Ai intrat pe cel mai citit site din Ialomița!

REPORTAJ

Bubico de Slobozia

Expo-show canin la parcul de vacanță Hermes

Bubico de Slobozia

De ani buni, parcul de vacanță Hermes este, o dată-n an, epicentrul lumii canine. O expoziție internațională de anvergură care, la sfîrșitul săptămînii trecute, a adunat la start peste 300 de cîini din 7 țări. E drept că, într-o Slobozie inundată de maidanezi, ideea unui concurs canin pare hazardată. Dar cei 300 de cîini prezenți n-au știut asta și, în lipsa Brigittei Bardot, s-au bucurat de prezența unui arbitru internațional venit tocmai din Japonia precum și de atenția unui public local entuziast și eterogen. S-a aplaudat la scenă deschisă, s-au declarat campioni și s-a promis că anul viitor va fi și mai bine.

De la Bismark la Buria, în umbra turnului Eiffel
La vremea... [citește_tot_articolul]

18 Aprilie 2010, 14:32 (38913 vizualizări - 0 comentarii)

EVENIMENT

Medicii de familie se iau la trântă cu contractul-cadru

Medicii de familie se iau la trîntă cu contractul-cadru

Recent aprobat, noul contract-cadru pentru medicina anului 2010 aduce surprize nebănuite furnizorilor de servicii medicale. De la spitale și cabinete particulare la medicină de familie, contractarea de servicii medicale la fiecare unitate sanitară va suferi modificări. Cel mai contestat punct vizează medicii de familie, văduviți de venituri și puși, uneori, în imposibilitatea de a-și consulta pacienții. Cel puțin acestea sînt motivațiile pentru care o parte dintre doctorii de familie contestă prevederile noului contract-cadru. De cealaltă parte, Casa Județeană de Asigurări de Sănătate se arată împăciuitoare și optimistă, bazîndu-se pe un buget aprobat în aceleași limite ca anul precedent... Peste... [citește_tot_articolul]

18 Aprilie 2010, 08:33 (23523 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

REPORTAJ

Paștele Blajinilor de la Fundata

Memoria vie a deportaților pe Bărăgan

Paștele Blajinilor de la Fundata

Prin tradiție, la Fundata, prima duminică după Paști aparține deportaților. Din ce în ce mai puțini, din ce în ce mai singuri și mai uitați, aceștia continuă să se întoarcă an de an acolo, în cimitirul sărac al unui sat uitat într-un fund de cîmpie, satul unde comuniștii au îngropat, alături de morți, tinerețea și speranțele unei întregi generații. Uitați 364 de zile pe an, risipiți în toate colțurile țării, amintesc cui mai are răbdarea să-i asculte că ei au fost bănățenii lepădați pe 18 iunie 1951, în dimineața Rusaliilor, pe pămîntul uscat al Bărăganului. Acolo au trăit în bordeie îngropate, acolo și-au născut copiii și acolo au învățat carte unii de la alții. Deși prigoana a durat doar 5 ani... [citește_tot_articolul]

17 Aprilie 2010, 11:14 (30753 vizualizări - 1 comentariu)

EVENIMENT

Apa lui Ionașcu nu are pesticide, dar rămâne menajeră

Cîntarea cîntărilor

Apa lui Ionașcu nu are pesticide, dar rămîne menajeră

SC Urban a organizat o conferință de presă în care a anunțat rezultatele paralele ale analizelor realizate realizate în trei laboratoare diferite. Potrivit acestor rezultate, apa provenită din sursa subterană nu conține pesticide, dar continuă să înregistreze depășiri semnificative la fier și amoniu. Vlentin Cilibeanu, directorul SC Urban a declarat că face eforturi susținute pentru reautorizarea SC Urban, iar primarul Gabi Ionașcu a declarat că toate problemele semnalate vor dispărea după înlocuirea rețelei de apă a orașului.

Aceeași Mărie, cu alte pălării
Vineri, 16 aprilie, la sediul SC Urban din Slobozia au fost făcute publice rezultatele ultimelor seturi de analize... [citește_tot_articolul]

16 Aprilie 2010, 16:31 (22233 vizualizări - 8 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Polițistul Tilimon face legea în taximetrie pe ruta Slobozia-Amara

Cosa Nostra în uniformă

Polițistul Tilimon face legea în taximetrie pe ruta Slobozia-Amara

Un inspector al serviciului economic din cadrul Poliției Ialomița este acuzat că a înscenat un flagrant unui taximetrist din Amara. Potrivit declarațiilor taximetristului Alexandru Mihalcea, polițistul i-a cerut acestuia să se dezbrace în plină stradă pentru a găsi trei bancnote de un leu «plantate» de o colegă a acestuia. Lezat de solicitarea exagerată a polițistului, taximetristul l-a amenințat cu reclamații «în presă». Speriat, Tilimon a renunțat la percheziția corporală și a fugit. Taximetristul susține că polițistul a făcut acest lucru la solicitarea patronului uneia dintre firmele concurente de pe traseul Amara-Slobozia.

Flagrant marca Tilimon Grigoraș
Povestea... [citește_tot_articolul]

16 Aprilie 2010, 11:36 (32080 vizualizări - 9 comentarii)

Click aici

ANCHETĂ

Clanurile Bocioc și Poligrad au speriat Europa cu sprijinul autorităților locale

Țapi ispășitori ai traficului de minori din Marea Britanie

Clanurile Bocioc și Poligrad au speriat Europa cu sprijinul autorităților locale

34 de percheziții domiciliare, 27 de persoane urmărite penal pentru «trafic de minori» și «constituire de grup infracțional», 17 persoane reținute, 168 de victime-copii... Acesta este bilanțul oficial al celei mai ample operațiuni de destructurare a unui grup infracțional organizat, specializat în activități de crimă organizată pe linia migrației ilegale și a traficului de minori, spre țări din Europa Occidentală. Pentru cei care au lipsit din țară săptămîna trecută vom preciza că acțiunea s-a desfășurat la Țăndărei și a mobilizat, pe lîngă procurorii din cadrul Direcției de Investigare a Infracțiunilor de Criminalitate Organizată și Terorism, peste 120 de ofițeri de poliție din cadrul IGPR-D... [citește_tot_articolul]

15 Aprilie 2010, 10:14 (131430 vizualizări - 25 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Parcuri sigure pentru copiii din Slobozia

Nota 10 pentru autorități

Parcuri sigure pentru copiii din Slobozia

Deși rar, ni se întîmplă uneori să descoperim că autoritățile reușesc să facă și lucruri în folosul comunității. Unul dintre acestea a fost inaugurat joi, 15 aprilie, în parcul din spatele fostului cinematograf Ialomița. Investiția, în valoare de 13 mii de euro, a fost asigurată de Raiffeisen Bank, iar locul de joacă a fost declarat cel mai modern din cele 32 existente la nivelul orașului.

Nu dați banii pe prostii, luați leagăne la copii
Joi, 15 aprilie, la orele 10,00, în parcul din spatele cinematografului Ialomița, peste 100 de copii de grădiniță au fost invitați să inaugureze cel mai nou spațiu de joacă din oraș, un complex modern format din leagăne, balansoare și... [citește_tot_articolul]

15 Aprilie 2010, 10:08 (33899 vizualizări - 3 comentarii)

EVENIMENT

Criza lovește în plin afacerile ialomițenilor

Pe lîngă dizolvări și radieri, autoritățile fac statistici și pentru insolvență

Numărul firmelor radiate, dizolvate sau doar cu activitatea suspendată a continuat să crească și la începutul acetui an. Datele statistice ale Oficiului Național al Registrului Comerțului, cifre ce evidențiază numărul societăților comerciale ce și-au încheiat activitatea în primul trimestru al anului în curs, demonstrează că economia ialomițeană continuă să se prăbușească cu pași repezi. Mai mult, dacă la finele anului precedent discutam doar despre radieri, dizolvări și suspendări de activitate, actual putem aduce în discuție un aspect și mai îngrijorător: insolvența firmelor ialomițene.
Numărul, societăților comerciale, radiate în primele trei luni ale anului 2010 a crescut cu peste 18%,... [citește_tot_articolul]

14 Aprilie 2010, 19:05 (28173 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

ANCHETĂ

Pacienții Spitalului Județean cotizează la ecograful doctorului Chiciu

Afaceri prospere cu bolnavi

Pacienții Spitalului Județean cotizează la ecograful doctorului Chiciu

O nouă acuzație a unui pacient revoltat aruncă în aer falsele bune practici medicale ale doctorilor Spitalului Județean de Urgență Slobozia. De această dată, acuzațiile vizează un medic specialist grijuliu peste măsură cu veniturile proprii. Practica nu este singulară, ci, mai degrabă, prea bine cunoscută pacienților, însă povestea de față depășește nivelul minimal de bun simț al actelor medicale.

Bani din suferința bolnavilor. Fără chitanță!
Sănătatea ialomițeană, un domeniu complex, plin de scandaluri mediatice, de malpraxisuri grosolane și cazuri răsunătoare de deficiențe medicale, revine în actualitate cu o situație ce demonstrează, încă o dată, ilegalitățile ce... [citește_tot_articolul]

14 Aprilie 2010, 09:38 (31777 vizualizări - 7 comentarii)

Click aici

SPORT

Sorin Iordache a cîștigat «Trofeul Sportul Studențesc Babolat»

Începînd cu 10 aprilie, Sorin Iordache, jucătorul legitimat al clubului TenisCon Slobozia și ocupantul locului 2 în clasamentul FRT la 12 ani, a participat la turneul de categoria 3 «Trofeul Sportul Studențesc Babolat», eveniment ce se desfășoară pe terenurile din Centrul Național de Tenis București.
Plecat din nou din postura de principal favorit al turneului, Sorin și-a demonstrat încă o dată valoarea și talentul, ajungînd să dispute finala.
În finala disputată marți, 13 aprilie, împotriva lui Mihnea Bara, ocupantul locului 7 pe țară, Sorin Iordache nu i-a lăsat acestuia nicio șansă, terminînd partida în 30 minute, cu un scor care nu mai necesită multe comentarii, respectiv 6-0, 6-1.
... [citește_tot_articolul]

13 Aprilie 2010, 20:01 (23127 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

SPORT

Frumoasa gașcă nebună

Handbal: CSM Slobozia-HCF Piatra Neamț 27-23(14-12)

Frumoasa gașcă nebună

Victoria chinuită din meciul cu Activ Ploiești a presărat multă reticență în sala de handbal, sîmbătă, 10 aprilie, cînd la Slobozia a venit HCF Piatra Neamț cu o echipă mult mai bine închegată. Ne aștepta un meci, așa cum spun pariorii, de 1X2. Startul partidei a fost unul optimist, Mihaela Stănciulescu, Monica Ștefan și Irina Simion aducînd rapid CSM în avantaj. Echipa noastră a rămas la cîrmă pînă la finele partidei, fiind din cînd în cînd egalată, dar niciodată condusă. A fost din nou ziua Andreei Nica, portarul care uimește meci de meci asistența prin paradele-i de clasă în faze de unu la unu sau la aruncări de la 7 metri (să nu uităm că Andreea a fost portarul naționalei de tineret). A ieșit... [citește_tot_articolul]

13 Aprilie 2010, 19:51 (19147 vizualizări - 3 comentarii)

Click aici

SPORT

Fotbal: FC Vaslui-Unirea Urziceni 1-1

S-a dus vremea lupilor!

Unirea Urziceni pare o echipă vlăguită care se chinuie să ducă la capăt un campionat prea lung pentru resursele de energie care i-au rămas. Scăpați de țipetele lui Dan Petrescu, fotbaliștii campioanei au devenit surzi la indicațiile lui Ronny Levy și bîlbîiți în exprimarea tactică din teren. În aceste condiții n-aveau cum să emită pretenții în fața Vasluiului, o echipă mult mai bine articulată și avînd o viteză în plus față de alb-albaștri. Golul moldovenilor a fost doar o chestiune de timp. Eterna speranță Lucian Sînmărtean a centrat de pe stînga, iar Akakpo, togolezul împușcat în urmă cu 3 luni în Angola, a ciuruit poarta lui Tudor. Era minutul 25, iar pînă la pauză, rămîn de reținut doar centrările... [citește_tot_articolul]

13 Aprilie 2010, 19:49 (30759 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

SPORT

Fotbal: Unirea Slobozia-Viitorul Ianca 1-1

Și la anu’ tot în Liga III

Golul lui Crăciun din prelungirile partidei disputate vineri, 9 aprilie, a făcut țăndări și ultimul vis timid și pricăjit de promovare pentru elevii lui Răuță. Viitorul Ianca a obținut un punct important pentru evitarea retrogradării. Unirea, în schimb, s-a depărtat la 8 puncte de Viitorul Constanța și, dacă va continua să se împiedice, poate pierde și locul 3, lucru care pînă la urmă are doar valoare statistică. Și pentru că veni vorba de cifre, Viorel Gheorghe a ajuns la golul 18. El a deschis scorul pentru Unirea în meciul cu Ianca fructificînd un penalty în minutul 82. Atacantul venit la Slobozia odată cu antrenorul Răuță a marcat, în cele 6 meciuri din retur, 9 goluri, cît în întreg turul... [citește_tot_articolul]

13 Aprilie 2010, 19:48 (16207 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

SPORT

Zenovia Radu, handbal, CSS Slobozia

Viitor de aur sportu’ nostru are

Zenovia Radu, handbal, CSS Slobozia

Zizi, cum o alintă prietenii, are 16 ani, este elevă la Colegiul Național «Mihai Viteazul» și a început să joace handbal cu 4 ani în urmă. Este foarte bătăioasă în teren și extrem de veselă în afara lui. «Îmi place handbalul, iar peste cîțiva ani mă văd practicînd în continuare acest sport. Poți trăi din asta dacă iei lucrurile în serios» spune Zenovia, iar tonul hotărît din vocea ei ne convinge. Joacă pe postul de centru, iar la meciuri este acolo, în focul evenimentelor, dînd încredere colegelor. Idolul ei este jucătoarea Oltchim și a Naționalei, Narcisa Lecușanu, și, firește, la fel ca aceasta, își dorește să atingă pe viitor culmile handbalului de performanță.... [citește_tot_articolul]

13 Aprilie 2010, 19:47 (30739 vizualizări - 9 comentarii)

Click aici

SPORT

Fotbal: Juniori

Puștii lui Prepeliță, o victorie și o înfrîngere cu Buzăul

În cadrul campionatului de juniori republicani, CSS Slobozia a dat piept joi, 8 aprilie, la Buzău, într-o dublă întîlnire, cu LPS din localitate. Juniorii A (1991-1992) i-au învins pe buzoieni cu 4-2, golurile fiind marcate pentru Slobozia de George Mitrea (3) și Cristian Chiru. Un scor similar, dar favorabil buzoienilor, s-a înregistrat și în meciul juniorilor B (1993-1994). Pentru echipa noastră au punctat Cristian Răileanu și Silviu Șincan.... [citește_tot_articolul]

13 Aprilie 2010, 19:46 (22635 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

SPORT

Scrimă

Concursul Internațional de Scrimă «Cupa Primăverii»

În perioada 10-11 aprilie 2010, Direcția pentru Sport a Județului Ialomița a organizat Concursul Internațional de scrimă «Cupa Primăverii» Sabie-Masculin și Feminin Cadeți-14-17 ani. Evenimentul s-a desfășurat în sala de sport a Grupului Școlar «A.I. Cuza» din Slobozia, la competiție participînd 58 de sportivi din Bulgaria, SUA și România. În ceea ce privește rezultatele în probele individuale, la feminin pe prima poziție s-a clasat Cristina Munteanu-CSM Iași, în timp ce Emma Keehan-SUA s-a poziționat a doua, iar Loredana Dima, de la CSS Slobozia, s-a clasat a treia. La individual masculin, pe prima treaptă a podiumului a urcat Dragoș Sîrbu-CSM Iași, Mihail Veselinov-Fenging Ruse ocupînd a doua... [citește_tot_articolul]

13 Aprilie 2010, 19:44 (30123 vizualizări - 0 comentarii)

EVENIMENT

Ionașcu, refuzat de Ministerul Finanțelor

Ionașcu, refuzat de Ministerul Finanțelor

Mai țineți minte bancul ăla cu meșterul nepriceput care spune că sculele nu sînt bune? Așa și cu Primăria Slobozia. Instituția ne anunță, printr-o adresă semnată de primarul Gabi Ionașcu, că n-a primit cele 4 milioane de lei necesare reabilitării sistemului de distribuție a apei din Slobozia, fapt care justifică în continuare calitatea execrabilă a apei furnizate populației.
Pentru a da greutate jalbei către populația orașului, același comunicat oferă o lungă listă de obiective finanțate din Fondul de rezevă bugetară aflat la dispoziția Guvernului României și concluzionează că aceste obiective sînt dovada incontestabilă a prigoanei politice la care este supus primarul Sloboziei... [citește_tot_articolul]

13 Aprilie 2010, 19:09 (27689 vizualizări - 15 comentarii)

EVENIMENT

Doctorul Corneliu Pană a demisionat

Direcția de Sănătate Publică, fără director

Doctorul Corneliu Pană a demisionat

Recent, DSP Ialomița a rămas fără conducere, după ce doctorul Corneliu Pană a demisionat din fruntea instituției. Medicul Pană a fost director al DSP cu sprijinul Partidului Democrat-Liberal. Actual, medicul a fost eliberat din funcție ca urmare a demisiei înaintate. Surse apropiate medicului susțin că demisia a survenit ca urmare a unor probleme medicale ale doctorului, Pană revenind la cabinetul individual de medicină de familie. Deocamdată, nimeni nu și-a exprimat intenția de a ocupa postul rămas vacant, stribuțiile de «șef» revenindu-i directorului adjunct Mihaela Dumitrescu.... [citește_tot_articolul]

13 Aprilie 2010, 10:50 (31017 vizualizări - 15 comentarii)

POLITICĂ

Otilia Dumitru, din nou adjunct al Inspectoratului Școlar

PSD reloaded

Otilia Dumitru, din nou adjunct al Inspectoratului Școlar

Începînd de luni, 12 aprilie a.c., Otilia Dumitru a revenit la conducerea Inspectoratului Școlar. De meserie profesor, Otilia Dumitru a fost inspector adjunct a instituției în perioada de guvernare a PSD-PDL, fiind demisă printr-un ordin ministerial imediat după ce formațiunea politică s-a retras de la guvernare. Imediat după demitere, Otilia Dumitru a constestat documentul la Curtea de Apel București, iar în data de 23 martie 2010 instanța s-a pronunțat în favoarea profesorului. Astfel, începînd cu data de 6 aprilie a.c., oficial, Otilia Dumitru a fost repusă în funcția de inspector școlar adjunct. Numirea domniei sale s-a produs astăzi, 12 aprilie.
Activitatea Otiliei Dumitru la Inspectoratul... [citește_tot_articolul]

12 Aprilie 2010, 15:45 (32343 vizualizări - 6 comentarii)

EVENIMENT

Teculescu și Ionașcu se încaieră în comunicate de presă

Contraatac la baionetă pe tema apei potabile

Teculescu și Ionașcu se încaieră în comunicate de presă

Războiul dintre primarul Gabi Ionașcu și prefectul Mădălin Teculescu capătă noi sensuri și dimensiuni. După ce timp de luni de zile s-au duelat în schimburi de focuri (a se citi declarații) inconsistente, cei doi combatanți au considerat de cuviință să treacă la artileria grea. Așa se face că Gabi Ionașcu a scos din dotare un ditamai interviul, publicat cu generozitate dezarmantă într-una dintre publicațiile locale, în care îl ciuruiește pe prefectul Teculescu mai ceva decît a ciuruit apa lui rețeaua publică. Pe cei care n-au citit interviul îi asigurăm că n-au pierdut nimic. Ba dimpotrivă, au cîștigat timp.
În replică, prefectul Mădălin Teculescu s-a aruncat în luptă cu arma sa favorită: mitraliera... [citește_tot_articolul]

10 Aprilie 2010, 16:38 (33784 vizualizări - 2 comentarii)

Marți 23 Iun 2026
276 cititori online
Cele mai comentate
Cele mai citite
Ultima oră

Acțiune a polițiștilor pe raza municipiului Fetești

Miercuri, 2 septembrie a.c., în intervalul orar 17,00-20,00, 86 de polițiști din structurile de Ordine Publică, Poliție Rutieră, Criminalitate Economică și Investigații Criminale, cu sprijinul luptătorilor ...[citește_toată_știrea]

3 Septembrie 2020, 17:30
(3984 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: Șoferi depistați la volan fără permise de conducere

Miercuri, 2 septembrie a.c., în jurul orelor 17,00, polițiștii din cadrul Biroului Rutier au oprit, pentru control, un autoturism condus de un bărbat, de 21 de ani, din județul Constanța. În urma verificărilor ...[citește_toată_știrea]

3 Septembrie 2020, 17:25
(3094 vizualizări - 0 comentarii)


Bărbat din Slobozia, arestat pentru că a condus beat la volan

Miercuri, 2 septembrie a.c., polițiștii din cadrul Secției 5 Poliție Rurală Jilavele și Poliției Orașului Fierbinți-Târg au acționat pe raza comunelor Maia, Rădulești și Dridu pentru depistarea persoanelor ...[citește_toată_știrea]

3 Septembrie 2020, 17:20
(2361 vizualizări - 0 comentarii)


Grupul de Comunicare Strategică: 979 cazuri de COVID-19 înregistrate în Ialomița

Joi, 3 septembrie a.c., la nivelul județului Ialomița, potrivit Grupului de Comunicare Strategică, numărul cazurilor de îmbolnăviri cu COVID-19 a ajuns la 979, cu 9 cazuri mai mult față de ziua de miercuri ...[citește_toată_știrea]

3 Septembrie 2020, 16:05
(3331 vizualizări - 0 comentarii)


Urziceni: Un șofer băut a intrat cu mașina într-un microbuz de transport persoane!

Urziceni: Un șofer băut a intrat cu mașina într-un microbuz de transport persoane!

Miercuri, 2 septembrie a.c., în jurul orelor 16,00, un accident s-a produs la ieșirea din Urziceni spre București. Astfel, potrivit polițiștilor, un bărbat de 53 de ani aflat la volanul unui autoturism ...[citește_toată_știrea]

2 Septembrie 2020, 19:40
(3778 vizualizări - 3 comentarii)

Taguri: Urziceni accident


Urziceni: Copil dispărut

Urziceni: Copil dispărut

Polițiștii din Ialomița caută un minor, de 13 ani, care a plecat de la domiciliu. Persoanele care pot oferi informații care să conducă la depistarea lui, sunt rugate să anunțe cea mai apropiată unitate ...[citește_toată_știrea]

2 Septembrie 2020, 17:35
(2473 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: Beți și fără permise, la volan

Marți, 1 septembrie a.c., în jurul orelor 15,30, polițiștii din Fierbinți-Tîrg, în timp ce efectuau un filtru rutier pe raza comunei Dridu, au depistat în flagrant un bărbat, de 53 de ani, din județul ...[citește_toată_știrea]

2 Septembrie 2020, 17:30
(3244 vizualizări - 0 comentarii)


Urmărit internațional de autoritățile din Austria și Italia, depistat de polițiștii ialomițeni

Marți, 1 septembrie a.c., polițiștii Serviciului de Investigații Criminale au depistat pe raza municipiului Slobozia n bărbat, de 29 de ani, din județul Brăila, bănuit de săvârșirea de «infracțiuni contra ...[citește_toată_știrea]

2 Septembrie 2020, 17:25
(6104 vizualizări - 0 comentarii)


Grupul de Comunicare Strategică: 970 cazuri de COVID-19 înregistrate în Ialomița. NU s-au înregistrat cazuri noi!

Miercuri, 2 septembrie a.c., la nivelul județului Ialomița, potrivit Grupului de Comunicare Strategică, nu s-au înregistrat cazuri noi de îmbolnăviri cu COVID-19, numărul cazurilor fiind același ca în ziua ...[citește_toată_știrea]

2 Septembrie 2020, 16:05
(4302 vizualizări - 0 comentarii)


DN21: Accident rutier între Drajna-Slobozia

Miercuri, 2 septembrie 2020, în jurul orelor 11,10, ISU Ialomița a fost solicita să intervină la un accident rutier produs pe DN21, între Drajna și Slobozia. În accident au fost implicate două autoturisme ...[citește_toată_știrea]

2 Septembrie 2020, 15:20
(3887 vizualizări - 0 comentarii)


DN21: Carambol între un tractor și două autoturisme, la ieșire din Slobozia către Drajna

Luni, 31 august a.c., în jurul orelor 16,00, pe DN21 s-a produs un accident rutier soldat cu pagube materiale. Din verificările efectuate a reieșit că în timp ce un bărbat, de 38 de ani, din Slobozia, conducea ...[citește_toată_știrea]

1 Septembrie 2020, 18:45
(4539 vizualizări - 0 comentarii)


IPJ Ialomița: 3 ordine de protecție provizorii în 24 de ore!

Luni, 31 august a.c., în jurul orelor 14,00, polițiștii din Slobozia au fost sesizați prin apel 112 de o tânără de 16 ani, din Gheorghe Lazăr, cu privire la faptul că a fost agresată fizic de către fratele ...[citește_toată_știrea]

1 Septembrie 2020, 18:40
(2915 vizualizări - 0 comentarii)


RAJA Constanța: Lipsă apă în localitatea Sudiți

Pentru executarea lucrărilor de remediere a unei avarii survenite pe conducta de aducțiune, cu diametrul de 110 mm, de la nivelul Stației de Pompare ce alimentează cu apă localitatea Sudiți, din județul ...[citește_toată_știrea]

1 Septembrie 2020, 17:10
(3457 vizualizări - 0 comentarii)


Grupul de Comunicare Strategică: 970 cazuri de COVID-19 înregistrate în Ialomița

Marți, 1 septembrie a.c., la nivelul județului Ialomița, potrivit Grupului de Comunicare Strategică, numărul cazurilor de îmbolnăviri cu COVID-19 a ajuns la 970, cu 8 cazuri mai mult față de ziua de luni ...[citește_toată_știrea]

1 Septembrie 2020, 16:10
(3000 vizualizări - 0 comentarii)


Tânăr de17 ani din Bărbulești, surprins la volanul unui autoturism neînmatriculat

Polițiștii de Investigații Criminale din Urziceni au depistat pe raza comunei Bărbulești un tânăr, de 17 ani, la volanul unui autoturism neînmatriculat. Astfel, sâmbătă, 29 august 2020, în jurul orei 1 ...[citește_toată_știrea]

31 August 2020, 17:20
(2891 vizualizări - 0 comentarii)


Fetești: Beat la volan la 73 de ani, a provocat un accident

Sâmbătă, 29 august a.c., în jurul orei 21,00 Poliția Municipiului Fetești a fost sesizată cu privire la faptul că pe strada Călărași din Fetești a avut loc un accident rutier soldat cu pagube materiale ...[citește_toată_știrea]

31 August 2020, 17:15
(4143 vizualizări - 0 comentarii)


«Munca la negru», în vizorul ITM Ialomița

În luna august 2020, Inspectoratul Teritorial de Muncă Ialomița, prin Compartimentul Control Relații de Muncă, și-a desfășurat activitatea în conformitate cu Programul Cadru de Acțiuni aprobat de Inspecția ...[citește_toată_știrea]

31 August 2020, 17:10
(1828 vizualizări - 0 comentarii)


Grupul de Comunicare Strategică: 962 cazuri de COVID-19 înregistrate în Ialomița

Luni, 31 august a.c., la nivelul județului Ialomița, potrivit Grupului de Comunicare Strategică, numărul cazurilor de îmbolnăviri cu COVID-19 a ajuns la 962, cu 17 cazuri mai mult față de ziua de sâmbătă ...[citește_toată_știrea]

31 August 2020, 16:05
(3905 vizualizări - 0 comentarii)


Accident la Platonești

Accident la Platonești

Accident rutier pe raza comunei Platonești, pe DJ 212. Luni dimineață, 31 august a.c., în jurul orelor 6,45, ISU Ialomița a intervenit la un accident rutier produs pe raza comunei Platonești, un autoturism ...[citește_toată_știrea]

31 August 2020, 15:30
(2021 vizualizări - 2 comentarii)


Scânteia: S-a izbit cu autoturismul de o remorcă

Scânteia: S-a izbit cu autoturismul de o remorcă

Duminică, 30 august a.c., în jurul orei 21,55, la Scânteia, un autoturism s-a izbit puternic de o remorcă agricola staționată. La locul accidentului s-au deplasat de urgență două echipaje din cadrul Detașamentului ...[citește_toată_știrea]

31 August 2020, 15:25
(2826 vizualizări - 0 comentarii)


Murgeanca: A luat foc o autoutilitară

Murgeanca: A luat foc o autoutilitară

Duminică, 30 august a.c., în jurul orelo 12,30, dispeceratul Inspectoratului a fost anunțat despre izbucnirea unui incendiu la o autoutilitară care transporta un butoi de 700 l de motorină, în satul Murgeanca ...[citește_toată_știrea]

31 August 2020, 15:20
(2651 vizualizări - 0 comentarii)


Slobozia: Accident pe Variantă

Slobozia: Accident pe Variantă

Sâmbătă, 29 august 2020, în jurul orelor 17,45, s-a produs un accident rutier produs pe varianta municipiului Slobozia, în eveniment fiind implicat un autoturism. La locul intervenției s-au deplasat de ...[citește_toată_știrea]

31 August 2020, 15:15
(3108 vizualizări - 1 comentariu)

Taguri: Slobozia accident


Țăndărei: Incendiu la o anexă gospodărească

Sâmbătă, 29 august, a.c., în jurul orelor 16,40, ISU Ialomița a fost solicitat să intervină pentru stingerea unui incendiu produs la o anexă gospodărească în Țăndărei. La locul solicitării s-au deplasat ...[citește_toată_știrea]

31 August 2020, 15:10
(2027 vizualizări - 0 comentarii)


Coșereni: Incendiu de vegetație uscată

Sâmbătă, 29 august, a.c., în jurul orei 11,10, ISU Ialomița a fost solicitat să intervină pentru stingerea unui incendiu de vegetație uscată izbucnit pe raza comunei Coșereni. Incendiul a fost stins operativ ...[citește_toată_știrea]

31 August 2020, 15:05
(2160 vizualizări - 0 comentarii)


RAJA Constanța: Apă cu presiuni scăzute la Fierbinți-Târg

Pentru remedierea unei avarii survenite pe conducta de alimentare cu apă, cu diametrul de 110 mm, de pe strada Garofiței, din localitatea Fierbinți-Târg, RAJA Constanța este nevoită să reducă presiunea ...[citește_toată_știrea]

31 August 2020, 14:05
(6602 vizualizări - 0 comentarii)


RAJA Constanța: Avarie în orașul Țăndărei

Pentru executarea lucrărilor de remediere a unui branșament avariat de pe strada Zambilei din orașul Țăndărei, RAJA SA Constanța a fost  nevoită să întrerupă furnizarea apei potabile luni, 31 august ...[citește_toată_știrea]

31 August 2020, 13:45
(2364 vizualizări - 0 comentarii)


Cosâmbești: Bombă de 50 kg, descoperită întâmplător pe malul râului Ialomița

Cosâmbești: Bombă de 50 kg, descoperită întâmplător pe malul râului Ialomița

O bombă de aviație, care cântărea 50 kg, a fost descoperită duminică, 30 august a.c., pe malul râului Ialomița, în zona localității Cosâmbești. Elementul de muniție a fost descoperit de un localnic, care ...[citește_toată_știrea]

30 August 2020, 19:30
(5379 vizualizări - 0 comentarii)


Grupul de Comunicare Strategică: 945 cazuri de COVID-19 înregistrate în Ialomița

Sâmbătă, 29 august a.c., la nivelul județului Ialomița, potrivit Grupului de Comunicare Strategică, numărul cazurilor de îmbolnăviri cu COVID-19 a ajuns la 945, cu un caz mai mult față de ziua de vineri ...[citește_toată_știrea]

29 August 2020, 16:05
(3491 vizualizări - 0 comentarii)


Ion Roată: Infractor identificat de polițiști

Polițiștii ialomițeni au reușit identificarea autorului unor fapte de «lipsire de libertate» și «lovire», pe raza localității Ion Roată. Este vorba despre un bărbat, de 53 de ani, din București, pe numele ...[citește_toată_știrea]

28 August 2020, 17:55
(2085 vizualizări - 0 comentarii)


Mărculești: La volan sub influența alcoolului

Un tânăr de 26 de ani s-a ales cu un dosar penal după ce a fost depistat în trafic conducând sub influența băuturilor alcoolice, pe raza localității Mărculești. În urma testării cu aparatul Drager a rezultat ...[citește_toată_știrea]

28 August 2020, 17:50
(4742 vizualizări - 1 comentariu)


Ultimele comentarii
vilă complex Slobozia în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 17 iunie 2026 Any în Marinela Radu ex-DSP și juristul «doctor» Vasile Zamfir, înscriși! Alecu în Marinela Radu ex-DSP și juristul «doctor» Vasile Zamfir, înscriși! base marinaru în Stelnica și Punctul de Acostare «Regina Maria», creștere a numărului de turiști ion negativ în A fost construită una dintre cele mai mari instalații de stocare a energiei verzi din România cioban în Dezastrul funciar de la Primăria Axintele Parinte în Colaps financiar după retrogradarea în Liga 2: Unirea Slobozia a cerut intrarea în insolvență! AlexDan în Lipsă de «transparență» în Consiliul Local Slobozia Preda în Colaps financiar după retrogradarea în Liga 2: Unirea Slobozia a cerut intrarea în insolvență! Mary în Reabilitarea Ștrandului Municipal, abandonată de administrația Potor Mary în Restanțe de 7,3 milioane de lei pentru facturile de apă și canalizare către operatorul Urban SA Slobozia NOBODY în «Candidatul 10510», în sfârșit director general adjunct la DGASPC Ialomița! Vasi în Incidente de integritate «cu efect întârziat» în județul Ialomița Dan în Colaps financiar după retrogradarea în Liga 2: Unirea Slobozia a cerut intrarea în insolvență! OK dar.. în «USR are obligația morală să aplice propriile standarde de integritate!» dan în Blocuri pentru tinerii specialiști în Educație și Sănătate, la Fetești Aur în Marinela Radu ex-DSP și juristul «doctor» Vasile Zamfir, înscriși! cetatean în Marinela Radu ex-DSP și juristul «doctor» Vasile Zamfir, înscriși! Pt Zanfir în Marinela Radu ex-DSP și juristul «doctor» Vasile Zamfir, înscriși! suporter în Colaps financiar după retrogradarea în Liga 2: Unirea Slobozia a cerut intrarea în insolvență!

cea mai/cel mai...

Cea mai/cel mai...