Ai intrat pe cel mai citit site din Ialomița!

EVENIMENT

Medicii de familie din Ialomița așteaptă fondurile PNRR promise de Ministerul Sănătății

Medicii de familie din Ialomița așteaptă fondurile PNRR promise de Ministerul Sănătății

În august 2022, Ministerul Sănătății a oferit posibilitatea medicilor de familie din întreaga țară de a-și moderniza cabinetele în care își desfășoară activitatea, prin accesarea de fonduri europene, în baza Progra­mului Național de Re­dresare și Reziliență. În Ialomița, 20 de medici de familie au făcut demersurile pentru accesarea ba­nilor europeni. La un an și jumătate distanță de la întocmirea dosarelor și acceptarea cererilor de fnanțare, specialiștii încă așteaptă fondurile promise. Unii dintre medici și-au făcut credite pentru a putea iniția procedurile în ceea ce privește obținerea banilor, dar finanțarea întârzie să apară. «Ne-au obligat să facem numeroase hârtii, dar nu s-a mai întâmplat... [citește_tot_articolul]

7 Februarie 2024, 14:10 (17140 vizualizări - 0 comentarii)

EVENIMENT

Proces pierdut intenționat de DSP Ialomița în favoarea unei angajate

«Pila» Marinelei Radu a învins

Proces pierdut intenționat de DSP Ialomița în favoarea unei angajate

O angajată a Direcției de Sănătate Publică Ialomița a reușit să dovedească în instanță faptul că merită să-i fie acordate sporuri salariale, chiar dacă, din punct de vedere legal, nu ar fi putut beneficia de acest drept, întrucât ar mai fi avut nevoie de câțiva ani pentru a-și putea completa vechimea în muncă. Procesul a fost câștigat pentru că instituția nu a formulat nicio apărare îm­potriva cererii de chemare în judecată depusă la dosar de către res­pectiva salariată. Lipsa apărării este pusă pe seama unei relații apro­piate pe care angajata o are cu actualul director al DSP Ialomița, Marinela Radu. Până la închiderea ediției aceasta nu a oferit un punct de vedere oficial față de această situație... [citește_tot_articolul]

7 Februarie 2024, 09:50 (17141 vizualizări - 6 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

6,8 milioane de lei pentru străzile din Mihail Kogălniceanu

6,8 milioane de lei pentru străzile din Mihail Kogălniceanu

Administrația locală din comuna Mihail Kogălniceanu a reușit să beneficieze de fonduri guvernamentale pentru modernizarea și reabi­litarea a celor mai importante străzi din comunitate. Proiectul are o valoare de 6,8 milioane de lei și este finanțat de Guvernul României, prin Programul Național «Anghel Saligny».

A început reabilitarea străzilor În urma demersurilor inițiate de administrația locală din Mihail Kogălniceanu, a fost posibilă obți­nerea unei linii de finanțare pentru reabilitarea celor mai importante artere de circulație din comunitate. Este vorba despre străzile Viilor,... [citește_tot_articolul]

6 Februarie 2024, 17:05 (3547 vizualizări - 0 comentarii)

EVENIMENT

Singura creșă din mediul rural există în comuna Făcăeni

Singura creșă din mediul rural există în comuna Făcăeni

La începutul anului școlar 2023-2024, autoritățile locale din Făcăeni au inaugurat prima creșă din mediul rural. Unitatea de învățământ a fost realizată cu bani europeni, investiția având o valoare de peste 3 milioane de lei. «Este un beneficiu pentru co­munitate, având în vedere că familiile tinere pot să-și lase copiii în grija noastră, în siguranță!» susține Viorica Lazăr, profesor de Chimie și director al Școlii Gimnaziale Făcăeni, în administrarea căreia se află creșa.

Un proiect de succes În anul 2021, autoritățile locale din Făcăeni anunțau implementarea unui proiect cu finanțare... [citește_tot_articolul]

6 Februarie 2024, 13:55 (12467 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Slobozia: Cartierul «Gării Noi» se extinde

Încă 60 de locuri de casă concesionate

Slobozia: Cartierul «Gării Noi» se extinde

Administrația din Slobozia a concesionat 60 de locuri de casă pentru tineri în Car­tierul «Gării Noi». Alte 40 de cereri urmează a fi onorate în decursul anului 2024. Concesionarea locurilor de casă în cartier a fost blocată de către administrația Mocioniu în anul 2017. «Am deblocat acest proces pentru că am finalizat cadastrarea terenurilor existente în zonă!» de­clară primarul Sloboziei, Dragoș Soare.

Un cartier fără noroc Procesul de repartizare a locurilor de casă în Cartierul «Gării Noi» a debutat în anul 2009. La momentul respectiv, admi­nistrația locală promitea racordarea... [citește_tot_articolul]

6 Februarie 2024, 10:10 (14047 vizualizări - 4 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Centru de Zi pentru persoane vârstnice, în comuna Săveni

Centru de Zi pentru persoane vârstnice, în comuna Săveni

Sprijin pentru persoanele în vârstă din comuna Săveni. Administrația locală este be­neficiara unui proiect finanțat prin Programul Național de Redresare și Reziliență ce are ca obiectiv construcția unui Centru de Zi destinat bătrânilor din comunitate. Centrul va beneficia și de o echipă mobilă pentru acordarea îngrijirilor la domiciliu.

Sprijin pentru bătrânii din Săveni Administrația locală din Săveni își propune prin această investiție să realizeze un Centru de Zi integrat de asistență și recuperare pentru persoanele vârstnice. Totodată, în cadrul Centrului va funcționa și o echipă... [citește_tot_articolul]

5 Februarie 2024, 17:25 (13960 vizualizări - 1 comentariu)

Click aici

EVENIMENT

Ialomița: 1,3 milioane de lei pentru proceduri de fertilizare «in vitro»

Ialomița: 1,3 milioane de lei pentru proceduri de fertilizare «in vitro»

Programul Național de creștere a natalității este funcțional și în județul Ialomița. Potrivit unei statistici dată publicității, la soli­citarea ziarului nostru, Minis­terul Familiei Tineretului și Egalității de Șanse preci­zează faptul că la nivelul Ialomiței au fost înscrise în acest program 89 de cu­pluri infertile. Valoarea su­melor decontate pentru procedurile de fertilizare «in vitro» este de 1,3 milioane de lei.

Un program funcțional Programul Național privind creșterea natalității a fost lansat de Ministerul Familiei, Tineretului și Egalității de Șanse în anul 2022... [citește_tot_articolul]

5 Februarie 2024, 14:10 (10854 vizualizări - 3 comentarii)

EVENIMENT

Amendă de 35 mii de lei pentru Clean Tech Ciulnița

Amendă de 35 mii de lei pentru Clean Tech Ciulnița

Un control al Sistemului de Gospodărire a Apelor Ialomița la stația de epurare pe care o deține societatea Clean Tech Ciulnița s-a lăsat cu sancțiuni. În urma probelor supuse analizei, specialiștii instituției au descoperit că firma a deversat în râul Ialomița ape uzate, peste parametrii legali prevăzuți în autorizația de gospodărire a apelor. Această abatere a adus societății comerciale o sancțiune în valoare de 35 mii de lei.

Probleme la stația de epurare a Clean Tech Ciulnița Potrivit informațiilor oficiale furnizate de reprezentanții Sistemului de Gospo­dărire a Apelor Ialomița... [citește_tot_articolul]

5 Februarie 2024, 09:50 (6232 vizualizări - 1 comentariu)

Click aici

EVENIMENT

Reabilitarea sediului Primăriei Ograda, cu fonduri PNRR

Reabilitarea sediului Primăriei Ograda, cu fonduri PNRR

Administrația locală din Ograda este beneficiara unui proiect cu finanțare europeană, prin Programul Național de Redresare și Reziliență, în urma căruia sediul primăriei va beneficia de lucrări de modernizare și reabilitare. Totodată, astfel de lucrări se vor demara și la școala din localitate. Valoarea totală a proiectelor depășește 2 milioane de lei.

Bani europeni în comuna Ograda Potrivit listelor privind cere­rile de finanțare aprobate de Ministerul Dezvoltării, Lucrărilor Publice și Administrației, pro­iectele de reabilitare inițiate de Primăria Ograda vor beneficia de finanțare... [citește_tot_articolul]

4 Februarie 2024, 18:05 (13044 vizualizări - 2 comentarii)

Click aici

POLITICĂ

Slobozia 2024: Inflația de candidați, strigăt pentru democrație și schimbare

Slobozia 2024: Inflația de candidați, strigăt pentru democrație și schimbare

Slobozia se confruntă în 2024 cu o adevărată renaștere democratică. Numărul mare de candidați la primărie este un semnal clar al dorinței de schimbare și diversitate. Acest fenomen nu este doar o consecință a nemulțumirii față de vechile administrații, ci și un pas pozitiv către un viitor mai promițător.
De prea mult timp, Slobozia a fost martora unei conduceri statice sub PSD și PNL. Aceste partide, care au dominat scena politică locală de la începutul anilor ’90, par să se fi concentrat mai mult pe propriile interese decât pe dezvoltarea orașului. Promisiunile nereali­zate și pro­iectele abandonate au devenit o rutină, în timp ce infrastructura și servi­ciile publice au rămas în urmă.... [citește_tot_articolul]

4 Februarie 2024, 15:05 (19461 vizualizări - 7 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Începe reabilitarea grădiniței din comuna Platonești

Începe reabilitarea grădiniței din comuna Platonești

Administrația locală din co­muna Platonești este beneficiara unui proiect cu finanțare europeană ce vizează reabilitarea grădiniței din localitate. Valoarea proiectului este de peste 700 mii de lei.

Fonduri PNRR pentru grădiniță Lucrările de care va beneficia grădinița din Platonești vizează reabilitarea din punct de vedere energetic a clădirii în care instituția funcționează. Aceste lucrări constau în montarea unor sisteme inteligente de ventilație și aplicarea unor materiale termoizolante care să izoleze pereții împotriva schimbărilor de temperatură, atât la exterior, cât și la interior... [citește_tot_articolul]

4 Februarie 2024, 11:50 (7031 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Sprijin administrativ județean pentru asfaltarea drumului dintre Sărățeni și Balaciu

Sprijin administrativ județean pentru asfaltarea drumului dintre Sărățeni și Balaciu

Administrația din Sărățeni are nevoie de 500 mii de lei pentru asfaltarea unui drum comunal care leagă localitatea de comuna învecinată, Balaciu. Investiția este susținută de către Consiliul Județean Ialomița.

Promisiunea făcută e datorie curată Administrațiile comunelor Sărățeni și Balaciu caută de ani buni surse de finanțare pentru asfaltarea unui drum comunal. La începutul acestui an, primarul comunei Sărățeni, Eugen Tocileanu a solicitat sprijinul administrației județene pentru această investiție: «Încercăm de mulți ani să identificăm o sursă de finanțare pentru această investiție... [citește_tot_articolul]

3 Februarie 2024, 18:20 (15581 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

REPORTAJ

Sângele nostru cel de toate zilele

Sângele nostru cel de toate zilele

Majorarea valorii tichetelor de masă pentru donatorii de sânge produce efecte. De la începutul anului și până în prezent, sute de oameni s-au prezentat la Centrul de Transfuzie Sanguină Ialomița. Mulți dintre cei care trec pragul Centrului confirmă că cei 280 de lei primiți acum pentru fiecare transfuzie reprezintă o motivație pu­ternică. Conform primelor estimări, numărul donatorilor s-a dublat.

De două ori mai mulți E luni și la Centrul de Transfuzie Sanguină Ialomița e o nouă zi. Se recoltează de la orele 8,00, iar până la 11,00 mai e puțin. Reglementarea s-a impus pentru că, la... [citește_tot_articolul]

3 Februarie 2024, 15:35 (10393 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Construcția podului de la Buești costă 10 milioane de lei

Licitație publică adjudecată

Construcția podului de la Buești costă 10 milioane de lei

Administrația locală a comunei Buești a anunțat câștigătorul licitației publice, organizată pentru construcția podului peste râul Ialomița. Firma care a câștigat licitația se numește LUCONSA BM, din județul Galați. Valoarea proiectului este de 10 milioane de lei, constructorul având la dispoziție 36 de luni pentru finalizarea lucrărilor.

Un nou pod peste râul Ialomița La 31 octombrie 2023, ad­ministrația din Buești a deschis ofertele firmelor înscrise în licitația pentru construirea podului de la Buești peste râul Ialomița. În urma studierii ofertelor de­puse, la data de 10 ianuarie... [citește_tot_articolul]

3 Februarie 2024, 11:20 (13177 vizualizări - 2 comentarii)

Click aici

POLITICĂ

Filiala PSD Manasia a rămas fără șef: Alexandru Veihemer a demisionat!

Filiala PSD Manasia a rămas fără șef: Alexandru Veihemer a demisionat!

Primarul comunei Manasia, Alexandru Veihemer, a demisionat din funcția de președinte al organizației locale a PSD. Surse politice locale susțin faptul că edilul în funcție și-ar fi pierdut sprijinul colegilor de partid. «Din câte mi-a explicat, a demisionat din motive medicale...» precizează președintele PSD Ialomița, Marian Pavel. Recent, activitatea administrativă din Primăria Manasia a fost anchetată de comisia de disciplină a Prefecturii Ialomița, ca urmare a unor sesizări ale unor consilieri locali.

Demisie rurală Viața politică de provincie a PSD e zgâlțâită săptămânile acestea... [citește_tot_articolul]

2 Februarie 2024, 15:20 (6352 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Primăria Slobozia câștigă procesul cu firma care a blocat finalizarea lucrărilor la stația de tratare

Investiție relansată

Primăria Slobozia câștigă procesul cu firma care a blocat finalizarea lucrărilor la stația de tratare

Administrația locală a anunțat că a câștigat procesul intentat de SIA Dynamic Solution SRL, firma care a executat lucrările de extindere a stație de tratare a apei din Slobozia. Procesul durează din 2021, dată la care administrația Soare a reziliat contractul. Reamintim că la momentul respectiv lucrările erau executate în proporție de 80%. Administrația locală susține că există soluții pentru finalizarea acestor lucrări până la sfârșitul anului 2024.

Pentru toate există «un început» În anul 2021, după 2 ani de la expirarea termenului de finalizare a lucrărilor, Primăria Slobozia reziliază... [citește_tot_articolul]

2 Februarie 2024, 10:10 (18056 vizualizări - 9 comentarii)

EVENIMENT

Tentativă de omor la Miloșești

Tentativă de omor la Miloșești

Un bărbat a fost arestat preventiv la sfârșitul săptămânii trecute, după ce l-a înjunghiat pe concubinul fiicei sale. Scandalul a izbucnit după ce atât victima, cât și agresorul au consumat băuturi alcoolice. Cercetările sunt efectuate în cadrul unui dosar penal ce are ca obiect comiterea infracțiunii de «tentativă la omor».

Verificările sunt în curs Potrivit informațiilor, tragedia s-a petrecut în sânul unei familii, care domiciliază pe raza localității Miloșești. În urma unor discuții în contradictoriu, între agresor, tatăl acestuia și victimă a izbucnit un scandal. Primul care a... [citește_tot_articolul]

1 Februarie 2024, 16:25 (10014 vizualizări - 1 comentariu)

EVENIMENT

Procurori, judecători, grefieri și polițiști, «membri» ai CAR Învățământ Slobozia

Ancheta a intrat într-un con de umbră

Procurori, judecători, grefieri și polițiști, «membri» ai CAR Învățământ Slobozia

Plimbată între Parchete și blocată din cauza unei nesfârșite expertize contabile, ancheta deschisă în cazul CAR «Învățământ» Slobozia scoate la iveală detalii uluitoare despre persoanele care au de­pus/scos bani la această entitate. O investigație realizată de Rise Project oferă un tablou complet cu privire la deponenții «privilegiați». Funcționari publici, politicieni, dar și angajați locali ai Minis­terului Justiției și Minis­terului Public se numără printre cei care au depus bani la CAR «Învățământ» Slobozia, atrași de mirajul dobânzilor mari. Unii au împrumutat sume exorbitante... [citește_tot_articolul]

1 Februarie 2024, 12:40 (57256 vizualizări - 18 comentarii)

EVENIMENT

Centre de zi pentru bătrâni la Slobozia, finanțate prin PNRR

Centre de zi pentru bătrâni la Slobozia, finanțate prin PNRR

Ministerul Muncii a făcut publică lista instituțiilor publice care vor beneficia de fonduri prin Programul Național de Redresare și Reziliență, necesare amenajării de centre destinate persoanelor în vârstă. La nivelul județului nostru au fost declarate eligibile două proiecte. Unul aparține Direcției Generale de Asistență Socială și Protecția Copilului Ialomița, iar celălalt Direcției de Asistență Socială a Primăriei Slobozia.

Bani europeni pentru vârstnicii din județ La momentul de față, în Ialomița există 5 centre destinate îngrijirii vârstnicilor, 4 dintre acestea fiind în admi­nistrarea... [citește_tot_articolul]

1 Februarie 2024, 09:55 (20834 vizualizări - 0 comentarii)

EVENIMENT

Țăndărei: Încă un deces în cazul copiilor deparazitați cu «Tomoxan»

Țăndărei: Încă un deces în cazul copiilor deparazitați cu «Tomoxan»

Autoritățile din Ialomița au raportat decesul băiețelului de 1 an și 11 luni, transportat în stare gravă la Spitalul de Copii «Grigore Alexandrescu» din București, după ce bunica l-a spălat pe cap cu «Tomoxan», ca să-l scape de păduchi. Aceeași susbstanță a fost folosită și în cazul surorii și verișoarei sale, în vârstă de 5 și, respectiv, 10 ani. Fetița de 5 ani a murit la scurt timp, iar copilul de 1 an și 11 luni a supraviețuit preț de 3 săptămâni în cadrul unității medicale din Capitală. Între timp, la nivelul Parchetului de pe lângă Judecătoria Fetești a fost constituit un dosar penal.

Cercetările sunt în curs... [citește_tot_articolul]

31 Ianuarie 2024, 16:05 (4417 vizualizări - 1 comentariu)

Sâmbătă 27 Iun 2026
247 cititori online
Cele mai comentate
Cele mai citite
Ultima oră

Rezultatele Acțiunii «Blocada» în Ialomița

La nivel național, în perioada 13-19 august 2015, Poliția Română a desfășurat Acțiunea «Blocada». Este vorba despre o serie de activități polițienești specifice, cu rol în prevenirea și combaterea faptelor ...[citește_toată_știrea]

21 August 2015, 13:20
(3479 vizualizări - 0 comentarii)


ANUNȚ

privind organizarea
concursului de încadrare
a postului vacant de execuție
Contabil gr. II,
din cadrul Biroului Contabilitate

U.M. 01416 Slobozia organizează
concurs pentru ocuparea postului
de Contabil gradul II
din cadrul Biroului Contabilitate,
în data de 14.09.2015
(data primei probe de concurs)
Principalele cerințe ale postului sînt:
-studii medii în domeniul
financiar-contabil
-vechime în domeniul financiar-contabil
Data limită pînă la care se pot depune
dosarele de concurs
este 04.09.2015, orele 16,00.
Detalii privind condițiile generale
și specifice pentru ocuparea postului,
tipul probelor de concurs,
locul și ora desfășurării acestora,
bibliografia de concurs se pot obține
la tel. 0243/230.190, 0767/295.357
sau la sediul U.M. 01416,
Șoseaua Amara, nr. 2,
localitatea Slobozia

17 August 2015, 17:25


anunț angajare

Compania SSG Security Solutions
angajează agenți de securitate
pentru spații comerciale
Telefon 0736/908.511

17 August 2015, 13:05


Ialomița: Percheziții la persoane bănuite de furturi

Polițiștii din Ialomița au efectuat 4 percheziții domiciliare, pe raza comunelor Borănești și Roșiori, la persoane bănuite că ar fi comis mai multe furturi. O persoană a fost reținută. Astfel, joi, 13 august ...[citește_toată_știrea]

17 August 2015, 11:10
(4917 vizualizări - 0 comentarii)


AJOFM Ialomița: Rata șomajului, în scădere ușoară

La sfîrșitul lunii iulie 2015, în evidențele  Agenției Județene pentru Ocuparea Forței de Muncă Ialomița se aflau înregistrați 6931 șomeri, din care 1203 șomeri indemnizați, respectiv 5728 șomeri neindemnizați ...[citește_toată_știrea]

17 August 2015, 10:20
(3074 vizualizări - 0 comentarii)


Centrul de Informare Turistică de la Slobozia a fost inaugurat

Centrul de Informare Turistică de la Slobozia a fost inaugurat

Reprezentanții Primăriei Slobozia au inaugurat vineri, 14 august 2015, Centrul de Informare Turistică. Amplasat la intrarea dinspre București a municipiului, obiectivul  își propune să le ofere celor ...[citește_toată_știrea]

14 August 2015, 15:20
(10018 vizualizări - 12 comentarii)


Amara: Slobozean beat la volan

Polițiștii au oprit pentru control, pe raza orașului Amara, un autoturism condus de un bărbat, în vîrstă de 50 de ani, din Slobozia. Întrucît conducătorul auto emana halenă alcoolică, i-a fost solicitată ...[citește_toată_știrea]

12 August 2015, 19:20
(6785 vizualizări - 1 comentariu)


Gălățeancă de 61 de ani, prinsă la furat într-un supermarket din Fetești

O femeie, în vîrstă de 61 de ani, din județul Galați, este cercetată de polițiști pentru «furt». Femeia este bănuită că în cursul zilei de 4 august a.c., în timp ce se afla în incinta unui supermarket de ...[citește_toată_știrea]

12 August 2015, 18:10
(6256 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: Prinși la furat de porumb

Doi jandarmi din cadrul Detașamentului 3 Fetești, în timp ce se deplasau de la domiciliu, respectiv Fetești, spre locul de muncă, subunitatea Țăndărei, au surprins trei persoane din satul Lăcusteni care ...[citește_toată_știrea]

12 August 2015, 16:20
(5831 vizualizări - 0 comentarii)


Incendiu la Munteni Buzău

Pompierii din cadrul Gărzii de intervenție Slobozia au acționat în comuna Munteni Buzău pentru lichidarea unui incendiu izbucnit la  depozitul de furaje al unei societăți agricole din localitate. ...[citește_toată_știrea]

12 August 2015, 14:45
(7962 vizualizări - 0 comentarii)


AJOFM Ialomița: 249 locuri de muncă vacante

Potrivit datelor statistice ale Agenției Județene pentru Ocuparea Forței de Muncă Ialomița, la nivelul județului, miercuri, 12 august 2015, sînt disponibile 249 locuri de muncă. Cele mai multe posturi sînt ...[citește_toată_știrea]

12 August 2015, 13:55
(5432 vizualizări - 1 comentariu)


Ialomița: Două accidente, patru persoane rănite

Poliția a fost sesizată luni, 10 august a.c., cu privire la faptul că pe DN2C s-a produs un eveniment rutier soldat cu rănirea a trei persoane. Din primele verificări, polițiștii deplasați la fața locului ...[citește_toată_știrea]

11 August 2015, 18:10
(5417 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: Beți la volan

Polițiștii rutieri au depistat pe șoselele județului trei bărbați, cu vîrste cuprinse între 21 și 40 de ani, care conduceau autovehicule pe drumurile publice, deși au consumat anterior băuturi alcoolice ...[citește_toată_știrea]

11 August 2015, 15:20
(6131 vizualizări - 0 comentarii)


IPJ Ialomița: Acțiune pentru prevenirea și combaterea braconajului piscicol

Peste 1000 de metri de plase, aproape 50 kg de pește, 3 ambarcațiuni, un motor de ambarcațiune și un autoturism au fost ridicate în vederea confiscării pe parcursul acțiunii desfășurate de polițiștii ialomițeni ...[citește_toată_știrea]

11 August 2015, 14:35
(9472 vizualizări - 0 comentarii)


AJOFM Ialomița: Locuri de muncă în Germania prin intermediul Rețelei EURES

EURES România dispune de 85 de posturi pentru muncitorii calificați în diverse meserii, care doresc să lucreze în Germania, pentru ocuparea cărora se va organiza selecție la Sighișoara, în luna octombrie ...[citește_toată_știrea]

11 August 2015, 13:20
(7750 vizualizări - 0 comentarii)


Percheziții în Ialomița

Polițiștii specializați în investigarea criminalității economice efectuează miercuri, 5 august a.c., 14 percheziții în Capitală și în 4 județe, pentru probarea activității infracționale a unor persoane ...[citește_toată_știrea]

5 August 2015, 13:35
(7065 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: Înșelăciune pe internet

Polițiștii ialomițeni au fost sesizați de către un tînăr din județul Brăila despre faptul că a fost victima unei înșelăciuni. Partea vătămată a comandat de pe un site, în cursul lunii iulie, o placă video ...[citește_toată_știrea]

5 August 2015, 12:45
(3595 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: A adormit la volan și s-a răsturnat cu mașina

Poliția a fost sesizată luni, 3 august a.c., cu privire la faptul că, pe DN21, s-a produs un eveniment rutier soldat cu rănirea unei persoane. Din primele verificări, polițiștii deplasați la fața locului ...[citește_toată_știrea]

5 August 2015, 10:25
(4404 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: Fără permise sau beți la volan

Polițiștii rutieri au depistat pe raza comunei Moldoveni un bărbat, în vîrstă de 44 de ani, în timp ce conducea un autoturism, deși consumase  anterior băuturi alcoolice. Cel în cauză a fost testat ...[citește_toată_știrea]

5 August 2015, 10:05
(3991 vizualizări - 0 comentarii)


anunț angajare

societate comercială
angajează
mecanic utilaje agricole
telefon 0724/214.416

4 August 2015, 12:10


Patiseria de lângă Spitalul Județean Slobozia a luat foc

Patiseria de lîngă Spitalul Județean Slobozia a luat foc

În seara zilei de duminică, 2 august 2015, pompierii din cadrul Gărzii de Intervenție Slobozia au fost solicitați să stingă un incendiu produs pe raza municipiului. Flăcările au cuprins patiseria de lîngă ...[citește_toată_știrea]

3 August 2015, 01:45
(11526 vizualizări - 6 comentarii)


Ialomița: Accident mortal

Poliția a fost sesizată joi, 30 iulie a.c., cu privire la faptul că pe DJ102H s-a produs un accident rutier soldat cu decesul unei persoane. Din primele verificări, polițiștii deplasați la fața locului ...[citește_toată_știrea]

31 Iulie 2015, 21:40
(6944 vizualizări - 0 comentarii)


Beat la volan, pe străzile Sloboziei

Polițiștii rutieri au oprit pentru control, pe raza municipiului Slobozia, un autoturism condus de un localnic, de 33 de ani. Întrucît emana halenă alcoolică, șoferul a fost testat cu aparatul etilotest ...[citește_toată_știrea]

31 Iulie 2015, 20:25
(5307 vizualizări - 0 comentarii)


Autoturism urmărit în Franța, indisponibilizat la Urziceni

Polițiștii Serviciului de Investigații Criminale au depistat pe raza municipiului Urziceni un autovehicul parcat, înmatriculat în Franța. În urma verificărilor efectuate, polițiștii au stabilit faptul că ...[citește_toată_știrea]

31 Iulie 2015, 19:10
(5078 vizualizări - 0 comentarii)


IPJ Ialomița: 428 de sancțiuni contravenționale aplicate, amenzi de peste 170000 de lei

25 infracțiuni au fost constatate și 428 de sancțiuni au fost aplicate de polițiștii din Ialomița în timpul acțiunilor punctuale desfășurate în perioada 25-29 iulie 2015, pe raza județului, pentru ...[citește_toată_știrea]

31 Iulie 2015, 18:20
(6679 vizualizări - 0 comentarii)


Locul 3 pentru pompierii ialomițeni

Locul 3 pentru pompierii ialomițeni

În perioada 29-31.07.2015 s-a desfășurat, la Slobozia, faza zonală a Concursurilor Serviciilor Profesioniste pentru Situații de Urgență, organizată de Inspectoratul pentru Situații de Urgență «Barbu Catargiu ...[citește_toată_știrea]

31 Iulie 2015, 17:10
(4023 vizualizări - 0 comentarii)


AJFP Ialomița: Întîlniri cu contribuabilii

Administrația Județeană a Finanțelor Publice Ialomița informează persoanele interesate că va organiza întîlniri de lucru cu contribuabilii, pentru a aduce la cunoștința acestora modificările legislative ...[citește_toată_știrea]

31 Iulie 2015, 16:15
(5639 vizualizări - 0 comentarii)


Autobuze și camioane, verificate de polițiștii ialomițeni

Peste 350 de autobuze și camioane au fost verificate de polițiști. Activitățile de control s-au desfășurat simultan în toate cele 28 de state membre ale UE, conform Planului de Operațiuni al Organizației ...[citește_toată_știrea]

31 Iulie 2015, 15:20
(3800 vizualizări - 1 comentariu)


Jandarmii ialomițeni asigură buna desfășurare a Festivalului «Trofeul Tinereții» Amara 2015

Echipaje și patrule de jandarmi vor asigura sîmbătă și duminică, 1/2 august 2015, ordinea publică la manifestările ocazionate de desfășurarea Festivalului «Trofeul Tinereții» Amara 2015. Misiunile se execută ...[citește_toată_știrea]

31 Iulie 2015, 13:35
(5510 vizualizări - 0 comentarii)


Instituția Prefectului Ialomița: Noutăți în Programul Operațional pentru Ajutorarea Persoanelor Defavorizate

În data de 28 iulie a.c., Guvernul a adoptat o Hotărîre prin care se operează o serie de modificări în derularea Programul Operațional pentru Ajutorarea Persoanelor Defavorizate 2014. Astfel, actul normativ ...[citește_toată_știrea]

31 Iulie 2015, 12:05
(8426 vizualizări - 0 comentarii)


Ultimele comentarii
Carmen în Marinela Radu ex-DSP și juristul «doctor» Vasile Zamfir, înscriși! Gigel în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! mdrag20 în Irigațiile pe 36000 de hectare în Ialomița, afectate de o decizie a CFR pentru protejarea unui pod feroviar în Brăila Gigi gunoierul în A început construirea «drumului de șantier» în zona podului peste râul Ialomița din Țăndărei Corcodel de la DUMITRESTI în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! George în Sărăcie, mizerie și indiferență în blocul «SACO» din Slobozia casă Slobozia Nouă în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 24 iunie 2026 închiriere apartament 3 camere Slobozia în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 24 iunie 2026 om de rand în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! laurentiu în «Beach Party» săptămânal pe Plaja Zorilor Răduță Aurelian-Constantin în Sărăcie, mizerie și indiferență în blocul «SACO» din Slobozia @ahaaaaaa în «Reabilitarea energetică» a sediului Prefecturii Ialomița, la final soluția e simplă în Sărăcie, mizerie și indiferență în blocul «SACO» din Slobozia Fa Marileno în Marinela Radu ex-DSP și juristul «doctor» Vasile Zamfir, înscriși! Maria în Sărăcie, mizerie și indiferență în blocul «SACO» din Slobozia Nelu în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! Vasile în Urban SA Slobozia, sub monitorizarea Gărzii de Mediu Ialomița privind respectarea măsurilor de conformare Ionut în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! George în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! Mihai în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni!

cea mai/cel mai...

Cea mai/cel mai...