Ai intrat pe cel mai citit site din Ialomița!

SPORT

Fotbal, Liga a III-a

Promovarea Unirii Slobozia, misiune posibilă

După o iarnă parcă mai lungă decît oricînd, fotbalul Ligii a III-a pornește iarăși la drum. Emoții mari pentru jucători, banca tehnică și suporterii Unirii Slobozia. Echipa noastră este în postura de lider de toamnă și are ca obiectiv clar promovarea în eșalonul secund, acolo unde Slobozia n-a mai călcat de 18 ani. Tocmai de aceea conducerea a angajat pentru amicalele perioadei de pregătire adversari tari, cum ar fi Dunărea Galați, Gloria Buzău sau Steaua II. Meciul cu speranțele Stelei a fost de altfel cel mai spectaculos, tabela însumînd la final 9 goluri. Steaua II a cîștigat cu 5-4, dar Unirea a avut 1-0 la pauză, iar la un moment dat, în repriza secundă, 4-3. Atacanții lui Constantin Prepeliță... [citește_tot_articolul]

1 Martie 2011, 19:02 (9940 vizualizări - 0 comentarii)

SPORT

Tenis de cîmp

Gîndac și Andreescu au cîștigat «Cupa de Iarnă»

Săptămîna trecută a fost una fastă pentru copiii de la secția de Tenis a CSS Slobozia. La «Cupa Mazicon» din București, Alexia Gîndac s-a impus la categoria 10 ani, fete. Tot la 10 ani, dar băieți, a triumfat Ștefan Adreescu. Cei doi au recidivat cîteva zile mai tîrziu și la puternicul turneu «Cupa de Iarnă» de la Galați, aceste două succese urmînd să le îmbunătățească simțitor situația în clasament. Tot la «Cupa de Iarnă», turneu care continuă și în acestă săptămînă, Cristian Andreescu și Bogdan Corbea joacă semifinalele la categoria 12 ani. Marți, 1 martie, s-a dat startul întrecerilor și la 14 ani. La această categorie Sorin Iordache de la Tenis Con este cap de serie numărul 1... [citește_tot_articolul]

1 Martie 2011, 14:46 (9298 vizualizări - 1 comentariu)

Click aici

EVENIMENT

Ialomița, în topul județelor cu cele mai puține firme active

Raport de criză

Ialomița, în topul județelor cu cele mai puține firme active

Mediul de afaceri ialomițean se păbușește. Și dacă nu se prăbușește, se chinuie să supraviețuiască. Deși politicienii anunță triumfător finalul crizei și semnificative creșteri de natură economică, Ialomița rămîne codașă. Codașă la numărul de firme active...
Ialomița se situează pe unul dintre primele locuri de la coadă într-un top al firmelor răpuse de criza economică. Cel puțin așa reiese dintr-o situație statistică a Oficiului Național al Registrului Comerțului, instituție ce a dat publicității datele informative aferente lunii ianuarie 2011 la capitolul suspendări, dizolvări sau radieri voluntare de societăți comerciale.
La nivelul întregii țări, în luna ianuarie 2011 funcționau aproximativ... [citește_tot_articolul]

1 Martie 2011, 11:04 (18157 vizualizări - 3 comentarii)

EVENIMENT

Slobozia anului de grație 2011

Logan înghițit de-o groapă pe strada Independenței

click pe poză

Fotografiile alăturate au fost realizate luni, 28 februarie 2011, în jurul orelor 12.00, pe o stradă a municipiului reședință de județ Slobozia. Chiar dacă într-o asemenea situație comentariile sînt de prisos, ar fi totuși de adăugat că șoferul chiar nu a observat groapa, în zonă lucrările de schimbare a rețelei de apă fiind în plină desfășurare. Și nesemnalizate, am adăuga noi. Căci, cu toate că este o stradă intens circulată, nici constructorul și nici Primăria nu au catadicsit să avertizeze șoferii asupra «riscurilor» la care se expun îndrăznind să se aventureze pe strada cu pricina.... [citește_tot_articolul]

28 Februarie 2011, 13:10 (15634 vizualizări - 8 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Gabriela Copelea, juristul fantomă al Inspectoratului Școlar

«Am ajuns la concluzia că NU aveți proprietatea cuvintelor!»

În data de 8 februarie, în cadrul unei ședințe cu directorii unităților școlare din județul Ialomița, reprezentanții Inspectoratului Școlar sugerau introducerea «condicii de 8 ore», conform noii Legi a Educației. O săptămînă mai tîrziu, după un scandal public mediatizat pe posturile centrale de televiziune, inspectorul general Ilie Stavăr retracta indicațiile inițiale și îl demitea pe directorul Grupului Școlar «A. I. Cuza» din Slobozia pentru exces de zel. Vinovată pentru scandalul «condicii de 8 ore», jurista instituției, Gabriela Copelea, umilește public 200 de directori acuzîndu-i de ignoranță și necunoașterea limbii române...

Gabriela Copelea, juristul fantomă al Inspectoratului: «Am ajuns la concluzia că NU aveți proprietatea cuvintelor!»... [citește_tot_articolul]

28 Februarie 2011, 05:41 (13367 vizualizări - 1 comentariu)

Click aici

POLITICĂ

Cezar Zamfir sau viceprimarul voluntar pentru Slobozia

Extrema ascunsă a PNL Ialomița

Cezar Zamfir sau viceprimarul voluntar pentru Slobozia

De 3X5 minute de celebritate politică
Rubrica noastră a ajuns la «venerabila» vîrstă de trei apariții. O ocazie cum nu se poate mai potrivită ca să reamintim cum ne-a venit ideea. Ei bine, ideea ne-a venit din lipsă de idei! Vorbim despre ideile politice ale partidelor de pe scena locală... Și de absența totală a opțiunilor de vot pentru electoratul care va veni la urne. Și de coșmarul permanent al cititorilor, obligați (și de noi, recunoaștem, pentru că o greșeală recunoscută e pe jumătate iertată!) să îndure apariții politice insipide, inodore, incolore.
De aceea ne-am propus ca în rubrica de față să susținem pe banii noștri mediatizarea politicienilor din eșaloanele ... [citește_tot_articolul]

27 Februarie 2011, 09:47 (17034 vizualizări - 15 comentarii)

Click aici

SPORT

Rapid-Unirea Urziceni 1-0

Lupii, la primul eșec în 2011

Unirea Urziceni a apărut în Giulești într-un inedit echipament verde. Tot inedită a fost și formula de start pe care a introdus-o în teren antrenorul ialomițenilor Marian Pană: Curcă-Mustață, Nicu, Mera, Toșca-Muzac, Onicaș-Senin, Apostol, Pădurețu-Rusescu. Verdele Unirii a fost singurul semn oarecum primăvăratec, în rest ger și ninsoare.
Înțesată de brazilieni zgribuliți, echipa Rapidului a început bezmetic, lipsa cunoașterii adversarului și terenul foarte greu fisurîndu-i echipei lui Șumudică omogenitatea. Fisuri au apărut și în apărarea vișinie, iar Rusescu a profitat pătrunzînd periculos către poarta rapidistă (minutul 12). A fost oprit de Dani Coman, cel care l-a doborît... [citește_tot_articolul]

26 Februarie 2011, 11:24 (11904 vizualizări - 0 comentarii)

REPORTAJ

Mărțișoarele copilăriei

Mărțișoarele copilăriei

«Originile Sărbătorii Mărțișorului nu sînt cunoscute exact, dar se consideră că ea a apărut pe vremea Imperiului Roman, cînd Anul Nou era sărbătorit în prima zi a primăverii, în luna lui Marte. Acesta nu era numai zeul războiului, ci și al fertilității și vegetației. Această dualitate este remarcată în culorile mărțișorului, albul însemnînd pace, iar roșu-război. Anul Nou a fost sărbătorit pe 1 martie pînă la începutul secolului al XVIII-lea. În România, cercetări arheologice efectuate la Schela Cladovei, au scos la iveală amulete asemănătoare cu mărțișorul, datînd de acum circa 8000 de ani. Amuletele formate din pietricele vopsite în alb și roșu erau purtate la gît. Documentar, mărțișorul a fost... [citește_tot_articolul]

26 Februarie 2011, 10:34 (19620 vizualizări - 1 comentariu)

Click aici

EVENIMENT

Urban datorează 1,2 milioane lei pentru exploatarea apei din sursa subterană

Cine plătește «apa lui Ionașcu»?

Urban datorează 1,2 milioane lei pentru exploatarea apei din sursa subterană

La începutul lunii februarie a anului în curs, Administrația Bazinală de Apă Buzău-Ialomița anunța demararea procedurii de insolvență a SC Urban pentru o datorie de 1,2 milioane lei noi. În urmă cu două săptămîni, primarul Gabi Ionașcu cataloga această procedură drept «presiune politică» asupra sa și cerea sprijinul Consiliului Local în soluționarea litigiului. Potrivit documentelor oficiale, administrația locală și, ulterior, SC Urban, au datorii restante vechi de peste 3 ani. La acest moment, costurile exploatării pentru mia de metri cubi de apă subterană este de 57,52 de lei.

Fumigene marca Ionașcu
În 2007, cînd primarul Gabi Ionașcu și-a asumat paternitatea (și responsabilitatea... [citește_tot_articolul]

25 Februarie 2011, 09:59 (14760 vizualizări - 3 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Primul eveninment politic al anului

Patinoarul PSD a fost inaugurat de Dragobete

click pe poză

Joi, 24 februarie, primul patinoar din Slobozia a fost deschis publicului. Amplasat în Orășelul Copiilor din Slobozia, patinoarul a avut nevoie de mai bine de un an pentru a obține aprobările necesare intrării în legalitate. Prețul unei ore de distracție pornește de la 10 lei de persoană, cu condiția să veniți cu patinele din dotare.

Dacă PSD pe patine nu e, nimic nu e!
Deschis de Dragobete, primul patinoar din Slobozia s-a bucurat, în ciuda frigului de afară, de un real succes în rîndurile iubitorilor acestui sport. Deși seara de joi a fost una cu circuit închis, pe luciul patinoarului evoluînd doar concurenții din cadrul primului concurs de gen organizat de către proprietari... [citește_tot_articolul]

25 Februarie 2011, 09:42 (12760 vizualizări - 8 comentarii)

Click aici

ANCHETĂ

Patronul GVR SIX își escrochează proprii angajați

Țeapă penală în taximetrie

Patronul GVR SIX își escrochează proprii angajați

Dacă v-ați imaginat că autorizațiile «la normă» eliberate de Primăria Slobozia sînt cea mai gravă ilegalitate a taximetriei locale ei bine, nu! Sîntem în măsură să vă detaliem una dintre cele mai mari țepe încasată de un grup de taximetriști din Slobozia, angajați ai unei firme renumite de taxi. Falsuri grosolane, credite contractate pe numele angajaților fără știința acestora, mașini vîndute doar imaginar sau amenințări de tip mafiot...

Vinovații fără vină
Un grup de taximetriști își acuză fostul șef de escrocherii halucinante. Oamenii susțin că patronul ar fi făcut credite pe numele lor fără ca ei să știe! În plus, alții din cadrul aceleiași firme au încercat să cumpere... [citește_tot_articolul]

24 Februarie 2011, 10:43 (52588 vizualizări - 18 comentarii)

Click aici

UNA PE SĂPTĂMÎNĂ

Vicele Romeo și primarul Julinel

Șoseaua de centură a politicii locale trece pe la Platonești

Vicele Romeo și primarul Julinel

Pînă nu demult, Platoneștiul era recunoscut drept «bastion al democrației», primarul Julinel Negraru și viceprimarul Romeo numărînd echitabil voturi pentru PNL și PD-L. De o săptămînă, Romeo îi cîntă Julinelului serenada divorțului. Familia PD-L nu este de acord cu despărțirea intempestivă a celor doi și promite să le reînnoiască jurămintele în biserica BPJ. Căpos din fire, Romeo refuză binecuvîntarea și amenință că se sinucide politic, împreună cu angajații din dotare...

Level 1 (și 2, și 3)
De cînd au descălecat la Primărie, de pe pursîngele Coajă de Portocală, cuplul Romeo și Julinel au rescris istoria locală. Cea mai celebră pagină este cea a cabinei de vot a secției... [citește_tot_articolul]

23 Februarie 2011, 14:59 (18672 vizualizări - 10 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Două taxiuri, incendiate de interlopi

Reglare de conturi în stil mafiot

Două taxiuri, incendiate de interlopi

În noaptea de marți spre miercuri, 22/23 februarie, la Amara, două taxiuri au fost incendiate intenționat chiar în curtea proprietarilor. Potrivit declarațiilor acestora, «incendierea mașinilor reprezintă o reglare de conturi între cei doi operatori de taxi și patronul firmei Nick Touring, Nicu Pericli». Surse din Poliție confirmă că «incendiatorul ar putea fi unul dintre interlopii locali».

«Le-au dat foc în curtea casei!»
Alexandru Mihalcea și Adrian Militaru, taximetriști autorizați din Amara, s-au trezit noaptea trecută cu autoturismele incendiate. Incidentul s-ar fi petrecut în toiul nopții, în jurul orelor 2.00, autoturismul lui Alexandru Mihalcea arzînd în totalitate... [citește_tot_articolul]

23 Februarie 2011, 10:31 (60253 vizualizări - 45 comentarii)

Click aici

SPORT

Unirea pe II! Totul depinde de noi!

Handbal, CSM Unirea Slobozia

Unirea pe II! Totul depinde de noi!

Zeița Fortuna a avut la finele săptămînii precedente buletin de Slobozia și s-a îmbrăcat în echipamentul lui CSM Ploiești. Echipa condusă de Marian Simion a supus, așa cum era de așteptat, ambele adversare și a profitat de mîna de ajutor dată de prahovence pentru a escalada clasamentul pînă pe a doua poziție. Să luăm pe rînd evenimentele!

Activ Ploiești-Unirea Slobozia, 19-22 (10-12)
La Plopeni, joi, 17 februarie, handbalistele noastre au dat peste o a doua echipă a Ploieștiului la fel de ațoasă ca și întîlnirile precedente. După un debut de meci ezitant, Unirea, cu Irina Simion în zi de grație, a trecut la conducerea jocului luînd la pauză un avans de două goluri, ... [citește_tot_articolul]

22 Februarie 2011, 17:39 (9502 vizualizări - 2 comentarii)

Click aici

SPORT

Fotbal, Liga I

S-a întors Unirea la Urziceni

Fără suporteri (dar asta o știați deja!) și fără Mehmedovici, Maftei, Todoran sau Semedo, Unirea Urziceni s-a întors vineri, 18 februarie, pe Tineretului. Cu Nicu Epaminonda pe post de liant între vremurile bune și cele rele, cu un antrenor nou și echipă de strînsură, oastea lui Bucșaru se pregătește pentru evitarea retrogadării. Greu de crezut în condițiile în care obiectivul se cunoaște, dar primul 11 din meciul de vineri cu Rapid rămîne un mister.

Marian Pană antrenor și echipă din petice
Fost antrenor la Gloria Bistrița, Dacia Mioveni și «U» Cluj, Marian Pană a lăsat în fașă un proiect la Alba Iulia și a acceptat să preia prim-divizionara Unirea Urziceni. La primul... [citește_tot_articolul]

22 Februarie 2011, 17:35 (11099 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

SPORT

Slobozia, egala Buzăului

Fotbal, Liga a III-a

Slobozia, egala Buzăului

Unirea rămîne o echipă invincibilă pe teren propriu, indiferent că sînt meciuri amicale, de Campionat sau de Cupă. După ce miercuri, 16 februarie, au remizat cu Dunărea Galați, elevii lui Constantin Prepeliță au primit sîmbătă, 19 februarie, vizita altei divizionare secunde, Gloria Buzău, echipă care și-a etalat cea mai bună garnitură în frunte cu fostul atacant de la Timișoara, Mediaș și Brănești, Ciprian Prodan. Cele două echipe și-au împărțit frățește reprizele: în prima au deschis scorul uniriștii, în vreme ce buzoienii au egalat în cea de-a doua. Meciul care s-a disputat la Slobozia Nouă cu Unirea a avut ca principal dușman frigul. În vreme ce banca slobozeană s-a încălzit cu ceai, antrenorul... [citește_tot_articolul]

22 Februarie 2011, 17:28 (9743 vizualizări - 1 comentariu)

POLITICĂ

Multe și mărunte politic în USL Ialomița

Consiliul Județean sau Primăria Slobozia? Aceasta-i întrebarea!

Noul protocol al USL naște întrebări hamletiene. Acum și în Ialomița! Noi vă oferim un set nou-nouț de declarații care să va ajute azi să decideți ce veți vota în 2012. Asta dacă sînteți masochiști și veți continua să trăiți în Ialomița.

Unde dai și unde crapă USL-ul
Potrivit protocolului USL, în Ialomița Puterea se va împărți prin consens politic, după cum urmează: Ciupercă continuă să se joace de-a demiurgul cu Consiliul Județean, PNL se mulțumește cu firimiturile urbane la Urziceni și Fetești, Ionașcu calcă apa subterană, iar în rural, Dumnezeu cu mila și candidații cu pungile pline. Adică ulei și zahăr! Numai că, spun politicienii de meserie, socoteala din Protocol... [citește_tot_articolul]

22 Februarie 2011, 14:46 (12479 vizualizări - 3 comentarii)

EVENIMENT

Ialomița va cheltui mai mult cu trei procente în 2011

Am ieșit din criză!

Ialomița va cheltui mai mult cu trei procente în 2011

Săptămîna trecută administrația județeană a organizat o serie de 5 dezbateri publice pe tema proiectului de buget al județului pentru anul 2011. Potrivit declarațiilor oficiale, Ialomița are de cheltuit 100,287 milioane de lei, ceea ce reprezintă mai puțin decît în anul 2010. Vestea bună este că, în ciuda acestui amănunt bugetar, vom cheltui cu 3 procente mai mult, semn că Ialomița a ieșit din criză. Vestea proastă e că 75 la sută din aceste cheltuieli vor fi orientate către asigurarea funcționării aparatului administrativ și doar 25 la sută pentru dezvoltare.

Bani mai puțini, cheltuieli mai multe
Marți, 8 februarie, la Centrul Cultural «Ionel Perlea» din Slobozia a... [citește_tot_articolul]

22 Februarie 2011, 06:14 (5368 vizualizări - 0 comentarii)

EVENIMENT

O fetiță de 13 ani a avortat spontan

Victimă a inconștienței părinților

O fetiță de 13 ani a avortat spontan

O fetiță de doar 13 ani a fost dusă de urgență la Spitalul Județean. Copila suferise un avort spontan la 6 luni de sarcină. Iar toate acestea s-au petrecut sub ochii inconștienți ai părinților care au permis ca fetița să-și petreacă astfel copilăria...

Copil cu copil avortat
Săptămîna precedentă medicii ialomițeni s-au văzut puși în situația de a salva viața unei fetițe de 13 ani ce fusese adusă de urgență la Spital. Copila era însărcinată în luna a șasea și suferise un avort spontan. Imediat medicii au supus-o unei intervenții chirurgicale de chiuretaj, reușind astfel să-i salveze viața. Potrivit unor spuse medicale, fetița de doar 13 ani, din Ciochina, trăia de mai... [citește_tot_articolul]

21 Februarie 2011, 17:25 (13558 vizualizări - 4 comentarii)

POLITICĂ

Gigi Manea, președintele șomer

Gigi Manea, președintele șomer

Cinci minute de celebritate politică
Ne-am săturat de politică! De politica liderilor! De Ciupercă, de Cazacu, mai nou de Martin, de sărmanul Ionașcu care umblă bezmetic după un partid pentru alegerile din 2012... Ne-am săturat să-i vedem lăfăindu-se prin ziare, apărînd la televizor, cumpărîndu-și notorietatea, iritîndu-ne retina... Și totuși, de politică nu putem scăpa. De aceea am decis să mediatizăm politicienii din eșaloanele inferioare! Membrii simpli de partid, șefii de descentralizate care au lipit afișe în campanie, șefuleți obscuri de organizații locale, tăietorii de frunză la cîini care îngroașă rîndurile filialelor, lideri fără șansă, oameni de bine, cetățeni care... [citește_tot_articolul]

21 Februarie 2011, 15:42 (18323 vizualizări - 7 comentarii)

Miercuri 24 Iun 2026
286 cititori online
Cele mai comentate
Cele mai citite
Ultima oră

IPJ Ialomița selecționează candidați pentru instituțiile de învățămînt ale MAI

Inspectoratul de Poliție al Județului Ialomița selecționează candidați pentru concursurile de admitere la Academia de Poliție «Alexandru Ioan Cuza» București, Școala de Agenți de Poliție «Vasile Lascăr ...[citește_toată_știrea]

8 Mai 2013, 16:14
(10900 vizualizări - 0 comentarii)


Romanul «Ceață pe Tamisa» de Nicolae Stan, lansat la Slobozia

Romanul «Ceață pe Tamisa» de Nicolae Stan, lansat la Slobozia

Vineri, 17 mai 2013, de la orele 11,00, la Centrul Cultural «Ionel Perlea» din Slobozia, scriitorul Nicolae Stan va lansa romanul «Ceață pe Tamisa». Evenimentul va fi organizat de Biblioteca Județeană ...[citește_toată_știrea]

8 Mai 2013, 15:34
(10793 vizualizări - 15 comentarii)


Razie la Căzănești

Peste 20 de tone de deșeuri feroase au fost indisponibilizate și au fost aplicate sancțiuni contravenționale în valoare de peste 22000 lei. Acesta este bilanțul unei razii a polițiștilor ialomițeni desfășurate ...[citește_toată_știrea]

8 Mai 2013, 15:20
(7142 vizualizări - 0 comentarii)


Slobozia: Copil de 8 ani, acroșat de un autoturism

Marți, 7 mai a.c., în jurul orei 10,00, în timp ce un bărbat, de 66 de ani, din comuna Ciulnița, conducea un autoturism pe bulevardul Matei Basarab din Slobozia, a acroșat un minor care s-a angajat în traversarea ...[citește_toată_știrea]

8 Mai 2013, 14:51
(6615 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Slobozia accident


«Biblionet» la Sălcioara și Bordușani

Biblioteca Județeană «Ștefan Bănulescu» va inaugura serviciul «Biblionet-Lumea în biblioteca mea» în localitățile Sălcioara și Bordușani. Astfel, miercuri, 15 mai 2013, serviciul va fi inaugurat la Biblioteca ...[citește_toată_știrea]

8 Mai 2013, 12:08
(7275 vizualizări - 0 comentarii)


Ograda: Consătenii i-au furat din casă

Poliția a fost sesizată marți, 7 mai a.c., cu privire la faptul că persoane necunoscute au pătruns într-o locuință situată pe raza comunei Ograda și au sustras mai multe unelte agricole și bunuri de uz ...[citește_toată_știrea]

8 Mai 2013, 11:50
(7967 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Ograda furt


DGFP Ialomița: Peste 1000 de datornici la bugetul de stat

DGFP Ialomița informează că, la data de 31 aprilie 2013, a fpst publicat pe site-ul ANAF un număr de 1063 agenți economici, care figurau cu obligații restante la bugetul general consolidat, la data de ...[citește_toată_știrea]

7 Mai 2013, 17:54
(7457 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: Două accidente pe DN2, zece persoane rănite!

Două autoturisme au fost implicate într-un accident rutier marți, 7 mai a.c., în jurul orei 11,00, pe DN2, la ieșire din Coșereni către Movilița. În urma impactului, patru persoane au fost rănite, iar una ...[citește_toată_știrea]

7 Mai 2013, 15:47
(8434 vizualizări - 0 comentarii)


Șef nou la Penitenciarul Slobozia

Biroul de Presă al Penitenciarului Slobozia informează că, începînd cu data de 1 mai 2013, comisar șef de penitenciare Marian Dobrică este noul director al Penitenciarului Slobozia, comisarului șef de penitenciare ...[citește_toată_știrea]

7 Mai 2013, 11:17
(9455 vizualizări - 0 comentarii)


Autoturism în flăcări pe Autostrada A2

În urma unor scurgeri de combustibil în zona compartimentului motor, un autoturism a fost cuprins de flăcări în dreptul km 144 de pe Autostrada A2. Evenimentul s-a produs în după-amiaza zilei de luni, ...[citește_toată_știrea]

7 Mai 2013, 10:13
(8537 vizualizări - 0 comentarii)


DGFP Ialomița: Informații prin SMS despre agenți economici

Direcția Generală a Finanțelor Publice Ialomița informează contribuabilii interesați că ANAF a lansat un nou serviciu pentru contribuabili, respectiv «Acces date prin SMS». Serviciul este operațional începînd ...[citește_toată_știrea]

7 Mai 2013, 09:30
(5551 vizualizări - 0 comentarii)


AJOFM Ialomița: 90 locuri de muncă vacante

Potrivit datelor statistice ale Agenției Județene pentru Ocuparea Forței de Muncă Ialomița, la nivelul județului, marți, 7 mai 2013, sînt disponibile 90 locuri de muncă. Cele mai multe posturi sînt rezervate ...[citește_toată_știrea]

7 Mai 2013, 08:16
(6911 vizualizări - 0 comentarii)


Trupul băiatului înecat în rîul Ialomița la începutul lunii aprilie a fost găsit

În urma unui apel telefonic primit sîmbătă, 4 mai a.c, în jurul orei 13,15, pompierii au fost solicitați să intervină pentru recuperarea trupului neînsuflețit al unui băiat, în vîrstă de 10 ani, ce plutea ...[citește_toată_știrea]

7 Mai 2013, 07:32
(8399 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: Două accidente, două decese!

Două persoane și-au pierdut viața în urma unor evenimente rutiere produse în cursul zilei de joi, 2 mai a.c., pe raza județului Ialomița. Astfel, în jurul orei 18,05, prin 112, Poliția a fost sesizată că ...[citește_toată_știrea]

3 Mai 2013, 16:50
(15223 vizualizări - 16 comentarii)


anunțuri angajare

Ești în căutarea unui loc de muncă?
Hotel Select Slobozia
angajează
OSPĂTARI
-experiența poate constitui un avantaj
vă rugăm să depuneți CV la recepția Hotel Select Slobozia

Ești o adevărată gospodină?
Hotel Select Slobozia
angajează
BUCĂTAR

-experiența poate constitui un avantaj
vă rugăm să depuneți CV la recepția Hotel Select Slobozia

Admet SA Slobozia
angajează
AGENT VÎNZĂRI

-experiența poate constitui un avantaj
-se oferă un pachet salarial atractiv și
un mediu de lucru profesionist
vă rugăm să depuneți CV la
sediul Admet SA din Slobozia,
Șos. Brăilei, nr. 17

1 Mai 2013, 11:46


Bărbulești: Au furat o turmă întreagă de oi și capre

Polițiștii cercetează doi tineri de 17, respectiv 19 ani, domiciliați în județele Ialomița și Prahova, pentru comiterea infracțiunii de «furt calificat». În fapt, suspecții în noaptea de 26/27 aprilie a ...[citește_toată_știrea]

1 Mai 2013, 08:25
(7806 vizualizări - 0 comentarii)


APIA Ialomița: Peste 6600 de fermieri au depus cereri pentru subvenția pe suprafață

Agenția de Plăți și Intervenție pentru Agricultură Centrul Județean Ialomița informează că, în perioada 1 martie-26 aprilie 2013, au fost depuse, în cadrul Campaniei de primire a cererilor de sprijin pe ...[citește_toată_știrea]

1 Mai 2013, 07:23
(9457 vizualizări - 0 comentarii)


Țăndărei: Tineri cercetați penal după ce au tăiat cauciucurile unui autovehicul

Efectivele Poliției Orașului Țăndărei cercetează 3 tineri, cu vîrste cuprinse între 21 și 24 de ani, toți domiciliați pe raza localității, pentru comiterea a 6 infracțiuni de distrugere. În fapt, cei în ...[citește_toată_știrea]

26 Aprilie 2013, 17:33
(6394 vizualizări - 12 comentarii)


Ialomița: Acțiuni concertate pentru combaterea braconajului piscicol

Polițiștii ialomițeni au intensificat acțiunile pentru prevenirea și combaterea braconajului piscicol și a comercializării ilegale de pește și subproduse de pește, cu ocazia apropierii Sărbătorilor Pascale ...[citește_toată_știrea]

26 Aprilie 2013, 16:32
(5982 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: Șoferi beți pe drumurile publice

În cursul zilei de joi, 25 aprilie , polițiștii au depistat în trafic doi bărbați, de 38 și 62 ani, din județul Buzău, respectiv Ialomița, în timp ce conduceau autoturisme sub influența băuturilor alcoolice ...[citește_toată_știrea]

26 Aprilie 2013, 15:31
(7528 vizualizări - 0 comentarii)


IPJ Ialomița: Liniște și ordine publică de Florii

Polițiștii ialomițeni se vor afla pe raza întregului județ pentru asigurarea ordinii și liniștii publice și apărarea patrimoniului public și privat în vederea preîntîmpinării producerii evenimentelor negative ...[citește_toată_știrea]

26 Aprilie 2013, 14:30
(6095 vizualizări - 0 comentarii)


Secțiunea Mica Publicitate a fost actualizată!

Cele mai noi anunțuri de mică publicitate din Ialomița. Se pot introduce anunțuri on-line!

25 Aprilie 2013, 16:53


Urziceni: Bărbat arestat preventiv pentru «pornografie infantilă»

Un bărbat din Urziceni, în vîrstă de 52 de ani, a fost arestat preventiv pentru 29 de zile, miercuri 24 aprilie a.c., de judecătorii Tribunalului Ialomița, sub acuzația de «pornografie infantilă». Suspectul ...[citește_toată_știrea]

24 Aprilie 2013, 17:11
(9383 vizualizări - 0 comentarii)


Slobozia: Urmăriți penal pentru infracțiuni economico-financiare

Polițiștii Serviciului de Investigare a Fraudelor cercetează un bărbat, în vîrstă de 48 de ani, din Slobozia, pentru comiterea infracțiunii de evaziune fiscală. Cel în cauză, în calitate de administrator ...[citește_toată_știrea]

23 Aprilie 2013, 18:21
(7191 vizualizări - 0 comentarii)


Copil fugit dintr-un centru de plasament din Constanța, găsit la Urziceni

Marți, 23 aprilie a.c., polițiștii ialomițeni au depistat pe raza municipiului Urziceni un minor în vîrstă de 14 ani, din localitate, persoană urmărită la nivel național. Cu ocazia conducerii acestuia la ...[citește_toată_știrea]

23 Aprilie 2013, 18:14
(9418 vizualizări - 0 comentarii)


Munteni Buzău: Copil de 2 ani, accidentat de un scuter

Marți, 23 aprilie a.c., Poliția a fost sesizată cu privire la faptul că pe raza localității Munteni Buzău s-a produs un accident rutier soldat cu rănirea unei persoane. Cu ocazia cercetărilor efectuate ...[citește_toată_știrea]

23 Aprilie 2013, 18:12
(8773 vizualizări - 0 comentarii)


AJOFM Ialomița: 467 de șomeri ar putea primi locuri de muncă

AJOFM Ialomița: 467 de șomeri ar putea primi locuri de muncă

La nivel național vineri, 19 aprilie 2013, s-a desfăurat «Bursa Generală a Locurilor de Muncă». În județul Ialomița au fost disponibile un număr de 181 de noi locuri de muncă... Deși la această Bursă au ...[citește_toată_știrea]

19 Aprilie 2013, 18:10
(8663 vizualizări - 2 comentarii)


Slobozia: Un bucureștean i-a furat mașina unui slobozean

Un bărbat de 40 de ani, din București, este cercetat de polițiștii ialomițeni pentru comiterea infracțiunii de «furt calificat». Acesta a furat o mașină dintr-o parcare de pe raza orașului... Respectivul ...[citește_toată_știrea]

19 Aprilie 2013, 18:07
(8744 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Slobozia furt


DGFP Ialomița: Primării înglodate în datorii

Reprezentanții Direcției Generale a Finanțelor Publice Ialomița au dat publicității situația la zi în ceea ce privește arieratele unităților administrativ teritoriale din Ialomița. 12 primării din județ ...[citește_toată_știrea]

19 Aprilie 2013, 18:05
(9262 vizualizări - 1 comentariu)


Slobozia: A furat baterii auto din 7 mașini!

Un hoț specializat în furturi de acumulatori auto a fost reținut pentru 24 de ore de polițiști. Este vorba despre un tînăr de 28 ani, din Slobozia, care a spart 7 autoturisme parcate pe raza orașului. ...[citește_toată_știrea]

19 Aprilie 2013, 18:04
(8206 vizualizări - 1 comentariu)


Ultimele comentarii
Suporter în FC Bărăganul Ciulnița, învinsă «acasă» de Viitorul Corbeanca Alin în Ce miracol, ce minune/CNAS face concurs «pe bune» marius în CNAIR: Circulație închisă pe bretelele de intrare și ieșire ale A2 din zona Drajna, joi, 23 aprilie 2026 Toma în Colaps financiar după retrogradarea în Liga 2: Unirea Slobozia a cerut intrarea în insolvență! cetatean în Bărbat din Bărbulești, prins în flagrant și reținut pentru «șantaj» Anca în Ce miracol, ce minune/CNAS face concurs «pe bune» suporter în Colaps financiar după retrogradarea în Liga 2: Unirea Slobozia a cerut intrarea în insolvență! Vasile în Ce miracol, ce minune/CNAS face concurs «pe bune» vilă complex Slobozia în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 17 iunie 2026 Any în Marinela Radu ex-DSP și juristul «doctor» Vasile Zamfir, înscriși! Alecu în Marinela Radu ex-DSP și juristul «doctor» Vasile Zamfir, înscriși! base marinaru în Stelnica și Punctul de Acostare «Regina Maria», creștere a numărului de turiști ion negativ în A fost construită una dintre cele mai mari instalații de stocare a energiei verzi din România cioban în Dezastrul funciar de la Primăria Axintele Parinte în Colaps financiar după retrogradarea în Liga 2: Unirea Slobozia a cerut intrarea în insolvență! AlexDan în Lipsă de «transparență» în Consiliul Local Slobozia Preda în Colaps financiar după retrogradarea în Liga 2: Unirea Slobozia a cerut intrarea în insolvență! Mary în Reabilitarea Ștrandului Municipal, abandonată de administrația Potor Mary în Restanțe de 7,3 milioane de lei pentru facturile de apă și canalizare către operatorul Urban SA Slobozia NOBODY în «Candidatul 10510», în sfârșit director general adjunct la DGASPC Ialomița!

cea mai/cel mai...

Cea mai/cel mai...