Ai intrat pe cel mai citit site din Ialomița!

EVENIMENT

Percheziții DGA la Poliția Urziceni: Trei polițiști, audiați pentru «luare de mită»!

Percheziții DGA la Poliția Urziceni: Trei polițiști, audiați pentru «luare de mită»!

Percheziții la sediul Poliției Urziceni, în vizor fiind trei agenți ai Biroului de Ordine Publică. Polițiștii sunt suspectați de «luare de mită», cadrele Serviciului Județean Anticorupție Ialomița efectuând cercetări în acest sens. Să adăugăm că cei trei polițiști erau în vizorul DGA de câteva luni, la această oră fiind audiați sub coordonarea procurorului de caz din cadul Parchetului Ialomița. Vom reveni cu amănunte. 

... [citește_tot_articolul]

13 Martie 2024, 10:10 (18991 vizualizări - 6 comentarii)

EVENIMENT

Ialomița, județul în care circulă cele mai puține mașini electrice

Ialomița, județul în care circulă cele mai puține mașini electrice

Conform celor mai noi statistici ale Direcției Generală Permise de Conducere și Înmatriculări, Ialomița se numără printre județele din România în care există cele mai puține mașini electrice. La sfârșitul anului trecut, parcul auto al județului avea 119 automobile electrice înmatriculate. Principalul motiv pentru care ialomițenii refuză să utilizeze autovehiculele fără emisii poluante este legat de lipsa stațiilor de reîncărcare.

 

Mai puține mașini electrice Anual, Direcția Regim Permise și Înmatriculare a Vehiculelor realizează o analiză... [citește_tot_articolul]

13 Martie 2024, 07:50 (12072 vizualizări - 7 comentarii)

Click aici

UNA PE SĂPTĂMÎNĂ

Țățica Rodica distribuie on-line mită electorală

Țățica Rodica distribuie on-line mită electorală

Sărită din lacul partidului AUR în puțul partidului LEU, unde este vicepreședinte la nivel național, țățica Rodica nu pierde niciun prilej pentru a-și face campanie electorală. Pentru că da, senatoarea Rodica Boancă refuză să se predea și continuă să alerge pe un culoar politic imaginar pentru fotoliul de primar al Sloboziei. Și i-am ura succes, vă jurăm, pentru că niciodată, dar niciodată, lupta pentru Primărie n-a fost mai frumoasă și șansele țățicii Rodica mai mari... Până acum! Căci, în goana după voturi, țățica Rodica s-a lansat în cursa electorală cu o pro­punere de «mită». După cum vedeți în ima­gine, ea a postat pe 22 februarie 2024... [citește_tot_articolul]

12 Martie 2024, 12:40 (9442 vizualizări - 12 comentarii)

EVENIMENT

Procurorii ialomițeni au de soluționat mai mult de 20 mii de dosare

În 2024

Procurorii ialomițeni au de soluționat mai mult de 20 mii de dosare

Prinderea infractorilor pare o misiune tot mai grea pentru procurorii ialomițeni având în vedere că numărul dosarelor care stau nesoluționate în birourile Parchetelor din județul nostru este de ordinul zecilor de mii. Mai exact, pentru anul în curs, anchetatorii trebuie să soluționeze peste 20 mii de dosare! Aproximativ 30% dintre aceste cauze figurează în evidențele instituției cu Autori Necunoscuți (AN). Pentru toate aceste cifre există și o explicație: numărul mic de procurori pe care Ialomița îi are. Iar de aici rezultă o altă statistică, aceea a încărcăturii dosa­relor/procuror. Potrivit documentelor oficiale, acest indicator este destul de... [citește_tot_articolul]

12 Martie 2024, 07:55 (16592 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

ANCHETĂ

Viitorul Cartier «Ianache» din Slobozia: cum se pregătește un tun imobiliar!

Politică, administrație și afaceri

Viitorul Cartier «Ianache» din Slobozia: cum se pregătește un tun imobiliar!

La 34 de ani de la Revoluție, Slobozia continuă să plă­tească tribut aleșilor locali învestiți în funcții de către electorat. De-a lungul anilor, orașul a fost marcat de scandaluri publice permanente, vârf al unui iceberg care ascunde «corupție» și «trafic de influență». Aleșii locali care activează în politică și administrație candidează pentru a obține reprezentarea populară. Iar o dată ajunși în funcții, indiferent de partidul din care provin, își folosesc puterea cu care au fost învestiți pentru a manipula legislația, administrația și economia locală. Sigur, până aici nimic nou sub Soare. Întrebarea e pâ... [citește_tot_articolul]

11 Martie 2024, 09:20 (25371 vizualizări - 18 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

«Fiecare cetățean din Ialomița reprezintă un obiectiv de interes județean!»

Daniel Ganea, directorul ADI Ialomița

«Fiecare cetățean din Ialomița reprezintă un obiectiv de interes județean!»

Asociația de Dezvoltare Interco­munitară Ialomița a împlinit 5 ani de la înființare. În decursul acestor 5 ani, Asociația a finanțat 207 proiecte de in­vestiții la nivelul administrațiilor locale rurale și urbane. Valoarea totală a acestor investiții depășește 50 milioane de lei. «Însă principala realizare a acestei structuri nu sunt investițiile, ci educația administrativă!» susține Daniel Ganea, directorul ADI Ialomița.

 

Infrastructură rutieră, locuri de joacă, camere video... Majoritatea celor 207 proiecte de in­vestiții finanțate... [citește_tot_articolul]

10 Martie 2024, 14:05 (17280 vizualizări - 3 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Asistență medicală pentru localnicii din comuna Buești

Asistență medicală pentru localnicii din comuna Buești

Cu ajutorul fondurilor acordate de Agenția de Dezvoltare Intercomu­nitară «Ialomița» și a celor disponibile din bugetul local, administrația comunei Buești a reușit reabilitarea integrală a dispensarului uman al localității. Mai mult, comunitatea poate primi asistență medicală din partea unui medic de familie. «Am reușit să aducem un medic în localitatea noastră!» susține Nicolae Mihăilă, primarul localității Buești.

 

Dispensar modern pentru localnici Asistența medicală în mediul rural este greu de acordat, pe de o parte din cauza lipsei... [citește_tot_articolul]

10 Martie 2024, 10:20 (13107 vizualizări - 5 comentarii)

POLITICĂ

«Guvernul sprijină extinderea suprafețelor irigate!»

Deputatul PSD Ștefan Mușoiu

«Guvernul sprijină extinderea suprafețelor irigate!»

Deputatul PSD Ștefan Mușoiu confirmă interesul Guvernului pentru extinderea suprafețelor arabile irigate. În cadrul unei intervenții publice, parlamentarul a susținut că Ialomița va beneficia la rându-i de aceste investiții. Începând cu 15 martie a.c., Agenția pentru Finanțarea Investițiilor Rurale (AFIR) lansează sesiunea de depunere a cererilor de finanțare aferente «Intervenției DR 25-Modernizarea infrastructurii de irigații din cadrul Planului Strategic». Această sesiune dispune de o alocare financiară în valoare de 400 milioane de euro.

 

Investițiile aduc performanță agricolă... [citește_tot_articolul]

9 Martie 2024, 14:25 (4558 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

SPORT

Rapid Perieți a primit o sponsorizare de la «echipa mare»

Fotbal, Liga a V-a

Rapid Perieți a primit o sponsorizare de la «echipa mare»

Rapid Perieți e singura echipă din Ialomița care poartă numele celebrei «Rapid București». La începutul lunii februarie, echipa ialomițeană a pri­mit o sponsorizare gene­roasă constând în echipament sportiv.

 

De la Traian citire Traian Nica este antrenorul celor două echipe de fotbal din Perieți din 1971. Juniori și seniori. De Liga a V-a, e drept, dar fotbaliști cu suflet mare. Și toți rapidiști, că de-aia echipa «Rapid Perieți» e singura din județ cu numele ăsta. Iar pentru pasiunea lui pentru fotbal, Daniel Niculae, președin... [citește_tot_articolul]

9 Martie 2024, 13:25 (14458 vizualizări - 3 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Proiect pentru asfaltarea străzilor din comuna Sudiți

Proiect pentru asfaltarea străzilor din comuna Sudiți

Administrația locală din comuna Sudiți va da startul celui mai amplu proiect edilitar din acest an. Este vorba despre o investiție prin care vor fi asfaltate integral toate străzile din localitate. Construc­torul are la dispoziție 6 luni pentru a încheia lucrările. «Garantăm că cetățenii din Sudiți vor circula pe străzi modernizate!» susține Vasile Șincan, primarul comunei Sudiți.

 

Străzi moderne la Sudiți Proiectul de asfaltare a străzilor din Sudiți este finanțat de Guvernul României, prin Programul Național «Anghel Saligny». Valoarea... [citește_tot_articolul]

9 Martie 2024, 09:10 (2555 vizualizări - 1 comentariu)

Click aici

EVENIMENT

Județul Ialomița organizează etapele naționale a 4 olimpiade și concursuri școlare

Județul Ialomița organizează etapele naționale a 4 olimpiade și concursuri școlare

În perioada aprilie-mai 2024, județul Ialomița va fi gazda a 4 olimpiade naționale și concursuri școlare. Astfel, la Slobozia, vor fi așteptați peste 200 de elevi și profesori din toată țara. A devenit deja o tradiție pentru județul nostru să organizeze astfel de evenimente. «Suntem mândri că putem deveni organizatorii unor astfel de competiții!» susține Steluța Mitrea, șefa Învățământului ialomițean.

 

Concursuri și olimpiade organizate în Ialomița Prima Olimpiadă Națională care se va desfășura în Ialomița este cea dedicată domeniului... [citește_tot_articolul]

8 Martie 2024, 12:35 (14171 vizualizări - 3 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Administrațiile din Amara și Fetești au semnat contracte de 35 milioane de lei

Reabilitarea energetică a blocurilor devine realitate

Administrațiile din Amara și Fetești au semnat contracte de 35 milioane de lei

bonus: Blocul ANL din Slobozia crește

Miercuri, 21 februarie a.c., administrația locală din Amara a semnat contractul de execuție a lucrărilor pentru anveloparea blocurilor din oraș. Un contract similar a fost semnat în urmă cu mai bine de un an și de către Primăria Fetești. La Fetești, administrația locală se află în procedura de licitație publică, urmând ca reprezentanții administrației locale să evalueze ofertele care vor fi depuse și să desemneze firma care va executa acest proiect. Ambele investiții se derulează cu fonduri europene, prin Programul Național de Redresare și Reziliență, și însumează 35 milioane de lei. Amara și Fetești sunt singurele orașe din județul Ialomița care beneficiază de finanțare... [citește_tot_articolul]

8 Martie 2024, 07:55 (6718 vizualizări - 2 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Învățământ dual funcțional la Liceul Tehnologic «Înălțarea Domnului» din Slobozia

Învățământ dual funcțional la Liceul Tehnologic «Înălțarea Domnului» din Slobozia

Învățământul dual a fost considerat multă vreme un vis pe care Inspectoratul Școlar Județean Ialomița nu l-a putut concretiza. În ultimii ani, instituția a făcut eforturi pentru a dezvolta această ramură educativă. Așa se face că, în anul școlar 2023-2024, există învățământ dual în fiecare dintre liceele tehnologice din județul nostru. Cele mai noi grupe au fost înființate la Liceul Tehnologic «Înălțarea Domnului» din Slobozia. În cadrul unui eveniment public, reprezentanții unității au explicat cât de im­portantă este această experiență atât pentru dezvoltarea școlii, cât și a mediului de afaceri... [citește_tot_articolul]

7 Martie 2024, 12:10 (15884 vizualizări - 1 comentariu)

Click aici

EVENIMENT

Conducerea IPJ Ialomița a «pierdut» lupta cu sindicatele din Poliție

Conducerea IPJ Ialomița a «pierdut» lupta cu sindicatele din Poliție

În urmă cu o lună, membrii celor mai reprezentative formațiuni sindicale ale Poliției au ieșit în stradă, nemulțumiți de faptul că noua conducere a Inspecto­ratului de Poliție al Județului Ialomița, printr-o notă internă, și-a manifestat intenția de a modifica programul de lucru. Comisarul șef Mihai Adrian Aldea, șeful Poliției ialomițene, și-ar fi dorit să implementeze un nou program, la rândul său nemulțumit fiind de activitatea oamenilor legii din subordine. În urma protestului, programul de lucru a rămas neschimbat. «Nu am schimbat nimic!» a declarat comisarul șef Mihai Adrian Aldea, în cadrul unei conferințe de presă organizată la sediul I... [citește_tot_articolul]

7 Martie 2024, 08:05 (14721 vizualizări - 1 comentariu)

Click aici

EVENIMENT

Slobozia are primul oficiu poștal adaptat nevăzătorilor

Slobozia are primul oficiu poștal adaptat nevăzătorilor

În cadrul unui proiect național, Oficiul Poștal Nr. 3 Slobozia a devenit pri­mul oficiu poștal din județul Ialomița adaptat nevoilor persoanelor nevăzătoare care doresc să beneficieze de servicii poștale. Concret, este vorba despre montarea unor senzori speciali cu ajutorul cărora persoanele nevăzătoare pot fi ghidate, prin mesaje audio, către ghișeele instituției. Reprezentanții Oficiului Județean de Poștă Ialomița susțin că în perioada următoare astfel de facilități vor fi implementate și în celelalte sedii poștale pe care instituția le coordonează.

 

Sprijin pentru persoanele nevăzătoare... [citește_tot_articolul]

6 Martie 2024, 12:20 (6483 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Șoferii drogați, tot mai prezenți pe șoselele din Ialomița

Șoferii drogați, tot mai prezenți pe șoselele din Ialomița

Consumul de substanțe interzise la volan a devenit un fenomen tot mai prezent pe șoselele din Ialomița. Re­prezentanții Inspectoratului de Poliție al Județului Ialomița atrag atenția cu privire la faptul că mulți dintre șoferii opriți în trafic pentru încălcarea regu­lilor de circulație se aflau sub efectul drogurilor. Cel puțin asta au constatat oamenii legii în urma testelor specifice pe care le realizează cu aparatele din dotare. Potrivit procedurilor, pentru a confirma sau infirma rezultatele acestor testări preliminarii, șoferii în cauză sunt supuși unor teste serologice ulteri­oare, efectuate la Institutul Național de Medicină Legală «Mina Minovici... [citește_tot_articolul]

6 Martie 2024, 07:55 (14371 vizualizări - 1 comentariu)

EVENIMENT

Burse sociale obținute de două eleve din Sălcioara, cu ajutorul Avocatului Poporului

Burse sociale obținute de două eleve din Sălcioara, cu ajutorul Avocatului Poporului

Performanța în Educație este tratată cu indiferență de autorități și chiar de școli. În Raportul privind activitatea des­fășurată anul trecut de Avocatul Poporului, instituția arată faptul că două eleve ale Școlii Gimnaziale Sălcioara, care trăiesc modest, au reușit să beneficieze de bursele sociale în urma mai multor demersuri instituționale ce au durat aproape 4 luni. Nu este primul caz din Ialomița când Avo­catul Poporului atrage atenția asupra lipsei de reacție a insti­tuțiilor publice care ar trebui să vină în sprijinul cetățenilor.

 

Primesc bani pentru a merge la școală... [citește_tot_articolul]

5 Martie 2024, 15:25 (14213 vizualizări - 0 comentarii)

REPORTAJ

Transformatorul care «fură singur» curent

Pe Șoseaua Filaturii din Slobozia

Transformatorul care «fură singur» curent

Povestea e încurcată. Transfor­matorul cel nou e acolo de 3 ani. Însă problema e cunoscută demult, de când s-au dat locuri de casă pe Șoseaua Filaturii. Numai că atunci era primar Ionașcu și s-a putut! Și ENEL a putut să închidă ochii și pentru el, și pentru DADP, și pentru profesorul Dumitru Costică, și pentru Mihale Sărăcăceanu... Așa au fost vremurile. Acum nu mai sunt. Iar cineva trebuie să plătească facturile care vin pe Transformator. Numai că proprie­tarii Transforma­torului au ajuns la fundul sacului. Iar de o săptămână îi amenință pe toți cu debranșarea. Mai rău e însă de ăștia de-aici, «de la ENEL-ul din Slobozia».... [citește_tot_articolul]

5 Martie 2024, 08:05 (19722 vizualizări - 1 comentariu)

EVENIMENT

Adolescentă de 13 ani din Andrășești, răpită de pe stradă de trei bărbați

Adolescentă de 13 ani din Andrășești, răpită de pe stradă de trei bărbați

O minoră de 13 ani, domiciliată în Andrășești, a fost răpită de pe stradă în timp ce se întorcea acasă de la școală. Autorii sunt trei bărbați din județul Dâmbovița, care au transportat-o pe fată pe raza acestui județ. Se pare că familia fetei ar fi «promis-o» unuia dintre aceștia în vederea căsătoriei, dar, ulterior, s-au răzgândit. Din fericire a fost găsită la scurt timp de polițiști și adusă acasă în siguranță. Cazul a fost cercetat de procurorii Parchetului de pe lângă Judecătoria Slobozia, care au cerut instanței arestarea preventivă a suspecților. În prezent, cei trei se află în Centrul de Reținere și Arestare Preventivă... [citește_tot_articolul]

4 Martie 2024, 12:10 (15297 vizualizări - 1 comentariu)

EVENIMENT

Slobozia: Transportul electric reduce cheltuielile administrației la jumătate

Slobozia: Transportul electric reduce cheltuielile administrației la jumătate

Administrația din Slobozia a achiziționat 13 autobuze electrice. La acest moment, 7 dintre acestea se află în circulație, iar alte 6 sunt în probe de lucru. Alexandru Dragomir, directorul Serviciului Public de Transport Local Slobozia susține că la acest moment cheltuielile de exploatare au scăzut la jumătate. Lunar, pe cele două trasee existente în Slobozia, se înregistrează aproximativ 30000 de călătorii.

 

Primele vești bune din transportul local Slobozia a așteptat timp de 5 ani autobuzele electrice. Acum are 13, dintre care 7 în circulație și... [citește_tot_articolul]

4 Martie 2024, 07:50 (13420 vizualizări - 7 comentarii)

Joi 25 Iun 2026
284 cititori online
Cele mai comentate
Cele mai citite
Ultima oră

AJFP Ialomița: 25 ianuarie 2021, termen limită pentru depunerea a 12 declarații fiscale

Administrația Județeană a Finanțelor Publice Ialomița reamintește contribuabililor că luni, 25 ianuarie 2021, este termenul limită de depunere a următoarelor declarații fiscale: Formularul 100 «Declarație ...[citește_toată_știrea]

13 Ianuarie 2021, 14:10
(3090 vizualizări - 0 comentarii)


DSVSA Ialomița: Amenzi de peste 113000 de lei

În intervalul 03.12.2020-07.01.2021, Direcția Sanitară Veterinară și pentru Siguranța Alimentelor Ialomița a efectuat acțivități specifice pentru prevenirea apariției toxiinfecțiilor alimentare. Prin personalul ...[citește_toată_știrea]

13 Ianuarie 2021, 13:55
(1818 vizualizări - 0 comentarii)


Slobozia: Două autoturisme, implicate într-un accident

Slobozia: Două autoturisme, implicate într-un accident

Echipaje de la Detașamentul de Pompieri Slobozia, cu o autospecială pentru descarcerare și un echipaj SMURD, au intervenit marți, 12 ianuarie a.c., în jurul orelor 21,30, în municipiul Slobozia la un accident ...[citește_toată_știrea]

13 Ianuarie 2021, 11:20
(1591 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Slobozia accident


Incendiu la o casă din Gheorghe Doja

Incendiu la o casă din Gheorghe Doja

Un incendiu s-a produs marți, 12 ianuarie 2021, în jurul orelor 16,10, la o casă din Gheorghe Doja. Pentru localizarea și lichidarea incendiului izbucnit, militarii Detașamentului de Pompieri Slobozia au ...[citește_toată_știrea]

13 Ianuarie 2021, 11:15
(1833 vizualizări - 0 comentarii)


La Slobozia, incidența cazurilor de COVID-19 a crescut la 3,60/1000 de locuitori

Comitetul Județean pentru Situații de Urgență informează cu privire la faptul că rata incidenței cazurilor de COVID-19 a crescut la nivelul municipiului Slobozia la valoarea de 3,60/1000 de locuitori. ...[citește_toată_știrea]

12 Ianuarie 2021, 19:20
(2311 vizualizări - 0 comentarii)


IPJ Ialomița: Polițiștii au verificat respectarea măsurilor de protecție sanitară

În ultimele 24 de ore, polițiștii ialomițeni au desfășurat acțiuni prin care au verificat modul în care, la nivelul județului, sunt respectate măsurile de protecție sanitară, privind răspândirea noului ...[citește_toată_știrea]

12 Ianuarie 2021, 19:00
(2133 vizualizări - 0 comentarii)


Făcăeni: Sancționat pentru că a încălcat măsura izolării la domiciliu

Un tânăr de 37 de ani, domiciliat în localitatea Făcăeni, a fost sancționat de către polițiști, acesta încălcând măsura izolării la domiciliu, impusă prin decizia Direcției de Sănătate Publică Ialomița ...[citește_toată_știrea]

12 Ianuarie 2021, 18:00
(2745 vizualizări - 0 comentarii)


Țăndărei: Dosar penal pentru conducere sub influența băuturilor alcoolice

În seara zilei de luni, 11 ianuarie a.c., în timp ce se aflau în exercitarea atribuțiilor de serviciu, polițiștii din Țăndărei au oprit pentru un control de rutină mașina condusă de un bărbat, de 46 de ...[citește_toată_știrea]

12 Ianuarie 2021, 17:00
(2307 vizualizări - 0 comentarii)


Slobozia: 100 de kilograme de pește, transportate ilegal

Slobozia: 100 de kilograme de pește, transportate ilegal

Polițiștii de Ordine Publică din cadrul Poliției Municipiului Slobozia au identificat în ziua de luni, 11 ianuarie a.c., un autoturism condus de un șofer în vârstă de 42 de ani, din Slobozia, având ca pasageri ...[citește_toată_știrea]

12 Ianuarie 2021, 16:00
(2021 vizualizări - 0 comentarii)


Grupul de Comunicare Strategică: 43 de noi cazuri COVID-19 în Ialomița

Marți, 12 ianuarie 2021, la nivelul județului Ialomița, potrivit Grupului de Comunicare Strategică, numărul cazurilor de îmbolnăviri cu COVID-19 a ajuns la 7220, cu 43 de cazuri mai mult față de ziua de ...[citește_toată_știrea]

12 Ianuarie 2021, 15:40
(2746 vizualizări - 0 comentarii)


ANAF: Accesează una dintre facilitățile fiscale și nu vei fi executat silit!

ANAF desfășoară o amplă campanie de informare a contribuabililor cu privire la măsurile fiscale a căror aplicabilitate a fost prelungită prin Ordonanța de urgență a Guvernului nr. 226/2020. În acest sens ...[citește_toată_știrea]

11 Ianuarie 2021, 18:20
(10718 vizualizări - 0 comentarii)


AJOFM Ialomița: Măsuri active destinate angajatorilor

În Monitorul Oficial nr. 1326/31.12.2020 a fost publicată Ordonanța de Urgență nr. 220/2020, privind aplicarea unor măsuri de protecție socială după 1 ianuarie 2021 în contextul răspândirii coronavirusului ...[citește_toată_știrea]

11 Ianuarie 2021, 17:50
(2437 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: Persoane dispărute

Ialomița: Persoane dispărute

Polițiștii din Ialomița caută două persoane, de 37 și 47 de  ani, care au plecat de la domiciliu. Cei care pot oferi informații sau detalii care să conducă la depistarea acestora, sunt rugate să anunțe ...[citește_toată_știrea]

11 Ianuarie 2021, 16:50
(2104 vizualizări - 0 comentarii)


Platonești: Cu aproape 200 kg de pește în portbagaj

Platonești: Cu aproape 200 kg de pește în portbagaj

195 de kilograme de pește, din specia caras, transportat fără documente legale, au depistat polițiștii ialomițeni pe raza comunei Platonești, în portbagajul unui autovehicul condus de un bărbat de 24 de ...[citește_toată_știrea]

11 Ianuarie 2021, 16:45
(2624 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: Infracțiuni rutiere

Sâmbătă, 9 ianuarie 2021, în jurul orelor 12,00, polițiștii din cadrul Secției de Poliție Rurală nr. 6 Ion Roată, în timp ce efectuau un filtru rutier pe raza comunei Gârbovi, au oprit, pentru control, ...[citește_toată_știrea]

11 Ianuarie 2021, 16:40
(1622 vizualizări - 0 comentarii)


Înmormântare cu amenzi la Fetești

La sfârșit de săptămână, forțele de ordine au continuat acțiunile pentru verificarea respectării normelor impuse pentru prevenirea și combaterea răspândirii virusului Sars-CoV-2. Polițiștii ialomițeni, ...[citește_toată_știrea]

11 Ianuarie 2021, 16:35
(3295 vizualizări - 0 comentarii)


Grupul de Comunicare Strategică: 22 de noi cazuri COVID-19 în Ialomița

Luni, 11 ianuarie 2021, la nivelul județului Ialomița, potrivit Grupului de Comunicare Strategică, numărul cazurilor de îmbolnăviri cu COVID-19 a ajuns la 7177, cu 22 de cazuri mai mult față de ziua de ...[citește_toată_știrea]

11 Ianuarie 2021, 15:25
(1761 vizualizări - 0 comentarii)


Grupul de Comunicare Strategică: 29 de noi cazuri COVID-19 în Ialomița

Duminică, 10 ianuarie 2021, la nivelul județului Ialomița, potrivit Grupului de Comunicare Strategică, numărul cazurilor de îmbolnăviri cu COVID-19 a ajuns la 7155, cu 29 de cazuri mai mult față de ziua ...[citește_toată_știrea]

10 Ianuarie 2021, 15:40
(3221 vizualizări - 0 comentarii)


Slobozia a intrat din nou în Zona Roșie. Incidența cazurilor COVID-19 a crescut la 3,29/1000 de locuitori!

Potrivit unei analize a Comitetului Județean pentru Situații de Urgență, municipiul Slobozia a fost inclus din nou pe lista localităților aflate în Zona Roșie, din cauza creșterii numărului cazurilor de ...[citește_toată_știrea]

10 Ianuarie 2021, 11:35
(3678 vizualizări - 1 comentariu)


Grupul de Comunicare Strategică: 28 de noi cazuri COVID-19 în Ialomița

Sâmbătă, 9 ianuarie 2021, la nivelul județului Ialomița, potrivit Grupului de Comunicare Strategică, numărul cazurilor de îmbolnăviri cu COVID-19 a ajuns la 7126, cu 28 de cazuri mai mult față de ziua de ...[citește_toată_știrea]

9 Ianuarie 2021, 15:45
(2747 vizualizări - 0 comentarii)


Accident rutier pe Centura Sloboziei

Accident rutier pe Centura Sloboziei

Două autovehicule s-au ciocnit în ziua de vineri, 8 ianuarie2021, pe șoseaua de Centură a municipiului Slobozia. În cele două autovehicule se aflau 5 persoane, nefiind înregistrați răniți. Pompierii Gărzii ...[citește_toată_știrea]

8 Ianuarie 2021, 17:55
(2195 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Slobozia accident


Orboiești: 4 răniți în urma impactului dintre două autovehicule

Orboiești: 4 răniți în urma impactului dintre două autovehicule

Un accident rutier s-a produs vineri, 8 ianuarie a.c., în zona localității Orboiești. Din primele informații este vorba despre două autoturisme care s-au ciocnit violent. În ambele autovehicule se aflau ...[citește_toată_știrea]

8 Ianuarie 2021, 17:45
(1578 vizualizări - 0 comentarii)


Bucu: Autoutilitară implicată într-un accident rutier

Bucu: Autoutilitară implicată într-un accident rutier

O autoutilitară în care se aflau 4 persoane a fost implicată într-un accident rutier în zona localității Bucu, produs în ziua de vineri, 8 ianuarie 2021. La fața locului au fost solicitați să intervină ...[citește_toată_știrea]

8 Ianuarie 2021, 17:40
(2654 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Bucu accident


Grupul de Comunicare Strategică: 59 de noi cazuri COVID-19 în Ialomița

Vineri, 8 ianuarie 2021, la nivelul județului Ialomița, potrivit Grupului de Comunicare Strategică, numărul cazurilor de îmbolnăviri cu COVID-19 a ajuns la 7098, cu 59 de cazuri mai mult față de ziua de ...[citește_toată_știrea]

8 Ianuarie 2021, 15:20
(2721 vizualizări - 0 comentarii)


IPJ Ialomița: Acțiuni pentru combaterea răspândirii COVID-19, amenzi de 40000 de lei

Pentru prevenirea și combaterea infectării cu noul tip de coronavirus, sub autoritatea Instituției Prefectului, polițiștii ialomițeni, împreună cu jandarmi și polițiști locali au intensificat activitățile ...[citește_toată_știrea]

8 Ianuarie 2021, 12:40
(3486 vizualizări - 0 comentarii)


Grupul de Comunicare Strategică: 14 noi cazuri COVID-19 în Ialomița

Joi, 7 ianuarie 2021, la nivelul județului Ialomița, potrivit Grupului de Comunicare Strategică, numărul cazurilor de îmbolnăviri cu COVID-19 a ajuns la 7039, cu 14 cazuri mai mult față de ziua de miercuri ...[citește_toată_știrea]

7 Ianuarie 2021, 16:05
(2130 vizualizări - 0 comentarii)


Brăilean reținut la Slobozia pentru «tâlhărie»

Polițiștii de Investigații Criminale din cadrul Poliției Municipiului Slobozia au depistat un bărbat bănuit de comiterea unei infracțiunii de tâlhărie luni, 4 ianuarie a.c., asupra unei tinere din comuna ...[citește_toată_știrea]

6 Ianuarie 2021, 16:15
(3409 vizualizări - 0 comentarii)


IPJ Ialomița: Acțiuni pentru combaterea răspândirii COVID-19, amenzi de 18750 de lei

Sub coordonarea Instituției Prefectului, au fost desfășurate în sistem integrat, noi acțiuni de verificare cu privire la respectarea măsurilor impuse în contextul Stării de Alertă, scopul vizat fiind prevenirea ...[citește_toată_știrea]

6 Ianuarie 2021, 16:10
(3967 vizualizări - 0 comentarii)


Grupul de Comunicare Strategică: 98 de noi cazuri COVID-19 în Ialomița

Miercuri, 6 ianuarie 2021, la nivelul județului Ialomița, potrivit Grupului de Comunicare Strategică, numărul cazurilor de îmbolnăviri cu COVID-19 a ajuns la 7025, cu 98 de cazuri mai mult față de ziua ...[citește_toată_știrea]

6 Ianuarie 2021, 15:55
(1993 vizualizări - 0 comentarii)


APIA: Se depun cererile pentru subvenția la motorină pe trimestrul IV 2020

Agenția de Plăți și Intervenție pentru Agricultură (APIA) informează potențialii beneficiari că, până la data de 1 februarie 2021 inclusiv, se depun Cererile de plată pentru rambursarea ajutorului de stat ...[citește_toată_știrea]

5 Ianuarie 2021, 19:15
(7639 vizualizări - 0 comentarii)


Ultimele comentarii
mașină de cusut Singer în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 24 iunie 2026 teren intravilan agricol Țăndărei în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 24 iunie 2026 teren extravilan Țăndărei în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 24 iunie 2026 Chiparos în A început construirea «drumului de șantier» în zona podului peste râul Ialomița din Țăndărei Lenuta în A început construirea «drumului de șantier» în zona podului peste râul Ialomița din Țăndărei George în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! ahaaaaaa în «Reabilitarea energetică» a sediului Prefecturii Ialomița, la final Cetățean în Tabăra «Pavilioane» din stațiunea Amara, fără aviz sanitar de funcționare Mary în «Fermierii își vând producția sub costuri!» garsonieră de închiriat Slobozia în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 24 iunie 2026 Locuitor Slobozia în Ce miracol, ce minune/CNAS face concurs «pe bune» Mariana în «Fermierii își vând producția sub costuri!» un ialomițean în FC Bărăganul Ciulnița, învinsă «acasă» de Viitorul Corbeanca Gigel în «Reabilitarea energetică» a sediului Prefecturii Ialomița, la final Pensionar în «Reabilitarea energetică» a sediului Prefecturii Ialomița, la final #pasajladrajna în «Reabilitarea energetică» a sediului Prefecturii Ialomița, la final Adevărat Suporter! în FC Bărăganul Ciulnița, învinsă «acasă» de Viitorul Corbeanca Mihai în FC Bărăganul Ciulnița, învinsă «acasă» de Viitorul Corbeanca Hendersohn în Ce miracol, ce minune/CNAS face concurs «pe bune» Adrian în Ce miracol, ce minune/CNAS face concurs «pe bune»

cea mai/cel mai...

Cea mai/cel mai...