Ai intrat pe cel mai citit site din Ialomița!

CEA MAI/CEL MAI...

You Are Blue, Andreea nu

Andreea are ochii albaștri precum cerul într-o zi de duminică și se teme de foc, păianjeni și manichiuristele neîndemînatice. Îi place fotografia și să se lase fotografiată, are simțul umorului și un prieten adorabil, care o conduce acasă în fiecare seară. «Nu mai sînt băieți ca el pe lume!» ne-a declarat ea convinsă, în vreme ce selecta, riguros, fotografiile. Pentru că am uitat să vă spunem, Andreea are doar 16 ani, un diriginte care mușcă în carne vie și nu iese nici picată cu ceară din cuvîntul mamei. Nu fiți triști însă! Peste doi ani, Andreea va fi majoră! Iar noi suficient de răbdători ca să o așteptăm să-și înfrîngă timiditatea.... [citește_tot_articolul]

24 Noiembrie 2009, 17:53 (16895 vizualizări - 12 comentarii)

EVENIMENT

Traficanți de minori, arestați

Traficanți de minori, arestați

Procurorii Direcției de Investigare a Infracțiunilor de Criminalitate Organizată-Biroul Teritorial Ialomița și polițiștii din cadrul Serviciului de Combatere a Criminalității Organizate au reușit prinderea unui grup infracțional organizat de trafic persoane. Cercetările au indicat faptul că gruparea era formată din patru persoane, cu vîrste între 31 și 58 ani, o femeie și 3 bărbați și, potrivit anchetatorilor, grupul era specializat în infracțiuni de trafic de persoane și minori pe relația Spania-Italia. Pe scurt, în sarcina inculpaților s-a reținut că în perioada 2006-2009 au traficat nu mai puțin de 67 persoane majore și minore din Ialomița, Călărași, Buzău, Prahova și Brăila. «Acestea au fost... [citește_tot_articolul]

24 Noiembrie 2009, 15:58 (6319 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

POLITICĂ

«Singurul aliat pe care mi-l doresc e românul!»

Traian Băsescu, susținut de liderii Partidului Popular European

«Singurul aliat pe care mi-l doresc e românul!»

După finalizarea primului scrutin al alegerilor Prezidențiale, Traian Băsescu, primul clasat în cursa electorală, se bucură de sprijinul liderilor Partidului Popular European și ai Grupului PPE din cadrul Parlamentului European, Wilfried Martens și Joseph Daul. Într-o declarație publică, parlamentarii europeni l-au felicitat pe Băsescu pentru scorul bun obținut în cel dintîi tur al alegerilor. «Traian Băsescu a obținut cel mai mare scor în primul tur al alegerilor prezidențiale. Este important să existe stabilitate și un lider puternic, iar noi sîntem încrezători că Traian Băsescu va cîștiga și în al doilea tur deoarece este cel mai bun candidat pentru postul de președinte al României» susțin... [citește_tot_articolul]

24 Noiembrie 2009, 11:36 (9379 vizualizări - 9 comentarii)

EVENIMENT

15 copii din Țăndărei, la cerșit în Marea Britanie

Ziarele internaționale titrează din nou

15 copii din Țăndărei, la cerșit în Marea Britanie

Potrivit publicației fleetwoodtoday.co.uk, 15 copii români au fost găsiți la cerșit în Manchester. Minorii ar fi fost descoperiți în trei imobile din orașul britanic, iar primele cercetări indică faptul că minorii ar fi fost puși să cerșească și să fure. Potrivit aceleiași surse, mai mulți membri ai grupului ar fi fost reținuți, comunitatea stabilită în Manchester fiind formată din peste 1000 de rromi. Presa internațională susține faptul că minorii ar fi din Țăndărei și ar fi fost obligați să comită infracțiuni de risc scăzut, de genul furturi din buzunare și cerșit. Actual, micii «cerșetori» se află în grija serviciilor sociale din Marea Britanie.... [citește_tot_articolul]

23 Noiembrie 2009, 20:21 (5817 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Mircea Geoană-40,08%Traian Băsescu-27,56%Crin Antonescu-15,90%

IALOMIȚA REZULTATE ALEGERI 22 noiembrie 2009, pe localități

Mircea Geoană-40,08%
Traian Băsescu-27,56%
Crin Antonescu-15,90%

Municipiul Slobozia (primar PSD)
Mircea Geoană (PSD)-33,67%
Traian Băsescu (PD-L)-27,91%
Crin Antonescu (PNL)-19,28%

Municipiul Fetești (primar PNL)
Mircea Geoană (PSD)-33,33%
Traian Băsescu (PD-L)-25,95%
Crin Antonescu (PNL)-20,13%

Municipiul Urziceni (primar PNL)
Mircea Geoană (PSD)-28,65%
Traian Băsescu (PD-L)-26,81%
Crin Antonescu (PNL)-25,37%

Oraș Amara (primar PSD)
Mircea Geoană (PSD)-40,15%
Traian Băsescu (PD-L)-29,19%
Crin Antonescu (PNL)-10,34%

Oraș Căzănești (primar PNG-CD)
Mircea Geoană ... [citește_tot_articolul]

23 Noiembrie 2009, 13:33 (6818 vizualizări - 9 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Ialomița, județ PSD

Geoană, 40,08%
(slideshow)

Potrivit datelor finale oferite de Biroul Electoral Județean, alegătorii din Ialomița l-au votat pe Mircea Geoană. Astfel, din totalul de 124542 alegători care s-au prezentat la urne, 40,08% au optat pentru candidatul PSD, Mircea Geoană. La 13 procente în spatele acestuia s-a situat actualul președinte al României, Traian Băsescu, care a obținut la nivelul județului un procent de 27,56%. Al treilea clasat în cursa electorală, Crin Antonescu a reușit să obțină doar 15,9%. Interesant de semnalat este faptul că al patrulea clasat în cursa pentru prezidențiale în Ialomița este Corneliu Vadim Tudor, un candidat a cărui campanie la nivelul județului a lipsit aproape cu desăvîrșire. Primele declarații... [citește_tot_articolul]

23 Noiembrie 2009, 11:31 (6687 vizualizări - 1 comentariu)

Click aici

EVENIMENT

400 de miliarde pentru unitățile spitalicești din Ialomița

Rectificarea bugetară a scos spitalele din colapsul financiar

400 de miliarde pentru unitățile spitalicești din Ialomița

Spitale fără fonduri, farmacii aproape în faliment, asistență medicală deficitară, medici nemulțumiți și, peste toate acestea, bolnavi nemulțumiți de serviciile medicale primite. Așa se poate traduce, în cîteva cuvinte, Sănătatea ialomițeană, plină de lipsuri și subfinanțată. Bolnavii, bătrîni sau copii aleargă din farmacie-n farmacie în speranța obținerii unei rețete gratuite. Despre analize medicale nici nu poate fi vorba, încă de la jumătatea anului laboratoarele specializate realizînd analize gratuite doar în prima jumătate a fiecărei luni. Paradoxal, adunate, toate fondurile arondate Sănătății ialomițene depășesc o mie de miliarde. La aproape două luni de la ultima rectificare bugetară, unele... [citește_tot_articolul]

23 Noiembrie 2009, 04:38 (7248 vizualizări - 0 comentarii)

EVENIMENT

Doar într-o singură zi

Trei accidente rutiere cu 7 victime

Sîmbătă, 21 noembrie 2009, pe șoselele județului s-au produs nu mai puțin de 3 accidente rutiere, urmările fiind rănirea a 7 persoane.
De departe, cel mai grav dintre cele 3 incidente rutiere s-a produs în apropierea municipiului Urziceni. Pe scurt, o autoutilitară, condusă de un bărbat de 35 ani, în condiții încă necunoscute, a pătruns pe contrasens lovind frontal o mașină ce circula regulamentar din sens opus. Evenimentul rutier s-a soldat cu rănirea a 5 persoane, una dintre acestea fiind transportată cu un elicopter SMURD la un spital din Capitală, starea de sănătate a victimei fiind precară.
În aceeași zi, în apropiere de Movilița, un cetățean de 55 ani a încercat să traverseze șoseaua... [citește_tot_articolul]

22 Noiembrie 2009, 10:23 (7506 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Ialomița reface pădurile la prețuri de 20 de ori mai mici decât cele estimate de Consiliul Județean

De două ori mai mult decît a promis Ciupercă

Ialomița reface pădurile la prețuri de 20 de ori mai mici decît cele estimate de Consiliul Județean

La sfîrșitul lunii septembrie, Consiliul Județean Ialomița anunța cu surle și trîmbițe în cadrul unei ședințe extraordinare că va împăduri în 2010 peste 100 de hectare din cele 6000 de hectare de terenuri degradate aflate în atenția autorităților județene. Prețul estimat al acestei viitoare fapte de vitejie verde a administrație locale variază între 600 milioane pe hectar, la Perieți și 250 milioane pe hectar, la Reviga, iar documentația s-a împotmolit undeva pe drum, la Ministerul Mediului, într-un șir de 31 de dosare care așteaptă aprobarea. Între timp, în Ialomița...

15 milioane pe hectar în loc de 600
Nu mai tîrziu de săptămîna trecută, la inițiativa Asociației ... [citește_tot_articolul]

22 Noiembrie 2009, 05:11 (10766 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

REPORTAJ

Mister LI, chinez de Slobozia

Mister LI, chinez de Slobozia

După ce am așteptat zadarnic luni de zile să vedem cum umple primarul Gabi Ionașcu Slobozia de chinezi, după cum ne-a promis imediat după înfrățirea istorică cu orașul Jinan din provincia Shandong, ne-am hotărît să punem noi capăt suspansului oferind opiniei publice locale o întîlnire de gradul III cu un chinez autentic. Evident, mediată de ziar, pentru că domnul LI, singurul om de afaceri chinez din Slobozia, e prea timid ca să se întîlnească cu noi toți. Și nici nu-și dorește să candideze la fotoliul de primar!

Slobozean de 11 ani
Mister LI este slobozean de 11 ani și stă în România de 13. Are 37 de ani și s-a stabilit în oraș în '98, după ce statul chinez a găsit... [citește_tot_articolul]

21 Noiembrie 2009, 05:12 (11664 vizualizări - 4 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

În Ialomița, interlopii nu prezintă pericol social

Instanța a decis

În Ialomița, interlopii nu prezintă pericol social

După ce aproape au distrus un local din Slobozia, doi interlopi din localitate, arestați pentru faptele lor violente, au fost eliberați zilele trecute de instanța slobozeană. Cei doi au fost arestați la finele lunii august 2008 și, în aceste zile, prin «bunăvoința» Judecătoriei Slobozia se bucură din nou de mult rîvnita libertate. Deși Parchetul de pe lîngă Judecătoria Slobozia a declarat recurs la hotărîrea de eliberare, nimic nu i-a «mișcat» pe judecătorii ce, într-un final, au decis ca cei doi să fie eliberați sub control judiciar...

Istoric
În noaptea de 30 spre 31 martie 2009, Slobozia avea să devină, din nou, scena unui scandal monstru, între două clanuri rivale... [citește_tot_articolul]

20 Noiembrie 2009, 17:00 (16625 vizualizări - 1 comentariu)

Click aici

EVENIMENT

700 de cadre pentru «vot legal» în Ialomița

Desfășurare de forțe fără precedent la alegerile din 22 noiembrie

700 de cadre pentru «vot legal» în Ialomița

Desfășurarea procesului electoral în Ialomița a intrat pe ultima sută de metri. Astăzi, 20 noiembrie, în cadrul unei conferințe de presă, Comandamentul constituit la nivelul Poliției în vederea asigurării procesului de votare în condiții optime a dat asigurări populației că, în Ialomița, votul va fi strict supravegheat. Pentru aceasta, peste 700 de cadre din MAI au fost deja mobilizate și vor fi desfășurate în dispozitiv începînd cu data de 20 noiembrie 2009. Pînă în prezent, au fost deja înregsitrate 15 sesizări privind posibile incidente electorale și în 4 dintre cazuri au fost deja aplicate sancțiuni. Reprezentanții Comandamentului au declarat că, pentru evitarea turismului electoral, vor fi... [citește_tot_articolul]

20 Noiembrie 2009, 16:45 (12997 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

ANCHETĂ

Gunoiul ialomițean se concesionează pe promisiuni

Prefectura aruncă în aer afacerile cu deșeuri menajere

Gunoiul ialomițean se concesionează pe promisiuni

Începînd cu 16 iulie, platformele neconforme din toate localitățile județului Ialomița au fost închise. Măsura, evident, una care funcționează doar pe hîrtie, a deschis drumul unei nou tip de afacere: concesionarea serviciilor de salubritate comunale. Pentru numai 4 lei pe cap de locuitor, firme încă neînființate promit colectarea în totalitate a gunoaielor provenite de la populație. Afacerea, pe cît de simplă, pe atît de ilegală, se bazează pe eludarea reglementărilor legale în vigoare. Totul cu acordul tacit al autorităților locale dornice să găsească o soluție rapidă de a scăpa de o responsabilitate care afectează direct bugetul local.

Prefectura anulează a afacere de 4 miliarde de lei lunar... [citește_tot_articolul]

20 Noiembrie 2009, 04:54 (11351 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Geoană seduce alegătorii cu ajutorul Maicii Domnului

PSD l-a atrîrnat pe Dumnezeu la brăcinari

Geoană seduce alegătorii cu ajutorul Maicii Domnului

În vreme ce caravana PD-L împarte 5 căciuli și 3 fulare de comună, partidul lui Geoană, mai social-democrat și mai darnic, dă să ajungă la toată lumea. Numai că, spre deosebire de campaniile anterioare, cînd se împărțeau bere și cîrnați, de data asta Geoană împarte credință. În Ialomița, credința s-a materializat sub forma unor brelocuri chinezești din copertă de caiet, vopsite în roșu și pictate regulamentar cu chipul Maicii Domnului. Nu știm cîtă priză vor avea aceste flecuștețe electorale la șorțurile bătrînelor de 80 de ani (cel din fotografie ne-a fost încredințat sub cuvînt că-l vom returna), dar știm cu siguranță că Geoană l-a mîniat pe Dumnezeu prin reprezentanții lui legali pe pămînt... [citește_tot_articolul]

19 Noiembrie 2009, 19:00 (7312 vizualizări - 1 comentariu)

Click aici

ANCHETĂ

«Nu vreau decât să mă lase să-mi văd copilul!»

Un părinte acuză autoritățile locale din Fetești de blocarea demersurilor de încredințare a copilului

«Nu vreau decît să mă lase să-mi văd copilul!»

Povestea sosită pe adresa redacției este un caz clasic de dramă domestică. Divorțați anul trecut, Beznilă George și Beznilă Simona, părinții unei fetițe de numai 3 ani, își revendică în instanțele de judecată dreptul de a le fi încredințată minora. Procesul, sau mai degrabă procesele, se află pe rol la Judecătoria Sectorului 5 București și, în acest moment, se derulează cu greutate din cauza sincopelor intervenite în activitatea judecătorească. Ce este însă spectaculos la acest caz este faptul că, potrivit declarațiilor lui George Beznilă, declarații probate cu zeci de pagini de dosar, autoritățile locale din Fetești refuză în mod sistematic dreptul obținut în instanță de către acesta de a-și... [citește_tot_articolul]

19 Noiembrie 2009, 04:48 (9101 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

UNA PE SĂPTĂMÎNĂ

Cârmaciul de la Finanțe are artroză

Anunț umanitar

Cîrmaciul de la Finanțe are artroză

Avem plăcerea să vă anunțăm pe această cale că, începînd de luni, 15 noiembrie 2009, decanului de vîrstă al directorilor din Finanțe i-a expirat concediul medical. Al treilea. Cum Casa de Asigurări de Sănătate a avertizat clar doctorii de familie să manifeste «o exigență deosebită la eliberarea certificatelor medicale pentru incapacitate temporară de muncă», încercăm pe această cale să lansăm un apel umanitar către eventualii medici dispuși să-i prelungească lui Vîjdea concediul medical cu diagnosticul de 634 cronic (pentru aceia dintre dumneavostră care nu au fost în viața lor bolnavi închipuiți precizăm că 634 este codul de boală pentru gonartroză sau artroza genunchiului). În caz contrar, vom... [citește_tot_articolul]

18 Noiembrie 2009, 17:17 (11005 vizualizări - 1 comentariu)

EVENIMENT

Autoritățile locale au suplimentat numărul de locuri de taxi cu încă 60

În timp ce taximetriștii au dus Primăria Slobozia în instanță

Autoritățile locale au suplimentat numărul de locuri de taxi cu încă 60

Pe scurt, istoria scandalului dintre taximetriștii și autoritățile locale s-a scris încă din primele luni ale anului în curs. Într-o primă etapă, Primăria Slobozia a demarat procedura de atribuirea a unui număr de 150 autorizații de taxi, moment consumat în februarie 2009. La procedura de atribuire au participat 52 de operatori independenți și 12 operatori economici. Cinci dintre operatorii economici au pierdut, neîndeplinind criteriile de departajare. La scurtă vreme, aceleași autorități s-au răzgîndit și au stabilit o nouă dată de atribuire, în acest timp producîndu-se și modificarea criteriilor și punctajelor de departajare. Iar numărul de autorizații a fost majorat de la 150 la 210. Evident... [citește_tot_articolul]

18 Noiembrie 2009, 12:41 (6065 vizualizări - 0 comentarii)

POLITICĂ

«Sper ca Fetești să rămână un oraș galben pentru că și eu sunt galben!»

Gheorghe Catrinoiu, un primar cît un oraș

«Sper ca Fetești să rămînă un oraș galben pentru că și eu sînt galben!»

Gheorghe Catrinoiu a fost consilier local. Nu i s-a părut de ajuns... Așa că a devenit consilier județean! Nici funcția asta n-a fost suficientă! Drept pentru care, în 2008, s-a ales primar. Cu ajutorul lui! Și al prietenilor care au avut încredere în el și l-au susținut necondiționat. Pentru că erau veri, frați, unchi, mătuși și nepoți pînă la al șaptelea neam. Toți feteșteni get-beget care au jurat cu mîna pe volanul jeep-urilor din dotare că vor elibera orașul de ciuma roșie a PSD. Acum orașul Fetești e galben ca păpădia. Iar primarul Gheorghe Catrinoiu acordă selectiv și relaxat interviuri. Noi am fost extrași la tragerea la sorți de săptămîna trecută după trei luni de așteptare. Mai bine... [citește_tot_articolul]

18 Noiembrie 2009, 12:29 (9325 vizualizări - 3 comentarii)

SPORT

Generația Jetix face fotbal de performanță

Generația Jetix face fotbal de performanță

Sîmbătă dimineață, cam pe la momentul cînd pentru majoritatea copiilor începe a treia oră de desene animate pe Jetix, am avut curiozitatea să vizităm terenurile sintetice de pe stadionul «1 Mai» din Slobozia. Îmbrăcați precum steliștii, 18 pitici împînzeau terenul încă de pe la 8,00, călcînd în picioare cea mai dragă dintre jucăriile pămîntului, mingea de fotbal. Cînd am sosit noi, la 9,00, antrenamentul era în toi. Cu tricouri personalizate lungi pînă la genunchi, meritul părinților, copiii, împărțiți în șiruri indiene, dispuse față în față, învățau unul dintre procedeele de bază: deposedarea. Rînd pe rînd, fruntașii distribuțiilor plecau unul spre altul. Primul, cu mingea la picior, exersa faza... [citește_tot_articolul]

17 Noiembrie 2009, 18:40 (7684 vizualizări - 0 comentarii)

SPORT

Flavia Mincu și Vivian Corcheș, dans, Satori Club

Viitor de aur sportu' nostru are

Flavia Mincu și Vivian Corcheș, dans, Satori Club

Flavia Mincu are 11 ani și dansează de 2 ani și jumătate. L-a întîlnit pe Vivian Corcheș pe ringul de la Satori Club, în 2007... Și de atunci au devenit nedespărțiți. El este mai mare, are 13 ani. Dar diferența de vîrstă nu a contat în sportul pe care au ales să îl practice. Două ședințe pe săptămînă, obositoare și costisitoare. Pentru că, o dată ajunși în clasa valorică E, unde evoluează în prezent, cei doi sportivi au înțeles că nici un efort al părinților nu e prea mare pentru a-și îndeplini visele. «La început a fost un hobby. Pentru condiție fizică, pentru a crește frumos. Acum vrem mai mult. Vrem premii! Și pentru asta muncim în fiecare săptămînă» ne explică Vivian în timp ce se lasă fotografiat... [citește_tot_articolul]

17 Noiembrie 2009, 18:39 (9530 vizualizări - 1 comentariu)

Sâmbătă 27 Iun 2026
270 cititori online
Cele mai comentate
Cele mai citite
Ultima oră

DGFP Ialomița: Locul 7 pe țară la colectarea veniturilor

Potrivit datelor statistice ale Direcției Generale a Finanțelor Publice, în luna iulie 2011, pentru colectarea veniturilor bugetare, au fost emise peste 11 mii de somații în valoare de aproximativ 65,9 ...[citește_toată_știrea]

17 August 2011, 20:02
(6682 vizualizări - 0 comentarii)


Culmea hoției: Să-ți reclami propriul furt la 112!

Polițiștii au fost sesizați marți, 16 august, prin apelul de urgență 112, de către un bărbat, de 34 ani, din Slobozia, angajat al unei societăți comerciale, acesta sesizînd un furt. Slobozeanul a susținut ...[citește_toată_știrea]

17 August 2011, 20:00
(5730 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Slobozia furt


Sudiți: Proiectile găsite în curte

Un tînăr de 25 ani din comuna ialomițeană Sudiți a alertat polițiștii din localitate, speriat fiind că în curtea locuinței sale a descoperit două proiectile. Potrivit polițiștilor, la fața locului s-a deplasat ...[citește_toată_știrea]

17 August 2011, 19:59
(9074 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Sudiți proiectil


Luciu: S-au bătut zdravăn pe islaz

Marți, 16 august, la Luciu s-a produs un scandal de proporții. Un bărbat de 36 ani a alertat Poliția pentru faptul că în timp ce se afla pe islazul din localitate a fost bătut cu bîtele de două perosane ...[citește_toată_știrea]

17 August 2011, 19:57
(9014 vizualizări - 0 comentarii)


Secția 3 Stelnica: Lemne de foc furate

Peste 30 de autovehicule au fost oprite marți, 16 august, în cele două filtre instituite de polițiștii Secției 3 Poliție Rurală Stelnica. Acțiunea a avut ca scop prevenirea și comercializarea ilegală de ...[citește_toată_știrea]

17 August 2011, 19:56
(8675 vizualizări - 0 comentarii)


Urziceni: Furturile din locuințe, în atenția polițiștilor

Polițiștii din Urziceni au organizat marți, 16 august, o acțiune pentru prevenirea și combaterea furturilor din locuințe și societăți comerciale. În cadrul verificărilor, polițiștii au legitimat peste ...[citește_toată_știrea]

17 August 2011, 19:56
(6782 vizualizări - 0 comentarii)


Secțiunea Mica Publicitate a fost actualizată!

Cele mai noi anunțuri de mică publicitate din Ialomița. ...[citește_toată_știrea]

16 August 2011, 17:58
(4692 vizualizări - 0 comentarii)


Slobozia: Accidentată în timp ce traversa regulamentar

Luni, 15 august, în Slobozia s-a produs un accident de circulație soldat cu rănirea ușoară a unui pieton. Astfel, în timp ce o femeie, de 55 ani, din Slobozia, s-a angajat în traversarea regulamentară a ...[citește_toată_știrea]

16 August 2011, 17:49
(6980 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Slobozia accident


Ograda: Biciclistul beat a căzut peste parbrizul unei mașini

Polițiștii Biroului Rutier Slobozia au fost sesizați duminică, 14 august, adespre producerea pe raza comunei Ograda a unui accident rutier soldat cu rănirea ușoară a unei persoane. În urma cercetării la ...[citește_toată_știrea]

16 August 2011, 17:46
(5631 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Ograda accident


Ialomița: Accident în lanț pe DN2A în zona Chirana

Ialomița: Accident în lanț pe DN2A în zona Chirana

Marți, 16 august, în jurul orei 07.25, lîngă popasul Chirana a avut loc un accident soldat cu rănirea a cinci persoane și avarierea a nouă autoturisme și mașini de mare tonaj. Potrivit cercetărilor preliminare ...[citește_toată_știrea]

16 August 2011, 17:43
(9171 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: De la Cluj, fără permis

Duminică după amiaza, 14 august a.c., o patrulă de siguranță publică a depistat în trafic, pe Drumul Național 21, un autoturism la volanul căruia se deplasa un bărbat, de 45 de ani, din Cluj Napoca. În ...[citește_toată_știrea]

16 August 2011, 17:37
(5881 vizualizări - 0 comentarii)


DGFP Ialomița: Încasări de 114,95% la bugetul general consolidat

Direcția Generală a Finanțelor Publice Ialomița informează că, în decursul lunii iulie 2011, a colectat peste 50 milioane lei la bugetul consolidat de stat. 84,12% din totalul încasărilor au fost realizate ...[citește_toată_știrea]

16 August 2011, 16:38
(7345 vizualizări - 0 comentarii)


Murgeanca: Prin sat cu mașina, beat

Polițiștii rutieri au depistat duminică, 14 august a.c., în cadrul unui control de rutină, un autoturism condus de un bărbat, de 29 ani, pe raza satului Murgeanca. Întrucît acesta emana halenă alcoolică ...[citește_toată_știrea]

16 August 2011, 16:36
(8171 vizualizări - 0 comentarii)


AJOFM Ialomița organizează cursuri pentru șomeri

Agenția Județeană pentru Ocuparea Forței de Muncă anunță redeschiderea sezonului de cursuri pentru șomeri. După studierea atentă a cererii existente pe piața locală, oficialii instituției au decis că cele ...[citește_toată_știrea]

16 August 2011, 16:35
(7300 vizualizări - 0 comentarii)


Movilița: La 16 ani, cercetat penal după ce a furat dintr-un autoturism

Un minor de 16 ani este cercetat penal de polițiști pentru un furt dintr-un autoturism. În acest sens, Poliția a fost sesizată sîmbătă, 13 august, de către o tînără de 29 ani, din București, despre faptul ...[citește_toată_știrea]

16 August 2011, 15:40
(6262 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Movilița furt


Ialomița: 140 de polițiști, în acțiune

În perioada 12-15 august, polițiștii ialomițeni, dar și alte forțe de ordine, au desfășurat o serie de acțiuni în mediul urban și rural din județ. Astfel, cei peste 140 de polițiști au legitimat 250 de ...[citește_toată_știrea]

16 August 2011, 15:39
(7089 vizualizări - 0 comentarii)


Orboiești: Hoți de fier vechi prinși de polițiști

Sîmbătă, 13 august, un bărbat din Orboiești a reclamat polițiștilor că cinci persoane au încercat să îi fure fier vechi din curtea locuinței. Bărbații, cu vîrste cuprinse între 18 și 45 de ani, toți din ...[citește_toată_știrea]

16 August 2011, 15:39
(8404 vizualizări - 0 comentarii)


DGFP Ialomița: Formularul 200 a intrat la prelucrare

Direcția Generală a Finanțelor Publice Ialomița informează contribuabilii persoane fizice că a început prelucrarea Formularului 200 «Declarație privind veniturile realizate din România», pentru anul 20 ...[citește_toată_știrea]

16 August 2011, 15:39
(7952 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: Beți la volan

Vineri, 5 august a.c., polițiștii au depistat în trafic, pe bulevardul Matei Basarab, din Slobozia, un tînăr feteștean, de 21 ani, care emana halenă alcoolică. Șoferul a fost testat alcoolscop, valoarea ...[citește_toată_știrea]

16 August 2011, 07:33
(9479 vizualizări - 0 comentarii)


Fetești: Alcool confiscat

Un bărbat de 36 ani, din Fetești, a fost oprit în trafic joi, 11 august, de polițiști, pentru un control de rutină. Verificările sumare în autovehiculul bărbatului au scos la iveală mai multe bidoane de ...[citește_toată_știrea]

12 August 2011, 18:41
(7353 vizualizări - 0 comentarii)


Valea Ciorii: Hoț prins de polițiști

Un tînăr de 20 ani din comuna ialomițeană Valea Ciorii este cercetat de polițiști pentru furt. Tînărul este acuzat că în noaptea de 9 spre 10 august a furat mai multe panouri de lemn de la gardul unui cetățean ...[citește_toată_știrea]

12 August 2011, 18:41
(7010 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Valea Ciorii furt


Fetești: Acțiune pentru legalitatea forței de muncă

Polițiștii feteșteni, în colaborare cu inspectori ITM, au desfășurat joi, 11 august, o acțiune pentru prevenirea și combaterea ilegalităților care se comit în domeniul forței de muncă. În acest sens au ...[citește_toată_știrea]

12 August 2011, 18:40
(7143 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: Comerț ilegal cu lemne de foc

În perioada 9-11 august, polițiștii ialomițeni au desfășurat pe raza mai multor comune o acțiune ce a vizat combaterea faptelor de comercializare ilegală de material lemnos. Pe parcursul întregii acțiuni ...[citește_toată_știrea]

12 August 2011, 18:40
(10430 vizualizări - 1 comentariu)


Slobozia: Prostituată de meserie

Deși a fost amendată în nenumărate rînduri pentru prostituție, o tînără de 23 ani, din Slobozia, nu s-a dezis de meserie și joi, 11 august, jandarmii slobozeni au amendat-o din nou pe prostituată. Mihaela ...[citește_toată_știrea]

12 August 2011, 10:47
(8433 vizualizări - 1 comentariu)


Sărățeni: Arestată după ce și-a omorît bărbatul

O femeie de 36 ani din Sărățeni a fost arestată preventiv pentru 29 de zile pentru «omor». Femeia este acuzată că și-a ucis bărbatul cu un cuțit. Potrivit anchetatorilor, între victimă, un bărbat de 51 ...[citește_toată_știrea]

11 August 2011, 16:59
(11832 vizualizări - 0 comentarii)


ITM Ialomița: Amenzi de peste 450000 lei pentru muncă «la negru»

In baza Planului de acțiune privind reducerea incidenței muncii nedeclarate pentru perioada mai-iulie 2011, Inspectoratul Teritorial de Muncă, în colaborare cu Inspectoratul de Poliție al Județului Ialomița ...[citește_toată_știrea]

11 August 2011, 16:55
(11823 vizualizări - 2 comentarii)


Un tînăr de 26 ani și-a pierdut viața într-un accident rutier

Un tînăr de 26 ani și-a pierdut viața în această dimineață, joi, 11 august, într-un accident rutier. Incidentul s-a petrecut între Urziceni și Coșereni, cînd un autoturism s-a izbit frontal de un TIR. ...[citește_toată_știrea]

11 August 2011, 16:17
(7645 vizualizări - 5 comentarii)


Căzănești: Colecta fier vechi fără autorizație

10 societăți comerciale de colectare a deșeurilor feroase de pe raza orașului Căzănești au fost verificate miercuri, 10 august, de către polițiști și comisari ai Gărzii Financiare Ialomița. În timpul verificărilor ...[citește_toată_știrea]

11 August 2011, 16:16
(9233 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: Comerț ilegal cu cereale

Miercuri, 10 august, polițiștii din Urziceni au desfășurat o acțiune pentru prevenirea și combaterea comerțului ilicit. În acest sens au fost verificați 6 agenți economici și 4 persoane fizice, aplicîndu ...[citește_toată_știrea]

11 August 2011, 16:16
(8088 vizualizări - 0 comentarii)


Movilița: Fructe și legume, vîndute ilegal

Miercuri, 10 august, la Movilița, polițiștii ialomițeni în colaborare cu reprezentanții Serviciului Județean de Metrologie au verificat legalitatea comerțului cu produse agroalimentare din localitate. ...[citește_toată_știrea]

11 August 2011, 16:15
(9241 vizualizări - 0 comentarii)


Ultimele comentarii
Gigel în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! mdrag20 în Irigațiile pe 36000 de hectare în Ialomița, afectate de o decizie a CFR pentru protejarea unui pod feroviar în Brăila Gigi gunoierul în A început construirea «drumului de șantier» în zona podului peste râul Ialomița din Țăndărei Corcodel de la DUMITRESTI în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! George în Sărăcie, mizerie și indiferență în blocul «SACO» din Slobozia casă Slobozia Nouă în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 24 iunie 2026 închiriere apartament 3 camere Slobozia în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 24 iunie 2026 om de rand în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! laurentiu în «Beach Party» săptămânal pe Plaja Zorilor Răduță Aurelian-Constantin în Sărăcie, mizerie și indiferență în blocul «SACO» din Slobozia @ahaaaaaa în «Reabilitarea energetică» a sediului Prefecturii Ialomița, la final soluția e simplă în Sărăcie, mizerie și indiferență în blocul «SACO» din Slobozia Fa Marileno în Marinela Radu ex-DSP și juristul «doctor» Vasile Zamfir, înscriși! Maria în Sărăcie, mizerie și indiferență în blocul «SACO» din Slobozia Nelu în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! Vasile în Urban SA Slobozia, sub monitorizarea Gărzii de Mediu Ialomița privind respectarea măsurilor de conformare Ionut în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! George în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! Mihai în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! Urbanistul în Urban SA Slobozia, sub monitorizarea Gărzii de Mediu Ialomița privind respectarea măsurilor de conformare

cea mai/cel mai...

Cea mai/cel mai...