Ai intrat pe cel mai citit site din Ialomița!

SPORT

Pregătiri pentru prima confruntare

Handbal, Divizia A, CSM Unirea Slobozia

Pregătiri pentru prima confruntare

bonus: Junioarele 3 au câștigat «FunCup Sports»

Sâmbătă, 14 septembrie 2024, începe oficial campionatul Diviziei A la handbal. CSM Unirea Slobozia va face parte din Seria B, alături de alte 9 echipe. Elevele antrenorului Ion Ivan vor debuta, în deplasare, la Galați. Debutul va fi unul dificil pentru echipa noastră, având în vedere că CSM Galați este considerată un adversar puternic.

 

Start de campionat pe malul Dunării În acest sezon, Divizia A la handbal feminin este structurată pe două serii a câte 10 echipe. Potrivit deciziei adoptate de Federația Română de Handbal, primele... [citește_tot_articolul]

10 Septembrie 2024, 11:25 (849 vizualizări - 1 comentariu)

EVENIMENT

Slobozia: 6 persoane, conduse la audieri după ce s-au luat la bătaie în apropierea Poliției ialomițene

Slobozia: 6 persoane, conduse la audieri după ce s-au luat la bătaie în apropierea Poliției ialomițene

UPDATE 15 bărbați reținuți pentru «tulburarea ordinii și liniștii publice» și «distrugere»

Polițiștii ialomițeni au intervenit luni, 9 septembrie 2024, pentru a aplana un conflict care a izbucnit în imediata apropiere a Inspectoratului de Poliție al Județului Ialomița. Mai mulți bărbați de etnie romă s-au luat la bătaie după ce, inițial, și-au tamponat mașinile. Oamenii legii au condus la audieri 6 persoane, procurorii analizând o posibilă reținere a acestora.

 

Scandal cu bâtele în plină stradă Din primele informații, înainte de scandalul pe care l-au provocat în apropiere de sediul IPJ Ialomița, persoanele implicate în... [citește_tot_articolul]

10 Septembrie 2024, 10:50 (22062 vizualizări - 27 comentarii)

Click aici

SPORT

O victorie și o înfrângere

Fotbal, Liga a III-a

O victorie și o înfrângere

Etapa a doua a Ligii a III-a a adus o nouă victorie Recoltei Gheorghe Doja și o nouă înfrângere pentru CSM Fetești. Echipa din Gheorghe Doja s-a impus în a doua repriză a me­ciului disputat contra Agricolei Borcea, în timp ce feteștenii, deși au încercat să domine partida, au fost învinși de Înainte Modelu.

 

Victorie la scor Cea de a doua etapă a Ligii a III-a s-a desfășurat sâmbătă, 7 septembrie 2024. Recolta Gheorghe Doja a jucat în deplasare contra Agricolei Borcea. Prima repriză s-a încheiat cu scorul de 0-0,... [citește_tot_articolul]

10 Septembrie 2024, 10:05 (1357 vizualizări - 0 comentarii)

SPORT

Egal cu Rovine în cea de-a doua repriză

Fotbal, Liga a IV-a

Egal cu Rovine în cea de-a doua repriză

Confruntările dintre echipele județene de fotbal, în cadrul celei de a 4-a etapă a Ligii a IV-a, au adus multe surprize. Una dintre acestea a fost egalul dintre FC 2018 Rovine și Recolta Bărcănești. La fel de surprinzătoare a fost și victoria de 6-2 a AFC Iazu contra Secundei Adâncata.

 

Tabloul complet al rezultatelor Favorita campionatului județean de fotbal, FC 2018 Rovine ar fi putut să obțină o nouă victorie din confruntarea pe care a avut-o cu Bărcăneștiul. Deși a înscris 3 goluri în poarta adversă încă din prima repriză și încă unul la... [citește_tot_articolul]

10 Septembrie 2024, 09:20 (2015 vizualizări - 1 comentariu)

Click aici

EVENIMENT

Administrația locală se opune majorării tarifelor de colectare a deșeurilor menajere la 15 lei/persoană

Lipsa contractelor cu ADI ECOO 2009 SA generează sincope

Administrația locală se opune majorării tarifelor de colectare a deșeurilor menajere la 15 lei/persoană

ADI ECOO 2009 SA, operatorul regional de salubritate, a decis în cadrul Adunării Generale a Acționa­rilor, desfășurată în 28 august 2024, majorarea tarifelor pentru colectarea deșeurilor menajere la Slobozia de la 12 la 15 lei/persoană. Primarul în funcție Dragoș Soare s-a opus acestei decizii și a retras de pe ordinea de zi a ședinței Consiliului Local din 29 august 2024 proiectul de hotărâre prin care era mandatat să voteze această majorare de tarif. Soluția propusă de către administrația locală este încheierea de contracte cu toți beneficiarii serviciilor de colectare a deșeurilor din Slobozia. Conform datelor oficiale, 1369 de locuitori ai Sloboziei nu... [citește_tot_articolul]

9 Septembrie 2024, 12:10 (5471 vizualizări - 2 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Urban SA Slobozia: «Program de deversare» pentru apele reziduale

Urban SA Slobozia: «Program de deversare» pentru apele reziduale

Ultimatumul acordat de Garda de Mediu Ialomița poluatorilor oficiali ai Sloboziei a expirat pe 20 august 2024. În așteptarea primelor măsuri coercitive, Urban SA Slobozia ple­dează pentru respectarea «programului de deversare» agreat de autorități. «Fa­cem ceea ce nu s-a făcut vreme de 30 de ani... Sunt convins că programul de deversare a apelor reziduale agreat la nivelul orașului va genera o dimi­nuare a disconfortului olfactiv. Este însă vital să respectăm toți obligațiile comune pe care ni le-am asumat!» declară Adrian Stoicescu, directorul general al Urban SA Slobozia.

 

Program de deversare a apelor reziduale... [citește_tot_articolul]

9 Septembrie 2024, 07:50 (5843 vizualizări - 3 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Spitalul Orășenesc Țăndărei reclamă în instanță CJAS Ialomița

Spitalul Orășenesc Țăndărei reclamă în instanță CJAS Ialomița

Casa Județeană de Asigurări de Sănătate Ialomița a fost reclamată în instanță de către Spitalul Orășenesc Țăndărei. Unitatea me­dicală solicită plata concediilor medicale afe­rente perioadei ianuarie-februarie 2024, pentru un număr de 10 angajați. Valoarea sumelor care trebuie recuperate se ridică la aproximativ 30 mii de lei.

 

Proces în curs Întârzierile privind plata concediilor medicale au adus Casa Județeană de Asigurări de Sănătate Ialomița în sala de judecată. Din cauza unei astfel de situații, instituția este acum acționată în... [citește_tot_articolul]

8 Septembrie 2024, 09:55 (4277 vizualizări - 1 comentariu)

EVENIMENT

Ialomița: Adăposturile de protecție civilă, abandonate de autorități

Ialomița: Adăposturile de protecție civilă, abandonate de autorități

Adăposturile de protecție civilă sunt spații special amenajate pentru a oferi sprijin populației în cazul unor de­zastre. La nivelul județului Ialomița există 15 astfel de locații, care pot adăposti 1345 de persoane. Doar unul singur se află în grija unei administrații locale, restul aparținând unor operatori economici. În majoritatea cazurilor, adăposturile civile au nevoie de întreținere și reparații. Res­ponsabilitatea în realizarea acestor lucrări cade atât în sarcina operatorilor privați, cât și în cea a administrațiilor locale. Iar ca de fiecare dată, nu există nici fonduri și nici interes pentru remedierea acestor probleme... [citește_tot_articolul]

7 Septembrie 2024, 10:25 (6015 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Slobozia: Suspiciuni de fraudă la «Asociația 44, P+8 Gostat»

Războiul de 10000 de euro anual

Slobozia: Suspiciuni de fraudă la «Asociația 44, P+8 Gostat»

Ion Lungu, membru al Asociației 44 din Slobozia, acuză condu­cerea Asociației de «deturnare de fonduri» și «gestionare frauduloasă» a veniturilor obținute din închirierea spațiilor. În replică, administratorul Asociației, Gheorghe Manea, susține că acuzațiile reclamantului nu se justifică. Situația se află în atenția Primăriei Slobozia din 2023, însă până la acest moment nu a fost stabilită nicio măsură coercitivă.

 

Asociația bogaților În timp ce majoritatea celor 400 de Asociații din Slobozia se zbat la limita subzistenței... [citește_tot_articolul]

6 Septembrie 2024, 11:55 (6026 vizualizări - 2 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Fonduri guvernamentale pentru amenajările de irigații ale Ialomiței

Fonduri guvernamentale pentru amenajările de irigații ale Ialomiței

În ultimii 5 ani, Ialomița a primit sistematic fonduri din partea Minis­terului Agriculturii și Dezvoltării Rurale pentru reabilitarea infrastructurii de irigații. Potrivit Agenției Naționale de Îmbunătățiri Funciare-Filiala Teritorială de Îmbunătățiri Funciare Ialomița, cele mai importante amenajări de irigații din județ se află în stadii avansate în ceea ce privește reabili­tarea. Alte amenajări au fost incluse de Ministerul Agriculturii în studii de fezabilitate și «DALI» în vederea unei viitoare reabilitări.

 

Lucrări în curs... [citește_tot_articolul]

6 Septembrie 2024, 08:05 (6076 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

REPORTAJ

Consiliul Local Slobozia față-n față cu tehnologia

Somnul națiunii naște mode

Consiliul Local Slobozia față-n față cu tehnologia

La sfârșit de mandat, Consiliul Local Slobozia, forul legislativ al orașului, a devenit un ecran de calculator. Ședințele de Consiliu Local se desfășoară on-line, prezența se face prin telefon, Aleșii locali au devenit niște simboluri pe ecran... Iar votul s-a transformat din formalitate în simulacru! Joi, 29 august 2024, sala de ședințe a Consiliului Local Slobozia a devenit scena acestui spectacol în care bufonii aleși ai acestui mandat au dat măsura grijii față de comunitatea care i-a propulsat în funcții. Și, da, e adevărat că noi avem Aleșii pe care i-am votat și îi merităm! Dar la fel de adevărat e că Slobozia merită de la acești Aleși măcar o făr... [citește_tot_articolul]

5 Septembrie 2024, 12:05 (4892 vizualizări - 5 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Ialomița: Radiografia pregătirilor pentru debutul noului an școlar

Ialomița: Radiografia pregătirilor pentru debutul noului an școlar

În urmă cu o săptămână, o comisie specială formată din reprezentanți ai Inspectoratului Școlar Județean Ialomița, Direcției de Sănătate Publică Ialomița și Instituția Prefectului Județul Ialomița a făcut verificări cu privire la sta­diul pregătirii școlilor pentru debutul noului an școlar. Deși numărul unităților de învățământ fără autorizații sanitare s-a redus considerabil, problemele au rămas aceleași. Mai mult, marea provocare pentru școli este să asigure spații conforme pentru elevi, în unitățile unde se desfășoară lucrări de reabi­litare.

 

Probleme înainte de începerea școlii... [citește_tot_articolul]

5 Septembrie 2024, 07:50 (4421 vizualizări - 2 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

A început recepția oficială la «Plaja Zorilor»

Amara se pregătește de ce e mai rău și speră la ce e mai bine

A început recepția oficială la «Plaja Zorilor»

bonus: Lacul Amara scade pe an ce trece, pe plajă se fură ca-n codru

La sfârșitul săptămânii precedente, comisia oficială de recepție a investiției care a vizat reabilitarea «Plajei Zorilor» a făcut primele constatări privitoare la calitatea lucrărilor. La recepție a fost prezent și Ionuț Răileanu, reprezentantul firmei Experience Com SRL, firma care a câștigat contractul de execuție. Potrivit informaților oficiale, neregulile constatate vor fi remediate în cursul acestei săptămâni, iar după recepția finală plaja va intra în administrarea Primăriei Amara. Pentru a proteja investiția, administrația locală intenționează să angajeze o firmă de pază și să restricționeze accesul turiștilor la plajă pe timpul nopții... [citește_tot_articolul]

4 Septembrie 2024, 10:20 (6726 vizualizări - 5 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Școlile din Ialomița încep «marea relocare» a elevilor

Școlile din Ialomița încep «marea relocare» a elevilor

Din cauza proiectelor de reabilitare în care au fost incluse, școlile ialomițene caută soluții pentru relocarea elevilor astfel încât aceștia să participe la cursuri în cele mai bune condiții. Inspectoratul Școlar Județean Ialomița a fost notificat cu privire la 14 unități de învățământ din județ care vor be­neficia de reabilitări și după 9 septem­brie 2024, când se va deschide oficial anul școlar 2024-2025.

 

Fonduri pentru reabilitarea școlilor Conform datelor oficiale, cele 14 unități de învățământ incluse î... [citește_tot_articolul]

3 Septembrie 2024, 15:25 (5453 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

POLITICĂ

Dragoș Soare: «Toate nuanțările informațiilor apărute, cu ajutorul și în beneficiul PSD Ialomița!»

PNL Ialomița, sub asediul unor campanii de dezinformare publică

Dragoș Soare: «Toate nuanțările informațiilor apărute, cu ajutorul și în beneficiul PSD Ialomița!»

Informațiile apărute în spațiul public privind demisia «în bloc» a jumătate din Biroul Permanent Județean al PNL Ialomița l-au determinat pe președintele liberalilor locali să facă o serie de precizări. Într-un comunicat remis presei, președintele PNL Ialomița, Dragoș Soare, susține că «informațiile publicate în ultimele zile fac parte dintr-o campanie de dezinformare interesată, construită și pusă în operă de către anumite persoane care urmăresc agendele lor personale, pentru a prelua conducerea PNL Ialomița, cu ajutorul și în beneficiul PSD Ialomița». Dragoș Soare susține că cei 15 membri (n.red.: din 2... [citește_tot_articolul]

3 Septembrie 2024, 14:20 (3218 vizualizări - 1 comentariu)

Click aici

SPORT

Victorie pe final de meci

Fotbal, SuperLiga, Unirea Slobozia-Gloria Buzău 2-1

Victorie pe final de meci

Unirea Slobozia s-a impus în fața Gloriei Buzău, în meciul din etapa a 8-a a SuperLigii. Jucătorii noștri și-au învins adversarii cu scorul de 2-1. Slobozia a reușit să obțină victoria grație celor două reușite ale lui Dmytro Pospielov. «Munca noastră a fost răsplătită. A fost un rezultat foarte bun!» a declarat la finalul partidei antre­norul Unirii Slobozia, Adrian Mihalcea.

 

Au mai bifat o victorie În prima repriză, atât Unirea Slobozia, cât și Gloria Buzău și-au împărțit numărul de ocazii de a înscrie la poartă... [citește_tot_articolul]

3 Septembrie 2024, 13:20 (2474 vizualizări - 3 comentarii)

POLITICĂ

PSD a prezentat situația majorării pensiilor în Ialomița

PSD a prezentat situația majorării pensiilor în Ialomița

Duminică, 1 septembrie 2024, liderii Organizației PSD Ialomița au organizat o conferință de presă în care au prezentat public beneficiile majorării pensiilor la nivel național și în Ialomița. Conform datelor prezentate, 41520 din totalul de circa 52000 de pensii din Ialomița au fost majorate. Cea mai mică majorare, de până în 100 de lei, vizează 6500 de pensionari, iar cea mai mare majorare, de 4000 de lei, vizează 4 pensionari. Cei mai mulți pensionari cu pensii mărite din Ialomița, 10900 de oameni, beneficiază de o majorare a pensiilor si­tuată între 500 și 1000 de lei.

 

Laudă-te, gură... [citește_tot_articolul]

3 Septembrie 2024, 12:05 (3085 vizualizări - 7 comentarii)

SPORT

Trofeul turneului a ajuns la Galați

Handbal, Memorialul «Andreea Nica»

Trofeul turneului a ajuns la Galați

La sfârșitul săptă­mânii precedente, Slobozia a găzduit ediția 2024 a Memorialului «Andreea Nica». Meciurile amicale au contat în pre­gătirea echipelor participante pentru viitorul campionat al Diviziei A de handbal. În Sala Sporturilor din Slobozia s-au duelat CSM Unirea Slobozia, CSJ Prahova Ploiești (fosta Activ Ploiești), CSM Galați și Știința București. Câștigătoare a fost desemnată CSM Galați, echipă care s-a impus în fața tuturor adversarilor. CSM Unirea Slobozia s-a clasat pe ultimul loc, fiind învinsă în toate meciurile.

 

Maraton de meciuri la Slobozia... [citește_tot_articolul]

3 Septembrie 2024, 11:40 (2095 vizualizări - 0 comentarii)

SPORT

Rezultatele echipelor ialomițene în runda 1 a Ligii a III-a

Fotbal, Liga a III-a

Rezultatele echipelor ialomițene în runda 1 a Ligii a III-a

Sâmbătă, 31 august 2024, a debutat oficial campionatul Ligii a III-a. Ialomița are în acest sezon două echipe. Este vorba despre Recolta Gheorghe Doja și CSM Fetești. Prima rundă s-a încheiat cu victoria fotbaliștilor din Gheorghe Doja și cu în­frângerea celor din Fetești.

 

O victorie și o înfrângere În runda 1 a Ligii a III-a, echipele ialomițene care evoluează în acest eșalon, Recolta Gheorghe Doja și, respectiv, CSM Fetești, au întâlnit Dunărea Călărași și Axiopolis Cernavodă. Recolta Gheorghe Doja a disputat... [citește_tot_articolul]

3 Septembrie 2024, 10:15 (2040 vizualizări - 0 comentarii)

SPORT

Sabrerii slobozeni, medaliați la Cupa «Muschetarul»

Scrimă

Sabrerii slobozeni, medaliați la Cupa «Muschetarul»

În perioada 31 august-1 septembrie 2024, în ju­dețul Iași s-a desfășurat Cupa «Muschetarul», în­trecere sportivă organizată de Federația Română de Scrimă. Sportivii legi­timați la Secția Scrimă a Clubului Sportiv Școlar din Slobozia s-au făcut remarcați în cadrul acestei competiții, reușind să urce pe podium. Cea mai bună performanță a fost a scrimerului Damian Neagu, dublu medaliat cu aur și argint la categoriile «U13» și «U15».

 

Rezultate bune la Iași Antrenați de profesorul Marin Cruțu, sportivi ialomițeni... [citește_tot_articolul]

3 Septembrie 2024, 09:20 (1959 vizualizări - 0 comentarii)

Marți 23 Iun 2026
246 cititori online
Cele mai comentate
Cele mai citite
Ultima oră
Incendiu la o casă din Movila

Incendiu la o casă din Movila

Pompierii din cadrul Detașamentului de Pompieri Slobozia și membrii serviciului voluntar cu 3 autospeciale de stingere cu apă și spumă și o ambulanță SMURD au intervenit pentru stingerea unui incendiu care ...[citește_toată_știrea]

7 Iulie 2020, 18:05
(3476 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Movila incendiu


Grupul de Comunicare Strategică: 455 de cazuri de COVID-19 în județul Ialomița

Marți, 7 iulie 2020, la nivelul județului Ialomița, potrivit Grupului de Comunicare Strategică, numărul cazurilor de îmbolnăviri cu COVID-19 a ajuns la 455, cu 11 cazuri mai mult față de ziua de luni, ...[citește_toată_știrea]

7 Iulie 2020, 16:05
(2682 vizualizări - 0 comentarii)


IȘJ Ialomița: Calendarul privind mobilitatea personalului didactic din învățământul preuniversitar în anul școlar 2020-2021 a fost reactualizat

În urma promulgării de către președintele României, Klaus Iohannis, a Legii pentru aprobarea Ordonanței de Urgență a Guvernului nr. 58/2020 privind luarea unor măsuri pentru buna funcționare a sistemului ...[citește_toată_știrea]

7 Iulie 2020, 00:20
(12124 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: Beți și fără permise, la volan

Vineri, 3 iulie a.c., în jurul orei 9,30, polițiștii din Slobozia au oprit pentru control, pe raza localității Misleanu, un autoturism condus de un tânăr de 28 de ani, din aceeași localitate. În urma solicitării ...[citește_toată_știrea]

6 Iulie 2020, 19:10
(3661 vizualizări - 0 comentarii)


Grupul de Comunicare Strategică: 444 de cazuri de COVID-19 în județul Ialomița

Luni, 6 iulie 2020, la nivelul județului Ialomița, potrivit Grupului de Comunicare Strategică, numărul cazurilor de îmbolnăviri cu COVID-19 a ajuns la 444, cu 4 cazuri mai mult față de ziua de vineri, ...[citește_toată_știrea]

6 Iulie 2020, 16:05
(3024 vizualizări - 0 comentarii)


IPJ Ialomița: Acțiuni integrate pentru combaterea COVID-19

Pentru prevenirea și limitarea îmbolnăvirilor cu COVID-19, la nivelul județului Ialomița se vor desfășura acțiuni de verificare a respectării măsurilor de protecție sanitară, pentru a proteja sănătatea ...[citește_toată_știrea]

5 Iulie 2020, 11:20
(3220 vizualizări - 0 comentarii)


Șosele însângerate în județul Ialomița

Șosele însângerate în județul Ialomița

Zi neagră pe șoselele din Ialomița sâmbătă, 4 iulie 2020. Cinci persoane au fost rănite și una a murit în urma a 3 accidente rutiere, petrecute pe raza localităților Fetești, Coșereni și Misleanu. Cel mai ...[citește_toată_știrea]

4 Iulie 2020, 15:15
(4133 vizualizări - 5 comentarii)


Grupul de Comunicare Strategică: 440 de cazuri de COVID-19 în județul Ialomița

Vineri, 3 iulie 2020, la nivelul județului Ialomița, potrivit Grupului de Comunicare Strategică, numărul cazurilor de îmbolnăviri cu COVID-19 a ajuns la 440, cu 4 cazuri mai mult față de ziua de joi, 2 ...[citește_toată_știrea]

3 Iulie 2020, 16:05
(2669 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: La volan, fără permis sau cu permise suspendate

Joi, 2 iulie a.c., în jurul orelor 15,00, polițiștii din Balaciu în timp ce desfășurau activități de control al traficului rutier pe raza de competență au oprit pentru control un autoturism condus de un ...[citește_toată_știrea]

3 Iulie 2020, 14:40
(2892 vizualizări - 0 comentarii)


Slobozia: Pieton acroșat de un autoturism

Joi, 2 iulie, a.c., în jurul orelor 18,00, ISU Ialomița a intervenit la un accident rutier în municipiul Slobozia, în care un autoturism a lovit un pieton. La locul evenimentului s-a deplasat de urgență ...[citește_toată_știrea]

3 Iulie 2020, 13:55
(2625 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Slobozia accident


Fetești: Șiră de baloți cuprinsă de flăcări

Fetești: Șiră de baloți cuprinsă de flăcări

Vineri dimineață, 3 iulie a.c., în jurul orei 3,30, dispeceratul Inspectoratului a fost anunțat despre izbucnirea unui incendiu la o șiră de baloți din paie în gospodăria unui cetățean din Cartierul Vlașca ...[citește_toată_știrea]

3 Iulie 2020, 13:50
(2938 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Fetești incendiu


Slobozia: A luat foc ghena de ventilație

Joi, 2 iulie, a.c., în jurul orelor 16,00, ISU Ialomița a fost solicitat să intervină la stingerea unui incendiu produs la o ghenă Slobozia. Incendiul a fost stins operativ de ...[citește_toată_știrea]

3 Iulie 2020, 13:45
(2640 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Slobozia incendiu


Săveni: Incendiu la o anexă gospodărească

Săveni: Incendiu la o anexă gospodărească

Joi, 2 iulie, a.c., în jurul orelor 11,30, dispeceratul Inspectoratului a fost anunțat despre izbucnirea unui incendiu la o anexă gospodărească a unui cetățean din localitatea Săveni. La locul solicitării ...[citește_toată_știrea]

3 Iulie 2020, 13:40
(3093 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Săveni incendiu


Proxenet din Axintele, arestat

Polițiștii de Investigații Criminale din cadrul Poliției Urziceni au acționat pe raza de competență pentru depistarea persoanelor urmărite, dispărute de la domiciliu sau care se sustrag de la executarea ...[citește_toată_știrea]

2 Iulie 2020, 19:50
(3685 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: Femei reținute pentru contrabandă cu țigări

Două femei, de 43 și 66 de ani, au fost reținute de polițiștii ialomițeni într-un dosar privind contrabanda cu țigări. Oamenii legii au efectuat în cursul zilei de joi, 2 iulie a.c., 10 percheziții domiciliare ...[citește_toată_știrea]

2 Iulie 2020, 19:45
(3303 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: Dosare penale pentru încălcarea Codului Rutier

Un tânăr de 22 de ani și un altul de 30 de ani s-au ales cu dosare penale după ce au fost suprinși în trafic încălcând regulile de circulație. Tânărul de 22 de ani s-a urcat la volan în stare de ebrietate ...[citește_toată_știrea]

2 Iulie 2020, 19:40
(2300 vizualizări - 0 comentarii)


Grupul de Comunicare Strategică: 436 de cazuri de COVID-19 în județul Ialomița

Joi, 2 iulie 2020, la nivelul județului Ialomița, potrivit Grupului de Comunicare Strategică, numărul cazurilor de îmbolnăviri cu COVID-19 a ajuns la 436, cu 4 cazuri mai mult față de ziua de miercuri, ...[citește_toată_știrea]

2 Iulie 2020, 16:05
(3179 vizualizări - 0 comentarii)


Sudiți: Proiectil neexplodat găsit în grădină

Sudiți: Proiectil neexplodat găsit în grădină

O persoană din Sudiți a descoperit un proiectil de artilerie exploziv, de calibru 120 mm, miercuri, 1 iulie a.c., în jurul orelor 12,50, în grădina din propria gospodărie. Conștientizând ...[citește_toată_știrea]

2 Iulie 2020, 12:10
(3398 vizualizări - 0 comentarii)


IȘJ Ialomița: Contestații la Bacalaureat 2020

La nivelul județului Ialomița, 661 de contestații au fost depuse după afișarea primelor rezultate obținute de către candidații prezenți la probele din sesiunea curentă a examenului de Bacalaureat. ...[citește_toată_știrea]

2 Iulie 2020, 10:15
(3195 vizualizări - 0 comentarii)


Razie a polițiștilor la Slobozia

Razie a polițiștilor la Slobozia

97 de persoane amprentate, 122 de autoturisme controlate, 23 de sancțiuni contravenționale aplicate și 6962 de kilograme de deșeuri feroase ridicate de polițiști. Este bilanțul unei ample acțiuni de prevenire ...[citește_toată_știrea]

1 Iulie 2020, 17:40
(3391 vizualizări - 0 comentarii)


ITM Ialomița: Controale la centrele rezidențiale

Având în vedere prevederile Legii nr. 55/2020 privind unele măsuri pentru prevenirea și combaterea efectelor pandemiei de COVID-19,  în  perioada 3-15.06.2020, Inspectoratul Teritorial de Muncă ...[citește_toată_știrea]

1 Iulie 2020, 16:20
(3947 vizualizări - 0 comentarii)


Grupul de Comunicare Strategică: 432 de cazuri de COVID-19 în județul Ialomița

Miercuri, 1 iulie 2020, la nivelul județului Ialomița, potrivit Grupului de Comunicare Strategică, numărul cazurilor de îmbolnăviri cu COVID-19 a ajuns la 432, cu 2 cazuri mai mult față de ziua de marți ...[citește_toată_știrea]

1 Iulie 2020, 16:05
(3172 vizualizări - 0 comentarii)


RAJA Constanța: Atenție, se oprește apa în localitatea Dridu!

Pentru executarea lucrărilor de remediere a unei avarii pe conducta de alimentare cu apă, cu diametrul de 180 mm, de pe strada Principală din localitatea Dridu, județul Ialomița, RAJA Constanța va întrerupe furnizarea apei potabile joi, 2 iulie 2020, în intervalul orar 9,00-15.00. ...[citește_toată_știrea]

1 Iulie 2020, 14:40
(6367 vizualizări - 0 comentarii)


Țăndărei: Copil de 9 ani, rănit într-un accident rutier

Un tânăr de 17 ani din orașul Țăndărei s-a ales cu un dosar penal după ce a provocat un accident rutier. Acesta se deplasa pe un moped înmatriculat cu un număr fals și fără a avea permis de conducere, moment ...[citește_toată_știrea]

30 Iunie 2020, 17:25
(2327 vizualizări - 0 comentarii)


Slobozia: Razie a polițiștilor

În cursul zilei de luni, 29 iunie 2020, polițiștii din cadrul tuturor serviciilor Inspectoratului de Poliție al Județului Ialomița au organizat o razie de amploare pe străzile din Slobozia. În urma acțiunii ...[citește_toată_știrea]

30 Iunie 2020, 17:10
(1808 vizualizări - 1 comentariu)


AJOFM Ialomița: 4,13%-rata șomajului în mai 2020

La sfârșitul lunii mai 2020, în evidențele Agenției Județene pentru Ocuparea Forței de Muncă Ialomița erau înregistrați 3864 șomeri (din care 1777 femei), rata șomajului fiind ...[citește_toată_știrea]

30 Iunie 2020, 16:20
(2201 vizualizări - 0 comentarii)


Grupul de Comunicare Strategică: 430 de cazuri de COVID-19 în județul Ialomița

Marți, 30 iunie 2020, la nivelul județului Ialomița, potrivit Grupului de Comunicare Strategică, numărul cazurilor de îmbolnăviri cu COVID-19 a ajuns la 430, cu 5 cazuri mai mult față de ziua de luni, ...[citește_toată_știrea]

30 Iunie 2020, 16:05
(4112 vizualizări - 0 comentarii)


Grupul de Comunicare Strategică: 425 de cazuri de COVID-19 în județul Ialomița

Luni, 29 iunie 2020, la nivelul județului Ialomița, potrivit Grupului de Comunicare Strategică, numărul cazurilor de îmbolnăviri cu COVID-19 a ajuns la 425, cu 5 cazuri mai mult față de ziua de vineri, ...[citește_toată_știrea]

29 Iunie 2020, 16:05
(2264 vizualizări - 1 comentariu)


RAJA Constanța: Atenție, se oprește apa în localitatea Dridu!

Pentru realizarea operațiunilor periodice de întreținere a rezervorului destinat înmagazinării apei potabile ce deservește localitatea Dridu, RAJA Constanța va sista furnizarea apei marți, 30 iunie 202 ...[citește_toată_știrea]

29 Iunie 2020, 14:55
(5574 vizualizări - 0 comentarii)


Razie de amploare la Borănești

Razie de amploare la Borănești

Forțe de ordine cu efective mărite au acționat vineri după amiază, 26 iunie a.c., în comuna Borănești, pentru prevenirea și combaterea faptelor antisociale și asigurarea climatului de ordine publică. Au ...[citește_toată_știrea]

27 Iunie 2020, 13:40
(2246 vizualizări - 0 comentarii)


Ultimele comentarii
Any în Marinela Radu ex-DSP și juristul «doctor» Vasile Zamfir, înscriși! Alecu în Marinela Radu ex-DSP și juristul «doctor» Vasile Zamfir, înscriși! base marinaru în Stelnica și Punctul de Acostare «Regina Maria», creștere a numărului de turiști ion negativ în A fost construită una dintre cele mai mari instalații de stocare a energiei verzi din România cioban în Dezastrul funciar de la Primăria Axintele Parinte în Colaps financiar după retrogradarea în Liga 2: Unirea Slobozia a cerut intrarea în insolvență! AlexDan în Lipsă de «transparență» în Consiliul Local Slobozia Preda în Colaps financiar după retrogradarea în Liga 2: Unirea Slobozia a cerut intrarea în insolvență! Mary în Reabilitarea Ștrandului Municipal, abandonată de administrația Potor Mary în Restanțe de 7,3 milioane de lei pentru facturile de apă și canalizare către operatorul Urban SA Slobozia NOBODY în «Candidatul 10510», în sfârșit director general adjunct la DGASPC Ialomița! Vasi în Incidente de integritate «cu efect întârziat» în județul Ialomița Dan în Colaps financiar după retrogradarea în Liga 2: Unirea Slobozia a cerut intrarea în insolvență! OK dar.. în «USR are obligația morală să aplice propriile standarde de integritate!» dan în Blocuri pentru tinerii specialiști în Educație și Sănătate, la Fetești Aur în Marinela Radu ex-DSP și juristul «doctor» Vasile Zamfir, înscriși! cetatean în Marinela Radu ex-DSP și juristul «doctor» Vasile Zamfir, înscriși! Pt Zanfir în Marinela Radu ex-DSP și juristul «doctor» Vasile Zamfir, înscriși! suporter în Colaps financiar după retrogradarea în Liga 2: Unirea Slobozia a cerut intrarea în insolvență! ZANFIR în Marinela Radu ex-DSP și juristul «doctor» Vasile Zamfir, înscriși!

cea mai/cel mai...

Cea mai/cel mai...