Ai intrat pe cel mai citit site din Ialomița!

SPORT

Fotbal pe bune

Fotbal, Liga a II-a, play-off, FK Csikszereda-Unirea Slobozia 0-1

Fotbal pe bune

S-a mai scris un episod glorios al Unirii în acest sezon. La Miercurea Ciuc, echipa deja promovată a Sloboziei a luat, absolut meritat, toate cele 3 puncte, lăsând nedumerită întreaga asistență harghiteană. Cel mai descumpănit a fost, de departe, vocalul președinte al Ciucului, Zoltan Szondi. Acesta declarase, înainte de startul play-off-ului, că se îndoiește de faptul că unele echipe își vor apăra corect șansele. Săgețile erau îndreptate, mai ales, către Șelimbăr și Corvinul, echipe fără drept de promovare. Probabil că mulți se așteptau ca, aflată cu sacii în căruță, Unirea să fie lipsită de motivație la Miercurea Ciuc. S-au înșelat... [citește_tot_articolul]

27 Aprilie 2024, 16:50 (8675 vizualizări - 4 comentarii)

REPORTAJ

Ultimul armurier...

Ultimul armurier...

Atunci când munca se transformă în pasiune, aproape că e greu să mai simți orele petrecute la serviciu. Maistrul militar în cadrul Inspectoratului de Jandarmi Județean «General de brigadă Nicolae Condeescu», Cătălin Oprea a fost mereu atras de mecanisme și de felul în care acestea funcționează. De aceea, principala sa responsabilitate este să repare și să întrețină armele pe care colegii săi le folosesc în timpul misiunilor. Și este singurul angajat din cei peste 600 pe care Jandar­meria ialomițeană îi are care deține toate calificările necesare pentru a face asta. Este o meserie în care nu ai voie să greșești, pentru că orice... [citește_tot_articolul]

27 Aprilie 2024, 10:40 (7018 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Clean Tech Ciulnița transportă apele reziduale cu vidanjele

Autorizație integrată de mediu încălcată

Clean Tech Ciulnița transportă apele reziduale cu vidanjele

Clean Tech Ciulnița transportă de 2 ani apele reziduale rezultate în urma procesului de producție cu vidanjele. Printre stațiile de epurare care preiau aceste ape reziduale se numără și cea a Sloboziei, operate de către Urban SA. Asociația AER Sud Muntenia atrage din nou public atenția asupra acestei practici, considerată ilegală și acuză conducerea societății de încălcarea legislației în vigoare. În replică, directorul Urban SA susține că nu cunoaște situația și cere intervenția instituțiilor de forță ale statului prin apelarea numărului de urgență 112.

 

O acuzație veche de 2 ani... [citește_tot_articolul]

26 Aprilie 2024, 07:55 (9244 vizualizări - 7 comentarii)

UNA PE SĂPTĂMÎNĂ

ISU-Bâcu ar cam vrea să se pensioneze

ISU-Bâcu ar cam vrea să se pensioneze

Din ciclul «șefi în funcție de schimbat în preajma Alege­rilor», ne preocupă soarta șefului de la ISU. Care, auzind la rându-i ceea ce am auzit și noi, ar cam vrea la pensie. De principiu, din câte mai știți, șefii de instituții fac de toate și mai nimica. Corect, unii chiar se prefac că se strofoacă cu ale muncii. Alții, cum e Laurențiu Bâcu de la ISU Ialomița, nu știu nici măcar să joace teatru. E drept, nu ne-am născut toți actori... Și să stai la un birou de dimineață până seara nu-i chiar atât de simplu. Doar că ISU-Bâcu, spun gurile rele, chiar se «plictisește» în ulti­mul timp... Dovadă stau amenzile... [citește_tot_articolul]

25 Aprilie 2024, 14:40 (15398 vizualizări - 13 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Fără precedent: Toți președinții desemnați ai Biroului Electoral de Circumscripție al Județului Ialomița s-au retras din funcții!

Fără precedent: Toți președinții desemnați ai Biroului Electoral de Circumscripție al Județului Ialomița s-au retras din funcții!

Situație fără precedent în Ialomița. Toți președinții desemnați de Tribunalul Ialomița la conducerea Biroului Electoral de Circumscripție al Județului Ialomița au renunțat pe rând la preluarea funcțiilor, aceștia invocând motive personale. Tragerile la sorți au fost reluate încă de la începutul acestei săptămâni, după ce, la finalul săptămânii trecute, Biroul Electoral Central, pe baza mai multor contestații, a desființat toate Birourile Electorale de Circumscripție locale, inclusiv pe cel Județean.

 

Se caută președinte pentru BEJ Ialomița... [citește_tot_articolul]

25 Aprilie 2024, 11:20 (14739 vizualizări - 5 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Slobozia a accesat o investiție de 30 milioane de lei pentru sistemul de apă și apă uzată

Slobozia a accesat o investiție de 30 milioane de lei pentru sistemul de apă și apă uzată

Administrația locală din Slobozia a accesat 30 mili­oane de lei pentru extinderea și modernizarea sistemului de alimentare cu apă și canalizare. Fondurile accesate sunt puse la dispoziție de către Administrația Fondului de Mediu în cadrul Progra­mului vizând sisteme de alimentare cu apă, canalizare și epurare a apelor uzate. «Am reușit să depunem vineri (n.red.: 5 aprilie 2024), în primele 4 minute de la deschiderea apelului, cererea de finanțare pentru extinderea și modernizarea sistemului de alimentare cu apă și canalizare în va­loare de 30 milioane de lei, aplicând în cadrul Agenției Fondului de Mediu pentru valoarea... [citește_tot_articolul]

25 Aprilie 2024, 08:05 (16693 vizualizări - 3 comentarii)

Click aici

SPORT

Calificare istorică: Unirea Slobozia, echipă promovată în SuperLiga României!

Fotbal, Liga a II-a, Unirea Slobozia

Calificare istorică: Unirea Slobozia, echipă promovată în SuperLiga României!

Echipa Ialomiței, Unirea Slobozia, antrenată de Adrian Mihalcea, s-a impus miercuri, 24 aprilie a.c., cu scorul de 1-0 pe terenul celor de la CS Mioveni. Astfel, cu 4 etape rămase de disputat, Unirea Slobozia este prima echipă calificată matematic în SuperLiga-sezonul 2024/2025. Revenind, mijlocașul ofensiv Florin Purece a marcat golul victoriei slobozenilor cu CS Mioveni, în minutul 45+3, din lovitură de la 11 metri. Așadar, Unirea Slobozia și-a asigurat promovarea directă în SuperLigă-sezonul 2024-2025, remiza celor de la Csikszereda cu Șelimbăr, scor 2-2, ajutând suplimentar echipa slobozeană. Unirea Slobozia a acumulat 53 de puncte în clasamentul din ... [citește_tot_articolul]

24 Aprilie 2024, 20:35 (22111 vizualizări - 7 comentarii)

EVENIMENT

Companiile PPC din România își dezvăluie noua identitate de brand

Advertorial

Companiile PPC din România își dezvăluie noua identitate de brand

Grupul de companii PPC din România a demarat recent prima sa campanie de imagine, marcând astfel trecerea la noua identitate de brand. Noua marcă reflectă responsabilitatea în fața comunității, angajamentul de a crea valoare pentru toți, de a fi o organizație axată pe sustenabilitate și economia circulară.

„Energia electrică ne însoțește constant în rutina noastră zilnică, definește lumea în care trăim din ce în ce mai mult, dar modul în care o folosim este diferit pentru fiecare dintre noi. Însă, fie că utilizăm energia electrică pentru a încărca un telefon sau mașina electrică, pentru a ilumina orașele în care locuim, pentru confortul nostru sau pentru mini-sera din sufragerie, fie că instalăm panouri solare, fiecare dintre noi are propriile scopuri și dorințe. Iar scopul companiilor PPC în România este să onoreze încrederea clienților, cei care ne încredințează confortul lor zilnic, pentru că energia electrică este necesară pentru nevoile și preferințele fiecărui client“,... [citește_tot_articolul]

24 Aprilie 2024, 13:15 (13732 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Pavel&comp. legiferează o administrație mai scumpă

Din nou despre bani publici

Pavel&comp. legiferează o administrație mai scumpă

Consiliul Județean Ialomița se reunește joi, 25 aprilie 2024, în cadrul unei noi ședinte ordinare. Conform documentației de șe­dință, pe ordinea de zi supusă atenției plenului se află 22 de proiecte de hotărâri. Printre aces­tea se numără și proiecte de ho­tărâri care urmăresc realizarea unor investiții noi sau relansarea unor investiții administrative blo­cate. De asemenea, consilierii ju­dețeni votează pentru rectificarea bugetului anual al județului.

 

«Tonul» care face «muzica» administrației județene Consiliul ... [citește_tot_articolul]

24 Aprilie 2024, 12:10 (3278 vizualizări - 4 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Investiția pentru bulevardul Matei Basarab va fi «etapizată» până în 2026!

«Undă verde» de la ADR Sud Muntenia

Investiția pentru bulevardul Matei Basarab va fi «etapizată» până în 2026!

Administrația Soare a dat asigurări publice că investiția pentru bulevardul Matei Basarab va fi «etapizată». Anunțul survine deciziei ADR Sud Muntenia, ordonatorul investiției, de a permite administrației locale să amenajeze parcări pentru cele 700 de autoturisme parcate în acest moment pe bulevard. «Proiectul este „etapizat“. Asta înseamnă că finanțarea va continua să fie eligibilă pe noul exercițiu financiar, care încă nu a început... M-am asigurat că Slobozia va be­neficia de toate fondurile pentru a finaliza acest proiect în proporție de 98% pe bani europeni!» a declarat Dragoș Soare într-o conferință de presă desfășurată... [citește_tot_articolul]

24 Aprilie 2024, 07:55 (24376 vizualizări - 9 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Ialomița, județul cu mai mulți pensionari decât angajați

Ialomița, județul cu mai mulți pensionari decât angajați

Un raport oficial al Direcției Județene de Statistică Ialomița confirmă, încă o dată, faptul că în Ialomița numărul pensionarilor este mai mare decât cel al angajaților. Astfel, potrivit cifrelor, sunt cu aproximativ 4000 de pensionari mai mult decât angajați. Salariile mici și oferta limitată a locurilor de muncă sunt principalii factori care au transformat piața muncii din Ialomița într-una neatractivă.

 

Pensionari de profesie Anul trecut, la nivelul județului Ialomița, numărul pensionarilor a fost de 52 mii de persoane. Prin comparație, cel al... [citește_tot_articolul]

23 Aprilie 2024, 12:15 (14654 vizualizări - 3 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

IGPR a schimbat din nou comanda Poliției ialomițene

IGPR a schimbat din nou comanda Poliției ialomițene

În urmă cu o săptămână, Inspectoratul General al Poliției Române a refuzat să-i prelungească împuternicirea comisarului șef Mihai Adrian Aldea în funcția de inspector șef al Poliției ialomițene. Până la noi ordine, comanda instituției va fi asigurată temporar de comisarul șef Sebastian Savu, unul dintre adjuncții IPJ Ialomița. Plecarea comisarului șef Aldea la București împarte Poliția ialomițeană în două tabere. Astfel, în timp ce unii susțin că, din motive legale, o prelungire a numirii sale nu a mai fost posibilă, alții pun înlocuirea pe rezultatele profesionale pe care acesta le-ar fi obținut în anul petrecut în fruntea... [citește_tot_articolul]

23 Aprilie 2024, 07:55 (4383 vizualizări - 3 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Ialomițenii așteaptă deschiderea Secției de Îngrijiri Paliative

De 12 ani

Ialomițenii așteaptă deschiderea Secției de Îngrijiri Paliative

Cu 12 ani în urmă, Spitalul Județean de Urgență Slobozia anunța înființarea unei Secții de Îngrijiri Paliative. O parte dintre cadrele me­dicale au fost trimise la cursuri de specializare, însă această secție se lasă așteptată. Promisiunile că, într-un viitor apropiat, va exista au rămas. «O dată cu încheierea proiectului de modernizare a Spitalului Slobozia, care presupune și recompartimentare, va funcționa și această Secție!» susține Liviu Patrichi, managerul Spitalului Județean Ialomița.

 

Sprijin pentru bolnavii cronici «... [citește_tot_articolul]

22 Aprilie 2024, 12:25 (5705 vizualizări - 2 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Curtea de Apel București oferă Lacul Iezer Apelor Române

După 6 ani de procese

Curtea de Apel București oferă Lacul Iezer Apelor Române

Curtea de Apel București, în primă instanță, a decis ca administrarea Lacului Iezer să revină Administrației Naționale Apele Române, prin Administrația Bazinală de Apă Buzău-Ialomița și Sistemul de Gospodărire a Apelor Ialomița. Administrarea acestui lac a fost disputată între ANAR, Primăria Slobozia și Primăria Gheorghe Lazăr. Mai mult, în acțiune a fost implicată și societatea TIMP IMPEX SRL, care a concesionat pe 49 de ani, printr-un contract semnat cu Primăria Slobozia, porțiunea de lac aflată în grija instituției. Prin decizia dată, magistrații din București au anulat acest contract și au obligat ambele primării să plătească Apelor Române suma de 13... [citește_tot_articolul]

22 Aprilie 2024, 07:55 (15277 vizualizări - 1 comentariu)

Click aici

EVENIMENT

Sistem de monitorizare video funcțional, la Miloșești

Sistem de monitorizare video funcțional, la Miloșești

Administrația locală din Miloșești a recepționat sistemul de supraveghere video al localității, montat cu ajutorul fondurilor europene. Echipamentele au fost achiziționate prin Programul Național de Redresare și Reziliență.

 

Investiție în siguranța cetățenilor Achiziția camerelor de supraveghere video a costat aproximativ 600 mii de lei, fiind cumpărate 134 de dispozitive. Acestea au fost amplasate în toate satele aparținătoare comunei Miloșești, dar și pe drumurile județene care traversează localitatea. «Scopul acestui proiect este de a crește gradul de siguranță... [citește_tot_articolul]

21 Aprilie 2024, 14:35 (8160 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Campionatul Județean de Oină, câștigat de elevii Școlii Gimnaziale din Sudiți

Campionatul Județean de Oină, câștigat de elevii Școlii Gimnaziale din Sudiți

Elevii Școlii Gimnaziale «Apostol D. Culea» din Sudiți au câștigat Campionatul județean de oină. Aceștia vor reprezenta județul la Campionatul regional, competiție care se va desfășura la sfârșitul acestei săptămâni la Oltenița, în județul Călărași.

 

Tradiția merge mai departe Oina, sportul tradițional al Româ­niei, este practicat acum de către elevii mai multor școli din județul Ialomița. Recent, s-a desfășurat Campio­natul Județean de Oină, competiție la care au participat și elevii Școlii Gimna­ziale «Apostol D. Culea... [citește_tot_articolul]

21 Aprilie 2024, 09:20 (6282 vizualizări - 0 comentarii)

EVENIMENT

Servicii de catering pentru elevii Școlii Gimnaziale Perieți

Servicii de catering pentru elevii Școlii Gimnaziale Perieți

Școala Gimnazială din Perieți este una dintre unitățile de învățământ din Ialomița inclusă în programul «Masa Caldă». Pentru că unitatea de învățământ nu deține infrastructura necesară preparării hranei, administrația locală a luat decizia de a apela la serviciile unei firme de catering prin care alimentele să fie distribuite elevilor. Valoarea fondurilor disponibile este de peste 500 mii de lei.

 

Produse alimentare pentru elevi La nivelul județului Ialomița, potrivit In­spectoratului Școlar Județean Ialomița, 24 de școli au fost incluse... [citește_tot_articolul]

20 Aprilie 2024, 13:20 (10637 vizualizări - 1 comentariu)

EVENIMENT

Centru comercial în orașul Țăndărei

Centru comercial în orașul Țăndărei

Două mari supermarketuri și mai multe magazine, dar și un fast-food se vor des­chide în cadrul unui centru comercial ce va fi construit în orașul Țăndărei. Astfel, cele două supermarketuri vor funcționa sub brandurile Penny și Lidl. Reprezentanții autorităților locale au explicat faptul că, în maximum 3 luni, magazinele îi pot primi pe cumpărători.

 

Execuția este în curs Centrul comercial al orașului Țăndărei va fi deschis pe Aleea Orhideelor din oraș, la ieșire către Constanța. Primele branduri care și-au anunțat prezența în incinta centrului... [citește_tot_articolul]

20 Aprilie 2024, 08:55 (18599 vizualizări - 12 comentarii)

REPORTAJ

Vechea Matcă, strada pe care s-a mutat un bloc

Se întâmplă la Slobozia

Vechea Matcă, strada pe care s-a mutat un bloc

Slobozia se extinde, se schimbă, se transformă, se modernizează... Și constru­iește cu frenezie. Fie că vrem, fie că nu, fenomenul e implacabil. Pe strada Vechea Matcă însă, e liniște... Sau, mai bine spus, a fost liniște până prin 2021 când o firmă din Cosâmbești a cumpărat un teren de 1161 de mp și a anunțat că face un bloc cu 3 niveluri și mansardă. De-atunci vecinii luptă în toate felurile pentru a bloca acest proiect imobiliar. Și lupta e de-abia la început...

 

Vechea Matcă și blocul de 3 etaje Vechea Matcă începe la Biserica... [citește_tot_articolul]

19 Aprilie 2024, 11:55 (18584 vizualizări - 0 comentarii)

EVENIMENT

Furt de carduri petrecut în stațiunea Amara, trimis în judecată după 4 ani

La un pas de prescriere

Furt de carduri petrecut în stațiunea Amara, trimis în judecată după 4 ani

Acuzații grave aduse unui bărbat angajat să lucreze la reabilitarea Hotelului «Lebăda» din stațiunea Amara. Acesta ar fi sustras banii de pe cardurile a două persoane care făceau parte din personalul unității de cazare. Faptele s-au petrecut în urmă cu 4 ani și sunt pe cale să se prescrie în instanță. Sumele sustrase se apropie de 20 mii de lei.

 

La un pas de prescriere În anul 2020, procurorii Parchetului de pe lângă Tribunalul Ialomița au fost învestiți, printr-o plângere penală, cu privire la faptul că angajatul unei firme de... [citește_tot_articolul]

19 Aprilie 2024, 08:05 (17646 vizualizări - 3 comentarii)

Miercuri 24 Iun 2026
296 cititori online
Cele mai comentate
Cele mai citite
Ultima oră

CJP Ialomița: Solicitări scăzute pentru biletele de tratament

O situație a Casei Județene de Pensii Ialomița cu privire la acordarea tichetelor de tratament arată faptul că anul acesta pensionarii ialomițeni nu au făcut demersuri pentru a primi aceste bilete. Astfel ...[citește_toată_știrea]

20 Iulie 2017, 18:15
(8289 vizualizări - 0 comentarii)


Gheorghe Doja: Și-a înșelat consătenii că îi angajează în străinătate

Polițiștii ialomițeni vă atrag atenția să nu vă lăsați înșelați de persoanele care vă contactează și vă promit că vă ajută să obțineți un loc de muncă în străinătate în schimbul unor sume de bani. Un bărbat ...[citește_toată_știrea]

19 Iulie 2017, 18:10
(8745 vizualizări - 0 comentarii)


Slobozia: Femeie acroșată de un autoturism

O femeie, de 57 de ani, din Slobozia, a fost rănită în urma unui accident rutier produs pe raza municipiului Slobozia marți, 18 iulie 2017. Aceasta a fost acroșată de un autoturism condus de o femeie, de ...[citește_toată_știrea]

19 Iulie 2017, 17:35
(5163 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Slobozia accident


Manasia: I-au furat din mașină

Marți, 18 iulie a.c., Poliția a fost sesizată de către un cetățean din comuna Manasia cu privire la faptul că persoane necunoscute i-au sustras mai multe unelte din autoturismul proprietate personală. ...[citește_toată_știrea]

19 Iulie 2017, 17:20
(4035 vizualizări - 0 comentarii)


Acțiuni ale polițiștilor ialomițeni

Polițiștii ialomițeni au desfășurat în acest sfârșit de săptămână, 14-16 iulie a.c., acțiuni în locurile și zonele de interes operativ din județ, pentru prevenirea și combaterea faptelor antisociale, precum ...[citește_toată_știrea]

17 Iulie 2017, 15:20
(3944 vizualizări - 1 comentariu)


Tren de marfă, deraiat în zona Gării Țăndărei

Tren de marfă, deraiat în zona Gării Țăndărei

Două vagoane ale unui tren de marfă au deraiat sâmbătă, 15 iulie 2017, în apropiere de Gara Țăndărei. Garnitura transporta combustibil lichid, iar vagoanele căzute de pe șine s-au fisurat. Zona a fost asigurată ...[citește_toată_știrea]

15 Iulie 2017, 16:17
(4856 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: Întreruperi programate în alimentarea cu energie electrică

Potrivit furnizorului de energie electrică, pe parcursul săptămânii viitoare mai multe localități din Ialomița vor fi afectate de întreruperi parțiale de curent. Astfel, luni, marți miercuri, joi și vineri ...[citește_toată_știrea]

14 Iulie 2017, 21:05
(3356 vizualizări - 0 comentarii)


Delegație chineză, în vizită la Slobozia

21 de reprezentanți din cadrul administrației publice ai Provinciei Henan-China, vor participa sâmbătă, 15 iulie 2017, la o întâlnire de lucru la care vor participa reprezentanți ai administrației centrale ...[citește_toată_știrea]

13 Iulie 2017, 19:20
(5230 vizualizări - 0 comentarii)


AJFP Ialomița: 13 sesizări penale depuse la Parchet

Inspectorii cu atribuțiuni de control din cadrul AJFP Ialomița au stabilit, în luna iunie 2017, venituri suplimentare la bugetul general consolidat în sumă de peste 4,69 milioane de lei, în urma unui număr ...[citește_toată_știrea]

13 Iulie 2017, 18:05
(4492 vizualizări - 0 comentarii)


Firmele de pază, controlate de inspectorii ITM Ialomița

În perioada 26-30 iunie 2017, s-a desfășurat Campania Națională privind identificarea cazurilor de muncă nedeclarată și  respectarea prevederilor legale privind timpul de muncă precum și securitatea ...[citește_toată_știrea]

13 Iulie 2017, 17:45
(4424 vizualizări - 0 comentarii)


«Marșul cavaleriei-Dragoon Guardian 2017», la Slobozia

Vineri, 14 iulie 2017, în Piața Unirii din Slobozia, începând cu orele 17,00, va avea loc expoziția de armament și tehnică militară din dotarea Armatei României și a SUA. Activitatea va fi susținută de ...[citește_toată_știrea]

13 Iulie 2017, 16:20
(3203 vizualizări - 0 comentarii)


Lăcusteni: Proiectile neexplodate, descoperite pe câmp

Un cioban din zona Lăcusteni a descoperit 5 elemente de muniție neexplodate. La fața locului s-a deplasat echipa pirotehnică a Inspectoratului pentru Situații de Urgență Ialomița care a ridicat bombele ...[citește_toată_știrea]

12 Iulie 2017, 22:25
(3599 vizualizări - 0 comentarii)


Gârbovi: Sirieni cercetați după ce au bătut un copil

Doi cetățeni sirieni au intrat în atenția procurorilor Parchetului de pe lângă Judecătoria Urziceni după ce au lipsit de libertate și agresat un minor. Inculpații își desfășurau activitatea în cadrul unei ...[citește_toată_știrea]

12 Iulie 2017, 21:15
(5251 vizualizări - 0 comentarii)


«Crimele Revoluției», prezentate la Slobozia

Autorul seriei de cărți «Crimele Revoluției», Grigore Cartianu, va fi prezent la Slobozia duminică, 16 iulie a.c., pentru a-și prezenta lucrările. Evenimentul este găzduit de Biblioteca Județeană «Ștefan ...[citește_toată_știrea]

12 Iulie 2017, 20:10
(4531 vizualizări - 0 comentarii)


anunț angajare

Kalizea-Boromir Slobozia
angajează
electrician-automatist mentenanță

(experiența în activitatea de întreținere
și punere în funcțiune echipamente,
citire scheme electrice,
cunoștințe automatizări, senzoristică,
funcționarea unui proces condus
cu automat programabil)

CV-urile pot fi trimise la adresa:
[email protected]
sau aduse la sediul firmei
din Slobozia, Șos. Amara, Nr. 4
Detalii la telefon 0744/471.927

11 Iulie 2017, 12:30


anunț angajare

angajăm
SUDORI și INSTALATORI
experiență instalații gaze
și/sau montare centrale
termice cu instalație încălzire,
pentru lucru în orașul GALAȚI
salariu motivant, cazare,
mașină serviciu

Relații la telefon 0758/976.339

11 Iulie 2017, 12:25


anunț angajare

Primăria Perieți
angajează
consilier personal
-studii juridice
CV-urile se depun
la sediul Primăriei Perieți
Relații la telefon 0786/010.600

11 Iulie 2017, 12:20


anunț angajare

societate comercială
angajează
muncitori necalificați
stivuitoriști
șoferi profesioniști

Se asigură cazare, salariu atractiv
Relații la telefon 0749/295.101

11 Iulie 2017, 12:15


anunț angajare

Firmă gaze
angajează sudori
pentru instalații
de gaz metan

Se oferă 2500 lei/lună
Contact 0743/416.556

11 Iulie 2017, 12:10


anunț angajare

service auto
angajează
-mecanic
-electrician
-tinichigiu

relații la telefon 0722/332.877

11 Iulie 2017, 12:05


Centrul Militar Județean Ialomița recrutează rezerviști voluntari

Centrul Militar Județean Ialomița, structură specializată a Ministerului Apărării Naționale, responsabilă cu organizarea și executarea recrutării și selecției candidaților pentru îndeplinirea serviciului ...[citește_toată_știrea]

10 Iulie 2017, 18:40
(5156 vizualizări - 0 comentarii)


Urziceni: Arestați pentru scandal

Polițiștii cercetează trei persoane, cu vârste cuprinse între 14 și 25 de ani, din Urziceni, sub aspectul comiterii infracțiunilor de «lovire și alte violențe» și «tulburare a ordinii și liniștii publice ...[citește_toată_știrea]

10 Iulie 2017, 18:05
(3983 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Urziceni scandal


Tânăr din Ciochina, arestat preventiv pentru «tentativă de viol»

Un tânăr de 20 ani, din comuna Ciochina, este bănuit că a încercat să agreseze sexual o femeie în vârstă de 32 ani, din comuna Albești. În fapt, Poliția a fost sesizată vineri, 7 iulie a.c., despre faptul ...[citește_toată_știrea]

10 Iulie 2017, 17:25
(4651 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: 3 accidente, 7 răniți

Neacordarea de prioritate a fost cauza unui accident de circulație produs în cursul zilei de sâmbătă, 8 iulie a.c., pe raza comunei Făcăeni. În timp ce un bărbat, de 26 de ani, din comuna Făcăeni, conducea ...[citește_toată_știrea]

10 Iulie 2017, 17:10
(3516 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: S-a dispus confiscarea a 1400 mc de lemne!

Polițiști din cadrul Inspectoratului de Poliție al Județului Ialomița au deasfășurat activități pe raza de competență pentru prevenirea și combaterea faptelor ilegale din silvicultură. Astfel, din verificările ...[citește_toată_știrea]

10 Iulie 2017, 16:40
(14423 vizualizări - 42 comentarii)


ITM Ialomița: Transformarea muncii nedeclarate în muncă declarată

În perioada 14.06-31.08.2017 se desfășoară «Acțiunea de informare și conștientizare cu privire la transformarea muncii nedeclarată în muncă declarată», acțiune demarată de Inspecția Muncii și inspectoratele ...[citește_toată_știrea]

10 Iulie 2017, 16:25
(5362 vizualizări - 0 comentarii)


Acțiuni ale polițiștilor ialomițeni

Patru persoane sunt cercetate de polițiștii rutieri pentru comiterea de infracțiuni contra siguranței circulației pe drumurile publice. Astfel, trei bărbați, cu vârste cuprinse între 20 și 61 de ani, au ...[citește_toată_știrea]

10 Iulie 2017, 16:10
(3495 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: Întreruperi programate în alimentarea cu energie electrică

Potrivit furnizorului de energie electrică, pe parcursul săptămânii viitoare mai multe localități din Ialomița vor fi afectate de întreruperi parțiale de curent. Astfel, luni, marți, miercuri, joi și vineri ...[citește_toată_știrea]

7 Iulie 2017, 21:15
(3107 vizualizări - 0 comentarii)


AJFP Ialomița: Întâlnire cu contribuabilii

Contribuabilii din Ialomița sunt invitați miercuri, 12 iulie a.c., la sediul Agenției Județene a Finanțelor Publice Ialomița pentru a participa la o dezbatere publică legată de noile reglementări în materie ...[citește_toată_știrea]

7 Iulie 2017, 20:10
(4457 vizualizări - 0 comentarii)


Urziceni: Au furat bunuri dintr-un autoturism

Trei persoane, cu vârste cuprinse între 17 și 55 de ani, din comuna Movilița, bănuite de comiterea infracțiunilor de «furt calificat» și «complicitate la furt calificat», au fost reținute de polițiști pentru ...[citește_toată_știrea]

5 Iulie 2017, 21:35
(4472 vizualizări - 0 comentarii)


Ultimele comentarii
garsonieră de închiriat Slobozia în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 24 iunie 2026 Locuitor Slobozia în Ce miracol, ce minune/CNAS face concurs «pe bune» Mariana în «Fermierii își vând producția sub costuri!» un ialomițean în FC Bărăganul Ciulnița, învinsă «acasă» de Viitorul Corbeanca Gigel în «Reabilitarea energetică» a sediului Prefecturii Ialomița, la final Pensionar în «Reabilitarea energetică» a sediului Prefecturii Ialomița, la final #pasajladrajna în «Reabilitarea energetică» a sediului Prefecturii Ialomița, la final Adevărat Suporter! în FC Bărăganul Ciulnița, învinsă «acasă» de Viitorul Corbeanca Mihai în FC Bărăganul Ciulnița, învinsă «acasă» de Viitorul Corbeanca Hendersohn în Ce miracol, ce minune/CNAS face concurs «pe bune» Adrian în Ce miracol, ce minune/CNAS face concurs «pe bune» Suporter în FC Bărăganul Ciulnița, învinsă «acasă» de Viitorul Corbeanca Alin în Ce miracol, ce minune/CNAS face concurs «pe bune» marius în CNAIR: Circulație închisă pe bretelele de intrare și ieșire ale A2 din zona Drajna, joi, 23 aprilie 2026 Toma în Colaps financiar după retrogradarea în Liga 2: Unirea Slobozia a cerut intrarea în insolvență! cetatean în Bărbat din Bărbulești, prins în flagrant și reținut pentru «șantaj» Anca în Ce miracol, ce minune/CNAS face concurs «pe bune» suporter în Colaps financiar după retrogradarea în Liga 2: Unirea Slobozia a cerut intrarea în insolvență! Vasile în Ce miracol, ce minune/CNAS face concurs «pe bune» vilă complex Slobozia în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 17 iunie 2026

cea mai/cel mai...

Cea mai/cel mai...