Ai intrat pe cel mai citit site din Ialomița!

CEA MAI/CEL MAI...

You Are Blue, Andreea nu

Andreea are ochii albaștri precum cerul într-o zi de duminică și se teme de foc, păianjeni și manichiuristele neîndemînatice. Îi place fotografia și să se lase fotografiată, are simțul umorului și un prieten adorabil, care o conduce acasă în fiecare seară. «Nu mai sînt băieți ca el pe lume!» ne-a declarat ea convinsă, în vreme ce selecta, riguros, fotografiile. Pentru că am uitat să vă spunem, Andreea are doar 16 ani, un diriginte care mușcă în carne vie și nu iese nici picată cu ceară din cuvîntul mamei. Nu fiți triști însă! Peste doi ani, Andreea va fi majoră! Iar noi suficient de răbdători ca să o așteptăm să-și înfrîngă timiditatea.... [citește_tot_articolul]

24 Noiembrie 2009, 17:53 (16895 vizualizări - 12 comentarii)

EVENIMENT

Traficanți de minori, arestați

Traficanți de minori, arestați

Procurorii Direcției de Investigare a Infracțiunilor de Criminalitate Organizată-Biroul Teritorial Ialomița și polițiștii din cadrul Serviciului de Combatere a Criminalității Organizate au reușit prinderea unui grup infracțional organizat de trafic persoane. Cercetările au indicat faptul că gruparea era formată din patru persoane, cu vîrste între 31 și 58 ani, o femeie și 3 bărbați și, potrivit anchetatorilor, grupul era specializat în infracțiuni de trafic de persoane și minori pe relația Spania-Italia. Pe scurt, în sarcina inculpaților s-a reținut că în perioada 2006-2009 au traficat nu mai puțin de 67 persoane majore și minore din Ialomița, Călărași, Buzău, Prahova și Brăila. «Acestea au fost... [citește_tot_articolul]

24 Noiembrie 2009, 15:58 (6319 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

POLITICĂ

«Singurul aliat pe care mi-l doresc e românul!»

Traian Băsescu, susținut de liderii Partidului Popular European

«Singurul aliat pe care mi-l doresc e românul!»

După finalizarea primului scrutin al alegerilor Prezidențiale, Traian Băsescu, primul clasat în cursa electorală, se bucură de sprijinul liderilor Partidului Popular European și ai Grupului PPE din cadrul Parlamentului European, Wilfried Martens și Joseph Daul. Într-o declarație publică, parlamentarii europeni l-au felicitat pe Băsescu pentru scorul bun obținut în cel dintîi tur al alegerilor. «Traian Băsescu a obținut cel mai mare scor în primul tur al alegerilor prezidențiale. Este important să existe stabilitate și un lider puternic, iar noi sîntem încrezători că Traian Băsescu va cîștiga și în al doilea tur deoarece este cel mai bun candidat pentru postul de președinte al României» susțin... [citește_tot_articolul]

24 Noiembrie 2009, 11:36 (9379 vizualizări - 9 comentarii)

EVENIMENT

15 copii din Țăndărei, la cerșit în Marea Britanie

Ziarele internaționale titrează din nou

15 copii din Țăndărei, la cerșit în Marea Britanie

Potrivit publicației fleetwoodtoday.co.uk, 15 copii români au fost găsiți la cerșit în Manchester. Minorii ar fi fost descoperiți în trei imobile din orașul britanic, iar primele cercetări indică faptul că minorii ar fi fost puși să cerșească și să fure. Potrivit aceleiași surse, mai mulți membri ai grupului ar fi fost reținuți, comunitatea stabilită în Manchester fiind formată din peste 1000 de rromi. Presa internațională susține faptul că minorii ar fi din Țăndărei și ar fi fost obligați să comită infracțiuni de risc scăzut, de genul furturi din buzunare și cerșit. Actual, micii «cerșetori» se află în grija serviciilor sociale din Marea Britanie.... [citește_tot_articolul]

23 Noiembrie 2009, 20:21 (5817 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Mircea Geoană-40,08%Traian Băsescu-27,56%Crin Antonescu-15,90%

IALOMIȚA REZULTATE ALEGERI 22 noiembrie 2009, pe localități

Mircea Geoană-40,08%
Traian Băsescu-27,56%
Crin Antonescu-15,90%

Municipiul Slobozia (primar PSD)
Mircea Geoană (PSD)-33,67%
Traian Băsescu (PD-L)-27,91%
Crin Antonescu (PNL)-19,28%

Municipiul Fetești (primar PNL)
Mircea Geoană (PSD)-33,33%
Traian Băsescu (PD-L)-25,95%
Crin Antonescu (PNL)-20,13%

Municipiul Urziceni (primar PNL)
Mircea Geoană (PSD)-28,65%
Traian Băsescu (PD-L)-26,81%
Crin Antonescu (PNL)-25,37%

Oraș Amara (primar PSD)
Mircea Geoană (PSD)-40,15%
Traian Băsescu (PD-L)-29,19%
Crin Antonescu (PNL)-10,34%

Oraș Căzănești (primar PNG-CD)
Mircea Geoană ... [citește_tot_articolul]

23 Noiembrie 2009, 13:33 (6818 vizualizări - 9 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Ialomița, județ PSD

Geoană, 40,08%
(slideshow)

Potrivit datelor finale oferite de Biroul Electoral Județean, alegătorii din Ialomița l-au votat pe Mircea Geoană. Astfel, din totalul de 124542 alegători care s-au prezentat la urne, 40,08% au optat pentru candidatul PSD, Mircea Geoană. La 13 procente în spatele acestuia s-a situat actualul președinte al României, Traian Băsescu, care a obținut la nivelul județului un procent de 27,56%. Al treilea clasat în cursa electorală, Crin Antonescu a reușit să obțină doar 15,9%. Interesant de semnalat este faptul că al patrulea clasat în cursa pentru prezidențiale în Ialomița este Corneliu Vadim Tudor, un candidat a cărui campanie la nivelul județului a lipsit aproape cu desăvîrșire. Primele declarații... [citește_tot_articolul]

23 Noiembrie 2009, 11:31 (6687 vizualizări - 1 comentariu)

Click aici

EVENIMENT

400 de miliarde pentru unitățile spitalicești din Ialomița

Rectificarea bugetară a scos spitalele din colapsul financiar

400 de miliarde pentru unitățile spitalicești din Ialomița

Spitale fără fonduri, farmacii aproape în faliment, asistență medicală deficitară, medici nemulțumiți și, peste toate acestea, bolnavi nemulțumiți de serviciile medicale primite. Așa se poate traduce, în cîteva cuvinte, Sănătatea ialomițeană, plină de lipsuri și subfinanțată. Bolnavii, bătrîni sau copii aleargă din farmacie-n farmacie în speranța obținerii unei rețete gratuite. Despre analize medicale nici nu poate fi vorba, încă de la jumătatea anului laboratoarele specializate realizînd analize gratuite doar în prima jumătate a fiecărei luni. Paradoxal, adunate, toate fondurile arondate Sănătății ialomițene depășesc o mie de miliarde. La aproape două luni de la ultima rectificare bugetară, unele... [citește_tot_articolul]

23 Noiembrie 2009, 04:38 (7248 vizualizări - 0 comentarii)

EVENIMENT

Doar într-o singură zi

Trei accidente rutiere cu 7 victime

Sîmbătă, 21 noembrie 2009, pe șoselele județului s-au produs nu mai puțin de 3 accidente rutiere, urmările fiind rănirea a 7 persoane.
De departe, cel mai grav dintre cele 3 incidente rutiere s-a produs în apropierea municipiului Urziceni. Pe scurt, o autoutilitară, condusă de un bărbat de 35 ani, în condiții încă necunoscute, a pătruns pe contrasens lovind frontal o mașină ce circula regulamentar din sens opus. Evenimentul rutier s-a soldat cu rănirea a 5 persoane, una dintre acestea fiind transportată cu un elicopter SMURD la un spital din Capitală, starea de sănătate a victimei fiind precară.
În aceeași zi, în apropiere de Movilița, un cetățean de 55 ani a încercat să traverseze șoseaua... [citește_tot_articolul]

22 Noiembrie 2009, 10:23 (7506 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Ialomița reface pădurile la prețuri de 20 de ori mai mici decât cele estimate de Consiliul Județean

De două ori mai mult decît a promis Ciupercă

Ialomița reface pădurile la prețuri de 20 de ori mai mici decît cele estimate de Consiliul Județean

La sfîrșitul lunii septembrie, Consiliul Județean Ialomița anunța cu surle și trîmbițe în cadrul unei ședințe extraordinare că va împăduri în 2010 peste 100 de hectare din cele 6000 de hectare de terenuri degradate aflate în atenția autorităților județene. Prețul estimat al acestei viitoare fapte de vitejie verde a administrație locale variază între 600 milioane pe hectar, la Perieți și 250 milioane pe hectar, la Reviga, iar documentația s-a împotmolit undeva pe drum, la Ministerul Mediului, într-un șir de 31 de dosare care așteaptă aprobarea. Între timp, în Ialomița...

15 milioane pe hectar în loc de 600
Nu mai tîrziu de săptămîna trecută, la inițiativa Asociației ... [citește_tot_articolul]

22 Noiembrie 2009, 05:11 (10766 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

REPORTAJ

Mister LI, chinez de Slobozia

Mister LI, chinez de Slobozia

După ce am așteptat zadarnic luni de zile să vedem cum umple primarul Gabi Ionașcu Slobozia de chinezi, după cum ne-a promis imediat după înfrățirea istorică cu orașul Jinan din provincia Shandong, ne-am hotărît să punem noi capăt suspansului oferind opiniei publice locale o întîlnire de gradul III cu un chinez autentic. Evident, mediată de ziar, pentru că domnul LI, singurul om de afaceri chinez din Slobozia, e prea timid ca să se întîlnească cu noi toți. Și nici nu-și dorește să candideze la fotoliul de primar!

Slobozean de 11 ani
Mister LI este slobozean de 11 ani și stă în România de 13. Are 37 de ani și s-a stabilit în oraș în '98, după ce statul chinez a găsit... [citește_tot_articolul]

21 Noiembrie 2009, 05:12 (11664 vizualizări - 4 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

În Ialomița, interlopii nu prezintă pericol social

Instanța a decis

În Ialomița, interlopii nu prezintă pericol social

După ce aproape au distrus un local din Slobozia, doi interlopi din localitate, arestați pentru faptele lor violente, au fost eliberați zilele trecute de instanța slobozeană. Cei doi au fost arestați la finele lunii august 2008 și, în aceste zile, prin «bunăvoința» Judecătoriei Slobozia se bucură din nou de mult rîvnita libertate. Deși Parchetul de pe lîngă Judecătoria Slobozia a declarat recurs la hotărîrea de eliberare, nimic nu i-a «mișcat» pe judecătorii ce, într-un final, au decis ca cei doi să fie eliberați sub control judiciar...

Istoric
În noaptea de 30 spre 31 martie 2009, Slobozia avea să devină, din nou, scena unui scandal monstru, între două clanuri rivale... [citește_tot_articolul]

20 Noiembrie 2009, 17:00 (16625 vizualizări - 1 comentariu)

Click aici

EVENIMENT

700 de cadre pentru «vot legal» în Ialomița

Desfășurare de forțe fără precedent la alegerile din 22 noiembrie

700 de cadre pentru «vot legal» în Ialomița

Desfășurarea procesului electoral în Ialomița a intrat pe ultima sută de metri. Astăzi, 20 noiembrie, în cadrul unei conferințe de presă, Comandamentul constituit la nivelul Poliției în vederea asigurării procesului de votare în condiții optime a dat asigurări populației că, în Ialomița, votul va fi strict supravegheat. Pentru aceasta, peste 700 de cadre din MAI au fost deja mobilizate și vor fi desfășurate în dispozitiv începînd cu data de 20 noiembrie 2009. Pînă în prezent, au fost deja înregsitrate 15 sesizări privind posibile incidente electorale și în 4 dintre cazuri au fost deja aplicate sancțiuni. Reprezentanții Comandamentului au declarat că, pentru evitarea turismului electoral, vor fi... [citește_tot_articolul]

20 Noiembrie 2009, 16:45 (12997 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

ANCHETĂ

Gunoiul ialomițean se concesionează pe promisiuni

Prefectura aruncă în aer afacerile cu deșeuri menajere

Gunoiul ialomițean se concesionează pe promisiuni

Începînd cu 16 iulie, platformele neconforme din toate localitățile județului Ialomița au fost închise. Măsura, evident, una care funcționează doar pe hîrtie, a deschis drumul unei nou tip de afacere: concesionarea serviciilor de salubritate comunale. Pentru numai 4 lei pe cap de locuitor, firme încă neînființate promit colectarea în totalitate a gunoaielor provenite de la populație. Afacerea, pe cît de simplă, pe atît de ilegală, se bazează pe eludarea reglementărilor legale în vigoare. Totul cu acordul tacit al autorităților locale dornice să găsească o soluție rapidă de a scăpa de o responsabilitate care afectează direct bugetul local.

Prefectura anulează a afacere de 4 miliarde de lei lunar... [citește_tot_articolul]

20 Noiembrie 2009, 04:54 (11351 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Geoană seduce alegătorii cu ajutorul Maicii Domnului

PSD l-a atrîrnat pe Dumnezeu la brăcinari

Geoană seduce alegătorii cu ajutorul Maicii Domnului

În vreme ce caravana PD-L împarte 5 căciuli și 3 fulare de comună, partidul lui Geoană, mai social-democrat și mai darnic, dă să ajungă la toată lumea. Numai că, spre deosebire de campaniile anterioare, cînd se împărțeau bere și cîrnați, de data asta Geoană împarte credință. În Ialomița, credința s-a materializat sub forma unor brelocuri chinezești din copertă de caiet, vopsite în roșu și pictate regulamentar cu chipul Maicii Domnului. Nu știm cîtă priză vor avea aceste flecuștețe electorale la șorțurile bătrînelor de 80 de ani (cel din fotografie ne-a fost încredințat sub cuvînt că-l vom returna), dar știm cu siguranță că Geoană l-a mîniat pe Dumnezeu prin reprezentanții lui legali pe pămînt... [citește_tot_articolul]

19 Noiembrie 2009, 19:00 (7312 vizualizări - 1 comentariu)

Click aici

ANCHETĂ

«Nu vreau decât să mă lase să-mi văd copilul!»

Un părinte acuză autoritățile locale din Fetești de blocarea demersurilor de încredințare a copilului

«Nu vreau decît să mă lase să-mi văd copilul!»

Povestea sosită pe adresa redacției este un caz clasic de dramă domestică. Divorțați anul trecut, Beznilă George și Beznilă Simona, părinții unei fetițe de numai 3 ani, își revendică în instanțele de judecată dreptul de a le fi încredințată minora. Procesul, sau mai degrabă procesele, se află pe rol la Judecătoria Sectorului 5 București și, în acest moment, se derulează cu greutate din cauza sincopelor intervenite în activitatea judecătorească. Ce este însă spectaculos la acest caz este faptul că, potrivit declarațiilor lui George Beznilă, declarații probate cu zeci de pagini de dosar, autoritățile locale din Fetești refuză în mod sistematic dreptul obținut în instanță de către acesta de a-și... [citește_tot_articolul]

19 Noiembrie 2009, 04:48 (9101 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

UNA PE SĂPTĂMÎNĂ

Cârmaciul de la Finanțe are artroză

Anunț umanitar

Cîrmaciul de la Finanțe are artroză

Avem plăcerea să vă anunțăm pe această cale că, începînd de luni, 15 noiembrie 2009, decanului de vîrstă al directorilor din Finanțe i-a expirat concediul medical. Al treilea. Cum Casa de Asigurări de Sănătate a avertizat clar doctorii de familie să manifeste «o exigență deosebită la eliberarea certificatelor medicale pentru incapacitate temporară de muncă», încercăm pe această cale să lansăm un apel umanitar către eventualii medici dispuși să-i prelungească lui Vîjdea concediul medical cu diagnosticul de 634 cronic (pentru aceia dintre dumneavostră care nu au fost în viața lor bolnavi închipuiți precizăm că 634 este codul de boală pentru gonartroză sau artroza genunchiului). În caz contrar, vom... [citește_tot_articolul]

18 Noiembrie 2009, 17:17 (11005 vizualizări - 1 comentariu)

EVENIMENT

Autoritățile locale au suplimentat numărul de locuri de taxi cu încă 60

În timp ce taximetriștii au dus Primăria Slobozia în instanță

Autoritățile locale au suplimentat numărul de locuri de taxi cu încă 60

Pe scurt, istoria scandalului dintre taximetriștii și autoritățile locale s-a scris încă din primele luni ale anului în curs. Într-o primă etapă, Primăria Slobozia a demarat procedura de atribuirea a unui număr de 150 autorizații de taxi, moment consumat în februarie 2009. La procedura de atribuire au participat 52 de operatori independenți și 12 operatori economici. Cinci dintre operatorii economici au pierdut, neîndeplinind criteriile de departajare. La scurtă vreme, aceleași autorități s-au răzgîndit și au stabilit o nouă dată de atribuire, în acest timp producîndu-se și modificarea criteriilor și punctajelor de departajare. Iar numărul de autorizații a fost majorat de la 150 la 210. Evident... [citește_tot_articolul]

18 Noiembrie 2009, 12:41 (6065 vizualizări - 0 comentarii)

POLITICĂ

«Sper ca Fetești să rămână un oraș galben pentru că și eu sunt galben!»

Gheorghe Catrinoiu, un primar cît un oraș

«Sper ca Fetești să rămînă un oraș galben pentru că și eu sînt galben!»

Gheorghe Catrinoiu a fost consilier local. Nu i s-a părut de ajuns... Așa că a devenit consilier județean! Nici funcția asta n-a fost suficientă! Drept pentru care, în 2008, s-a ales primar. Cu ajutorul lui! Și al prietenilor care au avut încredere în el și l-au susținut necondiționat. Pentru că erau veri, frați, unchi, mătuși și nepoți pînă la al șaptelea neam. Toți feteșteni get-beget care au jurat cu mîna pe volanul jeep-urilor din dotare că vor elibera orașul de ciuma roșie a PSD. Acum orașul Fetești e galben ca păpădia. Iar primarul Gheorghe Catrinoiu acordă selectiv și relaxat interviuri. Noi am fost extrași la tragerea la sorți de săptămîna trecută după trei luni de așteptare. Mai bine... [citește_tot_articolul]

18 Noiembrie 2009, 12:29 (9325 vizualizări - 3 comentarii)

SPORT

Generația Jetix face fotbal de performanță

Generația Jetix face fotbal de performanță

Sîmbătă dimineață, cam pe la momentul cînd pentru majoritatea copiilor începe a treia oră de desene animate pe Jetix, am avut curiozitatea să vizităm terenurile sintetice de pe stadionul «1 Mai» din Slobozia. Îmbrăcați precum steliștii, 18 pitici împînzeau terenul încă de pe la 8,00, călcînd în picioare cea mai dragă dintre jucăriile pămîntului, mingea de fotbal. Cînd am sosit noi, la 9,00, antrenamentul era în toi. Cu tricouri personalizate lungi pînă la genunchi, meritul părinților, copiii, împărțiți în șiruri indiene, dispuse față în față, învățau unul dintre procedeele de bază: deposedarea. Rînd pe rînd, fruntașii distribuțiilor plecau unul spre altul. Primul, cu mingea la picior, exersa faza... [citește_tot_articolul]

17 Noiembrie 2009, 18:40 (7684 vizualizări - 0 comentarii)

SPORT

Flavia Mincu și Vivian Corcheș, dans, Satori Club

Viitor de aur sportu' nostru are

Flavia Mincu și Vivian Corcheș, dans, Satori Club

Flavia Mincu are 11 ani și dansează de 2 ani și jumătate. L-a întîlnit pe Vivian Corcheș pe ringul de la Satori Club, în 2007... Și de atunci au devenit nedespărțiți. El este mai mare, are 13 ani. Dar diferența de vîrstă nu a contat în sportul pe care au ales să îl practice. Două ședințe pe săptămînă, obositoare și costisitoare. Pentru că, o dată ajunși în clasa valorică E, unde evoluează în prezent, cei doi sportivi au înțeles că nici un efort al părinților nu e prea mare pentru a-și îndeplini visele. «La început a fost un hobby. Pentru condiție fizică, pentru a crește frumos. Acum vrem mai mult. Vrem premii! Și pentru asta muncim în fiecare săptămînă» ne explică Vivian în timp ce se lasă fotografiat... [citește_tot_articolul]

17 Noiembrie 2009, 18:39 (9530 vizualizări - 1 comentariu)

Sâmbătă 27 Iun 2026
263 cititori online
Cele mai comentate
Cele mai citite
Ultima oră

Grupul de Comunicare Strategică: 3 noi cazuri de COVID-19 în Ialomița

Vineri, 27 august a.c., la nivelul județului Ialomița, potrivit Grupului de Comunicare Strategică, numărul cazurilor de îmbolnăviri cu COVID-19 a ajuns la 10908, fiind înregistrate 3 noi cazuri față de ...[citește_toată_știrea]

27 August 2021, 16:50
(2430 vizualizări - 0 comentarii)


Grupul de Comunicare Strategică: 6 noi cazuri de COVID-19 în Ialomița

Joi, 26 august a.c., la nivelul județului Ialomița, potrivit Grupului de Comunicare Strategică, numărul cazurilor de îmbolnăviri cu COVID-19 a ajuns la 10905, fiind înregistrate 6 noi cazuri față de ziua ...[citește_toată_știrea]

26 August 2021, 16:10
(2612 vizualizări - 1 comentariu)


APIA: Se efectuează plata ajutorului de stat în sectorul creșterii animalelor

Agenția de Plăți și Intervenție pentru Agricultură (APIA), prin Centrele Județene, informează că efectuează plata ajutorului de stat în sectorul creșterii animalelor, solicitat prin cererile de plată aferente ...[citește_toată_știrea]

26 August 2021, 13:35
(3727 vizualizări - 0 comentarii)


Grupul de Comunicare Strategică: 9 noi cazuri de COVID-19 în Ialomița

Miercuri, 25 august a.c., la nivelul județului Ialomița, potrivit Grupului de Comunicare Strategică, numărul cazurilor de îmbolnăviri cu COVID-19 a ajuns la 10899, fiind înregistrate 9 noi cazuri față de ...[citește_toată_știrea]

25 August 2021, 18:20
(2473 vizualizări - 0 comentarii)


AJFP Ialomița: Luni, 30 august 2021-termen limită pentru depunerea Formularului 394

Administrația Județeană a Finanțelor Publice Ialomița reamintește contribuabililor că luni, 30 august 2021, este termenul limită de depunere a «Declarației informative privind livrările/prestările și achizițiile ...[citește_toată_știrea]

25 August 2021, 18:10
(4049 vizualizări - 0 comentarii)


Secțiunile Mica Publicitate și Publicitate online au fost actualizate!

Secțiunile Mica Publicitate
și Publicitate online au fost actualizate!
Cele mai noi anunțuri din Ialomița.
Se pot introduce anunțuri online!

24 August 2021, 21:35


Incendiu de vegetație uscată la Slobozia

Incendiu de vegetație uscată la Slobozia

Marți, 24 august a.c., pompierii militari ialomițeni au fost anunțați prin apel 112 despre producerea unui incendiu de vegetație uscată în zona Cartier Bora cu degajare mare de fum. La fața locului au intervenit ...[citește_toată_știrea]

24 August 2021, 17:40
(2839 vizualizări - 0 comentarii)


Grupul de Comunicare Strategică: 5 noi cazuri de COVID-19 în Ialomița

Marți, 24 august a.c., la nivelul județului Ialomița, potrivit Grupului de Comunicare Strategică, numărul cazurilor de îmbolnăviri cu COVID-19 a ajuns la 10890, fiind înregistrate 5 noi cazuri față de ziua ...[citește_toată_știrea]

24 August 2021, 16:40
(3649 vizualizări - 0 comentarii)


IPJ Ialomița: Amenzi de peste 196 mii de lei

Sâmbătă și duminică, 22/23 august 2021, polițiștii au fost solicitați să intervină la 239 evenimente, dintre care 211 au fost sesizate pe numărul unic pentru apeluri de urgență 112, totodată, fiind sesizate ...[citește_toată_știrea]

23 August 2021, 18:05
(2866 vizualizări - 1 comentariu)


Grupul de Comunicare Strategică: 2 noi cazuri de COVID-19 în Ialomița

Luni, 23 august a.c., la nivelul județului Ialomița, potrivit Grupului de Comunicare Strategică, numărul cazurilor de îmbolnăviri cu COVID-19 a ajuns la 10885, fiind înregistrate 2 noi cazuri față de ziua ...[citește_toată_știrea]

23 August 2021, 16:50
(2264 vizualizări - 0 comentarii)


Drogat la volan în Țăndărei/Bărbat din Andrășești, beat la volan și fără permis, a provocat un accident

La sfârșit de săptămână, polițiștii de la Rutieră au organizat acțiuni pentru creșterea gradului de siguranță în trafic, prevenirea producerii unor accidente de circulație, dar și pentru depistarea și sancționarea ...[citește_toată_știrea]

23 August 2021, 14:05
(4126 vizualizări - 0 comentarii)


Grupul de Comunicare Strategică: 4 noi cazuri de COVID-19 în Ialomița

Duminică, 22 august a.c., la nivelul județului Ialomița, potrivit Grupului de Comunicare Strategică, numărul cazurilor de îmbolnăviri cu COVID-19 a ajuns la 10883, fiind înregistrate 4 noi cazuri față de ...[citește_toată_știrea]

22 August 2021, 16:20
(2050 vizualizări - 0 comentarii)


Malu: Omorât în timp ce traversa strada de un șofer băut

Malu: Omorât în timp ce traversa strada de un șofer băut

În seara zilei de sâmbătă, 21 august a.c., polițiștii din cadrul Serviciului Rutier au fost sesizați prin apel 112 cu privire la faptul că pe DN2A, în zona Malu, s-a produs un accident de circulație soldat ...[citește_toată_știrea]

22 August 2021, 13:15
(5511 vizualizări - 0 comentarii)


Grupul de Comunicare Strategică: 6 noi cazuri de COVID-19 în Ialomița

Sâmbătă, 21 august a.c., la nivelul județului Ialomița, potrivit Grupului de Comunicare Strategică, numărul cazurilor de îmbolnăviri cu COVID-19 a ajuns la 10879, fiind înregistrate 6 noi cazuri față de ...[citește_toată_știrea]

21 August 2021, 16:45
(2019 vizualizări - 1 comentariu)


Fetești: Doi răniți în urma unui accident rutier

Fetești: Doi răniți în urma unui accident rutier

Vineri, 20 august a.c., pe raza municipiului Fetești s-a produs un accident de circulație, soldat cu rănirea a două persoane. Din verificările efectuate a reieșit că evenimentul rutier s-a produs ca urmare ...[citește_toată_știrea]

20 August 2021, 18:30
(2680 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Fetești accident


Tânăr din Slobozia, reținut după ce ar fi încercat să violeze o bătrână de 74 de ani!

Un tânăr, de 23 de ani, din Slobozia, a fost reținut de polițiștii ialomițeni, pentru 24 de ore, fiind bănuit că ar fi pătruns în locuința unei femei de 74 de ani, ar fi încercat să întrețină relații sexuale ...[citește_toată_știrea]

20 August 2021, 16:35
(3824 vizualizări - 1 comentariu)


Grupul de Comunicare Strategică: 6 noi cazuri de COVID-19 în Ialomița

Vineri, 20 august a.c., la nivelul județului Ialomița, potrivit Grupului de Comunicare Strategică, numărul cazurilor de îmbolnăviri cu COVID-19 a ajuns la 10873, fiind înregistrate 6 noi cazuri față de ...[citește_toată_știrea]

20 August 2021, 16:25
(3036 vizualizări - 0 comentarii)


APIA continuă eliberarea de adeverințe pentru beneficiarii Campaniei 2021

Agenția de Plăți și Intervenție pentru Agricultură (APIA) continuă eliberarea de adeverințe beneficiarilor Campaniei 2021 pentru schemele de plăți directe și măsurile de mediu și climă (scheme de plăți ...[citește_toată_știrea]

20 August 2021, 16:15
(5701 vizualizări - 0 comentarii)


Femeie din Urziceni, arestată pentru «furt»

Polițiștii din cadrul Secției nr. 4 Poliție Rurală Coșereni au acționat pentru depistarea persoanelor urmărite, dispărute de la domiciliu sau care se sustrag de la executarea unor pedepse privative de libertate ...[citește_toată_știrea]

20 August 2021, 15:40
(2767 vizualizări - 2 comentarii)


Slobozia: Acțiune preventivă a polițiștilor în Piața Agroalimentară

Slobozia: Acțiune preventivă a polițiștilor în Piața Agroalimentară

Polițiștii Compartimentului de Analiză și Prevenire a Criminalității, cu sprijinul polițiștilor de Proximitate din Slobozia au desfășurat activități în scopul prevenirii săvârșirii infracțiunilor contra ...[citește_toată_știrea]

20 August 2021, 15:25
(3793 vizualizări - 3 comentarii)


Un autoturism a fost furat din Urziceni. Suspecții, identificați în Iași!

Polițiștii de Investigații Criminale au depistat și reținut un tânăr, de 23 de ani, bănuit de săvârșirea infracțiunii de «tăinuire».  Alți doi tineri, de 17 și 18 ani, sunt cercetați pentru comiterea ...[citește_toată_știrea]

20 August 2021, 15:10
(3416 vizualizări - 1 comentariu)


Vagon-cisternă CFR cu scurgeri de combustibil la o garnitură de tren staționată în Halta Ovidiu-Fetești

Vagon-cisternă CFR cu scurgeri de combustibil la o garnitură de tren staționată în Halta Ovidiu-Fetești

În urma unui  apel la 112 în cursul dimineții de vineri, 20 august a.c., pompierii din Fetești s-au deplasat pentru asigurarea măsurilor PSI la o garnitură de tren din stația CFR Ovidiu. Apelul a fost ...[citește_toată_știrea]

20 August 2021, 13:50
(4760 vizualizări - 0 comentarii)


Accident produs la ieșire din Urziceni

Accident produs la ieșire din Urziceni

Joi, 19 august a.c., in jurul orelor 17,30, pompierii din Urziceni au intervenit cu o autospecială de stingere cu apă și spumă, o autospecială de descarcerare și un echipaj SMURD la un accident rutier în ...[citește_toată_știrea]

20 August 2021, 13:40
(3474 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Urziceni accident


Tânără din Coșereni, la volan cu permisul suspendat

În ziua de miercuri, 18 august a.c., polițiștii ialomițeni au oprit în trafic, la Urziceni, o tânără de 25 de ani, din Coșereni. În urma verificărilor, oamenii legii au constatat că șoferița avea dreptul ...[citește_toată_știrea]

19 August 2021, 16:45
(3453 vizualizări - 1 comentariu)


IPJ Ialomița: Acțiuni preventive desfășurate de polițiști

Pe parcursul ultimelor 24 de ore, polițiștii au fost solicitați să intervină la 113 evenimente, dintre care 104 au fost sesizate pe numărul unic pentru apeluri de urgență 112, totodată fiind sesizate 1 ...[citește_toată_știrea]

19 August 2021, 16:30
(2181 vizualizări - 0 comentarii)


Grupul de Comunicare Strategică: 6 noi cazuri de COVID-19 în Ialomița

Joi, 19 august a.c., la nivelul județului Ialomița, potrivit Grupului de Comunicare Strategică, numărul cazurilor de îmbolnăviri cu COVID-19 a ajuns la 10867, fiind înregistrate 6 noi cazuri față de ziua ...[citește_toată_știrea]

19 August 2021, 16:15
(2835 vizualizări - 0 comentarii)


AJFP Ialomița: 25 august, termen limită pentru depunerea a 8 declarații fiscale

Administrația Județeană a Finanțelor Publice Ialomița reamintește contribuabililor că miercuri, 25 august 2021 este termenul de depunere a următoarelor declarații, pentru perioada de raportare încheiată ...[citește_toată_știrea]

19 August 2021, 14:00
(4559 vizualizări - 0 comentarii)


Slobozia: Autocamion cuprins de flăcări

Slobozia: Autocamion cuprins de flăcări

În dimineața zilei de joi, 19 august a.c., pompierii din Slobozia au fost solicitați prin apel 112 să intervină la un incendiu izbucnit la un autocamion, în localitatea Slobozia. Militarii ISU au stins ...[citește_toată_știrea]

19 August 2021, 13:00
(2530 vizualizări - 0 comentarii)


Urziceni: Biciclist băut, acroșat de un autovehicul

Marși, 17 august a.c., în jurul orei 9,00, polițiștii din Urziceni au fost sesizați cu privire la faptul că pe strada Arcului din loclaitate s-a produs un accident de circulație, soldat cu rănirea unui ...[citește_toată_știrea]

18 August 2021, 19:10
(2584 vizualizări - 0 comentarii)


Copil de 14 ani din Slobozia, surprins la volanul unui autoturism

În cursul zilei de marți, 17 august 2021, în jurul orei 9,00, polițiștii din Urziceni au depistat un bărbat, în vârstă de 47 de ani, din județul Dâmbovița, în timp ce conducea un autoturism pe raza municipiului ...[citește_toată_știrea]

18 August 2021, 19:05
(4330 vizualizări - 0 comentarii)


Ultimele comentarii
Gigel în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! mdrag20 în Irigațiile pe 36000 de hectare în Ialomița, afectate de o decizie a CFR pentru protejarea unui pod feroviar în Brăila Gigi gunoierul în A început construirea «drumului de șantier» în zona podului peste râul Ialomița din Țăndărei Corcodel de la DUMITRESTI în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! George în Sărăcie, mizerie și indiferență în blocul «SACO» din Slobozia casă Slobozia Nouă în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 24 iunie 2026 închiriere apartament 3 camere Slobozia în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 24 iunie 2026 om de rand în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! laurentiu în «Beach Party» săptămânal pe Plaja Zorilor Răduță Aurelian-Constantin în Sărăcie, mizerie și indiferență în blocul «SACO» din Slobozia @ahaaaaaa în «Reabilitarea energetică» a sediului Prefecturii Ialomița, la final soluția e simplă în Sărăcie, mizerie și indiferență în blocul «SACO» din Slobozia Fa Marileno în Marinela Radu ex-DSP și juristul «doctor» Vasile Zamfir, înscriși! Maria în Sărăcie, mizerie și indiferență în blocul «SACO» din Slobozia Nelu în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! Vasile în Urban SA Slobozia, sub monitorizarea Gărzii de Mediu Ialomița privind respectarea măsurilor de conformare Ionut în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! George în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! Mihai în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! Urbanistul în Urban SA Slobozia, sub monitorizarea Gărzii de Mediu Ialomița privind respectarea măsurilor de conformare

cea mai/cel mai...

Cea mai/cel mai...