendările de activitate ale societăților ialomițene au scăzut. Dacă în perioada ianuarie-februarie 2010 numărul suspendărilor a fost de 72, în aceeași perioadă a anului 2011, doar 32 de societăți au fost suspendate. În continuare, la capitolul... [citește_tot_articolul]

19 Martie 2011, 09:33 (11421 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Ialomița: Cazacu promite 100 kilometri de drumuri din banii Elenei Udrea

Ialomița: Cazacu promite 100 kilometri de drumuri din banii Elenei Udrea

Vineri, 18 martie, filiala locală a Partidului Democrat-Liberal a organizat o conferință de presă în scopul mediatizării ultimelor noutăți în materie de reabilitare a drumurilor din fonduri guvernamentale. În acest sens, Cazacu Marinică, liderul PD-L a anunțat faptul că Ialomița va beneficia în următorii 2 ani de reconstrucția a 200 kilometri de drum. «50 kilometri vor fi drumuri județene, alți 150 kilometri fiind drumuri și străzi comunale» a precizat Cazacu. Cînd vor demara lucrările dar mai ales care este valoarea investiției în Ialomița sînt aspecte încă neclare la acest moment.... [citește_tot_articolul]

18 Martie 2011, 19:07 (8599 vizualizări - 15 comentarii)

Click aici

POLITICĂ

Lupul Ciupercă a dat mâna cu mielul Martin

USL Ialomița sau sfîrșitul lumii a început cu o minciună

Lupul Ciupercă a dat mîna cu mielul Martin

Celebra fabulă a lui La Fontaine, «Lupul și mielul», a fost reinterpretată joi, 17 martie, la Slobozia. Protagoniștii au fost președintele PSD Ialomița, Silvian Ciupercă, în rolul lupului, și președintele PNL Ialomița, Ioan Martin, în rolul mielului. Pe post de apă curgătoare, cei doi au folosit «acordul privind constituirea USL în județul Ialomița».

Dreptatea-i totdeauna de partea celui tare
Joi, 17 martie, la Slobozia, liderii locali ai PSD și PNL au semnat acordul privind constituirea USL în județul Ialomița. Evenimentul, o formalitate jenantă pentru ambele filiale, a adunat în Sala Studio a Centrului Cultural «Ionel Perlea» din Slobozia cîteva duzini de lideri locali... [citește_tot_articolul]

17 Martie 2011, 18:12 (11237 vizualizări - 11 comentarii)

Click aici

UNA PE SĂPTĂMÎNĂ

Cristina M., escroacă de meserie

Cristina M., escroacă de meserie

Ne aduce aminte de Leonardo di Caprio, în «Catch me if you can». Aceeași prezență de spirit, același zîmbet prietenos, o siguranță care te face să te simți confortabil... În plus, e femeie! O femeie încă tînără, conștientă de magnetismul pe care îl degajă, cu trupul tras prin inel și bine pus în evidență (e puțin nemulțumită de gură, un pic cam mare în opinia ei, dar nu le poți avea pe toate)... O cheamă Cristina M., spune că are 28 de ani și este... escroacă de meserie.

Nicăieri nu-i ca acasă
Cristina Malancă este ialomițeancă. Tatăl ei este învățător la Gura Ialomiței și a fost ani la rînd un obișnuit al redacțiilor ziarelor locale, cunoscut fiind pentru reclamațiile... [citește_tot_articolul]

17 Martie 2011, 17:05 (12409 vizualizări - 9 comentarii)

Click aici

ANCHETĂ

Juristul Zamfir a ȚEPUIT Spitalul Județean de Urgență

Curtea de Apel confirmă

Juristul Zamfir a ȚEPUIT Spitalul Județean de Urgență

Construită cu scandal, covrigăria de la Spital se desființează. Asta după ce aproape 2 ani de zile a funcționat ilegal! Cine va răspunde pentru ingineria penală, orchestrată cu succes de juristul Spitalului, Vasile Zamfir, rămîne să ne convingem în viitorul apropiat.

Zamfir, staroste absolut
Scandalul construirii ilegale a covrigăriei din curtea Spitalului a izbucnit la jumătatea anului 2009, moment în care juristul Zamfir și managerul Vasile Olaru, în calitate de reprezentanți ai Spitalului Județean, încheiau un contract de închiriere a unui teren din curtea interioară a instituției. Documentul, ambiguu și de la o poștă ilegal, stipula în conținut «Închirierea unui... [citește_tot_articolul]

16 Martie 2011, 15:43 (44433 vizualizări - 35 comentarii)

Click aici

POLITICĂ

Ciupercă nu se leapădă de Ionașcu

Ca să dea bine la Centru

Ciupercă nu se leapădă de Ionașcu

La sfîrșitul săptămînii precedente, la Amara, în cvasianonimatul călduț al Hotelului Parc s-au desfășurat lucrările anuale ale școlii politice a PSD Ialomița. Desfășurate cu ușile sigilate, cursurile au reunit majoritatea primarilor PSD din județ și, după chipurile cursanților, s-au dovedit a fi cele mai plicticoase de la inventarea PSD-ului încoace. Dar nu despre demagogia internă a PSD Ialomița dorim noi să vă informăm, ci despre cea externă, mult mai periculoasă în opinia noastră. Și care s-a manifestat în plenitudinea ei la conferința de presă regulamentară de vineri seara, cînd, în prezența megapreședintelui Ponta, minipreședintele Ciupercă a facut precizări halucinante legate de fiul rătăcitor... [citește_tot_articolul]

16 Martie 2011, 12:26 (13338 vizualizări - 2 comentarii)

REPORTAJ

Nu-i așa că pământul e rotund, domnule Năstase?

Nu-i așa că pămîntul e rotund, domnule Năstase?

«9.55 și Năstase nicăieri. Bine c-am ajuns noi. Noi și Ionașcu. A, uite-l și pe Stoica, vicele. Ce le-o fi, de-l așteaptă afară?! Oricum nu-i cunoaște. Mă rog, așa o fi protocolul. Haide înăuntru! Doamne, ce sală mică... N-or să încapă atîția pesedei. Uite-o și pe tipa aia brunetă de la PD-L! Doamne, ce violetă e! A, uite-l și pe vicele Mușoiu, și pe Costică de la Albești și pe... Șase, vine Năstase! Înapoi afară! Drace, sînt chiar în calea lui! Fuck, o sa dăm mîna! Hmmm! E uscată, pare dată cu talc. Mă rog, ce mai contează. Hai înăuntru! Doamne, ce aer închis! Ăsta de lîngă mine a mîncat carne la prima oră. De-aia e așa gras! Ia uite, bietul Ionașcu... Citește din carte! Nu-i frumos, că ăla a venit aici ca să fie ascultat. Ia uite și la Stoica cum se mișcă în scaun. Ce l-o jena atîta?»... [citește_tot_articolul]

16 Martie 2011, 05:48 (12373 vizualizări - 12 comentarii)

SPORT

Tenis de masă la nivel înalt cu Otilia Bădescu invitat de onoare

Slobozia, Sala Sporturilor, duminică, 20 martie 2011

Tenis de masă la nivel înalt cu Otilia Bădescu invitat de onoare

Sala Sporturilor din municipiul reședință de județ va fi duminică, 20 martie, cu începere de la ora 9.00, gazda unui eveniment inedit, dar extrem de spectaculos. Publicul slobozean îi va putea vedea la lucru pe cei mai buni 14 jucători profesioniști de tenis de masă din România, printre care Ionuț Seni sau George Coroian. Invitat special la acest adevărat «Turneu al Campionilor» va fi marea noastră jucătoare Otilia Bădescu, cea care va susține și un meci demonstrativ în deschidere. Ne așteptăm la o întrecere viu disputată pentru că organizatorii La Costa, Transmim, Global Oyl și Vlase au pregătit un fond de premii substanțial. Astfel, locul I va fi recompensat cu 3000 lei, locul II cu 1500 lei... [citește_tot_articolul]

15 Martie 2011, 20:41 (10763 vizualizări - 1 comentariu)

SPORT

Fotbal, Liga a IV-a

Axintele și Abatorul se desprind

E clar! Dacă Liga a IV-a, ediția de Ialomița ar fi cotată la pariuri avem toate șansele să rămînem cu buzunarele goale. De exemplu, în etapa a XVII-a, disputată sîmbătă, 12 martie, am fi mizat pe o nouă răbufnire de orgoliu a băieților de la Gheorghe Lazăr. Cînd colo, ce să vezi?! Fotbaliștii lui Vlase au predat toate punctele la scor de neprezentare în meciul cu liderul Viitorul Axintele. Și Abatorul a adunat încă 3 puncte, spulberînd Libertatea Sălcioara. Perdanta etapei a fost iarăși Victoria Amara, care s-a împotmolit la Andrășești și a ajuns la 6 puncte în spatele liderului, distanță care nu o scoate definitiv din cărțile pentru promovare. Au mai surpins încă două rezultzate: egalul Țăndăreiului... [citește_tot_articolul]

15 Martie 2011, 20:37 (13172 vizualizări - 0 comentarii)

SPORT

Fotbal, Liga a II-a

Unirea Slobozia, tot mai aproape de promovare

Pentru reușita Unirii conspiră toată lumea în acest început de primăvară. În etapa a XVII-a au făcut-o FC Voluntari și, din nou, Comprest GIM. Pînă să se așeze tot mai confortabil în poziția de lider al seriei a II-a din Liga a III-a, elevii lui Constantin Prepeliță au transpirat serios în meciul cu Spicul Mopan disputat vineri, 11 martie, în deplasare. Totul a părut extrem de simplu în debutul jocului. Viorel Gheorghe a arătat că deține încă multă muniție în bagaje și a deschis scorul în minutul 4. Spicul Mopan, în fapt a doua echipă a Victoriei Brănești, a reușit să echilibreze jocul. Ba mai mult, pînă la pauză bucureștenii au răsturnat situația pe tabelă. Conduși cu 2-1, uniriștii au forțat... [citește_tot_articolul]

15 Martie 2011, 20:31 (10202 vizualizări - 0 comentarii)

Sâmbătă 27 Iun 2026
266 cititori online
Cele mai comentate
Cele mai citite
Ultima oră

23 martie: Slobozia marchează Ora Pămîntului

În fiecare an acțiunile care marchează Ora Pămîntului sînt tot mai numeroase. Pentru a marca și a da o notă festivă evenimentului, factori cu responsabilitate în acest domeniu au proiectat o serie de acțiuni ...[citește_toată_știrea]

21 Martie 2013, 18:16
(6744 vizualizări - 0 comentarii)


Moaștele Sfîntului Ioan Rusul, la Catedrala din Urziceni

Cu binecuvîntarea Preasfințitului Părinte Vincențiu, Episcopul Sloboziei și Călărașilor, în perioada 28-31 martie 2013, vor fi aduse spre închinare Moaștele Sfîntului Ioan Rusul, în Catedrala din Urziceni ...[citește_toată_știrea]

21 Martie 2013, 18:08
(7820 vizualizări - 0 comentarii)


Urziceni: Dosare penale pentru neplata obligațiilor fiscale cu reținere la sursă

Polițiștii de investigarea fraudelor din cadrul Poliției Urziceni efectuează cercetări față de un bărbat de 29 ani, din comuna Borănești, pentru comiterea infracțiunii de evaziune fiscală. În fapt, suspectul ...[citește_toată_știrea]

21 Martie 2013, 18:07
(11567 vizualizări - 0 comentarii)


DSVSA Ialomița: Controale la proprietarii de ecvidee

Direcția Sanitară Veterinară și pentru Siguranța Alimentelor Ialomița, în cadrul Programului acțiunilor sanitare veterinare și pentru siguranța alimentelor pentru anul 2013, a efectuat analize de laborator ...[citește_toată_știrea]

21 Martie 2013, 14:13
(9678 vizualizări - 0 comentarii)


Secțiunea Mica Publicitate a fost actualizată!

Cele mai noi anunțuri de mică publicitate din Ialomița. Se pot introduce anunțuri on-line!

19 Martie 2013, 20:08


Fetești: A încercat să violeze o bătrînă de 67 ani!

Un călărășean domiciliat în comuna Unirea a fost reținut pentru 24 de ore pentru comiterea infracțiunii de «tentativă de viol». El a încercat să batjocorească o bătrînă de 67 ani... Femeia se afla pe un ...[citește_toată_știrea]

14 Martie 2013, 16:09
(6039 vizualizări - 1 comentariu)


Slobozia: Primele arestări după înșelăciunile telefonice prin metoda «Accidentul»!

Polițiștii ialomițeni și procurorii din cadrul Parchetului de pe lîngă Judecătoria Slobozia au efectuat primele rețineri în cazul înșelăciunilor telefonice prin metoda «Accidentul». Este vorba despre o ...[citește_toată_știrea]

14 Martie 2013, 15:11
(14499 vizualizări - 2 comentarii)


AJOFM Ialomița: Locuri de muncă în agricultura finlandeză

Agenția Națională pentru Ocuparea Forței de Muncă va organiza o bursă a locurilor de muncă pentru lucrător sezonier în agricultură din Finlanda. Sînt oferite 35 locuri de muncă pentru cules căpșuni, mazăre ...[citește_toată_știrea]

14 Martie 2013, 14:12
(7976 vizualizări - 0 comentarii)


Țăndărei: Se prostitua la 14 ani

În urma unor acțiuni preventive desfășurate pe raza orașului Țăndărei, polițiștii au descoperit o minoră, de 14 ani, care practica prostituția. Ea a fost escortată de oamenii legii către locuința de domiciliu ...[citește_toată_știrea]

14 Martie 2013, 11:12
(11720 vizualizări - 4 comentarii)


AJOFM Ialomița: Rata șomajului-8,11%

La sfîrșitul lunii februarie 2013, în evidențele Agenției Județene pentru Ocuparea Forței de Muncă Ialomița au fost înregistrați 8427 șomeri, din care  3271 șomeri indemnizați, respectiv 5156 șomeri ...[citește_toată_știrea]

14 Martie 2013, 10:17
(7854 vizualizări - 1 comentariu)


Grindu: Arestat pentru «abandon de familie»

Polițiștii din cadrul Postului de Poliție Grindu au depistat pe raza localității un cetățean, de 51 ani, din județul Botoșani, cercetat penal pentru comiterea infracțiunii de «abandon de familie» și pe ...[citește_toată_știrea]

14 Martie 2013, 10:10
(10169 vizualizări - 1 comentariu)


DGFP Ialomița: Încasările la bugetul general consolidat, în scădere

Pe linia colectării veniturilor bugetare, Direcția Generală a Finanțelor Publice Ialomița a încasat la bugetul general consolidat, în luna februarie 2013, aproximativ 47,96 milioane lei, cu 2,40% mai puțin ...[citește_toată_știrea]

14 Martie 2013, 09:53
(8909 vizualizări - 0 comentarii)


Slobozia: Evazioniști cercetați de polițiști

Administratorii a trei societăți comerciale din Slobozia sînt cercetați de către polițiștii din cadrul Serviciul de Investigare a Fraudelor pentru comiterea de infracțiuni economice. În primul caz este ...[citește_toată_știrea]

14 Martie 2013, 09:24
(8315 vizualizări - 0 comentarii)


AJOFM Ialomița: 125 locuri de muncă în străinătate

Agenția Județeană pentru Ocuparea Forței de Muncă Ialomița aduce la cunoștința persoanelor interesate că, prin intermediul rețelei EURES, sînt disponibile 125 locuri de muncă în străinătate. Astfel, este ...[citește_toată_știrea]

14 Martie 2013, 08:43
(11981 vizualizări - 1 comentariu)


Secțiunea Mica Publicitate a fost actualizată!

Cele mai noi anunțuri de mică publicitate din Ialomița. Se pot introduce anunțuri on-line!

13 Martie 2013, 17:54


Slobozia: Program after-school la Școala nr. 6

Vineri 15 martie 2013, de la ora 10,00, cadrele didactice ale Școlii nr. 6 Slobozia vor demara un proiect after-school ce va funcționa în cadrul unității de învățămînt, denumit «Școală după școală». Festivitatea ...[citește_toată_știrea]

13 Martie 2013, 15:34
(13013 vizualizări - 2 comentarii)


Ialomița: 422 de pașapoarte noi în luna februarie 2013

Conform informațiilor furnizate de către Serviciul Public Comunitar pentru Eliberarea și Evidența Pașapoartelor Simple, în luna februarie 2013 s-au primit și înregistrat la ghișeu 422 cereri de eliberare ...[citește_toată_știrea]

13 Martie 2013, 12:30
(7035 vizualizări - 0 comentarii)


Prefectura Ialomița, în cifre

Un raport al Instituției Prefectului Ialomița precizează că în decursul lunii februarie au fost verificate 490 de acte administrative emise de către autoritățile locale și județene. Dintre acestea, 22 au ...[citește_toată_știrea]

13 Martie 2013, 11:29
(7820 vizualizări - 0 comentarii)


Gimbășani: Copil de 14 ani, mușcat de un cîine

Marți, 12 martie a.c., polițiștii au fost sesizați despre faptul că sîmbătă, 9 martie, un minor de 14 ani, din localitatea Gimbășani, a fost atacat și mușcat pe stradă de un cîine, necesitînd îngrijiri ...[citește_toată_știrea]

13 Martie 2013, 09:20
(5631 vizualizări - 0 comentarii)


DSVSA Ialomița: Reguli noi privind animalele de companie

Reprezentanții Direcției Sanitară Veterinară și Pentru Siguranța Alimentelor Ialomița îi informează pe iubitorii de animale de companie cu privire la măsurile de control ce se impun privind circulația acestor ...[citește_toată_știrea]

13 Martie 2013, 09:04
(7787 vizualizări - 0 comentarii)


Fetești: Copii prinși la furat

Poliția Fetești a fost sesizată marți, 12 martie a.c., de către o localnică de 40 ani despre faptul că, în perioada 5-12 martie a.c., persoane necunoscute au pătruns în locuința sa aflată în construcție ...[citește_toată_știrea]

13 Martie 2013, 08:48
(6370 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Fetești furt copil


Slobozia: Expoziție de pictură la Muzeul Județean Ialomița

Vineri, 15 martie 2013, începînd cu ora 13,00, iubitorii artei plastice din Slobozia sînt invitați să participe la vernisajul unei expoziții de pictură itinerantă. Celor prezenți le va fi prezentată expoziția ...[citește_toată_știrea]

13 Martie 2013, 08:21
(7844 vizualizări - 0 comentarii)


Alexeni: Bătrîn de 80 ani, mort după ce a fost lovit de o mașină

În după-amiaza zilei de marți, 12 martie a.c., în jurul orei 18,30, pe DN2A, în comuna Alexeni, s-a produs un accident de circulație soldat cu decesul unei persoane. Din cercetările efectuate de polițiști ...[citește_toată_știrea]

13 Martie 2013, 08:18
(8860 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Alexeni accident


Grivița: Amenzi de 8000 lei pentru «comercianți» de fier vechi

Agenții Postului de Poliție Grivița au depistat marți, 12 martie, pe DN2C, un autoturism cu care se deplasau 4 bărbați, cu vîrste cuprinse între 28 și 35 ani, toți domiciliați în comuna Cuza Vodă-Constanța ...[citește_toată_știrea]

13 Martie 2013, 07:44
(8327 vizualizări - 0 comentarii)


Fetești: Dosar penal pentru conducerea unui scuter

Marți, 12 martie, în jurul orei 20.00, polițiștii rutieri aflați în executarea atribuțiilor de serviciu pe raza municipiului Fetești, au depistat în trafic un moped condus de un tînăr de 22 ani, din județul ...[citește_toată_știrea]

13 Martie 2013, 07:38
(10987 vizualizări - 0 comentarii)


Valea Ciorii: Tîlhari înarmați la braconaj

Polițiștii au reținut luni, 11 martie a.c., pe bază de ordonanță de reținere pentru o perioadă de 24 ore, 3 bărbați, cu vîrste cuprinse între 24 și 40 ani, pentru comiterea infracțiunii de «tentativă la ...[citește_toată_știrea]

13 Martie 2013, 07:17
(9341 vizualizări - 4 comentarii)


Bărbat înjunghiat în urma unui scandal de proporții la Jilavele

Un apel la 112 anunța în seara zilei de sîmbătă, 9 martie a.c., un scandal iscat în localitatea ialomițeană Jilavele. La fața locului s-au deplasat forțele de ordine ale Poliției și Jandarmeriei pentru ...[citește_toată_știrea]

9 Martie 2013, 22:14
(9275 vizualizări - 0 comentarii)


Ciocârlia: Muniție neexplodată

Ciocîrlia: Muniție neexplodată

Cinci proiectile de diferite calibre, extrem de periculoase, au fost descoperite de un cetățean pe un teren agricol de pe raza localității Ciocîrlia. Evenimentul a fost anunțat prin112 marți, 7 martie a ...[citește_toată_știrea]

8 Martie 2013, 17:56
(6099 vizualizări - 1 comentariu)


AJOFM Ialomița: Curs pentru legumicultori la Gura Ialomiței

Agenția Județeană pentru Ocuparea Forței de Muncă vine în întîmpinarea fermierilor ialomițeni cu o nouă serie de cursuri. Acestea se vor desfășura la Gura Ialomiței, unul dintre bazinele legumicole recunoscute ...[citește_toată_știrea]

8 Martie 2013, 17:54
(9139 vizualizări - 0 comentarii)


Țăndărei: Parfumuri contrafăcute

Jandarmii Grupei de Intervenție Țăndărei au fost sesizați joi, 7 martie a.c., că în parcul din centrul orașului se comercializează parfumuri contrafăcute. Comerciantul prins în flagrant, un bărbat de 2 ...[citește_toată_știrea]

8 Martie 2013, 17:50
(6237 vizualizări - 0 comentarii)


Ultimele comentarii
Carmen în Marinela Radu ex-DSP și juristul «doctor» Vasile Zamfir, înscriși! Gigel în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! mdrag20 în Irigațiile pe 36000 de hectare în Ialomița, afectate de o decizie a CFR pentru protejarea unui pod feroviar în Brăila Gigi gunoierul în A început construirea «drumului de șantier» în zona podului peste râul Ialomița din Țăndărei Corcodel de la DUMITRESTI în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! George în Sărăcie, mizerie și indiferență în blocul «SACO» din Slobozia casă Slobozia Nouă în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 24 iunie 2026 închiriere apartament 3 camere Slobozia în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 24 iunie 2026 om de rand în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! laurentiu în «Beach Party» săptămânal pe Plaja Zorilor Răduță Aurelian-Constantin în Sărăcie, mizerie și indiferență în blocul «SACO» din Slobozia @ahaaaaaa în «Reabilitarea energetică» a sediului Prefecturii Ialomița, la final soluția e simplă în Sărăcie, mizerie și indiferență în blocul «SACO» din Slobozia Fa Marileno în Marinela Radu ex-DSP și juristul «doctor» Vasile Zamfir, înscriși! Maria în Sărăcie, mizerie și indiferență în blocul «SACO» din Slobozia Nelu în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! Vasile în Urban SA Slobozia, sub monitorizarea Gărzii de Mediu Ialomița privind respectarea măsurilor de conformare Ionut în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! George în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! Mihai în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni!

cea mai/cel mai...

Cea mai/cel mai...