Ai intrat pe cel mai citit site din Ialomița!

EVENIMENT

Deficit de personal în cadrul Jandarmeriei ialomițene

Deficit de personal în cadrul Jandarmeriei ialomițene

O analiză statistică a Inspectoratului de Jandarmi Județean Ialomița arată că instituția se confruntă cu un însemnat deficit de personal. Reprezentanții Jandarmeriei ialomițene susțin faptul că numărul posturilor vacante este de 30%. Tocmai de aceea, în perioada următoare, instituția va organiza o campanie de informare în rândul tinerilor de liceu în ceea ce privește înscrierea la școlile militare.

 

Este nevoie de mai multe cadre Valul de pensionări care a afectat Poliția ialomițeană și-a pus amprenta și asupra activității Inspectoratului de... [citește_tot_articolul]

16 Aprilie 2024, 11:55 (8239 vizualizări - 9 comentarii)

EVENIMENT

Slobozia continuă investițiile edilitare în infrastructură

Consiliul Local a legiferat

Slobozia continuă investițiile edilitare în infrastructură

Consiliul Local Slobozia s-a reunit joi, 28 martie 2024, în cadrul unei ședințe ordinare care a avut pe ordinea de zi 28 de proiecte de hotărâri. Multe dintre proiectele aprobate au vizat alocări de fonduri pentru continuarea investițiilor în derulare și deschiderea altora noi. Printre acestea se numără Centura de Nord a orașului Slobozia, extinderea și reabili­tarea sistemului de canalizare menajeră și pluvială din Slobozia Nouă și Bora, modernizarea stației de epurare a orașului sau Centrul Multifuncțional pentru Tineret... De asemenea, consilierii locali au aprobat criteriile de stabilire a ordinii de prioritate în soluționarea cererilor de locuințe și î... [citește_tot_articolul]

16 Aprilie 2024, 08:05 (18307 vizualizări - 6 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Peste 170 de beneficiari la Cantina Socială Slobozia

Peste 170 de beneficiari la Cantina Socială Slobozia

Slobozia este singura localitate din județul Ialomița în care există o Cantină Socială. Aceasta se află în administrarea Direcției de Asistență Socială a Primăriei Slobozia și oferă zilnic mâncare unui număr de peste 170 de beneficiari. Valoarea mâncării este 22 de lei/zi/beneficiar.

 

Sprijin pentru persoanele nevoiașe Beneficiarii Cantinei Sociale Slobozia sunt persoanele care primesc ajutor social în baza Legii Venitului Minim de Incluziune și cele aflate într-un regim de protecție socială dezvoltat la nivelul Direcției de Asistență Socială... [citește_tot_articolul]

15 Aprilie 2024, 12:05 (13569 vizualizări - 5 comentarii)

EVENIMENT

Școlile ialomițene, netransparente cu privire la fenomenul consumului de droguri

Școlile ialomițene, netransparente cu privire la fenomenul consumului de droguri

În urmă cu o săptămână, Inspectoratul Școlar Județean Ialomița a organizat o serie de dezbateri, la care au participat profesori, dar și reprezentanți ai autorităților competente, ce au avut ca scop prevenirea consumului de droguri și dar și a faptelor de violență în rândul elevilor. Deși, teoretic, cei implicați știu ce au de făcut, în realitate, lipsa de transparență face ca toate eforturile să fie zadarnice. Oficialii Agenției Naționale Antidrog susțin faptul că unitățile de învățământ ar trebui să dea dovadă de mai multă transparență pentru a putea ține aceste probleme sub control.

 

Grupuri de lucru la nivelul școlilor... [citește_tot_articolul]

15 Aprilie 2024, 07:50 (7031 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

POLITICĂ

«Aderarea parțială la Spațiul Schengen, o primă victorie care ne motivează!»

Deputatul PSD Ștefan Mușoiu

«Aderarea parțială la Spațiul Schengen, o primă victorie care ne motivează!»

Deputatul PSD Ștefan Mușoiu și-a exprimat public bucuria privind intrarea parțială a României în Spațiul Schengen. Acesta subliniază că, alături de colegii săi social de­mocrați, europarlamentari și parlamentari, lupta continuă. «Avem o strategie amplă, etapi­zată și care s-a dovedit foarte eficientă pentru convingerea deciden­ților de la Bruxelles. La fel ca și până în prezent, și pentru viitor avem fixate etape clare de lobby politic!» a decla­rat Ștefan Mușoiu.

 

O victorie de etapă Deputatul PSD Ștefan Mușoiu a salutat public... [citește_tot_articolul]

14 Aprilie 2024, 12:05 (2066 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Teren de sport acoperit la Stelnica

Teren de sport acoperit la Stelnica

Comuna Stelnica va avea un teren de sport acoperit. In­vestiția are o valoare de 1 mi­lion de lei. Fondurile au fost asigurate în proporție de 30% de către ADI Ialomița. «În câteva luni, 150 de copii vor putea să se joace gratuit, în condiții similare cu cele din centrele sportive. Gratuit! Iar alături de ei și adulții interesați să facă sport...» declară primarul comunei, Costel Brateș.

 

Sport pentru toți copiii Administrația din Stelnica a demarat în luna martie un proiect edilitar nou. Investiția presupune construirea unui teren... [citește_tot_articolul]

14 Aprilie 2024, 09:10 (3468 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Parc de 700 mii de lei la Buești

Parc de 700 mii de lei la Buești

Administrația locală din Buești construiește un parc de o jumătate de hectar. Valoarea investiției este de 700 mii de lei, iar inaugurarea se va face până la sfârșitul acestei primăveri.

 

O altfel de investiție Administrația din Buești susține proiecte investiționale menite să crească gradul de confort al locuitorilor comunei. Ultimul dintre aceste proiecte, în curs de derulare, vizează construirea unui parc de 2000 de mp, în apropierea stadionului din comună. Investiția este finanțată în proporție de 50% de Asociația de Dezvoltare Intercomunitară... [citește_tot_articolul]

13 Aprilie 2024, 12:20 (2278 vizualizări - 0 comentarii)

EVENIMENT

Feteștiul, un oraș mai prietenos cu mediul

Feteștiul, un oraș mai prietenos cu mediul

În fiecare zi de vineri a lunii aprilie, administrația locală din Fetești, cu sprijinul operatorului regional de salubrizare ADI ECOO 2009, dă startul unei campanii gratuite pentru colectarea deșeurilor voluminoase.

 

Colectare cu programare De cele mai multe ori, deșeurile voluminoase erau aruncate la voia întâmplării în zonele de depozitare a gunoaielor amenajate de administrația locală. Pentru a preveni această situație, Primăria Fetești, alături de operatorul de salubrizare ADI ECOO 2009, desfășoară o campanie de colectare a deșeurilor voluminoase. ... [citește_tot_articolul]

13 Aprilie 2024, 08:40 (4981 vizualizări - 1 comentariu)

Click aici

EVENIMENT

CJAS Ialomița a plătit jumătate de milion de lei pentru închirierea concentratoarelor de oxigen

În 2023

CJAS Ialomița a plătit jumătate de milion de lei pentru închirierea concentratoarelor de oxigen

Casa Județeană de Asigurări de Sănătate Ialomița a plătit anul trecut jumătate de milion de lei pentru decontarea închirierii aparatelor utilizate în oxigenoterapie. De aceste echipamente au beneficiat aproape 400 de ialomițeni.

 

Respirație de închiriat Oxigenoterapia este recomandată în cazul unor boli pulmonare grave, precum boala pulmonară obstructivă cronică (BPOC), emfizem pulmonar, cancer pulmonar sau fibroza pulmonară. Această terapie presupune utilizarea unui echipament special, prin intermediul căruia bolnavilor li se administrează oxigen. Echi... [citește_tot_articolul]

12 Aprilie 2024, 12:20 (13902 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Ialomița, printre județele cu cei mai puțini profesori «calificați»

Ialomița, printre județele cu cei mai puțini profesori «calificați»

Într-o statistică oficială a Ministerului Educației, Ialomița se numără printre ju­dețele cu cei mai puțini profesori «calificați», adică să ocupe un loc de muncă în calitate de «titulari», pe perioadă nedeterminată. Datele Inspec­toratului Școlar Județean Ialomița arată că, în 2023, la examenul de Titularizare doar 43% dintre candidați au obținut rezultate în baza cărora au devenit «calificați». La toate acestea se adaugă numărul mic de posturi «titularizabile», prin care un profesor ar putea deveni «calificat». Ialomița are discipline precum Matematică, Geografie, Fizică sau Chimie pentru care de mai... [citește_tot_articolul]

12 Aprilie 2024, 08:05 (4558 vizualizări - 4 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Făcăeni: Omorât dintr-un pumn

Făcăeni: Omorât dintr-un pumn

Un bărbat de 39 de ani din Făcăeni a fost reținut la sfârșitul săptămânii trecute după ce l-a ucis pe prietenul de pahar. Agresorul este cer­ce­tat penal pentru «lovituri cauzatoare de moarte».

 

A rămas inconștient Incidentul s-a petrecut la sfârșitul săptămânii precedente, pe terasa unui bar din comuna Făcăeni. Agresorul, în vârstă de 39 de ani, și victima sa, în vârstă de 59 de ani, au purtat o discuție contradictorie care, pe fondul consumului de alcool, a degenerat într-un scandal. Nervos, bărbatul de... [citește_tot_articolul]

11 Aprilie 2024, 12:10 (9110 vizualizări - 3 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Hotărâre de Guvern pentru un nou sediu destinat Serviciului Județean de Ambulanță Ialomița

Hotărâre de Guvern pentru un nou sediu destinat Serviciului Județean de Ambulanță Ialomița

Guvernul României a decis transferul unei suprafețe de teren, aflată în curtea Spitalului Județean de Urgență Slobozia, din patrimoniul public al Consiliului Județean Ialomița în cel al Statului. Terenul urmează a fi dat în admi­nistrare Ministerului Sănătății cu scopul de a se construi un sediu pentru Serviciul Județean de Ambulanță Ialomița. În prezent, instituția caută o sursă de finanțare pentru implementarea acestui proiect.

 

Proiect pentru un nou sediu Utilizarea terenului de către Serviciul Județean de Ambulanță se poate realiza doar î... [citește_tot_articolul]

11 Aprilie 2024, 07:55 (15583 vizualizări - 1 comentariu)

Click aici

EVENIMENT

Campanie de control în domeniul construcțiilor în anul 2024

ITM Ialomița avertizează

Campanie de control în domeniul construcțiilor în anul 2024

În perioada aprilie-noiembrie 2024, Inspectoratul Teritorial de Muncă Ialomița va desfășura o campanie de verificare a modului de respectare a cerințelor minime de securitate și sănătate în muncă la lucrările din domeniul Construcțiilor. Pentru a pregăti firmele de construcții vizate de aceste controale, specialiștii ITM Ialomița au organizat joi, 21 martie 2024, o dezbatere privind modul de respectare a noilor modificări legisla­tive referitoare la sănătatea și securitatea în muncă în domeniul Construc­țiilor. La întâlnirea oficială au parti­cipat reprezentanți ai instituțiilor pu­blice, dar și cei ai firmelor de proiec­tare și execuție... [citește_tot_articolul]

10 Aprilie 2024, 11:50 (16306 vizualizări - 1 comentariu)

Click aici

EVENIMENT

Ligia Deca, ministrul Educației, a semnat contractul de finanțare pentru consorțiul dual din Slobozia

Proiect în valoare de 96 milioane de lei

Ligia Deca, ministrul Educației, a semnat contractul de finanțare pentru consorțiul dual din Slobozia

Marți, 9 aprilie 2024, Primăria Slobozia, în prezența Ligiei Deca, mi­nistrul Educației, a semnat contractul de finanțare pentru realizarea consorțiului dedicat învățământului dual. În valoare de peste 96 milioane de lei, acest proiect își pro­pune să revitalizeze piața muncii la nivel local, oferindu-le angajatorilor meseriașii de care aceștia au nevoie. De asemenea, agenții economici sunt la rândul lor parteneri ai autorităților în cadrul acestui proiect.

 

Ministerul Educației sprijină învățământul dual Consorțiul... [citește_tot_articolul]

10 Aprilie 2024, 07:55 (16054 vizualizări - 4 comentarii)

Click aici

UNA PE SĂPTĂMÎNĂ

Liviuța Gomes are nevoie de 17,2 milioane de lei. Și candidează la Sfântu Gheorghe!

Liviuța Gomes are nevoie de 17,2 milioane de lei. Și candidează la Sfântu Gheorghe!

Alegerile Locale de anul acesta resuscită o serie de cadavre politice pe care istoria locală le aruncase în cimitirul Instanțelor de judecată. Nu, nu vorbim de mumiile racolate de PSD și nici de transferurile politice ale PNL. Nu! Starleta politică ce ne-a tăiat calea e nimeni alta decât Iuliana Livia Gomes, resuscitată de șeful PMP, Cazacu Marinică, pe lista de candidați a PSD Ialomița pentru comuna Sfântu Gheorghe, unde Mădălin Teculescu candidează pentru a treia oară pe listele PNL. Mda, aveți dreptate... Încurcate sunt căile politicii! Așadar, să le descâlcim împreună.

 

Starleta care a făcut furori în politică... [citește_tot_articolul]

9 Aprilie 2024, 12:40 (17489 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Anchetă penală la Liceul Pedagogic «Matei Basarab» Slobozia

Elevi prinși în flagrant la furat

Anchetă penală la Liceul Pedagogic «Matei Basarab» Slobozia

Patru elevi din cadrul Liceului Pedagogic «Matei Basarab» și Liceelor Tehnologice «Înălțarea Domnului» și «Alexandru Ioan Cuza» sunt principalii suspecți într-o anchetă privind fapte de «furt calificat». Aceștia sunt acuzați că intrau în clasele Liceului Pedagogic «Matei Basarab» și furau bunuri din ghiozdanele elevilor în timp ce erau la orele de Sport sau la laboratorul de Informatică. Cazul ridică mari semne de întrebare în ceea ce privește securitatea unităților de învățământ.

 

Flagrant în curtea școlii... [citește_tot_articolul]

9 Aprilie 2024, 08:10 (28011 vizualizări - 10 comentarii)

EVENIMENT

Parchetul Județean Ialomița luptă, fără succes, împotriva «corupției»

Parchetul Județean Ialomița luptă, fără succes, împotriva «corupției»

Fenomenul «corupției» este tot mai greu de dovedit la nivelul județului Ialomița. Parchetul General a publicat într-un raport oficial date cu privire la infracțiunile de «corupție» anchetate la nivel local de către Parchetele Județene. În județul nostru, anul trecut, procurorii Parchetului de pe lângă Tribunalul Ialomița au trimis în judecată 7 dosare penale ce au avut ca obiect fapte de «corupție». Evident numărul anchetelor ce intră în sfera «corupției», dar încă nesoluționate, a fost 3 ori mai mare! Gradul scăzut de investigare a infracțiunilor de «co­rupție» este pus pe seama numă­rului... [citește_tot_articolul]

8 Aprilie 2024, 12:10 (7501 vizualizări - 2 comentarii)

EVENIMENT

«Circumcizie ritualică» la Spitalul Municipal «Anghel Saligny» Fetești

«Circumcizie ritualică» la Spitalul Municipal «Anghel Saligny» Fetești

Spitalul Municipal «Anghel Saligny» din Fetești efec­tuează servicii de «circumcizie ritualică». Oficialii unității medicale susțin faptul că este vorba despre un serviciu medical, prevăzut în contractul încheiat cu Casa Județeană de Asigurări de Sănătate. «Nu este nimic care sfidează legile în vigoare. Serviciul oferit este cât se poate de legal!» susține Vali Silica Tudor, ma­nagerul Spitalului Municipal «Anghel Saligny» din Fetești.

 

De la tradiție, la chirurgie În baza contractului î... [citește_tot_articolul]

8 Aprilie 2024, 07:50 (9488 vizualizări - 0 comentarii)

EVENIMENT

Începe modernizarea Primăriei Mărculești

Începe modernizarea Primăriei Mărculești

Administrația locală a co­munei Mărculești implementează un proiect ce are ca scop reabili­tarea și modernizarea clădirii în care își desfășoară activitatea. Fondurile sunt alocate de la bugetul județului Ialomița, prin Agenția de Dezvoltare Intercomunitară «Ialomița».

 

Șantier în lucru În cadrul acestui proiect se va pune accentul pe renovarea exterioară a clădirii în care își desfășoară activitatea Primăria Mărculești, făcându-se totodată eforturi și pentru modernizarea zonei de grupuri sanitare. Valoarea proiectului... [citește_tot_articolul]

7 Aprilie 2024, 16:05 (8432 vizualizări - 1 comentariu)

REPORTAJ

«Epurarea verde» de la Stația de Epurare a Sloboziei

«Epurarea verde» de la Stația de Epurare a Sloboziei

Operatorul regional Urban SA a declanșat prima campanie de împădurie susținută vreodată de către societate. Prima etapă a proiectului s-a desfășurat la Stația de Epurare a Slobo­ziei: «Este un prim pas către comunitate. Am vrut să oferim un exemplu de bună practică! Și dorim să implicăm în acest proiect toți slobozenii care doresc să refacă lizierele din jurul orașului...».

 

La Stația de Epurare «Verde» Campania a fost lansată anul trecut, în 2023, dar de-abia acum e primăvară. Pe 21 martie e zi de echinocțiu și a plouat toată dimineața... [citește_tot_articolul]

7 Aprilie 2024, 11:50 (5292 vizualizări - 5 comentarii)

Marți 23 Iun 2026
284 cititori online
Cele mai comentate
Cele mai citite
Ultima oră
Incendiu de vegetație uscată la Slobozia

Incendiu de vegetație uscată la Slobozia

Marți, 24 august a.c., pompierii militari ialomițeni au fost anunțați prin apel 112 despre producerea unui incendiu de vegetație uscată în zona Cartier Bora cu degajare mare de fum. La fața locului au intervenit ...[citește_toată_știrea]

24 August 2021, 17:40
(2836 vizualizări - 0 comentarii)


Grupul de Comunicare Strategică: 5 noi cazuri de COVID-19 în Ialomița

Marți, 24 august a.c., la nivelul județului Ialomița, potrivit Grupului de Comunicare Strategică, numărul cazurilor de îmbolnăviri cu COVID-19 a ajuns la 10890, fiind înregistrate 5 noi cazuri față de ziua ...[citește_toată_știrea]

24 August 2021, 16:40
(3645 vizualizări - 0 comentarii)


IPJ Ialomița: Amenzi de peste 196 mii de lei

Sâmbătă și duminică, 22/23 august 2021, polițiștii au fost solicitați să intervină la 239 evenimente, dintre care 211 au fost sesizate pe numărul unic pentru apeluri de urgență 112, totodată, fiind sesizate ...[citește_toată_știrea]

23 August 2021, 18:05
(2864 vizualizări - 1 comentariu)


Grupul de Comunicare Strategică: 2 noi cazuri de COVID-19 în Ialomița

Luni, 23 august a.c., la nivelul județului Ialomița, potrivit Grupului de Comunicare Strategică, numărul cazurilor de îmbolnăviri cu COVID-19 a ajuns la 10885, fiind înregistrate 2 noi cazuri față de ziua ...[citește_toată_știrea]

23 August 2021, 16:50
(2261 vizualizări - 0 comentarii)


Drogat la volan în Țăndărei/Bărbat din Andrășești, beat la volan și fără permis, a provocat un accident

La sfârșit de săptămână, polițiștii de la Rutieră au organizat acțiuni pentru creșterea gradului de siguranță în trafic, prevenirea producerii unor accidente de circulație, dar și pentru depistarea și sancționarea ...[citește_toată_știrea]

23 August 2021, 14:05
(4125 vizualizări - 0 comentarii)


Grupul de Comunicare Strategică: 4 noi cazuri de COVID-19 în Ialomița

Duminică, 22 august a.c., la nivelul județului Ialomița, potrivit Grupului de Comunicare Strategică, numărul cazurilor de îmbolnăviri cu COVID-19 a ajuns la 10883, fiind înregistrate 4 noi cazuri față de ...[citește_toată_știrea]

22 August 2021, 16:20
(2047 vizualizări - 0 comentarii)


Malu: Omorât în timp ce traversa strada de un șofer băut

Malu: Omorât în timp ce traversa strada de un șofer băut

În seara zilei de sâmbătă, 21 august a.c., polițiștii din cadrul Serviciului Rutier au fost sesizați prin apel 112 cu privire la faptul că pe DN2A, în zona Malu, s-a produs un accident de circulație soldat ...[citește_toată_știrea]

22 August 2021, 13:15
(5505 vizualizări - 0 comentarii)


Grupul de Comunicare Strategică: 6 noi cazuri de COVID-19 în Ialomița

Sâmbătă, 21 august a.c., la nivelul județului Ialomița, potrivit Grupului de Comunicare Strategică, numărul cazurilor de îmbolnăviri cu COVID-19 a ajuns la 10879, fiind înregistrate 6 noi cazuri față de ...[citește_toată_știrea]

21 August 2021, 16:45
(2018 vizualizări - 1 comentariu)


Fetești: Doi răniți în urma unui accident rutier

Fetești: Doi răniți în urma unui accident rutier

Vineri, 20 august a.c., pe raza municipiului Fetești s-a produs un accident de circulație, soldat cu rănirea a două persoane. Din verificările efectuate a reieșit că evenimentul rutier s-a produs ca urmare ...[citește_toată_știrea]

20 August 2021, 18:30
(2679 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Fetești accident


Tânăr din Slobozia, reținut după ce ar fi încercat să violeze o bătrână de 74 de ani!

Un tânăr, de 23 de ani, din Slobozia, a fost reținut de polițiștii ialomițeni, pentru 24 de ore, fiind bănuit că ar fi pătruns în locuința unei femei de 74 de ani, ar fi încercat să întrețină relații sexuale ...[citește_toată_știrea]

20 August 2021, 16:35
(3815 vizualizări - 1 comentariu)


Grupul de Comunicare Strategică: 6 noi cazuri de COVID-19 în Ialomița

Vineri, 20 august a.c., la nivelul județului Ialomița, potrivit Grupului de Comunicare Strategică, numărul cazurilor de îmbolnăviri cu COVID-19 a ajuns la 10873, fiind înregistrate 6 noi cazuri față de ...[citește_toată_știrea]

20 August 2021, 16:25
(3035 vizualizări - 0 comentarii)


APIA continuă eliberarea de adeverințe pentru beneficiarii Campaniei 2021

Agenția de Plăți și Intervenție pentru Agricultură (APIA) continuă eliberarea de adeverințe beneficiarilor Campaniei 2021 pentru schemele de plăți directe și măsurile de mediu și climă (scheme de plăți ...[citește_toată_știrea]

20 August 2021, 16:15
(5700 vizualizări - 0 comentarii)


Femeie din Urziceni, arestată pentru «furt»

Polițiștii din cadrul Secției nr. 4 Poliție Rurală Coșereni au acționat pentru depistarea persoanelor urmărite, dispărute de la domiciliu sau care se sustrag de la executarea unor pedepse privative de libertate ...[citește_toată_știrea]

20 August 2021, 15:40
(2766 vizualizări - 2 comentarii)


Slobozia: Acțiune preventivă a polițiștilor în Piața Agroalimentară

Slobozia: Acțiune preventivă a polițiștilor în Piața Agroalimentară

Polițiștii Compartimentului de Analiză și Prevenire a Criminalității, cu sprijinul polițiștilor de Proximitate din Slobozia au desfășurat activități în scopul prevenirii săvârșirii infracțiunilor contra ...[citește_toată_știrea]

20 August 2021, 15:25
(3792 vizualizări - 3 comentarii)


Un autoturism a fost furat din Urziceni. Suspecții, identificați în Iași!

Polițiștii de Investigații Criminale au depistat și reținut un tânăr, de 23 de ani, bănuit de săvârșirea infracțiunii de «tăinuire».  Alți doi tineri, de 17 și 18 ani, sunt cercetați pentru comiterea ...[citește_toată_știrea]

20 August 2021, 15:10
(3408 vizualizări - 1 comentariu)


Vagon-cisternă CFR cu scurgeri de combustibil la o garnitură de tren staționată în Halta Ovidiu-Fetești

Vagon-cisternă CFR cu scurgeri de combustibil la o garnitură de tren staționată în Halta Ovidiu-Fetești

În urma unui  apel la 112 în cursul dimineții de vineri, 20 august a.c., pompierii din Fetești s-au deplasat pentru asigurarea măsurilor PSI la o garnitură de tren din stația CFR Ovidiu. Apelul a fost ...[citește_toată_știrea]

20 August 2021, 13:50
(4752 vizualizări - 0 comentarii)


Accident produs la ieșire din Urziceni

Accident produs la ieșire din Urziceni

Joi, 19 august a.c., in jurul orelor 17,30, pompierii din Urziceni au intervenit cu o autospecială de stingere cu apă și spumă, o autospecială de descarcerare și un echipaj SMURD la un accident rutier în ...[citește_toată_știrea]

20 August 2021, 13:40
(3473 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Urziceni accident


Tânără din Coșereni, la volan cu permisul suspendat

În ziua de miercuri, 18 august a.c., polițiștii ialomițeni au oprit în trafic, la Urziceni, o tânără de 25 de ani, din Coșereni. În urma verificărilor, oamenii legii au constatat că șoferița avea dreptul ...[citește_toată_știrea]

19 August 2021, 16:45
(3449 vizualizări - 1 comentariu)


IPJ Ialomița: Acțiuni preventive desfășurate de polițiști

Pe parcursul ultimelor 24 de ore, polițiștii au fost solicitați să intervină la 113 evenimente, dintre care 104 au fost sesizate pe numărul unic pentru apeluri de urgență 112, totodată fiind sesizate 1 ...[citește_toată_știrea]

19 August 2021, 16:30
(2170 vizualizări - 0 comentarii)


Grupul de Comunicare Strategică: 6 noi cazuri de COVID-19 în Ialomița

Joi, 19 august a.c., la nivelul județului Ialomița, potrivit Grupului de Comunicare Strategică, numărul cazurilor de îmbolnăviri cu COVID-19 a ajuns la 10867, fiind înregistrate 6 noi cazuri față de ziua ...[citește_toată_știrea]

19 August 2021, 16:15
(2833 vizualizări - 0 comentarii)


AJFP Ialomița: 25 august, termen limită pentru depunerea a 8 declarații fiscale

Administrația Județeană a Finanțelor Publice Ialomița reamintește contribuabililor că miercuri, 25 august 2021 este termenul de depunere a următoarelor declarații, pentru perioada de raportare încheiată ...[citește_toată_știrea]

19 August 2021, 14:00
(4553 vizualizări - 0 comentarii)


Slobozia: Autocamion cuprins de flăcări

Slobozia: Autocamion cuprins de flăcări

În dimineața zilei de joi, 19 august a.c., pompierii din Slobozia au fost solicitați prin apel 112 să intervină la un incendiu izbucnit la un autocamion, în localitatea Slobozia. Militarii ISU au stins ...[citește_toată_știrea]

19 August 2021, 13:00
(2515 vizualizări - 0 comentarii)


Urziceni: Biciclist băut, acroșat de un autovehicul

Marși, 17 august a.c., în jurul orei 9,00, polițiștii din Urziceni au fost sesizați cu privire la faptul că pe strada Arcului din loclaitate s-a produs un accident de circulație, soldat cu rănirea unui ...[citește_toată_știrea]

18 August 2021, 19:10
(2582 vizualizări - 0 comentarii)


Copil de 14 ani din Slobozia, surprins la volanul unui autoturism

În cursul zilei de marți, 17 august 2021, în jurul orei 9,00, polițiștii din Urziceni au depistat un bărbat, în vârstă de 47 de ani, din județul Dâmbovița, în timp ce conducea un autoturism pe raza municipiului ...[citește_toată_știrea]

18 August 2021, 19:05
(4325 vizualizări - 0 comentarii)


Grupul de Comunicare Strategică: 4 noi cazuri de COVID-19 în Ialomița

Miercuri, 18 august a.c., la nivelul județului Ialomița, potrivit Grupului de Comunicare Strategică, numărul cazurilor de îmbolnăviri cu COVID-19 a ajuns la 10861, fiind înregistrate 4 noi cazuri față de ...[citește_toată_știrea]

18 August 2021, 16:45
(2741 vizualizări - 0 comentarii)


Lilieci: Șofer mort într-un accident rutier

Lilieci: Șofer mort într-un accident rutier

Un grav accident rutier s-a petrecut miercuri, 18 august a.c., pe raza localității Lilieci. Din verificările efectuate a reieșit că evenimentul rutier s-a produs ca urmare a coliziunii dintre un autoturism ...[citește_toată_știrea]

18 August 2021, 16:30
(3831 vizualizări - 0 comentarii)


RAJA Constanța a activat Comandamentul pentru Situații de Urgență

Administrația Națională de Meteorologie a emis atenționări de tip Cod Portocaliu și Galben pentru Nordul și Estul Munteniei, cea mai mare parte a Dobrogei, Sudul Moldovei, Sud-Estul Transilvaniei, precum ...[citește_toată_știrea]

18 August 2021, 14:40
(4621 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: Cod Portocaliu de instabilitate atmosferică accentuată

Ialomița: Cod Portocaliu de instabilitate atmosferică accentuată

Începând de miercuri, 18 august a.c., de la orele 14,00, și până joi, 19 august a.c., la ora 06,00, Ialomița se va afla sub efectele Codului Portocaliu de instabilitate atmosferică accentuată. Potrivit ...[citește_toată_știrea]

18 August 2021, 14:30
(2678 vizualizări - 0 comentarii)


Luciu: Incendiu din cauza unui scurtcircuit electric

Luciu: Incendiu din cauza unui scurtcircuit electric

Marți, 17 august a.c., în jurul orelor 13,10, un apel primit prin intermediul numărului unic de urgență 112 la dispeceratul integrat al Inspectoratului anunța producerea unui incendiu la o casă în satul ...[citește_toată_știrea]

18 August 2021, 11:40
(2714 vizualizări - 1 comentariu)

Taguri: Luciu incendiu


RAJA Constanța: Apă oprită la Dridu din cauza unei avarii

Echipele RAJA au intervenit pentru executarea lucrărilor de remediere a unei avarii pe conducta de alimentare cu apă, cu diametrul de 180 mm, de pe strada Principală nr. 25 din localitatea Dridu. În vederea ...[citește_toată_știrea]

17 August 2021, 19:45
(4261 vizualizări - 0 comentarii)


Ultimele comentarii
Anca în Ce miracol, ce minune/CNAS face concurs «pe bune» suporter în Colaps financiar după retrogradarea în Liga 2: Unirea Slobozia a cerut intrarea în insolvență! Vasile în Ce miracol, ce minune/CNAS face concurs «pe bune» vilă complex Slobozia în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 17 iunie 2026 Any în Marinela Radu ex-DSP și juristul «doctor» Vasile Zamfir, înscriși! Alecu în Marinela Radu ex-DSP și juristul «doctor» Vasile Zamfir, înscriși! base marinaru în Stelnica și Punctul de Acostare «Regina Maria», creștere a numărului de turiști ion negativ în A fost construită una dintre cele mai mari instalații de stocare a energiei verzi din România cioban în Dezastrul funciar de la Primăria Axintele Parinte în Colaps financiar după retrogradarea în Liga 2: Unirea Slobozia a cerut intrarea în insolvență! AlexDan în Lipsă de «transparență» în Consiliul Local Slobozia Preda în Colaps financiar după retrogradarea în Liga 2: Unirea Slobozia a cerut intrarea în insolvență! Mary în Reabilitarea Ștrandului Municipal, abandonată de administrația Potor Mary în Restanțe de 7,3 milioane de lei pentru facturile de apă și canalizare către operatorul Urban SA Slobozia NOBODY în «Candidatul 10510», în sfârșit director general adjunct la DGASPC Ialomița! Vasi în Incidente de integritate «cu efect întârziat» în județul Ialomița Dan în Colaps financiar după retrogradarea în Liga 2: Unirea Slobozia a cerut intrarea în insolvență! OK dar.. în «USR are obligația morală să aplice propriile standarde de integritate!» dan în Blocuri pentru tinerii specialiști în Educație și Sănătate, la Fetești Aur în Marinela Radu ex-DSP și juristul «doctor» Vasile Zamfir, înscriși!

cea mai/cel mai...

Cea mai/cel mai...