Ai intrat pe cel mai citit site din Ialomița!

EVENIMENT

Modelul ADI ECO, un exemplu pozitiv într-o mare de eșecuri

Prima rază de speranță în gestionarea deșeurilor ialomițene

Modelul ADI ECO, un exemplu pozitiv într-o mare de eșecuri

Timp de un an și jumătate, Independent a publicat fără speranță zeci de materiale de presă care constatau nivelul deplorabil atins de administrațiile locale în procesul de gestionare a deșeurilor. Lor li s-au alăturat alte zeci de declarații oficiale care confirmau nu doar incapacitatea administrației de a lupta eficient cu acest flagel, ci și lipsa de orizont a tuturor eforturilor financiare făcute în această perioadă. Pentru prima dată în tot acest răstimp, sîntem în măsură să vă oferim o imagine diferită a acestui dezastru. Evident, cu o floare nu se face primăvară în maldărul de gunoaie de pe cuprinsul celor 4453 de kilometri pătrați, cît măsoară județul Ialomița...

ADI ECO renaște din propria-i cenușă... [citește_tot_articolul]

6 Decembrie 2010, 14:01 (17206 vizualizări - 0 comentarii)

EVENIMENT

Patinoar de plastic pentru partidul lui Ionașcu

Alba-neagra concesionărilor publice slobozene

Patinoar de plastic pentru partidul lui Ionașcu

Respins la ultima ședință de Consiliu Local, proiectul de hotărîre privind concesionarea unui teren în Orășelul Copiilor pentru construirea unui patinoar revine pe agenda legislativului local. Potrivit unui nou proiect de hotărîre, terenul necesar ridicării construcției poate fi concesionat fără repetarea licitației, doar prin schimbarea locației. Decizia administrației locale vine pe fondul respingerii acestei variante în ultima ședință de consiliu local, joi, 28 octombrie. La acel moment, consilierii locali au respins propunerea, votul fiind de 13 la 5 (plus 3 abțineri) în favoarea reluării licitației.

Patinoar cu ordin de la PSD
Povestea patinoarului de plastic din... [citește_tot_articolul]

6 Decembrie 2010, 06:12 (13098 vizualizări - 3 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Cavalerii mesei rotunde de la Sfântu Gheorghe

Cavalerii mesei rotunde de la Sfîntu Gheorghe

Băsescu vrea să închidă 200 de spitale! Fătuloiu a refuzat o șpagă de un milion de euro și a fost demis! În Moldova comuniștii au cîștigat alegerile electorale!
În România, un singur lucru rămîne la fel, ședințele de consiliu local. Făcute după chipul și asemănarea aleșilor locali, aceste ședințe sînt marca exclusivă a diabolicii democrații românești a ultimilor 20 de ani. De aceea am decis ca pînă la alegerile locale din 2012 să demontăm pînă și resorturile cele ascunse ale acestui mecanism legislativ indispensabil existenței administrației locale. Astăzi, cel de la Sfîntu Gheorghe!

Ceasu’ rău, pisica prefectului
Ședința Consiliului Local Sfîntu Gheorghe a avut loc... [citește_tot_articolul]

5 Decembrie 2010, 10:22 (15574 vizualizări - 1 comentariu)

EVENIMENT

Iluminat fotovoltaic la Slobozia

Proiect unic în Ialomița

Iluminat fotovoltaic la Slobozia

Parcul Tineretului din Slobozia este pe cale să înregistreze un nou record. Astfel, după transformarea lui în primul parc irigat prin intermediul unui sistem asistat electronic, autoritățile locale intenționează să-l transforme în primul parc iluminat nocturn prin intermediul panourilor fotovoltaice. Proiectul a devenit operativ la începutul acestei luni, cînd au fost instalați primii 20 de stîlpi fotovoltaici. Autoritățile locale susțin că «inițiativa este unică la nivelul județului», dar nu unica din Slobozia.

Energie verde la Slobozia
Investiția în iluminarea pe timp de noapte prin panouri fotovoltaice face parte dintr-un proiect mai larg, demarat de către autoritățile... [citește_tot_articolul]

4 Decembrie 2010, 09:14 (16897 vizualizări - 2 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Acțiune de amploare la Fetești și Țăndărei: Metropolitan Police, din nou colaborare cu polițiștii români

UPDATE: DUDU, fiul lui Titi Aghiotantul, arestat

Acțiune de amploare la Fetești și Țăndărei: Metropolitan Police, din nou colaborare cu polițiștii români

Peste 50 de polițiști din cadrul Inspectoratului Județean de Poliție Ialomița, în colaborare cu efective din cadrul Brigăzii de Combatere a Criminalității Organizate București, ale Serviciului de Combatere a Criminalității Organizate Ialomița, Direcției Generale de Informații și Protecție Internă, împreună cu nouă ofițeri englezi din cadrul Metropolitan Police și sub directa coordonare și participare a procurorului șef al DIICOT-Biroul Teritorial Ialomița și șefului Inspectoratului de Poliție al Județului Ialomița, au efectuat în cursul dimineții de joi, 2 decembrie a.c. o acțiune de amploare pe raza municipiului Fetești și orașului Țăndărei. Acțiunea a avut drept scop principal executarea mandatelor... [citește_tot_articolul]

3 Decembrie 2010, 14:53 (18395 vizualizări - 13 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Marile lanțuri de farmacii atentează la piața locală de medicamente

Cu sprijinul autorităților slobozene

Marile lanțuri de farmacii atentează la piața locală de medicamente

La jumătatea acestei luni, farmaciștii din Slobozia au intrat în panică la auzul veștii că autoritățile locale au eliberat patru adeverințe pentru deschiderea unor farmacii noi la nivelul orașului. Deși neoficiale, zvonurile confirmau temerile privind intenția marilor lanțuri de farmacii din Romînia de a pătrunde în forță pe piața locală. Mai mult decît atît, susțineau aceleași voci, decizia autorităților locale de a permite creșterea numărului de farmacii ar fi una nelegală, în condițiile reglementărilor în vigoare. La acest moment...

Autoritățile locale ascund greșelile sub preș
Procesul de eliberare al adeverințelor pentru deschiderea de noi famacii la nivelul orașului... [citește_tot_articolul]

3 Decembrie 2010, 10:28 (14738 vizualizări - 4 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

100.000 de ialomițeni, în beznă de Ziua Națională

Gheața, cauza oficială a penelor de curent din peste 30 de localități din Ialomița

100.000 de ialomițeni, în beznă de Ziua Națională

Ialomițenii au petrecut Ziua Națională a României în beznă. Potrivit declarațiilor autorităților, numărul celor care au fost afectați de penele de curent a depășit 100.000 de locuitori. Potrivit unui comunicat al ENEL, cauza acestei situații este... gheața!

Beznă timp de 24 de ore
Miercuri, 1 decembrie 2010, în jurul orelor 9.00, orașul Urziceni și localitățile limitrofe pe o rază de 20 de kilometri erau deja fără curent. Pana de curent a durat, cu intermitențe, pînă la orele amiezii, cînd curentul a fost întrerupt definitiv. În ciuda încercărilor repetate ale oamenilor de a obține o explicație cu privire la situația existentă, autoritățile nu au putut oferi nicio relație... [citește_tot_articolul]

2 Decembrie 2010, 17:30 (7370 vizualizări - 1 comentariu)

EVENIMENT

Opt elevi ai Grupului Școlar «A.I. Cuza», benevol la pușcărie

O ZI ÎN PENITENCIAR

click pe poză

Joi, 2 decembrie, opt dintre elevii Grupului Școlar «A.I. Cuza» au fost încarcerați benevol la Penitenciarul Slobozia. Experimentul s-a derulat în cadrul programului «O zi în penitenciar», program implementat la nivelul a 6 penitenciare din țară. Potrivit oficialilor instituției, scopul acestei inițiative este de a-i implica pe tineri într-o «experiență simulată în mediul penitenciar care să le permită să simtă ce înseamna a fi privat de libertate». Perioada de încarcerare a fost de opt ore, timp în care elevii-deținuți s-au conformat cu strictețe programului normal al instituției.
«Ne dorim ca această inițiativă să conștientizeze elevii și ulterior pe colegii acestora, asupra pericolelor la care se expun în cazul în care comit fapte care contravin legii. Este un proiect care se desfășoară prin rotație în 6 dintre penitenciarele românești și, după centralizarea rezultatelor, vom trage concluziile care se impun pentru îmbunătățirea acestei inițiative și diseminarea cît mai corectă a mesajului pe care vrem să-l transmitem»... [citește_tot_articolul]

2 Decembrie 2010, 15:23 (18037 vizualizări - 12 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Consiliul Județean împarte ultimele firimituri bugetare

Sărăcie lucie în administrație

Consiliul Județean împarte ultimele firimituri bugetare

Marți, 30 noiembrie, Consiliul Județean Ialomița s-a reunit în cadrul unei ședințe ordinare pentru a împărți ultimile firimituri bugetare ale județului. Potrivit proiectelor de hotărîre supuse dezbaterii, autoritățile locale au primit din «sume defalcate din unele venituri ale bugetului de stat» suma de 420 mii de lei pentru «susținerea programelor de dezvoltare locală și pentru proiecte de infrastructură care necesită cofinanțare locală». Repartizarea alocărilor bugetare nu a fost singura decizie de interes local a Consiliului Județean: printre proiectele de hotărîre supuse dezbaterii s-a numărat și cel privind achiziționarea de către Muzeul Agriculturii a unei mori cu valțuri «Ganz», adusă tocmai... [citește_tot_articolul]

2 Decembrie 2010, 12:50 (16282 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

SPORT

Axintele, campioană de toamnă

Fotbal, Liga a IV-a

Axintele, campioană de toamnă

Iarna nu se grăbește să apară, dar campionatul județean de fotbal și-a închis porțile o dată cu ultima etapă a turului disputată sîmbătă, 27 noiembrie. După 15 runde în care fotbaliștii de județ s-au războit între ei și toată lumea cu arbitrii (care, fie vorba între noi, au avut totuși un sezon de toamnă liniștit), va trebui să așteptăm ghioceii ca să ne delectăm cu palpitanta întrecere județeană. Palpitantă spunem și nu greșim, pentru că, priviți clasamentul, trei echipe luptă pentru supremație și, totodată, pentru dreptul de a se face în final de rîs la barajul pentru promovarea în Liga a III-a. Dar hai să nu fim răi și să sperăm că de data asta nu ne mai înclinăm în fața unor centre fotbalistice... [citește_tot_articolul]

2 Decembrie 2010, 09:02 (6902 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

SPORT

Victorie cu tricolorele mici

Handbal

Victorie cu tricolorele mici

Sîmbătă, 4 decembrie, orele 11.00, handbalistele de la CSM Unirea Slobozia primesc vizita celor de la Activ Ploiești într-un meci contînd pentru etapa a 11-a a campionatului. Elevele lui Marian Simion au profitat de pauză competițională și au disputat sîmbătă, 27 noiembrie, tot acasă, un meci cu naționala de tineret alcătuită din jucătoare născute în anii ’92-’93 și pregătite de reputatul Dumitru Muși.

Sezon greu, lotul subțire...
Meciul a avut două jumătăți distincte, echipele împărțindu-și cîte o repriză. Prima parte a fost dominată de tricolore care au intrat în avantaj la pauză: 13-12. În a doua repriză experiența superioară a echipei noastre a triumfat și Slobozia... [citește_tot_articolul]

2 Decembrie 2010, 08:55 (12028 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

SPORT

Scrimă

Sabrerii CSS Slobozia, campioni naționali de cadeți

În perioada 25-28 noiembrie s-a desfășurat, la București, campionatul național de scrimă categoria cadeți. Cum performanțele sabiei slobozene sînt de notorietate, nici în acest sezon tinerii noștri sportivi nu au dezamăgit. Echipa masculină a CSS Slobozia, în componența Mihai Cruțu, George Iancu, Mădălin Bucur, Iulian Teodosiu a ieșit campioană națională. «A fost o victorie valoroasă, mai ales prin maniera în care a fost obținută. Am făcut o finală de excepție contra Iașului» a povestit antrenorul echipei, profesorul Marin Cruțu. La individual, Mihai Cruțu, campion național în 2009, a ocupat locul 3. «A pierdut în semifinală la un punct diferență cu un arbitraj dubios» adaugă Marin Cruțu. Ceilalți... [citește_tot_articolul]

2 Decembrie 2010, 08:51 (13462 vizualizări - 2 comentarii)

Click aici

UNA PE SĂPTĂMÎNĂ

Marinică Po(ș)tter și funcțiile

Marinică Po(ș)tter și funcțiile

Doamnelor și domnilor, în cele ce urmează vă prezentăm un nou show al scamatorului Marinică, prestidigitator de funcții la deconcentrate în cadrul PD-L și președinte de conjunctură al partidului lui Boc în teritoriu. Am decis să vă oferim reprezentația întrucît plătitorii de cotizații (la partid, ce credeați?!) s-au revoltat, poștașul Marinică urzind scenarii precum Harry Potter în vremuri de glorie.

Paros vrea scaunul lui Geantă. Și să vedeți că nu-i de glumă, să vă spunem ce vorbește Paros în somn convins că nu-l aude nimeni. Păi, în vis i se arăta cum Marinică-l instala (cu rimă!) fix în scaunul nemuriciului Geantă. Care Geantă se dovedea a nu fi chiar atît de nemuritor... [citește_tot_articolul]

2 Decembrie 2010, 08:46 (13310 vizualizări - 10 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

1 Decembrie-Ziua Naţională a României, la Slobozia

click pe poză

... [citește_tot_articolul]

1 Decembrie 2010, 15:22 (7160 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

... [citește_tot_articolul]

1 Decembrie 2010, 10:59 (6166 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Milionarul Cristian Dorin Drăgoi, audiat în dosarul «Caii de la Fierbinți»

«Protejat» de presă chiar de Poliție și scos din instituție prin ieșiri secrete

Milionarul Cristian Dorin Drăgoi, audiat în dosarul «Caii de la Fierbinți»

Marți, 30 noiembrie, controversatul om de afaceri Cristian Dorin Drăgoi a fost audiat de ofițerii Serviciului de Investigare a Fraudelor în dosarul penal constituit ca urmare a genocidului cabalin de la Fierbinți-Tîrg. Drăgoi a intrat pe poarta principală de acces a instituției cu puțin înainte de orele 11,00, urcînd în clădirea arestului din curtea interioară a Poliției ialomițene, locație unde împreună cu avocatul slobozean Viorica Donose a rămas pînă la finalizarea audierilor. De ce insistăm să aducem în atenție amănuntele de ordin «tehnic» al pătrunderii în incinta IPJ Ialomița a afaceristului Drăgoi? Simplu. Fiindcă, deși media locală a stat în fața clădirii mai bine de două ore, nimeni nu... [citește_tot_articolul]

30 Noiembrie 2010, 15:27 (18065 vizualizări - 5 comentarii)

EVENIMENT

Ex-primarul Butoi, exclus din PIN de social-democrația actualului primar Grigore

Epurări politice în Consiliul Local Axintele

Ex-primarul Butoi, exclus din PIN de social-democrația actualului primar Grigore

Axintele este o comună cu nici 3000 de locuitori, aruncată barbar la marginea județului, departe de civilizație. Asta n-o împiedică însă, cînd și cînd, să revină în atenția opiniei publice cu isprăvi dintre cele mai ilare. Este de notorietate povestea primarului care a oferit filme porno prin cablu concetățenilor... Sau, mai recent, inițiativa ministrului Adomniței de a implementa un proiect educațional derulat wireless la școala din satul Horia, sat lipsit de cele mai elementare condiții de trai... De aceea credem că nu am greșit atunci cînd am decis să mediatizăm cea mai nouă ispravă a administrației locale, respectiv campania de epurări politice din Consiliul Local Axintele.

Primarul Tudor Grigore față cu reacțiunea... [citește_tot_articolul]

30 Noiembrie 2010, 07:02 (24285 vizualizări - 1 comentariu)

EVENIMENT

Ialomița a primit 100 milioane de euro în perioada 2008-2010

Trăiască și înflorească FEADR!

Ialomița a primit 100 milioane de euro în perioada 2008-2010

Un raport estimativ al Oficiului Județean de Plăți pentru Dezvoltare Rurală și Pescuit ne oferă prima veste bună după multă vreme. Potrivit datelor centralizate de această instituție, la nivelul Ialomiței mediul privat a reușit să atragă fonduri structurale de peste 100 milioane de euro prin proiecte derulate prin Fondul European Agricol pentru Dezvoltare Rurală. Deși suma efectiv atrasă este ceva mai mică, performanță anunțată de instituție este remarcabilă din punct de vedere statistic. Pentru că, procentual vorbind, fondurile structurale atrase de mediul privat în Ialomița sînt mai mari decît cele atrase de către autoritățile publice!

Mediul privat, mai performat decît autoritățile... [citește_tot_articolul]

29 Noiembrie 2010, 06:09 (8911 vizualizări - 0 comentarii)

REPORTAJ

Nocturnă pentru gâște

Nocturnă pentru gîște

Andrășești, într-o miercuri de toamnă tîrzie, la vremea amiezii. Cald, soare, babe rătăcite pe străzile desfundate, cîini vagabonzi, bețivi răzleți și minunea... «A doua pe stînga, după cimitir. Nu mai există una la fel în tot județul. Dar ce spun eu în județ, în toată țara! Am auzit c-ar mai fi una la Dăbuleni! Și cred că ăia au bani din pepeni!».

Minunea de lîngă cimitir
«Minunea» de la Andrășești nu are nimic spectaculos! Dinspre stradă, cum vii din șosea, se văd cei patru stîlpi de țeavă, la vreo 15 metri înălțime, reciclați din curtea fostului IAS, cu o putere instalată de 6 kilowați pe oră, după cum aveam să aflăm, un teren de fotbal curățel, înconjurat de un gard... [citește_tot_articolul]

28 Noiembrie 2010, 09:16 (20338 vizualizări - 6 comentarii)

EVENIMENT

Unirea Urziceni a bătut Sportul Studențesc, Unirea Slobozia a încasat-o de la Rapid II

Unirea Urziceni-Sportul Studențesc 2-1: În sfîrșit victorie!
Dacian Varga și Tiberiu Bălan au revenit pe stadionul unde în urmă cu doi ani au cîștigat singurul titlu de campioni din cariera lor. De data asta însă au fost adversari ai echipei alături de care au făcut istorie în Liga Campionilor. Mai mult, Bălan a fost cel care a deschis scorul în meciul din ultima etapă a turului disputat vineri, 26 noiembrie. Studentul a profitat de o degajare slabă a lui Cernea a interceptat mingea care îi era adresată lui Nicu și l-a învind pe nefericitul portar al Urziceniului (’18). Cu toate acestea Unirea a fost vioara întîi și a făcut cel mai frumos meci din mandatul lui Octavian... [citește_tot_articolul]

27 Noiembrie 2010, 11:02 (13310 vizualizări - 0 comentarii)

Vineri 26 Iun 2026
295 cititori online
Cele mai comentate
Cele mai citite
Ultima oră

Urziceni: Fugar reținut de polițiști

Polițiștii din Urziceni au prins joi, 14 aprilie, un bărbat de 35 ani pe numele căruia Tribunalul Ialomița emisese un mandat de executare a pedepsei cu închisoarea. Bărbatul a fost arestat și urmează să ...[citește_toată_știrea]

15 Aprilie 2011, 16:32
(6451 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Urziceni urmărit


Ialomița: Furturile de animale, în atenția polițiștilor

În perioada anterioară Sărbătorilor Pascale, polițiștii ialomițeni desfășoară activități pentru prevenirea furturilor de animale și păsări. În acest sens, joi, 14 aprilie, polițiștii, în colaborare cu reprezentanți ...[citește_toată_știrea]

15 Aprilie 2011, 16:30
(8845 vizualizări - 0 comentarii)


Slobozia: 5 tineri, cercetați pentru vânzarea de telefoane mobile contrafăcute

Slobozia: 5 tineri, cercetați pentru vînzarea de telefoane mobile contrafăcute

Polițiștii slobozeni cercetează cinci tineri pentru vînzarea de telefoane contrafăcute. Astfel, în cadrul unei acțiuni, au fost depistați 5 tineri, cu vîrste cuprinse între 18 și 29 de ani, care aveau asupra ...[citește_toată_știrea]

14 Aprilie 2011, 15:33
(6162 vizualizări - 1 comentariu)


Fetești: Au furat sămînța de porumb de la ferma unde erau angajați

Polițiștii feteșteni au fost sesizați miercuri, 13 aprilie, de către administratorul unei firme din localitate despre faptul că dintr-un depozit al fermei au dispărut mai mulți saci de sămînță de porumb ...[citește_toată_știrea]

14 Aprilie 2011, 14:57
(8543 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Fetești furt


Ialomița: Sărbători Pascale păzite de jandarmi

«Cu prilejul Sărbătorilor Pascale, peste 80 de jandarmi din cadrul Inspectoratului de Jandarmi Județean Ialomița vor asigura măsurile de ordine și siguranță publică la nouă lăcașe de cult de pe raza județului ...[citește_toată_știrea]

14 Aprilie 2011, 14:42
(9995 vizualizări - 0 comentarii)


Amara: Hoți prinși de polițiști

Doi tineri de 16, respectiv 18 ani, sînt cercetați pentru furt după ce au sustras dintr-un imobil din localitate bunuri în valoare de 13000 lei. Furtul a fost anunțat polițiștilor, miercuri, 13 aprilie ...[citește_toată_știrea]

14 Aprilie 2011, 14:15
(7989 vizualizări - 1 comentariu)

Taguri: Amara furt


Bărbulești: Percheziții domiciliare

Miercuri, 13 aprilie, la Bărbulești a fost organizată o acțiune de amploare a Poliției. Au fost efectuate 3 percheziții domiciliare, fiind verificate și 10 mașini, în timp ce 20 de persoane au fost legitimate ...[citește_toată_știrea]

14 Aprilie 2011, 14:11
(13601 vizualizări - 0 comentarii)


Urziceni: A falsificat documentele fiscale pentru a-și justifica marfa

Un moldovean de 37 ani a fost prins ieri, 13 aprilie, de polițiștii din Urziceni în timp ce transporta mărfuri a căror provenință era falsificată. Individul a fost oprit de polițiști în zona Sinești, solicitîndu ...[citește_toată_știrea]

14 Aprilie 2011, 14:08
(10727 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Urziceni fals


Amara: Acțiune în trafic

Miercuri, 13 aprilie, la Amara, polițiștii Serviciului Rutier au desfășurat o acțiune ce a vizat disciplinizarea traficului rutier. Rezultatele acțiunii s-au concretizat în verificarea a peste 50 de vehicule ...[citește_toată_știrea]

14 Aprilie 2011, 14:06
(10663 vizualizări - 5 comentarii)


Alexeni: I-au furat porumbul din hambar

Miercuri, 13 aprilie, un bătrîn de 84 ani a anunțat Poliția că din hambarul situat în curtea casei sale au dispărut mai multe unelte agricole și mai mulți saci de porumb. În urma cercetărilor, polițiștii ...[citește_toată_știrea]

14 Aprilie 2011, 14:05
(10115 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Alexeni furt


Amara: Căruțaș amendat pentru transport de fier vechi

250 kg de fier vechi, transportate fără documente de un căruțaș din Amara, au adus bărbatului o amendă de 1000 lei. Individul a fost prins de polițiștii ialomițeni în timp ce se deplasa cu căruța pe șoseaua ...[citește_toată_știrea]

14 Aprilie 2011, 14:00
(8525 vizualizări - 1 comentariu)


Ialomița: Au furat banii șoferului

Un șofer al unei firme de transport persoane a sesizat polițiștilor ialomițeni că a fost victima unei infracțiuni. Bărbatul a reclamat, marți, 12 aprilie, că doi tineri i-au furat 400 lei, bani proveniți ...[citește_toată_știrea]

13 Aprilie 2011, 14:55
(9079 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: furt Ialomița


Fetești: Se fură și cablul electric îngropat în pământ

Fetești: Se fură și cablul electric îngropat în pămînt

Polițiștii efectuează cercetări privind trei persoane care au fost depistate în timp ce sustrăgeau cablu electrice de la puțurile de apă ce aparțineau unei societăți comerciale cu sediul în Fetești. În ...[citește_toată_știrea]

13 Aprilie 2011, 13:41
(9776 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: Mai multe persoane urmărite general, depistate

Polițiști de investigații criminale au desfășurat în cursul zilei de marți, 12 aprilie a.c., mai multe acțiuni ce au vizat punerea în executare a mandatelor, dar și identificarea persoanelor ce se sustrag ...[citește_toată_știrea]

13 Aprilie 2011, 13:37
(9094 vizualizări - 2 comentarii)


Slobozia: Proiectil din primul război mondial găsit pe islaz

Slobozia: Proiectil din primul război mondial găsit pe islaz

Echipajul pirotehnic din cadrul Inspectoratului pentru Situații de Urgență a intervenit în dimineața zilei de miercuri, 13 aprilie, în jurul orei 10.00, pentru ridicarea unui element de muniție descoperit ...[citește_toată_știrea]

13 Aprilie 2011, 13:35
(9043 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: Două intervenții SMURD în două ore

Echipajele SMURD ale Inspectoratului pentru Situații de Urgență au intervenit în cursul zilei de marți, 12 aprilie, pentru acordarea asistenței medicale în cazul a doi bărbați. În primul caz, paramedicii ...[citește_toată_știrea]

13 Aprilie 2011, 13:33
(8090 vizualizări - 0 comentarii)


Ciulnița: Pesticide expirate

Peste 27 litri de substanțe periculoase au fost descoperite, marți, 12 aprilie în comuna Ciulnița. Produsele au fost găsite de polițiștii Serviciului Arme, Explozibili și Substanțe Periculoase, în urma ...[citește_toată_știrea]

13 Aprilie 2011, 13:31
(10564 vizualizări - 0 comentarii)


Urziceni: Acțiune de prevenire a furturilor de materiale feroase și cabluri

Noaptea trecută (12/13 aprilie), polițiștii din Urziceni în colaborare cu jandarmii din localitate au organizat o acțiune în intervalul orar 23,00-4,00, pentru prevenirea furturilor de materiale feroase ...[citește_toată_știrea]

13 Aprilie 2011, 13:30
(8973 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: Acțiuni în trafic

Peste 60 de persoane legitimate și 52 de autovehicule controlate, acestea sînt principalele rezultate ale unei acțiuni desfășurate zilele precedente de polițiștii compartimentului rutier din Țăndărei. ...[citește_toată_știrea]

13 Aprilie 2011, 13:25
(9043 vizualizări - 0 comentarii)


DGFP Ialomița: Grad de colectare a veniturilor bugetare de 99%

Potrivit datelor statistice ale Direcției Generale a Finanțelor Publice Ialomița, în luna martie 2011 au fost încasate la bugetul general consolidat peste 39 milioane lei, programul alocat de colectare ...[citește_toată_știrea]

12 Aprilie 2011, 16:54
(8400 vizualizări - 0 comentarii)


Biblioteca Județeană Ialomița: «Săptămîna familiei, săptămîna fără TV»

Miercuri, 13 aprilie, Biblioteca Județeană «Ștefan Bănulescu» inaugurează o acțiune inedită. Intitulat strategic «Săptămîna familiei, săptămîna fără TV», evenimentul marchează, în perioada 11-16 aprilie ...[citește_toată_știrea]

12 Aprilie 2011, 16:48
(13242 vizualizări - 0 comentarii)


Secțiunea Mica Publicitate a fost actualizată!

Cele mai noi anunțuri de mică publicitate din Ialomița. ...[citește_toată_știrea]

12 Aprilie 2011, 16:35
(6506 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: Păziți școlile de hoți!

«În perioada 22-24 februarie 2011, la nivelul județului a fost desfășurată o acțiune de verificare a modului în care sînt asigurate unitățile de învățămînt» informează un comunicat al polițiștilor ialomițeni ...[citește_toată_știrea]

12 Aprilie 2011, 16:30
(10345 vizualizări - 3 comentarii)


Scandal la Ion Ghica: S-au bătut pînă la venirea polițiștilor

Un apel pe numărul de urgență 112, anunța luni, 11 aprilie, la prînz, un scandal în centrul satului Ion Ghica aparținînd comunei Ciulnița. Doi bărbați își cărau pumni cu nemiluita, unul dintre aceștia folosind ...[citește_toată_știrea]

12 Aprilie 2011, 16:25
(9471 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Ion Ghica scandal


Fetești: Hoți prinși de polițiști

Furt calificat. Această faptă se reține în sarcina a trei persoane, cu vîrste cuprinse între 25 și 58 ani. Cei trei sînt acuzați că în perioada septembrie 2010-aprilie 2011 au furat din curtea și locuința ...[citește_toată_știrea]

12 Aprilie 2011, 16:20
(8996 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Fetești furt


Slobozia: Băut, la volan

Un slobozean a fost prins de polițiști în timp ce conducea o mașină deși consumase băuturi alcoolice. Șoferul avea o alcoolemie de 0,57 mg/l alcool pur în aerul expirat, motiv pentru care a fost dus la ...[citește_toată_știrea]

12 Aprilie 2011, 16:15
(6709 vizualizări - 0 comentarii)


Bordușani: Un adolescent de 17 ani a murit după ce un bloc de calcar a căzut peste el

Polițiștii cercetează modul în care a survenit decesul unui adolescent de 17 ani, din Bordușani. Sîmbătă, 9 aprilie a.c., în jurul orei 18.45, polițiștii au fost sesizați de o femeie din Bordușani despre ...[citește_toată_știrea]

11 Aprilie 2011, 15:28
(15016 vizualizări - 3 comentarii)

Taguri: Bordușani deces


Slobozia: Înșelăciune la telefon

Slobozia: Înșelăciune la telefon

Potrivit anchetatorilor, de la începutul anului polițiștii Compartimentului de Investigații Criminale au întocmit 4 dosare penale pentru comiterea infracțiunii de înșelăciune. Ultima faptă de acest gen ...[citește_toată_știrea]

11 Aprilie 2011, 14:59
(12149 vizualizări - 2 comentarii)


Slobozia: A condus băut, a provocat un accident și a refuzat recoltarea de sînge

Un bărbat de 56 ani, din Slobozia, este acuzatul principal într-un dosar penal pentru conducere sub influența băuturilor alcoolice și refuzul de a se supune recoltării de probe biologice de sînge. Șoferul ...[citește_toată_știrea]

11 Aprilie 2011, 14:46
(11057 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Slobozia accident


Armășești: 10 minori au furat rechizitele școlii

Vineri, 8 aprilie, polițiștii din Armășești au fost alarmați cu privire la faptul că dintr-o anexă a Școlii Generale Malu Roșu au dispărut mai multe rechizite. În urma verificărilor efectuate, polițiștii ...[citește_toată_știrea]

11 Aprilie 2011, 14:43
(12145 vizualizări - 3 comentarii)

Taguri: Armășești furt


Ultimele comentarii
laurentiu în «Beach Party» săptămânal pe Plaja Zorilor Răduță Aurelian-Constantin în Sărăcie, mizerie și indiferență în blocul «SACO» din Slobozia @ahaaaaaa în «Reabilitarea energetică» a sediului Prefecturii Ialomița, la final soluția e simplă în Sărăcie, mizerie și indiferență în blocul «SACO» din Slobozia Fa Marileno în Marinela Radu ex-DSP și juristul «doctor» Vasile Zamfir, înscriși! Maria în Sărăcie, mizerie și indiferență în blocul «SACO» din Slobozia Nelu în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! Vasile în Urban SA Slobozia, sub monitorizarea Gărzii de Mediu Ialomița privind respectarea măsurilor de conformare Ionut în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! George în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! Mihai în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! Urbanistul în Urban SA Slobozia, sub monitorizarea Gărzii de Mediu Ialomița privind respectarea măsurilor de conformare Vasile în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! spațiu comercial Slobozia în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 24 iunie 2026 spațiu comercial Slobozia în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 24 iunie 2026 oRLandO în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! scrumbie Dunăre în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 24 iunie 2026 PERICOL în «Reabilitarea energetică» a sediului Prefecturii Ialomița, la final Peiu în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! mașină de cusut Singer în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 24 iunie 2026

cea mai/cel mai...

Cea mai/cel mai...