Ai intrat pe cel mai citit site din Ialomița!

SPORT

Victorie de moral

Handbal, Spartac București-CSM Unirea Slobozia 20-42 (13-21)

Victorie de moral

Unirea Slobozia a depășit miercuri, 8 decembrie, de o manieră categorică pe Spartac București. Așa cum de altfel ne așteptam, în meciul contînd pentru etapa a XII-a din campionatul eșalonului secund de handbal feminin nu s-a pus niciun moment problema învingătoarei. «Am rulat întreg lotul de jucătoare și toate fetele și-au trecut numele pe lista marcatoarelor. Am jucat dezinvolt, am reușit cîteva aeriene, per total un succes care a picat bine din punct de vedere al moralului echipei» ne-a declarat profesorul Marian Simion. Cu 10 goluri înscrise, Denisa Păduraru a fost cea mai bună marcatoare pentru CSM Unirea. Cu această victorie, echipa noastră se apropie la un punct de ocupanta locului secund... [citește_tot_articolul]

9 Decembrie 2010, 17:01 (11895 vizualizări - 0 comentarii)

EVENIMENT

Prefectura acuză Tribunalul Ialomița de «inconsecvență»

Pentru unii mumă, pentru alții ciumă

Prefectura acuză Tribunalul Ialomița de «inconsecvență»

Un comunicat remis de Instituția Prefectului reclamă «inconsecvența» Tribunalului Ialomița în judecarea legalității hotărîrilor de consiliu prin care s-a aprobat majorarea salariilor angajaților cu 10 la sută. Reamintim că această decizie a fost votată la nivelul a patru administrații din județul Ialomița, preocupate de contracararea măsurii Guvernului Boc de reducere a salariilor bugetarilor cu 25 de procente.

Sentințele Tribunalului se bat cap în cap
Potrivit comunicatului remis de Instituția Prefectului, hotărîrea Consiliului Local Slobozia prin care s-au acordat suplimente salariale funcționarilor de conducere și de execuție, în baza art. 11 din Anexa III a Legii... [citește_tot_articolul]

9 Decembrie 2010, 16:51 (14131 vizualizări - 1 comentariu)

Click aici

EVENIMENT

Administrația locală aplică legea după ureche

Ministerul Administrației și Internelor a confirmat disfuncționalitățile legislative din Ialomița

Administrația locală aplică legea după ureche

De 20 de ani administrația locală este prizoniera acelorași disfuncționalități și nereguli legislative. Conform principiului «Las’ că merge și așa!», legislația din domeniul administrativ este aplicată deficitar, interpretată greșit și, în cele mai fericite cazuri, ignorată. De la dispozițiile emise de primari pînă la hotărîrile de consiliu adoptate și de la activitatea secretarilor primăriilor și pînă la actele contabile emise, totul scîrțîie și trebuie corectat. N-o spunem noi, ci reprezentanții Ministerului Administrației și Internelor, prezenți în Ialomița timp de 10 zile pentru a verifica «modul în care autoritățile publice locale realizează atribuțiile delegate de stat».

De la vlădică pînă la opincă... [citește_tot_articolul]

9 Decembrie 2010, 10:13 (16710 vizualizări - 2 comentarii)

EVENIMENT

Slobozenii pot scăpa de plata penalităților la întreținere în timp ce Urban riscă FALIMENTUL

Slobozenii pot scăpa de plata penalităților la întreținere în timp ce Urban riscă FALIMENTUL

• Legea 175 din 16 iulie 2010, privind scutirea de la plata penalităților la întreținere ale proprietarilor și chiriașilor dă serioase bătăi de cap directorului SC Urban SA Slobozia, Valentin Cilibeanu declarîndu-ne în exclusivitate că instituția pe care o conduce riscă FALIMENTUL

Slobozenii pot depune cereri de scutire de penalități pîna în luna iulie a anului viitor, prevederile Legii 175 aplicîndu-se doar pentru persoanele care nu au un venit mai mare de 1000 de lei. La mijlocul lunii iulie a fost aprobată în Parlament Legea 175, act normativ prin care se modifică Legea 230/2007 referitoare la înființarea, organizarea și funcționarea asociațiilor de proprietari.
Practic, scopul legii în cauză, publicată în Monitorul Oficial nr. 502 din 20 iulie 2010, este scutirea de la plata penalităților de la întreținere a proprietarilor și chiriașilor. «Proprietarii care își achită integral cotele de contribuție la cheltuielile asociațiilor de proprietari în termen de 12 luni... [citește_tot_articolul]

8 Decembrie 2010, 14:02 (17237 vizualizări - 3 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Scandalul de la Colegiul Național «Mihai Viteazul», nesancționat. Elevii de la «Mihai Eminescu», eliminați pentru 3 zile

Ocaua lui Stavăr

Scandalul de la Colegiul Național «Mihai Viteazul», nesancționat. Elevii de la «Mihai Eminescu», eliminați pentru 3 zile

În luna noiembrie a anului în curs, Independent prezenta în oglindă două scandaluri publice în care au fost implicați profesori ai Colegiului Național «Mihai Viteazul» acuzați de molestarea unor elevi, dar și elevi ai Grupului Școlar «Mihai Eminescu», acuzați de tulburarea liniștii publice în cadrul unei ore de curs. La 3 săptămîni de la evenimente și după zeci de comentarii pe site-ul publicației noastre, revenim asupra acestor incidente pentru a urmări finalitatea măsurilor promise atunci. Mai precis, lipsa de finalitate!

Școala ialomițeană în vremea lui Ilie Vodă
Elevi molestați la CNMV, profesor agresat la «Mihai Eminescu» și, mai nou, adolescenți de clasa a VII... [citește_tot_articolul]

8 Decembrie 2010, 05:22 (99866 vizualizări - 74 comentarii)

Click aici

SPORT

Unirea, campioană de toamnă

Fotbal, Liga III, Unirea Slobozia-CS Tunari 4-1

Unirea, campioană de toamnă

Suporterii slobozeni au privit cu rezerve un eventual succes în meciul din ultima etapă a turului disputat vineri, 3 decembrie. Înfrîngerea din meciul cu Rapid II (0-3) brăzdase suficiente tensiuni în rîndul trupei lui Prepeliță pentru a da peste cap planurile de victorie. Pe lîngă asta, adversara CS Tunari este o echipă greu de supus, ea reușind pe parcursul turului să încurce pe Callatis Mangalia (1-1) și să piardă greu la Călărași (2-3). Nici uniriștilor nu le-a fost ușor, oaspeții izbutind să înghețe tabela jumătate de oră. A fost nevoie de urcarea în atac a fundașului Emil Cristian pentru ca defensiva ilfoveană să cedeze în premieră (’34). Unirea a continuat dominarea și în repriza secundă... [citește_tot_articolul]

7 Decembrie 2010, 17:57 (11098 vizualizări - 2 comentarii)

Click aici

SPORT

Am revenit pe podium

Handbal, Unirea Slobozia-Activ Ploiești 31-24 (15-9)

Am revenit pe podium

Activ Ploiești a pus probleme în acest sezon tuturor candidatelor la promovare (mai puțin celor de la CSM Ploiești, dar e de înțeles). Așa că elevele lui Marian Simion nu au privit partida de sîmbătă, 4 decembrie, ca pe una ușoară. Unirea a condus pe toată durata întîlnirii, dar emoțiile cauzate de fluctuațiile de scor au fost evidente și în teren, și în tribune. Atît în partida cu Activ Ploiești de pe propriul teren din sezonul trecut cît și în cea de sîmbătă, handbalistele noastre au dat impresia în unele momente că suferă un fel de hipnoză care le face să greșească elementar. Lipsa de concentrare le-a determinat să înscrie doar 3 goluri în primele 10 minute ale părții secunde, lăsînd adversarele... [citește_tot_articolul]

7 Decembrie 2010, 17:54 (13086 vizualizări - 0 comentarii)

SPORT

Handbal

Junioarele III, în turneu la Brăila

În perioada 10-11 decembrie, se desfășoară la Brăila al doilea turneu din cadrul Campionatului de handbal feminin Junioare III. Distribuită în seria C, CSS Slobozia va juca vineri cu LPS Brăila și CSS Constanța, iar sîmbătă cu Axiopolis Cernavodă și CSS Galați. «Sperăm să obținem cel puțin cît în turneul precedent (o victorie). Avem șanse și la un al doilea succes sau măcar la un egal» punctează profesorul Marian Simion, antrenorul echipei. În acest moment CSS Slobozia ocupă locul III cu două puncte, doar primele două clasate urmînd să acceadă în turneul semifinal.... [citește_tot_articolul]

7 Decembrie 2010, 17:51 (11110 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

SPORT

Fotbal

Abatorul și Reviga, out din Cupă

Sîmbătă, 4 decembrie echipele din Liga a IV-a au încheiat parcursul din sezonul de toamnă prin debutul în faza pe județ a Cupei României, ajunsă la etapa șaisprezecimilor. Cîteva dintre aceastea, mai ales codașele, au căzut victime ambițiilor pigmeilor din Onoare sau Promoție. Cei mai tari au fost băieții de la Giurgeni care au trecut de Abatorul Slobozia (locul II în Liga a IV-a după un meci extrem de încrîncenat). De lăudat sînt și mai vechile noastre cunoștințe de la Steaua Bordușelu (Dinamo n-a ajuns în această fază), care prin precizia de la punctul cu var i-au scos din competiție pe cei de la Voința Reviga. Iată tabla completă a rezultatelor:
Viitorul Moldoveni (L5)-Recolta Bărcănești... [citește_tot_articolul]

7 Decembrie 2010, 17:48 (11467 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

SPORT

Fotbal, Liga I, U. Urziceni-Pandurii Tg. Jiu 1-1

Ultimul meci al «Căpitanului»

Unirea încheie cel mai ciudat și mai dureros sezon de toamnă din istorie, acela în care s-a transformat peste noapte din spaima Europei în calul de bătaie al României. Adversari în etapa a optsprezecea, ultima care se mai dispută în 2010 în campionat, au fost Pandurii din Tîrgu Jiu. Cu alte cuvinte, o confruntare între Grigore și Grigoraș, în care s-a văzut experiența ultimului. Aflați în suferință, ca și ialomițenii, gorjenii au dominat și tot ei au deschis scorul. Au marcat însă în propria poartă, în minutul 24, prin internaționalul de tineret Chiricheș, care l-a învins pe portughezul Mingote la un corner al Unirii. A fost și scorul pauzei. Pandurii au intrat hotărîți în partea secundă să decidă... [citește_tot_articolul]

7 Decembrie 2010, 17:47 (7381 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Sănătate de 1200 de miliarde pentru ialomițeni

Colaps și nu prea în 2010

Sănătate de 1200 de miliarde pentru ialomițeni

Subfinanțată și sufocată de datorii, Sănătatea ialomițeană se chinuie să «supraviețuiască» pînă la sfîrșitul anului. Paradoxal, Casa Județeană de Asigurări de Sănătate Ialomița raportează sume colosale înghițite de-a lungul anului de domeniile medicale județeane. 1200 miliarde este valoarea avansată de reprezentanții CJAS drept costuri de susținere a Sănătății... Iar aceasta nu este singura noutate. Maganerul Spitalului Județean de Urgență Slobozia amenință CJAS cu judecata, pentru pretinse datorii!

Sănătate de sute de milioane. De vorbe!
120 de milioane și un an de criză. La asta se rezumă activitatea medical-financiară a Ialomiței. Cu spitale aproape în colaps financiar... [citește_tot_articolul]

7 Decembrie 2010, 13:24 (20187 vizualizări - 4 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Salariile sportivilor slobozeni, la secret

Deși sînt plătite din bani publici

Salariile sportivilor slobozeni, la secret

Primăria Slobozia a alocat pentru susținerea sportului local, în anul 2010, 1,75 milioane de lei. La aceste sume se adaugă 116 mii de lei pe care Clubul Sportiv Municipal Slobozia a reușit să-i producă din surse proprii și sponsorizări. În total, 1,86 milioane de lei din care administrația locală reușește să asigure existența unei echipe de handbal, a celei de fotbal și a cîtorva secții sportive precum scrima, atletismul și, mai nou, a celei de karate obținute prin asocierea cu Clubul Sportiv Satori. Pînă aici, nimic surprinzător! Surpriza o reprezintă însă refuzul administrației locale de a face publice cheltuielile nominale cu sportivii. Pentru că, după principiul «noi decidem care este informație... [citește_tot_articolul]

7 Decembrie 2010, 05:48 (11753 vizualizări - 2 comentarii)

Click aici

POLITICĂ

Trei candidați pentru viitorul Sloboziei

Un sondaj PNL l-ar plasa pe Mihai Emilian în poll-position pentru funcția de primar

Trei candidați pentru viitorul Sloboziei

Potrivit unui sondaj de opinie realizat de filiala municipală PNL Slobozia, Gabi Ionașcu, Mihai Emilian și Raud Paros sînt candidații cu cele mai mari șanse la fotoliul de primar în 2012. Sondajul a fost realizat «în cascadă», pe eșantioane de 200 de subiecți și a avut drept scop nominalizarea unui candidat din partea PNL pentru alegerile viitoare. Mihai Emilian a facut luni, 6 decembrie, primele comentarii privind viitoarea sa candidatură.

Cadou de Moș Nicolae pentru Ionașcu
Astăzi, 6 decembrie, în cadrul unei conferințe de presă, PNL Slobozia a făcut publice primele rezultate ale unui sondaj de opinie intern menit să identifice candidatul cu cele mai mari șanse la... [citește_tot_articolul]

6 Decembrie 2010, 14:01 (16564 vizualizări - 10 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Modelul ADI ECO, un exemplu pozitiv într-o mare de eșecuri

Prima rază de speranță în gestionarea deșeurilor ialomițene

Modelul ADI ECO, un exemplu pozitiv într-o mare de eșecuri

Timp de un an și jumătate, Independent a publicat fără speranță zeci de materiale de presă care constatau nivelul deplorabil atins de administrațiile locale în procesul de gestionare a deșeurilor. Lor li s-au alăturat alte zeci de declarații oficiale care confirmau nu doar incapacitatea administrației de a lupta eficient cu acest flagel, ci și lipsa de orizont a tuturor eforturilor financiare făcute în această perioadă. Pentru prima dată în tot acest răstimp, sîntem în măsură să vă oferim o imagine diferită a acestui dezastru. Evident, cu o floare nu se face primăvară în maldărul de gunoaie de pe cuprinsul celor 4453 de kilometri pătrați, cît măsoară județul Ialomița...

ADI ECO renaște din propria-i cenușă... [citește_tot_articolul]

6 Decembrie 2010, 14:01 (17204 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Patinoar de plastic pentru partidul lui Ionașcu

Alba-neagra concesionărilor publice slobozene

Patinoar de plastic pentru partidul lui Ionașcu

Respins la ultima ședință de Consiliu Local, proiectul de hotărîre privind concesionarea unui teren în Orășelul Copiilor pentru construirea unui patinoar revine pe agenda legislativului local. Potrivit unui nou proiect de hotărîre, terenul necesar ridicării construcției poate fi concesionat fără repetarea licitației, doar prin schimbarea locației. Decizia administrației locale vine pe fondul respingerii acestei variante în ultima ședință de consiliu local, joi, 28 octombrie. La acel moment, consilierii locali au respins propunerea, votul fiind de 13 la 5 (plus 3 abțineri) în favoarea reluării licitației.

Patinoar cu ordin de la PSD
Povestea patinoarului de plastic din... [citește_tot_articolul]

6 Decembrie 2010, 06:12 (13092 vizualizări - 3 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Cavalerii mesei rotunde de la Sfântu Gheorghe

Cavalerii mesei rotunde de la Sfîntu Gheorghe

Băsescu vrea să închidă 200 de spitale! Fătuloiu a refuzat o șpagă de un milion de euro și a fost demis! În Moldova comuniștii au cîștigat alegerile electorale!
În România, un singur lucru rămîne la fel, ședințele de consiliu local. Făcute după chipul și asemănarea aleșilor locali, aceste ședințe sînt marca exclusivă a diabolicii democrații românești a ultimilor 20 de ani. De aceea am decis ca pînă la alegerile locale din 2012 să demontăm pînă și resorturile cele ascunse ale acestui mecanism legislativ indispensabil existenței administrației locale. Astăzi, cel de la Sfîntu Gheorghe!

Ceasu’ rău, pisica prefectului
Ședința Consiliului Local Sfîntu Gheorghe a avut loc... [citește_tot_articolul]

5 Decembrie 2010, 10:22 (15573 vizualizări - 1 comentariu)

EVENIMENT

Iluminat fotovoltaic la Slobozia

Proiect unic în Ialomița

Iluminat fotovoltaic la Slobozia

Parcul Tineretului din Slobozia este pe cale să înregistreze un nou record. Astfel, după transformarea lui în primul parc irigat prin intermediul unui sistem asistat electronic, autoritățile locale intenționează să-l transforme în primul parc iluminat nocturn prin intermediul panourilor fotovoltaice. Proiectul a devenit operativ la începutul acestei luni, cînd au fost instalați primii 20 de stîlpi fotovoltaici. Autoritățile locale susțin că «inițiativa este unică la nivelul județului», dar nu unica din Slobozia.

Energie verde la Slobozia
Investiția în iluminarea pe timp de noapte prin panouri fotovoltaice face parte dintr-un proiect mai larg, demarat de către autoritățile... [citește_tot_articolul]

4 Decembrie 2010, 09:14 (16895 vizualizări - 2 comentarii)

EVENIMENT

Acțiune de amploare la Fetești și Țăndărei: Metropolitan Police, din nou colaborare cu polițiștii români

UPDATE: DUDU, fiul lui Titi Aghiotantul, arestat

Acțiune de amploare la Fetești și Țăndărei: Metropolitan Police, din nou colaborare cu polițiștii români

Peste 50 de polițiști din cadrul Inspectoratului Județean de Poliție Ialomița, în colaborare cu efective din cadrul Brigăzii de Combatere a Criminalității Organizate București, ale Serviciului de Combatere a Criminalității Organizate Ialomița, Direcției Generale de Informații și Protecție Internă, împreună cu nouă ofițeri englezi din cadrul Metropolitan Police și sub directa coordonare și participare a procurorului șef al DIICOT-Biroul Teritorial Ialomița și șefului Inspectoratului de Poliție al Județului Ialomița, au efectuat în cursul dimineții de joi, 2 decembrie a.c. o acțiune de amploare pe raza municipiului Fetești și orașului Țăndărei. Acțiunea a avut drept scop principal executarea mandatelor... [citește_tot_articolul]

3 Decembrie 2010, 14:53 (18394 vizualizări - 13 comentarii)

EVENIMENT

Marile lanțuri de farmacii atentează la piața locală de medicamente

Cu sprijinul autorităților slobozene

Marile lanțuri de farmacii atentează la piața locală de medicamente

La jumătatea acestei luni, farmaciștii din Slobozia au intrat în panică la auzul veștii că autoritățile locale au eliberat patru adeverințe pentru deschiderea unor farmacii noi la nivelul orașului. Deși neoficiale, zvonurile confirmau temerile privind intenția marilor lanțuri de farmacii din Romînia de a pătrunde în forță pe piața locală. Mai mult decît atît, susțineau aceleași voci, decizia autorităților locale de a permite creșterea numărului de farmacii ar fi una nelegală, în condițiile reglementărilor în vigoare. La acest moment...

Autoritățile locale ascund greșelile sub preș
Procesul de eliberare al adeverințelor pentru deschiderea de noi famacii la nivelul orașului... [citește_tot_articolul]

3 Decembrie 2010, 10:28 (14731 vizualizări - 4 comentarii)

EVENIMENT

100.000 de ialomițeni, în beznă de Ziua Națională

Gheața, cauza oficială a penelor de curent din peste 30 de localități din Ialomița

100.000 de ialomițeni, în beznă de Ziua Națională

Ialomițenii au petrecut Ziua Națională a României în beznă. Potrivit declarațiilor autorităților, numărul celor care au fost afectați de penele de curent a depășit 100.000 de locuitori. Potrivit unui comunicat al ENEL, cauza acestei situații este... gheața!

Beznă timp de 24 de ore
Miercuri, 1 decembrie 2010, în jurul orelor 9.00, orașul Urziceni și localitățile limitrofe pe o rază de 20 de kilometri erau deja fără curent. Pana de curent a durat, cu intermitențe, pînă la orele amiezii, cînd curentul a fost întrerupt definitiv. În ciuda încercărilor repetate ale oamenilor de a obține o explicație cu privire la situația existentă, autoritățile nu au putut oferi nicio relație... [citește_tot_articolul]

2 Decembrie 2010, 17:30 (7369 vizualizări - 1 comentariu)

Miercuri 24 Iun 2026
286 cititori online
Cele mai comentate
Cele mai citite
Ultima oră

Ialomița: Arestat pentru «furt calificat» și «conducere fără permis»

Polițiștii din cadrul Serviciului de Investigații Criminale al IPJ Ialomița au acționat pe raza de competență pentru depistarea persoanelor urmărite, dispărute de la domiciliu sau care se sustrag de la ...[citește_toată_știrea]

11 Martie 2020, 17:25
(1879 vizualizări - 0 comentarii)


Beat la volan pe străzile Sloboziei

Marți, 10 martie a.c., polițiștii slobozeni au depistat în flagrant un bărbat, de 49 de ani, din Slobozia, în timp ce conducea un autoturism pe drumurile publice aflându-se sub influența băuturilor alcoolice ...[citește_toată_știrea]

11 Martie 2020, 17:20
(1963 vizualizări - 1 comentariu)


Perieți: Șofer fără permis al unui moped neînmatriculat

Marți, 10 martie a.c., polițiștii slobozeni au oprit, pentru control, un moped care circula pe raza comunei Perieți, al cărui conducător nu utiliza casca de protecție. În urma verificărilor efectuate, polițiștii ...[citește_toată_știrea]

11 Martie 2020, 17:15
(2132 vizualizări - 0 comentarii)


Prefectura Ialomița, Coronavirus: 96 persoane, izolate la domiciliu!

Potrivit Prefecturii Ialomița, în ceea ce privește situația epidemiologică-Coronavirus, marți, 10 martie 2020, 96 persoane sunt izolate la domiciliu, în carantină neaflându-se persoane ...[citește_toată_știrea]

10 Martie 2020, 19:35
(3738 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: Copii folosiți la cerșit

Situație revoltătoare în județul Ialomița. În cadrul unei acțiuni desfășurată de polițiștii ialomițeni, luni, 9 martie 2020, oamenii legii au descoperit doi minori, de 1 și, respectiv, 5 ani, folosiți la ...[citește_toată_știrea]

10 Martie 2020, 19:30
(2076 vizualizări - 0 comentarii)


RAJA Constanța: Atenție, se întrerupe apa la Dridu!

Din cauza lucrărilor de întreținere și reparații ale liniilor de electricitate, RAJA SA Constanța informează clienții din localitatea Dridu cu privire la faptul că miercuri, 11 martie 2020, între orele ...[citește_toată_știrea]

10 Martie 2020, 19:25
(2445 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: Conducea beat un scuter

Un tânăr, de 26 de ani, din Fierbinți Târg, s-a ales cu un dosar penal după ce a fost identificat în trafic în stare de ebrietate și cu permisul de conducere anulat. El a fost oprit luni, 9 martie a.c. ...[citește_toată_știrea]

10 Martie 2020, 19:20
(2902 vizualizări - 0 comentarii)


RAJA Constanța: Măsuri preventive împotriva Covid-19

Societatea RAJA SA Constanța a implementat o serie de măsuri specifice, pentru a limita răspânidrea infecției cu noul Coronavirus. Toate centrele societății au fost dotate cu materiale și soluții dezinfectate ...[citește_toată_știrea]

10 Martie 2020, 19:15
(2249 vizualizări - 0 comentarii)


Bucu: La volan cu permisul suspendat

Agenții Poliției Rurală Slobozia au oprit pentru control pe raza comunei Bucu un autoturism condus de un tânăr, de 20 de ani, din București. În urma verificărilor efectuate în bazele de date, polițiștii ...[citește_toată_știrea]

10 Martie 2020, 19:10
(2477 vizualizări - 0 comentarii)


Toate școlile din Ialomița vor fi închise

Reprezentanții Comitetului Național pentru Situații Speciale de Urgență au ajunțat faptul că în perioada 11-22 martie a.c., toate școlile din România, implicit Ialomița, vor fi închise ...[citește_toată_știrea]

9 Martie 2020, 22:15
(2814 vizualizări - 0 comentarii)


Slobozia: Ordin de protecție pentru un bărbat care și-ar fi lovit și amenințat soția și fiica

Polițiștii ialomițeni au emis duminică, 8 martie 2020, un ordin de protecție provizoriu pe numele unui bărbat, de 47 de ani, din Slobozia, care și-ar fi lovit și amenințat soția și fiica. Astfel, la data ...[citește_toată_știrea]

9 Martie 2020, 14:55
(3875 vizualizări - 0 comentarii)


Gârbovi: I-a luat foc casa

Sâmbătă, 7 martie, a.c., în jurul orelor 21,20, ISU Ialomița a intervenit la stingerea unui incendiu izbucnit la locuința unui cetățean din localitatea Gârbovi. La locul solicitării s-au deplasat de urgență ...[citește_toată_știrea]

9 Martie 2020, 14:45
(2027 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Gârbovi incendiu


Ialomița: Arestat pentru «conducere fără permis»

Vineri, 6 martie a.c., polițiștii din Fetești au acționat pe raza de competență pentru depistarea persoanelor urmărite, dispărute de la domiciliu sau care se sustrag de la executarea unor pedepse privative ...[citește_toată_știrea]

9 Martie 2020, 14:40
(2290 vizualizări - 0 comentarii)


Armășești: La volan cu permisul suspendat

Duminică, 8 martie a.c., polițiștii din Jilavele au oprit pentru control, pe raza comunei Armășești, un autoturism condus de un bărbat, de 51 de ani, din Urziceni. În urma verificărilor efectuate, polițiștii ...[citește_toată_știrea]

9 Martie 2020, 14:35
(2488 vizualizări - 0 comentarii)


Accidente violente la Amara și Coșereni

Accidente violente la Amara și Coșereni

Duminică, 8 martie, a.c., în jurul orelor 10,15, s-a produs un accident rutier produs în orașul Amara, în care au fost implicate un autoturism și un autotren. În sprijinul persoanelor implicate în coliziune ...[citește_toată_știrea]

9 Martie 2020, 14:30
(6068 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: Incendii de vegetație

Ialomița: Incendii de vegetație

Sâmbătă, 7 martie, a.c., în jurul orelor 14,55, ISU Ialomița a intervenit la stingerea unui incendiu de vegetație uscată și gunoi, izbucnit pe raza localității Manasia. Pentru localizarea și lichidarea ...[citește_toată_știrea]

9 Martie 2020, 14:15
(1643 vizualizări - 0 comentarii)


Accident la Fetești

Sâmbătă, 7 martie, a.c., în jurul orelor 13,50, ISU Ialomița a intervenit la un accident rutier produs la Fetești, cu implicarea a două autoturisme. În sprijinul persoanelor implicate în coliziune s-au ...[citește_toată_știrea]

9 Martie 2020, 14:10
(2803 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Fetești accident


Prefectura Ialomița, Coronavirus: 106 persoane, izolate la domiciliu!

Potrivit Prefecturii Ialomița, în ceea ce privește situația epidemiologică-Coronavirus, vineri, 6 martie 2020, 106 persoane sunt izolate la domiciliu, în carantină neaflându-se persoane ...[citește_toată_știrea]

6 Martie 2020, 17:20
(2926 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: Se întrerupe curentul electric!

În perioada 9-13 martie 2020, E-Distribuție Dobrogea anunță întreruperea alimentării cu energie electrică din cauza unor reparații la rețelele electrice. Aceste lucrări se vor desfășura în localitățile ...[citește_toată_știrea]

6 Martie 2020, 17:15
(5631 vizualizări - 0 comentarii)


ISU Ialomița recrutează voluntari

Începând de luni, 9 martie 2020, Inspectoratul pentru Situații de Urgență «Barbu Catargiu» al județului Ialomița va începe o nouă etapă a campaniei de recrutare a voluntarilor «Salvator din pasiune». Până ...[citește_toată_știrea]

6 Martie 2020, 15:20
(2971 vizualizări - 0 comentarii)


La volan fără permis pe străzile din Fetești

Joi, 5 martie a.c., în jurul orelor 22,00, polițiștii din Fetești au oprit pentru control, pe raza municipiului Fetești, un autoturism condus de un bărbat, de 27 de ani, din Dragalina. În urma verificărilor ...[citește_toată_știrea]

6 Martie 2020, 14:25
(5117 vizualizări - 0 comentarii)


Slobozia: Carambol cu 3 vehicule

Joi, 5 martie a.c., în jurul orelor 22,00, polițiștii din Slobozia au intervenit la un eveniment rutier soldat cu rănirea unei persoane. Din primele verificări efectuate a reieșit că în timp un tânăr, de ...[citește_toată_știrea]

6 Martie 2020, 14:20
(2540 vizualizări - 1 comentariu)

Taguri: Slobozia accident


Razie cu percheziții la Slobozia

Razie cu percheziții la Slobozia

Joi, 5 martie a.c., polițiștii ialomițeni au desfășurat o acțiune de amploare pe raza municipiului Slobozia, pentru depistarea și sancționarea faptelor antisociale și creșterea gradului de siguranță a cetățenilor ...[citește_toată_știrea]

6 Martie 2020, 11:40
(2638 vizualizări - 0 comentarii)


DSVSA Ialomița: Acțiune de vaccinare antipseudopestoasă la galinacee

Direcția Sanitară Veterinară și pentru Siguranța Alimentelor Ialomița anunță crescătorii și deținătorii de păsări domestice că, în această perioadă, desfășoară prin medicii veterinari de liberă practică ...[citește_toată_știrea]

6 Martie 2020, 11:25
(3643 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: Concubina și-a bătut bărbatul, iar polițiștii au emis un ordin de protecție

Miercuri, 4 martie a.c., polițiștii ialomițeni au emis un ordin de protecție provizoriu pe numele unei femei, de 49 de ani, care și-ar fi lovit concubinul în timp ce se aflau la domiciliu. Polițiștii din ...[citește_toată_știrea]

6 Martie 2020, 11:20
(5533 vizualizări - 0 comentarii)


Malu: Doi șoferi băuți, implicați într-un accident

Doi șoferi din Sfântu Gheorghe, aflați sub influența băuturilor alcoolice, au fost implicați într-un accident de circulație pe raza comunei Malu. Mai mult, unul dintre aceștia avea permisul de conducere ...[citește_toată_știrea]

6 Martie 2020, 10:50
(1869 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Malu accident


Ialomița: Trei accidente, trei răniți

Miercuri dimineața, 4 martie a.c., în jurul orei 7,00, s-a produs un accident de circulație în localitatea Movilița soldat cu rănirea unui minor. Din primele verificări efectuate a reieșit faptul că, timp ...[citește_toată_știrea]

6 Martie 2020, 10:40
(1686 vizualizări - 0 comentarii)


Gura Ialomiței: Prins beat la volan

Miercuri, 4 martie a.c., în jurul orelor 19,00, polițiștii din Platonești au depistat în trafic, în comuna Gura Ialomiței, un bărbat în vârstă de 45 de ani, care conducea un autoturism pe raza localității ...[citește_toată_știrea]

6 Martie 2020, 10:35
(1965 vizualizări - 0 comentarii)


IPJ Ialomița: Campania «Viața are Prioritate!»

Miercuri, 4 martie a.c., în cadrul Campaniei de prevenire a accidentelor de circulație «Viața are Prioritate!» precum și a programelor de prevenire a criminalității, polițiștii din cadrul Compartimentul ...[citește_toată_știrea]

6 Martie 2020, 10:25
(3091 vizualizări - 0 comentarii)


Fetești: Acțiune a polițiștilor

Miercuri, 4 martie a.c., polițiștii feteșteni au desfășurat activități pe raza de competență pentru prevenirea și combaterea faptelor ilegale în domeniul silviculturii și pisciculturii. În cadrul acțiunii ...[citește_toată_știrea]

6 Martie 2020, 10:20
(2233 vizualizări - 0 comentarii)


Ultimele comentarii
Suporter în FC Bărăganul Ciulnița, învinsă «acasă» de Viitorul Corbeanca Alin în Ce miracol, ce minune/CNAS face concurs «pe bune» marius în CNAIR: Circulație închisă pe bretelele de intrare și ieșire ale A2 din zona Drajna, joi, 23 aprilie 2026 Toma în Colaps financiar după retrogradarea în Liga 2: Unirea Slobozia a cerut intrarea în insolvență! cetatean în Bărbat din Bărbulești, prins în flagrant și reținut pentru «șantaj» Anca în Ce miracol, ce minune/CNAS face concurs «pe bune» suporter în Colaps financiar după retrogradarea în Liga 2: Unirea Slobozia a cerut intrarea în insolvență! Vasile în Ce miracol, ce minune/CNAS face concurs «pe bune» vilă complex Slobozia în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 17 iunie 2026 Any în Marinela Radu ex-DSP și juristul «doctor» Vasile Zamfir, înscriși! Alecu în Marinela Radu ex-DSP și juristul «doctor» Vasile Zamfir, înscriși! base marinaru în Stelnica și Punctul de Acostare «Regina Maria», creștere a numărului de turiști ion negativ în A fost construită una dintre cele mai mari instalații de stocare a energiei verzi din România cioban în Dezastrul funciar de la Primăria Axintele Parinte în Colaps financiar după retrogradarea în Liga 2: Unirea Slobozia a cerut intrarea în insolvență! AlexDan în Lipsă de «transparență» în Consiliul Local Slobozia Preda în Colaps financiar după retrogradarea în Liga 2: Unirea Slobozia a cerut intrarea în insolvență! Mary în Reabilitarea Ștrandului Municipal, abandonată de administrația Potor Mary în Restanțe de 7,3 milioane de lei pentru facturile de apă și canalizare către operatorul Urban SA Slobozia NOBODY în «Candidatul 10510», în sfârșit director general adjunct la DGASPC Ialomița!

cea mai/cel mai...

Cea mai/cel mai...