Ai intrat pe cel mai citit site din Ialomița!

SPORT

Unirea Slobozia a învins Poli Galați

Fotbal, Liga a III-a

Unirea Slobozia a învins Poli Galați

După ce miercuri, 9 februarie, pierduse cu 1-2 în deplasare la Dunărea Galați, sîmbătă, 12 februarie, Unirea Slobozia a primit acasă vizita echipei de Liga a III-a, Politehnica Galați, o obișnuită a amicalelor din intersezon pentru echipa noastră. «Acasă» a însemnat sîmbătă terenul de la Privighetoarea, care nu a făcut excepție de la regula suprafețelor de joc mocirloase pe care se dispută amicalele de iarnă.
În prima repriză, trioul Prepeliță-Costea-Ionescu a aruncat în luptă echipa care în proporție de 80 la sută va aborda returul. Astfel, cu excepția a două șuturi de la distanță parate de Leo Dobre și a unui penalty ratat de gălățeni, uniriștii au fost la cîrma jocului și au condus la pauză... [citește_tot_articolul]

15 Februarie 2011, 18:58 (12899 vizualizări - 1 comentariu)

SPORT

Handbal, CSM Unirea Slobozia

Patru puncte pentru locul II

După o pauză de 20 de zile, Campionatul eșalonului secund de handbal feminin se reia. Unirea Slobozia va avea de disputat în această săptămînă două partide cu adversari relativ accesibili: joi, 17 februarie, cu Activ Poiești, la Plopeni, în cadrul etapei a XVIII-a, iar duminică, 20 februarie, în cadrul etapei a XIX-a, acasă cu Spartac București. Două meciuri importante în care strîngerea celor 4 puncte puse în joc ar duce echipa noastră din nou pe locul II. Aceasta pentru că, în aceeași perioadă, liderul CSM Ploiești va întîlni pe HCF Piatra Neamț și pe Știința Bacău, meciuri în care, în mod normal, victoria ar trebuie să revină prahovencelor. Pentru profesorul Marian Simion problemele nu țin... [citește_tot_articolul]

15 Februarie 2011, 18:56 (8553 vizualizări - 13 comentarii)

Click aici

SPORT

Scrimă

Sabrerii slobozeni atacă Budapesta

Pe 20 februarie, Naționala de sabie juniori a României se deplasează la Budapesta, pentru a disputa o etapă de Cupă Mondială la care și-au anunțat participarea peste 20 de țări. Lotul masculin condus de ieșeanul Iulian Bițucă cuprinde 6 sabreri, dintre care doi slobozeni: Mihai Cruțu și George Iancu. «Va fi un concurs extrem de dificil, iar dacă luăm în calcul că sportivii noștri sînt la începutul perioadei junioratului, o clasare în prima jumătate a tabloului ar fi un rezultat mulțumitor» ne-a declarat Marin Cruțu, antrenorul celor doi sportivi.... [citește_tot_articolul]

15 Februarie 2011, 18:54 (10434 vizualizări - 1 comentariu)

SPORT

Fotbal, Liga a IV-a

Abatorul a învins juniorii Unirii

Abatorul Slobozia a terminat turul Campionatului Ligii a IV-a pe locul al II-lea, cu 37 de puncte, cu unul mai puțin decît liderul Viitorul Axintele și, prin urmare, poziția din clasament și tradiția o obligă la promovare. Sîmbătă, 12 februarie, trupa pregătită de neobositul Constantin Prepeliță a susținut un amical cu juniorii Unirii Slobozia, meci încheiat cu un spectaculos 5-3. Pentru Abatorul au punctat Taraș, Bunea, Vasile Adrian, Nohai și Stanciu, în vreme ce pentru Unirea au înscris Popescu, Mitrea și Cioceanu. Sîmbătă, 19 februarie, Abatorul va întîlni pe propriul teren tineretul echipei Dinamo. «Am vorbit cu Ionel Ganea și în proporție de 90 la sută detaliile sînt stabilite» ne-a declarat... [citește_tot_articolul]

15 Februarie 2011, 18:52 (11986 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

POLITICĂ

«Mijloacele fixe» ale PSD din Consiliul Județean

5 minute de celebritate politică

«Mijloacele fixe» ale PSD din Consiliul Județean

Ne-am săturat de politică! De politica liderilor! De Ciupercă, de Cazacu, mai nou de Martin, de sărmanul Ionașcu care umblă bezmetic după un partid pentru alegerile din 2012... Ne-am săturat să-i vedem lăfăindu-se prin ziare, apărînd la televizor, cumpărîndu-și notorietatea, iritîndu-ne retina... Și, totuși, de politică nu putem scăpa. De aceea am decis ca, începînd cu acest număr de ziar, să mediatizăm politicienii din eșaloanele inferioare! Membrii simpli de partid, șefii de descentralizate care au lipit afișe în campanie, șefuleți obscuri de organizații locale, taietorii de frunză la cîini care îngroașă rîndurile filialelor, lideri fără șansă, oameni de bine, cetățeni care vor să facă politică... [citește_tot_articolul]

15 Februarie 2011, 14:46 (13361 vizualizări - 3 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Școlile NU au asigurată apa potabilă pentru elevi

Una dintre problemele importante semnalate în cadrul dezbaterii publice desfășurate săptămîna precedentă a fost cea privind lipsa apei potabile în școli. Potrivit declarațiilor unora dintre cei prezenți, deși au obligația legală de a face acest lucru, autoritățile locale nu asigură zilnic necesarul de apă pentru elevii din unitățile școlare din Slobozia. Mai mult decît atît, în nicio unitate școlară din Slobozia nu există, așa cum cere programul de conformare impus de DSP furnizorului de apă, avertizări scrise care să informeze elevii asupra calității apei.
Prefectul Mădălin Teculescu s-a declarat surprins de această omisiune și a susținut că va cere oficial Primăriei Slobozia să informeze... [citește_tot_articolul]

15 Februarie 2011, 11:06 (12397 vizualizări - 2 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Liber la piraterie!

Liber la piraterie!

Pirații transporturilor parazitează întreg județul. Operatorii legali pierd pînă la 50 mii de lei lunar. Fenomenul nu poate fi stopat de către Poliție. Autoritățile județene recunosc oficial situația. Niciun vinovat timp de 10 ani.

Pirateria-un fenomen
În urmă cu o saptămînă, Independent prezenta o situație generală asupra unui fenomen devenit îngrijorător în ultimii ani, respectiv transportul ilegal de călători pe traseele licitate de către operatorii autorizați oficial. Potrivit informațiilor prezentate atunci, operatorii susțin că multe dintre traseele locale și interjudețene de transport de călători sînt parazitate de «transportatori pirați care fură călătorii autobuzelor... [citește_tot_articolul]

15 Februarie 2011, 05:48 (26899 vizualizări - 5 comentarii)

EVENIMENT

Aprilie, luna parcărilor cu plată la Slobozia

Parcările, în dezbatere publică

Aprilie, luna parcărilor cu plată la Slobozia

Ca să nu rămînă codașă și anul acesta (și să i-o ia PNL-ul înainte în campania electorală!), municipalitatea a lansat primul proiect local destinat exclusiv cetățenilor. Denumit convențional «Regulament de atribuire a locurilor de parcare de reședință pentru autovehiculele înregistrate pe raza municipiului Slobozia», noul proiect de hotărîre își propune să facă ordine în degringolada de pe străzile municipiului. Dar nu oricum, ci la prețul modic de 100 de lei pe an pentru cei care visează de-o viață la un loc de parcare în spatele blocului. Pentru cei care își vor autoturismul mai aproape, Primăria promite o licitație corectă, bazată exclusiv pe principiul: «dai un ban, dar stai sub fereastră... [citește_tot_articolul]

14 Februarie 2011, 16:05 (15620 vizualizări - 5 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Inspector ITM, molestat de recuperatorii de fier vechi

Primăria Slobozia angajează bătăuși?

Inspector ITM, molestat de recuperatorii de fier vechi

De circa două săptămîni, Primăria Slobozia a angajat o firmă specializată în recuperarea fierului vechi pentru a dezafecta instalațiile din centralele termice nefuncționale din oraș. Operațiunea s-a desfășurat preponderent la adăpostul întunericului, situație neînțeleasă de locatarii blocurilor din jur. Independent vă oferă o explicație!

Bătăușii din centrală
Pe 8 februarie, la cererea inspectorului șef, Marian Nedelcu, unul dintre inspectorii de muncă a cerut reprezentanților firmei care dezafecta centralele termice ale Primăriei să facă dovada că angajații lucrează cu forme legale. Iritat de această solicitare (inspectorul molestat se afla la a doua tentativă de a... [citește_tot_articolul]

14 Februarie 2011, 09:35 (12868 vizualizări - 1 comentariu)

Click aici

REPORTAJ

Patroana de fier vechi

Patroana de fier vechi

În port la Constanța, la ultima mînă, prețul fierului vechi a ajuns la prețul record de 2 lei kilogramul. Numai că drumul pînă acolo e lung, iar tentația unui ban cîștigat rapid e mai mare. Vasilica Cristea și-a deschis afacerea la jumătatea drumului, prin 2003. La Țăndărei, a treia casă cum intri în oraș dinspre Slobozia, pe dreapta. O cunoaște toată lumea, că după Remat e cea mai veche din oraș. Și cea mai serioasă...

De șapte ori mai puțin decît înainte
Dacă ignori placa de fier bătută în cuie de gard pe care scrie aproape ilizibil «AF Cristea, fier vechi, 0,80 kg», casa doamnei Vasilica n-are nimic special. Nici măcar cîntarul din poartă nu atrage prea mult atenția... [citește_tot_articolul]

13 Februarie 2011, 09:46 (56240 vizualizări - 12 comentarii)

Click aici

SPORT

Ion Neacșu, o viață cât un maraton dedicată atletismului

Poveștile sportului ialomițean

Ion Neacșu, o viață cît un maraton dedicată atletismului

Sportul ialomițean are multe povești de spus. O bună parte dintre acestea au în centru atleții și, alături, profesorii care i-au șlefuit. Ion Neacșu a adunat în aproape 40 de ani de carieră, multe astfel de povești: cu amazoane care aruncă sulița hăt departe sau cu fete și băieți care aleargă ca vîntul (uneori și contra vîntului) către finalul fericit.

Colecționarul de campioni
Finalul anului 2010 ar fi trebuit să însemne pentru profesorul Ion Neacșu trecerea la depănarea amintirilor și creionarea bilanțului unei cariere de antrenor începută la mijlocul anilor ’70. Profesorul Neacșu a ieșit la pensie, însă nu și din viața sportivă. «Am învățat drumul către stadion cu... [citește_tot_articolul]

12 Februarie 2011, 12:13 (17166 vizualizări - 4 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Ialomița vrea să obțină 600 de megawați de energie verde

În pas cu moda eolienelor

Ialomița vrea să obțină 600 de megawați de energie verde

Pentru prima dată în ultimii ani, autoritățile locale din Ialomița reușesc să se adapteze din mers la unul dintre trendurile europene, respectiv cel privind obținerea de energie regenerabilă. După un prim succes înregistrat în zona Giurgeni-Vlădeni, acolo unde Consiliul Județean a concesionat 1600 de hectare pentru realizarea unui parc eolian, moda eolienelor cuprinde întreg județul. De la Gheorghe Doja și pînă la Mihail Kogălniceanu și de la Giurgeni pînă la Platonești, autoritățile locale se întrec în promovarea de proiecte de gen care promit, pe lîngă venituri substanțiale la buget, o nouă șansă pentru revitalizarea economică a acestor zone. Una peste alta, de la proiecte însumînd 14 megawați... [citește_tot_articolul]

11 Februarie 2011, 10:58 (18238 vizualizări - 8 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Traficanții de copii din Țăndărei, LIBERI

EXCLUSIV: Libertate ungurească pentru mafie țigănească

Traficanții de copii din Țăndărei, LIBERI

Traficanții de minori din Țăndărei au fost puși în libertate. Decizia aparține magistraților Curții de Apel Tîrgu Mureș. Așadar, 19 dintre arestații în dosarul «Mafia din Țăndărei» sînt actual liberi, măsura judecătorilor impunînd obligația de a nu părăsi localitatea.
Reamintim faptul că, în luna aprilie a anului 2010, la Țăndărei s-a desfășurat cea mai spectaculoasă și de anvergură acțiune polițienească din ultimii ani. Bilanțul aficial al operațiunii de destructurare a grupului infracțional din Țăndărei era stabilit la 34 de percheziții domiciliare, 27 de persoane urmărite penal pentru trafic de minori, 24 de persoane reținute și 168 de victime-copii. Potrivit Rechizitoriului, rromii erau... [citește_tot_articolul]

10 Februarie 2011, 10:42 (18215 vizualizări - 11 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Ialomița: 80% din apelurile la 112 sunt false

Ialomița: 80% din apelurile la 112 sînt false

Peste 80% dintre apeluri primite la numărul de urgență 112 sînt false, ialomițenii punînd autoritățile pe jar doar de dragul de a vorbi la telefon. Cel puțin așa reliefează datele statistice ale Serviciului de Telecomunicații Speciale Ialomița, doar 20% dintre apelurile primite fiind cazuri reale.

«Alo? 112? Am sunat degeaba!»
Vineri, 11 februarie, Serviciul de Telecomunicații Speciale Ialomița aniversează Ziua Europeană a Numărului Unic de Urgență 112. Ca în fiecare an, autoritățile fac publice datele statistice vizînd utilizarea numărului de urgență 112. Potrivit datelor statistice ale Serviciului, în anul 2010 ialomițenii au sunat la 112 de peste 417 mii de ori. ... [citește_tot_articolul]

10 Februarie 2011, 08:37 (13097 vizualizări - 1 comentariu)

Click aici

SPORT

Baciu și Leahu au părăsit echipa

Handbal, CSM Unirea Slobozia

Baciu și Leahu au părăsit echipa

Necazurile se țin scai de echipa de handbal CSM Unirea Slobozia. Înaintea meciului cu Rapid, extrema dreaptă Alina Baciu a predat echipamentul refuzînd să se mai prezinte la echipă. Handbalista care în ultimele trei luni a fost accidentată va fi suspendată. Ea nu se mai poate bucura de clemență din partea conducerii fiind recidivistă, în campionatul 2008-2009 fiind exclusă din lot pentru acte de indisciplină. Alina se adaugă astfel unei liste lungi de jucătoare care au părăsit echipa din motive extrasportive, listă care le mai cuprinde pe: Simona Striblea, Alexandra Preda și Marie-Jeane Kanda. Și Laura Leahu a anunțat că își dorește să încheie colaborarea cu Unirea. De altfel, în ultima perioadă... [citește_tot_articolul]

10 Februarie 2011, 08:34 (15321 vizualizări - 7 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

«Tamponatorii auto» se reprofilează pe mașini închiriate

Ialomița, epicentrul accidentelor premeditate

«Tamponatorii auto» se reprofilează pe mașini închiriate

La începutul acestui an, Independent atrăgea atenția asupra apariției unei noi meserii, aceea de «tamponator auto». La sfîrșitul lunii ianuarie, presa națională publica povestea unui șofer accidentat premeditat de un «tamponator». Deloc întîmplător, între cele două cazuri există o legătură, iar meseria de «tamponator auto» se dovedește a fi o afacere de familie. Iar, pe lîngă șoferii ghinioniști, «tamponatorilor» le cad victime firmele de închiriat mașini din Ialomița.

Laudă-te gură!
Imediat după publicarea articolului în ziarul nostru, Ionuț Jipa, eroul postării de pe Facebook, a declarat că: «Nu este vina mea că legislația este permisivă. Eu am tamponat polițiști,... [citește_tot_articolul]

9 Februarie 2011, 10:21 (12238 vizualizări - 0 comentarii)

UNA PE SĂPTĂMÎNĂ

Ionașcu strigă «Lupu’!», RAJA tace

Primarul Sloboziei, paznic la stîna apei

Ionașcu strigă «Lupu’!», RAJA tace

Vă mai amintiți domniile voastre povestea aceea cu «Petrică și lupul»? Ei, bine, domnul Ionașcu a uitat-o! Și după ce s-a jucat timp de 6 luni cu RAJA de-a asocierea, vrînd să vîndă cuiva sau oricui, datoriile uriașe ale Urban, vine în fața cetățenilor și strigă cît îl țin bojocii că «vine lupu’». Citiți și vă minunați!

Declarațiile abundă
La jumătatea lunii ianuarie 2011, Independent publică în exclusivitate primele declarații privind preluarea SC Urban de către RAJA. Gabi Ionașcu neagă vehement și furibund orice legătură cu negocierile, acuzîndu-ne de răspîndire de zvonuri false: «Periodic apare această preocupare și consider că este preocuparea „unor interesați“,... [citește_tot_articolul]

8 Februarie 2011, 19:08 (14502 vizualizări - 5 comentarii)

SPORT

Fotbal, Liga a III-a, Unirea Slobozia

Prepeliță ar mai vrea un atacant

Exceptînd dubla confruntare cu Abatorul, celălalte trei meciuri amicale disputate de Unirea Slobozia s-au terminat cu două egaluri și o înfrîngere. Unirea a înscris trei goluri, niciunul nepurtînd semnătura vreunui atacant. Astfel, slobozenii au făcut 1-1cu CSO Plopeni (gol, mijlocașul Constantin Toma), 1-1 cu Conpet Ploiești (gol, fundașul Emil Cristian) și 1-2 cu Gloria Buzău (gol, mijlocașul Augustin Ivașcă). «Da, aș mai dori un atacant dar momentan nu avem nimic concret în acest sens» a declarat profesorul Constantin Prepeliță. Pînă acum au venit la Unirea mijlocașii Cosmin Chiorcău și Augustin Cătălin Ivașcă, ultimul chiar de la contracandidata la promovare Callatis Mangalia. De remarcat... [citește_tot_articolul]

8 Februarie 2011, 16:10 (15899 vizualizări - 0 comentarii)

EVENIMENT

Consiliul Local Slobozia, bun de plată 6 miliarde de lei

Transport Privat a anulat în instanță decizia consilierilor municipali

Consiliul Local Slobozia, bun de plată 6 miliarde de lei

În ianuarie 2010, după reluarea de trei ori a licitației privind transportul de călători la Slobozia, cei 21 de consilieri municipali ai Sloboziei decideau cu majoritate de voturi eliminarea din competiție a firmei Transport Privat în favoarea contracandidatei Nick Touring. După un an de procese, firma a cîștigat în instanță anularea deciziei consilierilor locali. Paguba estimată se ridică la 6 miliarde de lei vechi, bani pe care Cristian Andrei, reprezentantul firmei, spune că îi va cere «de la cei vinovați!».

O poveste veche despre transportul în comun
În luna ianuarie a anului trecut, Independent consemna epilogul războiului public dintre Transport Privat și Nick... [citește_tot_articolul]

8 Februarie 2011, 06:46 (17559 vizualizări - 11 comentarii)

EVENIMENT

30 de milioane pentru trei luni de Sănătate

30 de milioane pentru trei luni de Sănătate

30 de milioane pentru sănătatea ialomițenilor. Acesta este bugetul oferit de Casa Județeană de Asigurări de Sănătate pentru plata serviciilor medicale prestate în relațiile cu furnizorii pentru primele trei luni ale anului în curs. Președintele CJAS, Mihai Geantă apreciază că aceste sume de bani vor asigura fără sincope desfășurarea actelor medicale în Ialomița...
Pentru asistența medicală primară sau de specialitate, spitale, programe naționale sau medicamente, se vor plăti 30 milioane de lei în primele trei luni ale anului. Casa Județeană de Asigurări de Sănătate a primit bugetul detaliat pentru asigurarea continuității medicale în primele trei luni ale anului 2011. «Vom continua contractul... [citește_tot_articolul]

7 Februarie 2011, 13:42 (13055 vizualizări - 1 comentariu)

28 Iun 2026
272 cititori online
Cele mai comentate
Cele mai citite
Ultima oră

Fetești: Razie printre «micii infractori»

Polițiștii din Fetești, în colaborare cu efective ale Inspectoratului Județean de Jandarmi, au efectuat  în seara zilei de 8 august, în intervalul 18,00-22,00, o razie cu scop preventiv, încercînd ...[citește_toată_știrea]

9 August 2012, 16:57
(8717 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Fetești razie


Ialomița: Hoți de cablu, «filați» de polițiști. Au fost somați cu focuri de armă înainte de afi prinși!

Patru bărbați, cu vîrste cuprinse între 22 și 35 ani, sînt cercetați de polițiști, întrucît au fost prinși în noaptea 8/9 august a.c. la furat de cablu telefonic. Văzîndu-se încolțiți, hoții au încercat ...[citește_toată_știrea]

9 August 2012, 16:53
(7660 vizualizări - 2 comentarii)


Fetești: Patroni cercetați penal

Doi patroni de firme din Fetești sînt cercetați de polițiștii de Investigare a Fraudelor pentru că nu și-au plătit dările către stat. Oamenii legii le-au bătut la ușă miercuri, 8 august a.c. Primul administrator ...[citește_toată_știrea]

9 August 2012, 16:49
(9264 vizualizări - 0 comentarii)


DGFP Ialomița: Încasări mai mici la buget față de anul trecut. Finanțele au colectat cu 14,6% mai puțin!

În luna iulie 2012 au fost încasate la bugetul general consolidat aproximativ 46,40 milioane lei, cu 14,65% mai puțin decît în aceeași lună a anului trecut. Potrivit unui comunicat al Direcției Generale ...[citește_toată_știrea]

9 August 2012, 16:48
(8274 vizualizări - 0 comentarii)


Secțiunea Mica Publicitate a fost actualizată!

Cele mai noi anunțuri de mică publicitate din Ialomița.

8 August 2012, 12:54


Săveni: Copil de 8 ani lăsat nesupravegheat, victimă a unui accident rutier

Un copil de 8 ani, din comuna Săveni, a fost transportat la Spitalul de Urgență Slobozia după ce a fost implicat într-un accident rutier. Din primele cercetări efectuate la fața locului a rezultat faptul ...[citește_toată_știrea]

8 August 2012, 12:33
(12825 vizualizări - 1 comentariu)


Urziceni: Vindea parfumuri contrafăcute

Marți, 7 august a.c., în jurul orelor 12,20, jandarmi din Urziceni, aflîndu-se în timpul executării unei misiuni de menținere a ordinii și siguranței publice, s-au sesizat din oficiu despre faptul că, în ...[citește_toată_știrea]

8 August 2012, 12:23
(8075 vizualizări - 0 comentarii)


AJOFM Ialomița: Doar 60 locuri de muncă vacante

Potrivit datelor statistice ale Agenției Județene pentru Ocuparea Forței de Muncă Ialomița, la nivelul județului, miercuri, 8 august 2012, sînt disponibile doar 60 locuri de muncă. Cele mai multe posturi ...[citește_toată_știrea]

8 August 2012, 12:23
(10866 vizualizări - 0 comentarii)


DGFP Ialomița: Certificatele digitale pentru semnătura electronică, obligatoriu de reînnoit la un an

Direcția Generală a Finanțelor Publice Ialomița reamintește contribuabililor interesați că certificatele digitale pentru semnătura electronică sînt valabile un an de zile. Pentru a putea fi utilizate în ...[citește_toată_știrea]

8 August 2012, 11:53
(10639 vizualizări - 0 comentarii)


Ciochina: Focul a mistuit peste 1,5 ha de pădure

Un apel primit la dispeceratul Inspectoratului anunța producerea unui incendiu de vegetație uscată în localitatea Ciochina. Echipajele ajunse la locul intervenției au constatat însă că focul se manifesta ...[citește_toată_știrea]

8 August 2012, 11:51
(10743 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Ciochina incendiu


Grindu: Incendiu la o hală dezafectată

Focul a izbucnit duminică, 5 august a.c., în jurul orei 18,30, la hala unei societăți comerciale din comună, pentru stingerea acestuia acționînd timp de 3 ore pompierii de la Secția Urziceni cu o autospecială ...[citește_toată_știrea]

8 August 2012, 11:50
(9597 vizualizări - 1 comentariu)

Taguri: Grindu incendiu


IPJ Ialomița: Furturile produselor agricole din cîmp, în atenția polițiștilor

În cursul zilei de luni, 6 august a.c., cu ocazia ședinței consiliului de conducere, inspectorul șef al IPJ Ialomița, comisarul șef de poliție Ștefu Viorel a solicitat șefilor subunităților teritoriale ...[citește_toată_știrea]

8 August 2012, 11:48
(8548 vizualizări - 0 comentarii)


Șoferi băuți la volan au provocat accidente la Fetești și Amara

Duminică, 5 august a.c., în jurul orei 17,00, Poliția Fetești a fost sesizată prin 112 despre faptul că pe Strada Sirenei, din localitate, a avut loc un accident rutier soldat doar cu pagube materiale, ...[citește_toată_știrea]

7 August 2012, 18:14
(10453 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: Autoturism sustras din Capitală, depistat de polițiști în trafic

Vineri, 3 august a.c., polițiștii Serviciului de Investigații Criminale Ialomița, în cadrul unei acțiuni pe linia prevenirii și combaterii furturilor de și din auto, au oprit pentru verificări un autoturism ...[citește_toată_știrea]

7 August 2012, 18:13
(9698 vizualizări - 1 comentariu)


Anunț angajare

SC RECYTEX Import Export SRL angajează

-agenți vînzări
-persoană contabilitate primară


Relații la telefon 0724/060.258

6 August 2012, 15:40


Slobozia: Jandarmii au amendat din nou «fetițele»

Slobozia: Jandarmii au amendat din nou «fetițele»

Efective din cadrul Detașamentului Mobil Slobozia au desfășurat mai multe acțiuni pe linia prevenirii și combaterii prostituției în urma cărora au întocmit două dosare penale. Astfel, în perioada 5-10 iulie ...[citește_toată_știrea]

6 August 2012, 10:18
(11061 vizualizări - 2 comentarii)


Urziceni: Jandarmii au intervenit în bătaia concubinilor

Sîmbătă, 4 august a.c., în jurul orelor 20,45, patrula de ordine publică din cadrul Detașamentului 4 Jandarmi Urziceni, aflîndu-se în serviciul de patrulare pe raza municipiului Urziceni, s-a sesizat din ...[citește_toată_știrea]

6 August 2012, 10:14
(7486 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: Pistoale cu gaze, deținute fără drept

Ialomița: Pistoale cu gaze, deținute fără drept

Joi, 2 august a.c., polițiști din cadrul Serviciului Arme, Explozivi și Substanțe Periculoase au depistat doi bărbați de 31, respectiv 68 ani, domiciliați în Țăndărei și Fetești care dețineau arme fără ...[citește_toată_știrea]

3 August 2012, 16:39
(7575 vizualizări - 3 comentarii)


Urziceni: Tînăr reținut după ce a furat dintr-o mașină

În urma activităților de cercetare efectuate de polițiștii de investigații criminale din cadrul Poliției Urziceni cu privire la comiterea unei infracțiuni de furt calificat, autorul a fost identificat și ...[citește_toată_știrea]

3 August 2012, 16:38
(9752 vizualizări - 0 comentarii)


ISU Ialomița, locul II la faza zonală a Concursurilor Serviciilor Profesioniste pentru Situații de Urgență

ISU Ialomița, locul II la faza zonală a Concursurilor Serviciilor Profesioniste pentru Situații de Urgență

În perioada 1-3 august 2012, s-a desfășurat faza zonală a Concursurilor Serviciilor Profesioniste pentru Situații de Urgență, organizată de Inspectoratul pentru Situații de Urgență «Barbu Știrbei»-Călărași ...[citește_toată_știrea]

3 August 2012, 16:33
(13375 vizualizări - 1 comentariu)


Ialomița: Tîlharii reținuți, arestați preventiv

Bărbații de 26, respectiv 30 ani, reținuți în cursul zilei de miercuri, 1 august a.c. pentru comiterea infracțiunii de tîlhărie, au fost arestați preventiv pentru 29 de zile. În fapt, în noaptea de 30/ ...[citește_toată_știrea]

2 August 2012, 17:23
(9739 vizualizări - 0 comentarii)


AJOFM Ialomița: 38 locuri de muncă în străinătate

Agenția Județeană pentru Ocuparea Forței de Muncă Ialomița aduce la cunoștința persoanelor interesate că, prin intermediul rețelei EURES, sînt disponibile de 38 locuri de muncă în străinătate. Astfel, în ...[citește_toată_știrea]

2 August 2012, 17:23
(10102 vizualizări - 0 comentarii)


Slobozia: Pecheziție la un hoț din autoturisme

În dimineața zilei de miercuri, 1 august a.c., în jurul orei 5,30, polițiști de ordine publică și de investigații criminale, sprijiniți de grupa de intervenție a Serviciului de Intervenție Rapidă, au efectuat ...[citește_toată_știrea]

2 August 2012, 17:14
(7052 vizualizări - 0 comentarii)


Ograda: Prins de radar cu 117 km/oră în localitate. Era și beat la volan!

În cursul zilei de miercuri, 1 august a.c., în jurul orei 21,00, polițiștii rutieri aflați în exercitarea atribuțiilor de serviciu pentru monitorizarea traficului rutier au înregistrat cu aparatul radar ...[citește_toată_știrea]

2 August 2012, 17:14
(10727 vizualizări - 3 comentarii)


Grivița: Scandal pe subvenția la ovine, aplanat de mascați

Luni, 30 iulie a.c., la Grivița, membrii unei familii au sesizat Poliția pentru rezolvarea unei altercații legată de... plata subvenției la ovine. Concret, capul familiei, un bărbat de 56 ani, a solicitat ...[citește_toată_știrea]

1 August 2012, 17:25
(9712 vizualizări - 0 comentarii)


BMW furat din Franța, descoperit la Amara

BMW furat din Franța, descoperit la Amara

Polițiștii și inspectorii RAR Ialomița au indentificat în curtea unui tînăr, de 29 ani, un autoturism care figura furat din Franța. Astfel a fost adoptată măsura indisponibilizării autoturismului la sediul ...[citește_toată_știrea]

1 August 2012, 17:22
(8740 vizualizări - 1 comentariu)


Ialomița: Tîlharii atacă la drumul mare

Drumurile publice din Ialomița nu mai prezintă siguranță. Sînt împînzite de tîlhari. Trei tineri, cu vîrste cuprinse între 26 și 31 ani, sînt cercetați de polițiști pentru infracțiunea de tîlhărie. Aceștia ...[citește_toată_știrea]

1 August 2012, 17:21
(12159 vizualizări - 2 comentarii)


Slobozia: Șofer recalcitrant, reținut de polițiști

Un șofer de 30 ani a fost reținut marți, 31 iulie a.c., după ce a fugit de la locul accidentului pe care îl provocase. Mai mult, el le-a declarat polițiștilor faptul că nu el este autorul evenimentului ...[citește_toată_știrea]

1 August 2012, 17:20
(6984 vizualizări - 0 comentarii)


AJOFM Ialomița: Doar 75 locuri de muncă vacante

Potrivit datelor statistice ale Agenției Județene pentru Ocuparea Forței de Muncă Ialomița, la nivelul județului, luni, 30 iulie 2012, sînt disponibile doar 75 locuri de muncă. Cele mai multe posturi sînt ...[citește_toată_știrea]

30 Iulie 2012, 10:05
(9790 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: Incidente electorale

În Ialomița, de la debutul campaniei electorale pentru Referendumul din 29 iulie 2012 și pînă în prezent au fost înregistrate 7 incidente electorale, toate în mediul rural, fiind întocmit un dosar penal ...[citește_toată_știrea]

28 Iulie 2012, 21:55
(11749 vizualizări - 2 comentarii)


Ultimele comentarii
Succesor în Ce miracol, ce minune/CNAS face concurs «pe bune» Carmen în Marinela Radu ex-DSP și juristul «doctor» Vasile Zamfir, înscriși! Gigel în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! mdrag20 în Irigațiile pe 36000 de hectare în Ialomița, afectate de o decizie a CFR pentru protejarea unui pod feroviar în Brăila Gigi gunoierul în A început construirea «drumului de șantier» în zona podului peste râul Ialomița din Țăndărei Corcodel de la DUMITRESTI în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! George în Sărăcie, mizerie și indiferență în blocul «SACO» din Slobozia casă Slobozia Nouă în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 24 iunie 2026 închiriere apartament 3 camere Slobozia în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 24 iunie 2026 om de rand în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! laurentiu în «Beach Party» săptămânal pe Plaja Zorilor Răduță Aurelian-Constantin în Sărăcie, mizerie și indiferență în blocul «SACO» din Slobozia @ahaaaaaa în «Reabilitarea energetică» a sediului Prefecturii Ialomița, la final soluția e simplă în Sărăcie, mizerie și indiferență în blocul «SACO» din Slobozia Fa Marileno în Marinela Radu ex-DSP și juristul «doctor» Vasile Zamfir, înscriși! Maria în Sărăcie, mizerie și indiferență în blocul «SACO» din Slobozia Nelu în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! Vasile în Urban SA Slobozia, sub monitorizarea Gărzii de Mediu Ialomița privind respectarea măsurilor de conformare Ionut în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! George în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni!

cea mai/cel mai...

Cea mai/cel mai...