Ai intrat pe cel mai citit site din Ialomița!

SPORT

S-a dat startul la Județeană

Fotbal, Liga a IV-a

S-a dat startul la Județeană

Senzațional, stimați spectatori! După îndelungi așteptări s-a auzit primul fluier în ceea ce FRF numește Liga a IV-a, amatorii de fazan și țomapant Divizia D, iar marea majoritate campionatul județean de fotbal. Vorbim, firește, de fotbalul foarte mic spre microscopic din județul nostru, unul foarte important însă (fotbalul, nu județul!) pentru că de aici a plecat și tot aici se pare că se va întoarce mai repede decît spera Nicu Epaminonda, vicecampioana țării, Unirea Urziceni. Așadar, haideți să mai tragem o coasă pe gazon și aer adînc în piept ca să putem sufla în vuvuzele, iar apoi fuga pe stadion! Le dorim jucătorilor să rămînă la sfîrșitul sezonului cu cele 204 oase intacte, iar arbitrilor... [citește_tot_articolul]

24 August 2010, 21:02 (21183 vizualizări - 0 comentarii)

SPORT

Fotbal, Liga a III-a

Unirea Slobozia debutează cu o nou promovată

Vineri, 27 august, încep meciurile din sezonul 2010-2011 al celui de-al treilea eșalon. Unirea abordează acest campionat cu un lot mai valoros decît sezonul trecut, dar cu un obiectiv mai modest.

Concluzia ultimelor amicale: tot Gheorghe Viorel e baza
Meciurile tari te călesc, chiar dacă se termină cu înfrîngeri. Tocmai de aceea înaintea startului campionatului Unirea a disputat două amicale tari cu reprezentante ale eșalonului secund. În primul, la Ovidiu, elevii lui Constantin Prepeliță au pierdut cu 4-5 disputa cu Viitorul Constanța, golurile slobozenilor purtînd semnăturile lui Viorel Gheorghe (două, ambele din 11 metri), Valentin Toma și Gheorghiță. A doua partidă... [citește_tot_articolul]

24 August 2010, 20:04 (21410 vizualizări - 1 comentariu)

Click aici

SPORT

Larisa Baciu: «Vreau să fiu piesă de bază la Slobozia»

Handbal

Larisa Baciu: «Vreau să fiu piesă de bază la Slobozia»

Lari, cum o alintă noile sale colege de la Slobozia, este de o lună și jumătate în echipa noastră. Îi plac cartofii prăjiți, nu are un gen muzical preferat, stă în gazdă și o are ca idol pe Cristina Neagu. Speră să prindă rădăcini al Slobozia și să-i încînte cît mai repede pe localnici cu evoluțiile sale. Despre orașul nostru «foarte mic» nu a apucat să-și facă o impresie bine conturată pentru că timpul nu i-a permis decît două-trei ieșiri. A găsit însă cîteva minute pentru a ne răspunde la întrebări și pentru a-i zîmbi fotoreporterului nostru.

-Lari, de ce handbal?
-Pot spune că e o tradiție de familie. Mama și sora mea mai mare au fost portari la junioare... [citește_tot_articolul]

24 August 2010, 19:44 (18635 vizualizări - 0 comentarii)

SPORT

Handbal

Turneu puternic la Craiova

La finele aceste săptămîni, handbalistele de la CSM Unirea Slobozia se vor deplasa la Craiova pentru un turneu care va aduna la start echipe puternice cum ar fi gazdele de la SCM Craiova, CSM București și CSM Ploiești. Înainte de a ajunge în capitala Olteniei, echipa antrenată de Marian Simion va face un popas la Slatina pentru o dispută amicală cu CSM din localitate. Altfel, sîmbătă 21 august, CSM Unirea a susținut un alt meci amical în deplasare cu Activ Ploiești, în care fetele noastre s-au impus cu 34-20 (16-12), cele mai multe goluri fiind marcate de către Simion, Ștefan și Drăgan cu cîte 5 reușite.
Cu acest prilej a fost testată și extrema dreaptă Carmen Palamariu, jucătoare de 22 de... [citește_tot_articolul]

24 August 2010, 19:42 (15887 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

O angajată a Casei de Pensii, în comă după ce a fost dată afară

Disponibilizările fac prima victimă

O angajată a Casei de Pensii, în comă după ce a fost dată afară

Întreg sistemul public se restructurează. De la Prefectură la ultima Agenție înființată din dorințe guvernamentale, toate instituțiile publice disponibilizează. Noile strategii guvernamentale pentru redresarea economiei românești prevăd un aspect clar: reducerea cheltuielilor bugetare prin eliminarea din schemele de angajare a unui număr considerabil de funcționari. Privită drept cea mai revoluționară măsură guvernamentală aplicată vreodată, disponibilizările din sectorul public, cel puțin ialomițean, încep să-și arate «colții». Iar «colții» sînt destul de ascuțiți. Acuzați că fac reduceri de personal preferențiale, după criterii de simpatie sau apartenențe politice, directorii de instituții publice... [citește_tot_articolul]

24 August 2010, 18:25 (25177 vizualizări - 1 comentariu)

Click aici

UNA PE SĂPTĂMÎNĂ

Virgina și cei șase pitici (inclusiv Vasile)

Sex în grup la o fermă din Slobozia Nouă

Virgina și cei șase pitici (inclusiv Vasile)

Ea, o femeie-n floarea vîrstei, de 37 ani. El, un patronel de fermă agricolă cam de aceeași vîrstă. Ea, muncitoare cu ziua. El, angajator fără documente. Ea, puțin schizofrenică. El, un țînc atît de viril încît întreg cîmpul nu i-a fost de ajuns pentru dezlănțuirea amorului de fermier. Idila s-a consumat, dar finalul nu a fost chiar final. Într-o bună zi însă, fermierul nostru s-a gîndit să schimbe din îndeletnicirile de noapte ale tractoriștilor și ciobăneilor din subordine. 5 la număr, cu tot cu fratele patronașului. Așa că le-a recomandat să încerce amorul cu Ea, femeia de 37 ani. Ce-a ieșit? Orgii sexuale pe cîmpurile de la Slobozia Nouă; care orgii s-au sfîrșit unde credeți? La... la... la... [citește_tot_articolul]

23 August 2010, 22:52 (23530 vizualizări - 1 comentariu)

Click aici

EVENIMENT

La furat în zori de zi

Cinci spargeri în două luni

click pe poză

În dimineața zilei de luni, 23 august, un tînăr de 19 ani din Slobozia a fost prins în flagrant de patronii cîrciumii pe care încerca să o spargă. Incidentul a avut loc în jurul orelor 7,00, la barul «Macedonia» din Slobozia, acolo unde tînărul își încerca pentru a cincea oară în numai două luni abilitățile de spărgător. Din cauza alarmei însă, tînărul n-a mai putut «opera» în liniște, fiind surprins în flagrant de proprietarii cîrciumii. Îmediat după imobilizarea hoțului, proprietarii au solicitat intevenția firmei de pază și a Poliției. Potrivit primelor informații oferite de IPJ, tînărul este un client vechi al polițistilor, nu are locuință și este instituționalizat într-un centru specializat... [citește_tot_articolul]

23 August 2010, 17:13 (16452 vizualizări - 2 comentarii)

POLITICĂ

Deputatul Neacșu, «pampers» pentru colegii de partid

Doamne, mare e grădina ta cu parlamentari

Deputatul Neacșu, «pampers» pentru colegii de partid

Marian Neacșu, deputatul de serviciu al PSD Ialomița, continuă seria incendiară a intervențiilor în scandalurile locale de sezon. Astfel, după ce l-a susținut mai an pe Gabi Ionașcu în problema apei, negînd cu aplomb parlamentar evidența, Marian Neacșu revine în forță pentru a-l salva pe directorul Spitalului Județean Slobozia, dr Vasile Olaru, acuzat la jumătatea lunii trecute că ar fi facilitat dispariția unui stoc de «medicamente și aparatură medicală» de 85 mii de lei din magazia unității.

Soluții deputățești
Mopul cu care deputatul Neacșu a ales să-l spele pe Vasile Olaru a luat forma unui comunicat de presă. Remis redacției pe 13 august, acesta precizează pentru... [citește_tot_articolul]

20 August 2010, 19:11 (21106 vizualizări - 9 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Război la DSV Ialomița

6 tone carne de porc confiscate. De polițiști

Război la DSV Ialomița

Un comunicat de presă adus în atenția mediei locale de polițiștii ialomițeni joi, 19 august a.c., era cît pe ce să rămînă la stadiul de știre banală dacă sursele noastre bine informate nu ne făceau cîteva precizări cu privire la dedesubturile unei descinderi într-un abator slobozean. Povestea cu iz de bălegar porcesc, căci în narațiune despre porci este vorba, sună mai interesant ca scenariul unui film de acțiune cu accente comice. Cît despre personaje... Citiți și vă minunați.

Oficial
Peste 6 tone de carne, subproduse din carne și organe de porc au fost confiscate de la un abator din Slobozia. Acțiunea s-a derulat în cursul zilei de miercuri, 18 august 2010. În urma... [citește_tot_articolul]

19 August 2010, 19:24 (31530 vizualizări - 10 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Finanțare de 80 milioane de euro de la BERD pentru Expur

Finanțare de 80 milioane de euro de la BERD pentru Expur

Potrivit unor surse, Sofiproteol, megaconcern francez și unul dintre cei mai importanți producători de biodiesel la nivel mondial, ar fi achitat deja aproximativ 100 milioane de euro pentru achiziționarea Expur. Fabrica de la Urziceni, aflată pentru moment în conservare, și fabrica de la Slobozia vor urma procese de retehnologizare, Sofiproteol demarînd în trombă investițiile.
În acest sens, la puțin timp de la parafarea contractului de vînzare a Expur, Banca Europeană pentru Reconstrucție și Dezvoltare (BERD) a anunțat deja intenția de a acorda o finanțare de 80 milioane de euro procesatorului de semințe oleaginoase Expur din România, pentru dezvoltarea operațiunilor de producție.
Potrivit... [citește_tot_articolul]

19 August 2010, 08:09 (19139 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

SPORT

Irina Nițu, surpriza turneului de la Mamaia

Tenis de câmp

Irina Nițu, surpriza turneului de la Mamaia

În aceste zile, pe litoral, se desfășoară turneul de tenis de categoria a III-a, Mamaia-IDU, competiție care se adresează copiilor și juniorilor. Slobozia este reprezentată de trei sportivi: Irina Nițu și Alexia Gîndac, de la CSS Slobozia și Sorin Iordache, de la Tenis CON. Irina Nițu este cea care a obținut rezultatul surpriză al competiției. Deși pornită ca favorită nr. 8, slobozeanca a eliminat-o în sferturi pe favorita nr. 1, ieșeanca Ioana Ciobanu.Oboseala din meciul cu aceasta s-a resimțit însă in semifinale, unde Irina a fost întrecută de constănțeanca Andrada Surdeanu. Locul III pentru Irina la categoria 14 ani fete, performanță obținută și de Alexia Gîndac, însă la categoria 10 ani. ... [citește_tot_articolul]

18 August 2010, 17:17 (22100 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

PARC ASISTAT ELECTRONIC LA SLOBOZIA

Autoritățile locale se țin de cuvînt

PARC ASISTAT ELECTRONIC LA SLOBOZIA

Proiectul renovării Parcului Tineretului din Slobozia prinde contur. De o lună de zile, spațiile verzi existente sînt găurite metodic pentru a face loc instalațiilor de irigații menite să transforme acest spațiu într-o oază de verdeață în mijlocul Bărăganului. Investiția va fi finalizată pînă la sfîrșitul acestui an și costă 1,1 milioane de lei. Însă rezultatul va fi pe măsură: Slobozia va avea primul parc irigat, asistat pe calculator, din județ.

Bani de la Fondul de Mediu
Ideea reabilitării parcului Tineretului este una mai veche. Inițiativa a aparținut viceprimarului Victoria Didiță, cea care a promis la momentul respectiv că va remodela peisagistic «singurul parc... [citește_tot_articolul]

18 August 2010, 15:12 (22396 vizualizări - 2 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

După disponibilizarea angajaților din primării urmează bugetarii deconcentratelor

După disponibilizarea angajaților din primării urmează bugetarii deconcentratelor

Ordonanța lui Boc prin care s-a cerut decapitarea bugetarilor, indiferent de dimensiunile organigramei, naște anomalii greu de controlat. În Ialomița, primii funcționari publici care vor fi concediați sînt cei din administrațiile locale. În spatele lor, la un pas distanță, au început să se alinieze angajații serviciilor deconcentrate ale statului. Din păcate însă, susțin reprezentații sindicatelor, costurile complementare acestor concedieri sînt la fel de mari, iar prejudiciile aduse instituțiilor sînt incomensurabile.

Panică printre bugetari
După zvonurile privind concedierile din primării, toată funcționărimea deconcentratelor a intrat în panică. Are și de ce. La ... [citește_tot_articolul]

18 August 2010, 11:24 (21498 vizualizări - 5 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Comandantul Dănilă vrea la Constanța

S-a finalizat controlul la Poliția Fetești

Comandantul Dănilă vrea la Constanța

Vă mai amintiți despre controlul de fond efectuat la ordinul șefului Ștefu la Poliția municipiului Fetești? În cazul în care v-a scăpat din vedere, vă amintim noi. Și, la pachet, adăugăm concluziile verificărilor. Pe surse!
Pe scurt, la finele lunii iunie 2010, Poliția Fetești a intrat în vizorul de control al inspectorului șef Viorel Ștefu. De fapt, nu Poliția era vizată în acțiunea cu pricina ci comandantul Adrian Dănilă și activitatea domniei sale. Și, așa cum precizam și în urmă cu mai bine de o lună, controlul de la Fetești o să rămînă unul de referință în scriptele IPJ Ialomița. Asta întrucît comandantul Dănilă a uimit solicitînd ca verificările să fie asistate de doi ofițeri ai Corpului... [citește_tot_articolul]

16 August 2010, 08:16 (23823 vizualizări - 6 comentarii)

Click aici

REPORTAJ

Marea ieșeală de la I5

Marea ieșeală de la I5

De aproape doi ani, peste 200 de proprietari de apartamente din Slobozia luptă pentru redeschiderea unui pasaj pietonal de la blocul I5, din zona Central. Decizia, o bagatelă în fond, este blocată de proprietarii scării de bloc care îndeplinește și nefericita funcțiune de pasaj pietonal. În urmă cu o lună, ca urmare a unei sesizări, autoritățile locale au decis redeschiderea pasajului. Doar pe hîrtie! Oamenii au aflat și, zilele trecute, disputa a atins punctul de fierbere, cele două tabere amenințînd cu vendeta. Independent a fost acolo a doua zi, într-o sîmbătă...

Interfonul din pasaj
Sîmbătă, la orele prînzului, în fața pasajului de la I5 nici țipenie de om. Apăsăm... [citește_tot_articolul]

15 August 2010, 10:22 (16320 vizualizări - 2 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Dezbateri publice pentru realizarea planului de dezvoltare locală

Asociația Grupul de Acțiune Locală «Dunărea de Jos» Subregiunea Bordușani-Giurgeni

Dezbateri publice pentru realizarea planului de dezvoltare locală

După cum v-am precizat și în numărul precedent, Asociația Grupul de Acțiune Locală «Dunărea de Jos» Subregiunea Bordușani-Giurgeni și-a început activitatea. În rîndurile următoare, vom continua să discutăm cu domnul Dănuț Alexandru Potor, președintele Asociației Grupul de Acțiune Locală «Dunărea de Jos» Subregiunea Bordușani-Giurgeni, asupra entității proaspăt constituite.

-Domnule Alexandru Potor, ne puteți preciza în ce stadiu sînteți cu proiectul «Constituirea Parteneriatului GAL Dunărea de Jos și pregătirea planului de dezvoltare locală», proiect finanțat pe Măsura 431.1, știut fiind faptul că în 23 august 2010 se termină perioada de implementare?
-Asociația... [citește_tot_articolul]

14 August 2010, 11:16 (21004 vizualizări - 1 comentariu)

EVENIMENT

Ministerul Finanțelor lasă administrațiile locale în fundul gol

Sub presiunea FMI

Ministerul Finanțelor lasă administrațiile locale în fundul gol

Ca urmare a discuțiilor pe care staful FMI le-a avut cu Guvernul Românie în luna mai, acesta a decis ajustarea deficitului bugetar printr-o serie de măsuri suplimentare, menite să reechilibreze situația economică la nivel național. Printre acestea se numără și reducerea sumelor alocate de la bugetul de stat către administrațiile locale sau, mai precis, transferarea unor sume din trimestrul III în trimestrul IV. Măsura a fost aplicată prin intermediul Ministerului Finanțelor Publice (art. 50 din Legea 273/2006, privind finanțele publice locale) și are efecte devastatoare la nivelul județului. Potrivit primelor estimări, administrațiile locale pierd 5,5 milioane de lei, iar administrația județeană... [citește_tot_articolul]

13 August 2010, 10:12 (22965 vizualizări - 1 comentariu)

EVENIMENT

Prefectul Teculescu face porturi pe Dunăre

De dragul guvernării Boc

Prefectul Teculescu face porturi pe Dunăre

Ca să nu mai cînte plozii rromilor din cartierul Vlașca al Feteștilor «Portul de piatră s-a dărîmat», prefectul Teculescă promite județului dezvoltare regională pe apă. Promisiunea este urmarea firească a unei directive guvernamentale a cabinetului Boc care a promis prefecților silitori o nominalizare în Cartea Albă a absorbției fondurilor comunitare. Socoteala din birourile Prefecturii nu se potrivește însă deloc cu cea din dulcele tîrg al Feteștilor, unde administrația locală susține că portul nu este decît o fată morgană numai bună de folosit pe post de drapel electoral în 2012.

Dormi liniștit, Teculescu visează pentru tine
Ca să nu fim, Doamne Ferește!, înțeleși... [citește_tot_articolul]

12 August 2010, 09:23 (22998 vizualizări - 4 comentarii)

EVENIMENT

Doctori cu prestări servicii în locul contractelor de muncă

Spitalul Județean Slobozia a inventat o nouă formă de angajare

Doctori cu prestări servicii în locul contractelor de muncă

La sesizarea cititorilor, Independent a realizat o documentare în ceea ce privește noua invenție a Spitalului Județean. Invenția, utilă, ce-i drept, mai ales în vremuri de criză, cînd toate posturile sînt blocate, se numește «angajare cu contract de prestări servicii»... Dar cu decontare din fondul deficitar al Spitalului.

Trei doctori PFA
«Și cîte alte afaceri face Zamfir, împreună cu Nuțy de la RUNOS. Angajări cu contract de prestări servicii. Persoanele respective sînt învățate să-și deschidă activitate de persoană fizică. Să vină Auditul Consiliului Județean să vadă unde se duc banii spitalului» ne sugerează un anonim pe site-ul publicației. La mai bine de o săptămînă... [citește_tot_articolul]

11 August 2010, 15:49 (82169 vizualizări - 21 comentarii)

EVENIMENT

Expur, din nou în război cu angajații

Sindicatul acuză patronatul de «practici mafiote»

Expur, din nou în război cu angajații

În plină criză economică, cînd sute de societăți își închid porțile, cînd bugetarii plîng după micșorările salariale, cînd disponibilizările în sectorul public se fac după bunul plac al șefilor de instituții, un lider de sindicat din Ialomița acuză patronii uneia dintre cele mai mari companii din județul nostru de «practici mafiote». Războiul este cu atît mai interesant cu cît în scenă intră și un sindicat «galben», fidel și devotat angajatorului...

Două sindicate și-un singur angajator
Conflictele între sindicatele angajaților și conducerea fabricii Expur SA nu (mai) sînt de actualitate. Acestea au existat dintotdeuna, dar în 2010 s-au acutizat; iar revendicările salariaților... [citește_tot_articolul]

11 August 2010, 08:12 (91522 vizualizări - 19 comentarii)

Marți 23 Iun 2026
286 cititori online
Cele mai comentate
Cele mai citite
Ultima oră

Moldoveni: Depistat șofînd în trafic la doar 15 ani!

Vineri, 13 iulie a.c.,în jurul orei 15,00, polițiștii au identificat pe raza comunei Moldoveni un autoturism condus de un adolescent. În urma legitimării și verificării acestuia în bazele de date ale Poliției ...[citește_toată_știrea]

16 Iulie 2012, 15:31
(9384 vizualizări - 0 comentarii)


Poliția Rutieră Ialomița: Amenzi de peste 66000 lei, 23 de șoferi au rămas fără permise

În perioada 13-15 iulie a.c., polițiștii Serviciului Rutier au continuat acțiunile desfășurate pentru prevenirea evenimentelor rutiere, precum și pentru conștientizarea conducătorilor auto cu privire la ...[citește_toată_știrea]

16 Iulie 2012, 15:27
(15729 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: Campania «Votează legal!», demarată

Ialomița: Campania «Votează legal!», demarată

Structurile Ministerului Administrației și Internelor din Ialomița vor desfășura activități de informare și conștientizare a cetățenilor cu privire la mesajele Campaniei «Votează legal!». În contextul campaniei ...[citește_toată_știrea]

16 Iulie 2012, 15:25
(9529 vizualizări - 0 comentarii)


Centrul de Comunicare Județean pentru Referendumul Național 2012, înființat

Pe parcursul perioadei premergătoare Referendumului Național din data de 29 iulie 2012, precum și în ziua Referendumului, pentru asigurarea informării corecte și echidistante a cetățenilor, prin dispoziție ...[citește_toată_știrea]

16 Iulie 2012, 15:21
(12230 vizualizări - 0 comentarii)


Peste 1000 de intervenții SMURD în Ialomița

Serviciile Mobile de Urgență, Reanimare și Descarcerare din cadrul Inspectoratului pentru Situații de Urgență Ialomița au intervenit în cel de-al doilea trimestru al anului la 1017 cazuri de urgență. Îngrijorător ...[citește_toată_știrea]

13 Iulie 2012, 18:28
(8486 vizualizări - 0 comentarii)


Slobozia: Doi copii, surprinși în timp ce încercau să fure bunuri dintr-o mașină

În cursul zilei de joi, 12 iulie a.c., în jurul orei 16,00, un șofer, de 23 ani, din Slobzia, a sesizat prin 112 faptul că a surprins doi minori care încercau să îi sustragă bunuri din autoturism. Din cercetările ...[citește_toată_știrea]

13 Iulie 2012, 18:27
(7309 vizualizări - 0 comentarii)


AJOFM Ialomița: Șomajul crește insesizabil-5,84%

La sfîrșitul lunii iunie 2012, Agenția Județeană pentru Ocuparea Forței de Muncă Ialomița anunță o creștere a ratei șomajului cu 0,05 puncte. Concret, la finele lunii iunie 2012 rata șomajului înregistrată ...[citește_toată_știrea]

13 Iulie 2012, 18:22
(7965 vizualizări - 3 comentarii)


DGFP Ialomița: Evaziune de peste 30,75 milioane lei în primul semestru din 2012. 6 sesizări la Parchet!

În luna iunie 2012, organele de control din cadrul DGFP Ialomița au stabilit venituri suplimentare la bugetul general consolidat în sumă de peste 3,577 milioane lei, din care aproape 0,696 milioane lei ...[citește_toată_știrea]

13 Iulie 2012, 18:12
(9703 vizualizări - 0 comentarii)


Slobozia: Poliția Locală, la raport

Poliția Locală Slobozia și-a prezentat raportul de activitate pe cel de-al doilea trimestru al anului 2012. Activitatea oamenilor legii a fost destul de intensă... Astfel, asigurarea unui climat de ordine ...[citește_toată_știrea]

13 Iulie 2012, 18:09
(12233 vizualizări - 2 comentarii)


Activitatea IJP Ialomița în prima jumătate a anului 2012, lăudabilă

În primele 6 luni ale anului 2012, 61 de persoane au fost date în urmărire națională la nivelul județului Ialomița. Pentru 16 dintre acestea, Inspectoratul Județean de Poliție Ialomița a solicitat și urmărirea ...[citește_toată_știrea]

13 Iulie 2012, 18:08
(6127 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: Neavînd permis, a intrat cu mașina în pom

În cursul zilei de miercuri, 11 iulie a.c., în jurul orei 16,30, pe DJ203F, între localitățile Iazu și Scînteia, s-a produs un accident de circulație soldat cu rănirea a două persoane. Din cercetările efectuate ...[citește_toată_știrea]

12 Iulie 2012, 22:35
(10338 vizualizări - 4 comentarii)


DGFP Ialomița: Măsuri de executare silită

În luna iunie 2012, pe linia colectării veniturilor bugetare, Direcția Generală a Finanțelor Publice Ialomița a derulat mai multe măsuri de executare silită. Astfel, s-au emis peste 1455 de somații, în ...[citește_toată_știrea]

12 Iulie 2012, 22:34
(11364 vizualizări - 0 comentarii)


Coșereni: Șoferi prinși de polițiști. Unul cu permis reținut, unul cu carnet fals!

Doi șoferi, de 50 și 28 ani, s-au ales cu dosare penale, după ce au fost trași pe dreapta marți, 10 iulie a.c., de polițiștii din Coșereni. Bărbatul de 50 ani, domiciliat în Galați, rula cu viteza de peste ...[citește_toată_știrea]

11 Iulie 2012, 17:21
(9489 vizualizări - 0 comentarii)


Slobozia: Jandarmii amendează «fetițe»

Slobozia: Jandarmii amendează «fetițe»

Două tinere ce practicau «cea mai veche meserie din lume» au fost prinse de jandarmii ialomițeni în flagrant. Oamenii legii au demarat o amplă acțiune de combatere a actelor de prostituție.
Cele două ...[citește_toată_știrea]

11 Iulie 2012, 17:20
(13965 vizualizări - 6 comentarii)


AJOFM Ialomița: Stimulente pentru angajatori

Agenția Județeană pentru Ocuparea Forței de Muncă Ialomița le oferă angajatorilor din județ o serie de beneficii în baza Legii nr. 76/2002, privind sistemul asigurărilor pentru șomaj și stimularea ocupării ...[citește_toată_știrea]

11 Iulie 2012, 17:19
(10932 vizualizări - 2 comentarii)


Bucu: Vindea drujbe ilegal

Polițiștii din Bucu au depistat pe raza localității un tînăr de 22 ani, domiciliat în Bărbulești, care încerca să comercializeze ilegal trei drujbe. El nu deținea documente de proveniență pentru bunurile ...[citește_toată_știrea]

11 Iulie 2012, 17:14
(9258 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Bucu drujba


DGFP Ialomița: Încasări cu 12,33% mai mari la buget

Inspectorii din cadrul Direcției Generale a Finanțelor Publice Ialomița au prezentat un raport referitor la încasările la bugetul de stat. Astfel, în primul trimestru al anului 2012 a fost încasată suma ...[citește_toată_știrea]

11 Iulie 2012, 17:14
(10021 vizualizări - 0 comentarii)


AJOFM Ialomița: Sprijin pentru tinerii absolvenți

Agenția Județeană pentru Ocuparea Forței de Muncă Ialomița îi așteaptă pe toți tinerii absolvenți de liceu și facultate ai promoției 2012 pentru a beneficia de indemnizația de șomaj. Pentru a putea beneficia ...[citește_toată_știrea]

11 Iulie 2012, 17:13
(9418 vizualizări - 0 comentarii)


IPJ Ialomița: «Nu-ți lăsa mașina la îndemîna hoților!»

«Nu-ți lăsa mașina la îndemîna hoților!» este mesajul pe care îl transmit polițiștii ialomițeni tuturor șoferilor în cadrul unei campanii naționale de prevenire a furturilor de și din autoturisme. Campania ...[citește_toată_știrea]

11 Iulie 2012, 17:09
(10996 vizualizări - 0 comentarii)


Secțiunea Mica Publicitate a fost actualizată!

Cele mai noi anunțuri de mică publicitate din Ialomița. Se pot introduce anunțuri on-line!

10 Iulie 2012, 18:05


A fost descoperit trupul tînărului din Bărcănești înecat în Ialomița!

Duminică, 8 iulie a.c., un tînăr de 18 ani, din Bărcănești, sfîrșea înecat în apele Ialomiței. Acesta plecase la scăldat alături de alți prieteni. Trupul său a fost decoperit abia marți, 10 iulie.  ...[citește_toată_știrea]

10 Iulie 2012, 17:24
(11734 vizualizări - 0 comentarii)


Un feteștean a încercat să obțină un credit bancar cu acte false!

Luni, 9 iulie a.c., reprezentații unei bănci din Slobozia au sesizat Poliția după ce un funcționar a constatat că un cetățean, de 51 ani, din Fetești, care a solicitat un credit, prezentase documente falsificate ...[citește_toată_știrea]

10 Iulie 2012, 17:15
(9053 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: Patru copii, cercetați pentru furt

Patru minori, cu vîrste cuprinse între 12 și 15 ani, din Fetești și Vlădeni, sînt cercetați de polițiști după ce au furat mai multe bunuri. Doi dintre ei au furat din curtea unei femei, în timp ce alți ...[citește_toată_știrea]

10 Iulie 2012, 17:08
(9352 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: Amedați pentru că au folosit telefonul mobil la volan

Polițiștii Serviciului Rutier Ialomița au demarat luni, 9 iulie a.c., o acțiune pe șoselele județului, pentru depistare a șoferilor care conduc vorbind la telefonul mobil. 31 de persoane au fost surprinse ...[citește_toată_știrea]

10 Iulie 2012, 17:03
(9329 vizualizări - 3 comentarii)


Anunț angajare

SC TRACON SRL Slobozia angajează
inginer constructor
cu experiență în ofertare
Relații la telefon 0722/210.926

10 Iulie 2012, 14:07


Rîul Ialomița a mai luat o viață. Tînăr de 18 ani din Bărcănești, înecat!

Un tînăr de 18 ani, din localitatea Bărcănești, care a plecat la scăldat în rîul Ialomița în după-amiaza zilei de duminică, 8 iulie a.c., a sfîrșit înecat. Un echipaj de pompieri de la Secția Urziceni a ...[citește_toată_știrea]

9 Iulie 2012, 16:14
(14344 vizualizări - 1 comentariu)


Incendiu la o casă din Bărbulești

Duminică, 8 iulie a.c., în jurul orei 22,15, locuința unui cetățean din localitatea Bărbulești a fost cuprinsă de flăcări. Pompierii de la Secția Urziceni s-au deplasat la fața locului cu trei autospeciale ...[citește_toată_știrea]

9 Iulie 2012, 16:13
(8394 vizualizări - 1 comentariu)


Vlădeni: I-a luat foc Dacia

În urma unui scurtcircuit produs la instalația electrică, un autoturism Dacia a fost cuprins de flăcări pe raza localității Vlădeni. Evenimentul a fost sesizat prin 112 sîmbătă, 7 iulie a.c., în jurul orei ...[citește_toată_știrea]

9 Iulie 2012, 16:11
(10893 vizualizări - 0 comentarii)


Fetești: Atenție! Din nou înșelăciuni la telefon!

În cursul zilei de vineri, 6 iulie a.c., o femeie de 42 ani, din Fetești, a sesizat Poliția despre faptul că a fost prejudiciată cu sume de bani după ce a dat curs solicitărilor unor persoane necunoscute ...[citește_toată_știrea]

9 Iulie 2012, 16:06
(10544 vizualizări - 1 comentariu)


IPJ Ialomița: 129 de minori, cercetați de polițiști

În primele șase luni ale anului 2012, 129 de minori au fost cercetați de polițiștii ialomițeni pentru comiterea de infracțiuni. Îmbucurător este faptul că numărul acestora este în scădere față de aceeași ...[citește_toată_știrea]

9 Iulie 2012, 15:58
(7536 vizualizări - 0 comentarii)


Ultimele comentarii
cetatean în Bărbat din Bărbulești, prins în flagrant și reținut pentru «șantaj» Anca în Ce miracol, ce minune/CNAS face concurs «pe bune» suporter în Colaps financiar după retrogradarea în Liga 2: Unirea Slobozia a cerut intrarea în insolvență! Vasile în Ce miracol, ce minune/CNAS face concurs «pe bune» vilă complex Slobozia în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 17 iunie 2026 Any în Marinela Radu ex-DSP și juristul «doctor» Vasile Zamfir, înscriși! Alecu în Marinela Radu ex-DSP și juristul «doctor» Vasile Zamfir, înscriși! base marinaru în Stelnica și Punctul de Acostare «Regina Maria», creștere a numărului de turiști ion negativ în A fost construită una dintre cele mai mari instalații de stocare a energiei verzi din România cioban în Dezastrul funciar de la Primăria Axintele Parinte în Colaps financiar după retrogradarea în Liga 2: Unirea Slobozia a cerut intrarea în insolvență! AlexDan în Lipsă de «transparență» în Consiliul Local Slobozia Preda în Colaps financiar după retrogradarea în Liga 2: Unirea Slobozia a cerut intrarea în insolvență! Mary în Reabilitarea Ștrandului Municipal, abandonată de administrația Potor Mary în Restanțe de 7,3 milioane de lei pentru facturile de apă și canalizare către operatorul Urban SA Slobozia NOBODY în «Candidatul 10510», în sfârșit director general adjunct la DGASPC Ialomița! Vasi în Incidente de integritate «cu efect întârziat» în județul Ialomița Dan în Colaps financiar după retrogradarea în Liga 2: Unirea Slobozia a cerut intrarea în insolvență! OK dar.. în «USR are obligația morală să aplice propriile standarde de integritate!» dan în Blocuri pentru tinerii specialiști în Educație și Sănătate, la Fetești

cea mai/cel mai...

Cea mai/cel mai...