Ai intrat pe cel mai citit site din Ialomița!

SPORT

Rapid Perieți a primit o sponsorizare de la «echipa mare»

Fotbal, Liga a V-a

Rapid Perieți a primit o sponsorizare de la «echipa mare»

Rapid Perieți e singura echipă din Ialomița care poartă numele celebrei «Rapid București». La începutul lunii februarie, echipa ialomițeană a pri­mit o sponsorizare gene­roasă constând în echipament sportiv.

 

De la Traian citire Traian Nica este antrenorul celor două echipe de fotbal din Perieți din 1971. Juniori și seniori. De Liga a V-a, e drept, dar fotbaliști cu suflet mare. Și toți rapidiști, că de-aia echipa «Rapid Perieți» e singura din județ cu numele ăsta. Iar pentru pasiunea lui pentru fotbal, Daniel Niculae, președin... [citește_tot_articolul]

9 Martie 2024, 13:25 (14453 vizualizări - 3 comentarii)

EVENIMENT

Proiect pentru asfaltarea străzilor din comuna Sudiți

Proiect pentru asfaltarea străzilor din comuna Sudiți

Administrația locală din comuna Sudiți va da startul celui mai amplu proiect edilitar din acest an. Este vorba despre o investiție prin care vor fi asfaltate integral toate străzile din localitate. Construc­torul are la dispoziție 6 luni pentru a încheia lucrările. «Garantăm că cetățenii din Sudiți vor circula pe străzi modernizate!» susține Vasile Șincan, primarul comunei Sudiți.

 

Străzi moderne la Sudiți Proiectul de asfaltare a străzilor din Sudiți este finanțat de Guvernul României, prin Programul Național «Anghel Saligny». Valoarea... [citește_tot_articolul]

9 Martie 2024, 09:10 (2555 vizualizări - 1 comentariu)

Click aici

EVENIMENT

Județul Ialomița organizează etapele naționale a 4 olimpiade și concursuri școlare

Județul Ialomița organizează etapele naționale a 4 olimpiade și concursuri școlare

În perioada aprilie-mai 2024, județul Ialomița va fi gazda a 4 olimpiade naționale și concursuri școlare. Astfel, la Slobozia, vor fi așteptați peste 200 de elevi și profesori din toată țara. A devenit deja o tradiție pentru județul nostru să organizeze astfel de evenimente. «Suntem mândri că putem deveni organizatorii unor astfel de competiții!» susține Steluța Mitrea, șefa Învățământului ialomițean.

 

Concursuri și olimpiade organizate în Ialomița Prima Olimpiadă Națională care se va desfășura în Ialomița este cea dedicată domeniului... [citește_tot_articolul]

8 Martie 2024, 12:35 (14155 vizualizări - 3 comentarii)

EVENIMENT

Administrațiile din Amara și Fetești au semnat contracte de 35 milioane de lei

Reabilitarea energetică a blocurilor devine realitate

Administrațiile din Amara și Fetești au semnat contracte de 35 milioane de lei

bonus: Blocul ANL din Slobozia crește

Miercuri, 21 februarie a.c., administrația locală din Amara a semnat contractul de execuție a lucrărilor pentru anveloparea blocurilor din oraș. Un contract similar a fost semnat în urmă cu mai bine de un an și de către Primăria Fetești. La Fetești, administrația locală se află în procedura de licitație publică, urmând ca reprezentanții administrației locale să evalueze ofertele care vor fi depuse și să desemneze firma care va executa acest proiect. Ambele investiții se derulează cu fonduri europene, prin Programul Național de Redresare și Reziliență, și însumează 35 milioane de lei. Amara și Fetești sunt singurele orașe din județul Ialomița care beneficiază de finanțare... [citește_tot_articolul]

8 Martie 2024, 07:55 (6718 vizualizări - 2 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Învățământ dual funcțional la Liceul Tehnologic «Înălțarea Domnului» din Slobozia

Învățământ dual funcțional la Liceul Tehnologic «Înălțarea Domnului» din Slobozia

Învățământul dual a fost considerat multă vreme un vis pe care Inspectoratul Școlar Județean Ialomița nu l-a putut concretiza. În ultimii ani, instituția a făcut eforturi pentru a dezvolta această ramură educativă. Așa se face că, în anul școlar 2023-2024, există învățământ dual în fiecare dintre liceele tehnologice din județul nostru. Cele mai noi grupe au fost înființate la Liceul Tehnologic «Înălțarea Domnului» din Slobozia. În cadrul unui eveniment public, reprezentanții unității au explicat cât de im­portantă este această experiență atât pentru dezvoltarea școlii, cât și a mediului de afaceri... [citește_tot_articolul]

7 Martie 2024, 12:10 (15859 vizualizări - 1 comentariu)

Click aici

EVENIMENT

Conducerea IPJ Ialomița a «pierdut» lupta cu sindicatele din Poliție

Conducerea IPJ Ialomița a «pierdut» lupta cu sindicatele din Poliție

În urmă cu o lună, membrii celor mai reprezentative formațiuni sindicale ale Poliției au ieșit în stradă, nemulțumiți de faptul că noua conducere a Inspecto­ratului de Poliție al Județului Ialomița, printr-o notă internă, și-a manifestat intenția de a modifica programul de lucru. Comisarul șef Mihai Adrian Aldea, șeful Poliției ialomițene, și-ar fi dorit să implementeze un nou program, la rândul său nemulțumit fiind de activitatea oamenilor legii din subordine. În urma protestului, programul de lucru a rămas neschimbat. «Nu am schimbat nimic!» a declarat comisarul șef Mihai Adrian Aldea, în cadrul unei conferințe de presă organizată la sediul I... [citește_tot_articolul]

7 Martie 2024, 08:05 (14703 vizualizări - 1 comentariu)

Click aici

EVENIMENT

Slobozia are primul oficiu poștal adaptat nevăzătorilor

Slobozia are primul oficiu poștal adaptat nevăzătorilor

În cadrul unui proiect național, Oficiul Poștal Nr. 3 Slobozia a devenit pri­mul oficiu poștal din județul Ialomița adaptat nevoilor persoanelor nevăzătoare care doresc să beneficieze de servicii poștale. Concret, este vorba despre montarea unor senzori speciali cu ajutorul cărora persoanele nevăzătoare pot fi ghidate, prin mesaje audio, către ghișeele instituției. Reprezentanții Oficiului Județean de Poștă Ialomița susțin că în perioada următoare astfel de facilități vor fi implementate și în celelalte sedii poștale pe care instituția le coordonează.

 

Sprijin pentru persoanele nevăzătoare... [citește_tot_articolul]

6 Martie 2024, 12:20 (6478 vizualizări - 0 comentarii)

EVENIMENT

Șoferii drogați, tot mai prezenți pe șoselele din Ialomița

Șoferii drogați, tot mai prezenți pe șoselele din Ialomița

Consumul de substanțe interzise la volan a devenit un fenomen tot mai prezent pe șoselele din Ialomița. Re­prezentanții Inspectoratului de Poliție al Județului Ialomița atrag atenția cu privire la faptul că mulți dintre șoferii opriți în trafic pentru încălcarea regu­lilor de circulație se aflau sub efectul drogurilor. Cel puțin asta au constatat oamenii legii în urma testelor specifice pe care le realizează cu aparatele din dotare. Potrivit procedurilor, pentru a confirma sau infirma rezultatele acestor testări preliminarii, șoferii în cauză sunt supuși unor teste serologice ulteri­oare, efectuate la Institutul Național de Medicină Legală «Mina Minovici... [citește_tot_articolul]

6 Martie 2024, 07:55 (14362 vizualizări - 1 comentariu)

Click aici

EVENIMENT

Burse sociale obținute de două eleve din Sălcioara, cu ajutorul Avocatului Poporului

Burse sociale obținute de două eleve din Sălcioara, cu ajutorul Avocatului Poporului

Performanța în Educație este tratată cu indiferență de autorități și chiar de școli. În Raportul privind activitatea des­fășurată anul trecut de Avocatul Poporului, instituția arată faptul că două eleve ale Școlii Gimnaziale Sălcioara, care trăiesc modest, au reușit să beneficieze de bursele sociale în urma mai multor demersuri instituționale ce au durat aproape 4 luni. Nu este primul caz din Ialomița când Avo­catul Poporului atrage atenția asupra lipsei de reacție a insti­tuțiilor publice care ar trebui să vină în sprijinul cetățenilor.

 

Primesc bani pentru a merge la școală... [citește_tot_articolul]

5 Martie 2024, 15:25 (14203 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

REPORTAJ

Transformatorul care «fură singur» curent

Pe Șoseaua Filaturii din Slobozia

Transformatorul care «fură singur» curent

Povestea e încurcată. Transfor­matorul cel nou e acolo de 3 ani. Însă problema e cunoscută demult, de când s-au dat locuri de casă pe Șoseaua Filaturii. Numai că atunci era primar Ionașcu și s-a putut! Și ENEL a putut să închidă ochii și pentru el, și pentru DADP, și pentru profesorul Dumitru Costică, și pentru Mihale Sărăcăceanu... Așa au fost vremurile. Acum nu mai sunt. Iar cineva trebuie să plătească facturile care vin pe Transformator. Numai că proprie­tarii Transforma­torului au ajuns la fundul sacului. Iar de o săptămână îi amenință pe toți cu debranșarea. Mai rău e însă de ăștia de-aici, «de la ENEL-ul din Slobozia».... [citește_tot_articolul]

5 Martie 2024, 08:05 (19718 vizualizări - 1 comentariu)

Click aici

EVENIMENT

Adolescentă de 13 ani din Andrășești, răpită de pe stradă de trei bărbați

Adolescentă de 13 ani din Andrășești, răpită de pe stradă de trei bărbați

O minoră de 13 ani, domiciliată în Andrășești, a fost răpită de pe stradă în timp ce se întorcea acasă de la școală. Autorii sunt trei bărbați din județul Dâmbovița, care au transportat-o pe fată pe raza acestui județ. Se pare că familia fetei ar fi «promis-o» unuia dintre aceștia în vederea căsătoriei, dar, ulterior, s-au răzgândit. Din fericire a fost găsită la scurt timp de polițiști și adusă acasă în siguranță. Cazul a fost cercetat de procurorii Parchetului de pe lângă Judecătoria Slobozia, care au cerut instanței arestarea preventivă a suspecților. În prezent, cei trei se află în Centrul de Reținere și Arestare Preventivă... [citește_tot_articolul]

4 Martie 2024, 12:10 (15288 vizualizări - 1 comentariu)

Click aici

EVENIMENT

Slobozia: Transportul electric reduce cheltuielile administrației la jumătate

Slobozia: Transportul electric reduce cheltuielile administrației la jumătate

Administrația din Slobozia a achiziționat 13 autobuze electrice. La acest moment, 7 dintre acestea se află în circulație, iar alte 6 sunt în probe de lucru. Alexandru Dragomir, directorul Serviciului Public de Transport Local Slobozia susține că la acest moment cheltuielile de exploatare au scăzut la jumătate. Lunar, pe cele două trasee existente în Slobozia, se înregistrează aproximativ 30000 de călătorii.

 

Primele vești bune din transportul local Slobozia a așteptat timp de 5 ani autobuzele electrice. Acum are 13, dintre care 7 în circulație și... [citește_tot_articolul]

4 Martie 2024, 07:50 (13401 vizualizări - 7 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Rețea de gaze naturale în comuna Bucu

Rețea de gaze naturale în comuna Bucu

Administrația locală a comunei Bucu a făcut demersuri în vederea implementării unui proiect edilitar ce vizează amenajarea unei rețele de gaze naturale. Investiția desfășurată la Bucu este realizată în cadrul unei asocieri dintre administrația locală și alte 5 primării ialomițene. «În luna mai scoatem la licitație proiectarea și execuția!» susține Ion Drăgușin, primarul localității Bucu.

 

Proiect în lucru Administrația locală din Bucu, alături de cele ale comunelor Cosâmbești, Mărculești, Gheorghe Lazăr, Scânteia și Valea Ciorii... [citește_tot_articolul]

3 Martie 2024, 15:20 (8544 vizualizări - 2 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Rețea de canalizare în satul Lăcusteni

Rețea de canalizare în satul Lăcusteni

Cu ajutorul fondurilor PNRR, Primăria Platonești a reușit să rea­lizeze un proiect în baza căruia va amenaja o rețea de canalizare în satul Lăcusteni. Lucrările se vor încheia la începutul lunii septembrie 2024 și au o valoare de aproximativ 8 milioane de lei, potrivit documentelor oficiale. «Facem totul pentru comunitatea pe care o reprezentăm!» a declarat Florinel Negraru, primarul comunei Platonești.

 

Canalizare pentru toată comunitatea Lucrările de amenajare a rețelei de canalizare din satul Lăcusteni au fost scoase la licitație î... [citește_tot_articolul]

3 Martie 2024, 12:05 (10432 vizualizări - 3 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Ministrul Sănătății la Slobozia: Alexandru Rafila a inaugurat noua UPU fără autorizație de securitate la incendiu!

Ministrul Sănătății la Slobozia: Alexandru Rafila a inaugurat noua UPU fără autorizație de securitate la incendiu!

În urmă cu o săptămână, administrația jude­țeană a anunțat încheierea lucrărilor de moder­nizare a Unității de Primiri Urgențe a Spitalului Județean de Urgență Slobozia, după 2 ani de la sem­narea contractului de finanțare. Pe lângă oficia­litățile județene, la eveniment a participat și Alexandru Rafila, ministrul Sănătății. Ceea ce nu s-a văzut însă prin obiectivele camerelor video și ale aparatelor de fotografiat au fost medicii care își desfășoară activitatea în cadrul UPU Slobozia și autorizația de securitate la incendiu. În momentul de față, obiectivul de investiții are un aviz eliberat de Inspectoratul pentru Situații de... [citește_tot_articolul]

3 Martie 2024, 08:55 (14705 vizualizări - 5 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Sistem funcțional de apă și canalizare la Ograda

Se caută soluții pentru branșarea populației

Sistem funcțional de apă și canalizare la Ograda

Administrația locală din Ograda a investit în ultimii 3 ani în rețeaua de apă și canalizare a localității. La acest moment, investiția, în valoare de aproximativ 6 milioane de euro, este funcțională. Primarul Lilian Badea caută la acest moment soluții pentru conecta­rea gratuită a locuitorilor la rețea. «Derulăm, în parteneriat cu Urban SA, operatorul de apă, un proiect de conectare gratuită a gospodăriilor la rețeaua de apă și canalizare. Spe­răm ca peste 200 de gospodării din Ograda să be­neficieze de această finanțare...» declară primarul comunei Ograda.

 

Investiție pe termen lung... [citește_tot_articolul]

2 Martie 2024, 09:10 (8388 vizualizări - 1 comentariu)

EVENIMENT

Misleanu: Traficantă de droguri la 87 de ani. Bătrâna a fost plasată sub control judiciar!

Misleanu: Traficantă de droguri la 87 de ani. Bătrâna a fost plasată sub control judiciar!

O bătrână de 87 de ani din satul ialomițean Misleanu este inculpată într-un dosar al DIICOT-Biroul Teritorial Ialomița privind comiterea infracțiunii de «trafic de droguri». Bătrâna a fost audiată joi, 29 februarie a.c., de organele judiciare, alături de alți trei membri ai familiei din care aceasta făcea parte. Cercetările în acest dosar sunt în curs.

 

60 de zile sub control judiciar

Potrivit comunicatelor de presă remise publicității de Inspectoratul de Poliție al Județului Ialomița și DIICOT-Structura Centrală, bătrâna de... [citește_tot_articolul]

1 Martie 2024, 13:00 (21455 vizualizări - 6 comentarii)

EVENIMENT

Ialomița, județul în care sunt angajați 14 mii de bugetari

Ialomița, județul în care sunt angajați 14 mii de bugetari

Conform Direcției Județene de Statistică Ialomița, în județul nostru lucrează 48 mii de persoane. 30% dintre salariații pe care Ialomița îi are își desfășoară activitatea în sistemul public. Educația, Sănătatea și Asistența Socială sunt domeniile în care sunt angajați cei mai mulți salariați plătiți din bugetul Statului.

 

Angajați în instituțiile Statului Potrivit ultimelor date ale Direcției Județene de Statistică Ialomița, în sistemul public își desfășoară activitatea 14 mii de persoane, din totalul de 48 mii de salariați. Î... [citește_tot_articolul]

1 Martie 2024, 12:50 (21106 vizualizări - 2 comentarii)

EVENIMENT

Slobozia: Enoriașă «certată» că a făcut milostenii

Scandal la Catedrala Episcopală

Slobozia: Enoriașă «certată» că a făcut milostenii

O enoriașă ferventă a Catedralei Episcopale «Înălțarea Domnului» din Slobozia reclamă comportamentul abuziv al călugărului Teofil, închinoviat la această instituție ortodoxă, în timpul Liturghiei din 14 ia­nuarie 2024. În replică, Episcopia Sloboziei și Călărașilor își manifestă «întristarea» și nădăjduiește la «îndreptarea celor rătăciți prin Harul și ajutorul Bunului și Milostivului Dumnezeu spre tot lucrul cel bun».

 

Ce susține enoriașa Doamna Viorica Tuță, enoriașă dedicată a Catedralei, susține... [citește_tot_articolul]

29 Februarie 2024, 14:20 (10900 vizualizări - 11 comentarii)

EVENIMENT

Suspiciune de toxiinfecție alimentară la Grădinița «Voinicelul» din Slobozia. 9 copii au ajuns la spital după masa de prânz!

Suspiciune de toxiinfecție alimentară la Grădinița «Voinicelul» din Slobozia. 9 copii au ajuns la spital după masa de prânz!

Direcția de Sănătate Publică Ialomița a demarat o anchetă epidemiologică în urma unui posibil caz de toxiinfecție alimentară sesizat la Grădinița «Voinicelul» din Slobozia. În noaptea de marți spre miercuri, 27/28 februarie a.c., 9 copii au ajuns la Unitatea de Primiri Urgențe a Spitalului Județean de Urgență Slobozia, cu stări de greață și vărsături. Părinții le-au explicat medicilor că micuților li s-a făcut rău după ce ar fi consumat macaroane cu brânză la grădiniță. În momentul de față, DSP Ialomița așteaptă rezultatele testelor de laborator, efectuate miercuri, 28 februarie 2024. Nu este prima dată când astfel de cazuri sunt raportate în... [citește_tot_articolul]

29 Februarie 2024, 09:50 (13387 vizualizări - 4 comentarii)

Marți 23 Iun 2026
324 cititori online
Cele mai comentate
Cele mai citite
Ultima oră

Ialomița: Acțiuni preventive ale Jandarmeriei în școli

Pentru a continua activitatea de prevenție începută anii trecuți, la începutul anului școlar 2010-2011, Inspectoratul de Jandarmi Județean Ialomița a încheiat parteneriate educaționale cu mai multe instituții ...[citește_toată_știrea]

22 Octombrie 2010, 14:12
(13857 vizualizări - 0 comentarii)


«Simpozionul Național de Terapii Complementare și Alternative»

În organizarea Asociației Culturale «Ascult Ialomița», a Fundației «Concord», a Fundației «Academia Dacoromână», a Societății Naționale «Spiru Haret» pentru Educație, Știință și Cultură, precum și a Centrului ...[citește_toată_știrea]

22 Octombrie 2010, 13:59
(11665 vizualizări - 0 comentarii)


Slobozia: Recital Chopin la Centrul Cultural

Marți, 26 octombrie a.c., de la orele 17.00, la Sala de concerte a Centrului Cultural «Ionel Perlea», slobozenii sînt invitați la un recital de pian. Evenimentul este organizat de Consiliul Județean Ialomița ...[citește_toată_știrea]

22 Octombrie 2010, 13:06
(13060 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: Peste 1000 de competitori la «Cupa Satelor»

Ialomița: Peste 1000 de competitori la «Cupa Satelor»

Direcția pentru Sport și Tineret Ialomița a desfășurat sîmbătă și duminică, 16, respectiv 17 octombrie, ultimele două etape zonale ale Competiției «Cupa Satelor».
Sîmbătă, în comuna Bucu s-au întîlnit ...[citește_toată_știrea]

22 Octombrie 2010, 11:41
(13255 vizualizări - 0 comentarii)


«Biblionet» la Căzănești

Luni, 25 octombrie a.c., Biblioteca Județeană «Ștefan Bănulescu», Biblioteca «Ion Creangă» Căzănești și Consiliul Local Căzănești inaugurează un nou serviciu «Biblionet-lumea în biblioteca mea». Acțiunea ...[citește_toată_știrea]

22 Octombrie 2010, 11:28
(14335 vizualizări - 0 comentarii)


Incendii la Slobozia și Fetești din cauza unor scurtcircuite electrice

Incendii la Slobozia și Fetești din cauza unor scurtcircuite electrice

Două incendii de locuințe sînt situațiile de urgență la care au intervenit pompierii ialomițeni joi, 21 octombrie a.c.. Mai mult, ambele incendii au avut ca și cauză probabilă de izbucnire scurtcircuitul ...[citește_toată_știrea]

21 Octombrie 2010, 17:16
(14269 vizualizări - 1 comentariu)


Munteni Buzău: Spărgător de case, arestat preventiv

Miercuri, 20 octombrie a.c., un bărbat de 30 de ani, din Munteni Buzău, recidivist, a fost prezentat de polițiștii ialomițeni Parchetului de pe lîngă Judecătoria Slobozia cu propunere de punere în mișcare ...[citește_toată_știrea]

21 Octombrie 2010, 17:10
(14266 vizualizări - 0 comentarii)


Violator încarcerat

Un bărbat de 31 de ani, din Fetești, a fost identificat și reținut de polițiștii ialomițeni, fiind încarcerat ulterior în Penitenciarul Slobozia în vederea executării unei pedepse privative de libertate ...[citește_toată_știrea]

21 Octombrie 2010, 17:08
(16386 vizualizări - 0 comentarii)


Sudiți: 5 tone de grîu fără documente, confiscate de polițiști

În cursul zilei de miercuri, 20 octombrie a.c., polițiștii din Sudiți au oprit pentru control o autoutilitară, înmatriculată în Prahova. Verificînd interiorul mașini, oamenii legii au descoperit 5 tone ...[citește_toată_știrea]

21 Octombrie 2010, 16:10
(13256 vizualizări - 1 comentariu)


Anunț angajare

Școala cu cls. I-VIII «George Vâlsan» Amara scoate la concurs pe data de 09.11.2010 un post de îngrijitor.
Relații la secretariatul școlii, la nr. de telefon 0243/266.837 ...[citește_toată_știrea]

21 Octombrie 2010, 10:34
(8232 vizualizări - 0 comentarii)


Program prelungit pentru AJOFM Ialomița

Agenția Județeană pentru Ocuparea Forței de Muncă Ialomita, din dorința de a veni în sprijinul persoanelor fizice care realizează venituri de natură profesională, altele decît cele salariale, pentru care ...[citește_toată_știrea]

20 Octombrie 2010, 09:06
(16965 vizualizări - 0 comentarii)


Sfîntu Gheorghe: S-a spînzurat de un copac din curtea școlii

Un bărbat din Sfîntu Gheorghe a fost găsit spînzurat în curtea școlii din localitate. Trupul lui Viorel Z., de 46 de ani, angajat al Primăriei Sfîntu Gheorghe, atîrna de un copac de lîngă clădirea școlii ...[citește_toată_știrea]

19 Octombrie 2010, 18:44
(21243 vizualizări - 0 comentarii)


Secțiunea Sport a fost actualizată!

Cele mai noi știri din sportul ialomițean. ...[citește_toată_știrea]

19 Octombrie 2010, 18:25
(9388 vizualizări - 0 comentarii)


Secțiunea Mica Publicitate a fost actualizată!

Cele mai noi anunțuri de mică publicitate din Ialomița. ...[citește_toată_știrea]

19 Octombrie 2010, 17:51
(14627 vizualizări - 0 comentarii)


Bordușani: Încercînd să fure oi, l-a înjunghiat pe cioban

În dimineața zilei de luni, 18 octombrie a.c., agenții Postului de Poliție Bordușani au fost sesizați despre faptul că, în cursul nopții, un bătrîn de 71 de ani, cioban la o stînă de la periferia comunei ...[citește_toată_știrea]

19 Octombrie 2010, 17:21
(15629 vizualizări - 0 comentarii)


A amenințat un taximetrist cu aparatul de electroșocuri

Luni seara, 18 octombrie a.c., în jurul orei 18.45, prin 112, Poliția a fost sesizată de un taximetrist despre faptul că un client pe care l-a transportat din Slobozia în satul Ion Ghic a refuzat să-i plătească ...[citește_toată_știrea]

19 Octombrie 2010, 17:15
(15439 vizualizări - 0 comentarii)


Coșereni: Accident pe trecerea de pietoni

Neacordarea de prioritate a fost cauza unui accident de circulație produs în cursul zilei de luni, 18 octombrie a.c., pe raza comunei Coșereni. La ora 17.20, un bărbat în vîrstă de 21 de ani, din Movilița ...[citește_toată_știrea]

19 Octombrie 2010, 17:12
(15625 vizualizări - 1 comentariu)


Cotorca: Beat la volan

Pe DN 2, în localitatea Cotorca, polițiștii au oprit pentru verificări un autoturism înmatriculat în județul Ialomița, la volanul căruia se afla un bărbat, de 42 de ani, din comuna Ciocârlia. Întrucît emana ...[citește_toată_știrea]

19 Octombrie 2010, 17:10
(16444 vizualizări - 0 comentarii)


12 sesizări penale înaintate de Finanțe la Parchet

Peste 200 de verificări privitoare la respectarea prevederilor legale în materie de fiscalitate și venituri de peste 5 milioane de lei la bugetul statului, acestea sînt cifrele înaintate de inspectorii ...[citește_toată_știrea]

19 Octombrie 2010, 12:41
(13363 vizualizări - 0 comentarii)


«Biblionet» la Fetești și Săveni

Miercuri, 20 octombrie a.c., Biblioteca Județeană «Ștefan Bănulescu», Biblioteca Municipală Fetești și Primăria Fetești inaugurează un nou serviciu «Biblionet-lumea în biblioteca mea». Acțiunea se va desfășura ...[citește_toată_știrea]

18 Octombrie 2010, 14:49
(14869 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: Acțiune a Poliției în mediul rural din zona de vest, razie la Urziceni și controale la discotecile din zona Țăndărei

Efective sporite de polițiști din cadrul Inspectoratului de Poliție al Județului Ialomița au participat la acest sfîrșit de săptămână la mai multe acțiuni organizate pe raza județului.
Astfel, o primă ...[citește_toată_știrea]

18 Octombrie 2010, 14:32
(15540 vizualizări - 0 comentarii)


Urziceni: Un elev de 15 ani i-a furat mobilul unui coleg

Un copil de 15 ani, din Manasia, elev la o unitate de învățămînt din Urziceni, este principalul suspect al polițiștilor în cazul furtului unui telefon mobil. Minorul este bănuit că în timpul orelor de curs ...[citește_toată_știrea]

18 Octombrie 2010, 13:59
(13326 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Urziceni furt


Ialomița: Un mort și trei răniți în accidente

O persoană și-a pierdut viața și alte patru au fost rănite în urma a trei accidente rutiere produse la acest sfîrșit de săptămînă pe arterele județului. Fie că au avut drept cauză de producere traversarea ...[citește_toată_știrea]

18 Octombrie 2010, 13:53
(14253 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: Beți și fără permise, la volan

Vineri, 15 octombrie a.c., în jurul orei 11.50, agenții rutieri aflați în serviciul de patrulare și control al traficului rutier pe Șoseaua București din orașul Țăndărei au oprit pentru verificări un autoturism ...[citește_toată_știrea]

18 Octombrie 2010, 13:47
(14412 vizualizări - 0 comentarii)


Fetești: Calul căzut în groapă a fost scos de pompieri

Salvarea unei cabaline căzută într-o groapă a fost situația de urgență pentru care au fost solicitați să intervină pompierii de la Garda Fetești sîmbătă dimineață, 16 octombrie a.c., în gospodăria unui ...[citește_toată_știrea]

18 Octombrie 2010, 13:38
(13257 vizualizări - 0 comentarii)


Slobozia: A luat foc mașina!

Slobozia: A luat foc mașina!

Un incendiu s-a produs la compartimentul motor al unei mașini din Slobozia, ca urmare a aprinderii unei cantități de combustibil scurs pe elemente din compunerea acestuia. Pompierii militari de la Garda ...[citește_toată_știrea]

18 Octombrie 2010, 13:31
(15788 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Slobozia incendiu


Fetești: Flăcările au izbucnit de la coșul sobei

Seria incendiilor cauzate de sistemele de încălzire locală neîntreținute corespunzător a debutat în acest sezon la casa unui cetățean din Fetești. Coșul unei sobe cu acumulare de căldură neprotejat termic ...[citește_toată_știrea]

18 Octombrie 2010, 13:30
(15734 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Fetești incendiu


Slobozia: Hoțul a furat din mașină

Pentru săvîrșirea infracțiunii de furt calificat este cercetat și un bărbat, de 32 de ani, domiciliat în Slobozia, suspectat că în noaptea de sîmbătă spre duminică, 16/17 octombrie a.c., a sustras mai multe ...[citește_toată_știrea]

18 Octombrie 2010, 13:29
(13826 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Slobozia furt


Țăndărei: Fetiță de 10 ani, accidentată

Joi, 14 octombrie, la Țăndărei, o minoră de 10 ani, din Perieți, a fost accidentată. Copila a încercat să traverseze strada în fugă, prin loc nepermis și fără să se asigure. Fetița a vrut să treaca strada ...[citește_toată_știrea]

15 Octombrie 2010, 17:57
(15223 vizualizări - 0 comentarii)


Urziceni: 12 hoți, prinși de polițiști

Miercuri 13 octombrie, polițiștii din Urziceni au desfășurat în localitate o acțiune ce a vizat prevenirea și combaterea furturilor din incinta firmelor și din autovehicule. De asemenea, un alt punct al ...[citește_toată_știrea]

15 Octombrie 2010, 17:53
(13591 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Urziceni hoți


Ultimele comentarii
Any în Marinela Radu ex-DSP și juristul «doctor» Vasile Zamfir, înscriși! Alecu în Marinela Radu ex-DSP și juristul «doctor» Vasile Zamfir, înscriși! base marinaru în Stelnica și Punctul de Acostare «Regina Maria», creștere a numărului de turiști ion negativ în A fost construită una dintre cele mai mari instalații de stocare a energiei verzi din România cioban în Dezastrul funciar de la Primăria Axintele Parinte în Colaps financiar după retrogradarea în Liga 2: Unirea Slobozia a cerut intrarea în insolvență! AlexDan în Lipsă de «transparență» în Consiliul Local Slobozia Preda în Colaps financiar după retrogradarea în Liga 2: Unirea Slobozia a cerut intrarea în insolvență! Mary în Reabilitarea Ștrandului Municipal, abandonată de administrația Potor Mary în Restanțe de 7,3 milioane de lei pentru facturile de apă și canalizare către operatorul Urban SA Slobozia NOBODY în «Candidatul 10510», în sfârșit director general adjunct la DGASPC Ialomița! Vasi în Incidente de integritate «cu efect întârziat» în județul Ialomița Dan în Colaps financiar după retrogradarea în Liga 2: Unirea Slobozia a cerut intrarea în insolvență! OK dar.. în «USR are obligația morală să aplice propriile standarde de integritate!» dan în Blocuri pentru tinerii specialiști în Educație și Sănătate, la Fetești Aur în Marinela Radu ex-DSP și juristul «doctor» Vasile Zamfir, înscriși! cetatean în Marinela Radu ex-DSP și juristul «doctor» Vasile Zamfir, înscriși! Pt Zanfir în Marinela Radu ex-DSP și juristul «doctor» Vasile Zamfir, înscriși! suporter în Colaps financiar după retrogradarea în Liga 2: Unirea Slobozia a cerut intrarea în insolvență! ZANFIR în Marinela Radu ex-DSP și juristul «doctor» Vasile Zamfir, înscriși!

cea mai/cel mai...

Cea mai/cel mai...