Ai intrat pe cel mai citit site din Ialomița!

EVENIMENT

Ialomița are calamitate peste 93 mii de hectare însămânțate în primăvara anului 2024

Raportare oficială

Ialomița are calamitate peste 93 mii de hectare însămânțate în primăvara anului 2024

În urmă cu o săptămână, în baza aprobărilor speciale ale Comitetului Județean pentru Situații de Urgență Ialomița, Direcția pentru Agricultură Jude­țeană Ialomița a transmis către Ministerul Agriculturii și Dezvoltării Rurale situația culturilor înființate în primăvara anului 2024, calamitate din cauza secetei pedolo­gice. Datele arată că peste 93 mii de hectare au fost afectate din cauza lipsei apei în sol.

 

Se așteaptă despăgubirile Conform informațiilor oficiale, în campania agricolă de primăvară, la nivelul județului Ialomița... [citește_tot_articolul]

10 Octombrie 2024, 12:05 (7524 vizualizări - 0 comentarii)

EVENIMENT

Poliția Română a scos la concurs postul de comandant al IPJ Ialomița

Poliția Română a scos la concurs postul de comandant al IPJ Ialomița

Condus vreme de mai bine de 5 ani de șefi interimari, Inspectoratul de Poliție al Județului Ialomița se pregătește să aibă un șef numit prin concurs. Examenul este organizat de Inspectoratul General al Poliției Române, iar potrivit informațiilor oficiale testarea va fi susținută de cinci candidați. Trei dintre aceștia își desfășoară activitatea în cadrul IPJ Ialomița, iar alți doi provin din cadrul IPJ Ilfov și Poliția Capitalei.

 

Concurs pe bază de interviu Potrivit informațiilor oficiale, candidații din cadrul IPJ Ialomița care doresc să devină șefi ai instituției... [citește_tot_articolul]

10 Octombrie 2024, 08:05 (8067 vizualizări - 10 comentarii)

EVENIMENT

Festivalul-concurs «La Casa Tudorii», ediția 2024

În organizarea Consiliului Județean Ialomița

Festivalul-concurs «La Casa Tudorii», ediția 2024

VINERI, 11 octombrie 2024-Slobozia
 17,30-20,00 Parada Festivalului
17,30 Plecarea de pe bdul Matei Basarab, paradă cu aproximativ 100 de persoane costumate în veșminte și ținute militare medievale, pedeștri și călăreți, și domnitorul Mihai Viteazul
18,00 Centrul Cultural «Ionel Perlea»-primirea participanților și alocuțiunile oficiale, prezentarea asociațiilor, anunțarea programului Festivalului și a locațiilor de plecare și sosire... [citește_tot_articolul]

9 Octombrie 2024, 12:40 (5387 vizualizări - 2 comentarii)

EVENIMENT

Razie de amploare și percheziții la Bărbulești!

Razie de amploare și percheziții la Bărbulești!

Peste 200 de polițiști ialomițeni, sub coordonarea Direcției de Ordine Publică și Direcției Rutiere din cadrul IGPR, au descins la Bărbulești miercuri, 9 octombrie 2024. Se execută 17 percheziții în cadrul unui dosar instrumentat la nivelul Poliției Urziceni sub supravegherea procurorilor din cadrul Parchetului de pe lângă Judecătoria Urziceni. În cauză sunt vizate 14 persoane, bănuite de comiterea infracțiunilor de «nerespectare a regimului armelor și munițiilor», «uz de armă fără drept», «lovire sau alte violențe», «amenințare», «distrugere» și «violare de domiciliu». Acțiunea are la bază însă... [citește_tot_articolul]

9 Octombrie 2024, 08:35 (6126 vizualizări - 2 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Primarul «în funcție» Dragoș Soare a repartizat 118 loturi de terenuri pentru construirea de locuințe

Se întâmplă la Slobozia

Primarul «în funcție» Dragoș Soare a repartizat 118 loturi de terenuri pentru construirea de locuințe

La finalul lunii septembrie 2024, în ultima ședință a actualului Consiliu Local Slobozia, majo­ritatea PSD și PRO România s-a opus concesionării unor noi loturi de terenuri în Cartierul Gării Noi. Miercuri, 2 octombrie 2024, primarul «în funcție» Dragoș Soare a demarat repartizarea unor loturi pentru tineri în vederea construirii de locuințe.

 

Terenuri pentru tineri «Am demarat repartizarea de loturi destinate tinerilor pentru construirea de locuințe. În total, 118 loturi de teren, în suprafață de 300 mp au fost distribuite... [citește_tot_articolul]

9 Octombrie 2024, 07:55 (12681 vizualizări - 5 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Șeful Biroului pentru Imigrări al Județului Ialomița, arestat preventiv pentru 30 de zile

Șpagă de 12 mii de euro

Șeful Biroului pentru Imigrări al Județului Ialomița, arestat preventiv pentru 30 de zile

În urmă cu câteva zile, anchetatorii Direcției Naționale Anticorupție-Structura Centrală au descins la Amara și l-au condus la audieri pe șeful împuternicit al Biroului pentru Imigrări al Județului Ialomița, Rareș Gabriel Bulimej. Acesta este acuzat de «luare de mită în formă continuată», fiind prins în flagrant în timp ce primea șpagă 12 mii de euro. Reținut pentru 24 de ore, Bulimej a fost arestat preventiv pentru 30 de zile, cu încuviințarea judecătorilor.

 

Șpagă pentru urgentarea avizelor de muncă Ancheta care îl... [citește_tot_articolul]

8 Octombrie 2024, 16:05 (13992 vizualizări - 3 comentarii)

SPORT

Ștefan Andreescu, campion național la Seniori

Tenis de câmp, CSM Unirea Slobozia

Ștefan Andreescu, campion național la Seniori

Slobozeanul Ștefan Andreescu a câștigat duminică, 6 octombrie 2024, proba de simplu masculin în cadrul Campionatelor Naționale Individuale de Seniori la tenis de câmp. Evenimentul sportiv s-a desfășurat la Slobozia la Arenele TenisCon/CSM Unirea Slobozia, cu începere de miercuri, 2 octombrie 2024.

 

Ștefan Andreescu, campion! După cum precizam mai sus, în finala masculină de simplu, Ștefan Andreescu (CSM Unirea Slobozia) l-a întrecut pe Gabriel Ghețu (CS Dinamo București), cu 7-5, 6-3. Podiumul a fost completat de Alexandru Coman (CSA Steaua... [citește_tot_articolul]

8 Octombrie 2024, 14:45 (2027 vizualizări - 2 comentarii)

SPORT

Prima victorie stagională

Handbal, Divizia A, CSM Bacău-CSM Unirea Slobozia 25-39

Prima victorie stagională

bonus: Victorie și pentru Junioarele 1 și 3

Elevele antrenate de profesorul Ion Ivan au avut parte de prima victorie din acest campionat. În deplasarea de la Bacău, de la sfârșitul săptă­mânii precedente, CMS Unirea Slobozia s-a impus în fața gazdelor, CSM Bacău, cu scorul de 25-39. Victoria handbalistelor noastre s-a datorat prezenței de spirit a portarului Raluca Săndu­lache care, pe tot parcursul me­ciului, a avut 13 intervenții.

 

În sfârșit, victorie! După înfrângerea suferită în de­plasare, la Galați, și egalul de pe teren propriu, a treia etapă... [citește_tot_articolul]

8 Octombrie 2024, 12:25 (763 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

SPORT

Un egal binemeritat

Fotbal, SuperLiga, Unirea Slobozia-Universitatea Cluj 2-2

Un egal binemeritat

Etapa a 12-a a SuperLigii i-a adus Unirii Slobozia un egal. Meciul s-a disputat pe stadionul din Clinceni, unde fotbaliștii lui Adrian Mihalcea au avut drept «oaspete» pe Universitatea Cluj, liderul clasamentului.

 

O evoluție bună Pe stadionul din Clinceni, Unirea Slobozia a deschis scorul în minutul 16, prin Gele, iar în minutul 22, printr-o lovitură liberă, executată de Toma, gazdele conduceau deja cu 2-0. Elevii lui Adrian Mihalcea erau la un pas să înscrie și al treilea gol în poarta Universității Cluj, în minutul 40. După pauză, ... [citește_tot_articolul]

8 Octombrie 2024, 11:10 (957 vizualizări - 2 comentarii)

Click aici

SPORT

Luptătorii CS Amara, pe podium la Festivalul Național «Micul Luptător»

Lupte libere

Luptătorii CS Amara, pe podium la Festivalul Național «Micul Luptător»

Municipiul Buzău a găzduit, în perioada 4-6 octom­brie 2024, Festivalul Național «Micul Luptător», competiție dedicată categoriei de vârstă 9-10 ani. Secția Lupte a CS Amara a a participat la acest concurs cu cinci sportivi, doi dintre aceștia reușind să ajungă pe podium. Astfel, premiul I i-a revenit Anei-Maria Marin, iar premiul III lui Ionuț Anton.

 

Medalii pentru micii sportivi Festivalul Național «Micul Luptător» este o competiție înscrisă în calendarul Federației Române de Lupte și are drept scop promovarea acestui... [citește_tot_articolul]

8 Octombrie 2024, 10:20 (4312 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

24 de percheziții domiciliare la Țăndărei: Incidentele de stradă, sub «coordonarea» Parchetelor!

24 de percheziții domiciliare la Țăndărei: Incidentele de stradă, sub «coordonarea» Parchetelor!

Parchetul de pe lângă Judecătoria Fetești și Parchetul de pe lângă Curtea de Apel București, cu spriji­nul Poliției Române și Poliției ialomițene, au coordonat cea mai amplă acțiune de restabi­lire a ordinii publice desfășurată la Țăndărei, în ultimii 10 ani. Acțiunea vine ca urmare a dosarelor penale aflate în lucru pe rolul celor două unități de Parchet. Ambele dosare vizează luptele de stradă ale romilor din oraș.

 

Arme albe și arme de foc descoperite în «palate» În urmă cu o săptămână, la Țăndărei, au fost... [citește_tot_articolul]

8 Octombrie 2024, 07:50 (5802 vizualizări - 12 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Polițiștii ialomițeni pot monitoriza infractorii cu ajutorul brățărilor electronice

Polițiștii ialomițeni pot monitoriza infractorii cu ajutorul brățărilor electronice

De la începutul acestei luni, Sistemul Informatic de Monitorizare Electronică este operațional și în cadrul Inspectoratului de Poliție al Județului Ialomița. Astfel, polițiștii vor putea să monitorizeze infractorii cu ajutorul brățărilor electro­nice. Estimativ, peste 400 de brățări electronice au fost achiziționate și sunt operaționale în cadrul secțiilor de poliție din județ. Monitorizarea electronică se reali­zează însă doar în urma în baza hotărârilor judecătorești.

 

Proiect-pilot și în Ialomița Potrivit informațiilor... [citește_tot_articolul]

7 Octombrie 2024, 12:15 (4409 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Cătălin Grigore și Mihai Neacșu, viitorii vicepreședinți ai Consiliului Județean Ialomița. Cătălin Voiculeț, viitorul administrator public al județului!

Dorințele președintelui Marian Pavel

Cătălin Grigore și Mihai Neacșu, viitorii vicepreședinți ai Consiliului Județean Ialomița. Cătălin Voiculeț, viitorul administrator public al județului!

După preluarea mandatelor de către noua garnitură de consilieri județeni, modificarea structurii de conducere a Con­siliului Județean Ialomița va fi o chestiune de timp. Actualul preșe­dinte al Consiliului Județean Ialomița, Marian Pavel va fi și viitorul pre­ședinte, Alegerile din 9 iunie 2024 consfințind acest aspect. Validarea mandatului 2024-2028 urmează a se produce la finalul lunii octombrie 2024, când și primarul «ales» al Sloboziei, Alexandru Potor, urmează să-și preia funcția. L-am adus în dis­cuție pe Alexandru Potor întrucât ac­tuala funcție a acestuia, cea de admi­nistrator public al Județului Ialomița, se va vacanta, președintele... [citește_tot_articolul]

7 Octombrie 2024, 07:50 (10199 vizualizări - 5 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Bani europeni pentru digitalizarea Spitalului Județean de Urgență Slobozia

Bani europeni pentru digitalizarea Spitalului Județean de Urgență Slobozia

Spitalul Județean de Urgență Slobozia va scoate la licitație un proiect cu finanțare europeană, creat cu scopul de a digitaliza întreaga unitate medicală. Prin această investiție vor fi asigurate noi echipamente IT, dar și o mai bună securitate a rețelelor informatice și a informațiilor medicale stocate în calculatoarele pe care personalul medical le utilizează. Valoarea acestui proiect este de peste 4,4 mi­lioane de lei.

 

Proiect în curs de reabilitare Modernizările de care a beneficiat Spitalul Județean de Urgență Slobozia în ultimii ani au determinat... [citește_tot_articolul]

6 Octombrie 2024, 10:25 (3328 vizualizări - 1 comentariu)

Click aici

REPORTAJ

«American dream» trăit de doi liceeni din Ialomița

«American dream» trăit de doi liceeni din Ialomița

Doi elevi din Ialomița au fost selecționați pentru prestigiosul program de schimb educațional «Future Leaders Exchange (FLEX)». Programul le va permite să studieze timp de un an în Statele Unite ale Americii, oferindu-le oportunitatea de a trăi o experiență educațională și culturală de neuitat. Programul «Future Leaders Exchange (FLEX)», finanțat de Departamentul de Stat al Statelor Unite ale Americii, este destinat elevilor de liceu cu rezultate deosebite, oferindu-le șansa de a învăța într-un mediu inter­național și de a-și dezvolta abi­lități de leadership, într-o comunitate nouă și diversă.

 

Istoria cea nouă... [citește_tot_articolul]

5 Octombrie 2024, 10:10 (10706 vizualizări - 1 comentariu)

Click aici

EVENIMENT

Șeful instituției a fost reținut pentru 24 de ore într-o anchetă a DNA!

Șpagă de 12 mii de euro la Biroul pentru Imigrări al Județului Ialomița

Șeful instituției a fost reținut pentru 24 de ore într-o anchetă a DNA!

DNA-Structura Centrală a efectuat joi, 3 octombrie 2024, o serie de percheziții la Biroul pentru Imigrări al Județului Ialomița. Vizat de cercetări este Rareș Gabriel Bulimej, șeful împuternicit al instituției, acuzat de «luare mită în formă continuată». Procurorii DNA susțin faptul că ar fi primit șpagă 12 mii de euro.

 

Prezentat instanței cu propunere de arestare În urma perchezițiilor organizate joi, 3 octombrie 2024, la Biroul pentru Imigrări al Județului Ialomița, procurorii de caz din cadrul Direcției Naționale Anticorupție-Structura Centrală... [citește_tot_articolul]

4 Octombrie 2024, 15:30 (19314 vizualizări - 6 comentarii)

EVENIMENT

Bordușani: Bătrână agresată fizic și sexual în propria casă

Bordușani: Bătrână agresată fizic și sexual în propria casă

O femeie de 69 de ani, din comuna Bordușani, a fost agresată fizic și sexual de către doi bărbați. În prezent, autorii «violului» se află în custodia autorităților judiciare și sunt arestați preventiv pentru 30 de zile.

 

Batjocorită în miez de noapte Conform surselor judiciare, o cunoștință a bătrânei a fost cea care a alertat polițiștii. Potrivit situației de fapt, femeia se afla în dormitorul său, moment în care doi bărbați, pe care inițial nu i-a recunoscut, au intrat pe geam în locuința sa, apoi au luat-o la bătaie. Raportul... [citește_tot_articolul]

4 Octombrie 2024, 12:10 (1874 vizualizări - 0 comentarii)

EVENIMENT

Cariile dentare și controlul greutății, problemele de sănătate ale elevilor ialomițeni

Cariile dentare și controlul greutății, problemele de sănătate ale elevilor ialomițeni

Anual, Institutul Național de Sănătate Publică, prin Direcția de Sănătate Publică Ialomița, verifică starea de sănătate a elevilor, prin intermediul unui Program Național. Datele arată că și la nivelul județului nostru există probleme în ceea ce privește sănătatea orală a copiilor, dar și în privința controlului greutății. Deși cifrele date publicității sunt mici, reprezentanții Direcției de Sănătate Publică Ialomița susțin faptul că părinții sunt mai puțin implicați în a colabora cu inspectorii sanitari și de a le oferi informații refe­ritoare la starea de sănătate a copiilor. «Pentru o situație mai detaliată, avem nevoie de sprijinul părinților!» susțin reprezentanții... [citește_tot_articolul]

4 Octombrie 2024, 08:10 (5536 vizualizări - 0 comentarii)

EVENIMENT

Organele judiciare au extins cercetările în dosarul luptelor de stradă dintre clanurile de romi

24 de percheziții ale IGPR la Țăndărei

Organele judiciare au extins cercetările în dosarul luptelor de stradă dintre clanurile de romi

UPDATE 17 persoane au fost conduse la audieri!

Efective din cadrul Inspectoratului General al Poliției Române, sub coordonarea Parchetului de pe lângă Judecătoria Fetești, au descins joi, 3 octombrie 2024, la 24 de adrese din orașul Țăndărei. Perchezițiile vin ca urmare a extinderii cercetărilor efectuate în dosarul răfuielilor petrecute pe străzile orașului, la finalul săptămânii precedente. În această speță, cinci persoane au fost arestate preventiv, iar una a fost grav rănită.

 

Arme albe și neletale, descoperite la Țăndărei

La sfârșitul săptămânii trecute, la Țăndărei, două... [citește_tot_articolul]

3 Octombrie 2024, 10:40 (68579 vizualizări - 21 comentarii)

EVENIMENT

Revolte de stradă provocate de clanurile de romi la Slobozia și Țăndărei

Revolte de stradă provocate de clanurile de romi la Slobozia și Țăndărei

Un conflict mocnit care dăinuie de mai bine de 2 ani între două familii de romi rivale din orașul Țăndărei s-a transformat în adevărate revolte de stradă. Răfuielile s-au petrecut la Slobozia și la Țăndărei. În urma scandalurilor, două persoane au fost rănite, una fiind internată în stare gravă la București. Cinci persoane au fost arestate preventiv pentru 30 de zile. Poliția ialomi­țeană a instituit la Țăndărei o așa-zisă «celulă de criză» și este pregătită să intervină dacă situația escaladează, susțin surse judiciare.

 

Bătaie în toată regula în fața Tribunalului Ialomița... [citește_tot_articolul]

3 Octombrie 2024, 09:20 (13721 vizualizări - 0 comentarii)

Vineri 07 Aug 2026
240 cititori online
Cele mai comentate
Cele mai citite
Ultima oră

Gârbovi: Sirieni cercetați după ce au bătut un copil

Doi cetățeni sirieni au intrat în atenția procurorilor Parchetului de pe lângă Judecătoria Urziceni după ce au lipsit de libertate și agresat un minor. Inculpații își desfășurau activitatea în cadrul unei ...[citește_toată_știrea]

12 Iulie 2017, 21:15
(5309 vizualizări - 0 comentarii)


«Crimele Revoluției», prezentate la Slobozia

Autorul seriei de cărți «Crimele Revoluției», Grigore Cartianu, va fi prezent la Slobozia duminică, 16 iulie a.c., pentru a-și prezenta lucrările. Evenimentul este găzduit de Biblioteca Județeană «Ștefan ...[citește_toată_știrea]

12 Iulie 2017, 20:10
(4568 vizualizări - 0 comentarii)


anunț angajare

Kalizea-Boromir Slobozia
angajează
electrician-automatist mentenanță

(experiența în activitatea de întreținere
și punere în funcțiune echipamente,
citire scheme electrice,
cunoștințe automatizări, senzoristică,
funcționarea unui proces condus
cu automat programabil)

CV-urile pot fi trimise la adresa:
[email protected]
sau aduse la sediul firmei
din Slobozia, Șos. Amara, Nr. 4
Detalii la telefon 0744/471.927

11 Iulie 2017, 12:30


anunț angajare

angajăm
SUDORI și INSTALATORI
experiență instalații gaze
și/sau montare centrale
termice cu instalație încălzire,
pentru lucru în orașul GALAȚI
salariu motivant, cazare,
mașină serviciu

Relații la telefon 0758/976.339

11 Iulie 2017, 12:25


anunț angajare

Primăria Perieți
angajează
consilier personal
-studii juridice
CV-urile se depun
la sediul Primăriei Perieți
Relații la telefon 0786/010.600

11 Iulie 2017, 12:20


anunț angajare

societate comercială
angajează
muncitori necalificați
stivuitoriști
șoferi profesioniști

Se asigură cazare, salariu atractiv
Relații la telefon 0749/295.101

11 Iulie 2017, 12:15


anunț angajare

Firmă gaze
angajează sudori
pentru instalații
de gaz metan

Se oferă 2500 lei/lună
Contact 0743/416.556

11 Iulie 2017, 12:10


anunț angajare

service auto
angajează
-mecanic
-electrician
-tinichigiu

relații la telefon 0722/332.877

11 Iulie 2017, 12:05


Centrul Militar Județean Ialomița recrutează rezerviști voluntari

Centrul Militar Județean Ialomița, structură specializată a Ministerului Apărării Naționale, responsabilă cu organizarea și executarea recrutării și selecției candidaților pentru îndeplinirea serviciului ...[citește_toată_știrea]

10 Iulie 2017, 18:40
(5197 vizualizări - 0 comentarii)


Urziceni: Arestați pentru scandal

Polițiștii cercetează trei persoane, cu vârste cuprinse între 14 și 25 de ani, din Urziceni, sub aspectul comiterii infracțiunilor de «lovire și alte violențe» și «tulburare a ordinii și liniștii publice ...[citește_toată_știrea]

10 Iulie 2017, 18:05
(4024 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Urziceni scandal


Tânăr din Ciochina, arestat preventiv pentru «tentativă de viol»

Un tânăr de 20 ani, din comuna Ciochina, este bănuit că a încercat să agreseze sexual o femeie în vârstă de 32 ani, din comuna Albești. În fapt, Poliția a fost sesizată vineri, 7 iulie a.c., despre faptul ...[citește_toată_știrea]

10 Iulie 2017, 17:25
(4662 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: 3 accidente, 7 răniți

Neacordarea de prioritate a fost cauza unui accident de circulație produs în cursul zilei de sâmbătă, 8 iulie a.c., pe raza comunei Făcăeni. În timp ce un bărbat, de 26 de ani, din comuna Făcăeni, conducea ...[citește_toată_știrea]

10 Iulie 2017, 17:10
(3611 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: S-a dispus confiscarea a 1400 mc de lemne!

Polițiști din cadrul Inspectoratului de Poliție al Județului Ialomița au deasfășurat activități pe raza de competență pentru prevenirea și combaterea faptelor ilegale din silvicultură. Astfel, din verificările ...[citește_toată_știrea]

10 Iulie 2017, 16:40
(14720 vizualizări - 42 comentarii)


ITM Ialomița: Transformarea muncii nedeclarate în muncă declarată

În perioada 14.06-31.08.2017 se desfășoară «Acțiunea de informare și conștientizare cu privire la transformarea muncii nedeclarată în muncă declarată», acțiune demarată de Inspecția Muncii și inspectoratele ...[citește_toată_știrea]

10 Iulie 2017, 16:25
(5454 vizualizări - 0 comentarii)


Acțiuni ale polițiștilor ialomițeni

Patru persoane sunt cercetate de polițiștii rutieri pentru comiterea de infracțiuni contra siguranței circulației pe drumurile publice. Astfel, trei bărbați, cu vârste cuprinse între 20 și 61 de ani, au ...[citește_toată_știrea]

10 Iulie 2017, 16:10
(3529 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: Întreruperi programate în alimentarea cu energie electrică

Potrivit furnizorului de energie electrică, pe parcursul săptămânii viitoare mai multe localități din Ialomița vor fi afectate de întreruperi parțiale de curent. Astfel, luni, marți, miercuri, joi și vineri ...[citește_toată_știrea]

7 Iulie 2017, 21:15
(3135 vizualizări - 0 comentarii)


AJFP Ialomița: Întâlnire cu contribuabilii

Contribuabilii din Ialomița sunt invitați miercuri, 12 iulie a.c., la sediul Agenției Județene a Finanțelor Publice Ialomița pentru a participa la o dezbatere publică legată de noile reglementări în materie ...[citește_toată_știrea]

7 Iulie 2017, 20:10
(4503 vizualizări - 0 comentarii)


Urziceni: Au furat bunuri dintr-un autoturism

Trei persoane, cu vârste cuprinse între 17 și 55 de ani, din comuna Movilița, bănuite de comiterea infracțiunilor de «furt calificat» și «complicitate la furt calificat», au fost reținute de polițiști pentru ...[citește_toată_știrea]

5 Iulie 2017, 21:35
(4518 vizualizări - 0 comentarii)


AJFP Ialomița: Rambursări TVA de peste 4,572 milioane de lei

Administrația Județeană a Finanțelor Publice Ialomița informează contribuabilii interesați că, în luna iunie 2017, a rambursat TVA în valoare totală de peste 4,572 milioane de lei. Suma include, în ordinea ...[citește_toată_știrea]

5 Iulie 2017, 21:05
(4854 vizualizări - 0 comentarii)


Protopopiatul Urziceni: Școala de Vară «Clubul de Vacanță»

Protopopiatul Urziceni: Școala de Vară «Clubul de Vacanță»

Pe toată perioada vacanței de vară, respectiv 15 iunie-15 septembrie 2017, Biroul de Asistență Socială din cadrul Protopopiatului Urziceni, în colaborare cu Asociația «Societatea Femeilor Ortodoxe» Urziceni ...[citește_toată_știrea]

5 Iulie 2017, 20:20
(4642 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: Familie implicată într-un accident pe DN2A

Ialomița: Familie implicată într-un accident pe DN2A

Autoturismul în care se aflau patru persoane, doi adulți și doi copii, a intrat în coliziune cu un autotren la intersecția DN2A cu DN3B (în zona Popasului Chirana), marți, 4 iulie, în jurul orei 9,00. ...[citește_toată_știrea]

4 Iulie 2017, 19:45
(4665 vizualizări - 0 comentarii)


Acțiuni ale polițiștilor ialomițeni

La acest sfârșit de săptămână, polițiștii din Ialomița au fost la datorie pentru siguranța comunității și pentru siguranța traficului rutier. Astfel, polițiștii ialomițeni au desfășurat în perioada 30 iunie ...[citește_toată_știrea]

3 Iulie 2017, 17:35
(3614 vizualizări - 0 comentarii)


RAJA a activat Comandamentul pentru Situații de Urgență

În urma atenționărilor meteorologice de Cod Portocaliu de vânt puternic și ploi, pentru a interveni cu promptitudine în rezolvarea problemelor ce pot apărea în funcționarea sistemelor operate, la nivelul ...[citește_toată_știrea]

3 Iulie 2017, 15:25
(4706 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: Întreruperi programate în alimentarea cu energie electrică și gaze

Potrivit furnizorului de energie electrică, pe parcursul săptămânii viitoare mai multe localități din Ialomița vor fi afectate de întreruperi parțiale de curent. Astfel, luni, marți și miercuri, 3/4/5 iulie ...[citește_toată_știrea]

30 Iunie 2017, 21:50
(6025 vizualizări - 0 comentarii)


IPJ Ialomița: Acțiuni pentru siguranța traficului rutier

IPJ Ialomița: Acțiuni pentru siguranța traficului rutier

În ultimele 48 de ore, polițiștii ialomițeni au desfășurat pe raza județului acțiuni pe linie de circulație rutieră, pentru conștientizarea conducătorilor auto cu privire la riscurile la care se expun și ...[citește_toată_știrea]

30 Iunie 2017, 21:25
(3628 vizualizări - 1 comentariu)


ITM Ialomița: Obligații pentru angajatori

Potrivit unui comunicat de presă remis publicității, Inspectoratul Teritorial de Muncă Ialomița informează cu privire la obligativitatea angajatorilor de a consulta angajații și de a le permite înființarea ...[citește_toată_știrea]

30 Iunie 2017, 19:15
(4373 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: Restricții de circulație pentru mașinile mai mari de 7,5 tone

Din cauza temperaturilor extrem de ridicate, Compania Națională de Administrare a Infrastructurii Rutiere a impus restricții de circulație pentru mașinile mai mari de 7,5 tone în 20 de județe din țară, ...[citește_toată_știrea]

29 Iunie 2017, 22:05
(4307 vizualizări - 0 comentarii)


Sărățeni: Microbuz cu 11 pasageri, implicat într-un accident rutier

Pompierii din cadrul ISU Ialomița, alături de paramedicii SMURD, au intervenit în seara zilei de miercuri, 29 iunie 2017, pentru a acorda primul ajutor victimelor unui accident rutier. La intersecția drumului ...[citește_toată_știrea]

29 Iunie 2017, 21:40
(5558 vizualizări - 0 comentarii)


Se oprește gazul la Urziceni

Distrigaz Sud Rețele informează cu privire la faptul că în data de vineri, 30 iunie 2017, furnizarea de gaz pe străzile Zefirului și Stadionului, din Urziceni, va fi oprită între orele 08,00-15,00. Măsura ...[citește_toată_știrea]

29 Iunie 2017, 21:25
(5404 vizualizări - 0 comentarii)


Orboiești: Căruțaș lovit de tren

Un bătrân de 75 de ani, din satul Orboiești, a văzut moartea cu ochii. Omul se afla în căruță și se ducea către câmp, iar la trecerea la nivel cu calea ferată din zona localității nu s-a asigurat, fiind ...[citește_toată_știrea]

29 Iunie 2017, 21:10
(3267 vizualizări - 0 comentarii)


Ultimele comentarii
Mary în Serviciul Județean de Ambulanță Ialomița își desfășoară activitatea operativă în containere Mary în Memoriu pe tema poluării, depus de Asociația Ecologică Regională-«AER Muntenia Sud» la Prefectura Ialomița #pasajladrajna în Slobozia: Protest anti-poluare olfactivă Anonim în Serviciul Județean de Ambulanță Ialomița își desfășoară activitatea operativă în containere Cetatean în Slobozia: Protest anti-poluare olfactivă SPERANȚA în Serviciul Județean de Ambulanță Ialomița își desfășoară activitatea operativă în containere Anonim în Serviciul Județean de Ambulanță Ialomița își desfășoară activitatea operativă în containere Rodica în Serviciul Județean de Ambulanță Ialomița își desfășoară activitatea operativă în containere as în Curtea de Conturi a României reclamă «slaba gestionare a patrimoniului» la Direcția Județeană pentru Sport Ialomița georgica în Serviciul Județean de Ambulanță Ialomița își desfășoară activitatea operativă în containere Anonim în Serviciul Județean de Ambulanță Ialomița își desfășoară activitatea operativă în containere vasilica în Serviciul Județean de Ambulanță Ialomița își desfășoară activitatea operativă în containere Ilie Palarie în Slobozia: Protest anti-poluare olfactivă Anonim în Serviciul Județean de Ambulanță Ialomița își desfășoară activitatea operativă în containere PREDA în Episcopia Sloboziei și Călărașilor reclamă, din nou, lipsa de intervenție a autorităților în problema poluării olfactive din Slobozia! gica în Slobozia: Protest anti-poluare olfactivă Gigel în Serviciul Județean de Ambulanță Ialomița își desfășoară activitatea operativă în containere cetatean în Costul «ipocriziei politice» în opinia deputatului PSD Ștefan Țintă: blocarea fondurilor PNRR din rațiuni de partid! Sindicat în Serviciul Județean de Ambulanță Ialomița își desfășoară activitatea operativă în containere antiagatha în Slobozia: Protest anti-poluare olfactivă

cea mai/cel mai...

Cea mai/cel mai...