Ai intrat pe cel mai citit site din Ialomița!

EVENIMENT

Atac-bombă la Finanțe

Atac-bombă la Finanțe

Miercuri, 21 aprilie, în jurul orelor 14.15, o voce de copil a anunțat, prin serviciul de urgență 112, că în sediul cu 7 etaje al Finanțelor Publice Ialomița se află o bombă. Surse din cadrul instituției susțin că apelul a fost luat în serios abia a doua oară, prima dată oficialii instituției considerînd că telefonul este o farsă. De urgență, toți angajații instituției au fost evacuați, iar pirotehniștii SRI au trecut la inspectarea clădirii. Potrivit procedurii, operațiunea putea dura pînă la 4 ore. Nu este prima dată cînd Slobozia se confruntă cu astfel de apeluri, în ultimii ani existînd cel puțin trei astfel de situații. În cazul în case se va constata că amenințarea este una falsă iar apelantul... [citește_tot_articolul]

21 Aprilie 2010, 15:24 (26076 vizualizări - 0 comentarii)

REPORTAJ

Un primar italian evacuează 7 familii de rromi originare din Țăndărei

Pentru a nu dăuna turismului în Marina di Carrara

Un primar italian evacuează 7 familii de rromi originare din Țăndărei

Ordonanța semnată de primarul Zubbani, intrată în vigoare luni, 12 aprilie 2010, nu are niciun efect concret, rulotele cu rromii în cauză regăsindu-se la doar trei kilometri distanță, într-o localitate vecină Marinei di Carrara...

În loc de introducere
Italia are problemele ei sociale, interne, de secole. De exemplu, și în zilele noastre există disensiuni puternice între italienii care locuiesc în nordul țării și cei din sudul «Cizmei». Chiar dacă au trecut, la începutul anilor ’20 pînă în anii ’60, prin aceleași situații de criză cu care se confruntă România în prezent, uneori se pare că o parte a italienilor, generația tînără în special, și-a uitat propria istorie... [citește_tot_articolul]

21 Aprilie 2010, 05:42 (21578 vizualizări - 3 comentarii)

Click aici

SPORT

Clubul SATORI, abonat la podiumurile europene

Cele mai bune rezultate din istoria karateului ialomițean

Clubul SATORI, abonat la podiumurile europene

În perioada 7-11 aprilie, la Santa Rem, în Portugalia, 400 de sportivi din peste 30 de țări au participat la campionatele europene de karate pentru seniori și veterani. Satori Club, finanțată de Clubul Municipal Slobozia, a participat la această competiție cu 5 sportivi și a obținut 3 medalii: două de bronz și una de campion european la veterani. Veteranul este președintele clubului Satori, Cristian Ursu, iar cei doi sportivi sînt Cosmina Gavrilă și Răzvan Ion.

Seniorii de bronz
La 2000 de kilometri distanță de casă, într-un orășel cochet din Portugalia, cinci dintre sportivii Clubului Satori au confirmat clasa școlii locale de karate shoto-kan. Numele celor 5 sînt ... [citește_tot_articolul]

20 Aprilie 2010, 18:35 (24935 vizualizări - 0 comentarii)

SPORT

Handbal: CSM Ploiești-CSM Slobozia 35-29 (19-11)

A învins experiența

Andreea Dospin, Codruța Zavragiu, Alina Moroianu de la CSM Ploiești sînt nume de rezonanță în handbalul feminin românesc. Le cunosc valoarea și fetele de la CSM Slobozia și au mers la Ploiești hotărîte să facă un meci mare. Și, în oarecare măsură, au reușit. Au condus pînă la mijlocul primei reprize, dar apoi au plătit tribut tinereței și lipsei de experineță, încasînd șase goluri consecutive. Prahovencele au intrat la pauză cu un avantaj de 8 goluri (19-11). Le-a fost suficient pentru cîștigarea meciului, chiar dacă fetele noastre au pornit cursa de urmărire recuperînd pînă la sfîrșit 2 goluri. Scor final 35-29 pentru CSM Ploiești, rezultat care i se datorează în mare măsură Andreei Dospin, cea... [citește_tot_articolul]

20 Aprilie 2010, 18:34 (27553 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

SPORT

Bogdan Patrianca, fotbal, CSS Slobozia

Viitor de aur sportu’ nostru are

Bogdan Patrianca, fotbal, CSS Slobozia

Are 15 ani, este elev în clasa a VIII-a și joacă atacant. Tînăra speranță a profesorului Constantin Prepeliță joacă fotbal de 8 ani și vrea să le calce pe urme slobozenilor care au reușit: Adrian Mihalcea și Andrei Prepeliță. «Idolul meu este Messi. Vreau să ajung ca el și voi reuși!» ne asigură Bogdan. Pentru asta, la fel ca starul argentinian, va trebui să uite de nopți pierdute cu fete de tabloid și să pună serios burta pe fotbal. Sperăm să reușească pentru că Slobozia are nevoie de fotbaliști adevărați.... [citește_tot_articolul]

20 Aprilie 2010, 18:33 (36355 vizualizări - 13 comentarii)

Click aici

SPORT

Handbal: junioare 2

CSS Slobozia în turneul semifinal

Echipa pregătită de Marian Simion și-a atins obiectivul de moment. În ultimul turneu din sezonul regulat disputat la București(17-18 aprilie), unde a întîlnit numai echipe din capitală a obținut următoarele rezultate: 26-21 cu CSS nr. 5, 16-28 cu CSS nr. 2, și 20-28 cu CSS nr. 6. Unica victorie obținută a fost suficientă pentru calificarea în turneul semifinal care va avea loc în perioada 26-30 mai. Echipa noastră nu a putut conta pe aportul portarului Lăcrămioara Stan care a suferit o accidentare gravă ce o va ține pe tușă 6 luni. În aceste condiții, conducerea tehnică a fost nevoită să improvizeze cu Anda Călinescu și Oana Grigore în poartă, lucru care se va repeta și în semifinale dîndu-i mari... [citește_tot_articolul]

20 Aprilie 2010, 18:32 (22390 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

SPORT

Fotbal: juniori

Bune și rele cu juniorii republicani

Etapa 24 a sezonului regulat a programat pentru CSS Slobozia o dublă întîlnire pe Litoral cu Farul Constanța. Juniorii A au învins cu 6-1, în vreme ce juniorii B au pierdut cu 4-1. Pentru juniorii A au marcat George Mitrea (’3), Mihai Brebeanu și Gheorghe Marian, marinarii mici marcînd și ei un autogol. Juniorii A sînt pe locul 8 cu 43 de puncte, iar juniorii B pe 11 cu 19 puncte.... [citește_tot_articolul]

20 Aprilie 2010, 18:31 (24521 vizualizări - 0 comentarii)

SPORT

Fotbal: FC Viscofil-Unirea Slobozia 3-0

Unirea (Visc)ofilită

Echipa numărul 1 a Sloboziei trece prin cea mai grea perioadă din mandatul lui Ion Răuță. E greu să readuci pe linia de plutire o echipă, altfel ambițioasă, care a pierdut contactul cu primul loc și, în consecință, a ratat în mare măsură obiectivul trasat pentru acest sezon. Fără golgheterul Viorel Gheorghe și fundașul Lazăr, uniriștii au înfruntat Viscofilul avînd încă în ghete plumbul punctelor pierdute cu Ianca. Golurile ilfovenilor au venit firesc din faze fixe finalizate cu lovituri de cap în minutele 28, 45 și 48. «E dificil să motivezi jucătorii acum, cînd șansele la promovare sînt minime. Ei trebuie să conștientizeze că n-avem voie să pierdem ce am cîștigat: locul 3, jocul bun în echipă... [citește_tot_articolul]

20 Aprilie 2010, 18:30 (21899 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

SPORT

Fotbal: Unirea Urziceni-Pandurii Tîrgu Jiu 3-0

Încă un pas spre Europa

Unirea nu mai cîștigase acasă din ultima etapă a turului, iar întîlnirea cu gorjenii a fost un bun prilej să o facă. Meciul a început tare, iar la prima fază de poartă, Onofraș a reluat periculos o centrare a lui Apostol (’3). Pandurii dau replica prin șutul lui Nalați, care îl remarcă pe Cătălin Grigore, surpriza dintre buturile Unirii, un portar sigur așa cum ne-a obișnuit încă de pe vremea cînd era la Timișoara.
În minutul 25, campionii deschid scorul. Apostol execută o lovitură liberă de la marginea careului, lateral stînga, Galamaz sare mai mult la intimidare și mingea zgîlțîie în premieră plasa oltenească. Oaspeții îl mai încearcă o dată pe Grigore, cap Martinovici (’36), iar în minutul... [citește_tot_articolul]

20 Aprilie 2010, 18:29 (22823 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Corb la infractor nu-și scoate ochii!

Hoții au obligația de a NU părăsi localitatea

Peste un kilometru de cablu telefonic prăduit. Doi hoți prinși aproape în flagrant. Trei furturi recunoscute. Și, peste toate acestea, o decizie consternantă a Parchetului Slobozia: hoții au obligația de a nu părăsi localitatea!
Recent, procurorii slobozeni au pus batista pe țambal într-un dosar penal de furturi grosolane. Hoții, doi indivizi din localitatea Borănești, au beneficiat de o clemență mai mult decît suspectă a magistraților slobozeni. Infractorii, prinși aproape în flagrant de polițiștii din localitate, și-au recunoscut faptele vizibil antisociale. Cei doi aveau la activ nu mai puțin de trei furturi de cablu telefonic, per total însumînd peste un kilometru de fir. Prinși în noaptea... [citește_tot_articolul]

20 Aprilie 2010, 17:50 (20492 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Gigi Piticu, «condamnatul» fără condamnare

Justiția ialomițeană, file de poveste

Gigi Piticu, «condamnatul» fără condamnare

Acuzat, acum mai bine de-un an, de «vătămare corporală gravă», controversatul infractor Gheorghe Toma, zis Gigi Piticu are toate șansele să scape de pușcărie. Așadar, tot de mai bine de-un an, ancheta pare să bată pasul pe loc, pronunțarea judecătorilor în dosarul lui Gigi Piticu lăsîndu-se îndelung așteptată. Procesul a avut, săptămîna precedentă, un nou termen, un termen la care instanța s-a pronunțat după o săptămînă iar condamnarea nu s-a produs nici de această dată...

Istoria unui proces tergiversat
Pentru edificarea cititorilor asupra cazului, se cuvine o revenire la faptele ce l-au aruncat pe Toma Gheorghe după gratii. În vara anului 2008, slobozenii au fost,... [citește_tot_articolul]

19 Aprilie 2010, 18:08 (32098 vizualizări - 12 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Un sobor de șapte episcopi, slujbă de pomenire pentru Preasfințitul Părinte Damaschin

Un sobor de șapte episcopi, slujbă de pomenire pentru Preasfințitul Părinte Damaschin

Sîmbătă, 17 aprilie 2010, la Catedrala «Înălțarea Domnului», slobozenii au putut trăi un înalt sentiment de însemnătate creștină. Un sobor de șapte episcopi a oficiat slujba de pomenire pentru vrednicul Părinte Damaschin, cel de-al doilea ierarh al Episcopiei Sloboziei și Călărașilor, trecut în cele veșnice la 23 aprilie 2009. Preoții au oficiat slujba de pomenire a Preafericitul părinte Damaschin, iar ritualul ce a depășit cadrul obișnuit s-a finalizat cu cuvîntarea fără egal a actualului episcop Vincențiu. Mormîntul ierarhului aflat în interiorul lăcașului de cult a fost înconjurat de flori, iar lacrimile credincioșilor nu au încetat să curgă pe tot parcursul slujbei. S-a împlinit un an de cînd... [citește_tot_articolul]

19 Aprilie 2010, 11:18 (24378 vizualizări - 1 comentariu)

Click aici

EVENIMENT

Start la promovarea magistraților

Procurorii și judecătorii ialomițeni au, din nou, posibilitatea de promovare în funcții de execuție. Asta după ce Institutul Național al Magistraturii organizează o nouă serie de avansări în funcții. Concursul urmează a se suține la începutul lunii viitorare...
Institutul Național al Magistraturii organizează, în data de 9 mai 2010, concursul de promovare efectivă a judecătorilor și procurorilor în funcții de execuție. Deloc modeste, ambele categorii de magistrați ialomițeni au participanți la examenul în cauză.
Iar dezideratele celor 7 participanți sînt, evident, pe măsura meritelor profesionale obținute pînă la acest moment. Pe scurt, la capitolul procurori, Ialomița se înscrie în rîndul... [citește_tot_articolul]

19 Aprilie 2010, 06:32 (32965 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

REPORTAJ

Bubico de Slobozia

Expo-show canin la parcul de vacanță Hermes

Bubico de Slobozia

De ani buni, parcul de vacanță Hermes este, o dată-n an, epicentrul lumii canine. O expoziție internațională de anvergură care, la sfîrșitul săptămînii trecute, a adunat la start peste 300 de cîini din 7 țări. E drept că, într-o Slobozie inundată de maidanezi, ideea unui concurs canin pare hazardată. Dar cei 300 de cîini prezenți n-au știut asta și, în lipsa Brigittei Bardot, s-au bucurat de prezența unui arbitru internațional venit tocmai din Japonia precum și de atenția unui public local entuziast și eterogen. S-a aplaudat la scenă deschisă, s-au declarat campioni și s-a promis că anul viitor va fi și mai bine.

De la Bismark la Buria, în umbra turnului Eiffel
La vremea... [citește_tot_articolul]

18 Aprilie 2010, 14:32 (38913 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Medicii de familie se iau la trântă cu contractul-cadru

Medicii de familie se iau la trîntă cu contractul-cadru

Recent aprobat, noul contract-cadru pentru medicina anului 2010 aduce surprize nebănuite furnizorilor de servicii medicale. De la spitale și cabinete particulare la medicină de familie, contractarea de servicii medicale la fiecare unitate sanitară va suferi modificări. Cel mai contestat punct vizează medicii de familie, văduviți de venituri și puși, uneori, în imposibilitatea de a-și consulta pacienții. Cel puțin acestea sînt motivațiile pentru care o parte dintre doctorii de familie contestă prevederile noului contract-cadru. De cealaltă parte, Casa Județeană de Asigurări de Sănătate se arată împăciuitoare și optimistă, bazîndu-se pe un buget aprobat în aceleași limite ca anul precedent... Peste... [citește_tot_articolul]

18 Aprilie 2010, 08:33 (23524 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

REPORTAJ

Paștele Blajinilor de la Fundata

Memoria vie a deportaților pe Bărăgan

Paștele Blajinilor de la Fundata

Prin tradiție, la Fundata, prima duminică după Paști aparține deportaților. Din ce în ce mai puțini, din ce în ce mai singuri și mai uitați, aceștia continuă să se întoarcă an de an acolo, în cimitirul sărac al unui sat uitat într-un fund de cîmpie, satul unde comuniștii au îngropat, alături de morți, tinerețea și speranțele unei întregi generații. Uitați 364 de zile pe an, risipiți în toate colțurile țării, amintesc cui mai are răbdarea să-i asculte că ei au fost bănățenii lepădați pe 18 iunie 1951, în dimineața Rusaliilor, pe pămîntul uscat al Bărăganului. Acolo au trăit în bordeie îngropate, acolo și-au născut copiii și acolo au învățat carte unii de la alții. Deși prigoana a durat doar 5 ani... [citește_tot_articolul]

17 Aprilie 2010, 11:14 (30755 vizualizări - 1 comentariu)

EVENIMENT

Apa lui Ionașcu nu are pesticide, dar rămâne menajeră

Cîntarea cîntărilor

Apa lui Ionașcu nu are pesticide, dar rămîne menajeră

SC Urban a organizat o conferință de presă în care a anunțat rezultatele paralele ale analizelor realizate realizate în trei laboratoare diferite. Potrivit acestor rezultate, apa provenită din sursa subterană nu conține pesticide, dar continuă să înregistreze depășiri semnificative la fier și amoniu. Vlentin Cilibeanu, directorul SC Urban a declarat că face eforturi susținute pentru reautorizarea SC Urban, iar primarul Gabi Ionașcu a declarat că toate problemele semnalate vor dispărea după înlocuirea rețelei de apă a orașului.

Aceeași Mărie, cu alte pălării
Vineri, 16 aprilie, la sediul SC Urban din Slobozia au fost făcute publice rezultatele ultimelor seturi de analize... [citește_tot_articolul]

16 Aprilie 2010, 16:31 (22234 vizualizări - 8 comentarii)

EVENIMENT

Polițistul Tilimon face legea în taximetrie pe ruta Slobozia-Amara

Cosa Nostra în uniformă

Polițistul Tilimon face legea în taximetrie pe ruta Slobozia-Amara

Un inspector al serviciului economic din cadrul Poliției Ialomița este acuzat că a înscenat un flagrant unui taximetrist din Amara. Potrivit declarațiilor taximetristului Alexandru Mihalcea, polițistul i-a cerut acestuia să se dezbrace în plină stradă pentru a găsi trei bancnote de un leu «plantate» de o colegă a acestuia. Lezat de solicitarea exagerată a polițistului, taximetristul l-a amenințat cu reclamații «în presă». Speriat, Tilimon a renunțat la percheziția corporală și a fugit. Taximetristul susține că polițistul a făcut acest lucru la solicitarea patronului uneia dintre firmele concurente de pe traseul Amara-Slobozia.

Flagrant marca Tilimon Grigoraș
Povestea... [citește_tot_articolul]

16 Aprilie 2010, 11:36 (32091 vizualizări - 9 comentarii)

ANCHETĂ

Clanurile Bocioc și Poligrad au speriat Europa cu sprijinul autorităților locale

Țapi ispășitori ai traficului de minori din Marea Britanie

Clanurile Bocioc și Poligrad au speriat Europa cu sprijinul autorităților locale

34 de percheziții domiciliare, 27 de persoane urmărite penal pentru «trafic de minori» și «constituire de grup infracțional», 17 persoane reținute, 168 de victime-copii... Acesta este bilanțul oficial al celei mai ample operațiuni de destructurare a unui grup infracțional organizat, specializat în activități de crimă organizată pe linia migrației ilegale și a traficului de minori, spre țări din Europa Occidentală. Pentru cei care au lipsit din țară săptămîna trecută vom preciza că acțiunea s-a desfășurat la Țăndărei și a mobilizat, pe lîngă procurorii din cadrul Direcției de Investigare a Infracțiunilor de Criminalitate Organizată și Terorism, peste 120 de ofițeri de poliție din cadrul IGPR-D... [citește_tot_articolul]

15 Aprilie 2010, 10:14 (131482 vizualizări - 25 comentarii)

EVENIMENT

Parcuri sigure pentru copiii din Slobozia

Nota 10 pentru autorități

Parcuri sigure pentru copiii din Slobozia

Deși rar, ni se întîmplă uneori să descoperim că autoritățile reușesc să facă și lucruri în folosul comunității. Unul dintre acestea a fost inaugurat joi, 15 aprilie, în parcul din spatele fostului cinematograf Ialomița. Investiția, în valoare de 13 mii de euro, a fost asigurată de Raiffeisen Bank, iar locul de joacă a fost declarat cel mai modern din cele 32 existente la nivelul orașului.

Nu dați banii pe prostii, luați leagăne la copii
Joi, 15 aprilie, la orele 10,00, în parcul din spatele cinematografului Ialomița, peste 100 de copii de grădiniță au fost invitați să inaugureze cel mai nou spațiu de joacă din oraș, un complex modern format din leagăne, balansoare și... [citește_tot_articolul]

15 Aprilie 2010, 10:08 (33901 vizualizări - 3 comentarii)

Sâmbătă 27 Iun 2026
233 cititori online
Cele mai comentate
Cele mai citite
Ultima oră

DGFP Ialomița: Locul 7 pe țară la colectarea veniturilor

Potrivit datelor statistice ale Direcției Generale a Finanțelor Publice, în luna iulie 2011, pentru colectarea veniturilor bugetare, au fost emise peste 11 mii de somații în valoare de aproximativ 65,9 ...[citește_toată_știrea]

17 August 2011, 20:02
(6682 vizualizări - 0 comentarii)


Culmea hoției: Să-ți reclami propriul furt la 112!

Polițiștii au fost sesizați marți, 16 august, prin apelul de urgență 112, de către un bărbat, de 34 ani, din Slobozia, angajat al unei societăți comerciale, acesta sesizînd un furt. Slobozeanul a susținut ...[citește_toată_știrea]

17 August 2011, 20:00
(5730 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Slobozia furt


Sudiți: Proiectile găsite în curte

Un tînăr de 25 ani din comuna ialomițeană Sudiți a alertat polițiștii din localitate, speriat fiind că în curtea locuinței sale a descoperit două proiectile. Potrivit polițiștilor, la fața locului s-a deplasat ...[citește_toată_știrea]

17 August 2011, 19:59
(9074 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Sudiți proiectil


Luciu: S-au bătut zdravăn pe islaz

Marți, 16 august, la Luciu s-a produs un scandal de proporții. Un bărbat de 36 ani a alertat Poliția pentru faptul că în timp ce se afla pe islazul din localitate a fost bătut cu bîtele de două perosane ...[citește_toată_știrea]

17 August 2011, 19:57
(9014 vizualizări - 0 comentarii)


Secția 3 Stelnica: Lemne de foc furate

Peste 30 de autovehicule au fost oprite marți, 16 august, în cele două filtre instituite de polițiștii Secției 3 Poliție Rurală Stelnica. Acțiunea a avut ca scop prevenirea și comercializarea ilegală de ...[citește_toată_știrea]

17 August 2011, 19:56
(8675 vizualizări - 0 comentarii)


Urziceni: Furturile din locuințe, în atenția polițiștilor

Polițiștii din Urziceni au organizat marți, 16 august, o acțiune pentru prevenirea și combaterea furturilor din locuințe și societăți comerciale. În cadrul verificărilor, polițiștii au legitimat peste ...[citește_toată_știrea]

17 August 2011, 19:56
(6782 vizualizări - 0 comentarii)


Secțiunea Mica Publicitate a fost actualizată!

Cele mai noi anunțuri de mică publicitate din Ialomița. ...[citește_toată_știrea]

16 August 2011, 17:58
(4692 vizualizări - 0 comentarii)


Slobozia: Accidentată în timp ce traversa regulamentar

Luni, 15 august, în Slobozia s-a produs un accident de circulație soldat cu rănirea ușoară a unui pieton. Astfel, în timp ce o femeie, de 55 ani, din Slobozia, s-a angajat în traversarea regulamentară a ...[citește_toată_știrea]

16 August 2011, 17:49
(6980 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Slobozia accident


Ograda: Biciclistul beat a căzut peste parbrizul unei mașini

Polițiștii Biroului Rutier Slobozia au fost sesizați duminică, 14 august, adespre producerea pe raza comunei Ograda a unui accident rutier soldat cu rănirea ușoară a unei persoane. În urma cercetării la ...[citește_toată_știrea]

16 August 2011, 17:46
(5631 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Ograda accident


Ialomița: Accident în lanț pe DN2A în zona Chirana

Ialomița: Accident în lanț pe DN2A în zona Chirana

Marți, 16 august, în jurul orei 07.25, lîngă popasul Chirana a avut loc un accident soldat cu rănirea a cinci persoane și avarierea a nouă autoturisme și mașini de mare tonaj. Potrivit cercetărilor preliminare ...[citește_toată_știrea]

16 August 2011, 17:43
(9173 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: De la Cluj, fără permis

Duminică după amiaza, 14 august a.c., o patrulă de siguranță publică a depistat în trafic, pe Drumul Național 21, un autoturism la volanul căruia se deplasa un bărbat, de 45 de ani, din Cluj Napoca. În ...[citește_toată_știrea]

16 August 2011, 17:37
(5882 vizualizări - 0 comentarii)


DGFP Ialomița: Încasări de 114,95% la bugetul general consolidat

Direcția Generală a Finanțelor Publice Ialomița informează că, în decursul lunii iulie 2011, a colectat peste 50 milioane lei la bugetul consolidat de stat. 84,12% din totalul încasărilor au fost realizate ...[citește_toată_știrea]

16 August 2011, 16:38
(7345 vizualizări - 0 comentarii)


Murgeanca: Prin sat cu mașina, beat

Polițiștii rutieri au depistat duminică, 14 august a.c., în cadrul unui control de rutină, un autoturism condus de un bărbat, de 29 ani, pe raza satului Murgeanca. Întrucît acesta emana halenă alcoolică ...[citește_toată_știrea]

16 August 2011, 16:36
(8171 vizualizări - 0 comentarii)


AJOFM Ialomița organizează cursuri pentru șomeri

Agenția Județeană pentru Ocuparea Forței de Muncă anunță redeschiderea sezonului de cursuri pentru șomeri. După studierea atentă a cererii existente pe piața locală, oficialii instituției au decis că cele ...[citește_toată_știrea]

16 August 2011, 16:35
(7302 vizualizări - 0 comentarii)


Movilița: La 16 ani, cercetat penal după ce a furat dintr-un autoturism

Un minor de 16 ani este cercetat penal de polițiști pentru un furt dintr-un autoturism. În acest sens, Poliția a fost sesizată sîmbătă, 13 august, de către o tînără de 29 ani, din București, despre faptul ...[citește_toată_știrea]

16 August 2011, 15:40
(6262 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Movilița furt


Ialomița: 140 de polițiști, în acțiune

În perioada 12-15 august, polițiștii ialomițeni, dar și alte forțe de ordine, au desfășurat o serie de acțiuni în mediul urban și rural din județ. Astfel, cei peste 140 de polițiști au legitimat 250 de ...[citește_toată_știrea]

16 August 2011, 15:39
(7089 vizualizări - 0 comentarii)


Orboiești: Hoți de fier vechi prinși de polițiști

Sîmbătă, 13 august, un bărbat din Orboiești a reclamat polițiștilor că cinci persoane au încercat să îi fure fier vechi din curtea locuinței. Bărbații, cu vîrste cuprinse între 18 și 45 de ani, toți din ...[citește_toată_știrea]

16 August 2011, 15:39
(8404 vizualizări - 0 comentarii)


DGFP Ialomița: Formularul 200 a intrat la prelucrare

Direcția Generală a Finanțelor Publice Ialomița informează contribuabilii persoane fizice că a început prelucrarea Formularului 200 «Declarație privind veniturile realizate din România», pentru anul 20 ...[citește_toată_știrea]

16 August 2011, 15:39
(7952 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: Beți la volan

Vineri, 5 august a.c., polițiștii au depistat în trafic, pe bulevardul Matei Basarab, din Slobozia, un tînăr feteștean, de 21 ani, care emana halenă alcoolică. Șoferul a fost testat alcoolscop, valoarea ...[citește_toată_știrea]

16 August 2011, 07:33
(9479 vizualizări - 0 comentarii)


Fetești: Alcool confiscat

Un bărbat de 36 ani, din Fetești, a fost oprit în trafic joi, 11 august, de polițiști, pentru un control de rutină. Verificările sumare în autovehiculul bărbatului au scos la iveală mai multe bidoane de ...[citește_toată_știrea]

12 August 2011, 18:41
(7353 vizualizări - 0 comentarii)


Valea Ciorii: Hoț prins de polițiști

Un tînăr de 20 ani din comuna ialomițeană Valea Ciorii este cercetat de polițiști pentru furt. Tînărul este acuzat că în noaptea de 9 spre 10 august a furat mai multe panouri de lemn de la gardul unui cetățean ...[citește_toată_știrea]

12 August 2011, 18:41
(7010 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Valea Ciorii furt


Fetești: Acțiune pentru legalitatea forței de muncă

Polițiștii feteșteni, în colaborare cu inspectori ITM, au desfășurat joi, 11 august, o acțiune pentru prevenirea și combaterea ilegalităților care se comit în domeniul forței de muncă. În acest sens au ...[citește_toată_știrea]

12 August 2011, 18:40
(7143 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: Comerț ilegal cu lemne de foc

În perioada 9-11 august, polițiștii ialomițeni au desfășurat pe raza mai multor comune o acțiune ce a vizat combaterea faptelor de comercializare ilegală de material lemnos. Pe parcursul întregii acțiuni ...[citește_toată_știrea]

12 August 2011, 18:40
(10430 vizualizări - 1 comentariu)


Slobozia: Prostituată de meserie

Deși a fost amendată în nenumărate rînduri pentru prostituție, o tînără de 23 ani, din Slobozia, nu s-a dezis de meserie și joi, 11 august, jandarmii slobozeni au amendat-o din nou pe prostituată. Mihaela ...[citește_toată_știrea]

12 August 2011, 10:47
(8433 vizualizări - 1 comentariu)


Sărățeni: Arestată după ce și-a omorît bărbatul

O femeie de 36 ani din Sărățeni a fost arestată preventiv pentru 29 de zile pentru «omor». Femeia este acuzată că și-a ucis bărbatul cu un cuțit. Potrivit anchetatorilor, între victimă, un bărbat de 51 ...[citește_toată_știrea]

11 August 2011, 16:59
(11832 vizualizări - 0 comentarii)


ITM Ialomița: Amenzi de peste 450000 lei pentru muncă «la negru»

In baza Planului de acțiune privind reducerea incidenței muncii nedeclarate pentru perioada mai-iulie 2011, Inspectoratul Teritorial de Muncă, în colaborare cu Inspectoratul de Poliție al Județului Ialomița ...[citește_toată_știrea]

11 August 2011, 16:55
(11823 vizualizări - 2 comentarii)


Un tînăr de 26 ani și-a pierdut viața într-un accident rutier

Un tînăr de 26 ani și-a pierdut viața în această dimineață, joi, 11 august, într-un accident rutier. Incidentul s-a petrecut între Urziceni și Coșereni, cînd un autoturism s-a izbit frontal de un TIR. ...[citește_toată_știrea]

11 August 2011, 16:17
(7646 vizualizări - 5 comentarii)


Căzănești: Colecta fier vechi fără autorizație

10 societăți comerciale de colectare a deșeurilor feroase de pe raza orașului Căzănești au fost verificate miercuri, 10 august, de către polițiști și comisari ai Gărzii Financiare Ialomița. În timpul verificărilor ...[citește_toată_știrea]

11 August 2011, 16:16
(9234 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: Comerț ilegal cu cereale

Miercuri, 10 august, polițiștii din Urziceni au desfășurat o acțiune pentru prevenirea și combaterea comerțului ilicit. În acest sens au fost verificați 6 agenți economici și 4 persoane fizice, aplicîndu ...[citește_toată_știrea]

11 August 2011, 16:16
(8088 vizualizări - 0 comentarii)


Movilița: Fructe și legume, vîndute ilegal

Miercuri, 10 august, la Movilița, polițiștii ialomițeni în colaborare cu reprezentanții Serviciului Județean de Metrologie au verificat legalitatea comerțului cu produse agroalimentare din localitate. ...[citește_toată_știrea]

11 August 2011, 16:15
(9241 vizualizări - 0 comentarii)


Ultimele comentarii
Carmen în Marinela Radu ex-DSP și juristul «doctor» Vasile Zamfir, înscriși! Gigel în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! mdrag20 în Irigațiile pe 36000 de hectare în Ialomița, afectate de o decizie a CFR pentru protejarea unui pod feroviar în Brăila Gigi gunoierul în A început construirea «drumului de șantier» în zona podului peste râul Ialomița din Țăndărei Corcodel de la DUMITRESTI în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! George în Sărăcie, mizerie și indiferență în blocul «SACO» din Slobozia casă Slobozia Nouă în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 24 iunie 2026 închiriere apartament 3 camere Slobozia în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 24 iunie 2026 om de rand în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! laurentiu în «Beach Party» săptămânal pe Plaja Zorilor Răduță Aurelian-Constantin în Sărăcie, mizerie și indiferență în blocul «SACO» din Slobozia @ahaaaaaa în «Reabilitarea energetică» a sediului Prefecturii Ialomița, la final soluția e simplă în Sărăcie, mizerie și indiferență în blocul «SACO» din Slobozia Fa Marileno în Marinela Radu ex-DSP și juristul «doctor» Vasile Zamfir, înscriși! Maria în Sărăcie, mizerie și indiferență în blocul «SACO» din Slobozia Nelu în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! Vasile în Urban SA Slobozia, sub monitorizarea Gărzii de Mediu Ialomița privind respectarea măsurilor de conformare Ionut în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! George în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! Mihai în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni!

cea mai/cel mai...

Cea mai/cel mai...